abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 9 april 2025 @ 11:01:17 #1
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_217324974




quote:
Het project, opgezet in 2022, heeft tot doel tienduizenden conservatieven te rekruteren om huidige federale ambtenaren te vervangen – die sommige Republikeinen karakteriseren als onderdeel van de 'deep state' – en om de doelstellingen van de volgende Republikeinse president te bevorderen. Het gaat uit van een vergaande interpretatie van de theorie van de unitaire uitvoerende macht, een omstreden interpretatie van artikel II van de grondwet van de Verenigde Staten die ervan uitgaat dat de president bij zijn inauguratie absolute zeggenschap over de uitvoerende macht verkrijgt.

Project 2025 beoogt diepgaande veranderingen binnen de overheid, met name het economisch en sociaal beleid en de rol van de federale overheid en haar agentschappen. In het plan wordt voorgesteld de financiering voor het ministerie van Justitie te verlagen, de FBI en het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS) te ontmantelen, de regelgeving op het gebied van milieu en klimaatverandering sterk te verminderen ten gunste van de winning van fossiele brandstoffen, het ministerie van Handel op te heffen en de onafhankelijkheid van federale agentschappen zoals de Federal Communications Commission (FCC) en de Federal Trade Commission (FTC) te beëindigen.
Extra aanwijzingen voor dit topic:

Helaas blijkt dit topic nogal eens te ontsporen. Het is een emotioneel onderwerp voor sommigen.

Daarom de volgende afspraken:

Dit is geen linkdumptopic. Als je een tweet plaatst graag het volgende in ogenschouw nemen: Waarom deze tweet? Wat zegt het, wat vind je er zelf van?
• Posts die tot doel hebben het topic te laten ontsporen, die respectloos zijn, of als linkdump aangemerkt kunnen worden, kunnen zonder overleg verwijderd worden door de moderatie. Want je post moet iets bijdragen aan de discussie en niet aan het op de kast jagen van users.
• Het gaat hier over de Amerikaanse politiek. Niet over Amerika in zijn algemeen. Probeer on topic te blijven.
• We gaan hier respectvol met elkaar om. Ook onderwerpen zoals kwetsbare migrantenkinderen worden met respect besproken. Ik zie er het nut niet van om bijv Michelle Obama als een kerel neer te zetten. Het enige doel om dat te doen is om users op de kast te jagen en het topic te laten ontsporen. Stop daar gewoon mee. Het voegt inhoudelijk niets toe.

We gebruiken in dit topic de volgende bronnen. Zie bijvoorbeeld hier als richtlijn: https://mediabiasfactcheck.com/
Voor visueel ingestelde mensen kan dit een richtlijn zijn:
[ afbeelding ]
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  woensdag 9 april 2025 @ 11:02:02 #2
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_217324981
De vraag der vragen:

twitter
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_217325010
Leuke analyse in de nyt over de laatste tariefchaos en het totale kip zonder kop beleid van het circus.

An Experiment in Recklessness: Trump as Global Disrupter
  woensdag 9 april 2025 @ 11:09:03 #4
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_217325017
Just sayin'..

twitter
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_217325024
quote:
9s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:02 schreef Perrin het volgende:
De vraag der vragen:

[ x ]
Is dat niet de vraag in een ander jasje die bij elke dictator leeft?
If you're absent during my struggle, don't expect to be present during my succes. - Will Smith
pi_217325030
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 10:47 schreef Weird- het volgende:

[..]
Ik ben ook geen expert, maar zoals ik het begrijp is de rentestijging van toepassing op nieuwe staatsleningen.

Amerika heeft nieuwe leningen nodig voor uitgaven en rentebetalingen. Als reeds afgesloten leningen op de markt komen is het aantrekkelijk om die te kopen ipv nieuwe. De looptijd is immers korter tegen de geldende rente.
Om de nieuwe leningen af te sluiten moet de rente omhoog om het weer de moeite waard te maken voor investeerders. Volgens mij is dat wat er gebeurd
Amerika moest dit jaar toch 10 biljoen (9.6 biljoen oid) van hun staatsschuld herfinancieren?
pi_217325044
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:11 schreef beefkeek het volgende:

[..]
Amerika moest dit jaar toch 10 biljoen (9.6 biljoen oid) van hun staatsschuld herfinancieren?
Dat werkt natuurlijk beter bij lagere rentestanden.
  woensdag 9 april 2025 @ 11:16:38 #8
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_217325062
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:11 schreef beefkeek het volgende:

[..]
Amerika moest dit jaar toch 10 biljoen (9.6 biljoen oid) van hun staatsschuld herfinancieren?
Succes daarmee, de yields lopen vooralsnog op en het vertrouwen in de VS neemt snel af.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_217325076
quote:
9s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:09 schreef Perrin het volgende:
Just sayin'..

[ x ]
Wellicht kunnen ze alvast wat guillotines verschepen.

Tegen een tariff uiteraard :Y
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  woensdag 9 april 2025 @ 11:22:30 #10
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_217325098
quote:
Op Trumps verlanglijstje voor zijn verjaardag: een militaire parade

Tanks en troepen door de straten van Washington D.C. Niet omdat het oorlog is, maar om spierballen te tonen. Het is een langgekoesterde wens van president Trump en het lijkt erop dat het deze zomer echt gaat gebeuren.

Het is een beeld dat we vooral kennen uit autocratische landen zoals China en Rusland, waar de regering eens per jaar de militaire macht en kracht in de etalage zet. Een vertoning waarbij duizenden militairen door de straten marcheren onder begeleiding van vliegtuigen en zwaar materieel. Allemaal om te onderstrepen dat ze een wereldmacht zijn om rekening mee te houden.

En dat is precies de uitstraling die ook Trump ambieert. Het is de kern van zijn buitenlandbeleid: met Amerika valt niet te sollen. De Verenigde Staten moeten weer gevreesd worden door de rest van de wereld, want in zijn ogen is dat de weg naar meer vrede en veiligheid. "We gaan weer het sterkste leger opbouwen dat de wereld ooit heeft gezien en we gaan ons militaire succes niet langer alleen op het slagveld meten", verkondigde hij op de dag van zijn inauguratie. Een militaire parade past naadloos in dat beeld.
Verjaardag van Trump

Op 14 juni moet het gebeuren. Officieel ter ere van de 250e verjaardag van de Amerikaanse krijgsmacht, maar er is nog een andere reden: het is namelijk ook de 79e verjaardag van Trump.

Het Witte Huis wil het nieuws nog niet officieel bevestigen, maar achter de schermen lijken de voorbereidingen al begonnen. Zo liet de burgemeester Muriel Bowser van Washington weten dat de regering-Trump inmiddels contact heeft gezocht met een speciale taskforce van het lokale stadsbestuur die verantwoordelijk is voor de organisatie van parades en grote evenementen. Ook melden bronnen bij defensie aan Amerikaanse media dat de eerste plannen inmiddels op de tekentafel liggen.

De stoet moet een route van 6 kilometer afleggen. Van het Pentagon, waar het ministerie van Defensie is gehuisvest, richting Arlington, de grootste militaire begraafplaats van het land, om vervolgens te eindigen bij het Witte Huis.
'Ik moet dit zien te toppen'

Tijdens zijn eerste ambtstermijn speelde Trump ook al met dit idee. In 2017 raakte hij geïnspireerd toen hij op Quatorze Juillet - de nationale feestdag van Frankrijk - op bezoek was bij president Macron. "Ik moet dit zien te toppen", zou Trump daarover gezegd hebben tegen de Franse regeringsleider.

Vanwege het hoge prijskaartje (geschatte kosten: 92 miljoen dollar) kwam het nooit zover. Dit tot grote onvrede van Trump. Hij beschuldigde lokale politici destijds van het opdrijven van de prijzen. Het ontaardde zelfs in een publieke ruzie met Muriel Bowser, die ook toen ook al de burgemeester van Washington was.
Zorgen en kritiek

Hoeveel nullen er op de huidige begroting komen te staan is nog onduidelijk. Maar het zal hoe dan ook een gevoelige kwestie worden in een tijd waarin Trump en zijn kabinet juist flink het mes zetten in de overheidsuitgaven. Onder aanvoering van Elon Musk zijn als gevolg van dat beleid al ruim 280.000 overheidsmedewerkers ontslagen en de Amerikaanse hoofdstad is daarbij een belangrijk slagveld.

Takis Karantonis, een lokale bestuurder uit Arlington, staat dan ook niet meteen te springen nu er een hulpverzoek bij zijn gemeente is binnengekomen. "Ik hoop dat de federale overheid oog heeft voor de pijn en de zorgen van veel veteranen die hier wonen. Zij zijn hun baan kwijtgeraakt als gevolg van recente overheidsbeslissingen of dreigen misschien hun baan te verliezen", vertelt hij.
Schade asfalt

Daarnaast zijn er ook nog veel praktische bezwaren. De infrastructuur van de stad zou niet ingericht zijn op het vervoeren van zwaar militair materieel. Het asfalt zou kunnen beschadigen, wat mogelijk weer extra kosten met zich meebrengt. Net als alle extra veiligheidsmaatregelen die nodig zijn om dit te organiseren.

Trump zelf houdt zijn lippen voorlopig stijf op elkaar. Maar de president lijkt vastberaden om af te maken waar hij in zijn eerste termijn aan is begonnen.
Militaire parade net als andere onzekere mannetjes met dictatoriale trekken
  woensdag 9 april 2025 @ 11:23:42 #11
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_217325104
Zou Trump doorhebben hoeveel duurder de made in China MAGA-petjes nu worden?
Huilen dan.
pi_217325109
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:22 schreef Momo het volgende:

[..]
Militaire parade net als andere onzekere mannetjes met dictatoriale trekken
Heeft DOGE ook een tiplijn? Misschien is dit wel een kandidaat voor kostenbesparingen :+
pi_217325144
quote:
11s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:23 schreef Isdatzo het volgende:
Zou Trump doorhebben hoeveel duurder de made in China MAGA-petjes nu worden?
De eencellige Maga rednecks kopen het toch wel _O-
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  woensdag 9 april 2025 @ 11:30:20 #14
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_217325151
quote:
1s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:29 schreef StateOfMind het volgende:

[..]
De eencellige Maga rednecks kopen het toch wel _O-
Belasting op domheid.
Huilen dan.
pi_217325162
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:24 schreef beefkeek het volgende:

[..]
Heeft DOGE ook een tiplijn? Misschien is dit wel een kandidaat voor kostenbesparingen :+
https://x.com/doge

DOGE is looking for help from the general public!

Please DM insight for reducing waste, fraud, and abuse, along with any helpful insights or awesome ideas, to the relevant DOGE affiliates (found on the Affiliates tab). For example,
@DOGE_USDA
,
@DOGE_SSA
, etc.
We will add more affiliates over time.

-------------

Hoe kan ik contact opnemen met Doge?
Als u contact wilt opnemen met de DOGE Service, bezoek dan hun website DOGE.gov of bel het Witte Huis op (202)-456-1111 of (202)-456-1414. De bipartisan DOGE Caucus zal de initiatieven voor overheidsefficiëntie in het Huis van Afgevaardigden leiden.

-----------


:B
"The man who never alters his opinion is like standing water, and breeds reptiles of the mind." - William Blake, The Marriage of Heaven and Hell.
pi_217325271
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:24 schreef beefkeek het volgende:

[..]
Heeft DOGE ook een tiplijn? Misschien is dit wel een kandidaat voor kostenbesparingen :+
Dan kunnen ze beter werkvisa voor ongedocumenteerde mensen gaan geven die brengen namelijk 100 miljard per jaar aan belastingen op.. :P

Undocumented immigrants paid $96.7 billion in federal, state, and local taxes in 2022. Most of that amount, $59.4 billion, was paid to the federal government while the remaining $37.3 billion was paid to state and local governments.

Maar die gooien ze met hun grootheids waanzin en korte termijn visie eruit.
pi_217325377
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:13 schreef Vliegbaard het volgende:

[..]
Dat werkt natuurlijk beter bij lagere rentestanden.
Ja, dat was mijn punt. Als die rente aan ‘t stijgen is gaat dat nog meer pijn doen.
pi_217325460
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:22 schreef Momo het volgende:

[..]
Militaire parade net als andere onzekere mannetjes met dictatoriale trekken
Die wens uitte Trump al in zijn eerste termijn, nadat hij op Quatorze Juillet (2017) op visite was geweest bij Macron.
Ik doe het ff rustig aan.
pi_217325464
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 11:32 schreef Salina het volgende:

[..]
https://x.com/doge

DOGE is looking for help from the general public!

Please DM insight for reducing waste, fraud, and abuse, along with any helpful insights or awesome ideas, to the relevant DOGE affiliates (found on the Affiliates tab). For example,
@:DOGE_USDA
,
@:DOGE_SSA
, etc.
We will add more affiliates over time.

-------------

Hoe kan ik contact opnemen met Doge?
Als u contact wilt opnemen met de DOGE Service, bezoek dan hun website DOGE.gov of bel het Witte Huis op (202)-456-1111 of (202)-456-1414. De bipartisan DOGE Caucus zal de initiatieven voor overheidsefficiëntie in het Huis van Afgevaardigden leiden.

-----------


:B
Tiplijnen voor de mafia zijn nooit leuk. En fraude tippen is onder deze paraplu toch zoiets als iedereen tippen die fraude aan het bestrijden is?
  woensdag 9 april 2025 @ 12:54:40 #20
258333 Vis1980
Veni Vidi Vissie
pi_217325670
quote:
En dan maakt ie een deal straks, een paar dagen later weer heffingen. Let maar op.

quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 09:59 schreef Vliegbaard het volgende:
Ik heb me gisteren eens even verdiept in de economische theorieën van Peter Navarro. Ik heb natuurlijk niet alle boeken helemaal gelezen maar even door chatGPT een samenvatting laten maken.
Ik begrijp echt helemaal niks van zijn visie en eigenlijk sowieso al niet wat hem en daarmee ook Trump bezielt om alle productie weer terug naar Amerika te halen en weg te stappen uit de globalisering.
Het is dan ook fictie.
Het antwoord op de belangrijkste vraag van alle vragen? 42!
pi_217326072
China mept
quote:
Het tarief dat Chinese inkopers gaan betalen over Amerikaanse importproducten gaat omhoog naar 84 procent, meldt de Chinese overheid woensdag. Eerder was dat 34 procent. China reageert hiermee op het verhoogde Amerikaanse importtarief.
Het zal Trump een worst wezen
  woensdag 9 april 2025 @ 13:56:54 #22
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_217326148
Jep, vond China al verdacht stil.

Hoppa, 84% erbij

Trump 200% erbij straks? Of iets totaal anders?
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_217326191
Ik adviseer China, Europa en de pinguins te demonstreren:


[ Bericht 38% gewijzigd door Bluesdude op 09-04-2025 14:15:26 ]
pi_217326206
quote:
0s.gif Op woensdag 9 april 2025 08:02 schreef -XOR- het volgende:
Zit Donnie nu te pochen met Lesotho en Cambodja die om genade smeken?
Ik ben daar geweest, het is er koud, nat en er is helemaal niks, alleen wat schaapherders. Dan ben je echt wel een masculine man hoor, als je die onder druk weet te zetten.
pi_217326268
quote:
2s.gif Op woensdag 9 april 2025 13:56 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Jep, vond China al verdacht stil.

Hoppa, 84% erbij

Trump 200% erbij straks? Of iets totaal anders?
50% erbij, niet 84. ;)
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')