De GOP ligt al sinds Reagan op zeer onfrisse manier in bed met de Evangelical Vote.quote:Op maandag 8 april 2024 20:14 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Religekkies denken daar anders over en Trump is hun messias.
[ x ]
[ x ]
Het hoort ook helemaal niet bij de staten te liggen, het hoort bij de vrouw te liggen![]()
Niets; zie Barry Goldwater.quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:51 schreef Barbusse het volgende:
Nu ja, ik neem aan dat Koos het heeft over amerikaanse boomers, niet nederlandse. En die leunen wel degelijk meer naar de republikeinen.
En niet dat er iets mis is met conservatisme. Het probleem is dat die maga cult ondertussen zowat de hele partij heeft overgenomen. Wat heeft die prairietaliban tegenwoordig nog te maken met conservatisme?
"Conservatisme" is slechts een marketingwoordje om de niet al te hard nadenkende (conservatieve) stemmer aan zich te binden.quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:51 schreef Barbusse het volgende:
Nu ja, ik neem aan dat Koos het heeft over amerikaanse boomers, niet nederlandse. En die leunen wel degelijk meer naar de republikeinen.
En niet dat er iets mis is met conservatisme. Het probleem is dat die maga cult ondertussen zowat de hele partij heeft overgenomen. Wat heeft die prairietaliban tegenwoordig nog te maken met conservatisme?
Precies. En toch blijven massa's mensen op ze stemmen. Terwijl het overduidelijk is dat hun belangen niet behartigd gaan worden. Colour me flabbergasted.quote:
Waarom denk jij dat de Democraten ze niet (meer) aanspreken?quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:55 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Precies. En toch blijven massa's mensen op ze stemmen. Terwijl het overduidelijk is dat hun belangen niet behartigd gaan worden. Colour me flabbergasted.
Net zoals woke slechts een triggerwoordje is om mensen maar republikeins te laten stemmen.quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:55 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
"Conservatisme" is slechts een marketingwoordje om de niet al te hard nadenkende (conservatieve) stemmer aan zich te binden.
En zo moeilijk is het niet. Veel Nederlanders beseffen niet hoe ontzettend christelijk veel delen van de VS nog zijn. Dat wist Reagan ook: spreek het volk vooral aan met de Bijbel in den hand, en je staat al 10-0 voor.quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:57 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Net zoals woke slechts een triggerwoordje is om mensen maar republikeins te laten stemmen.
Nee, niet conservatisme. De Bijbel.quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:55 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
"Conservatisme" is slechts een marketingwoordje om de niet al te hard nadenkende (conservatieve) stemmer aan zich te binden.
En 'racism' om mensen maar democratisch te laten stemmen?quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:57 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Net zoals woke slechts een triggerwoordje is om mensen maar republikeins te laten stemmen.
Dat zie je over de hele wereld. Alleen in de VS overdrijven ze het zoals gewoonlijk weer.quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:55 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Precies. En toch blijven massa's mensen op ze stemmen. Terwijl het overduidelijk is dat hun belangen niet behartigd gaan worden. Colour me flabbergasted.
Dat doet er sinds Reagan al niet meer toe.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat zie je over de hele wereld. Alleen in de VS overdrijven ze het zoals gewoonlijk weer.
Een man als Trump als boegbeeld van de Family Values, Good business en party of God opvoeren en bejubelen....als het een satire was zou iedereen het ridicuul overtrokken noemen.
Ja, en voor emotie halen ze ook abortus uit de kast.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat doet er sinds Reagan al niet meer toe.
Het gaat om het idee, het principe, de 'moraal'. De partij die paradeert met het evangelie wint sowieso massa's stemmen, wie ze ook naar voren schuiven.
Dat was precies Goldwater's bezwaar: het ging niet meer over politiek en ratio, maar geloof en emotie.
Oh, ontelbare redenen, al dan niet terecht. Terechte punten imho zijnquote:Op dinsdag 9 april 2024 19:56 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Waarom denk jij dat de Democraten ze niet (meer) aanspreken?
En bij geloof denk jij aan Trump die de antithese is van een goed Christen? Amerikaanse christenen blijkbaar wel maar die hebben, geloof ik, een hele andere Bijbel dan de rest van de wereld.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat doet er sinds Reagan al niet meer toe.
Het gaat om het idee, het principe, de 'moraal'. De partij die paradeert met het evangelie wint sowieso massa's stemmen, wie ze ook naar voren schuiven.
Dat was precies Goldwater's bezwaar: het ging niet meer over politiek en ratio, maar geloof en emotie.
Nee, juist niet. Net nog even uiteengezet waarom het evangelie nogal botst met de huidige GOP.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En bij geloof denk jij aan Trump die de antithese is van een goed Christen? Amerikaanse christenen blijkbaar wel maar die hebben, geloof ik, een hele andere Bijbel dan de rest van de wereld.
Ik zie voornamelijk republikeinen die term gebruiken onder het mom van "je mag ook niks meer zeggen tegenwoordig!" Helaas is institutioneel racisme nog steeds aanwezig daar, en zolang dat is, zal woke blijven bestaan.quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:59 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
En 'racism' om mensen maar democratisch te laten stemmen?
Ja, dat is dus niet wat woke is, en al helemaal niet in de VS. Vraag het Aziatische scholieren, bijvoorbeeld.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:09 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Oh, ontelbare redenen, al dan niet terecht. Terechte punten imho zijn
• teveel focus op urbaan Amerika, de rurale staten hebben gewoon pech gehad (zowel onder rep als dem beleid btw)
• niet in staat zijn om de middle class voldoende aan te spreken en naar hun wensen te luisteren
• de mond vol hebben over eerlijkere verdeling van kansen maar tegelijkertijd vol op de kapitalismetrein springer
Onterechte punten imho
• de banale haat tegen woke. Wie heeft er iets tegen gelijke rechten en kansen voor iedereen? Men haalt fringe voorbeelden aan als de norm
• democraten willen alleen maar geld uitgeven. Zal wel moeten als je fatsoenlijk onderwijs en betaalbare gezondheidszorg wilt. Daarnaast is de staatsschuld vaker gestegen onder republikeinen dan democraten vziw
• het hele idee dat democraten "anti amerikaans" zouden zijn. Wat is dit voor quatsch?
• al die stupide complot pizza shit pedofiel weet ik wat bullshit. Men moet echt complete bullshit verzinnen om een partij als slecht weg te zetten. Ongelooflijk
En ik mis er ongetwijfeld wat punten bij. But these are just my 2 cents.
Je gaat het niet bestrijden door precies datgene te doen wat racisten doen: mensen beoordelen op hun huidskleur/geslacht/seksuele geaardheid.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:14 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik zie voornamelijk republikeinen die term gebruiken onder het mom van "je mag ook niks meer zeggen tegenwoordig!" Helaas is institutioneel racisme nog steeds aanwezig daar, en zolang dat is, zal woke blijven bestaan.
Raar dat je niet op de rest ingaat. Maar ok.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:15 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja, dat is dus niet wat woke is, en al helemaal niet in de VS. Vraag het Aziatische scholieren, bijvoorbeeld.
Dat idee dat het allemaal rozengeur en manenschijn en kumbaya en vrede voor alle mensen op aarde is, dat woke, is aantonen dat je geen idee hebt wat voor toxische ideologie daaronder schuilgaat.
Edoch is het kennelijk onmogelijk om dat te constateren en alsnog een afkeer te hebben van MAGA.
Omdat ik de rest best wel kan onderschrijven.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:28 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Raar dat je niet op de rest ingaat. Maar ok.
Ik ga wel uit van de definitie van Oxford Dictionary, niet wat een stel rabiate lefties of magawappies denken te weten wat woke is.
The original meaning of woke is to awaken after sleep but the word now has other social connotations. "By the mid-20th century," says the Oxford English Dictionary (OED), "woke had been extended figuratively to refer to being 'aware' or 'well informed' in a political or cultural sense."
Ik dat vooral gebeuren onder republikeinen. Bietje angstbeeld creeeren en zo. Zijn ze goed in.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:32 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Omdat ik de rest best wel kan onderschrijven.
En in de VS hanteert men al lang niet meer de definitie die OED geeft; eerder van die van types als Robin d'Angelo.
Nou nee.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:36 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik dat vooral gebeuren onder republikeinen. Bietje angstbeeld creeeren en zo. Zijn ze goed in.
quote:The problem for Trump is that many of these same women fully realize that we only have this mess in the first place because of Trump. Trump was pro-choice his entire life, as he acknowledged in a 1999 interview on Meet the Press. But he changed that position when he announced for president in 2016, and promised to appoint Justices to the Supreme Court who would overturn Roe. He also said that women who get abortions "should be punished in some way." It is highly unlikely pro-choice moderates are going to forget these things, and the Biden campaign will make that a certainty.
Ja en dan ZIJN die kinderen er, en dan zeggen diezelfde holy rollers: "zoek 't uit, daar ga ik geen belasting voor betalen".quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:41 schreef Kijkertje het volgende:
Voorspelbaar: Trump's abortusverklaring is niet echt in goede aarde gevallen bij de evangelisten.
[ x ]
Dat is niet volgens woke, dat is volgens mensen die bewust woke verkeerd interpreteren. Ik weiger misleiding als leidraad te nemen, net zoals ik weiger om fringe politics als leidraad te nemen.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nou nee.
Volgens Woke is ook de blanke afstammeling van een arme mijnbouwer in West-Virginia behept met privilege en schuld, zo ook de blanke keuterboer in Tennessee en de blanke fabriekswerker in Mississippi.
Deze mensen behoren nu eenmaal tot een 'gepriviligeerde klasse' (het zijn nauwelijks nog individuen) en dragen de last van eeuwenlange slavernij en Jim Crow, ook al waren ze er zelf niet bij.
Deze mensen moeten hun privilege erkennen en als het even kan schuld belijden voor het simpele feit dat ze een wit velletje hebben. Pas dan krijgen we in de VS 'raciale progressie' of zo. Wellicht nog wat reparatiebetalingen ook.
En dan gek opkijken wanneer deze lieden 'nee dank u' zeggen?
Echt: je hebt geen idee hoe ver dat woke gaat in de VS.
Interpreteert Di'Angelo het verkeerd?quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:49 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Dat is niet volgens woke, dat is volgens mensen die bewust woke verkeerd interpreteren. Ik weiger misleiding als leidraad te nemen, net zoals ik weiger om fringe politics als leidraad te nemen.
Ik denk dat we hierin van elkaar verschillen.
Imho, ja. Zoals je al zei; je kunt geen racisme bestrijden met racisme. Daar ben ik het volledig mee eens. Maar ik zie dit soort meningen zich nergens vertalen in hard beleid. Naar mijn mening wordt de soep niet zo heet gegeten als dat hij opgediend wordt.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:50 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Interpreteert Di'Angelo het verkeerd?
Ik ontken dat.quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
En dat woke in de VS helemaal een gezwel is, kan natuurlijk niemand ontkennen.
quote:Arizona state supreme court rules a pre-Roe law with an exception only to protect the life of the mother can take effect in two weeks.
Former Arizona GOP governor Doug Ducey, who signed the state's 15-week limit into law, calls on Arizona elected officials to "heed the will of the people and address this issue with a policy that is workable and reflective of our electorate." https://twitter.com/DougDucey/status/1777748184305197170
State senate is 16R-14D; state house is 31R-27D (with 2 vacancies). Governor Katie Hobbs is a Democrat.
Arizona's November abortion referenda would effectively legalize abortion throughout all nine months of pregnancy.
Zeker niet oneens met de rest van je verhaal, alleen zijn dit soort mensen wel bovengemiddeld vaak racistisch.quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Volgens Woke is ook de blanke afstammeling van een arme mijnbouwer in West-Virginia behept met privilege en schuld, zo ook de blanke keuterboer in Tennessee en de blanke fabriekswerker in Mississippi.
quote:
Omdat de Republikeinen daar een (krappe) meerderheid hebben in het Congres.quote:Op woensdag 10 april 2024 06:38 schreef VoMy het volgende:
Waarom nemen ze in Arizona niet een pro-abortuswet aan? Probleem opgelost lijkt me.
Met een beetje geluk heeft de GOP nu Arizona weggegeven aan Biden.quote:Op woensdag 10 april 2024 06:55 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Omdat de Republikeinen daar een (krappe) meerderheid hebben in het Congres.
[ afbeelding ]
En die hadden die ban op abortus kunnen tegenhouden maar dat hebben ze niet gedaan.
[ x ]
In november kan dat veranderen natuurlijk als de kiezer dat beslist![]()
[ x ]
Kari Lake (R) die de gouverneursverkiezing verloor en nu voor een senaatszetel gaat heeft al laten weten dat ze het het niet eens is met het besluit terwijl ze daar eerder heel enthousiast over was. Die voelt nattigheid.
[ x ]
Haar tegenstander in november:
Was 4 jaar geleden natuurlijk ook al voor Biden (zeer nipt), maar ben benieuwd hoe dat nu zal zijn. De demografie van Arizona is natuurlijk voortdurend in beweging ten faveure van de Democraten (vermoed ik).quote:Op woensdag 10 april 2024 10:12 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Met een beetje geluk heeft de GOP nu Arizona weggegeven aan Biden.
Zelfde laken een pak.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:12 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ik ontken dat.
Trumpisme is veel erger....
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |