Ik vermoed eigenlijk dat er ook wel een akkoord op handen is.quote:
Ah, je bedoelt inderdaad dat ze gevlucht zijn. Zo interpreteerde ik'm niet.quote:Op vrijdag 25 april 2025 23:59 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Ik had het over mensen die het land gevlucht zijn om de oorlog/mobilisatie te ontlopen.
quote:For several weeks now, Russia has been attacking the Odesa region with a new UAV called Banderol. This UAV flies at a speed of 400-500 km/h and has a jet engine.
quote:Washington has privately offered security guarantees to the coalition of the willing that London is calling for regarding Ukraine, - The Telegraph
Americans have opened the door to providing intelligence and logistical support to British and European soldiers on land, in the air, and at sea.
Eens, maar het probleem is eerder waar we die 2% dan vandaan gaan halen. Waarop zou je willen bezuinigen om dit te kunnen bekostigen?quote:Op vrijdag 25 april 2025 23:16 schreef capricia het volgende:
Ik wil ons defensie budget naar 3 of 4%.
En dan het liefst gezamelijk in Europa. Dus inclusief GB.
En niet bij Gods gratie een plan om van 2% wellicht naar 2.1% te gaan.
Echt. Iedereen heeft zo zijn mond vol van Oekraïne helpen. En over die verdomde Russen en hun dreiging, maar puntje bij paaltje, doen we zelf ook niet zo heel veel voor de verdediging van ons eigen Navo gebied.
Het is allemaal maar moeilijk moeilijk.
Waardevolle info, hier mag Trump wel voor betalenquote:In a new interview with Ben Shapiro President Zelenskyy said an important fact:
The U.S. has received and is receiving all the information about the real combat experience of a large war from Ukraine
Het is ook wel een mooi stel hoorquote:
Amerika heeft meer geprofiteerd van deze oorlog dan dat het hen iets gekost heeft mijn inziens.quote:Op zaterdag 26 april 2025 01:54 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Waardevolle info, hier mag Trump wel voor betalen![]()
Des te vreemder dat men dat niet even duidelijker in Trump z'n gezicht heeft gegooid, al was het een journalist. Oekrainers waren natuurlijk ietwat bevreesd dat elk tegenwoord een volgende woedeaanval triggerde.quote:Op zaterdag 26 april 2025 02:04 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Amerika heeft meer geprofiteerd van deze oorlog dan dat het hen iets gekost heeft mijn inziens.
quote:Zelensky: “I agree with Trump—Ukraine doesn’t have the weapons to retake Crimea, but we have sanctions&diplomatic pressure.” He added that only Ukrainians will decide their land’s fate, occupation has no legitimacy, Russia’s control is a fiction, NATO depends on partners but Ukraine won’t give up.
Sgp al decenniaquote:Op vrijdag 25 april 2025 23:21 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Want zelf kunnen we het niet. En we zijn nooit gewaarschuwd.![]()
Ik vind dit echt ongelooflijk. Naïef op de VS gaan varen. Het is ons continent.
En zelfs nu speelt het niet echt. Welke partij maakt hier een speerpunt van? Geen enkele.
De belastingen verhogen. Daar zit echt nog wel ruimte. Heb er een groter probleem mee dat het neer zal komen op ongecontroleerd met geld smijten en veel te veel mensen aan de reële economie onttrekken.quote:Op zaterdag 26 april 2025 01:52 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Eens, maar het probleem is eerder waar we die 2% dan vandaan gaan halen. Waarop zou je willen bezuinigen om dit te kunnen bekostigen?
Rusland wordt gebacked door China, Iran en Noord Korea, heb je het over anderhalf miljard mensen ... dat zegt natuurlijk helemaal niks en die luchtlanding bij Hostomel was net zo´n dom plannetje als die bij Den Haag in 1940quote:Op vrijdag 25 april 2025 23:27 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het land vecht tegen een mogendheid dat het hele land gemobiliseerd heeft en gebacked wordt door een groep landen van circa 800 miljoen mensen.
Rusland heeft nauwelijks 140 mln mensen. Ze hebben destijds luchtverbinding tussen Belarus en Hostomel verprutst door heroïsche acties van het Oekraïense leger en goede support van Biden. Als dat goed -of fout was gegaan- dan was Poetin al die flauwe grappen wel bespaard gebleven.
het was idd 100x dommer van de Russen om Oekraine binnen te vallen dan van de Amerikanen om Irak binnen te vallenquote:Op vrijdag 25 april 2025 23:30 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik heb mijn twijfels wel gehad bij die bezuinigen uit 2011 (alle leo's weg, veld artillerie was al weg), zo rond de 2% is prima.
Maar we hadden nooit met de Amerikanen mee moeten gaan en de Russen moeten provoceren. We hadden Oekraiene ook best op een andere manier kunnen verheffen. Deze oorlog is nog 100x dommer als de inval van Iraq in 2003. Dat laatste begint in te dalen. Over Oekraiene gaat ook wel indalen, maar dat duurt nog 15 jaar ofzo. Tot die tijd zal het bon ton zijn om mensen uit te schelden voor Poetin pijper of Pro Rus.
voetbalquote:Op zaterdag 26 april 2025 01:52 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Eens, maar het probleem is eerder waar we die 2% dan vandaan gaan halen. Waarop zou je willen bezuinigen om dit te kunnen bekostigen?
Dan mogen ze die kereltjes in zwarte hoody’s, die zich fan noemen, ook gelijk inlijven om schuttersputjes te graven.quote:
We kunnen altijd blijven dromen van een competente overheid.quote:Op zaterdag 26 april 2025 08:35 schreef mcmlxiv het volgende:
Pakweg 3% structureel voor defensie is geen enkel probleem. Hebben we decennia gedaan in een periode dat de verzorgingsstaat een stuk indrukwekkender was dan nu. Maar ja, toen betaalden echt kapitaalkrachtigen nog daadwerkelijk ook belastingen in tegenstelling tot nu.
Wat niet meer gaat lukken is een groot leger, daar zijn eenvoudigweg de mensen niet voor. Met 3% kunnen we inzetten op robotisering van onze strijdkrachten. De hoeveelheid mensen die zelf schiet moet niet omhoog, de hoeveelheid mensen die een peloton robots of een vlucht drones aanstuurt moet omhoog.
Dit soort spul moeten we als de sodemieter gaan ontwikkelen en ook aan Oekraïne geven. Uiteindelijk is oorlog namelijk een logistiek/economisch spel. En met dit soort spul is Rusland kansloos om zelfs tegen een veel kleiner land, mits ondersteunt door een veel grotere economie, te winnen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Trump verzekert: 'Deal Oekraïne en Rusland is heel dichtbij'
De Amerikaanse president Donald Trump heeft na aankomst in Italië laten weten dat Rusland en Oekraïne "heel dicht bij" een deal zijn.
"De twee partijen moeten elkaar ontmoeten, op heel hoog niveau, om het akkoord te sluiten", schreef Trump op zijn platform Truth Social.
Trump is in Rome voor de begrafenis van paus Franciscus zaterdag.
De Amerikaanse Oekraïne-gezant Steve Witkoff sprak vrijdag in Moskou drie uur met de Russische president Vladimir Poetin.
Trump schrijft in zijn bericht over "een goede dag vol gesprekken en ontmoetingen" en stelt dat de partijen "het op de meeste punten eens zijn".
De Amerikaanse voorstellen voor vrede zouden veel gunstiger uitpakken voor Moskou dan voor Kiev. Oekraïne zou geen NAVO-lid mogen worden, de Krim moeten opgeven en Rusland zou ook ander veroverd gebied mogen houden.
De VS hebben gedreigd zich terug te trekken uit de onderhandelingen als er niet snel vooruitgang wordt geboekt.
NAVO-baas Mark Rutte zei na een gesprek met Trump in het Witte Huis deze week dat Rusland nu stappen moet zetten in de onderhandelingen en niet Oekraïne. "
Er ligt nu iets op tafel waarbij de Oekraïners echt meewerken. Ik denk dat de bal nu duidelijk bij de Russen ligt", aldus Rutte.
De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, zei donderdag in een interview met het Amerikaanse CBS News dat de onderhandelingen de goede kant op gaan.
Wel zei hij dat het vredesakkoord moet worden verfijnd, zonder in details te treden.
Het spul kan vandaag al gemaakt worden, is zelfs helemaal niet zo complex, het probleem met bemensing wordt binnen de hele overheid al stevig gevoeld, het zal vooral afhangen van competente leiders binnen defensie zelf die met het juiste verhaal moeten komen. Ja, meer investeren in mensen, maar vooral veel meer investeren in vervangende technologie.quote:Op zaterdag 26 april 2025 08:44 schreef Perrin het volgende:
[..]
We kunnen altijd blijven dromen van een competente overheid.
Heb je de foto bekeken?quote:Op vrijdag 25 april 2025 20:17 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als het een Oekraiens voertuig was geweest was het de uitvinding van de eeuw...
Fossiele subsidies.quote:Op zaterdag 26 april 2025 01:52 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Eens, maar het probleem is eerder waar we die 2% dan vandaan gaan halen. Waarop zou je willen bezuinigen om dit te kunnen bekostigen?
Hhaha. Dit soort reacties laten zien waarom het niet gebeurt.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |