Geen vergunningen nog.quote:Op woensdag 30 oktober 2024 16:20 schreef Belegger9 het volgende:
[..]
Ben benieuwd hoe snel deze volloopt en hoe jullie de afweging maken binnen dit project.
beetje a h googlen geweest ; vwb de hld kom je uit bij een notariskantoor in Made vwb de andere beheer bv's (kids?) kom je uit bij een zeer ruim optrekje 7971PG-1 , durf ik wel aanquote:Op woensdag 30 oktober 2024 16:39 schreef quepos het volgende:
Is deze al voorbij gekomen?
https://www.collincrowdfund.nl/z-m-vastgoed-b-v/
Zekerheden lijken goed, alleen de rente valt een beetje tegen.
As er iemand een linkje heeft, graag.
Wat ik niet snap is dat Collin in de pitch aangeeft dat bij verkoop van 6de kavel algeheel vergoedingsrentevrij mag worden afgelost. Het zou bij deze geboden rente toch heel normaal zijn dat er minimaal 1 jaar rente betaald moet worden! Stel dat het 6de kavel bijvoorbeeld over een maand of 6 verkocht wordt, dan is de opbrengst/risicoverhouding wel héél erg laag.quote:Op woensdag 30 oktober 2024 18:31 schreef peterc het volgende:
[..]
beetje a h googlen geweest ; vwb de hld kom je uit bij een notariskantoor in Made vwb de andere beheer bv's (kids?) kom je uit bij een zeer ruim optrekje 7971PG-1 , durf ik wel aan
Hmm zo had ik het nog niet bekekenquote:Op woensdag 30 oktober 2024 16:12 schreef obligataire het volgende:
[..]
Leuk bedrijfje, slechts 165 miljoen euro aan schuld op de laatste balanscijfers. Deze financiering is slechts een druppel op de gloeiende plaat denk ik, ik doe er niets mee.
Die bestuurder Johnathan Kelly (BIJLAGE A Verklaring projecteigenaar) zal wel dezelfde vastgoedinvesteerder zijn van meerdere projecten van NLI.quote:Op woensdag 30 oktober 2024 14:35 schreef Horsemen het volgende:
11 1 nieuw SiG project:
[..]
Let op, als ik het goed lees betreft het een B.V. en zal er bij dit project niet hoofdelijk worden meegetekend.
Uiteindelijk zal het wel goed komen denk ik, als ze dat commerciële vastgoed in België weten te verkopen. Maar ik vermoed dat het een lang traject wordt met veel updates, stemrondes en andere berichten van Collin Beheer waar je niet op zit te wachten. Nul aflossing (met zo'n enorm balanstotaal....??.), dat wordt minimaal 24 maanden billenknijpen. Dan denk ik, er zijn zat betere projecten waar je nooit wat van hoort of ziet, omdat ze gewoon iedere maand betalen.quote:Op woensdag 30 oktober 2024 19:53 schreef Boyette het volgende:
[..]
Hmm zo had ik het nog niet bekeken
Maar dat hypotheek recht gaat toch voor ?
Mutsaers Textiles al failliet deze week
Desalniettemin reactie binnen 1 uurquote:Op woensdag 30 oktober 2024 14:47 schreef Jaco078 het volgende:
Even geprobeert op CP te bereiken inzake Bleijendaal garageboxen. Aflossing zou 26-10 moeten zijn. Ik weet, enkele dagen later piepen we niet over.
Maar 0, maar dan ook 0 communicatie weer.
Laten we het hopen. Dan hou ik er nog 2 over (Tamoil en mdb Loco), waarvan de laatste al vanaf begin dit jaar nauwelijks iets betaald heeft.quote:Op woensdag 30 oktober 2024 20:29 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Desalniettemin reactie binnen 1 uur
Beste heer XXX
We verwachten dat de aflossing uiterlijk morgen wordt bijgeschreven op uw rekening.
Met vriendelijke groet,
Servicedesk Crowdpartners
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op woensdag 30 oktober 2024 20:42 schreef delcielo het volgende:
Update CRE G"mbel II:Zorgobjecten kun je op meerdere manieren uitleggen. ;-)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op mijn vraag aan CCFquote:Op woensdag 30 oktober 2024 20:46 schreef KrekelJapie het volgende:
Vandaag is de laatste dag van de stemronde van Rood-Groen B.V. t.h.o.d.n. Eye Wish Opticiens. Ik ben erg benieuwd wat de stemverhouding is op dit voorstel om het hypotheekrecht te verplaatsen naar een ander pand met veel lagere overwaarde.
Als stemverhouding negatief zou uitwijzen, hadden we denk ik al eerder een bericht hierover gehad met een nieuw voorstel.
hebben ze wel (heel snel trouwens) gereageerd, maar slechts met de argumentatie dat de nieuwe overwaarde in de ogen van CCF "voldoende dekking" geeft.quote:Ik vraag me af waarom u dit voorstel met positief advies voorlegt, omdat het mij een significante verslechtering van de dekking lijkt.
Immers:
- De LTV stijgt van 74% naar 98%
- De woning in Nunspeet is beduidend minder courant dan die in Pijnacker, gezien ook de verkoopduur (10 maanden vs 3 weken) en bouwjaar (1950 vs 2021)
Kunt u wellicht toelichten waarom u niet hebt aangestuurd op een (deel-)aflossing in dit geval?
Ik heb tegen gestemd, het zal allemaal wel goed komen maar ik snap niet waarom een slechtere LTV door CCF als prima alternatief wordt beoordeeld. Het geeft mij wel te denken in elk geval.quote:Omdat er sprake is van een gezamenlijke persoonlijke borgstelling door R.P. Hoogendijk en mevrouw J.P. Hoogendijk-Vingerling van ¤ 325.000,- gesecureerd door hypotheek, waarbij er in totaal niet meer uitgewonnen kan worden dan ¤ 325.000,- zou Collin bij een default van de lening nooit meer dan ¤ 325.000 kunnen verhalen op de heer Hoogendijk en mevrouw J.P. Hoogendijk-Vingerling. De nieuwe overwaarde op het onroerend goed gelegen de F.A. Molijnlaan 135 te Nunspeet zou dan voldoende dekkend zijn.
Naast deze zekerheid bestaat dan ook nog een gezamenlijke borgstelling afgeven door M.A. Hoogendijk en mevrouw N. Blagus gesecureerd met hypotheek, waarbij er in totaal niet meer uitgewonnen zal worden dan ¤ 325.000,-.
De lening kent daarbij een lineair karakter, waarbij op dit moment de openstaande schuld ¤ 505.555,52 bedraagt. Maandelijks wordt er ¤ 12.037,04 afgelost. Hiermee zal gedurende de looptijd de dekkingspositie verder verbeteren.
Op basis van bovenstaande hebben wij geconcludeerd dat dit een acceptabel voorstel is en daarom ook voorgelegd aan de investeerders middels een stemronde.
Hier ook een beetje gegoogled en vond dit interessante stukjequote:Op woensdag 30 oktober 2024 18:31 schreef peterc het volgende:
[..]
beetje a h googlen geweest ; vwb de hld kom je uit bij een notariskantoor in Made vwb de andere beheer bv's (kids?) kom je uit bij een zeer ruim optrekje 7971PG-1 , durf ik wel aan
Wat mij betreft onacceptabel om dit voor te leggen aan investeerders.quote:Op woensdag 30 oktober 2024 20:57 schreef gaanmetdiebanaan het volgende:
[..]
Op mijn vraag aan CCF
[..]
hebben ze wel (heel snel trouwens) gereageerd, maar slechts met de argumentatie dat de nieuwe overwaarde in de ogen van CCF "voldoende dekking" geeft.
[..]
Ik heb tegen gestemd, het zal allemaal wel goed komen maar ik snap niet waarom een slechtere LTV door CCF als prima alternatief wordt beoordeeld. Het geeft mij wel te denken in elk geval.
waarvan hij er 1 heeft geherfinancierd via SiG (Stoombootweg) om weer een ander mee af te lossen bij NLiquote:Op woensdag 30 oktober 2024 20:21 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
Die bestuurder Johnathan Kelly (BIJLAGE A Verklaring projecteigenaar) zal wel dezelfde vastgoedinvesteerder zijn van meerdere projecten van NLI.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Hij is toch ook van de Middenweg 221 A'dam SIGquote:Op woensdag 30 oktober 2024 23:39 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
waarvan hij er 1 heeft geherfinancierd via SiG (Stoombootweg) om weer een ander mee af te lossen bij NLi
Ja, en ook van deze:quote:Op donderdag 31 oktober 2024 11:27 schreef peterc het volgende:
[..]
Hij is toch ook van de Middenweg 221 A'dam SIG
Had hem toch mee willen pakken maar is tussen mijn vingers door geglipt.. het ging vanmiddag opeens wel heel snelquote:Op woensdag 30 oktober 2024 20:24 schreef obligataire het volgende:
[..]
Uiteindelijk zal het wel goed komen denk ik, als ze dat commerciële vastgoed in België weten te verkopen. Maar ik vermoed dat het een lang traject wordt met veel updates, stemrondes en andere berichten van Collin Beheer waar je niet op zit te wachten. Nul aflossing (met zo'n enorm balanstotaal....??.), dat wordt minimaal 24 maanden billenknijpen. Dan denk ik, er zijn zat betere projecten waar je nooit wat van hoort of ziet, omdat ze gewoon iedere maand betalen.
heb je de link voor die andere (Selu) misschien ook?quote:Op donderdag 31 oktober 2024 19:15 schreef KrekelJapie het volgende:
Hypotheek House Emmen
¤ 115.000 | 9,5 % rente | 60 maanden
2e hypotheek woonhuis + leuke rente. WOZ wel stuk lager dan taxatie
Direct een linkje:
https://www.collincrowdfu(...)4cc411559c1b0f478a4f
Hmmm, nog een paar centen van de hoofdsom, maar goed dat maakt de vreugde niet minder. Professor Versteeg is zo glad als een paling in een emmer frituurvet maar uiteindelijk kwam hij niet onder zijn verplichting uit. Vele malen correspondentie over gehad met Collin.quote:Op donderdag 31 oktober 2024 19:55 schreef OpDieFiets het volgende:
Een heuglijk moment bij CCF: met de betaling van deze week is dan eindelijk de volledige inleg van Pr*c*d* H*ld*ng teruggekomen. Nu de rente nog!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.CCF is al in gesprek met de ondenemer over verkoop van het onderpand, bericht CCF:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Nee, anders had ik deze al gedeeld. Vind het project met 7% ook niet heel erg interessant.quote:Op donderdag 31 oktober 2024 19:42 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
heb je de link voor die andere (Selu) misschien ook?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 1 november 2024 11:44 schreef Horsemen het volgende:
Goede berichten mbt Collin project Van H!rpt Delic@tessen:Ja goed nieuws!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 1 november 2024 12:12 schreef Horsemen het volgende:
Deze nieuwe Collin met een 2e hypotheek is hier meen ik nog niet gedeeld:
Maatschap Peters-Korsten
¤ 100.000 | 8,5 % rente | 40 maanden |
Gelijk met een investeringslinkje:Best een leuke mijn inziens zie niet veel risico julie?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik vind het positief dat de eerste hypotheek ook bij Collin is gevestigd ( en niet volledig aflossingsvrij is). Ik heb m dubbel meegenomen.quote:Op vrijdag 1 november 2024 13:05 schreef Ricky86 het volgende:
[..]
Best een leuke mijn inziens zie niet veel risico julie?
Met regelmaat komen er proposities van boerderijen/agrarisch/veeteelt. De reacties hier op het forum zijn gemengd. In algemene zin proef ik dat agrarisch ondernemers vaak vermogend zijn, maar dan m.n. in de stille reserve. Dus in onroerend goed. En vaak beperkt liquide. Verandering in regelgeving en onzekerheid is voor mij een grond om beperkt te zijn/ zeer kritisch te zijn bij agrarische proposities.quote:Op vrijdag 1 november 2024 13:05 schreef Ricky86 het volgende:
[..]
Best een leuke mijn inziens zie niet veel risico julie?
staat nu open, gaat hard toch wel enigszins onverwacht binnen 5 min al op 80%quote:Op woensdag 30 oktober 2024 14:35 schreef Horsemen het volgende:
11 1 nieuw SiG project:
[..]
https://investeren.sameningeld.nl/project/list
Let op, als ik het goed lees betreft het een B.V. en zal er bij dit project niet hoofdelijk worden meegetekend.
Dat zijn goede berichten voor SiGquote:Op vrijdag 1 november 2024 14:38 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
staat nu open, gaat hard toch wel enigszins onverwacht binnen 5 min al op 80%
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik zit al in de lening met de eerste hypotheek en zat daarvoor in de eerdere lening die hiermee begin dit jaar geherfinancieerd werd. Ik heb er dus op zich wel vertrouwen in, anders had ik deze niet meegegenomen, maar of ik nu nog in een tweede lening wil investeren weet ik nog niet.quote:Op vrijdag 1 november 2024 13:30 schreef Zonnigetoekomst62 het volgende:
[..]
Ik vind het positief dat de eerste hypotheek ook bij Collin is gevestigd ( en niet volledig aflossingsvrij is). Ik heb m dubbel meegenomen.
inderdaad nu het aanbod van de gebruikelijke SiG projecten vrijwel is opgedroogdquote:Op vrijdag 1 november 2024 14:40 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dat zijn goede berichten voor SiG
Dit konden ze wel gebruiken.
Ik zit ook in de eerste en nu ook in de tweede. De Loan-to-Value bij de start van de eerste bedraagt 37%. Bij de slottermijn bedraagt de LtV 29%. Dat zal nu voor deze lening iets veranderen maar het moet wel heel gek lopen als het fout gaat lijkt mij.quote:Op vrijdag 1 november 2024 15:01 schreef Soulfreak het volgende:
[..]
Ik zit al in de lening met de eerste hypotheek en zat daarvoor in de eerdere lening die hiermee begin dit jaar geherfinancieerd werd. Ik heb er dus op zich wel vertrouwen in, anders had ik deze niet meegegenomen, maar of ik nu nog in een tweede lening wil investeren weet ik nog niet.
Leningnemer heeft altijd netjes betaald en de zekerheid is goed. Wat ik me wel afvraag is wat er gebeurt aan het eind van de looptijd. Meneer was ten tijde van de pitch in janauri 2019 55, dus nu 60 of 61. Wanneer deze 2 leningen aflopen is hij 64. Gaat hij dan nog door met boeren of stopt hij?
Je hebt gelijk, ik had de kosten niet meegerekend. Dus we moeten nog 1 termijntje ontvangen om de volledige hoofdsom terug te hebbenquote:Op donderdag 31 oktober 2024 21:26 schreef obligataire het volgende:
[..]
Hmmm, nog een paar centen van de hoofdsom, maar goed dat maakt de vreugde niet minder.
Wat voor mij ook meespeelt is dat ik nog even geen nieuwe investering gepland had, pas weer in december. Maar met een kleine aanpassing in mijn planning is het wel te doen. En ik heb nu ook liever niet nog een aflossingsvrije lening.quote:Op vrijdag 1 november 2024 15:36 schreef Collin63 het volgende:
[..]
Ik zit ook in de eerste en nu ook in de tweede. De Loan-to-Value bij de start van de eerste bedraagt 37%. Bij de slottermijn bedraagt de LtV 29%. Dat zal nu voor deze lening iets veranderen maar het moet wel heel gek lopen als het fout gaat lijkt mij.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Neem hem klein mee, hij heedt de leeftijd niet meer om maar door te blijven rollen em het blijft agri. Then again, bij liquidatie van het onderpand is de buffer meer dan voldoende.quote:Op vrijdag 1 november 2024 15:36 schreef Collin63 het volgende:
[..]
Ik zit ook in de eerste en nu ook in de tweede. De Loan-to-Value bij de start van de eerste bedraagt 37%. Bij de slottermijn bedraagt de LtV 29%. Dat zal nu voor deze lening iets veranderen maar het moet wel heel gek lopen als het fout gaat lijkt mij.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vraagprijs voor de resterende woningen van het seniorencomplex zijn recent (opnieuw) verlaagd:
Eigen woning: van 609.500 euro naar 550.000 euro
De twee overige woningen: van 500.000 euro naar 450.000 euro (oorspronkelijk 577.500 euro)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Er staat nog zo'n 1.000.000 euro open bij CCF, dus met drie eerste hypotheken nog steeds voldoende comfort, maar wat schot in de zaak zou voor elke betrokkene toch prettig zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Pecunia non olet
Dat is terecht geconstateerd want Collin heeft het onroerend goed tegen taxatiewaarde op de balans gezet waardoor die toch nog een min of meer gezonde indruk maakt. Zou je de gewone (fiscale) jaarrekening als uitgangspunt nemen dan krijg je een negatief eigen vermogen waar hun hele veestapel de hik van zou krijgen. Plus, maar dat geldt voor beide situaties, er is een negatief werkkapitaal .quote:Op vrijdag 1 november 2024 13:38 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
Met regelmaat komen er proposities van boerderijen/agrarisch/veeteelt. De reacties hier op het forum zijn gemengd. In algemene zin proef ik dat agrarisch ondernemers vaak vermogend zijn, maar dan m.n. in de stille reserve. Dus in onroerend goed. En vaak beperkt liquide. Verandering in regelgeving en onzekerheid is voor mij een grond om beperkt te zijn/ zeer kritisch te zijn bij agrarische proposities.
Van die 8 ton is minder dan de helft nodig om de investeerders af te lossen. Ik denk als hij op de duur zou willen stoppen met boeren dat het meer opbrengt. In Brabant zijn heel veel varkens bedrijven en daar moeten er de komende jaren nog veel van verdwijnen. Nu is het nog met subsidie en of dat over 3 jaar nog zo is weet ik niet.quote:Op vrijdag 1 november 2024 22:27 schreef obligataire het volgende:
[..]
Het o/g is naar mijn mening ook pittig gewaardeerd, het huis is ouwe meuk (al 33 jaar niets aan gedaan) en het geheel is verre van courant. Die acht ton gaan ze niet vangen, en mocht dat wel zo zijn dan moet daar een boel van naar de Fiscus (niet óns probleem trouwens)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |