quote:Op donderdag 9 januari 2025 12:45 schreef Blues het volgende:
Puntpaprika's (geel en rood) in zo'n zak zijn mss ook niet duur? En heerlijk om zo te knabbelen of gesneden op je brood met bijv. veganzuivelspread. Die combi is ook
Zorgen zijn niet nodigquote:Op donderdag 9 januari 2025 13:23 schreef exode het volgende:
Wacht even, is je doel 1200 kcal? Daar zou ik echt enorme dips en vreetkicks van krijgen. En je lichaam gaat in 'sla alles op wat je binnenkrijgt' stand. Dat betekent dat je snel aankomt als je wat meer gaat eten.
Sorry dat ik me ermee bemoei, maar als ik lees hoe je ermee worstelt maak ik me wel zorgen.
Wel vaak in de bonus dus ik koop ze nooit voor de volle mep.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:30 schreef Blues het volgende:
Die beef jerkey is hartstikke lekker maar ook hartstikke duur
Ik haal ze altijd bij de actionquote:Op donderdag 9 januari 2025 17:30 schreef Blues het volgende:
Die beef jerkey is hartstikke lekker maar ook hartstikke duur
Erg benieuwd naar jouw ervaringen met Saxenda. Ik wil zelf ook graag Mounjaro proberen voor 1-2 maanden, zodat ik gezonde gewoontes in kan slijten. Ik heb alleen geen obesitas volgens BMI en buiten de overgang ook niet echt serieuze gezondheidsklachten. Ik vermoed wel insulineresistentie, maar ik weet zo niet hoe ik dat vast kan laten stellen (dat zou dan m'n onderliggende gezondheidsklacht zijn waarmee ik hopelijk een recept kan krijgen).quote:Op zaterdag 11 januari 2025 11:35 schreef quo_ het volgende:
Ik kom een tijdje meelezen en misschien wel posten dus ik introduceer mezelf even.
Ben een man van (royaal) middelbare leeftijd en de laatste 20 jaar heb ik een gewicht varierend tussen de 85 en 105 kilo. Ik heb dus een ruime ervaring in het afvallen en aankomen. Ik weet hoe het werkt, overgewicht is het gevolg van meer energie binnen krijgen dan dat je verbrandt. Moeilijker is het niet.
Op eigen kracht lukt het me altijd goed om zo'n 250 gram per week kwijt te raken maar dat een volledig jaar aan één stuk volhouden is nog nooit gelukt. En het erbij eten gaat minimaal 2x zo snel
In periodes dat ik wil afvallen tel ik nauwgezet de kCal. Eerder hield ik een excelbestand bij maar tegenwoordig doe ik dat met de app van het voedingscentrum. Voordeel daarvan is dat je ook goed kunt monitoren hoe je het met de essentiele bouwstoffen doet zodat je eventueel kunt bijsturen met supplementen of voeding.
Sinds eind november ben ik weer "bezig" maar deze keer speel ik een beetje vals omdat ik er Saxenda bij gebruik. In verband met een ander medisch probleem heb ik nu meer haast om kilo's kwijt te raken en heb dit middel i.o.m. de huisarts voorgeschreven gekregen. Ik betaal het gewoon zelf dus heb er geen schuldgevoel over. (kosten 250 euro per maand)
Ik ga als een speer (van 101 naar 94 in 7 weken) hetgeen overigens precies na te rekenen is. Bij mijn dagelijkse besparing op de caloriebehoefte van ongeveer 1000 kCal heb je het over 7000 kCal per week en 7000 kCal=1 kilo. En dat alles zonder een greintje hongergevoel !
De kunst is om, als straks het dagelijkse inspuitfeestje is afgelopen, door te gaan met (ongeveer) hetzelfde patroon van eten en bewegen. In theorie heb ik dat al in beeld: 3x daags een normale niet te grote maar wel gezonde maaltijd en alle emotie-eetmomenten achterwege laten. En geen dagelijks blikje bier maar hooguit 1 of 2 in het weekeinde. Nu de praktijk nog...…..
Hoe slijten gezonde gewoontes er op die manier in?quote:Op zondag 12 januari 2025 12:28 schreef Seven. het volgende:
[..]
Erg benieuwd naar jouw ervaringen met Saxenda. Ik wil zelf ook graag Mounjaro proberen voor 1-2 maanden, zodat ik gezonde gewoontes in kan slijten.
Dat vind ik ook altijd een beetje het lastige van maagverkleiningen. Kijk als iemand echt heel zwaar is snap ik dat dit helpt om relatief snel gewicht te verliezen. Maar ik zie ook genoeg mensen om me heen die dan een maagverkleining nemen en vervolgens nog steeds ongezond eten. Vallen vaak wel af, want er past gewoon minder in de maag, maar op de lange termijn gaat het natuurlijk niet helpen.quote:Op zondag 12 januari 2025 13:59 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Hoe slijten gezonde gewoontes er op die manier in?
De eerste maand ben je te misselijk om te eten en daarna krijg je nauwelijks een hap door je keel.
Ik vind het goed dat mensen die te dik zijn dit gebruiken en zo afvallen. Maar het is geen middel waardoor je volgens mij gezonde gewoontes aanleert.
Maar bij een maagverkleining moet je wel je best doen om er doorheen te eten. Maar het kan zeker....quote:Op zondag 12 januari 2025 14:08 schreef Pinuts het volgende:
[..]
Dat vind ik ook altijd een beetje het lastige van maagverkleiningen. Kijk als iemand echt heel zwaar is snap ik dat dit helpt om relatief snel gewicht te verliezen. Maar ik zie ook genoeg mensen om me heen die dan een maagverkleining nemen en vervolgens nog steeds ongezond eten. Vallen vaak wel af, want er past gewoon minder in de maag, maar op de lange termijn gaat het natuurlijk niet helpen.
Zelfs ooit bij een Engels tv programma een man gezien die ook een maagverkleining had gehad en tijdens het eten even ging overgeven zodat ie verder kon eten
Zeker waar, maar uiteindelijk gaat het inderdaad om gezonde gewoontes. Of je nu een maagverkleining neemt, medicijnen of het 'zelf' doet (nu wil ik niet insinueren dat de andere mensen het niet zelf doen, maar je snapt wat ik bedoel), zonder gezonde gewoontes gaat het eventueel verloren gewicht er gewoon weer aankomen.quote:Op zondag 12 januari 2025 14:13 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Maar bij een maagverkleining moet je wel je best doen om er doorheen te eten. Maar het kan zeker....
Nu lees ik bij Seven over iemand die niet te dik is maar dit 'wonder'medicijn wil om gezond te leren eten. En daar is dit volgens mij niet het middel voor. Ik zie goede resultaten bij veel mensen om mij heen. Maar zodra ze stoppen is het een ander verhaal.
Ik ben van mening dat de samenleving niet hoeft op te draaien voor de (forse) kosten van mensen die niet in staat zijn hun calorie-inname af te stemmen op hun caloriebehoefte. Dus ik vind het daarom prima dat ik het ook zelf moet betalen.quote:Op zondag 12 januari 2025 12:28 schreef Seven. het volgende:
[..]
Erg benieuwd naar jouw ervaringen met Saxenda. Ik wil zelf ook graag Mounjaro proberen voor 1-2 maanden, zodat ik gezonde gewoontes in kan slijten. Ik heb alleen geen obesitas volgens BMI en buiten de overgang ook niet echt serieuze gezondheidsklachten. Ik vermoed wel insulineresistentie, maar ik weet zo niet hoe ik dat vast kan laten stellen (dat zou dan m'n onderliggende gezondheidsklacht zijn waarmee ik hopelijk een recept kan krijgen).
Heb je veel bijwerkingen? Met 1000kCal per dag korten, hoe zie je de haalbaarheid als je stopt met Saxenda?
En waarom zou je je schuldig voelen? Je hebt niet voor niks een recept gekregen.
Die snap ik even niet? Als je stopt met de medicijnen dan kom je toch gewoon weer aan als je meer eet dan je verbrandt?quote:Op zondag 12 januari 2025 14:24 schreef quo_ het volgende:
[..]
Voor mij betekent het dat ik zo'n 500 tot 1000 kCal per dag extra kan nemen zonder echt aan te komen.
Ieder mens heeft een basisbehoefte aan energie waarbij je niet afvalt en niet aankomt. Deze behoefte is afhankelijk van o.a. geslacht, leeftijd, lengte, gewicht en activiteitenniveau.quote:Op zondag 12 januari 2025 14:40 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Die snap ik even niet? Als je stopt met de medicijnen dan kom je toch gewoon weer aan als je meer eet dan je verbrandt?
En ja het klopt je hebt dan de buffer van je afgevallen kilo's maar op een gegeven moment zit je dan weer aan je begingewicht.
Als je na een tijdje dieten de extra calorien gaat "besteden" aan koolhydraten (zoals bijv. wit brood, suikers, alcohol) heb je inderdaad de kans dat er vetreserves aangelegd worden door het lichaam.quote:Op zondag 12 januari 2025 15:30 schreef exode het volgende:
Maar, sorry leek op dat gebied, kom je daarna niet sneller aan? Je lichaam gaat na een crashdieet ook in een stand van 'alles wat binnenkomt omzetten in vet'.
Hopelijk blijf je straks ook hier posten als je er mee stopt. Klinkt wel heel leerzaam voor ons, hoe je het dan gaat aanpakken.quote:Op zondag 12 januari 2025 16:08 schreef quo_ het volgende:
[..]
Als je na een tijdje dieten de extra calorien gaat "besteden" aan koolhydraten (zoals bijv. wit brood, suikers, alcohol) heb je inderdaad de kans dat er vetreserves aangelegd worden door het lichaam.
Dus voorzichtig met extra inname en liever wat extra vetten en eiwitten eten.
Voor mij is de gezonde gewoonte vooral niet meer zo verschrikkelijk veel snaaien. Daar wen je op zich binnen een paar weken aan. Dus eigenlijk moet ik zeggen: ongezonde gewoonte doorbreken.quote:Op zondag 12 januari 2025 13:59 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Hoe slijten gezonde gewoontes er op die manier in?
De eerste maand ben je te misselijk om te eten en daarna krijg je nauwelijks een hap door je keel.
Ik vind het goed dat mensen die te dik zijn dit gebruiken en zo afvallen. Maar het is geen middel waardoor je volgens mij gezonde gewoontes aanleert.
Ik ben bang dat je van een koude kermis thuis gaat komen als je dat oprecht geloofd.quote:Op zondag 12 januari 2025 19:13 schreef Seven. het volgende:
[..]
Voor mij is de gezonde gewoonte vooral niet meer zo verschrikkelijk veel snaaien. Daar wen je op zich binnen een paar weken aan. Dus eigenlijk moet ik zeggen: ongezonde gewoonte doorbreken.
Ik denk dat het bij 99,99% zo is.quote:Op zondag 12 januari 2025 20:22 schreef exode het volgende:
Bij mij was het aankomen nooit een hongerkwestie maar mentaal; snaaien.
Mooie genuanceerde postquote:Op zondag 12 januari 2025 20:59 schreef vlindertje89 het volgende:
Ik ben an sich niet tegen medicatie, zeker bij personen met (ernstige) obesitas waarbij andere opties niet (voldoende) gewerkt hebben of vanwege medische redenen meer haast is met het bereiken van een gezond gewicht. Er is echt wel voldoende bewijs dat bij personen met obesitas het vetweefsel 'ziek' is en daardoor allerlei andere processen in het lijf ontregeld zijn, wat afvallen lastiger maakt, en tegelijkertijd de kans op andere medische problemen juist groter maakt. Dat we nu iets hebben om bij deze mensen dat proces beter te laten verlopen/te ondersteunen zodat zij sneller weer gezonder kunnen worden en een verminderd risico hebben op al die andere medische problemen vind ik fantastisch. Ook omdat dat er vervolgens ook voor zorgt dat de processen in het lijf weer normaliseren, wat op de 'normale' manier op gewicht blijven/afvallen weer mogelijk maakt. Een gezondere leefstijl zal ook dan natuurlijk nodig zijn om op gewicht te blijven.
In andere gevallen kan het vast ook nuttig zijn, en helpen, maar zie ik minder de medische noodzaak om het op die manier te doen, en denk ik ook dat stap voor stap je leefstijl aanpassen tot langduriger succes leidt. Als je het snaaien kunt afleren zonder dat je hongerprikkel tijdelijk medisch onderdrukt wordt, blijft dat denk ik langer succesvol. Maar tegelijkertijd werkt iedereen anders en zijn er vast ook mensen voor wie zoiets wél een goede kickstart kan zijn en voor wie de snelle resultaten en 'automatisch' andere gedragingen vertonen aan het begin net dat zetje geven om dat ook na stoppen vol te blijven houden. Dus wie ben ik om daar dan over te oordelen - mits het gaat om zelf betaald en niet om een medicijn waar tekorten van zijn voor mensen die het om medische redenen nodig hebben (zoals als diabetesmedicatie).
Mijn lijst vandaag:
O: 3 volkoren bth, 1 cottage cheese, 1 tomatentapenade, 1 oude kaas pesto dip
L: andijviestamppot met mosterd (de rookworst bleek al over datum)
T: 2 volkoren bth, 1 cottage cheese, 1 tomatentapenade
D: 250g broccoli, woknoedels, lepel ketjap manis
T: restje skyr, tarwezemelen, tasty basics muesli, 15g amandelen/walnoten/cashewnoten
Thanksquote:Op zondag 12 januari 2025 21:44 schreef Seven. het volgende:
[..]
Mooie genuanceerde post.
Hopelijk word je niet ziek van die worst! Maar verder gezond dagje gehad.
Ik denk ook zeker dat dit hier besproken moet kunnen worden. Maar ook dat mensen daar kritisch over mogen zijn. En laten we eerlijk zijn, meestal zijn we allemaal kritisch/hebben bedenken als iemand het niet op de 'standaard' manier doet omdat niemand dat gewend is. Maar ik ben zeker ook benieuwd hoe dit voor jou/jullie gaat verlopen dus hou ons zeker op de hoogte!quote:Op zondag 12 januari 2025 21:36 schreef Seven. het volgende:
Ik vind dat iedereen hier Mounjaro, Ozempic, Saxenda en Wegovy gewoon moet kunnen bespreken. Jammer dat dat niet kan zonder dat het herhaaldelijk op wilskracht, jarenlang vreten, geen wondermiddel en koude kermis gegooid wordt.
Ik blijf me inlezen en @:quo_ dank voor het delen van jouw ervaring hiermee! Hopelijk lukt het je om voorgoed af te rekenen met de kilo's.
Volgens mij stel ik gewoon normale vragen toch?quote:Op zondag 12 januari 2025 21:36 schreef Seven. het volgende:
Ik vind dat iedereen hier Mounjaro, Ozempic, Saxenda en Wegovy gewoon moet kunnen bespreken. Jammer dat dat niet kan zonder dat het herhaaldelijk op wilskracht, jarenlang vreten, geen wondermiddel en koude kermis gegooid wordt.
Ik blijf me inlezen en @:quo_ dank voor het delen van jouw ervaring hiermee! Hopelijk lukt het je om voorgoed af te rekenen met de kilo's.
Daarom vraag ik me af of 1-2 maanden niet veel te kort is om nieuwe gewoonten in te slijten. In het algemeen is het al kort en ik denk zeker voor eten en drinken. Iets dat je je leven lang meermaals per dag doet. Tel daarbij op dat je niet meteen resultaat ziet/voelt van een chocolaatje meer of minder en zie daar… het lastige! Als ik een dag mijn stretch oefeningen niet doe, dan voel ik dat meteen na het opstaan. Als ik me een dag (weer eensquote:Op zondag 12 januari 2025 22:47 schreef Sarabi het volgende:
Maar met roken maak je de keuze om het helemaal niet meer te doen.
Je kan niet stoppen met eten....
Van wat ik om mij heen zie is het stoppen met roken ook een stuk makkelijker dan een gezonde relatie met eten te krijgen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik heb in de vakantie het boek VET belangrijk gelezen. Aanrader als je niet terugschrikt voor af en toe een wat ingewikkeld verhaalen meer wilt lezen over hoe complex het is.
Bespreekbaar moet het absoluut zijn, maar dat gaat twee kanten op natuurlijk. Ik zet ook m'n vraagtekens bij hoe blijvend de resultaten gaan zijn na een kuur van een maand of twee/drie, want in mijn beleving is het eenzelfde tactiek als een crashdieet.quote:Op zondag 12 januari 2025 21:36 schreef Seven. het volgende:
Ik vind dat iedereen hier Mounjaro, Ozempic, Saxenda en Wegovy gewoon moet kunnen bespreken. Jammer dat dat niet kan zonder dat het herhaaldelijk op wilskracht, jarenlang vreten, geen wondermiddel en koude kermis gegooid wordt.
Ik blijf me inlezen en @:quo_ dank voor het delen van jouw ervaring hiermee! Hopelijk lukt het je om voorgoed af te rekenen met de kilo's.
Bij een crashdieet moet je al je mentale energie inzetten om het weken- of maandenlang honger lijden te doorstaan.quote:Op maandag 13 januari 2025 09:51 schreef IJsdraakje het volgende:
[..]
Bespreekbaar moet het absoluut zijn, maar dat gaat twee kanten op natuurlijk. Ik zet ook m'n vraagtekens bij hoe blijvend de resultaten gaan zijn na een kuur van een maand of twee/drie, want in mijn beleving is het eenzelfde tactiek als een crashdieet.
Zelf heb ik nooit een crashdieet gevolgd, dus geen idee wat de mentale impact verder is. Die is imo ook niet heel erg relevant, ik zie de valkuilen meer in het "het gewicht is er af en nu moet ik m'n planning daadwerkelijk gaan uitvoeren".quote:Op maandag 13 januari 2025 11:50 schreef quo_ het volgende:
[..]
Bij een crashdieet moet je al je mentale energie inzetten om het weken- of maandenlang honger lijden te doorstaan.
Ik kan me voorstellen dat op het moment dat je de eindstreep bereikt hebt je niet goed scherp hebt dat het dan pas begint.
Met behulp van medicatie is het afvallen zelf niet moeilijk. Die periode moet je m.i. zien als voorbereiding van het echte startmoment, de laatste spuit die je krijgt. En zoals eerde gepost de tijd gebruiken om te leren over wat je eet, hoeveel en bepalen wat je echt nodig hebt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |