Nou ja, dat is gewoon een strategische keuze vooraf geweest van met name Yesilgoz. Het angstbeeld van een linkse wolk schetsen, deels begrijpelijk maar ontzettend knullig uitgevoerd, met dan een VVD van 30+, NSC iets minder en een PVV van rond de 20 als einddoel. Geef je wat kruimels op Asiel aan de PVV en is iedereen blij. Pakte alleen niet zo goed uit en nu terugdraaien wordt wat lastig.quote:Op woensdag 8 mei 2024 10:50 schreef KaheemSaid het volgende:
Wat ik mij daarnaast blijf afvragen is waarom er zoveel haat jegens Timmermans is.
Blijft niks van NSC en VVD over.quote:Op woensdag 8 mei 2024 10:48 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Iedereen heeft zichzelf eigenlijk op een of andere manier in de hoek geverfd. Wilders heeft al honderd concessies gedaan (althans, dat is het beeld) en veel verder kan hij niet gaan zonder zijn kiezers weg te jagen. Als Yesilgöz de stekker eruit trekt moet ze naar Timmermans en die heeft ze afgeschilderd als de duivel in eigen persoon. Omtzigt kan geen breekreden opgeven die niet ook al maanden geleden bestond. En van der Plas mag blij zijn dat ze überhaupt aan die tafel zit.
Dus misschien komen ze eruit, en wordt het al een vechtkabinet bij de balkonscène. Of het lukt niet, Wilders en vd Plas gaan iedereen en zijn moeder de schuld geven en daar gaan alle media het heel druk mee hebben, zodat in de schaduw Timmermans aan een PvdaGL/VVD/NSC-kabinet kan bouwen.
Maar wel met juist beleid. En daar gaat het om.quote:
Je committeren aan een centrum-rechts kabinet cq niet links kabinet kan op termijn gunstig uitpakken voor de VVD. Genoeg NSC/PVV stemmers die best zouden willen terugkeren. Zijn toch partijen met wat nadelen hé.quote:Op woensdag 8 mei 2024 10:54 schreef nostra het volgende:
[..]
Nou ja, dat is gewoon een strategische keuze vooraf geweest van met name Yesilgoz. Het angstbeeld van een linkse wolk schetsen, deels begrijpelijk maar ontzettend knullig uitgevoerd, met dan een VVD van 30+, NSC iets minder en een PVV van rond de 20 als einddoel. Geef je wat kruimels op Asiel aan de PVV en is iedereen blij. Pakte alleen niet zo goed uit en nu terugdraaien wordt wat lastig.
Betreffende de VVD ben ik op langer termijn niet zo zeker, maar ik vind het best lastig om een scenario te bedenken waarin NSC bij de volgende verkiezingen nog echt relevant is, hetzelfde heb ik met BBB.quote:
Als dit kabinet er al komt gaat er van beleid maken en uitvoeren niet veel komen natuurlijk. Competente figuren hebben ze succesvol weggejaagd. En tegen het geschreeuw van Wilders kunnen ze toch niet op.quote:Op woensdag 8 mei 2024 10:59 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Maar wel met juist beleid. En daar gaat het om.
Iemand met een rechts-conservatieve signatuur. Het premierschap is een positie met prestige en gewoonlijk moet je je eerst omhoog likken binnen een partij en vervolgens bij de kiezers. Dat is niet aan iedereen besteed en nu kan je al deze stappen overslaan en direct de premier te worden. Best aantrekkelijk als je de ambitie hebt.quote:Op woensdag 8 mei 2024 10:52 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Zou interessant zijn maar wie van buiten deze partijen zou zich daar aan willen wagen…
Kan best kloppen. NSC zijn m.i voor 60/75% conservatieve kiezers, en een wat kleiner -maar luid deel- zijn links of progressief. Beide kampen zullen nog wel 2 keer nadenken om op het NSC te stemmen.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:01 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Betreffende de VVD ben ik op langer termijn niet zo zeker, maar ik vind het best lastig om een scenario te bedenken waarin NSC bij de volgende verkiezingen nog echt relevant is, hetzelfde heb ik met BBB.
Aan wie denk je dan bijvoorbeeld? De namen die ik kan verzinnen hebben diverse vlekjes of al meerdere partijen in die hoek versleten.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:02 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Iemand met een rechts-conservatieve signatuur. Het premierschap is een positie met prestige en gewoonlijk moet je je eerst omhoog likken binnen een partij en vervolgens bij de kiezers. Dat is niet aan iedereen besteed en nu kan je al deze stappen overslaan en direct de premier te worden. Best aantrekkelijk als je de ambitie hebt.
Zijn ze ook niet. Maar het electoraat ervan wel, want die wandelen dan door richting de volgende Politicus Die Alle Problemen Zo Goed Kan Benoemen.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:01 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Betreffende de VVD ben ik op langer termijn niet zo zeker, maar ik vind het best lastig om een scenario te bedenken waarin NSC bij de volgende verkiezingen nog echt relevant is, hetzelfde heb ik met BBB.
Het is de uitdrukkelijke wens van Omtzigt om minder gewicht te hangen aan wie/wat de mp is. Misschien moeten we het ook niet belangrijker maken dan het is.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:03 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Aan wie denk je dan bijvoorbeeld? De namen die ik kan verzinnen hebben diverse vlekjes of al meerdere partijen in die hoek versleten.
Dat kan Omtzigt wel wensen. Maar uiteindelijk heeft die premier toch behoorlijk veel invloed omdat die ons land gaat vertegenwoordigen bij veel overleggen en niet Omtzigt.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het is de uitdrukkelijke wens van Omtzigt om minder gewicht te hangen aan wie/wat de mp is. Misschien moeten we het ook niet belangrijker maken dan het is.
Anyhow. Ik gok op een Vomhof of Pastor.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:06 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat kan Omtzigt wel wensen. Maar uiteindelijk heeft die premier toch behoorlijk veel invloed omdat die ons land gaat vertegenwoordigen bij veel overleggen en niet Omtzigt.
NSC wordt hooguit een juniorpartner in dit kabinet, de premier is gewoon het uithangbord en heeft het grootste afbreukrisico. Maar wie zie jij als mogelijke premierkandidaten?quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het is de uitdrukkelijke wens van Omtzigt om minder gewicht te hangen aan wie/wat de mp is. Misschien moeten we het ook niet belangrijker maken dan het is.
Als het aan Omtzigt ligt, bepaalt de Kamer het hele beleid en is Vak-K een uitvoeringsinstelling. Maar die man is dan ook "wat" wereldvreemd.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het is de uitdrukkelijke wens van Omtzigt om minder gewicht te hangen aan wie/wat de mp is. Misschien moeten we het ook niet belangrijker maken dan het is.
Ja klopt. Hij wil een kabinet zonder mening.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:07 schreef nostra het volgende:
[..]
Als het aan Omtzigt ligt, bepaalt de Kamer het hele beleid en is Vak-K een uitvoeringsinstelling. Maar die man is dan ook "wat" wereldvreemd.
Plusje voor de Donald Duck referentie.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:04 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Zijn ze ook niet. Maar het electoraat ervan wel, want die wandelen dan door richting de volgende Politicus Die Alle Problemen Zo Goed Kan Benoemen.
Tegelijk hoef je natuurlijk ook geen promotieonderzoeken gedaan te hebben om de problemen te zien. Er is in de afgelopen jaren ook wel het één en ander bij ingeschoten. Soms vind ik het best moeilijk dat we de formerende partijen beoordelen op hun gebrek aan oplossend vermogen (wat ik ook niet meteen bij ze zie), terwijl grote thema’s al jaren vooruitgeschoven worden.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:04 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Zijn ze ook niet. Maar het electoraat ervan wel, want die wandelen dan door richting de volgende Politicus Die Alle Problemen Zo Goed Kan Benoemen.
Dit aanstaande kabinet is echter niet centrumrechts.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:00 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je committeren aan een centrum-rechts kabinet cq niet links kabinet kan op termijn gunstig uitpakken voor de VVD.
Klopt. Gezien de concessies die er gedaan moeten worden en wat er uitlekt zou je het beter een centrum kabinet kunnen noemen zonder al teveel karakter en signatuur.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:11 schreef VoMy het volgende:
[..]
Dit aanstaande kabinet is echter niet centrumrechts.
Hardop gelachen.quote:Op woensdag 8 mei 2024 11:12 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Klopt. Gezien de concessies die er gedaan moeten worden en wat er uitlekt zou je het beter een centrum kabinet kunnen noemen zonder al teveel karakter en signatuur.
Voor het oplossen van problemen bleek tot nu toe in de praktijk eigenlijk steeds de PvdA in een kabinet noodzakelijk maar of het volk die conclusie durft te trekkenquote:Op woensdag 8 mei 2024 11:10 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Tegelijk hoef je natuurlijk ook geen promotieonderzoeken gedaan te hebben om de problemen te zien. Er is in de afgelopen jaren ook wel het één en ander bij ingeschoten. Soms vind ik het best moeilijk dat we de formerende partijen beoordelen op hun gebrek aan oplossend vermogen (wat ik ook niet meteen bij ze zie), terwijl grote thema’s al jaren vooruitgeschoven worden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |