SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 25-09-2024 16:49:05 ]
Maakt het natuurlijk niet minder zielig voor die onschuldige baby’squote:Op dinsdag 24 september 2024 21:34 schreef Lemmeb het volgende:
Vanavond was er weer een heel item over die kutbeesten bij EenVandaag. 10% van de slachtoffers van die mormels zijn babytjes. Gelukkig vaak wel weer de baby van de eigenaar van de vechthond zelf, eigen schuld dikke bult.
Geen idee of ze dit verbatim zo heeft gezegd, maar hier word ik wel een beetje driftig van. Ik denk ook niet dat haar kindje er “zin in had” om doodgebeten te worden, maar here we are.quote:De moeder schreef dat ze "geen zin heeft om alles opnieuw te bespreken en door te maken in de rechtbank." Ze wil haar leven oppakken, schrijft ze. De officier van justitie wil dat de zaak wordt aangehouden.
Exact wat mij ook triggerde. Wat een vreselijke figuren zijn er toch soms ouderquote:Op woensdag 25 september 2024 16:40 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Geen idee of ze dit verbatim zo heeft gezegd, maar hier word ik wel een beetje driftig van. Ik denk ook niet dat haar kindje er “zin in had” om doodgebeten te worden, maar here we are.
Nee maar daar verandert een bezoek aan de rechtbank verder niets aan.quote:Op woensdag 25 september 2024 16:40 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Geen idee of ze dit verbatim zo heeft gezegd, maar hier word ik wel een beetje driftig van. Ik denk ook niet dat haar kindje er “zin in had” om doodgebeten te worden, maar here we are.
Niet aan het feit dat haar kindje dood is inderdaad. Maar ik zou het als rechter wel waarderen als ze haar verantwoordelijkheid nam en naar de rechtbank zou komen ipv thuis te blijven want “geen zin.”quote:Op woensdag 25 september 2024 18:14 schreef the-eye het volgende:
[..]
Nee maar daar verandert een bezoek aan de rechtbank verder niets aan.
Ik denk dat als je zoiets als dit meemaakt/veroorzaakt je zo vol ellende, zelfverwijt etc zit, tevens met de wetenschap dat je het voor de rest van je leven bij je zal dragen, dat je blocked wat anderen er van vinden. Daar zou bij mij iig dan geen ruimte meer voor zijn, gewoon uit zelfbehoudquote:Op woensdag 25 september 2024 18:22 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Niet aan het feit dat haar kindje dood is inderdaad. Maar ik zou het als rechter wel waarderen als ze haar verantwoordelijkheid nam en naar de rechtbank zou komen ipv thuis te blijven want “geen zin.”
Deze uitspraak in combinatie met haar verklaring achteraf wijzigen over of diezelfde hond al eerder agressief was geweest en had gebeten geeft wel een vrij gekleurd beeld...quote:Op woensdag 25 september 2024 18:29 schreef the-eye het volgende:
[..]
Ik denk dat als je zoiets als dit meemaakt/veroorzaakt je zo vol ellende, zelfverwijt etc zit, tevens met de wetenschap dat je het voor de rest van je leven bij je zal dragen, dat je blocked wat anderen er van vinden. Daar zou bij mij iig dan geen ruimte meer voor zijn, gewoon uit zelfbehoud
Sterilisatie zou onderdeel moeten zijn van de straf.quote:Op woensdag 25 september 2024 17:52 schreef Molo het volgende:
[..]
Exact wat mij ook triggerde. Wat een vreselijke figuren zijn er toch soms ouder
Yep, eensquote:Op woensdag 25 september 2024 18:48 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Sterilisatie zou onderdeel moeten zijn van de straf.
En het volgende kind .....quote:Op woensdag 25 september 2024 19:26 schreef deedeetee het volgende:
De hond moest buiten een muilkorf dragen dus was onbetrouwbaar. Is naar mijn mening een gevalletje kindje dood door schuld. Moeder gewoon terecht laten staan. Mevrouw wil graag verder gaan met haar leven ?
Samen met de volgende pitbull zeker ?
Zoals ik eens hoorde in de jeugdzorg 'dan maak ik toch gewoon weer een nieuwe?'quote:
Moeder die haar babytje zou hebben doodgeschud heeft in gevangenis nieuwe baby gekregenquote:Op woensdag 25 september 2024 20:29 schreef Molo het volgende:
[..]
Zoals ik eens hoorde in de jeugdzorg 'dan maak ik toch gewoon weer een nieuwe?'
quote:Moeder en kind zijn meteen van elkaar gescheiden
We hadden hem langzaam aan haar laten wennen.quote:Op woensdag 25 september 2024 20:31 schreef livelink het volgende:
Ja, maar Bandi was altijd zo lief tegen ons kindje
Daarover gesproken. Wat mij betreft mogen er ook wel meer honden gecastreerd worden. Teveel oeps-nestjes.quote:Op woensdag 25 september 2024 18:48 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Sterilisatie zou onderdeel moeten zijn van de straf.
Dit is ook echt zo'n stereotype die je te vaak in het echt ziet. Van die pitbull moeders "oh het ras is verkeerd begrepen" types. Zelfde type vrouwen die zeggen "ik val altijd op foute mannen" en zich identificeren met het ras, want ze zijn zelf ook altijd verkeerd begrepen en worden als tuig gezien.quote:Op woensdag 25 september 2024 16:02 schreef NoCigar het volgende:
die moeder lijkt me ook een gretig slachtoffer van de nanny dog myth
Ik ben vast te naïef, want ik denk dan “zit ze mentaal niet zo in de knel na dit verdriet dat ze het daarom achter zich wil laten”?quote:Op woensdag 25 september 2024 18:22 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Niet aan het feit dat haar kindje dood is inderdaad. Maar ik zou het als rechter wel waarderen als ze haar verantwoordelijkheid nam en naar de rechtbank zou komen ipv thuis te blijven want “geen zin.”
Ze heeft zeker het een en ander uit te leggenquote:Op woensdag 25 september 2024 18:37 schreef Molo het volgende:
[..]
Deze uitspraak in combinatie met haar verklaring achteraf wijzigen over of diezelfde hond al eerder agressief was geweest en had gebeten geeft wel een vrij gekleurd beeld...
Als je mentaal niet in de knel zit na zoiets dan moet je je nòg meer zorgen gaan maken als maatschappij en de positie van dit soort mensen lijkt mijquote:Op woensdag 25 september 2024 20:54 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Ik ben vast te naïef, want ik denk dan “zit ze mentaal niet zo in de knel na dit verdriet dat ze het daarom achter zich wil laten”?
Ik denk zeker dat iemand die dit heeft laten gebeuren met haar eigen baby mentaal totaal aan de grond zit. Daarom heb ik ook medelijden met haar. Dit soort domheid is niet opzettelijk. Niemand voert bewust een baby op aan een pitbull.quote:Op woensdag 25 september 2024 20:54 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Ik ben vast te naïef, want ik denk dan “zit ze mentaal niet zo in de knel na dit verdriet dat ze het daarom achter zich wil laten”?
Dat zal vast zo zijn, maar daarom hoeft ze haar verantwoordelijkheid nog niet uit de weg te gaan.quote:Op woensdag 25 september 2024 20:54 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Ik ben vast te naïef, want ik denk dan “zit ze mentaal niet zo in de knel na dit verdriet dat ze het daarom achter zich wil laten”?
Ootjequote:Op donderdag 26 september 2024 02:04 schreef ootjekatootje het volgende:
Maar deze trendy (vecht) honden zijn toch over hun hoogtepunt heen?
Ik zie ze zelf nergens meer, in tegenstelling tot een paar jaar geleden. Zitten ze nu in asiels of zijn velen afgemaakt bij dierenartsen?
Op Marktplaats breek je haast je nek over de advertenties voor Bully XL-, Pocket Bully- en American Bully pups.quote:Op donderdag 26 september 2024 02:04 schreef ootjekatootje het volgende:
Maar deze trendy (vecht) honden zijn toch over hun hoogtepunt heen?
Ik zie ze zelf nergens meer, in tegenstelling tot een paar jaar geleden. Zitten ze nu in asiels of zijn velen afgemaakt bij dierenartsen?
Goed punt wel. Mijn moeder zei altijd "die is banger voor jou dan jij voor hem". En inderdaad, panisch om één wolf terwijl honden veel meer letsel toebrengen en naar wat ik begrijp ook best wat vee doden.quote:Op donderdag 26 september 2024 17:19 schreef tong80 het volgende:
En het absurd is dat men bang is voor één wolf die vrijwel niks doet.
Ik vind het vooral absurd dat deze beroepsgroep zelf maar is begonnen met het inventariseren en bijhouden van de ernstige bijtincidenten en de achtergronden omdat de landelijke handhaving structureel niet thuis geeft.quote:Op donderdag 26 september 2024 17:19 schreef tong80 het volgende:
Gisteren een letsel chirurg op tv. Dat het helemaal uit de hand aan het lopen is met ernstige gevallen. En het absurd is dat men bang is voor één wolf die vrijwel niks doet.
Dat is toch et veel dingen het geval. Het moet tegenwoordig uit de maatschappij komen. Ze doen daar geen flikke om.....nu stop ik met typen. Anders ga ik lullen als een PVVer maar je snapt wat ik bedoel. Het is dieptriest.quote:Op donderdag 26 september 2024 17:48 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik vind het vooral absurd dat deze beroepsgroep zelf maar is begonnen met het inventariseren en bijhouden van de ernstige bijtincidenten en de achtergronden omdat de landelijke handhaving structureel niet thuis geeft.
"Ok, ik weet dat ik mijn hond niet onder controle heb en deze best gevaarlijk is dus ik laat hem wat later uit"quote:Op donderdag 26 september 2024 14:01 schreef Berkery het volgende:
'die laat hij na 7 uur uit als het niet zo druk is'.
Maar als iedere hondenbezitter dat doet is het ; s avonds raak.quote:Op donderdag 26 september 2024 18:04 schreef Twiitch het volgende:
[..]
"Ok, ik weet dat ik mijn hond niet onder controle heb en deze best gevaarlijk is dus ik laat hem wat later uit"
Most responsible pitbull owner award. Goud waard.
Het begrip no-go zone na een bepaald tijdstip krijgt zo ook een nieuwe dimensie.quote:Op donderdag 26 september 2024 18:06 schreef tong80 het volgende:
[..]
Maar als iedere hondenbezitter dat doet is het ; s avonds raak.
Gelukkig het eigen baasje.quote:Op vrijdag 11 oktober 2024 11:29 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
Niet alleen in Nederland.
Stout hondje in Australie
quote:
Ja. Thuiswerken. Ik moet NU een hond.quote:Op zondag 13 oktober 2024 08:30 schreef MissButterflyy het volgende:
Triest. Tsja, in de corona pandemie hebben veel mensen ondoordacht een puppie aangeschaft en daar komen nu de problemen uit voort. Staat in het artikel.
Zo jammer.quote:Op zondag 13 oktober 2024 08:30 schreef MissButterflyy het volgende:
Triest. Tsja, in de corona pandemie hebben veel mensen ondoordacht een puppie aangeschaft en daar komen nu de problemen uit voort. Staat in het artikel.
Ik begreep dat toen ook niet hoor. Helemaal omdat ik de weloverwogen keuze voor een hond heb gemaakt. Ben gestopt met feesten en op vakantie gaan.quote:Op zondag 13 oktober 2024 10:02 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Zo jammer.Dachten mensen dan echt dat dat doodse leven eeuwig zou duren? (Nee dan denk ik waarschijnlijk te ingewikkeld.
Ze dachten vast niet vooruit.)
quote:Steeds meer honden worden na een bijtincident door de politie bij hun baasjes weggehaald. In 2023 nam de politie bijna twee keer zoveel honden in beslag om bijtincidenten dan in de voorgaande jaren, blijkt uit cijfers die het ANP opvroeg bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
Honden die door de politie in beslag worden genomen, komen onder andere terecht bij de RVO, een overheidsorganisatie die het beheer van in beslag genomen goederen regelt. Volgens de wet worden dieren zoals honden gezien als goederen. Vorig jaar nam de politie 164 honden in beslag na een bijtincident, tegenover gemiddeld zo'n tachtig per jaar in de jaren daarvoor. Dit jaar staat de teller tot nu toe op ruim negentig.
Door corona
Tijdens de coronaperiode steeg de vraag naar honden enorm, wat leidde tot een grote groei in de commerciële handel. Volgens een deskundige van de faculteit Diergeneeskunde aan de Universiteit Utrecht heeft dit geleid tot een toename van angstige honden. "Reguliere fokkers konden de vraag niet bijbenen, waardoor commerciële fokkers met doorgefokte honden op de markt kwamen en meer zwerfhonden naar Nederland zijn gehaald."
Een 'tbs-kliniek' voor bijthonden blijkt succesvol, zo is te zien in deze reportage uit juni: zie nieuwslink
Daarnaast hadden veel puppy's tijdens de pandemie onvoldoende sociaal contact met mensen en andere honden, wat bij sommige honden tot gedragsproblemen heeft geleid. "Die problemen kunnen agressief gedrag veroorzaken en kunnen resulteren in bijtgedrag." De deskundige verwacht dat het aantal incidenten de komende twee jaar nog hoog zal blijven, maar daarna zal afnemen.
Jaarlijks wordt ongeveer 20 procent van alle in beslag genomen honden weggehaald bij hun baasje om een bijtincident. De rest wordt voornamelijk om verwaarlozing en mishandeling in beslag genomen. Uit cijfers die het ANP opvroeg bij de politie blijkt dat die sinds de pandemie veel vaker moet ingrijpen. In de eerste acht maanden van dit jaar haalde zij 535 honden weg bij hun eigenaren, zeven keer zoveel als in dezelfde periode in 2018.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)ld-na-bijtincidenten
Ik vind ze er enorm lief uitzien vaak eigenlijk. Iemand die ik ken heeft er twee en zorgt er echt perfect voor. Die beesten zien er prachtig uit. Glanzende vacht, mooi gewicht, heldere ogen.quote:
Vind je? Ik vind ze er juist vaak erg intimiderend uitzien, gewoon door die enorme kop/bek van zequote:Op vrijdag 18 oktober 2024 16:52 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik vind ze er enorm lief uitzien vaak eigenlijk. Iemand die ik ken heeft er twee en zorgt er echt perfect voor. Die beesten zien er prachtig uit. Glanzende vacht, mooi gewicht, heldere ogen.
Maar ik vertrouw ze voor geen meter.
Vind het ook wel weer ironisch dat de pitbull in de VS heel veel als gezinshond wordt gebruikt. Veel kindertjes die met mama een pitbull lopen. En als je 'm gewoon goed van pup af aan opvoed is het gewoon ook een prima gezinshond. Die bully xl's mogen van mij wel weg.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 16:38 schreef Qarrad het volgende:
Brace yourselves, het is Pittie Awareness Month
Ik vertrouw herders veel minder eigenlijk. Alle pitbulls die ik ooit meegemaakt had waren ontzettend lief. Veel meer zoals een labrador is. Met herders heb ik dat gevoel vaak niet.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 16:52 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik vind ze er enorm lief uitzien vaak eigenlijk. Iemand die ik ken heeft er twee en zorgt er echt perfect voor. Die beesten zien er prachtig uit. Glanzende vacht, mooi gewicht, heldere ogen.
Maar ik vertrouw ze voor geen meter.
Je ziet hier de reden waarom 99% van de pitbullachtigen met ongeknipte nagels rondlooptquote:
#MeTooquote:Op vrijdag 18 oktober 2024 19:53 schreef deedeetee het volgende:
Ik vind ze gewoon lelijk en sommige zelfs oerlelijk, veel eigenaars van dergelijke honden hebben geen prettig karakter. Ik loop er altijd met een grote boog omheen.
Oh ja zo'n beetje alle pitbulls zijn ontzettend lief. Het probleem is dat ze vaak niet aankondigen dat ze ineens niet meer lief gaan zijn. Da's namelijk heel handig bij vechthonden, dat ze niet te lezen zijn voor de tegenstander. Dus dat is erin gefokt in veel gevallen.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 19:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik vertrouw herders veel minder eigenlijk. Alle pitbulls die ik ooit meegemaakt had waren ontzettend lief. Veel meer zoals een labrador is. Met herders heb ik dat gevoel vaak niet.
Zoiets komt nooit zo maar uit het niets.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 20:04 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Oh ja zo'n beetje alle pitbulls zijn ontzettend lief. Het probleem is dat ze vaak niet aankondigen dat ze ineens niet meer lief gaan zijn. Da's namelijk heel handig bij vechthonden, dat ze niet te lezen zijn voor de tegenstander. Dus dat is erin gefokt in veel gevallen.
Bij zo'n beetje alle opgegeten baby's zeggen de eigenaren dan ook: het kwam vanuit het niets, ze was altijd heel lief! Logisch ook, want wie laat er ook een grote niet lieve hond in de buurt van hun kind?
Komt het ook niet. Genetica.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 20:07 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Zoiets komt nooit zo maar uit het niets.
Genetica is nergens een oorzaak van hé. Een gen of wat dan ook veroorzaak niets. Makkelijk ook wel, "Persoon A heeft iemand vermoord" en wij zeggen "Genetica hé" Alle verantwoordelijkheid streep je daarbij weg en gedrag als oorzaak ook.quote:
Ik vind het altijd curieus hoe bij elk hondenras bepaald ingebakken gedrag erkend en gevierd wordt, maar dat het bij pitbulls ineens niks te maken kan hebben met waar ze voor gefokt zijn.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 20:10 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Genetica is nergens een oorzaak van hé. Een gen of wat dan ook veroorzaak niets. Makkelijk ook wel, "Persoon A heeft iemand vermoord" en wij zeggen "Genetica hé" Alle verantwoordelijkheid streep je daarbij weg en gedrag als oorzaak ook.
Herders vertrouw ik ook niet, daar loop ik ook met een boog omheen. Ik ben niet zo'n held als t om honden gaat.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 19:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ik vertrouw herders veel minder eigenlijk. Alle pitbulls die ik ooit meegemaakt had waren ontzettend lief. Veel meer zoals een labrador is. Met herders heb ik dat gevoel vaak niet.
1000% dit jaquote:Op vrijdag 18 oktober 2024 20:11 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik vind het altijd curieus hoe bij elk hondenras bepaald ingebakken gedrag erkend en gevierd wordt, maar dat het bij pitbulls ineens niks te maken kan hebben met waar ze voor gefokt zijn.
Oh, maar ik zeg helemaal niet dat dat niet zo is. Alleen genetica zelf is geen oorzaak van gedrag. En er bestaat ook nog iets als verantwoordelijkheid. Als ik iemand op z'n bek sla begint de rechter toch ook niet ineens over genetica.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 20:11 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik vind het altijd curieus hoe bij elk hondenras bepaald ingebakken gedrag erkend en gevierd wordt, maar dat het bij pitbulls ineens niks te maken kan hebben met waar ze voor gefokt zijn.
Gvd ...... dat was dus de laatste keer dat je dochter een vreemde hond aaide.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 20:33 schreef -Spring het volgende:
Een tijdje geleden was ik op pad met mijn jongste. We kwamen een vrouw tegen met aan de riem een Amerikaanse Stafford. Mijn dochter wilde 'm graag aaien dus ik vroeg aan de vrouw of dat mocht. Ze bleek Pools te zijn, maar toen ik nogmaals vroeg of ie 'nice' was en of ze 'm kon 'petten', antwoordde ze: "Yes, yes!," en maakte ze een uitnodigend gebaar richting de hond.
Mijn dochter liet de hond eerst aan dr hand ruiken en dat ging goed, maar op het moment dat ze m wilde aaien, zag ik aan de uitdrukking van de hond dat ie het er niet helemaal mee eens was. Heel subtiel, maar ik zag het wel.
Dus ik vertelde mn dochter: "Wacht toch maar even met aaien." En op het moment dat ze haar hand weer terugtrekt, springt die hond op zn achterpoten haar richting uit en haalt volle bak naar haar uit.
Dochter was gelukkig snel genoeg en sprong naar achter, maat het scheelde een haartje. Ik had de tranen in m'n ogen staan van schrik.
Ik ben snel weggelopen maar baal er nu wel een beetje van dat ik er geen werk van gemaakt heb. Wat precies weet ik alleen nog niet, want ruzie maken met een Poolse met een valse stafford was ook geen goed idee geweest.
De vrouw zelf moest er vooral om lachen trouwens.
Nou dat. Ik ben nu 43 en aai al m'n hele leven vreemde honden op straat (uiteraard altijd na goedkeuring van de baas), maar na dit incident is dat verleden tijd.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 21:17 schreef maily het volgende:
[..]
Gvd ...... dat was dus de laatste keer dat je dochter een vreemde hond aaide.
Wat hebben jullie mazzel gehad zeg .....
Je kind een vreemde hond en dan ook nog eens een pitbull laten aaien... hoe dom kun je zijn ?quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 20:33 schreef -Spring het volgende:
Een tijdje geleden was ik op pad met mijn jongste. We kwamen een vrouw tegen met aan de riem een Amerikaanse Stafford. Mijn dochter wilde 'm graag aaien dus ik vroeg aan de vrouw of dat mocht. Ze bleek Pools te zijn, maar toen ik nogmaals vroeg of ie 'nice' was en of ze 'm kon 'petten', antwoordde ze: "Yes, yes!," en maakte ze een uitnodigend gebaar richting de hond.
Mijn dochter liet de hond eerst aan dr hand ruiken en dat ging goed, maar op het moment dat ze m wilde aaien, zag ik aan de uitdrukking van de hond dat ie het er niet helemaal mee eens was. Heel subtiel, maar ik zag het wel.
Dus ik vertelde mn dochter: "Wacht toch maar even met aaien." En op het moment dat ze haar hand weer terugtrekt, springt die hond op zn achterpoten haar richting uit en haalt volle bak naar haar uit.
Dochter was gelukkig snel genoeg en sprong naar achter, maat het scheelde een haartje. Ik had de tranen in m'n ogen staan van schrik.
Ik ben snel weggelopen maar baal er nu wel een beetje van dat ik er geen werk van gemaakt heb. Wat precies weet ik alleen nog niet, want ruzie maken met een Poolse met een valse stafford was ook geen goed idee geweest.
De vrouw zelf moest er vooral om lachen trouwens.
Mijn hond vindt het fantastisch om contact met mensen te maken en geaaid te worden. Helemaal door kinderen.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 21:33 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Je kind een vreemde hond en dan ook nog eens een pitbull laten aaien... hoe dom kun je zijn ?
Mijn honden laat ik gewoon niet door vreemde kinderen aaien. Waarom zouden honden dat fijn moeten vinden ?
Heel naar idee jaquote:Op vrijdag 18 oktober 2024 21:32 schreef -Spring het volgende:
[..]
Nou dat. Ik ben nu 43 en aai al m'n hele leven vreemde honden op straat (uiteraard altijd na goedkeuring van de baas), maar na dit incident is dat verleden tijd.
Hij sprong ook echt naar d'r strot.
Na de initiële schrik, vind ik het nu vooral een rotidee dat er een vrouw rondloopt met een valse stafford die het toelaat dat kinderen hem benaderen. Ik had gewild dat ik toen tóch ter plekke een melding gemaakt had. Helaas hen ik heb nu geen idee meer hoe zij en haar hond er uitzagen.
Ja hoor nou is het Springs schuld ook nogquote:Op vrijdag 18 oktober 2024 21:33 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Je kind een vreemde hond en dan ook nog eens een pitbull laten aaien... hoe dom kun je zijn ?
Mijn honden laat ik gewoon niet door vreemde kinderen aaien. Waarom zouden honden dat fijn moeten vinden ?
Heeft gewoon een blije bakkesquote:Op vrijdag 18 oktober 2024 19:43 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Vind je? Ik vind ze er juist vaak erg intimiderend uitzien, gewoon door die enorme kop/bek van ze.
[ afbeelding ]
Het zijn dan ook gewoon Facebook-honden, die alleen gekocht worden omdat tokkies massaal foto's van hun staffordshire delen.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 19:53 schreef deedeetee het volgende:
Ik vind ze gewoon lelijk en sommige zelfs oerlelijk, veel eigenaars van dergelijke honden hebben geen prettig karakter. Ik loop er altijd met een grote boog omheen.
Het is toch echt naïef te verwachten dat mensen het altijd weten of hun hónd het wel leuk vind om door jou of je kind geaaid te worden. Het is nog maar de vraag of deze vrouw wel begreep waar jij het over had. Gelukkig heb je er zelf op gelet of de hond het wel leuk vond maar evengoed was het niet slim. Zeker niet bij een als zeer onbetrouwbaar bekend staand ras.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 21:40 schreef -Spring het volgende:
[..]
Mijn hond vindt het fantastisch om contact met mensen te maken en geaaid te worden. Helemaal door kinderen.
Wel heb ik nu geleerd dat het blijkbaar erg naïef is om te verwachten dat mensen het melden wanneer hun hond niet te vertrouwen is. Ik ging er blijkbaar ten onrechte van uit dat mensen enkel goedkeuring geven als hun hond hier plezier aan beleeft en deze niet onverwacht zal uitvallen. Laat staan dat ze dit vervolgens dit vervolgens grappig vinden.
Wat insinueer je nou?quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 09:23 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Het is toch echt naïef te verwachten dat mensen het altijd weten of hun hónd het wel leuk vind om door jou of je kind geaaid te worden. Het is nog maar de vraag of deze vrouw wel begreep waar jij het over had. Gelukkig heb je er zelf op gelet of de hond het wel leuk vond maar evengoed was het niet slim. Zeker niet bij een als zeer onbetrouwbaar bekend staand ras.
Las toevallig vanochtend in de krant dat plastische chirurgen 2 jaar lang een lijstje van ernstige bijt incidenten bijhielden :
Pitbull-achtigen
Rottweilers
Staffordshires
Herders
Ik insinueer niet maar zeg gewoon duidelijk dat het dom is om je kind in de buurt van een onbekende hond van een zeer onbetrouwbaar ras te laten komen. En dat de hond waar het hier over gaat bovenaan de lijst staat van de hoog risico honden die door de plastische chirurgen op verzoek van de NVPC is bijgehouden.quote:
Damn, dat zegt genoeg over de mentaliteit van zo'n...laten we netjes blijven, mensquote:Op vrijdag 18 oktober 2024 20:33 schreef -Spring het volgende:
Een tijdje geleden was ik op pad met mijn jongste. We kwamen een vrouw tegen met aan de riem een Amerikaanse Stafford. Mijn dochter wilde 'm graag aaien dus ik vroeg aan de vrouw of dat mocht. Ze bleek Pools te zijn, maar toen ik nogmaals vroeg of ie 'nice' was en of ze 'm kon 'petten', antwoordde ze: "Yes, yes!," en maakte ze een uitnodigend gebaar richting de hond.
Mijn dochter liet de hond eerst aan dr hand ruiken en dat ging goed, maar op het moment dat ze m wilde aaien, zag ik aan de uitdrukking van de hond dat ie het er niet helemaal mee eens was. Heel subtiel, maar ik zag het wel.
Dus ik vertelde mn dochter: "Wacht toch maar even met aaien." En op het moment dat ze haar hand weer terugtrekt, springt die hond op zn achterpoten haar richting uit en haalt volle bak naar haar uit.
Dochter was gelukkig snel genoeg en sprong naar achter, maat het scheelde een haartje. Ik had de tranen in m'n ogen staan van schrik.
Ik ben snel weggelopen maar baal er nu wel een beetje van dat ik er geen werk van gemaakt heb. Wat precies weet ik alleen nog niet, want ruzie maken met een Poolse met een valse stafford was ook geen goed idee geweest.
De vrouw zelf moest er vooral om lachen trouwens.
Ik ben als kind in mijn gezicht gebeten door een top 4 hondquote:Op zaterdag 19 oktober 2024 09:23 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Het is toch echt naïef te verwachten dat mensen het altijd weten of hun hónd het wel leuk vind om door jou of je kind geaaid te worden. Het is nog maar de vraag of deze vrouw wel begreep waar jij het over had. Gelukkig heb je er zelf op gelet of de hond het wel leuk vond maar evengoed was het niet slim. Zeker niet bij een als zeer onbetrouwbaar bekend staand ras.
Las toevallig vanochtend in de krant dat plastische chirurgen 2 jaar lang een lijstje van ernstige bijt incidenten bijhielden :
Pitbull-achtigen
Rottweilers
Staffordshires
Herders
Hopelijk zonder al te veel zichtbaar letsel ?quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 10:14 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik ben als kind in mijn gezicht gebeten door een top 4 hond
Als je als baas ze met harde en agressieve hand opvoed ja.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 22:25 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Heeft gewoon een blije bakkes
En dat te bedenken dat het gewoon moordmachines zijn als ze de kans krijgen
Ik vind dat niet naïef hoor. Je gaat gewoon uit van de eerlijkheid van zo’n baasje. Die vrouw had gewoon moeten zeggen van doe maar niet, zeker gezien haar reactie daarna. Leek erop alsof ze zo’n reactie van haar hond wel verwachtte.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 21:40 schreef -Spring het volgende:
[..]
Mijn hond vindt het fantastisch om contact met mensen te maken en geaaid te worden. Helemaal door kinderen.
Wel heb ik nu geleerd dat het blijkbaar erg naïef is om te verwachten dat mensen het melden wanneer hun hond niet te vertrouwen is. Ik ging er blijkbaar ten onrechte van uit dat mensen enkel goedkeuring geven als hun hond hier plezier aan beleeft en deze niet onverwacht zal uitvallen. Laat staan dat ze dit vervolgens dit vervolgens grappig vinden.
En wanneer mogen ze je niet? Als je op de verkeerde manier naar ze kijkt?quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 13:55 schreef Candaasje het volgende:
Laatste tijd best nog wat 'American Bully XLL's' gehad en dat waren prima dieren. Maar als ze je niet mogen, dan mogen ze je ook echt niet.
Dat wisselt per hond natuurlijk. Vaak speelt de benadering wel mee. Maar ook zeker de situatie. Als je bedenkt dat ze zich bij ons (op mijn werk) in een situatie bevinden waarin ze pijn hebben/ziek zijn, ze nergens heen kunnen (zeker niet in een kennel of andere afgesloten ruimte) en wij ze dwingen om behandelingen te ondergaan die niet altijd even prettig zijn (en voor veel best eng, want je kunt het een hond niet uitleggen wat er gaat gebeuren en waarom), valt het me echt bijzonder mee hoe ze 9/10 keer reageren.quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 15:02 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
En wanneer mogen ze je niet? Als je op de verkeerde manier naar ze kijkt?
Bij mijn dochter in de kleuterklas zat een jongetje met een heel groot litteken op de wang. In het gezicht gebeten door de pitbull.quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 10:21 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Hopelijk zonder al te veel zichtbaar letsel ?
Helaas gaan ze bij een kind meestal voor het hoofd/gezicht. Dat zit voor hun ook mooi op bijthoogte immers. Ik zelf ben als kind een paar keer gebeten door een herder. Beide keren een andere hond.
In de VS zitten de asiels afgeladen vol met pitbulls. Kijk op een willekeurige site van eentje en schrik je rot.quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 18:18 schreef Discombobulate het volgende:
Toch wel bijzonder dat de pitbull in de VS vooral ook als gezinshond wordt gehouden. Veel gezinnen met kinderen en pitbuls.
Ik las gisteren ergens anders op Fok dat iemand padden ofzo had gegeten als gehakt omdat er een invasie was van die beesten. Ergens in Aziëquote:Op zaterdag 19 oktober 2024 18:27 schreef Qarrad het volgende:
[..]
In de VS zitten de asiels afgeladen vol met pitbulls. Kijk op een willekeurige site van eentje en schrik je rot.
Het belachelijkste is wel dat ze om het aandeel wat omlaag te brengen de honden mislabelen als een mix of ronduit een ander ras.
Net als de Skippy-burger in Australië in tijden van kangoeroeplagen.quote:Op zaterdag 19 oktober 2024 20:35 schreef Molo het volgende:
[..]
Ik las gisteren ergens anders op Fok dat iemand padden ofzo had gegeten als gehakt omdat er een invasie was van die beesten. Ergens in Azië
Zou ook een optie zijn voor pitbulls. Gewoon massaal in pittig gekruid tacovlees omzetten. Lekker voor tijdens Superbowl. Dan gaat het hard
Gewoon niet meldenquote:Op zaterdag 19 oktober 2024 22:11 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Net als de Skippy-burger in Australië in tijden van kangoeroeplagen.
Ik denk niet dat ik het over mijn hart zou kunnen verkrijgen om hond te eten. Ook geen pitbulls. Ik vind ze vaak erg lief maar onbetrouwbaar.
En ja, het is hypocriet dat ik wel koe etc. eet, dan.
Lief is niet het juiste woord. Zag er eentje gedurende mss een jaar als pup. De meeste puppy's zien er wel lief uit. Maar deze zag er steeds onzeker en vooral wat dommig uit, maar met veel te veel energie en lichaamskracht. Dat vind ik een riskante combinatie. En kijk die enorme bek! De baasjes wisten natuurlijk weer niets van opvoeding van de hond. Ik was er duidelijk over: op een galerij moet iedereen gewoon van en naar huis kunnen lopen. Dus ruk de hond niet weg, maar leer hem de bewoners kennen. Zag hem een keer heel blij zo tegen een meisje op springen. Ze wankelde even en was niet bang, wat vooral een kwestie van bord voor de kop was: pakt dieren zo in de houdgreep. Nee, nauwelijks reactie van die baasjes. Blij dat ze hier niet meer wonen, want zij waren duidelijk de bron van de eventuele problemen met deze hond, met weinig kennis van honden in het algemeen, laat staan dit hondenras.quote:Op vrijdag 18 oktober 2024 16:52 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik vind ze er enorm lief uitzien vaak eigenlijk. Iemand die ik ken heeft er twee en zorgt er echt perfect voor. Die beesten zien er prachtig uit. Glanzende vacht, mooi gewicht, heldere ogen.
Maar ik vertrouw ze voor geen meter.
quote:Bewoners appartementencomplex doodsbang voor Max: ‘Eigenaar is de hond niet de baas’
Zijn hond was lief en klein toen een Dordtenaar hem als puppy aanschafte. Maar nu de 4-jarige Max groot en sterk is, zijn bewoners van de Siriusflat als de dood voor het in hun ogen bijtgrage beest. Volgens de gemeente is de hond pas nog betrokken geweest bij een bijtincident op de openbare weg.
Het is onrustig in de Siriusflat, waar veel ouderen wonen in iets minder dan zeventig appartementen. Bewoners, onder wie de familie Rijsdijk en Rudi van der Want, zijn ten einde raad. Ze willen af van de uit de kluiten gewassen, gevaarlijk ogende en hard blaffende hond die op de zesde verdieping woont.
,,Ik ben al zes, zeven keer bij de politie geweest, maar er gebeurt niets. Terwijl die hond al zeker drie bewoners heeft gebeten’’, zegt Rudi van der Want. Onder anderen een vrouw van boven de 90 jaar zou daar volgens hem het slachtoffer van zijn geworden. Ook zou het dier het gemunt hebben op andere honden.
Veel bewoners van het complex in de Dordtse wijk Sterrenburg gaan pas naar binnen of naar buiten als ze hebben gecontroleerd of de kust veilig is. Sommigen durven de lift niet meer te nemen en kiezen noodgedwongen voor de trap, bevreesd als ze zijn dat ze de hond tegen het lijf lopen.
Bewoner Van der Want vertrouwt de hond al jaren niet. Andere bewoners zien dat het beest, met het uiterlijk van een American Staffordshire terriër, sinds ongeveer een half jaar agressiever geworden is en tegen mensen opspringt. ,,De eigenaar is de hond niet de baas. We hebben gezien dat hij zich aan een lantaarnpaal vasthield om niet te worden weggetrokken. Als de riem losschiet, dan overleef je het niet. We willen dat de hond uit de flat wordt gehaald.’’
‘Regelmatig meldingen over bijtincidenten’
Woordvoerder Toyah Waijers van de gemeente Dordrecht laat weten dat er via het meldpunt agressieve honden ‘regelmatig meldingen zijn binnengekomen over bijtincidenten in het appartementencomplex’. Ook woordvoerder Daphne de Borst van woningcorporatie Trivire bevestigt dat de hond in het verleden gevaarlijk gedrag (bijtincidenten) heeft laten zien: ,,Samen met handhaving en de politie is er toen ingegrepen en is de eigenaar van de hond verplicht de hond voortaan goed aan te lijnen en te muilkorven. Daar houdt de eigenaar zich tot op heden keurig aan. Dit neemt niet weg dat wij begrijpen dat er bewoners zijn die angstig zijn geworden en dat nog steeds zijn. Uiteraard houden wij de situatie, met behulp van de bewoners, goed in de gaten.’’
https://www.ad.nl/binnenl(...)t-de-baas~a17b43eba/
Dat soort minderbegaafden neemt nooit een Pommetje maar altijd een vecht- en bijtmachine.quote:
Ik weet niet hoe de tijdlijn loopt, maar het lijkt me dat de eigenaar zich niet "keurig" aan de muilkorfplicht houdt als er nog steeds bijtincidenten zijn.quote:
Helaas niet het baasjequote:Een 10-jarig meisje is vrijdagmiddag in haar eigen huis in de Engelse regio North Yorkshire overleden nadat ze door de hond van het gezin werd aangevallen en gebeten. Ondanks de inspanning van de hulpdiensten stierf het meisje ter plekke aan haar verwondingen.
Toen de hulpdiensten arriveerden was het beest uit veiligheidsoverwegingen door een familielid vastgezet in een auto, zo liet de politie weten. De hond is daarop in beslag genomen door agenten en naar een kennel gebracht. Daar wordt hij onderzocht als onderdeel van het onderzoek. Het is nog onduidelijk hoe het ongeval kon gebeuren en om welke type hond het gaat.
Een woordvoerder van de North Yorkshire Police zei in een verklaring: ,,Onze gedachten gaan uit naar de familie en vrienden van het meisje in deze vreselijke periode. Agenten steunen de familie terwijl het onderzoek wordt voortgezet. We vragen mensen dringend om niet te speculeren over het incident, de privacy van de familie te respecteren en hen in alle rust te laten rouwen. We zullen meer informatie geven zodra dat mogelijk is.’
Heftig hoor. Ben wel benieuwd wat voor soort hond het is geweest overigens.quote:Op zondag 3 november 2024 12:12 schreef maily het volgende:
Meisje (10) thuis in Engeland doodgebeten door de hond van het gezin
[..]
Helaas niet het baasje
Wel goed van dat familielid om de hond in een auto op te sluiten .....
En toen ging de hond naar een kennel om onderzocht te worden .....
Ben benieuwd wie de hond gaat verhorenquote:Daar wordt hij onderzocht als onderdeel van het onderzoek.
Commissaris Rex.quote:Op zondag 3 november 2024 12:47 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
Heftig hoor. Ben wel benieuwd wat voor soort hond het is geweest overigens.
[..]
Ben benieuwd wie de hond gaat verhoren
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |