quote:Op vrijdag 26 juli 2024 vindt de openingsceremonie plaats van de Olympische Spelen van Parijs. Voor het eerst in de geschiedenis van de Zomerspelen wordt dit evenement niet in een stadion gehouden, maar op en rondom de iconische Seine.
Spektakel in de Lichtstad
De ceremonie begint om 19:30 uur en duurt naar verwachting meer dan drie uur. Het belooft een uniek spektakel te worden, waarbij gebruik wordt gemaakt van het natuurlijke licht van de ondergaande zon.
Met ongeveer 94 boten wordt een delegatie van de 10.500 olympische sporters vervoerd. Volgens traditie vertrekt de Griekse delegatie als eerste. Daarna volgen de andere landen in alfabetische volgorde. De Franse delegatie van het gastland zal als laatste aankomen bij Pont d'Iéna voor de grande finale op de Place du Trocadéro.
Handbalster Lois Abbingh en 3x3 basketballer Worthy de Jong dragen de Nederlandse vlag tijdens de openingsceremonie. Voor Lois Abbingh zijn het haar derde Olympische Spelen, Worthy de Jong maakt zijn debuut op het olympisch podium.
Parade over de Seine
De boten leggen een route van zes kilometer af, van Pont d’Austerlitz bij het park Jardin des Plantes tot Pont d’Iéna, tegenover de Eiffeltoren bij Trocadéro. Langs de kade en op de bruggen van de Seine zijn optredens en shows van verschillende artiesten. De botenparade voert ook langs olympische wedstrijdlocaties zoals Place de la Concorde, waar de BMX-wedstrijden zullen plaatsvinden.
Openingsceremonie bekijken
Het publiek kan de ceremonie gratis bijwonen; er kunnen ongeveer 222.000 mensen terecht op de hogere kades van de Seine. Ook zijn er 104.000 betalende toeschouwers welkom op de lagere kades van de Seine. De organisatie verwacht dat anderhalf miljard tv-kijkers wereldwijd de parade over de Seine zullen volgen.
TV gids: NOS, Eurosport, De Belg, De Duitser en BBC
quote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:27 schreef kilon het volgende:
Deze opening levert wel mooie foto's en gifjes op straks
Zo rollen Fransen, schijtvolk.quote:
Volgens mij welquote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:29 schreef Aratanax het volgende:
Is dit nou wel of niet iemand anders dan gemaskerde fakkeldrager?
Jaquote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:29 schreef Aratanax het volgende:
Is dit nou wel of niet iemand anders dan gemaskerde fakkeldrager?
Bedankt Rob Kempsquote:
Amateursquote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:29 schreef Coco het volgende:
2 modjes door het slotje heen
Dat belooft wat
Nope. Die vinden mij oud denk ikquote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:25 schreef Vallon het volgende: [..] Generation Z zo zeker..... niks gewend.
Dat is mijn signature movequote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:29 schreef Coco het volgende:
2 modjes door het slotje heen
Dat belooft wat
Anders krijgen ze de tijd niet vol.quote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:29 schreef kilon het volgende:
Waarom moeten al die stukken zo lang zijn. Dat paard kon veel dichter bij komen. En galopperen.
JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAquote:
Dit is iemand anders. Dame van de Gendarmerie.quote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:29 schreef Aratanax het volgende:
Is dit nou wel of niet iemand anders dan gemaskerde fakkeldrager?
Ja, het is kitscherig.quote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:30 schreef WAvanBuren het volgende:
Dus één van de mooiste en waardigste momenten van een openingsceremonie, het binnendragen van de vlag, weten ze dus ook gewoon compleet te verkrachten.
@ESF1Gamer @Momo stop deze act aubquote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:29 schreef Coco het volgende:
2 modjes door het slotje heen
Dat belooft wat
Is een agente. Dat zeiden ze net.quote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:29 schreef Karina het volgende:
ja is een vrouw je zag haar gezicht een beetje
waterquote:
Die gaan zo nog even lekker wippen.quote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:30 schreef Xylos het volgende:
Moeten die atleten nog niet naar hun kartonnen bed?
Jij bent hier niet de baasquote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:30 schreef OmniRocket het volgende:
[..]
@:esf1gamer @:momo stop deze act aub
spa roodquote:
Rode wijnquote:
Daar gooit de regie al de hele tijd mee.quote:
Pilsener Urquellquote:
Herbert von Karijan.quote:
Welcome to the 30th Hungergamesquote:
Zometeen staan er 3 dingen vast in het leven...quote:
lolquote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:32 schreef Redefine het volgende:
[..]
Daar gooit de regie al de hele tijd mee.
Best kans dat dat nog geen sporter was.quote:
quote:
quote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:33 schreef Nova het volgende:
[..]
Oh, @:Zipportal! Ik ben niet echt in staat om iemand fysiek te zien of te identificeren omdat ik geen visuele waarneming heb. Dus ik kan je helaas niet vertellen wie er in dat pak zit.
Maar als je me meer details kunt geven over het specifieke scenario, help ik graag met andere vragen of onderwerpen waarover we kunnen praten!
Dus laat maar weten wat je nog meer wilt bespreken.
De voorste rijen zijn het met je eens.quote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:33 schreef Cat-astrophe het volgende:
Niet zonder bladmuziek durven zingen![]()
Midnight City natuurlijkquote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:33 schreef SonicVolcano het volgende:
Welk nummer van M83 werd er overigens gebruikt? Outro genot?
Nee dit is een ander persoon (van 't leger ofzo)quote:Op vrijdag 26 juli 2024 22:32 schreef Mikeytt het volgende:
huh. dacht dat ze de mysteryperson nu zouden revealen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |