Ondertussen dringen de antisemitische en antisociale enthousiastelingen zich ook op in de aanstaande dodenherdenking.quote:Minister Van Weel van Justitie maakt zich zorgen over aangekondigde pro-Palestina-demonstraties op 4 mei, de dag van de Dodenherdenking. In de Tweede Kamer zei de minister dat er wettelijk geen mogelijkheid is om demonstraties op bepaalde dagen te verbieden, "maar niet alles wat mag, moet ook".
De aangekondigde manifestaties doen stof opwaaien. Mensen vinden ze ongepast, omdat op 4 mei de doden van de Tweede Wereldoorlog worden herdacht, onder wie de ruim 100.000 Joodse Nederlanders die door de nazi's zijn vermoord.
In Amsterdam en Den Haag zijn er initiatieven voor 'alternatieve, inclusieve' dodenherdenkingen, met aandacht voor de oorlog in Gaza. Tegenstanders vinden dat je de die twee zaken niet met elkaar moet vermengen.
Van Weel doet de oproep aan organisatoren om het "waardig" te houden. "Vraag je af: draagt mijn gedrag bij aan verbinding in de samenleving of vergroot ik alleen maar de polarisatie?" De minister wil samen met zijn collega Uitermark van Binnenlandse Zaken met de burgemeesters in gesprek over hoe ze dit soort demonstraties in goede banen kunnen leiden.
Demonstratie Rotterdam
Van Weel was door PVV-leider Wilders naar het vragenuur geroepen naar aanleiding van de pro-Palestina-demonstratie in Rotterdam, afgelopen zondag. Wilders noemde het een "pure provocatie" dat die betoging op Eerste Paasdag plaatsvond, de belangrijkste christelijke feestdag.
Hij had imams gezien, die "in hun eigen klederdracht en Arabisch sprekend" op de stoep van het stadhuis aan de Coolsingel stonden. "Alsof we in een een of ander islamitisch land zijn." En er werden volgens hem vlaggen meegedragen van terroristische organisaties als al-Qaida. Burgemeester Schouten had volgens Wilders nooit toestemming mogen geven.
Minister Van Weel noemde in zijn antwoord de vrijheid van demonstratie een groot goed. "Zo wordt ruimte gegeven aan spanningen in de samenleving." De Rotterdamse betoging heeft binnen de wet plaatsgevonden en is rustig verlopen, zei hij. Toch vond hij het zelf "geen gelukkige samenloop" dat die juist op Paaszondag werd gehouden.
Ook Van Weel stoorde zich aan de meegedragen vlaggen. "Waarom zou je in vredesnaam met een terroristische vlag gaan lopen?" Overigens heeft de ordedienst van de organisatie volgens de minister zelf ingegrepen toen de vlaggen werden getoond. Ook zijn demonstranten gemaand gezichtsbedekkende kleding af te doen.
https://nos.nl/artikel/25(...)emonstraties-waardig
Wat is dit nu weer voor rare omkering van de werkelijkheid? Ik vroeg jou waarom je er vanuit gaat dat het uit de hand gaat lopen, jij levert daar geen enkel overtuigend argument voor, en dan moet ik ineens met een lijst komen van demonstraties en daarbij aangeven welke over Palestina gingen? Je hebt dus zelf totaal geen idee en je lult maar wat, bent te lui om even uit te zoeken waar je het over hebt, en dan ben ik degene die weigert antwoord te geven.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:08 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Los van het feit dat je hier 0 bewijs voor levert, boeit het me helemaal niet of 9/10 demonstraties vreedzaam zijn. Nogmaals, als ik 9 van de 10 mensen die ik tegenkom niet vermoord, ben ik nog steeds een moordenaar. Dat is nog afgezien van het feit dat die zogenaamde vreedzame demonstraties dat alleen maar zijn dankzij andere mensen die zich aanpassen en de politie die erbij staat.
Wat veel relevanter is, en dat weet je zelf natuurlijk ook wel, is hoeveel van uit de hand gelopen protesten iets met Palestina van doen hebben. Dat je weigert daar antwoord op te geven en in plaats daarvan alleen maar steeds opgefokter gaat doen, doet mij vermoeden dat jij prima in zo'n 'demonstratie' thuishoort. Was het gezellig bij de UvA?
Niemand verzoekt iemand iets, men gaat gewoon naast de Dodenherdenking wat doen. Dat maakt het gezeik erover nog treuriger.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:20 schreef SpecialK het volgende:
Technisch gezien niet een onredelijke vraag vanuit die gemeenschap maar....
De gunfactor is gewoon erg laag gegeven hoe het gaat met hamas en ontvoeringen etc... in die zin kan je ook meteen even alle oorlogsslachtoffers van oekraine er bij nemen. Maar dat is dan vast weer een afleiding van wat voor die mensen het enige echte belangrijke is. Want laten we heel eerlijk zijn. Afgezien van wat kransjesvoetbal participeert die groep mensen totaal niet bij dodenherdenking en bevrijdingsdag. Dus vrij verdacht dat er nu alleen interesse is als het om mensen gaat uit hun geloof/afkomsthoek
Nogmaals. Gunfactor is laag mede door dit soort culturele problemen.
Feiten? Welke feiten?quote:Op donderdag 24 april 2025 11:13 schreef viagraap het volgende:
Ik ontken niks, ik baseer me op feiten. In tegenstelling tot de Telegraaf. Een paar posts geleden vondt jij het van belang dat Arabieren met nazi's samenwerkten, maar nu is collaboreren met de Duitsers niet zo'n bezwaar meer?
Het feit dat dat er 'kankerjoden' zou zijn geroepen van een twijfelachtige bron was en na verder onderzoek nooit bewezen bijvoorbeeld. Het feit dat bij zo'n gevoelige kwestie zaken vaak opgeblazen worden bijvoorbeeld. Het feit dat domrechts alleen vooraan staat (in tegenstelling tot waar ze normaal te vinden zijn) om joden te verdedigen als ze daarmee bruine mensen kunnen demoniseren bijvoorbeeld.quote:
Jij beweert dat 9/10 demonstraties vreedzaam verloopt, bewijs dat eerst maar eens. Kom je zelf mee.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:18 schreef viagraap het volgende:
[..]
Wat is dit nu weer voor rare omkering van de werkelijkheid? Ik vroeg jou waarom je er vanuit gaat dat het uit de hand gaat lopen, jij levert daar geen enkel overtuigend argument voor, en dan moet ik ineens met een lijst komen van demonstraties en daarbij aangeven welke over Palestina gingen? Je hebt dus zelf totaal geen idee en je lult maar wat, bent te lui om even uit te zoeken waar je het over hebt, en dan ben ik degene die weigert antwoord te geven.Als je al niet eens kunt herinneren wat je op dezelfde dag zei, hoe denk je dan in te kunnen schatten op basis van het verleden of iets in de toekomst gaat zoals je denkt dat het zal gaan?
Dat laatste kenmerkt ongeveer 10/10 demonstraties van die mensen. Het feit is dat ze bewust provoceren door met vlaggen te gaan wapperen en in de weg te gaan staan, of erger, op dagen die voor anderen veel betekenen, zoals Pasen en 4 mei. Dan hoeft er geen ME aan te pas te komen om het storend en onbeschoft te vinden. Normale mensen begrijpen dat en hebben respect voor de ander. Jij dus niet. Triest.quote:Het enige wat er van je wordt gevraagd is dat je respect toont voor elkaar, herdenkt in stilte en dus niet schreeuwend met je kutvlaggen en arafatsjaaltjes voor je porum overal doorheen gaat lopen stampen.
Precies. Het is de zoveelste provocatie, weer even kijken hoe ver ze kunnen gaan en elke verkeerde blik aangrijpen op de boel te verstieren en dan slachtoffer te spelen.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:47 schreef Ozewiezewozewalla het volgende:
Een dodenherdenking is sowieso geen plaats / tijd voor demonstraties, vanuit welke kant dan ook.
Herdenk wie je wilt, in stilte, en houdt verder je mening voor je.
Ik heb je al uitgelegd dat bij een vrij lage schatting van 50-60 demonstraties sinds 7 oktober die 9/10 ruim gehaald wordt als er drie voorbeelden zijn die niet vreedzaam verliepen. Vier als je de UVA twee keer meetelt (die van onlangs was de tweede).quote:Op donderdag 24 april 2025 11:45 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Jij beweert dat 9/10 demonstraties vreedzaam verloopt, bewijs dat eerst maar eens. Kom je zelf mee.
Je eerste reactie op mij was overigens op dit bericht:
[..]
Dat kenmerkt ongeveer 10/10 demonstraties van die mensen. Het feit is dat ze bewust provoceren door op dagen die voor anderen veel betekenen, zoals Pasen en 4 mei. Dan hoeft er geen ME aan te pas te komen om het storend en onbeschoft te vinden. Normale mensen begrijpen dat en hebben respect voor andermans belangen. Jij dus niet. Triest.
Precies.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:47 schreef Ozewiezewozewalla het volgende:
Een dodenherdenking is sowieso geen plaats / tijd voor demonstraties, vanuit welke kant dan ook.
Herdenk wie je wilt, in stilte, en houdt verder je mening voor je.
Hier ben ik het mee eens. Respect is tegenwoordig ver te zoeken in deze maatschappij.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:47 schreef Ozewiezewozewalla het volgende:
Een dodenherdenking is sowieso geen plaats / tijd voor demonstraties, vanuit welke kant dan ook.
Herdenk wie je wilt, in stilte, en houdt verder je mening voor je.
Ik hoefde niet heel lang te zoeken om het ze te horen zeggen... (tweede filmpje).quote:Op donderdag 24 april 2025 11:44 schreef viagraap het volgende:
Het feit dat dat er 'kankerjoden' zou zijn geroepen van een twijfelachtige bron was en na verder onderzoek nooit bewezen bijvoorbeeld. Het feit dat bij zo'n gevoelige kwestie zaken vaak opgeblazen worden bijvoorbeeld. Het feit dat domrechts alleen vooraan staat (in tegenstelling tot waar ze normaal te vinden zijn) om joden te verdedigen als ze daarmee bruine mensen kunnen demoniseren bijvoorbeeld.
Dit is een ander geval, het ging om de demonstratie bij de opening van het Holocaustmuseum.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:53 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik hoefde niet heel lang te zoeken om het ze te horen zeggen...
[ x ]
En dit is dan zo'n voorbeeld van wat een 'vreedzame demonstratie' wordt genoemd. Gezichtsbedekkende kleding en vlaggen van een terroristische organisatie die onder meer betrokken was bij 9/11. Maar de ME hoefde er deze keer niet bij te komen dus het was gewoon gezellig hoor, allemaal fijne mensen ookquote:Ook Van Weel stoorde zich aan de meegedragen vlaggen. "Waarom zou je in vredesnaam met een terroristische vlag gaan lopen?" Overigens heeft de ordedienst van de organisatie volgens de minister zelf ingegrepen toen de vlaggen werden getoond. Ook zijn demonstranten gemaand gezichtsbedekkende kleding af te doen.
De doelpalen worden weer eens verzet zie ik. Gezichtsbedekkende kleding, gut wat erg. En ook nog een vlag! Wat een geweld!quote:Op donderdag 24 april 2025 11:55 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
En dit is dan zo'n voorbeeld van wat een 'vreedzame demonstratie' wordt genoemd. Gezichtsbedekkende kleding en vlaggen van een terroristische organisatie. Maar de ME hoefde er deze keer niet bij te komen dus het was gewoon gezellig hoor, allemaal fijne mensen ook
Dit word door de dodenherdenking onder de aandacht gebracht, dat is het hele idee van de dodenherdenking.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:51 schreef viagraap het volgende:
[..]
Ik heb je al uitgelegd dat bij een vrij lage schatting van 50-60 demonstraties sinds 7 oktober die 9/10 ruim gehaald wordt als er drie voorbeelden zijn die niet vreedzaam verliepen. Vier als je de UVA twee keer meetelt (die van onlangs was de tweede).
We zijn nu dus gegaan van 'overal doorheen lopen stampen' naar 'ze provoceren'. Dat jij je niet kunt voorstellen juist 4 mei een gelegenheid kan zijn om etnische zuivering danwel genocide onder de aandacht te brengen is jouw probleem. Pasen is verder gewoon Pasen, wat is daar nou weer zo bijzonder aan? Als het erom gaat dat het ook een Joodse feestdag is stel je kritiek op Israel gelijk aan kritiek op joden en dat vind ik vrij antisemitisch van je.
Oh ja, dat was ook zo'n waardig en respectvol gebeuren...quote:Op donderdag 24 april 2025 11:55 schreef viagraap het volgende:
Dit is een ander geval, het ging om de demonstratie bij de opening van het Holocaustmuseum.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |