abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  roze dinsdag 3 december 2024 @ 19:43:41 #1
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215759543
Algemeen topic over de wolf in Nederland.

Laatste berichten/gebeurtenissen:

quote:
Utrecht roept op niet met kind naar bos te gaan en wil wolf afschieten

De provincie Utrecht en de gemeenten Leusden, Zeist, Woudenberg en Utrechtse Heuvelrug adviseren mensen dringend om niet naar de bossen van de Utrechtse Heuvelrug te komen met kleine kinderen. Ze roepen inwoners en bezoekers op zeer voorzichtig te zijn vanwege een wolf die in het gebied rondloopt.
https://nos.nl/artikel/25(...)-wil-wolf-afschieten

quote:
Ruim drie keer zoveel wolvenaanvallen op dieren vastgesteld

Het aantal aanvallen van wolven op schapen en andere dieren is flink toegenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar zijn er 267 aanvallen vastgesteld, waar dat er precies een jaar eerder 77 waren. Dat is ruim drie keer zoveel.
https://nos.nl/artikel/25(...)p-dieren-vastgesteld

quote:
DNA-onderzoek bevestigt: wolf betrokken bij incident met kind

De provincie Utrecht bevestigt dat een kind in Leusden eerder deze maand in aanraking is gekomen met een wolf. Op een kledingstuk dat het kind die dag droeg is het DNA van een wolf aangetroffen.
https://nos.nl/artikel/25(...)ij-incident-met-kind

quote:
Hoe gevaarlijk is de wolf? En wat als je er een tegenkomt?

Als hij tevoorschijn komt, houdt de wolf de gemoederen flink bezig. Maar hoe snel kom je het dier eigenlijk tegen? En bovenal, wat moet je doen als je oog in oog staat met de wolf? Vijf vragen over het roofdier en zijn gedrag in Nederland.
https://nos.nl/artikel/25(...)-je-er-een-tegenkomt

Originele OP:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Daar zulllen de wolven blij mee zijn , de reetjes zijn los

Uitsterfbeleid voor herten op kinderboerderij en hertenkamp

quote:
Uitsterfbeleid voor herten op kinderboerderij en hertenkamp
Redactie 27-01-2023 02:13 print
Minister Piet Adema hield donderdag in debat met de Kamercommissie Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) vast aan een 'uitsterfbeleid' voor de bij kinderboerderijen populaire herten.

Er zijn nu zo'n 250 hertenkamp in ons land en Adema heeft begrip voor de 'Bambi-adoratie' van mensen.
Maar hij is van mening dat dam- en edelherten vrij in velden en bossen moeten kunnen leven, in plaats van een afgeschermde ruimte achter een hek.

Daarom mag er vanaf 1 januari 2024 niet meer worden gefokt met de herten van hertenkampen en kinderboerderijen.
De al aanwezige herten mogen blijven tot ze doodgaan, maar er mogen geen nieuwe kalfjes meer bij komen. Op deze manier zullen de hertenkampen langzaam verdwijnen.
Your beauty never ever scared me.
  roze dinsdag 3 december 2024 @ 19:44:09 #2
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215759551
quote:
Waarom reageer je niet op de feiten die ik zeg?
Your beauty never ever scared me.
  dinsdag 3 december 2024 @ 19:52:37 #3
214643 Nober
pi_215759669
Wolf mag eerder worden afgeschoten

quote:
ARNHEM - De wolf mag eerder worden afgeschoten. Dat heeft het bestuur van de Conventie van Bern dinsdag besloten. De status is aangepast van 'strikt beschermd' naar 'beschermd'. Eerder werd dit verzoek afgewezen.

De huidige strikt beschermde status houdt in dat de wolf niet opzettelijk gedood, gevangen, gehouden of verstoord mag worden. Ook mogen de voorplantingsgebieden van de predator niet worden beschadigd of vernietigd. Met de nieuwe status mag de populatie worden 'gereguleerd'.

"We zijn heel erg opgelucht voor de inwoners in de wolvengebieden in deze provincie", reageert Gelders gedeputeerde Harold Zoet (BBB). "Mensen die daar wonen die ervaren de aanwezigheid van de wolf op een andere manier. Die zien de problemen, voelen angst en durven niet het bos in. We krijgen veel reacties van mensen dat ze blij zijn met deze beslissing", benadrukt hij.

De beslissing betekent dat er op termijn ingegrepen mag worden. "De populatie kan gereguleerd worden, maar belangrijker is dat we door dit besluit sneller kunnen ingrijpen bij wolven die probleemgedrag vertonen", aldus Zoet. Daarnaast hoopt hij met deze beslissing sneller aan de slag te kunnen met de pijnprikkel. Door de pijnprikkel van bijvoorbeeld een paintballgeweer zou de wolf weer schuw gemaakt moeten worden.

'Desastreuze gevolgen'
Landbouworganisatie LTO Nederland is verheugd over het besluit. Zij vinden het een belangrijke stap richting een betere balans tussen natuur en leefbaar platteland. "De afgelopen jaren hebben pijnlijk duidelijk gemaakt dat de terugkeer van de wolf in een cultuurlandschap als Nederland desastreuze gevolgen mee brengt. Alhoewel deze predator positieve effecten kan hebben op de biodiversiteit van een groot natuurgebied, is daar in een dichtbevolkt en verstedelijkt gebied als Nederland geen sprake meer van", stellen zij.

De Dierenbescherming en het Wereld Natuurfonds (WWF) zijn bezorgd over het besluit. Volgens de organisaties is het onverstandig omdat het verlagen van de beschermde status niets oplost en omdat het de zorgen in de samenleving niet wegneemt. De Dierenbescherming denkt dat er beter ingezet kan worden op de bescherming van het vee. "Bovendien is er vooral betere voorlichting nodig om tegemoet te komen aan de angst die nu bij sommigen leeft", voegt de Dierenbescherming toe. Het WWF ziet liever dat Europa investeert in maatregelen om het samenleven tussen mens en wolf te bevorderen. "Dit lost de onderliggende problemen van onder meer de veehouders niet op maar zet een gevaarlijk precedent van populisme boven wetenschap", vult het WWF aan.

Conventie van Bern
De wolf mag dus niet verdwijnen, maar de regels om de wolf af te schieten worden versoepeld. Er kan nog bezwaar worden aangetekend. Als minimaal zeventien leden van het verdrag binnen drie maanden tegen het besluit bezwaar maken, dan vervalt de goedkeuring alsnog en blijft de status van de wolf zoals deze nu is.

De Conventie van Bern is het internationale verdrag voor natuurbehoud en is door vijftig landen geratificeerd, waaronder alle 27 EU-landen. Er is een tweederdemeerderheid (34) van de verdragslanden nodig om het EU-voorstel goed te keuren.

https://www.gld.nl/nieuws(...)r-worden-afgeschoten
De jacht is geopend.
  dinsdag 3 december 2024 @ 19:59:43 #4
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215759747
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 december 2024 19:44 schreef Ama het volgende:

[..]
Waarom reageer je niet op de feiten die ik zeg?
quote:
ARNHEM - De wolf mag eerder worden afgeschoten. Dat heeft het bestuur van de Conventie van Bern dinsdag besloten. De status is aangepast van 'strikt beschermd' naar 'beschermd'. Eerder werd dit verzoek afgewezen.

De huidige strikt beschermde status houdt in dat de wolf niet opzettelijk gedood, gevangen, gehouden of verstoord mag worden. Ook mogen de voorplantingsgebieden van de predator niet worden beschadigd of vernietigd. Met de nieuwe status mag de populatie worden 'gereguleerd'.
we gaan zeer stevig reguleren en de verantwoording ligt bij de provincies
geen wolven meer in de gebieden zonder bos, en de recreatie bedrijven in de bossen die zien het maar met hun ponykampen


quote:
'Desastreuze gevolgen'
Landbouworganisatie LTO Nederland is verheugd over het besluit.
Zij vinden het een belangrijke stap richting een betere balans tussen natuur en leefbaar platteland. "
De afgelopen jaren hebben pijnlijk duidelijk gemaakt dat de terugkeer van de wolf in een cultuurlandschap als Nederland desastreuze gevolgen mee brengt.

Alhoewel deze predator positieve effecten kan hebben op de biodiversiteit van een groot natuurgebied, is daar in een dichtbevolkt en verstedelijkt gebied als Nederland geen sprake meer van", stellen zij.


[ Bericht 9% gewijzigd door michaelmoore op 03-12-2024 21:39:31 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  roze dinsdag 3 december 2024 @ 20:03:19 #5
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215759782
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 december 2024 19:59 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
[..]
we gaan zeer stevig reguleren en de verantwoording ligt bij de provincies
geen wolven meer in de gebieden zonder bos, en de recreatie bedrijven in de bossen die zien het maar
Dit is nog steeds geen antwoord op mijn vraag.
Your beauty never ever scared me.
  dinsdag 3 december 2024 @ 22:05:55 #6
167737 KlapMongeaul
pi_215761268
quote:
Voorlopig gaan ze nog lang niet schieten :W

quote:
Besluit nog niet definitief
Voorlopig geniet de wolf in Nederland nog beter bescherming dan de portemonnee van de automobilist aan de benzinepomp. Het dinsdag genomen besluit is namelijk nog niet definitief: er komt nu eerst een bezwaarperiode van drie maanden. Als een derde van de verdragslanden bedenkingen heeft kunnen ze het besluit nog om zeep helpen.
Maar ook daarna kan de wolf nog veilig rondlopen in het regeltjeswoud. De Europese Commissie kan pas bij een definitief besluit van ’Bern’ een voorstel maken om de beschermde status van de wolf in Europese regeltjes te verlagen. Brussel heeft aangekondigd dat er in het voorjaar een plan komt. Daar moeten vervolgens de lidstaten en het Europarlement eerst iets van vinden voor ze het kunnen goedkeuren.
Als dit allemaal is afgerond moet Nederland nog de nationale wetgeving aanpassen. Daarna zijn de provincies verantwoordelijk voor de uitvoering en handhaving.


[ Bericht 38% gewijzigd door KlapMongeaul op 03-12-2024 22:13:38 ]
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  dinsdag 3 december 2024 @ 22:27:25 #7
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_215761512
Hier op de Veluwe beheert men al maar en dag de nodige populaties. Niet meer dan logisch dat dat ook met de wolven gaat gebeuren. Blijven die beesten ook mooi schuw van.

En wie weet binnenkort een mooi wolvenpelsje onder de salontafel ! ^O^
  woensdag 4 december 2024 @ 07:13:44 #8
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215762803
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 december 2024 22:27 schreef Nebelwerfer het volgende:
Hier op de Veluwe beheert men al maar en dag de nodige populaties. Niet meer dan logisch dat dat ook met de wolven gaat gebeuren. Blijven die beesten ook mooi schuw van.

En wie weet binnenkort een mooi wolvenpelsje onder de salontafel ! ^O^
je kan ze goed opzetten denk ik
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 07:16:31 #9
189832 quirina
pi_215762825
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 december 2024 22:27 schreef Nebelwerfer het volgende:
Hier op de Veluwe beheert men al maar en dag de nodige populaties. Niet meer dan logisch dat dat ook met de wolven gaat gebeuren. Blijven die beesten ook mooi schuw van.

En wie weet binnenkort een mooi wolvenpelsje onder de salontafel ! ^O^
Oh ik hoop dat je dat niet meent.
Die dieren hebben recht om gewoon fijn in de bossen te leven.
  woensdag 4 december 2024 @ 07:17:19 #10
189832 quirina
pi_215762834
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:13 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
je kan ze goed opzetten denk ik
  woensdag 4 december 2024 @ 07:29:49 #11
139816 Tommeke
Hoi.
pi_215762906
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:16 schreef quirina het volgende:

[..]
Oh ik hoop dat je dat niet meent.
Die dieren hebben recht om gewoon fijn in de bossen te leven.
Ja, dat hebben herten en zwijnen ook. Maar als daar teveel van zijn worden ze ook afgeschoten.
  woensdag 4 december 2024 @ 07:51:15 #12
475083 Lospedrosa
$
pi_215763016
Ik snap niet dat ze niet allang zijn afgeschoten.
Dat zou in de jaren 80-90 zo klaar zijn, door stropers of boze schapenboeren.
Terecht? Nee, maar je was van alle gezeik af.
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 08:23:10 #13
293744 RichardHammond
Tante van Jan en Monique
pi_215763260
Mooi dat in EU-verband nu een einde wordt gemaakt aan deze waanzin en dat dit een (voorzichtige) opmaat is naar gezond populatiebeheer. Iedereen zag in dat het huidige beleid niet houdbaar was en dat er moest worden ingegrepen. Behalve natuurlijk alle online doorzonwoningboswachters uit de Randstad en de wolvenexperts die wolven kennen uit Artis of het grote sprookjesboek.
  woensdag 4 december 2024 @ 08:32:39 #14
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_215763342
Met een beetje geluk gaan de linkse groepjes nu al die boeren saboteren :)
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
  woensdag 4 december 2024 @ 08:38:39 #15
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_215763394
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:51 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik snap niet dat ze niet allang zijn afgeschoten.
Dat zou in de jaren 80-90 zo klaar zijn, door stropers of boze schapenboeren.
Terecht? Nee, maar je was van alle gezeik af.
We kunnen ook alle schapenboeren afmaken. Zijn we ook van het gezeik af.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  woensdag 4 december 2024 @ 09:08:04 #16
475083 Lospedrosa
$
pi_215763633
quote:
14s.gif Op woensdag 4 december 2024 08:38 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
We kunnen ook alle schapenboeren afmaken. Zijn we ook van het gezeik af.
En kinderen, wandelaars en fietsers. ^O^
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 09:10:19 #17
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_215763654
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 09:08 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
En kinderen, wandelaars en fietsers. ^O^
En vooral mensen die zich bang hebben laten maken door Roodkapje.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  woensdag 4 december 2024 @ 10:49:08 #18
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_215764750
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:16 schreef quirina het volgende:

[..]
Oh ik hoop dat je dat niet meent.
Die dieren hebben recht om gewoon fijn in de bossen te leven.
Ja, maar zonder natuurlijke vijanden zul je beheren moeten. Naast dat wij steeds meer overlast zullen ervaren vreten ze waarschijnlijk ook het herten spul op waarna ze komen te verhongeren. In principe kun je daarmee akkoord gaan, maar dan moet je het verhongeren, met alle gevolgen van dien, voor lief nemen.

Verder denk ik dat jagen en dierlijke producten die daar vandaan komen de eerlijkste manier van dieren consumeren is. Ik neem aan dat jij ook geen vlees eet?
  woensdag 4 december 2024 @ 11:03:49 #19
262933 BlackLining
pi_215764845
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 09:08 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
En kinderen, wandelaars en fietsers. ^O^
Vergeet de kleine malse meisjes niet :X
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  woensdag 4 december 2024 @ 13:50:06 #20
166143 George_of_the_Jungle
pi_215766445
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 december 2024 22:27 schreef Nebelwerfer het volgende:
Hier op de Veluwe beheert men al maar en dag de nodige populaties. Niet meer dan logisch dat dat ook met de wolven gaat gebeuren. Blijven die beesten ook mooi schuw van.

En wie weet binnenkort een mooi wolvenpelsje onder de salontafel ! ^O^
En hoe goed gaat dat reguleren van edelherten en zwijnen op de Veluwe, er zijn er geregeld veel meer dan gewenst van beiden, de wolf kan daar een positieve bijdrage aan brengen. De Veluwe zal wel de laatste plaats in Nederland zijn waar wolven gereguleerd gaan worden. Sowieso is regulatie nog ver weg, zelfs het incidenteel afschieten van geidentificeerde probleem-wolven is zelfs nog ver weg in Nederland. Voorlopig mag er niet eens met paintballs op ze geschoten worden.
  woensdag 4 december 2024 @ 13:50:42 #21
343486 KingRoland
#TEAMJOHANNES
pi_215766448
Laat de wolf met rust
graag op anoniem
  woensdag 4 december 2024 @ 13:51:15 #22
313769 ieniminimuis
Zo gek als een muis
pi_215766458
De wolf is de beste natuurbeheerder die er is.
Trotste mama van Ambar
Het officiële liefje van @Monitor O+
  woensdag 4 december 2024 @ 14:14:12 #23
481435 Werkperd
pi_215766621
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 december 2024 19:52 schreef Nober het volgende:
Wolf mag eerder worden afgeschoten
[..]
De jacht is geopend. [ link | afbeelding ]
Is er eindelijk een stukje natuur in Nederland, willen ze die ook al vernietigen. Echt zo'n saai natuuronvriendelijk kut land is het geworden hier. Alleen maar zeiken zeiken zeiken
  woensdag 4 december 2024 @ 14:15:33 #24
481435 Werkperd
pi_215766636
Oplossing is gewoon heel simpel. Boeren kunnen Turkse herdershonden importeren. Dat zijn de beste waakhonden als het gaat om bestrijden van wolven tegen vee.
  woensdag 4 december 2024 @ 14:16:27 #25
214643 Nober
pi_215766643
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 14:14 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Is er eindelijk een stukje natuur in Nederland, willen ze die ook al vernietigen. Echt zo'n saai natuuronvriendelijk kut land is het geworden hier. Alleen maar zeiken zeiken zeiken
Als jij prooi wil worden van wilde dieren dan kun je gewoon naar Afrika verhuizen niemand die je tegenhoudt. RIP alvast.
  woensdag 4 december 2024 @ 14:54:29 #26
481435 Werkperd
pi_215767008
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 14:16 schreef Nober het volgende:

[..]
Als jij prooi wil worden van wilde dieren dan kun je gewoon naar Afrika verhuizen niemand die je tegenhoudt. RIP alvast.
Overdrijf niet.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:28:07 #27
139816 Tommeke
Hoi.
pi_215767847
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 14:16 schreef Nober het volgende:

[..]
Als jij prooi wil worden van wilde dieren dan kun je gewoon naar Afrika verhuizen niemand die je tegenhoudt. RIP alvast.
Haha, een zwijn of zo’n hooglander is gevaarlijker dan een wolf.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:40:31 #28
167737 KlapMongeaul
pi_215767963
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:51 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik snap niet dat ze niet allang zijn afgeschoten.
Dat zou in de jaren 80-90 zo klaar zijn, door stropers of boze schapenboeren.
Terecht? Nee, maar je was van alle gezeik af.
En dan zorgt de BBB voor grensbewaking zodat er geen nieuwe wolven vanuit Duitsland komen, toch? :')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:42:14 #29
167737 KlapMongeaul
pi_215767975
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 14:16 schreef Nober het volgende:

[..]
Als jij prooi wil worden van wilde dieren dan kun je gewoon naar Afrika verhuizen niemand die je tegenhoudt. RIP alvast.
Mensen zijn 150.000x per jaar slachtoffer van een hond, 0x van de wolf.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:45:00 #30
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215767997
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 08:23 schreef RichardHammond het volgende:
Mooi dat in EU-verband nu een einde wordt gemaakt aan deze waanzin en dat dit een (voorzichtige) opmaat is naar gezond populatiebeheer. Iedereen zag in dat het huidige beleid niet houdbaar was en dat er moest worden ingegrepen. Behalve natuurlijk alle online doorzonwoningboswachters uit de Randstad en de wolvenexperts die wolven kennen uit Artis of het grote sprookjesboek.
ik denk dat je die strijd al niet meer kan winnen

he zijn geen konikpaarden die zijn zo afgeschoten

die wolven vinden snachts wel een sluipweggetje naar geiten en schapen , poelpetaten en scharrelkippen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 16:45:20 #31
167737 KlapMongeaul
pi_215767999
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 10:49 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
Ja, maar zonder natuurlijke vijanden zul je beheren moeten. Naast dat wij steeds meer overlast zullen ervaren vreten ze waarschijnlijk ook het herten spul op waarna ze komen te verhongeren. In principe kun je daarmee akkoord gaan, maar dan moet je het verhongeren, met alle gevolgen van dien, voor lief nemen.

Verder denk ik dat jagen en dierlijke producten die daar vandaan komen de eerlijkste manier van dieren consumeren is. Ik neem aan dat jij ook geen vlees eet?
Dieren met veel vijanden krijgen meer jongen, zullen meer bij elkaar staan zodat zodat de pakkans wat kleiner is. Er zijn genoeg herten en zwijnen voor de wolf, maar blijkbaar vindt men het leuk om alle 3 de bovengenoemde af te schieten.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:47:06 #32
167737 KlapMongeaul
pi_215768013
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 16:45 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
ik denk dat je die strijd al niet meer kan winnen

he zijn geen konikpaarden die zijn zo afgeschoten

die wolven vinden snachts wel een sluipweggetje naar geiten en schapen , poelpetaten en scharrelkippen
aangereikt op een presenteerblaadje door luie boertjes die hun vee weigeren te beschermen. Echte dierenliefhebbers hoor :')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:48:18 #33
167737 KlapMongeaul
pi_215768026
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 09:08 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
En kinderen, wandelaars en fietsers. ^O^
Oh ja, en hoeveel zijn er deze eeuw al opgegeten? Er zijn er deze eeuw meer door een hond gedood dan door een wolf. Alle hondje ook maar afschieten dan?
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:49:46 #34
167737 KlapMongeaul
pi_215768039
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:29 schreef Tommeke het volgende:

[..]
Ja, dat hebben herten en zwijnen ook. Maar als daar teveel van zijn worden ze ook afgeschoten.
En daarom is de wolf erg welkom.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:56:21 #35
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215768099
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:51 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik snap niet dat ze niet allang zijn afgeschoten.
Dat zou in de jaren 80-90 zo klaar zijn, door stropers of boze schapenboeren.
Terecht? Nee, maar je was van alle gezeik af.
wolven afschieten is niet zo eenvoudig , wolven klemmen zetten wel
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 17:00:03 #36
167737 KlapMongeaul
pi_215768126
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 16:56 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
wolven afschieten is niet zo eenvoudig , wolven klemmen zetten wel
En dan zeker huillie doen als iemand zijn hond er in vast komt te zitten :')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:06:43 #37
351926 bloodymary1
pi_215768175
Dit weekend zijn er in Friesland in een wei 7 pony's doodgebeten. Vreselijke foto's met happen uit hun buik en de ingewanden er uit. De eigenaar had "wolfbestendige" afrastering. Waarom lees je zoiets nooit in het nieuws eigenlijk?

En wat ben je voor een mongool als je vindt dat de wolvenpopulatie in NL maar mag groeien en er niks aan gedaan hoeft te worden. Dat er plek voor is? Die is er niet. En dat heeft verder niks te maken met of je voor of tegen boeren bent.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:09:32 #38
167737 KlapMongeaul
pi_215768191
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:06 schreef bloodymary1 het volgende:
Dit weekend zijn er in Friesland in een wei 7 pony's doodgebeten. Vreselijke foto's met happen uit hun buik en de ingewanden er uit. De eigenaar had "wolfbestendige" afrastering. Waarom lees je zoiets nooit in het nieuws eigenlijk?

En wat ben je voor een mongool als je vindt dat de wolvenpopulatie in NL maar mag groeien en er niks aan gedaan hoeft te worden. Dat er plek voor is? Die is er niet. En dat heeft verder niks te maken met of je voor of tegen boeren bent.
Och meid, heb je je al aangemeld voor slachtofferhulp nu je dit stukje traumatische natuur hebt ervaren?
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:11:34 #39
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215768198
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:06 schreef bloodymary1 het volgende:
Dit weekend zijn er in Friesland in een wei 7 pony's doodgebeten. Vreselijke foto's met happen uit hun buik en de ingewanden er uit. De eigenaar had "wolfbestendige" afrastering. Waarom lees je zoiets nooit in het nieuws eigenlijk?

En wat ben je voor een mongool als je vindt dat de wolvenpopulatie in NL maar mag groeien en er niks aan gedaan hoeft te worden. Dat er plek voor is? Die is er niet. En dat heeft verder niks te maken met of je voor of tegen boeren bent.
klopt die wolf moet flink aan de wolvenklemmen , beetje ziek van al die rare natuurspelletjes van ambtenaren
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 17:13:44 #40
167737 KlapMongeaul
pi_215768212
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:11 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
klopt die wolf moet flink aan de wolvenklemmen , beetje ziek van al die rare natuurspelletjes van ambtenaren
:')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:15:53 #41
351926 bloodymary1
pi_215768217
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:09 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Och meid, heb je je al aangemeld voor slachtofferhulp nu je dit stukje traumatische natuur hebt ervaren?
Stel je niet zo aan. Ik heb wel meer meegemaakt dan jij, klapmongool.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:20:04 #42
167737 KlapMongeaul
pi_215768237
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:15 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Stel je niet zo aan. Ik heb wel meer meegemaakt dan jij, klapmongool.
Nou als je al in paniek bent van een paar dode pony’s vraag ik me dat af.

[ Bericht 1% gewijzigd door KlapMongeaul op 04-12-2024 17:33:28 ]
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:28:57 #43
166143 George_of_the_Jungle
pi_215768347
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:06 schreef bloodymary1 het volgende:
Dit weekend zijn er in Friesland in een wei 7 pony's doodgebeten. Vreselijke foto's met happen uit hun buik en de ingewanden er uit. De eigenaar had "wolfbestendige" afrastering. Waarom lees je zoiets nooit in het nieuws eigenlijk?

En wat ben je voor een mongool als je vindt dat de wolvenpopulatie in NL maar mag groeien en er niks aan gedaan hoeft te worden. Dat er plek voor is? Die is er niet. En dat heeft verder niks te maken met of je voor of tegen boeren bent.
Ben benieuwd of die afrastering ook echt aan de voorwaarden voldeed.

Had ooit een grappige discussie met iemand uit Engeland, die vond dat vossen ook afgeschoten moesten worden omdat die telkens zijn kippenren inkwamen. Toen ik hem vroeg of hij dan niet beter zijn kippenren wat veiliger kon maken was het weerwoord: "But foxes are really smart". Het antwoord van mij kon hij niet zo waarderen: "You mean, they're smarter than you?"
  woensdag 4 december 2024 @ 17:36:13 #44
167737 KlapMongeaul
pi_215768443
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:28 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]
Ben benieuwd of die afrastering ook echt aan de voorwaarden voldeed.

Had ooit een grappige discussie met iemand uit Engeland, die vond dat vossen ook afgeschoten moesten worden omdat die telkens zijn kippenren inkwamen. Toen ik hem vroeg of hij dan niet beter zijn kippenren wat veiliger kon maken was het weerwoord: "But foxes are really smart". Het antwoord van mij kon hij niet zo waarderen: "You mean, they're smarter than you?"
Nou, we zijn snel uitgepraat!

quote:
Afrastering
De boer beschikte niet over een officieel wolvenraster.
https://www.horses.nl/ove(...)y%20door%20de%20wolf.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:51:22 #45
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_215768549
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 16:45 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Dieren met veel vijanden krijgen meer jongen, zullen meer bij elkaar staan zodat zodat de pakkans wat kleiner is. Er zijn genoeg herten en zwijnen voor de wolf, maar blijkbaar vindt men het leuk om alle 3 de bovengenoemde af te schieten.
In het ideale plaatje houden de populaties elkaar in stand. Maar dit is in Nederland nu eenmaal lastig voor elkaar te krijgen met die kleine oppervlakten.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:58:57 #46
167737 KlapMongeaul
pi_215768625
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:51 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
In het ideale plaatje houden de populaties elkaar in stand. Maar dit is in Nederland nu eenmaal lastig voor elkaar te krijgen met die kleine oppervlakten.
Men hoeft niet veel meer te jagen, omdat de wolf het in flink in stand houd.

https://archive.ph/CoOkv
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 18:46:12 #47
475083 Lospedrosa
$
pi_215769052
Die hele discussie duurt veel te lang.
Er is wel plek voor een paar wolven in Nl
Bv max 4 op de Veluwe en zelfde m2 per wolf in andere natuurgebieden.
Rest afknallen, het zijn maar dieren hè?
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 18:48:13 #48
475083 Lospedrosa
$
pi_215769072
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:58 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Men hoeft niet veel meer te jagen, omdat de wolf het in flink in stand houd.

https://archive.ph/CoOkv
Wc eenden hoef je niet op te jagen volgens WC eend.
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 18:57:39 #49
167737 KlapMongeaul
pi_215769156
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 18:46 schreef Lospedrosa het volgende:
Die hele discussie duurt veel te lang.
Er is wel plek voor een paar wolven in Nl
Bv max 4 op de Veluwe en zelfde m2 per wolf in andere natuurgebieden.
Rest afknallen, het zijn maar dieren hè?
tot zover de denkwijze van tokkie Nederland.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 19:05:38 #50
475083 Lospedrosa
$
pi_215769221
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 18:57 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
tot zover de denkwijze van tokkie Nederland.
Nee die willen ze allemaal weg.
De denkwijze van realisten.
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 19:14:01 #51
167737 KlapMongeaul
pi_215769289
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:05 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Nee die willen ze allemaal weg.
De denkwijze van realisten.
Ja want er zullen ook geen wolven vanuit Duitsland bijkomen. Ga jij ze elke dag tellen? :')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  FOK!fotograaf woensdag 4 december 2024 @ 19:20:54 #52
842 Zorro
Z
pi_215769352
Wolven horen hier net zo goed niet als leeuwen of tijgers. Ja ik weet dat die hier niet gaan komen, maar het idee is het zelfde: ze zijn gevaarlijk, zorgen voor overlast. Zouden die in dat hypothetische geval dan ook mogen blijven? Of is het dan ineens wel te erg? Of vinden mensen wolven zielig omdat ze op honden lijken? Maar ja, tijgers lijken ook op katten dus dat is dan ook geen argument.
Un dann rettet kein Kavallerie,
keine Zorro kümmert sich dodrömm.
Dä piss höchstens e " Zet " en der Schnie
  roze woensdag 4 december 2024 @ 19:22:35 #53
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215769379
quote:
6s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:20 schreef Zorro het volgende:
Wolven horen hier net zo goed niet als leeuwen of tijgers. Ja ik weet dat die hier niet gaan komen, maar het idee is het zelfde: ze zijn gevaarlijk, zorgen voor overlast. Zouden die in dat hypothetische geval dan ook mogen blijven? Of is het dan ineens wel te erg? Of vinden mensen wolven zielig omdat ze op honden lijken? Maar ja, tijgers lijken ook op katten dus dat is dan ook geen argument.
Leeuwen en tijgers hebben hier ook nooit in het wild geleefd. De wolf is gewoon terug. Rare vergelijking.
Your beauty never ever scared me.
  woensdag 4 december 2024 @ 19:31:43 #54
167737 KlapMongeaul
pi_215769464
quote:
6s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:20 schreef Zorro het volgende:
Wolven horen hier net zo goed niet als leeuwen of tijgers. Ja ik weet dat die hier niet gaan komen, maar het idee is het zelfde: ze zijn gevaarlijk, zorgen voor overlast. Zouden die in dat hypothetische geval dan ook mogen blijven? Of is het dan ineens wel te erg? Of vinden mensen wolven zielig omdat ze op honden lijken? Maar ja, tijgers lijken ook op katten dus dat is dan ook geen argument.
150.000 bijtincidenten met de hond, ieder jaar weer.

Tientallen kinderen die plastisch chirurgie nodig hebben omdat ze verminkt zijn door een hond.. wie is er dan gevaarlijk vraag ik mij af.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  FOK!fotograaf woensdag 4 december 2024 @ 19:55:26 #55
842 Zorro
Z
pi_215769692
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:22 schreef Ama het volgende:

[..]
Leeuwen en tijgers hebben hier ook nooit in het wild geleefd. De wolf is gewoon terug. Rare vergelijking.
Dus omdat ze ooit hier gelefd hebben zijn ze verder niet gevaarlijk en dus ongewenst?
Un dann rettet kein Kavallerie,
keine Zorro kümmert sich dodrömm.
Dä piss höchstens e " Zet " en der Schnie
  woensdag 4 december 2024 @ 20:09:17 #56
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215769823
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:22 schreef Ama het volgende:

[..]
Leeuwen en tijgers hebben hier ook nooit in het wild geleefd. De wolf is gewoon terug. Rare vergelijking.
de wolf is terug en komt plots aan in luilekkerland met duizenden loslopende veulens, poelepetaten, lammeren, scharrelkippen, schapen en geitjes en besluit er een heel veel van te gaan vermoorden , gewoon omdat het kan

Zich beschermd wetend door een zwik gestoorde brusselse ambtenaren en gaat een heleboel kindjes , nichtkes en neefkes maken , en de brusselse ambtenaar, schrikt zich rot, wat dit was niet de bedoeling

[ Bericht 5% gewijzigd door michaelmoore op 04-12-2024 22:26:29 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 23:56:04 #57
167737 KlapMongeaul
pi_215772388
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 20:09 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
de wolf is terug en komt plots aan in luilekkerland met duizenden loslopende veulens, poelepetaten, lammeren, scharrelkippen, schapen en geitjes en besluit er een heel veel van te gaan vermoorden , gewoon omdat het kan

Zich beschermd wetend door een zwik gestoorde brusselse ambtenaren en gaat een heleboel kindjes , nichtkes en neefkes maken , en de brusselse ambtenaar, schrikt zich rot, wat dit was niet de bedoeling

Nee, niet gewoon omdat het kan. Omdat het blijkt dat boeren totaal niks met hun vee ophebben en het zien als een verdienmodel waarvoor ze toch wel geld krijgen als de wolf een keer toeslaat. Want als jij echt een dierenliefhebber bent dan zorg jij dat je geliefde dieren VEILIG ZIJN! Maar nee, die boertjes bedreigen elkaar liever, want stel je voor dat je maatregelen neemt, dan ben je pro wolf in die domme kop van ze.

En de knut, vele malen dodelijker dan een wolf, daar horen we je niet over. Net als de hond, die vele malen gevaarlijker is dan de wolf. Selectief berichten plaatsen, de context weglaten, fakenieuws, stemmingmakerij…

Dat is wie jij bent en wat jij doet.

1500-1800 dode schapen per dag door blauwtong, maar nee jij praat liever over die 11 schapen die de wolf een keer pakt , want lekker trollen en stemming maken :O :')
https://www.nieuweoogst.n(...)-dood-door-blauwtong

[ Bericht 6% gewijzigd door KlapMongeaul op 05-12-2024 00:15:35 ]
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  donderdag 5 december 2024 @ 01:26:34 #58
475083 Lospedrosa
$
pi_215772625
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 23:56 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Nee, niet gewoon omdat het kan. Omdat het blijkt dat boeren totaal niks met hun vee ophebben en het zien als een verdienmodel waarvoor ze toch wel geld krijgen als de wolf een keer toeslaat. Want als jij echt een dierenliefhebber bent dan zorg jij dat je geliefde dieren VEILIG ZIJN! Maar nee, die boertjes bedreigen elkaar liever, want stel je voor dat je maatregelen neemt, dan ben je pro wolf in die domme kop van ze.

En de knut, vele malen dodelijker dan een wolf, daar horen we je niet over. Net als de hond, die vele malen gevaarlijker is dan de wolf. Selectief berichten plaatsen, de context weglaten, fakenieuws, stemmingmakerij…

Dat is wie jij bent en wat jij doet.

1500-1800 dode schapen per dag door blauwtong, maar nee jij praat liever over die 11 schapen die de wolf een keer pakt , want lekker trollen en stemming maken :O :')
https://www.nieuweoogst.n(...)-dood-door-blauwtong
Echte boeren worden nauwelijks getroffen, het zijn de hoboïsten met alpaca’s, kippen en geiten, veulens, pony’s. Die hebben gewoon de poen niet voor wolvenomheining. Of de wolf is ineens ook op hun terrein.
Je gaat niet om een gerucht direct 30K investeren in je hobby weiland denk ik. Ineens sta je een keer buiten en zie je al je dieren dood.

Een echte boer heeft koeien, die worden normaliter niet gepakt, want te groot.

Maar dit is nog maar een ding. De gebieden zijn te klein, de vijanden te weinig. Wolven reproduceren snel. Nu zitten ze in kleine groen gebiedjes en in de bebouwde kom e.d. Hierdoor krijg je aanrijdingen, confrontaties met honden, mensen. Het wennen aan mensen dus niet meer schuw zijn.
Daar hebben beide partijen niks aan.
Vakman pur sang
  donderdag 5 december 2024 @ 07:50:58 #59
167737 KlapMongeaul
pi_215773186
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 01:26 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Echte boeren worden nauwelijks getroffen, het zijn de hoboïsten met alpaca’s, kippen en geiten, veulens, pony’s. Die hebben gewoon de poen niet voor wolvenomheining. Of de wolf is ineens ook op hun terrein.
Je gaat niet om een gerucht direct 30K investeren in je hobby weiland denk ik. Ineens sta je een keer buiten en zie je al je dieren dood.

Een echte boer heeft koeien, die worden normaliter niet gepakt, want te groot.

Maar dit is nog maar een ding. De gebieden zijn te klein, de vijanden te weinig. Wolven reproduceren snel. Nu zitten ze in kleine groen gebiedjes en in de bebouwde kom e.d. Hierdoor krijg je aanrijdingen, confrontaties met honden, mensen. Het wennen aan mensen dus niet meer schuw zijn.
Daar hebben beide partijen niks aan.
Genoeg echte boeren die ook getroffen worden. Een wolf kijkt niet naar wie de eigenaar is. Echte boeren maken geen gebruik van hulpmiddelen.

https://www.ad.nl/binnenl(...)n-bedreigd~a661251a/

Hobbyisten hebben doorgaans een veel kleiner stuk grond dus is het echt niet zo gruwelijk duur. En een gerucht of niet, je hebt gewoon zorg te dragen voor je dieren. Dan moet je ook niet piepen als de wolf een keer langs komt.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  donderdag 5 december 2024 @ 08:25:49 #60
475083 Lospedrosa
$
pi_215773352
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 07:50 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Genoeg echte boeren die ook getroffen worden. Een wolf kijkt niet naar wie de eigenaar is. Echte boeren maken geen gebruik van hulpmiddelen.

https://www.ad.nl/binnenl(...)n-bedreigd~a661251a/

Hobbyisten hebben doorgaans een veel kleiner stuk grond dus is het echt niet zo gruwelijk duur. En een gerucht of niet, je hebt gewoon zorg te dragen voor je dieren. Dan moet je ook niet piepen als de wolf een keer langs komt.
Van die onzin verhalen van mensen en stichtingen die mijlenver van de boeren afstaan.
LTO zegt
quote:
Land- en tuinbouworganisatie LTO herkent het beeld van bedreigingen van boeren niet, maar ziet ook dat de subsidieaanvragen in sommige provincies achterblijven. ,,Dat is jammer, maar in sommige gevallen wel begrijpelijk”, zegt de organisatie. ,,Helaas is er niet in iedere provincie een wolvenconsulent voorhanden. Vaak zijn terreinen ook nog eens moeilijk af te rasteren of worden kuddes verplaatst over vele weides.” Wat verder zou meespelen, is dat subsidieaanvraag alleen kan als boeren de rasters eerst zelf betalen. ,,Het onderhoud van rasters is daarnaast ook zeer kostbaar en tijdrovend.”
Dat lijkt me ook logischer

Hobbyisten hebben kleinere velden en minder geld en geen subsidie, dus daar zal je de minste rastering zien.

Verder is je anti boeren pleidooi wel duidelijk.
Linkse activist.
Vakman pur sang
  donderdag 5 december 2024 @ 08:37:28 #61
504077 Zoddie
pi_215773416
Ik ben voor de wolf en voor het afschieten van wolven.

Ik vind het prima dat de wolf hier leeft en hoop er nog steeds 1 te zien op de Veluwe alleen worden de wolven wat te gemakkelijk in de buurt van mensen.
Dit leid tot problemen en een boel angst bij mensen.

De wolvenpopulatie groeit ook hard en dat mag ook wel wat minder.

Grootste voordeel van het afschieten zal nog zijn dat wolven weer banger worden voor mensen.
  donderdag 5 december 2024 @ 08:50:49 #62
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_215773533
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 08:37 schreef Zoddie het volgende:
Ik ben voor de wolf en voor het afschieten van wolven.

Ik vind het prima dat de wolf hier leeft en hoop er nog steeds 1 te zien op de Veluwe alleen worden de wolven wat te gemakkelijk in de buurt van mensen.
Dit leid tot problemen en een boel angst bij mensen.

De wolvenpopulatie groeit ook hard en dat mag ook wel wat minder.

Grootste voordeel van het afschieten zal nog zijn dat wolven weer banger worden voor mensen.
Misschien is betere voorlichting dan een idee ipv de roodkapje-angstpropaganda van de BBB. Is ook fijner voor de wolven.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  donderdag 5 december 2024 @ 09:26:55 #63
504077 Zoddie
pi_215773768
quote:
14s.gif Op donderdag 5 december 2024 08:50 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Misschien is betere voorlichting dan een idee ipv de roodkapje-angstpropaganda van de BBB. Is ook fijner voor de wolven.
Zal misschien wel wat helpen maar zo lang social media bestaat maakt men liever hun eigen dramatische meningen.
En niet alleen gewone burgers maar ook overheden zelf spreiden paniek rond zonder goede reden.

Wolf loopt een kind omver?
Utrecht: "KOM NIET MET KINDEREN NAAR HET BOS!!!!"

Nederland is gewoon totaal niet gewend om te gaan met potentieel gevaarlijke dieren, we raken al in paniek als we een spinnetje in huis hebben "IS DIT EEN DODELIJKE VALSE WOLFSPIN?!!!"
  donderdag 5 december 2024 @ 09:43:07 #64
167737 KlapMongeaul
pi_215773927
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 08:25 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Van die onzin verhalen van mensen en stichtingen die mijlenver van de boeren afstaan.
LTO zegt
[..]
Dat lijkt me ook logischer

Hobbyisten hebben kleinere velden en minder geld en geen subsidie, dus daar zal je de minste rastering zien.

Verder is je anti boeren pleidooi wel duidelijk.
Linkse activist.
heeft juffrouw Jannie je dat ingefluisterd?
Misschien moet ze die achterban influisteren dat we voorlopig niet gaan schieten en dat je nalatig bent als je je vee daarom weigert te beschermen.

https://www.rtvutrecht.nl(...)fwerende-maatregelen
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  donderdag 5 december 2024 @ 11:32:27 #65
351926 bloodymary1
pi_215774900
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
  Moderator donderdag 5 december 2024 @ 12:15:21 #66
375570 crew  Cyan9
pi_215775404
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 11:32 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
Je neemt voor het gemak even aan dat iedereen die voorstander is van de wolf in de Randstad woont? Want ik kan je zeggen dat dit niet klopt.

Ik bespeur hier vooral veel irreële angst, al dan niet aangewakkerd door bepaalde politieke partijen.
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
  donderdag 5 december 2024 @ 12:52:36 #67
351926 bloodymary1
pi_215775763
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 12:15 schreef Cyan9 het volgende:

[..]
Je neemt voor het gemak even aan dat iedereen die voorstander is van de wolf in de Randstad woont? Want ik kan je zeggen dat dit niet klopt.

Ik bespeur hier vooral veel irreële angst, al dan niet aangewakkerd door bepaalde politieke partijen.
In ieder geval niet in het buitengebied. Anders was er wel meer kennis van hoe het in de praktijk er aan toe gaat. Ik vind wolven ook prachtige dieren, beren ook trouwens. Maar in NL passen ze niet. Ook al zaten ze er vroeger wel, toen was NL nog niet overbevolkt zoals nu.

Ik zie ook geen angst, maar reële praktische problemen.

En soms kom je inderdaad ook irreële angst tegen. Zoals een oude buurman hier, die niet meer alleen door het bos durft te wandelen. Maar dat zijn echt uitzonderingen.
  donderdag 5 december 2024 @ 13:39:18 #68
262933 BlackLining
pi_215776194
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 11:32 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
:') Als de argumenten in de wolvendiscussie op zijn: "Jij woont in de Randstad! Jullie snappen het niet!".

Tja, dat discussieert wel moeilijk natuurlijk. Nog los van dat het niet waar is.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  Moderator / Redactie FP donderdag 5 december 2024 @ 13:41:54 #69
183088 crew  TheStigsDutchCousin
Brabo Bastard
pi_215776213
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 december 2024 20:03 schreef Ama het volgende:

[..]
Dit is nog steeds geen antwoord op mijn vraag.
Je weet aan wie je de vraag stelt? :D
"They are rage. Brutal, without mercy. But you.... You will be worse. Rip and tear, until it is done!"
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
  roze donderdag 5 december 2024 @ 14:16:37 #70
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215776529
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 13:41 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Je weet aan wie je de vraag stelt? :D
Ja
Your beauty never ever scared me.
  donderdag 5 december 2024 @ 14:21:16 #71
351926 bloodymary1
pi_215776577
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 13:39 schreef BlackLining het volgende:

[..]
:') Als de argumenten in de wolvendiscussie op zijn: "Jij woont in de Randstad! Jullie snappen het niet!".

Tja, dat discussieert wel moeilijk natuurlijk. Nog los van dat het niet waar is.
Is natuurlijk heel zwart-wit gesteld. Maar het ging er even omdat de berichten van gedode dieren vrijwel niet in het nieuws komen, terwijl die dagelijks aan de orde zijn met vaak grote gevolgen. Alleen domme berichten van een hardlopend meisje dat een wolf heeft gezien, of een hondje dat gebeten is. Boeien.
En veel mensen roepen hier nu eenmaal van alles op basis van wat ze in het nieuws lezen en niet van wat er in de praktijk speelt.
  donderdag 5 december 2024 @ 14:25:30 #72
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_215776605
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 11:32 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
:') :') :') :') :') :') :') :') :') :')
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  donderdag 5 december 2024 @ 15:28:30 #73
351926 bloodymary1
pi_215777070
quote:
2s.gif Op donderdag 5 december 2024 14:25 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
:') :') :') :') :') :') :') :') :') :')
Jaja, nou weten we het wel. Je loopt achter.
  donderdag 5 december 2024 @ 17:34:17 #74
475083 Lospedrosa
$
pi_215778013
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 11:32 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
Je hebt ook gewoon gelijk. De hardroepers zijn nooit mensen die buitenaf wonen en gewoon praten met andere mensen of zelf wat hobbybeesten hebben en weten hoe de natuur het land en de relaties daartussen werken.

Het zijn inderdaad randstedelingen of types ontbonden van de natuur en werkelijkheid die in boeren de devil himself zien en denken dat getroffen mensen met wat alpaccas, schapen of geiten echte boeren zijn. Ze zien niet eens verschil joh.
Vakman pur sang
  donderdag 5 december 2024 @ 18:33:02 #75
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215778511
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 17:34 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Je hebt ook gewoon gelijk. De hardroepers zijn nooit mensen die buitenaf wonen en gewoon praten met andere mensen of zelf wat hobbybeesten hebben en weten hoe de natuur het land en de relaties daartussen werken.

Het zijn inderdaad randstedelingen of types ontbonden van de natuur en werkelijkheid die in boeren de devil himself zien en denken dat getroffen mensen met wat alpaccas, schapen of geiten echte boeren zijn. Ze zien niet eens verschil joh.
echte veehouders hebben hun 300 kalf en koebeesten , schapen geiten netjes binnen of in gigantische kippenhokken
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 5 december 2024 @ 19:01:43 #76
475083 Lospedrosa
$
pi_215778741
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 18:33 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
echte veehouders hebben hun 300 kalf en koebeesten , schapen geiten netjes binnen of in gigantische kippenhokken
Dat weet zo’n activistische stadse huilebalk toch niet joh.
Vakman pur sang
  Moderator vrijdag 6 december 2024 @ 11:52:16 #77
375570 crew  Cyan9
pi_215784955
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 17:34 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Je hebt ook gewoon gelijk. De hardroepers zijn nooit mensen die buitenaf wonen en gewoon praten met andere mensen of zelf wat hobbybeesten hebben en weten hoe de natuur het land en de relaties daartussen werken.

Het zijn inderdaad randstedelingen of types ontbonden van de natuur en werkelijkheid die in boeren de devil himself zien en denken dat getroffen mensen met wat alpaccas, schapen of geiten echte boeren zijn. Ze zien niet eens verschil joh.
Tuurlijk. Groetjes uit Drenthe. :W
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
  vrijdag 6 december 2024 @ 12:54:55 #78
262933 BlackLining
pi_215785544
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 17:34 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Je hebt ook gewoon gelijk. De hardroepers zijn nooit mensen die buitenaf wonen en gewoon praten met andere mensen of zelf wat hobbybeesten hebben en weten hoe de natuur het land en de relaties daartussen werken.

Het zijn inderdaad randstedelingen of types ontbonden van de natuur en werkelijkheid die in boeren de devil himself zien en denken dat getroffen mensen met wat alpaccas, schapen of geiten echte boeren zijn. Ze zien niet eens verschil joh.
Ja joh, doe er nog een schepje bovenop.

Gewoon even de woonplaats van iemand uit het luchtledige zuigen en op grond daarvan aannemen dat iemand nooit gelijk kan hebben :')

Ga toch weg. Kun je nou écht niet beter?
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  vrijdag 6 december 2024 @ 22:48:11 #79
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215791582
quote:
1s.gif Op vrijdag 6 december 2024 12:54 schreef BlackLining het volgende:

[..]
Ja joh, doe er nog een schepje bovenop.

Gewoon even de woonplaats van iemand uit het luchtledige zuigen en op grond daarvan aannemen dat iemand nooit gelijk kan hebben :')

Ga toch weg. Kun je nou écht niet beter?
nou als je twaalf schaapjes en geitjes hebt dan ga je niet een lelijk hek om je landje zetten hou erdna gewoon mee op

Dan is de lol er gewoon vanaf
Als het zo moet . nou laat dan maar

zet er maar bessenstruiken op
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 6 december 2024 @ 22:48:33 #80
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215791584
x

[ Bericht 100% gewijzigd door michaelmoore op 06-12-2024 22:48:41 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 7 december 2024 @ 00:02:47 #81
262933 BlackLining
pi_215792131
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 december 2024 22:48 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
nou als je twaalf schaapjes en geitjes hebt dan ga je niet een lelijk hek om je landje zetten hou erdna gewoon mee op

Dan is de lol er gewoon vanaf
Als het zo moet . nou laat dan maar

zet er maar bessenstruiken op
Hier is echt geen touw aan vast te knopen :')
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  dinsdag 17 december 2024 @ 07:51:24 #82
240644 Teslynd
pi_215894738
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 13:39 schreef BlackLining het volgende:

[..]
:') Als de argumenten in de wolvendiscussie op zijn: "Jij woont in de Randstad! Jullie snappen het niet!".

Tja, dat discussieert wel moeilijk natuurlijk. Nog los van dat het niet waar is.
Ze snappen het zelf ook niet, evenals de regering. Belachelijk dat een hek van ca. 1,50 m als een anti-wolvenhek gezien kan worden. Wild als herten en wolven kan over barrières van 2m springen. Van wolven konden we zien dat ze ook in gaasafzettingen een eind omhoog kunnen klimmen. Of tunneltjes graven onder de afzettingen door. Dus in de ergste situaties de schapen 's nachts ophokken. Maar kan dat in de warme zomerperiodes?
  zaterdag 28 december 2024 @ 10:54:20 #83
167737 KlapMongeaul
pi_216043852
150 schapen verloren en geen hekel aan de wolf hebben en er zelfs een remedie tegen hebben ^O^

https://www.nu.nl/wolf/63(...)dieren-met-rust.html
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  Vis een optie? zaterdag 28 december 2024 @ 12:21:20 #84
70532 loveli
N
pi_216045449
Wat als alle schapen/pony's/kleinvee op deze manier beschermd zijn? De wolf wordt geen vegetariër.
crap in = crap out
  zaterdag 28 december 2024 @ 12:23:24 #85
262933 BlackLining
pi_216045488
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 12:21 schreef loveli het volgende:
Wat als alle schapen/pony's/kleinvee op deze manier beschermd zijn? De wolf wordt geen vegetariër.
Gewoon het normale menu. Reewild, zwijnen en dergelijken.

Kunnen de jagers ook wat nuttigs gaan doen met hun leven :)
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  zaterdag 28 december 2024 @ 12:34:43 #86
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216045772
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 12:21 schreef loveli het volgende:
Wat als alle schapen/pony's/kleinvee op deze manier beschermd zijn? De wolf wordt geen vegetariër.
kleine malse kindjes

wilde zwijnen hebben een veel te dikke huid en zijn snel, herten zijn zeker veel te snel , hazen ook, en de wolf is lui

maar veulens lopen er zat in nederland schapen ook nog wel veel, ganzen en eenden ook
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 28 december 2024 @ 12:35:47 #87
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216045797
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 december 2024 07:51 schreef Teslynd het volgende:

[..]
Ze snappen het zelf ook niet, evenals de regering. Belachelijk dat een hek van ca. 1,50 m als een anti-wolvenhek gezien kan worden. Wild als herten en wolven kan over barrières van 2m springen. Van wolven konden we zien dat ze ook in gaasafzettingen een eind omhoog kunnen klimmen. Of tunneltjes graven onder de afzettingen door. Dus in de ergste situaties de schapen 's nachts ophokken. Maar kan dat in de warme zomerperiodes?
ja wolven zijn zeer leergierig / inventief om bij de prooi te komen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 28 december 2024 @ 13:47:33 #88
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216047292
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:58 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Men hoeft niet veel meer te jagen, omdat de wolf het in flink in stand houd.

https://archive.ph/CoOkv
in stand, ?? zullen na de schapen alleen nog veulens en geiten over zijn en kindjes

kindjes in stand houden

quote:
Waarom eet wolf prooi niet op?
"De wolf jaagt niet op schapen om ze op te eten, maar omdat hij het leuk vindt.
Dit kan leiden tot iets wat we 'surplus killing' noemen." Een verschijnsel waarin een roofdier meer doodt dan hij kan opeten. "Wolven leren al jong wat een prooi is", vervolgt Van Liere.31 mrt 2023
herten vangen vastbinden aan bomen, dan zal de wolf wel lekker vinden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 28 december 2024 @ 15:48:19 #89
167737 KlapMongeaul
pi_216049573
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 13:47 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
in stand, ?? zullen na de schapen alleen nog veulens en geiten over zijn en kindjes

kindjes in stand houden
[..]
herten vangen vastbinden aan bomen, dan zal de wolf wel lekker vinden
Kan je gewoon eens een keer normaal inhoudelijk reageren ipv altijd maar dat domme infantiele gelul over kindjes die worden opgegeten?
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 28 december 2024 @ 15:50:13 #90
167737 KlapMongeaul
pi_216049609
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 12:34 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
kleine malse kindjes

wilde zwijnen hebben een veel te dikke huid en zijn snel, herten zijn zeker veel te snel , hazen ook, en de wolf is lui

maar veulens lopen er zat in nederland schapen ook nog wel veel, ganzen en eenden ook
Ik mag toch hopen dat iemand als jij vanaf een gesloten afdeling reageert want je obsessie voor kleine kinderen is gewoon eng.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zondag 29 december 2024 @ 09:24:05 #91
262933 BlackLining
pi_216064384
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 15:50 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Ik mag toch hopen dat iemand als jij vanaf een gesloten afdeling reageert want je obsessie voor kleine kinderen is gewoon eng.
Ik zou inderdaad liever hebben dat mijn kinderen een wolf tegenkomen dan dat ze ineens met die kerel oog in oog staan :X
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  zondag 29 december 2024 @ 12:18:46 #92
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216067484
quote:
1s.gif Op zaterdag 28 december 2024 10:54 schreef KlapMongeaul het volgende:
150 schapen verloren en geen hekel aan de wolf hebben en er zelfs een remedie tegen hebben ^O^

https://www.nu.nl/wolf/63(...)dieren-met-rust.html
quote:
Het gaat om biologische stoffen, maar de precieze samenstelling wil Hoiting niet verklappen. Hij is bang dat iemand ermee aan de haal gaat "en het verprutst".
Uhu... Kwam Johannes Wardenier ook niet uit die omgeving? :')

Geloof geen snars van zijn verhaal.
  zondag 29 december 2024 @ 12:22:24 #93
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216067556
quote:
10s.gif Op zondag 29 december 2024 12:18 schreef AchJa het volgende:

[..]
[..]
Uhu... Kwam Johannes Wardenier ook niet uit die omgeving? :')

Geloof geen snars van zijn verhaal.
iemand die vrijwillig zijn eigen gefokte schapen levend laat slopen door die ondieren ,ik geloof het ook niet
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  roze zondag 29 december 2024 @ 12:34:04 #94
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_216067809
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 15:50 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Ik mag toch hopen dat iemand als jij vanaf een gesloten afdeling reageert want je obsessie voor kleine kinderen is gewoon eng.
Sowieso moet hij eens leren dat wolven vrijwel nooit mensen aanvallen. Krijg steeds meer het idee dat sommige mensen zich helemaal niet hebben ingelezen. :')
Your beauty never ever scared me.
  zondag 29 december 2024 @ 13:17:19 #95
167737 KlapMongeaul
pi_216068553
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 12:22 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
iemand die vrijwillig zijn eigen gefokte schapen levend laat slopen door die ondieren ,ik geloof het ook niet
80% van de boeren bedoel je?
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zondag 29 december 2024 @ 13:19:25 #96
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216068603
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 13:17 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
80% van de boeren bedoel je?
schapenhouders of veehouders of private partijen zoals ik met een paar lieve schaapjes en geitjes achter het huis
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 29 december 2024 @ 13:33:54 #97
167737 KlapMongeaul
pi_216068923
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 13:19 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
schapenhouders of veehouders of private partijen zoals ik met een paar lieve schaapjes en geitjes achter het huis
Allen hebben zorgPLICHT.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zondag 29 december 2024 @ 13:51:35 #98
475083 Lospedrosa
$
pi_216069406
Wat een vervelende discussie is het ook. :')
Vakman pur sang
  zondag 29 december 2024 @ 13:58:31 #99
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216069525
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 13:33 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Allen hebben zorgPLICHT.
me zus heeft een zorgplicht, van mijn schaapje en kipjes moet je afblijven met je tengels

sommigen zetten al wel strikken, maar ik nog niet
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 29 december 2024 @ 14:49:59 #100
167737 KlapMongeaul
pi_216070442
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 13:58 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
me zus heeft een zorgplicht, van mijn schaapje en kipjes moet je afblijven met je tengels

sommigen zetten al wel strikken, maar ik nog niet
Me zus… is dit een act of ben ik gewoon in discussie met een onnozelaar?

Verder heb jij gewoon zorgplicht als je dieren hebt, als je dat niet kan zouden ze je dieren af moeten pakken.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  maandag 30 december 2024 @ 17:18:27 #101
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216097615
quote:
1s.gif Op zondag 29 december 2024 14:49 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Me zus… is dit een act of ben ik gewoon in discussie met een onnozelaar?

Verder heb jij gewoon zorgplicht als je dieren hebt, als je dat niet kan zouden ze je dieren af moeten pakken.
Strikken zetten

Oog om oog ofzo
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 30 december 2024 @ 19:17:20 #102
167737 KlapMongeaul
pi_216100258
quote:
0s.gif Op maandag 30 december 2024 17:18 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Strikken zetten

Oog om oog ofzo
Stoer puberaal gelul :O :z
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  vrijdag 10 januari 2025 @ 17:41:33 #103
167737 KlapMongeaul
pi_216242618
@michaelmoore malse kleine kinderen staan toch echt op het menu bij honden hoor.

https://www.ad.nl/buitenl(...)ijn-moeder~aa8dbaa8/

Maar blijf vooral angst zaaien over de wolf en roepen dat honden lief zijn :')

[ Bericht 1% gewijzigd door KlapMongeaul op 10-01-2025 17:50:18 ]
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 13:32:40 #104
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216253871
quote:
Wolf trekt zich niets aan van zeldzaam goed raster: twee schapen dood

Een raster met tien draden, meer dan de norm en met 9.000 volt, ook meer dan de norm. En toch was het niet genoeg om een wolf uit de buurt van een kudde schapen in een stuk land in Boijl te houden.

Schapenhouder Judith van den Berg uit Elsloo weet niet meer hoe ze haar dieren dan wél moet beschermen. Van den Berg houdt de schapen als hobby, al noemt ze het als halve grap 'een parttime baan', omdat ze er behoorlijk werk van heeft. Maar het plezier vergaat haar de laatste tijd.

De twee schapen die vrijdag werden aangevallen door een wolf waren niet de eersten. Eerder raakte ze er al vier kwijt en ook vier pony's.

Ze houdt de helft van haar schapen in een weiland bij haar ouders in Boijl. En haar vader heeft er een raster voor gemaakt dat met de bedrading en de stroom die erop staat ver boven de normen voor een wolfwerend hek uitkomt.

Ze dachten dat ze de dieren veilig hadden. Maar dat pakte anders uit.

Het raster is 1,65 meter hoog, de laagste draad zit op 15 centimeter. Er staat minstens 6.000 volt en maximaal 9.000 volt op.

Maar een wolf liet zich er niet door tegenhouden. Hij kwam erin en er ook weer uit en liet een schaap dood achter en een tweede zo ernstig gewond dat het is afgemaakt.

Het houdt niet op

Het maakt Van den Berg boos. Niet zozeer op de wolf, want dat dier wil eten en weet niet beter. Maar dat ze er alles aan doet en dat dat dan toch niet genoeg is.

Ze vindt dat het zo niet langer kan. Ze ziet het liefst dat er mogelijkheden komen om probleemwolven af te schieten.

Want het houdt niet op, is haar verwachting. "Als hij hier al in komt, dan gaat-ie straks de stallen in."

Het doet haar ook verdriet, want ze houdt van haar dieren. Er komt ook een stuk emotie bij kijken. Ze is er elke dag mee bezig. "Je wilt ze kunnen beschermen, maar ja, dat kan nu bijna niet meer."

Eerste keer een wolf door zo'n goed raster

Wolvenconsulent Jaap Mekel van de provincie is onder de indruk van de kwaliteit van het raster in Boijl. Hij komt het zelden tegen dat veehouders hun dieren zo goed beschermen.

"Ik denk dat dit de tweede of derde keer is dat ik zo'n goed raster heb gezien. En die andere twee keren was er geen aanval. Dit is de eerste keer dat er toch een wolf doorkomt."

Mekel adviseert veehouders wanneer ze een wolfwerend hek willen aanschaffen. Dit incident zal hem niet helpen in zijn werk, verwacht hij. Als dit al niet genoeg is, is het de vraag hoe het dan wel verder moet.
Mekel heeft het liefst niet dat er een soort wapenwedloop ontstaat, waarbij er steeds weer uitbreidingen komen om de wolf met een hek te keren.

"Je kunt een meter voor het raster twee draadjes met stroom erop neerzetten, en een meter dáárvoor nog een met stroom erop. Dan moet een wolf een aanloop nemen, wat lastig is omdat hij daardoor ook al schokken krijgt. Maar het houdt een keer op."
Omrop Fryslan
  zaterdag 11 januari 2025 @ 13:37:58 #105
167737 KlapMongeaul
pi_216253924
quote:
selectieve berichtgeving zeg. Ik zie geen berichten waar de wolf niet meer toeslaat vanwege de goede rasters, maar goed dat is natuurlijk geen nieuws . Verder risico van het beroep. Blauwtong maakt meer slachtoffers.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 13:38:28 #106
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216253931
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 13:37 schreef KlapMongeaul het volgende:
selectieve berichtgeving zeg. Ik zie geen berichten waar de wolf niet meer toeslaat vanwege de goede rasters, maar goed dat is natuurlijk geen nieuws . Verder risico van het beroep. Blauwtong maakt meer slachtoffers.
Ja maar hullie...
  zaterdag 11 januari 2025 @ 13:39:19 #107
167737 KlapMongeaul
pi_216253940
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 13:38 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ja maar hullie...
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 13:38 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ja maar hullie...
Duivenmelkers hebben ook last van roofvogels, alle roofvogels maar afschieten!!!!111!1!!
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 13:40:44 #108
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216253957
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 13:39 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
[..]
Duivenmelkers hebben ook last van roofvogels, alle roofvogels maar afschieten!!!!111!1!!
Ja maar hullie...

Heb je nou echt niks beters met je whataboutisms hier steeds.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 13:45:49 #109
167737 KlapMongeaul
pi_216254009
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 13:40 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ja maar hullie...

Heb je nou echt niks beters met je whataboutisms hier steeds.
Ik zie er hier maar één huillie doen hoor _O-
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  roze zaterdag 11 januari 2025 @ 13:46:03 #110
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_216254014
Excuus in de war met iemand anders
Your beauty never ever scared me.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 13:49:13 #111
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216254041
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 13:45 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Ik zie er hier maar één huillie doen hoor _O-
Ik post een nieuwsbericht en in 5 minuten tijd zit je weer als een bok op de haverkist omdat de inhoud je weer eens niet bevalt.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 14:00:47 #112
167737 KlapMongeaul
pi_216254198
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 13:49 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ik post een nieuwsbericht en in 5 minuten tijd zit je weer als een bok op de haverkist omdat de inhoud je weer eens niet bevalt.
Ik heb een andere mening, die staat jou zo tegen dat je meteen ‘huillie’ begint te roepen. Stop met je hypocriete gedoe.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 14:05:44 #113
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216254233
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 14:00 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Ik heb een andere mening, die staat jou zo tegen dat je meteen ‘huillie’ begint te roepen. Stop met je hypocriete gedoe.
Hullie...
  zaterdag 11 januari 2025 @ 14:06:36 #114
167737 KlapMongeaul
pi_216254240
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 14:05 schreef AchJa het volgende:

[..]
Hullie...
Wolf _O_
Natuur _O_
Tere zieltjes :')

[ Bericht 18% gewijzigd door KlapMongeaul op 11-01-2025 14:11:46 ]
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 14:21:10 #115
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216254444
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 14:06 schreef KlapMongeaul het volgende:

Wolf _O_
Natuur _O_
Tere zieltjes :')
"H-U-L-L-I-E"...

"Ja maar hullie"...

Ook hier op Fok!.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 14:47:34 #116
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_216254729
De een van jullie heeft het over hullie (een verbastering van zij) en de andere over huilie (verbastering van jankerd).

Tenzij wolven een zekere speelaangelegenheid hebben leeggevreten -> huilie in hullie lullen jullie langs elkaar heen.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 16:12:33 #117
167737 KlapMongeaul
pi_216255838
quote:
Als de dieren zijn aangevallen achter een goedgekeurd wolfwerend raster is dat opvallend. Vorig jaar kwam dit drie keer voor, grofweg 1 procent van alle aanvallen. Daarentegen stond in 95 procent van de aanvallen vee niet achter een goedgekeurd wolfwerend raster.
https://nos.nl/regio/geld(...)chot-werkt-averechts

Afschieten werkt dus averechts. Het zijn toch echt die luie boertjes die aan de bak moeten om hun vee te beschermen. Ze hebben zorgplicht, maar blijkbaar trekken ze zich daar niet veel van aan, deze zogenaamde dieren liefhebbers.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 16:53:05 #118
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216256345
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 14:47 schreef Nebelwerfer het volgende:
De een van jullie heeft het over hullie (een verbastering van zij) en de andere over huilie (verbastering van jankerd).

Tenzij wolven een zekere speelaangelegenheid hebben leeggevreten -> huilie in hullie lullen jullie langs elkaar heen.
Je hoeft mij niet uit te leggen dat hij het verkeerd las hoor.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 17:13:13 #119
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216256668
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 16:12 schreef KlapMongeaul het volgende:
https://nos.nl/regio/geld(...)chot-werkt-averechts

Afschieten werkt dus averechts. Het zijn toch echt die luie boertjes die aan de bak moeten om hun vee te beschermen. Ze hebben zorgplicht, maar blijkbaar trekken ze zich daar niet veel van aan, deze zogenaamde dieren liefhebbers.
Een andere expert:

quote:
Daar is Van Liere het niet mee eens. Als gedragsbioloog houdt hij zich al jaren bezig met het bedenken van oplossingen voor problemen die wilde dieren kunnen veroorzaken. Zijn mening over wolfwerende hekken is duidelijk: "Het kan effectief zijn, maar dan alleen voor naïeve wolven."
En he, als een raster toch niet blijkt te werken passen we gewoon de eisen aan...

quote:
Gaasrasters voor grofwild (>90 cm)

Bestaande gaasrasters voor grote hoefdieren zijn wolfwerend als deze 40 cm zijn ingegraven of als het onderste raster 50-100 cm in een hoek van 90 graden is omgevouwen naar de wildzijde, én als het gaasraster minimaal 180 -200 cm hoog is.

Voldoen de gaasrasters niet aan bovenstaande eisen, dan moeten er altijd minimaal 3 elektrische draden toegevoegd worden zoals beschreven onder de normen voor vaste afrastering met stroomdraden.

Vaste rasters zonder stroom zijn doorgaans niet als wolfwerend te beschouwen. Als er geen stroomvoorziening mogelijk is, wordt geadviseerd een gaasraster van minimaal 2 meter hoog te plaatsen.
https://web.archive.org/w(...)n/module-wolven/#2.2

Kut, ze springen er toch overheen, weet je wat? We passen de eisen aan en halen het hele "zonder stroom" verhaal weg.

Anyway:

Het regent wolvenaanvallen in Drenthe: 'Wolfwerende rasters werken niet meer'

Een wolfwerend raster is niet de oplossing om vee te beschermen tegen wolven.

De plaatsing van een eerste wolfwerend raster rond een terrein in Geeuwenbrug bood geen soelaas, want ook daarbinnen zijn inmiddels ook weer schapen aangevallen.

Afgelopen maand sloegen wolven in Drenthe acht keer toe op plekken waar een goedgekeurd wolfwerend raster staat.

Uzw.

[ Bericht 10% gewijzigd door AchJa op 11-01-2025 17:24:00 ]
  zaterdag 11 januari 2025 @ 17:27:19 #120
167737 KlapMongeaul
pi_216256847
quote:
Ja hoor, het is een jaar lang constant in het voordeel van de wolf veranderd zodat meer dan 90% van de boeren achter de feiten aan zouden blijven lopen :Y
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 17:27:39 #121
332912 bianconeri
pi_216256852
Wat een gejank van anti-wolven figuren. Ze weten ook echt niets beter te vinden dan wat huilie.

Als wolven dingen leren moet je je aanpassen, ook hoe hoog bv een raster moet zijn. Logisch.

Lekker boeiend dat er een schaap gepakt wordt. En ze vertellen ook niet hoe de wolf erin kwam.

Probleemwolven?
De enige probleemwolven zijn degenen die door mensen teveel belaagt worden. Wolven die wij als mens met rust laten zorgen totaal niet voor problemen.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 17:29:51 #122
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216256875
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 17:27 schreef bianconeri het volgende:
Wat een gejank van anti-wolven figuren. Ze weten ook echt niets beter te vinden dan wat huilie.
Begin jij nu ook al? Je lijkt @rubje wel... Die had daar ook een handje van. :')

quote:
Als wolven dingen leren moet je je aanpassen, ook hoe hoog bv een raster moet zijn. Logisch.
Kortom, je kunt het dan nooit goed doen he?

quote:
Lekker boeiend dat er een schaap gepakt wordt. En ze vertellen ook niet hoe de wolf erin kwam.

Probleemwolven?
De enige probleemwolven zijn degenen die door mensen teveel belaagt worden. Wolven die wij als mens met rust laten zorgen totaal niet voor problemen.
Nee, we zien het... :')
  zaterdag 11 januari 2025 @ 17:52:03 #123
124526 quo_
pi_216257195
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 17:27 schreef bianconeri het volgende:
Wat een gejank van anti-wolven figuren. Ze weten ook echt niets beter te vinden dan wat huilie.

Als wolven dingen leren moet je je aanpassen, ook hoe hoog bv een raster moet zijn. Logisch.

Lekker boeiend dat er een schaap gepakt wordt. En ze vertellen ook niet hoe de wolf erin kwam.

Probleemwolven?
De enige probleemwolven zijn degenen die door mensen teveel belaagt worden. Wolven die wij als mens met rust laten zorgen totaal niet voor problemen.
We gaan afwachten tot het moment dat de eerste mensen gewond raken, of erger.

Niet dat het dan automatisch goed gaat komen want de drammende natuurgekkies zullen er dan wel op inzetten dat de mensen achter het hek moeten blijven.
-
  zaterdag 11 januari 2025 @ 17:58:27 #124
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_216257264
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 16:53 schreef AchJa het volgende:

[..]
Je hoeft mij niet uit te leggen dat hij het verkeerd las hoor.
Viel me al wat op hoor. :*

Wilde vooral ffies een opmerking maken over huillie in hullie.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 18:05:52 #125
167737 KlapMongeaul
pi_216257373
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 17:52 schreef quo_ het volgende:

[..]
We gaan afwachten tot het moment dat de eerste mensen gewond raken, of erger.

Niet dat het dan automatisch goed gaat komen want de drammende natuurgekkies zullen er dan wel op inzetten dat de mensen achter het hek moeten blijven.
Er raken meer mensen gewond door een hond dan door een wolf. Sterker nog, gisteren is er nog een gedood door honden in België. Maar laten we vooral wijzen naar wolven ipv het probleem dat we elke dag op straat tegenkomen.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 18:12:49 #126
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216257469
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 18:05 schreef KlapMongeaul het volgende:
Er raken meer mensen gewond door een hond dan door een wolf. Sterker nog, gisteren is er nog een gedood door honden in België. Maar laten we vooral wijzen naar wolven ipv het probleem dat we elke dag op straat tegenkomen.
Ja maar H-U-L-L-I-E... _O-

Veel verder kom je ook niet he?
  zaterdag 11 januari 2025 @ 18:16:10 #127
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_216257514
quote:
10s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 18:12 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ja maar H-U-L-L-I-E... _O-

Veel verder kom je ook niet he?
Volgens Clarcsond farm zijn schapen toch maar ellendige beesten die niets opleveren.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 18:16:12 #128
167737 KlapMongeaul
pi_216257516
quote:
10s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 18:12 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ja maar H-U-L-L-I-E... _O-

Veel verder kom je ook niet he?
Feitelijke juistheden dat de hond gevaarlijker is dan de wolf :W

Meer gewonden, meer doden, meer aanvallen, meer agressie.

De domrechtse onderbuik versus de feiten :s)
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 18:47:28 #129
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216257898
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 18:16 schreef KlapMongeaul het volgende:
Feitelijke juistheden dat de hond gevaarlijker is dan de wolf :W

Meer gewonden, meer doden, meer aanvallen, meer agressie.

De domrechtse onderbuik versus de feiten :s)
Ja, we zien het...



En dat met een wolf of 125 vs. zo'n 1.900.000 honden...

[ Bericht 6% gewijzigd door AchJa op 11-01-2025 18:52:37 ]
  zaterdag 11 januari 2025 @ 18:52:56 #130
167737 KlapMongeaul
pi_216257961
quote:
Oh en hoeveel mensen zijn er zwaar verwond of afgemaakt? Want daar had ik het over.

Overigens gaan de meeste schapen dood door de mens en blauwtong, maar daar horen we je natuurlijk niet over.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 18:54:10 #131
167737 KlapMongeaul
pi_216257974
Mensen die met hun dikke reet op een pony zitten, geen probleem.

Roofvogels die (dure) hobby duiven pakken, geen probleem.

Honden die schapen pakken, geen probleem.

Honden die 150.000x per jaar iemand bijten, geen probleem.

Dieren die de hele zomer in de hitte staan zonder schaduw, geen probleem.

Blauwtong, geen probleem.

Dieren die mishandeld worden bij de slacht, geen probleem.

Dieren in veel te kleine stallen, geen probleem.

Dieren in zomerse hitte op weg naar het slachthuis, geen probleem.

Vogels die fruitkwekers kaalvreten, geen probleem.

De wolf in het bos, PANIEK AFSCHIETEN ENZ!!

Ongefundeerde angst :')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 19:01:12 #132
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216258054
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 18:52 schreef KlapMongeaul het volgende:
Oh en hoeveel mensen zijn er zwaar verwond of afgemaakt? Want daar had ik het over.

Overigens gaan de meeste schapen dood door de mens en blauwtong, maar daar horen we je natuurlijk niet over.
Ik ben niet zo van de whataboutisms, dat zijn meer jouw merites. De cijfers lijken me duidelijk.

Maar goed, ook maar stoppen met het oplossen van moorden dan want er vallen meer verkeersslachtoffers... Daarbij weten we allemaal best welke bevolkingsgroep verantwoordelijk is voor de consumptie van lam/schaap, ik eet het iig niet. Maar dat is een andere discussie.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 19:02:55 #133
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_216258067
quote:
Natuurlijk heb je gelijk maar een normale discussie met deze user is niet mogelijk. Dat wil hij ook helemaal niet. Het is mij al lang geleden duidelijk geworden dat die user hier alleen komt posten om te treiteren. Dus ik reageer niet meer op zijn riedeltjes die doorgaans steeds dezelfde allang weerlegde inhoud hebben of duidelijk alleen bedoelt zijn om anderen te ergeren.
Er zit weinig tot geen echte inhoud in wat hij hier post. Hij staat dan ook ergens op mijn negeer lijstje, niet echt hoog want daar zijn zijn opmerkingen te flauw voor. :P
Het lijkt mij overduidelijk dat hij hier alleen post om aandacht te krijgen.
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  zaterdag 11 januari 2025 @ 19:07:50 #134
167737 KlapMongeaul
pi_216258125
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 19:02 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Natuurlijk heb je gelijk maar een normale discussie met deze user is niet mogelijk. Dat wil hij ook helemaal niet. Het is mij al lang geleden duidelijk geworden dat die user hier alleen komt posten om te treiteren. Dus ik reageer niet meer op zijn riedeltjes die doorgaans steeds dezelfde allang weerlegde inhoud hebben of duidelijk alleen bedoelt zijn om anderen te ergeren.
Er zit weinig tot geen echte inhoud in wat hij hier post. Hij staat dan ook ergens op mijn negeer lijstje, niet echt hoog want daar zijn zijn opmerkingen te flauw voor. :P
Het lijkt mij overduidelijk dat hij hier alleen post om aandacht te krijgen.
Ik betrok het op de mens, want daar jankt domrechts constant over.maar goed, reageer inderdaad maar niet want dan moet je met de billen bloot dat de hond veel dodelijker is dan de wolf :W
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 19:09:15 #135
167737 KlapMongeaul
pi_216258146
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 19:01 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ik ben niet zo van de whataboutisms, dat zijn meer jouw merites. De cijfers lijken me duidelijk.

Maar goed, ook maar stoppen met het oplossen van moorden dan want er vallen meer verkeersslachtoffers... Daarbij weten we allemaal best welke bevolkingsgroep verantwoordelijk is voor de consumptie van lam/schaap, ik eet het iig niet. Maar dat is een andere discussie.
150.000 hondenbeten per jaar, regelmatig een dode door de hond. De cijfers lijken me duidelijk.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 19:20:44 #136
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216258279
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 18:54 schreef KlapMongeaul het volgende:
Mensen die met hun dikke reet op een pony zitten, geen probleem.
Gaan die pony's daar dood aan?

quote:
Roofvogels die (dure) hobby duiven pakken, geen probleem.
Bron?

quote:
Honden die schapen pakken, geen probleem.
Wel degelijk een probleem. Het afmaken van de hond in kwestie nadat die schapen/vee heeft doodgebeten gebeurt vaker. Hier in Fryslan was het vroeger eigenlijk de regel dat het gebeurde aangezien je er donder op kon zeggen dat de hond in kwestie in herhaling ging vallen.

quote:
Honden die 150.000x per jaar iemand bijten, geen probleem.
Wel degelijk een probleem, bij ernstige gevallen wordt de hond in kwestie afgemaakt.

quote:
Dieren die de hele zomer in de hitte staan zonder schaduw, geen probleem.
Bron?

quote:
Blauwtong, geen probleem.
Wel degelijk een probleem. Anders zouden er geen blauwtongvaccins bestaan.

quote:
Dieren die mishandeld worden bij de slacht, geen probleem.
Wel degelijk een probleem, anders zou er niet tegen opgetreden worden.

Daarbij hoor ik helemaal niemand over het ritueel slachten want dat ligt natuurlijk weer te gevoelig he?

quote:
Dieren in veel te kleine stallen, geen probleem.
Bron?

quote:
Dieren in zomerse hitte op weg naar het slachthuis, geen probleem.
Ook een probleem en is gewoon regelgeving voor.

quote:
Vogels die fruitkwekers kaalvreten, geen probleem.
Ook wel degelijk een probleem, daar worden vogelverschrikkers, knalsystemen, netten etc. tegen ingezet.

quote:
De wolf in het bos, PANIEK AFSCHIETEN ENZ!!

Ongefundeerde angst :')
Tsja, in het aangeharkte stadspark Nederland is er gewoon weinig ruimte voor de wolf, een paar roedels is prima maar je moet dit strak beheren net als in de Scandinavische landen. Maar goed, groen activistisch Nederland is erg slecht in het overzien van de consequenties, dat zien we met al dit soort hobbyprojecten steeds terugkomen.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 19:27:28 #137
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216258380
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 19:09 schreef KlapMongeaul het volgende:
150.000 hondenbeten per jaar, regelmatig een dode door de hond. De cijfers lijken me duidelijk.
1.900.000 Honden als huisdier direct in de leefomgeving van de mensen vs een wolf of 125 (0.007% tov het aantal honden)...

Zelfs jij moet dat verschil snappen toch?
  zaterdag 11 januari 2025 @ 19:29:23 #138
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216258412
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 18:16 schreef KlapMongeaul het volgende:

De domrechtse onderbuik versus de feiten :s)
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 19:07 schreef KlapMongeaul het volgende:

Ik betrok het op de mens, want daar jankt domrechts constant over.maar goed, reageer inderdaad maar niet want dan moet je met de billen bloot dat de hond veel dodelijker is dan de wolf :W
Ah, de wind waait uit die hoek, we weten weer genoeg.

[ Bericht 27% gewijzigd door AchJa op 11-01-2025 19:59:03 ]
  zaterdag 11 januari 2025 @ 19:50:18 #139
124526 quo_
pi_216258700
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 18:16 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Feitelijke juistheden dat de hond gevaarlijker is dan de wolf :W

Meer gewonden, meer doden, meer aanvallen, meer agressie.

De domrechtse onderbuik versus de feiten :s)
Feitelijke juistheden als rookgordijn om selectief te kunnen wegkijken van feitelijke problemen.
De bekende strategie van deugend links.
-
  zaterdag 11 januari 2025 @ 19:59:02 #140
332912 bianconeri
pi_216258817
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 17:29 schreef AchJa het volgende:

[..]
Begin jij nu ook al? Je lijkt @:Rubje wel... Die had daar ook een handje van. :')
Iemand die een beetje dom anti-wolven gaat doen vanwege wat emotie valt ook lastig serieus te nemen.

quote:
Kortom, je kunt het dan nooit goed doen he?
Ja, natuurlijk wel. Plaats gewoon zo veel mogelijk verdediging. Een wolf kan niet op magische wijze ineens over de grootste hekken springen.
Pakt de wolf in bepaalde situaties alsnog een schaap, boeiend. Het is maar een schaap en de boeren krijgen er vergoeding voor.

quote:
Nee, we zien het... :')
Dat zien we inderdaad....
Er is geen wolf die voor problemen zorgt.
  Vis een optie? zaterdag 11 januari 2025 @ 20:00:39 #141
70532 loveli
N
pi_216258855
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 19:27 schreef AchJa het volgende:

[..]
1.900.000 Honden als huisdier direct in de leefomgeving van de mensen vs een wolf of 125 (0.007% tov het aantal honden)...

Zelfs jij moet dat verschil snappen toch?
Ja, ho, met je logica. Dat is niet de bedoeling.
crap in = crap out
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:01:58 #142
332912 bianconeri
pi_216258894
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 18:47 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ja,

En dat met een wolf of 125 vs. zo'n 1.900.000 honden...
Kom je aanzetten met een dom grafiekje over aanvallen tegenover dieren :')
Goh, een roofdier zoals een wolf valt dieren aan, je zou het toch niet verwachten zeg......

En hoeveel aanvallen van wolven zijn er tegenover mensen?
En dan bedoel ik niet de door mensen geprovoceerde aanvallen he.
Honden doen dat veel en veel meer. Buiten dat honden zelfs mensen weten te doden, wolven niet.

quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 19:02 schreef deedeetee het volgende:

[..]
Natuurlijk heb je gelijk maar een normale discussie met deze user is niet mogelijk. Dat wil hij ook helemaal niet. Het is mij al lang geleden duidelijk geworden dat die user hier alleen komt posten om te treiteren. Dus ik reageer niet meer op zijn riedeltjes die doorgaans steeds dezelfde allang weerlegde inhoud hebben of duidelijk alleen bedoelt zijn om anderen te ergeren.
Er zit weinig tot geen echte inhoud in wat hij hier post. Hij staat dan ook ergens op mijn negeer lijstje, niet echt hoog want daar zijn zijn opmerkingen te flauw voor. :P
Het lijkt mij overduidelijk dat hij hier alleen post om aandacht te krijgen.
Want de anti-wolf lobby komt met feiten en normale discussies?
Hahahahahahaha. Je bedoelt het jankie jankie schaap dood jankie jankie?
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:02:16 #143
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216258900
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 19:59 schreef bianconeri het volgende:
Iemand die een beetje dom anti-wolven gaat doen vanwege wat emotie valt ook lastig serieus te nemen.
Doe je nou alsof of heb je echt niet door dat ik H-U-L-L-I-E schrijf ipv H-U-I-L-I-E?

quote:
Ja, natuurlijk wel. Plaats gewoon zo veel mogelijk verdediging. Een wolf kan niet op magische wijze ineens over de grootste hekken springen.
Hoe hoog wil je die hekken maken dan?

quote:
Pakt de wolf in bepaalde situaties alsnog een schaap, boeiend. Het is maar een schaap en de boeren krijgen er vergoeding voor.
Dat mag jij boeiend vinden anderen vinden van niet. Daarbij beperkt het zich niet tot schapen he?

quote:
Dat zien we inderdaad....
Er is geen wolf die voor problemen zorgt.
Uhu...
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:03:39 #144
332912 bianconeri
pi_216258922
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 19:50 schreef quo_ het volgende:

[..]
Feitelijke juistheden als rookgordijn om selectief te kunnen wegkijken van feitelijke problemen.
De bekende strategie van deugend links.
Moet jij en je anti-wolven clubje zeggen zeg.
Zoals het blijven goed praten van honden in de menselijke samenleving, terwijl de cijfers duidelijk zijn.
En ondertussen mag de wolf afgeschoten worden terwijl de wolf bij de mensen wegblijft.
Terwijl de hond genoeg dodelijke slachtoffers onder mensen maakt en nog altijd niet als gevaar gezien wordt.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:05:40 #145
332912 bianconeri
pi_216258948
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 20:02 schreef AchJa het volgende:

Hoe hoog wil je die hekken maken dan?
Wat maar nodig is.

quote:
Dat mag jij boeiend vinden anderen vinden van niet. Daarbij beperkt het zich niet tot schapen he?
Wel tot dieren. In tegenstelling tot bv honden he.
Die schapen zijn voor die boeren toch maar een economisch handelsmiddel, daar krijgen ze dan ook gewoon geld voor.
De wolf hoort in de natuur.

quote:
Uhu...
Een wolf die een dier dood is geen probleemdier.
Dat worden ze pas als ze zich dicht bij mensen gaan begeven en bv in een dorp of stad gaan zitten.
En nee dat doen ze dus niet. Wolven zorgen niet voor overlast, niet voor gevaar en nergens voor problemen.
Honden overigens wel en die leven nog tussen ons, maar dat zie je niet he.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:05:46 #146
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216258949
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 20:01 schreef bianconeri het volgende:

Kom je aanzetten met een dom grafiekje over aanvallen tegenover dieren :')
Goh, een roofdier zoals een wolf valt dieren aan, je zou het toch niet verwachten zeg......
Dat zijn gewoon de feitelijk gemeten cijfers. Geen onzinnige extrapolaties waar team wolf zich steeds van bedient.

quote:
En hoeveel aanvallen van wolven zijn er tegenover mensen?
En dan bedoel ik niet de door mensen geprovoceerde aanvallen he.
Honden doen dat veel en veel meer. Buiten dat honden zelfs mensen weten te doden, wolven niet.
Lees je maar de helft van de posts hier ofzo? Of is het echt de bedoeling dat alles speciaal voor jou herhaald moet worden?
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:14:26 #147
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216259079
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 20:05 schreef bianconeri het volgende:
Wat maar nodig is.
Maak het nou gewoon eens concreet, 5 meter, 10 meter, 120.000 volt? Wat wil je nou?

quote:
Wel tot dieren. In tegenstelling tot bv honden he.
Die schapen zijn voor die boeren toch maar een economisch handelsmiddel, daar krijgen ze dan ook gewoon geld voor.

De wolf hoort in de natuur.
Net als alle andere schadelijke dieren in de Nederlandse natuur dient de wolf gewoon beheerd te worden. Of ga je nu ook zeuren over het beheer/afschot van oa (muskus-/bever)ratten, muizen, ganzen, stadsduiven, marterhonden etc?

quote:
Een wolf die een dier dood is geen probleemdier.
Een muskus-/beverrat of bever is ook geen probleem zeker omdat ze alleen maar tunnels graven en afwateringsystemen blokkeren?

quote:
Dat worden ze pas als ze zich dicht bij mensen gaan begeven en bv in een dorp of stad gaan zitten.
En nee dat doen ze dus niet. Wolven zorgen niet voor overlast, niet voor gevaar en nergens voor problemen.
Honden overigens wel en die leven nog tussen ons, maar dat zie je niet he.
Oh, dat er dus een organisatie als Bij12 bestaat waar je oa wolvenschade kan melden betekent dus dat ze geen overlast en problemen (schade dus) veroorzaken... _O- 8)7
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:20:45 #148
332912 bianconeri
pi_216259209
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 20:05 schreef AchJa het volgende:

[..]
Dat zijn gewoon de feitelijk gemeten cijfers. Geen onzinnige extrapolaties waar team wolf zich steeds van bedient.
Team wolf houdt zich aan nuttige feiten.
Alleen al dat de wolf een dier is dat in de natuur thuis hoort en daar alleen gelaten dient te worden.

Getallen zoals wat jij aanhaalt slaan nergens op. Het is alsof je een grafiek gaat opzoeken met een vergelijking tussen hoeveel dieren een schaap gedood heeft vs een wolf.
Ja, goh dat gaat de wolf winnen |:( |:(

quote:
Lees je maar de helft van de posts hier ofzo? Of is het echt de bedoeling dat alles speciaal voor jou herhaald moet worden?
Van jou weet ik inmiddels wel dat je de feiten toch negeert.
Doe je nu ook weer.

quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 20:14 schreef AchJa het volgende:

[..]
Maak het nou gewoon eens concreet, 5 meter, 10 meter, 120.000 volt? Wat wil je nou?
Zo hoog als nodig is om een zo volledig mogelijke bescherming te bieden.
Jij en ik weten niet wat de wolf daarin kan, dus dat concrete moeten de mensen met kennis maar doen.

quote:
Net als alle andere schadelijke dieren in de Nederlandse natuur dient de wolf gewoon beheerd te worden. Of ga je nu ook zeuren over het beheer/afschot van oa (muskus-/bever)ratten, muizen, ganzen, stadsduiven, marterhonden etc?
De wolf is geen schadelijk dier. Sinds wanneer is de wolf schadelijk? Het eet wat schapen op, nou lekker boeiend?
Schadelijke dieren moeten aangepakt worden inderdaad, maar een roofdier dat prooi eet is natuur. Heeft mama je nooit uitgelegd hoe natuur werkt?

quote:
Een muskus-/beverrat of bever is ook geen probleem zeker omdat ze alleen maar tunnels graven en afwateringsystemen blokkeren?
Want hele dijken kunnen laten instorten staat gelijk aan een keer een schaap eten? Ben je nou helemaal gek geworden?
Jij vergelijkt een roofdier dat zo af en toe een schaap pakt met bevers die hele dammen slopen?

8)7 8)7

quote:
Oh, dat er dus een organisatie als Bij12 bestaat waar je oa wolvenschade kan melden betekent dus dat ze geen overlast en problemen veroorzaken... _O- 8)7
Want schade is gelijk aan overlast? 8)7 8)7
Nee.

Wauw. Ik dacht dat die Michaelmoore een feitloze anti-natuur stadsmens figuur was.
Maar wow dit |:( |:(
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:27:57 #149
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216259322
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 20:20 schreef bianconeri het volgende:
Team wolf houdt zich aan nuttige feiten.
Alleen al dat de wolf een dier is dat in de natuur thuis hoort en daar alleen gelaten dient te worden.

Getallen zoals wat jij aanhaalt slaan nergens op. Het is alsof je een grafiek gaat opzoeken met een vergelijking tussen hoeveel dieren een schaap gedood heeft vs een wolf.
Ja, goh dat gaat de wolf winnen |:( |:(
Ja maar honden waren toch veel erger? En nu wint de wolf? Wat wil je nou?

quote:
Van jou weet ik inmiddels wel dat je de feiten toch negeert.
Doe je nu ook weer.
Welke feiten precies?

quote:
Zo hoog als nodig is om een zo volledig mogelijke bescherming te bieden.
Jij en ik weten niet wat de wolf daarin kan, dus dat concrete moeten de mensen met kennis maar doen.
Kortom, je hebt geen idee. Lekkere "expert" weer... :')

quote:
De wolf is geen schadelijk dier. Sinds wanneer is de wolf schadelijk? Het eet wat schapen op, nou lekker boeiend?
Is het wel. En ja is wel boeiend.

quote:
Schadelijke dieren moeten aangepakt worden inderdaad, maar een roofdier dat prooi eet is natuur. Heeft mama je nooit uitgelegd hoe natuur werkt?
:D Kijk hem weer emotioneel reageren dan! _O-

Misschien moet je het eens op een andere toon proberen.

quote:
Want hele dijken kunnen laten instorten staat gelijk aan een keer een schaap eten? Ben je nou helemaal gek geworden?
Jij vergelijkt een roofdier dat zo af en toe een schaap pakt met bevers die hele dammen slopen?

8)7 8)7
Af en toe... Uhu...

quote:
Want schade is gelijk aan overlast? 8)7 8)7
Nee.
Nee je hebt gelijk, schade is een trap hoger dan overlast, kortom, schade betekent per definitie overlast voor iemand...

quote:
Wauw. Ik dacht dat die Michaelmoore een feitloze anti-natuur stadsmens figuur was.
Maar wow dit |:( |:(
Heb je nou ook nog valide argumenten of blijft het een beetje bij op de man spelen?

[ Bericht 0% gewijzigd door AchJa op 11-01-2025 20:40:28 ]
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:51:19 #150
332912 bianconeri
pi_216259740
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 20:27 schreef AchJa het volgende:

Heb je nou ook nog valide argumenten of blijft het een beetje bij op de man spelen?
Je negeert gewoon weer alles en komt met domme emotionele dingen aanzetten.

Laat maar weer stadjer. Niet serieus te nemen.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 20:59:24 #151
124526 quo_
pi_216259853
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 20:03 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Moet jij en je anti-wolven clubje zeggen zeg.
Zoals het blijven goed praten van honden in de menselijke samenleving, terwijl de cijfers duidelijk zijn.
En ondertussen mag de wolf afgeschoten worden terwijl de wolf bij de mensen wegblijft.
Terwijl de hond genoeg dodelijke slachtoffers onder mensen maakt en nog altijd niet als gevaar gezien wordt.
Ik praat niks goed, ik heb de pest aan honden.
Mijn wandelingen in de natuur stem ik noodgedwongen al af op de uren waarop de aso-hondebezitters er doorgaans niet of nauwelijks zijn.
Driekwart trekt zich geen reet aan van de APV m.b.t aanlijnen een ook niet van de groene bordjes bij opengestelde natuurgebieden.
-
  zaterdag 11 januari 2025 @ 21:02:53 #152
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216259927
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 20:51 schreef bianconeri het volgende:
Je negeert gewoon weer alles en komt met domme emotionele dingen aanzetten.
Lees je eigen posts een terug zou ik zeggen...

quote:
Laat maar weer stadjer. Niet serieus te nemen.
Je hebt geen idee he? :')
  zaterdag 11 januari 2025 @ 21:57:12 #153
332912 bianconeri
pi_216260770
quote:
10s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 21:02 schreef AchJa het volgende:

Je hebt geen idee he? :')
Jawel, zulke domme dingen zou alleen een stadjer zeggen.
  zaterdag 11 januari 2025 @ 22:50:28 #154
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216261569
quote:
0s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 21:57 schreef bianconeri het volgende:
Jawel, zulke domme dingen zou alleen een stadjer zeggen.
Prima dat je dat denkt verder maar voor iemand die uit oost Groningen komt had ik wel een beetje verwacht dat die zou begrijpen dat met "stadjer" iemand uit Groningen stad wordt bedoeld. En zeker geen figuur uit een gehucht ergens in Friesland... Maar he, whatever floats your boat.
  zondag 12 januari 2025 @ 08:59:51 #155
332912 bianconeri
pi_216263064
quote:
1s.gif Op zaterdag 11 januari 2025 22:50 schreef AchJa het volgende:

[..]
Prima dat je dat denkt verder maar voor iemand die uit oost Groningen komt had ik wel een beetje verwacht dat die zou begrijpen dat met "stadjer" iemand uit Groningen stad wordt bedoeld. En zeker geen figuur uit een gehucht ergens in Friesland... Maar he, whatever floats your boat.
Lokaal is stadjer de stad Groningen, maar niet Nederland breed natuurlijk.
Maar nee gehucht? Over het algemeen hebben mensen meer in buitengebied verstand van natuur en zijn die nuchter daarin. Dus die hebben niet zulke nergens op slaande domme standpunten over bv de wolf.

Dat verwacht je alleen bij mensen uit een grote stad, die nog nooit een boom hebben gezien en niet snappen dat een roofdier dieren eet. Dat dieren geen vegans zijn. Dus je moet wel een stadjer zijn.
  zondag 12 januari 2025 @ 10:46:55 #156
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216264081
quote:
0s.gif Op zondag 12 januari 2025 08:59 schreef bianconeri het volgende:
Dus je moet wel een stadjer zijn.
Niet dus.
  zondag 12 januari 2025 @ 20:27:18 #157
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216271864
quote:
Statenlid over wolf: ‘Mensen durven het park niet meer in, het is klaar!’
11 jan.
Video
Eric Kemperman, statenlid voor de BBB in Gelderland praat in Nieuws van de Dag over het voorstel om wolven af te schieten bij de Utrechtse Heuvelrug
ze bent zat, de campinghouders klagen, de pannekoekenbakkers komt het de strot uit en de wandelaar met kinderen die gaat wel ergens anders heen vandaag
dan maar niet de natuur in he jongens
https://www.telegraaf.nl/(...)meer-in-het-is-klaar
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 12 januari 2025 @ 21:00:34 #158
262933 BlackLining
pi_216272372
In mijn ervaring is het juist drukker in de natuur als er wolven zijn gesignaleerd :)
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  maandag 20 januari 2025 @ 15:13:56 #159
178214 Zipportal
DSIGoden
pi_216366921
twitter


Blast that fool. @RamboDirk
  Vis een optie? maandag 20 januari 2025 @ 15:52:12 #160
70532 loveli
N
pi_216367291
Graag TT veranderen.

De plaats van de wolf - een schuurtje in Hengelo.
crap in = crap out
  maandag 20 januari 2025 @ 15:54:14 #161
464230 saparmurat_niyazov
Türkmenbashi
pi_216367305
Een wolf en een Gazelle.
  maandag 20 januari 2025 @ 15:58:01 #162
464230 saparmurat_niyazov
Türkmenbashi
pi_216367331
quote:
"Het kan geen toeval zijn", dacht Anne Fielt-Hansen toen ze het bericht op Facebook zag. Ze weet vrijwel zeker dat ze het dier vanochtend heeft gezien toen ze over de Rondweg in Hengelo reed. Die weg loopt naast de Westerstraat. "Terwijl ik reed, dacht ik dat ik een hond over de weg zag strompelen. Het was wel een vreemde plek, want er loopt geen voetpad. Toen ik gas terugnam, zag ik dat het niet om een hond ging, maar om een wolf." Debby denkt ook dat het om dezelfde wolf gaat.

Fielt-Hansen schrok zich dood en zat gillend in de auto. Ze zag dat de wolf opstond en haar weghelft op kwam lopen. "Het was nog een donker en het miezerde een beetje. Ik keek de wolf recht in de ogen. Ik wilde hem niet aanrijden, dus bleef stilzitten."
Want? Heeft de wolf al geleerd autodeuren te openen?
  Moderator maandag 20 januari 2025 @ 16:02:51 #163
441859 crew  Lenny77
pi_216367372
quote:
0s.gif Op maandag 20 januari 2025 15:13 schreef Zipportal het volgende:
[ x ]

Blast that fool. @:rambodirk
Ocharme ;(
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
  maandag 20 januari 2025 @ 16:47:41 #164
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_216367838
quote:
0s.gif Op maandag 20 januari 2025 15:58 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Want? Heeft de wolf al geleerd autodeuren te openen?
Als ik dit bericht lees, vraag ik me af of ze m toch niet had aangereden. :')

Arm beest. Beterschap voor de wolf!
Wie dit leest is een lezer van dit
  maandag 20 januari 2025 @ 16:55:27 #165
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_216367943
quote:
0s.gif Op maandag 20 januari 2025 15:58 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Want? Heeft de wolf al geleerd autodeuren te openen?
Tja, het blijkt wel dat veel Nederlanders totaal hysterisch en incapabel zijn met wolven. Sommigen lijken serieus te denken dat dit net hongerige wilde leeuwen zijn. Als je gillend in een auto zit omdat er een klein wolfje buiten loopt, man man man :'). Laat dat beest gewoon oversteken en rij daarna verder.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  maandag 20 januari 2025 @ 20:17:07 #166
214643 Nober
pi_216371665
quote:
14s.gif Op maandag 20 januari 2025 16:55 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Tja, het blijkt wel dat veel Nederlanders totaal hysterisch en incapabel zijn met wolven. Sommigen lijken serieus te denken dat dit net hongerige wilde leeuwen zijn. Als je gillend in een auto zit omdat er een klein wolfje buiten loopt, man man man :'). Laat dat beest gewoon oversteken en rij daarna verder.
En als je aan het wandelen bent?
  maandag 20 januari 2025 @ 20:19:50 #167
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_216371707
quote:
0s.gif Op maandag 20 januari 2025 20:17 schreef Nober het volgende:

[..]
En als je aan het wandelen bent?
Dan moet je wel gillen, in je handen klappen en lawaai maken. En vooral niet hard wegrennen maar rustig achteruit lopen. En dan weggaan.

En alleen doen als de wolf op je afkomt. Loopt ie je voorbij kun je beter niks doen.
Wie dit leest is een lezer van dit
  maandag 20 januari 2025 @ 20:21:27 #168
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216371728
quote:
14s.gif Op maandag 20 januari 2025 16:55 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Tja, het blijkt wel dat veel Nederlanders totaal hysterisch en incapabel zijn met wolven. Sommigen lijken serieus te denken dat dit net hongerige wilde leeuwen zijn. Als je gillend in een auto zit omdat er een klein wolfje buiten loopt, man man man :'). Laat dat beest gewoon oversteken en rij daarna verder.
jij hebt vast dat verhaal niet gelezen van dat meisje en die oma

[ Bericht 0% gewijzigd door michaelmoore op 20-01-2025 21:04:04 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 26 januari 2025 @ 19:21:55 #169
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216441023
Deze schrijver denkt leuk te zijn maar hij vergeet of weet niet dat het wilde zwijn een heel groot gevaar met zich draagt

De Afrikaanse Varkenspest
https://www.wur.nl/nl/ond(...)se-varkenspest-2.htm
Eenmaal in het land dat is het over en gedaan met de everzwijnen , varkens en de speklapjes
quote:
Er is geen vaccin tegen de ziekte beschikbaar.
Sinds 2014 komt Afrikaanse varkenspest voor in meerdere EU-landen.
Nederlands is nog steeds vrij van AVP.
Maar zelfs al raakt er maar één varken of wild zwijn in Nederland besmet, dan zijn de consequenties enorm: ernstige aantasting van het dierwelzijn, psychosociale schade voor getroffen varkenshouders en grote economische verliezen voor de hele keten.
quote:
Afrikaanse varkenspest (AVP) is een virusziekte die voorkomt bij varkens en wilde zwijnen.
Deze ziekte is zeer besmettelijk en vaak ook dodelijk voor varkens en wilde zwijnen.
Meld het bij de NVWA als u vermoedt dat uw dieren deze ziekte hebben.
quote:
Hoe wordt Afrikaanse varkenspest verspreid?
door direct contact met besmette varkens en wilde zwijnen. door besmette etenswaren: het virus overleeft namelijk in varkensvlees, ook als dit gedroogd of ingevroren is. via materialen die contact hebben gehad met besmette varkens, zoals veewagens en kleding.
quote:
Wilde zwijn geoormerkt als probleemdier
Wel doemde een doemscenario op: voor je het weet is het land te klein en wordt ook het wilde zwijn geoormerkt als probleemdier,
terwijl we donders goed weten dat het wilde zwijn geen probleem heeft. 8)7 -O- -O- :7 B-) :W
Behalve als de mens te dichtbij komt.
Voor je het weet wordt ook het wilde zwijn, net als de wolf, bedolven onder een ambtelijke papierwinkel aan maatregelen.

Ik voorspel u een Interprovinciaal Zwijnenplan, een Regiegroep Wild Zwijn en natuurlijk het Operationeel Draaiboek Everzwijn.
Binnenkort zult u aangifte kunnen doen bij het Everzwijnengemeenteloket.
Daarnaast voorspel ik u oneindig getouwtrek over en wie verantwoordelijk kan worden gehouden voor de zwijnenaanvallen.

Vanzelfsprekend is dan ook de vraag wie gaat betalen voor de schade aan de gewassen van boeren die de almaar groeiende zwijnenpopulatie aanricht.

Zijn het de jagers, die volgens de boeren niet voldoende afschieten waardoor de zwijnen de maïsvelden kaalvreten?

Zwijnengedoogbeleid
Of zijn het de boeren met hun maïsvelden waar everzwijnen zich makkelijk kunnen schuilhouden, waardoor ze volgens de jagers niet af te schieten zijn?
Of is het de klimaatverandering, waardoor zwijnen tijdens de warme winters gewoon té goed gedijen?

Of is het een combinatie van dit alles, waarbij het labbekakkerige Hollandse zwijnengedoogbeleid ook niet helpt?
Officieel mogen ze maar in twee gebieden leven, maar ze worden op veel meer plekken gedoogd.

Het everzwijn heeft nauwelijks natuurlijke vijanden.
Alleen in de tijd van de Galliërs liepen ze gevaar omdat Obelix er minstens één per dag opat.

Tegenwoordig is alleen de lynx een geduchte vijand. Het toeval wil dat de lynx gestaag oprukt naar ons land, in Duitsland en België zijn ze al gesignaleerd, dus lijkt het een kwestie van tijd voor we van het wolven- en zwijnenprobleem af zijn.

Er gaan al stemmen op om ook de lynx te gedogen, maar dan zullen we vervolgens flink wat bruine beren moeten importeren om de lynxenpopulatie in bedwang te houden.

Aangezien de mens de enige natuurlijke vijand van de bruine beer is, zal ook dit dier uiteindelijk worden blootgesteld aan de bureaucratische berenklem en begint het liedje weer van voren af aan
.

[ Bericht 5% gewijzigd door michaelmoore op 26-01-2025 20:02:04 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 28 januari 2025 @ 09:16:53 #170
262933 BlackLining
pi_216456914
quote:
0s.gif Op zondag 26 januari 2025 19:21 schreef michaelmoore het volgende:
Deze schrijver denkt leuk te zijn maar hij vergeet of weet niet dat het wilde zwijn een heel groot gevaar met zich draagt

De Afrikaanse Varkenspest
https://www.wur.nl/nl/ond(...)se-varkenspest-2.htm
Eenmaal in het land dat is het over en gedaan met de everzwijnen , varkens en de speklapjes
[..]
[..]
[..]
[..]
.
Ja leuk, alleen gaat dit topic niet over zwijnen.

Die trouwens voor de gemiddelde wandelaar gevaarlijker zijn dan wolven maar dat terzijde.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  dinsdag 28 januari 2025 @ 09:18:51 #171
262933 BlackLining
pi_216456932
quote:
0s.gif Op maandag 20 januari 2025 15:58 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Want? Heeft de wolf al geleerd autodeuren te openen?
Fielt-Hansen zal wel zo'n mals klein meisje onderweg naar het ponykamp geweest zijn denk ik. Die schijnen massaal opgepeuzeld te worden.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  dinsdag 28 januari 2025 @ 10:36:05 #172
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216457521
quote:
10s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 09:18 schreef BlackLining het volgende:

[..]
Fielt-Hansen zal wel zo'n mals klein meisje onderweg naar het ponykamp geweest zijn denk ik. Die schijnen massaal opgepeuzeld te worden.
die meisjes gaan dit jaar niet meer naar het pony kamp, die durven niet meer, die gaan wel naar een land waar geen wolven in de parken lopen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 28 januari 2025 @ 13:05:20 #173
313769 ieniminimuis
Zo gek als een muis
pi_216458753
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 10:36 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
die meisjes gaan dit jaar niet meer naar het pony kamp, die durven niet meer, die gaan wel naar een land waar geen wolven in de parken lopen
Die gaan toch al jaren niet meer? Dus wat is het probleem?
Trotste mama van Ambar
Het officiële liefje van @Monitor O+
  dinsdag 28 januari 2025 @ 17:03:37 #174
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216460834
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 13:05 schreef ieniminimuis het volgende:

[..]
Die gaan toch al jaren niet meer? Dus wat is het probleem?
ja

er is gevaar dus moet er een oplossing voor komen, langzaam maar zeker
https://www.horses.nl/ove(...)nederland-verdwenen/
quote:
Experts zien aanwijzingen voor stroperij.
.Een kwart van de geregistreerde 'Nederlandse' wolven lijkt verdwenen, zonder natuurlijke verklaring.
Ecologen en wolvenexperts vrezen dat stropers aan het werk zijn.12 uur geleden
Burgerlijke ongehoorzaamheid ?? , ach , niks zeggen , laat ze maar kletsen op hun zolderkamertje
quote:
23 dood en 22 verdwenen
Van die 91 geanalyseerde wolven is van 22 dieren nooit meer enig levensteken gevonden, ook niet in het buitenland.
Dat is nog buiten de 23 wolven waarvan bekend is dat ze dood zijn: twee zijn zeker gestroopt (een doodgeschoten in Stroe, van de andere werden de resten gevonden in Ugchelen), vijftien zijn er aangereden in Nederland, een in Duitsland en één in België.

Verdacht
Dat daarnaast nog 22 wolven spoorloos raakten, vinden meerdere ecologen verdacht.
De Volkskrant sprak met zeven experts (ecologen en wolvenexperts), waarvan een deel geen andere verklaring ziet dan menselijk ingrijpen - illegaal, want de wolf is een beschermde diersoort.

In sommige gebieden - met name Midden-Veluwe en Zeeland - verdwijnen verhoudingsgewijs veel wolven volgens de ecologen.


[ Bericht 10% gewijzigd door michaelmoore op 28-01-2025 20:45:55 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 29 januari 2025 @ 12:09:17 #175
28033 Pek
je moet wat
pi_216468722
Aan de ene kant een stikstof probleem en moet de veestapel kleiner, aan de andere kant de opkomst van de wolf. Ik zie mogelijkheden, haal al die hekken weg en laat de natuur zijn gang gaan. :Y
The difference between the three Abrahamic religions:
- Christianity mumbling to the ceiling,
- Judaism mumbling to the wall,
- Islam mumbling to the floor.
  woensdag 29 januari 2025 @ 12:55:54 #176
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216469398
quote:
14s.gif Op woensdag 29 januari 2025 12:09 schreef Pek het volgende:
Aan de ene kant een stikstof probleem en moet de veestapel kleiner, aan de andere kant de opkomst van de wolf. Ik zie mogelijkheden, haal al die hekken weg en laat de natuur zijn gang gaan. :Y
heb jij ook huisdieren?/

zal ik die eens komen slachten met een bot mes zonder verdoving?
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 29 januari 2025 @ 13:16:05 #177
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_216469581
quote:
0s.gif Op maandag 20 januari 2025 20:17 schreef Nober het volgende:

[..]
En als je aan het wandelen bent?
Jezelf gelukkig prijzen dat je zo'n mooi beest te zien krijgt.
Huilen dan.
  donderdag 30 januari 2025 @ 02:07:42 #178
28033 Pek
je moet wat
pi_216479287
quote:
0s.gif Op woensdag 29 januari 2025 12:55 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
heb jij ook huisdieren?/

zal ik die eens komen slachten met een bot mes zonder verdoving?
Liever niet, maar mijn grootmoeder heeft gisteren een taart gebakken?
The difference between the three Abrahamic religions:
- Christianity mumbling to the ceiling,
- Judaism mumbling to the wall,
- Islam mumbling to the floor.
  donderdag 30 januari 2025 @ 05:19:18 #179
8130 raptorix
pi_216479493
quote:
0s.gif Op maandag 20 januari 2025 20:17 schreef Nober het volgende:

[..]
En als je aan het wandelen bent?
Dan roep je hard boe, hoeveel doden zijn er door wolven gevallen in Europa de laatste 100 jaar?
Ik durf gerust te stellen dat er heel veel dieren een stuk gevaarlijker zijn dan wolven.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  zondag 2 februari 2025 @ 13:10:14 #180
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216520461
quote:
Dat er wolven in de bossen rond Soest lopen mag voor niemand een verrassing zijn.
Er leeft een roedel op de Leusderheide en Den Treek bij Amersfoort en Leusden.

Wolven lopen tientallen kilometers per nacht, en via de vliegbasis Soesterberg en de Soester duinen zit een wolf zo op de Wieksloot, op landgoed Pijnenburg en bij de Vuursche.
Maar die theoretische kennis wordt ineens wel heel concreet nu er echt een schaap is gedood aan de Wieksloterweg.
Het verandert de zaak nogal.

,,Ik ga ’s avonds niet meer alleen op pad met onze twee jack russells”, vertelt buurtbewoonster Anja de Jong. ,
,Dat vond ik vroeger geen probleem, maar nu moet mijn man mee.
En als hij niet thuis is pak ik de auto en rij ik naar de Boerenstreek, de woonwijk even verderop. Dan laat ik de honden daar uit.”

Ze gaat tegenwoordig als ’een halve militair’ op pad als ze een rondje met de honden doet. ,,Ik heb een extra sterke zaklamp gekocht.
En ik heb een scheidsrechtersfluit, nog een andere fluit en een persoonsalarm dat half Soest kan horen als het afgaat.”
Ondanks alle voorzorgsmaatregelen voelt ze zich niet prettig. ,
,Ik kijk nu steeds achterom, ben heel alert.”

Of de angst terecht is?
Waarschijnlijk niet, want de kans dat een wolf een volwassen mens aanvalt is minimaal. Aldus de deskundigen.
Maar dat kan je verstandelijk wel weten, het voelt duidelijk anders.
Het is een beeld dat de Soesterse nooit meer zal vergeten.

,,Ik doe de schapen nu s avonds naar binnen, net als de buren trouwens, maar ik denk er nu ook heel serieus aan om de schapen weg te doen.
Hoe jammer ik dat ook vind want ik ben echt gek op die dieren.
Maar ik wil dit niet nog eens meemaken.”
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 5 februari 2025 @ 18:31:19 #181
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216562551
https://www.telegraaf.nl/(...)ze-slachten-alles-af

De partij voor de dieren is nergens te bekennen, ze doen net of ze niets zien , als slachtdieren gaan slapen voor de slacht ,dan staan ze vooraan, maar als dezelfde dieren levend uit elkaar getrokken worden dan zien ze niets
quote:
Woede om wolf: 'Ze slachten alles af!'
13:02Video
Tientallen boeren en andere actievoerders protesteren woensdagochtend bij het provinciehuis in Arnhem.

Zij willen maatregelen tegen de wolf, die volgens hen een gevaar vormt voor de samenleving
. Verslaggever Max van den Broek is ter plaatse en spreekt met actievoerders en politici.
Bekijk deze YouTube-video

[ Bericht 32% gewijzigd door michaelmoore op 05-02-2025 18:53:21 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 5 februari 2025 @ 18:53:13 #182
262933 BlackLining
pi_216562841
quote:
0s.gif Op zondag 2 februari 2025 13:10 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Anja moet zich niet zo aanstellen. Als ze haar kuthont aan de lijn houdt is er niks aan de hand.

Of zou Anja zo'n sappig ponykampmeisje zijn? :9
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  donderdag 6 februari 2025 @ 22:03:37 #183
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216577787
https://www.telegraaf.nl/(...)langs-kleuterscholen

quote:
Protest tegen wolf zwelt aan:
;De experts zitten er naast, roofdier banjert gewoon langs kleuterscholen
Edwin Rensen

Arnhem - De kritiek op het wolvenbeleid zwelt aan.
Heftige incidenten met het roofdier volgen elkaar nu in rap tempo op, stellen de organisatoren van een demonstratie in Arnhem.

Op het plein voor het provinciehuis verzamelden zich woensdagochtend ruim 200 tegenstanders van de wolf.
;De experts zitten er naast, het dier is niet meer mensenschuw.;
quote:
Vooralsnog kan de wolf genieten van zijn vrijheid.
Voor het dier geldt 'strikte bescherming' op basis van de Europese habitatrichtlijn. Maar het tij keert ook internationaal wel.

De Europese Unie steunt het voorstel van de Conventie van Bern om de 'strikte bescherming' af te schalen naar 'bescherming'.

De verlaagde status gaat per 7 maart 2025 in en dan ontstaan er meer mogelijkheden om de wolf te ver- of bejagen.


[ Bericht 23% gewijzigd door michaelmoore op 06-02-2025 22:12:06 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 7 februari 2025 @ 08:08:57 #184
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216579799
Jaa, het is weer zover , *O* *O*

de pasgeboren lammetjes mogen de weide in , wat een vrolijk gehuppel toch
en moeder schaap en tante schaap wandelen er tevreden achteraan ^O^
https://www.landbouwleven(...)n-en-lammeren-de-wei


[ Bericht 12% gewijzigd door michaelmoore op 08-02-2025 20:12:01 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 10 februari 2025 @ 22:30:41 #185
214643 Nober
pi_216627625
Bekijk deze YouTube-video

quote:
In deze extra aflevering van Op z’n Kop! duiken Marianne Zwagerman en Rick van Velthuysen de natuur in met ecoloog en wolvenkenner Erwin Vermeulen. Terwijl ze aan de rand van de Veluwe staan, bespreken ze de terugkeer van de wolf in Nederland en de impact daarvan op mens en natuur. Hoe groot is de kans om een wolf tegen te komen? Is Nederland groot genoeg voor dit roofdier? En hoe gaan we om met de spanningen tussen voorstanders en tegenstanders van de wolf? Kijk mee en oordeel zelf!
twitter
  maandag 10 februari 2025 @ 22:35:42 #186
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216627707
In nederland zijn volslagen idiote zolderkamer autisten van Groen Links die graag op de snelweg gaan zitten om fossiel brandstoffen te verbieden, ik zeg draai bij hen de gaskraan dicht en gooi de tank van hun auto vol met zand

en hun kleine kinderen laat je het bos in waar wolven lopen

[ Bericht 5% gewijzigd door michaelmoore op 10-02-2025 22:45:22 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 10 februari 2025 @ 22:45:47 #187
502306 Lt.Bookman
NYPL
pi_216627853
Er is al veertig jaar geen mens in heel Europa meer gestorven door een wolf. Ondertussen gaan er 20-100 mensen per jaar in NL dood door geitenhouderijen. Prioriteiten, prioriteiten...
  vrijdag 21 februari 2025 @ 16:56:42 #188
166143 George_of_the_Jungle
pi_216783201
Men begint met het beheer rekening te houden met de aanwezigheid van de wolf! Goed nieuws imo!

Minder afschot op de Veluwe nodig door wolf?

quote:
Om te voorkomen dat er te veel herten, reeën en zwijnen op de Veluwe leven, is het nodig om er ieder jaar een aantal af te schieten. Omdat de zo’n tachtig tot honderd wolven op de Veluwe uiteraard ook invloed hebben op de hoeveelheid grote hoefdieren, is hier dit jaar in de berekening van het afschot rekening mee gehouden.
  vrijdag 21 februari 2025 @ 17:00:56 #189
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216783247
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 februari 2025 16:56 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Men begint met het beheer rekening te houden met de aanwezigheid van de wolf! Goed nieuws imo!

Minder afschot op de Veluwe nodig door wolf?
[..]

natuurlijk, overtollig afschieten , wolven die schapen doodbijten , afschieten


weet je hoeveel wilde zwijnen er af geschoten worden wel 5000
Bekijk deze YouTube-video
quote:
Door het groeiende aantal wilde zwijnen kostte het jagers jarenlang moeite om het teveel af te schieten. Daardoor werd het doel van 1350 wilde zwijnen nooit gehaald.

Vorig jaar hadden er bijvoorbeeld ruim 6000 zwijnen gedood moeten worden, maar het werden er uiteindelijk nog geen 5000.


[ Bericht 5% gewijzigd door michaelmoore op 21-02-2025 17:08:49 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 21 februari 2025 @ 17:22:43 #190
166143 George_of_the_Jungle
pi_216783533
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 februari 2025 17:00 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
natuurlijk, overtollig afschieten , wolven die schapen doodbijten , afschieten

weet je hoeveel wilde zwijnen er af geschoten worden wel 5000
Bekijk deze YouTube-video
[..]

Je realiseert dat je linkt naar een video van 3 jaar geleden? Hoeveel zwijnen men wenst af te schieten hangt af van hoeveel er zijn, en dat fluctueert heel veel met voedselaanbod, wat heel veel fluctueert door de mastjaren van beuken en eiken. In magere jaren krijgen ze maar 2-3 biggen, in mast-jaren 6-7. Nu gaat men ervanuit dat door de wolven een kleiner percentage biggen zal overleven, dus hoe dan ook, in magere jaren, of in mast-jaren, dat leidt tot minder afschot.
  zaterdag 22 februari 2025 @ 13:58:40 #191
178214 Zipportal
DSIGoden
pi_216793999
  zaterdag 22 februari 2025 @ 14:22:45 #192
293744 RichardHammond
Tante van Jan en Monique
pi_216794241
Het grote probleem is wel dat als we naar de ondergrens duiken qua prooidieren dat we dan geen enkele knop hebben om aan te draaien. De wolf bejagen is verboden en andere maatregelen zijn ook not done. Bij een dreigende kaalslag zit je dan lelijk klem. Daar hoor je in de media niet zo heel veel over, maar daar maken natuurbeheerders zich wel degelijk zorgen over. Volgens mij is er niks mis mee om daar alvast over na te denken, maar dan gillen allerhande natuurorganisatie zich weer de longen uit het lijf. Ik ben in ieder geval wel blij dat er in Europees verband over wordt nagedacht en er ook de ruimte komt om in te grijpen bij misstanden. Het is in ieder geval een dossier waarbij de doelpalen vanuit natuurorganisaties in een razend tempo worden verschoven.
  zaterdag 22 februari 2025 @ 14:52:44 #193
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216794530
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 februari 2025 14:22 schreef RichardHammond het volgende:
. Het is in ieder geval een dossier waarbij de doelpalen vanuit natuurorganisaties in een razend tempo worden verschoven.
inderdaad, het gaat van heilig , naar beschermd ,naar matig beschermd , naar afschieten

er koemen er veel te veel van die rotbeesten en er is geen lammetje veilig als de beesten naar buiten mogen
wilde zwijnen die lopen te hard voor ze en herten ook, en konijnen zeker , al zijn die ook beschermd tegenwoordig ,ook al is het konijn van oorsprong een excoot

alleen dikke schapen kunnen ze levend opentrekken

[ Bericht 0% gewijzigd door michaelmoore op 22-02-2025 15:07:11 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 22 februari 2025 @ 15:06:23 #194
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_216794677
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 februari 2025 13:58 schreef Zipportal het volgende:
Bekijk deze YouTube-video

Blast that fool. @:rambodirk
Ik zou hem wel willen dragen bij een capitool bestorming.
  zaterdag 22 februari 2025 @ 15:35:46 #195
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_216794990
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 februari 2025 13:58 schreef Zipportal het volgende:
Bekijk deze YouTube-video

Blast that fool. @:rambodirk
Hoe is het met die zwarte kat afgelopen ? Ik zie die op het eind van de film de benen nemen.
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  Vis een optie? zaterdag 22 februari 2025 @ 15:46:36 #196
70532 loveli
N
pi_216795083
quote:
1s.gif Op maandag 10 februari 2025 22:45 schreef Lt.Bookman het volgende:
Er is al veertig jaar geen mens in heel Europa meer gestorven door een wolf. Ondertussen gaan er 20-100 mensen per jaar in NL dood door geitenhouderijen. Prioriteiten, prioriteiten...
Hoeveel geiten zijn er in NL en hoeveel wolven?
crap in = crap out
  zaterdag 22 februari 2025 @ 15:53:59 #197
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216795160
quote:
1s.gif Op maandag 10 februari 2025 22:45 schreef Lt.Bookman het volgende:
Er is al veertig jaar geen mens in heel Europa meer gestorven door een wolf. Ondertussen gaan er 20-100 mensen per jaar in NL dood door geitenhouderijen. Prioriteiten, prioriteiten...
Oh ja, dat bleek ook weer eens een broodje aap... :')

Mekkeren over virtuele doden: hoe de media fophef genereerden over geitenhouderijen
  zaterdag 22 februari 2025 @ 19:30:21 #198
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216797422
https://www.telegraaf.nl/(...)erwolde-bedankt-wolf
bij een boerenbedrijf in Oosterwolde is zaterdag een stapel van tientallen dode rammen langs de weg gelegd.
Bij de aanval zouden 41 dieren zijn gedood
quote:
Bij een boerenbedrijf in Oosterwolde is zaterdag een stapel van tientallen dode rammen langs de weg gelegd.

De dieren zouden het slachtoffer zijn geworden van een wolvenaanval, al moet onderzoek door BIJ12 uitwijzen of dit daadwerkelijk het geval is.

Bij de stapel dode schapen is een bord geplaatst, met de tekst 'bedankt wolf' er op.
Bij de aanval zouden 41 dieren zijn gedood.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 22 februari 2025 @ 19:35:32 #199
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216797475
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 februari 2025 15:46 schreef loveli het volgende:

[..]
Hoeveel geiten zijn er in NL en hoeveel wolven?
ja stel je voor dat er nog dubbel zoveel wolven komen, deze zomer zal t wel weer deut zijn op de veluwe met de campings bazen en toeristen

wat heeft Groen Links toch met al die vieze wolven?

[ Bericht 3% gewijzigd door michaelmoore op 22-02-2025 21:14:46 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 22 februari 2025 @ 21:15:15 #200
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216798935
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 februari 2025 15:46 schreef loveli het volgende:

[..]
Hoeveel geiten zijn er in NL en hoeveel wolven?
en hoeveel katten
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 23 februari 2025 @ 10:29:34 #201
178214 Zipportal
DSIGoden
pi_216804124
  zondag 23 februari 2025 @ 11:02:01 #202
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216804439
quote:
nou die zal best een schuurtje met kippen vinden daar
hoop herrie
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 23 februari 2025 @ 12:29:35 #203
166143 George_of_the_Jungle
pi_216805539
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 februari 2025 14:22 schreef RichardHammond het volgende:
Het grote probleem is wel dat als we naar de ondergrens duiken qua prooidieren dat we dan geen enkele knop hebben om aan te draaien. De wolf bejagen is verboden en andere maatregelen zijn ook not done. Bij een dreigende kaalslag zit je dan lelijk klem. Daar hoor je in de media niet zo heel veel over, maar daar maken natuurbeheerders zich wel degelijk zorgen over. Volgens mij is er niks mis mee om daar alvast over na te denken, maar dan gillen allerhande natuurorganisatie zich weer de longen uit het lijf. Ik ben in ieder geval wel blij dat er in Europees verband over wordt nagedacht en er ook de ruimte komt om in te grijpen bij misstanden. Het is in ieder geval een dossier waarbij de doelpalen vanuit natuurorganisaties in een razend tempo worden verschoven.
Een ondergrens qua prooidieren? Je beseft je dat het standaard-beleid voor edelherten en everzwijnen, wat in het grootste deel van Nederland toegepast wordt, het nulstand-beleid is? Oftewel, de ondergrens is, behalve op de veluwe, en sinds niet zo lang een paar andere gebieden, 0. Lager kan niet.
  zondag 23 februari 2025 @ 12:31:14 #204
166143 George_of_the_Jungle
pi_216805551
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 februari 2025 15:46 schreef loveli het volgende:

[..]
Hoeveel geiten zijn er in NL en hoeveel wolven?
Er zijn ongeveer 20.000 wolven in de EU tegenwoordig. En nog steeds 0 dode mensen daardoor per jaar.
  zondag 23 februari 2025 @ 13:23:06 #205
351926 bloodymary1
pi_216806106
Wat is eigenlijk de stand van zaken qua politiek? Is er een wetsvoorstel om de wolvenpopulatie aan te pakken, of zijn ze ergens mee bezig?
  zondag 23 februari 2025 @ 13:29:17 #206
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216806164
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 13:23 schreef bloodymary1 het volgende:
Wat is eigenlijk de stand van zaken qua politiek? Is er een wetsvoorstel om de wolvenpopulatie aan te pakken, of zijn ze ergens mee bezig?
https://www.rtl.nl/nieuws(...)kamer-pvv-graus-plan

quote:
Wereldwijd geroemde dierenarts popelt om wolventerreur aan te pakken met revolutionaire methode: ’Geen tijd te verliezen’
Om de groeiende wolvenpopulatie in Nederland te beheersen, is afschieten niet per se nodig.

Dierenarts Michiel Hoynck van Papendrecht uit Naaldwijk komt wellicht met het ei van Columbus: „
Steriliseer selectief een aantal vrouwtjeswolven.
Dat kan op een efficiënte en diervriendelijke manier.

Nu ingrijpen is noodzakelijk, want als er niets gebeurt gaat het een keer echt fout.”
quote:
De specialist van Dierenkliniek 't Westland is net terug uit Thailand.
Als autoriteit in het steriliseren van zoogdieren reist Michiel Hoynck van Papendrecht (59) de hele wereld over met zijn laparoscopische apparatuur.
,,Ik heb er zo'n vijftig apen gesteriliseerd via een kijkoperatie.

Die dieren zijn echt een plaag in sommige gebieden.
Ze slopen en stelen alles.
Mensen leven er achter tralies in hun huizen, de omgekeerde wereld."
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 23 februari 2025 @ 13:31:36 #207
351926 bloodymary1
pi_216806190
Niks dus, of weer te laat. En net of gesteriliseerde wolven geen honger hebben. Beter uitroeien.

Ik hoop bijna dat er eens een kind of zo gepakt wordt. Dan gebeurt er misschien wel een keer wat.
  zondag 23 februari 2025 @ 19:22:09 #208
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216810819
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 13:31 schreef bloodymary1 het volgende:
Niks dus, of weer te laat. En net of gesteriliseerde wolven geen honger hebben. Beter uitroeien.

Ik hoop bijna dat er eens een kind of zo gepakt wordt. Dan gebeurt er misschien wel een keer wat.
ja maar dan maken ze geen baby wolfjes meer
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 23 februari 2025 @ 21:03:11 #209
166143 George_of_the_Jungle
pi_216811892
quote:
Kansloos, dat selectief steriliseren. Bij wolven plant alleen het alpha-paar in de groep zicht voort, maar als je de alpha vrouw steriliseert is er goede kans dat die alpha-af wordt, en er dus een andere vrouw uit de roedel zich zal voortplanten.

Wat betreft de bescherming van de wolf, men is op Europees niveau bezig om de beschermingsstatus van de wolf te verlagen. Als dat er helemaal door is, dan kunnen lidstaten soepelere regels opstellen waaronder een wolf afgeschoten zou mogen worden. Een land als Zweden lapt dat al aan de laars, en houdt al wolven-jachten. Men is er daar zo op gebrand dat het hele quota vaak in het eerste weekend al afgeschoten wordt. Dan moet je elk uur een telefoonnummer bellen om te horen of er nog een wolf op quota is of niet.
  zondag 23 februari 2025 @ 21:08:15 #210
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216811939
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 21:03 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]
Kansloos, dat selectief steriliseren. Bij wolven plant alleen het alpha-paar in de groep zicht voort, maar als je de alpha vrouw steriliseert is er goede kans dat die alpha-af wordt, en er dus een andere vrouw uit de roedel zich zal voortplanten.

Wat betreft de bescherming van de wolf, men is op Europees niveau bezig om de beschermingsstatus van de wolf te verlagen. Als dat er helemaal door is, dan kunnen lidstaten soepelere regels opstellen waaronder een wolf afgeschoten zou mogen worden. Een land als Zweden lapt dat al aan de laars, en houdt al wolven-jachten. Men is er daar zo op gebrand dat het hele quota vaak in het eerste weekend al afgeschoten wordt. Dan moet je elk uur een telefoonnummer bellen om te horen of er nog een wolf op quota is of niet.
o goed zo , ik heb geen hagel buks meer, alleen een 5m buks , maar dan ik kan toch niet schieten , bij mij strompelen ze na het schieten nog een paar km door en das niet fijn

maar ik hoorde dat op de oostvaardersplassen ook niet altijd zo best loopt

na het schieten bedoel ik
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 23 februari 2025 @ 21:10:29 #211
332912 bianconeri
pi_216811956
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 13:31 schreef bloodymary1 het volgende:
Niks dus, of weer te laat. En net of gesteriliseerde wolven geen honger hebben. Beter uitroeien.

Ik hoop bijna dat er eens een kind of zo gepakt wordt. Dan gebeurt er misschien wel een keer wat.
Laten we de mens uitroeien.
Veel bloeddorstiger en gevaarlijker dan de prachtige wolf.
  zondag 23 februari 2025 @ 21:13:50 #212
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216811981
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 21:10 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Laten we de mens uitroeien.
Veel bloeddorstiger en gevaarlijker dan de prachtige wolf.
de wolf is onze schapen en de geitjes aan het uitroeien

neem jij maar een lassiehond, die is leif
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 23 februari 2025 @ 21:24:32 #213
332912 bianconeri
pi_216812057
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 21:13 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
de wolf is onze schapen en de geitjes aan het uitroeien

neem jij maar een lassiehond, die is leif
[ afbeelding ]
Wat een onzin :')
  maandag 24 februari 2025 @ 10:16:35 #214
351926 bloodymary1
pi_216814959
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 21:10 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Laten we de mens uitroeien.
Veel bloeddorstiger en gevaarlijker dan de prachtige wolf.
Oh dat lijkt me ook prima dat die er een stuk minder zijn. Dat ligt ten grondslag aan bijna elk probleem. Dat er veel te veel mensen zijn. In NL en overal.

Maar dat zal nog moeilijker zijn om te beperken, dan maar beginnen met de wolf. Ik heb kippen en een paard en vind het wel fijn als die 'snachts gewoon veilig buiten kunnen zijn. Gelukkig zijn er momenteel geen in Brabant, maar mochten ze er wel weer komen dan probeer ik toch wel te regelen dat iemand ze af gaat schieten.
  maandag 24 februari 2025 @ 10:33:14 #215
332912 bianconeri
pi_216815182
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 10:16 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Oh dat lijkt me ook prima dat die er een stuk minder zijn. Dat ligt ten grondslag aan bijna elk probleem. Dat er veel te veel mensen zijn. In NL en overal.

Maar dat zal nog moeilijker zijn om te beperken, dan maar beginnen met de wolf. Ik heb kippen en een paard en vind het wel fijn als die 'snachts gewoon veilig buiten kunnen zijn. Gelukkig zijn er momenteel geen in Brabant, maar mochten ze er wel weer komen dan probeer ik toch wel te regelen dat iemand ze af gaat schieten.
Heb je je al eens laten onderzoeken in een psych inrichting? Man... Dat wordt wel tijd zeg.

De wolf is gewoon onderdeel van de NL natuur en hoort in NL thuis.
Dat er soms een dier opgegeten wordt, jammer joh.
Moeten wij als mens ook zeker niet om gaan janken.
  Vis een optie? maandag 24 februari 2025 @ 11:22:26 #216
70532 loveli
N
pi_216815775
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 10:33 schreef bianconeri het volgende:
De wolf is gewoon onderdeel van de NL natuur en hoort in NL thuis.
Net als de bruine beer.
crap in = crap out
  maandag 24 februari 2025 @ 12:46:16 #217
351926 bloodymary1
pi_216816828
Haha, met zulke gekken ga ik liever niet in discussie.
  maandag 24 februari 2025 @ 12:51:54 #218
332912 bianconeri
pi_216816879
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 11:22 schreef loveli het volgende:

[..]
Net als de bruine beer.
Als die terug komt waarom niet
  maandag 24 februari 2025 @ 14:03:02 #219
166143 George_of_the_Jungle
pi_216817655
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 10:16 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Oh dat lijkt me ook prima dat die er een stuk minder zijn. Dat ligt ten grondslag aan bijna elk probleem. Dat er veel te veel mensen zijn. In NL en overal.

Maar dat zal nog moeilijker zijn om te beperken, dan maar beginnen met de wolf. Ik heb kippen en een paard en vind het wel fijn als die 'snachts gewoon veilig buiten kunnen zijn. Gelukkig zijn er momenteel geen in Brabant, maar mochten ze er wel weer komen dan probeer ik toch wel te regelen dat iemand ze af gaat schieten.
Waarom niet zorgen dat je kippen 's nachts veilig in een hok zitten? Een vos, marter of hermelijn kan ook je kippen pakken. En je hebt hopelijk ook wel een stal voor je paard, toch?
  maandag 24 februari 2025 @ 14:21:37 #220
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_216817909
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 10:16 schreef bloodymary1 het volgende:
Gelukkig zijn er momenteel geen in Brabant, maar mochten ze er wel weer komen dan probeer ik toch wel te regelen dat iemand ze af gaat schieten.
Wolven laten afschieten omdat jij 'iets wel fijn' vindt. Behoorlijk egoïstisch, vind je niet?
Huilen dan.
  maandag 24 februari 2025 @ 14:22:04 #221
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_216817915
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 14:03 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Een vos, marter of hermelijn
Afschieten. Vergiftigen. Doodknuppelen.

Weg ermee!
Huilen dan.
  maandag 24 februari 2025 @ 14:24:34 #222
166143 George_of_the_Jungle
pi_216817950
quote:
8s.gif Op maandag 24 februari 2025 14:22 schreef Isdatzo het volgende:

[..]
Afschieten. Vergiftigen. Doodknuppelen.

Weg ermee!
Allemaal beschermd. En die vossen, marters en hermelijnen ruimen een boel muizen en ratten op, gratis.
  maandag 24 februari 2025 @ 14:27:06 #223
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_216817983
Tja, mij hoef je niet te overtuigen.
Huilen dan.
  maandag 24 februari 2025 @ 14:39:13 #224
351926 bloodymary1
pi_216818163
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 14:03 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]
Waarom niet zorgen dat je kippen 's nachts veilig in een hok zitten? Een vos, marter of hermelijn kan ook je kippen pakken. En je hebt hopelijk ook wel een stal voor je paard, toch?
Nee, die staat 24-7 buiten, dat is beter voor paarden. Natuurlijker en gezonder ook. Met een schuilstal tegen de zon en slecht weer. Kippen gaan in een hok slapen, maar dat is niet dicht. En inderdaad wel eens een gepakt door een nerts (die ontsnapt was uit een farm).
  maandag 24 februari 2025 @ 14:39:46 #225
351926 bloodymary1
pi_216818174
quote:
7s.gif Op maandag 24 februari 2025 14:21 schreef Isdatzo het volgende:

[..]
Wolven laten afschieten omdat jij 'iets wel fijn' vindt. Behoorlijk egoïstisch, vind je niet?
Nee, omdat er geen ruimte voor is in NL en de schade te grote vormen aanneemt.
  maandag 24 februari 2025 @ 14:43:32 #226
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_216818218
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 14:39 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Nee, omdat er geen ruimte voor is in NL en de schade te grote vormen aanneemt.
Alleen is dat niet aan jou om te bepalen.
Huilen dan.
  maandag 24 februari 2025 @ 14:45:42 #227
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_216818238
Ik vind ook dat er geen ruimte is voor zoveel agrarische industrie in Nederland, maar dan ga ik toch ook niet boerenbedrijven in brand steken?
Huilen dan.
  maandag 24 februari 2025 @ 18:11:32 #228
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216820503
quote:
7s.gif Op maandag 24 februari 2025 14:45 schreef Isdatzo het volgende:
Ik vind ook dat er geen ruimte is voor zoveel agrarische industrie in Nederland, maar dan ga ik toch ook niet boerenbedrijven in brand steken?
als jij kleine kinderen hebt dan praat je anders mijn beste
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 24 februari 2025 @ 19:37:02 #229
140043 Isdatzo
Born in the echoes.
pi_216821509
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 18:11 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
als jij kleine kinderen hebt dan praat je anders mijn beste
Want dan is het wel volkomen normaal om boerenbedrijven in brand te steken?
Huilen dan.
  maandag 24 februari 2025 @ 20:00:31 #230
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_216822028
quote:
0s.gif Op zondag 23 februari 2025 21:13 schreef michaelmoore het volgende:

de wolf is onze schapen en de geitjes aan het uitroeien

Wij roeien iets meer schapen uit dan de Wolf, krullebol. :')

We slachten per jaar 600.000 schapen en exporteren 400.000 schapen (die in het buitenland worden geslacht).
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  maandag 24 februari 2025 @ 20:01:41 #231
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_216822051
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 10:16 schreef bloodymary1 het volgende:

Maar dat zal nog moeilijker zijn om te beperken, dan maar beginnen met de wolf. Ik heb kippen en een paard en vind het wel fijn als die 'snachts gewoon veilig buiten kunnen zijn.
Kippen en paard kun je gewoon opeten. Daar hoeven we geen wolven voor af te schieten.
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  maandag 24 februari 2025 @ 20:03:10 #232
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_216822082
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 18:11 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
als jij kleine kinderen hebt dan praat je anders mijn beste
Kleine kinderen lopen een veel groter risico door de 2,2 miljoen honden in Nederland. Laten we daar eerst iets aan doen.
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  maandag 24 februari 2025 @ 20:16:55 #233
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216822354
quote:
7s.gif Op maandag 24 februari 2025 19:37 schreef Isdatzo het volgende:

[..]
Want dan is het wel volkomen normaal om boerenbedrijven in brand te steken?
nee dat moet je niet doen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 24 februari 2025 @ 20:17:21 #234
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216822366
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 20:03 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:

[..]
Kleine kinderen lopen een veel groter risico door de 2,2 miljoen honden in Nederland. Laten we daar eerst iets aan doen.
poeze ook
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  roze maandag 24 februari 2025 @ 20:32:09 #235
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_216822629
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 20:17 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
poeze ook
Die kunnen vaak prima rennen.
Your beauty never ever scared me.
  maandag 24 februari 2025 @ 20:56:56 #236
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216822932
quote:
1s.gif Op maandag 24 februari 2025 20:32 schreef Ama het volgende:

[..]
Die kunnen vaak prima rennen.
ik heb liever poezen dan wolven
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 25 februari 2025 @ 15:30:18 #237
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_216830056
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 20:17 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
poeze ook
Prima. Alle katten verbieden. ^O^

Die horen hier trouwens sowieso niet thuis. De wolf wel.
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  dinsdag 25 februari 2025 @ 16:48:17 #238
166143 George_of_the_Jungle
pi_216831117
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 18:11 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
als jij kleine kinderen hebt dan praat je anders mijn beste
En wat als ik familieleden heb die door het stof van geiten met longziektes zitten?
  dinsdag 25 februari 2025 @ 17:05:12 #239
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216831407
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 15:30 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:

[..]
Prima. Alle katten verbieden. ^O^

Die horen hier trouwens sowieso niet thuis. De wolf wel.
in de beekse bergen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 25 februari 2025 @ 17:10:25 #240
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_216831480
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 17:05 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
in de beekse bergen
Ik heb een goed idee. Ga jij lekker in De Beekse Bergen zitten, kan de wolf gewoon in de vrije natuur bewegen. Problem solved.
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  dinsdag 25 februari 2025 @ 21:16:20 #241
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216834419
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 februari 2025 17:10 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:

[..]
Ik heb een goed idee. Ga jij lekker in De Beekse Bergen zitten, kan de wolf gewoon in de vrije natuur bewegen. Problem solved.
mij lusten ze niet , te taai, mijn huid is net als dat van wilde zwijnen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 27 februari 2025 @ 19:24:25 #242
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216855155
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 10 maart 2025 @ 11:33:05 #243
351926 bloodymary1
pi_216996240
Deze man verwoordt echt heel goed en rustig wat er aan de hand is.

https://www.oost.nl/nieuw(...)eens-aan-de-praktijk
  maandag 10 maart 2025 @ 17:02:47 #244
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_216999519
quote:
0s.gif Op maandag 10 maart 2025 11:33 schreef bloodymary1 het volgende:
Deze man verwoordt echt heel goed en rustig wat er aan de hand is.

https://www.oost.nl/nieuw(...)eens-aan-de-praktijk
MaAr AnDeRs HeeB Ik GeEn WeRkK MeEr!

Adus boomers.
  maandag 10 maart 2025 @ 17:40:49 #245
351926 bloodymary1
pi_216999841
quote:
0s.gif Op maandag 10 maart 2025 17:02 schreef xzaz het volgende:

[..]
MaAr AnDeRs HeeB Ik GeEn WeRkK MeEr!

Adus boomers.
He? Ik haal er van alles uit, behalve dat. Eerder bang voor te veel werk met al die hekken verzetten wat ook zinloos is.

En er is ook geen vrees dat schapen dan maar weg moeten, want die zijn dus blijkbaar noodzakelijk om de heide in stand te kunnen houden.
  maandag 10 maart 2025 @ 23:55:02 #246
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_217004061
quote:
0s.gif Op maandag 10 maart 2025 17:40 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
He? Ik haal er van alles uit, behalve dat. Eerder bang voor te veel werk met al die hekken verzetten wat ook zinloos is.

En er is ook geen vrees dat schapen dan maar weg moeten, want die zijn dus blijkbaar noodzakelijk om de heide in stand te kunnen houden.
Beter lezen
  dinsdag 11 maart 2025 @ 00:55:20 #247
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217004291
quote:
0s.gif Op maandag 10 maart 2025 11:33 schreef bloodymary1 het volgende:
Deze man verwoordt echt heel goed en rustig wat er aan de hand is.

https://www.oost.nl/nieuw(...)eens-aan-de-praktijk
quote:
Tankink hoopt dat de provincies aan het eind van de maand een verstandig wolvenplan op tafel leggen.

Al vindt Tankink eigenlijk dat de beleidsbepalers in Europa maar één juiste conclusie kunnen trekken. "En dat is dat er in sommige landen gewoon geen plek is voor de wolf.

Ons land is inmiddels meer een park dan echte natuur. Ik gun de wolf best ergens een plek, maar mijn mening is dat ons land te vol is voor de wolf.

En als het dier dan toch hier moet zijn, dan hoop ik dat er verstandig beleid op wordt losgelaten."
Afschieten
"Dat beleid moet ertoe leiden dat we wel ons werk kunnen blijven doen", vervolgt Tankink. "

Wij zijn er met de kudde om het Haaksbergerveen te begrazen, zodat het veen open kan blijven.

Daar willen we niet om de haverklap dode schapen vinden, want dan is het snel afgelopen met deze schaapskudde."
De ambtenaren hebben wel nieuwe wildernis gemaakt met konikpaarden , maar die gingen dood van de honger die beesten, toen heeft men ze weer terug gebracht naar de eigenaar in Polen

maar ook die naruur is dus aangelegd het was water en daarna flevo klei

quote:
"Ik vrees dat de enige optie afschieten is, als er een wolf in de buurt van onze grote kudde komt.

Onze schapen zitten 's nachts, als de herder weg is, in een nachtweide in het veen, waar we gaas omheen plaatsen.

Dat is voor de wolf een soort McDonald's, die schapen kunnen geen kant op en de wolf kan daar snaaien wat hij wil", aldus de voorzitter van de schaapskudde.

Als je daar de volgende ochtend komt en je vindt meerdere dode en zwaargewonde schapen, dan is het hier snel afgelopen met de kudde", vervolgt Tankink.
"Ik vind het vreemd dat we zo lang moeten nadenken over maatregelen tegen de wolf, terwijl we weten dat dit eigenlijk niet kan.
Kennelijk moet de schade eerst nog groter worden."


[ Bericht 10% gewijzigd door michaelmoore op 11-03-2025 07:09:20 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 11 maart 2025 @ 03:41:09 #248
8130 raptorix
pi_217004586
quote:
0s.gif Op maandag 10 maart 2025 17:40 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
He? Ik haal er van alles uit, behalve dat. Eerder bang voor te veel werk met al die hekken verzetten wat ook zinloos is.

En er is ook geen vrees dat schapen dan maar weg moeten, want die zijn dus blijkbaar noodzakelijk om de heide in stand te kunnen houden.
Ironisch genoeg zijn Heide gebieden ontstaan door overbegrazing van schapen. Kortom als de natuur dan ingrijpt (de Wolf) dan is in 1 keer het hek van de dam, veel gekker moet het niet worden.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  dinsdag 11 maart 2025 @ 08:39:57 #249
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_217005264
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 maart 2025 03:41 schreef raptorix het volgende:

[..]
Ironisch genoeg zijn Heide gebieden ontstaan door overbegrazing van schapen. Kortom als de natuur dan ingrijpt (de Wolf) dan is in 1 keer het hek van de dam, veel gekker moet het niet worden.
Ironisch genoeg is de schaap een inheemse diersoort.
  dinsdag 11 maart 2025 @ 08:59:06 #250
8130 raptorix
pi_217005431
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 maart 2025 08:39 schreef xzaz het volgende:

[..]
Ironisch genoeg is de schaap een inheemse diersoort.
En de wolf geimporteerd?
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  dinsdag 11 maart 2025 @ 16:02:57 #251
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217008731
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 maart 2025 03:41 schreef raptorix het volgende:

[..]
Ironisch genoeg zijn Heide gebieden ontstaan door overbegrazing van schapen. Kortom als de natuur dan ingrijpt (de Wolf) dan is in 1 keer het hek van de dam, veel gekker moet het niet worden.
nog niemand heeft uitgerekend hoeveel de stront van de wilde zwijnen en de wolven bijdraagt aan de kritisch dispositie waarde van de stikstof neerslag in de gemaakte natuur
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 14 maart 2025 @ 10:51:13 #252
124526 quo_
pi_217044173
Kijk eens aan:
https://nos.nl/artikel/25(...)de-lijn-vanwege-wolf

Nu is het aanlijnen van die bijtgrage teringbessten altijd een goed idee maar je komt niet meer bij van het lachen als je de achterliggen redenatie leest.
quote:
Staatsbosbeheer, Utrechts Landschap, de provincie Utrecht, RUD Utrecht en de gemeente Zeist hebben tot de maatregel besloten na unaniem advies van wolvenexperts. De aanlijnplicht moet ertoe leiden dat wolven de hond en de eigenaar als één geheel zien.

Volgens wolvenkenners verkleint dat de kans op een confrontatie aanzienlijk. De hondenriem mag maximaal tien meter lang zijn, zodat de honden bewegingsvrijheid houden, maar wel dicht bij hun baasje blijven.
Totaal van de pot gerukt dat we ons laten ringeloren door dit soort deskundigen. De wolf die iets wat vast zit met een dun touwtje van 10 meter als één geheel gaat zien.
-
  vrijdag 14 maart 2025 @ 15:29:44 #253
351926 bloodymary1
pi_217047248
_O-
  vrijdag 14 maart 2025 @ 15:40:47 #254
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_217047379
Nou ja ik hecht sws geen geloof aan de * deskundigen * nadat wolven bewezen hebben dat ze hier in Nederland echt niet mensenschuw zijn. Deskundigen blijven die onzin immers ook stug en stijf volhouden. :D
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
  vrijdag 14 maart 2025 @ 15:56:33 #255
166143 George_of_the_Jungle
pi_217047538
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 maart 2025 10:51 schreef quo_ het volgende:
Kijk eens aan:
https://nos.nl/artikel/25(...)de-lijn-vanwege-wolf

Nu is het aanlijnen van die bijtgrage teringbessten altijd een goed idee maar je komt niet meer bij van het lachen als je de achterliggen redenatie leest.
[..]
Totaal van de pot gerukt dat we ons laten ringeloren door dit soort deskundigen. De wolf die iets wat vast zit met een dun touwtje van 10 meter als één geheel gaat zien.
Het zal je verbazen hoe dieren soms dingen ervaren. Als jij in een auto zit zonder dak en deuren, waarbij je duidelijk boven het stuur uitsteekt, dan kan een leeuw je van 3 meter je recht in je ogen kijken, maar hij ziet je als auto. Pas zodra je uitstapt verandert dat (trust me, I tried).
  woensdag 19 maart 2025 @ 23:00:16 #256
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217111661
https://www.telegraaf.nl/(...)-is-een-probleemwolf

Wolfen zijn Leif, kleine wolfjes ook
https://www.kleinewolf.nl/nl/

quote:
Overijssel vindt wolf die niet schuw is een 'probleemwolf'
Aangepast: 10 min geleden21 min geledenin Binnenland

ZWOLLE - Een wolf die niet schuw voor mensen is, moet volgens de provincie Overijssel worden gezien als een 'probleemwolf'. Met dat standpunt gaat gedeputeerde Maurits von Martels (landbouw en natuur, BBB) volgende week een vergadering in van het Interprovinciaal Overleg (IPO), waarin het nieuwe wolvenplan van de provincies wordt besproken. ,,
Voor zulke wolven moet op een bepaald moment beheer mogelijk zijn", aldus Von Martels, die daarmee bedoelt dat het dier dan afgeschoten moet kunnen worden.

De wolf is echter een beschermde diersoort, waardoor het alleen in uitzonderlijke gevallen is toegestaan om een wolf te doden. Dat kan als de openbare orde en veiligheid in het geding zijn. ,,
Wij vinden dat een wolf per definitie schuw moet zijn.
Als het dier daar geen blijk van geeft, beschouwen we dat als een probleemwolf", zei Von Martels in een gesprek met de Overijsselse Staten, waaruit hij input haalde voor het IPO-overleg van volgende week.


[ Bericht 37% gewijzigd door michaelmoore op 19-03-2025 23:05:44 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 26 maart 2025 @ 07:11:31 #257
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217183237
De wolven liefhebbers zijn erg stil geworden
quote:
Burgemeester René Verhulst van Ede vertelt in Nieuws van de dag waarom hij de wolf wil afschieten.
https://www.telegraaf.nl/(...)g-dit-is-belachelijk

[ Bericht 24% gewijzigd door michaelmoore op 26-03-2025 18:22:04 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 27 maart 2025 @ 13:23:11 #258
166143 George_of_the_Jungle
pi_217195862
@michaelmoore Heb je je bingokaart al vol? Kan bij de meeste vakjes voor jou wel een kruis zetten volgens mij!



https://www.naturetoday.com/intl/nl/nature-reports/message/?msg=33659
  donderdag 27 maart 2025 @ 13:26:37 #259
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217195889
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 13:23 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
@:MichaelMoore Heb je je bingokaart al vol? Kan bij de meeste vakjes voor jou wel een kruis zetten volgens mij!

[ afbeelding ]

https://www.naturetoday.com/intl/nl/nature-reports/message/?msg=33659
dit wolven verhaal gaat eindigen net als de nieuwe wildernis in de flevopolder

staan er een 1000 broodmagere paarden in de sneeuw zonder vreten
en de nieuwe wildernis fanatiekelingen zitten thuis biologische sinterklaas kadootjes in te pakken bij de kachel

En als men hen dan belt daarover dan zeggen ze, laat maar staan in kou, geen vreten geven hoor,
tja dan gaan ze dood van de honger in de kou , dat hoort zo bij de wilde dieren he ?, -O- -O- :N
en dan kruipen zelf wat dichter bij de kachel met warme chocomel

En of die wolven 100 jaar geleden hier wel of niet liepen zal me werkelijk worst zijn, nu veroorzaken ze heel veel dierenleed

[ Bericht 1% gewijzigd door michaelmoore op 27-03-2025 16:45:11 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 27 maart 2025 @ 15:33:06 #260
166143 George_of_the_Jungle
pi_217196948
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 13:26 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
dit wolven verhaal gaat eindigen net als de nieuwe wildernis in de flevopolder

staan er een 1000 broodmagere paarden in de sneeuw zonder vreten
en de nieuwe wildernis fanatiekelingen zitten thuis biologische sinterklaas kadootjes in te pakken bij de kachel

En als men hen dan belt daarover dan zeggen ze, laat maar staan in kou, geen vreten geven hoor,
gaan ze dood , tja dan gaan ze dood van de honger in de kou , dat hoort zo bij de wilde dieren ,
en kruipen zelf wat dichter bij de kachel
Bingo! Volle kaart! Maar....is het een valse bingo?
  donderdag 27 maart 2025 @ 16:30:56 #261
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217197435
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 15:33 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]
Bingo! Volle kaart! Maar....is het een valse bingo?
heel langzaam schuift het gevoel van nederland inzake wolven van zeer beschermd naar afschieten die krengen

maar dan verzint Groen Links wel weer iets anders , afrikaanse mollen ofzo of bruine beren in Limburg
of authentieke vleeskoeien of sprintforellen of geiten zonder CO2 uitstoot

terwijl we zo naar de Beekse Bergen kunnen voor wilde dieren te zien, maar daar ontbreekt bioversiteits
quote:
Welke beesten beeksen Bergen?
Safaripark Beekse Bergen - Wikipedia
Op uitgestrekte open vlaktes bevinden zich zebra's, giraffen en struisvogels. Voorts zijn er leeuwen, neushoorns, olifanten en jachtluipaarden.
In 2024 bezocht een recordaantal van meer dan 1,5 miljoen bezoekers het safaripark. .
Bekijk deze YouTube-video

[ Bericht 12% gewijzigd door michaelmoore op 27-03-2025 20:13:47 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 27 maart 2025 @ 20:29:29 #262
166143 George_of_the_Jungle
pi_217200068
quote:
0s.gif Op donderdag 27 maart 2025 16:30 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
heel langzaam schuift het gevoel van nederland inzake wolven van zeer beschermd naar afschieten die krengen

Nee, het verschuift van bijna totale bescherming, naar (hopelijk) goed omschreven omstandigheden waaronder een wolf afgeschoten kan worden, waarbij die omstandigheden iets verruimd worden tov nu. En ook zullen er meer voorwaarden komen waaronder een vee-eigenaar zijn schade vergoed krijgt.
  vrijdag 4 april 2025 @ 13:30:34 #263
351926 bloodymary1
pi_217284589
Niet te geloven, Oostvaardersplassen all over again. Met als enige verschil dat in plaats van hun eigen paarden te laten verhongeren SBB ze nu gewoon op laat vreten. Vorige week zijn er drie veulens geboren. Nu is er nog 1.

"En toen was er nog maar 1 veulen!
Inmiddels is ook het jongste veulen in het Drents Friese Wold verdwenen Staatsbosbeheer en Mekelogisch Beheer! Andere dierhouders de les lezen over preventieve maatregelen als wolvenconsulent van de Provincie Drenthe en zelf je eigen Exmoorpony’s in het wolvengebied Drents Friese Wold laten opvreten door de wolf. Staatsbosbeheer en Mekelogisch Beheer met jullie gelul dat dé exmoorpony’s beschikken over de vaardigheid om zich in kuddevorm goed te verdedigen tegen aanvallen wolven. Jullie moeten je ogen uit jullie kop schamen! En Provincie Drenthe jullie ook! Deze wolvenconsulent kan je niet meer serieus nemen, met zijn idiote sprookjesverhalen. En maar uit diezelfde ruif blijven vreten!
Via Annemieke van Straaten

[ Bericht 7% gewijzigd door bloodymary1 op 04-04-2025 15:03:13 ]
  vrijdag 4 april 2025 @ 15:04:08 #264
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217285380
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 april 2025 13:30 schreef bloodymary1 het volgende:
Niet te geloven, Oostvaardersplassen all over again. Met als enige verschil dat in plaats van hun eigen paarden te laten verhongeren SBB ze nu gewoon op laat vreten. Vorige week zijn er drie veulens geboren. Nu is er nog 1.

"En toen was er nog maar 1 veulen!
Inmiddels is ook het jongste veulen in het Drents Friese Wold verdwenen Staatsbosbeheer en Mekelogisch Beheer! Andere dierhouders de les lezen over preventieve maatregelen als wolvenconsulent van de Provincie Drenthe en zelf je eigen Exmoorpony’s in het wolvengebied Drents Friese Wold laten opvreten door de wolf. Staatsbosbeheer en Mekelogisch Beheer met jullie gelul dat dé exmoorpony’s beschikken over de vaardigheid om zich in kuddevorm goed te verdedigen tegen aanvallen wolven. Jullie moeten je ogen uit jullie kop schamen! En Provincie Drenthe jullie ook! Deze wolvenconsulent kan je niet meer serieus nemen, met zijn idiote sprookjesverhalen. En maar uit diezelfde ruif blijven vreten!
Via Annemieke van Straaten
https://www.facebook.com/share/p/18n4iT ... tid=wwXIfr"
Dus nu de pasgeboren veulens van Staatsbosbeheer uit elkaar worden getrokken gaat het onderlipje wat zakken
Dat was niet de bedoeling , maar kan jou het schelen joh, het is de natuur he, zo gaat het daar aan toe,, in die wilde wildernis

Maar moet je ze maar beter beschermen met wolven hekken he, jullie zouden een hele grote bekeuring moeten krijgen daaar

dit moeten we in nederland hebben ,echte wildernis , in drenthe

Bekijk deze YouTube-video

[ Bericht 4% gewijzigd door michaelmoore op 04-04-2025 20:26:24 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 14 april 2025 @ 10:57:05 #265
494381 Ed1234
pi_217366120
https://www.nu.nl/wolf/6352550/vrouw-tw ... html

Een hardloper is zondagmiddag twee keer in haar been gebeten op De Hoge Veluwe. De provincie Gelderland denkt aan een wolf, maar zeker is dat nog niet. DNA-onderzoek moet daar duidelijkheid over geven.

De vrouw rende over het pad toen ze in haar been werd gebeten door de vermoedelijke wolf, meldt de provincie. Omstanders hebben het dier vervolgens weggejaagd.
  maandag 14 april 2025 @ 11:19:33 #266
497025 Tjoent
pi_217366388
  maandag 14 april 2025 @ 11:22:50 #267
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217366440
quote:
Die wolf denkt zolang er luie schapen, domme geitjes en malse kippen zijn ga ik niet in die grote taaie jassen bijten,
maar als die twee grote weg zijn, dan ga ik voor dat kleintje

[ Bericht 2% gewijzigd door michaelmoore op 14-04-2025 11:58:51 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 14 april 2025 @ 11:36:38 #268
498835 Wienerschnitzels
pi_217366623
Dat doet die anders nooit
  maandag 14 april 2025 @ 11:41:42 #269
497025 Tjoent
pi_217366709
Hij kijkt ook echt zo van: heeft u er ook peper en zout bij? :)
  maandag 14 april 2025 @ 11:48:34 #270
139816 Tommeke
Hoi.
pi_217366766
quote:
Dat lijkt me geen hond nee :D
  maandag 14 april 2025 @ 14:20:00 #271
133618 Justinn
pi_217368124
Dat is nou typisch een thema waar daadkracht van de overheid (en secundair burgers) ontbreekt.

Er gaat een keer een kind gebeten worden en gewond (of erger) raken. Vervolgens zijn we allemaal voor de bühne een paar dagen collectief en selectief verbaasd ("hoe kon dit nou gebeuren" :')_!!! ), maar blijkt na een dergelijk incident natuurlijk dat wel alles mogelijk is waaronder ze allemaal binnen een week vangen/afschieten/verplaatsen/vergiftigen.

Het alternatief, eigenrichting, is het andere reële scenario, zoals die boer die al een wolf had doodgeschoten of burgers die gewapend en al de natuur ingaan. Ergens gewoon terecht als de overheid gewoon geen enkele daadkracht toon maar blijft hangen in repetitief polderen. Ik ben geen tegenstander van wolven persé, maar hun aanwezigheid moet én in juiste harmonie en veiligheid met de mens en passend voor het binnenlandse beleid zijn.

Bij dat laatste wringt de schoen. De focus in Nederland ligt toch echt op 't ganse land volbouwen ten koste van natuur. Ga dan ook eens naar handelen bij dit soort non-issues of herzie je beleid.
  maandag 14 april 2025 @ 14:30:43 #272
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217368211
https://www.telegraaf.nl/(...)mis-in-noord-holland
quote:
Schapenpakken vatten vlam, drie gewonden op kermis in Noord-Holland
Aangepast: 15 min geleden16 min geledenin Binnenland

DE GOORN - Een grote schok op de kermis in het Noord-Hollandse De Goorn: drie in schapenpakken verklede kermisbezoekers zijn gewond geraakt toen hun kledingstukken in brand vlogen.

hebben ze nog geluk dat er geen wolven liepen daar
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 14 april 2025 @ 14:32:08 #273
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217368226
quote:
0s.gif Op maandag 14 april 2025 14:20 schreef Justinn het volgende:
Dat is nou typisch een thema waar daadkracht van de overheid (en secundair burgers) ontbreekt.

Er gaat een keer een kind gebeten worden en gewond (of erger) raken. Vervolgens zijn we allemaal voor de bühne een paar dagen collectief en selectief verbaasd ("hoe kon dit nou gebeuren" :')_!!! ), maar blijkt na een dergelijk incident natuurlijk dat wel alles mogelijk is waaronder ze allemaal binnen een week vangen/afschieten/verplaatsen/vergiftigen.

Het alternatief, eigenrichting, is het andere reële scenario, zoals die boer die al een wolf had doodgeschoten of burgers die gewapend en al de natuur ingaan. Ergens gewoon terecht als de overheid gewoon geen enkele daadkracht toon maar blijft hangen in repetitief polderen. Ik ben geen tegenstander van wolven persé, maar hun aanwezigheid moet én in juiste harmonie en veiligheid met de mens en passend voor het binnenlandse beleid zijn.

Bij dat laatste wringt de schoen. De focus in Nederland ligt toch echt op 't ganse land volbouwen ten koste van natuur. Ga dan ook eens naar handelen bij dit soort non-issues of herzie je beleid.
ja we gaan nog meer natuur maken , hou es ff op ja

straks staat heel nederland in de fik

Bekijk deze YouTube-video

[ Bericht 7% gewijzigd door michaelmoore op 15-04-2025 22:24:30 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 17 april 2025 @ 19:20:11 #274
178214 Zipportal
DSIGoden
pi_217395144
Bekijk deze YouTube-video

Blast that fool.
  vrijdag 18 april 2025 @ 20:19:06 #275
214643 Nober
pi_217406177
tiktok
  maandag 21 april 2025 @ 22:37:46 #276
166143 George_of_the_Jungle
pi_217435717
We kennen de standpunten van sommigen hier wel, maar het is interessanter om te kijken wat de echte richtlijnen nu zijn. Die zijn recent vastgesteld.
Volgens de interventie-richtlijnen kan een wolf mogelijk gedood worden als:
-Wanneer de wolf agressief, en zonder provocatie, is naar mensen, of een mens doodt. Voor het doden van de wolf moet dan een omgevingsvergunning worden aangevraagd, tenzij de burgemeester op basis van een noodsituatie ingrijpt.
-Als een wolf tenminste 2 keer aagenlijnde honden benadert, met of zonder agressie (verschillende honden, en verschillende eigenaren), en burgemeester en provincie in overleg met deskundigen vaststellen dat aversieve conditionering niet werkt of mogelijk is. In eerste instantie moeten hulpdiensten worden ingesteld, blijft het gebeuren, dan kan een omgevingsvergunning aangevraagd worden om de wolf te verwijderen.
-Als een wolf tenminste 2 keer een hond doodt, en maatregelen niet succesvol zijn, of praktisch niet uitvoerbaar. Wolf kan dan op basis gemeentewet worden gedood.
-Wolf valt in een gebied in een gemeente of in een aangrenzende gemeente binnen een periode van tenminste twee weken* tenminste twee keer vee aan dat wordt beschermd door een goed functionerend raster dat voldoet aan de technische eisen uit de adviesnorm uit de Faunaschade Preventie Kit Wolven, of het vee staat in een stal. Een wolf kan dan afgeschoten worden op basis van een omgevingsvergunning, die aangevraagd moet worden. Er moet dan wel aan alle voorwaarden zijn voldaan, en vooral de bescherming van het vee schort het vaak nog aan. Ook wordt aangegeven dat de oorzaak is dat een wolf geleerd heeft de bescherming te omzeilen, dat moet ook bewezen worden lijkt me.
-Na maatregelen vindt alsnog een nieuwe aan val plaats op dezelfde gescheperde kudde. Zelfde verhaal. Wolf mag afgeschoten worden op basis van een omgevingsvergunning, maar er moet wel aan alle voorwaarden worden voldaan. De oorzaak zou dan moeten zijn dat een wolf zich gespecialiseerd heeft op een gescheperde kudde.

Meer info hier, en hier (bijlage interventierichtlijnen).

In de praktijk zal het lastig blijven om legaal een wolf af te mogen schieten, en zelfs als de toestemming er is op basis van bewijs, kan het zijn dat dat bewijs pas maanden na de feiten komen (DNA bewijs bijv), en wolf vertrokken is, of het vee inmiddels niet meer aanvalt. Maar als een rechter nu een stokje steekt voor aversieve maatregelen, maakt dat mogelijk wel ineens afschot mogelijk.
  maandag 21 april 2025 @ 23:51:36 #277
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217435980
quote:
0s.gif Op maandag 21 april 2025 22:37 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
We kennen de standpunten van sommigen hier wel, maar het is interessanter om te kijken wat de echte richtlijnen nu zijn. Die zijn recent vastgesteld.
Volgens de interventie-richtlijnen kan een wolf mogelijk gedood worden als:
-Wanneer de wolf agressief, en zonder provocatie, is naar mensen, of een mens doodt. Voor het doden van de wolf moet dan een omgevingsvergunning worden aangevraagd, tenzij de burgemeester op basis van een noodsituatie ingrijpt.
-Als een wolf tenminste 2 keer aagenlijnde honden benadert, met of zonder agressie (verschillende honden, en verschillende eigenaren), en burgemeester en provincie in overleg met deskundigen vaststellen dat aversieve conditionering niet werkt of mogelijk is. In eerste instantie moeten hulpdiensten worden ingesteld, blijft het gebeuren, dan kan een omgevingsvergunning aangevraagd worden om de wolf te verwijderen.
-Als een wolf tenminste 2 keer een hond doodt, en maatregelen niet succesvol zijn, of praktisch niet uitvoerbaar. Wolf kan dan op basis gemeentewet worden gedood.
-Wolf valt in een gebied in een gemeente of in een aangrenzende gemeente binnen een periode van tenminste twee weken* tenminste twee keer vee aan dat wordt beschermd door een goed functionerend raster dat voldoet aan de technische eisen uit de adviesnorm uit de Faunaschade Preventie Kit Wolven, of het vee staat in een stal. Een wolf kan dan afgeschoten worden op basis van een omgevingsvergunning, die aangevraagd moet worden. Er moet dan wel aan alle voorwaarden zijn voldaan, en vooral de bescherming van het vee schort het vaak nog aan. Ook wordt aangegeven dat de oorzaak is dat een wolf geleerd heeft de bescherming te omzeilen, dat moet ook bewezen worden lijkt me.
-Na maatregelen vindt alsnog een nieuwe aan val plaats op dezelfde gescheperde kudde. Zelfde verhaal. Wolf mag afgeschoten worden op basis van een omgevingsvergunning, maar er moet wel aan alle voorwaarden worden voldaan. De oorzaak zou dan moeten zijn dat een wolf zich gespecialiseerd heeft op een gescheperde kudde.

Meer info hier, en hier (bijlage interventierichtlijnen).

In de praktijk zal het lastig blijven om legaal een wolf af te mogen schieten, en zelfs als de toestemming er is op basis van bewijs, kan het zijn dat dat bewijs pas maanden na de feiten komen (DNA bewijs bijv), en wolf vertrokken is, of het vee inmiddels niet meer aanvalt. Maar als een rechter nu een stokje steekt voor aversieve maatregelen, maakt dat mogelijk wel ineens afschot mogelijk.
De mensen die de wolf hierheen gelokt hebben, die gaan de wolf ook weer afschieten, dat zag je met alle wild experimenten , en naarmate de wolf zich exponentieel blijft vermenigvuldigen en voer van de mens aanneemt wordt ie steeds lastiger en op een bepaald moment gaat de wolf het verliezen van de rechtszaken

Op de Veluwe daar past ie zeker niet , en het blijft een erg lelijk roofdier op de heuvelrug ook niet

Van de Konikpaarden hadden we niet echt veel last , alleen die beesten stonden te sterven langs het hek
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 22 april 2025 @ 00:04:22 #278
437581 -Deluzion-
pi_217436010
Ik woon op de Utrechtse heuvelrug en af en toe hoor ik die wolven in de verte janken. Laat die wolven lekker met rust en gun ze hun vrijheid.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
I have not come to unite, but to divide." ~Jesus Christ
  dinsdag 22 april 2025 @ 10:42:52 #279
166143 George_of_the_Jungle
pi_217437589
quote:
0s.gif Op maandag 21 april 2025 23:51 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
De mensen die de wolf hierheen gelokt hebben, die gaan de wolf ook weer afschieten, dat zag je met alle wild experimenten , en naarmate de wolf zich exponentieel blijft vermenigvuldigen en voer van de mens aanneemt wordt ie steeds lastiger en op een bepaald moment gaat de wolf het verliezen van de rechtszaken

Op de Veluwe daar past ie zeker niet , en het blijft een erg lelijk roofdier op de heuvelrug ook niet

Van de Konikpaarden hadden we niet echt veel last , alleen die beesten stonden te sterven langs het hek
Als hij mooi was geweest had hij van jou wel mogen blijven? Je raaskalt weer eens.
  dinsdag 22 april 2025 @ 10:46:16 #280
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217437615
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 10:42 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]
Als hij mooi was geweest had hij van jou wel mogen blijven? Je raaskalt weer eens.
nee het beste is beesten die schuw blijven maar daar heb ik zo mijn ideeën over bij de wolf en als incidenten met wandelaars en kinderen vaker zich voor gaan doen dan kan de stemming maar zo omslaan

herten die passen wel in t bos, daar is geen gevaar bij

van mij hoeven er geen wilde dieren in het bos te lopen, wilde zwijnen ook niet, dan krijg je Afrikaanse varkenspest van
https://www.nvwa.nl/onderwerpen/afrikaanse-varkenspest

quote:
Monitoring wilde zwijnen
Om te voorkomen dat Afrikaanse varkenspest zich in Nederland verspreidt, is in samenwerking met provincies, faunabeheereenheden, NVWA en Ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur een speciaal protocol ontwikkeld.

Het protocol beschrijft wat er moet gebeuren als er een dood wild zwijn wordt gevonden. Dit helpt om snel te ontdekken of Afrikaanse varkenspest aanwezig is.
Het protocol is te vinden op de website van de Jagersvereniging.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 22 april 2025 @ 10:49:49 #281
8130 raptorix
pi_217437635
Honderden mensen worden jaarlijks tijdens hardlopen gebeten door loslopende honten, maar als er een wolf een hapje neemt dan is het gelijk paniek met verboden, wat een land :')
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  dinsdag 22 april 2025 @ 10:50:22 #282
166143 George_of_the_Jungle
pi_217437637
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 10:46 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
nee het beste is beesten die schuw blijven maar daar heb ik zo mijn ideeën over bij de wolf en als incidenten met wandelaars en kinderen vaker zich voor gaan doen dan kan de stemming maar zo omslaan

herten die passen wel in t bos, daar is geen gevaar bij

van mij hoeven er geen wilde dieren in het bos te lopen, wilde zwijnen ook niet, dan krijg je Afrikaanse varkenspest van
https://www.nvwa.nl/onderwerpen/afrikaanse-varkenspest
[..]

Jouw mening kennen we inmiddels wel, en ook de enorme onderbuik waarop die gebaseerd is.
  dinsdag 22 april 2025 @ 11:04:53 #283
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217437759
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 10:50 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]
Jouw mening kennen we inmiddels wel, en ook de enorme onderbuik waarop die gebaseerd is.
als de voortplanting van de wolven stopt NU.
Dan kan het misschien goedkomen

als de trend van schapen en geiten levend opvreten , mensen achternalopen en exponentieel voortplanten doorzet , dan niet

men blijft angst houden in de recreatiegebieden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 22 april 2025 @ 12:51:04 #284
124526 quo_
pi_217438454
Vanmorgen weer een wolf aangereden.Op de A28 was het deze keer raak en het schijnt al de 6e te zijn dit jaar.
Dit kan zo niet doorgaan, het wachten is op de natuurfreaks die een totaal verbod op autorijden willen zien om de wolf te beschermen.

https://dvhn.nl/drenthe/A(...)%80%99-46185047.html
-
  dinsdag 22 april 2025 @ 13:10:14 #285
359329 Discombobulate
pi_217438585
Arme wolf. Had het liever andersom gezien.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
  dinsdag 22 april 2025 @ 13:19:54 #286
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217438648
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 12:51 schreef quo_ het volgende:
Vanmorgen weer een wolf aangereden.Op de A28 was het deze keer raak en het schijnt al de 6e te zijn dit jaar.
Dit kan zo niet doorgaan, het wachten is op de natuurfreaks die een totaal verbod op autorijden willen zien om de wolf te beschermen.

https://dvhn.nl/drenthe/A(...)%80%99-46185047.html
hij zag een lekkere schaap lopen en dacht heee, en zonder te kijken oversteken, tja
quote:
Wolf die werd aangereden op A28 ter hoogte van Tynaarlo geëuthanaseerd
De wolf die dinsdagmorgen werd aangereden op de A28 ter hoogte van Tynaarlo in de richting van Assen is geëuthanaseerd.
Dat laat Bij12 weten.
De wolf lag een tijd op de snelweg, werd in slaap gebracht en is daarna meegenomen door de Provincie Drenthe. Het dier bleek een verbrijzelde heup te hebben.
De snelweg was tijdelijk volledig afgesloten.
Het verkeer kan er inmiddels weer langs. De auto is afgesleept.


[ Bericht 0% gewijzigd door michaelmoore op 22-04-2025 15:22:20 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 22 april 2025 @ 15:13:05 #287
351926 bloodymary1
pi_217439365
Vooral sneu dat die wolf dan uren moet lijden voor hij daaruit verlost wordt. Vanwege alle regels en instanties die er bij moeten komen. Terwijl ieder ander dier dat zo gewond langs de weg of waar dan ook ligt direct uit zijn lijden wordt verlost.
  dinsdag 22 april 2025 @ 15:24:04 #288
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217439448
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 15:13 schreef bloodymary1 het volgende:
Vooral sneu dat die wolf dan uren moet lijden voor hij daaruit verlost wordt. Vanwege alle regels en instanties die er bij moeten komen. Terwijl ieder ander dier dat zo gewond langs de weg of waar dan ook ligt direct uit zijn lijden wordt verlost.
Als er een oud vrouwtje door een dikke BMW gelanceerd word dan is de weg na 10 minuten weer vrij ,
nu moet er een heel team van experts langs komen om te onderzoeken hoe het gekomen is dat de wolf misschien zelf de schuld was
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 22 april 2025 @ 15:25:26 #289
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_217439459
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 15:24 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Als er een oud vrouwtje door een dikke BMW gelanceerd word dan is de weg na 10 minuten weer vrij ,
nu moet er een heel team van experts langs komen om t e onderzoeken hoe het gekomen is dat de wolf misschien zelf de schuld was
Nee opa, zo'n beest heeft geen "schuld", het is geen mens.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  dinsdag 22 april 2025 @ 15:27:58 #290
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217439474
quote:
13s.gif Op dinsdag 22 april 2025 15:25 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Nee opa, zo'n beest heeft geen "schuld", het is geen mens.
Ja dat bedoel ik, bij dat oude vrouwtje zegt men in het mortuarium, tja ze keek niet uit, het is haar schuld, bij de wolf zegt men, het is een aantasting van de biodiversiteit en dus heeft die BMW persoon het gedaan
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 22 april 2025 @ 15:29:53 #291
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_217439488
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 15:27 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Ja dat bedoel ik, bij dat oude vrouwtje zegt men in het mortuarium, tja ze keek niet uit, het is haar schuld, bij de
wolf zegt men, het is een aantasting van de biodiversiteit
Dit verzin je er zelf bij.
quote:
en dus heeft die BMW persoon het gedaan
Wat dan ook klopt. Als het een BMW was.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  dinsdag 22 april 2025 @ 15:33:14 #292
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_217439519
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 12:51 schreef quo_ het volgende:
Vanmorgen weer een wolf aangereden.Op de A28 was het deze keer raak en het schijnt al de 6e te zijn dit jaar.
Dit kan zo niet doorgaan, het wachten is op de natuurfreaks die een totaal verbod op autorijden willen zien om de wolf te beschermen.

https://dvhn.nl/drenthe/A(...)%80%99-46185047.html
Weet je hoeveel reeën hier in drenthe worden aangereden _O- _O-
  dinsdag 22 april 2025 @ 15:36:03 #293
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_217439533
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 15:33 schreef xzaz het volgende:

[..]
Weet je hoeveel reeën hier in drenthe worden aangereden _O- _O-
moet je eens een wild zwijn aanrijden , nou dan is je BMW gelijk een fiat he
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 22 april 2025 @ 19:59:26 #294
139816 Tommeke
Hoi.
pi_217441167
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 12:51 schreef quo_ het volgende:
Vanmorgen weer een wolf aangereden.Op de A28 was het deze keer raak en het schijnt al de 6e te zijn dit jaar.
Dit kan zo niet doorgaan, het wachten is op de natuurfreaks die een totaal verbod op autorijden willen zien om de wolf te beschermen.

https://dvhn.nl/drenthe/A(...)%80%99-46185047.html
Ja hoor. Zullen we dan meteen ook maar alle herten, reeën, dassen, zwijnen etc. afschieten? Die belanden pas vaak tegen een bumper.
  dinsdag 22 april 2025 @ 20:00:03 #295
139816 Tommeke
Hoi.
pi_217441174
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 april 2025 15:33 schreef xzaz het volgende:

[..]
Weet je hoeveel reeën hier in drenthe worden aangereden _O- _O-
Landelijk 10.000 per jaar. Allemaal afschieten!
  woensdag 23 april 2025 @ 09:30:46 #296
351926 bloodymary1
pi_217444363
En dan zijn er serieus nog hordes mensen die van mening zijn dat de wolf niet ingeslapen had mogen worden, maar naar de wolvenopvang in België gebracht had moeten worden. Onder het mom van "wolvenliefhebbers". Enig idee hoeveel stress dat zo'n beest geeft, als het al mogelijk zou zijn. "Ja hij kijkt zo helder uit zijn ogen." Dat noemen we adrenaline! Vreselijk die figuren die overal hun mening moeten spuien en totaal niets van dieren afweten. :r Lekker oordelen van achter je bureautje in de Randstad.

Die man die het verdovingsschot gaf mocht niet eens met zijn gezicht in beeld. Triest.
  roze woensdag 23 april 2025 @ 10:22:01 #297
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_217444644
quote:
0s.gif Op woensdag 23 april 2025 09:30 schreef bloodymary1 het volgende:
En dan zijn er serieus nog hordes mensen die van mening zijn dat de wolf niet ingeslapen had mogen worden, maar naar de wolvenopvang in België gebracht had moeten worden. Onder het mom van "wolvenliefhebbers". Enig idee hoeveel stress dat zo'n beest geeft, als het al mogelijk zou zijn. "Ja hij kijkt zo helder uit zijn ogen." Dat noemen we adrenaline! Vreselijk die figuren die overal hun mening moeten spuien en totaal niets van dieren afweten. :r Lekker oordelen van achter je bureautje in de Randstad.

Die man die het verdovingsschot gaf mocht niet eens met zijn gezicht in beeld. Triest.
Snap dat wel.
Your beauty never ever scared me.
  woensdag 23 april 2025 @ 19:13:24 #298
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_217449863
quote:
0s.gif Op woensdag 23 april 2025 09:30 schreef bloodymary1 het volgende:
En dan zijn er serieus nog hordes mensen die van mening zijn dat de wolf niet ingeslapen had mogen worden, maar naar de wolvenopvang in België gebracht had moeten worden. Onder het mom van "wolvenliefhebbers". Enig idee hoeveel stress dat zo'n beest geeft, als het al mogelijk zou zijn. "Ja hij kijkt zo helder uit zijn ogen." Dat noemen we adrenaline! Vreselijk die figuren die overal hun mening moeten spuien en totaal niets van dieren afweten. :r Lekker oordelen van achter je bureautje in de Randstad.

Die man die het verdovingsschot gaf mocht niet eens met zijn gezicht in beeld. Triest.
En daar hebben we onze activist, lid van de eerste kamer en oprichter van de PvdD Niko @Faunabeschermin Koffeman al hoor...




twitter
  woensdag 23 april 2025 @ 19:18:25 #299
351926 bloodymary1
pi_217449897
Dat is ook echt de grootste mafkees van NL op dit gebied. Vind het altijd bizar hoe weinig de leden van de PvdD werkelijk van dieren weten. En vaak voorstellen geven die juist niet in het belang van de dieren zijn (ook op andere gebieden dan de wolf).
  woensdag 23 april 2025 @ 19:39:24 #300
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_217450149
quote:
0s.gif Op woensdag 23 april 2025 19:18 schreef bloodymary1 het volgende:
Dat is ook echt de grootste mafkees van NL op dit gebied. Vind het altijd bizar hoe weinig de leden van de PvdD werkelijk van dieren weten. En vaak voorstellen geven die juist niet in het belang van de dieren zijn (ook op andere gebieden dan de wolf).
Die kerel spoort echt voor geen meter. Vorig jaar ging hij ook helemaal over de flits van die militair die op een wildcamera was vastgelegd...
  woensdag 23 april 2025 @ 19:39:36 #301
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_217450150
DIcht
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')