Ah ok, dan is dat blijkbaar al breder geregeld en hoef ik dat niet op te starten. Tenzij er naast @Lemijn meer mensen over willen stappen op Signal, dan kan ik dat wel organiserenquote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:48 schreef SaskiaR het volgende:
@:MevrouwCactus beheert een grote WA-groep.
Zelf zit ik vooral op Facebook, in de Pharos-groepen bijvoorbeeld. Daar heeft iedereen wel zo zijn eigen vraagstukken (al wordt het dan vaak wel weer erg negatief, want mensen die geen problemen ervaren, posten daar natuurlijk niet).
Ik zou in eerste instantie zeggen: maakt het uit? Als je herkenning vindt, zit je goed, toch? In dit soort topics of groepen voor oudercontact? En als er aan zijn behoeftes kan worden voldaan?quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:54 schreef MaJo het volgende:
Waar ik vooral mee zit: Aapie is nog zo jong dus hij heeft nog geen diagnose. Hij loopt flink voor, dat wel. Op school valt dat nu ook op. Wanneer kun je überhaupt gaan zeggen of een kind HB is. Wanneer en hoe test je dat precies?
Dat is zeker waar! Zo'n getal zegt eigenlijk heel weinig.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 19:54 schreef Clubsoda het volgende:
En juist die beschrijvende diagnostiek is voor mij zoveel waardevoller dan een platgeslagen getal.
Ik ken heel Signal niet, hoe werkt dat precies? Moet je dat downloaden ook?quote:Op zaterdag 15 maart 2025 13:35 schreef Gogo83 het volgende:
Oke! Ik begin een groepje op Signal. Wie wil stuur maar een pb/dm. Lemijn is denk ik de enige die hierboven reageerde wiens nummer ik heb, dus die voeg ik vast toe.
Ja. Is vergelijkbaar met Whatsapp.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 14:49 schreef Komkommerschijfje het volgende:
[..]
Ik ken heel Signal niet, hoe werkt dat precies? Moet je dat downloaden ook?
Hetzelfde als whatsapp maar niet van Meta (facebook/instagram etc) maar een non-profitorganisatie. Geleid door een vouw ook nogquote:Op zaterdag 15 maart 2025 14:49 schreef Komkommerschijfje het volgende:
[..]
Ik ken heel Signal niet, hoe werkt dat precies? Moet je dat downloaden ook?
Zeg er dan ook bij dat Signal het een onderdeel is van US military, dan hebben mensen een completere keuze te maken.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 15:58 schreef MaJo het volgende:
[..]
Hetzelfde als whatsapp maar niet van Meta (facebook/instagram etc) maar een non-profitorganisatie. Geleid door een vouw ook nog
Ik heb wel interesse dus ik DM gogo even
Waar heb jij het overquote:Op zaterdag 15 maart 2025 23:56 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Zeg er dan ook bij dat Signal het een onderdeel is van US military, dan hebben mensen een completere keuze te maken.
Wat is nog erger? Dat Big Tech het meeleest, of de opperbevelhebber van het US leger, Trump dus.
Vrouwen in het leger hebben wel eerder enorme flaters geslagen, bijvoorbeeld de NL commendore O'Sullivan en haar zeven puber dwergen.
Zitten er ook ouders van wat oudere kinderen (10+) in de groep? Volgend jaar zitten ze beide op de middelbare school (als alles rond komt met de jongste). Daar spelen weer heel andere dingen dan op de basisschoolquote:Op zaterdag 15 maart 2025 13:35 schreef Gogo83 het volgende:
Oke! Ik begin een groepje op Signal. Wie wil stuur maar een pb/dm. Lemijn is denk ik de enige die hierboven reageerde wiens nummer ik heb, dus die voeg ik vast toe.
Hoe laat je in één post zien dat je eigenlijk geen flauw idee hebt wat hoogbegaafheid inhoudt.quote:Op maandag 17 maart 2025 12:58 schreef TheInnocent het volgende:
Ik heb zelf geen kinderen, maar wel “hoogbegaafde” kinderen in de familie. Ik wil best mijn ergernissen delen hierover en dat is niet omdat ik zelf niet gestudeerd heb oid (ik zat ook altijd in zogenaamde plusklassen wat dan met een bepaalde kleur werd omschreven en niet met turboteam of wat dan ook waardoor kinderen zich al beter gaan voelen dan de ander). Ik heb op het gymnasium en de universiteit heel intelligente mensen gekend zonder dat het woord hoogbegaafd maar werd genoemd. Ook niet op de basisschool gelukkig. Ik vind het ook vreemd om je kind zo te noemen. Elk kind heeft een bepaald niveau en daarvoor onderwijschallenges nodig. Als het kind zodanig intelligent is dar die al in groep 8 universitaire studies kan afronden, dan heeft dat kind in mijn ogen speciaal onderwijs nodig voor zeer intelligente mensen. Of worden kinderen nu al hoogbegaafd genoemd als ze in een plusklasje zitten? Hebben we het dan over de vwo’ers van nederland? Ik volg het namelijk niet meer. Mijn tante noemt haar dochter ook hoogbegaafd, maar ik zie een kind met autisme (wat niet erg is) die niet de hoogste cijfers haalt omdat ze hoogbegaafd is. Vervolgens noemt ze zichzelf ook zo en geeft ze aan dat ze slimmer is dan de rest. Zo wil je je kind toch niet hebben? Die wordt dan echt wel buitengesloten dan, zelfs ik ergerde me aan het arme kind.
Ik heb ook geen idee. Wat is het? Waarom worden de problemen niet gewoon beschreven ipv help mijn kind is slim of hoogbegaafd?quote:Op maandag 17 maart 2025 13:08 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Hoe laat je in één post zien dat je eigenlijk geen flauw idee hebt wat hoogbegaafheid inhoudt.
Jij hebt geen hoogbegaafd kind, dus dan is dit wellicht niet het topic voor jou.quote:Op maandag 17 maart 2025 13:12 schreef TheInnocent het volgende:
[..]
Ik heb ook geen idee. Wat is het? Waarom worden de problemen niet gewoon beschreven ipv help mijn kind is slim of hoogbegaafd?
Omdat het zo lastig is om gelijkgestemden te vinden in een topic met de titel 'mijn kind is enthousiast, gefrustreerd, onzeker, creatief, heeft inzicht, geen doorzettingsvermogen, enz'quote:Op maandag 17 maart 2025 13:12 schreef TheInnocent het volgende:
[..]
Ik heb ook geen idee. Wat is het? Waarom worden de problemen niet gewoon beschreven ipv help mijn kind is slim of hoogbegaafd?
Autisme is ook een lastig te omschrijven begrip inderdaad, is ook een breed spectrum heb ik begrepen. In dit geval zou ik mijn nichtje omschrijven als sociaal ongemakkelijk en de communicatie verloopt stroef. Verder kan ze zich moeilijk inleven in de emotionele staat van een ander persoon. Dit zorgt ervoor dat ze wordt buitengesloten door andere kinderen. Dat ze bij mij aangeeft dat ze hoogbegaafd is en slimmer dan andere kinderen, geeft mij zelfs een ongemakkelijk gevoel, laat staan bij andere kinderen of ouders.quote:Op maandag 17 maart 2025 13:23 schreef Hupje het volgende:
[..]
Omdat het zo lastig is om gelijkgestemden te vinden in een topic met de titel 'mijn kind is enthousiast, gefrustreerd, onzeker, creatief, heeft inzicht, geen doorzettingsvermogen, enz'
Jij typeert je nichtje als autistisch. Waarom dan niet ook gewoon de problemen beschrijven ipv de term autisme?![]()
Dit topic is niet de plek voor een dergelijke discussie. Vooral niet als je zo binnen komt vallen.quote:Op maandag 17 maart 2025 14:35 schreef TheInnocent het volgende:
[..]
Autisme is ook een lastig te omschrijven begrip inderdaad, is ook een breed spectrum heb ik begrepen. In dit geval zou ik mijn nichtje omschrijven als sociaal ongemakkelijk en de communicatie verloopt stroef. Verder kan ze zich moeilijk inleven in de emotionele staat van een ander persoon. Dit zorgt ervoor dat ze wordt buitengesloten door andere kinderen. Dat ze bij mij aangeeft dat ze hoogbegaafd is en slimmer dan andere kinderen, geeft mij zelfs een ongemakkelijk gevoel, laat staan bij andere kinderen of ouders.
Maar wat is hoogbegaafd nou eigenlijk? Oprechte vraag. Slim en geen doorzettingsvermogen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |