Halsema heeft alleen dat punt, volledig terecht, naar voren gebracht in een praatje. Verder gaat Halsema daar natuurlijk niet over en kan je zoiets niet unilateraal als Nederlandje beslissen, ondanks wat men in vrijstaat Amsterdam misschien gewend is te doen.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 00:52 schreef sturmpie het volgende:
Burgemeester Halsema wil cocaine kopen via de apotheek maar wiet is nog steeds illegaal in NL dus er klopt daar iets niet qua volgorde.
eerst softdrugs legaliseren, dan harddrugs
Inderdaad, hier legaal drugs halen is voor de buurlanden natuurlijk ook een punt. Of je zou toch met een klantenpas op naam in combinatie met de idkaart moeten werken, maar ik heb zo maar het idee dat potentiële kopers daar niet op zitten te wachten.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 07:10 schreef nostra het volgende:
[..]
Halsema heeft alleen dat punt, volledig terecht, naar voren gebracht in een praatje. Verder gaat Halsema daar natuurlijk niet over en kan je zoiets niet unilateraal als Nederlandje beslissen, ondanks wat men in vrijstaat Amsterdam misschien gewend is te doen.
quote:Op vrijdag 23 februari 2024 08:49 schreef Kickinalfa het volgende:
Al dat gezeur om drugs.
Kost alleen maar tijd en geld, legaliseer al die zooi.
Hm, enerzijds: ja, eens. Anderzijds: het vrijgeven van de gokmarkt is best wel een drama geworden. Stel je zoiets voor, maar dan met cocaïne.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 08:49 schreef Kickinalfa het volgende:
Al dat gezeur om drugs.
Kost alleen maar tijd en geld, legaliseer al die zooi.
https://nos.nl/artikel/25(...)gedumpt-in-schijndelquote:Op vrijdag 23 februari 2024 08:49 schreef Kickinalfa het volgende:
Al dat gezeur om drugs.
Kost alleen maar tijd en geld, legaliseer al die zooi.
Tja, je wordt wel gewelddadig van een deel van de drugs, met name de harddrugs. En die harddrugs is natuurlijk ook zeer slecht voor je gezondheid. Harddrugs legaliseren creëert volgens mij oneindig veel meer problemen. En ja, ik weet dat dezelfde argumenten voor alcohol op gaan, maar als alcohol nu werd uitgevonden zouden we het ook niet legaliseren.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 08:49 schreef Kickinalfa het volgende:
Al dat gezeur om drugs.
Kost alleen maar tijd en geld, legaliseer al die zooi.
Kwam dit doordat er maximaal reclame voor gemaakt werd? Want verder veranderde er niet veel toch?quote:Op vrijdag 23 februari 2024 09:14 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Hm, enerzijds: ja, eens. Anderzijds: het vrijgeven van de gokmarkt is best wel een drama geworden. Stel je zoiets voor, maar dan met cocaïne.
Dat is de hele afweging natuurlijk: accepteer je een verhoging van verslaafden (want die komt er hoe dan ook) en zie je de rol van de overheid om dat zoveel mogelijk te voorkómen en waar nodig zorg te verlenen of beperk je de vrijheid van iedereen en is het voorkómen van die verhoging het wisselgeld wat je daarvoor terugkrijgt. Ik ga voor dat eerste, dat tweede is natuurlijk net zo hard pleitbaar.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 09:14 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Hm, enerzijds: ja, eens. Anderzijds: het vrijgeven van de gokmarkt is best wel een drama geworden. Stel je zoiets voor, maar dan met cocaïne.
Lagere drempel, hoge aantrekkingskracht op jongeren, instant-gratificatie (dat is ook het verschil met loterijen bijvoorbeeld, of naar een fysiek casino gaan).quote:Op vrijdag 23 februari 2024 09:46 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Kwam dit doordat er maximaal reclame voor gemaakt werd? Want verder veranderde er niet veel toch?
Unibet werd afgesloten en daar in plaats van kreeg je toto.
Volgens mij werd online gokken vrijgegeven en mocht er reclame voor worden gemaakt.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 09:46 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Kwam dit doordat er maximaal reclame voor gemaakt werd? Want verder veranderde er niet veel toch?
Unibet werd afgesloten en daar in plaats van kreeg je toto.
Ja, ik vind het een heel lastige hoor. Liefst natuurlijk maximale vrijheid voor zoveel mogelijk mensen, maar ja, waar liggen die grenzen van maximaal dan?quote:Op vrijdag 23 februari 2024 10:01 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat is de hele afweging natuurlijk: accepteer je een verhoging van verslaafden (want die komt er hoe dan ook) en zie je de rol van de overheid om dat zoveel mogelijk te voorkómen en waar nodig zorg te verlenen of beperk je de vrijheid van iedereen en is het voorkómen van die verhoging het wisselgeld wat je daarvoor terugkrijgt. Ik ga voor dat eerste, dat tweede is natuurlijk net zo hard pleitbaar.
Laten we ook de praktische problemen niet uit het oog verliezen. Ik heb het al eerder gememoreerd in topics maar in de VS heeft legalisatie van softdrugs in Staten bepaald niet geleid tot een uitsterven van de criminele tak van drugs verbouwen en verhandelen, integendeel.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 10:11 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ja, ik vind het een heel lastige hoor. Liefst natuurlijk maximale vrijheid voor zoveel mogelijk mensen, maar ja, waar liggen die grenzen van maximaal dan?
Ja, het standaard-antwoord is natuurlijk daar waar de vrijheden van anderen worden aangetast, maar dat is op het vlak van verslaving een lastige, omdat dat misschien in directe zin niet gebeurt, maar in indirecte zin wel (geweld door gebruik, verslavingszorg, dronken rijden).quote:Op vrijdag 23 februari 2024 10:11 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ja, ik vind het een heel lastige hoor. Liefst natuurlijk maximale vrijheid voor zoveel mogelijk mensen, maar ja, waar liggen die grenzen van maximaal dan?
Die proef met softdrugs is volledige onzin. Gewoon een manier om een beslissing uit te stellen.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 09:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, je wordt wel gewelddadig van een deel van de drugs, met name de harddrugs. En die harddrugs is natuurlijk ook zeer slecht voor je gezondheid. Harddrugs legaliseren creëert volgens mij oneindig veel meer problemen. En ja, ik weet dat dezelfde argumenten voor alcohol op gaan, maar als alcohol nu werd uitgevonden zouden we het ook niet legaliseren.
Voor softdrugs loopt er al een proef, als je het legaliseert moet je natuurlijk wel eerst gecontroleerd op kwaliteit gaan produceren. En inderdaad het afval moet dan netjes afgevoerd worden.
Inderdaad. Ik ben meer van het tweede maar ik snap de argumenten van de eerste. Maar ik vind dat we verslavingen (drugs, maar ook gokken, alcohol, roken) juist hard naar beneden moeten brengen, vanwege de kosten die die verslavingen mee brengen, maar ook omdat dat voor iedereen uiteindelijk beter is. Legaliseren van verslavende spullen vind ik dus de verkeerde richting.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 10:01 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat is de hele afweging natuurlijk: accepteer je een verhoging van verslaafden (want die komt er hoe dan ook) en zie je de rol van de overheid om dat zoveel mogelijk te voorkómen en waar nodig zorg te verlenen of beperk je de vrijheid van iedereen en is het voorkómen van die verhoging het wisselgeld wat je daarvoor terugkrijgt. Ik ga voor dat eerste, dat tweede is natuurlijk net zo hard pleitbaar.
Het werd wel vrijgegeven maar het werkte daarvoor ook gewoon. Volgens mij was het vooral reclame wat het verschil maakte!quote:Op vrijdag 23 februari 2024 10:09 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Volgens mij werd online gokken vrijgegeven en mocht er reclame voor worden gemaakt.
Het beleid dat je voorstaat werkt nergens. Het heeft juist negatief effect op je doel. Logisch ook je pakt het probleem van verslaving helemaal niet aan door iets illegaal te maken.De kosten van de politieinzit bij dit repressieve beleid zijn gigantisch. Als je legaliseert en in plaats van middelen besteed aan opsporing dat in verslavingszorg of educatie erover steekt zul je veel minder maatschappelijke problemen met drugs hebben.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 10:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Inderdaad. Ik ben meer van het tweede maar ik snap de argumenten van de eerste. Maar ik vind dat we verslavingen (drugs, maar ook gokken, alcohol, roken) juist hard naar beneden moeten brengen, vanwege de kosten die die verslavingen mee brengen, maar ook omdat dat voor iedereen uiteindelijk beter is. Legaliseren van verslavende spullen vind ik dus de verkeerde richting.
Ik stoor me aan het feit dat jij ontkent het gewoon zeker is dat als je iets in een winkel kunt kopen, dat je dan ook meer verslaafden krijgt. Het kan dat je die verslaafden wil accepteren, maar het feit dat je meer verslaafden krijgt bij legalisering ontkennen en ontkennen dat je dus meer zorgkosten krijgt, dat is nou het toppunt van je kop in het zand steken.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 11:47 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Het beleid dat je voorstaat werkt nergens. Het heeft juist negatief effect op je doel. Logisch ook je pakt het probleem van verslaving helemaal niet aan door iets illegaal te maken.De kosten van de politieinzit bij dit repressieve beleid zijn gigantisch. Als je legaliseert en in plaats van middelen besteed aan opsporing dat in verslavingszorg of educatie erover steekt zul je veel minder maatschappelijke problemen met drugs hebben.
Ja óf je doet je kop in het zand voor het daadwerkelijke probleem en gaat nu hard gebruikers aanpakken. Grote maatschappelijke kosten, vrijwel geen baten maarja dat voelt logisch. Immers het is de Westerse aanpak de afgelopen 60 jaar.
Ik stoor me altijd aan dit populistische idee over drugsbeleid, dat repressie beter zou werken dan meer pragmatische aanpak.
Ik vind het andersom vrij naïef. Dat het huidige beleid niet echt werkt is geen reden waarom legaliseren wel zou werken.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 11:47 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Het beleid dat je voorstaat werkt nergens. Het heeft juist negatief effect op je doel. Logisch ook je pakt het probleem van verslaving helemaal niet aan door iets illegaal te maken.De kosten van de politieinzit bij dit repressieve beleid zijn gigantisch. Als je legaliseert en in plaats van middelen besteed aan opsporing dat in verslavingszorg of educatie erover steekt zul je veel minder maatschappelijke problemen met drugs hebben.
Ja óf je doet je kop in het zand voor het daadwerkelijke probleem en gaat nu hard gebruikers aanpakken. Grote maatschappelijke kosten, vrijwel geen baten maarja dat voelt logisch. Immers het is de Westerse aanpak de afgelopen 60 jaar.
Ik stoor me altijd aan dit populistische idee over drugsbeleid, dat repressie beter zou werken dan meer pragmatische aanpak.
Totale ontkenning van de realiteit dat het niet hard zou zijn aangepakt. Alle minsters van justitie claimden de harde aanpak de afgelopen decennia.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 11:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
En hard aanpakken, dat is nou net juist niet gebeurd de laatste 30 jaar. Daardoor gaan mensen nu denken dat harddrugs bijna onschadelijk is en dat verkondigen op fora.
Omdat verkrijgbaarheid maar een factor is, niet dé factor. Nederland staat met vrij liberaal beleid tegenover wiet niet eens in de top 10 landen met de meeste gebruikers. Amerika met legalisatie haalt de top 10 net.quote:Ik stoor me aan het feit dat jij ontkent het gewoon zeker is dat als je iets in een winkel kunt kopen, dat je dan ook meer verslaafden krijgt.
De kosten zijn nu veel en veel hoger. Tussen 60 en 70% van de politieaanzet gaat richting drugs dat is een miljard of 3. De totale kosten van verslavingszorg worden nu geschat op 1 miljard.quote:Het kan dat je die verslaafden wil accepteren, maar het feit dat je meer verslaafden krijgt bij legalisering ontkennen en ontkennen dat je dus meer zorgkosten krijgt, dat is nou het toppunt van je kop in het zand steken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |