In de omgeving van Utrecht??? Laat me niet lachen, mijn opa kocht begin jaren '50 een enorm kleine jaren '30 rijtjeswoning in een gehucht in Friesland en dat was toen al meer dan Hfl 16.000,-...quote:Op zaterdag 2 maart 2024 12:49 schreef michaelmoore het volgende:
nee 16.000 gulden was de nieuwbouwprijs in 1955, in 1955 kostte een huis van beton 24.000 gulden
Het verandert allemaal nogal he?quote:mijn broer kocht het in 1967 voor ik meen 60,000 gulden
In 1977 een huis voor 110.000 gulden kopen... Jouw vriendin was directeur van de Nederlandsche Bank?quote:ik kocht in dezelfde straat in 1977 voor 110.000 gulden
mijn vader schold me verrot toen want ik had geen noemenswaardig inkomen , mijn vriendin wel
en verkocht in 1987 voor 137.000 gulden , en kocht een Premie A voor 148.000 gulden met 40.000 premie contante waarde
Dit is nu juist het cruciale punt. Toen jij 40 was kon je er ook redelijkerwijs van uitgaan dat die voordelen ook nog zouden bestaan op je 60e. Je streed voor het belang van de oudere in de wetenschap dat er ook een collectief belang was.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 12:34 schreef Cherni het volgende:
En ja ondanks dat ik 40 was heb ik altijd mee gestaakt om de ouderen regelingen te behouden omdat ik ooit ook van die regelingen gebruik kan maken. En nu ik de leeftijd heb, ben ik maar al te blij dat die regelingen nog bestaan.
MOET ??quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:05 schreef Cherni het volgende:
[..]
Ik betwijfel het. Ik zou in iedergeval niet willen ruilen met onze zzp postbode die ruim de 65 is gepasseerd en MOET werken om rond te komen op een normale manier.
Mijn vader kocht begin jaren '80 zijn eerste woning voor ik meen iets van 77.000 gulden in een gehucht in Friesland en daar moest hij als fabrieksarbeider in de vierploegendienst krom voor liggen...quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:03 schreef Cherni het volgende:
Lijkt mij ook niet te kloppen. Volgens mij en kijk ik even naar mijn ouders kochten hun eerste huis voor zo rond 65.000 gulden in 1971. En wat ik mij nog kon herinneren is dat zelfs mijn moeder zelf nog kon meewerken om rond te komen. Dat was dan niet fulltime.
Men heeft gewoon geen idee hoe het er vroeger aan toe ging. Ik heb ook geen idee waar dat romantische "alles kon op 1 salaris en het geld klotste tegen de plinten omhoog" vandaan is gekomen...quote:En in de tijd dat ik zou kunnen kopen als schoolverlater was een premie woning in de jaren eind jaren 80 130.000 voor premie A en 160.000 gulden voor een premie C. Voor een premie C verdiende ik te weinig en had geen spaargeld genoeg om dat te kunnen kopen en een premie A kon ook niet omdat mij dat niet gegund werd omdat mijn inkomen net iets te hoog was waardoor anderen voorrang kregen. Dus kocht ik mijn eerste woning en gelijk ook laatse woning voor 275.000 gulden net voor de eeuwwisseling. Ook dat was een behoorlijk bedrag in Limburg voor een uit de jaren 30 tussenwoning aan de rand van het centrum. En door de jaren heen opgeknapt.
Men vergeet ook de investeringen en onderhoud die je bij een eigen woning steeds hebt. Alsof het bij de koop van een huis ophoud en verder geen kosten maakt. Bovendien zit het vermogen in bakstenen. Het voordeel wat ik nu heb is de verwaarloosbare hypo. Tja na circa 35 jaar werken, sparen etc is het ook logica dat ik er beter bijzit dan een starter op uitzonderingen na. Er zullen vast jongeren zijn die mij uitlachen.
ja ik betaalde voor een hele kleine woning gebouwd in 1955 onder Utrecht een 110.000 guldenquote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:07 schreef AchJa het volgende:
[..]
In de omgeving van Utrecht??? Laat me niet lachen, mijn opa kocht begin jaren '50 een enorm kleine jaren '30 rijtjeswoning in een gehucht in Friesland en dat was toen al meer dan Hfl 16.000,-...
[..]
Het verandert allemaal nogal he?
[..]
In 1977 een huis voor 110.000 gulden kopen... Jouw vriendin was directeur van de Nederlandsche Bank?
Zelfs tot ruim in de jaren '80 was een huis van meer dan een ton in guldens vrijwel onhaalbaar voor de gemiddelde (fabrieks)arbeider.
Het gaat mij om dat 16.000 gulden geneuzel van je.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:16 schreef michaelmoore het volgende:
ja ik betaalde voor een hele kleine woning gebouwd in 1955 een 110.000 gulden
Dat was de nieuwbouwprijs in 1955 , voor een nieuwbouwhuisje met houten vloeren met plat dakquote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:17 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het gaat mij om dat 16.000 gulden geneuzel van je.
Jij niet nee. Zo lust ik er nog wel een paar. Ik heb alle respect voor ouderen en kom er net voor op als voor jongeren want ik heb ook kinderen waarvan ik hoop dat ze het prima gaan hebben.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
MOET ??
dat maak jij ervan
ik werk ook 5 dagen per week en ik moet niks
ik zou ook gerust postbode worden , lekker wandelen in de zon , veel mensen zien en geld toe krijgen
nee het hoeft niet,. als ik morgen 12 weken weg ga dan zeg ik dat en daaag, zoek het maar uitquote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:28 schreef Cherni het volgende:
[..]
Jij niet nee. Zo lust ik er nog wel een paar. Ik heb alle respect voor ouderen en kom er net voor op als voor jongeren want ik heb ook kinderen waarvan ik hoop dat ze het prima gaan hebben.
Maar als ouderen die zelf geprofiteerd hebben van hun aow, pensioen voorstander zijn om langer door te werken in combinatie met de aow leeftjdsverhoging dan ga ik met jongeren mee en kan ik mij de frustratie voorstellen.
Er is een groot verschil. Jij had dus met 65 jaar je aow en pensioen. En hoef je eigenlijk niets. Straks moeten jongeren wachten tot hun 70ste alvorens aow te krijgen dus moet je in principe.
Het gaat niet eens om werken,al werk je 80 uur per week op 80 jarige leeftijd. Mijn buurman ruim de 70 gepasseerd werkt ook nog. Maar sinds hij 65 werd gelijk aow, pensioen en salaris. Lekker lullen dan als je financieel de zekerheid hebt met aow en pensioen en je dus niet hoeft.
Dat het kwartje bij velen niet valt dat het niet om werken gaat maar financiële zekerheid op oudere leeftijd omdat je zwakker staat in de maatschappij als arbeider valt mij tegen.
Je snapt het schijnbaar nog niet. Als jongeren straks pas hun aow of pensioen krijgen boven de 70 is het voor een arbeider moeten. Of kun je zonder aow en pensioen zeggen daaag ik kom morgen niet. Heb ik het niet eens over de sollicitatie plicht etc.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:31 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee het hoeft niet,. als ik morgen 12 weken weg ga dan zeg ik dat en daaag
maar ik krijg wel een forse belastingaanslag ieder jaar , dat wel
mensen kunnen makkelijk doorwerken tot 70quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:35 schreef Cherni het volgende:
[..]
Je snapt het schijnbaar nog niet. Als jongeren straks pas hun aow of pensioen krijgen boven de 70 is het voor een arbeider moeten. Of kun je zonder aow en pensioen zeggen daaag ik kom morgen niet. Heb ik het niet eens over de sollicitatie plicht etc.
Gelul allemaal. Ik kan ook niet tot mijn 70ste werken op de manier zoals dat nu gaat. Praat je wel eens met een zzper in de schoonmaak? Ik ken er meer dan zat en die mogen blij zijn rond te komen wil zwijgen goed te kunnen sparen. Mbt salaris zou ik niet willen ruilen. En dan heb ik een notabebe nog een cao ook waarvan jij vind dat het onzin is.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
mensen kunnen makkelijk doorwerken tot 70
ze zijn lui tegenwoordig , gaan liever een jaartje weg
Maar als je ZZP er bent en je spaart zelf ( 30% van het belastbaar loon ) voor je pensioen op een geblokkeerde rekening dan kun je gaan wanneer jij dat wilt he
Bullshit.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:18 schreef michaelmoore het volgende:
Dat was de nieuwbouwprijs in 1955 , voor een nieuwbouwhuisje met houten vloeren met plat dak
een huis van gegoten beton die kostte toen 24.000 gulden
ja dat was toen zoquote:
Neen, in mijn omgeving bestond die ongekende weelde die jij schetst niet. Misschien ben ik van een andere generatie of liggen jouw roots in een omgeving van welgestelden.quote:
Heeft allemaal geen zin joh, die user betrekt alles op zichzelf.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:47 schreef Cherni het volgende:
[..]
Gelul allemaal. Ik kan ook niet tot mijn 70ste werken op de manier zoals dat nu gaat. Praat je wel eens met een zzper in de schoonmaak? Ik ken er meer dan zat en die mogen blij zijn rond te komen wil zwijgen goed te kunnen sparen. Mbt salaris zou ik niet willen ruilen. En dan heb ik een notabebe nog een cao ook waarvan jij vind dat het onzin is.
Nee, sinds de jaren 90 hebben ze schoonmakers, postbodes etc wijsgemaakt dat je eigen baas en manager bent en die flexibiliteit een zege voor iedereen is. Is dat niet geweldig. Het is prima dat een architect, chirurg, engineers, ondernemers, zwetsers etc zonder cao werken. Dat zijn prima beroepen met een dusdanig salaris dat je inderdaad beter zonder cao kunt werken. Over die groep heb ik het dus niet.
Dat dus.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 14:18 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Heeft allemaal geen zin joh, die user betrekt alles op zichzelf.
Ik wil m'n oude dag in Afrika slijten, dus dat kan iedereen doen. Ik kan vervroegd stoppen, dus anderen ook. Ik zou het wel leuk vinden om met andere bejaarden in een soort commune te wonen, dus dat is de oplossing. Enzovoort.
Klopt., maar zoals Jan rotmans zegtquote:Op vrijdag 1 maart 2024 10:50 schreef Gia het volgende:
Gisteren kwam op tv iets voorbij over het oplossen van vereenzaming achter de voordeur. Vooral bij alleenstaande ouderen.
Bejaardenhuizen terug!? Dan hebben ze gezelschap aan elkaar, levert woningen op. Win - win.
https://www.parlement.com/id/vj46fcrjfu8n/m_j_martin_van_rijn
[..]
Iedereen die geen eigen land heeft om voor zichzelf het benodigde voedsel te verbouwen moet werken, anders krijgt men van de ondernemers geen voedzaam voedsel.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 13:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
MOET ??
dat maak jij ervan
ik werk ook 5 dagen per week en ik moet niks
ik zou ook gerust postbode worden , lekker wandelen in de zon , veel mensen zien en geld toe krijgen
Beter appartementencomplexen van zo'n 40 woningen, met gezamenlijke huiskamer/eetzaal en beweegtuin.quote:Op zaterdag 2 maart 2024 15:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Klopt., maar zoals Jan rotmans zegt
we moeten niet terug naar vroeger met bejaardenhuizen van 300 personen met een directeur , management en administratie,
Maar vooruit naar vroeger, naar ouderen communities van 50 kleine huisjes met gezamenlijke tuin en huiskamer waar men elkaar helpt en inderdaad kan wonen tot de dood
Dan komt de door- en uitstroom weer op gang en komen er grote eengezinswoningen leeg
En dat kan heel goed in weilanden gebouwd worden , dat hoeft liever niet in de stad
O ja en dan ben jij directeur zekerquote:Op zaterdag 2 maart 2024 15:29 schreef Gia het volgende:
[..]
Beter appartementencomplexen van zo'n 40 woningen, met gezamenlijke huiskamer/eetzaal en beweegtuin.
De zorg die deze mensen nu al krijgen, kan dan ook gecentraliseerder geregeld worden. 2 Verzorgenden per 8 uur dienst is voldoende, verder een activiteiten begeleider en 2 man personeel in de keuken. Tuin kan onderhouden worden door de gemeente, omdat dat in principe openbaar groen is.
Dit is veel goedkoper dan hoe het nu geregeld is met zorg aan huis, tafeltje dek je enz....
quote:Dé oplossing zit in luxe bejaardentehuizen; ofwel woonomgevingen waar ouderen gezamenlijk wonen.
Want, denkt u maar mee: Zij kunnen elkaar dan verzorgen.
Dat is ook een vorm van blijven werken na pensioendatum - waar ik zo’n voorstander van ben -, ook vrijwilligerswerk is immers werk.
Inkomen hoeft niet, zij hebben - zoals vorige week geconstateerd - voldoende pensioen.
Het gevolg is minder zorgkosten, immers de ouderen verzorgen elkaar.
En er is minder personeel nodig. En het is nog gezellig ook.
Vrije woningen
Daarnaast komen er dan woningen vrij en kan er doorgestroomd worden op de woningmarkt.
Veel ouderen willen echt wel verhuizen, maar niet naar een bejaardenflatje uit de jaren ’70.
De meeste ouderen die onder erbarmelijke omstandigheden gewerkt hebben en de pensioenleeftijd gehaald hebben, zijn volgens mij dolgelukkig dat zij geen plichten meer hebben, ook al zullen zij er waarschijnlijk nooit heel lang van kunnen genieten.quote:Op zondag 3 maart 2024 14:17 schreef michaelmoore het volgende:
Dat is ook een vorm van blijven werken na pensioendatum - waar ik zo’n voorstander van ben -, ook vrijwilligerswerk is immers werk.
Inkomen hoeft niet, zij hebben - zoals vorige week geconstateerd - voldoende pensioen.
nou nou , erbarmelijk , ha haquote:Op zondag 3 maart 2024 15:37 schreef torentje het volgende:
[..]
De meeste ouderen die onder erbarmelijke omstandigheden gewerkt hebben en de pensioenleeftijd gehaald hebben, zijn volgens mij dolgelukkig dat zij geen plichten meer hebben, ook al zullen zij er waarschijnlijk nooit heel lang van kunnen genieten.
Iemand van de bovenklasse heeft natuurlijk nooit last gehad van erbarmelijke omstandigheden. Dat snap ik ook wel.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |