abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator woensdag 9 april 2025 @ 15:16:22 #1
236264 crew  capricia
pi_217326663
Trump komt met importtarief van 25 procent voor Europese producten: ‘EU opgericht om VS te naaien’
De Amerikaanse president Donald Trump zegt snel nieuwe importheffingen aan te kondigen die zijn gericht tegen de Europese Unie. Het gaat om tarieven van 25 procent die onder andere gaan gelden voor auto’s uit Europa, zei de president na een kabinetsbijeenkomst.



,,We zullen het erg snel aankondigen en het zal, over het algemeen, om 25 procent gaan”, zei de president bij zijn eerste kabinetsvergadering. De heffingen gelden voor auto’s en veel andere producten, voegde hij eraan toe.

Bij dezelfde vergadering beweerde Trump dat de EU is opgericht ‘om de Verenigde Staten te naaien’. In het verleden was de Amerikaanse regering juist voorstander van de oprichting van het landenblok en uitbreiding naar Oost-Europese lidstaten.

Canada en Mexico kunnen vanaf 2 april importheffingen verwachten van 25 procent, zei de president. Eerder was er sprake van dat de buurlanden van de VS in maart met dit soort heffingen te maken zouden krijgen. ,,De handelstarieven gaan door. Niet alle, maar wel veel”, aldus de president.

Oekraïne
Trump zei ook dat het aan de Europeanen is, en niet aan de Verenigde Staten, om Oekraïne veiligheidsgaranties te geven als onderdeel van een plan om het conflict met Rusland op te lossen. ,,Ik ga geen veiligheidsgaranties geven. We gaan Europa vragen om het te doen omdat, Europa hun directe buur is, maar we gaan ervoor zorgen dat alles goed gaat.’’

De Amerikaanse president zei ook dat Oekraïne het lidmaatschap van de Navo kan ‘vergeten’. ,,De Navo was waarschijnlijk de reden dat deze hele zaak überhaupt begon”, zei Trump over de Russische invasie in Oekraïne.
https://www.ad.nl/buitenl(...)-te-naaien~a94a038f/

Niet mijn OP
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  woensdag 9 april 2025 @ 15:17:23 #2
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_217326668
Niet mijn OP vriend
pi_217326669
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:09 schreef SymbolicFrank het volgende: [..] Dat zal niet mals zijn. Maar ik weet niet of je dat nu al kunt zeggen.
De staatsschuld is 36 biljoen dus een half procent is 180 miljard per jaar. Nu wordt er natuurlijk gefaseerd geherfinancierd dus het zal langzaam oplopen. Belangrijker is dat het tekort op de begroting nog forser wordt door verlies aan economische groei.
  Moderator woensdag 9 april 2025 @ 15:18:24 #4
236264 crew  capricia
pi_217326674
The empire strikes back.

Heffingen op vleesproducten en cosmetica: EU slaat terug in handelsoorlog met VS - https://nos.nl/l/2562951
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
pi_217326676
Is de hele lijst al ergens te vinden?
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_217326679
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 14:59 schreef Elan het volgende:

[..]
Amerika is anders, China is een totalitair regime dat geen oog heeft voor mensenrechten. Moet en wil je daar zaken mee blijven doen omdat het geld oplevert?
Er is niet voor niks een Europees mandaat om de Chinese afhankelijkheid in te perken en onze eigen belangen veilig te stellen omdat we voorbij dreigen te worden gestreefd inclusief onze eigen tariffs tegen China. Eigenlijk exact wat Trump altijd heeft geroepen.
Laten we wel wezen; als we alleen samenwerken, importeren en exporteren naar landen waar mensenrechten hoog in het vaandel staan dan gaat dat ten koste van onze eigen welvaart want dan zal alles stervensduur worden. Over tijd zul je zien dat als China ook iets aan die mensenrechten moet gaan doen omdat de economie gaat stagneren. Ik zag hier van de week nog een bron voorbij komen die stelde dat het gemiddelde salaris van Chinezen in 10 jaar tijd met 400% zijn gestegen. Ten eerste is die groei niet houdbaar en ten tweede staat daar een bepaalde vorm van welvaart tegenover. Uiteindelijk zal er in China een revolutie plaats gaan vinden en zullen ze daar ook meer aandacht krijgen voor mensenrechten. Zoals het er nu uit gaat zien lijkt Amerika de rol van China weer op zich te willen nemen. Daar kunnen wij in Europa eigenlijk alleen maar van profiteren ten baten van onze welvaart.

Het probleem is dat we leven in een wereld waarin geld en economie vaak belangrijker worden gevonden dan mensenrechten of idealen. Natuurlijk zou het mooi zijn als we alleen handelden met landen die mensenrechten serieus nemen, maar dan wordt alles hier veel duurder. We zijn nu eenmaal sterk verbonden met China, en dat verander je niet van de ene op de andere dag.

Europa probeert nu ook minder afhankelijk te worden van China, net zoals Trump dat destijds riep voor Amerika. Het verschil is alleen dat wij het hier wat netter proberen aan te pakken, met regels en beleid in plaats van plotselinge tarieven.

Toch moeten we ook eerlijk zijn: als we dingen hier willen blijven produceren of inkopen zonder goedkope Chinese spullen, dan gaat dat gewoon meer kosten. Dat voelt vervelend, maar het kan op de lange termijn wel zorgen voor meer eigen productie, innovatie en minder afhankelijkheid. Alleen in de tussentijd gaan we het allemaal wel merken in onze portemonnee.

De vraag is of we dat willen accepteren. Gezien het feit dat we nu al niet aan MBO-ers kunnen komen die het werk uit willen voeren vraag ik me ten eerste al af of het überhaupt haalbaar zou zijn.
  woensdag 9 april 2025 @ 15:19:43 #7
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217326683
Goed zo doorgaan met straffen

quote:
EU-landen geven groen licht: hogere importheffingen op duizenden Amerikaanse producten
author avatar
Alexander Bakker

Aangepast: 1 min geleden4 min geledenin Nieuws

Brussel - Van make-up tot jeans en tabak. Vanaf volgende week kunnen duizenden Amerikaanse producten in Europa fors duurder worden door een ‘tegenheffing’ van 25 procent. EU-lidstaten hebben woensdag groen licht gegeven voor hogere importtarieven. Het is een reactie op heffingen die president Donald Trump vorige maand invoerde op staal en aluminium uit de Europese Unie.
quote:
VDe hogere importheffingen op Amerikaanse goederen gaan op verschillende momenten in. Zo wordt het invoeren van Harley Davidsons en jeans vanaf volgende week dinsdag duurder. Het gaat om hetzelfde pakket tegenmaatregelen als tijdens het eerste presidentschap van Trump.


Vanaf 15 mei wordt de lijst aangevuld met nog eens duizenden andere Amerikaanse producten, variërend van kleding tot cosmetica en sinaasappelsap.
Per 1 december worden bepaalde landbouwproducten zoals sojabonen en noten onderworpen aan hogere tarieven.

Het gaat in veel gevallen om goederen die Republikeinse staten raken.De hogere importheffingen op Amerikaanse goederen gaan op verschillende momenten in.

Zo wordt het invoeren van Harley Davidsons en jeans vanaf volgende week dinsdag duurder.
Het gaat om hetzelfde pakket tegenmaatregelen als tijdens het eerste presidentschap van Trump.


Vanaf 15 mei wordt de lijst aangevuld met nog eens duizenden andere Amerikaanse producten, variërend van kleding tot cosmetica en sinaasappelsap.

Per 1 december worden bepaalde landbouwproducten zoals sojabonen en noten onderworpen aan hogere tarieven. Het gaat in veel gevallen om goederen die Republikeinse staten raken.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_217326692
Apple Dethroned by Microsoft As Top-Valued Company Amid Tariff Fears
https://www.macrumors.com(...)st-valuable-company/
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_217326695
Derde wereldoorlog nu echt begonnen
pi_217326767
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:18 schreef capricia het volgende:
The empire strikes back.

Heffingen op vleesproducten en cosmetica: EU slaat terug in handelsoorlog met VS - https://nos.nl/l/2562951
Als zowel China als de EU voet bij stuk blijven houden, dan krijgt de VS het heel snel heel zwaar.
De EU en China uiteraard ook, maar een stuk minder dan de VS.

Als wij als enige in een handelsoorlog zouden zitten, dan zou de VS de betere kaarten hebben.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  woensdag 9 april 2025 @ 15:34:36 #11
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_217326772
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:19 schreef michaelmoore het volgende:
Goed zo doorgaan met straffen
[..]
[..]

Ik hoorde een aantal dagen geleden dat de EU eerst nog wilde onderhandelen met Trump, dat is dus mislukt neem ik aan?
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_217326775
Ik weet niet of we hier nu zo heel erg blij mee moeten zijn allemaal.
pi_217326776
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:35 schreef Vliegbaard het volgende:
Ik weet niet of we hier nu zo heel erg blij mee moeten zijn allemaal.
Natuurlijk niet, dit gaat ons echt wel pijn doen op den duur.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_217326783
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:34 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Ik hoorde een aantal dagen geleden dat de EU eerst nog wilde onderhandelen met Trump, dat is dus mislukt neem ik aan?
Dit is nog reactie op de eerdere tarieven van Amerika op bv staal
pi_217326789
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:34 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Ik hoorde een aantal dagen geleden dat de EU eerst nog wilde onderhandelen met Trump, dat is dus mislukt neem ik aan?
Yep, Trump heeft het voorstel van de EU, 0 tegen 0 tariffs over en weer afgewezen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 09-04-2025 15:50:33 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_217326805
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:34 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Ik hoorde een aantal dagen geleden dat de EU eerst nog wilde onderhandelen met Trump, dat is dus mislukt neem ik aan?
De EU wil best van alle handelstarieven af aan beide kanten, maar dat is helemaal niet waar Trump mee bezig is.
Trump heeft zijn 'wederkerige tarieven' gebaseerd op het handelsoverschot dat de VS heeft met de EU.

En verder rekent Trump de dienstensector helemaal niet mee met het handelsoverschot. Daarin neemt de EU juist veel meer af van de VS in plaats van andersom.

En tenslotte telt Trump elke toevoeging mee als importtarief. Dus ook bijvoorbeeld accijnzen en btw die voor elk handelsland hetzelfde is in de EU. Ook terwijl dat bijvoorbeeld voor binnenlandse handel geld.

Trump wil dat elke toevoeging voor de VS niet geld en dat de EU verplicht voor zoveel honderd miljard extra per jaar aan dure energie van de VS afneemt. Pas dan gaat Trump akkoord met 0% tarieven over en weer.
Dat gaat nooit gebeuren, zelfs al zou de EU dat willen.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_217326806
Ik word altijd wel een beetje zenuwachtig van deze berichten
Groot fan van User Wotte
pi_217326808
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:35 schreef Vliegbaard het volgende:
Ik weet niet of we hier nu zo heel erg blij mee moeten zijn allemaal.
Nee natuurlijk niet. Consumenten zijn doorgaans niet gebaat bij handelsoorlogen.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_217326813
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:36 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]
Natuurlijk niet, dit gaat ons echt wel pijn doen op den duur.
Zeker, veel meer immigratie uit toch al arme landen zou de EU kunnen gaan overspoelen. De tariffs uit de VS voor veel arme landen bedreigt direct in het bestaan van de bevolking.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_217326843
@capricia kan dit topic niet beter omgedoopt worden tot het Wereldwijde handelsoorlog topic?
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_217326870
twitter


Dit lijkt me niet veel beter voor de prijs van Russische olie...?
pi_217326874
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:34 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Ik hoorde een aantal dagen geleden dat de EU eerst nog wilde onderhandelen met Trump, dat is dus mislukt neem ik aan?
Trump wilde 350 miljard.
pi_217326876
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:41 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Zeker, veel meer immigratie uit toch al arme landen zou de EU kunnen gaan overspoelen. De tariffs uit de VS voor veel arme landen bedreigt direct in het bestaan van de bevolking.
Nee man, dit is echt zo’n simplistische kijk op hoe handel werkt. Arme landen hebben juist meer belang bij een deal, want die VS-tarieven kunnen hun export keihard raken. Dus ze gaan sneller akkoord, omdat ze economisch geen keus hebben.

De echte uitdaging ligt bij de EU: die wil én z’n waarden verdedigen (milieu, arbeidsrechten etc.), én deals sluiten om geopolitiek niet buitenspel te staan. Maar dat maakt onderhandelen stroperig. De EU moet dus leren wanneer je je tanden laat zien en wanneer je gewoon pragmatisch een deal sluit. Dáár zit de moeilijkheid, niet bij een “immigratiegolf” uit arme landen. Dat is bangmakerij.
Groot fan van User Wotte
  woensdag 9 april 2025 @ 15:52:13 #24
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217326881
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:34 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Ik hoorde een aantal dagen geleden dat de EU eerst nog wilde onderhandelen met Trump, dat is dus mislukt neem ik aan?
inderdaad de EU wilde wederzijds NULL procent ,maar dat wil trump niet

Die wil chanteren

Trump snapt niet helemaal dat de Average Joe die heffingen betaald
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_217326908
Vraag me ook af hoe (hard) dit de toeristensector gaat raken. Kan me voorstellen dat het toch al dure V.S. door deze handelsoorlog nog minder aantrekkelijk wordt om naar af te reizen.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 9 april 2025 @ 15:57:31 #26
201761 phpmystyle
Ordinary guy from Moscow
pi_217326916
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:56 schreef Jor_Dii het volgende:
Vraag me ook af hoe (hard) dit de toeristensector gaat raken. Kan me voorstellen dat het toch al dure V.S. door deze handelsoorlog nog minder aantrekkelijk wordt om naar af te reizen.
Wordt juist goedkoper.
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
pi_217326923
quote:
7s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:57 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Wordt juist goedkoper.
Leg uit aub.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_217326927
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:48 schreef Jor_Dii het volgende:
@:capricia kan dit topic niet beter omgedoopt worden tot het Wereldwijde handelsoorlog topic?
Mijn zege als TS van deze reeks heb je.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_217326939
quote:
7s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:50 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]

Dit lijkt me niet veel beter voor de prijs van Russische olie...?
Klopt, Constantin de econoom van Inside Russia vertelde eerder al dat Ural crude nog maar $52 opbracht per vat. Sindsdien is de prijs van aardolie verder gedaald. Opec zal nu bloed ruiken om de shale-oil sector in de VS uit te gaan roken vanwege stijgende yields/rente in de VS in combi met lage aardolieprijzen en onzekerheid. Dit is voor OPEC een shot voor open doel *O*

Waar er 2 vechten om een been, gaat de 3e ermee heen, kent u die uitspraak O-)
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  woensdag 9 april 2025 @ 16:00:57 #30
201761 phpmystyle
Ordinary guy from Moscow
pi_217326951
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:58 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]
Leg uit aub.
Buitenlandse vraag naar zaken zoals hotels, vliegcapaciteit, eten/drinken in toeristengebeiden/ georganiseerde uitjes nemen af. Dalen vraag is dalende prijs.
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
pi_217326954
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:51 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Trump wilde 350 miljard.
Per jaar aan verplicht af te nemen Amerikaanse energie ja. En nog een reeks aan ander onredelijke en onmogelijke eisen zoals geen btw en accijns voor de VS. Als we daar al mee akkoord konden gaan dan slopen we onze eigen interne economie daarmee.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  woensdag 9 april 2025 @ 16:03:11 #32
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_217326965
quote:
7s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:57 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Wordt juist goedkoper.
Echt niet.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_217326971
quote:
7s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:00 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Buitenlandse vraag naar zaken zoals hotels, vliegcapaciteit, eten/drinken in toeristengebeiden/ georganiseerde uitjes nemen af. Dalen vraag is dalende prijs.
Daar zit iets in, maar buitenlanders die afreizen naar de VS neemt momenteel al af, in sommige prognoses al met 10-15%. Dat gaat de Amerikaanse economie wel raken als je het hebt over +/- 70 miljoen toeristen die het land ieder jaar aandoen.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_217326986
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:04 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]
Daar zit iets in, maar buitenlanders die afreizen naar de VS neemt momenteel al af, in sommige prognoses al met 10-15%. Dat gaat de Amerikaanse economie wel raken.
Er zijn heel veel redenen om de VS te mijden op dit moment, maar an sich heeft b.v. een dalende dollarkoers weer een gunstig effect op de betaalbaarheid van een vakantie daar natuuurlijk.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_217326997
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_217327001
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:05 schreef Monolith het volgende:

[..]
Er zijn heel veel redenen om de VS te mijden op dit moment, maar an sich heeft b.v. een dalende dollarkoers weer een gunstig effect op de betaalbaarheid van een vakantie daar natuuurlijk.
Dat is zeker, maar door al die redenen kan überhaupt afreizen naar de VS nu echt afschrikkend werken. Dat is ook onderdeel van het Trump effect.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 9 april 2025 @ 16:07:25 #37
201761 phpmystyle
Ordinary guy from Moscow
pi_217327004
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:03 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Echt niet.
Mijn post klopt!
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
pi_217327009
quote:
7s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:00 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Buitenlandse vraag naar zaken zoals hotels, vliegcapaciteit, eten/drinken in toeristengebeiden/ georganiseerde uitjes nemen af. Dalen vraag is dalende prijs.
Andersom. Inkoop wordt duurder dus gaat de prijs ook omhoog. Sectoren die afhankelijk waren van veel buitenlandse toeristen zullen juist kopje onder gaan.

Als het buitenlandse toerisme daadwerkelijk afneemt.
pi_217327025
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:07 schreef MoreDakka het volgende:
Als het buitenlandse toerisme daadwerkelijk afneemt.
Gaat zeker een flinke deuk oplopen met alles wat Trump in de laatste 2-3 maanden in gang heeft gezet.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 9 april 2025 @ 16:09:33 #40
201761 phpmystyle
Ordinary guy from Moscow
pi_217327035
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:07 schreef MoreDakka het volgende:

[..]
Andersom. Inkoop wordt duurder dus gaat de prijs ook omhoog. Sectoren die afhankelijk waren van veel buitenlandse toeristen zullen juist kopje onder gaan.

Als het buitenlandse toerisme daadwerkelijk afneemt.
Denk niet dat de toegenomen prijzen op schoenen, staal, iphones, nagelknippers in de toeristensector drastisch doen toenemen.
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
pi_217327047
En overschat het toerisme in de VS sowieso niet. Kijk je naar het aantal toeristen dan is het iets van 66M, waar Nederland jaarlijks pakweg 50M toeristen verwelkomt uitgaande van recente cijfers.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_217327057
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:07 schreef MoreDakka het volgende:

[..]
Als het buitenlandse toerisme daadwerkelijk afneemt.
Vanuit Canada is dat al flink afgenomen.

quote:
https://www.afar.com/maga(...)ter-advisory-tariffs
Advance bookings between Canada and the U.S. have plummeted by more than 70 percent for the summer flying season, according to analysis by the aviation data company OAG.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  woensdag 9 april 2025 @ 16:12:47 #43
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_217327077
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:07 schreef MoreDakka het volgende:

[..]
Andersom. Inkoop wordt duurder dus gaat de prijs ook omhoog. Sectoren die afhankelijk waren van veel buitenlandse toeristen zullen juist kopje onder gaan.

Als het buitenlandse toerisme daadwerkelijk afneemt.
Er komen nu al minder buitenlandse toeristen, zeker uit Canada en de EU.
En ik zie dat niet veranderen als prijzen daar nog meer gaan stijgen.
Dat geldt ook voor ons trouwens, als we straks minder te besteden zouden hebben gaan we ook minder ver op reis.
Wie dit leest is een lezer van dit
  woensdag 9 april 2025 @ 16:20:29 #44
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217327147
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:12 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Er komen nu al minder buitenlandse toeristen, zeker uit Canada en de EU.
En ik zie dat niet veranderen als prijzen daar nog meer gaan stijgen.
Dat geldt ook voor ons trouwens, als we straks minder te besteden zouden hebben gaan we ook minder ver op reis.
Nobody play the big boss , not Trump . Not Poetin , nobody

Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_217327157
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:12 schreef MissButterflyy het volgende:

[..]
Er komen nu al minder buitenlandse toeristen, zeker uit Canada en de EU.
En ik zie dat niet veranderen als prijzen daar nog meer gaan stijgen.
Dat geldt ook voor ons trouwens, als we straks minder te besteden zouden hebben gaan we ook minder ver op reis.
En alleen Canada is al goed voor zo'n 30% van alle toeristen per jaar.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_217327177
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:10 schreef Monolith het volgende:
En overschat het toerisme in de VS sowieso niet. Kijk je naar het aantal toeristen dan is het iets van 66M, waar Nederland jaarlijks pakweg 50M toeristen verwelkomt uitgaande van recente cijfers.
Desalnietemin kan er hierdoor een economische vorm van 'death by a thousand cuts' plaatsvinden in de VS.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  Overall beste user 2022 woensdag 9 april 2025 @ 16:23:44 #47
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_217327189
https://www.bbc.com/news/articles/c5yrr0e7499o

Kans op ingrijpen door de FED neemt toe.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_217327201
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:22 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]
En alleen Canada is al goed voor zo'n 30% van alle toeristen per jaar.
Dat zal dus nu al dalen naar circa 10% en dat is een flinke aderlating.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  woensdag 9 april 2025 @ 16:25:23 #49
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_217327206
phpmyadmin is weer los _O_
pi_217327211
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:23 schreef Ulx het volgende:
https://www.bbc.com/news/articles/c5yrr0e7499o

Kans op ingrijpen door de FED neemt toe.
Een wereldwijde financiële crisis ligt denk ik echt op de loer.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_217327216
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:05 schreef Monolith het volgende:

[..]
Er zijn heel veel redenen om de VS te mijden op dit moment, maar an sich heeft b.v. een dalende dollarkoers weer een gunstig effect op de betaalbaarheid van een vakantie daar natuuurlijk.
Die dollars ben je dan meteen weer kwijt aan de tarrifs aldaar _O-
“Weak or strong, clever or simple, we are all brothers.”
pi_217327219
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:23 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Desalnietemin kan er hierdoor een economische vorm van 'death by a thousand cuts' plaatsvinden in de VS.
Oh ik denk zeker dat de VS een probleem heeft, maar dat zit hem veel minder in dit soort dingen. Primair is Trump natuurlijk de inflatie flink aan het opdrijven voor de Amerikaanse consument met heffingen en een dalende dollar, de wijze waarop er blind wordt gesneden in de overheid, de stijgende rentelasten voor de toch al niet geringe staatsschuld, de tanende positie van de dollar en ga zo maar door. Dat zijn de zaken die de VS richting recessie drijven (en de wereld helaas). Niet zozeer wat afnemende export.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_217327228
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:26 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]
Een wereldwijde financiële crisis ligt denk ik echt op de loer.
Met name de japanse Yen kan imploderen en vervolgens het hele wereldwijde fiat valuta systeem omzeep helpen, dat risico is Trump blijkbaar bereid te nemen. Goud is dan het enige dat overblijft als vertrouwt betaalmiddel.
De DNB heeft hier al een draaiboek voor.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_217327235
quote:
7s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:09 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Denk niet dat de toegenomen prijzen op schoenen, staal, iphones, nagelknippers in de toeristensector drastisch doen toenemen.
Alles wordt duurder in de VS hé. Ook alle onderdelen voor allerlei dingen die men ook in de toeristensector nodig heeft. Prijzen gaan omhoog, dat staat vast.
pi_217327237
quote:
De gemeente Amsterdam heeft een meldpunt geopend voor bedrijven die in de problemen zijn gekomen of problemen verwachten door de Amerikaanse importheffingen. Hiermee wil de gemeente zo snel mogelijk de gevolgen van de heffingen in kaart brengen.
AD
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 9 april 2025 @ 16:32:53 #56
201761 phpmystyle
Ordinary guy from Moscow
pi_217327250
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:29 schreef MoreDakka het volgende:

[..]
Alles wordt duurder in de VS hé. Ook alle onderdelen voor allerlei dingen die men ook in de toeristensector nodig heeft. Prijzen gaan omhoog, dat staat vast.
Dat zeg je wel. Maar welke kostenstructuren zouden volgens jou gaan stijgen als de prijzen voor de import op stofzuigers, nagelknippers, fohn's en printplaten gaan stijgen?

Toeristensector is loonintensief.
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
pi_217327253
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:10 schreef Monolith het volgende:
En overschat het toerisme in de VS sowieso niet. Kijk je naar het aantal toeristen dan is het iets van 66M, waar Nederland jaarlijks pakweg 50M toeristen verwelkomt uitgaande van recente cijfers.
nu doel je op buitenlandse toeristen? waar grotendeels een oceaan voor moet overvliegen, of gaan die 40 miljoen canadezen allemaal elk jaar naar de VS, en de landen beneden zijn 2e wereld landen. Mexico is een modaal BNP per capita van 13000 euro (per jaar), grotendeels van de mensen zit daar dus ver onder, dat is dus minder dan onze bijstandsuitkeringen.... En dat is dan een van de rijkere landen.

De VS hun economie (toerisme) is vooral binnen de staten zelf. De VS heeft een extreem uitzonderlijke situatie. 2 zeer lange zeekusten, grote interne rivieren en een grote single markt, en alle grondstoffen voldoende in voorraad in die markt.
  woensdag 9 april 2025 @ 16:33:58 #58
201761 phpmystyle
Ordinary guy from Moscow
pi_217327259
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:29 schreef MoreDakka het volgende:

[..]
Alles wordt duurder in de VS hé. Ook alle onderdelen voor allerlei dingen die men ook in de toeristensector nodig heeft. Prijzen gaan omhoog, dat staat vast.
Hebben ze ook zo'n loket voor ondernemers die door XR zijn kapotgemaakt of die lijden onder de groene belastinghysterie?
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
pi_217327264
quote:
7s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:32 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
Dat zeg je wel. Maar welke kostenstructuren zouden volgens jou gaan stijgen als de prijzen voor de import op stofzuigers, nagelknippers, fohn's en printplaten gaan stijgen?
Alle. Dat zeg ik toch? Importtarieven op alle producten uit alle landen verhogen alle prijzen, omdat vrijwel alle productstromen te maken hebben met import. Daarnaast verhoogt het ook de inflatie.

quote:
Toeristensector is loonintensief.
Dus zullen er ontslagen moeten vallen.
pi_217327276
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:33 schreef Korenfok het volgende:

[..]
nu doel je op buitenlandse toeristen? waar grotendeels een oceaan voor moet overvliegen, of gaan die 40 miljoen canadezen allemaal elk jaar naar de VS, en de landen beneden zijn 2e wereld landen. Mexico is een modaal BNP per capita van 13000 euro (per jaar), grotendeels van de mensen zit daar dus ver onder, dat is dus minder dan onze bijstandsuitkeringen.... En dat is dan een van de rijkere landen.

De VS hun economie is vooral binnen de staten zelf. De VS heeft een extreem uitzonderlijke situatie. 2 zeer lange zeekusten, grote interne rivieren en een grote single markt, en alle grondstoffen voldoende in voorraad in die markt.
Ja, dat had ik iets duidelijker kunnen formuleren. Buitenlandse toeristen inderdaad. Dat is natuurlijk ook waar men het over had in het kader van 'afnemend toerisme'. Toerisme in de VS zelf (of zaken als zakelijke reizen) zal minder geraakt worden door internationale spanningen anders dan de algehele effecten van inflatie en recessie.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_217327356
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:34 schreef MoreDakka het volgende:
Dus zullen er ontslagen moeten vallen.
Precies, hotels en bedienend personeel in restaurants, autoverhuur en personeel rondom bezienswaardigheden gaan klappen krijgen als het toerisme (flink) afneemt. Ik hoorde 1,5 jaar geleden al dat de Amerikanen zélf al niet meer zo happy waren over hoe duur het was om bijvoorbeeld een midweek naar Las Vegas af te reizen, dat wordt er echt niet beter op.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_217327409
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:18 schreef Vliegbaard het volgende:
Europa probeert nu ook minder afhankelijk te worden van China, net zoals Trump dat destijds riep voor Amerika. Het verschil is alleen dat wij het hier wat netter proberen aan te pakken, met regels en beleid in plaats van plotselinge tarieven.
Er zijn met een omslag in onze koopcultuur best wat quick wins te behalen door te stoppen met al die temu meuk en weer voor kwaliteit te gaan, dat langer meegaat. Maar goed, dat vereist wel een inspanning van influencers en nudges vanuit de overheid. Ook kun je met gericht beleid belachelijke trends als flitsmode e.d. proberen tegen te gaan.
beter een knipoog dan een blauw oog
  woensdag 9 april 2025 @ 16:54:27 #63
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_217327412


Donald is wel druk met berichten typen voor social media
pi_217327416
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:41 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Zeker, veel meer immigratie uit toch al arme landen zou de EU kunnen gaan overspoelen. De tariffs uit de VS voor veel arme landen bedreigt direct in het bestaan van de bevolking.
Valt wel mee, allicht in Azië. Maar veruit de meeste arme landen handelen maar beperkt met de VS.
Allah Al Watan Al Malik
  woensdag 9 april 2025 @ 16:58:18 #65
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217327434
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:28 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Met name de japanse Yen kan imploderen en vervolgens het hele wereldwijde fiat valuta systeem omzeep helpen, dat risico is Trump blijkbaar bereid te nemen. Goud is dan het enige dat overblijft als vertrouwt betaalmiddel.
De DNB heeft hier al een draaiboek voor.
klopt en Clinton weet er ook van , via de WEF met George Soros
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 9 april 2025 @ 16:59:09 #66
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217327438
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:54 schreef Momo het volgende:
[ afbeelding ]

Donald is wel druk met berichten typen voor social media
hij wordt nerveus
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_217327453
quote:
19s.gif Op woensdag 9 april 2025 15:51 schreef Tjacka het volgende:
niet bij een “immigratiegolf” uit arme landen. Dat is bangmakerij.
Natuurlijk niet. Arme landen worden armer -> meer immigratie naar Europa. Trump maakt arme landen armer (stopzetten ontwikkelingshulp, nog meer ongunstige handelsvoorwaarden. (die waren al ongunstig uiteraard), dus volgt een vlucht uit zo'n land van arme mensen naar gebieden waar ze een beter bestaan denken te kunnen vinden. En dat is Europa, want dat is het dichtste bij.

Ook als er weinig gehandeld wordt met de VS krijgen arme landen last van de handelsoorlog omdat de hele wereld er armer van wordt.
beter een knipoog dan een blauw oog
pi_217327474
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:54 schreef Momo het volgende:
[ afbeelding ]

Donald is wel druk met berichten typen voor social media
  woensdag 9 april 2025 @ 17:08:41 #69
477768 TweedeKlum
Hang In Boom
pi_217327480
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:54 schreef Momo het volgende:
[ afbeelding ]

Donald is wel druk met berichten typen voor social media
Dwaas is het, manmanman, schreeuwen, stampvoeten, achachach.
Voor de dagelijkse Trumprotzooi: https://reportersonline.nl/auteur/kirsten-verdel/
Kijk live hoe Trump zijn eigen land sloopt: https://www.project2025.observer/
pi_217327486
twitter
  woensdag 9 april 2025 @ 17:10:25 #71
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_217327498
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:08 schreef TweedeKlum het volgende:

[..]
Dwaas is het, manmanman, schreeuwen, stampvoeten, achachach.
Bij menig ander bedrijf zouden ze zeggen Donald, neem jij de rest van de dag maar even vrij.
pi_217327499
quote:
7s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:09 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Leuk door de Denen.
When government - in pursuit of good intentions - tries to rearrange the economy, legislate morality, or help special interests, the cost come in inefficiency, lack of motivation, and loss of freedom. Government should be a referee, not an active player.
Hey, my girl, why don't you just let it flow?
pi_217327500
quote:
7s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:09 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Gelukkig is de gezondheidszorg in de VS al zo goedkoop, duurdere medicijnen merken ze daar niet eens |:(
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  woensdag 9 april 2025 @ 17:19:04 #74
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_217327556
Nu.nl:

Volgens Trump komt alles goed
"Be cool! Alles komt goed", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. Hij benadrukt ook dat het een goed moment is voor bedrijven om naar de Verenigde Staten te verhuizen.

_O-

Mafkees.
Wie dit leest is een lezer van dit
  woensdag 9 april 2025 @ 17:19:44 #75
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_217327563
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:28 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Met name de japanse Yen kan imploderen en vervolgens het hele wereldwijde fiat valuta systeem omzeep helpen, dat risico is Trump blijkbaar bereid te nemen. Goud is dan het enige dat overblijft als vertrouwt betaalmiddel.
De DNB heeft hier al een draaiboek voor.
In een (onvoorstelbaar) horror scenario als dit, hoeveel risico lopen we dan met 31% van de totale Nederlandse Goudreserve die in de VS opgeslagen ligt?
  woensdag 9 april 2025 @ 17:21:42 #76
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_217327572
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:19 schreef Kleffe_Dop het volgende:

[..]
In een (onvoorstelbaar) horror scenario als dit, hoeveel risico lopen we dan met 31% van de totale Nederlandse Goudreserve die in de VS opgeslagen ligt?
Het is maar de vraag dat wanneer Europese landen hun Goudreserves uit de VS willen terughalen, dit goud er überhaupt nog is. De laatste grondige audit was in 1953
pi_217327625
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:19 schreef Kleffe_Dop het volgende:

[..]
In een (onvoorstelbaar) horror scenario als dit, hoeveel risico lopen we dan met 31% van de totale Nederlandse Goudreserve die in de VS opgeslagen ligt?
Voor de DNB is de val van het fiat valutastelsel al sinds 2007/2009 een scenario dat zou kunnen plaatsvinden.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  woensdag 9 april 2025 @ 17:28:57 #78
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_217327633
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:21 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Het is maar de vraag dat wanneer Europese landen hun Goudreserves uit de VS willen terughalen, dit goud er überhaupt nog is. De laatste grondige audit was in 1953
We hebben in 2014 nog 122,5 ton teruggehaald uit de VS naar NL (31% destijds), ik neem aan dat men toen toch wel gekeken heeft wat er in de Nederlandse kluis lag? :?
pi_217327635
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:19 schreef Kleffe_Dop het volgende:

[..]
In een (onvoorstelbaar) horror scenario als dit, hoeveel risico lopen we dan met 31% van de totale Nederlandse Goudreserve die in de VS opgeslagen ligt?
Die 31% vertegenwoordigt ongeveer 17 miljard euro. Op zich een leuk bedrag maar in het grote geheel van belastinginkomsten per jaar (425 miljard) is het ook eigenlijk maar een schijntje. 17 miljard staat ongeveer gelijk aan 14 dagen aan overheidsuitgaven.
pi_217327637
EU komt met een tegenvoorstel

twitter
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_217327651
:9~

twitter
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_217327652
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 16:54 schreef Momo het volgende:
[ afbeelding ]

Donald is wel druk met berichten typen voor social media
Tax cut bill?!

Hadden ze niet al een tekort van 6% op een totale schuld van 120% bnp, wat met een verzwakte dollar en hogere rente financieel nou niet echt heel verstandig lijkt...
“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin
pi_217327653
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:29 schreef Nielsch het volgende:

[..]
Die 31% vertegenwoordigt ongeveer 17 miljard euro. Op zich een leuk bedrag maar in het grote geheel van belastinginkomsten per jaar (425 miljard) is het ook eigenlijk maar een schijntje. 17 miljard staat ongeveer gelijk aan 14 dagen aan overheidsuitgaven.
Als het fiat valutastelsel valt krijgt goud een totaal andere waardering.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_217327679
quote:
10s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:31 schreef Ali_boo het volgende:
:9~

[ x ]
onzin
  woensdag 9 april 2025 @ 17:38:11 #85
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217327680
https://nypost.com/2025/0(...)na-with-400-tariffs/

quote:
Kevin O'Leary pushes for 400% tariff on China

Shark Tank star and businessman Kevin O'Leary said Tuesday that he wants the Trump administration to impose a 400% tariff on China and "squeeze Chinese heads into the wall."

"One hundred and four percent tariffs are not enough. I'm advocating 400%," O'Leary said during an appearance on CNN's Laura Coates Live. "I do business in China. They don't play by the rules."

Bekijk deze YouTube-video



[ Bericht 22% gewijzigd door michaelmoore op 09-04-2025 17:49:52 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 9 april 2025 @ 17:40:27 #86
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_217327692
quote:
Ik bied 200%, nee 400%, nee 600%!! Einzz!@!@!!!
Op een bepaald punt maakt het ook niet meer uit hè dan is de handel tussen twee landen gewoon om zeep en alles daarboven voor de buhne.
pi_217327752
Deutsche Bank komt met een waarschuwing

twitter
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
pi_217327820
Is de shitshow al begonnen?
pi_217327823
quote:
2s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:53 schreef Ali_boo het volgende:
Deutsche Bank komt met een waarschuwing

[ x ]
Wat ik hier al vermelde als de Yen valt, is het einde oefening voor het wereldwijde fiat valutastelsel.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_217327834
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 18:06 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Wat ik hier al vermelde als de Yen valt, is het einde oefening voor het wereldwijde fiat valutastelsel.
En dan allemaal over op bitcoin?
pi_217327835
De EU laat een groot deel van de heffingen pas in december ingaan. Dat zal niet veel indruk maken op de Amerikanen....
pi_217327839
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:19 schreef MissButterflyy het volgende:
Nu.nl:

Volgens Trump komt alles goed
"Be cool! Alles komt goed", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. Hij benadrukt ook dat het een goed moment is voor bedrijven om naar de Verenigde Staten te verhuizen.

_O-

Mafkees.
trust the plan.
trust in the revolution
Trust our wise leader
Trust

Ignore your own logic, believe believe in our great leader
pi_217327846
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 18:08 schreef Breekfast het volgende:
De EU laat een groot deel van de heffingen pas in december ingaan. Dat zal niet veel indruk maken op de Amerikanen....
Slim, dan is trump het al weer vergeten.
pi_217327847
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 18:06 schreef Vliegbaard het volgende:
Is de shitshow al begonnen?
Al sinds Trumps liberation day :Y
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_217327872
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 18:08 schreef Vliegbaard het volgende:

[..]
En dan allemaal over op bitcoin?
Als 1e zal men althans in Zwitserland en Nederland overgaan op goudgedekte valuta totdat er een geloofwaardig alternatief is en sowieso geen fiat.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_217327886
Is @epicbeardman al komen vertellen hoe goed de tariffs zijn?
  woensdag 9 april 2025 @ 18:15:34 #97
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_217327889
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:28 schreef Kleffe_Dop het volgende:

[..]
We hebben in 2014 nog 122,5 ton teruggehaald uit de VS naar NL (31% destijds), ik neem aan dat men toen toch wel gekeken heeft wat er in de Nederlandse kluis lag? :?
Geen idee, ik was er niet bij, maar feit is, de laatste grondige audit was in de jaren 50
pi_217327894
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 17:21 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Het is maar de vraag dat wanneer Europese landen hun Goudreserves uit de VS willen terughalen, dit goud er überhaupt nog is. De laatste grondige audit was in 1953
De Trump administratie zou een goud audit doen, maar sindsdien hoor je alleen de krekels.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  woensdag 9 april 2025 @ 18:17:24 #99
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_217327898
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 18:16 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De Trump administratie zou een goud audit doen, maar sindsdien hoor je alleen de krekels.
En zie je Tumbleweeds
pi_217327925
Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoe de visie van het met China bevriende Rusland op deze handelsoorlog is...
Tails tell tales
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')