quote:Op dinsdag 5 maart 2024 12:40 schreef ToT het volgende:
Hier is het sinds vorige week officieel: Mini-ToT heeft autisme.
Voor mij absoluut geen verrassing overigens, net als voor de instanties waar we tot nu toe gelopen hebben en zijn lerares & klassenassistenten.
quote:Op dinsdag 5 maart 2024 10:03 schreef Amsel het volgende:
Ik weet dat dit topic over ASS gaat en niet over andere issues, maar aangezien ik hier meer kennis verwacht te vinden dan elders, toch deze vraag hier:
Hoe vind je een goede behandelaar voor een 9-jarige met een obsessieve compulsieve stoornis? Onze dochter heeft inmiddels bij twee verschillende psychologen gelopen, begrijpt hoe het werkt en wat ze zou moeten doen, maar ze heeft gewoon de kracht niet om dag in dag uit tegen haar OCS te vechten. En dat snap ik heel goed, het is ook zo zwaar. Ze lijdt er echt onder, en het heeft ook impact op de rest van het gezin (waaronder haar broertje met ASS). De reguliere kinderpsychologen kunnen niets anders bieden dan meer van hetzelfde. Waar vind ik een echte expert, welke wegen moet ik bewandelen? Hoop dat iemand hier iets weet.
Misschien heeft @silliegirl tips voor waar je zo iemand kan vinden? Lastig zegquote:Op dinsdag 5 maart 2024 10:03 schreef Amsel het volgende: Ik weet dat dit topic over ASS gaat en niet over andere issues, maar aangezien ik hier meer kennis verwacht te vinden dan elders, toch deze vraag hier: Hoe vind je een goede behandelaar voor een 9-jarige met een obsessieve compulsieve stoornis? Onze dochter heeft inmiddels bij twee verschillende psychologen gelopen, begrijpt hoe het werkt en wat ze zou moeten doen, maar ze heeft gewoon de kracht niet om dag in dag uit tegen haar OCS te vechten. En dat snap ik heel goed, het is ook zo zwaar. Ze lijdt er echt onder, en het heeft ook impact op de rest van het gezin (waaronder haar broertje met ASS). De reguliere kinderpsychologen kunnen niets anders bieden dan meer van hetzelfde. Waar vind ik een echte expert, welke wegen moet ik bewandelen? Hoop dat iemand hier iets weet.
Haha, thanks!quote:
Welkomquote:Op dinsdag 5 maart 2024 13:06 schreef ToT het volgende:
[..]
Haha, thanks!
Ja het was direct al duidelijk; zijn lievelingsspeelgoed was altijd zijn tandenborstel waarmee hij zat te klapperen.
Ook heeft hij vele maanden lang zijn armen als ruitenwissers gebruikt na "De wissers van de bus gaan heen en weer" enzo.
Hij heeft ook tijdenlang alleen maar met een autootje over de grond heen en weer gereden enzo.
Hij heeft veel obsessies met herhalingen.
Maar hij is suuuuuuper blij, lief en intelligent!![]()
Thanks!quote:Op dinsdag 5 maart 2024 22:45 schreef Amsel het volgende:
Dank voor jullie reacties! Ze helpenAl was het alleen maar om m'n gedachten te organiseren en bepaalde dingen onder woorden te brengen. Morgen ga ik verder lezen en stappen zetten.
Onze lieve 7-jarige ASS'er huilde vanavond heel hard met z'n zus mee. "Want als zij verdrietig is voel ik dat ook!" Heerlijk joch met zo'n groot hart
Welkom @:Tot!
Wat goed dat je me tagt!quote:Op dinsdag 5 maart 2024 12:53 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
Misschien heeft @:silliegirl tips voor waar je zo iemand kan vinden? Lastig zegen wat Lemijn en Nijna zeggen lijken me goede tips ook.
Ja, hier hebben ze de aflevering ook in de klas bekeken (zoon zit op sbo). Mijn zoon lijkt alleen nog niet te beseffen of hij wil niet beseffen dat hij autisme heeft. Knap dat jouw zoon dat al wel kan!quote:Op vrijdag 5 april 2024 09:36 schreef Amsel het volgende:
Hebben jullie dinsdag het Klokhuis gezien over autisme? Mooie aflevering. Jongste wil hem met de klas bekijken zodat ze hem beter begrijpen
Toen mijn zoon naar het speciaal onderwijs ging moest dat nog via een indicatie. Echt een stapel formulieren, diagnoses, toestanden en een eerste afwijzing omdat één formulier ontbrak. Let wel, hij was op dat moment al bijna 9 maanden opgenomen in het UMC voor zijn gedragsproblemen. Na ons bezwaarschrift plus het ontbrekende formulier kreeg hij alsnog de indicatie. Vlak daarna kwam de wet Passend Onderwijs en moest er elke paar jaar een toelaatbaarheidsverklaring komen. Dat werd volledig geregeld door school. In mijn herinnering hoefden wij niet eens een handtekening te zetten. Sterker nog, ik had een keer het samenwerkingsverband gebeld omdat ik een vraag had over de toelaatbaarheidsverklaring en ze waren nog net niet verontwaardigd dat ik als ouder contact opnam.quote:Op maandag 15 april 2024 23:07 schreef Amsel het volgende:
Voor degenen met een kind op het speciaal onderwijs: hoe ging het verkrijgen van de toelaatbaarheidsverklaring in zijn werk? We zijn nog niet zo ver, maar beginnen wel langzaam in die richting te denken, want de 7-jarige loopt steeds meer vast op school en zit steeds vaker thuis. En er blijkt redelijk in de buurt een school voor kinderen met autisme te zitten die op papier heel goed overkomt, dus wie weet wordt dat op een gegeven moment wel een optie.
Wat vervelend dat je kind vaak thuis zit. Dat lijkt me zwaar voor jullie allemaal. Hebben jullie goed contact met de huidige school? Zij kunnen een TLV aanvragen bij het samenwerkingsverband. Je kan ook de school die je op het oog hebt eens bellen, maar het wisselt of ze openstaan voor rondleidingen die ouders op eigen kracht aanvragen.quote:Op maandag 15 april 2024 23:07 schreef Amsel het volgende:
Voor degenen met een kind op het speciaal onderwijs: hoe ging het verkrijgen van de toelaatbaarheidsverklaring in zijn werk? We zijn nog niet zo ver, maar beginnen wel langzaam in die richting te denken, want de 7-jarige loopt steeds meer vast op school en zit steeds vaker thuis. En er blijkt redelijk in de buurt een school voor kinderen met autisme te zitten die op papier heel goed overkomt, dus wie weet wordt dat op een gegeven moment wel een optie.
Wat raar zeg. Dit zou voor mij dan wel een reden zijn om rechtstreeks contact op te nemen met het samenwerkingsverband.quote:Op dinsdag 16 april 2024 11:50 schreef Budabuddumbam het volgende:
Hier was het proces heel makkelijk tot SO onderwijs aangaf dat ze hem niet eens willen.
Hij zat te lang en te veel thuis en dat vonden ze een enorm risico wat ze niet wilde lopen.
Dus hij staat nog ingeschreven bij oude school ookal heeft hij daar alleen groep 1 normaal doorlopen (en eigenlijk ook niet echt want dat was een lockdowncovid 2020/2021 schooljaar.)
Ik zou dus vooral zo snel mogelijk de overstap maken tot je tussen wal en schip beland zoals hier het geval is.
Bij de meesten zul je terugverwezen worden. Wij hebben ook rechtstreeks contact gezocht (omdat we juist af wilden van het SO) maar dat was toch echt de bedoeling niet. (Oh wacht, ik lees nu terug, dat heb jij dus ook zo ervaren, best gek, want je bent als ouders dan dus wel echt overgeleverd aan school en als je tegen iets aanloopt kom je vaak niet veel verder.)quote:Op dinsdag 16 april 2024 17:27 schreef livelink het volgende:
[..]
Wat raar zeg. Dit zou voor mij dan wel een reden zijn om rechtstreeks contact op te nemen met het samenwerkingsverband.
Ja, maar hier begreep ik dat er een tlv is toegekend en dat het SO weigert. Op dat moment is het Samenwerkingsverband wel aan zet. Ik heb in de ondersteuningsplanraad van het SWV gezeten en daar kwamen dit soort zaken wel aan de orde.quote:Op dinsdag 16 april 2024 17:46 schreef BE het volgende:
[..]
Bij de meesten zul je terugverwezen worden. Wij hebben ook rechtstreeks contact gezocht (omdat we juist af wilden van het SO) maar dat was toch echt de bedoeling niet. (Oh wacht, ik lees nu terug, dat heb jij dus ook zo ervaren, best gek, want je bent als ouders dan dus wel echt overgeleverd aan school en als je tegen iets aanloopt kom je vaak niet veel verder.)
Verder idd wat Lemijn zegt, de huidige school kan contact opnemen met het samenwerkingsverband . Dat is vermoedelijk de weg die je toch zult moeten gaan want SO neemt (over het algemeen) een kind idd niet aan zonder TLV en die wordt afgegeven door een basischool.
Ik heb een kind met een tlv dat ook niemand wil omdat het te lang niet op school geweest is en niet in staat is naar school te gaan (wat niet wil zeggen dat er geen les gevolgd kan worden).quote:Op dinsdag 16 april 2024 11:50 schreef Budabuddumbam het volgende:
Hier was het proces heel makkelijk tot SO onderwijs aangaf dat ze hem niet eens willen.
Hij zat te lang en te veel thuis en dat vonden ze een enorm risico wat ze niet wilde lopen.
Met die trucendoos zijn ze nu bezig inderdaad. En het samenwerkingsverband wordt betrokken zodat dat gestructureerd gebeurt en vastgelegd wordt. School werkt enorm goed mee, de juffen doen echt hun best. Maar hij staat meerdere keren per uur aan hun bureau met buikpijn, keelpijn, oorpijn, misselijkheid. En op maandag (start van de week) en vrijdag (dan start de dag met gym) krijgen we hem vaak niet eens naar school. Dit speelt al een tijd.quote:Op dinsdag 16 april 2024 19:39 schreef Mariposas het volgende:
Wat zegt school daar dan over @:Amsel? Hoe vinden zij het nu gaan op school? Ze moeten inderdaad aantonen dat ze handelingsverlegen zijn. Afhankelijk van de problematiek kan er nog best een trucendoos opengetrokken worden voordat ze op dat punt zijn.
We kwamen via de spoed binnen met een gedraaide balquote:Op dinsdag 16 april 2024 18:53 schreef Amsel het volgende:
Wat voor operatie moest er gebeuren @:Troel? Fijn dat het goed is gegaan!
Het samenwerkingsverband zitten we echt super vaak mee om de tafel, als niemand hem wil hebben dan houdt het eigenlijk ook wel een beetje op. Hij is te autistisch voor het ene en te hoog iq voor het ander en zo is er altijd wel weer iets waarom iets niet door kan gaan. Of geen plek en aanmeldstop of te jong.. Dan blijft er niet veel over en tjah ik kan de plekken helaas niet creëren.quote:Op dinsdag 16 april 2024 17:27 schreef livelink het volgende:
[..]
Wat raar zeg. Dit zou voor mij dan wel een reden zijn om rechtstreeks contact op te nemen met het samenwerkingsverband.
Oh neequote:Op dinsdag 16 april 2024 20:38 schreef Troel het volgende:
[..]
We kwamen via de spoed binnen met een gedraaide bal
Wat fijn dat hij voor nu een fijne plek heeft. Maar zo zou het niet moeten gaan inderdaadquote:Op dinsdag 16 april 2024 20:39 schreef Budabuddumbam het volgende:
Hij zit nu op een dagbesteding met vooral als hoop hem wat meer zelfvertrouwen te geven na het schooltrauma.
En het ontwikkelen van wat meer sociale vaardigheden etc.
Ik vind het een fijne plek, maar ik vind wel dat het systeem ons enorm tekort heeft gedaan.
De tijd gaat helaas heel snel bij dergelijke aanvragen, dus ik zou er zeker eens over beginnen bij school, als je zelf denkt dat het een goede optie is.quote:Op dinsdag 16 april 2024 20:37 schreef Amsel het volgende:
Standaard instroommomenten zijn na de zomer- en de kerstvakantie, dus ik denk dat we het balletje op school eens gaan opgooien. En dan zien we wel hoe het gaat lopen.
Wat naar dat hij zich letterlijk ziek voelt door school.quote:Op dinsdag 16 april 2024 18:53 schreef Amsel het volgende:
Wat voor operatie moest er gebeuren @:Troel? Fijn dat het goed is gegaan!
School is bezig om het samenwerkingsverband erbij te betrekken. Enerzijds wil ik er alles aan doen om ervoor te zorgen dat het goed gaat op deze school. In de basis heeft hij het er namelijk wel naar z'n zin. Maar anderzijds vraag ik me af wat we hem aandoen door hem elke dag naar een plek te sturen waar hij zo overprikkeld raakt dat hij zich er vaak ziek door voelt.
Ik neem aan dat school eerst moet aantonen dat er bepaalde stappen gezet zijn voordat zo'n verklaring er kan komen? Dan hebben we sowieso nog wel een weg te gaan. Ik vind het maar lastig
Als ik kijk naar wat voor mij werkt (heb zelf autisme), zou ik hem eerst een fijne omgeving bieden waarin hij zichzelf en zn grenzen, behoeften en gezonde coping kan leren kennen, met mensen die hem begrijpen en daarbij kunnen helpen. En pas daarná is er ruimte, veiligheid en vertrouwen om te kunnen oefenen in voor hem minder prettige omgevingen. Het is al moeilijk zat dat de hele wereld is ingericht op niet-autisme.quote:Op woensdag 17 april 2024 12:13 schreef Amsel het volgende:
Ennnnn hij is weer thuis vandaag![]()
School wil alles proberen wat nodig is, maar tot nu toe werkt het allemaal niet. Het is ook heel moeilijk om er nou de vinger op te leggen wat de overprikkeling veroorzaakt. Eigenlijk denk ik gewoon dat het het hele concept van school isHij geeft zelf aan dat hij het liefst in een glazen hokje in de klas zou willen zitten zodat hij niks hoort en niet gestoord wordt, maar wel bij de klas hoort
![]()
Anyway, vandaag in ieder geval die andere school gebeld met de vraag of we eens kunnen komen kijken. Even telefoontje terug afwachten.
De afweging is ook: moeten we hem leren doorzetten in een omgeving die voor hem zo lastig is (want hij moet nou eenmaal leren functioneren in een een neurotypische omgeving), of bieden we hem een fijne omgeving (want het is op andere vlakken al lastig zat).
Maargoed, we lopen zo al heel ver op de zaken vooruit. Maar het is fijn om hier even hardop te kunnen nadenken en met jullie van gedachten te wisselen
Doorzetten... ik zou ermee oppassen.quote:Op woensdag 17 april 2024 12:13 schreef Amsel het volgende:
Ennnnn hij is weer thuis vandaag![]()
School wil alles proberen wat nodig is, maar tot nu toe werkt het allemaal niet. Het is ook heel moeilijk om er nou de vinger op te leggen wat de overprikkeling veroorzaakt. Eigenlijk denk ik gewoon dat het het hele concept van school isHij geeft zelf aan dat hij het liefst in een glazen hokje in de klas zou willen zitten zodat hij niks hoort en niet gestoord wordt, maar wel bij de klas hoort
![]()
Anyway, vandaag in ieder geval die andere school gebeld met de vraag of we eens kunnen komen kijken. Even telefoontje terug afwachten.
De afweging is ook: moeten we hem leren doorzetten in een omgeving die voor hem zo lastig is (want hij moet nou eenmaal leren functioneren in een een neurotypische omgeving), of bieden we hem een fijne omgeving (want het is op andere vlakken al lastig zat).
Maargoed, we lopen zo al heel ver op de zaken vooruit. Maar het is fijn om hier even hardop te kunnen nadenken en met jullie van gedachten te wisselen
Wat fijn!quote:Op woensdag 17 april 2024 11:55 schreef Nijna het volgende:
Kind vind school nog altijd een noodzakelijk kwaad, maar het is minder belastend dan de vorige school. En ik heb de indruk dat ze hier daadwerkelijk weten wat ze doen.
Snap ik. We willen hem ook niet dwingen om steeds naar een plek te gaan waar hij zich zo rot voelt. Maar omdat de eerste paar jaar op school zonder problemen verliepen, zijn we best wel overvallen door de issues die dit schooljaar zijn opgekomen (hij is op autisme getest vanwege zijn gedrag thuis, op school leek alles toen nog prima te gaan). Dus ergens denk ik nog steeds "zou dit tijdelijk zijn en weer goed kunnen komen?", terwijl steeds meer het besef komt dat het allemaal toch moeilijker voor hem is dan we dachtenquote:Op woensdag 17 april 2024 15:42 schreef Nijna het volgende:
[..]
Doorzetten... ik zou ermee oppassen.
Steeds op je tenen moeten lopen omdat je "moet leren functioneren" in een omgeving die niet past, kan je ook opbreken.
Echt he!quote:Op dinsdag 30 april 2024 07:46 schreef Amsel het volgende:
Ach @:ToT dat is lastig hè, als het anders gaat dan ze verwachten en het niet lukt om om te schakelen. Daar lopen we hier vaak ook tegenaan.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En toch flik ik dit af en toe bij mijn eigen kinderen, wetende dat met name de jongste er ook moeite mee heeft. Maar dan is dat omdat de puf op is, er iets niet was in de winkel, of zoiets. En dan voel ik me ook elke keer weer zo stom
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
quote:Op dinsdag 30 april 2024 09:47 schreef Troel het volgende:
Weet je, met mijn jaren ervaring ga ik soms nog regelmatig de boot in. Ik weet zelf dat ik er echt niet tegen kan als er ineens wat anders op tafel staat dan gepland. Erg leuk bij een familieweekend
OchSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En toch flik ik dit af en toe bij mijn eigen kinderen, wetende dat met name de jongste er ook moeite mee heeft. Maar dan is dat omdat de puf op is, er iets niet was in de winkel, of zoiets. En dan voel ik me ook elke keer weer zo stom![]()
♡ Sa fier as de moanne, - en werom ♡
En het ergste voor mij is dat ik zo vaak teleurgesteld ben dat ik bij alle dingen die ik vroeger leuk vond inmiddels vervelende associaties heb en er zelf geen lol meer in kan hebben. Bijvoorbeeld feestdagen zoals Kerst, pretparken inderdaad en vooral vakanties. En zelfs nu dat geen issue meer is, kan ik er niet meer van genieten.quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:53 schreef Amsel het volgende:
Ik vind het vooral moeilijk om me steeds te realiseren dat de dingen die ik leuk vind en waarvan ik energie krijg, voor hen helemaal niet altijd zo leuk zijn. Ik wil pretparken, klimparken, vrijmarkten, festivals, avontuur, mensen om me heen. Maar dat is voor de rest van mijn gezin vaak toch echt anders. En ik weet het heus wel, maar soms vergeet ik het gewoon, en dan is het weer zo'n teleurstelling als het niet gaat.
Probeer hem duidelijk te maken dat in sommige situaties het ene geldt en in andere weer wat anders.quote:Op dinsdag 30 april 2024 18:34 schreef livelink het volgende:
Meer OT: ik had vorige week een gesprek met mijn zoon omdat hij totaal stil is gevallen en niks meer doet. Dus ik probeerde hem te motiveren en zei dat hij het te snel opgaf en wegloopt en dat hij moet proberen door te zetten, ook al is het moeilijk.
En toen werd hij weer ouderwets agressief boos en riep me toe dat hij jarenlang op het UMC en op school geleerd had om weg te lopen bij moeilijke situaties en dat nu iedereen roept dat hij niet weg moet lopen.
Ik schrok ervan. Niet alleen vanwege zijn uitbarsting, maar ook omdat hij eigenlijk gelijk heeft. We hebben hem al die jaren geleerd dat hij weg moest lopen bij moeilijke situaties omdat hij zo enorm en gevaarlijk agressief kon worden en nu hij dat volledig heeft geïnternaliseerd krijgt hij een andere boodschap.
Ik had ook niet direct een antwoord, ook omdat ik schrok van zijn uitbarsting.
Ja, professionele hulpverlening zou eigenlijk weer moeten, maar hoe krijg ik hem zover?
Dat weten is iets anders dan daar ook naar kunnen handelen.quote:Op donderdag 2 mei 2024 08:15 schreef ToT het volgende:
[..]
Probeer hem duidelijk te maken dat in sommige situaties het ene geldt en in andere weer wat anders.
Met school en andere belangrijke zaken moet je gewoon doorzetten.
In sociale situaties en conflicten is het misschien handiger om soms even weg te gaan als hij merkt dat het mis gaat.
Ik snap wel dat dit idd echt een dingetje kan zijn, ja.
quote:Op donderdag 2 mei 2024 08:42 schreef Budabuddumbam het volgende:
[..]
Dat weten is iets anders dan daar ook naar kunnen handelen.![]()
En dit is wat ik het lastigste vind aan dit topic autisme is een enorm breed spectrum.
Je advies is goed bedoeld maar slaat bij sommige hier echt de plank mis, doorzetten is niet oneindig en sommige van onze kinderen hebben het echt al jaren elke dag geprobeerd tot trauma aan toe.
Alles in deze wereld is een sociale situatie. En alles verlangt doorzetten
ik voel soms selfs een beetje jaloezie als jij of anderen dingen posten in dit topic.
Mijn kind kan niet naar buiten en kan niet naar school en praat niet met klasgenootjes of buurmeisjes.
Mijn kind sluit zich op boven onder de dekens als er buiten een muziekje aan staat.
Mijn kind is in pure paniek door bijvoorbeeld wind of harde regen.
En waar het ene kind meer in het begin zit van het spectrum tikt een ander kind het einde aan.
Het is voor hem denk ik niet duidelijk dat er een verschil zit tussen opgeven en weglpen omdat het moeilijk is, of opgeven en weglopen omdat je anders agressief wordt. maar wellicht heeft hij er echt last van dat als het niet lukt dat hij inderdaad agressief wordt. Ik zou willen dat ik de oplossing voo rje had hoe jehem aan hulp kunt krijgen. Wellicht iets van een mentor ofzo? Geen idee of hij daar uberhaupt voor opens taat.quote:Op dinsdag 30 april 2024 18:34 schreef livelink het volgende:
Meer OT: ik had vorige week een gesprek met mijn zoon omdat hij totaal stil is gevallen en niks meer doet. Dus ik probeerde hem te motiveren en zei dat hij het te snel opgaf en wegloopt en dat hij moet proberen door te zetten, ook al is het moeilijk.
En toen werd hij weer ouderwets agressief boos en riep me toe dat hij jarenlang op het UMC en op school geleerd had om weg te lopen bij moeilijke situaties en dat nu iedereen roept dat hij niet weg moet lopen.
Ik schrok ervan. Niet alleen vanwege zijn uitbarsting, maar ook omdat hij eigenlijk gelijk heeft. We hebben hem al die jaren geleerd dat hij weg moest lopen bij moeilijke situaties omdat hij zo enorm en gevaarlijk agressief kon worden en nu hij dat volledig heeft geïnternaliseerd krijgt hij een andere boodschap.
Ik had ook niet direct een antwoord, ook omdat ik schrok van zijn uitbarsting.
Ja, professionele hulpverlening zou eigenlijk weer moeten, maar hoe krijg ik hem zover?
Ik krijg daar altijd zulke kromme tenen van en merk dat ik nu regelmatig terugzeg dat we ook allemaal wel een beetje zwanger zijn als we een dikke buik hebben (maar daar kwets ik mogelijk ook weer een andere doelgroep mee, terwijl dat niet mijn intentie is).quote:Op donderdag 2 mei 2024 08:52 schreef ToT het volgende:
[..]Oefffff dat is wel heel extreem dan, ja.
En inderdaad, die paraplu-term waar alles nu onder geschoven is doet aandoeningen vaak erg onrecht aan.
Ikzelf krijg ook wel eens te horen: "Ach, we hebben allemaal wel iets van autisme in ons, dus dat jij dat labeltje hebt, zegt helemaal niks!"
Ik kan er langzaam maar zeker wel beter mee omgaan; het toont desinteresse aan van degene die het zegt. Sommigen komen echt direct daar mee op de proppen zonder verder naar je te luisteren.quote:Op donderdag 2 mei 2024 09:13 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik krijg daar altijd zulke kromme tenen van en merk dat ik nu regelmatig terugzeg dat we ook allemaal wel een beetje zwanger zijn als we een dikke buik hebben (maar daar kwets ik mogelijk ook weer een andere doelgroep mee, terwijl dat niet mijn intentie is).
quote:Op dinsdag 30 april 2024 09:47 schreef Troel het volgende:
Weet je, met mijn jaren ervaring ga ik soms nog regelmatig de boot in. Ik weet zelf dat ik er echt niet tegen kan als er ineens wat anders op tafel staat dan gepland. Erg leuk bij een familieweekend
Herkenbaar, niet persé de situatie, maar wel dingen doen waarvan je weet dat het niet werkt...SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En toch flik ik dit af en toe bij mijn eigen kinderen, wetende dat met name de jongste er ook moeite mee heeft. Maar dan is dat omdat de puf op is, er iets niet was in de winkel, of zoiets. En dan voel ik me ook elke keer weer zo stom
Uiteindelijk zijn we toch ook maar gewoon mensen he...
En mijn kind is niet een exacte kopie van mij (gelukkig).
Maar er zijn dingen waarvan ik weet dat ik haar er geen plezier mee doe (en dat is een understatement), waar ik dan wel vaker dan mijn man bereid ben om mee te buigen.
Bijvoorbeeld familiebezoek... als de oudste de keuze heeft dan gaat ze nooit mee.
Nou is dat geen optie, vinden wij, maar ik heb regelmatig discussies met mijn man over of ze wel of niet mee moet.
En ik begrijp zijn beweegredenen, maar ik begrijp mijn kind ook. En ik voel fysiek hoe ongemakkelijk ze zich voelt, waardoor ik ook de tijd zit af te tellen tot we naar huis gaan
Ik denk dat mijn man dat zou herkennen... nog steeds niet gillend weggerend. Maar een vrouw en kind met ass is vast een flinke uitdaging.quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:53 schreef Amsel het volgende:
Ik vind het vooral moeilijk om me steeds te realiseren dat de dingen die ik leuk vind en waarvan ik energie krijg, voor hen helemaal niet altijd zo leuk zijn. Ik wil pretparken, klimparken, vrijmarkten, festivals, avontuur, mensen om me heen. Maar dat is voor de rest van mijn gezin vaak toch echt anders. En ik weet het heus wel, maar soms vergeet ik het gewoon, en dan is het weer zo'n teleurstelling als het niet gaat.
@livelink, wat ingewikkeld.
Wel knap dat hij het zo kan verwoorden, maar ik kan me ook indenken dat als je alles zo binnen moet houden door weg te lopen, dat aan je gaat vreten.
Misschien kan je erop terugkomen dat je schrok van zijn opmerking, maar dat het je aan het denken heeft gezet en hij wel een punt heeft.
Dat hij eigenlijk heel goed doet wat hij geleerd heeft, maar misschien wel iets te goed...
Ik heb geen tips om hem zo ver te krijgen dat hij zelf hulp wil, zolang hij zelf het nut er niet van inziet of niet wil kan je niet zoveel vrees ik...
Heb je een idee of hij het wel prima vindt zoals het nu is? Of zijn er wel dingen die hij anders zou willen, want in dat laatste geval zou je daar misschien op in kunnen haken.
Of zou hij open staan voor een maatje? Ik weet dat ze hier wel maatjesprojecten hebben, maar ook daar moeten ze voor open staan natuurlijk.
Sterkte
@Filosoofert, geen ervaring, wel sterkte
Fake it till you make it...
Idem... of dat ze zeggen: nou dan is het zeker autisme-light of ja maar je bent toch sociaal?quote:Op donderdag 2 mei 2024 09:13 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik krijg daar altijd zulke kromme tenen van en merk dat ik nu regelmatig terugzeg dat we ook allemaal wel een beetje zwanger zijn als we een dikke buik hebben (maar daar kwets ik mogelijk ook weer een andere doelgroep mee, terwijl dat niet mijn intentie is).
Je hebt gelijk hoor. Mijn kind heeft allerlei diagnoses gehad, van ODD tot Angsstoornis niet anders gespecificeerd tot McDD en uiteindelijk dus terechtgekomen in de overkoepelende ASS. En terugkijkend was McDD spot on. En dat is weer zo anders dan klassiek autisme of Asperger of zo. Maar ja, je wilt op elk niveau toch wel je verhaal kwijt. Ik hoop dat jij je toch ook vrij voelt om mee te praten als je dat zou willen, want dit klinkt ook ontzettend zwaar. Voor mij heeft het altijd wel geholpen in ieder gevalquote:Op donderdag 2 mei 2024 08:42 schreef Budabuddumbam het volgende:
[..]
Dat weten is iets anders dan daar ook naar kunnen handelen.![]()
En dit is wat ik het lastigste vind aan dit topic autisme is een enorm breed spectrum.
Je advies is goed bedoeld maar slaat bij sommige hier echt de plank mis, doorzetten is niet oneindig en sommige van onze kinderen hebben het echt al jaren elke dag geprobeerd tot trauma aan toe.
Alles in deze wereld is een sociale situatie. En alles verlangt doorzetten
ik voel soms selfs een beetje jaloezie als jij of anderen dingen posten in dit topic.
Mijn kind kan niet naar buiten en kan niet naar school en praat niet met klasgenootjes of buurmeisjes.
Mijn kind sluit zich op boven onder de dekens als er buiten een muziekje aan staat.
Mijn kind is in pure paniek door bijvoorbeeld wind of harde regen.
En waar het ene kind meer in het begin zit van het spectrum tikt een ander kind het einde aan.
Ja preciesquote:Op donderdag 2 mei 2024 08:52 schreef ToT het volgende:
[..]Oefffff dat is wel heel extreem dan, ja.
En inderdaad, die paraplu-term waar alles nu onder geschoven is doet aandoeningen vaak erg onrecht aan.
Ikzelf krijg ook wel eens te horen: "Ach, we hebben allemaal wel iets van autisme in ons, dus dat jij dat labeltje hebt, zegt helemaal niks!"
Het klinkt alsof hij echt helemaal in de knoop zit. En geen andere oplossing weet dan doen wat hij geleerd heeft: weglopen bij iets wat moeilijk voelt omdat hij niet 'mag' ontploffen en onmacht niet mag laten zien. Ik snap hem wel, dat hij helemaal is stilgevallen. Want hij heeft in feite niet echt geleerd met moeilijke dingen om te gaan, er is hem alleen geleerd ongewenst gedrag niet meer te vertonen. Wat superverdrietig is natuurlijk, want nu zit hij er alleen mee.quote:Op dinsdag 30 april 2024 18:34 schreef livelink het volgende:
Meer OT: ik had vorige week een gesprek met mijn zoon omdat hij totaal stil is gevallen en niks meer doet. Dus ik probeerde hem te motiveren en zei dat hij het te snel opgaf en wegloopt en dat hij moet proberen door te zetten, ook al is het moeilijk.
En toen werd hij weer ouderwets agressief boos en riep me toe dat hij jarenlang op het UMC en op school geleerd had om weg te lopen bij moeilijke situaties en dat nu iedereen roept dat hij niet weg moet lopen.
Ik schrok ervan. Niet alleen vanwege zijn uitbarsting, maar ook omdat hij eigenlijk gelijk heeft. We hebben hem al die jaren geleerd dat hij weg moest lopen bij moeilijke situaties omdat hij zo enorm en gevaarlijk agressief kon worden en nu hij dat volledig heeft geïnternaliseerd krijgt hij een andere boodschap.
Ik had ook niet direct een antwoord, ook omdat ik schrok van zijn uitbarsting.
Ja, professionele hulpverlening zou eigenlijk weer moeten, maar hoe krijg ik hem zover?
Welkom hier. Ik heb geen ervaring met de Herlaarhof in Vught, maar mijn zoon is wel 9 maanden opgenomen geweest in een woongroep van het UMC. Dat was dan van zondagmiddag t/m vrijdagmiddag. Zaterdag was hij dan de hele dag bij ons. Hij heeft het daar fijn gehad na de eerste moeilijke week. Heel gestructureerd. Elk kwartier was ingepland en er waren geen verrassingen.quote:Op donderdag 2 mei 2024 08:03 schreef Filosoofert het volgende:
Goedemorgen allen,
Lurk al wat langer in dit topic maar wil er zelf ook graag in gaan bijdragen (Fokken gaat bij mij echter met ups & downs).
Wij hebben 2 dochters, 6 en 2. De oudste heeft sinds 1,5 jaar de diagnose ADHD en sinds (heel kort) ook autisme.
Ze heeft veel woede aanvallen die tot 3-4 uur lang kunnen zijn, al jarenlang. Zeker savonds. Ze wordt dan aggressief (alleen naar ons, haar ouders, toe)
Wij zijn uiteraard al jaren onde begeleiding en de juiste hulp aan het zoeken en zijn ons nu aan het voorbereiden op de klinische opname die volgende week gaat starten.
We hebben het haar gisteren verteld en ze reageerde er zakelijk op, wij hebben er denk ik meer moeite meer dan zij heeft. Echter hebben we veel vertrouwen in de kliniek en woongroep.
Zijn er mensen die ervaring hebben met het Herlaarhof in Vught?
Ah ja, hier is het de nieuwe vrouw van vader die meer verstand van de kinderen heeft dan de onderzoekersquote:Op donderdag 2 mei 2024 13:40 schreef Kyara het volgende:
Wat ontzettend moeilijk Buda en Livelink![]()
Hier ook regelmatig onbegrip over de diagnose en inderdaad de term autisme-light is hier ook al gevallen. Vooral mijn schoonouders hebben de neiging om het te bagatelliseren. Ik snap wel waar het vandaan komt en zeker als ik de vervalen van Livelink en Buda lees dan valt het ook ontzettend mee. Maar tegelijkertijd hebben we die diagnoses ook niet bij een pakje boter gekregen en zeker van directe familie vind ik dat toch best irritant.
We hebben de overeenkomst dat we allemaal ouder zijn van een kind met ass en tegen bepaalde dingen aanlopen, alleen zijn die dingen voor iedereen verschillend.quote:Op donderdag 2 mei 2024 11:32 schreef Budabuddumbam het volgende:
Ik vind jullie allemaal heel verwelkomend hoor <3 en ik snap heel erg goed dat je iets bekijkt vanuit je eigen kind en referentiekader ik vind het alleen vooral voor mijzelf heel moeilijk ik vat dingen misschien soms wat heftiger op uit jaloezie/afgunst ik struggle gewoon zelf heel erg met hoe anderen mensen autisme zien en ervaren en de breedheid van het spectrum. En ik wil ook helemaal niet altijd maar de zeur zijn/voelen die dan aankomt met ik wou dat mijn kind zus of zo kon en ik wil ook zeker niet jullie ervaringen en struggles te niet doen.Want ook een goed functionerende level 1 heeft zo zijn eigen struggles en verdriet en problemen
[..]
Ja precies
En ik snap aan de ene kant wel dat mensen het goed bedoelen, maar je hebt er zo weinig aan.
En ik struggle ook gewoon idd heel erg met hoe onzichtbaar zijn struggles zijn en als het wel zichtbar is hoe mensen verlangen dat hij maar gewoon weet hoe er mee om te gaan.
Bijvoorbeeld als we door de regen en de wind fietsen en ik niet kan stoppen en schuilen ergens en ik zeg de gehele rit tegen hem; ik heb controle over de fiets, de wind is niet te sterk voor mij, de regen is niet te hard ik kan alles nog goed zien, alles gaat goed alles gaat echt gewoon goed () terwijl hij met de handen over zijn oren en ogen dicht voorovergebogen in de bakfiets heen en weer wiegt.
Ik snap wel dat mensen denken dat ik echt out of my mind ben als ik dat doe maar anders krijg ik hem niet thuis.
En dan dacht ik wel van was het maar zichtbaar zodat mensen iig nog een beetje begrip konden zoeken.
(maar misschien werkt dat ook wel weer niet zo als het wel zichtbaar was![]()
)
Ik vind het heel fijn dat we autisme meer zien als een spectrum, maar ik heb soms gewoon echt het gevoel dat mijn kind zelfs binnen zijn eigen diagnose nog moet vechten en boksen om daarin zich ook te voldoen aan wat mensen verwachten. Alsof hij ook binnen zijn eigen diagnose niet voldoet aan wat mensen verwachten van hem
quote:Op donderdag 2 mei 2024 11:32 schreef Budabuddumbam het volgende:
Ik vind jullie allemaal heel verwelkomend hoor <3 en ik snap heel erg goed dat je iets bekijkt vanuit je eigen kind en referentiekader ik vind het alleen vooral voor mijzelf heel moeilijk ik vat dingen misschien soms wat heftiger op uit jaloezie/afgunst ik struggle gewoon zelf heel erg met hoe anderen mensen autisme zien en ervaren en de breedheid van het spectrum. En ik wil ook helemaal niet altijd maar de zeur zijn/voelen die dan aankomt met ik wou dat mijn kind zus of zo kon en ik wil ook zeker niet jullie ervaringen en struggles te niet doen.Want ook een goed functionerende level 1 heeft zo zijn eigen struggles en verdriet en problemen
[..]
Ja precies
En ik snap aan de ene kant wel dat mensen het goed bedoelen, maar je hebt er zo weinig aan.
En ik struggle ook gewoon idd heel erg met hoe onzichtbaar zijn struggles zijn en als het wel zichtbar is hoe mensen verlangen dat hij maar gewoon weet hoe er mee om te gaan.
Bijvoorbeeld als we door de regen en de wind fietsen en ik niet kan stoppen en schuilen ergens en ik zeg de gehele rit tegen hem; ik heb controle over de fiets, de wind is niet te sterk voor mij, de regen is niet te hard ik kan alles nog goed zien, alles gaat goed alles gaat echt gewoon goed () terwijl hij met de handen over zijn oren en ogen dicht voorovergebogen in de bakfiets heen en weer wiegt.
Ik snap wel dat mensen denken dat ik echt out of my mind ben als ik dat doe maar anders krijg ik hem niet thuis.
En dan dacht ik wel van was het maar zichtbaar zodat mensen iig nog een beetje begrip konden zoeken.
(maar misschien werkt dat ook wel weer niet zo als het wel zichtbaar was![]()
)
Ik vind het heel fijn dat we autisme meer zien als een spectrum, maar ik heb soms gewoon echt het gevoel dat mijn kind zelfs binnen zijn eigen diagnose nog moet vechten en boksen om daarin zich ook te voldoen aan wat mensen verwachten. Alsof hij ook binnen zijn eigen diagnose niet voldoet aan wat mensen verwachten van hem
quote:Op donderdag 2 mei 2024 11:32 schreef Budabuddumbam het volgende:
ik vind het alleen vooral voor mijzelf heel moeilijk ik vat dingen misschien soms wat heftiger op uit jaloezie/afgunst ik struggle gewoon zelf heel erg met hoe anderen mensen autisme zien en ervaren en de breedheid van het spectrum. En ik wil ook helemaal niet altijd maar de zeur zijn/voelen die dan aankomt met ik wou dat mijn kind zus of zo kon
Ach Amsel, wat een moeilijke en tegelijkertijd onontkoombare beslissing (zoals je het vertelt). Je gaat voor wat voor je zoon het beste is en ik hoop dat er snel een plek voor hem is waar hij zich thuis voelt, gezien, begrepen en geaccepteerd wordt zodat hij kan groeien.quote:Op dinsdag 14 mei 2024 19:48 schreef Amsel het volgende:
Hier is inmiddels de kogel door de kerk: het is beter als onze 7-jarige naar het speciaal onderwijs gaat, naar een school voor kinderen met autisme. School voert (in goed overleg met ons, we zijn enorm blij met alles wat ze voor hem en ons doen) de druk op om zo snel mogelijk een tlv te krijgen. Doel is om hem na de zomervakantie op de nieuwe school te laten starten, maar dat wordt heel krap, en de school die we op het oog hebben lijkt vol te zitten. Als we nog een half schooljaar moeten wachten, moet er een tussentijdse oplossing komen, want 'gewoon' naar school gaat niet meer.
Ik ben opgelucht en verdrietig tegelijk. Verdrietig dat ons lieve jochie het zo moeilijk heeft dat het niet meer gaat. Maar ook opgelucht dat we de knoop doorgehakt hebben en dat hij (hopelijk) naar een school kan waar hij zich een stuk prettiger voelt.
Wat fijn dat de knoop is doorgehakt, en dingen in gang gezet zijn. Ik hoop dat er snel een goede plek beschikbaar is, en je niet eerst nog een overbruggingsoplossing moet zien te regelen.quote:Op dinsdag 14 mei 2024 19:48 schreef Amsel het volgende:
Hier is inmiddels de kogel door de kerk: het is beter als onze 7-jarige naar het speciaal onderwijs gaat, naar een school voor kinderen met autisme. School voert (in goed overleg met ons, we zijn enorm blij met alles wat ze voor hem en ons doen) de druk op om zo snel mogelijk een tlv te krijgen. Doel is om hem na de zomervakantie op de nieuwe school te laten starten, maar dat wordt heel krap, en de school die we op het oog hebben lijkt vol te zitten. Als we nog een half schooljaar moeten wachten, moet er een tussentijdse oplossing komen, want 'gewoon' naar school gaat niet meer.
Ik ben opgelucht en verdrietig tegelijk. Verdrietig dat ons lieve jochie het zo moeilijk heeft dat het niet meer gaat. Maar ook opgelucht dat we de knoop doorgehakt hebben en dat hij (hopelijk) naar een school kan waar hij zich een stuk prettiger voelt.
Ai, dat lijkt me inderdaad een uitdaging op zich.quote:Op dinsdag 21 mei 2024 16:22 schreef Kyara het volgende:
Herkenbaar. Hier zit het probleem momenteel vooral met 2 ass-ers die niet goed met elkaars ass-gerelateerde gedragingen overweg kunnen waardoor de vlam zeer regelmatig in de pan slaat. Dus ik heb eigenlijk ook nog geen goede manier gevonden om dat in goede banen te leiden helaas.
Dat is fijn om te weten; dan ga ik er strenger op sturen.quote:Op woensdag 22 mei 2024 09:33 schreef trui het volgende:
Ja, ongesteld zijn maakt dingen wel altijd erger en dramatischer. Maar dat dwingende herken ik minder, zal inderdaad vast een variatie in persoonlijkheid/temperament zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik ga er ook niet zo gestekt in als ik hier uit hoor, maar ik vind wel dat er grenzen aan zitten. Ze gaat nu heel actief op zoek naar iemand (lees: mij) om haar frustraties op bot te vieren en te beschuldigen van de situatie überhaupt. Bij opvoeden hoort m.i. ook dat je je kind leert rekening te houden met de gevoelens van anderen. Het mag allemaal best wat gematigder. En dat betekent uiteraard niet dat ik er niet voor haar ben, maar die beschuldigingen vind ik erg vervelend. Als ze in een rotbui is, ben ik al de sjaak zodra ze beneden komt: "Heb je de vaatwasser niet aangezet? Dus nu is m'n fles nog vies en kan ik de hele dag geen water drinken. Heb je het klokje van de oven nog steeds niet gelijk gezet? Nu kom ik te laat want je weet dat ik daarop kijk."quote:Op woensdag 22 mei 2024 12:46 schreef trui het volgende:
Ik denk niet dat je iemand zijn/haar/hun temperament kunt verwijten hoor. Frustraties er lekker uitgooien is ook wel gezond denk ik. Onze 'Cato' is enorm conflictvermijdend, en zal daarom eerder zichzelf een klap geven (of in elk geval alles inhouden) dan boos worden op iemand anders. Ik zou eigenlijk liever zien dat hen soms (redelijk of onredelijk) boos wordt op mij (of wie dan ook). Maar goed, ik kan me wel voorstellen dat je L wil helpen om wat beheerster met dat soort frustratie om te gaan.
en die moeder van jou is wel een verhaal apart he...![]()
![]()
![]()
quote:Op woensdag 22 mei 2024 12:52 schreef Kyara het volgende:
Ik herken dat dwingende wel.Ook herkenbaar. Onmogelijke dingen eisen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Een troost voor mij is wel dat ik me nu realiseer dat ik langer last heb van dergelijke melt downs dan zij zelf. Hier kwamen we tijdens therapie achter. Als haar psycholoog dan terugkwam op een situatie waar ze de week daarvoor nog helemaal in zat met een hoop verdriet en frustratie, dan wist ze nauwelijks nog waar het over ging.Zodra het deurtje dicht is, is het dicht.
Dit werkt dus niet zo bij alle onderwerpen, zoals de dood van huisdieren, maar wel bij situaties zoals jij die schetst.
Je schrijft dat ze er bij momenten weer helemaal in terug lijkt te vallen.quote:Op woensdag 22 mei 2024 09:05 schreef -Spring het volgende:
Herkennen jullie ook het dwingende? Of is dat meer een karaktereigenschap?
L (huilend): "Ik kan vandaag niet naar school want de joggingbroek die ik gisteren in de was heb gedaan is nog steeds niet droog."
Ik: "Dan doe je een spijkerbroek aan."
L (huilgillend): "Dat KAN niet want dat voelt alsof ik gevangen zit! Ik KAN niet naar school! Wat moet ik doen?! Zeg jij het maar want zo kan ik niet naar school!"
Ik: Ik heb nog wel een joggingbroek in de kast. Pak die maar."
L: "Dat KAN niet want die is roze en ik heb alleen nog maar zwarte onderbroeken!" Zeg jij maar wat ik moet doen, maar zo kan ik NIET naar school. En nu ben ik nog te laat ook. Kun je me brengen en halen?"
Ik: "Nee, ik ben geen taxi."
L: Stapt boos en huilend op dr fiets in de joggingbroek die ze nog nat uit de droger heeft gevist.
Dit kon ze als kleuter ook doen, maar ze lijkt er bij momenten weer helemaal in terug te vallen terwijl ze daar best een 'ontwikkeling' in had doorgemaakt.
Ze is ook ongesteld atm, dus het is ws een combi van hormonen en het slecht kunnen dealen met druk en situaties waar ze weinig controle over heeft.
Ik haat zulke ochtenden.
Ik lees dit en herken het wel van mezelf van een tijd terug. Bij mij had het ermee te maken dat ik mn eigen gevoelens echt niet kon handelen, dus ging ik onbewust 'op zoek' naar iemand anders die ik er de schuld van kon geven. Zónder dat dat mijn bedoeling was overigens. Het is een soort mechanisme waardoor dingen verdragelijker worden. En de oplossing was voor mij niet te horen krijgen dat ik moest stoppen met dit te te doen, want dat kon ik op dat moment niet. Mijn stress emmertje moest eerst leger worden én ik moest eerst leren omgaan met/verdragen van oncomfortabele dingen/gevoelens, *. En toen dat beter ging, verdween dat 'beschuldigen' vanzelf. Het was dus eigenlijk geen 'naar karaktertrekje', maar gewoon nood.quote:Op woensdag 22 mei 2024 13:04 schreef -Spring het volgende:
[..]
Ik ga er ook niet zo gestekt in als ik hier uit hoor, maar ik vind wel dat er grenzen aan zitten. Ze gaat nu heel actief op zoek naar iemand (lees: mij) om haar frustraties op bot te vieren en te beschuldigen van de situatie überhaupt. Bij opvoeden hoort m.i. ook dat je je kind leert rekening te houden met de gevoelens van anderen. Het mag allemaal best wat gematigder. En dat betekent uiteraard niet dat ik er niet voor haar ben, maar die beschuldigingen vind ik erg vervelend. Als ze in een rotbui is, ben ik al de sjaak zodra ze beneden komt: "Heb je de vaatwasser niet aangezet? Dus nu is m'n fles nog vies en kan ik de hele dag geen water drinken. Heb je het klokje van de oven nog steeds niet gelijk gezet? Nu kom ik te laat want je weet dat ik daarop kijk."
Ik vind dat geen fijne manier van communiceren.
Nog geen ervaring mee, oudste mag volgens mij al wel beginnen met lessen, maar nog niet actief mee bezig geweest. Ik heb ook geen idee of ze al zo ver is, maar misschien eens een proefles doen, eens kijken of het al zinvol zou kunnen zijn om te beginnen...quote:Op donderdag 23 mei 2024 14:05 schreef Troel het volgende:
ZIjn er trouwens ook mensen met ervaringen met rijlessen, rijbewijs en zulks?
Gezondheidsverklaring is nu aangevraagd, afspraak bij de psychiater is gemaakt. Theoriedag is ingepland net als dat examen. Hij mag pas half juli beginnen met lessen, maar kan ook pas tegen die tijd bij de psych terecht en dan kunnen er nog drie maanden overheen gaan, stel dat je dan meteen praktijkexamen aanvraagt, dan ben je weer zoveel maanden verder (wachttijd is 13 weken). Als hij flink doorlest en er een beetje gevoel voor heeft, is hij met een half jaar dus klaar
Denk dat het wel iets langer gaat duren, maar toch
Maarja, ervaringen?
Ik mag mee bij dat gesprek, dus als er zulke vragen gesteld gaan worden, dan denk ik niet dat ik mijn mond kan houdenquote:Op donderdag 23 mei 2024 15:12 schreef Nijna het volgende:
[..]
Nog geen ervaring mee, oudste mag volgens mij al wel beginnen met lessen, maar nog niet actief mee bezig geweest. Ik heb ook geen idee of ze al zo ver is, maar misschien eens een proefles doen, eens kijken of het al zinvol zou kunnen zijn om te beginnen...
NVA is wel bezig om die keuring er ook af te krijgen, maar dat zal nog wel een tijdje duren vermoed ik. Waardeloos verdienmodel is het...![]()
Ik hoor over die keuring vreemde verhalen, over ontzettend irrelevante vragen bijvoorbeeld. Heb je vrienden... maar ook of iemand de auto als moordwapen zou gaan gebruiken...heel bijzonder wel...
Ik wist niet dat ik ass had toen ik voor mijn rijbewijs bezig was.
Dat zou ik ook niet kunnen dan, mijn mond houden.quote:Op donderdag 23 mei 2024 18:26 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik mag mee bij dat gesprek, dus als er zulke vragen gesteld gaan worden, dan denk ik niet dat ik mijn mond kan houden
Op zich vallen de kosten mee. 151 euro. Dat is drie rijlessen ezg maar
Ik denk dat het probleem is dat het spectrum te groot is. Want waar de een natuurlijk prima zou kunnen autorijden, zal een ander dat absoluut niet kunnen. Maar als mensen met ASS toch al een speciale examinator krijgen, dan kunnen ze die toch wel een cursus geven die ook iets zinnigs kan zeggen inderdaad over of die persoon geschikt is of niet (als het niet al eerder duidelijk is).quote:Op donderdag 23 mei 2024 18:34 schreef Nijna het volgende:
[..]
Dat zou ik ook niet kunnen dan, mijn mond houden.
Misschien vallen de kosten wel mee, maar het is gewoon onzin dat een psychiater de rijgeschiktheid moet beoordelen. Ik denk dat een rij instructeur daar veel meer zinnigs over kan zeggen dan een psychiater.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Mijn oudste zoon heeft destijds (10 jaar geleden) na 66 praktijklessen het examen gehaald.quote:Op donderdag 23 mei 2024 14:05 schreef Troel het volgende:
ZIjn er trouwens ook mensen met ervaringen met rijlessen, rijbewijs en zulks?
Gezondheidsverklaring is nu aangevraagd, afspraak bij de psychiater is gemaakt. Theoriedag is ingepland net als dat examen. Hij mag pas half juli beginnen met lessen, maar kan ook pas tegen die tijd bij de psych terecht en dan kunnen er nog drie maanden overheen gaan, stel dat je dan meteen praktijkexamen aanvraagt, dan ben je weer zoveel maanden verder (wachttijd is 13 weken). Als hij flink doorlest en er een beetje gevoel voor heeft, is hij met een half jaar dus klaar
Denk dat het wel iets langer gaat duren, maar toch
Maarja, ervaringen?
quote:Op donderdag 23 mei 2024 19:06 schreef _flore het volgende:
Mijn rijinstructeur adviseerde me destijds om niks in te vullen op dat formulier![]()
Ik ben in 1x geslaagd maar vraag me niet hoe. Onder druk kon ik vroeger alles wat ik moest kunnen. Maar ik vond de rijlessen verschrikkelijk, het was elke week een compleet drama met buikpijn en torenhoge paniek, maar dat kon ik niemand laten merken. Ik had ook geen gevoel voor autorijden, kon niet parkeren, zag borden over het hoofd, vergat instructies, de eikelige instructeur die mij pushte en belachelijk maakte en zomaar aanraakte was verschrikkelijk, en ik voelde me een compleet gevaar op de weg en snapte echt niet dat mensen mij een auto lieten besturen en er ook nog bij in durfden zitten
Ik vind het niet melden geen optie. Ik heb het zelf ook nooit gemeld, omdat de vragen toen anders waren en ik simpelweg oprecht niet wist dat ik wat anders in had moeten vullen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
Ah, wij starten meteen met theorie, want als dat niet wat wordt, dan hoef je praktijk niet meer te proberen (je weet het nietquote:Op donderdag 23 mei 2024 19:23 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
Mijn oudste zoon heeft destijds (10 jaar geleden) na 66 praktijklessen het examen gehaald.
Met een pauze erin vanwege het theoriegedeelte, dit werd door de rij-instructeur aanbevolen, heel fijne kerel die meedacht.
Voor het theorie-examen hebben we na 1x zakken gekozen voor een individueel examen waar hij langer de tijd kreeg voor het beantwoorden vd vragen.
Nou...theorie en praktijk zijn 2 heel verschillende dingenquote:Op donderdag 23 mei 2024 20:22 schreef Troel het volgende:
[..]
Ah, wij starten meteen met theorie, want als dat niet wat wordt, dan hoef je praktijk niet meer te proberen (je weet het niet)
Nouja, zonder theorie kun je geen praktijkexamen doen natuurlijkquote:Op donderdag 23 mei 2024 21:14 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
Nou...theorie en praktijk zijn 2 heel verschillende dingen
In mijn optiek is het wel zinvol om ze te combineren, maar afijn ik heb het hele verhaal niet gelezen (excuus daarvoor ook)
Veel succes gewenst
Ik betaalde zeker 100 euro meer voor het onderzoek. Mijn zoon ging alleen en heeft geen rare vragen gehad. Maar uiteindelijk gestopt met rijlessen, want hij werd er heel erg zenuwachtig en gestressed van. We zijn tot de conclusie gekomen dat een rijbewijs voor hem er nu niet inzit. Dat was een hele dure conclusie. We hadden betaald voor een hoeveelheid lessen inclusief examen, dus dat geld zijn we kwijt.quote:Op donderdag 23 mei 2024 18:26 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik mag mee bij dat gesprek, dus als er zulke vragen gesteld gaan worden, dan denk ik niet dat ik mijn mond kan houden
Op zich vallen de kosten mee. 151 euro. Dat is drie rijlessen ezg maar
Ik zou het nu zelf ook geen optie meer vinden om het níet te melden, als ik het vooraf had geweten. Juist ook omdat het me fijn lijkt als er misschien rekening wordt gehouden met anders leren/anders prikkels verwerken. (Weet niet of dat gebeurt, misschien ben ik te optimistisch hierquote:Op donderdag 23 mei 2024 20:20 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik vind het niet melden geen optie. Ik heb het zelf ook nooit gemeld, omdat de vragen toen anders waren en ik simpelweg oprecht niet wist dat ik wat anders in had moeten vullen.
Haha, dat is precies hoe we het nu doen.quote:Op vrijdag 24 mei 2024 20:46 schreef lily het volgende:
@:Spring
Ik heb drie kinderen waarvan twee met ASS.
De oudste (nu 23, zoon) en de jongste (nu 14, dochter).
Ik herken je problematiek.
Dat flippen om niks (in mijn/onze ogen). Altijd anderen de schuld geven om wat er die dag niet lukt. Nooit zelf verantwoording pakken.
Wat betreft kleding die niet gewassen is of droog zijn (want dat moet toch echt NU perse gedragen worden) herken ik ook.
Bij oudste ben ik daarmee gestopt toen hij een jaar of 16 was denk ik.
Oke, weet je wat? Dit is de wasmachine, zo werkt hij, en regel het lekker zelf.
En dat doet hij dus al jaren zelf.
(Wel even regelen dat ze niet voor 3 kledingstukken een machine laten draaien maar dat is bij ons prima gegaan).
Dan is een klein dingetje opgelost en ik kan een boek schrijven over alles, maar allez.
Over de verantwoording pakken; mijn zoon die ondertussen dus 23 is kan dat wel al. Hij heeft een hoop geleerd.
Dochter van 14 nog niet, maar ze heeft wel door dat ze vaak onredelijk is, maar dit niet goed kan reguleren. Praten hierover helpt een hoop. Haar voordeel is ook onze ervaring met een ouder kind natuurlijk.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Amsel, jullie gaan niet over één nacht ijs. Vertrouw op je gevoel wat je in je eerste alinea beschrijft. Echt
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
quote:Op maandag 27 mei 2024 23:42 schreef Amsel het volgende:
Wij zijn vandaag wezen kijken bij een speciale school voor kinderen met autisme en ik denk dat onze zoon daar zo goed zou passen. Er liepen allemaal jongetjes (en meisjes natuurlijk) rond die precies zijn zoals hij
Nu maar hopen dat we snel die toelaatbaarheidsverklaring krijgen. De koepel die erover gaat vindt dat we eerst nog door een aantal hoepels moeten springen, terwijl huidige school en wijzelf hem dat niet meer aan willen doen. Hij gaat al nauwelijks meer naar school, met een beetje geluk een paar uur per week, maar ik ben bang dat al dat gepush hem op een gegeven moment meer kwaad dan goed doet.Luister naar jouw gevoelSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.!
Fake it till you make it...
quote:Op maandag 27 mei 2024 23:42 schreef Amsel het volgende:
Wij zijn vandaag wezen kijken bij een speciale school voor kinderen met autisme en ik denk dat onze zoon daar zo goed zou passen. Er liepen allemaal jongetjes (en meisjes natuurlijk) rond die precies zijn zoals hij
Nu maar hopen dat we snel die toelaatbaarheidsverklaring krijgen. De koepel die erover gaat vindt dat we eerst nog door een aantal hoepels moeten springen, terwijl huidige school en wijzelf hem dat niet meer aan willen doen. Hij gaat al nauwelijks meer naar school, met een beetje geluk een paar uur per week, maar ik ben bang dat al dat gepush hem op een gegeven moment meer kwaad dan goed doet.Een paar van mijn studiegenoten werken in het speciaal onderwijs en er stromen juist heel veel kinderen uit naar regulier voortgezet onderwijs! Zeker niet iedereen, maar toch echt wel een aanzienlijk gedeelte. De ene middelbare school is er beter op ingericht dan de andere, maar laat je daardoor zeker niet tegenhouden!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja, omdat het vies isquote:Op woensdag 5 juni 2024 11:26 schreef -Spring het volgende:
Oh, dat hoorde ik ook van een ouder op een ass-informatieavond. Haar dochter veegt ook niet af want vies.
L is het tegenovergestelde. Die zou het liefst gaan douchen nadat ze naar de wc is geweest.
Ja, maar ze gaat er anders mee om.quote:Op woensdag 5 juni 2024 11:33 schreef Troel het volgende:
[..]
Ja, omdat het vies isEn dan wil je dus schoon worden
Ben stiekem wel heel erg benieuwdquote:Op zaterdag 8 juni 2024 17:15 schreef Punzzz het volgende:
Hier oud bekende onder andere username want krijg em niet gefikst![]()
Mijn angst voor de agressie van mijn zoon is geleidelijk verdwenen hoe langer het goed ging. Het is echter niet ver weg gezakt, want bij het minste teken van agressie schiet ik weer in de stress. Maar het zakt ook sneller weer. Kortom, het is een kwestie van tijd vooral.quote:Op zaterdag 8 juni 2024 17:15 schreef Punzzz het volgende:
@ buda gewoon voor nu even een dikke![]()
Wat lijkt me dat heftig.
@:spring zou het kunnen dat het terug gaan naar verdriet momenten een manier is voor haar om controle te hebben over haar emotie? Alsof ze het parkeert voor wanneer er ruimte in haar hoofd is?
@:amsel je gaat op het tempo wat voor jullie werkt. En dat doe je enorm goed.
Hier oud bekende onder andere username want krijg em niet gefikst![]()
Ik lurk met tijd en wijle hier en vind het soms zo verhelderend de adviezen naar elkaar
Tegelijkertijd zijn er vaak dingen waar ik hier niks mee kan omdat de zorg en school systemen hier zo anders zijn.
De diagnostiek gebeurt hier geheel anders en waar zijn lagere school echt ellende was heeft dus het papierwerk wel enorme invloed. In augustus is de jaar opvolging we wachten nog op de wachtlijst voor bepaalde onderzoeken intussen zijn we 3 jaar bezig...
Intussen zit kind op middelbare en deze school is zo geheel anders. Regulier maar enorm veel ruimte voor hem en aanpassingen. Time in en time out kaart. Student support ruimte een Sen ( special education needs) support worker, extra tijd voor examens. Een mentor voor sociale interacties en project Elsa voor zijn zelfbeeld.
En het ging eigenlijk best goed op school ondanks enkele conflicten waar hij gepest werd. En wat ook opgelost is maakt3 een docent een opmerking en zijn we weer zo goed als terug bij af..
En het is niet zijn fout en ik begrijp waarom zijn vertrouwen geschaad is en dat het opnieuw opgebouwd moet worden. Maar ik weet gewoon eigelijk eventjes niet zo goed hoe.. en ik merk dat de angst voor weer het agressieve gedrag ( hij is van natute juist helemaal niet agressief en ik begrijp dat het ook niet persoonlijk is) zorgt dat ik continue me gespannen voel . Hoe gaan jullie daar mee om? En hoe kregen jullie dat vertrouwen weer terug opgebouwd?
Ik hoop dat het een beetje duidelijk is wat mijn vraag is..
Nou de sen supporter gaat er mee aan de slag want die was ook niet blij met de opmerking.quote:Op zaterdag 8 juni 2024 21:21 schreef Troel het volgende:
[..]
Ben stiekem wel heel erg benieuwd
Qua vertrouwen opbouwen, tja, dat gaat gewoon langzaam. Is het mogelijk om er met de docent over te praten of hem uit te leggen waarom de docent zo reageerde? Van een afstandje zijn dit soort dingen altijd lastig in te schatten natuurlijk
Dus vooral de tijd geven..quote:Op zaterdag 8 juni 2024 22:21 schreef livelink het volgende:
[..]
Mijn angst voor de agressie van mijn zoon is geleidelijk verdwenen hoe langer het goed ging. Het is echter niet ver weg gezakt, want bij het minste teken van agressie schiet ik weer in de stress. Maar het zakt ook sneller weer. Kortom, het is een kwestie van tijd vooral.
Welkom terug!quote:Op zondag 9 juni 2024 00:10 schreef Punzzz het volgende:
[..]
Nou de sen supporter gaat er mee aan de slag want die was ook niet blij met de opmerking.
De doce t had gezegd er zijn nu aantal incidenten geweest met x y en z en er is een common denominator... en dat hij dat was en hij maar weg moest lopen caj de situatie.
De incidenten waren dat x hem sloeg meerdere keren. Terwijl O. Dat niet deed alleen hem van zich afduwde.. Y loopt telkens der vriendinnetjes op hem af te sturen ( ze waren ooit vriendje en vriendinnwtje op de lagere school..) dat hij een narcist is en abusive..
Laatste incident met Z was dat Z de stoel onder O uit trok..
Vertel mij wat kan O dan weglopen.
Wat voor functie heeft die opmerking en zeker als diegene alle hulp krijgt omdat hij gewoonweg niet goed is in sociale interacties en emoties van anderen te begrijpen.
En evenstarretje is de oude naam
De ervaring is ook wel dat ze snel ingrijpen. Ben enorm blij met de school. Het is echt de head of year die gewoon echt niet tactisch is en vaak vergeet wie hij heeft. Hij loopt waar hij kan weg en gaat dan naar zijn swn support worker. Die ruimte heeft hij, zelfde is dat de afspraak als en een vervangend docent is hij de les in support doet.quote:Op zondag 9 juni 2024 09:35 schreef livelink het volgende:
Het pestgedrag dat jij beschrijft herken ik gelukkig niet, want dat zou weglopen inderdaad moeilijk maken. Dan verwacht ik inderdaad meer en sneller ingrijpen van school, zoals ook Nijna zegt.
Maar goede kans dat het niet helemaal terug bij af is en dat het alleen de bovenste paar kaarten zijn die in zijn gestort. Ik hoop het voor jullie!quote:Op maandag 10 juni 2024 21:09 schreef Punzzz het volgende:
[..]
De ervaring is ook wel dat ze snel ingrijpen. Ben enorm blij met de school. Het is echt de head of year die gewoon echt niet tactisch is en vaak vergeet wie hij heeft. Hij loopt waar hij kan weg en gaat dan naar zijn swn support worker. Die ruimte heeft hij, zelfde is dat de afspraak als en een vervangend docent is hij de les in support doet.
Ik denk dat ik het ook vooral lastig vind na dat er vanaf september zo een opbouw in zat met kleine dipjes er nu ineens door een zo een opmerking we eigenlijk weer terug bij af zijn en dat wat opgebouwd is door de sen /elsa en mentor en mijzelf en O zelf zo als een kaartenhuis kan instorten.
Wat fijn dat er in elk geval een stip op de horizon is.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 21:55 schreef Amsel het volgende:
Update over onze thuisblijver, gewoon omdat ik ergens m'n verhaal kwijt moet bij mensen die het snappen
Deze week hebben we op school een MDO gehad over onze 7-jarige die nauwelijks meer naar school gaat. Conclusie: de TLV gaat er komen, maar wanneer er plaats is op het SO is nog onduidelijk. Niet ideaal, maar we weten in ieder geval waar we naartoe werken en dat is al heel fijn.
En voor de tussentijd is er nu ook een oplossing, in ieder geval tot de zomervakantie: hij gaat een paar uur per week 1-op-1 les krijgen van een ambulant begeleider die gespecialiseerd is in ASS. In het schoolgebouw, in een apart lokaal, zodat hij wel in een schoolsetting onderwijs krijgt, maar op een manier die hij aankan. Hij ziet het wel zitten en voelt zich heel speciaal dat hij een speciale juf helemaal voor hem alleen krijgt
Ik ben blij dat we het qua werk geregeld krijgen om altijd thuis te zijn met hem. Mijn man doet enorm veel, die neemt nu de meeste zorg op zich. Dat is ook wennenMaar wel heel fijn dat het zo kan. Ik zou niet weten hoe je dit zou moeten opvangen als je een baan hebt waarbij je van 9 tot 5 fysiek aanwezig moet zijn. Het is allemaal echt wel intensief en lastig, maar nu we weten wat de stip op de horizon is en in de tussentijd hulp krijgen, zie ik het allemaal weer wat zonniger in
Fijn Amsel. Dat geeft weer wat rust en hoop.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 21:55 schreef Amsel het volgende:
Update over onze thuisblijver, gewoon omdat ik ergens m'n verhaal kwijt moet bij mensen die het snappen
Deze week hebben we op school een MDO gehad over onze 7-jarige die nauwelijks meer naar school gaat. Conclusie: de TLV gaat er komen, maar wanneer er plaats is op het SO is nog onduidelijk. Niet ideaal, maar we weten in ieder geval waar we naartoe werken en dat is al heel fijn.
En voor de tussentijd is er nu ook een oplossing, in ieder geval tot de zomervakantie: hij gaat een paar uur per week 1-op-1 les krijgen van een ambulant begeleider die gespecialiseerd is in ASS. In het schoolgebouw, in een apart lokaal, zodat hij wel in een schoolsetting onderwijs krijgt, maar op een manier die hij aankan. Hij ziet het wel zitten en voelt zich heel speciaal dat hij een speciale juf helemaal voor hem alleen krijgt
Ik ben blij dat we het qua werk geregeld krijgen om altijd thuis te zijn met hem. Mijn man doet enorm veel, die neemt nu de meeste zorg op zich. Dat is ook wennenMaar wel heel fijn dat het zo kan. Ik zou niet weten hoe je dit zou moeten opvangen als je een baan hebt waarbij je van 9 tot 5 fysiek aanwezig moet zijn. Het is allemaal echt wel intensief en lastig, maar nu we weten wat de stip op de horizon is en in de tussentijd hulp krijgen, zie ik het allemaal weer wat zonniger in
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dus, de concrete vraag: Hoe doen jullie dat? Ga je wel eens naar een psycholoog, waar praat je dan over, en helpt het?
quote:Op maandag 17 juni 2024 15:31 schreef Amsel het volgende:
Andere vraag:Ja, ik loop bij een psycholoog alweer een tijd.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dus, de concrete vraag: Hoe doen jullie dat? Ga je wel eens naar een psycholoog, waar praat je dan over, en helpt het?
Meer voor de dingen waar ik zelf tegenaan loop, we hebben het af en toe wel over kind met ass als dat zo ter sprake komt. Ik heb nu schematherapie.Fake it till you make it...
quote:Op maandag 17 juni 2024 15:31 schreef Amsel het volgende:
Andere vraag:Ik heb het geprobeerd via de huisarts. Ben wel snel gestopt eigenlijk. Vooral omdat ik er inderdaad heel weinig aan had. De situatie was zoals het was en daar kon toch niks aan veranderd worden en het inplannen van de gesprekken tussen zorg en werk door was eigenlijk net weer een verplichting extra die ik er niet bij kon hebben. Uiteindelijk heb ik het meest gehad aan overleggen met zijn school. Daar moest ik toch zijn dus dat hoefde ik niet extra in te plannen en daar werden concrete oplossingen aangedragen voor concrete zaken die speelden. Dat was eigenlijk precies wat ik nodig had; mensen die meedachten met zaken waar we praktisch tegenaan liepen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dus, de concrete vraag: Hoe doen jullie dat? Ga je wel eens naar een psycholoog, waar praat je dan over, en helpt het?Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
Ze zijn onderdeel van het zorgteam. Bij oudste hielpen ze vooral bij het plannen, maar je zou ze het beste kunnen vergelijken met meewerkende ib'ers ofzoquote:Op woensdag 26 juni 2024 11:00 schreef trui het volgende:
Zijn het meerdere mensen? Ken je ze een beetje? Ik zou zo van afstand ook niet goed weten wat hun interesses zijn. Zijn er dingen die ze daar doen behalve begeleiden van huiswerk? Bijv. spelletjes ofzo? Dan zou een spel voor daar misschien ook wel een leuk idee zijn. En als het iets voor hen persoonlijk is zou een (boeken)bon misschien best een leuk idee zijn hoor, het gaat natuurlijk ook vooral om het gebaar, dat zullen ze zeker waarderen.
ik bedoelde: om hoeveel mensen gaat het, en ken je ze persoonlijk (of kan je zoon inschatten wat zij leuk vinden)?quote:Op woensdag 26 juni 2024 11:03 schreef Troel het volgende:
[..]
Ze zijn onderdeel van het zorgteam. Bij oudste hielpen ze vooral bij het plannen, maar je zou ze het beste kunnen vergelijken met meewerkende ib'ers ofzo
Ik had voor zijn afscheid van de basisschool een dankbrief gestuurd met een gedicht dat @Oxymoron (herinneren jullie je haar nog) voor me had geschreven. Ik wist het niet qua cadeautjes, maar ze hadden zoveel voor ons en hem betekend dat ik het maar gewoon persoonlijk heb gehouden.quote:Op woensdag 26 juni 2024 09:09 schreef Troel het volgende:
Volgende week heeft oudste zijn diploma-uitreiking. Hij is, ondanks alle strubbelingen, door de middelbare school gevlogen en sluit het beter af dan ik toentertijd deed.
Hij heeft behoorlijk wat begeleiding gehad door de jaren heen vanaf de begeleide werkplek en eigenlijk wil ik ze daar wel voor bedanken. Maar hoe? Iets lekkers vind ik ook wat afgezaagd ergens? Het liefste zou ik ze een boek willen geven of iets dergelijks waar ze wat aan hebben, maar ik heb natuurlijk geen idee wat ze allemaal hebben staan.
Een boekenbon dan maar? Willen jullie eens meedenken?
Ah, het begeleidewerkplekteam is een keer een man of 5 waarvan er zich 3 met hem bezig hebben gehouden, waarvan 2 actief.quote:Op woensdag 26 juni 2024 13:06 schreef trui het volgende:
[..]
ik bedoelde: om hoeveel mensen gaat het, en ken je ze persoonlijk (of kan je zoon inschatten wat zij leuk vinden)?
Ik vind het heel goed nieuws, Amsel en ik snap dat het voor hem moeilijk is, maar dat komt inderdaad vast wel goed.quote:Op donderdag 27 juni 2024 17:12 schreef Amsel het volgende:
Ik zou iets doen waar je een persoonlijke boodschap in kan zetten. Een boek, een spel (binnenkant van de deksel van de doos), een mooi notieboekje of schrijfblok. Die boodschap is belangrijker dan het presentje
Wij kregen onverwachts goed nieuws: de 7-jarige kan direct na de zomervakantie al starten op het speciaal onderwijs, er is een plekje voor hem vrijgekomen!Geen idee hoe ze het voor elkaar gekregen hebben, want we waren met alles qua aanmelden en tlv te laat, maar het is gewoon gelukt! En achteraf gezien eigenlijk ook hartstikke snel. Wat een geluk hebben we gehad.
De 7-jarige is er alleen zelf niet zo gelukkig meeWe hebben hem er natuurlijk niet op kunnen voorbereiden omdat we nog niks konden zeggen zolang het niet zeker was. Hij is heel verdrietig, wil niet bij zijn huidige school weg (ook al gaat hij er in de praktijk nauwelijks meer heen). Wat is dat rot om te zien zeg. Het komt uiteindelijk wel goed, hij begint aan het idee te wennen en staat er in ieder geval voor open om er te gaan kijken. Hij vertelt nu aan anderen dat hij 'misschien' naar een andere school gaat, hij wil het idee hebben dat hij zelf kan beslissen. We hebben uitgelegd dat het wel een grotemensenbeslissing is, maar dat we heel goed naar hem zullen luisteren en alles aan hem zullen uitleggen. Dus hopelijk is hij binnenkort ook 'om' en kan hij het fijn aflsuiten op zijn huidige school en dan vol goede moed starten op de nieuwe
Wat fijn dat het zo vlot is gegaan toch nog.quote:Op donderdag 27 juni 2024 17:12 schreef Amsel het volgende:
Ik zou iets doen waar je een persoonlijke boodschap in kan zetten. Een boek, een spel (binnenkant van de deksel van de doos), een mooi notieboekje of schrijfblok. Die boodschap is belangrijker dan het presentje
Wij kregen onverwachts goed nieuws: de 7-jarige kan direct na de zomervakantie al starten op het speciaal onderwijs, er is een plekje voor hem vrijgekomen!Geen idee hoe ze het voor elkaar gekregen hebben, want we waren met alles qua aanmelden en tlv te laat, maar het is gewoon gelukt! En achteraf gezien eigenlijk ook hartstikke snel. Wat een geluk hebben we gehad.
De 7-jarige is er alleen zelf niet zo gelukkig meeWe hebben hem er natuurlijk niet op kunnen voorbereiden omdat we nog niks konden zeggen zolang het niet zeker was. Hij is heel verdrietig, wil niet bij zijn huidige school weg (ook al gaat hij er in de praktijk nauwelijks meer heen). Wat is dat rot om te zien zeg. Het komt uiteindelijk wel goed, hij begint aan het idee te wennen en staat er in ieder geval voor open om er te gaan kijken. Hij vertelt nu aan anderen dat hij 'misschien' naar een andere school gaat, hij wil het idee hebben dat hij zelf kan beslissen. We hebben uitgelegd dat het wel een grotemensenbeslissing is, maar dat we heel goed naar hem zullen luisteren en alles aan hem zullen uitleggen. Dus hopelijk is hij binnenkort ook 'om' en kan hij het fijn aflsuiten op zijn huidige school en dan vol goede moed starten op de nieuwe
Oh fijn, dan wordt het misschien ook wat meer een plaatje voor hem in plaats van "een andere school"quote:Op donderdag 27 juni 2024 21:03 schreef Amsel het volgende:
Ja hij krijgt morgen een rondleiding. En vlak voor de vakantie is er een kennismaking met de nieuwe klas en de leerkracht. Dat is op zijn verjaardag, dus hij zei al dat hij dan wil trakteren
Hoe is het gegaan?quote:Op woensdag 10 juli 2024 11:13 schreef Troel het volgende:
Vanmiddag naar de rijbewijskeuring bij de psych. Ben heel erg benieuwd. Zijn theorie heeft hij vorige week helaas niet gehaald, hij had 1 fout teveel bij inzicht. Volgende week nieuwe poging!
Het stelde geen ruk voor. De hamvraag was eigenlijk of hij in paniek zou schieten als er iets onverwachts is.quote:Op woensdag 10 juli 2024 19:58 schreef Nijna het volgende:
[..]
Hoe is het gegaan?
Jammer van de theorie, gaat volgende week vast beter
Klopt. Dit was 151 euro down the drain.quote:Op maandag 15 juli 2024 14:47 schreef trui het volgende:
Best erg dat je daar zo'n heel (en kostbaar) bezoek aan een psychiater voor nodig hebt he. De instructeur waar hij al die tijd les van heeft gehad kan denk ik beter beoordelen hoe hij zich in het verkeer gedraagt dan zo'n psychiater waar je even een kort gesprekje mee hebt.
Is dat altijd nodig? Of alleen als je medicatie gebruikt?quote:Op dinsdag 16 juli 2024 12:00 schreef trui het volgende:
Valt nog mee, volgens mij waren wij bij Willem meer kwijt (zo'n verklaring van een psychiater is ook nodig bij een ADHD diagnose).
Je hebt tegenwoordig nieuwe prijsafspraken, waardoor het beter te behappen is gelukkig.quote:Op dinsdag 16 juli 2024 12:00 schreef trui het volgende:
Valt nog mee, volgens mij waren wij bij Willem meer kwijt (zo'n verklaring van een psychiater is ook nodig bij een ADHD diagnose).
Dat is altijd nodig. Wat ook nieuw is: je rijbewijs hoeft niet meer elke 5 of 10 jaar vervangen te worden als blijkt dat je gewoon voldoet. Als je intern zit of in een behandeling zit, kan het wel zijn dat dit is omdat er verandering verwacht wordt.quote:Op dinsdag 16 juli 2024 12:16 schreef BE het volgende:
[..]
Is dat altijd nodig? Of alleen als je medicatie gebruikt?
Dat weet ik niet zeker meer.quote:Op dinsdag 16 juli 2024 12:16 schreef BE het volgende:
[..]
Is dat altijd nodig? Of alleen als je medicatie gebruikt?
Ik kreeg net een linkje door van het cbs, als de behandeling voor je 16e gestaakt is en je heen meds gebruikt of klachten hebt, dan hoeft het niet.quote:Op dinsdag 16 juli 2024 12:20 schreef Troel het volgende:
[..]
Je hebt tegenwoordig nieuwe prijsafspraken, waardoor het beter te behappen is gelukkig.
[..]
Dat is altijd nodig. Wat ook nieuw is: je rijbewijs hoeft niet meer elke 5 jaar vervangen te worden als blijkt dat je gewoon voldoet. Als je intern zit of in een behandeling zit, kan het wel zijn dat dit is omdat er verandering verwacht wordt.
Niet helemaal waar helaas.quote:Op dinsdag 16 juli 2024 13:06 schreef BE het volgende:
[..]
Ik kreeg net een linkje door van het cbs, als de behandeling voor je 16e gestaakt is en je heen meds gebruikt of klachten hebt, dan hoeft het niet.
Maar wel goed om even bij stil te staan sws
De diagnose moet dan dus ook weg zijnquote:Geef ik mijn ADHD of ADD door als ik rijexamen ga doen?
Als u voor het eerst rijexamen gaat doen, vult u de Gezondheidsverklaring in. U geeft hierop aan dat u ADHD of ADD heeft. U vult de Gezondheidsverklaring altijd naar waarheid in. Na het invullen van de Gezondheidsverklaring ontvangt u een verwijzing naar een onafhankelijk psychiater. De psychiater onderzoekt u en schrijft een rapport voor het CBR.
Een arts van het CBR beoordeelt met de informatie van de psychiater of u een rijtest moet doen. Als de rijtest goed gaat, dan beoordeelt het CBR dat u rijgeschikt bent. Uw rijschool kan dan uw examen aanvragen. Als u slaagt voor uw rijexamen, krijgt u meestal een rijbewijs met een onbeperkte geldigheidsduur (10 jaar).
Ik heb de diagnose ADHD of ADD als kind gekregen. Wat vul ik in op de Gezondheidsverklaring?
Een van de vragen op de Gezondheidsverklaring is ‘Heeft u ADHD of ADD?’. U vult ‘ja’ in als u de diagnose ADHD of ADD op dit moment heeft. U vult ‘nee’ in als u de diagnose als kind kreeg, maar u de diagnose nu niet meer heeft en de behandeling voor uw 16e verjaardag is gestaakt. Een arts heeft dan gezegd dat er geen behandeling meer nodig is. U heeft geen klachten meer en u gebruikt geen medicijnen.
Als het werkt, werkt het. Als zo de vakantie behapbaarder is, dan is dat fijn!quote:Op dinsdag 30 juli 2024 10:24 schreef Amsel het volgende:
Pffff, we hebben pittige weken achter de rug met ons kleine autistje dat er zoveel moeite mee heeft dat hij naar een nieuwe school moet. Wat een woede en een verdriet bij hem. Inmiddels gaat het gelukkig weer wat beter. De oplossing bleek omkoping te zijn. Voor een zekere hoeveelheid robux (muntjes in Roblox) bleek hij bereid om weer wat vrolijker te doen en het in ieder geval de eerste week op school te gaan proberen. Geen idee of het daadwerkelijk gaat lukken, en ik voel me een verschrikkelijk slechte moeder dat we het zo doen, maar hij kan in ieder geval weer even lachen en zo kunnen we onszelf de zomervakantie door slepen![]()
En ondertussen heeft de nieuwe psycholoog van de oudste het vermoeden uitgesproken dat ze niet (alleen) ADHD en OCS heeft, maar (ook) ASS. Verbaast ons niets. Dus daar gaan we nu ook weer een nieuwe diagnosetraject starten.
Never a dull moment
Studiefinanciering kan je wel krijgen voor je 18equote:Op woensdag 14 augustus 2024 13:17 schreef -Spring het volgende:
L ontvangt geen Wajong en krijgt geen studiefinanciering of een tegemoetkoming in de studiekosten want daarvoor moet je namelijk minimaal 18 jaar oud zijn.
Waarom worden er dan al bedragen vanaf 15 jaar genoemd?
Oh ja idd. Dus als ze op dr 15e het HBO zou zitten, zou ze in aanmerking komen.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 13:48 schreef Elleska het volgende:
[..]
Studiefinanciering kan je wel krijgen voor je 18e
Ik weet niet hoe dat nu precies zit bij MBO maar bij HBO en Uni heb je daar recht op bij de start van de studie.
Klopt ik was destijds 16 jaar bij start van hbo. Had ik een klas overgeslagen dan was ik 15 geweest dus dat is mogelijk en het wettelijk minimumuurloon geldt vanaf 15 jaar.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 13:55 schreef -Spring het volgende:
[..]
Oh ja idd. Dus als ze op dr 15e het HBO zou zitten, zou ze in aanmerking komen.
Nou idd. De gemeente lijkt idd gelijk te hebben.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 14:07 schreef Elleska het volgende:
[..]
Klopt ik was destijds 16 jaar bij start van hbo. Had ik een klas overgeslagen dan was ik 15 geweest dus dat is mogelijk en het wettelijk minimumuurloon geldt vanaf 15 jaar.
Waarom heeft niemand je dat in die 2,5 uur kunnen vertellen??
Vooral bijzonder dat die man van de rijksoverheid bijna boos werd op de gemeente terwijl de gemeente netjes het landelijk besluit lijkt te volgen.
Sterker nog: zowel de man van Rijksoverheid.nl als de vrouw van de gemeente waren degenen die me vertelden dat je onder de 18 geen studiefinanciering kan krijgen.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 14:07 schreef Elleska het volgende:
[..]
Klopt ik was destijds 16 jaar bij start van hbo. Had ik een klas overgeslagen dan was ik 15 geweest dus dat is mogelijk en het wettelijk minimumuurloon geldt vanaf 15 jaar.
Waarom heeft niemand je dat in die 2,5 uur kunnen vertellen??
Vooral bijzonder dat die man van de rijksoverheid bijna boos werd op de gemeente terwijl de gemeente netjes het landelijk besluit lijkt te volgen.
Check. Oudste gaat beginnen op HBO als 16-jarige en krijgt in september zijn eerste studiefinanciering.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 13:55 schreef -Spring het volgende:
[..]
Oh ja idd. Dus als ze op dr 15e het HBO zou zitten, zou ze in aanmerking komen.
Succes.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 15:25 schreef Troel het volgende:
[..]
Check. Oudste gaat beginnen op HBO als 16-jarige en krijgt in september zijn eerste studiefinanciering.
En ik ga binnenkort met de gemeente bellen met dezelfde problematiek overigens.
Zelfs de ABN Amro heeft het nog op hun website staan idd.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 16:15 schreef Troel het volgende:
Overigens: op veel website staat nog steeds dat de kinderbijslag verdwijnt bij het ontvangen van studiefinanciering. Dit is inmiddels achterhaald.
En dat is dus ook al bijna driekwart jaar nadat ik heb aangegeven dat die informatie achterhaald was. Beetje jammer weer.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 16:18 schreef -Spring het volgende:
[..]
Zelfs de ABN Amro heeft het nog op hun website staan idd.
Ja, hij denkt aan xtc. Het argument om te wachten is wel een goede. Daar is hij wel gevoelig voor.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 19:54 schreef Vanyel het volgende:
Ik hoop dat ie dan sowieso al heeft onderzocht dat ie zeker van de cannabis af moet blijven? Dat vergroot echt je kansen op psychoses. Naast uiteraard de obvious suspects als paddo's en LSD.
Ik snap dat je het spannend vindt, maar het zou misschien wel minder eng/gevaarlijk zijn als ie het met/bij jullie kon doen, als ie het toch gaat doen?
Als ie al iets echt geestverruimends wil, dan kan ie misschien in elk geval wachten tot zijn brein is volgroeid?
Hij hoopt zich inderdaad lekkerder te voelen of eigenlijk iets meer ontspannen. Alcohol wil hij niet meer, want daar wordt hij allesbehalve rustig van. En eigenlijk vindt hij alcohol ook een gevaarlijker drug dan veel andere drugs. Daar heeft hij waarschijnlijk wel gelijk in. Ik probeer hem toch weer wat meer richting hulpverlening te krijgen zonder succes.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 20:39 schreef Nijna het volgende:
Lijkt me een lastig onderwerp @:livelink. Heeft hij ook een reden wat het hem zou kunnen brengen?
Wil hij gewoon experimenteren om te experimenteren of hoopt hij misschien dat hij zich beter gaat voelen?
Je schreef een tijdje terug dat hij niet lekker in zijn vel zit, ik meen wel eens gelezen te hebben dat juist dan experimenteren met drugs niet verstandig is.
Lijkt me inderdaad een lastig gesprek. Hij heeft geen hulp meer toch?
Anders zou dat misschien wel een goed gespreksonderwerp zijn met behandelaar of begeleiding.
Aanvullend: nooit iets ongetest gebruiken, hoeveelheid mdma in pillen is tegenwoordig torenhoog. Misschien is pure mdma (kristallen geen pillen) handiger want dan kun je zelf makkelijker doseren.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 21:07 schreef livelink het volgende:
[..]
Ja, hij denkt aan xtc. Het argument om te wachten is wel een goede. Daar is hij wel gevoelig voor.
Hij heeft wel vrienden, ja. Ik denk ook dat zijn wens om te experimenteren mede daar vandaan komt. Zij zijn er denk ik wel mee bezig. Maar die zijn niet in een vergelijkbare situatie helaas.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 23:16 schreef _flore het volgende:
Ja, wat Troel zegt dacht ik ook aan. Plus wat ik las is dat mensen zich erna meestal rottig voelen, en dat opvangen vraagt wel wat van je als je al niet lekker in je vel zit. Denkt hij zelf dat hij dat kan? Of is dat ook iets wat hij weet en dus wil proberen? (Nu heb ik zelf nooit drugs gebruikt, dus als ik iets doms zeg komt t daardoor)
En vind t zo verdrietig om zijn redenen ervoor te lezen. Zou hij ervoor openstaan om samen ook, of eerst, nog eens te gaan zoeken naar andere manieren om dat te bereiken?
En wat ik me afvroeg, heeft/wil hij contact met anderen van zijn leeftijd in vergelijkbare situatie? Desnoods online op social media/fora, of wat meer educatief. Herkenning en je even niet raar voelen en zien hoe anderen met dingen omgaan/struggelen kan soms best wat helpen. (Maar misschien is dit helemaal niks voor hem hoor, geen idee.)
Dat is ook heftig, Kyara. En heel fijn dat de Efteling dan wel goed ging. Dat is dan toch nog iets wat je met het gezin hebt kunnen doen.quote:Op maandag 19 augustus 2024 16:07 schreef Kyara het volgende:
Zo, scholen zijn weer begonnen. Groep 8 en een heleboel werk aan de winkel om volgend jaar de overstap naar het VO te kunnen maken.
Waar we eerst dachten/hoopten dat alleen een ASS diagnose voldoende was om meer duidelijkheid te scheppen, werd voor de vakantie wel duidelijk dat er echt wel meer aan de hand is. Met als resultaat dat we onze vakantie moesten annuleren omdat ze er zo ontzettend tegenop zag en het zo ontzettend veel stress gaf voor het hele gezin dat het dat allemaal niet waard was. Dat vond ik wel even heftig. Weer iets wat niet kan, waaruit weer blijkt dat we geen "normaal" gezin zijn.
Afgelopen weekend naar de Efteling geweest. Daar komen we vrijwel elk jaar dus bekend terrein. Nu op advies van een Efteling medewerker toch een faciliteitenkaart aangevraagd. Dat scheelde echt zo ontzettend veel! Niet dat je de wachtrijen kan skippen maar vooral dat je alle extra prikkels en drukte kunt ontlopen. Dit was de eerste keer dat het een heel ontspannen dagje was, zonder meltdowns of boze buien. Wat een verademing!
quote:Op zondag 25 augustus 2024 20:31 schreef Amsel het volgende:
Heftig om een vakantie te moeten annuleren @:Kyara . Bij ons speelt het ook: eind dit jaar gaan we een maand naar Australië, alles is geboekt en betaald, maar de ervaringen van de afgelopen weken doen ons twijfelen of het wel gaat lukken. Hele moeilijke beslissing, we zijn er echt nog niet uit.
Dat gevoel van "weer iets dat niet kan" herken ik ook heel goed. Iedere keer weer je verwachtingen bijstellen, toegeven dat het toch weer moeilijker gaat dan gehoopt. Ik voel ook nog steeds schroom om gebruik te maken van dingen zoals zo'n faciliteitenkaart, omdat je aan de buitenkant niets aan de kinderen ziet. Maar we hebben het toch wel echt nodig. Fijn dat het bij jullie ook zo geholpen heeft!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op donderdag 29 augustus 2024 08:41 schreef Kyara het volgende:
Even van me afschrijven en misschien heeft iemand tips?Wat een vervelende startSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt..
Kan ze zelf aangeven wat die "drempel" is? Kan het ook een kwestie zijn van wat tijd nodig hebben om weer te wennen aan het naar school gaan?
Je schrijft haar aankleden alsof je een peuter aankleed, kan het zijn dat ze overvraagd wordt en het daardoor niet lukt? Dat ze het nu nodig heeft om meer begeleid te worden? Dan zou ik dat vooral doen.
Hebben jullie een idee van haar sociaal emotionele leeftijd?
En hebben jullie iets van begeleiding?
Ik zou me nu niet te druk proberen te maken over volgend schooljaar, makkelijker gezegd dan gedaan... Maar het is nu groep 8.
Sterkte.
Fake it till you make it...
Het is nu groep 8 ja. Alleen hebben we dit in groep 3 en groep 6 ook al zo meegemaakt (alleen toen zonder autisme diagnose en met behandeling gericht om geboortetrauma en hechting enzo). Heel groep 8 werkt toe naar volgend jaar, de open dagen beginnen ook binnenkort dus dat is lastig om niet voorbij groep 8 te kijken.quote:Op donderdag 29 augustus 2024 09:21 schreef Nijna het volgende:
[..]
Wat een vervelende start.
Kan ze zelf aangeven wat die "drempel" is? Kan het ook een kwestie zijn van wat tijd nodig hebben om weer te wennen aan het naar school gaan?
Je schrijft haar aankleden alsof je een peuter aankleed, kan het zijn dat ze overvraagd wordt en het daardoor niet lukt? Dat ze het nu nodig heeft om meer begeleid te worden? Dan zou ik dat vooral doen.
Hebben jullie een idee van haar sociaal emotionele leeftijd?
En hebben jullie iets van begeleiding?
Ik zou me nu niet te druk proberen te maken over volgend schooljaar, makkelijker gezegd dan gedaan... Maar het is nu groep 8.
Sterkte.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Voor iedereen: ik zag onlangs via instagram deze app voorbij komen. Ik vind het zo fijn om bepaalde taken nu makkelijk opgedeeld te krijgenDe app kost een paar euro, de website is gratis.
https://goblin.tools/troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
Dat lukt uiteindelijk wel, maar dan nooit van harte. Dan is het of een heel boos kind, of een heel verdrietig kind overhandigen aan de juf. Vaak ook half aangekleed omdat ze weigert schoenen of een jas te dragen. Het vreemde is dat we haar dan letterlijk over de drempel moeten duwen omdat ze er anders vandoor rent, maar zodra de juf haar hand vastpakt wordt ze een mak lammetje en loopt ze zo mee.quote:Op donderdag 29 augustus 2024 10:00 schreef Kyara het volgende:
Lukt het jullie wel om haar op school te krijgen Schanu? Of gaat dat ook regelmatig "mis"?
Wat naar, heb je zelf eventueel hulp? Anders misschien eens een afspraak maken bij de huisarts?quote:Op donderdag 29 augustus 2024 09:29 schreef Kyara het volgende:
Ik weet eigenlijk ook niet meer zeker of we qua hulp wel op de juiste plek zitten. Maar inmiddels vink ik ook alle vakje qua overspannen dus ik krijg het ook in mijn eigen hoofd even niet meer rond.
quote:Op donderdag 29 augustus 2024 11:03 schreef Troel het volgende:
Ik heb die app gedownload. Top, na wat uitvogelen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Voor iedereen: ik zag onlangs via instagram deze app voorbij komen. Ik vind het zo fijn om bepaalde taken nu makkelijk opgedeeld te krijgenDe app kost een paar euro, de website is gratis.
https://goblin.tools/
Onze oudste van 7 heeft vanochtend diagnose adhd en autisme gekregen. Hadden we ook wel verwacht.
Het geeft niks te maken met ruimte geven las een kind gewoon niet ui bed komt of in beweging kmt. Dan kun je oo je kop gaan staan,dreigen met alles en nog wat maar het gebeurt gewoon niet. Blokkeert letterlijk.quote:Op donderdag 29 augustus 2024 12:27 schreef trui het volgende:
Oef dat lijkt me ook heel lastig, Kyara. Aan de ene kant is het soms fijn/veilig voor je kind als je duidelijke grenzen geeft en niet teveel ruimte biedt voor de optie om niet naar school te gaan. Aan de andere kant wil je ook wel echt laten merken dat je haar gevoelens serieus neemt en dat als 't echt niet gaat dat ook niet hoeft. Zeker als je ook nog met een tweelingzus te maken hebt, wat een ingewikkelde dynamiek. Heel veel sterkte, ik heb geen kant en klaar advies voor je.
Dit.quote:Op donderdag 29 augustus 2024 14:57 schreef Kyara het volgende:
[..]
Het geeft niks te maken met ruimte geven las een kind gewoon niet ui bed komt of in beweging kmt. Dan kun je oo je kop gaan staan,dreigen met alles en nog wat maar het gebeurt gewoon niet. Blokkeert letterlijk.
Heel herkenbaar. Zo was het in groep 6 ook inderdaad. Alleen nu gaan dus echt alles op slot en lukt het niet meer om haar mee te krijgen.quote:Op donderdag 29 augustus 2024 11:26 schreef Schanu het volgende:
Dat lukt uiteindelijk wel, maar dan nooit van harte. Dan is het of een heel boos kind, of een heel verdrietig kind overhandigen aan de juf. Vaak ook half aangekleed omdat ze weigert schoenen of een jas te dragen. Het vreemde is dat we haar dan letterlijk over de drempel moeten duwen omdat ze er anders vandoor rent, maar zodra de juf haar hand vastpakt wordt ze een mak lammetje en loopt ze zo mee.
Dat lijkt me ook lastig inderdaad. Ik heb morgen een afspraak met de praktijkondersteuner voor mezelf inderdaad.quote:Op donderdag 29 augustus 2024 12:41 schreef Nijna het volgende:
[..]
Wat naar, heb je zelf eventueel hulp? Anders misschien eens een afspraak maken bij de huisarts?
Ik ken het gevoel wel... en ik zou dingen anders moeten doen, alleen hoe dan...
En dan heeft de hulpverlening het over extra hulp (bv opvoedondersteuning), maar die komen dan alleen maar vertellen wat ik nog meer of anders zou moeten doen.
Dus eigenlijk nog meer druk...
Dat heb ik maar afgewezen voor nu, want ik zou niet weten hoe ik dat er ook nog bij moet doen![]()
Mijn jongste heeft via school een soort "training" gedaan als voorbereiding op de brugklas.
@:Amsel, onze oudste zat op een school waar ze een intermezzo klas hadden, maar die was meer voor kinderen die versneld hadden op de basisschool, maar nog niet helemaal toe waren aan de brugklas.
Toen ik daarnaar vroeg voor de oudste kreeg ik te horen dat ze met haar leeftijd (ze werd 12 aan het begin van het schooljaar), daar eigenlijk al "te oud" voor was.
Maar zo als een soort groep 9 dat zou voor sommige kinderen wel heel mooi zijn.
@:Schanu, dat lijkt me ook een uitdaging zo met de kleding, zou fijn zijn als de structuur van school haar goed gaat doen.
Ook heftig Cygne.quote:Op donderdag 29 augustus 2024 14:57 schreef Cygne het volgende:
[..]
Ik heb die app gedownload. Top, na wat uitvogelen.
Onze oudste van 7 heeft vanochtend diagnose adhd en autisme gekregen. Hadden we ook wel verwacht.
Hier helaas niet. Ze gaat ook echt niet zelf bellen. Maar ze is sowieso wel van de irrationele oplossingen (van keren op de snelweg tot het zwembad dat speciaal voor ons open moet tot de juf die mee moet naar de middelbare school om haar daar les te geven).quote:Op donderdag 29 augustus 2024 17:46 schreef -Spring het volgende:
Wat ontzettend rot voor jullie allemaal, Kyara.
Zachte dwang of een andere manier van overtuigen heeft hier nooit gewerkt helaas. Ik moest echt zeggen: "Prima, maar dan bel je zelf de juf. Ik pak m'n telefoon alvast even."
Harde aanpak die eigenlijk niet zo bij me past, maar het zorgde er bij haar wel voor dat ze een knop om kon zetten.
Sowieso is ze nog steeds enkel gevoelig voor consequenties die allen haar aangaan.
Sterktequote:Op donderdag 29 augustus 2024 18:47 schreef Amsel het volgende:
Ha, ik ga toevallig ook morgen de huisarts bellen omdat ik het zelf echt niet meer trek. Wilde eerst niet, en zag het nut niet (ook in dit topic naar gevraagd), maar inmiddels ben ik zo neerslachtig en gestressed dat ik er echt niet meer omheen kan.
Wat @:Nijna zegt over de "extra hulp" die alleen maar komt vertellen wat jíj anders moet doen herken ik ook heel goed. Ik krijg maar niet aan anderen uitgelegd wat dat met me doet en hoe vermoeiend en frustrerend het is.
In jullie geval is het ook aanhikken tegen het onbekende. Dat is slopend, zowel voor je kind als voor jullie. Ik hoop gewoon zo ongelooflijk hard dat jullie snel tot de conclusie komen dat het een goede stap is geweest.quote:Op donderdag 29 augustus 2024 18:47 schreef Amsel het volgende:
Ha, ik ga toevallig ook morgen de huisarts bellen omdat ik het zelf echt niet meer trek. Wilde eerst niet, en zag het nut niet (ook in dit topic naar gevraagd), maar inmiddels ben ik zo neerslachtig en gestressed dat ik er echt niet meer omheen kan.
Wat @:Nijna zegt over de "extra hulp" die alleen maar komt vertellen wat jíj anders moet doen herken ik ook heel goed. Ik krijg maar niet aan anderen uitgelegd wat dat met me doet en hoe vermoeiend en frustrerend het is.
Voor nu is het wel oké. Ik heb dezelfde diagnose. Hij zit wel zichzelf steeds meer in de weg. Een vol hoofd, nadenken over alles. Maar hij gedijt vooralsnog goed op school. Ze sluiten goed op hem aan. Vermoeden was er al langer, bij ons maar ook bij school. Maar hij zou te empathisch en te sociaal zijn. Dat is hij ook. Hij is lief voor iedereen. Accepteert het als anderen over hem heen lopen, of onaardig doen. Ziet altijd alleen het goede en stoot daarmee steeds weer zijn neus.quote:
Want een autist kan natuurlijk niet empatisch of sociaal zijnquote:Op donderdag 29 augustus 2024 23:40 schreef Cygne het volgende:
[..]
Voor nu is het wel oké. Ik heb dezelfde diagnose. Hij zit wel zichzelf steeds meer in de weg. Een vol hoofd, nadenken over alles. Maar hij gedijt vooralsnog goed op school. Ze sluiten goed op hem aan. Vermoeden was er al langer, bij ons maar ook bij school. Maar hij zou te empathisch en te sociaal zijn. Dat is hij ook. Hij is lief voor iedereen. Accepteert het als anderen over hem heen lopen, of onaardig doen. Ziet altijd alleen het goede en stoot daarmee steeds weer zijn neus.
Sterktequote:Op donderdag 29 augustus 2024 18:47 schreef Amsel het volgende:
Ha, ik ga toevallig ook morgen de huisarts bellen omdat ik het zelf echt niet meer trek. Wilde eerst niet, en zag het nut niet (ook in dit topic naar gevraagd), maar inmiddels ben ik zo neerslachtig en gestressed dat ik er echt niet meer omheen kan.
Wat @:Nijna zegt over de "extra hulp" die alleen maar komt vertellen wat jíj anders moet doen herken ik ook heel goed. Ik krijg maar niet aan anderen uitgelegd wat dat met me doet en hoe vermoeiend en frustrerend het is.
Nee, de schoolarts, zij zei "autisme kan niet hoor, te sociaal, te empathisch. Kan het geen lvb zijn?" Waarop mijn man zei dat ik ook de diagnose had en dat ik ook empathisch en sociaal ben. Die schoolarts: "wat zwaar voor u meneer!"quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 03:45 schreef Troel het volgende:
[..]
Want een autist kan natuurlijk niet empatisch of sociaal zijn
Die mag wat mij betreft in het rijtje 'hij kan geen autist zijn want hij speelt geen piano'![]()
(Neem aan dat dat iemand van school was?)
Hopelijk helpt de diagnose jullie en school met handvatten en geeft het rust (want duidelijkheid).
Nou, op basis van wat zij ziet als criteria voor autisme, zou ze zichzelf misschien eens moeten laten onderzoeken. Wat een ontzettend gebrek aan sociaal gevoel / empathie zeg, die reactie richting je manquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 08:44 schreef Cygne het volgende:
[..]
Nee, de schoolarts, zij zei "autisme kan niet hoor, te sociaal, te empathisch. Kan het geen lvb zijn?" Waarop mijn man zei dat ik ook de diagnose had en dat ik ook empathisch en sociaal ben. Die schoolarts: "wat zwaar voor u meneer!"
School denkt er wel anders over, maar ik merk toch ook wel wat miscommunicatie met vooral de intern begeleider. Ik communiceer vrij letterlijk en zij leest dan toch tussen de regels door. Zal vast goed komen.
Ik hoop het ookquote:Op donderdag 29 augustus 2024 21:20 schreef livelink het volgende:
[..]
In jullie geval is het ook aanhikken tegen het onbekende. Dat is slopend, zowel voor je kind als voor jullie. Ik hoop gewoon zo ongelooflijk hard dat jullie snel tot de conclusie komen dat het een goede stap is geweest.
Haha wow. Ja, dat doet mijn oudste ook. Maakt oogcontact, niet altijd even adequaat, doet goed mee en heeft ook op school veel vriendjes. Kan ook redelijk goed schakelen als hij maar begrijpt waarom.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 08:51 schreef Amsel het volgende:
Ik weet nog goed dat ik met de jongste bij de huisarts zat toen hij een dreumes was, en dat ze (totaal ongerelateerd aan de vraag waarvoor ik er zat) zei: "nou, hij doet goed mee en maakt goed oogcontact, dus hij heeft in ieder geval geen autisme, ha ha!"
Boy was she wrong
Oh wow, ja zo is dat bij mij ook. Ik had wmo aangevraagd en tegelijkertijd ingeschreven bij een zorgburo. Daar koppelen ze hulpvraag en karakter aan begeleider. Ik heb er dus een die goed aansluit op mij. Dat was eerder rond dan de wmo dus ze zat bij het keukentafelgesprek.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 09:00 schreef SaskiaR het volgende:
Een vriendin van mij werd rond haar 30e gediagnosticeerd met ASS, dus had ze bij de gemeente begeleiding aangevraagd. Die kwam ook zo binnen van 'zo, dus u heeft ASS, dan heeft u vast moeite met plannen?" Maar daar had ze helemaal geen moeite mee, en ook niet met verandering van plannen e.d. Ze had vooral moeite met prikkels verwerken (ze moest na iedere werkweek het hele weekend in bed liggen om bij te komen). Dus die begeleider heeft ze ook maar de deur gewezen.
O shit, dan klopt mijn diagnose niet. Ik kan én niet echt pianospelen en ik heb geen borduurwerkjesquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 09:28 schreef Cygne het volgende:
[..]
ik kan wel zien dat je autisme hebt, ik zie borduurwerkjes.
Dat is voor die vriendin van mij dus ook. Ze heeft ervoor gekozen om maar 3 dagen per week te gaan werken, zodat ze 2 dagen heeft om te herstellen en ook nog wat aan haar weekend heeft. Maar ja, ze krijgt dan niet een uitkering voor 40% van de tijd. Dat voelt toch niet als helemaal eerlijk....quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 09:38 schreef Troel het volgende:
[..]
O shit, dan klopt mijn diagnose niet. Ik kan én niet echt pianospelen en ik heb geen borduurwerkjes![]()
Ik ben heel blij met de jeugdregisseur die we hebben voor de jongens en heel blij met mijn regisseur. En vooral dat ze ook samen kijken wat er nodig is. Ik vond het ooit lastig om te zeggen dat ik begeleiding heb, maar ik ben er echt zo ontzttend blij mee! En de begeleider van de jongens is ook heel prettig.
(Enige waar ik wel tegenaan begin te lopen: door alle begeleiding en de afspraken, maar ook de overprikkeling is het echt onmogelijk om fulltime te werken. De laatste jaren ging dat wel, maar nu met studies enzo. En wat te denken van straks mijn eigen pensioen. Vind dat echt wel lastig)
Inleveren!quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 09:38 schreef Troel het volgende:
[..]
O shit, dan klopt mijn diagnose niet. Ik kan én niet echt pianospelen en ik heb geen borduurwerkjes![]()
Ik ben heel blij met de jeugdregisseur die we hebben voor de jongens en heel blij met mijn regisseur. En vooral dat ze ook samen kijken wat er nodig is. Ik vond het ooit lastig om te zeggen dat ik begeleiding heb, maar ik ben er echt zo ontzttend blij mee! En de begeleider van de jongens is ook heel prettig.
(Enige waar ik wel tegenaan begin te lopen: door alle begeleiding en de afspraken, maar ook de overprikkeling is het echt onmogelijk om fulltime te werken. De laatste jaren ging dat wel qua inkomen, maar nu met studies enzo. En wat te denken van straks mijn eigen pensioen. Vind dat echt wel lastig)
Nou dan voldoe ik in elk geval aan 1 van de eisen, want ik borduurde wel graag vroeger... Piano spelen kan ik dan weer nietquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 09:38 schreef Troel het volgende:
[..]
O shit, dan klopt mijn diagnose niet. Ik kan én niet echt pianospelen en ik heb geen borduurwerkjes![]()
Ik ben heel blij met de jeugdregisseur die we hebben voor de jongens en heel blij met mijn regisseur. En vooral dat ze ook samen kijken wat er nodig is. Ik vond het ooit lastig om te zeggen dat ik begeleiding heb, maar ik ben er echt zo ontzttend blij mee! En de begeleider van de jongens is ook heel prettig.
(Enige waar ik wel tegenaan begin te lopen: door alle begeleiding en de afspraken, maar ook de overprikkeling is het echt onmogelijk om fulltime te werken. De laatste jaren ging dat wel qua inkomen, maar nu met studies enzo. En wat te denken van straks mijn eigen pensioen. Vind dat echt wel lastig)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Oudste en ik hebben allebei een begeleider van dezelfde organisatie, heel fijn want korte lijntjes.
Wel elk jaar weer met geknepen billen afwachten of de indicatie verlengd wordt, ik vind dat altijd zo'n gedoe weer.Fake it till you make it...
quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 15:05 schreef Cygne het volgende:
"Nee joh, hij is niet autistisch!" Of "Hij is gewoon hsp joh".
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 15:45 schreef Troel het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dirk (6 jr) gebruikt medicatie, mocht je vragen hebben mag je wel een berichtje sturen. Het heeft wel lang geduurd voordat we iets hadden gevonden waarbij we het idee hadden dat dit positief werkte. Het is geen oplossing, maar het draagt wel bij aan beter de dagen doorkomen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:37 schreef Kyara het volgende:
Vandaag gesprek gehad met de therapeut. We hebben nu een afspraak met een psychiater om medicatie te bespreken (iemand daar ervaring mee?).
Dit herken ik deels. Ik voel wel dingen aan, ik kan er alleen niet zo goed naar handelen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 17:05 schreef Schanu het volgende:
Maar ja dat stukje empathie, hoe zien mensen dat dan? Mij noemen ze altijd empathisch omdat ik dan troostende woorden zeg, of vraag of iemand een knuffel wil als diegene verdrietig is. Ik voel het ook vaak wel aan de sfeer hoe iemand erbij zit. Maar ik voel er verder echt niets bij, het is niet dat het verdriet van die andere mij ook maar enigszins raakt. Sterker nog, ik heb eerder vaak de neiging om te denken stel je niet zo aan (sorry dat klinkt vast heel hard). En dat zeg ik er dan natuurlijk niet hardop bij. Dus empathisch gedrag hoeft niet direct te zeggen dat er sprake is van empathisch vermogen.
quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 16:08 schreef Cygne het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 16:08 schreef Cygne het volgende:
[..]Zie, ik mag dus echt mijn diagnose inleveren dan.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
Ervaring met Risperdal en Ritalin (weet zo de stofnamen niet uit mijn hoofd).quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:37 schreef Kyara het volgende:
Vandaag gesprek gehad met de therapeut. We hebben nu een afspraak met een psychiater om medicatie te bespreken (iemand daar ervaring mee?).
Ik ken Ritalin alleen van ADHD, wordt dat ook voor ASS gebruikt?quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 20:22 schreef Troel het volgende:
[..]
Ervaring met Risperdal en Ritalin (weet zo de stofnamen niet uit mijn hoofd).
Jongste heeft beide diagnosesquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 20:36 schreef Kyara het volgende:
[..]
Ik ken Ritalin alleen van ADHD, wordt dat ook voor ASS gebruikt?
ik vermoed dat mijn jongste ook beide heeft maar die hebben ze blijkbaar alleen op ASS getest.quote:
Soms ben ik een heel klein beetje blij dat mijn zoon zo agressief kon zijn. Alle alarmbellen gaan dan af en niemand twijfelt eraan dat er iets moet gebeuren. Het is jammer dat het zo gaat inderdaad.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:37 schreef Kyara het volgende:
Wat een vooroordelen. Blijft toch moeilijk om de juiste begeleiding te krijgen.
Ik vind het sowieso lastig dat iedereen een mening lijkt te hebben. Als ik mijn kind voor de klas naar school breng, dan doe ik dat omdat zij dat nodig heeft. Niet omdat ik het moeilijk vind om "los te laten". En als mijn kind niet naar school gaat, dan is er daar echt wel het een en ander aan vooraf gegaan. Buiten de deur (op school), ziet iedereen een lief, behulpzaam en gezellig meisje. De prikkels komen er thuis pas uit. Maar dat is achter gesloten deuren. En dat zorgt voor onbegrip (en eenzaamheid).
Ik sluit ook niet uit dat er bij de andere gezinsleden ook nog labeltjes te plakken zijn (inclusief bij mijzelf) maar zolang niemand daar last van heeft, ondernemen we geen actie.
Vandaag gesprek gehad met de therapeut. We hebben nu een afspraak met een psychiater om medicatie te bespreken (iemand daar ervaring mee?).
En we gaan samen met de leerkracht in gesprek. De inzet is groep 8 af te ronden op de huidige school. En wellicht volgend jaar de overstap naar speciaal voortgezet onderwijs. Al weet ik niet of dat zo makkelijk kan als op school daar verder nooit over gesproken is. Iemand ervaring met de overstap van regulier basisonderwijs naar speciaal voortgezet onderwijs?
Soms wel.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 20:36 schreef Kyara het volgende:
[..]
Ik ken Ritalin alleen van ADHD, wordt dat ook voor ASS gebruikt?
quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:24 schreef Nijna het volgende:
[..]
Nou dan voldoe ik in elk geval aan 1 van de eisen, want ik borduurde wel graag vroeger... Piano spelen kan ik dan weer niet.
Indicatie voor jeugdzorg kan tegenwoordig ook 2 jaar of als je geluk hebt zelfs 3. Dat doen gemeentes vaak niet graag, maar er is ergens een brief van een staatssecretaris online te vinden, waarin die de gemeente vraagt om toch alsjeblieft meer met langere beschikkingen te werken als duidelijk is dat het om een weinig veranderende zorgvraag gaat.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Oudste en ik hebben allebei een begeleider van dezelfde organisatie, heel fijn want korte lijntjes.
Wel elk jaar weer met geknepen billen afwachten of de indicatie verlengd wordt, ik vind dat altijd zo'n gedoe weer.
Nadat ik mijn jeugdzorg consulent die vroeg heb gemaild lukte het ons eindelijk om een tweejarige te krijgen. Inmiddels al de tweede van die
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
Ervaring als groep 8 juf…quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:37 schreef Kyara het volgende:
En we gaan samen met de leerkracht in gesprek. De inzet is groep 8 af te ronden op de huidige school. En wellicht volgend jaar de overstap naar speciaal voortgezet onderwijs. Al weet ik niet of dat zo makkelijk kan als op school daar verder nooit over gesproken is. Iemand ervaring met de overstap van regulier basisonderwijs naar speciaal voortgezet onderwijs?
Ik ken iemand die meedoet aan dit onderzoek. Het was een zoektocht naar de juiste dosering (en volgens mij ook naar juiste dosering kalium)quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 22:14 schreef -Spring het volgende:
Ik kwam toevallig dit tegen. Klinkt als een relatief veilig middel. Ben benieuwd hoe dat onderzoek er nu voorstaat.
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)t-heeft-bij-medicijn
Zoiets staat me ook bij.quote:Op zaterdag 31 augustus 2024 07:47 schreef mrien het volgende:
@:livelink mij staat bij dat je zoon toen zelf met een medicijn wilde stoppen.m, omdat hij er naar van werd. Maar ik kan het mishebben
Kun je het niet terugvinden in eerdere Posts van die tijd? Volgens mij heb je er toen wel over geschreven
Ja, dat was de Ritalin. Maar Risperdal heeft hij wel lang geslikt. En ik kan me niet meer herinneren waarom we daar mee gestopt zijn. Terugzoeken hier is wel een goed idee.quote:Op zaterdag 31 augustus 2024 07:47 schreef mrien het volgende:
@:livelink mij staat bij dat je zoon toen zelf met een medicijn wilde stoppen.m, omdat hij er naar van werd. Maar ik kan het mishebben
Kun je het niet terugvinden in eerdere Posts van die tijd? Volgens mij heb je er toen wel over geschreven
Dankjewel voor je heldere bericht! Er is geen arrangement. Dat maakt het ook "lastig". Op school zijn het modelleerlingen en we hebben haar tot vorige week ook altijd gewoon op school gekregen. Wat dat betreft sta ik ook in tweestrijd. VSO voelt heel drastisch maar de angst dat ze thuis komt te zitten is er ook.quote:Op zaterdag 31 augustus 2024 07:55 schreef Loj het volgende:
[..]
Ervaring als groep 8 juf…
Vooral, begin nu al met zoeken!
Kijk bijvoorbeeld in “de vo gids” er is online een hele fijne site.
Er zijn ook echt wel fijne vso scholen, juist gericht op ass. Hier in de buurt heb je er bijvoorbeeld een, kleine klas, dagelijks een op een contact met je mentor in het eerste jaar, maar wel het wisselen van klas en telkens een andere leerkracht. Maarja ik woon aan de andere kant van het land
Voor de overgang naar het vso is er vanuit school wel een andere procedure nodig, is er een arrangement? Dat maakt het wel gemakkelijker.
Maar kijk ook naar gewone vo scholen. Waar voelt zij zich het best. En dan gesprek aanvragen met de zorgcoördinator op die school. Hebben ze ontprikkelruimtes? Zijn er gesprekken mogelijk met de mentor etc. Ook veel middelbare scholen hebben mogelijkheden en dan is het de vraag wat het best past.
Tijdens een pauzetijd langs het schoolplein van een vo school rijden geeft vaak een eerlijke eerste indruk..
En de laatste tip die ik je mee geef..
Vraag naar ervaringen. Heeft de basisschool ervaringen met vso scholen? Kennissen uit de buurt? Bij de sport etc..
In ieder geval? Begin niet pas in januari, maar nu al
Oh dat is wel een hele stomme opmerkingquote:Op zaterdag 31 augustus 2024 10:55 schreef Troel het volgende:
Hoe dan ook, wat ik wilde zeggen: de basisschool vond het ook nodig om te zeggen dat hij zich op school THUIS voelde en thuis niet, want hij was op school zo voorbeeldig en thuis niet.
Bizar dit. Op school voelt hij zich dus juist NIET goed thuis omdat hij zich daar aanpast aan de norm. Thuis voelt hij zich wel veilig genoeg om dat los te laten en komt alles er uit.quote:Op zaterdag 31 augustus 2024 10:55 schreef Troel het volgende:
Ja, op school zijn ze modelleerlingen. Ik heb in groep 8 ook het gesprek gevoerd met school. Zij wilden jongste op svo hebben. Ik heb mijn poot stijf gehouden. Ik heb letterlijk gezegd tegen de docent en de IB-er: als jullie dat willen, dan hadden jullie al eerder moeten aangeven dat JULLIE handelingsonbekwaam zijn zodat we al veel eerder actie hadden kunnen ondernemen. Ze wilden ook niet meewerken aan plaatsing op een ass-school (daarvoor moest je havo hebben en hij kreeg mavo-havo). Dus hij is uiteindelijk in een gewone mavo-klas beland. Het eerste jaar was ruk, ondanks afspraken met school. Het tweede jaar kregen we een nieuwe zorgcoordinator en sindsdien gaat het super. We durven nu zelfs voorzichtig aan minderen van begeleiding te denken omdat het zo goed gaat.
Hoe dan ook, wat ik wilde zeggen: de basisschool vond het ook nodig om te zeggen dat hij zich op school THUIS voelde en thuis niet, want hij was op school zo voorbeeldig en thuis niet.
Vorig jaar heeft degene die het gesprek voerde hier gekeken of het voor 2 jaar kon, omdat ze volgend jaar 18 wordt, maar dat is om een of andere reden niet gelukt. Ik geloof niet dat onze gemeente daar heel enthousiast over is.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 22:13 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Indicatie voor jeugdzorg kan tegenwoordig ook 2 jaar of als je geluk hebt zelfs 3. Dat doen gemeentes vaak niet graag, maar er is ergens een brief van een staatssecretaris online te vinden, waarin die de gemeente vraagt om toch alsjeblieft meer met langere beschikkingen te werken als duidelijk is dat het om een weinig veranderende zorgvraag gaat.
Nadat ik mijn jeugdzorg consulent die vroeg heb gemaild lukte het ons eindelijk om een tweejarige te krijgen. Inmiddels al de tweede van die
Mijn oudste is niet thuis komen te zitten, maar zat er wel tegenaan.quote:Op zaterdag 31 augustus 2024 10:49 schreef Kyara het volgende:
[..]
Dankjewel voor je heldere bericht! Er is geen arrangement. Dat maakt het ook "lastig". Op school zijn het modelleerlingen en we hebben haar tot vorige week ook altijd gewoon op school gekregen. Wat dat betreft sta ik ook in tweestrijd. VSO voelt heel drastisch maar de angst dat ze thuis komt te zitten is er ook.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |