quote:Op vrijdag 10 mei 2024 01:01 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ja, dat element werkt absoluut niet in hun voordeel. Tegenstanders zullen dit met alle plezier aangrijpen om de echte issues te verhullen.²
Ik kijk haast nooit Eurovision, stemmen doe ik al helemaal niet.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 00:39 schreef FYazz het volgende:
[..]
En in de praktijk dus ook anti-Nederland?
Je gaat als Nederlander mensen toch niet aansporen om op Israël te stemmen? Slaat echt nergens op.
Oh de ware boodschap is prima duidelijk hoor.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 01:10 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ja, van een (klein) deel van de demonstranten. De ware boodschap sneeuwt hierdoor onder. Zo zonde.²
Dat weet ik.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 00:51 schreef loveli het volgende:
[..]
Je mag niet op je eigen land stemmen als je niet weet hoe een vpn werkt.
Hou toch opquote:Op vrijdag 10 mei 2024 01:23 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Ik kijk haast nooit Eurovision, stemmen doe ik al helemaal niet.
En was dit ook niet van plan, maar de protesten de laatste dagen en de VRT actie heeft mij de show laten kijken en daarbij mijn stem uitgebracht op Israel.
Ik wou Eurovisie niet politiek maken, dat heeft de VRT gedaan.
Eurovisie is altijd door en door politiek geweest.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 01:23 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Ik kijk haast nooit Eurovision, stemmen doe ik al helemaal niet.
En was dit ook niet van plan, maar de protesten de laatste dagen en de VRT actie heeft mij de show laten kijken en daarbij mijn stem uitgebracht op Israel.
Ik wou Eurovisie niet politiek maken, dat heeft de VRT gedaan.
Op het ESF forum halen ze gewoon kritische berichten weg.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 01:34 schreef Zoddie het volgende:
Men is totaal ontdaan van de 40% stemmen voor Israel, ze snappen totaal niet waar dat vandaan komt!
Misschien eens UIT je bubbel stappen? Misschien eens kijken wat de medemens vindt van jouw acties?
dit dus, dat nuanceren van sadistische kinderverkrachters wekt erg weinig sympathie, kan je als een malloot op straat gaan staan schreeuwen.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 01:57 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Nu is het slechts het ESF. Binnenkort word het de Europese verkiezing.
quote:Op vrijdag 10 mei 2024 01:45 schreef FYazz het volgende:
[..]
Dat weet ik.
Maar dat betekent niet dat je dan op een ander land moet stemmen of anderen moet gaan overtuigen om op Israël te stemmen met puur als reden anti-anti Israël.
[..]
Hou toch opJe doet op deze wijze zelf hartstikke mee met de polarisatie-polonaise en houdt deze, net als je tegenstanders, in stand.
Schieten helemaal niets op met dat wij/zij gedoe. Of het nu komt van de VRT, van de demonstranten of van stemmers die nooit kijken maar nu wel persé een politiek statement willen maken.
Staan daar artiesten op een podium die maanden hard hebben gewerkt om iets 'goeds' neer te zetten en dat is helemaal voor niets, want de wedstrijd wordt niet bepaald op het podium en op basis van beste totaal act, maar wordt bepaald op social media en op basis van onvrede.
Omdat Israël een westers land is waar we meer mee gemeen hebben dan een cultuur waarin bijvoorbeeld vrouwen en de lhbtiq+ gemeenschap minder rechten hebben. Omdat de gruwelijkheden van 7 oktober veel mensen gechoqueerd hebben. Omdat op dit moment in Nederland joodse mensen worden aangesproken op keuzes van het Israëlische regime en niet meer veilig over straat kunnen. Omdat in Amsterdam monumentale panden en kunst worden vernield uit naam van Israëlkritiek, terwijl openlijk sympathie aan Hamas wordt beleden. Omdat de Israëlische kandidaat uitgejouwd en geïntimideerd wordt.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 00:54 schreef nik4ever het volgende:
[..]
Hoezo?Israel heeft op dit moment de meest extreem rechtse overheid in in de westerse samenleving. De enige reden waarom er zoveel doden vallen in Gaza is omdat Bibi bang is om zijn baan te verliezen en de bak in gaat voor corruptie. Hamas is een terroristische organisatie, dat weten we allemaal. Maar zelfs de VS heeft na 9/11 (waar meer doden vielen dan bij 7 okt) niet meer dan 30 000 burger levens op hun geweten in Afghanistan. De regering van Israel is FOUT. En dat benoemen maakt je nog niet anti-Israel of antisemiet. Wie dat niet inziet steekt wat mij betreft gewoon zijn kop in het zand.
Hopelijk lacht ie zo uit ongemak omdat ie zelf beseft wat ie aan het zeggen is en dat dat echt niet kan.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:02 schreef BeriBeri het volgende:
[..]
Zit die ook gewoon lachend te vertellen
Ik vind het al ernstig dat haar een vraag wordt gesteld waarmee gesuggereerd wordt dat zij het zichzelf kwalijk mag nemen dat anderen en veiligheidsrisico vormen voor de artiesten en haar in het bijzonder. Omgekeerde wereld.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 05:12 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
[ x ]
Ach, onze hypocriete praatjesmaker
Met zijn 'Aan het eind van de dag zijn we allemaal mensen'Ja, behalve als je Eden heet.
Word maar lekker laatste!
Ik vind het vernielen van de openbare ruimte, monumentale gebouwen en geweld richting politie anti-Nederland.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 00:39 schreef FYazz het volgende:
[..]
En in de praktijk dus ook anti-Nederland?
Je gaat als Nederlander mensen toch niet aansporen om op Israël te stemmen? Slaat echt nergens op.
Exact, en die stem vóór Israël was een prima methode om dat tuig te laten zien dat hun acties precies het omgekeerde doel hebben bereikt.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:15 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
Ik vind het vernielen van de openbare ruimte, monumentale gebouwen en geweld richting politie anti-Nederland.
Na het zien van dit filmpje vind ik het dan weer minder sneu voor de buurtbewoners.quote:
Want? Hun mening komt niet overeen met jouw mening?quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:41 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Na het zien van dit filmpje vind ik het dan weer minder sneu voor de buurtbewoners.
"Kost niet zoveel" zegt ze.quote:
Ze hebben er zelf weinig problemen mee lijkt hetquote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:46 schreef prunus het volgende:
[..]
Want? Hun mening komt niet overeen met jouw mening?
Wat ik dan weer vind schuren met het principe dat haar deelname niet politiek geladen zou moeten zijn eigenlijk. Kroatië heeft eigenlijk het beste liedje (volgens de aantallen dan hè, niet mijn mening), hoe lullig is het dan als je niet wint omdat iedereen Israël stemt om andere redenen?quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:37 schreef HiZ het volgende:
[..]
Exact, en die stem vóór Israël was een prima methode om dat tuig te laten zien dat hun acties precies het omgekeerde doel hebben bereikt.
Dit was mijn gedachte eigenlijk ook gisteren, maar vergeten te stemmen.quote:Op donderdag 9 mei 2024 23:48 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
Dit zou zo vet zijn.
Niet per se pro Israël, maar gewoon anti-anti- Israël.
[..]
Ik ga deze week meer mensen aansporen hetzelfde te doen
Ach ja, wat kan jou het als import allemaal ook schelen…quote:
Ik kan hem niet meer vinden, maar hier was een reactie op van:quote:
Je hebt zeker een heel goed punt daarmee. Kan dat ook niet ontkennen.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:48 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Wat ik dan weer vind schuren met het principe dat haar deelname niet politiek geladen zou moeten zijn eigenlijk. Kroatië heeft eigenlijk het beste liedje (volgens de aantallen dan hè, niet mijn mening), hoe lullig is het dan als je niet wint omdat iedereen Israël stemt om andere redenen?
Nu wordt het een gedoe waarbij er doorgeslagen demonstranten eisen dat ze niet meedoet want Israël, en iedereen die het oneens is met het lastigvallen van Israëlische artiesten, sporters, restauranthouders wegens die politieke reden gaan dan om precies zo'n reden op Israël stemmen.
Ja goh, dat is het Eurovisie Songfestival in een notendop en het is waarom ik het (naast de wansmaak) een verschrikkelijk evenement vind. Het is zo vaak het geval dat niet het beste liedje wint maar een of ander statement belangrijker wordt gevonden.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:48 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Wat ik dan weer vind schuren met het principe dat haar deelname niet politiek geladen zou moeten zijn eigenlijk. Kroatië heeft eigenlijk het beste liedje (volgens de aantallen dan hè, niet mijn mening), hoe lullig is het dan als je niet wint omdat iedereen Israël stemt om andere redenen?
Op die manier won Oekraïne 2 jaar geleden ook het ESF.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:48 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Wat ik dan weer vind schuren met het principe dat haar deelname niet politiek geladen zou moeten zijn eigenlijk. Kroatië heeft eigenlijk het beste liedje (volgens de aantallen dan hè, niet mijn mening), hoe lullig is het dan als je niet wint omdat iedereen Israël stemt om andere redenen?
Nu wordt het een gedoe waarbij er doorgeslagen demonstranten eisen dat ze niet meedoet want Israël, en iedereen die het oneens is met het lastigvallen van Israëlische artiesten, sporters, restauranthouders wegens die politieke reden gaan dan om precies zo'n reden op Israël stemmen.
https://nos.nl/artikel/25(...)-vijfde-aan-de-beurtquote:Joost zet Israël voor blok op persconferentie
Op de persconferentie van de winnaars na afloop was er nog een opvallend moment, toen er een kritische vraag van een journalist kwam aan de Israëlische Golan. Een Poolse verslaggever vroeg haar of ze er ooit bij stil had gestaan dat ze door haar aanwezigheid een gevaar vormt voor de andere artiesten en het publiek.
Golan leek er even geen raad mee te weten, waarna de man die de leiding had over de persconferentie ingreep door te zeggen dat ze daar niet op hoefde te antwoorden.
"Waarom niet?", sprong Klein, die naast haar zat, daar op in. Golan antwoordde vervolgens alsnog: "Ik denk dat de EBU alle veiligheidsmaatregelen neemt zodat dit een veilige en verenigde plek voor ons allemaal is. Dus ik denk dat het voor iedereen veilig is."
Oh, dan interpreteer ik de uitspraken anders. Los van die ene vrouw die zegt ‘het is maar verf’, spreken veel geïnterviewden wel uit dat ze de vernielingen onbegrijpelijk en/of jammer vinden. Lijkt mij logisch ook wel.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:47 schreef
[b]Op vrijdag 10 mei 2024 07:47 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
Ze hebben er zelf weinig problemen mee lijkt het
Nou inderdaad, wat een idiote omkering.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:54 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)-vijfde-aan-de-beurt
Wat een vraag. Denkt u dat ik het publiek ga vermoorden? Nee? Dan ben ik niet het gevaar.
Ze konden welgeteld 2 mensen vinden die Nederlands sprekenquote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:41 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Na het zien van dit filmpje vind ik het dan weer minder sneu voor de buurtbewoners.
Klopt, ik zeg ook niet geen.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:56 schreef prunus het volgende:
[..]
Volgens mij geven vrijwel alle geïnterviewden aan het zonde te vinden dat het , maar ik zal het wel verkeerd in
[..]
Oh, dan interpreteer ik de uitspraken anders. Los van die ene vrouw die zegt ‘het is maar verf’, spreken veel geïnterviewden wel uit dat ze de vernielingen onbegrijpelijk en/of jammer vinden. Lijkt mij logisch ook wel.
Meer dan bij de demonstratie zelf waarschijnlijkquote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:57 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Ze konden welgeteld 2 mensen vinden die Nederlands spreken
Volgens mij heerst er: Ze begrijpen de demonstratie(s) wel, maar de vernielingen weer niet. Dat zijn 2 verschillende dingen.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:57 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
Klopt, ik zeg ook niet geen.
Maar ze begrijpen het wel.
quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:57 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Ze konden welgeteld 2 mensen vinden die Nederlands spreken
Bizar dit. Ik zou die gasten alleen te woord staan, wanneer ze hun welgemeende excuses kwamen aanbieden. Met ze gaan onderhandelen, nooit. En al helemaal niet, wanneer ze hun gezicht bedekken.quote:
quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:59 schreef prunus het volgende:
[..]
Volgens mij heerst er: Ze begrijpen de demonstratie(s) wel, maar de vernielingen weer niet. Dat zijn 2 verschillende dingen.
Ff meegekeken, nee, er heerst begrip.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 08:01 schreef Claudia_x het volgende:
[..]!
Even geteld:
- Nummer 1: Engelstalig, vindt het begrijpelijk
- Nummer 2: Nederlandstalig, steunt de demonstranten maar vindt de vernielingen jammer
- Nummer 3 en 4: Engelstalig, vinden het begrijpelijk
- Nummer 5: Nederlandstalig, steunt de demonstranten maar vindt de vernielingen jammer
Dat is ook logisch, want Amsterdam is een progressief bolwerk. De inwoners krijgen de demonstraties en de politieke inmenging (of het gebrek eraan) die ze verdienen.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 08:09 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
[..]
Ff meegekeken, nee, er heerst begrip.
Het schuurt een beetje, en ik heb er ook over getwijfeld. Maar ik was de vanzelfsprekendheid waarmee me een mening werd opgedrongen ook wel een beetje zat. En België vond ik trouwens ook geen groot offer.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:48 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Wat ik dan weer vind schuren met het principe dat haar deelname niet politiek geladen zou moeten zijn eigenlijk. Kroatië heeft eigenlijk het beste liedje (volgens de aantallen dan hè, niet mijn mening), hoe lullig is het dan als je niet wint omdat iedereen Israël stemt om andere redenen?
Nu wordt het een gedoe waarbij er doorgeslagen demonstranten eisen dat ze niet meedoet want Israël, en iedereen die het oneens is met het lastigvallen van Israëlische artiesten, sporters, restauranthouders wegens die politieke reden gaan dan om precies zo'n reden op Israël stemmen.
Opzettelijk? Ik vind het een heel mooi Nederlands neologismequote:Op vrijdag 10 mei 2024 08:14 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is ook logisch, want Amsterdam is een progressief bolwerk. De inwoners krijgen de demonstraties en de politieke inmenging (of het gebrek eraan) die ze verdienen.
Ik kom nog steeds regelmatig in Amsterdam omdat ik er werk, op een van de campussen van de UvA. Dan zie ik de Palestijnse vlag buiten wapperen aan een lantaarnpaal en zit een collega tegenover me met een speldje met de Palestijnse vlag. Het is moeilijk om eraan te ontsnappen en tegelijk is er geen ruimte voor een open gesprek over verschillen van inzichten. Ik ben blij dat ik er niet meer woon en vraag me met terugwerkende kracht af hoe ik het heb uitgehouden aan de UvA.
Nu woon in net buiten de stad op een plek waar palliewappies en BBB'ers vreemdzaam met elkaar samenleven.
Blijf het vreemd vinden hoe progressief zijn samen kan hangen met het openlijk steunen van een regressieve samenleving zoals die van de Palestijnen (en dan spreken we nog niet eens over het terrorisme van Hamas)quote:Op vrijdag 10 mei 2024 08:14 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is ook logisch, want Amsterdam is een progressief bolwerk. De inwoners krijgen de demonstraties en de politieke inmenging (of het gebrek eraan) die ze verdienen.
Ik kom nog steeds regelmatig in Amsterdam omdat ik er werk, op een van de campussen van de UvA. Dan zie ik de Palestijnse vlag buiten wapperen aan een lantaarnpaal en zit een collega tegenover me met een speldje met de Palestijnse vlag. Het is moeilijk om eraan te ontsnappen en tegelijk is er geen ruimte voor een open gesprek over verschillen van inzichten. Ik ben blij dat ik er niet meer woon en vraag me met terugwerkende kracht af hoe ik het heb uitgehouden aan de UvA.
Nu woon in net buiten de stad op een plek waar palliewappies en BBB'ers vreemdzaam met elkaar samenleven.
Het is zo kwalijk dat nergens meer over gesproken kan wordenquote:Op vrijdag 10 mei 2024 08:14 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is ook logisch, want Amsterdam is een progressief bolwerk. De inwoners krijgen de demonstraties en de politieke inmenging (of het gebrek eraan) die ze verdienen.
Ik kom nog steeds regelmatig in Amsterdam omdat ik er werk, op een van de campussen van de UvA. Dan zie ik de Palestijnse vlag buiten wapperen aan een lantaarnpaal en zit een collega tegenover me met een speldje met de Palestijnse vlag. Het is moeilijk om eraan te ontsnappen en tegelijk is er geen ruimte voor een open gesprek over verschillen van inzichten. Ik ben blij dat ik er niet meer woon en vraag me met terugwerkende kracht af hoe ik het heb uitgehouden aan de UvA.
Nu woon in net buiten de stad op een plek waar palliewappies en BBB'ers vreemdzaam met elkaar samenleven.
Maar dat was altijd goede politiek.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 01:54 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Eurovisie is altijd door en door politiek geweest.
Het was geen kritiek hoor, ik heb dezelfde neigingen altijd. Israëlische winkel bekladden met JHK? Prima, bestel ik Israëlische wijn daar. Toen Cheb Hasni werd vermoord (raï-zanger, door islamisten vermoord) heb ik met een stel malle Algerijnen weken die muziek gedraaid en verkocht.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 08:15 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het schuurt een beetje, en ik heb er ook over getwijfeld. Maar ik was de vanzelfsprekendheid waarmee me een mening werd opgedrongen ook wel een beetje zat. En België vond ik trouwens ook geen groot offer.
quote:
Ik wou net zeggen, dit zijn geen bewoners. Dit zijn toevallige passanten waarvan de meeste niet of nauwelijks binding hebben met Nederland.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 07:51 schreef MadMaster het volgende:
[..]
Ach ja, wat kan jou het als import allemaal ook schelen…
Voor de demonstraties, zeker. De meeste buurtbewoners zijn echt niet blij met alle vernielingen.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 08:09 schreef Filosoofert het volgende:
[..]
[..]
Ff meegekeken, nee, er heerst begrip.
Wat is er vreemd aan? Hun voorgangers waren enthousiast voor Stalin, Pol Pot en Khomeini. Er is niks nieuws onder de zon.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 08:16 schreef Lothiriel het volgende:
[..]
Blijf het vreemd vinden hoe progressief zijn samen kan hangen met het openlijk steunen van een regressieve samenleving zoals die van de Palestijnen (en dan spreken we nog niet eens over het terrorisme van Hamas)
Progressieven zouden beter kijken wat er gebeurt als je verbondjes sluit met extreem-rechtste geloofsfanatici, Iran is denk ik het beste voorbeeld
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |