Het bekt zo lekker populistisch.quote:Op maandag 11 november 2024 10:39 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Heb je het artikel daadwerkelijk gelezen?
De situatie is natuurlijk duidelijk verkeerd ingeschat, maar er zijn veel meer partijen bij die inschatting betrokken dan alleen Halsema. Het spreekt voor zich dat er fouten gemaakt zijn, maar achteraf is het ook wel altijd makkelijk lullen ("wat een dom wijf!).
Een ambtelijk apparaat dat reageert op feiten en niet op narratieven.quote:Op maandag 11 november 2024 10:42 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Ik weet niet wat men hier dan wil?
Een ambtelijk apparaat dat precies jouw gedachtegoed uitdraagt? Dat is ook nergens goed voor.
Maar ze gaan verder met het succesvolle "draaiboek vrede" en met de belangenorganisaties in gesprek. Ohja, en er is een noodverordening afgekondigd waarmee de reet al op dag 1 is afgeveegdquote:Op maandag 11 november 2024 10:38 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Je vraagt je ook af wanneer iets 'genoeg geschuurd' heeft. Opening Holocaust museum was een totale aanfluiting. Zeven oktober jl. was een totale aanfluiting.
Nu staan we internationaal dusdanig slecht op de kaart dat het naast de angst die de Joodse bevolking ervaart, het ons ook economisch zal gaan schaden.
Voor progressief en linkse media zoals de NRC is het allerbelangrijkste om de Islam en Islamtische gemeenschapen ten koste van alles uit de wind te houden. Dit kun je bijna zien als een van hun belangrijkste missies in de journalistieke berichtgeving.quote:Op maandag 11 november 2024 10:37 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Bizar en misselijkmakend in hoeveel bochten de MSM zich wringen om dit op de Joden te schuiven. Niks over de georganiseerde berichten op Telegram, de mate van planning van deze aanvallen voorafgaand aan welk incident dan ook, de nareacties in de moslimgemeenschap (het trots delen van de video's) etc. etc. etc.
De normen en waarden vervagen blijkbaar snel. Dingen afkeuren moet altijd maar je mag wel bij democratische principes blijven.quote:Op maandag 11 november 2024 10:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat jij je nog eens uit zou spreken voor de cancel-cultuur
Dat gaat op meerdere lagen fout, dat is niet voorbehouden aan links of rechts of welke hokje dan ook.quote:Op maandag 11 november 2024 10:45 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Een ambtelijk apparaat dat reageert op feiten en niet op narratieven.
Ja. Alsof het een misdrijf betreft. Nee. Meteen oproepen tot ontslag van deze man.quote:Op maandag 11 november 2024 10:45 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
De normen en waarden vervagen blijkbaar snel. Dingen afkeuren moet altijd maar je mag wel bij democratische principes blijven.
Ik zou eerlijk gezegd als ouder best trots zijn dat mijn kind zo jong al deze passie en dit initiatief toonde. Hij hangt ook niet rond, hij doet iets nuttigs. In tegenstelling tot die jongens op die scooters waarvan de ouders waarschijnlijk echt niet weten waar hun larven uithangen en wat ze uitvreten.quote:Op maandag 11 november 2024 10:07 schreef Hathor het volgende:
[..]
En naar school de volgende dag hoeft niet of zo? Het was gewoon een doordeweekse dag en volgens mij valt dat ventje nog onder de leerplichtwet. En hoort dus niet om 1 uur s'nachts rond te hangen in de buurt van het CS.
Noem me maar ouderwets, maar ik vind de ouders van dat ventje nalatig.
NRC, Volkskrant, nu.nl, NOS etc. horen niet bij die MSM die ook maar enigszins ongekleurd hierover kunnen berichten.quote:Op maandag 11 november 2024 10:42 schreef manny het volgende:
[..]
Weet niet welke MSM jij leest, maar ik lees voldoende over de aanvallen op de supporters en het delen van de nare filmpjes door voetballers en andere lieden die "de Palestijnse zaak" een warm hart toedragen.
en dat er dan ergens iemand schrijft: onder die voetbalsupporters uit Israel zaten ook een stel nationalistische mafkezen die de boel liepen op te stoken, dat kan natuurlijk ook waar zijn. Het 1 sluit het andere niet uit, en over beiden kun je een stukje schrijven.
Niet alleen in Amsterdam, in het hele land wonen antisemitische linkse gekken.quote:Op maandag 11 november 2024 10:37 schreef Zoddie het volgende:
[..]![]()
Die zelfingenomen kop alleen al,
Net als die andere gemeenteraadslid die op Twitter zat te juichen en het geweldig vond wat er die nacht gebeurde "Koekje van eigen deeg"
Wat een debielen zitten er in de gemeenteraad van Amsterdam zeg.
En dat is wat er in onze hoofdstad misgaat.quote:Op maandag 11 november 2024 10:45 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Een ambtelijk apparaat dat reageert op feiten en niet op narratieven.
Ach ja, dat is een modewoord, 'cancelcultuur'. Het is essentieel dat ons ambtenarenapparaat onpartijdig is en ons allen dient. Als jij een ambtenaar bent, dan kun je eenvoudigweg niet de wetten van onze samenleving negeren op het moment dat die je niet bevallen. Kom je in gewetensnood, dan moet je maar ontslag nemen.quote:Op maandag 11 november 2024 10:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat jij je nog eens uit zou spreken voor de cancel-cultuur
Echt ik sta perplex van dit gelul. "Onze moslimgemeenschap" heeft helemaal geen hol te maken met het geweld in Gaza.quote:Op maandag 11 november 2024 10:40 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Die les is totaal niet geleerd. Dit was een gigantische PR overwinning voor de hardliners in Israel en "jongeren" hebben zich weer eens van hun slechtste kant laten zien. Woorden als jodenjacht en het gebruikelijke hyena gedrag waar Wilders populair door is geworden blijven hangen.
[..]
Ja dus? Er leven meer Marokkanen in Amsterdam dan joden. Verwacht jij van joden dat ze stil in een hoekje gaan staan als een menigte mensen oproept om hun dood te maken? Nee? Waarom dan wel bij onze moslimgemeenschap?
Ik heb LinkedIn eraf getiefd onlangs omdat hordes mensen het als hun dagboek gebruiken. Heb je niks meer aan.quote:Op maandag 11 november 2024 10:39 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Sterker nog, het is de norm. Ik open mijn LinkedIn deze dagen maar niet.
Daar hadden ze tot voor kort een burgemeester die bij een daadwerkelijke terroristische aanslag in zijn stad de volgende dag riep dat het motief nog maar onderzocht moest worden omdat hij ook dagelijks Allahoe akbar riep.quote:Op maandag 11 november 2024 10:48 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
En dat is wat er in onze hoofdstad misgaat.
Horen jullie al iets over Rotterdam?
Ah, dus volgende keer wanneer een of een aantal (Nederlandse) Marokkanen iets slechts roepen over anderen gaan we willekeurige mensen van Marokkaanse afkomst opjagen en in elkaar slaan?quote:Op maandag 11 november 2024 10:40 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Die les is totaal niet geleerd. Dit was een gigantische PR overwinning voor de hardliners in Israel en "jongeren" hebben zich weer eens van hun slechtste kant laten zien. Woorden als jodenjacht en het gebruikelijke hyena gedrag waar Wilders populair door is geworden blijven hangen.
[..]
Ja dus? Er leven meer Marokkanen in Amsterdam dan joden. Verwacht jij van joden dat ze stil in een hoekje gaan staan als een menigte mensen oproept om hun dood te maken? Nee? Waarom dan wel bij onze moslimgemeenschap?
En de rest van al zijn jaren waren een dikke prima.quote:Op maandag 11 november 2024 10:50 schreef Caland het volgende:
[..]
Daar hadden ze tot voor kort een burgemeester die bij een daadwerkelijke terroristische aanslag in zijn stad de volgende dag riep dat het motief nog maar onderzocht moest worden omdat hij ook dagelijks Allahoe akbar riep.
Mijn feed is bijzonder politiek. Zou ik me daar uitspreken, dan weet ik niet of ik nog werkzaam zou kunnen zijn in het hoger onderwijs. Het is verschrikkelijk triest, maar daarom houd ik mijn mond.quote:Op maandag 11 november 2024 10:50 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik heb LinkedIn eraf getiefd onlangs omdat hordes mensen het als hun dagboek gebruiken. Heb je niks meer aan.
Daar zijn de meningen nogal over verdeeld. Alhoewel ik niet geloof dat dat bij een ander poppetje heel veel anders gaat zijn. Dat geldt ook voor Halsema.quote:Op maandag 11 november 2024 10:51 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
En de rest van al zijn jaren waren een dikke prima.
Nou jongens stop de persen. Islam terrorisme is opgelost. Ze zijn geen enkel gevaar meer want niet-moslims zijn met meer.quote:Op maandag 11 november 2024 10:43 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Die aanvallen hadden ze al gepland nog VOOR enige slogans. Daarnaast leven er inderdaad meer Marokkanen. Dus welk gevaar vormden die supporters voor Marokkanen?
Ik ga me daar ook niet politiek uitspreken. Wat een armoede is LinkedIn geworden.quote:Op maandag 11 november 2024 10:51 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Mijn feed is bijzonder politiek. Zou ik me daar uitspreken, dan weet ik niet of ik nog werkzaam zou kunnen zijn in het hoger onderwijs. Het is verschrikkelijk triest, maar daarom houd ik mijn mond.
Ik doe maatschappelijk werk en ik durf me hier nieteens te uiten.quote:Op maandag 11 november 2024 10:51 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Mijn feed is bijzonder politiek. Zou ik me daar uitspreken, dan weet ik niet of ik nog werkzaam zou kunnen zijn in het hoger onderwijs. Het is verschrikkelijk triest, maar daarom houd ik mijn mond.
Dat zijn grote oorlogsstokers en in mijn ogen dus geen eigen burgers.quote:Op maandag 11 november 2024 10:17 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat raar toch..wat zou daar de reden van kunnen zijn, denk je?
Dat we het leger niet inzetten tegen onze eigen burgers.
Ik zou het in het algemeen trouwens ook niet goed doen. Ik werk met vogels van diverse pluimage samen en wil niet dat een politiek standpunt onze samenwerking in de weg zit. In persoonlijk contact kan politiek best ter sprake komen. Ik vind het sowieso interessant om diverse standpunten te horen, in deze tijden vooral van mijn collega's uit Iran. Ik betreur het alleen dat ik vaak niet vrijuit kan spreken, dat in de hoofdstad een afwijkend standpunt (kritisch op links, kritisch op de islam) niet wordt getolereerd.quote:Op maandag 11 november 2024 10:53 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik doe maatschappelijk werk en ik durf me hier nieteens te uiten.
De wereld houdt niet op bij de grensovergang met België.quote:Op maandag 11 november 2024 10:49 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Echt ik sta perplex van dit gelul. "Onze moslimgemeenschap" heeft helemaal geen hol te maken met het geweld in Gaza.
Laat staan dat dit ook maar enig recht geeft om iemand in elkaar te beuken omdat er voetbalhooligans hooligan spelen.
Zo ken ik er nog wel een. Nederlandse joden hebben niets te maken met Israëls oktober 7 dus allemaal jullie kop houden!! Zei jij nooit omdat je dit niet geloofd.quote:Op maandag 11 november 2024 10:49 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Echt ik sta perplex van dit gelul. "Onze moslimgemeenschap" heeft helemaal geen hol te maken met het geweld in Gaza.
Laat staan dat dit ook maar enig recht geeft om iemand in elkaar te beuken omdat er voetbalhooligans hooligan spelen.
De Nederlandse democratische rechtsstaat en openbare orde en veiligheid houdt daar wél op.quote:Op maandag 11 november 2024 10:57 schreef Lokale_Notabele het volgende:
[..]
De wereld houdt niet op bij de grensovergang met België.
Op werk en met vage vrienden, waren mijn regels altijd.quote:Op maandag 11 november 2024 10:56 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik zou het in het algemeen trouwens ook niet goed doen. Ik werk met vogels van diverse pluimage samen en wil niet dat een politiek standpunt onze samenwerking in de weg zit. In persoonlijk contact kan politiek best ter sprake komen. Ik vind het sowieso interessant om diverse standpunten te horen, in deze tijden vooral van mijn collega's uit Iran. Ik betreur het alleen dat ik vaak niet vrijuit kan spreken, dat in de hoofdstad een afwijkend standpunt (kritisch op links, kritisch op de islam) niet wordt getolereerd.
Nee want je moet je klote poten thuishouden. Wat je wel mag doen is posten wat die boefjes gedaan hebben voor het geweldsincident zonder een antisemiet of goedprater te worden genoemd.quote:Op maandag 11 november 2024 10:50 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Ah, dus volgende keer wanneer een of een aantal (Nederlandse) Marokkanen iets slechts roepen over anderen gaan we willekeurige mensen van Marokkaanse afkomst opjagen en in elkaar slaan?
Daar gaat het wel verkeerd ja in de vergelijking dat dit 'een gewone voetbalrel is'.quote:Op maandag 11 november 2024 02:42 schreef the-eye het volgende:
[..]
Begrijp ik je goed als je zegt dat we paspoort controles in Amsterdam om te zien of iemand jood/Israeli is, gewoon moeten scharen onder voetbalgeweld?
Een demonstratie toestaan bij een herdenking met de nodige confrontaties was anders ook een flinke flater. Het is wel een beetje stapelen wat ze doet.quote:Op maandag 11 november 2024 10:39 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Heb je het artikel daadwerkelijk gelezen?
De situatie is natuurlijk duidelijk verkeerd ingeschat, maar er zijn veel meer partijen bij die inschatting betrokken dan alleen Halsema. Het spreekt voor zich dat er fouten gemaakt zijn, maar achteraf is het ook wel altijd makkelijk lullen ("wat een dom wijf!).
Het zijn eerst de Joden, daarna de vrouwen, daarna de mannen...quote:Op maandag 11 november 2024 07:23 schreef Bassie48 het volgende:
Zo lang onze politici laffe honden zijn en geen drastische maatregelen durven te nemen, kunnen joden en straks ook alle overige niet-moslims niet meer veilig op straat lopen.
Doe ik ook niet met collega’s. Kan prima gesprekken hebben over een heleboel andere dingen.quote:Op maandag 11 november 2024 10:59 schreef Droopie het volgende:
[..]
Op werk en met vage vrienden, waren mijn regels altijd.
Geen gesprekken over politiek, geen religie en buiten Rotterdam niet over voetbal.
Dan is de kans dat je kansloze discussies of ruzie krijgt minimaal.
Iedereen mag zich ergens over uitspreken of ergens voor demonstreren.quote:Op maandag 11 november 2024 10:58 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Zo ken ik er nog wel een. Nederlandse joden hebben niets te maken met Israëls oktober 7 dus allemaal jullie kop houden!! Zei jij nooit omdat je dit niet geloofd.
Ik heb nergens gezegd dat eigenrichting mag of goed is. Waar ik wel klaar mee ben is de totaal doorgeslagen Israël verering hier. Hooligans slopen de stad en je mag het niet eens zeggen want dan ben je antisemiet. Mensen fantaseren al 17 topics lang dat de Mossad eindelijk wat Marokkanen in Nederland komt vermoorden. Totaal van het padje af.
Demonstreren is een grondrecht, daar moet je niet te licht mee omgaan. Normaal moet het ook in gehoor en zichtsafstand zijn. Daarvan is Halsema al afgeweken door de demonstratie 300m verderop te zetten. Veel verder verplaatsen kan je ook niet doen want dan doe je de demonstratie teniet.quote:Op maandag 11 november 2024 11:01 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Een demonstratie toestaan bij een herdenking met de nodige confrontaties was anders ook een flinke flater. Het is wel een beetje stapelen wat ze doet.
Iets wat ze in Belgie wel kunnen. Bovenop die groep zitten.quote:Op maandag 11 november 2024 08:20 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
[..]
Om te beginnen de terrorismewet nu echt in werking stellen. Grootschalige politie- en militaire acties in gebieden waar veel Marokkanen en Arabieren wonen en gevaarlijke elementen uitschakelen.
Een andere optie is natuurlijk dat er een burgeroorlog optreedt.
Je hebt als burgemeester de bestuurlijke tools om een demonstratie van een herdenking te scheiden. Nergens staat geschreven dat dat hoorbaar moet zijn. Ik denk ook niet dat ze een demonstratie toe zou staan die hoorbaar is op de Dam op 4 mei.quote:Op maandag 11 november 2024 11:03 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Demonstreren is een grondrecht, daar moet je niet te licht mee omgaan. Normaal moet het ook in gehoor en zichtsafstand zijn. Daarvan is Halsema al afgeweken door de demonstratie 300m verderop te zetten. Veel verder verplaatsen kan je ook niet doen want dan doe je de demonstratie teniet.
Ik denk niet dat je Halsema hierin heel veel kan verwijten.
Dit!!!!!!quote:Op maandag 11 november 2024 08:21 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Feiten benoemen heeft niets met moslimhaat te maken. Joden zijn de kanaries in de kolenmijn, dat is al jaren overduidelijk. En de rest volgt vanzelf, homoseksuelen, transgenders, vrouwen zonder hoofddoek en ga zo maar door.
Heb je de vorige ophef gemist toen er een pro-palestina demonstratie was nabij de Dam waar er een herdenking was? Of de demonstratie bij opening van Holocaustmuseumquote:Op maandag 11 november 2024 11:04 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Je hebt als burgemeester de bestuurlijke tools om een demonstratie van een herdenking te scheiden. Nergens staat geschreven dat dat hoorbaar moet zijn. Ik denk ook niet dat ze een demonstratie toe zou staan die hoorbaar is op de Dam op 4 mei.
Behalve dat die tegendemonstratie (tegen een herdenking he, niet een andere demonstratie) verplaatst werd naar op de route die de mensen die naar de herdenking wilden moesten nemen. Amateuristisch gewoon.quote:Op maandag 11 november 2024 11:03 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Demonstreren is een grondrecht, daar moet je niet te licht mee omgaan. Normaal moet het ook in gehoor en zichtsafstand zijn. Daarvan is Halsema al afgeweken door de demonstratie 300m verderop te zetten. Veel verder verplaatsen kan je ook niet doen want dan doe je de demonstratie teniet.
Ik denk niet dat je Halsema hierin heel veel kan verwijten.
Natuurlijk wel. Demonstratie is niet heilig zoals ze in Amsterdam lijken te denken. Als de openbare orde en veiligheid niet gegarandeerd kan worden moet je het nooit toestaan.quote:Op maandag 11 november 2024 11:03 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Demonstreren is een grondrecht, daar moet je niet te licht mee omgaan. Normaal moet het ook in gehoor en zichtsafstand zijn. Daarvan is Halsema al afgeweken door de demonstratie 300m verderop te zetten. Veel verder verplaatsen kan je ook niet doen want dan doe je de demonstratie teniet.
Ik denk niet dat je Halsema hierin heel veel kan verwijten.
Ja dat was ook een blunder en nee, ze heeft de bestuurlijke tools om het te scheiden.quote:Op maandag 11 november 2024 11:07 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Heb je de vorige ophef gemist toen er een pro-palestina demonstratie was nabij de Dam waar er een herdenking was? Of de demonstratie bij opening van Holocaustmuseum
Dat moest gewoon binnen gehoor en zichtsafstand. Zo heeft de Europese rechter dat bepaald. Het moet within site and sound zijn.
Ja België heeft inderdaad totaal geen grotere problematiek met dezelfde soort groepen in o.a. Antwerpen en Brussel.quote:Op maandag 11 november 2024 11:04 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Iets wat ze in Belgie wel kunnen. Bovenop die groep zitten.
Er gaat al jaren te weinig geld naar de politie. Dat was al zo onder vorig kabinet en is niet veranderd met huidige kabinet dus daar zou je eventueel mee kunnen beginnen ja.quote:Op maandag 11 november 2024 11:07 schreef Droopie het volgende:
Voordat er terrorisme wetgeving in gang gezet wordt, zou je misschien ook eerst eens de beschikbare wetgeving ten volle benutten. Het is nogal wat om alles uit de kast te halen en basisrechten ingeperkt worden.
Begin eerst eens met mensen te arresteren en volgens de huidige wetgeving te straffen.
Het wetboek biedt genoeg handvaten om dit de kop in te drukken, alleen moet je wel willen en de noodzaak inzien.
Stel je wat duw en trekwerk rond een voetbalwedstrijd nu gelijk aan de deportatie van joden in WWII?quote:Op maandag 11 november 2024 11:02 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Iedereen mag zich ergens over uitspreken of ergens voor demonstreren.
Maar wat er donderdag is gebeurd is echt een totale schande. De laatste keer dat joden zo over straat liepen is zo'n 83 jaar geleden. En daar mag je je behoorlijk voor schamen. Vooral als je het goed loopt te praten omdat wat achterlijke ultras zich misdragen.
Heel treurig.
Had jouw post niet eens gelezen,quote:Op maandag 11 november 2024 08:33 schreef Montagui het volgende:
In het eerste deel van deze topicreeks was al duidelijk dat 'de Jodenjacht' niets met voetbalgeweld van hooligans te maken heeft maar puur vanuit antisemitisme en Jodenhaat al van te voren was opgezet en aangekondigd vanuit de Marokkaanse gemeenschap.
De wedstrijd was alleen een aanleiding om tot Jodenjacht over te gaan (mogelijk omdat er dan een groep Joden duidelijk herkenbaar waren aan hun Maccabi outfit). Dat er Maccabi hooligans zich misdragen hebben (al vanaf het begin door mij veroordeeld) komt de goedpraters alleen lekker uit om af te leiden van de ware toedracht van het geweld.
Nu na 17 delen moet dit constant vermeld blijven worden. Het is de gaslighting tactiek die in het mo wel werkt met de paliwoonpropaganda.
Hier is een deel gelukkig wel iets slimmer en hebben ze door dat die groep een stel leugenaars zijn.
Echt he.
quote:Op maandag 11 november 2024 11:00 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Daar gaat het wel verkeerd ja in de vergelijking dat dit 'een gewone voetbalrel is'.
Samen met dat het eigenlijk direct door hunzelf een Jodenjacht is genoemd en al dagen van te voren georganiseerd is.
Kansloos die gaslighting.
Het is iedere keer zo dat als Joden wat wordt aangedaan het de volgende dagen zo wordt gedraaid door een bepaalde groep dat het de Joden hun eigen schuld is en ze het nog eens zelf moeten bewijzen ook dat het hun schuld niet is. En intussen die islamietjes maar lachen en vrijuit gaan.
WTF man.
Ik heb na de gebeurtenissen in Amsterdam een nog ergere bloedhekel gekregen aan linkse politici. Ze zijn antisemitisch en ze hebben niks met de Nederlandse cultuur.quote:Telegraaf, 11-11-2004
Een mailtje naar het buitenland begin ik al jaren standaard met de zin ’Greetings from Amsterdam!’ Altijd een leuke binnenkomer en de ontvanger reageert er vaak heel enthousiast op. Toch denk ik dat ik voorlopig maar een andere aanhef ga kiezen, want een klein groepje tuig van de richel heeft Amsterdam in een kwaad daglicht gezet.
Het was me het weekje wel. Woensdagochtend werd ik nog enigszins verbaasd wakker toen ik zag dat Donald Trump de verkiezingen in Amerika had gewonnen. Zagen de meeste Amerikanen dan niet dat Trump liegt dat hij barst, iedereen ophitst en volstrekt onvoorspelbaar is? Iemand die ook de democratie niet respecteert? Zo iemand wil je toch niet als president?
Amerikanen willen Trump wel als president
Maar de meeste Amerikanen willen hem wél als president en Trump kreeg niet alleen de meeste stemmen, maar krijgt nu ook de meerderheid in de Eerste en Tweede Kamer, plus controle over de Hoge Raad.
Als ik een analyse van de koude grond moet geven, dan denk ik dat de democraten te veel aandacht hebben gehad voor de kleine minderheden in de samenleving en te weinig aandacht voor de grote groep Amerikanen die bang is voor het verlies van hun baan, koopkracht en kansen.
Elitaire politici
De meeste Amerikanen hebben zo langzamerhand een bloedhekel gekregen aan de elitaire linkse politici die het podium geven aan iedereen met een afwijkende stem en die vrijheid voor iedereen als het hoogste goed zien. Elitaire politici die blind zijn voor de zorgen van de hardwerkende Amerikanen, maar ondertussen wel alle begrip hebben voor iedere minderheid met een afwijkende mening en erop staan dat zij alle ruimte krijgen om zich te uiten. Vrijheid, weet u wel. Hoe linkser de politiek, hoe meer aandacht voor de minderheden en hoe réchtser de politiek, hoe meer aandacht voor de problemen van de meerderheid. Dus het is niet zo verwonderlijk dat de Amerikanen massaal rechts hebben gestemd.
In ons land is het niet anders. Steeds vaker bepaalt een kleine groep het voor de meerderheid. En wat doen onze linkse politici? Zij geven nog steeds de minderheden voorrang op de grote meerderheid.
Je kunt in ons land een gesluierde Somalische asielzoeker zijn die moeite heeft om met vijftien kinderen een geschikte woning te vinden, of een klimaatactivist die zijn eigen overtuiging belangrijker vindt dan de duizenden forensen die door zijn actie niet op hun werk kunnen komen. Je kunt als lid van de LHBTQIA+ groep een afwijkende seksuele oriëntatie hebben of je daar juist tegen keren. Je bent een minderheid, dus je wordt gehoord. Sterker nog, er wordt begripvol naar je geluisterd en je krijgt alle ruimte om je mening te laten horen, desnoods met geweld want dat heet in ons land het ’recht om te demonstreren’.
Demonstraties
Tijdens corona moesten ondernemers hun deuren sluiten vanwege besmettingsgevaar, maar waren demonstraties wél toegestaan. Een kleine groep klimaatactivisten van Extinction Rebellion mag naar hartenlust snelwegen, luchthavens en sluizen blokkeren, schade berokkenen en rotzooi trappen. Zij frustreren daarmee de grote groep werkende Nederlanders, omdat die niet naar hun werk kunnen of uren in de file staan. Ondernemers moeten met lede ogen aanzien dat ze weer geen omzet kunnen maken of hoe hun pand beschadigd wordt. Alles onder het mom van demonstratievrijheid.
De opening van het Holocaustmuseum torpederen? Moet kunnen in Amsterdam. Een waardige bijeenkomst op de Dam om de aanval van Hamas op 7 oktober te herdenken? Een kleine groep rotzooitrappers heeft alle recht om hiertegen te demonstreren en dit te verstoren. Want ja, demonstratierecht is een groot goed en vrijheid voor allen hè? De minderheid mag het in ons land gerust voor de meerderheid verpesten.
Alle aandacht gaat uit naar de kleine groepen, rassen, immigranten die vinden dat zij gehoord moeten worden én vooral dat zij hun zin moeten krijgen. Maar wie luistert er nog naar de meerderheid?
Triest dieptepunt
Als je denkt dat het niet erger kan, dan heb je vorige week nog niet meegemaakt. Het trieste dieptepunt zijn toch wel de laffe aanvallen op Joodse supporters in Amsterdam vorige week. GL-burgemeester Femke Halsema vindt het ’onverdraagzaam en onverteerbaar’. Dat vind ik een understatement. Ik zou me doodschamen.
En eigenlijk komt allemaal weer op hetzelfde neer: linkse politici komen niet op voor de belangen van de werkende Nederlander. Linkse politici zijn de hoogopgeleide, stedelijke elite die alleen aandacht heeft voor het klimaat en voor alle minderheden.
Hoe rechtser de politieke koers, hoe minder voorrang de minderheden krijgen op de meerderheid en daar snakken we inmiddels wel naar.
Als de linkse politici doorgaan met het uiten van zalvende woorden over demonstranten en activisten en minderheden blijven pamperen dan is het niet zo gek dat we steeds rechtser gaat stemmen. Als linkse politici blind blijven voor de zorgen van de meerderheid, dan is Amerika ons voorland.
Daar heeft Halsema ook allerlei verklaringen over gedaan waarover experts hebben gezegd dat het terecht was.quote:Op maandag 11 november 2024 11:07 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Behalve dat die tegendemonstratie (tegen een herdenking he, niet een andere demonstratie) verplaatst werd naar op de route die de mensen die naar de herdenking wilden moesten nemen. Amateuristisch gewoon.
Niet heilig, maar wel een heel belangrijk grondrecht. Een rechter maakt korte metten mee als je het zomaar verbiedt. Dat moet je wel echt heel goed onderbouwen.quote:Op maandag 11 november 2024 11:07 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Natuurlijk wel. Demonstratie is niet heilig zoals ze in Amsterdam lijken te denken. Als de openbare orde en veiligheid niet gegarandeerd kan worden moet je het nooit toestaan.
Nu kan er ineens wel een noodverordening uitgaan.
Dit is zo goed als een kopie van 4 jaar geleden. Ze heeft in die tijd helemaal niks geleerd van haar fouten.quote:Op maandag 11 november 2024 10:38 schreef Tjoent het volgende:
Je vraagt je ook af wanneer iets 'genoeg geschuurd' heeft.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |