Zowel Paul als Bruins gaven op de principle punten prima antwoorden. Voor de onderwijsvrijheid en goede intenties van de docenten.quote:Vragen over passage over seksuele voorlichting uit coalitieakkoord
In het akkoord van PVV, VVD, NSC en BBB staat dat "doelen over relationele en seksuele voorlichting neutraal zijn", maar wat betekent dat nu in de praktijk, vroeg Kamerlid Paternotte (D66) zich af. Beoogd staatssecretaris Paul liet daarop weten dat ze niks anders gaat doen op dat gebied dan op dit moment als (demissionair) minister.
"Ik ga naast de docenten en leraren staan die hun werk doen uit de beste intenties", zei Paul. "En leerlingen moeten in vrijheid zichzelf kunnen zijn", voegde ze daar nog aan toe. Voor de rest vindt de VVD'er dat er "zo veel mogelijk" gebruikt gemaakt moet worden van bewezen effectieve methodes. "Maar dat gebeurt al."
https://nos.nl/liveblog/2(...)eksuele-voorlichting
Zij klinken goed met antwoorden op allerlei terreinen.quote:Op donderdag 20 juni 2024 16:39 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Zowel Paul als Bruins gaven op de principle punten prima antwoorden. Voor de onderwijsvrijheid en goede intenties van de docenten.
Benieuwd wanneer dat gaat botsen met de PVV in de kamer.
Onderwijs en defensie hebben het wat mij betreft het meest getroffen deze periode qua bewindspersonen. Ook mooi, want beide ministeries hebben heel hard goede bewindspersonen nodig.quote:Op donderdag 20 juni 2024 16:39 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Zowel Paul als Bruins gaven op de principle punten prima antwoorden. Voor de onderwijsvrijheid en goede intenties van de docenten.
Benieuwd wanneer dat gaat botsen met de PVV in de kamer.
Ik vond het in eerste instantie ook geen punt, vragen waar je het mee eens bent doorsturen moet kunnen. Maar 65 pagina's, dat slaat nergens op.quote:Op donderdag 20 juni 2024 16:13 schreef VoMy het volgende:
De zaak Kemperman verdient eigenlijk meer aandacht dan ik aanvankelijk dacht omdat het allemaal zo intens sneu is en daarom vooral extra in het zonnetje moet staan.
Kemperman is dus die man die bijna rechtstreeks 65 (!!) pagina's aan vragen van VastgoedBelang doorschoof richting het ministerie. Alsof het niets is.
“In totaal heeft Kemperman eind mei en begin juni ongeveer vijftig vragen ingediend over de Wet betaalbare huur. Zo’n 65 pagina’s aan tekst die grotendeels van Vastgoed Belang komen, wat er niet bijstaat. Uit de metadata blijkt dat de vragensets oorspronkelijk zijn gemaakt door Bart Rijgwart, senior beleidsadviseur van Vastgoed Belang.”
Let op: Kemperman zit samen met 15 andere BBB'ers in de kamer en er is dus geen partij met meer ondersteuning per onderwerp (want ondersteuning schaalt met partijgrootte) dan de BBB. Van alle partijen, hebben zij dus het meeste ondersteuning voor het stellen van goede vragen.
Mona Keijzer zegt er vervolgens dit over:
De Hoop: hoe kijkt Keijzer aan tegen integraal doorsturen vragen geschreven door lobbygroep door Kemperman (BBB) in Eerste Kamer?
Keijzer: Kamerleden hebben weinig ondersteuning, moet kunnen![]()
Maar wat is Kemperman dan, waarom zit hij op deze portefeuille als hij er geen tijd voor heeft? Naar eigen zeggen:
Overigens ben ik die woningen nu aan het leegmaken en zal ik de huur niet verlengen, omdat deze wet en de stapeling van wetten mij nopen om een andere belegging voor mijn pensioen als mkb-ondernemer te kiezen. Dat is exact waar ik het over heb.
Hij is een verhuurder. Hij speelt niet alleen klakkeloos vragen door van VastgoedBelang, hij heeft er ook persoonlijk belang bij dat hij zoveel mogelijk winst kan blijven maken met zijn huurwoningen en dat die wet, waar hij geen tijd voor had, wordt tegen gehouden want hij maakt zich wel alvast enorm zorgen om de gevolgen. Kan allemaal, duBBBele petten zijn geen BBBezwaar.
Is het dan niet ongelukkig dat Kemperman nu net op het huurdossier zit? Nou, naar eigen zeggen niet:
[ afbeelding ]
Ondanks dat er dus, volgens Mona Keijzer, te weinig ondersteuning is voor Kemperman om zelf goede vragen te stellen, suggereert Kemperman vlak voor de verkiezingen in november nog dat juist bij de BBB alle kennis aanwezig is als het gaat om de woningmarkt. Spreekt dit elkaar tegen? Ja, dit spreekt elkaar tegen. Gaat iemand hier iets mee doen? Nee, natuurlijk niet, want uitspraken van populisten zijn enkel geldig tot ze zijn uitgesproken.
Ze deden het prima, maar als ik het beleid niet goed vind (bijvoorbeeld de BTW) dan is het antwoord naar mijn mening natuurlijk ook niet goed.quote:Op donderdag 20 juni 2024 16:46 schreef AnneX het volgende:
[..]
Zij klinken goed met antwoorden op allerlei terreinen.
En de pvv’ers? zitten die in de kamer? om (zinnig)te discussiëren?
Geen probleem, kan je makkelijk weghalen bij Onderwijs, dat zijn toch alleen maar jonge mensen die niet op hem stemmen.quote:Op donderdag 20 juni 2024 18:00 schreef Hanca het volgende:
Schouten geeft in haar laatste weken Omtzigt nog even een laatste waarschuwing wat betreft het pensioenstelsel: https://www.businessinsid(...)uten-kabinet-schoof/
Pensioenstelsel is een vrije kwestie, maar de afspraak is wel dat vrije kwesties geen budgettaire tegenvallers mogen opleveren. Dus als Omtzigt wat wil, mag hij een dekking van 5,4 miljard zoeken.
Of gewoon nog wat meer buitenlanders wegsturen.quote:Op donderdag 20 juni 2024 18:18 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Geen probleem, kan je makkelijk weghalen bij Onderwijs, dat zijn toch alleen maar jonge mensen die niet op hem stemmen.
Ontwikkelingssamenwerking volledig saneren.quote:Op donderdag 20 juni 2024 18:18 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Geen probleem, kan je makkelijk weghalen bij Onderwijs, dat zijn toch alleen maar jonge mensen die niet op hem stemmen.
Het beste coping-mechanisme.quote:Op donderdag 20 juni 2024 18:44 schreef Niels0Kurovski het volgende:
We worden steeds cynischer hier.
Hoe los de gaten in allerlei begrotingen op die dat dan weer oplevert?quote:Op donderdag 20 juni 2024 18:40 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ontwikkelingssamenwerking volledig saneren.
BTW verhoging, accijnsverhoging op benzine, wegenbelasting omhoog, en zo nog het een en ander.quote:Op donderdag 20 juni 2024 18:57 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Hoe los de gaten in allerlei begrotingen op die dat dan weer oplevert?
Nota bene, het gratis bier kabinet pakt hier al 2.5 miljard vanaf op basis van "gerichte keuzes", dus dan blijft er zo'n 1.5 miljard over als ik me niet vergis...quote:Op donderdag 20 juni 2024 18:57 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Hoe los de gaten in allerlei begrotingen op die dat dan weer oplevert?
Dit gaat dan ook ten kosten van opvang in eigen regio. Die vluchtelingen komen vast niet hierheenquote:Op donderdag 20 juni 2024 19:09 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Nota bene, het gratis bier kabinet pakt hier al 2.5 miljard vanaf op basis van "gerichte keuzes", dus dan blijft er zo'n 1.5 miljard over als ik me niet vergis...
[ afbeelding ]
Dit is volgens mij hun inschatting van eerste jaar asiel, dat ze daar 2,5 miljard op bezuinigen. Eerste jaar asiel komt uit het ontwikkelingshulp budget, gek genoeg.quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:09 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Nota bene, het gratis bier kabinet pakt hier al 2.5 miljard vanaf op basis van "gerichte keuzes", dus dan blijft er zo'n 1.5 miljard over als ik me niet vergis...
[ afbeelding ]
Ja, verrassend, ik weet het.quote:Op donderdag 20 juni 2024 18:44 schreef Niels0Kurovski het volgende:
We worden steeds cynischer hier.
Zoals het er staat is dat inperken van de asielstroom later en uitgesmeerd over 3 jaar:quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit is volgens mij hun inschatting van eerste jaar asiel, dat ze daar 2,5 miljard op bezuinigen. Eerste jaar asiel komt uit het ontwikkelingshulp budget, gek genoeg.
En volgens mij zijn de inkomsten van gaswinning boven Schiermonnikoog ook al begroot, grote kans dat morgen de Raad van State daar een streep doorheen zet: https://www.trouw.nl/duur(...)-beslissen~bff6e37a/quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:26 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, verrassend, ik weet het.
En ze hebben er nog een gat van 1.6 miljard bij, verkoop van Tennet Duitsland gaat niet door maar is wel al opgenomen in de begroting.
Ik heb het uitgezet. Het is echt niet te harden.quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:33 schreef Frozen-assassin het volgende:
Volgens Twitter speelt Yesilgoz weer haar bekende trucje; "U beschuldigt mij van liegen en dat vind ik heel erg"
[ x ]
Asiel staat op 2 plekken op de begroting. Het ministerie van asiel (of tot nu toe justitie) en het ministerie van ontwikkelingssamenwerking. Vanuit die laatste wordt de opvang (dus niet de juridische procedure) van eerstejaars asielzoekers betaald. Volgens mij is die 2,4 miljard de bezuiniging op die post, de eerstejaars asiel. En die andere miljard is de bezuiniging op de procedures en latere jaars asielzoekers.quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:29 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Zoals het er staat is dat inperken van de asielstroom later en uitgesmeerd over 3 jaar:
[ afbeelding ]
Of begrijp ik je verkeerd?
Kortom, ze spelen monopoly maar dan met echt geld want dat gaan nooit lukken om zoveel te besparen.quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:39 schreef Hanca het volgende:
[..]
Asiel staat op 2 plekken op de begroting. Het ministerie van asiel (of tot nu toe justitie) en het ministerie van ontwikkelingssamenwerking. Vanuit die laatste wordt de opvang (dus niet de juridische procedure) van eerstejaars asielzoekers betaald. Volgens mij is die 2,4 miljard de bezuiniging op die post, de eerstejaars asiel. En die andere miljard is de bezuiniging op de procedures en latere jaars asielzoekers.
quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:43 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kortom, ze spelen monopoly maar dan met echt geld want dat gaan nooit lukken om zoveel te besparen.
quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:26 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, verrassend, ik weet het.
En ze hebben er nog een gat van 1.6 miljard bij, verkoop van Tennet Duitsland gaat niet door maar is wel al opgenomen in de begroting.
Eens. Het is gelukkig wel pas vanaf latere jaren ingeboekt en letterlijk niemand gelooft dat ze de begroting 2026 ook gaan maken.quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:43 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kortom, ze spelen monopoly maar dan met echt geld want dat gaan nooit lukken om zoveel te besparen.
Je zou denken dat het echte probleem een liegende minister is die bovendien ook nog eens een egoistisch motief had voor die leugens maar nee. Lijsttrekker Yesilgoz werd een handje geholpen met haar leugens door minister Yesilgoz.quote:Op donderdag 20 juni 2024 19:33 schreef Frozen-assassin het volgende:
Volgens Twitter speelt Yesilgoz weer haar bekende trucje; "U beschuldigt mij van liegen en dat vind ik heel erg"
[ x ]
Goede vraag voor @nostra schat ikquote:Op donderdag 20 juni 2024 20:09 schreef Cyan9 het volgende:
Is Yesilgoz inmiddels als het slechtste wat de VVD ooit overkomen is?
En vragen mensen zich af waarom het toch zo slecht gesteld is met het vertrouwen in de politiek.quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Je zou denken dat het echte probleem een liegende minister is die bovendien ook nog eens een egoistisch motief had voor die leugens maar nee. Lijsttrekker Yesilgoz werd een handje geholpen met haar leugens door minister Yesilgoz.
En dan vragen mensen zich af waarom ik sarcastisch ben
Het is op zijn minst een goede tweede achter Rita Verdonk. Al wil ik Sander Dekker uiteraard ook nog wel een eervolle vermelding geven.quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:09 schreef Cyan9 het volgende:
Is Yesilgoz inmiddels als het slechtste wat de VVD ooit overkomen is?
Goede vragen, ontwijkende antwoorden was geloof ik de conclusie van 2 Vandaag. De vorm is niet geschikt voor doorvragen.quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:09 schreef Jojoke het volgende:
Nog kandidaten die vandaag een goede indruk hebben achtergelaten? Ik gok dat niemand echt door de mand is gevallen, want dan waren er wel meer headlines geweest.
Rita Verdonk was grof, lomp en overdreven. Yesilgöz liegt.quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:12 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het is op zijn minst een goede tweede achter Rita Verdonk. Al wil ik Sander Dekker uiteraard ook nog wel een eervolle vermelding geven.
Maar Rita Verdonk sloopte de VVD uiteindelijk (net) niet, Yeşilgöz lijkt dat wel te gaan doen.quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:12 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het is op zijn minst een goede tweede achter Rita Verdonk. Al wil ik Sander Dekker uiteraard ook nog wel een eervolle vermelding geven.
Nee, ik ben tevreden met mijn stem. Liever dit dan met de progressieven.quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:09 schreef Cyan9 het volgende:
Is Yesilgoz inmiddels als het slechtste wat de VVD ooit overkomen is?
Was het niet dom, lomp en famous?quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:14 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Rita Verdonk was grof, lomp en overdreven. Yesilgöz liegt.
Op de plek waar ze zit misschien wel, voor de rest kan ze prima tot haar recht komen (zoals op Justitie). Maar je nummer twee is Hermans, als die het had moeten trekken.quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:09 schreef Cyan9 het volgende:
Is Yesilgoz inmiddels als het slechtste wat de VVD ooit overkomen is?
Stuk schijnheil.quote:Demissionair minister Yesilgöz van Justitie en Veiligheid erkent dat ze een fout heeft gemaakt door te spreken over "duizenden" asielzoekers die gebruik hebben gemaakt van zogenaamde gestapelde gezinshereniging. Maar dat zegt ze niet bewust te hebben gedaan.
Speaking of which, na eh, decennia (?) VVD op justitie, is hier nog wat mee gedaan?quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:50 schreef nostra het volgende:
[..]
Op de plek waar ze zit misschien wel, voor de rest kan ze prima tot haar recht komen (zoals op Justitie). Maar je nummer twee is Hermans, als die het had moeten trekken.Wat dat betreft allang blij dat Brekelmans en Karremans nu naar voren worden geschoven, daar heb ik meer fiducie in.
quote:Ministerie van Justitie en Veiligheid werkt zelden evidence-based
Nieuwsbericht | 10-05-2022 | 15:49
Evidence-based werken is nog geen gemeengoed binnen het ministerie van Justitie en Veiligheid. Dat blijkt uit onderzoek van de Universiteit Twente in opdracht van het WODC. Vrijwel niemand van de onderzochte (beleids)medewerkers werkt alleen op basis van resultaten uit onafhankelijk wetenschappelijk onderzoek. Sommige organisatieonderdelen werken wel ‘Evidence-informed’, waarbij praktijkkennis systematisch geïntegreerd wordt met wetenschappelijke kennis en inzichten.
Evidence-based werken en evidence-based beleid wil zeggen dat het is gebaseerd op de resultaten van onafhankelijk wetenschappelijk onderzoek. Een voorbeeld is het gebruik van wetenschappelijk gevalideerde protocollen in de behandeling van cliënten.
Belemmeringen
Medewerkers van beleidsafdelingen geven aan dat evidence-based werken belemmerd wordt door tijdsgebrek en door een gebrek aan relevantie van wetenschappelijk onderzoek voor de beleidspraktijk. Zo zouden onderzoeksresultaten slecht passen bij lopend beleid, mede doordat de wetenschap te specialistisch is en soms ongeïnteresseerd. Ook loopt de wetenschappelijke kennis soms achter op de praktijk en hebben medewerkers van het ministerie te weinig eigen expertise om wetenschappelijk onderzoek te integreren met praktijkkennis. Ook staat regelmatig de politieke dynamiek het gebruik van wetenschappelijke inzichten in de weg. Politieke waardeoordelen staan in sommige gevallen haaks op wetenschappelijke inzichten, waarbij vaak voorkeur wordt gegeven aan het eerste.
Kennisafdeling voor professionalisering
De onderzoekers doen een aantal aanbevelingen. Zo bevelen zij aan een kennisafdeling in te richten binnen het ministerie, die kan bijdragen aan een professionaliseringsslag. Daarmee wordt bijvoorbeeld bedoeld dat gewerkt moet worden aan de competenties van medewerkers om wetenschappelijke kennis te waarderen en systematisch te integreren met praktijkkennis. Ook stellen de onderzoekers dat het van belang is om te zorgen voor kaders voor de borging van onafhankelijkheid van wetenschappelijk onderzoek, zoals dat bij WODC-onderzoek reeds gebeurd is in de ministeriële regeling en het omgangskader.
Ik kan die naam echt niet lezen zonder afkeurend mijn hoofd te schudden.quote:Op donderdag 20 juni 2024 20:12 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het is op zijn minst een goede tweede achter Rita Verdonk. Al wil ik Sander Dekker uiteraard ook nog wel een eervolle vermelding geven.
Tenenkrommend ja. Je laat er opzichtig een kabinet op sneuvelen met het oog op electoraal gewin... des te mooier dat het allemaal in het gezicht is ontploft, ook al is het extra kut dat we er nu dit walgelijke kabinet voor terug hebben gekregen.quote:
De VVD-ers van nu lijken niet eens te weten hoe ze op een andere manier politiek zouden moeten bedrijven. Hebben de meesten nooit meegemaakt.quote:
Dat had ik dan ook echt niet verwacht.quote:
Dit is toch niet serieus te nemen? Niet dat Rutte geloofwaardig was met zijn geheugenverlies maar dit is wel erg opzichtig.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |