abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_214779064
quote:
Rechter bepaalt: behandeling met elektroshocks bij Lisa (15) gaat door, ondanks bezwaar ouders

De 15-jarige Lisa uit Strijen moet de behandeling met elektroshocks blijven ondergaan, ondanks de bezwaren van haar ouders. De rechter besloot dit nadat de ouders een kort geding hadden aangespannen in de hoop de behandeling te stoppen
.
De rechter spreekt over een ‘trieste kwestie, waarin de ouders en artsen allebei hetzelfde willen: dat Lisa beter wordt en weer het normale leven kan leven van een 15-jarig meisje’. Maar de eis van de ouders om de behandeling met elektroshocks gedurende twee weken te stoppen, wordt afgewezen.

Begin dit jaar kreeg Lisa plotseling een aandoening waardoor ze nu al maanden met gesloten ogen in bed ligt. De rechter ziet geen reden om van de ‘deskundige opinie van de artsen af te wijken’ en concludeert dat het geven van zogenoemde B12-injecties, waarvoor de ouders pleitten, ‘niet wetenschappelijk onderbouwd’ en ‘niet nodig’ is.

Vader Henny laat in een reactie weten ‘teleurgesteld’ te zijn. ,,Jammer, maar helaas.” Hij zegt dat hij er eigenlijk al op rekende, maar noemt het ‘fijn’ dat het Openbaar Ministerie er serieus naar heeft gekeken. ,,Wij gaan ons nu beraden met de advocaten op wat de volgende stap wordt.”

Het is in strijd met de artsen­richt­lijn om een redelijk verzoek te weigeren

Lisa’s ouders spanden op donderdag 15 augustus een kort geding aan. Ze vinden de behandeling met lorazepam en elektroconvulsietherapie (ECT) gevaarlijk en eisten dat Lisa twee weken lang vitamine B12-injecties krijgt. De artsen vinden dit een ‘medisch zinloze behandeling’, omdat uitgesloten is dat bij Lisa sprake is van een B12-tekort. Ook stellen de artsen dat deze behandeling invasief en pijnlijk is en niet zonder bijwerkingen. De artsen vinden het opschorten van de behandeling met Lorazepam en ECT onverantwoord.

Depressie als oorzaak

Lisa’s ouders, Henny en Esther, voelen zich machteloos, vertelden ze eerder aan deze site. Ze hebben geen toestemming gegeven voor de behandeling van hun 15-jarige dochter Lisa, die eind april werd gediagnosticeerd met katatonie. Bij dit syndroom gaat plots iets mis met de cellen in de hersenen. Klachten zijn moeite met bewegen, niet meer praten of niet meer reageren op de omgeving.

De artsen stellen dat Lisa aan een depressie lijdt, omdat ze geen fysieke oorzaak kunnen vinden. De artsen willen haar behandelen volgens het protocol, met lorazepam en ECT. Lisa’s ouders vinden in plaats van depressie een B12-tekort de meest logische oorzaak voor de katatonie. Lisa eet namelijk al drie jaar veganistisch vanwege haar soja- en koemelkallergie. Door dit dieet krijgt ze nauwelijks vitamine B12 binnen, aangezien dit vooral in dierlijke producten zit. Bovendien kan Lisa in hun ogen niet depressief zijn. Voordat ze ziek werd, was ze immers een opgewekt meisje, stellen ze.

In de ogen van Henny en Esther is een behandeling met elektroshocks ‘schadelijk voor het brein in ontwikkeling’. De rechter begrijpt de bezorgdheid van de ouders over mogelijke nadelige gevolgen van ECT, met name geheugenverlies. Maar stelt dat ‘geen enkele medische behandeling zonder risico is en er geen aanwijzingen zijn dat ECT onverantwoord is’.

Zes sessies elektroshocks
Volgens het protocol ondergaat Lisa in totaal zes sessies met elektroshocks, waarvan ze er nu nog drie te gaan heeft. Vervolgens zal worden beoordeeld of er nog meer sessies nodig zijn. Meike Terhorst, de advocaat van de ouders, noemt de afwijzing ‘onbegrijpelijk’. ,,Het is in strijd met de artsenrichtlijn om een redelijk verzoek te weigeren. De arts moet de patiënt doorverwijzen naar een collega die het wel wil doen.”
https://www.ad.nl/binnenl(...)aar-ouders~ae3ef4fd/

Lastig verhaal, maar ben het eens met de rechter. Mogelijk zijn de ouders ook opgenaaid door de B12 mafia..

Vraag me wel af of dit een volgende stap in de behandeling is, zover ik weet staat ECT niet als nummer 1 op het lijstje van het behandelen van een depressie.

[ Bericht 2% gewijzigd door sp3c op 22-08-2024 21:16:53 ]
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | <a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://mdj-stek.nl</a>
pi_214779242
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
  Moderator donderdag 22 augustus 2024 @ 21:17:01 #3
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_214779467
lijkt me meer iets voor NWS
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_214779484
quote:
88s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 21:17 schreef sp3c het volgende:
lijkt me meer iets voor NWS
Mij ook, vandaar dat ik het topic op KLB niet gezien had..
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | <a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://mdj-stek.nl</a>
  Moderator donderdag 22 augustus 2024 @ 21:21:36 #5
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_214779532
quote:
0s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 21:18 schreef The-BFG het volgende:

[..]
Mij ook, vandaar dat ik het topic op KLB niet gezien had..
maakt niet uit, topics kunnen prima dubbel bestaan
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_214779544
Heb je weer van die vmbo wappie ouders die het allemaal beter weten. Dit gaan we nog veel vaker zien helaas.
pi_214779648
" Jammer, maar helaas."
He jakkes, wat sneu nou.
Jeetje, zo rot!
Het is me toch wat zeg!
Ah gossie toch!
Volgende keer beter he!

Sta je daar een beetje met je handen in je zakken.
pi_214779708
Lastig verhaal maar die behandelingen zijn wel standaard bij katatonie. Neem aan dat ze haar bloedwaarden ook hebben. Bloedarmoede door B12 was dan zeker gevonden.

Maar begrijp die ouders wel. Dit soort heftige behandelingen zijn voor iedereen ingrijpend.
pi_214779867
quote:
0s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 21:22 schreef Jahr00n het volgende:
Heb je weer van die vmbo wappie ouders die het allemaal beter weten. Dit gaan we nog veel vaker zien helaas.
Man, je weet totaal niet waar je over praat.
pi_214779882
quote:
0s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 20:54 schreef The-BFG het volgende:
De artsen vinden dit een ‘medisch zinloze behandeling’, omdat uitgesloten is dat bij Lisa sprake is van een B12-tekort. Ook stellen de artsen dat deze behandeling invasief en pijnlijk is en niet zonder bijwerkingen.
Huh?

En een behandeling met een paardenmiddel als Lorazepam en electroshocks is NIET zonder pijn, of bijwerkingen?! :o

Het eeuwige gezever van artsen over Vitamine B12-injecties en dat die gevaarlijk zouden zijn...
Bovendien.. is er rekening gehouden bij het vaststellen van het eventueel B12-tekort met 1) meerdere bloedparameters te meten en niet alleen B12-serumwaarde of Holo-TC (Actief B12)? Omdat je je B12 in de cellen wilt weten en dat geen rechtstreekse meting is of kan zijn?
En 2) of dit kind al B12 supplementen kreeg en een (bloed)waarde derhalve vals verhoogd kan zijn?
Plus 3) dat een bloedwaarde voor B12 voor kinderen veel hoger mag liggen dan in de reguliere medische wetenschap als aanvaardbaar wordt gehouden?

Echt.

Zo krom dit allemaal... :{

P.S. opnieuw een pleidooi (imHo) tégen een vegan dieet en zeker bij kinderen, al kan het meisje in dit geval waarschijnlijk weinig anders gezien de allergieën. Maar ze kan toch wel (alleen) vlees eten, lijkt me? En eieren?
Prima bronnen voor B6 en B12....

NIET OM NU EEN DISCUSSIE TE STARTEN OMTRENT WEL/NIET VEGANISTISCH ETEN.
Ik ben zelf principieel anti-vegan. Je krijgt te weinig binnen van goede voedingsstoffen. En nee, het is niet allemaal uit een potje te halen. Helemaal B12 niet als je daar een opnameprobleem van hebt.
Op maandag 12 oktober 2009 00:26 schreef vosss het volgende:
:*-je voor Sally, gewoon omdat ik haar lief vind :@
pi_214780012
Geef haar gewoon wat B12 prikjes.
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
pi_214780069
wat een middeleeuwse technieken :')
  donderdag 22 augustus 2024 @ 22:30:09 #13
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_214780494
Hier wat info over EST, het is dus niet gevaarlijk.

https://www.hersenstichti(...)nvulsietherapie-ect/

Misschien hebben mensen te veel films gezien die een verkeerd beeld geven.
Of over hoe het er vroeger aan toe ging.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_214780769
Ik begon het artikel te lezen en dacht: waarschijnlijk klagerige ouders. Na het lezen van het hele artikel begrijp ik de ouders ook wel. Als hun dochter verschillende allergieën heeft en daardoor een ongebruikelijke voedingspatroon, dan lijkt mij dat de katatonie vermoedelijk een medische oorzaak heeft. Blijkbaar hebben de artsen niets kunnen vinden, en gooien ze het op hun laatste redmiddel, depressie, maar in dit geval lijkt het mij waarschijnlijker dat er een medische aanleiding is. Goede kans dat over 30 jaar deze dame wel de juiste diagnose krijgt en de juiste behandeling, gewoon omdat de medische wetenschap dan verder is. Lastige zaak voor de rechter, want misschien voel je aan dat er iets niet klopt, maar als rechter moet je je op feiten baseren, dus je kan niets met een gevoel.

De artsen op dit dossier moeten misschien extern advies inwinnen, of bijvoorbeeld een universiteit vragen om deze zaak te onderzoeken. Om haar te helpen en de medische wetenschap te vergroten.
pi_214780898
Dat je geen elektroshocks wil is te begrijpen. Het is nou eenmaal geen fijne behandeling, die ook niet altijd goed uitpakt.

Maar wat betreft de B12-injecties vind ik het een hoop gezeur. Ga je als ouder eens verdiepen in de wetenschap, en niet op 'eigen onderzoek' wat geen reet voorstelt.
quote:
0s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 20:54 schreef The-BFG het volgende:
en eisten dat Lisa twee weken lang vitamine B12-injecties krijgt. De artsen vinden dit een ‘medisch zinloze behandeling’, omdat uitgesloten is dat bij Lisa sprake is van een B12-tekort.
pi_214780931
quote:
0s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 23:29 schreef luxerobots het volgende:
Dat je geen elektroshocks wil is te begrijpen. Het is nou eenmaal geen fijne behandeling, die ook niet altijd goed uitpakt.

Maar wat betreft de B12-injecties vind ik het een hoop gezeur. Ga je als ouder eens verdiepen in de wetenschap, en niet op 'eigen onderzoek' wat geen reet voorstelt.
[..]

Met hun eis voor B12-injecties hebben de ouders ook een beperkte blik. Het is waarschijnlijker dat de oorzaak medisch is, maar iets dat nu nog niet ontdekt is. In ieder geval niet bekend is onder Nederlandse artsen.
pi_214781075
Die ouders hadden haar beter in het verleden onder dwang biefstuk laten eten, i.p.v. meegaan in dat softe gedoe.
  vrijdag 23 augustus 2024 @ 01:59:48 #18
346653 Ceviche
Human wreckage that you love
pi_214781212
quote:
0s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 23:01 schreef Jojoke het volgende:
Ik begon het artikel te lezen en dacht: waarschijnlijk klagerige ouders. Na het lezen van het hele artikel begrijp ik de ouders ook wel. Als hun dochter verschillende allergieën heeft en daardoor een ongebruikelijke voedingspatroon, dan lijkt mij dat de katatonie vermoedelijk een medische oorzaak heeft. Blijkbaar hebben de artsen niets kunnen vinden, en gooien ze het op hun laatste redmiddel, depressie, maar in dit geval lijkt het mij waarschijnlijker dat er een medische aanleiding is. Goede kans dat over 30 jaar deze dame wel de juiste diagnose krijgt en de juiste behandeling, gewoon omdat de medische wetenschap dan verder is. Lastige zaak voor de rechter, want misschien voel je aan dat er iets niet klopt, maar als rechter moet je je op feiten baseren, dus je kan niets met een gevoel.

De artsen op dit dossier moeten misschien extern advies inwinnen, of bijvoorbeeld een universiteit vragen om deze zaak te onderzoeken. Om haar te helpen en de medische wetenschap te vergroten.
Hier lees je alleen het verhaal van de ouders, niet van het ziekenhuis. Dit is blijkbaar de gangbare behandeling bij katatonie die doorgaans goed werkt. Als een patiënt na de behandeling opknapt kunnen ze op zoek gaan naar de oorzaak om herhaling te voorkomen. Dat is heel wat anders dan dat de artsen geen idee hebben wat ze aan het doen zijn en daarom maar wat aanmodderen met gevaarlijke behandelingen (wat ook erg meevalt overigens).
Ik haal uit het artikel dat de artsen het gevaarlijk vinden om die behandeling twee weken te staken om te zien wat er gebeurt met die b12, ze hebben dat blijkbaar overwogen.
Uiteindelijk kun je er weinig mee als lezer, want de meesten van ons zijn geen arts, we kennen Lisa's dossier niet, dit verhaal wordt maar van een kant belicht en zelfs als leek staat online bevestigd dat de behandeling die de artsen zijn gestart goed resultaat geeft bij dit ziektebeeld dus ik vraag me af waarom je op basis van dit artikel nog de kant van de ouders zou kiezen.
Tenzij die ouders ook arts zijn, maar als dat zo zou zijn stond het vast wel in het artikel.
pi_214781259
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 01:59 schreef Ceviche het volgende:

[..]
Hier lees je alleen het verhaal van de ouders, niet van het ziekenhuis. Dit is blijkbaar de gangbare behandeling bij katatonie die doorgaans goed werkt. Als een patiënt na de behandeling opknapt kunnen ze op zoek gaan naar de oorzaak om herhaling te voorkomen. Dat is heel wat anders dan dat de artsen geen idee hebben wat ze aan het doen zijn en daarom maar wat aanmodderen met gevaarlijke behandelingen (wat ook erg meevalt overigens).
Maar als de oorzaak van een B12-tekort niet is weggenomen (en zie daarover ook mijn opmerkingen in mijn post, omdat artsen hadden gezegd dat ze dat niet zou hebben), dan heeft het óók geen zin.

Mijns inziens, dan.

quote:
Ik haal uit het artikel dat de artsen het gevaarlijk vinden om die behandeling twee weken te staken om te zien wat er gebeurt met die b12, ze hebben dat blijkbaar overwogen.
Uiteindelijk kun je er weinig mee als lezer, want de meesten van ons zijn geen arts, we kennen Lisa's dossier niet, dit verhaal wordt maar van een kant belicht en zelfs als leek staat online bevestigd dat de behandeling die de artsen zijn gestart goed resultaat geeft bij dit ziektebeeld dus ik vraag me af waarom je op basis van dit artikel nog de kant van de ouders zou kiezen.
Tenzij die ouders ook arts zijn, maar als dat zo zou zijn stond het vast wel in het artikel.
...nou ...ja... Dit ongeveer.

[ Bericht 1% gewijzigd door Sally op 23-08-2024 03:52:01 ]
Op maandag 12 oktober 2009 00:26 schreef vosss het volgende:
:*-je voor Sally, gewoon omdat ik haar lief vind :@
pi_214781392
Als je allergisch bent voor soja en koemelk hoef je toch niet veganistisch te eten? Waarom zou je geen biefstukje kunnen eten als je allergisch voor melk bent?
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
pi_214781547
quote:
0s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 21:45 schreef Sally het volgende:

[..]
Huh?

En een behandeling met een paardenmiddel als Lorazepam en electroshocks is NIET zonder pijn, of bijwerkingen?! :o

Het eeuwige gezever van artsen over Vitamine B12-injecties en dat die gevaarlijk zouden zijn...
Bovendien.. is er rekening gehouden bij het vaststellen van het eventueel B12-tekort met 1) meerdere bloedparameters te meten en niet alleen B12-serumwaarde of Holo-TC (Actief B12)? Omdat je je B12 in de cellen wilt weten en dat geen rechtstreekse meting is of kan zijn?
En 2) of dit kind al B12 supplementen kreeg en een (bloed)waarde derhalve vals verhoogd kan zijn?
Plus 3) dat een bloedwaarde voor B12 voor kinderen veel hoger mag liggen dan in de reguliere medische wetenschap als aanvaardbaar wordt gehouden?

Echt.

Zo krom dit allemaal... :{

P.S. opnieuw een pleidooi (imHo) tégen een vegan dieet en zeker bij kinderen, al kan het meisje in dit geval waarschijnlijk weinig anders gezien de allergieën. Maar ze kan toch wel (alleen) vlees eten, lijkt me? En eieren?
Prima bronnen voor B6 en B12....

NIET OM NU EEN DISCUSSIE TE STARTEN OMTRENT WEL/NIET VEGANISTISCH ETEN.
Ik ben zelf principieel anti-vegan. Je krijgt te weinig binnen van goede voedingsstoffen. En nee, het is niet allemaal uit een potje te halen. Helemaal B12 niet als je daar een opnameprobleem van hebt.
Dit standaard verhaaltje kan je voor veel "eigen onderzoek" gevallen gebruiken.

Iemand roept wat en hele groepen geloven die leek vs de experts.

Mijn ervaring met zo'n beetje alle psychiaters die ik gehad heb; is dat ze open staan voor zaken zoals vitamine tekorten of andere medische oorzaken.

Maar er is ook een grens en dan moet je het overlaten aan de experts, wat soms heel lastig is. Want ja ook experts zitten er wel eens naast..
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | <a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://mdj-stek.nl</a>
pi_214781550
Mensen, lees het artikel eens goed. Er staat: een B12 tekort is uitgesloten. Of te wel, dat is al onderzocht.
pi_214781563
quote:
1s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 22:30 schreef MissButterflyy het volgende:
Hier wat info over EST, het is dus niet gevaarlijk.

https://www.hersenstichti(...)nvulsietherapie-ect/

Misschien hebben mensen te veel films gezien die een verkeerd beeld geven.
Of over hoe het er vroeger aan toe ging.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_214781565
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 08:02 schreef dudewhereismycar het volgende:
Mensen, lees het artikel eens goed. Er staat: een B12 tekort is uitgesloten. Of te wel, dat is al onderzocht.
Er is wel een eerste artikel (premium) waar het verhaal van de ouders uitgebreider is. En dan hebben ze het over een casus in ik geloof het VK, waarbij schijnbaar het B12 tekort niet te meten was in het bloed. Maar ja om nu voor één voorbeeld heel het protocol te negeren is ook zo wat.
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | <a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://mdj-stek.nl</a>
pi_214781597
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 08:06 schreef The-BFG het volgende:

[..]
Er is wel een eerste artikel (premium) waar het verhaal van de ouders uitgebreider is. En dan hebben ze het over een casus in ik geloof het VK, waarbij schijnbaar het B12 tekort niet te meten was in het bloed. Maar ja om nu voor één voorbeeld heel het protocol te negeren is ook zo wat.
Ik snap die ouders wel hoor. Je wilt alles doen voor je kind.

Blijft een triest en lastig verhaal.
pi_214781621
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 08:13 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Ik snap die ouders wel hoor. Je wilt alles doen voor je kind.

Blijft een triest en lastig verhaal.
Dat zeker, je bent de controle over je bloedeigen kind kwijt. En het gaat niet over een simpel antibiotica kuurtje, maar een vrij heftige ingreep. Al is zoals eerder genoemd; het huidige ECT niet te vergelijken met hoe het vroeger ging. En ik weet dat er veel mensen zijn die zijn opgeknapt na ECT.
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | <a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://mdj-stek.nl</a>
pi_214781658
quote:
0s.gif Op donderdag 22 augustus 2024 20:54 schreef The-BFG het volgende:

[..]
https://www.ad.nl/binnenl(...)aar-ouders~ae3ef4fd/

Lastig verhaal, maar ben het eens met de rechter. Mogelijk zijn de ouders ook opgenaaid door de B12 mafia..

Vraag me wel af of dit een volgende stap in de behandeling is, zover ik weet staat ECT niet als nummer 1 op het lijstje van het behandelen van een depressie.
Het gaat niet zozeer om de depressie maar om de katatonie omdat die dodelijk kan aflopen. Ik neem aan dat ze al eerst Lorazepam hebben gebruikt maar dat ze ondanks maximale dosering ( soms wel 24/7 voor dagen achter elkaar ) geen effect hebben waargenomen. Ook de totale stop van Lorazepam kan soms helpen en dat ze dit ook al gedaan hebben. Dan rest er eigenlijk weinig anders dan deze behandeling. B12 bij katatonie is best onzinnig.
pi_214781680
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 08:13 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Ik snap die ouders wel hoor. Je wilt alles doen voor je kind.

Blijft een triest en lastig verhaal.
Maar tijd telt in deze casus op de IC . Dan ga je niet nadenken over een casus die reageerde op B12 maar ga je handelen.
pi_214781766
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 08:27 schreef Chadi het volgende:

[..]
Het gaat niet zozeer om de depressie maar om de katatonie omdat die dodelijk kan aflopen. Ik neem aan dat ze al eerst Lorazepam hebben gebruikt maar dat ze ondanks maximale dosering ( soms wel 24/7 voor dagen achter elkaar ) geen effect hebben waargenomen. Ook de totale stop van Lorazepam kan soms helpen en dat ze dit ook al gedaan hebben. Dan rest er eigenlijk weinig anders dan deze behandeling. B12 bij katatonie is best onzinnig.
Ah duidelijk.
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | <a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://mdj-stek.nl</a>
  vrijdag 23 augustus 2024 @ 09:10:58 #30
3542 Gia
User under construction
pi_214781888
quote:
De artsen vinden dit een ‘medisch zinloze behandeling’, omdat uitgesloten is dat bij Lisa sprake is van een B12-tekort. Ook stellen de artsen dat deze behandeling invasief en pijnlijk is en niet zonder bijwerkingen
Wat zijn precies de bijwerkingen van vitamine B12?
Als ik er op google zie ik juist dat zelfs een overdosering geen kwaad kan.

https://www.zorgwijzer.nl/zorgwijzers/vitamine-b12-tekort
Op deze site staat dat toedienen van B12 zinloos is als er voldoende aanwezig is, maar dat het geen kwaad kan.

Dan zie ik niet in waarom dit niet aanvullend toepassen? Punt is alleen dat als je beide behandelingen tegelijk doet, je niet weet welke nou werkte, als ze eruit komt.

Heb trouwens jaren terug een vrouw gekend die in dezelfde toestand terecht was gekomen. Niemand wist wat haar mankeerde. Is wel goed gekomen, maar weet de ins en outs niet echt.
pi_214781950
quote:
Lisa’s ouders vinden in plaats van depressie een B12-tekort de meest logische oorzaak voor de katatonie.
Maar dat tekort is uitgesloten. Waarom willen de ouders dan toch de B12 injecties in plaats van de huidige therapie?

Hebben ze hun kind begeleid in het veganistische eten, uitgezocht wat er dan wél mogelijk is om aan voldoende voedingsstoffen te komen bij haar allergieën? Het kind was 12 toen ze er mee begon. Niet een leeftijd dat je zegt ‘doe maar wat, jouw leven’.

Ik neem aan dat er ook een diëtiste bij betrokken is als de allergieën officieel zijn vastgesteld?

Vragen, vragen.
pi_214781980
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 08:06 schreef The-BFG het volgende:

[..]
Er is wel een eerste artikel (premium) waar het verhaal van de ouders uitgebreider is. En dan hebben ze het over een casus in ik geloof het VK, waarbij schijnbaar het B12 tekort niet te meten was in het bloed. Maar ja om nu voor één voorbeeld heel het protocol te negeren is ook zo wat.
Die ouders zijn ook geen arts maar simpele gebruikers van het internet, Google is hun beste vriend. Lijkt mij geen uitstekend idee om de ouders een medische behandeling te laten bepalen.
pi_214782012
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 09:27 schreef Pleun2011 het volgende:

[..]
Die ouders zijn ook geen arts maar simpele gebruikers van het internet, Google is hun beste vriend. Lijkt mij geen uitstekend idee om de ouders een medische behandeling te laten bepalen.
Oh eens hoor, dokter Google weet van alles, vooral van psychische of niet behandelbare klachten.

De zooi die ik allemaal gekocht voor mijn depressie/OCD en oorsuizen.... Had ik beter kunnen investeren..

Het klinkt allemaal zo aanlokkelijk, en die lui maken tevens de medische wetenschap verdacht.

Want even valeriaan slikken ipv lorazepam klinkt zo aanlokkelijk..
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | <a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://mdj-stek.nl</a>
pi_214782014
en concludeert dat het geven van zogenoemde B12-injecties, waarvoor de ouders pleitten, ‘niet wetenschappelijk onderbouwd’ en ‘niet nodig’ is.

Schetenwapper arrogantie.
Want b12 is duur en risicovol. B12 helpt als het goed is bij neurologische aandoeningen, huisarts kan de prik gewoon geven.
God was in Christ, reconciling the world unto himself, not imputing their trespasses unto them;
pi_214782025
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 09:34 schreef Alarmonoff het volgende:
en concludeert dat het geven van zogenoemde B12-injecties, waarvoor de ouders pleitten, ‘niet wetenschappelijk onderbouwd’ en ‘niet nodig’ is.

Schetenwapper arrogantie.
Want b12 is duur en risicovol. B12 helpt als het goed is bij neurologische aandoeningen, huisarts kan de prik gewoon geven.
Ik hoop oprecht voor je dat je ooit het licht gaat zien. Liefst zonder dat je iets krijgt.. Al is dat vaak wel nodig helaas, uit eigen ervaring.
Mijn blog over o.a. leven met OCD (dwang) | <a href="https://mdj-stek.nl" target="_blank" rel="nofollow norererer noopener" >https://mdj-stek.nl</a>
pi_214782097
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 09:34 schreef Alarmonoff het volgende:
Schetenwapper arrogantie.
Juist ja, conclusies trekken op jarenlange expertiece en de hele medische wereld is arrogant. Maar dat wegwuiven (want berichtje op facebook/wappieblog of reels van influencer) is veel redelijker.

:B

Edit: ik zit op een BNW'er te reageren zie ik :') die tijd krijg ik nooit meer terug :'(
Robert Moog died for our synths
pi_214782119
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 09:36 schreef The-BFG het volgende:

[..]
Ik hoop oprecht voor je dat je ooit het licht gaat zien. Liefst zonder dat je iets krijgt.. Al is dat vaak wel nodig helaas, uit eigen ervaring.
Ben niet zozeer tegen reguliere geneeskunde ze kunnen wonderen verrichten.
Artsen volgen een protocol die ook niet altijd goed uitpakt, B12 zal dan misschien niet werken maar het valt te proberen als de claim ergens op gebaseerd is, hebben de ouders ook rust. Maar mijn ervaring is dat artsen niet vaak openstaan voor ideeën ook al kom je met bewijs, ze zeggen altijd ja maar niet voldoende bewezen.
Als je aan een onco vraagt of kanker zich voedt met suiker dan krijg je ook dat antwoord en dat is dan gelogen, voor dat bewijs werd een Nobelprijs uitgereikt.
God was in Christ, reconciling the world unto himself, not imputing their trespasses unto them;
pi_214782190
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 09:47 schreef Gehenna het volgende:

[..]
Juist ja, conclusies trekken op jarenlange expertiece en de hele medische wereld is arrogant. Maar dat wegwuiven (want berichtje op facebook/wappieblog of reels van influencer) is veel redelijker.

:B

Edit: ik zit op een BNW'er te reageren zie ik :') die tijd krijg ik nooit meer terug :'(
Tis me wat. Bnw is grappig.
Ik betwijfel of ze het van feesboek hadden.

De artsen stellen dat Lisa aan een depressie lijdt, omdat ze geen fysieke oorzaak kunnen vinden.

Toch weten ze het niet zeker ondanks alle expertise.
Stoppen met vegan en gaan voor keto wat ontwikkeld is om epilepsie bij kinderen te genezen. Nee het is depressie hier heb je een pam.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37140279/

Hoop dat ze baat zal hebben bij ect.

[ Bericht 6% gewijzigd door Alarmonoff op 23-08-2024 10:06:59 ]
God was in Christ, reconciling the world unto himself, not imputing their trespasses unto them;
pi_214782277
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 08:02 schreef dudewhereismycar het volgende:
Mensen, lees het artikel eens goed. Er staat: een B12 tekort is uitgesloten. Of te wel, dat is al onderzocht.
En dan zeg ik: is er rekening gehouden met.. < insert de 3 punten die ik noem >
Op maandag 12 oktober 2009 00:26 schreef vosss het volgende:
:*-je voor Sally, gewoon omdat ik haar lief vind :@
pi_214782293
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 08:06 schreef The-BFG het volgende:

[..]
Er is wel een eerste artikel (premium) waar het verhaal van de ouders uitgebreider is. En dan hebben ze het over een casus in ik geloof het VK, waarbij schijnbaar het B12 tekort niet te meten was in het bloed. Maar ja om nu voor één voorbeeld heel het protocol te negeren is ook zo wat.
Je hoeft maar bij het B12 Instituut of de B12 Kliniek in Nederland aan te kloppen dan wel op hun website te kijken, om te zien dat er nogal wat misstanden en misverstanden bestaan in de medische wereld over dat B12-tekort en hoe juist te bepalen.
En dan gelden er voor kinderen nog hogere normen dan meestal gehanteerd worden (dan neemt men de volwassen norm, en die ligt lager).
Op maandag 12 oktober 2009 00:26 schreef vosss het volgende:
:*-je voor Sally, gewoon omdat ik haar lief vind :@
  Moderator vrijdag 23 augustus 2024 @ 10:46:54 #41
441859 crew  Lenny77
pi_214782522
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 09:34 schreef Alarmonoff het volgende:
en concludeert dat het geven van zogenoemde B12-injecties, waarvoor de ouders pleitten, ‘niet wetenschappelijk onderbouwd’ en ‘niet nodig’ is.

Schetenwapper arrogantie.
Want b12 is duur en risicovol. B12 helpt als het goed is bij neurologische aandoeningen, huisarts kan de prik gewoon geven.
B12 kost geen drol en is alles behalve risicovol :')
Ik heb als begin 20 jarige een gigantisch B12 te kort gehad door over te stappen naar een vegetarisch dieet als 18 jarige. Na 3j was ik een hoop ellende, kon bijna niet meer lopen, zware hallucinaties,... Ik stond klaar om mij op te laten nemen in de psychiatrie (er was ook nog genoeg psychische shit aan de gang toen in mijn leven). De huisarts heeft toen eerst mijn bloed getrokken want hij was het niet eens met mijn wens tot opname. En daar kwam toen een zeer groot tekort uit, bijna niet meer meetbaar. We zijn gestart met injecties en het was alsof het licht weer aan ging. Tot op de dag van vandaag krijg ik nog injecties want blijkbaar had ik geen intristic factor meer in mijn maag (zorgt voor de opname van B12). Ik zal altijd al laag hebben gezeten, het vegetarisch dieet heeft mij toen de das om gedaan.
Mijn broertje heeft een jaar of 10 geleden hetzelfde aan de hand gekregen maar nog extremer en plotser. Hij kon geen glas water meer vast houden en lag als een dode in bed. Ze vreesden voor MS of ALS. Ook bloedname gedaan en exact hetzelfde verhaal. Injecties gestart en die jongen kon na 2 weken weer werken. Blijkbaar zit er iets in de familie waardoor onze intristic factor verdwijnt.

Ik wil maar zeggen... Zet die injecties gewoon. Kwaad kunnen ze niet dus als ze niet zouden helpen dan is er ook geen nadeel voor dat meisje.
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
  vrijdag 23 augustus 2024 @ 10:56:27 #42
165264 Puzzie
#freepalestine
pi_214782602
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 10:46 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
B12 kost geen drol en is alles behalve risicovol :')
Ik heb als begin 20 jarige een gigantisch B12 te kort gehad door over te stappen naar een vegetarisch dieet als 18 jarige. Na 3j was ik een hoop ellende, kon bijna niet meer lopen, zware hallucinaties,... Ik stond klaar om mij op te laten nemen in de psychiatrie (er was ook nog genoeg psychische shit aan de gang toen in mijn leven). De huisarts heeft toen eerst mijn bloed getrokken want hij was het niet eens met mijn wens tot opname. En daar kwam toen een zeer groot tekort uit, bijna niet meer meetbaar. We zijn gestart met injecties en het was alsof het licht weer aan ging. Tot op de dag van vandaag krijg ik nog injecties want blijkbaar had ik geen intristic factor meer in mijn maag (zorgt voor de opname van B12). Ik zal altijd al laag hebben gezeten, het vegetarisch dieet heeft mij toen de das om gedaan.
Mijn broertje heeft een jaar of 10 geleden hetzelfde aan de hand gekregen maar nog extremer en plotser. Hij kon geen glas water meer vast houden en lag als een dode in bed. Ze vreesden voor MS of ALS. Ook bloedname gedaan en exact hetzelfde verhaal. Injecties gestart en die jongen kon na 2 weken weer werken. Blijkbaar zit er iets in de familie waardoor onze intristic factor verdwijnt.

Ik wil maar zeggen... Zet die injecties gewoon. Kwaad kunnen ze niet dus als ze niet zouden helpen dan is er ook geen nadeel voor dat meisje.
Wow wat een verhaal Len :o Maar ik herken eea wel , kreeg ook injecties.
My age is very
Inappropriate
for my behavior
  vrijdag 23 augustus 2024 @ 11:52:16 #43
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_214783062
Artsen kunnen zich vergissen. Ze deden het herhaaldelijk bij mij. Ik heb t overleeft omdat mij moeder stennis trapte en de dokter toen zei dat ze het dan toch maar gingen onderzoeken.
En verkeerde behandeling komt echt wel vaker voor. Maar idd gaat een arts wel vaker op zijn strepen staan als een leek zich er mee wil bemoeien. Daar kunnen de meeste heel erg slecht tegen.
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
pi_214783113
De volledige uitspraak die de voorzieningenrechter gisteren deed, zegt meer dan wat er in de AD artikelen staat.

Ook hieruit blijkt weer dat ze vanaf eind juli al B12 supplementen gehad heeft, ondanks dat er in april geconstateerd werd dat er geen aanwijzingen van een tekort waren. Met welke waarden rekening gehouden is bij deze constatering staat hier ook aangegeven. Mocht een eventueel tekort alsnog de oorzaak zijn, dan zou dit tekort inmiddels dus ook weer aangevuld zijn zonder dat het kennelijk verbeteringen heeft opgeleverd. [4:13 - 4:19]

Bijzonder vind ik dat de ouders een publicatie inbrachten voor hun vordering, maar dat uit deze publicatie ook blijkt dat zelfs wanneer katatonie door B12-tekort veroorzaakt wordt, genezing middels ECT en Lorazepam plaatsvindt, en dat daarnaast aanvulling van een B12-tekort nodig is voor volledige genezing. [4:20]

Hoe dan ook een treurige kwestie, en al kan ik me de wanhoop van de ouders voorstellen; het beste voor je kind willen is niet altijd hetzelfde als denken te weten wat het beste is.
“Surrounded by losers, misfits and boozers”
pi_214783133
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 10:46 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
B12 kost geen drol en is alles behalve risicovol :')
Ik heb als begin 20 jarige een gigantisch B12 te kort gehad door over te stappen naar een vegetarisch dieet als 18 jarige. Na 3j was ik een hoop ellende, kon bijna niet meer lopen, zware hallucinaties,... Ik stond klaar om mij op te laten nemen in de psychiatrie (er was ook nog genoeg psychische shit aan de gang toen in mijn leven). De huisarts heeft toen eerst mijn bloed getrokken want hij was het niet eens met mijn wens tot opname. En daar kwam toen een zeer groot tekort uit, bijna niet meer meetbaar. We zijn gestart met injecties en het was alsof het licht weer aan ging. Tot op de dag van vandaag krijg ik nog injecties want blijkbaar had ik geen intristic factor meer in mijn maag (zorgt voor de opname van B12). Ik zal altijd al laag hebben gezeten, het vegetarisch dieet heeft mij toen de das om gedaan.
Mijn broertje heeft een jaar of 10 geleden hetzelfde aan de hand gekregen maar nog extremer en plotser. Hij kon geen glas water meer vast houden en lag als een dode in bed. Ze vreesden voor MS of ALS. Ook bloedname gedaan en exact hetzelfde verhaal. Injecties gestart en die jongen kon na 2 weken weer werken. Blijkbaar zit er iets in de familie waardoor onze intristic factor verdwijnt.

Ik wil maar zeggen... Zet die injecties gewoon. Kwaad kunnen ze niet dus als ze niet zouden helpen dan is er ook geen nadeel voor dat meisje.
Supplementen met B12 worden alleen aangeraden als er een tekort is.

De waarschuwing die de onderzoekers hebben gegeven voor hoge doses vitamine B12, is uitsluitend bedoeld voor mensen die vitamine B12-supplementen nemen zonder aangetoond lichamelijk tekort. Omdat de gezondheidsrisico's van veel vitamine B12 niet bekend zijn, waarschuwen zij voor het feit dat veel supplementen een veelvoud bevatten van de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid van 2,8 microgram per dag.
(bron: https://nieuws.umcg.nl/w/(...)n-bij-medisch-tekort).
  Moderator vrijdag 23 augustus 2024 @ 12:30:57 #46
441859 crew  Lenny77
pi_214783377
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 11:59 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Supplementen met B12 worden alleen aangeraden als er een tekort is.

De waarschuwing die de onderzoekers hebben gegeven voor hoge doses vitamine B12, is uitsluitend bedoeld voor mensen die vitamine B12-supplementen nemen zonder aangetoond lichamelijk tekort. Omdat de gezondheidsrisico's van veel vitamine B12 niet bekend zijn, waarschuwen zij voor het feit dat veel supplementen een veelvoud bevatten van de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid van 2,8 microgram per dag.
(bron: https://nieuws.umcg.nl/w/(...)n-bij-medisch-tekort).
B12 is een wateroplosbare vitamine, het teveel plas je uit. Er vind geen stapeling plaats in je lichaam.

En waarom zou je trouwens hoge dosissen B12 gaan innemen als je geen tekort hebt :?
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_214783631
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 11:57 schreef KinKiJan het volgende:
De volledige uitspraak die de voorzieningenrechter gisteren deed, zegt meer dan wat er in de AD artikelen staat.

Ook hieruit blijkt weer dat ze vanaf eind juli al B12 supplementen gehad heeft, ondanks dat er in april geconstateerd werd dat er geen aanwijzingen van een tekort waren. Met welke waarden rekening gehouden is bij deze constatering staat hier ook aangegeven. Mocht een eventueel tekort alsnog de oorzaak zijn, dan zou dit tekort inmiddels dus ook weer aangevuld zijn zonder dat het kennelijk verbeteringen heeft opgeleverd. [4:13 - 4:19]
Helaas is het zo dat als je supplementen met B12 hebt gebruikt, het wel de bloedwaarden verhoogt, maar dat het nog niet zo hoeft te zijn dat het ook in de cellen is gekomen, of zit. Daar waar het thuishoort.

Dus kan een bloedwaarde nog tot 6 maanden "vals verhoogd" zijn, zoals dat heet.

quote:
Bijzonder vind ik dat de ouders een publicatie inbrachten voor hun vordering, maar dat uit deze publicatie ook blijkt dat zelfs wanneer katatonie door B12-tekort veroorzaakt wordt, genezing middels ECT en Lorazepam plaatsvindt, en dat daarnaast aanvulling van een B12-tekort nodig is voor volledige genezing. [4:20]
Dat gaf ik ook al aan: als de oorzaak niet wordt weggenomen, of als er geen afdoende of juiste behandeling van het B12-tekort plaatsvindt (zoals eigenlijk alleen injecties dat kunnen zijn), zal het uiteindelijk niet worden opgelost.
Noch verbeteren.

quote:
Hoe dan ook een treurige kwestie, en al kan ik me de wanhoop van de ouders voorstellen; het beste voor je kind willen is niet altijd hetzelfde als denken te weten wat het beste is.
Toch kan een adequate B12-behandeling dus wel een structurele oplossing zijn.

Zeker gezien de dieetregels / eetpatroon waaraan het meisje zich hield.
Op maandag 12 oktober 2009 00:26 schreef vosss het volgende:
:*-je voor Sally, gewoon omdat ik haar lief vind :@
pi_214783686
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 11:59 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Supplementen met B12 worden alleen aangeraden als er een tekort is.

De waarschuwing die de onderzoekers hebben gegeven voor hoge doses vitamine B12, is uitsluitend bedoeld voor mensen die vitamine B12-supplementen nemen zonder aangetoond lichamelijk tekort. Omdat de gezondheidsrisico's van veel vitamine B12 niet bekend zijn, waarschuwen zij voor het feit dat veel supplementen een veelvoud bevatten van de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid van 2,8 microgram per dag.
(bron: https://nieuws.umcg.nl/w/(...)n-bij-medisch-tekort).
Dit artikel van het UMCG is min of meer een rectificatie op wat zij eerder als grote waarschuwing meldden over gebruik van hoge doses Vitamine B12.
Aanleiding was het artikel van JAMA, dus.

Maar er is simpelweg méér onderzoek nodig.

Het artikel van JAMA heeft er echter voor gezorgd dat (vrijwel) de hele medisch wereld de hakken in het zand zette en twijfels ging hebben bij het inzetten van B12-injecties.
En dat er (dus) grote risico's zijn bij het toedienen van grote hoeveelheden B12.
Iets wat nota bene de behandeling is bij een cyanidevergiftiging...: een nog veel grotere bolus aan B12 toedienen (intramusculair) dan je met 1 reguliere B12-injectie krijgt...
Op maandag 12 oktober 2009 00:26 schreef vosss het volgende:
:*-je voor Sally, gewoon omdat ik haar lief vind :@
  Moderator vrijdag 23 augustus 2024 @ 13:03:59 #49
441859 crew  Lenny77
pi_214783708
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 12:56 schreef Sally het volgende:

[..]
Helaas is het zo dat als je supplementen met B12 hebt gebruikt, het wel de bloedwaarden verhoogt, maar dat het nog niet zo hoeft te zijn dat het ook in de cellen is gekomen, of zit. Daar waar het thuishoort.

Dus kan een bloedwaarde nog tot 6 maanden "vals verhoogd" zijn, zoals dat heet.
[..]
Dat gaf ik ook al aan: als de oorzaak niet wordt weggenomen, of als er geen afdoende of juiste behandeling van het B12-tekort plaatsvindt (zoals eigenlijk alleen injecties dat kunnen zijn), zal het uiteindelijk niet worden opgelost.

Dit.. als ze enkel orale B12 heeft gekregen dan heeft dit totaal geen zin gehad igv een opname probleem.
Genoeg mensen die dan niet dieper in het tekort gaan kijken (artsen ook).

Het is een beetje vergelijkbaar met een hyperglycemie. Die mensen hun bloed zit tsjokvol suikers maar de cel is letterlijk aan het verhongeren.
Zo ook met B12. Een simpele bloedname is vaak niet voldoende.
Mijn bloed is niet meer interessant om te meten voor mijn B12 gehaltes want ik zit inderdaad altijd 'te hoog', vals positief. Mijn cellen echter zitten meer richting laag. Op een bepaald moment herken je wel wanneer het tijd wordt voor een nieuwe injectie.
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_214783726
Orale B12 wordt niet goed opgenomen, vooral niet als er sprake is van deficiëntie. Dan zijn injecties de enige optie.

Ik snap niet dat het er niet náást wordt gegeven. Volgens mij zijn er niet echt ernstige bijwerking https://www.apotheek.nl/m(...)gelijke-bijwerkingen
Als er echt sprake is van deficiëntie dan kan het lang (als in maanden en zelf jaren) duren voordat het zich herstelt. En dan nog wordt het vaak nog middels injecties op peil gehouden want als er gestopt wordt dan treden er weer tekorten op.
pi_214783739
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 augustus 2024 13:03 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Dit.. als ze enkel orale B12 heeft gekregen dan heeft dit totaal geen zin gehad igv een opname probleem.
Genoeg mensen die dan niet dieper in het tekort gaan kijken (artsen ook).

Het is een beetje vergelijkbaar met een hyperglycemie. Die mensen hun bloed zit tsjokvol suikers maar de cel is letterlijk aan het verhongeren.
Zo ook met B12. Een simpele bloedname is vaak niet voldoende.
Mijn bloed is niet meer interessant om te meten voor mijn B12 gehaltes want ik zit inderdaad altijd 'te hoog', vals positief. Mijn cellen echter zitten meer richting laag. Op een bepaald moment herken je wel wanneer het tijd wordt voor een nieuwe injectie.
Hoe meten ze dat in je cellen als ik vragen mag? Puur uit interesse hoor.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')