Op een gegeven moment zal de BBB moeten kiezen, of een nieuwe ondergrens waardoor sommige boeren moeten stoppen of verminderen maar de meeste gewoon door kunnen gaan, of gedwongen sanering van diezelfde boeren. Het is mij om het even.quote:Op donderdag 24 april 2025 16:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Een uitstootgrens per bedrijf is inderdaad een voorbeeld van een reductiemaatregel. Want dan gaan er ook bedrijven minder mogen uitstoten dan nu. Dit wil dit kabinet alleen niet, hier pleiten CDA, CU, VVD, NSC e.d. al maanden voor. Alleen BBB blokkeert het.
Klopt behalve dan dat je het niet kunt meten of zien.quote:Op donderdag 24 april 2025 16:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het stikstofprobleem is zeer goed meetbaar en zeer goed zichtbaar, voor iedereen.
Oh echt? Ik zie brandnetels en bramen struiken. En heel weinig insecten op je voorruit in Nederland. Het is echt snel gegaan in NL.quote:Op donderdag 24 april 2025 16:48 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Klopt behalve dan dat je het niet kunt meten of zien.
Het is gewoon heel goed meetbaar in de grond, de hoeveelheid stikstof. En het is ook meetbaar met satellietbeelden:quote:Op donderdag 24 april 2025 16:48 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Klopt behalve dan dat je het niet kunt meten of zien.
Het is natuurlijk flauwekul om het missen van insecten aan stikstof toe te kennen. Met meer stikstof meer planten, bloemen en insecten.quote:Op donderdag 24 april 2025 16:50 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Oh echt? Ik zie brandnetels en bramen struiken. En heel weinig insecten op je voorruit in Nederland. Het is echt snel gegaan in NL.
Mss dat het me meer opvalt omdat ik veel in het buitenland zit. Maar NL is echt kaal geworden aan diversiteit. Zonde eigenlijk.
Hoe zeg je in 1 zin dat je er helemaal niks van begrepen hebt...quote:Op donderdag 24 april 2025 16:57 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Met meer stikstof meer planten, bloemen en insecten.
In China hebben ze dit al ontdekt, daar bestuiven ze tegenwoordig met een kwastje omdat ze de insecten om zeep hebben geholpen. Ik zou zeggen, ipv 'no farmers no food' kun je beter 'too much cattle no food' schrijven.quote:‘Maar het lijkt erop dat vooral de insecten met volledige metamorfose de nadelige gevolgen van stikstof ervaren. Daar vallen onder andere bestuivers onder, die van cruciaal belang zijn voor veel gewassen. En bepaalde soortgroepen die niet goed zijn voor gewassen – zoals sprinkhanen – lijken te gedijen op stikstof. Als je daar nog klimaatverandering bij optelt, wat de negatieve effecten van stikstof versterkt, zou een kunstmatig hoge hoeveelheid stikstof in de bodem een risico kunnen zijn voor onze voedselvoorziening.’
je bedoelt andere landen waar de grond goedkoper isquote:Op donderdag 24 april 2025 17:11 schreef Perrin het volgende:
Boeren kunnen idd beter aan de slag in minder dichtbevolkte gebieden.
We lezen het overal: boeren moeten weg, want dan daalt de stikstofuitstoot en kunnen we weer bouwen. Maar is dat zo? Laten we het beestje eens bij de naam noemen.quote:Op donderdag 24 april 2025 17:11 schreef Perrin het volgende:
Boeren kunnen idd beter aan de slag in minder dichtbevolkte gebieden.
dat er minder vliegen , bijen vlinders en mollen zijn dat zie ik ookquote:Op donderdag 24 april 2025 16:50 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Oh echt? Ik zie brandnetels en bramen struiken. En heel weinig insecten op je voorruit in Nederland. Het is echt snel gegaan in NL.
Mss dat het me meer opvalt omdat ik veel in het buitenland zit. Maar NL is echt kaal geworden aan diversiteit. Zonde eigenlijk.
Dit is stikstof in de lucht, die volgens rekenmodellen en aannames wordt berekend naar Nmol/m2/jquote:Op donderdag 24 april 2025 16:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is gewoon heel goed meetbaar in de grond, de hoeveelheid stikstof. En het is ook meetbaar met satellietbeelden:
[ afbeelding ]
En iedereen met ogen ziet de vernietigende effecfen in de natuur.
Nee, die gewoon wordt gemeten. En die je ook in de grond kunt meten. Waarom is de simpele waarheid dat er veel te veel stikstofuitstoot is, al een jaar of 50, niet gewoon door je te aanvaarden? Is het nou zo moeilijk om te begrijpen dat in het land met de grootste veedichtheid in de wereld (nergens een gebied met zo veel varkens, kippen, koeien en geiten als in Nederland), dat je dan tegen problemen aan loopt?quote:Op donderdag 24 april 2025 17:24 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dit is stikstof in de lucht, die volgens rekenmodellen en aannames wordt berekend naar Nmol/m2/j
denk jij dat Vollebroek dan zal stoppen , dat er dan weer gebouwd zal gaan worden??quote:Op donderdag 24 april 2025 17:38 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, die gewoon wordt gemeten. En die je ook in de grond kunt meten. Waarom is de simpele waarheid dat er veel te veel stikstofuitstoot is, al een jaar of 50, niet gewoon door je te aanvaarden? Is het nou zo moeilijk om te begrijpen dat in het land met de grootste veedichtheid in de wereld (nergens een gebied met zo veel varkens, kippen, koeien en geiten als in Nederland), dat je dan tegen problemen aan loopt?
En sowieso: waarom is die hoge veedichtheid nodig? De boeren hebben er niks aan, die worden tegen elkaar uitgespeeld en uitgeknepen. De bevolking heeft er niks aan, we produceren voor de export wat nauwelijks iets van BNP oplevert. De enigen die profiteren zijn de big-agro bedrijven en de Rabobank.
We moeten zo snel mogelijk naar een normale hoeveelheid vee. En nee, daar hoeven geen boeren voor weg, misschien hebben we zelfs wel meer ipv minder boeren nodig.
Hoeveel brevetten van onvermogen kan een fractie afgeven in nog geen 2 jaar?quote:
Na driekwart jaar nadenken en de wekelijkse overleggen van de 'commissie stikstof', zijn ze dan toch ook met een briljant plan gekomen: uitstelquote:Op donderdag 24 april 2025 11:50 schreef tizitl2 het volgende:
https://www.rtl.nl/nieuws(...)abinetsplan-stikstof
Geweldig plan weer, de ellende wordt enkel uitgesmeerd tot 2035 volgens de landsadvocaat.
Het is onderhand meer het kabinet vooruitSchoof #1quote:Op donderdag 24 april 2025 18:15 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Na driekwart jaar nadenken en de wekelijkse overleggen van de 'commissie stikstof', zijn ze dan toch ook met een briljant plan gekomen: uitstel![]()
Airport Lelystad zal dicht blijven, maar dat komt omdat dat eigenlijk nooit een goed idee geweest is.quote:Op donderdag 24 april 2025 17:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
denk jij dat Vollebroek dan zal stoppen , dat er dan weer gebouwd zal gaan worden??
Dat Airport Lelystad dan open gaat?/
het zal geen ruk uitmaken
Het onmeetbare, onzichtbare probleem blijft
Volgens mij had Vroonhoven zelf ook aangegeven dat ze niet direct partijleider/boegbeeld zou worden, dus dat is niet heel raar.quote:Op donderdag 24 april 2025 18:11 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Hoeveel brevetten van onvermogen kan een fractie afgeven in nog geen 2 jaar?
Dit is gewoon nog erger dan de LPF met als enige onderscheid dat men zich onderling iets civieler gedraagt. Alhoewel Joseph met dat deel door gister door de eigen minister zon beetje voor leugenaar uit te maken ook hard aan de slag is.
Dat denk ik ook ja.quote:Op donderdag 24 april 2025 17:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
denk jij dat Vollebroek dan zal stoppen , dat er dan weer gebouwd zal gaan worden??
Dat Airport Lelystad dan open gaat?/
het zal geen ruk uitmaken
Het onmeetbare, onzichtbare probleem blijft
nee defensie gaat daar gebruik van maken hoorde ikquote:
Maar dan kiezen ze niet Van Hijum (persona non grata nadat hij hun pensioengepruts dumpt?), Uitermark of Veldkamp, maar een Leefbaar-lid dat namens de PVV in het kabinet zit. Dat is natuurlijk wel heel raar.quote:Op donderdag 24 april 2025 18:45 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Volgens mij had Vroonhoven zelf ook aangegeven dat ze niet direct partijleider/boegbeeld zou worden, dus dat is niet heel raar.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |