Ik hoorde laatst over een truc. Vance is kandidaat voor 2028 presidentsverkiezingen. Trump loopt mee als vice-presidentkandidaat. Vance wint.... en treedt af met een smoes. Trump wordt weer president.quote:Op maandag 31 maart 2025 07:26 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Maar als het mogelijk wordt dat Trump zich een derde keer kandidaat stelt, kan Obama dat ook. En die is jonger dan Trump.
Charles Groenhuijsen zei dit. Schijnt mogelijk te zijnquote:Op maandag 31 maart 2025 10:01 schreef aquawoman het volgende:
[..]
dat is wel een risicootje voor ze dan.
Poetin deed net wat anders. In Ruzland kon je voor max 8 jaar aan een stuk president zijn, dus zette hij Medvedev op de troon en bleef zelf als schaduwpresident aan de knoppen zitten zodat hij 4 jaar later het stokje weer van Medvedev kon overnemen voor de volgende 8 jaar.quote:Op maandag 31 maart 2025 10:00 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ik hoorde laatst over een truc. Vance is kandidaat voor 2028 presidentsverkiezingen. Trump loopt mee als vice-presidentkandidaat. Vance wint.... en treedt af met een smoes. Trump wordt weer president.
Zoals de grondwet het formuleerde zou dit mogelijk zijn.
Poetin deed het ook eerder
Zoals dit geformuleerd is, kan Trump inderdaad als vice-president meelopen en dan de president vervangen.quote:No person shall be elected to the office of the President more than twice, and no person who has held the office of President, or acted as President, for more than two years of a term to which some other person was elected President shall be elected to the office of President more than once
Dit in combinatie met artikel 22 sluit Trump uit volgens mij. Maar aangezien artikel 12 voor artikel 22 komt zal dat wel weer een argument voor een loop-hole zijnquote:Under the Twelfth Amendment to the United States Constitution, "no person constitutionally ineligible to the office of President shall be eligible to that of Vice President of the United States"
Je blijft Trump/MAGA maar onderschatten en blijft maar doen alsof alles koek en ei is in Amerika terwijl het in werkelijkheid alarmfase 1 is. We kijken hier niet naar een gewone president en een regulier moment in de rechtstatelijke Amerikaanse historie.quote:Op maandag 31 maart 2025 09:26 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Als Trump dat wil, moet hij er voor zorgen dat zijn partij zo groot wint dat er een grondwetswijziging doorgevoerd kan worden. Daar is hij niet mee bezig en zal hem ook niet lukken, dus hoeven we dat niet al te serieus te nemen.
De loophole om als VP gekozen te worden bestaat volgens mij nog wel, maar dat weet ik niet zeker.
Dit schijnt niet te kunnen, vanwege het 12de amendement. Dat eindigt met:quote:Op maandag 31 maart 2025 10:10 schreef Bluesdude het volgende:
Amerikaanse grondwet, 22e amendement :
[..]
Zoals dit geformuleerd is, kan Trump inderdaad als vice-president meelopen en dan de president vervangen.
Aangezien Trump al twee termijnen heeft gediend en niet nogmaals president mag worden, zou hij niet als vice-presidentskandidaat mee mogen doen met de verkiezingen.quote:no person constitutionally ineligible to the office of President shall be eligible to that of Vice-President of the United States
Het is hypothetisch en gezien de dagelijkse ontwikkelingen te ver in de toekomst. Als Trump 2028 haalt dan hebben we inmiddels al een zeecontainer vol fraude en erger. Dan staan we daar ook niet meer van te kijken.quote:
Ah zoals Putin, Medvedev een keer president maakte.quote:Op maandag 31 maart 2025 08:27 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Ze hebben nu ook bedacht dat Trump als VP kan meedoen. De Republikein die president wordt treedt dan onmiddelijk na zijn overwinning af.
Naar het Hooggerechtshof stappen die in meerderheid Republikeins is en alles is mogelijk. We hebben het gezien met Roe v. Wade. De enige vraag is of ze niet alleen in meerderheid Republikeins zijn maar ook in meerderheid MAGA? Dat is nog niet helemaal duidelijk omdat we wat gemixte signalen hebben gezien.quote:Op maandag 31 maart 2025 10:25 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Dit schijnt niet te kunnen, vanwege het 12de amendement. Dat eindigt met:
[..]
Aangezien Trump al twee termijnen heeft gediend en niet nogmaals president mag worden, zou hij niet als vice-presidentskandidaat mee mogen doen met de verkiezingen.
22e amendement heeft het over niet mogelijk voor meer dan twee gekozen worden tot president. (No person shall be elected to the office of the President more than twice)quote:no person constitutionally ineligible to the office of President shall be eligible to that of Vice-President of the United States
Dat is wat overdreven. Roe v. Wade is niet de grondwet, maar eerdere jurisprudentie. In die zaak werd een grondwettelijk recht op abortus ontleend aan een recht op privacy dat uit het 14e amendement zou volgen. Daar kun je van alles van vinden, maar het is een stukje interpretatie waar je nog over kunt twisten.quote:Op maandag 31 maart 2025 10:36 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Naar het Hooggerechtshof stappen die in meerderheid Republikeins is en alles is mogelijk. We hebben het gezien met Roe v. Wade. De enige vraag is of ze niet alleen in meerderheid Republikeins zijn maar ook in meerderheid MAGA? Dat is nog niet helemaal duidelijk omdat we wat gemixte signalen hebben gezien.
Ja leuk allemaal, maar kun je reageren op wat ik daadwerkelijk zeg?quote:Op maandag 31 maart 2025 10:21 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Je blijft Trump/MAGA maar onderschatten en blijft maar doen alsof alles koek en ei is in Amerika terwijl het in werkelijkheid alarmfase 1 is. We kijken hier niet naar een gewone president en een regulier moment in de rechtstatelijke Amerikaanse historie.
Als de Democraten iemand kunnen vinden die kan winnen maakt het niet zoveel uit.quote:Op maandag 31 maart 2025 10:46 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat is wat overdreven. Roe v. Wade is niet de grondwet, maar eerdere jurisprudentie. In die zaak werd een grondwettelijk recht op abortus ontleend aan een recht op privacy dat uit het 14e amendement zou volgen. Daar kun je van alles van vinden, maar het is een stukje interpretatie waar je nog over kunt twisten.
Over de termijnen van een president is de grondwet volstrekt ondubbelzinnig. Ik zou echt niet weten met welk stukje creatieve juridische hersengymnastiek je daar wat aan kan doen.
Aan de andere kant, boeit het op dat punt nog of Trump in officiėle of officieuze vorm aan de touwtjes trekt?
Dat is zeker waar, maar je ziet b.v. bij een Erdogan en Poetin hoe de glijdende schaal gaat. Media muilkorven en in handen krijgen, politieke tegenstanders op laten pakken op vage verdenkingen van 'corruptie' of 'beledigen van president' of dat soort zaken. Als je dit soort autoritaire stromingen te veel en te lang macht geeft, dan wordt de kans dat er nog serieuze oppositie mogelijk is wel steeds kleiner.quote:Op maandag 31 maart 2025 10:51 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Als de Democraten iemand kunnen vinden die kan winnen maakt het niet zoveel uit.
Ze proberen Obama buiten te sluiten voor nog een derde termijn door te zeggen dat als je niet 2 aaneengesloten keren president bent geweest dat het dan wel ok is om nog voor een derde te gaan maar dat het bij 8 jaar aaneengesloten niet meer kan. Volledig gestoord en oppertunistisch natuurlijk maar dat zijn we wel gewend van de MAGA clubquote:Op maandag 31 maart 2025 08:50 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Nou dat moet Obama ook kunnen. VP onder Buttigieg zou ik zeggen. In 2028 is hij 67, piepjong vergeleken met deze demente zak vet.
En hoeveelheden aan sprankjes hoop die sterk worden uitvergroot en de revue passeren.quote:Op maandag 31 maart 2025 10:55 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat is zeker waar, maar je ziet b.v. bij een Erdogan en Poetin hoe de glijdende schaal gaat. Media muilkorven en in handen krijgen, politieke tegenstanders op laten pakken op vage verdenkingen van 'corruptie' of 'beledigen van president' of dat soort zaken. Als je dit soort autoritaire stromingen te veel en te lang macht geeft, dan wordt de kans dat er nog serieuze oppositie mogelijk is wel steeds kleiner.
Obama kan de wet niet (laten) veranderen en reken maar alvast dat Trump anderen; en zeker de 'Obama' clan beschouwd als niet Amerikaans, in alles zal blokkeren.quote:Op maandag 31 maart 2025 07:26 schreef la_perle_rouge het volgende:
[..]
Maar als het mogelijk wordt dat Trump zich een derde keer kandidaat stelt, kan Obama dat ook. En die is jonger dan Trump.
En dat in dit soort tijden van pro-actieve degressie je 'blij' mag zijn dat de regering in Nederland zo goed als stilstaat qua ontwikkeling. Wat ook achteruitgang is, maar ja.quote:Op maandag 31 maart 2025 12:01 schreef Vallon het volgende:
[..]
Obama kan de wet niet (laten) veranderen en reken maar alvast dat Trump anderen; en zeker de 'Obama' clan beschouwd als niet Amerikaans, in alles zal blokkeren.
Ik heb mijzelf ook wel's schuldig gemaakt aan wat te doen als ik Koning Keizer Admiraal zou zijn..... om te ontdekken dat ik niet veel meer wilde dan mijn eigen kont af te kunnen vegen. Trump daarentegen heeft mensen en een beweging die dat voor hem doen.
Ik blijf het 'magistraal' vinden hoe een holle kreet (MAGA) iemand op het paard kan doen zitten. Zoiets als "eigen volk" eerst, "take back control" om niet te zeggen "arbeit macht frei".
Dat is mijn gedachte ook. "We" redeneren vanuit een rechtsstatelijke positie zonder mee te nemen dat die 'as we speak', met de grond gelijk wordt gemaakt. Trump kan net als elders wordt vertoond, allerlei decreten in stelling brengen die potentiėle anderen zal uitsluiten en met een loophole daarmee aan de macht blijven.quote:Op maandag 31 maart 2025 10:21 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Je blijft Trump/MAGA maar onderschatten en blijft maar doen alsof alles koek en ei is in Amerika terwijl het in werkelijkheid alarmfase 1 is. We kijken hier niet naar een gewone president en een regulier moment in de rechtstatelijke Amerikaanse historie.
Idd. De democratie vakkundig gewurgd ter meerdere glorie van de Grote Leider.quote:Op maandag 31 maart 2025 10:55 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat is zeker waar, maar je ziet b.v. bij een Erdogan en Poetin hoe de glijdende schaal gaat. Media muilkorven en in handen krijgen, politieke tegenstanders op laten pakken op vage verdenkingen van 'corruptie' of 'beledigen van president' of dat soort zaken. Als je dit soort autoritaire stromingen te veel en te lang macht geeft, dan wordt de kans dat er nog serieuze oppositie mogelijk is wel steeds kleiner.
De checks and balances vallen vies tegen.quote:Op maandag 31 maart 2025 12:32 schreef Perrin het volgende:
[..]
Idd. De democratie vakkundig gewurgd ter meerdere glorie van de Grote Leider.
Uiteraard, maar dat is in de VS helemaal niet aan de orde. Trump is een ordinaire autoritair net als Putin en Erdogan, maar heeft simpelweg minder macht dan hij zelf denkt. Hij is ook veel minder competent, niet alleen als machthebber maar ook als politicus. Hij mag dan wel vrij eenvoudig de verkiezingen hebben gewonnen maar hij lijkt niet te weten waarom dat zo is en de marge van winst is nog steeds niet groot. Het lijkt erop dat hij nu denkt helemaal geen politiek meer te hoeven voeren, maar hij is natuurlijk nog wel onderdeel van een partij. De wittebroodsweken zijn ook alweer bijna voorbij.quote:Op maandag 31 maart 2025 10:55 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat is zeker waar, maar je ziet b.v. bij een Erdogan en Poetin hoe de glijdende schaal gaat. Media muilkorven en in handen krijgen, politieke tegenstanders op laten pakken op vage verdenkingen van 'corruptie' of 'beledigen van president' of dat soort zaken. Als je dit soort autoritaire stromingen te veel en te lang macht geeft, dan wordt de kans dat er nog serieuze oppositie mogelijk is wel steeds kleiner.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |