En zo kloten we lekker verder en verandert er niets in Bureaucratisch belastingdienst land...quote:Op dinsdag 9 maart 2021 11:00 schreef ikweethetookniet het volgende:
'Burgers onder bestaansminimum door Belastingdienst'
De Belastingdienst past niet uit eigen beweging de beslagvrije voet toe bij de verrekening van toeslagen. Het kan daarom voorkomen dat burgers onder het bestaansminimum terechtkomen.
Mensen raken in grote problemen als de beslagvrije voet niet wordt gerespecteerd.
Daarvoor waarschuwt de Landelijke Organisatie Sociaal Raadslieden (LOSR). Zij roepen staatssecretaris Alexandra van Huffelen van Financin op om dit zo snel mogelijk alsnog te regelen.
De invoering van de Wet vereenvoudiging beslagvrije voet zou moeten voorkomen dat burgers nog onder de beslagvrije voet - het bestaansminimum - terechtkomen.
Bestaansminimum
Schuldeisers mogen niet aan het deel van het inkomen van een schuldenaar komen dat diegene echt nodig heeft voor zijn of haar levensonderhoud. Dit is afhankelijk van de gezinssamenstelling, maar meestal even hoog als een bijstandsuitkering. Op de website van het Juridisch Loket kun je je beslagvrije voet berekenen.
https://www.uwbeslagvrijevoet.nl/controleren-beslagvrije-voet![]()
Burgers die door een invordering onder het bestaansminimum terecht dreigen te komen, moesten tot voor kort zelf aan de bel trekken. Sinds januari 2021 zou hier verandering in moeten zijn gekomen, maar volgens de LOSR is dat nog niet op orde.
Geldstress
,,Het aanleveren van de benodigde gegevens om de beslagvrije voet te berekenen was in praktijk voor veel mensen een probleem. Wetenschappelijk onderzoek over schaarste, geldstress en beperkt 'doenvermogen' bevestigde dit beeld. Mensen willen wel, maar knnen niet", zegt Andr Moerman voorzitter signaleringscommissie LOSR.
De instantie wil dat de fiscus de wet toepast en bij verrekening van toeslagen de beslagvrije voet proactief toepast. Een verzoek om een persoonlijke betalingsregeling moet volledig en met terugwerkende kracht worden toegepast. Ook moeten burgers en de medewerkers van de Belastingtelefoon beter worden voorgelicht over de beslagvrije voet.
https://www.telegraaf.nl/(...)door-belastingdienst
Leuker kunnen ze het niet maken, wel makkelijker
Wat een klerelijers
quote:Op maandag 26 februari 2024 19:53 schreef ikweethetookniet het volgende:
Wat gaat er nu gebeuren?
Waar wil je het van weten achter de schermen of voor de schermen
Achter:
• Hoop gegrinnik dat ze er mee weg weten en wisten te komen
• idem dat burgers zelf de schade moet ophoesten
• Deloitte geruststellen dat ze opdrachten voor idiote dingen blijven ontvangen voor woekertarieven
• Complimenten aan de advocaten en hun voorlichters om de boel kleiner te maken
• Bonus betalen van ons geld aan bovengenoemde
• Verantwoordelijken wegpromoveren met zwijgclausule in hun contract
Voor
• Lessen trekken
• Geen schuldigen aanwijzen
• Schuld ook bij andere leggen zoals media
• Moeilijk in camera kijken
• Roepen dat het zo moeilijk is om bekwame mensen te vinden
• dus wat er zit niet ontslaan
• Aan talkshows vanavond loopjongens sturen om de boel te bagetalisseren
• Zondag bij WNL Rick Nieman vast reserveren voor Nijpels en cs om het te bagetalisseren
• Nieuwsuur verbieden om er iets over te zeggen of te veroordelen
Komt dit bekend voor
quote:Op maandag 26 februari 2024 20:08 schreef ikweethetookniet het volgende:
Esther Bakker afdelingshoofd Bezwaar en Beroep bij het directoraat-generaal Toeslagen
Esther Bakker is met terugwerkende kracht per 1 januari 2024 benoemd tot afdelingshoofd Bezwaar en Beroep bij de directie Toeslagen van het directoraat-generaal Toeslagen bij het ministerie van Financin.
Het directoraat-generaal Toeslagen (DG Toeslagen) zorgt ervoor dat vitale voorzieningen als wonen, medische zorg en zorg voor kinderen voor burgers betaalbaar zijn door middel van toeslagen. Deze taak omvat meer dan alleen het bepalen van het recht op en de hoogte van toeslagen; het draait om het aansturen van massale processen, het controleren van de rechtmatigheid, het verlenen van dienstverlening met waar nodig persoonlijk maatwerk. De organisatie maakt hierbij een ingrijpende transitie door, waarbij de burger centraal staat in alles wat het DG Toeslagen doet.
Als afdelingshoofd Bezwaar en Beroep is Esther verantwoordelijk voor de juiste en tijdige behandeling van bezwaarschriften, herzieningsverzoeken en ingebrekestellingen die zijn ingediend bij de directie Toeslagen. De uitdaging is hierbij om de burger zo optimaal dienstverlenend tegemoet te treden en de ´menselijke maat´ toe te passen. Als leidinggevende wordt van Esther verwacht dat zij medewerkers op een verbindende en inspirerende wijze meeneemt in de visie en missie van Toeslagen en hen enthousiast maakt om continue te willen verbeteren.
[..]
. In 2021 is Esther via een leerwerkplek gestart als afdelingshoofd Bezwaar bij de directie Toeslagen. In deze functie was zij al verantwoordelijk voor onder andere de afhandeling van bezwaarschriften, herzieningsverzoeken en ingebrekestellingen. Deze ervaring komt haar goed van pas nu de teams Beroep aan de afdeling Bezwaar zijn toegevoegd. Esther heeft Rechten gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Leiden.
Coert Kleijwegt, algemeen directeur Toeslagen : “Ik ben blij met de benoeming van Esther. Zij is gedreven, betrokken, heeft oog voor de medewerkers, geeft ruimte maar neemt ook beslissingen waar nodig. Ik heb er alle vertrouwen in dat Esther de uitdaging om de burger zo optimaal dienstverlenend tegemoet te treden verder zal brengen.”
Esther Bakker: “Ik vind het een goede ontwikkeling dat de afdelingen Bezwaar en Beroep zijn samengevoegd bij de directie Toeslagen. Dat gaat ons helpen om de mensen die recht hebben op een toeslag nog beter van dienst te kunnen zijn. Ik ben er trots op dat ik daar een bijdrage aan mag leveren.”
De benoeming is tot stand gekomen via de algemene procedure voor functies binnen de Algemene Bestuursdienst. Deze vacature is niet opengesteld, want er was snel iemand nodig en
[..]
https://www.algemenebestu(...)t-generaal-toeslagen
Dit bedoelde ik dus
12 jaar gewerkt bij toeslagen en gigantische puinhoop van gemaakt
net even voor rapport weg gepromoveerd, zonder concurrentie want ze was zo geschikt![]()
Gierend incompetent en aansprakelijk maar ze weet teveel
er zijn heel veel stiekeme dictators in nederlandquote:Op maandag 26 februari 2024 20:12 schreef ikweethetookniet het volgende:
Vorige topic: NWS / Belastingdienst toeslagaffaire #9:Nlandse overheid vijand van het volk werd gesloten met weer een nieuwe misstand:
[..]
En zo kloten we lekker verder en verandert er niets in Bureaucratisch belastingdienst land...
Lijkt mij niet meer dan logisch dat je de aansturing van bezwaar & beroep bij elkaar belegd.quote:
Henk Kamp is toch wel de grootste pisvlek van de VVD samen met Gerrit Zalmquote:
Vergeet Rutte en Jorritsma nietquote:Op dinsdag 27 februari 2024 17:46 schreef Cupfighter het volgende:
Henk Kamp is toch wel de grootste pisvlek van de VVD samen met Gerrit Zalm
Stelletje bloedzuigers
quote:Op maandag 26 februari 2024 21:39 schreef kaputwiehund het volgende:…
Lijkt mij niet meer dan logisch dat je de aansturing van bezwaar & beroep bij elkaar belegd.
Euh Toeslagen procedeert bij de bestuursrechter, en die velt een oordeel, maar iemand zal Toeslagen als verweerder moeten vertegenwoordigen.quote:Op maandag 4 maart 2024 17:20 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]![]()
![]()
Verschil bezwaar en beroep
Het grote verschil tussen beide procedures zit in de behandelaar van het proces. Bij bezwaar behandelt het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen het proces. Administratief beroep wordt aangevoerd bij een ander bestuursorgaan.
Daarom is het dus juist niet handig en verboden maar kartel maffia doet alles om de burger te naaien
Rechter verdacht van foutief tekenenquote:Op maandag 4 maart 2024 19:51 schreef kaputwiehund het volgende:
...Nu heb inmiddels wel door dat je ook die rechter niet onafhankelijk zult vinden.
quote:Discriminerende ambtenaren kunnen vanaf nu vervolgd worden, wat zijn de gevolgen? 'Gevoel van onschendbaarheid verdwijnt'
05-03-2024 17:31
Veiligheid en recht
Auteur: Petra Gaffke
Het is zo makkelijk h, doen ze niks omdat ze eerst alles in kaart willen brengen voor ze uitbetalen, staat het land in brand WANT DE SLACHTOFFERS MOETEN GEHOLPEN WORDEN !!1!11!!! en zwichten ze dan voor de druk en gaan ze (te) snel uitbetalen ER WORDEN MENSEN BETAALD DIE NIET BETAALD HOREN TE WORDEN KUNNEN ZE NOU HELEMAAL NIKSquote:Op woensdag 6 maart 2024 19:19 schreef ikweethetookniet het volgende:
Niets te maken met toeslagenaffaire, toch duizenden euro's op rekening: ‘Absurd’
Stiefkinderen van gedupeerden in de toeslagenaffaire die helemaal niets van de ellende hebben meegekregen, krijgen schadevergoedingen van duizenden euro’s uitbetaald. En dat geld wordt gewoon uitgekeerd ondanks hun bezwaren. ,,Ik snap nou wel waarom ik zo veel belasting moet betalen.”
https://www.ad.nl/binnenl(...)ing-absurd~a920f137/
Kunnen ze dan echt helemaal niets goed doen daar![]()
![]()
VAN ONZE BELASTING CENTEN!!!!quote:Op woensdag 6 maart 2024 19:19 schreef ikweethetookniet het volgende:
Niets te maken met toeslagenaffaire, toch duizenden euro's op rekening: ‘Absurd’
Stiefkinderen van gedupeerden in de toeslagenaffaire die helemaal niets van de ellende hebben meegekregen, krijgen schadevergoedingen van duizenden euro’s uitbetaald. En dat geld wordt gewoon uitgekeerd ondanks hun bezwaren. ,,Ik snap nou wel waarom ik zo veel belasting moet betalen.”
https://www.ad.nl/binnenl(...)ing-absurd~a920f137/
Kunnen ze dan echt helemaal niets goed doen daar![]()
![]()
Het zou ook raar zijn als ze op aangeven van een (stief)moeder de kinderen niet zouden uitbetalen. Volgens de regels heeft het kind er recht op, dus als iemand er vanaf kan zien is dat waarschijnlijk enkel het kind zelf, niet anderen in de omgeving met een mening. En ja, in deze gevallen lijken de kinderen er geen last van te hebben ondervonden, maar er zullen vast ook kinderen zijn die er wel last van hadden dat de nieuwe stiefmama/papa schulden had en in de stress zat, ook al leerden ze die pas kennen na het feitelijke jaar waarvan men de toeslag moest terugbetalen.quote:Op woensdag 6 maart 2024 19:37 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Het is zo makkelijk h, doen ze niks omdat ze eerst alles in kaart willen brengen voor ze uitbetalen, staat het land in brand WANT DE SLACHTOFFERS MOETEN GEHOLPEN WORDEN !!1!11!!! en zwichten ze dan voor de druk en gaan ze (te) snel uitbetalen ER WORDEN MENSEN BETAALD DIE NIET BETAALD HOREN TE WORDEN KUNNEN ZE NOU HELEMAAL NIKS
Wat moet het makkelijk zijn om gewoon alleen maar vrijblijvend je onderbuik leeg te laten lopen en overal op te kankeren
Dat weet je dus alleen als je het zaak voor zaak, op maat gaat bekijken. Maar daar spreekt de onderbuik ook weer schande van want dat duurt allemaal te lang.quote:Op woensdag 6 maart 2024 20:13 schreef egeltje1985 het volgende:
[..]
Het zou ook raar zijn als ze op aangeven van een (stief)moeder de kinderen niet zouden uitbetalen. Volgens de regels heeft het kind er recht op, dus als iemand er vanaf kan zien is dat waarschijnlijk enkel het kind zelf, niet anderen in de omgeving met een mening. En ja, in deze gevallen lijken de kinderen er geen last van te hebben ondervonden, maar er zullen vast ook kinderen zijn die er wel last van hadden dat de nieuwe stiefmama/papa schulden had en in de stress zat, ook al leerden ze die pas kennen na het feitelijke jaar waarvan men de toeslag moest terugbetalen.
Ja precies, daarom worden er standaard bedragen uitbetaald en niet op maat.quote:Op woensdag 6 maart 2024 20:15 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Dat weet je dus alleen als je het zaak voor zaak, op maat gaat bekijken. Maar daar spreekt de onderbuik ook weer schande van want dat duurt allemaal te lang.
En maar roepen dat het zo complex is op tv door Ruttequote:Op woensdag 6 maart 2024 20:16 schreef egeltje1985 het volgende:
Ja precies, daarom worden er standaard bedragen uitbetaald en niet op maat.
quote:In de nieuwste aflevering van Op Z’n Kop gaan Marianne Zwagerman en Rick van Velthuysen in gesprek met voormalig SP-Kamerlid Renske Leijten.
Renske, samen met Pieter Omtzigt en Farid Azarkan, vocht tegen het onrecht dat de Toeslagenouders werd aangedaan. Om die reden wordt het recent gepubliceerde rapport van de parlementaire enqutecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening uitvoerig besproken.
Wat moet er gebeuren om dezelfde fouten in de toekomst te voorkomen?
Commissievoorzitter Michiel van Nispen waarschuwde eerder deze week al: "Het kan morgen weer gebeuren."
Het jaarverslag is te lezen op de website van de organisatie (pdf).quote:Verder stelt de BAC in het jaarverslag dat de onafhankelijke rechtsbescherming van de ouders onder druk staat omdat zij niet langer terecht kunnen bij de BAC als zij bezwaren hebben tegen een zogenoemde 'Eerste toets besluit' van de UHT.
Zo hou je dus geschikte mensen die schoon schip willen maken buiten de deurquote:Deze vacature is niet opengesteld omdat de oude functie en nieuwe functie zijn samengevoegd en er was al sprake van een geschikte waarnemende kandidaat.
de overheid moet ophouden met die toeslagen , en niet alles nog steeds maar groter makenquote:Op woensdag 13 maart 2024 14:27 schreef ikweethetookniet het volgende:
En weer een paardenlul die helemaal niets kan en verantwoordelijk was omhoog gepromoveerd
Marcel de Graaf is met terugwerkende kracht per 1 januari 2024 benoemd tot directeur Mensen, Middelen en Communicatie bij Dienst Toeslagen bij het ministerie van Financin.
Marcel de Graaf
Dienst Toeslagen zorgt ervoor dat vitale voorzieningen als wonen, medische zorg en zorg voor kinderen voor burgers betaalbaar zijn door middel van toeslagen. Deze taak omvat meer dan alleen het bepalen van het recht op en de hoogte van toeslagen; het draait om het aansturen van massale processen, het controleren van de rechtmatigheid, het verlenen van dienstverlening met waar nodig persoonlijk maatwerk. De organisatie maakt hierbij een ingrijpende transitie door, waarbij de burger centraal staat in alles wat de Dienst Toeslagen doet.
Als directeur Mensen, Middelen en Communicatie is Marcel verantwoordelijk voor een directie die rijksbreed en departementaal beleid doorvertaalt en toepasbaar maakt voor Dienst Toeslagen, zodat management en medewerkers hun werkzaamheden zo optimaal mogelijk kunnen doen. De focus ligt hierbij op de veranderopgave om door te ontwikkelen tot een lerende organisatie met een sterke drijfveer gericht op de best mogelijke dienstverlening voor burgers, met een effectieve en efficinte inzet van de beschikbare mensen en middelen om de doelstellingen van Dienst Toeslagen te kunnen realiseren.
Marcel heeft verschillende managementfuncties vervuld bij de ministeries van OCW, Justitie en Financin. In de periode januari 2023 tot juni 2023 werden alle bedrijfsvoeringsactiviteiten van de Dienst Toeslagen bij Marcel belegd. Sinds juli heeft hij als waarnemend directeur de volledige verantwoordelijkheid voor de directie Mensen, Middelen en Communicatie en heeft hij zichtbare resultaten geboekt om de veranderopgave verder te brengen. Marcel heeft Bestuurskunde gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Leiden en de Erasmus Universiteit Rotterdam.
Ditte Hak, directeur-generaal Dienst Toeslagen: “"Ik ben blij dat Marcel zijn goede werk voor Dienst Toeslagen officieel voortzet als directeur Mensen, Middelen en Communicatie. Hij heeft in de afgelopen periode laten zien continu gericht te zijn op de omvangrijke transitie van de Dienst Toeslagen, zoals in het licht van de doorontwikkeling van de Herstelorganisatie, en de belangrijke veranderopgave om een lerende organisatie te worden met een sterke drijfveer gericht op de best mogelijke dienstverlening voor burgers, met een effectieve en efficinte inzet van mensen, middelen en communicatie.”
Marcel de Graaf : “Het gaf me de afgelopen jaren voldoening om samen met anderen Dienst Toeslagen te veranderen van alleen een efficinte uitvoeringsorganisatie naar een maatschappelijk dienstverlener. Het effect van ons harde werken voor dat doel wordt zowel voor de medewerkers als voor de burgers steeds zichtbaarder. En daar blijf ik me als directeur Mensen, Middelen en Communicatie graag voor inzetten.”
De benoeming is tot stand gekomen via de algemene procedure voor functies binnen de Algemene Bestuursdienst.
[..]
Zo hou je dus geschikte mensen die schoon schip willen maken buiten de deur
https://www.algemenebestu(...)bij-dienst-toeslagen
De overheid moet eens ophouden met al die toeslagen , de overheid is sinterklaas nietquote:Op woensdag 6 maart 2024 20:16 schreef egeltje1985 het volgende:
[..]
Ja precies, daarom worden er standaard bedragen uitbetaald en niet op maat.
Wel knap van die meneer om zoveel onzin in 1 tweet te verkondingen.quote:
Het is dan ook een veroordeelde crimineel. Die praatzanger Kafka. Durft niet eens meer in NL te komen.quote:Op donderdag 14 maart 2024 06:23 schreef manny het volgende:
[..]
Wel knap van die meneer om zoveel onzin in 1 tweet te verkondingen.
En Rutte is geen crimineelquote:Op donderdag 14 maart 2024 08:44 schreef capricia het volgende:
Het is dan ook een veroordeelde crimineel. Die praatzanger Kafka. Durft niet eens meer in NL te komen.
Als staatsecretaris artikel 1 van de grondwet overtreden, best knapquote:In artikel 1 van de Grondwet staat dat iedereen die zich in Nederland bevindt in gelijke gevallen gelijk moet worden behandeld. Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht, handicap, seksuele gerichtheid of op welke grond dan ook, mag niet.
Pikmeer en Volkel arresten (en achterliggende wetgeving) moeten herzien worden, die strafrechtelijke immuniteit is grotendeels fucking bullshit.quote:Op donderdag 14 maart 2024 12:24 schreef Weltschmerz het volgende:
De strafwetgever: De ambtenaar die in de uitoefening van zijn bediening....
De met goddelijke wijsheid beklede rechterlijk macht: Ambtenaren hebben strafrechtelijke immuniteit in de uitoefening van hun bediening.
Qua wetsystematische wetsinterpretatie was dat natuurlijk weer eens broddelwerk, de morele component en die van integer bestuur is veel belangrijker. Een ambtenaar moet af en nee zeggen, omdat die de staat en dus de burger dient en niet de leidinggevende laat staan de politicus. Dat ambtenaren de wet gehoorzamen, ook boven leidinggevenden, is de kern van de rechtsstaat.quote:Op donderdag 14 maart 2024 12:28 schreef probeer het volgende:
[..]
Pikmeer en Volkel arresten (en achterliggende wetgeving) moeten herzien worden, die strafrechtelijke immuniteit is grotendeels fucking bullshit.
Inderdaad politiek gestuurd dusquote:Op donderdag 14 maart 2024 12:28 schreef probeer het volgende:
Pikmeer en Volkel arresten (en achterliggende wetgeving) moeten herzien worden, die strafrechtelijke immuniteit is grotendeels fucking bullshit.
Recent artikel wel..quote:Op donderdag 14 maart 2024 11:29 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
En Rutte is geen crimineel
quote:
En, is ie al veroordeeld?quote:Op donderdag 14 maart 2024 14:50 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]![]()
Geen verstand van zaken gespot hier
Proces is al geweest bewijs ligt er al
OM nu aan zet, h dat is toevallig politiek aangestuurd
Daarom gaat deze onzin met die randdebielen maar door en door
Geen dwangsomquote:De Staat moet zich, zo vindt de rechter, aan zijn eigen regels houden. Dat betekent dat de geluidshinder zoals die nu is, niet kan bestaan. Hoe de Staat dat gaat doen, is aan Den Haag. Ook moet de Staat zorgen voor een adequate rechtsbescherming van alle Nederlanders die hinder ondervinden van de herrie van Schiphol. Dat was jarenlang onvoldoende het geval.
Terug naar tekentafelquote:De rechter vindt dat de Staat dat bij het luchtvaartbeleid stelselmatig niet heeft gedaan. Bovendien werd de ruimte die vrij kwam door stillere vliegtuigen en betere vliegroutes niet gebruikt om omwonenden te ontzien, maar om meer te vliegen, stelde de rechter.
Dat er geen dwangsom wordt opgelegd, is opvallend. Dat erkent ook de rechter, zeker aangezien de Staat zich in recente rechtszaken rond Schiphol niet aan de zijde van de omwonenden bevond. „In ieder ander geval zou een dwangsom worden opgelegd”, aldus de rechter, die er echter op wees dat de Staat zich altijd houdt aan een veroordeling en dat ook hoort te doen in een democratische rechtsstaat.quote:Het aantal geluidsgehinderden en slaapgestoorden mocht na het LVB2004 niet stijgen, maar dat gebeurde toch.
Het was de bedoeling dat er 200 miljoen aan fraude zou worden opgespoord aan de hand van die lijsten met buitenlandse namenquote:De afhandeling van de toeslagenaffaire is vastgelopen.
Er hebben zich in totaal 68.376 mensen als slachtoffer gemeld.
Na een eerste beoordeling zijn daarvan zo'n 34.000 als gedupeerde erkend. Daarvan is het merendeel via de zogeheten Catshuisregeling 30.000 euro uitgekeerd.
Wie behalve te veel teruggevorderde toeslagen aanvullende schade heeft, krijgt een zogeheten 'integrale beoordeling'.
En daarmee begint het wachten. Voor de beoordeling is de gemiddelde wachttijd 307 dagen, stelde de Auditdienst Rijk onlangs vast.
De behandeling duurt vervolgens gemiddeld 207 dagen.
Wie tegen de uitkomst bezwaar maakt, moet vervolgens langer dan een jaar wachten en dan nog eens bijna een jaar tot het is behandeld.
quote:Vanwege de schaarste op de arbeidsmarkt is het bovendien moeilijk om voldoende juridische medewerkers binnen te halen.
Intussen lopen de kosten van de operatie op. Voor het herstel van schade is inmiddels 7 miljard euro begroot.
and counting!quote:Op dinsdag 26 maart 2024 22:24 schreef ikweethetookniet het volgende:
7 miljard schade veroorzaakt en onnoemelijk leed voor 200 miljoen aan fraude
En niemand in de gevangenis
Het is een schande![]()
https://www.linkedin.com/(...)tm_medium=member_iosquote:
quote:Een podcast over een ongemakkelijk onderwerp: de compensatieregeling voor gedupeerden van de
toeslagenaffaire.
Vier jaar geleden zou de compensatie van gedupeerden van de toeslagenaffaire nog zo'n 500 miljoen euro kosten, inmiddels dreigt de begroting richting de 10 miljard euro te gaan. Er werken straks 2.350 FTE bij de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen, dat is ongeveer vier keer meer dan er in 2013 bij de hele Belastingdienst/Toeslagen werkten.
Het is misschien geen populaire boodschap, maar het is echt tijd voor een contracylisch geluid: de definitie van gedupeerde is zo ver opgerekt, dat het weinig meer te maken heeft met 'de toeslagenaffaire' zoals de meeste mensen het begrijpen. Zoals we tien jaar geleden iedereen die een foutje maakte behandelde als een fraudeur, zo zijn we nu naar de minste aanleiding aan het zoeken om gigantische bedragen over te maken aan vermeende slachtoffers.
Hoe valt nog te verdedigen dat een kind van iemand die ooit een botte brief van de Belastingdienst kreeg (inmiddels reden om als 'gedupeerde' aangemerkt te worden) meer compensatie ontvangt (10.000 euro) dan iemand die jarenlang is misbruikt in de jeugdzorg (5.000 euro)?
Niet alleen zijn we bizarre bedragen aan het uitkeren aan mensen die daar geen recht op zouden moeten hebben, maar we zijn daardoor ook de speld van echte gedupeerden kwijtgeraakt in de enorme hooiberg van niet of nauwelijks gedupeerden.
Omdat de politiek verzaakt grenzen te stellen en uitvoerbaarheid mee te wegen zijn we nu miljarden verder en moeten echte gedupeerden alleen maar langer wachten.
Op naar de volgende parlementaire enquete...
quote:Voor elke euro aan uitgekeerde schadevergoeding maakte het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) 78 cent aan kosten, zo blijkt uit het vrijdag verschenen jaarverslag. In 2022 ging het nog om 62 cent.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://fd.nl/politiek/15(...)r-uitzonderlijk-jaar
Zoek de verschillen met toeslag affaire, helemaal niets gewoon modus operandi om te![]()
quote:Op zaterdag 13 april 2024 11:13 schreef ikweethetookniet het volgende:
Uitvoeringskosten schadeherstel Groningen stijgen door ‘uitzonderlijk jaar’
Het bedrag aan uitgekeerde vergoedingen voor schade door de Groningse gaswinning is in 2023 gedaald, terwijl de uitvoeringskosten zijn gestegen.
[..]![]()
Wanneer ga je nou zelf de politiek in om al die ellende op te lossen? Jij weet blijkbaar hoe het allemaal wel moet, dus stel jezelf beschikbaar!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://fd.nl/politiek/15(...)r-uitzonderlijk-jaar
Zoek de verschillen met toeslag affaire, helemaal niets gewoon modus operandi om te
Ik ga niet met corrupte randdebielen zonder verantwoording besef in een kamer zittenquote:Op zaterdag 13 april 2024 12:07 schreef mcmlxiv het volgende:
Wanneer ga je nou zelf de politiek in om al die ellende op te lossen? Jij weet blijkbaar hoe het allemaal wel moet, dus stel jezelf beschikbaar!
Dan blijf je lekker janken en verder niets doen en daarmee medeverantwoordelijk voor alle misstanden.quote:Op zaterdag 13 april 2024 12:23 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Ik ga niet met corrupte randdebielen zonder verantwoording besef in een kamer zitten
Nee, anderen wakker maken dat we bestuurd worden door prutsers met eigen belang en het ons verkocht wordt als goud door prietpraat van woordvoerders.quote:Op zaterdag 13 april 2024 13:48 schreef mcmlxiv het volgende:
Dan blijf je lekker janken en verder niets doen en daarmee medeverantwoordelijk voor alle misstanden.
Anoniem klagen aan de zijlijn dus. Laf en zogenaamd betrokken dus zonder zelf een stapje extra te zetten. En voor jouw soort zouden politici zich moeten verantwoorden?quote:Op zaterdag 13 april 2024 15:31 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Nee, anderen wakker maken dat we bestuurd worden door prutsers met eigen belang en het ons verkocht wordt als goud door prietpraat van woordvoerders.
Kabinet trekt miljarden extra uit voor asielopvang en herstel toeslagenaffairequote:Verder gaat het kabinet extra geld vrijmaken voor de ouders en kinderen die zijn getroffen door het toeslagenschandaal.
Verantwoordelijkheid is voor bestuurders en politici dan ook onbekend. Gewoon de waan van de dag volgen,wat doen zonder visie gevuld met populisme en kritiek als ongewenst bestempelen. Waarom zou je ook niet van de war on fraud gaan naar het gooien van geld dat grotendeels naar adviseurs en ingehuurde pseudo ambtenaren gaat.quote:Op woensdag 6 maart 2024 19:37 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Het is zo makkelijk h, doen ze niks omdat ze eerst alles in kaart willen brengen voor ze uitbetalen, staat het land in brand WANT DE SLACHTOFFERS MOETEN GEHOLPEN WORDEN !!1!11!!! en zwichten ze dan voor de druk en gaan ze (te) snel uitbetalen ER WORDEN MENSEN BETAALD DIE NIET BETAALD HOREN TE WORDEN KUNNEN ZE NOU HELEMAAL NIKS
Wat moet het makkelijk zijn om gewoon alleen maar vrijblijvend je onderbuik leeg te laten lopen en overal op te kankeren
Ze voelen zich verantwoordelijk als dat zo uitkomtquote:Op maandag 15 april 2024 14:18 schreef Origami94 het volgende:…
Verantwoordelijkheid is voor bestuurders en politici dan ook onbekend.
Gelukkig gaan we bezuinigen op de NPO en de commercilen het laten overnemen vanwege "overheadkosten" (zie te kritische "linkse" journalisten)quote:Op maandag 15 april 2024 14:36 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Vervolgens worden er commissies, werkgroepen etc geformeerd, waar dan het grootste deel van het geld aan de overhead wordt uitgegeven ipv aan de mensen voor wie het bedoeld is. Dit is in Groningen ook gebeurd, dagblad van het noorden heeft daar hele reeks van artikelen over gehad.
kritisch bij journalisten van de NPO is vrijwel hetzelfde kritisch als dat wat complottheorieaanhangers als kritisch benoemen. Waar waren die kritische NPO journalisten bij jaren, ja decennialang durende misstanden van de PO?quote:Op maandag 15 april 2024 15:29 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Gelukkig gaan we bezuinigen op de NPO en de commercilen het laten overnemen vanwege "overheadkosten" (zie te kritische "linkse" journalisten)
In een reeks verhalen van RTL Nieuws en Trouw is afgelopen anderhalf jaar de toeslagenaffaire stukje bij beetje aan het licht gekomen. Duidelijk werd dat intern bij de Belastingdienst al jaren bekend is dat de fraudejacht onschuldige slachtoffers maakte. De vraag is in hoeverre ook de politieke leiding hiervan op de hoogte was.quote:Op maandag 15 april 2024 16:19 schreef Jan_Onderwater het volgende:
....Waar waren die kritische NPO journalisten bij jaren, ja decennialang durende misstanden van de PO?
De wet van Pournelle:quote:Op maandag 15 april 2024 14:36 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Vervolgens worden er commissies, werkgroepen etc geformeerd, waar dan het grootste deel van het geld aan de overhead wordt uitgegeven ipv aan de mensen voor wie het bedoeld is. Dit is in Groningen ook gebeurd, dagblad van het noorden heeft daar hele reeks van artikelen over gehad.
Jep, en het merkwaardige is dat mensen die geen deel uitmaken van die burocratie en menen dat de overheid alls moet regelen dit absoluut niet willen inzienquote:Op maandag 15 april 2024 20:11 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De wet van Pournelle:
In elke bureaucratie krijgen de mensen die toegewijd zijn aan het voordeel van de bureaucratie zelf altijd de controle, en degenen die toegewijd zijn aan de doelen die de bureaucratie geacht wordt te bereiken hebben steeds minder invloed, en worden soms volledig gelimineerd.
Dit lijkt in Nederland tot het extreme te zijn doorgevoerd waardoor er eigenlijk eens geheel schoon schip gemaakt dient te worden.
Had je het liever prominent gehad met daarbij de oproep om het hard aan te pakken? Volgens mij hebben we inmiddels geleerd dat dat niet zo goed uitpakt.quote:Op woensdag 17 april 2024 11:57 schreef ikweethetookniet het volgende:
De brief vinden we hier
https://www.tweedekamer.n(...)06465&did=2024D14912
Uiteraard zit de fraude verstopt ergens in de brief
Zoek maar
Waarom niet ?quote:Op woensdag 17 april 2024 12:26 schreef egeltje1985 het volgende:
Had je het liever prominent gehad met daarbij de oproep om het hard aan te pakken? Volgens mij hebben we inmiddels geleerd dat dat niet zo goed uitpakt.
Waarom niet? Het toeslagensysteem is in de basis nog steeds het lekke fraudegevoelige systeem zoals Joop Wijn en Pieter Omtzigt dat destijds ontwikkeld hebben. Iedereen die ingeschreven staat op een Nederlands woonadres mag toeslagen aanvragen. Na de aanvraag wordt de toeslag uitbetaald, no questions asked. Zo wil(de) een meerderheid van de Tweede Kamer het (op aandringen van Pieter Omtzigt). De controle of je recht hebt op die toeslagen vindt pas achteraf plaats, dat was de nadrukkelijke wens van Pieter Omtzigt destijds en zo is de wet ook vormgegeven. Of je recht hebt op Toeslagen hangt af van je inkomen, je vermogen, je huur en hoe vaak je kinderen naar de opvang gaan.quote:Op woensdag 17 april 2024 11:54 schreef ikweethetookniet het volgende:
Fiod onderzoekt weer massale toeslagenfraude vanuit Bulgarije
De fiscale opsporingsdienst Fiod doet opnieuw onderzoek naar georganiseerde fraude met toeslagen vanuit Bulgarije. De Dienst Toeslagen heeft meerdere tips gekregen over mensen die zich onterecht inschrijven op een Nederlands adres om vervolgens toeslagen aan te vragen. Er zijn 2000 verschillende burgerservicenummers (bsn) bij betrokken.
Dat staat in een brief die staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Al in 2013 kwam aan het licht dat een Bulgaarse bende op deze wijze op grote schaal fraudeerde met toeslagen. Deze nieuwe zaak lijkt een herhaling daarvan.
De Dienst Toeslagen kreeg van meerdere externe partijen signalen over mogelijke fraude, meldt de staatsecretaris. Zo registreerde Logius dat vanaf bepaalde IP-adressen ingelogd werd met meerdere DigiD's. Daar waren 2000 bsn's bij betrokken. Maar er waren nog meer signalen, waaronder twee signalen van gemeenten die gaan over onjuiste inschrijvingen in de Basisregistratie Personen en vermoedelijk valse huurcontracten. ‘Veelal gaat het hier om mensen uit het buitenland, specifiek vanuit Bulgarije', staat in de brief.
Toeslagenaffaire
De publieke verontwaardiging over de zogenaamde ‘Bulgarenfraude’ zou volgens velen sterk hebben bijgedragen aan de fraudejacht, waarbij tienduizenden gezinnen onterecht werden beschuldigd en met hoge terugvorderingen te maken kregen. Het herstel van dit toeslagenschandaal is nog altijd een hoofdpijndossier voor De Vries.
Nadat de Bulgarenfraude in 2013 in het nieuws kwam, drongen Kamerleden bij het kabinet aan op harde straffen. De parlementaire enqutecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening, die onderzoek deed naar het ontstaan van de toeslagenaffaire, concludeerde begin dit jaar dat de Tweede Kamer en de media het harde fraudebeleid van de overheid hebben aangejaagd.
https://www.ad.nl/binnenl(...)-bulgarije~a79c81a0/
Dit verzin je niet![]()
![]()
quote:'Nieuwe Bulgarenfraude' zorgt voor ongemak in de Kamer
ONZE PARLEMENTAIRE REDACTIE
DEN HAAG - Een nieuwe zaak van Bulgaren die op grote schaal fraude plegen met toeslagen, zorgt voor ongemak in de Kamer.
Parlementarirs willen wel dat er wordt opgetreden, maar waken - met de toeslagenaffaire nog vers in het geheugen - voor rksichtlose handhaving. ,,
Het is best een zoektocht", vindt ook demissionair staatssecretaris De Vries (Toeslagen).
ik denk dat het wel verzonnen isquote:Op woensdag 17 april 2024 11:54 schreef ikweethetookniet het volgende:
Fiod onderzoekt weer massale toeslagenfraude vanuit Bulgarije
De fiscale opsporingsdienst Fiod doet opnieuw onderzoek naar georganiseerde fraude met toeslagen vanuit Bulgarije. De Dienst Toeslagen heeft meerdere tips gekregen over mensen die zich onterecht inschrijven op een Nederlands adres om vervolgens toeslagen aan te vragen. Er zijn 2000 verschillende burgerservicenummers (bsn) bij betrokken.
Dat staat in een brief die staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Al in 2013 kwam aan het licht dat een Bulgaarse bende op deze wijze op grote schaal fraudeerde met toeslagen. Deze nieuwe zaak lijkt een herhaling daarvan.
De Dienst Toeslagen kreeg van meerdere externe partijen signalen over mogelijke fraude, meldt de staatsecretaris. Zo registreerde Logius dat vanaf bepaalde IP-adressen ingelogd werd met meerdere DigiD's. Daar waren 2000 bsn's bij betrokken. Maar er waren nog meer signalen, waaronder twee signalen van gemeenten die gaan over onjuiste inschrijvingen in de Basisregistratie Personen en vermoedelijk valse huurcontracten. ‘Veelal gaat het hier om mensen uit het buitenland, specifiek vanuit Bulgarije', staat in de brief.
Toeslagenaffaire
De publieke verontwaardiging over de zogenaamde ‘Bulgarenfraude’ zou volgens velen sterk hebben bijgedragen aan de fraudejacht, waarbij tienduizenden gezinnen onterecht werden beschuldigd en met hoge terugvorderingen te maken kregen. Het herstel van dit toeslagenschandaal is nog altijd een hoofdpijndossier voor De Vries.
Nadat de Bulgarenfraude in 2013 in het nieuws kwam, drongen Kamerleden bij het kabinet aan op harde straffen. De parlementaire enqutecommissie Fraudebeleid en Dienstverlening, die onderzoek deed naar het ontstaan van de toeslagenaffaire, concludeerde begin dit jaar dat de Tweede Kamer en de media het harde fraudebeleid van de overheid hebben aangejaagd.
https://www.ad.nl/binnenl(...)-bulgarije~a79c81a0/
Dit verzin je niet![]()
![]()
Heb jij je nou al beschikbaar gesteld dan?quote:Op woensdag 17 april 2024 12:34 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Waarom niet ?
We hebben toch:
lessen getrokken voor de toekomst
Verantwoordelijken uit hun functie ontheven
Nieuwe deskundige mensen op die plek gezet
Ohhh wacht![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
WAT EEN CHAOS!!!!! Maar vooral doorgaan met gratis geld weggevenquote:De afhandeling van de toeslagenaffaire dreigt nog 5 miljard euro duurder uit te vallen dan gedacht. Uit een geheime notitie van het ministerie van Financin, die de NOS heeft ingezien, blijkt dat de kosten van de hersteloperatie ongekend hoog kunnen oplopen.
Dat is vooral het gevolg van een nieuwe methode om slachtoffers te compenseren, die wordt uitgevoerd door een stichting van prinses Laurentien, blijkt uit de notitie. Ambtenaren vragen zich af of de grote bedragen die daarmee gepaard gaan nog wel uitlegbaar zijn. Gemiddeld krijgen gedupeerden via de nieuwe methode 128.000 euro schadevergoeding.
Waar komt je rekensom vandaan?quote:Op zondag 26 mei 2024 21:47 schreef ikweethetookniet het volgende:
En de kosten zijn 400.000,00 per gedupeerde![]()
https://www.telegraaf.nl/(...)uders-miljardendrama
Het is echt om te![]()
128.000 voor de gedupeerde
272.000 voor gladjakkers met stropdas
—————-
400.000 per geval en de belasting betaler betaald wel
En alle betrokkenen zijn hard gestraft en mogen nooit meer in een publieke functie werkenquote:Op maandag 27 mei 2024 11:20 schreef Steven184 het volgende:
Gelukkig hebben we de fraudeurs hard aangepakt en 150 mln aan fraudegeld teruggehaald!
Ja maar die 128.000 is toch het extra bedrag wat mensen gemiddeld krijgen via die Laurentien-oplossing? Dus nog zonder de andere vergoedingen, 30.000, kwijtschelding schulden, geld voor kinderen etc.quote:Op maandag 27 mei 2024 11:15 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
14.000.000.000 totale kosten gedeeld door 35.000 slachtoffers= 400.000 per stuk
Ministerie zet ’dure’ afhandeling toeslagenschandaal Laurentien stop: prinses reageert in opmerkelijke videoquote:Op maandag 13 mei 2024 18:34 schreef Abrikozentaart het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)-nog-5-miljard-extra
[..]
WAT EEN CHAOS!!!!! Maar vooral doorgaan met gratis geld weggeven
De boodschap ook op 𝕏 gevonden (13 minuten):quote:Prinses Laurentien en het ministerie van Financin zijn openlijk met elkaar in aanvaring gekomen over de afhandeling van de toeslagenaffaire. De prinses heeft een nieuwe methode voor het bepalen van aanvullende schade. Die is weliswaar sneller en menselijker, maar ook erg duur, vindt Financin. De methode is stopgezet. Laurentien reageert in een videoboodschap. „Deze ophef is vervelend en raakt ons.”
https://www.telegraaf.nl/(...)n-opmerkelijke-videoquote:Het is ongebruikelijk dat een lid van het Koninklijk Huis zo openlijk in aanvaring komt met het kabinet, dat ook nog eens ministerieel verantwoordelijk is voor wat de prinses doet en zegt. Financin werd verrast door de video.
De confrontatie gaat om een nieuwe methode om bij gedupeerde ouders schade vast te stellen bovenop te veel teruggevorderde toeslagen en schulden. Via haar Stichting Gelijkwaardig Herstel tekenen vrijwilligers uit het bedrijfsleven als ’luisterend schrijver’ het verhaal op van de gedupeerde (’de verteller’) op.
Standaardbedragen
Aan bepaalde gebeurtenissen, zoals ziekte of baanverlies, worden standaardbedragen toegekend. De methode is aanmerkelijk korter. Gedupeerden zijn tevreden. „Je kunt er echt een punt achter zetten”, zegt n van hen. „En je hebt niet dat dezelfde Staat die jou dit leed heeft aangedaan het schadebedrag bepaalt.”
De uitgekeerde bedragen via de methode-Laurentien zijn echter veel hoger. Volgens een recente evaluatie krijgen ouders via de SGH-route gemiddeld zo’n 128.000 euro. De stichting kent aan zo’n 80 procent van de gedupeerden meer dan een ton toe, bij de route van het ministerie is dat juist tegenovergesteld.
De methode, nog in de proeffase, leidde tot steeds meer tandenknarsen bij Financin, onder meer om de dubbele compensatie die sommige ouders krijgen. Of om gedupeerden die in veel gevallen een vergoeding krijgen voor gemiste inkomsten zonder dat duidelijk is dat die een gevolg zijn van de toeslagenaffaire.
’Aanzuigende werking’
Was dit nog wel ’uitlegbaar’, bijvoorbeeld naar ouders die al via een andere route waren gecompenseerd en minder geld kregen. Of voor de belastingbetaler, die met deze methode aankeek tegen een rekening van zomaar 6,5 miljard euro. Bovendien leek de methode een ’aanzuigende werking’ te hebben. De pilot van Stichting Gelijkwaardig Herstel werd stopgezet.
Ook heerst er bij Financin ongemak over hoe om te gaan met de prinses. Eigenlijk zou het ministerie harder willen ingrijpen, maar dat gaat volgens betrokkenen lastig omdat er iemand uit het koningshuis bij betrokken is. Laurentien zou niet vatbaar zijn voor kritiek, valt op het ministerie te horen, en heeft bovendien het liefst alleen contact hebben met de staatssecretaris of hooggeplaatste ambtenaren. Na een kritische evaluatie van de methode, kreeg het ministerie een gepeperde brief terug: de opmerkingen waren ’feitelijk onjuist, onvolledig en suggestief’.
Stopzetting van de pilot
Nu reageert de prinses in een videoboodschap, bedoeld om onrust bij ouders weg te nemen na stopzetting van de pilot. „De ophef is vervelend en raakt ons, raakt mij.” Ze ziet dat de ophef bij ouders die wachten opnieuw leidt tot ’machteloosheid, verlies van regie, littekens die weer worden opgehaald.”
Volgens de prinses is wat haar stichting doet juist wl uitlegbaar. In de letselschadepraktijk is de werkwijze heel normaal. Het is ’een gelijkwaardig en menselijk proces’. „Hoe verwoestender het effect van onterechte teruggevorderingen, hoe hoger het schadebedrag.”
Gangbare route
Bovendien is er een fundamenteel verschil tussen haar aanpak en de gangbare route: haar aanpak is gebaseerd op vrtrouwen in plaats van op wantrouwen, precies wat nodig is om gedupeerden recht te doen. Daarmee dreigt volgens de prinses precies wat er mis ging met de toeslagenaffaire: „Gaan we wr mee met de logica van het systeem waar het allemaal mee is begonnen?”
Nu dreigt een impasse in de afhandeling van de toeslagenaffaire. Niet alleen loopt de operatie financieel uit de hand, er wachten ook nog tienduizenden gedupeerden op afhandeling van hun zaak. Het ministerie ziet de methode-Laurentien inmiddels als onmisbaar voor de afhandeling, maar past voor de miljarden die erbij horen.
Voorwaarden van Financin
De hiervoor gangbare route via de Commissie Werkelijke Schade schiet namelijk niet op; met een snelheid van vier zaken per week zijn in vier jaar tijd vijfhonderd schadezaken afgedaan. Er zijn zesduizend gedupeerde ouders in beroep gegaan. Stichting Gelijkwaardig Herstel wil na de proeffase graag opschalen, maar niet onder de voorwaarden van Financin.
Een woordvoerder van SGH voegt toe: „Deze methode is juist goedkoper dan de overheidsroutes, een massaclaim of duizenden rechtszaken, waar het zonder Gelijkwaardig Herstel heengaat.”
Het ministerie wil de toegang tot de methode van SGH beperken; wie eenmaal via een andere route is gecompenseerd, zou niet ook nog eens bij Laurentien moeten aankloppen. Bovendien wil Financin een betere onderbouwing van de uitgekeerde bedragen, meer controle op de schikkingsvoorstellen en dat daarin ook andere schuldenregelingen worden meegenomen. Volgens SGH is dat laatste ’onuitvoerbaar’; de schuldenregelingen gaan immers om opeisbare schulden, schade gaat meer over voorvallen waarop bedragen zijn geplakt.
Gevoelens van onrecht
De rol van de prinses is juist een voordeel, zo laat een woordvoerder van de stichting weten. „Ze kan als geen ander luisteren en zorgt ervoor dat de echte gevoelens van onrecht van mensen niet ondergesneeuwd raken. Die standvastigheid schuurt soms, maar dat is niet zo raar. Dat hoort bij het proces van heling en verzoening van ouders en overheid die een conflict hebben op te lossen.”
Vrijdag moet demissionair staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen) de Tweede Kamer laten weten of ze verder gaat met de methode-Laurentien op grotere schaal. De prinses zegt in de video dat ze er vertrouwen in heeft dat haar stichting kan opschalen.
’Steuntje in de rug’
Er hebben zich bijna 69.000 ouders gemeld als slachtoffer van de toeslagenaffaire. Bij een eerste schifting werden daarvan ruim 35.000 als gedupeerde erkend. Het gros daarvan heeft via een eerste, grove regeling 30.000 euro gekregen, plus terugbetaling van te veel teruggevorderde toeslagen en kwijtschelding van publieke schulden. Ruim 95.000 kinderen hebben als ’steuntje in de rug’ een bedrag van maximaal 10.000 euro ontvangen.
Ook is er een regeling voor ex-partners en nabestaanden van overleden toeslagouders. Verder kunnen gedupeerden bij gemeenten aankloppen voor hulp, ook al staat niet vast dat ze daadwerkelijk gedupeerd zijn. Het probleem zit vooral bij gedupeerden die nog aanvullende schade hebben, van een afgebroken opleiding, gedwongen verhuizing, ontslag of geestelijke nood.
Koningshuis staat er qua populariteit niet best op. Op deze manier zetten ze zichzelf weer positief in de schijnwerpers denken ze wrs....quote:Op vrijdag 31 mei 2024 12:12 schreef Jojoke het volgende:
Ik begrijp niet goed waarom de prinses berhaupt betrokken is hierbij. Meestal worden leden van het koninklijk huis weggehouden van politiek-gevoelige onderwerpen. De premier en de koning hebben zitten slapen?
Omdat Willem beloofd heeft het te blijven volgen en ook teleurgesteld isquote:Op vrijdag 31 mei 2024 12:12 schreef Jojoke het volgende:
Ik begrijp niet goed waarom de prinses berhaupt betrokken is hierbij. Meestal worden leden van het koninklijk huis weggehouden van politiek-gevoelige onderwerpen. De premier en de koning hebben zitten slapen?
quote:Artikel door ANP Producties • 3u •Laurentien 'geraakt' door ophef over haar toeslagenmethode
ANP
Prinses Laurentien is "geraakt" door de ophef die is ontstaan over haar methode om de afhandeling van het toeslagenschandaal te versnellen. Dat zegt de vrouw van prins Constantijn in een videoboodschap. De alternatieve methode van de Stichting (Gelijk)waardig Herstel (SGH), bedacht door Laurentien, moet getroffen ouders sneller en effectiever helpen, maar kost ook een hoop extra geld. Vrijdag komt er vanuit het kabinet mogelijk meer duidelijkheid of de methode mag doorgaan.
"De ophef is vervelend en raakt ons, raakt mij en raakt ook iets fundamenteels", reageert Laurentien in een videoboodschap van ruim dertien minuten. "Het polariseren, het elkaar napraten zonder feiten, het uit het oog verliezen van de mensen om wie het gaat. Als er iets is waar ik, waar wij niet voor staan, dan is dat het wel."
Met de boodschap wil Laurentien meer duidelijkheid scheppen, vooral voor de getroffen ouders. Met de methode krijgen ouders vaste bedragen voor bepaalde gebeurtenissen, zoals het verlies van werk. Wat Laurentien betreft, is de methode van SGH goed uitlegbaar. "Hoe verwoestender het effect van de onterechte terugvorderingen, hoe hoger het schadebedrag, want hoe meer leed en letsel er is geweest."
Laurentien vindt het moeilijk dat deze ophef "de essentie van de pijn" raakt die veel toeslagenouders met haar hebben gedeeld. "Weer die machteloosheid, verlies van regie, anderen die over je beslissen, onduidelijkheid, onzekerheid en littekens die weer worden opengehaald", zegt ze. De prinses heeft er vertrouwen in dat de methode doorgezet mag worden. "Ons doel is onverminderd ons blijven inzetten voor het herstel van jullie en alle erkende gedupeerde ouders."
Op allerlei stropdassen met hele foute bedoelingen zodat het schadebedrag 3x zo hoog werdquote:Op vrijdag 31 mei 2024 14:38 schreef Bocaj het volgende:
Ik ben voor methode 2.
Haar methode had een aanzuigende werking...
Eeh, ze wordt nu juist teruggefloten omdat haar methode uitkomt op veel hogere compensatiebedragen dan bij de Belastingdienst.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 15:53 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Op allerlei stropdassen met hele foute bedoelingen zodat het schadebedrag 3x zo hoog werd
Laurentien wilde dat omzeilen en dat is
Het is ook zo makkelijk lullen dat we mensen moeten 'vetrouwen' als het niet je eigen geld is.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:05 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Eeh, ze wordt nu juist teruggefloten omdat haar methode uitkomt op veel hogere compensatiebedragen dan bij de Belastingdienst.
Geld van iemand anders uitdelen kunnen we allemaal wel.
Omdat het per geval 272.000aan advieskosten bijkomen van hele foute stropdassenquote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:05 schreef Breekfast het volgende:
Eeh, ze wordt nu juist teruggefloten omdat haar methode uitkomt op veel hogere compensatiebedragen dan bij de Belastingdienst.
Echt bizar ook hoeveel geld er rond gestrooid wordt. Gemiddeld meer dan 120k bovenop alles wat ze al gekregen hebben en wat er kwijt gescholden is. Echt immens.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 11:20 schreef Confetti het volgende:
Het is makkelijk met andermans geld strooien. Gooi er nog wat emotieporno bij en iedereen in de politiek beeft van angst. Goed dat het ministerie nu eens zijn rug recht houdt. Dit is echt niet meer uitlegbaar.
Dit hele traject is volledig ontspoort omdat niemand meer de waarheid durft te zeggen: er zitten veel profiteurs met parasitair gedrag onder de 'toeslagenouders'. Laat staan al die advocaten en 'prinsesjes' die ook wat mee proberen te pikken.
En dan te bedenken dat Henk Kampquote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:32 schreef Niek92 het volgende:
Echt bizar ook hoeveel geld er rond gestrooid wordt. Gemiddeld meer dan 120k bovenop alles wat ze al gekregen hebben en wat er kwijt gescholden is. Echt immens.
Dat klopt. Als je het bedrag heel exact wil vaststellen dan kost dat capaciteit, en capaciteit kost ook weer geld. Dus het is de vraag of je nou heel veel minder geld zou uitgeven dan bij een meer genereuze en simpele methodiek.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:28 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Omdat het per geval 272.000aan advieskosten bijkomen van hele foute stropdassen
Klopt niet, dat bedrag heeft ikweethetookniet zelf verzonnen. Alle andere vergoedingen, 30.000, kwijtschelden schulden enzo moeten daar nog vanaf.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:08 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Dat klopt. Als je het bedrag heel exact wil vaststellen dan kost dat capaciteit, en capaciteit kost ook weer geld. Dus het is de vraag of je nou heel veel minder geld zou uitgeven dan bij een meer genereuze en simpele methodiek.
Ik vind het ook absurd.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 11:20 schreef Confetti het volgende:
Het is makkelijk met andermans geld strooien. Gooi er nog wat emotieporno bij en iedereen in de politiek beeft van angst. Goed dat het ministerie nu eens zijn rug recht houdt. Dit is echt niet meer uitlegbaar.
Dit hele traject is volledig ontspoort omdat niemand meer de waarheid durft te zeggen: er zitten veel profiteurs met parasitair gedrag onder de 'toeslagenouders'. Laat staan al die advocaten en 'prinsesjes' die ook wat mee proberen te pikken.
Pro deo advocatenquote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vind het ook absurd.
Kan er gewoon niet bij dat dit zoveel moet kosten. Deel de toeslagenouders in categorien in, en keer op basis daarvan eenmalig uit en trek een streep, ofzo.
het is ene fout van de staat , door de macht hebbers en nu moet de belasting betaler zwaar bloedenquote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:08 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Dat klopt. Als je het bedrag heel exact wil vaststellen dan kost dat capaciteit, en capaciteit kost ook weer geld. Dus het is de vraag of je nou heel veel minder geld zou uitgeven dan bij een meer genereuze en simpele methodiek.
Maar de verhouding begint ondertussen wel een beetje zoek te raken ten opzichte van andere zaken waar de staat in de fout is gegaan. Het is nogal lastig uit te leggen dat je als je misbruikt bent als pleegkind (ook een zaak waar de staat verzaakt heeft) je je tevreden moet stellen met een schadevergoeding van 5000 euro terwijl er voor slachtoffers van de toeslagenaffaire met meerdere tonnen wordt gestrooid.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:16 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
het is ene fout van de staat , door de macht hebbers en nu moet de belasting betaler zwaar bloeden
laten we het hopen jaquote:Op dinsdag 11 juni 2024 20:22 schreef mcmlxiv het volgende:
Maar binnenkort gaat het helemaal goed komen, het droomkabinet voor alle Rutte haters is in aantocht. Reken je rijk en begin maar vast met uitgeven!
https://www.welingelichte(...)eslagen-nog-nodig-isquote:Maar die heeft nog maar zo weinig voor elkaar gekregen, dat Omtzigt spreekt van "de Commissie Werkelijke Schande".
BBB minister die landbouwgrond gaat gebruiken om huizen te bouwen. Perfect ideequote:Op donderdag 13 juni 2024 13:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
laten we het hopen ja
en ook dat er weer woningen gebouwd gaan worden
ja dat denk ik welquote:Op donderdag 13 juni 2024 15:40 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
BBB minister die landbouwgrond gaat gebruiken om huizen te bouwen. Perfect idee
quote:De Belastingdienst wil met een omstreden maatregel het enorme aantal bezwaren in de toeslagenaffaire wegwerken. Gedupeerde ouders krijgen dan eenmalig 5000 euro op voorwaarde dat zij hun bezwaar intrekken.
Gedupeerden, advocaten en hoogleraren die Nieuwsuur spreekt, zijn kritisch. Sterker: zelfs ambtenaren van het ministerie van Financin, dat de maatregel bedacht, spreken van een "onorthodoxe maatregel" waar grote risico's aan kleven.
Circa 4700 ouders die door de Belastingdienst zijn aangemerkt als 'erkend gedupeerden' komen in aanmerking voor het schikkingsvoorstel. Op dit moment vallen bij de eerste ouders de brieven met de voorstellen op de deurmat. Het ministerie trekt er 30 miljoen euro voor uit en hoopt zo de vastgelopen hersteloperatie iets te kunnen versnellen.
'Brevet van onvermogen'
Het ministerie van Financin rekent met een schikking op drie maanden tijdwinst. Het kabinet kondigde onlangs aan tot eind 2027 bezig te zijn met de compensatie van alle gedupeerden.
"De hersteloperatie is volledig vastgelopen. Dit schikkingsvoorstel is een brevet van onvermogen van de Belastingdienst", oordeelt hoogleraar bestuursrecht Herman Brring, die ziet dat de Belastingdienst hopeloos achterloopt met het behandelen van bezwaarschriften.
Deze slachtoffers van de toeslagenaffaire kregen al een schikkingsvoorstel:
1:17'Ik wil mijn kinderen uitleggen wat er gebeurd is'
Tot begin deze maand had de dienst een kleine 12.000 bezwaren ontvangen, waarvan er ruim 3600 nu zijn behandeld. Dat er zoveel bezwaren worden ingediend, komt omdat gedupeerden bij elke stap in de herstelprocedure bezwaar kunnen maken.
Voor de bezwaren die niet op tijd zijn behandeld, moet de Uitvoeringsdienst Herstel Toeslagen (UHT), onderdeel van het ministerie, dwangsommen betalen. Volgens de meest recente cijfers is tot en met april van dit jaar ruim 54 miljoen euro aan dwangsommen betaald. "Dat een uitvoeringsinstantie van de overheid ooit eerder zo is vastgelopen, is mij niet bekend", zegt hoogleraar bestuursrecht Ymre Schuurmans.
Het ministerie van Financin wil niet zeggen voor welk bedrag aan dwangsommen er inmiddels is betaald. In Kamerstukken staat wel dat er 86 miljoen is gereserveerd voor toekomstige dwangsommen.
Miljoenen
Ondertussen liggen er nog duizenden bezwaren op de plank. "De UHT wil de compensatie voor elke gedupeerde tot op de komma nauwkeurig uitrekenen", zegt hoogleraar Brring. "Dit maatwerk duurt veel te lang en er wordt enorm veel geld uitgegeven aan de uitvoeringskosten." De UHT kampt met personeelstekorten waardoor ze veel zaken niet tijdig kunnen behandelen.
Door een aanbod van 5000 euro aan gedupeerden wil de Belastingdienst zowel de voorraad bezwaren wegwerken, als flinke kosten besparen. Ambtenaren rekenen in een interne notitie voor dat een bezwaar afhandelen gemiddeld 21.500 euro kost. De besparing van het schikkingsvoorstel loopt daarmee in de vele miljoenen.
Gedupeerden doorlopen verschillende stappen om compensatie te ontvangen. Na een eerste toets krijgen ze een bedrag van 30.000 euro. Voor een hogere vergoeding volgt een uitgebreide integrale beoordeling. Herin wordt onder andere vastgesteld voor welke jaren ouders recht hebben op compensatie.
Het schikkingsvoorstel wordt gedaan aan een groep gedupeerden die bezwaar hebben gemaakt tegen die integrale beoordeling. Maar volgens advocaten is die beoordeling ook relevant als gedupeerden via een andere route aanvullende schade claimen. Dat kan bijvoorbeeld via de Stichting Gelijkwaardig Herstel, opgericht door prinses Laurentien.
Rechtsongelijkheid
Maar daarmee komt de Belastingdienst niet tegemoet aan wat gedupeerden eigenlijk willen, zegt hoogleraar Schuurmans. ''Herstelrecht is ook ruimte bieden aan persoonlijke verhalen van gedupeerden en dat gebeurt niet echt met deze schikking. Het voorstel is geen oplossing voor de ouders die willen begrijpen wat er gebeurd is en waarom ze zijn geprofileerd als fraudeur door de Belastingdienst."
Ook ambtenaren zijn dus zeer kritisch over het schikkingsvoorstel. Zo wordt gewezen op mogelijke rechtsongelijkheid tussen gedupeerden, juridische onrechtmatigheid, overcompensatie en vertraging in de reguliere uitvoering.
Advocaten die Nieuwsuur sprak, vragen zich af of ouders voldoende informatie hebben om te kunnen beslissen over het schikkingsvoorstel. Ook het ministerie stelt in de interne notitie dat het ''onzeker'' is of het alle ouders een volledig dossier kan geven. Dat is volgens de advocaten wel nodig om een weloverwogen besluit te nemen over het voorstel.
Daarnaast spreken ambtenaren over een mogelijke "comptabele onrechtmatigheid", dat betekent dat er geen wettelijke basis is voor de extra kosten die worden gemaakt.
Reactie staatssecretaris
Ondanks al deze bezwaren stemden oud-staatssecretaris Aukje de Vries en de Tweede Kamer in juni van dit jaar toch in met het voorstel. De huidige staatssecretaris, Nora Achahbar (NSC), zegt tegen Nieuwsuur dat ze het "heel verdrietig" vindt als de schikking voor ouders voelt als afkopen. "Dat is echt niet de bedoeling."
Achahbar benadrukt dat het een vrijwillig aanbod is dat ouders ook kunnen afslaan. Bij de afhandeling van het aardbevingsdossier in Groningen werkte een soortgelijk schikkingsvoorstel goed, zegt ze. "Toen leidde het tot versnelling van de procedure en kortere wachtrijen".
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |