Als de Democraten met een steengoede presidentskandidaat komen (Obama 2.0, dus geen Harris, Biden of Mevr. Clinton) dan zie ik Florida en Texas nog blauw kleuren ook, of de Republikeinen moeten met een waardeloze presidentskandidaat komen. California en New York zie ik daarentegen niet rood kleuren. Obama en Dhr. Clinton hadden toch ook gewonnen in typische Republikeinse Staten als Iowa, Indiana en Ohio.quote:Op zaterdag 2 november 2024 07:21 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het ging me er vooral om dat dit staten zijn waar een heel fors aantal kiesmannen vergeven worden en het dus absoluut niet zo is dat ze er niet toe doen. Californië en New York inderdaad heel betrouwbaar blauw, Texas heel betrouwbaar rood (wat minder in marge, maar wel heel consistent met vrij weinig beweging) en Florida lijkt steeds verder weg te drijven bij de Democraten. Dat was natuurlijk in het jaar 2000 de ultieme swing state, maar dat is de laatste jaren niet meer het geval.
Kortom: Trump wordt het waarschijnlijk.quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Grote kans dat het met name in Pennsylvania aan komt op een paar duizend stemmen, dat wordt dan sowieso hertellen. En de kandidaat die Pennsylvania wint, heeft zeer grote kans president te worden.
Laatste peiling die ik zag gaf Trump 0,2% voorsprong, dan is er dus nog geen kortom.quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:32 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Kortom: Trump wordt het waarschijnlijk.
Nee, oke eens. Maar ik zie het niet ineens nog blauw worden. Vooral omdat het vaak de democraten zijn die 'eerder' stemmen. Maar goed.quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Laatste peiling die ik zag gaf Trump 0,2% voorsprong, dan is er dus nog geen kortom.
politico had het erover dat de fouten marge nu vooral bij de democraten zou kunnen liggen. in 2016 was er sprake van "schaamte" als je op Trump zou stemmen (dat wil zeggen dat men tegenover pollsters dat niet meldde) nu komen trumpstemmers er veel makkelijker voor uit. terwijl juist de pols op dit moment lijken te missen dat de Republikeinen die zich niet vertegenwoordig voelen door Trump nergens meer gepold worden. hetzelfde geldt voor de uncommitted beweging onder moslims stemmers die weliswaar niet stemmen in primaries maar wel opdagen voor election Dayquote:Op zaterdag 2 november 2024 01:30 schreef Radegast het volgende:
Ben benieuwd hoe ver de polls er naast zitten dit keer..
Grappig wel want ik lees juist allerlei artikelen waarin ene zegt dat early vote vooral sterk Dems zijn en andere artikelen zeggen juist vooral Reps. En dan hebben ze allebei zo hun argumenten waarom dat zo is. Beetje coping.quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:37 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Nee, oke eens. Maar ik zie het niet ineens nog blauw worden. Vooral omdat het vaak de democraten zijn die 'eerder' stemmen. Maar goed.
Oh. Ik dacht dat daar werkelijk onderzoek naar was gedaan. Want coping kan het bij mij niet zijn. Ik hoop immers erg dat Harris het wordt.quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:44 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Grappig wel want ik lees juist allerlei artikelen waarin ene zegt dat early vote vooral sterk Dems zijn en andere artikelen zeggen juist vooral Reps. En dan hebben ze allebei zo hun argumenten waarom dat zo is. Beetje coping.
We zullen het zien
als het gaat zoals vorig jaar dan wordt dat woensdagochtend 11 decemberquote:Op zaterdag 2 november 2024 08:41 schreef MissButterflyy het volgende:
De uitslag zal bij ons woensdagochtend bekend zijn?
Vast en zeker. Er zullen meer betrouwbare bronnen zijn. Anderzijds heb je bronnen die meer een kant hebben gekozen en die zullen dan vooral argumenten van experts, die laten we zeggen niet altijd neutraal zijn, aandragen.quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:45 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Oh. Ik dacht dat daar werkelijk onderzoek naar was gedaan. Want coping kan het bij mij niet zijn. Ik hoop immers erg dat Harris het wordt.
Ze zouden gelijk kunnen hebben, maar politico heeft ook wel de neiging om naar de Democraten toe te redeneren. Volgens mij is er nog steeds ook wel Trumpschaamte onder bepaalde groepen (onder bepaalde christelijke groepen is er trouwens misschien ook wel schaamte om uit te komen voor het feit dat ze niet op de Republikeinse kandidaat gaan stemmen). Van te voren inschatten hoe de peilingen fout zitten is niet te doen, als dat wel mogelijk was zouden de peilers wel een correctiefactor inbouwen.quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:42 schreef Sabata het volgende:
[..]
politico had het erover dat de fouten marge nu vooral bij de democraten zou kunnen liggen. in 2016 was er sprake van "schaamte" als je op Trump zou stemmen (dat wil zeggen dat men tegenover pollsters dat niet meldde) nu komen trumpstemmers er veel makkelijker voor uit. terwijl juist de pols op dit moment lijken te missen dat de Republikeinen die zich niet vertegenwoordig voelen door Trump nergens meer gepold worden. hetzelfde geldt voor de uncommitted beweging onder moslims stemmers die weliswaar niet stemmen in primaries maar wel opdagen voor election Day
Maar zoiets valt toch heel gemakkelijk te onderzoeken? je neemt gewoon x aantal verkiezen, en kijkt wie voornamelijk 'eerder' gingen stemmen? dat is geen complexe technische wiskunde ofzo. Of mis ik iets?quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:48 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Vast en zeker. Er zullen meer betrouwbare bronnen zijn. Anderzijds heb je bronnen die meer een kant hebben gekozen en die zullen dan vooral argumenten van experts, die laten we zeggen niet altijd neutraal zijn, aandragen.
Dan is het vooral goed dat er nu een democratische president zit.quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:53 schreef Breekfast het volgende:
Als Harris wint dan vrees ik wel echt dat het totaal uit de hand gaat lopen. Trump zal hoe dan ook de overwinning claimen. En ik denk dat zijn aanhang nog verder is geradicaliseerd en is opgehitst dan 4 jaar geleden.
Clinton komt in feite uit een traditionele Red State, Arkansasquote:Op zaterdag 2 november 2024 09:30 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Als de Democraten met een steengoede presidentskandidaat komen (Obama 2.0, dus geen Harris, Biden of Mevr. Clinton) dan zie ik Florida en Texas nog blauw kleuren ook, of de Republikeinen moeten met een waardeloze presidentskandidaat komen. California en New York zie ik daarentegen niet rood kleuren. Obama en Dhr. Clinton hadden toch ook gewonnen in typische Republikeinse Staten als Iowa, Indiana en Ohio.
Wat is dit weer voor onbeschrijfelijke lulkoek.quote:Op zaterdag 2 november 2024 10:01 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Ik vind dit toch best een dingetje hoor, libertariërs stemmen over het algemeen niet vanwege hun ideologie. Maar met Ron Paul die samen met Musk wil werken aan het drastisch verminderen van de bureaucratie en de enorme uitgaven die daar bij horen zie ik libertariërs wel naar de stembus gaan.
Ik hoop echt dat Trump het wint want ik ben ontzettend benieuwd of het ze gaat lukken om de overheid efficiënter te maken. Met deze twee moet het wel lukken lijkt mij.
https://x.com/ronpaul/sta(...)DDsct5U5kKJcDXT1q1Ow
Ik heb nu niet het idee dat er een grote "stop the steal" organisatie bij de conservatieven is. Wat 4 jaar geleden met als drijvende kracht roger stone natuurlijk wel het geval was.quote:Op zaterdag 2 november 2024 09:53 schreef Breekfast het volgende:
Als Harris wint dan vrees ik wel echt dat het totaal uit de hand gaat lopen. Trump zal hoe dan ook de overwinning claimen. En ik denk dat zijn aanhang nog verder is geradicaliseerd en is opgehitst dan 4 jaar geleden.
Stel je voor zeg, dan zou de Dems partij de overhand hebben.quote:Op vrijdag 1 november 2024 23:21 schreef JAM het volgende:
[..]
Het is een volkomen achterlijk, volkomen achterhaald, volkomen ondemocratisch systeem.
Ik denk, ik heb het maar even gezegd.
Alleen campagne voeren in de grote steden, fuck de rest van het land.quote:Op zaterdag 2 november 2024 10:23 schreef AnneX het volgende:
[..]
Stel je voor zeg, dan zou de Dems partij de overhand hebben.
One man, one vote.
We zullen het zien, Elon heeft laten zien dat hij bedrijven efficiënt kan leiden. Ik verwijs bijvoorbeeld naar Twitter die een hoop mensen eruit heeft gegooid en de app is beter dan ooit.quote:Op zaterdag 2 november 2024 10:11 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat is dit weer voor onbeschrijfelijke lulkoek.
Libertariërs (een vijgenblad voor ongeremd egoïsme en elkaar de hersens in slaan) zijn ideologisch gemotiveerd en behoren daarom juist tot de trouwe stemmers. In ieder geval ligt de opkomst hoger dan het (lage) gemiddelde.
Dan de vermeende efficiëntie. Dit roepen de Republikeinen al 50 jaar. Ze doen het alleen nooit en zeker Trump in de eerste periode niet. Wel heel veel corruptie en zakkenvullerij. Het is ook niet zo dat bij een minimale overheid de maatschappij als geheel geolieder zal functioneren. Zo simpel werkt het helemaal niet.
edit: met Tesla gaat het de laatste tijd niet zo goed hè? Zelfs al zou je de overheid als een bedrijf kunnen runnen (New Public Management in een nieuw jasje?)...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |