Bitterbalquote:
Er zit nog wel wat ruimte tussen de btw verhogen en viesdik zijn stimuleren denk okquote:Op donderdag 19 september 2024 06:49 schreef Jahr00n het volgende:
Viesdik zijn stimuleren. Kan ook echt alleen in dit land. Wat een volk in den haag
Een groot deel van de mensen die naar de sportschool gaan doen dat voor krachttraining. Dat valt niet te vervangen door hardlopen of fietsen.quote:Op donderdag 19 september 2024 07:01 schreef Hanca het volgende:
Btw op sporten in sportscholen wordt verhoogd, sportverenigingen en dus de sportende kinderen zijn uitgesloten. Het gaat vooral om sportscholen, schaatshallen en zwembaden. Als je deze btw verhoging niet kunt betalen, was het sowieso verstandiger om niet naar de sportschool te gaan, maar gratis te gaan hardlopen of 1 x 50 euro neer te leggen op marktplaats voor een oude wielerfiets.
Het enige wat echt moet worden teruggedraaid (kan via het gemeentefonds, die dan de zwembaden subsideren) is elke mogelijke prijsverhoging van zwemlessen. In ons waterrijke land zou zwemles eigenlijk net zoals de basisschool gratis moeten zijn.
Dat kan, dan moet je je afvragen of krachttraining nou iets essentieels is waar verlaagde btw op moet zitten. Verder waar ik voor 50 euro een oude wielerfiets zei, kun je ook voor 50 euro een roeitrainer van marktplaats plukken.quote:Op donderdag 19 september 2024 09:55 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Een groot deel van de mensen die naar de sportschool gaan doen dat voor krachttraining. Dat valt niet te vervangen door hardlopen of fietsen.
Alsof die paar euro verhoging het verschil gaat maken. Sportscholen zijn de laatste jaren al belachelijk duur geworden.quote:Op donderdag 19 september 2024 06:44 schreef heywoodu het volgende:
Gezonde bevolking moet je niet willen.
Ja eens, maar dit is voor veel mensen al onbetaalbaar. Een ijslandsmodel zou perfect zijn, jongeren tot 18 jaar gratis sporten, bekostigd met hogere accijns op alchol bv.quote:Op donderdag 19 september 2024 10:02 schreef Farenji het volgende:
Sport is natuurlijk veel meer dan beetje hardlopen buiten. Het gaat ook om teamsport, waar je sociale vaardigheden leert, en samenwerken. Dat is echt niet voor iedereen bereikbaar zonder sportvereniging en begeleiding (die geld kost).
Sportverenigingen vallen niet onder de verhoging van de BTW. Dus jouw argumentatie gaat niet op.quote:Op donderdag 19 september 2024 10:02 schreef Farenji het volgende:
Sport is natuurlijk veel meer dan beetje hardlopen buiten. Het gaat ook om teamsport, waar je sociale vaardigheden leert, en samenwerken. Dat is echt niet voor iedereen bereikbaar zonder sportvereniging en begeleiding (die geld kost).
Viesdik zijn wordt vooral gestimuleerd door de voedselindustrie, en vervolgens weer uitgebuit door de afslank- en sportindustrie.quote:Op donderdag 19 september 2024 08:23 schreef sp3c het volgende:
[..]
Er zit nog wel wat ruimte tussen de btw verhogen en viesdik zijn stimuleren denk ok
Wat mij betreft is krachttraining essentieel voor gezond oud worden en dus volksgezondheid. Het gaat sarcopenie tegen namelijk.quote:Op donderdag 19 september 2024 10:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat kan, dan moet je je afvragen of krachttraining nou iets essentieels is waar verlaagde btw op moet zitten. Verder waar ik voor 50 euro een oude wielerfiets zei, kun je ook voor 50 euro een roeitrainer van marktplaats plukken.
De mensen die echt financiėle zorgen hebben, die hebben geen sportschoolabonnement.
Voortaan contributie betalen bij @Cocoquote:Op donderdag 19 september 2024 11:49 schreef OmniRocket het volgende:
Worden e-sports nu ook duurder?
Je hebt geen sportschool nodig om niet dik te worden.quote:Op donderdag 19 september 2024 06:49 schreef Jahr00n het volgende:
Viesdik zijn stimuleren. Kan ook echt alleen in dit land. Wat een volk in den haag
Valt inderdaad gewoon onder zorgpreventie.quote:Op donderdag 19 september 2024 11:04 schreef Isdatzo het volgende:
Penny wise pound foolish. Dacht dat we een probleem hadden met uit de klauwen lopende zorgvraag en -kosten?
De meeste verenigingen hebben geen eigen accommodatie, dus die mag je dan alsnog huren tegen het hoge tarief.quote:Op donderdag 19 september 2024 10:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
Sportverenigingen vallen niet onder de verhoging van de BTW. Dus jouw argumentatie gaat niet op.
Sportverenigingen dragen zelfs het lage btw tarief niet af, ze zijn helemaal vrijgesteld: https://www.belastingdien(...)saties_en_sportclubs
Bezuinigen op sport gaat over x aantal jaar vanzelf weer meer zorgkosten opleverenquote:NOS Sport
•
vandaag, 15:49
Zorgen om btw-verhoging: 'Sportdeelname is belangrijke voorspeller van zorgkosten'
Jonna ter Veer
redacteur NOS Sport
De sportbezuinigingen van het kabinet zullen vooral de laagste inkomens raken en daardoor ook de zorg. Dat stelt econometrist Willem de Boer van de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen. "Sportdeelname is een belangrijke voorspeller van zorgkosten."
De Boer ontving in 2022 de Boymansprijs voor beste sportonderzoek. Daarin vergeleek hij buurten met elkaar die sociaaleconomisch (naar opleiding of inkomen) op elkaar leken. Wat bleek? Sportdeelname heeft, meer dan bewegen, invloed op gezondheidsverschillen.
Ook heeft de buurt waar meer mensen sporten lagere zorgkosten dan de andere. "In een wijk waar één procent meer mensen aan verenigingssport doet, zijn de zorgkosten 25 euro lager per persoon per jaar..."
0:55Zeilkampioene Bouwmeester protesteert tegen btw-verhoging sport
Om de zorg toegankelijk en betaalbaar te houden, wat het kabinet wil, zou je volgens De Boer juist in sport moeten investeren. In plaats daarvan wil het kabinet op sport bezuinigen met een btw-verhoging van 9 naar 21 procent.
Snauw naar Wilders
D66-leider Rob Jetten haalde tijdens de Algemene Beschouwingen uit naar PVV-leider Geert Wilders: "Zwemlessen gaan van 1.400 euro per jaar naar 1.600 euro. Een jaar fitness van 495 naar 550 euro. Van 399 naar 455 euro voor een Formule 1-kaartje." En daarna: "U heeft ervoor gekozen om alles wat het leven leuk maakt duurder te maken."
ANP
Geert Wilders (PVV) tijdens de eerste dag van de Algemene Politieke Beschouwingen
'Leuk' vindt econometrist Willem de Boer een understatement. "Er zit ontzettend veel maatschappelijke waarde in sport: van gezondheid tot sociale verbinding."
De verhoging van de btw op sport, cultuur, logies, media en boeken samen moet 2,3 miljard euro per jaar opbrengen. Maar wat gaat het kosten? Het kabinet heeft dat niet onderzocht en is dat voor zover bekend ook niet van plan.
De bezuiniging zou nogal plotseling tot stand zijn gekomen, bleek uit een politieke reconstructie van het Algemeen Dagblad. De coalitie moest volgens de krant de begroting rondkrijgen en zocht nog een paar miljard euro.
Praktische geschoolden de dupe
Op de korte termijn zullen vooral volwassenen met een praktijkopleiding worden geraakt door prijsverhogingen, zegt De Boer. Ook omdat zij relatief het meest gebruikmaken van commerciėle aanbieders, zoals fitnessclubs die juist getroffen worden door btw-verhoging. Maar ook op de lange termijn zijn zij de dupe.
Hij verwijst naar onderzoek van sportkoepel NOC*NSF uit 2023. Die bekeek de sportdeelname van volwassenen per opleidingsniveau. Van de groep theoretisch opgeleiden (hbo, universiteit) sport een derde niet (32 procent). Maar van de mensen met een praktijkopleiding (geen/vmbo/mbo) sport zelfs meer dan de helft niet (56 procent).
Op de huur van onroerend goed zit geen BTW. Nee, in principe raakt een btw verhoging sportverenigingen niet.quote:Op donderdag 19 september 2024 21:16 schreef Nobu het volgende:
[..]
De meeste verenigingen hebben geen eigen accommodatie, dus die mag je dan alsnog huren tegen het hoge tarief.
Bij verenigingen, maar ook bij financieel minder bedeelde ouders die hun kinderen graag laten sporten. De contributie zal namelijk aardig omhoog gaan.quote:Op zaterdag 21 september 2024 22:07 schreef Hanca het volgende:
[..]
Op de huur van onroerend goed zit geen BTW. Nee, in principe raakt een btw verhoging sportverenigingen niet.
De bezuiniging bij gemeentes kan wel hard neerkomen bij dezelfde verenigingen.
Ja. Maar dat is dus niet de BTW maatregel. De dekking om deze btw maatregel terug te draaien (accijns op vapen) kunnen ze beter gebruiken om gericht kinderen van minderbedeelde ouders meer compensatie te geven via het jeugdfonds sport & cultuur.quote:Op zaterdag 21 september 2024 22:11 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Bij verenigingen, maar ook bij financieel minder bedeelde ouders die hun kinderen graag laten sporten. De contributie zal namelijk aardig omhoog gaan.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |