quote:Na ruim twee weken vol sport komen de Spelen van 2024 op zondag 11 augustus ten einde. Helaas.
Meer dan 10.000 atleten uit 206 landen deden mee aan 32 sporten. Er werden records verbroken en honderden medailles veroverd. Voor TeamNL waren het uiterst succesvolle Spelen. Nooit won de Nederlandse ploeg zoveel gouden medailles tijdens de Olympische Spelen.
Sluitingsceremonie
In tegenstelling tot de openingsceremonie, die op en rondom een verregende Seine plaatsvond, is de sluitingsceremonie in het Stade de France. Het belooft deze keer wel mooi weer te worden. De afsluiting begint om 21:00 uur en duurt ongeveer tot 00:00 uur.
Winterspelen 2026 in Italië
De volgende Olympische Spelen zijn de Winterspelen in Italië. Milaan en Cortina d'Ampezzo zijn dan de speelsteden.
Los Angels Zomerspelen
Als we dan nog even verder kijken vinden de Zomerspelen van 2028 plaats in Los Angeles. Het wordt de derde keer dat de Olympische Spelen in Los Angeles worden gehouden. Ook in 1932 en 1984 was Los Angels host voor de zomerspelen. Alleen de tijdzone zal wel een dingetje worden.
TV-gids: NOS, Eurosport, HBO Max, De Belg, De Duitser, BBC etc
Voila.quote:Op zaterdag 10 augustus 2024 19:50 schreef Zipportal het volgende:
@:heywoodu, @:Nattekat, @:ijs_beer
Graag reeksen.
quote:IOC-voorzitter Bach stopt
IOC-voorzitter Thomas Bach stopt volgend jaar. Dat heeft hij bekend gemaakt. "De Olympische Spelen zijn het beste gediend met een verandering in leiderschap", zei de 70-jarige Bach. De Duitser leidt het IOC sinds 2013 en daardoor zou zijn voorzitterschap volgend jaar sowieso ten einde komen. Dit omdat er in de regels is opgenomen dat een voorzitter maximaal 12 jaar in dienst mag zijn.
Leden vroegen hem om de regels te wijzigen, zodat hij in de functie kon blijven. Maar dat gebeurt niet. Bach vindt dat het IOC een leider nodig heeft die het comité door een steeds digitalere en politiekere wereld kan sturen. "Nieuwe tijden vragen om nieuwe leiders", zei Bach tegen de IOC-leden in Parijs.
Ja er was anders nog wel eens gezeik met omwisselen van series en finales bij het zwemmen, maar dat is nu niet zo geweestquote:Op zaterdag 10 augustus 2024 19:58 schreef Em31 het volgende:
Ohja de tijdzone, dat wordt voor ons de komende twee Zomerspelen wel matig.
Valt me trouwens mee dat we nu niet vaker tot 11/12 uur doorgingen voor betere tijden in Amerika.
Je kan ook niet random dit allemaal afsluiten zonder sluitingsceremonie vind ikquote:Op zaterdag 10 augustus 2024 22:41 schreef Redefine het volgende:
Ik ga, zoals altijd, de sluitingsceremonie wel weer kijken. Maar dat is vooral om af te kicken. Want de ceremonies zijn eigenlijk al niet heel interessant, maar dan heb je bij de opening nog het gevoel dat het gaat beginnen, het binnenkomen van de landen en nog diverse grote 'evenementen' met het aansteken van de vlam etc. Dat heb je bij de sluiting nog veel minder.
Wordt ook wel een hele lange zit. Drie uur is voor de opening al lang, maar voor de sluiting
Dat uiteraard niet. Het hoort er ook gewoon bij. Plus dat je de overdracht naar de volgende organisator moet hebbenquote:Op zaterdag 10 augustus 2024 22:43 schreef DeLuna het volgende:
[..]
Je kan ook niet random dit allemaal afsluiten zonder sluitingsceremonie vind ik
Als ik naar de digitale tv gids kijk, dan staat daar ook 21.00. Verder wordt er ook meer over 21.00 gesproken.quote:Op zondag 11 augustus 2024 15:08 schreef kilon het volgende:
Begint het trouwens niet om 21:00 uur? Dat staat op HBO en dan begint NOS ook
quote:Sluitingsceremonie | Bol en Lavreysen dragen vlag
Femke Bol en Harrie Lavreysen dragen de Nederlandse vlag tijdens de sluitingsceremonie. Beiden wonnen ze drie medailles tijdens deze Spelen.
Bol pakte met Nederland goud op de 4x400 meter gemengd en zilver op de 4x400 voor vrouwen. Individueel pakte ze brons op de 400 meter horden.
Baanwielrenner Lavreysen pakte vandaag zijn derde gouden medaille van deze Spelen. Hij was de beste op de keirin, sprint en teamsprint.
Ook is er vanavond nog aandacht voor Sifan Hassan. Zij krijgt tijdens de sluitingsceremonie haar gouden plak van de marathon.
hopelijk meer blauwe mannen in speedosquote:Op zondag 11 augustus 2024 16:04 schreef marcodej het volgende:
Hopelijk wordt het beter dan die farce van een openingsceremonie.
Ah goed las laatst iets over het oprekken van de termijnen enzo zodat die langer kon blijven, moet je allemaal niet willenquote:
van Rouwendaal zou ik wel mooi hebben gevonden maar die zal wel ziek zijn of een Bouwmeester maar die zal er überhaupt wel niet zijn.quote:Op zondag 11 augustus 2024 15:56 schreef kilon het volgende:
Goede en logische keuze. En dan kunnen ze ook nog eens mooi een man en een vrouw samen laten lopen.
[..]
Er zijn eerder mensen geweest die dit hebben gedaan.quote:Op zondag 11 augustus 2024 16:01 schreef wimderon het volgende:
[ x ]
Adam Ondra probeert zijn zesde plaats nog te upgraden door Eiffeltoren te toppen?
Eens, en nu zal er in Los Angeles '28 mogelijk geredeneerd worden dat fenomeen Harrie en fenomeen Femke de vlag tegen die tijd niet mogen dragen 'want ze deden de sluitingsceremonie al'. Dit moet je lekker laten doen door een atleet die wat minder prominent is en/of na de Spelen afscheid neemt, genre Van Rouwendaal of Bouwmeester.quote:Op zondag 11 augustus 2024 16:00 schreef wimderon het volgende:
De vlag dragen bij de sluitingsceremonie is stevig inferieur aan de vlag dragen bij de openingsceremonie.
Femke draagt m sowieso niet in LA, atletiek zit daar in week 1quote:Op zondag 11 augustus 2024 16:56 schreef Koffieplanter het volgende:
[..]
Eens, en nu zal er in Los Angeles '28 mogelijk geredeneerd worden dat fenomeen Harrie en fenomeen Femke de vlag tegen die tijd niet mogen dragen 'want ze deden de sluitingsceremonie al'. Dit moet je lekker laten doen door een atleet die wat minder prominent is en/of na de Spelen afscheid neemt, genre Van Rouwendaal of Bouwmeester.
En Lavreysen dan waarschijnlijk ook niet, want meestal zijn de baanwielrenners zijn meestal nog niet op locatie tijdens de openingsceremonie.quote:Op zondag 11 augustus 2024 17:51 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Femke draagt m sowieso niet in LA, atletiek zit daar in week 1
Dat is ook al te lang. 90 minuten is prima, als symboliek naar de belangrijkste sport ter wereld; voetbal.quote:Op zondag 11 augustus 2024 18:07 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Officieel zou het twee uur en een kwartier moeten duren
Voetbal is geen sport.quote:Op zondag 11 augustus 2024 18:12 schreef kilon het volgende:
[..]
Dat is ook al te lang. 90 minuten is prima, als symboliek naar de belangrijkste sport ter wereld; voetbal.
En om het Wilhelmus natuurlijkquote:Op zaterdag 10 augustus 2024 22:41 schreef Redefine het volgende:
Ik ga, zoals altijd, de sluitingsceremonie wel weer kijken. Maar dat is vooral om af te kicken. Want de ceremonies zijn eigenlijk al niet heel interessant, maar dan heb je bij de opening nog het gevoel dat het gaat beginnen, het binnenkomen van de landen en nog diverse grote 'evenementen' met het aansteken van de vlam etc. Dat heb je bij de sluiting nog veel minder.
Wordt ook wel een hele lange zit. Drie uur is voor de opening al lang, maar voor de sluiting
Dat was het zeker ja.quote:Op zondag 11 augustus 2024 19:13 schreef Koffieplanter het volgende:
Dupont draagt de vlag namens de Fransen, tof. Rugby Sevens finale was een perfecte opening voor de Spelen.
Zeker, daarom vind ik de Braziliaanse traditie op de Winterspelen daar op zich prettig bij: iemand van de sneeuwsportbond bij de opening en iemand van de ijssportbond bij de sluiting en dat vind ik natuurlijk wel leukquote:Op zondag 11 augustus 2024 16:00 schreef wimderon het volgende:
De vlag dragen bij de sluitingsceremonie is stevig inferieur aan de vlag dragen bij de openingsceremonie.
Ja, alleen die vervelende overlay of hoe je het noemen wilt die eroverheen komt bij het door- of terugspoelen blijft ernstig vervelend. En hij blijft ook lekker lang staan.quote:Op zondag 11 augustus 2024 19:42 schreef heywoodu het volgende:
HBO Max was trouwens echt fantastisch. De videoplayer op de site is wat minder soepel, vooruitspoelen gaat wat traag bijvoorbeeld, maar op de tablet werkte het echt perfect en kun je als een dolle door de dooie momenten (non-stop timeouts, introducties, etc) heen skippen en dingen terugkijken
Oh? Er zijn wel tickets te koop/verkocht namelijk.quote:Op zondag 11 augustus 2024 19:34 schreef Felixa het volgende:
Ik lees dat er geen publiek is in het stadion vanavond? Leuk nog voor de laatste medaillewinnaars...
Heel raar ja. Kan het me ook nauwelijks voorstellen.quote:Op zondag 11 augustus 2024 19:48 schreef kilon het volgende:
[..]
Oh? Er zijn wel tickets te koop/verkocht namelijk.
Gates open: 7.30 pm (approximately 1 hour 30 minutes before the start of the ceremony)
Time: 9 pm to 11.30 pm
> Opening scene
> Speeches and anthems
> Entrance of the national flags
> Athletes’ parade
> Thanks to the volunteers
> Medal presentation ceremony
> Artistic show
> Handover Paris 2024 Paralympic Games
> Los Angeles 2028 handover
> Grand Final
quote:In de tweede week van de Olympische Spelen werd in het Stade de France het atletiektoernooi afgewerkt. Vanavond is hier zonder publiek de sluitingsceremonie en de overdracht naar Los Angeles.
Dat is heel irritant ja. Ook iets wat je op een tablet dan weer niet hebt, dan tik je er één keer naast en is die overlay weer weg. Niet voor niks dat ik op de computer vooral live dingen heb gehad en op tablet vooral terugkijkdingenquote:Op zondag 11 augustus 2024 19:48 schreef wimderon het volgende:
[..]
Ja, alleen die vervelende overlay of hoe je het noemen wilt die eroverheen komt bij het door- of terugspoelen blijft ernstig vervelend. En hij blijft ook lekker lang staan.
AP news zegt dit en die geloof ik dan eerderquote:Op zondag 11 augustus 2024 19:53 schreef Felixa het volgende:
[..]
Heel raar ja. Kan het me ook nauwelijks voorstellen.
Dit staat op het liveblog van nu.nl
[..]
quote:Fans filing in for the closing ceremony
By STEPHEN WHYNO
Fans are filing into Stade de France for the closing ceremony while music plays, dancers go through final rehearsals and workers mill about on and around the stage.
The crowd applauded at the completion of one act. There is still more than 90 minutes to go before the show gets underway.
De tijd dat je de pers op de blauwe ogen kon geloven is inmiddels alweer een tijdje voorbij. Ze zullen dit wel ergens van Twitter geplukt hebben.quote:Op zondag 11 augustus 2024 19:53 schreef Felixa het volgende:
[..]
Heel raar ja. Kan het me ook nauwelijks voorstellen.
Dit staat op het liveblog van nu.nl
[..]
En vooral veel minder vertraging dan voorheen op DE PLAYER.quote:Op zondag 11 augustus 2024 19:42 schreef heywoodu het volgende:
HBO Max was trouwens echt fantastisch. De videoplayer op de site is wat minder soepel, vooruitspoelen gaat wat traag bijvoorbeeld, maar op de tablet werkte het echt perfect en kun je als een dolle door de dooie momenten (non-stop timeouts, introducties, etc) heen skippen en dingen terugkijken
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |