abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 21 juli 2024 @ 22:49:06 #26
168739 Red_85
'echt wel'
pi_214368726
quote:
1s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:27 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Je blijft dit standpunt maar vasthouden hè?

Waarom wil je dat zo graag?

Er is al meerdere malen aan je uitgelegd dat die slachtoffers allemaal op conto van Hamas komen en ook dat de cijfers niet te verifiëren zijn.
Ipv dat de progressieve wereld gaat wijzen naar het inhumane hamas voor het gebruiken van het eigen volk als schild idd.

Dat volk wil het maar niet zien. 'Jamaar israel!'...
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zondag 21 juli 2024 @ 22:49:32 #27
38114 beantherio
4900 op de schaal van Richter
pi_214368740
quote:
14s.gif Op zondag 21 juli 2024 09:42 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Er zijn juist al enorm veel terroristen uitgeschakeld, ook in Rafah is het Israëlische leger weer uitstekend bezig wat dit betreft. Dus inderdaad, het Israëlische leger is gewoon onderweg met het compleet ontmantelen van Hamas.

En burgerslachtoffers zijn nu eenmaal een realiteit van een oorlog. En het ratio van terroristen vs. strijders ligt juist erg laag in vergelijking met andere oorlogen (neem bijvoorbeeld de Amerikanen in Irak). Daarnaast helpt het niet mee dat de Palestijnse terroristen graag zoveel mogelijk burgerslachtoffers willen voor propagandadoeleinden.

Zie bijvoorbeeld dit artikel van de New York Times:
[..]
Of neem de uitspraken van de leider van Hamas, waar de Wall Street Journal over rapporteert:
[..]
Om deze reden maakt men zelf geen onderscheid tussen burger en strijder. Elke burger die om het leven komt is binnen de beleving van de Palestijnse cultuur een dappere martelaar die rijkelijk beloond zal worden door 'Allah'.
[..]
Bedankt voor het bewijzen van mijn claim dat Israël de grootste supporter is van Hamas. Zoals je zelf al aangeeft drijven de Israëli's de Palestijnen richting de fundamentalisten. Daar zijn we het wel over eens. De stereotypen die je hanteert zijn trouwens ronduit racistisch. Maar goed: dat zijn we gewend.

quote:
Dit is natuurlijk een bijzonder staaltje victim blaming. De Palestijnen vallen Israël herhaaldelijk aan, maar als Israël terugslaat creëert men zogenaamd nieuwe terroristen, waardoor eigenlijk Israël verantwoordelijk is voor het Palestijnse terrorisme.
Israël is al minstens 60 jaar lang niet het slachtoffer maar de dader. Ze zijn de enige echte regionale supermacht en zoals de gebeurtenissen van de laatste maanden laten zien totaal onaantastbaar. Maar zoals ik al aangaf is het dossier met mensenrechtenschendingen inmiddels gigantisch. Je doet alsof 7 oktober zomaar uit de lucht kwam vallen: dat is natuurlijk niet zo. Het was het gevolg van decennia lang diefstal, moord en mishandeling van Palestijnse burgers en vernietiging van Palestijnse bezittingen. Zelfs als je supporter bent van Israël kun je dat nog wel erkennen.

quote:
Het tegenovergestelde is de realiteit. De Palestijnen zijn zelf verantwoordelijk voor het terrorisme dat zij uitvoeren. We kunnen kijkende naar de geschiedenis ook zien dat hier geen externe factoren voor nodig waren. Zelfs in de jaren twintig van de vorige eeuw vielen Arabieren al Joodse gemeenschappen aan.

Het barbaarse geweld van Arabische kant gericht jegens Joden en sinds de oprichting van Israël het land en diens burgers, is dus over een lange periode van tijd al constant en niet afhankelijk van externe factoren.
Dat is niet waar. Zowel voor als tijdens de oprichting van Israël zijn er lange periodes geweest van rust in de Palestijnse gebieden. Vergeet niet dat er ook veel meer terreur van de Israëli's zelf was: al vanaf de jaren 20 pleegden zionistische terreurgroepen aanslagen op Arabieren en Britten. Als er geweld was dan was dat afkomstig van beide partijen.

quote:
Een argument kan juist worden gemaakt dat juist de Palestijnen met hun structurele terrorisme verantwoordelijk zijn voor de verharding in de Israëlische samenleving en ook het draagvlak voor een tweestatenoplossing kapot hebben gemaakt.
[..]
Wat is er precies gestolen? Kun je hier naar concrete plekken of gebieden wijzen? Gezien het VN-verdelingsplan van 1947, werden zowel de Joden als de Arabieren in de regio een staat aangeboden. Voor de Arabieren was dit eigenlijk een bonus aangezien men met Jordanië al de gewenste Arabische staat had gekregen.
Dit is een wat ontluisterende reactie. Het is me weliswaar duidelijk dat je sterke Israëlische sympathieën hebt maar dan nog kun je je informeren. Ik kan me trouwens niet voorstellen dat dit niet eerder ter sprake is gekomen in dit topic. Ik geloof niet dat je hier niet van op de hoogte bent:

https://israelpolicyforum.org/west-bank-settlements-explained/
https://www.nu.nl/midden-(...)d-illegaal-zijn.html
https://www.amnesty.nl/landen/israel-en-palestina

quote:
De Arabieren hebben dit afgewezen, de Joden hebben dit geaccepteerd en vervolgens Israël opgericht. De Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever werden geannexeerd door respectievelijk Egypte en het net opgerichte Jordanië, wat zij later hebben verloren tijdens de Zesdaagse Oorlog van 1967 en niet meer terugwilden.

Kortom, van 'stelen' is helemaal geen sprake. De realiteit is dat de groep Arabieren die tegenwoordig door het leven gaan als 'de Palestijnen' hebben A) nooit een eigen staat gehad, B) alle mogelijkheden tot een eigen staat afgewezen en C) lijken meer belang te leggen bij het proberen te vernietigen van Israël dan het accepteren van een eigen staat.
A gaat net zo goed op voor de Israëli's. B is regelrechte onzin en C is gewoon regelrecht racistisch. Doen alsof de partij die je wil vernietigen niet bestaat is trouwens een kenmerk van genocide. Nazi-Duitsland lustte daar ook wel pap van. Onder dezelfde noemer zou je kunnen stellen dat Israëli's niet bestaan: voor 1947 bestonden die ook enkel in sprookjesboeken. Zou dat ook een terechte mening zijn? Dat lijkt me niet.

quote:
Dit is een hele opmerkelijke claim. Israël is dus nu letterlijk bezig met het uitschakelen van Hamas en waarom zou men baat hebben bij het bestaan van deze verwerpelijke terreurgroepering?

Je lijkt hier namelijk te vergeten dat zonder Hamas, ook Hezbollah en Iran er nog zijn, inclusief kleinere terreurgroeperingen in de Palestijnse samenleving zoals de Palestijnse tak van de Islamtische Jihad. De realiteit is dus ook gewoon dat Israël zich moet verdedigen tegen boze en gewelddadige Islamieten, en Hamas speelt in dit verhaal misschien nog wel de kleinste rol.
De claim is verre van nieuw en is vaak genoeg onderbouwd als je kijkt naar de acties van de Israëli's in vooral de Westbank. Het geweld door IDF en de kolonisten van de afgelopen decennia is er op gericht om Palestijnse burgers richting de militanten te drijven. De Israëli's hebben organisaties als Hamas in de jaren 80 en 90 in de luwte gelaten en zich vooral gericht op het monddood maken van meer gematigde organisaties zoals Fatah. Tot eind jaren 90 hoorde je nooit iets over Hamas maar doordat Israël Fatah probeerde te vernietigen en ze Hamas buiten schot lieten kreeg die laatste groep de wind in de zeilen. En dat was geen toeval.

quote:
Hoe ziet een 'betere optie' er volgens jou precies uit in de praktijk? Israël heeft zoals inmiddels al een aantal keer aangegeven, meermaals de Palestijnen een eigen staat aangeboden. Dat is de beste optie die men dit volk had kunnen aanbieden.
De illegale kolonisatie van de Westbank moet ongedaan worden gemaakt en het beheer van dat gebied overgedragen worden aan Fatah. En uiteraard moet er een permanent staakt het vuren komen in Gaza met als doel om enerzijds de gijzelaars vrij te krijgen en anderzijds de Palestijnen in de gelegenheid te stellen om aan de wederopbouw te beginnen. Pas daarna kun je beginnen met over vrede te praten. Daar is nu totaal geen basis voor.

quote:
Maar de Palestijnen willen geen eigen staat, omdat het voor hen belangrijker is om te proberen Israël te vernietigen, dan in vrede naast Israël te leven, waarbij men ook het bestaan van de Joodse staat zal moeten erkenen en de droom van een Arabische en Islamtische staat genaamd 'Palestina' van de rivier tot aan de zee, helemaal 'Judenfrei', zal moeten opgeven.
Dit is racistische onzin. Bekende racistische onzin trouwens: Israel-marionetten herhalen het maar al te graag.
  zondag 21 juli 2024 @ 22:51:48 #28
168739 Red_85
'echt wel'
pi_214368776
quote:
14s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:29 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Volgens mij zijn er hier de afgelopen maanden talloze posts geweest waar verscheidene users constructieve kritiek hebben geuit op de VN en ook de vooringenomenheid van dit internationale orgaan hebben benoemd. En ik begrijp ook niet waar je het vandaan haalt dat Israël een permanent bestuur in de Gazastrook zou willen? Daar is absoluut geen consensus over.

En om in te haken op het artikel dat je post, het gaat daar slechts om een advies dat niet bindend is. Dat wordt ook duidelijk aangegeven, dus Israël moet helemaal niets. Bijzonder staaltje journalistiek activisme van de NRC trouwens weer in dit stuk:
[..]
Men zal met zulk geladen taalgebruik wel even voor de lezer invullen hoe de verhoudingen precies liggen.
Dat is verre van nieuws neutraal en feitelijk brengen. Hier ligt een enorme ondertoon, eigen mening en feitenvrij gejank onder idd.

Lekker vuurtje opstoken bij het eigen leesvolk.

Zoals je zegt, dit is meer activisme.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zondag 21 juli 2024 @ 22:54:50 #29
168739 Red_85
'echt wel'
pi_214368819
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:49 schreef beantherio het volgende:

.Israël is al minstens 60 jaar lang niet het slachtoffer maar de dader.
Meest recent nog 1.200 weerloze Israelische burgers afgeslacht als beesten onder racistische motieven. Maar alles wat is Israel doet en zegt is over de lijn en 'racisme'.

Complete kolder van je.

Zeker gezien het meermaals is uitgesproken, ook in de afgelopen tijd, door de leiding van hamas dat er voor de Joodse staat geen plek op aarde is. 'Al zouden er nog 1.000 '7 oktobers' voor nodig zijn, dan doen we dat'. Letterlijk.

En dan kom je met die laatste zin op de proppen. Waarom wil jij dat niet onder ogen zien? Je liegt dat je barst man.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_214369010
quote:
1s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:27 schreef Cuendillar het volgende:

[..]
Je blijft dit standpunt maar vasthouden hè?

Waarom wil je dat zo graag?

Er is al meerdere malen aan je uitgelegd dat die slachtoffers allemaal op conto van Hamas komen en ook dat de cijfers niet te verifiëren zijn.
Waarom willen jullie zo graag blijven volhouden dat Israël het ultieme zielige slachtoffer is? Helaas komt het niet allemaal op conto van Hamas, ik weet dat dat makkelijk is, je aan clichés vasthouden. Het maakt deze discussie zoveel makkelijker. Toch is Israël in dit conflict de grotere agressor en gelukkig worden mensen eindelijk na jaren van de hielen van het Westen gelikt te hebben eindelijk wakker. ^O^
freedom comes when you learn to let go, creation comes when you learn to say no.
  zondag 21 juli 2024 @ 23:55:36 #31
168739 Red_85
'echt wel'
pi_214369468
quote:
1s.gif Op zondag 21 juli 2024 23:34 schreef Nexum het volgende:

[..]
Helaas, nog een cliché die al ter dood gediscussieerd is. Heb je er nog meer?
Nog zo eentje :D

Wat was het motief dan van 7 oktober?

https://www.businessinsid(...)ional=true&r=US&IR=T

quote:
al-Hayya said. He said the October 7 attack "woke the world up from its deep sleep" and forced it to confront the plight of Palestinians in Gaza
quote:
In fact, Hamas leaders say that their goal was to trigger this very response and that they're still hoping for a bigger war. It's all part of a strategy, they say, to derail talks over Israel normalizing relations with regional powers — namely, Saudi Arabia — and draw the world's attention to the Palestinian cause.
quote:
Hamas officials say they do not regret the October 7 attack on Israel and would do it again.
Cliché :')
Wel duidelijk wie het hier aan het rechte eind heeft.

Dat gejank over de pali's en hamas, dat is pas cliché.

[ Bericht 49% gewijzigd door Red_85 op 22-07-2024 00:18:13 ]
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  Moderator maandag 22 juli 2024 @ 00:03:43 #32
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_214369500
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 23:11 schreef Nexum het volgende:

[..]
Waarom willen jullie zo graag blijven volhouden dat Israël het ultieme zielige slachtoffer is? Helaas komt het niet allemaal op conto van Hamas, ik weet dat dat makkelijk is, je aan clichés vasthouden. Het maakt deze discussie zoveel makkelijker. Toch is Israël in dit conflict de grotere agressor en gelukkig worden mensen eindelijk na jaren van de hielen van het Westen gelikt te hebben eindelijk wakker. ^O^
De vraag is niet of Israel de agressor is maar of Hamas/Palestijnen slachtoffer

Israel probeert zeggen en schrijven Hamas de boeken uit te schieten, natuurlijk zijn ze de agressor hier

Komt alleen niet uit de lucht vallen
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  maandag 22 juli 2024 @ 00:20:23 #33
168739 Red_85
'echt wel'
pi_214369572
quote:
88s.gif Op maandag 22 juli 2024 00:03 schreef sp3c het volgende:

[..]
De vraag is niet of Israel de agressor is maar of Hamas/Palestijnen slachtoffer

Israel probeert zeggen en schrijven Hamas de boeken uit te schieten, natuurlijk zijn ze de agressor hier

Komt alleen niet uit de lucht vallen
Omdat hamas uit is op de distructie van Israel. Niet zo raar dat je dan een barbaarse terroristengroep die zn eigen volk nota bene gebruikt als menselijk schild, van de kaart wil vegen.

Of mag een soevereine staat zich niet verdedigen?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  Moderator maandag 22 juli 2024 @ 00:24:26 #34
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_214369584
Dat ze er een goede reden voor hebben veranderd de feiten niet

Daarom zeg ik ook dat het niet uit de lucht komt vallen
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  maandag 22 juli 2024 @ 00:32:14 #35
168739 Red_85
'echt wel'
pi_214369616
quote:
88s.gif Op maandag 22 juli 2024 00:24 schreef sp3c het volgende:
Dat ze er een goede reden voor hebben veranderd de feiten niet

Daarom zeg ik ook dat het niet uit de lucht komt vallen
Feiten zijn ook dat hamas goed is in overdrijven en goed is in andere mensen gebruiken als menselijk schild. Waarom zou je anders dan scholen en ziekenhuizen gebruiken als militaire infra?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  Moderator maandag 22 juli 2024 @ 00:36:56 #36
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_214369635
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 00:32 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Feiten zijn ook dat hamas goed is in overdrijven en goed is in andere mensen gebruiken als menselijk schild. Waarom zou je anders dan scholen en ziekenhuizen gebruiken als militaire infra?
Klopt, ze blazen zichzelf ook graag op in bussen en discotheken enzo en blind in de rondte steken met messen en weet ik wat niet meer

Daarom noemen we het een terreur beweging
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  maandag 22 juli 2024 @ 01:22:14 #37
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_214369770
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 21:32 schreef trein2000 het volgende:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)en-onderuit-a4860303
Goed stuk in de NRC over de inhoud van het ICJ-advies van eerder deze week. Lang verhaal kort: Israël heeft toch overal schijt aan, dus impact op de grond zal het niet direct maken. Maar elke vorm van rechtvaardigen van Israëls gedrag is met dit advies onmogelijk geworden.

De bezetting moet worden opgeheven en de Palestijnen gecompenseerd.
Waarom zou Israël die rechtvaardiging van enige waarde achten als die zg. adviezen haar rechtmatige doelen en bestaansrecht belemmeren. T.w. gegijzelden te bevrijden, terreur op haar (burgers) te doen stoppen en daders van de aanslag ter verantwoording te brengen. Pas daarna kan er sprake zijn van beëindigen van een vermeende "bezetting" en kunnen de Palestijnen (wie dat ook moge zijn) met de pet rondgaan.

Het tandeloze ICJ opvoeren en oeverloos in stelling brengen zonder de oorzakelijke situatie mee te nemen; waar hamas als autoriteit planmatig afziet van rechten voor haar burgers, is een inzet die slachtofferstrategie van hamas in de kaart speelt.

[ Bericht 0% gewijzigd door Vallon op 22-07-2024 01:31:00 ]
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  Moderator maandag 22 juli 2024 @ 01:24:38 #38
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_214369781
Het nederzettingen beleid is de westelijke jordaanoever, dat heeft niet zo heel veel met Hamas te maken

Het andere Palestijnse probleem zeg maar
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_214370202
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 01:22 schreef Vallon het volgende:

[..]
Waarom zou Israël die rechtvaardiging van enige waarde achten als die zg. adviezen haar rechtmatige doelen en bestaansrecht belemmeren. T.w. gegijzelden te bevrijden, terreur op haar (burgers) te doen stoppen en daders van de aanslag ter verantwoording te brengen. Pas daarna kan er sprake zijn van beëindigen van een vermeende "bezetting" en kunnen de Palestijnen (wie dat ook moge zijn) met de pet rondgaan.

Het tandeloze ICJ opvoeren en oeverloos in stelling brengen zonder de oorzakelijke situatie mee te nemen; waar hamas als autoriteit planmatig afziet van rechten voor haar burgers, is een inzet die slachtofferstrategie van hamas in de kaart speelt.
Politiek gezien kun je toch niet leven met zo een extreem linkse instantie. Ik zou me uitschrijven.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_214370213
quote:
1s.gif Op zondag 21 juli 2024 23:30 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Gossie, wordt je bullshit gecalled gassie?
Moet je persoonlijk worden?

:D

https://www.google.com/am(...)-destroy-israel/amp/
[..]
https://www.aph.gov.au › re...PDF
Appendix D: Statement of Reasons - Hamas' Izz al-Din al-Qassam Brigades
[..]

Mij een raadsel waarom men zo fucking blind is hoe ultiem kwaadaardig dat Hamas is.

En ik ben bang dat Wilders gelijk heeft. Een fatsoenlijke islam is een utopie het wordt altijd extremer.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_214370521
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 23:11 schreef Nexum het volgende:

[..]
Waarom willen jullie zo graag blijven volhouden dat Israël het ultieme zielige slachtoffer is?
Jullie?

quote:
Helaas komt het niet allemaal op conto van Hamas
Alles komt uiteindelijk op conto van Hamas. Deze oorlog is hun schuld. De gevolgen zijn voor hen en voor hen alleen.

Als zij echt begaan zijn met de Palestijnse bevolking, waarvan ze dagelijks hoge hoeveelheden onschuldige doden melden, dan laten ze onmiddellijk de gijzelaars vrij en geven zich over aan het Israëlische leger.

Dat zou jij toch ook allang hebben gedaan?
quote:
, ik weet dat dat makkelijk is, je aan clichés vasthouden. Het maakt deze discussie zoveel makkelijker. Toch is Israël in dit conflict de grotere agressor en gelukkig worden mensen eindelijk na jaren van de hielen van het Westen gelikt te hebben eindelijk wakker. ^O^
... wij zijn het westen. En wat hebben wij met Israël te maken? :?

Trouwens... je lacht om cliché's maar jouw hele reactie was er één. :D
Intolerant voor intolerantie
  maandag 22 juli 2024 @ 08:49:25 #42
168739 Red_85
'echt wel'
pi_214370775
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 08:08 schreef Cuendillar het volgende:

[..]

Als zij echt begaan zijn met de Palestijnse bevolking, waarvan ze dagelijks hoge hoeveelheden onschuldige doden melden, dan laten ze onmiddellijk de gijzelaars vrij en geven zich over aan het Israëlische leger.

Dat zou jij toch ook allang hebben gedaan?
[..]

Ipv daarvan gebruiken ze het volk als menselijk schild.

Toppertje hoor.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2024 @ 09:18:21 #43
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_214370986
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 21:32 schreef trein2000 het volgende:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)en-onderuit-a4860303
Goed stuk in de NRC over de inhoud van het ICJ-advies van eerder deze week. Lang verhaal kort: Israël heeft toch overal schijt aan, dus impact op de grond zal het niet direct maken. Maar elke vorm van rechtvaardigen van Israëls gedrag is met dit advies onmogelijk geworden.

De bezetting moet worden opgeheven en de Palestijnen gecompenseerd.
De bezetting opgeheven en de Palestijnen gecompenseerd? Meen je dat ja? De bezetting wordt uiteraard ooit opgeheven. Compensatie hebben de Palestijnen al genoeg gehad door de jaren heen en ze kiezen er telkens voor om het aan wapens uit te geven.

Laat de rijke Arabieren maar eens de portemonnee trekken voor de wederopbouw dan. Net zoals wij doen voor Oekraïne.
pi_214370992
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 09:18 schreef Richestorags het volgende:

[..]
De bezetting opgeheven en de Palestijnen gecompenseerd? Meen je dat ja? De bezetting wordt uiteraard ooit opgeheven. Compensatie hebben de Palestijnen al genoeg gehad door de jaren heen en ze kiezen er telkens voor om het aan wapens uit te geven.

Laat de rijke Arabieren maar eens de portemonnee trekken voor de wederopbouw dan. Net zoals wij doen voor Oekraïne.
Niet mijn oordeel. Van het Internationaal gerechtshof
zie email 27 oktober
  maandag 22 juli 2024 @ 09:21:23 #45
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_214371006
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 09:19 schreef trein2000 het volgende:

[..]
Niet mijn oordeel. Van het Internationaal gerechtshof
Artikel zat achter een betaalmuur en uit je schrijfstijl kon ik niet halen of het niet ook jouw mening was. Nou ja goed, uiteraard trekt Israël zich daar niks van aan.
  maandag 22 juli 2024 @ 09:53:20 #46
168739 Red_85
'echt wel'
pi_214371265
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 09:21 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Artikel zat achter een betaalmuur en uit je schrijfstijl kon ik niet halen of het niet ook jouw mening was. Nou ja goed, uiteraard trekt Israël zich daar niks van aan.
Nog al wiedes idd.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2024 @ 09:55:34 #47
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_214371282
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:49 schreef beantherio het volgende:

[..]
Bedankt voor het bewijzen van mijn claim dat Israël de grootste supporter is van Hamas. Zoals je zelf al aangeeft drijven de Israëli's de Palestijnen richting de fundamentalisten. Daar zijn we het wel over eens. De stereotypen die je hanteert zijn trouwens ronduit racistisch. Maar goed: dat zijn we gewend.
Tja, je kunt mijn standpunten verdraaien wat je wilt, maar dat gaat je hier niet uit weten te redden. En als je mij beticht van racisme, mag je dat ook wel even wat beter gaan onderbouwen.
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:49 schreef beantherio het volgende:
[..]
Israël is al minstens 60 jaar lang niet het slachtoffer maar de dader. Ze zijn de enige echte regionale supermacht en zoals de gebeurtenissen van de laatste maanden laten zien totaal onaantastbaar. Maar zoals ik al aangaf is het dossier met mensenrechtenschendingen inmiddels gigantisch. Je doet alsof 7 oktober zomaar uit de lucht kwam vallen: dat is natuurlijk niet zo. Het was het gevolg van decennia lang diefstal, moord en mishandeling van Palestijnse burgers en vernietiging van Palestijnse bezittingen. Zelfs als je supporter bent van Israël kun je dat nog wel erkennen.
Nee hoor, zoals hierboven ook al aangegeven: Israël is het slachtoffer. En voorheen waren de Joodse gemeenschappen in de regio dit. 7 oktober kwam inderdaad uit de lucht vallen want de Gazastrook is niet de Westelijke Jordaanoever, je wisselt twee losstaande gebieden met verschillende gezaghebbers met elkaar.
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:49 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dat is niet waar. Zowel voor als tijdens de oprichting van Israël zijn er lange periodes geweest van rust in de Palestijnse gebieden. Vergeet niet dat er ook veel meer terreur van de Israëli's zelf was: al vanaf de jaren 20 pleegden zionistische terreurgroepen aanslagen op Arabieren en Britten. Als er geweld was dan was dat afkomstig van beide partijen.
Dat klopt niet. Zelfs in academische kringen is de consensus dat de Haganah, de eerste Joodse paramilitaire organisatie in de regio, werd opgericht in reactie op het geweld van de Arabieren. Zie bijvoorbeeld:
quote:
The Haganah was set up by the left wing Achduth Ha'avodah party and was seen as a kind of citizen's defence group which was, to its regret, not officially recognised by the Mandatory Government; until the thirties, the prevalent idea among Palestinian Zionist was that cooperation with the Mandatory Administration was both desirable and inevitable, and Haganah was designed merely to protect settlements against sudden attacks by Arabs until the arrival of police or the army to take over and fulfil their proper function. This was the conception particularly of the middle class and right wing elements that joined Haganah in the twenties, and who, by the thirties expressed it as an ideology. Haganah was there to defend the lives and property of Jews in a land ridden with insecurity and strife, but it ought not to aspire to a political role.

Bron
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:49 schreef beantherio het volgende:
[..]
Dit is een wat ontluisterende reactie. Het is me weliswaar duidelijk dat je sterke Israëlische sympathieën hebt maar dan nog kun je je informeren. Ik kan me trouwens niet voorstellen dat dit niet eerder ter sprake is gekomen in dit topic. Ik geloof niet dat je hier niet van op de hoogte bent:

https://israelpolicyforum.org/west-bank-settlements-explained/
https://www.nu.nl/midden-(...)d-illegaal-zijn.html
https://www.amnesty.nl/landen/israel-en-palestina
[..]
Dat er zich Joden vestigen op de Westelijke Jordaanoever is mij bekend. Er hebben daar altijd al Joodse gemeenschappen gewoond. Het Jodendom is namelijk ontstaan in dit gebied. In tegenstelling tot wat sommigen denken, is dit geen Islamitisch en Arabisch grondgebied.

En wat heeft de aanwezigheid van Joden te maken met het 'stelen' van grondgebied? Dat was namelijk jouw initiële claim. Er wonen bijna 2 miljoen Arabieren in Israël, we zeggen toch ook niet dat zij grondgebied hebben gestolen?

De Westelijke Jordaanoever is juridische termen een betwist gebied. Dat wil zeggen dat meerdere partijen er een claim op leggen. Tot de Zesdaagse Oorlog in 1967, was het gebied geannexeerd door Jordanië, waar nooit een probleem van werd gemaakt. In die oorlog heeft men het gebied verloren aan Israël, dat nu bepaalde delen in controle heeft. Saillant detail detail: Jordanië wil het trouwens ook niet terughebben.

En wat men bij nu.nl schrijft of wat een overduidelijk vooringenomen groep activisten van Amnesty zeggen kan ik weinig mee. Bij Amnesty vind men dat Israël niet eens bestaansrecht heeft zoals al eens is gebleken uit de verspreking van een directeur.
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:49 schreef beantherio het volgende:
[..]
A gaat net zo goed op voor de Israëli's. B is regelrechte onzin en C is gewoon regelrecht racistisch. Doen alsof de partij die je wil vernietigen niet bestaat is trouwens een kenmerk van genocide. Nazi-Duitsland lustte daar ook wel pap van. Onder dezelfde noemer zou je kunnen stellen dat Israëli's niet bestaan: voor 1947 bestonden die ook enkel in sprookjesboeken. Zou dat ook een terechte mening zijn? Dat lijkt me niet.
Waarom zou het benoemen van de intenties van de Palestijnse terroristen racistisch zijn? Men heeft zelfs na 7 oktober nog aangekondigd deze aanslagen net zolang te willen herhalen tot Israël is vernietigt is. Vanuit dat perspectief lijk jij die intenties juist op Israël te projecteren.
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:49 schreef beantherio het volgende:
[..]
De claim is verre van nieuw en is vaak genoeg onderbouwd als je kijkt naar de acties van de Israëli's in vooral de Westbank. Het geweld door IDF en de kolonisten van de afgelopen decennia is er op gericht om Palestijnse burgers richting de militanten te drijven. De Israëli's hebben organisaties als Hamas in de jaren 80 en 90 in de luwte gelaten en zich vooral gericht op het monddood maken van meer gematigde organisaties zoals Fatah. Tot eind jaren 90 hoorde je nooit iets over Hamas maar doordat Israël Fatah probeerde te vernietigen en ze Hamas buiten schot lieten kreeg die laatste groep de wind in de zeilen. En dat was geen toeval.
Hamas is min of meer niet actief in de Westelijke Jordaanoever, daar is er wel steun voor de beweging onder de bevolking, maar op enkele 'sleeper cells' na heeft Hamas daar geen concrete invloed. Je haat dus weer de beide gebieden (Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever) door elkaar.

En Fatah is trouwens geen gematigde organisatie, ook Fatah een lange geschiedenis van terrorisme, men betaald nog altijd de families van omgekomen terroristen en gebruikt ook niet voor niets nog altijd het oorspronkelijke logo, met wapens en al achter een gebied dat totaal groen gekleurd is.
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:49 schreef beantherio het volgende:
[..]
De illegale kolonisatie van de Westbank moet ongedaan worden gemaakt en het beheer van dat gebied overgedragen worden aan Fatah. En uiteraard moet er een permanent staakt het vuren komen in Gaza met als doel om enerzijds de gijzelaars vrij te krijgen en anderzijds de Palestijnen in de gelegenheid te stellen om aan de wederopbouw te beginnen. Pas daarna kun je beginnen met over vrede te praten. Daar is nu totaal geen basis voor.
Ik neem aan dat je hier bedoelt dat alle Joden van de Westelijke Jordaanoever moeten worden verwijderd?

Dat dit niets zal uithalen heeft de Gazastrook wel bewezen. Daar heeft Israël zoals bekend in 2005 alle Joden weggehaald, de macht overdragen aan de Palestijnen, die vervolgens meteen Hamas verkozen als hun leiders en het hele gebied in een compleet terreurhol hebben veranderd. Inclusief een verpaupering van de bevolking en zelfverrijking van de leiders.

Probeer dus eerst maar eens te onderbouwen waarom er geen Joden zouden kunnen wonen op de Westelijke Jordaanoever. Israël heeft een aanzienlijke Arabische en Islamtische minderheid. En er is geen reden dat een Palestijnse staat geen Joodse minderheid kan hebben.
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 22:49 schreef beantherio het volgende:

[..]
Dit is racistische onzin. Bekende racistische onzin trouwens: Israel-marionetten herhalen het maar al te graag.
Je weet nota bene mijn punt zelf te bevestigen. Je geeft aan dat alle Joodse nederzettingen ongedaan moeten maken en als het dan wordt benoemd dat dit de bedoeling is, dan is het racistisch om dit te zeggen? Het is een hele rare manier van discussiëren. Wat ik al eerder aangaf, als je mensen van racisme beticht probeer dit dan tenminste goed te onderbouwen.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_214371378
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 23:11 schreef Nexum het volgende:

[..]
Waarom willen jullie zo graag blijven volhouden dat Israël het ultieme zielige slachtoffer is? Helaas komt het niet allemaal op conto van Hamas,
Hoezo? Israël vertrok in 2005 uit Gaza. Hamas koos ervoor om van dat gebied een raketbasis te maken om Israël te beschieten. Wie heeft ze dat verplicht te doen?
pi_214371645
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2024 23:11 schreef Nexum het volgende:

[..]
Waarom willen jullie zo graag blijven volhouden dat Palestina het ultieme zielige slachtoffer is? Helaas komt het niet allemaal op conto van Israël, ik weet dat dat makkelijk is, je aan clichés vasthouden. Het maakt deze discussie zoveel makkelijker. Toch is Palestina in dit conflict de grotere agressor en gelukkig worden mensen eindelijk na jaren van de hielen van het Midden-Oosten gelikt te hebben eindelijk wakker. ^O^
Gefixt.
  maandag 22 juli 2024 @ 12:22:12 #50
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_214372318
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2024 09:53 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Nog al wiedes idd.
Altijd leuk die re(d)acties die geen mening hebben (te delen) en slechts een obervatie (door)geven.
Waar iemand vervolgens iets van zou moeten vinden om schijt aan te hebben.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')