abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  roze dinsdag 3 december 2024 @ 19:43:41 #1
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215759543
Algemeen topic over de wolf in Nederland.

Laatste berichten/gebeurtenissen:

quote:
Utrecht roept op niet met kind naar bos te gaan en wil wolf afschieten

De provincie Utrecht en de gemeenten Leusden, Zeist, Woudenberg en Utrechtse Heuvelrug adviseren mensen dringend om niet naar de bossen van de Utrechtse Heuvelrug te komen met kleine kinderen. Ze roepen inwoners en bezoekers op zeer voorzichtig te zijn vanwege een wolf die in het gebied rondloopt.
https://nos.nl/artikel/25(...)-wil-wolf-afschieten

quote:
Ruim drie keer zoveel wolvenaanvallen op dieren vastgesteld

Het aantal aanvallen van wolven op schapen en andere dieren is flink toegenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar zijn er 267 aanvallen vastgesteld, waar dat er precies een jaar eerder 77 waren. Dat is ruim drie keer zoveel.
https://nos.nl/artikel/25(...)p-dieren-vastgesteld

quote:
DNA-onderzoek bevestigt: wolf betrokken bij incident met kind

De provincie Utrecht bevestigt dat een kind in Leusden eerder deze maand in aanraking is gekomen met een wolf. Op een kledingstuk dat het kind die dag droeg is het DNA van een wolf aangetroffen.
https://nos.nl/artikel/25(...)ij-incident-met-kind

quote:
Hoe gevaarlijk is de wolf? En wat als je er een tegenkomt?

Als hij tevoorschijn komt, houdt de wolf de gemoederen flink bezig. Maar hoe snel kom je het dier eigenlijk tegen? En bovenal, wat moet je doen als je oog in oog staat met de wolf? Vijf vragen over het roofdier en zijn gedrag in Nederland.
https://nos.nl/artikel/25(...)-je-er-een-tegenkomt

Originele OP:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Daar zulllen de wolven blij mee zijn , de reetjes zijn los

Uitsterfbeleid voor herten op kinderboerderij en hertenkamp

quote:
Uitsterfbeleid voor herten op kinderboerderij en hertenkamp
Redactie 27-01-2023 02:13 print
Minister Piet Adema hield donderdag in debat met de Kamercommissie Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) vast aan een 'uitsterfbeleid' voor de bij kinderboerderijen populaire herten.

Er zijn nu zo'n 250 hertenkamp in ons land en Adema heeft begrip voor de 'Bambi-adoratie' van mensen.
Maar hij is van mening dat dam- en edelherten vrij in velden en bossen moeten kunnen leven, in plaats van een afgeschermde ruimte achter een hek.

Daarom mag er vanaf 1 januari 2024 niet meer worden gefokt met de herten van hertenkampen en kinderboerderijen.
De al aanwezige herten mogen blijven tot ze doodgaan, maar er mogen geen nieuwe kalfjes meer bij komen. Op deze manier zullen de hertenkampen langzaam verdwijnen.
Your beauty never ever scared me.
  roze dinsdag 3 december 2024 @ 19:44:09 #2
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215759551
quote:
Waarom reageer je niet op de feiten die ik zeg?
Your beauty never ever scared me.
  dinsdag 3 december 2024 @ 19:52:37 #3
214643 Nober
pi_215759669
Wolf mag eerder worden afgeschoten

quote:
ARNHEM - De wolf mag eerder worden afgeschoten. Dat heeft het bestuur van de Conventie van Bern dinsdag besloten. De status is aangepast van 'strikt beschermd' naar 'beschermd'. Eerder werd dit verzoek afgewezen.

De huidige strikt beschermde status houdt in dat de wolf niet opzettelijk gedood, gevangen, gehouden of verstoord mag worden. Ook mogen de voorplantingsgebieden van de predator niet worden beschadigd of vernietigd. Met de nieuwe status mag de populatie worden 'gereguleerd'.

"We zijn heel erg opgelucht voor de inwoners in de wolvengebieden in deze provincie", reageert Gelders gedeputeerde Harold Zoet (BBB). "Mensen die daar wonen die ervaren de aanwezigheid van de wolf op een andere manier. Die zien de problemen, voelen angst en durven niet het bos in. We krijgen veel reacties van mensen dat ze blij zijn met deze beslissing", benadrukt hij.

De beslissing betekent dat er op termijn ingegrepen mag worden. "De populatie kan gereguleerd worden, maar belangrijker is dat we door dit besluit sneller kunnen ingrijpen bij wolven die probleemgedrag vertonen", aldus Zoet. Daarnaast hoopt hij met deze beslissing sneller aan de slag te kunnen met de pijnprikkel. Door de pijnprikkel van bijvoorbeeld een paintballgeweer zou de wolf weer schuw gemaakt moeten worden.

'Desastreuze gevolgen'
Landbouworganisatie LTO Nederland is verheugd over het besluit. Zij vinden het een belangrijke stap richting een betere balans tussen natuur en leefbaar platteland. "De afgelopen jaren hebben pijnlijk duidelijk gemaakt dat de terugkeer van de wolf in een cultuurlandschap als Nederland desastreuze gevolgen mee brengt. Alhoewel deze predator positieve effecten kan hebben op de biodiversiteit van een groot natuurgebied, is daar in een dichtbevolkt en verstedelijkt gebied als Nederland geen sprake meer van", stellen zij.

De Dierenbescherming en het Wereld Natuurfonds (WWF) zijn bezorgd over het besluit. Volgens de organisaties is het onverstandig omdat het verlagen van de beschermde status niets oplost en omdat het de zorgen in de samenleving niet wegneemt. De Dierenbescherming denkt dat er beter ingezet kan worden op de bescherming van het vee. "Bovendien is er vooral betere voorlichting nodig om tegemoet te komen aan de angst die nu bij sommigen leeft", voegt de Dierenbescherming toe. Het WWF ziet liever dat Europa investeert in maatregelen om het samenleven tussen mens en wolf te bevorderen. "Dit lost de onderliggende problemen van onder meer de veehouders niet op maar zet een gevaarlijk precedent van populisme boven wetenschap", vult het WWF aan.

Conventie van Bern
De wolf mag dus niet verdwijnen, maar de regels om de wolf af te schieten worden versoepeld. Er kan nog bezwaar worden aangetekend. Als minimaal zeventien leden van het verdrag binnen drie maanden tegen het besluit bezwaar maken, dan vervalt de goedkeuring alsnog en blijft de status van de wolf zoals deze nu is.

De Conventie van Bern is het internationale verdrag voor natuurbehoud en is door vijftig landen geratificeerd, waaronder alle 27 EU-landen. Er is een tweederdemeerderheid (34) van de verdragslanden nodig om het EU-voorstel goed te keuren.

https://www.gld.nl/nieuws(...)r-worden-afgeschoten
De jacht is geopend.
  dinsdag 3 december 2024 @ 19:59:43 #4
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215759747
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 december 2024 19:44 schreef Ama het volgende:

[..]
Waarom reageer je niet op de feiten die ik zeg?
quote:
ARNHEM - De wolf mag eerder worden afgeschoten. Dat heeft het bestuur van de Conventie van Bern dinsdag besloten. De status is aangepast van 'strikt beschermd' naar 'beschermd'. Eerder werd dit verzoek afgewezen.

De huidige strikt beschermde status houdt in dat de wolf niet opzettelijk gedood, gevangen, gehouden of verstoord mag worden. Ook mogen de voorplantingsgebieden van de predator niet worden beschadigd of vernietigd. Met de nieuwe status mag de populatie worden 'gereguleerd'.
we gaan zeer stevig reguleren en de verantwoording ligt bij de provincies
geen wolven meer in de gebieden zonder bos, en de recreatie bedrijven in de bossen die zien het maar met hun ponykampen


quote:
'Desastreuze gevolgen'
Landbouworganisatie LTO Nederland is verheugd over het besluit.
Zij vinden het een belangrijke stap richting een betere balans tussen natuur en leefbaar platteland. "
De afgelopen jaren hebben pijnlijk duidelijk gemaakt dat de terugkeer van de wolf in een cultuurlandschap als Nederland desastreuze gevolgen mee brengt.

Alhoewel deze predator positieve effecten kan hebben op de biodiversiteit van een groot natuurgebied, is daar in een dichtbevolkt en verstedelijkt gebied als Nederland geen sprake meer van", stellen zij.


[ Bericht 9% gewijzigd door michaelmoore op 03-12-2024 21:39:31 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  roze dinsdag 3 december 2024 @ 20:03:19 #5
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215759782
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 december 2024 19:59 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
[..]
we gaan zeer stevig reguleren en de verantwoording ligt bij de provincies
geen wolven meer in de gebieden zonder bos, en de recreatie bedrijven in de bossen die zien het maar
Dit is nog steeds geen antwoord op mijn vraag.
Your beauty never ever scared me.
  dinsdag 3 december 2024 @ 22:05:55 #6
167737 KlapMongeaul
pi_215761268
quote:
Voorlopig gaan ze nog lang niet schieten :W

quote:
Besluit nog niet definitief
Voorlopig geniet de wolf in Nederland nog beter bescherming dan de portemonnee van de automobilist aan de benzinepomp. Het dinsdag genomen besluit is namelijk nog niet definitief: er komt nu eerst een bezwaarperiode van drie maanden. Als een derde van de verdragslanden bedenkingen heeft kunnen ze het besluit nog om zeep helpen.
Maar ook daarna kan de wolf nog veilig rondlopen in het regeltjeswoud. De Europese Commissie kan pas bij een definitief besluit van ’Bern’ een voorstel maken om de beschermde status van de wolf in Europese regeltjes te verlagen. Brussel heeft aangekondigd dat er in het voorjaar een plan komt. Daar moeten vervolgens de lidstaten en het Europarlement eerst iets van vinden voor ze het kunnen goedkeuren.
Als dit allemaal is afgerond moet Nederland nog de nationale wetgeving aanpassen. Daarna zijn de provincies verantwoordelijk voor de uitvoering en handhaving.


[ Bericht 38% gewijzigd door KlapMongeaul op 03-12-2024 22:13:38 ]
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  dinsdag 3 december 2024 @ 22:27:25 #7
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_215761512
Hier op de Veluwe beheert men al maar en dag de nodige populaties. Niet meer dan logisch dat dat ook met de wolven gaat gebeuren. Blijven die beesten ook mooi schuw van.

En wie weet binnenkort een mooi wolvenpelsje onder de salontafel ! ^O^
  woensdag 4 december 2024 @ 07:13:44 #8
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215762803
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 december 2024 22:27 schreef Nebelwerfer het volgende:
Hier op de Veluwe beheert men al maar en dag de nodige populaties. Niet meer dan logisch dat dat ook met de wolven gaat gebeuren. Blijven die beesten ook mooi schuw van.

En wie weet binnenkort een mooi wolvenpelsje onder de salontafel ! ^O^
je kan ze goed opzetten denk ik
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 07:16:31 #9
189832 quirina
pi_215762825
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 december 2024 22:27 schreef Nebelwerfer het volgende:
Hier op de Veluwe beheert men al maar en dag de nodige populaties. Niet meer dan logisch dat dat ook met de wolven gaat gebeuren. Blijven die beesten ook mooi schuw van.

En wie weet binnenkort een mooi wolvenpelsje onder de salontafel ! ^O^
Oh ik hoop dat je dat niet meent.
Die dieren hebben recht om gewoon fijn in de bossen te leven.
  woensdag 4 december 2024 @ 07:17:19 #10
189832 quirina
pi_215762834
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:13 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
je kan ze goed opzetten denk ik
  woensdag 4 december 2024 @ 07:29:49 #11
139816 Tommeke
Hoi.
pi_215762906
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:16 schreef quirina het volgende:

[..]
Oh ik hoop dat je dat niet meent.
Die dieren hebben recht om gewoon fijn in de bossen te leven.
Ja, dat hebben herten en zwijnen ook. Maar als daar teveel van zijn worden ze ook afgeschoten.
  woensdag 4 december 2024 @ 07:51:15 #12
475083 Lospedrosa
$
pi_215763016
Ik snap niet dat ze niet allang zijn afgeschoten.
Dat zou in de jaren 80-90 zo klaar zijn, door stropers of boze schapenboeren.
Terecht? Nee, maar je was van alle gezeik af.
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 08:23:10 #13
293744 RichardHammond
Tante van Jan en Monique
pi_215763260
Mooi dat in EU-verband nu een einde wordt gemaakt aan deze waanzin en dat dit een (voorzichtige) opmaat is naar gezond populatiebeheer. Iedereen zag in dat het huidige beleid niet houdbaar was en dat er moest worden ingegrepen. Behalve natuurlijk alle online doorzonwoningboswachters uit de Randstad en de wolvenexperts die wolven kennen uit Artis of het grote sprookjesboek.
  woensdag 4 december 2024 @ 08:32:39 #14
308499 Dven
Den Bolle Gaar
pi_215763342
Met een beetje geluk gaan de linkse groepjes nu al die boeren saboteren :)
"For the man sound of body and serene of mind, there is no such thing as bad weather; Every day has its beauty. And storms which whip the blood, do make it pulse more vigorously."
  woensdag 4 december 2024 @ 08:38:39 #15
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_215763394
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:51 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik snap niet dat ze niet allang zijn afgeschoten.
Dat zou in de jaren 80-90 zo klaar zijn, door stropers of boze schapenboeren.
Terecht? Nee, maar je was van alle gezeik af.
We kunnen ook alle schapenboeren afmaken. Zijn we ook van het gezeik af.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  woensdag 4 december 2024 @ 09:08:04 #16
475083 Lospedrosa
$
pi_215763633
quote:
14s.gif Op woensdag 4 december 2024 08:38 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
We kunnen ook alle schapenboeren afmaken. Zijn we ook van het gezeik af.
En kinderen, wandelaars en fietsers. ^O^
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 09:10:19 #17
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_215763654
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 09:08 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
En kinderen, wandelaars en fietsers. ^O^
En vooral mensen die zich bang hebben laten maken door Roodkapje.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  woensdag 4 december 2024 @ 10:49:08 #18
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_215764750
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:16 schreef quirina het volgende:

[..]
Oh ik hoop dat je dat niet meent.
Die dieren hebben recht om gewoon fijn in de bossen te leven.
Ja, maar zonder natuurlijke vijanden zul je beheren moeten. Naast dat wij steeds meer overlast zullen ervaren vreten ze waarschijnlijk ook het herten spul op waarna ze komen te verhongeren. In principe kun je daarmee akkoord gaan, maar dan moet je het verhongeren, met alle gevolgen van dien, voor lief nemen.

Verder denk ik dat jagen en dierlijke producten die daar vandaan komen de eerlijkste manier van dieren consumeren is. Ik neem aan dat jij ook geen vlees eet?
  woensdag 4 december 2024 @ 11:03:49 #19
262933 BlackLining
pi_215764845
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 09:08 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
En kinderen, wandelaars en fietsers. ^O^
Vergeet de kleine malse meisjes niet :X
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  woensdag 4 december 2024 @ 13:50:06 #20
166143 George_of_the_Jungle
pi_215766445
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 december 2024 22:27 schreef Nebelwerfer het volgende:
Hier op de Veluwe beheert men al maar en dag de nodige populaties. Niet meer dan logisch dat dat ook met de wolven gaat gebeuren. Blijven die beesten ook mooi schuw van.

En wie weet binnenkort een mooi wolvenpelsje onder de salontafel ! ^O^
En hoe goed gaat dat reguleren van edelherten en zwijnen op de Veluwe, er zijn er geregeld veel meer dan gewenst van beiden, de wolf kan daar een positieve bijdrage aan brengen. De Veluwe zal wel de laatste plaats in Nederland zijn waar wolven gereguleerd gaan worden. Sowieso is regulatie nog ver weg, zelfs het incidenteel afschieten van geidentificeerde probleem-wolven is zelfs nog ver weg in Nederland. Voorlopig mag er niet eens met paintballs op ze geschoten worden.
  woensdag 4 december 2024 @ 13:50:42 #21
343486 KingRoland
#TEAMJOHANNES
pi_215766448
Laat de wolf met rust
graag op anoniem
  woensdag 4 december 2024 @ 13:51:15 #22
313769 ieniminimuis
Zo gek als een muis
pi_215766458
De wolf is de beste natuurbeheerder die er is.
Trotste mama van Ambar
Het officiële liefje van @Monitor O+
  woensdag 4 december 2024 @ 14:14:12 #23
481435 Werkperd
pi_215766621
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 december 2024 19:52 schreef Nober het volgende:
Wolf mag eerder worden afgeschoten
[..]
De jacht is geopend. [ link | afbeelding ]
Is er eindelijk een stukje natuur in Nederland, willen ze die ook al vernietigen. Echt zo'n saai natuuronvriendelijk kut land is het geworden hier. Alleen maar zeiken zeiken zeiken
  woensdag 4 december 2024 @ 14:15:33 #24
481435 Werkperd
pi_215766636
Oplossing is gewoon heel simpel. Boeren kunnen Turkse herdershonden importeren. Dat zijn de beste waakhonden als het gaat om bestrijden van wolven tegen vee.
  woensdag 4 december 2024 @ 14:16:27 #25
214643 Nober
pi_215766643
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 14:14 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Is er eindelijk een stukje natuur in Nederland, willen ze die ook al vernietigen. Echt zo'n saai natuuronvriendelijk kut land is het geworden hier. Alleen maar zeiken zeiken zeiken
Als jij prooi wil worden van wilde dieren dan kun je gewoon naar Afrika verhuizen niemand die je tegenhoudt. RIP alvast.
  woensdag 4 december 2024 @ 14:54:29 #26
481435 Werkperd
pi_215767008
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 14:16 schreef Nober het volgende:

[..]
Als jij prooi wil worden van wilde dieren dan kun je gewoon naar Afrika verhuizen niemand die je tegenhoudt. RIP alvast.
Overdrijf niet.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:28:07 #27
139816 Tommeke
Hoi.
pi_215767847
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 14:16 schreef Nober het volgende:

[..]
Als jij prooi wil worden van wilde dieren dan kun je gewoon naar Afrika verhuizen niemand die je tegenhoudt. RIP alvast.
Haha, een zwijn of zo’n hooglander is gevaarlijker dan een wolf.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:40:31 #28
167737 KlapMongeaul
pi_215767963
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:51 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik snap niet dat ze niet allang zijn afgeschoten.
Dat zou in de jaren 80-90 zo klaar zijn, door stropers of boze schapenboeren.
Terecht? Nee, maar je was van alle gezeik af.
En dan zorgt de BBB voor grensbewaking zodat er geen nieuwe wolven vanuit Duitsland komen, toch? :')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:42:14 #29
167737 KlapMongeaul
pi_215767975
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 14:16 schreef Nober het volgende:

[..]
Als jij prooi wil worden van wilde dieren dan kun je gewoon naar Afrika verhuizen niemand die je tegenhoudt. RIP alvast.
Mensen zijn 150.000x per jaar slachtoffer van een hond, 0x van de wolf.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:45:00 #30
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215767997
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 08:23 schreef RichardHammond het volgende:
Mooi dat in EU-verband nu een einde wordt gemaakt aan deze waanzin en dat dit een (voorzichtige) opmaat is naar gezond populatiebeheer. Iedereen zag in dat het huidige beleid niet houdbaar was en dat er moest worden ingegrepen. Behalve natuurlijk alle online doorzonwoningboswachters uit de Randstad en de wolvenexperts die wolven kennen uit Artis of het grote sprookjesboek.
ik denk dat je die strijd al niet meer kan winnen

he zijn geen konikpaarden die zijn zo afgeschoten

die wolven vinden snachts wel een sluipweggetje naar geiten en schapen , poelpetaten en scharrelkippen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 16:45:20 #31
167737 KlapMongeaul
pi_215767999
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 10:49 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
Ja, maar zonder natuurlijke vijanden zul je beheren moeten. Naast dat wij steeds meer overlast zullen ervaren vreten ze waarschijnlijk ook het herten spul op waarna ze komen te verhongeren. In principe kun je daarmee akkoord gaan, maar dan moet je het verhongeren, met alle gevolgen van dien, voor lief nemen.

Verder denk ik dat jagen en dierlijke producten die daar vandaan komen de eerlijkste manier van dieren consumeren is. Ik neem aan dat jij ook geen vlees eet?
Dieren met veel vijanden krijgen meer jongen, zullen meer bij elkaar staan zodat zodat de pakkans wat kleiner is. Er zijn genoeg herten en zwijnen voor de wolf, maar blijkbaar vindt men het leuk om alle 3 de bovengenoemde af te schieten.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:47:06 #32
167737 KlapMongeaul
pi_215768013
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 16:45 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
ik denk dat je die strijd al niet meer kan winnen

he zijn geen konikpaarden die zijn zo afgeschoten

die wolven vinden snachts wel een sluipweggetje naar geiten en schapen , poelpetaten en scharrelkippen
aangereikt op een presenteerblaadje door luie boertjes die hun vee weigeren te beschermen. Echte dierenliefhebbers hoor :')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:48:18 #33
167737 KlapMongeaul
pi_215768026
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 09:08 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
En kinderen, wandelaars en fietsers. ^O^
Oh ja, en hoeveel zijn er deze eeuw al opgegeten? Er zijn er deze eeuw meer door een hond gedood dan door een wolf. Alle hondje ook maar afschieten dan?
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:49:46 #34
167737 KlapMongeaul
pi_215768039
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:29 schreef Tommeke het volgende:

[..]
Ja, dat hebben herten en zwijnen ook. Maar als daar teveel van zijn worden ze ook afgeschoten.
En daarom is de wolf erg welkom.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 16:56:21 #35
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215768099
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 07:51 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik snap niet dat ze niet allang zijn afgeschoten.
Dat zou in de jaren 80-90 zo klaar zijn, door stropers of boze schapenboeren.
Terecht? Nee, maar je was van alle gezeik af.
wolven afschieten is niet zo eenvoudig , wolven klemmen zetten wel
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 17:00:03 #36
167737 KlapMongeaul
pi_215768126
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 16:56 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
wolven afschieten is niet zo eenvoudig , wolven klemmen zetten wel
En dan zeker huillie doen als iemand zijn hond er in vast komt te zitten :')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:06:43 #37
351926 bloodymary1
pi_215768175
Dit weekend zijn er in Friesland in een wei 7 pony's doodgebeten. Vreselijke foto's met happen uit hun buik en de ingewanden er uit. De eigenaar had "wolfbestendige" afrastering. Waarom lees je zoiets nooit in het nieuws eigenlijk?

En wat ben je voor een mongool als je vindt dat de wolvenpopulatie in NL maar mag groeien en er niks aan gedaan hoeft te worden. Dat er plek voor is? Die is er niet. En dat heeft verder niks te maken met of je voor of tegen boeren bent.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:09:32 #38
167737 KlapMongeaul
pi_215768191
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:06 schreef bloodymary1 het volgende:
Dit weekend zijn er in Friesland in een wei 7 pony's doodgebeten. Vreselijke foto's met happen uit hun buik en de ingewanden er uit. De eigenaar had "wolfbestendige" afrastering. Waarom lees je zoiets nooit in het nieuws eigenlijk?

En wat ben je voor een mongool als je vindt dat de wolvenpopulatie in NL maar mag groeien en er niks aan gedaan hoeft te worden. Dat er plek voor is? Die is er niet. En dat heeft verder niks te maken met of je voor of tegen boeren bent.
Och meid, heb je je al aangemeld voor slachtofferhulp nu je dit stukje traumatische natuur hebt ervaren?
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:11:34 #39
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215768198
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:06 schreef bloodymary1 het volgende:
Dit weekend zijn er in Friesland in een wei 7 pony's doodgebeten. Vreselijke foto's met happen uit hun buik en de ingewanden er uit. De eigenaar had "wolfbestendige" afrastering. Waarom lees je zoiets nooit in het nieuws eigenlijk?

En wat ben je voor een mongool als je vindt dat de wolvenpopulatie in NL maar mag groeien en er niks aan gedaan hoeft te worden. Dat er plek voor is? Die is er niet. En dat heeft verder niks te maken met of je voor of tegen boeren bent.
klopt die wolf moet flink aan de wolvenklemmen , beetje ziek van al die rare natuurspelletjes van ambtenaren
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 17:13:44 #40
167737 KlapMongeaul
pi_215768212
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:11 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
klopt die wolf moet flink aan de wolvenklemmen , beetje ziek van al die rare natuurspelletjes van ambtenaren
:')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:15:53 #41
351926 bloodymary1
pi_215768217
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:09 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Och meid, heb je je al aangemeld voor slachtofferhulp nu je dit stukje traumatische natuur hebt ervaren?
Stel je niet zo aan. Ik heb wel meer meegemaakt dan jij, klapmongool.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:20:04 #42
167737 KlapMongeaul
pi_215768237
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:15 schreef bloodymary1 het volgende:

[..]
Stel je niet zo aan. Ik heb wel meer meegemaakt dan jij, klapmongool.
Nou als je al in paniek bent van een paar dode pony’s vraag ik me dat af.

[ Bericht 1% gewijzigd door KlapMongeaul op 04-12-2024 17:33:28 ]
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:28:57 #43
166143 George_of_the_Jungle
pi_215768347
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:06 schreef bloodymary1 het volgende:
Dit weekend zijn er in Friesland in een wei 7 pony's doodgebeten. Vreselijke foto's met happen uit hun buik en de ingewanden er uit. De eigenaar had "wolfbestendige" afrastering. Waarom lees je zoiets nooit in het nieuws eigenlijk?

En wat ben je voor een mongool als je vindt dat de wolvenpopulatie in NL maar mag groeien en er niks aan gedaan hoeft te worden. Dat er plek voor is? Die is er niet. En dat heeft verder niks te maken met of je voor of tegen boeren bent.
Ben benieuwd of die afrastering ook echt aan de voorwaarden voldeed.

Had ooit een grappige discussie met iemand uit Engeland, die vond dat vossen ook afgeschoten moesten worden omdat die telkens zijn kippenren inkwamen. Toen ik hem vroeg of hij dan niet beter zijn kippenren wat veiliger kon maken was het weerwoord: "But foxes are really smart". Het antwoord van mij kon hij niet zo waarderen: "You mean, they're smarter than you?"
  woensdag 4 december 2024 @ 17:36:13 #44
167737 KlapMongeaul
pi_215768443
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:28 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]
Ben benieuwd of die afrastering ook echt aan de voorwaarden voldeed.

Had ooit een grappige discussie met iemand uit Engeland, die vond dat vossen ook afgeschoten moesten worden omdat die telkens zijn kippenren inkwamen. Toen ik hem vroeg of hij dan niet beter zijn kippenren wat veiliger kon maken was het weerwoord: "But foxes are really smart". Het antwoord van mij kon hij niet zo waarderen: "You mean, they're smarter than you?"
Nou, we zijn snel uitgepraat!

quote:
Afrastering
De boer beschikte niet over een officieel wolvenraster.
https://www.horses.nl/ove(...)y%20door%20de%20wolf.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:51:22 #45
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_215768549
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 16:45 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Dieren met veel vijanden krijgen meer jongen, zullen meer bij elkaar staan zodat zodat de pakkans wat kleiner is. Er zijn genoeg herten en zwijnen voor de wolf, maar blijkbaar vindt men het leuk om alle 3 de bovengenoemde af te schieten.
In het ideale plaatje houden de populaties elkaar in stand. Maar dit is in Nederland nu eenmaal lastig voor elkaar te krijgen met die kleine oppervlakten.
  woensdag 4 december 2024 @ 17:58:57 #46
167737 KlapMongeaul
pi_215768625
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:51 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
In het ideale plaatje houden de populaties elkaar in stand. Maar dit is in Nederland nu eenmaal lastig voor elkaar te krijgen met die kleine oppervlakten.
Men hoeft niet veel meer te jagen, omdat de wolf het in flink in stand houd.

https://archive.ph/CoOkv
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 18:46:12 #47
475083 Lospedrosa
$
pi_215769052
Die hele discussie duurt veel te lang.
Er is wel plek voor een paar wolven in Nl
Bv max 4 op de Veluwe en zelfde m2 per wolf in andere natuurgebieden.
Rest afknallen, het zijn maar dieren hè?
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 18:48:13 #48
475083 Lospedrosa
$
pi_215769072
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:58 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Men hoeft niet veel meer te jagen, omdat de wolf het in flink in stand houd.

https://archive.ph/CoOkv
Wc eenden hoef je niet op te jagen volgens WC eend.
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 18:57:39 #49
167737 KlapMongeaul
pi_215769156
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 18:46 schreef Lospedrosa het volgende:
Die hele discussie duurt veel te lang.
Er is wel plek voor een paar wolven in Nl
Bv max 4 op de Veluwe en zelfde m2 per wolf in andere natuurgebieden.
Rest afknallen, het zijn maar dieren hè?
tot zover de denkwijze van tokkie Nederland.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  woensdag 4 december 2024 @ 19:05:38 #50
475083 Lospedrosa
$
pi_215769221
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 18:57 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
tot zover de denkwijze van tokkie Nederland.
Nee die willen ze allemaal weg.
De denkwijze van realisten.
Vakman pur sang
  woensdag 4 december 2024 @ 19:14:01 #51
167737 KlapMongeaul
pi_215769289
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:05 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Nee die willen ze allemaal weg.
De denkwijze van realisten.
Ja want er zullen ook geen wolven vanuit Duitsland bijkomen. Ga jij ze elke dag tellen? :')
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  FOK!fotograaf woensdag 4 december 2024 @ 19:20:54 #52
842 Zorro
Z
pi_215769352
Wolven horen hier net zo goed niet als leeuwen of tijgers. Ja ik weet dat die hier niet gaan komen, maar het idee is het zelfde: ze zijn gevaarlijk, zorgen voor overlast. Zouden die in dat hypothetische geval dan ook mogen blijven? Of is het dan ineens wel te erg? Of vinden mensen wolven zielig omdat ze op honden lijken? Maar ja, tijgers lijken ook op katten dus dat is dan ook geen argument.
Un dann rettet kein Kavallerie,
keine Zorro kümmert sich dodrömm.
Dä piss höchstens e " Zet " en der Schnie
  roze woensdag 4 december 2024 @ 19:22:35 #53
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215769379
quote:
6s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:20 schreef Zorro het volgende:
Wolven horen hier net zo goed niet als leeuwen of tijgers. Ja ik weet dat die hier niet gaan komen, maar het idee is het zelfde: ze zijn gevaarlijk, zorgen voor overlast. Zouden die in dat hypothetische geval dan ook mogen blijven? Of is het dan ineens wel te erg? Of vinden mensen wolven zielig omdat ze op honden lijken? Maar ja, tijgers lijken ook op katten dus dat is dan ook geen argument.
Leeuwen en tijgers hebben hier ook nooit in het wild geleefd. De wolf is gewoon terug. Rare vergelijking.
Your beauty never ever scared me.
  woensdag 4 december 2024 @ 19:31:43 #54
167737 KlapMongeaul
pi_215769464
quote:
6s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:20 schreef Zorro het volgende:
Wolven horen hier net zo goed niet als leeuwen of tijgers. Ja ik weet dat die hier niet gaan komen, maar het idee is het zelfde: ze zijn gevaarlijk, zorgen voor overlast. Zouden die in dat hypothetische geval dan ook mogen blijven? Of is het dan ineens wel te erg? Of vinden mensen wolven zielig omdat ze op honden lijken? Maar ja, tijgers lijken ook op katten dus dat is dan ook geen argument.
150.000 bijtincidenten met de hond, ieder jaar weer.

Tientallen kinderen die plastisch chirurgie nodig hebben omdat ze verminkt zijn door een hond.. wie is er dan gevaarlijk vraag ik mij af.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  FOK!fotograaf woensdag 4 december 2024 @ 19:55:26 #55
842 Zorro
Z
pi_215769692
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:22 schreef Ama het volgende:

[..]
Leeuwen en tijgers hebben hier ook nooit in het wild geleefd. De wolf is gewoon terug. Rare vergelijking.
Dus omdat ze ooit hier gelefd hebben zijn ze verder niet gevaarlijk en dus ongewenst?
Un dann rettet kein Kavallerie,
keine Zorro kümmert sich dodrömm.
Dä piss höchstens e " Zet " en der Schnie
  woensdag 4 december 2024 @ 20:09:17 #56
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215769823
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 19:22 schreef Ama het volgende:

[..]
Leeuwen en tijgers hebben hier ook nooit in het wild geleefd. De wolf is gewoon terug. Rare vergelijking.
de wolf is terug en komt plots aan in luilekkerland met duizenden loslopende veulens, poelepetaten, lammeren, scharrelkippen, schapen en geitjes en besluit er een heel veel van te gaan vermoorden , gewoon omdat het kan

Zich beschermd wetend door een zwik gestoorde brusselse ambtenaren en gaat een heleboel kindjes , nichtkes en neefkes maken , en de brusselse ambtenaar, schrikt zich rot, wat dit was niet de bedoeling

[ Bericht 5% gewijzigd door michaelmoore op 04-12-2024 22:26:29 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 4 december 2024 @ 23:56:04 #57
167737 KlapMongeaul
pi_215772388
quote:
0s.gif Op woensdag 4 december 2024 20:09 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
de wolf is terug en komt plots aan in luilekkerland met duizenden loslopende veulens, poelepetaten, lammeren, scharrelkippen, schapen en geitjes en besluit er een heel veel van te gaan vermoorden , gewoon omdat het kan

Zich beschermd wetend door een zwik gestoorde brusselse ambtenaren en gaat een heleboel kindjes , nichtkes en neefkes maken , en de brusselse ambtenaar, schrikt zich rot, wat dit was niet de bedoeling

Nee, niet gewoon omdat het kan. Omdat het blijkt dat boeren totaal niks met hun vee ophebben en het zien als een verdienmodel waarvoor ze toch wel geld krijgen als de wolf een keer toeslaat. Want als jij echt een dierenliefhebber bent dan zorg jij dat je geliefde dieren VEILIG ZIJN! Maar nee, die boertjes bedreigen elkaar liever, want stel je voor dat je maatregelen neemt, dan ben je pro wolf in die domme kop van ze.

En de knut, vele malen dodelijker dan een wolf, daar horen we je niet over. Net als de hond, die vele malen gevaarlijker is dan de wolf. Selectief berichten plaatsen, de context weglaten, fakenieuws, stemmingmakerij…

Dat is wie jij bent en wat jij doet.

1500-1800 dode schapen per dag door blauwtong, maar nee jij praat liever over die 11 schapen die de wolf een keer pakt , want lekker trollen en stemming maken :O :')
https://www.nieuweoogst.n(...)-dood-door-blauwtong

[ Bericht 6% gewijzigd door KlapMongeaul op 05-12-2024 00:15:35 ]
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  donderdag 5 december 2024 @ 01:26:34 #58
475083 Lospedrosa
$
pi_215772625
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 23:56 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Nee, niet gewoon omdat het kan. Omdat het blijkt dat boeren totaal niks met hun vee ophebben en het zien als een verdienmodel waarvoor ze toch wel geld krijgen als de wolf een keer toeslaat. Want als jij echt een dierenliefhebber bent dan zorg jij dat je geliefde dieren VEILIG ZIJN! Maar nee, die boertjes bedreigen elkaar liever, want stel je voor dat je maatregelen neemt, dan ben je pro wolf in die domme kop van ze.

En de knut, vele malen dodelijker dan een wolf, daar horen we je niet over. Net als de hond, die vele malen gevaarlijker is dan de wolf. Selectief berichten plaatsen, de context weglaten, fakenieuws, stemmingmakerij…

Dat is wie jij bent en wat jij doet.

1500-1800 dode schapen per dag door blauwtong, maar nee jij praat liever over die 11 schapen die de wolf een keer pakt , want lekker trollen en stemming maken :O :')
https://www.nieuweoogst.n(...)-dood-door-blauwtong
Echte boeren worden nauwelijks getroffen, het zijn de hoboïsten met alpaca’s, kippen en geiten, veulens, pony’s. Die hebben gewoon de poen niet voor wolvenomheining. Of de wolf is ineens ook op hun terrein.
Je gaat niet om een gerucht direct 30K investeren in je hobby weiland denk ik. Ineens sta je een keer buiten en zie je al je dieren dood.

Een echte boer heeft koeien, die worden normaliter niet gepakt, want te groot.

Maar dit is nog maar een ding. De gebieden zijn te klein, de vijanden te weinig. Wolven reproduceren snel. Nu zitten ze in kleine groen gebiedjes en in de bebouwde kom e.d. Hierdoor krijg je aanrijdingen, confrontaties met honden, mensen. Het wennen aan mensen dus niet meer schuw zijn.
Daar hebben beide partijen niks aan.
Vakman pur sang
  donderdag 5 december 2024 @ 07:50:58 #59
167737 KlapMongeaul
pi_215773186
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 01:26 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Echte boeren worden nauwelijks getroffen, het zijn de hoboïsten met alpaca’s, kippen en geiten, veulens, pony’s. Die hebben gewoon de poen niet voor wolvenomheining. Of de wolf is ineens ook op hun terrein.
Je gaat niet om een gerucht direct 30K investeren in je hobby weiland denk ik. Ineens sta je een keer buiten en zie je al je dieren dood.

Een echte boer heeft koeien, die worden normaliter niet gepakt, want te groot.

Maar dit is nog maar een ding. De gebieden zijn te klein, de vijanden te weinig. Wolven reproduceren snel. Nu zitten ze in kleine groen gebiedjes en in de bebouwde kom e.d. Hierdoor krijg je aanrijdingen, confrontaties met honden, mensen. Het wennen aan mensen dus niet meer schuw zijn.
Daar hebben beide partijen niks aan.
Genoeg echte boeren die ook getroffen worden. Een wolf kijkt niet naar wie de eigenaar is. Echte boeren maken geen gebruik van hulpmiddelen.

https://www.ad.nl/binnenl(...)n-bedreigd~a661251a/

Hobbyisten hebben doorgaans een veel kleiner stuk grond dus is het echt niet zo gruwelijk duur. En een gerucht of niet, je hebt gewoon zorg te dragen voor je dieren. Dan moet je ook niet piepen als de wolf een keer langs komt.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  donderdag 5 december 2024 @ 08:25:49 #60
475083 Lospedrosa
$
pi_215773352
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 07:50 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Genoeg echte boeren die ook getroffen worden. Een wolf kijkt niet naar wie de eigenaar is. Echte boeren maken geen gebruik van hulpmiddelen.

https://www.ad.nl/binnenl(...)n-bedreigd~a661251a/

Hobbyisten hebben doorgaans een veel kleiner stuk grond dus is het echt niet zo gruwelijk duur. En een gerucht of niet, je hebt gewoon zorg te dragen voor je dieren. Dan moet je ook niet piepen als de wolf een keer langs komt.
Van die onzin verhalen van mensen en stichtingen die mijlenver van de boeren afstaan.
LTO zegt
quote:
Land- en tuinbouworganisatie LTO herkent het beeld van bedreigingen van boeren niet, maar ziet ook dat de subsidieaanvragen in sommige provincies achterblijven. ,,Dat is jammer, maar in sommige gevallen wel begrijpelijk”, zegt de organisatie. ,,Helaas is er niet in iedere provincie een wolvenconsulent voorhanden. Vaak zijn terreinen ook nog eens moeilijk af te rasteren of worden kuddes verplaatst over vele weides.” Wat verder zou meespelen, is dat subsidieaanvraag alleen kan als boeren de rasters eerst zelf betalen. ,,Het onderhoud van rasters is daarnaast ook zeer kostbaar en tijdrovend.”
Dat lijkt me ook logischer

Hobbyisten hebben kleinere velden en minder geld en geen subsidie, dus daar zal je de minste rastering zien.

Verder is je anti boeren pleidooi wel duidelijk.
Linkse activist.
Vakman pur sang
  donderdag 5 december 2024 @ 08:37:28 #61
504077 Zoddie
pi_215773416
Ik ben voor de wolf en voor het afschieten van wolven.

Ik vind het prima dat de wolf hier leeft en hoop er nog steeds 1 te zien op de Veluwe alleen worden de wolven wat te gemakkelijk in de buurt van mensen.
Dit leid tot problemen en een boel angst bij mensen.

De wolvenpopulatie groeit ook hard en dat mag ook wel wat minder.

Grootste voordeel van het afschieten zal nog zijn dat wolven weer banger worden voor mensen.
  donderdag 5 december 2024 @ 08:50:49 #62
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_215773533
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 08:37 schreef Zoddie het volgende:
Ik ben voor de wolf en voor het afschieten van wolven.

Ik vind het prima dat de wolf hier leeft en hoop er nog steeds 1 te zien op de Veluwe alleen worden de wolven wat te gemakkelijk in de buurt van mensen.
Dit leid tot problemen en een boel angst bij mensen.

De wolvenpopulatie groeit ook hard en dat mag ook wel wat minder.

Grootste voordeel van het afschieten zal nog zijn dat wolven weer banger worden voor mensen.
Misschien is betere voorlichting dan een idee ipv de roodkapje-angstpropaganda van de BBB. Is ook fijner voor de wolven.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  donderdag 5 december 2024 @ 09:26:55 #63
504077 Zoddie
pi_215773768
quote:
14s.gif Op donderdag 5 december 2024 08:50 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Misschien is betere voorlichting dan een idee ipv de roodkapje-angstpropaganda van de BBB. Is ook fijner voor de wolven.
Zal misschien wel wat helpen maar zo lang social media bestaat maakt men liever hun eigen dramatische meningen.
En niet alleen gewone burgers maar ook overheden zelf spreiden paniek rond zonder goede reden.

Wolf loopt een kind omver?
Utrecht: "KOM NIET MET KINDEREN NAAR HET BOS!!!!"

Nederland is gewoon totaal niet gewend om te gaan met potentieel gevaarlijke dieren, we raken al in paniek als we een spinnetje in huis hebben "IS DIT EEN DODELIJKE VALSE WOLFSPIN?!!!"
  donderdag 5 december 2024 @ 09:43:07 #64
167737 KlapMongeaul
pi_215773927
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 08:25 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Van die onzin verhalen van mensen en stichtingen die mijlenver van de boeren afstaan.
LTO zegt
[..]
Dat lijkt me ook logischer

Hobbyisten hebben kleinere velden en minder geld en geen subsidie, dus daar zal je de minste rastering zien.

Verder is je anti boeren pleidooi wel duidelijk.
Linkse activist.
heeft juffrouw Jannie je dat ingefluisterd?
Misschien moet ze die achterban influisteren dat we voorlopig niet gaan schieten en dat je nalatig bent als je je vee daarom weigert te beschermen.

https://www.rtvutrecht.nl(...)fwerende-maatregelen
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  donderdag 5 december 2024 @ 11:32:27 #65
351926 bloodymary1
pi_215774900
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
  Moderator donderdag 5 december 2024 @ 12:15:21 #66
375570 crew  Cyan9
pi_215775404
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 11:32 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
Je neemt voor het gemak even aan dat iedereen die voorstander is van de wolf in de Randstad woont? Want ik kan je zeggen dat dit niet klopt.

Ik bespeur hier vooral veel irreële angst, al dan niet aangewakkerd door bepaalde politieke partijen.
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
  donderdag 5 december 2024 @ 12:52:36 #67
351926 bloodymary1
pi_215775763
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 12:15 schreef Cyan9 het volgende:

[..]
Je neemt voor het gemak even aan dat iedereen die voorstander is van de wolf in de Randstad woont? Want ik kan je zeggen dat dit niet klopt.

Ik bespeur hier vooral veel irreële angst, al dan niet aangewakkerd door bepaalde politieke partijen.
In ieder geval niet in het buitengebied. Anders was er wel meer kennis van hoe het in de praktijk er aan toe gaat. Ik vind wolven ook prachtige dieren, beren ook trouwens. Maar in NL passen ze niet. Ook al zaten ze er vroeger wel, toen was NL nog niet overbevolkt zoals nu.

Ik zie ook geen angst, maar reële praktische problemen.

En soms kom je inderdaad ook irreële angst tegen. Zoals een oude buurman hier, die niet meer alleen door het bos durft te wandelen. Maar dat zijn echt uitzonderingen.
  donderdag 5 december 2024 @ 13:39:18 #68
262933 BlackLining
pi_215776194
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 11:32 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
:') Als de argumenten in de wolvendiscussie op zijn: "Jij woont in de Randstad! Jullie snappen het niet!".

Tja, dat discussieert wel moeilijk natuurlijk. Nog los van dat het niet waar is.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  Moderator / Redactie FP donderdag 5 december 2024 @ 13:41:54 #69
183088 crew  TheStigsDutchCousin
Brabo Bastard
pi_215776213
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 december 2024 20:03 schreef Ama het volgende:

[..]
Dit is nog steeds geen antwoord op mijn vraag.
Je weet aan wie je de vraag stelt? :D
"They are rage. Brutal, without mercy. But you.... You will be worse. Rip and tear, until it is done!"
"Omae wa mou shindeiru."
"All we know is... he's called The Stig!"
  roze donderdag 5 december 2024 @ 14:16:37 #70
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_215776529
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 13:41 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:

[..]
Je weet aan wie je de vraag stelt? :D
Ja
Your beauty never ever scared me.
  donderdag 5 december 2024 @ 14:21:16 #71
351926 bloodymary1
pi_215776577
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 13:39 schreef BlackLining het volgende:

[..]
:') Als de argumenten in de wolvendiscussie op zijn: "Jij woont in de Randstad! Jullie snappen het niet!".

Tja, dat discussieert wel moeilijk natuurlijk. Nog los van dat het niet waar is.
Is natuurlijk heel zwart-wit gesteld. Maar het ging er even omdat de berichten van gedode dieren vrijwel niet in het nieuws komen, terwijl die dagelijks aan de orde zijn met vaak grote gevolgen. Alleen domme berichten van een hardlopend meisje dat een wolf heeft gezien, of een hondje dat gebeten is. Boeien.
En veel mensen roepen hier nu eenmaal van alles op basis van wat ze in het nieuws lezen en niet van wat er in de praktijk speelt.
  donderdag 5 december 2024 @ 14:25:30 #72
192657 xpompompomx
^(;,;)^
pi_215776605
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 11:32 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
:') :') :') :') :') :') :') :') :') :')
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  donderdag 5 december 2024 @ 15:28:30 #73
351926 bloodymary1
pi_215777070
quote:
2s.gif Op donderdag 5 december 2024 14:25 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
:') :') :') :') :') :') :') :') :') :')
Jaja, nou weten we het wel. Je loopt achter.
  donderdag 5 december 2024 @ 17:34:17 #74
475083 Lospedrosa
$
pi_215778013
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 11:32 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik bespeur hier wel veel opmerkingen van mensen die totaal niet weten hoe het leven in het buitengebied in werkelijkheid is. In gebieden waar de wolf voorkomt, of in Brabant en Limburg waar het momenteel gelukkig rustig is met de wolf. Alleen gefixeerd en bekend met hoe het er in de Randstad aan toe gaat. Geen enkele affiniteit met de praktijk buiten de Randstad.

Helaas zitten degenen die beslissingen moeten maken ook in de Randstad...
Je hebt ook gewoon gelijk. De hardroepers zijn nooit mensen die buitenaf wonen en gewoon praten met andere mensen of zelf wat hobbybeesten hebben en weten hoe de natuur het land en de relaties daartussen werken.

Het zijn inderdaad randstedelingen of types ontbonden van de natuur en werkelijkheid die in boeren de devil himself zien en denken dat getroffen mensen met wat alpaccas, schapen of geiten echte boeren zijn. Ze zien niet eens verschil joh.
Vakman pur sang
  donderdag 5 december 2024 @ 18:33:02 #75
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215778511
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 17:34 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Je hebt ook gewoon gelijk. De hardroepers zijn nooit mensen die buitenaf wonen en gewoon praten met andere mensen of zelf wat hobbybeesten hebben en weten hoe de natuur het land en de relaties daartussen werken.

Het zijn inderdaad randstedelingen of types ontbonden van de natuur en werkelijkheid die in boeren de devil himself zien en denken dat getroffen mensen met wat alpaccas, schapen of geiten echte boeren zijn. Ze zien niet eens verschil joh.
echte veehouders hebben hun 300 kalf en koebeesten , schapen geiten netjes binnen of in gigantische kippenhokken
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 5 december 2024 @ 19:01:43 #76
475083 Lospedrosa
$
pi_215778741
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2024 18:33 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
echte veehouders hebben hun 300 kalf en koebeesten , schapen geiten netjes binnen of in gigantische kippenhokken
Dat weet zo’n activistische stadse huilebalk toch niet joh.
Vakman pur sang
  Moderator vrijdag 6 december 2024 @ 11:52:16 #77
375570 crew  Cyan9
pi_215784955
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 17:34 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Je hebt ook gewoon gelijk. De hardroepers zijn nooit mensen die buitenaf wonen en gewoon praten met andere mensen of zelf wat hobbybeesten hebben en weten hoe de natuur het land en de relaties daartussen werken.

Het zijn inderdaad randstedelingen of types ontbonden van de natuur en werkelijkheid die in boeren de devil himself zien en denken dat getroffen mensen met wat alpaccas, schapen of geiten echte boeren zijn. Ze zien niet eens verschil joh.
Tuurlijk. Groetjes uit Drenthe. :W
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
  vrijdag 6 december 2024 @ 12:54:55 #78
262933 BlackLining
pi_215785544
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 17:34 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Je hebt ook gewoon gelijk. De hardroepers zijn nooit mensen die buitenaf wonen en gewoon praten met andere mensen of zelf wat hobbybeesten hebben en weten hoe de natuur het land en de relaties daartussen werken.

Het zijn inderdaad randstedelingen of types ontbonden van de natuur en werkelijkheid die in boeren de devil himself zien en denken dat getroffen mensen met wat alpaccas, schapen of geiten echte boeren zijn. Ze zien niet eens verschil joh.
Ja joh, doe er nog een schepje bovenop.

Gewoon even de woonplaats van iemand uit het luchtledige zuigen en op grond daarvan aannemen dat iemand nooit gelijk kan hebben :')

Ga toch weg. Kun je nou écht niet beter?
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  vrijdag 6 december 2024 @ 22:48:11 #79
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215791582
quote:
1s.gif Op vrijdag 6 december 2024 12:54 schreef BlackLining het volgende:

[..]
Ja joh, doe er nog een schepje bovenop.

Gewoon even de woonplaats van iemand uit het luchtledige zuigen en op grond daarvan aannemen dat iemand nooit gelijk kan hebben :')

Ga toch weg. Kun je nou écht niet beter?
nou als je twaalf schaapjes en geitjes hebt dan ga je niet een lelijk hek om je landje zetten hou erdna gewoon mee op

Dan is de lol er gewoon vanaf
Als het zo moet . nou laat dan maar

zet er maar bessenstruiken op
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  vrijdag 6 december 2024 @ 22:48:33 #80
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_215791584
x

[ Bericht 100% gewijzigd door michaelmoore op 06-12-2024 22:48:41 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 7 december 2024 @ 00:02:47 #81
262933 BlackLining
pi_215792131
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 december 2024 22:48 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
nou als je twaalf schaapjes en geitjes hebt dan ga je niet een lelijk hek om je landje zetten hou erdna gewoon mee op

Dan is de lol er gewoon vanaf
Als het zo moet . nou laat dan maar

zet er maar bessenstruiken op
Hier is echt geen touw aan vast te knopen :')
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  dinsdag 17 december 2024 @ 07:51:24 #82
240644 Teslynd
pi_215894738
quote:
1s.gif Op donderdag 5 december 2024 13:39 schreef BlackLining het volgende:

[..]
:') Als de argumenten in de wolvendiscussie op zijn: "Jij woont in de Randstad! Jullie snappen het niet!".

Tja, dat discussieert wel moeilijk natuurlijk. Nog los van dat het niet waar is.
Ze snappen het zelf ook niet, evenals de regering. Belachelijk dat een hek van ca. 1,50 m als een anti-wolvenhek gezien kan worden. Wild als herten en wolven kan over barrières van 2m springen. Van wolven konden we zien dat ze ook in gaasafzettingen een eind omhoog kunnen klimmen. Of tunneltjes graven onder de afzettingen door. Dus in de ergste situaties de schapen 's nachts ophokken. Maar kan dat in de warme zomerperiodes?
  zaterdag 28 december 2024 @ 10:54:20 #83
167737 KlapMongeaul
pi_216043852
150 schapen verloren en geen hekel aan de wolf hebben en er zelfs een remedie tegen hebben ^O^

https://www.nu.nl/wolf/63(...)dieren-met-rust.html
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  Vis een optie? zaterdag 28 december 2024 @ 12:21:20 #84
70532 loveli
N
pi_216045449
Wat als alle schapen/pony's/kleinvee op deze manier beschermd zijn? De wolf wordt geen vegetariër.
crap in = crap out
  zaterdag 28 december 2024 @ 12:23:24 #85
262933 BlackLining
pi_216045488
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 12:21 schreef loveli het volgende:
Wat als alle schapen/pony's/kleinvee op deze manier beschermd zijn? De wolf wordt geen vegetariër.
Gewoon het normale menu. Reewild, zwijnen en dergelijken.

Kunnen de jagers ook wat nuttigs gaan doen met hun leven :)
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  zaterdag 28 december 2024 @ 12:34:43 #86
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216045772
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 12:21 schreef loveli het volgende:
Wat als alle schapen/pony's/kleinvee op deze manier beschermd zijn? De wolf wordt geen vegetariër.
kleine malse kindjes

wilde zwijnen hebben een veel te dikke huid en zijn snel, herten zijn zeker veel te snel , hazen ook, en de wolf is lui

maar veulens lopen er zat in nederland schapen ook nog wel veel, ganzen en eenden ook
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 28 december 2024 @ 12:35:47 #87
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216045797
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 december 2024 07:51 schreef Teslynd het volgende:

[..]
Ze snappen het zelf ook niet, evenals de regering. Belachelijk dat een hek van ca. 1,50 m als een anti-wolvenhek gezien kan worden. Wild als herten en wolven kan over barrières van 2m springen. Van wolven konden we zien dat ze ook in gaasafzettingen een eind omhoog kunnen klimmen. Of tunneltjes graven onder de afzettingen door. Dus in de ergste situaties de schapen 's nachts ophokken. Maar kan dat in de warme zomerperiodes?
ja wolven zijn zeer leergierig / inventief om bij de prooi te komen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 28 december 2024 @ 13:47:33 #88
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216047292
quote:
1s.gif Op woensdag 4 december 2024 17:58 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Men hoeft niet veel meer te jagen, omdat de wolf het in flink in stand houd.

https://archive.ph/CoOkv
in stand, ?? zullen na de schapen alleen nog veulens en geiten over zijn en kindjes

kindjes in stand houden

quote:
Waarom eet wolf prooi niet op?
"De wolf jaagt niet op schapen om ze op te eten, maar omdat hij het leuk vindt.
Dit kan leiden tot iets wat we 'surplus killing' noemen." Een verschijnsel waarin een roofdier meer doodt dan hij kan opeten. "Wolven leren al jong wat een prooi is", vervolgt Van Liere.31 mrt 2023
herten vangen vastbinden aan bomen, dan zal de wolf wel lekker vinden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 28 december 2024 @ 15:48:19 #89
167737 KlapMongeaul
pi_216049573
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 13:47 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
in stand, ?? zullen na de schapen alleen nog veulens en geiten over zijn en kindjes

kindjes in stand houden
[..]
herten vangen vastbinden aan bomen, dan zal de wolf wel lekker vinden
Kan je gewoon eens een keer normaal inhoudelijk reageren ipv altijd maar dat domme infantiele gelul over kindjes die worden opgegeten?
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zaterdag 28 december 2024 @ 15:50:13 #90
167737 KlapMongeaul
pi_216049609
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 12:34 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
kleine malse kindjes

wilde zwijnen hebben een veel te dikke huid en zijn snel, herten zijn zeker veel te snel , hazen ook, en de wolf is lui

maar veulens lopen er zat in nederland schapen ook nog wel veel, ganzen en eenden ook
Ik mag toch hopen dat iemand als jij vanaf een gesloten afdeling reageert want je obsessie voor kleine kinderen is gewoon eng.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zondag 29 december 2024 @ 09:24:05 #91
262933 BlackLining
pi_216064384
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 15:50 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Ik mag toch hopen dat iemand als jij vanaf een gesloten afdeling reageert want je obsessie voor kleine kinderen is gewoon eng.
Ik zou inderdaad liever hebben dat mijn kinderen een wolf tegenkomen dan dat ze ineens met die kerel oog in oog staan :X
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
  zondag 29 december 2024 @ 12:18:46 #92
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_216067484
quote:
1s.gif Op zaterdag 28 december 2024 10:54 schreef KlapMongeaul het volgende:
150 schapen verloren en geen hekel aan de wolf hebben en er zelfs een remedie tegen hebben ^O^

https://www.nu.nl/wolf/63(...)dieren-met-rust.html
quote:
Het gaat om biologische stoffen, maar de precieze samenstelling wil Hoiting niet verklappen. Hij is bang dat iemand ermee aan de haal gaat "en het verprutst".
Uhu... Kwam Johannes Wardenier ook niet uit die omgeving? :')

Geloof geen snars van zijn verhaal.
  zondag 29 december 2024 @ 12:22:24 #93
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216067556
quote:
10s.gif Op zondag 29 december 2024 12:18 schreef AchJa het volgende:

[..]
[..]
Uhu... Kwam Johannes Wardenier ook niet uit die omgeving? :')

Geloof geen snars van zijn verhaal.
iemand die vrijwillig zijn eigen gefokte schapen levend laat slopen door die ondieren ,ik geloof het ook niet
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  roze zondag 29 december 2024 @ 12:34:04 #94
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_216067809
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 december 2024 15:50 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Ik mag toch hopen dat iemand als jij vanaf een gesloten afdeling reageert want je obsessie voor kleine kinderen is gewoon eng.
Sowieso moet hij eens leren dat wolven vrijwel nooit mensen aanvallen. Krijg steeds meer het idee dat sommige mensen zich helemaal niet hebben ingelezen. :')
Your beauty never ever scared me.
  zondag 29 december 2024 @ 13:17:19 #95
167737 KlapMongeaul
pi_216068553
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 12:22 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
iemand die vrijwillig zijn eigen gefokte schapen levend laat slopen door die ondieren ,ik geloof het ook niet
80% van de boeren bedoel je?
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zondag 29 december 2024 @ 13:19:25 #96
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216068603
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 13:17 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
80% van de boeren bedoel je?
schapenhouders of veehouders of private partijen zoals ik met een paar lieve schaapjes en geitjes achter het huis
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 29 december 2024 @ 13:33:54 #97
167737 KlapMongeaul
pi_216068923
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 13:19 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
schapenhouders of veehouders of private partijen zoals ik met een paar lieve schaapjes en geitjes achter het huis
Allen hebben zorgPLICHT.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
  zondag 29 december 2024 @ 13:51:35 #98
475083 Lospedrosa
$
pi_216069406
Wat een vervelende discussie is het ook. :')
Vakman pur sang
  zondag 29 december 2024 @ 13:58:31 #99
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_216069525
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 13:33 schreef KlapMongeaul het volgende:

[..]
Allen hebben zorgPLICHT.
me zus heeft een zorgplicht, van mijn schaapje en kipjes moet je afblijven met je tengels

sommigen zetten al wel strikken, maar ik nog niet
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zondag 29 december 2024 @ 14:49:59 #100
167737 KlapMongeaul
pi_216070442
quote:
0s.gif Op zondag 29 december 2024 13:58 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
me zus heeft een zorgplicht, van mijn schaapje en kipjes moet je afblijven met je tengels

sommigen zetten al wel strikken, maar ik nog niet
Me zus… is dit een act of ben ik gewoon in discussie met een onnozelaar?

Verder heb jij gewoon zorgplicht als je dieren hebt, als je dat niet kan zouden ze je dieren af moeten pakken.
De heer is mijn herder, maar honderd euro brengt me verder.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')