Ik leg de bal zelfs helemaal niet bij het kabinet, aangezien die helemaal niks hebben gedaan.quote:Op woensdag 9 april 2025 17:59 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Deels een hoor, maar het onderwerp was al controversieel verklaard en er was al een eerdere motie geweest om het niet door te laten gaan, die laatste is iig genegeerd door de minister destijds. Dus om nu helemaal de bal neer te leggen bij het huidige kabinet is ook niet fair.
https://www.ewmagazine.nl(...)orjaarsnota-1471900/quote:De VVD neemt in de onderhandelingen voor de Voorjaarsnota genoegen met fors minder extra defensie-uitgaven dan gewenst. Dat zei buitenlandwoordvoerder Eric van der Burg tijdens een politiek café in Amsterdam. ‘In de Voorjaarsnota zal hooguit 200 tot 300 miljoen euro extra naar defensie gaan.’
3,5% naar defensie zou belachelijk zijn, maar om eerst met grote plannen van meerdere miljarden te komen en dan uiteindelijk met 200-300 miljoen aan komen zetten is ook nogal kneuzig.quote:Op woensdag 9 april 2025 18:59 schreef phpmystyle het volgende:
Kijk eens aan, de VVD komt op haar schreden terug tav hogere defensie uitgaven. Vlakt al weer wat af gelukkig.
De boekhouding moet immers ook rond.
[..]
https://www.ewmagazine.nl(...)orjaarsnota-1471900/
Ik wil er vooral mee aangeven hoe opportunistisch en meewaaierig de VVD is.quote:Op woensdag 9 april 2025 21:38 schreef -XOR- het volgende:
[..]
3,5% naar defensie zou belachelijk zijn, maar om eerst met grote plannen van meerdere miljarden te komen en dan uiteindelijk met 200-300 miljoen aan komen zetten is ook nogal kneuzig.
Die 200-300 miljoen is niet eens genoeg correctie om het volgens prognoses gestegen BNP op te vangen. Met prinsjesdag was het nog 1,5% stijging van het BNP in 2025, maar nu zeggen ze 1,9%.quote:Op woensdag 9 april 2025 21:38 schreef -XOR- het volgende:
[..]
3,5% naar defensie zou belachelijk zijn, maar om eerst met grote plannen van meerdere miljarden te komen en dan uiteindelijk met 200-300 miljoen aan komen zetten is ook nogal kneuzig.
Hier heb je de link: https://www.rijksfinancie(...)/X/onderdeel/2113027quote:Op woensdag 9 april 2025 21:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die 200-300 miljoen is niet eens genoeg correctie om het volgens prognoses gestegen BNP op te vangen. Met prinsjesdag was het nog 1,5% stijging van het BNP in 2025, maar nu zeggen ze 1,9%.
0,4% van het BNP is zo'n 40 miljard, daar 2% van is 800 miljoen. Nou zaten ze iets boven de 2%, maar dat percentage komt nu dus lager uit dan bij prinsjesdag.
Edit: volgens mij zaten ze nu op 22 miljard, dat is meer dan 2%
https://www.defensie.nl/o(...)n-defensie/financien
Ik zie daar niks over Oekraïne.
Edit 2: verkeerd gerekend, 0,4% van 1000 is natuurlijk 4 en dan is 80 miljoen genoeg correctie. Het gaat dus om een hele kleine stijging.
Het is echt een partij met mensen die hun eigen moeder nog van een brug afgooien als dat betekent dat ze weer een jaartje of 4 mogen meeregeren.quote:Op woensdag 9 april 2025 21:45 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik wil er vooral mee aangeven hoe opportunistisch en meewaaierig de VVD is.
We halen nu niet eens 2%
[ afbeelding ]
Laten we eerst maar eens richting die 2% gaan, en daarna kijken of en wat er verder nodig is.
3,5% is leuk als we richting een invasiemacht zouden willen toewerken, anders is het gewoon kapitaalverspilling van de bovenste plank.
https://nos.nl/artikel/25(...)-individueel-bezwaarquote:Regeringspartijen NSC en BBB houden vol dat bij de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel werkenden en gepensioneerden die al (deels) een pensioen hebben opgebouwd, meer inspraak moeten hebben. Ze dienen een nieuw voorstel in nadat hun vorige plan, per pensioenfonds een referendum, zware kritiek kreeg van de Raad van State.
Het voorstel dat ze nu indienen regelt individuele inspraak. Werkenden en gepensioneerden krijgen ieder voor zich het recht om bezwaar te maken tegen de overgang van hun opgebouwde pensioenrechten naar het nieuwe stelsel. Als de deelnemers van een pensioenfonds een referendum willen dan kan dat, maar is niet voorgeschreven.
NSC-Kamerlid Agnes Joseph heeft het nieuwe voorstel bedacht. "Dit is beter uitvoerbaar en de pensioensector kan er beter mee aan de slag. Ik hoop dat de pensioensector nu in de meedenkstand komt."
Bezwaren
Dat laatste valt te betwijfelen omdat een groot bezwaar van de pensioenfondsen niet is weggenomen. Op 30 mei 2023 stemde de Eerste Kamer al in met het nieuwe pensioenstelsel. Na vijftien jaar politieke discussie, ook met de vakbonden, konden de pensioenfondsen aan de slag met wat zij een verbetering vinden. Nu inspraak organiseren legt dat proces stil.
Verder komt inspraak erop neer dat binnen een pensioenfonds er twee soorten pensioen in stand gehouden moeten worden, en dat voor tientallen jaren. Een ander genoemd bezwaar is dat de pensioenen er niet steviger op worden als er zo veel verschillen zijn binnen en tussen pensioenfondsen.
Joseph is zich van de bezwaren bewust. "Alle partijen die het pensioenakkoord hebben gesloten zien dit niet zitten. Maar ik krijg veel vragen van burgers, gepensioneerden die dachten dat zij hun oude rechten zouden behouden. Maar ook bestaande pensioenen gaan meer meebewegen met de beurskoersen. Mensen moeten kunnen zeggen of ze dat willen of niet."
Ik weet niet of het CDA tegen is, dat is wel de boomerpartij bij uitstek. Maar ik verwacht (en hoop) inderdaad niet dat dit het haalt.quote:Op donderdag 10 april 2025 07:06 schreef Faraday01 het volgende:
Het is beter als NSC zichzelf op heft.
Maar dit gaat het toch nooit halen? VVD, CDA, D66, PvdAGL en CU zijn tegen waardoor dit nooit door de eerste kamer komt.
Bontenbal noemt het voorstel van NSC onbehoorlijk bestuur: https://wnl.tv/2025/01/26(...)onbehoorlijk-bestuurquote:Op donderdag 10 april 2025 07:08 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik weet niet of het CDA tegen is, dat is wel de boomerpartij bij uitstek. Maar ik verwacht (en hoop) inderdaad niet dat dit het haalt.
Je had kunnen over beslissen als je lid was van een vakbond.quote:Op donderdag 10 april 2025 06:58 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)-individueel-bezwaar
Nieuwe pensioenscheet van NSC. Echt iedereen en zijn moeder zegt dat je hier niet aan moet beginnen, maar NSC houdt stug vol
verplicht pensioensparen is iets van de vorige eeuwquote:Op donderdag 10 april 2025 07:08 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik weet niet of het CDA tegen is, dat is wel de boomerpartij bij uitstek. Maar ik verwacht (en hoop) inderdaad niet dat dit het haalt.
Nou, dat scheelt al weer. Goedzo Henri.quote:Op donderdag 10 april 2025 07:26 schreef Hanca het volgende:
Bontenbal noemt het voorstel van NSC onbehoorlijk bestuur:
Die link is van 2023 over 2024, daar wordt nog gesproken over totaal andere bedragen voor Oekraïne dan de werkelijkheid:quote:Op woensdag 9 april 2025 22:23 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hier heb je de link: https://www.rijksfinancie(...)/X/onderdeel/2113027
Komt van eigen ministerie. Ik heb geen zin om alles rond te calculeren. Maar het cijfers van 2,05% is ook nogal geflatteerd naar boven.
Want volgens mij is er voor vele miljarden geleverd aan mil steun aan Oekraine, en daar is slechts een kleine fractie bij de realisatie gerekend. Mooi staaltje boekhouden.
In 2024 is uiteindelijk voor miljarden meer naar Oekraïne gegaan, alleen het laatste kwartaal al 2 miljard: https://www.defensie.nl/a(...)tie-toe-aan-oekrainequote:Volgens de huidige ramingen wordt aan die steun via de Defensiebegroting ¤ 1,2 miljard in 2024 en ¤ 495,2 miljoen in 2025 uitgegeven.
Ook dit rijmt natuurlijk geheel niet met de uitvoerbaarheid die de partij belangrijk zegt te vinden. Immers leidt deze keuze tot 2 stelsels binnen een pensioenfonds met alle extra administratieve last, kosten en verwarring van dien.quote:Op donderdag 10 april 2025 06:58 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)-individueel-bezwaar
Nieuwe pensioenscheet van NSC. Echt iedereen en zijn moeder zegt dat je hier niet aan moet beginnen, maar NSC houdt stug vol
De pensioen spaarverplichting die moet er helemaal afquote:Op donderdag 10 april 2025 08:01 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Ook dit rijmt natuurlijk geheel niet met de uitvoerbaarheid die de partij belangrijk zegt te vinden. Immers leidt deze keuze tot 2 stelsels binnen een pensioenfonds met alle extra administratieve last, kosten en verwarring van dien.
Ik durf hier de stelling aan dat dit voorstel nog slechter is dan het vorige wat door de RvS werd neergesabeld.
Daar zijn wij het niet over eens, en het moet zeker niet zo zijn dat mensen het in hun woning kunnen stoppen want dat blaast enkel de leencapaciteit en dus vervolgens de woningmarkt en de nationale hypotheekschuld op.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De pensioen spaarverplichting die moet er helemaal af
Miljarden van ons pensioen uitgeven aan het overeind houden van 2 stelsels bij elk fonds, soms misschien maar voor een paar 100 man. Hoe wordt iemands pensioen daar beter van?quote:Op donderdag 10 april 2025 08:01 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Ook dit rijmt natuurlijk geheel niet met de uitvoerbaarheid die de partij belangrijk zegt te vinden. Immers leidt deze keuze tot 2 stelsels binnen een pensioenfonds met alle extra administratieve last, kosten en verwarring van dien.
Ik durf hier de stelling aan dat dit voorstel nog slechter is dan het vorige wat door de RvS werd neergesabeld.
Groot gelijk hebben ze.quote:Op donderdag 10 april 2025 06:58 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)-individueel-bezwaar
Nieuwe pensioenscheet van NSC. Echt iedereen en zijn moeder zegt dat je hier niet aan moet beginnen, maar NSC houdt stug vol
juist , de ZZP er die mag wel zelf sparen, liefst 30% van het belastbaar loon,quote:Op donderdag 10 april 2025 08:05 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Groot gelijk hebben ze.
Laat mensen zelf beslissen over wat ze met hun eigen inleg doen ipv een verplicht piramide spel.
Je weet dat het oude stelsel meer piramide is dan het nieuwe? Het oude stelsel is echt een 100% gokstelsel: je gooit er op je 20e wat in en moet maar hopen dat er op je 65e wat over is. Dat laatste is trouwens onwaarschijnlijk voor de huidige mensen onder de 45, dat die in het oude stelsel ooit een cent terug zien van het gokspel dat het oude pensioenstelsel is. Het geld is namelijk niet meer van jou maar wordt uitgegeven aan huidige gepensioneerden.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:05 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Groot gelijk hebben ze.
Laat mensen zelf beslissen over wat ze met hun eigen inleg doen ipv een verplicht piramide spel.
wij ??quote:Op donderdag 10 april 2025 08:04 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Daar zijn wij het niet over eens, en het moet zeker niet zo zijn dat mensen het in hun woning kunnen stoppen want dat blaast enkel de leencapaciteit en dus vervolgens de woningmarkt en de nationale hypotheekschuld op.
In de nieuwe ZZP wet wordt een vorm van pensioensparen verplicht: https://bieb.knab.nl/onde(...)etekent-dat-voor-jouquote:Op donderdag 10 april 2025 08:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
juist , de ZZP er die mag wel zelf sparen, liefst 30% van het belastbaar loon,
het verschil tussen ZZP en werknemer moet kleiner worden niet groter
quote:Op donderdag 10 april 2025 08:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
In de nieuwe ZZP wet wordt een vorm van pensioensparen verplicht: https://bieb.knab.nl/onde(...)etekent-dat-voor-jou
prima toch , ZZP ers hebben de keuze om zelf tot maximum 30% van het belastbaar loon te sparen , dat is al bekend hequote:De kern van het voorstel:
Echte zelfstandigen krijgen vooraf zekerheid over hun status
Zij mogen werken als zzp’er, mits ze wel íets geregeld hebben voor AOV en pensioen
Er komt één duidelijk wettelijk toetsingskader, gebaseerd op het Belgische model
Nee, dat is nu niet verplicht en straks wel, als deze wet van VVD, D66, CDA en SGP er door komt. Maar verplicht een vorm van pensioensparen voor ZZPers is al heel lang een grote wens van de Kamer en ook van veel ZZPers.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
[..]
prima toch , ze hebben de keuze om zelf tot maximum 30% van het belastbaar loon te sparen , dat is al bekend he
Verplichting om pensioensparen die bestaat door dat vakbonden en pensioenfondsen samen werkenquote:Op donderdag 10 april 2025 08:17 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dat is nu niet verplicht en straks wel, als deze wet van VVD, D66, CDA en SGP er door komt. Maar verplicht een vorm van pensioensparen voor ZZPers is al heel lang een grote wens van de Kamer en ook van veel ZZPers.
Momenteel is het een mogelijkheid, geen verplichting. Dat lijkt dus te gaan veranderen.
iedere ZZP er heeft het recht om 30% belastingvrij opzij te zettenquote:Op donderdag 10 april 2025 08:17 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dat is nu niet verplicht en straks wel, als deze wet van VVD, D66, CDA en SGP er door komt. Maar verplicht een vorm van pensioensparen voor ZZPers is al heel lang een grote wens van de Kamer en ook van veel ZZPers.
Nogmaals: in de nieuwe wet is het voor ZZPers dus wel verplicht. En die wet lijkt op een meerderheid te kunnen rekenen.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:19 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Verplichting om pensioensparen die bestaat door dat vakbonden en pensioenfondsen samen werken
Er is geen wettelijke verplichting tot pensioensparen ook nu niet , alleen als je bij een vakbond bent aangesloten
IT bedrijven die hebben geen vakbond en dus ook geen pensioenspaarplicht er zijn nog enkele bedrijfstakken die na de vorige eeuw zijn ontstaan zonder vakbonden en zonder pensioenfonds
ietsquote:Op donderdag 10 april 2025 08:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nogmaals: in de nieuwe wet is het voor ZZPers dus wel verplicht. En die wet lijkt op een meerderheid te kunnen rekenen.
quote:Bijvoorbeeld via:
Een 'traditionele AOV'
Een broodfonds of schenkkring
Zelf sparen of beleggen voor je pensioen
Vastgoed als pensioenpot
Een flink eigen vermogen als buffer
Nee, dat is dus niet voldoende. Er komt in de nieuwe wet die nu ter consultatie ligt een wettelijke verplichting op voldoende sparen voor arbeidsongeschiktheid en pensioen. 100 euro voldoet niet, het is de bedoeling dat de percentages gaan lijken op die van werknemers.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
iets verplicht , prima toch dan sparen ze maandelijks 100 euro bij de giro
https://www.degiro.nl/pensioenrekening
ja uit je eigen linkquote:Op donderdag 10 april 2025 08:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dat is dus niet voldoende. Er komt in de nieuwe wet die nu ter consultatie ligt een wettelijke verplichting op voldoende sparen voor arbeidsongeschiktheid en pensioen.
.quote:Bijvoorbeeld via:
Een 'traditionele AOV'
Een broodfonds of schenkkring
Zelf sparen of beleggen voor je pensioen
Vastgoed als pensioenpot
Een flink eigen vermogen als buffer
Het percentage is maximaal 30% tot het maximaal bedrag van 109000quote:Op donderdag 10 april 2025 08:27 schreef Hanca het volgende:
het is de bedoeling dat de percentages gaan lijken op die van werknemers.
https://www.vvd.nl/nieuws(...)efwet-zelfstandigen/quote:
ZZP en werknemer worden door dit voorstel dus gelijk. Dan kom je er niet af met 100 euro.quote:Meer ruimte voor zzp’ers en betere sociale bescherming gaan in dit wetsvoorstel hand in hand. Het is niet mogelijk om het een te regelen zonder het andere.
Inhoudelijk gezien is het verstandig om een gelijker speelveld te creëren tussen werknemers en zzp’ers. Dan weet je zeker dat de zzp’er echt kiest voor autonomie en vrijheid, en niet zzp’er is vanwege een financiële prikkel of een voordeel. Nog te vaak horen we nu over zzp’ers: “Ze zijn alleen maar zzp’er om extra geld te verdienen terwijl ze niets hoeven afdragen aan arbeidsongeschiktheid en pensioen”. Dat argument verdwijnt met dit wetsvoorstel.
Dat is het oude vrijwillige percentage, waarom gooi jij altijd en overal allerlei zaken door elkaar? Vind je dat leuk, ofzo, zo veel mogelijk desinformatie delen?quote:Op donderdag 10 april 2025 08:28 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het percentage is maximaal 30% tot het maximaal bedrag van 109000
hier staat niets anders dan het onlangs geregelde vrijwiillg pensioensparen van maximaal 30% van belastbaar loonquote:Op donderdag 10 april 2025 08:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is het oude vrijwillige percentage, waarom gooi jij altijd en overal allerlei zaken door elkaar? Vind je dat leuk, ofzo, zo veel mogelijk desinformatie delen?
quote:Meer ruimte voor zzp'ers en betere sociale bescherming gaan in dit wetsvoorstel hand in hand. Het is niet mogelijk om het een te regelen zonder het andere.
Inhoudelijk gezien is het verstandig om een gelijker speelveld te creëren tussen werknemers en zzp'ers. Dan weet je zeker dat de zzp'er echt kiest voor autonomie en vrijheid, en niet zzp'er is vanwege een financiële prikkel of een voordeel. Nog te vaak horen we nu over zzp'ers: "Ze zijn alleen maar zzp'er om extra geld te verdienen terwijl ze niets hoeven afdragen aan arbeidsongeschiktheid en pensioen". Dat argument verdwijnt met dit wetsvoorstel.
ze mogen zelf IETS regelen , dat klinkt erg vrijwilligquote:Op donderdag 10 april 2025 08:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is het oude vrijwillige percentage, waarom gooi jij altijd en overal allerlei zaken door elkaar? Vind je dat leuk, ofzo, zo veel mogelijk desinformatie delen?
quote:"Voorbeelden van ondernemingen die niet onder een verplichtgesteld pensioenfonds vallen zijn reclamebureaus, accountants, IT-bedrijven, ontwerpbureaus en groothandels."
Wat is er hypocriet aan dan? Hij vliegt voor werk en plakt er een vakantie aan vast in het reces.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:35 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Rob gaat weer Jetten lees ik, maar alleen dienstreizen, en bezoekt dan gelijk ff zijn schoonfamilie.
Triest daar wat over te zeggen? Van mij mag hij iedere week vliegen, maar hypocriet is het wel vanuit zijn moraal. Een beetje zo'n Amerikaanse TV Preacher die parkeerplaats prinsjes prikt.
100 euro per maand is niet voldoende om een beetje pensioen op te bouwen. En als het geheel vrijwillig is en men zelf kan bepalen hoeveel men per maand spaart, kan dat bedrag bij veel mensen weleens nog lager uitvallen. Als men wat krapper zit in het geld, gaat dat bedrag voor later-als-ik-oud-ben er als eerste vanaf. En het dan weer ophogen is ook niet iets dat gemakkelijker weer gebeurt.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
iets
iets verplicht te regelen , prima toch dan sparen ze maandelijks 100 euro bij de giro,
dan is het overerfbaar ook
https://www.degiro.nl/pensioenrekening
De keuze is reuze
[..]
Ik vind het zelfs heel goed passen bij oog hebben voor het klimaat.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:45 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Wat is er hypocriet aan dan? Hij vliegt voor werk en plakt er een vakantie aan vast in het reces.
Moet hij dan 2x op en neer vliegen?
Mag hij helemaal nooit meer vliegen?
Wat?
Nogmaals: die vrijwilligheid gaat er dus in het nieuwe voorstel vanaf. En nee, 100 euro sparen voldoet niet aan de verplichting in die nieuwe wet. En daar laat ik het verder bij, jij kunt of wil toch niet lezen.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:35 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hier staat niets anders dan het onlangs geregelde vrijwiillg pensioensparen van maximaal 30% van belastbaar loon
pensioen heeft de overheid niets over te zeggen , over arbeidsongeschiktheid wel
[..]
[..]
ze mogen zelf IETS regelen , dat klinkt erg vrijwillig
Pensioenparen is niet wettelijk verplicht, ook voor jou niet
Bedrijven die geen vakbond hebben die hebben vaak ook geen pensioenspaarplicht
Dat zijn meestal bedrijven in nieuwe richtingen Als IT en Accountants
[..]
iets is ietsquote:Op donderdag 10 april 2025 08:56 schreef miss_sly het volgende:
[..]
100 euro per maand is niet voldoende om een beetje pensioen op te bouwen. En als het geheel vrijwillig is en men zelf kan bepalen hoeveel men per maand spaart, kan dat bedrag bij veel mensen weleens nog lager uitvallen. Als men wat krapper zit in het geld, gaat dat bedrag voor later-als-ik-oud-ben er als eerste vanaf. En het dan weer ophogen is ook niet iets dat gemakkelijker weer gebeurt.
nee ook voor jou is pensioensparen vrijwillig, mits je niet onder een regeling van vakbonden met pensioenfondsen avltquote:Op donderdag 10 april 2025 09:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nogmaals: die vrijwilligheid gaat er dus in het nieuwe voorstel vanaf. En nee, 100 euro sparen voldoet niet aan de verplichting in die nieuwe wet. En daar laat ik het verder bij, jij kunt of wil toch niet lezen.
Er is dus geen verplichte afdracht op dat moment, dus het enige dat je doet is zelf sparen.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
iets is iets
maximaal 30% van het belastbaar loon m dat geld ook voor jou overigens
minus de reeds gedane verplichtte afdracht
men kan de rest in het eigen huis stoppen
Wij als in jij en ik. Vooralsnog heb uk geen koninklijke connectie.quote:Op donderdag 10 april 2025 08:10 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
wij ??
Heb je ook een eigen mening>?
https://www.degiro.nl/pensioenrekening
ook voor jou is pensioensparen vrijwillig, mits je niet onder een regeling van vakbonden met pensioenfondsen valtquote:Op donderdag 10 april 2025 09:07 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er is dus geen verplichte afdracht op dat moment, dus het enige dat je doet is zelf sparen.
Maar goed, ik sluit me bij @:Hanca aan.
Je leest niet en/of je snapt het niet. Geeft niet, maar dat maakt een 'gesprek met jou wel heel lastig. Dus dat stopt hier.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ook voor jou is pensioensparen vrijwillig, mits je niet onder een regeling van vakbonden met pensioenfondsen valt
Pensioensparen is niet wettelijk verplicht
De wet bied de mogelijkheid om 30% van je belastbaar loon belastingvrij te sparen een IEDEREEN , ook aan jou,
minus wat je reeds bij een fonds hebt gespaard
je doet net of je het niet snaptquote:Op donderdag 10 april 2025 09:12 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Je leest niet en/of je snapt het niet. Geeft niet, maar dat maakt een 'gesprek met jou wel heel lastig. Dus dat stopt hier.
En dit gaat in de nieuwe ZZP wet dus veranderen:quote:Op donderdag 10 april 2025 09:12 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
je doet net of je het niet snapt
De wettelijke pensioen regeling is 30 % van het belastbaar loon, ook voor jou
spaar je reeds bij een fonds dan moet je dat in mindering brengen
Wie als werknemer bij een IT bedrijf werkt die heeft geen vakbond en dus ook geen pensioespaar plicht
quote:Als je volgens de wet zelfstandig bent, moet je wel iets geregeld hebben voor arbeidsongeschiktheid en je pensioen. Groot verschil met andere plannen is dat je alle vrijheid krijgt om zelf te kiezen hóe je dat regelt.
Bijvoorbeeld via:
Een 'traditionele AOV'
Een broodfonds of schenkkring
Zelf sparen of beleggen voor je pensioen
Vastgoed als pensioenpot
Een flink eigen vermogen als buffer
Je bent dus vrij in de manier waarop je dit invult, zolang je het maar aantoonbaar regelt.
https://bieb.knab.nl/onde(...)etekent-dat-voor-jou
nee de wetgever heeft niets over pensioensparen te zeggenquote:Op donderdag 10 april 2025 09:16 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
En dit gaat in de nieuwe ZZP wet dus veranderen:
[..]
quote:Op donderdag 10 april 2025 09:16 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
En dit gaat in de nieuwe ZZP wet dus veranderen:
[..]
lees je mee>??quote:Bijvoorbeeld via:
Zelf sparen of beleggen voor je pensioen
Vastgoed als pensioenpot
eigen vermogen
Je bent dus vrij in de manier waarop je dit invult, zolang je het maar aantoonbaar regelt.
Ik denk dat ik je begrijp, jij noemt het geen pensioensparen omdat het niet via de pensioenfondsen gaat.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:16 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee de wetgever heeft niets over pensioensparen te zeggen
Het is pensioensparen als je het op een pensioenspaarrekening doet. En het heeft pas fiscaal voordeel als je dat ook inderdaad doet.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:21 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Ik denk dat ik je begrijp, jij noemt het geen pensioensparen omdat het niet via de pensioenfondsen gaat.
Maar ZZPërs zullen straks verplicht iets moeten regelen voor hun oude dag en hoe ze dat doen dat is aan hen.
Ben je het daar mee eens?
ja dat kan zijnquote:Op donderdag 10 april 2025 09:21 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Ik denk dat ik je begrijp, jij noemt het geen pensioensparen omdat het niet via de pensioenfondsen gaat.
Maar ZZPërs zullen straks verplicht iets moeten regelen voor hun oude dag en hoe ze dat doen dat is aan hen.
Ben je het daar mee eens?
ook dat kloptquote:Op donderdag 10 april 2025 09:29 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het is pensioensparen als je het op een pensioenspaarrekening doet. En het heeft pas fiscaal voordeel als je dat ook inderdaad doet.
Nou, exact. Ik zie het probleem nietquote:Op donderdag 10 april 2025 08:59 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind het zelfs heel goed passen bij oog hebben voor het klimaat.
Er gaat een delegatie Nederlandse kamerleden naar Argentinie inzake handel en verdragen.
Er zou dus ook iemand van D66 meegaan, want je zou jezelf als partij geen plezier doen om je daaraan te onttrekken vanwege niet willen vliegen.
Nu gaat er dus iemand van D66 voor wie het tevens een goede optie is om familie te bezoeken.
Dat hij zijn eigen retourticket betaalt, vind ik persoonlijk zelfs vreemd. Hij moet toch een keer terug naar huis, of hij nou met de rest meevliegt of niet. Als er een groot prijsverschil tussen zou zitten, zou ik het logisch vinden als hij dat betaalt.
De wet ligt nog in consultatie, de bedoeling is dat het gelijk wordt aan werknemers dus dat 'iets' komt niet op 100 euro, maar rond die 30% voor pensioen en een redelijke arbeidsongeschiktheidsverzekering te liggen. Details zijn er dus nog niet.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja dat kan zijn
de invulling is IETS
Ja verkleinen van de verschillen tussen werknemer en ZZP er ben ik groot voorstander van , maar niet door de ZZP er op te knopenquote:Op donderdag 10 april 2025 09:33 schreef Hanca het volgende:
[..]
De wet ligt nog in consultatie, de bedoeling is dat het gelijk wordt aan werknemers dus dat iets komt niet op 100 euro, maar rond die 30% voor pensioen en een redelijke arbeidsongeschiktheidsverzekering te liggen. Details zijn er dus nog niet.
Maar goed, het is dus nog even wachten op de behandeling van die wet, maar de eerste geluiden zijn overwegend positief (al is CNV teleurgesteld).
Maar de verschillen tussen ZZP en werknemer worden dus verkleind, en niet door het pensioenstelsel af te breken door het ook voor werknemers vrijwillig te maken en zo miljoenen mensen in betaalproblemen te storten na hun pensioen, maar door het voor ZZP ook te verplichten.
quote:"Voorbeelden van ondernemingen die niet onder een verplichtgesteld pensioenfonds vallen zijn reclamebureaus, accountants, IT-bedrijven, ontwerpbureaus en groothandels."
quote:Op donderdag 10 april 2025 09:43 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het aantal werknemers zonder pensioen is de laatste jaren wel fors gedaald: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)%20alle%20werknemers.
quote:Bijna 1 op de 3 werkgevers heeft geen pensioenregeling
Van de 284 duizend werkgevers in Nederland hadden 83 duizend werkgevers geen pensioenregeling voor al hun werknemers. Dat is 29 procent van alle werkgevers.
Jonge bedrijven (bedrijfsleeftijd tot 2 jaar) met weinig personeel in dienst (1 tot 10 werknemers) hadden het minst vaak een pensioenregeling voor hun personeel (46 procent).
Naarmate bedrijven langer bestaan wordt er vaker pensioen geregeld voor hun personeel.
Het probleem is vooral beeldvorming, Jetten lijkt overheidsgeld te gebruiken om naar zijn partner te vliegen. En ja, de overheid is goedkoper uit dan als er een ander was gegaan en dit is beter voor het milieu, maar voor de beeldvorming is het zeker voor een partijleider dan ook weer niet echt handig. Ik denk dat ik het als ik D66-persverantwoorlijke was had afgeraden. Of Jetten het complete retourtje laten betalen, met dan "omdat hij daar toch al is, sluit hij aan bij de commissie, zodat er geen andere D66er hoeft te vliegen".quote:Op donderdag 10 april 2025 09:30 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Nou, exact. Ik zie het probleem niet
Toch zijn er ook genoeg werknemers die niet via hun werkgever iets aan hun pensioen doen. Gaat voor hen die verplichting ook gelden?quote:Op donderdag 10 april 2025 09:33 schreef Hanca het volgende:
[..]
De wet ligt nog in consultatie, de bedoeling is dat het gelijk wordt aan werknemers dus dat 'iets' komt niet op 100 euro, maar rond die 30% voor pensioen en een redelijke arbeidsongeschiktheidsverzekering te liggen. Details zijn er dus nog niet.
Maar goed, het is dus nog even wachten op de behandeling van die wet, maar de eerste geluiden zijn overwegend positief (al is CNV teleurgesteld).
Maar de verschillen tussen ZZP en werknemer worden dus verkleind, en niet door het pensioenstelsel af te breken door het ook voor werknemers vrijwillig te maken en zo miljoenen mensen in betaalproblemen te storten na hun pensioen, maar door het voor ZZP ook te verplichten.
Ik denk dat het vooral de mensen zijn die sowieso nooit D66 stemmen die hier van smullen.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het probleem is vooral beeldvorming, Jetten lijkt overheidsgeld te gebruiken om naar zijn partner te vliegen. En ja, de overheid is goedkoper uit dan als er een ander was gegaan en dit is beter voor het milieu, maar voor de beeldvorming is het zeker voor een partijleider dan ook weer niet echt handig. Ik denk dat ik het als ik D66-persverantwoorlijke was had afgeraden. Of Jetten het complete retourtje laten betalen, met dan "omdat hij daar toch al is, sluit hij aan bij de commissie, zodat er geen andere D66er hoeft te vliegen".
Niet via die ZZPwet natuurlijk.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:37 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Toch zijn er ook genoeg werknemers die niet via hun werkgever iets aan hun pensioen doen. Gaat voor hen die verplichting ook gelden?
Dat lijkt me nogal vergezocht allemaal.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het probleem is vooral beeldvorming, Jetten lijkt overheidsgeld te gebruiken om naar zijn partner te vliegen. En ja, de overheid is goedkoper uit dan als er een ander was gegaan en dit is beter voor het milieu, maar voor de beeldvorming is het zeker voor een partijleider dan ook weer niet echt handig. Ik denk dat ik het als ik D66-persverantwoorlijke was had afgeraden. Of Jetten het complete retourtje laten betalen, met dan "omdat hij daar toch al is, sluit hij aan bij de commissie, zodat er geen andere D66er hoeft te vliegen".
Eens, maar Jetten zijn retourtje volledig zelf laten betalen had het kunnen omdraaien in iets positiefs, ik zou daar altijd voor hebben gekozen.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:39 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Ik denk dat het vooral de mensen zijn die sowieso nooit D66 stemmen die hier van smullen.
de pensioenfondsen hebben een zeer grote lobby , echter pensioensparen kunnen ze nooit verplicht maken , aangezien het een civiele zaak is,quote:Op donderdag 10 april 2025 09:43 schreef Hanca het volgende:
[..]
Niet via die ZZPwet natuurlijk.
Volgens mij zijn er ook nu geen concrete plannen voor die verplichting, maar stemmen daartoe duiken wel regelmatig op. Ook bij politieke partijen.
Het aantal werknemers zonder pensioen is de laatste jaren wel fors gedaald: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)%20alle%20werknemers.
De wet bied de mogelijkheid om 30% belastingvrij weg te zetten , hoe je dat doet dan mag je zelf uitmaken , mits het wel een erkende pensioenregeling isquote:Hoe weet ik of een cao algemeen verbindend is verklaard?
Op de website over cao's van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) kunt u zien of een cao algemeen verbindend is verklaard.
En voor welke periode dat het geval is.
Let op: Het is aan cao-partijen om de vraag te beantwoorden onder welke cao u valt.
Wat is er vergezocht? Hij vliegt nu op kosten van de staat naar zijn partner, dat is niet vergezocht maar een feit. Het scheelt hem een smak geld tov als hij gewoon tijdens het reces er heen was gevlogen. En ja, dat mag allemaal, maar handig is het gewoon niet.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:43 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dat lijkt me nogal vergezocht allemaal.
Hij vliegt niet op kosten van de staat naar zijn partner. Hij gaat op dienstreis, net als alle andere die met die delegatie meegaan.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wat is er vergezocht? Hij vliegt nu op kosten van de staat naar zijn partner, dat is niet vergezocht maar een feit. Het scheelt hem een smak geld tov als hij gewoon tijdens het reces er heen was gevlogen. En ja, dat mag allemaal, maar handig is het gewoon niet.
Gaat niet om de knaken, maar om het anderen aanpraten van vliegschaamte.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het probleem is vooral beeldvorming, Jetten lijkt overheidsgeld te gebruiken om naar zijn partner te vliegen. En ja, de overheid is goedkoper uit dan als er een ander was gegaan en dit is beter voor het milieu, maar voor de beeldvorming is het zeker voor een partijleider dan ook weer niet echt handig. Ik denk dat ik het als ik D66-persverantwoorlijke was had afgeraden. Of Jetten het complete retourtje laten betalen, met dan "omdat hij daar toch al is, sluit hij aan bij de commissie, zodat er geen andere D66er hoeft te vliegen".
Hij zou anders tijdens zijn reces ook zijn gegaan en dan had hij wel volledig moeten betalen.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:47 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Hij vliegt niet op kosten van de staat naar zijn partner. Hij gaat op dienstreis, net als alle andere die met die delegatie meegaan.
Dat zijn partner daar woont, hij er langer blijft en op eigen kosten terugvliegt is heel iets anders.
Ben ik niet met je eens.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hij zou anders tijdens zijn reces ook zijn gegaan en dan had hij wel volledig moeten betalen.
Ik had hem nu ook volledig laten betalen en dan 'omdat hij er toch is' laten aansluiten bij die commissie. Dan wordt het positieve publiciteit.
Dat mensen zich vliegschaamte aan laten praten is aan die mensen zelf.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:48 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Gaat niet om de knaken, maar om het anderen aanpraten van vliegschaamte.
Hetzelfde als de rest van de aanwezige kamerleden.quote:Op donderdag 10 april 2025 09:57 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Wat gaat die D66 delegatie eigenlijk doen in Argentinië?
En dat is?quote:Op donderdag 10 april 2025 10:01 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Hetzelfde als de rest van de aanwezige kamerleden.
Je zou het 'artikel' van de Telegraaf kunnen lezen die deze ophef heeft aangejaagd met hun zeer gekleurde teksten. Daarin staat wat ze gaan doen.quote:
quote:De vaste commissie voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp is voornemens aan het begin van
het zomerreces een werkbezoek te brengen aan Argentinië en Chili. De delegatie zal op een later
moment worden vastgesteld. Tijdens dit werkbezoek zal er aandacht worden besteed aan verschillende
thema's die raken aan het terrein van de commissie, zoals handel, grondstoffen en duurzame
ontwikkeling.
Je hebt het artikel dus nog steeds niet gelezen.quote:Op donderdag 10 april 2025 10:09 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Okay,
Jesse Klaver zijn portefeuille is Europese Zaken
https://groenlinkspvda.nl/portefeuilles-tweede-kamer/
[..]
https://app.1848.nl/stati(...)89eeee5f5b4efa02.pdf
Wat heeft dat werkbezoek met zijn werk te maken? Is niet zijn portefeuille
Jetten is plaatsvervangend lid van de commissie: https://www.tweedekamer.n(...)es/bho/samenstellingquote:Op donderdag 10 april 2025 10:09 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Verdeling van portefeuilles Tweede Kamerfractie
Rob Jetten
Fractievoorzitter
Politiek adviseur: Olivier Schmidt
Sport
https://d66.nl/contact/portefeuilleverdeling-tweede-kamerfractie/
[..]
Lijkt me echt geweldig motiverend, ben je fractie specialist voor een thema, in jouw portefeuille, gaat je “collega” ineens mee omdat het belangrijk is en stomtoevallig is het naar Argentinië.quote:Op donderdag 10 april 2025 10:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jetten is plaatsvervangend lid van de commissie: https://www.tweedekamer.n(...)es/bho/samenstelling
Hij heeft ook gewoon steeds meevergaderd over dit werkbezoek: https://www.tweedekamer.n(...)etails?id=2025A02083
Verder raakt dit werkbezoek ook klimaat, daar is Jetten wel lid van de commissie: https://www.tweedekamer.n(...)es/kgg/samenstelling
Geschuif met kamerleden komt echt ontzettend veel voor, verder weet jij helemaal niet of de 'fractiespecialist' misschien wel wat anders te doen had.quote:Op donderdag 10 april 2025 10:31 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Lijkt me echt geweldig motiverend, ben je fractie specialist voor een thema, in jouw portefeuille, gaat je “collega” ineens mee omdat het belangrijk is en stomtoevallig is het naar Argentinië.
Je zou ook kunnen zeggen wat zijn ze binnen D66 collegiaal dat ze hierin zoeken naar synergie of jeetje wat zijn ze bij D66 begaan met het millieu omdat Jetten nu mooi het nuttige met het aangename kan combineren, in plaats van dat Paternotte nu daar heen vliegt en Jetten later nog een keer voor zijn schoonouders.quote:Op donderdag 10 april 2025 10:31 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Lijkt me echt geweldig motiverend, ben je fractie specialist voor een thema, in jouw portefeuille, gaat je “collega” ineens mee omdat het belangrijk is en stomtoevallig is het naar Argentinië.
Ja, dat zou je ook kunnen zeggen.quote:Op donderdag 10 april 2025 10:36 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Je zou ook kunnen zeggen wat zijn ze binnen D66 collegiaal dat ze hierin zoeken naar synergie of jeetje wat zijn ze bij D66 begaan met het millieu omdat Jetten nu mooi het nuttige met het aangename kan combineren, in plaats van dat Paternotte nu daar heen vliegt en Jetten later nog een keer voor zijn schoonouders.
Toen Nederland en Duitsland nog in het Rijnland model zaten werd dat getekend door structurele massale werkloosheid en nauwelijks economische groei. Na het afscheid nemen ervan veranderde dit.quote:Op donderdag 10 april 2025 10:41 schreef Beathoven het volgende:
Even een schaamteloze crosspost van alleen de afbeelding, die in het verleden al eens vaker is gepost.
Wegwijs voor Nederland en de EU in deze tijden en een stukje identiteit.
[ afbeelding ]
Gegeven het anglo-saksische model helemaal kopzwaar geworden is.
Ik lul recht wat krom is, jij lult krom wat recht is. De waarheid zal ergens in het midden liggen.quote:Op donderdag 10 april 2025 10:41 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Ja, dat zou je ook kunnen zeggen.
Ik zou dit ook goedpraten kunnen noemen
quote:Op donderdag 10 april 2025 08:59 schreef KaheemSaid het volgende:
Ik vind dit echt zo’n voorbeeld van die vreselijk Amerikaanse manier van politiek voeren, waarbij men afleidt van de boodschap puur en alleen omdat iemand anders het ook doet. Sterker nog: het argument “maar jij doet het ook” daar kwam ik in groep 3 al niet meer mee weg.
Het is bovendien een denkfout om te stellen dat alleen mensen die volledig ‘zuiver’ of consequent zijn, het recht zouden hebben om morele kwesties aan te kaarten. Als we dat als maatstaf nemen, kunnen we morele discussies net zo goed helemaal achterwege laten.
Ik hoop echt dat we in Nederland, en ook hier op Fok!, weer meer op standpunten gaan discussiëren in plaats van politiek te reduceren tot een triest ad hominem-spel. Volgens mij is het enige resultaat daarvan verdere polarisatie.
Okay, en als ik dan zeg dat bv de katholieke kerk geen recht heeft zich als moreel kompas neer te zetten, wat zeg jij dan?quote:Op donderdag 10 april 2025 10:55 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Ik lul recht wat krom is, jij lult krom wat recht is. De waarheid zal ergens in het midden liggen.
Zoals ik eerder reeds aangaf heb ik niet zoveel met het op de man spelen om het vooral niet over de inhoud te hebben. Maar als het jou gelukkig maakt, geniet ervan.
[..]
Ik snap best dat je morele geloofwaardigheid kunt verliezen door eigen gedrag. Maar ik vind hierin dat het combineren van een werkbezoek met een familiebezoek, zelfs voor een oud minister van klimaat, van een andere orde is dan het een decennia lang toedekken van misbruik. Ik denk dat Jetten prima deze reis kan maken en kan agenderen tegen veelvuldig vliegen, maar ik denk ook dat de katholieke kerk aangaande moreel kompas het behoorlijk verbruid heeft.quote:Op donderdag 10 april 2025 11:02 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Okay, en als ik dan zeg dat bv de katholieke kerk geen recht heeft zich als moreel kompas neer te zetten, wat zeg jij dan?
quote:Dat is in combinatie met de bestemming niet onopgemerkt gebleven, nu Jetten onlangs zijn jongste Argentijnse verovering als een (hockey)trofee mee naar de Tweede Kamer nam op een drukke vergaderdag.
Maar ook 'zijn jongste Argentijnse verovering". Alsof het een toyboy is en er geen sprake is van een duurzame relatie. Ze zijn verloofd. Het doel is een bepaald beeld te scheppen. En legio mensen trappen daar maar al te graag in.quote:Op donderdag 10 april 2025 12:08 schreef TheVulture het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)r-zijn-schoonfamilie
Wat een vreselijk tendentieus stuk
[..]Het was zijn verjaardag en een lunchdate
Daarnaast gaat ie gewoon met de delegatie mee om te werken en in privetijd bij de schoonfamilie langs en betaald de terugreis uit eigen zak.
edit: never mind, was hier al besproken
Dit dusquote:Op donderdag 10 april 2025 12:12 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar ook 'zijn jongste Argentijnse verovering". Alsof het een toyboy is en er geen sprake is van een duurzame relatie. Ze zijn verloofd. Het doel is een bepaald beeld te scheppen. En legio mensen trappen daar maar al te graag in.
En de fractiegenoten wiens portefeuille het eigenlijk is gaan niet..quote:Op donderdag 10 april 2025 12:08 schreef TheVulture het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)r-zijn-schoonfamilie
Wat een vreselijk tendentieus stuk
[..]Het was zijn verjaardag en een lunchdate
Daarnaast gaat ie gewoon met de delegatie mee om te werken en in privetijd bij de schoonfamilie langs en betaald de terugreis uit eigen zak.
edit: never mind, was hier al besproken
Wie ben jij om te betwijfelen dat dit in goede afstemming is geregeld? Of te betwijfelen dat de beide anderen inderdaad niet kunnen in die periode?quote:Op donderdag 10 april 2025 12:19 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En de fractiegenoten wiens portefeuille het eigenlijk is gaan niet..
vast allemaal in goed afstemming geregeld
Of dat het geval is zullen we waarschijnlijk niet achterhalen, maar ik koester een groot wantrouwen tegen mensen in een machtsposities die zulke toevalligheden goed uitkomenquote:Op donderdag 10 april 2025 12:28 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wie ben jij om te betwijfelen dat dit in goede afstemming is geregeld? Of te betwijfelen dat de beide anderen inderdaad niet kunnen in die periode?
Ja.quote:Op donderdag 10 april 2025 12:43 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Of dat het geval is zullen we waarschijnlijk niet achterhalen, maar ik koester een groot wantrouwen tegen mensen in een machtsposities die zulke toevalligheden goed uitkomen
Gek hè?
Dat weet ik wel zeker.quote:Op donderdag 10 april 2025 12:47 schreef Janneke141 het volgende:
Ergens ben ik ook nog bang dat de Telegraaf minder kabaal had gemaakt als Jetten in Argentinië een vrouw had gehad, in plaats van een man.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |