Ik heb het niet over huizen. Ik heb het over goede opvang regelen. En die volle opvang valt echt wel mee, we hebben alleen belachelijk weinig opvangplekken in Nederland omdat we ze allemaal tijdelijk houden en steeds sluiten. De instroom in Nederland is vrij beperkt, we doen minder dan ons deel in de EU.quote:Op woensdag 21 augustus 2024 20:54 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Zolang je de instroom niet verlaagd blijf je met volle opvang zitten.
En als je iedereen die hier binnenkomt direct een huis geeft dan verplaats je het probleem alleen maar van volle opvang naar het volgende loket (geen huizen voor de rest van NL, klassen vol zonder leraren met mensen die geen woord NL spreken) etc etc.
Precies. Dan kun je wel zeggen dat we allerlei andere crisissen hebben (woningtekort etc) maar dan ga je voorbij aan het feit dat (illegale) migratie als katalysator werkt voor die problemen. Nederland is vol, dat is een feit. (Illegale) migratie is de enige factor in de groei van de bevolking. Dan moeten er keuzes gemaakt worden, één daarvan die altijd geopperd wordt is dat er minder boerenland moet zijn. Prima, is een keuze. Maar dan moet er wel erkend worden dat die keuze noodzakelijk is.quote:Op woensdag 21 augustus 2024 20:54 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Zolang je de instroom niet verlaagd blijf je met volle opvang zitten.
En als je iedereen die hier binnenkomt direct een huis geeft dan verplaats je het probleem alleen maar van volle opvang naar het volgende loket (geen huizen voor de rest van NL, klassen vol zonder leraren met mensen die geen woord NL spreken) etc etc.
Constant talking points herhalen zonder dat er een kern van waarheid in zit is meer iets voor de PVV en hun aanhangers.quote:Op woensdag 21 augustus 2024 21:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Precies. Dan kun je wel zeggen dat we allerlei andere crisissen hebben (woningtekort etc) maar dan ga je voorbij aan het feit dat (illegale) migratie als katalysator werkt voor die problemen. Nederland is vol, dat is een feit. (Illegale) migratie is de enige factor in de groei van de bevolking. Dan moeten er keuzes gemaakt worden, één daarvan die altijd geopperd wordt is dat er minder boerenland moet zijn. Prima, is een keuze. Maar dan moet er wel erkend worden dat die keuze noodzakelijk is.
Of je kunt gewoon zoals Hanca constant je talking points blijven herhalen (ook al zijn de conclusies onzin), ook een optie
Je leest zeker de Volkskrant?quote:Op woensdag 21 augustus 2024 21:01 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb het niet over huizen. Ik heb het over goede opvang regelen. En die volle opvang valt echt wel mee, we hebben alleen belachelijk weinig opvangplekken in Nederland omdat we ze allemaal tijdelijk houden en steeds sluiten. De instroom in Nederland is vrij beperkt, we doen minder dan ons deel in de EU.
Het is dan ook geen instroom-probleem, het is een puur opvang-probleem. Gewoon via de spreidingswet genoeg permanente opvang regelen en dan is het probleem van te weinig doorstroming naar huizen door het huizentekort (want dat is momenteel het grootste probleem, zo'n 60% van de mensen in de opvang hoort in een huis, niet in een opvang) ook prima op te vangen. Dan kunnen die mensen daar wat langer wachten tot er wel een huis vrij komt.
En nu niet gaan doen alsof het huizentekort komt door de asielinstroomk dan ben je wel echt af. Want dat is maar 8% van de vrijkomende sociale huurhuizen, de wachtlijsten gaan dan van heel veel jaar, naar heel veel jaar min een paar maanden.
Sorry, maar het is wel rond de 10 procent, Je cijfer van 140k migranten in Nederland klopt namelijk niet. Het aantal migranten was in 2022 (laatste jaar van het cbs) al ruim 400k, 40k daarvan als asielzoeker maakt 10%. Jij heb het saldo genomen, maar das iets anders.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 01:26 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Je leest zeker de Volkskrant?
Heel veel linkse kranten verdraaien de aantallen ook.
50.000 asielzoekers kwamen aan in 2022, 50.000 in 2023, en dit jaar komen we ook rondom de 50.000
Je kan de cijfers gewoon bij het IND vinden.
'IND Trends' , druk je in op google, en dan kan je die bestandjes downloaden, dat zijn de echte cijfers.
Zeg dat van de 50.000 , 40.000 een asielvergunning krijgt, (Nederland kent een hoog inwillingspercentage)
Dan zijn van de 140.000 immigranten die in 2023 aankwamen, 40.000 via het asielsysteem binnen gekomen.
Dat is geen 8 tot 11 procent die jij benoemt, maar veel meer. Probeer feitelijk te kijken wat de aantallen zijn, vluchtelingenwerk Nederland en linkse kranten zullen het altijd wat verdraaien in het positieve naar de vluchteling.
Dat zijn gewoon de feiten.quote:Van de vrijkomende corporatiewoningen was 8 procent voor asielzoekers met een verblijfsvergunning, de zogenoemde statushouders. Dat alles blijkt uit een enquête van de NOS onder de vijftig grootste gemeenten in Nederland, die door 43 gemeenten volledig is ingevuld.
Feiten? Hoe durf je met Feiten te komen. Het gaat om het onderbuikgevoel!quote:Op donderdag 22 augustus 2024 08:38 schreef Hanca het volgende:
Ik lees idd Volkskrant, maar ook AD, Trouw, ND, soms wat NRC. Maar mijn cijfers haal ik meestal gewoon rechtstreeks uit de bronnen.
Het CBS bijvoorbeeld. In 2021 was het zelfs maar 6%: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)1-naar-statushouders
Dat zijn de laatste cijfers van het CBS.
Of de gemeenten zelf: https://nos.nl/artikel/24(...)huizen-naar-urgenten
[..]
Dat zijn gewoon de feiten.
quote:Op donderdag 22 augustus 2024 08:38 schreef Hanca het volgende:
Ik lees idd Volkskrant, maar ook AD, Trouw, ND, soms wat NRC. Maar mijn cijfers haal ik meestal gewoon rechtstreeks uit de bronnen.
Het CBS bijvoorbeeld. In 2021 was het zelfs maar 6%: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)1-naar-statushouders
Dat zijn de laatste cijfers van het CBS.
Of de gemeenten zelf: https://nos.nl/artikel/24(...)huizen-naar-urgenten
[..]
Dat zijn gewoon de feiten.
Kijk daar ga je al, het is 1 groot complot van D66-ambtenaren!quote:Dat alles blijkt uit een enquête van de NOS onder de vijftig grootste gemeenten in Nederland, die door 43 gemeenten volledig is ingevuld.
Oh sorry, nu begrijp ik het hoe ze het berekenen.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 08:30 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Sorry, maar het is wel rond de 10 procent, Je cijfer van 140k migranten in Nederland klopt namelijk niet. Het aantal migranten was in 2022 (laatste jaar van het cbs) al ruim 400k, 40k daarvan als asielzoeker maakt 10%. Jij heb het saldo genomen, maar das iets anders.
Het lijkt er dus sterk op dat de linkse kranten van je hun cijferonderzoek beter hebben gedaan dan jij in deze
bron: https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)komen-naar-nederland
Overigens is het inwilligingspercentage vooral een functie van wat je binnenkrijgt. Als je op groepsniveau kijkt naar bijvoorbeeld Eritreeërs zie je dat die in elk EU land een hoog inwilligingspercentage hebben omdat het gewoon echte vluchtelingen zijn. Nederland krijg relatief weinig kansloze aanvragen vanuit, bijvoorbeeld, de balkan en daardoor is het percentage wat hoger.
Ook bron: https://nos.nl/artikel/24(...)rs-zeggen-niet-alles
Omdat het succes van de PVV afhangt van onderbuikgevoelens van het volk. Als het om de feiten gaat dan gaan ze nat, daarom hebben ze het daar ook liever niet over.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 12:27 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Het aantal is misschien niet extreem groot voor een land met 18 miljoen inwoners.
Maar deze groep ligt wel onder een vergrootglas omdat het succes van de PVV afhangt van de successen op asiel.
quote:Op donderdag 22 augustus 2024 12:39 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Omdat het succes van de PVV afhangt van onderbuikgevoelens van het volk. Als het om de feiten gaat dan gaan ze nat, daarom hebben ze het daar ook liever niet over.
Als men zoals jullie nu hier netjes de statistieken erop naslaan dan zie je dat het probleem niet bij asielinstroom ligt maar bij doorstroom naar opvanglocaties. We hebben een tekort aan opvanglocaties en dat is puur te danken aan beleid van afgelopen jaren waarbij COA eerst groot aantal locaties heeft afgestoot afgestoten en nu vooral tijdelijke locaties moet betrekken waarbij de gemeenten ook maar matig meewerken.
Maar het is natuurlijk makkelijker om "eruit" te roepen.
Als ik ambtenaar was deed ik aangifte van smaad en laster.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 12:51 schreef Perrin het volgende:
Koekoek. En die mafkees woont zelf in Uruguay.![]()
[ x ]
Is dat diezelfde meneer die zegt "amateur gynaecoloog" te zijn?quote:Op donderdag 22 augustus 2024 12:51 schreef Perrin het volgende:
Koekoek. En die mafkees woont zelf in Uruguay.![]()
[ x ]
Yup. Heeft een boekje gepubliceerd met al zijn vunzige gekke-oom-op-verjaardag-praatjes.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 13:02 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Is dat diezelfde meneer die zegt "amateur gynaecoloog" te zijn?
Ik zie het probleem niet?quote:Op donderdag 22 augustus 2024 12:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Gelukkig hebben we nu een regering die enorm belang hecht aan de Nederlandse cultuur en tradities.
Als die tenminste in de Randstad thuishoren.
https://www.omroepbrabant(...)tie-bepaalt-den-haag
Nee. Het gaat erom dat er geen rekening is gehouden met een traditie, zo belangrijk voor PVV c.s. en dat nu scholen zich weer in allerlei bochten moeten wringen om de kinderen de kans te geven om carnaval te vieren.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 13:17 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik zie het probleem niet?
Dit jaar werd de doorstroomtoets voor groep 8 van de basisscholen door de overheid in Den Haag in de aanloop naar carnaval gepland. Daar kwam veel weerstand tegen. Nu is dus voor 2025 de voorjaarsvakantie gepland voordat carnaval begint.
De voorjaarsvakantie, in Brabant beter bekend als de carnavalsvakantie, heeft adviesdata. Onderwijsinstellingen mogen hiervan afwijken, op voorwaarde dat er goedkeuring is vanuit de medezeggenschapsraad van de school.
Klaar toch?
'allerlei bochten'quote:Op donderdag 22 augustus 2024 13:20 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nee. Het gaat erom dat er geen rekening is gehouden met een traditie, zo belangrijk voor PVV c.s. en dat nu scholen zich weer in allerlei bochten moeten wringen om de kinderen de kans te geven om carnaval te vieren.
Klopt maar het is gewoon niet handig en nu moet elke school weer extra vergaderen. Je weet dat carnaval hier in het zuiden echt een ding is, plan dat gewoon standaard altijd in de vakantie.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 13:33 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
'allerlei bochten'
Je bedoelt gewoon even in een vergadering met de medezeggenschapsraad van de school bepalen dat de voorjaarsvakantie in de week van carnaval valt. That's it.
Maar je weet toch wel dat dit nog de schuld is van Rutte 4, met name D66, en de almachtige Linkse oppositie?quote:Op donderdag 22 augustus 2024 14:25 schreef xpompompomx het volgende:
Toch weer een flinke blamage voor de partij welke de Nederlandsche tradities zo belangrijk zegt te vinden.
Niets, maar ze hebben dan ook eigenlijk nog niets gedaan tot op heden.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 14:30 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Wat heeft de huidige regering tot nu toe eigenlijk bereikt?
Er wordt één vreselijke 12 jaar oude dreiging voorNederland uitgezet. Potentiële something or other, die naar het gymnasium zou gaan en daarna misschien wel zou gaan studeren en zo Nederland….umm…slechter zou maken. Maar dat gevaar is nu gelukkig afgewend.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 14:30 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Wat heeft de huidige regering tot nu toe eigenlijk bereikt?
Schoolvakanties worden eens in de zoveel jaar vastgesteld, zo is het schema tot 2030 gewoon al online te vinden, dus is het wel degelijk de 'schuld' van Rutte 4.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 14:28 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Maar je weet toch wel dat dit nog de schuld is van Rutte 4, met name D66, en de almachtige Linkse oppositie?
Dat zeg ik toch ook? Ik wou het de PVV supportgroep makkelijker maken door alvast hun vaste cliché in te sturen.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 14:35 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Schoolvakanties worden eens in de zoveel jaar vastgesteld, zo is het schema tot 2030 gewoon al online te vinden, dus is het wel degelijk de 'schuld' van Rutte 4.
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2024-19237.html
Maar scholen mogen dus zelf bepalen wanneer ze de voorjaarsvakantie doen dit zijn enkel adviesdata. Het is dus een beetje ophef om niets omdat in de praktijk iedere school in een dorp/stad met carnavaltraditie die week vakantie gewoon tijdens carnaval pakt.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 15:19 schreef Janneke141 het volgende:
Het cultuur-verkwanseling-spelletje ga ik niet spelen, maar dat de voorjaarsvakantie in zuid niet met carnaval valt is wel echt bijzonder. Ik kan me niet herinneren dat dat eerder gebeurd is - wel dat er een lesweek tussen de voorjaarsvakanties in zuid en noord zat omdat carnaval zo vroeg viel.
Ik snap het nut ook niet. Heel Brabant en Limburg schuiven alsnog naar carnaval toe. Het levert alleen maar onduidelijkheid op.
Ja, dat weet ik ook wel. De ophef is niet nodig, want de scholen die vrij willen zijn met carnaval zijn dat toch wel, en dat ze vanuit de Randstad de provinciale cultuur de nek om willen draaien is al helemaal BNW-voer. Maar dan nog is het bijzonder onhandig, en onnodig, om de vakantie in regio zuid niet samen te laten vallen met carnaval. Juist omdat nu veel scholen gaan schuiven, levert dat veel onduidelijkheid op.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 15:32 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Maar scholen mogen dus zelf bepalen wanneer ze de voorjaarsvakantie doen dit zijn enkel adviesdata. Het is dus een beetje ophef om niets omdat in de praktijk iedere school in een dorp/stad met carnavaltraditie die week vakantie gewoon tijdens carnaval pakt.
Frankrijk doet het exact hetzelfde als ons met 3 zones met als enige verschil dat de zomervakantie bij hun 8 weken is voor alledrie de zones in Juli en Augustus. Geen idee waar jij het idee vandaan hebt dat die enkel in Augustus vrij hebben.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 15:45 schreef Jan_Onderwater het volgende:
vakantiespreiding is zo een ongelofelijke onzin. Dient er alleen maar toe het hoogseizoen zo lang mogelijk te maken.
Frankrijk doet dat beter. Iedereen in Augustus. Dan kan er tot in Juli gewoon gewerkt worden en in september is iedereen weet terug, in plaats van ergens in mei tot september er altijd mensen weg zijn.
Mijn teams in Frankrijk zijn allemaal niet bereikbaar en op vakantie in Augustus.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 16:23 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Frankrijk doet het exact hetzelfde als ons met 3 zones met als enige verschil dat de zomervakantie bij hun 8 weken is voor alledrie de zones in Juli en Augustus. Geen idee waar jij het idee vandaan hebt dat die enkel in Augustus vrij hebben.
Dat is dan gewoon een keuze van je bedrijf. Landelijk is daar gewoon zelfde beleid als in Nederland, vakanties in de zones. En elk zone andere week/weken.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 16:51 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Mijn teams in Frankrijk zijn allemaal niet bereikbaar en op vakantie in Augustus.
En mensen in de zorg mogen niet meer op vakantie? Of ga jij als vakantie in augustus vrijwilligerswerk doen in een zorginstelling?quote:Op donderdag 22 augustus 2024 15:45 schreef Jan_Onderwater het volgende:
vakantiespreiding is zo een ongelofelijke onzin. Dient er alleen maar toe het hoogseizoen zo lang mogelijk te maken.
Frankrijk doet dat beter. Iedereen in Augustus. Dan kan er tot in Juli gewoon gewerkt worden en in september is iedereen weet terug, in plaats van ergens in mei tot september er altijd mensen weg zijn.
quote:Kabinet-Schoof verbiedt telefoons en andere elektronica tijdens vergaderingen
Sinds het aantreden van minister-president Dick Schoof zijn de veiligheidsmaatregelen voor bewindspersonen veel strenger geworden. Kabinetsleden mogen geen smartphones en andere apparatuur meer meenemen in officiële overleggen.
De nieuwe regeling is bevestigd door meerdere ingewijden aan het ANP, na berichtgeving van het AD. Schoofs voorganger, Mark Rutte, liet appen tijdens de wekelijkse ministerraad op vrijdag gewoon toe. Alleen bij specifiek veiligheidsonderwerpen moesten telefoons opgeborgen worden. De nieuwe premier lijkt cyberveiligheid een stuk serieuzer te nemen.
De regeling geldt naast de minsterraad ook voor onderraden (vergaderingen waarin de ministerraad wordt voorbereid) en de begrotingsraad. Buiten de vergaderzaal staan er nu speciale kluisjes waar bewindslieden hun smartphones in moeten leggen. En niet alleen dat: tablets, laptops, smartwatches en draadloze oordopjes moet ook in de kluisjes.
https://www.nu.nl/binnenl(...)s-vergaderingen.html
Goedzo. Stelletje kleuters zijn het namelijk zo af en toe.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 19:12 schreef Tijger_m het volgende:
Rooksignalen gaan een comeback maken:
[..]
Officieel is de reden beveiliging, overigens.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 19:16 schreef capricia het volgende:
[..]
Goedzo. Stelletje kleuters zijn het namelijk zo af en toe.
Dan moeten ze hun aantekeningen maar op papier doen voortaan.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 19:22 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Officieel is de reden beveiliging, overigens.
Of hoeveel verslagen van de Nederlandsequote:Op donderdag 22 augustus 2024 19:27 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Die weet natuurlijk nog hoeveel verslagen van buitenlandse ministerraden die wekelijks op zijn eigen bureau kreeg.
Goedzo. En nu ook nog in de Tweede Kamer.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 19:12 schreef Tijger_m het volgende:
Rooksignalen gaan een comeback maken:
[..]
Goed zo.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 19:12 schreef Tijger_m het volgende:
Rooksignalen gaan een comeback maken:
[..]
Mooi. Hadden ze al lang moeten doen. Ook in de Tweede Kamer.quote:Op donderdag 22 augustus 2024 19:12 schreef Tijger_m het volgende:
Rooksignalen gaan een comeback maken:
[..]
Ik denk dat schoof vanuit zijn vorige functie een aardig idee van cyber-bedreigingen heeft. Best een aardige maatregelquote:Op donderdag 22 augustus 2024 19:22 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Officieel is de reden beveiliging, overigens.
Oh, geldt het daar niet?quote:Op donderdag 22 augustus 2024 20:07 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Goedzo. En nu ook nog in de Tweede Kamer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |