FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / Banken met hoge rente topic #88
Horsemendonderdag 21 december 2023 @ 10:06
Welkom in het spaar-topic. Wij informeren elkaar over de ontwikkelingen in rentestanden en andere acties waardoor je nog iets uit je spaargeld kunt halen.

Na jaren van neergaande rentes, kijken we eindelijk weer positief naar de toekomst. De ECB heeft haar monetaire beleid aangepast en als gevolg daarvan zien we nationaal en internationaal de rentestanden omhoog gaan. *O*

Let bij sparen altijd op een aantal vaste punten, zoals:
1. Word de rekening aangeboden met of zonder beperkende voorwaarden. Met beperkende voorwaarden bedoelen we bijvoorbeeld of je altijd vrij over je geld kunt beschikken, ofwel dat het voor een bepaalde looptijd vast staat. Andere beperkende voorwaarden kunnen gaan over jouw positie als schuldeiser van de bank.
2. In welk land is de bank gevestigd. Dit kan gevolgen hebben in het kader van belasting en daarnaast kan het gevolgen hebben over welk depositogarantiestelsel van toepassing is.

Voor hele grote bedragen (waarbij spreiden over meerdere banken lastig wordt) kun je ook staatobligaties overwegen. Nederlandse staatsobligaties behoren tot de veiligste ter wereld. Je hebt dan wel het nadeel van transactie- en bewaarkosten, maar voor grote bedragen zijn die in verhouding laag.

De banken
Alle banken in het rijtje staan onder toezicht van De Nederlandse Bank (DNB) en vallen onder het Depositogarantiestelsel (TS kan niet aansprakelijk gehouden worden voor fouten in deze post, zelf even controleren natuurlijk!). Alle spaartegoeden worden door De Nederlandsche Bank gegarandeerd tot 100.000 euro per rekeninghouder per bank (bij EN/OF rekeningen geldt het dubbele).
SPOILER
Banken in Nederland
De grote bekende banken zoals ABN, ING en Rabo hebben vrijwel altijd een gemiddelde lage rente.

Anadolubank - Een Turkse bank met een Nederlandse vestiging en bankvergunning.
bunq - Biedt bij aanmelden een betaalrekening die omgezet kan worden in een kosteloze spaarrekening
Credit Europe Bank - Een Turkse bank met een Nederlandse vestiging en bankvergunning.
Demir-Halk Bank (DHB) - Een Turkse bank met een Nederlandse vestiging en bankvergunning.
GarantiBank -van oorsprong Turks bank en heeft al sinds 1990 een Nederlandse bankvergunning.
Knab - Aegon Bank en Knab zijn sinds 2021 verder gegaan als één bedrijf, onder de naam Knab.
Leaseplan bank - Onderdeel van Leaseplan Corporation en aanbieder van internetspaarrekening.
NIBC - Internet spaarbank
NN Bank (Nationale Nederlanden) - internet spaarproducten

Let op - er zijn meer aanbieders maar die komen minder vaak voorbij.
We volgen ook een aantal buitenlandse banken. De meest gevolgde buitenlandse banken zijn:
SPOILER
Voor de genoemde banken geldt dat zij onder het garantiestelsel vallen van het betreffende genoemde land. Hiervoor geldt net als in Nederland dat 100.000 euro gegarandeerd wordt. Voor en/of rekeningen geldt het dubbele. Laat je niet misleiden door de .nl in de URL van de websites!
Argenta valt onder het Belgische Garantiestelsel.
Open bank valt onder het Spaanse Garantiestelsel (onderdeel van Banco Santander ).
Big Bank - wat valt onder Estland

Naast de bovenstaande banken waarbij je een rekening kunt openen, is er ook een platform genaamd Raisin. Raisin is een Duitse bank, dat het mogelijk maakt je Nederlandse spaargeld op een eenvoudige wijze in andere Europese landen te plaatsen. Deze eenvoud komt vanuit het slechts eenmalig moeten doorlopen van de uitgebreide aanmeldingsprocedure en daarna het bemiddelen bij de andere financiële instellingen. Populaire producten via Raisin zijn:
Klarna - wat valt onder Zweden
Renault Bank (afgekort RCI) - wat valt onder Frankrijk
Overboekingen
Veel banken in Nederland ondersteunen het zogenaamde Instant Payments (officieel genaamd SEPA instant credit transfer. Hiervoor geldt dat een overboeking tussen twee banken direct (binnen 5 seconden) verwerkt wordt. Meer informatie.

Wanneer een overboeking niet via instant payments verwerkt wordt, dan vindt dit plaats via een SEPA credit transfer. Deze type betalingen worden binnen 1 dag verwerkt op de dagen dat het zogenaamde TARGET2 systeem open is. Dit betreft alle werkdagen behalve dus het weekend en daarnaast Nieuwjaarsdag, Goede Vrijdag, Tweede Paasdag, Dag van de Arbeid en Eerste en Tweede Kerstdag. (bron)

Handige links:
https://www.homefinance.nl/sparen/vergelijken/vrij-sparen/ (ook met een grafiek met historische rentes)
https://www.spaarrente.nl(...)ntes-en-aanbiedingen
https://www.geld.nl/sparen/spaarrente/overzicht
http://www.spaarinformatie.nl
https://www.actuelerentes(...)nder-voorwaarden.asp

Hou dit AUB een spaartopic. Discussiëren over speculeren en beleggen kan hier: http://forum.fok.nl/topicchain/85 of over crowdfinance kan hier: Topicreeks: Crowdfunding topic

De kleine lettertjes:
TS is niet aansprakelijk voor verkeerde of onjuiste informatie in de OP. Bedenk dat alle informatie in deze OP en in de rest van het topic dus altijd onder voorbehoud is. De meest actuele informatie is altijd op de website van de bank te vinden.


[ Bericht 4% gewijzigd door Horsemen op 22-12-2023 14:03:49 ]
Horsemendonderdag 21 december 2023 @ 10:09
quote:
0s.gif Op donderdag 21 december 2023 09:51 schreef dyna18 het volgende:

[..]
Goed om te weten.
Meestal zit er een maximum van 5000 euro op een iDEAL betaling. Is dat hier ook zo?
KrekelJapiedonderdag 21 december 2023 @ 20:40
Alisa Bank naar 3,29%
KrekelJapiedonderdag 21 december 2023 @ 20:47
quote:
0s.gif Op donderdag 21 december 2023 09:51 schreef dyna18 het volgende:

[..]
Goed om te weten.
Meestal zit er een maximum van 5000 euro op een iDEAL betaling. Is dat hier ook zo?
Een 0 meer
quote:
Overschrijven in je app
Bekijk en wijzig je limiet. Dit kan tot maximaal ¤ 50.000 per dag voor overschrijvingen (inclusief iDEAL - betalingen) in de app. Ga in je app naar ‘Service’ en kies ‘Je app-instellingen'.
blomkedonderdag 21 december 2023 @ 21:17
quote:
14s.gif Op donderdag 21 december 2023 10:06 schreef Horsemen het volgende:
Welkom in het spaar-topic. Wij informeren elkaar over de ontwikkelingen in rentestanden en andere acties waardoor je nog iets uit je spaargeld kunt halen.

Ooit aan het begin van deze reeks hadden we mooie rentepercentages. We denken met weemoed terug naar het eerste overzichtje van de rentes:
[spoiler]
Nou, als je even bij Raisin kijkt, vind je makkelijk rentes die daar bovenuit stijgen. Weemoedigheid is dus niet nodig, integendeel: "vraag niet hoe het kan, maar profiteer ervan" lijkt me dus toepasselijker.
blomkedonderdag 21 december 2023 @ 21:19
quote:
14s.gif Op donderdag 21 december 2023 10:06 schreef Horsemen het volgende:

De grote bekende banken zoals ABN, ING en Rabo worden vrijwel altijd genegeerd door hun gemiddeld lage rentes.
Anadolubank - Nederlandse bank die actief is in Turkije
bunq - Biedt bij aanmelden een betaalrekening die omgezet kan worden in een kostenloze spaarrekening
Credit Europe Bank - Nederlandse bank die actief is in Turkije
Demir-Halk Bank (DHB) - Nederlandse bank die actief is in Turkije
GarantiBank - Bank met Turkse focus dat onderdeel uitmaakt van het Nederlandse depositogarantiestelsel, maar een onderdeel is van het Spaanse BBVA.

Aparte formuleringen .....
snabbidonderdag 21 december 2023 @ 23:45
@blomke - als de kopie van de vorige OP niet meer actueel is, stel dan een update voor zou ik zeggen.
blomkevrijdag 22 december 2023 @ 08:42
quote:
0s.gif Op donderdag 21 december 2023 23:45 schreef snabbi het volgende:
@:blomke - als de kopie van de vorige OP niet meer actueel is, stel dan een update voor zou ik zeggen.
De OP is nog geen 24 uur oud....
investeerdertjevrijdag 22 december 2023 @ 08:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 december 2023 08:42 schreef blomke het volgende:

[..]
De OP is nog geen 24 uur oud....
Inderdaad, is toen gekopieerd van een goed aantal delen geleden.
Horsemenvrijdag 22 december 2023 @ 09:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 december 2023 08:42 schreef blomke het volgende:

[..]
De OP is nog geen 24 uur oud....
Deze OP is inderdaad al minimaal maanden oud en niet door mij geschreven. Ik heb momenteel geen tijd om hem te herschrijven maar als je hem herschrijft en hier deelt wil ik hem uiteraard wel plaatsen. Overigens is volgens mij de tijd beperkt waarbinnen dit nog aan te passen is.
Horsemenvrijdag 22 december 2023 @ 12:57
quote:
0s.gif Op donderdag 21 december 2023 21:19 schreef blomke het volgende:

[..]
Aparte formuleringen .....
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 december 2023 08:52 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Inderdaad, is toen gekopieerd van een goed aantal delen geleden.
Ik heb even snel wat aanpassingen gedaan maar er zullen vast nog wat "zaken" niet helemaal goed staan. Als er dingen aangepast moeten worden laat het dan even snel weten dan pas ik het even snel aan voordat ik weekend ga vieren.
dyna18vrijdag 22 december 2023 @ 13:36
quote:
14s.gif Op vrijdag 22 december 2023 12:57 schreef Horsemen het volgende:

[..]
[..]
Ik heb even snel wat aanpassingen gedaan maar er zullen vast nog wat "zaken" niet helemaal goed staan. Als er dingen aangepast moeten worden laat het dan even snel weten dan pas ik het even snel aan voordat ik weekend ga vieren.
Inderdaad geniet van het weekend.... lekker lang. zo heb ik ze graag.

In de topic start heb ik het idee dat de link naar http://www.dividendpagina.nl/sparen.asp wel weg zou kunnen. Die lijkt niet meer bijgewerkt te worden.

Misschien daarvoor in de plaats toevoegen
https://www.homefinance.nl/sparen/vergelijken/vrij-sparen/
https://www.spaarrente.nl(...)ntes-en-aanbiedingen
https://www.geld.nl/sparen/spaarrente/overzicht

Mooie van homefinance is dat daar ook een grafiek is met historische rentes. Daar was ik nog naar opzoek.
Horsemenvrijdag 22 december 2023 @ 13:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 december 2023 13:36 schreef dyna18 het volgende:

[..]
Inderdaad geniet van het weekend.... lekker lang. zo heb ik ze graag.

In de topic start heb ik het idee dat de link naar http://www.dividendpagina.nl/sparen.asp wel weg zou kunnen. Die lijkt niet meer bijgewerkt te worden.

Misschien daarvoor in de plaats toevoegen
https://www.homefinance.nl/sparen/vergelijken/vrij-sparen/
https://www.spaarrente.nl(...)ntes-en-aanbiedingen
https://www.geld.nl/sparen/spaarrente/overzicht

Mooie van homefinance is dat daar ook een grafiek is met historische rentes. Daar was ik nog naar opzoek.
Dank, doorgevoerd.
snabbivrijdag 22 december 2023 @ 16:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 december 2023 09:31 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Deze OP is inderdaad al minimaal maanden oud en niet door mij geschreven. Ik heb momenteel geen tijd om hem te herschrijven maar als je hem herschrijft en hier deelt wil ik hem uiteraard wel plaatsen. Overigens is volgens mij de tijd beperkt waarbinnen dit nog aan te passen is.
Ik denk dat ik een goede 80% van die OP had geschreven om de vorige reeks aan topics te doorbreken. Toen was er nog sprake van negatieve rentes.
Prima als @blomke met verbeteringen gaat komen.
investeerdertjevrijdag 22 december 2023 @ 16:50
Nibc verhoogt 9 maands deposito naar 2.5%
Montovvrijdag 22 december 2023 @ 17:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 december 2023 16:50 schreef investeerdertje het volgende:
Nibc verhoogt 9 maands deposito naar 2.5%
En per 29 december een verlaging van de >2 jaar depositos.
TheoddDutchGuyvrijdag 22 december 2023 @ 18:00
Ik spaar variabel bij disingo bank in Frankrijk (Via raisin), 3.27%.

Daarnaast vast deposito 4.20% bij een van die Italiaanse banken, even de naam kwijt.
investeerdertjevrijdag 22 december 2023 @ 18:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 december 2023 17:27 schreef Montov het volgende:

[..]
En per 29 december een verlaging van de >2 jaar depositos.
Die mail heb ik gemist?
investeerdertjevrijdag 22 december 2023 @ 18:06
Oh niet ver genoeg gescrolled
snabbivrijdag 22 december 2023 @ 19:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 december 2023 18:00 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Ik spaar variabel bij disingo bank in Frankrijk (Via raisin), 3.27%.

Daarnaast vast deposito 4.20% bij een van die Italiaanse banken, even de naam kwijt.
Ik vermoed Banca Progretto. Die gaat overigens tussen kerst en oud en nieuw weer 0,1%punt naar beneden.
blomkezaterdag 23 december 2023 @ 09:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 december 2023 19:56 schreef snabbi het volgende:

[..]
Ik vermoed Banca Progretto. Die gaat overigens tussen kerst en oud en nieuw weer 0,1%punt naar beneden.
Diverse alternatieven, o.a. in Baltische staten. Verbaas me erover dat die een hogere S&P kredietrating hebben dan landen als Italië en Portugal.
snabbizaterdag 23 december 2023 @ 11:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 09:40 schreef blomke het volgende:

[..]
Diverse alternatieven, o.a. in Baltische staten. Verbaas me erover dat die een hogere S&P kredietrating hebben dan landen als Italië en Portugal.
De kredietrating die je op Raisin ziet is de kredietrating van het land (niet van de bank waar je naar kijkt). Als je bijv naar de staatsschuld van Letland kijkt, dat is 40% van het BBP (Estland 8% en Litouwen 36%) terwijl Italie gelijk staat aan 134% van het BBP. Nu kan je er best wat geopolitiek risico bij optellen in die Baltische Staten, maar het is nu ook niet dat Italie zo lekker stabiel is.

Ik vind het risico van de banken zelf in de Baltische Staten inherent wel hoger dan in Italie. Zowel door het geopolitiek risico, als ook door dat er niet voldoende populatie is om grote verliezen in de economie zelf op te vangen. Ik ken het bankenlandschap daar niet goed genoeg maar ik kan me niet voorstellen dat daar heel veel vermogen zit om een omvallende bank af te wentelen op andere banken.
blomkezaterdag 23 december 2023 @ 11:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 11:08 schreef snabbi het volgende:
Ik vind het risico van de banken zelf in de Baltische Staten inherent wel hoger dan in Italie. Zowel door het geopolitiek risico, als ook door dat er niet voldoende populatie is om grote verliezen in de economie zelf op te vangen. Ik ken het bankenlandschap daar niet goed genoeg maar ik kan me niet voorstellen dat daar heel veel vermogen zit om een omvallende bank af te wentelen op andere banken.
Da's het punt: het zijn allemaal van die achterkutterlijke kleine bankjes, met een paar honderdduizend ZZP-klanten met internetbedrijfjes. Als die omvallen......
snabbizaterdag 23 december 2023 @ 11:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 11:12 schreef blomke het volgende:

[..]
Da's het punt: het zijn allemaal van die achterkutterlijke kleine bankjes, met een paar honderdduizend ZZP-klanten met internetbedrijfjes. Als die omvallen......
Maar een rating van de bank zelf houdt geen rekening met de afwikkeling. Veel van die Italiaanse banken zitten vol met schuldenpapier van de overheid, dus stuk voor stuk staan die banken eerder op opvallen. Alleen wanneer ze omvallen zijn de gevolgen minder groot.
Klepper272zaterdag 23 december 2023 @ 11:40
Ik hou het maar conservatief bij de Leaseplanbank en Centraal beheer met een gedeelte in deposito's.
Ik heb toen het gedonder gezien met Icesave....

Ja, ik weet andere tijden en andere regelingen.
blomkezaterdag 23 december 2023 @ 11:43
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 11:40 schreef Klepper272 het volgende:
Ik hou het maar conservatief bij de Leaseplanbank en Centraal beheer met een gedeelte in deposito's.
Ik heb toen het gedonder gezien met Icesave....
NIBC en NN zijn ook aardige spaarbanken voor deposito's.
Klepper272zaterdag 23 december 2023 @ 11:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 11:43 schreef blomke het volgende:

[..]
NIBC en NN zijn ook aardige spaarbanken voor deposito's.
Zie dat de langdurige deposito's bij Centraal Beheer met een 0.4% gezakt zijn .
Had ik een nieuw deposito beter een paar dagen geleden kunnen openen ;(
blomkezaterdag 23 december 2023 @ 11:56
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 11:52 schreef Klepper272 het volgende:

[..]
Zie dat de langdurige deposito's bij Centraal Beheer met een 0.4% gezakt zijn .
Had ik een nieuw deposito beter een paar dagen geleden kunnen openen ;(
Maak je geen illusies: de kapitaalmarktrente is in een duikvlucht beland. Andere banken en deposito's zullen volgen. Met een paar jaar zitten we <<1%.
Klepper272zaterdag 23 december 2023 @ 12:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 11:56 schreef blomke het volgende:

[..]
Maak je geen illusies: de kapitaalmarktrente is in een duikvlucht beland. Andere banken en deposito's zullen volgen. Met een paar jaar zitten we <<1%.
Dan toch maar na de kerstdagen een 15 jarige deposito openen. :7
amp25zaterdag 23 december 2023 @ 13:41
Is handig om nu een Depot te pakken of wachten
KrekelJapiezaterdag 23 december 2023 @ 13:56
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 13:41 schreef amp25 het volgende:
Is handig om nu een Depot te pakken of wachten
De rente daalt al een paar weken. Zie het niet meer stijgen.
TheoddDutchGuyzaterdag 23 december 2023 @ 14:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 13:56 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
De rente daalt al een paar weken. Zie het niet meer stijgen.
Wat redelijk krankzinnig is.
Ja de ecb / maar ook de fed, verhogen de rentes niet.. zogenaamd is de inflatie onder controle.

Vandaar dat niemand meer in Amerika zonder voedselbonnen nog eten kan kopen onderhand laat staan huur/hypotheek betalen.
Dat is een behoorlijk “trending” iets ook, eindeloze (TikTok) filmpjes van vaak jongere ~25 jaar lui die niets meer kunnen kopen qua eten etc.

In Europa zie je de kosten ook alleen maar stijgen, ook qua energie op basis van “ja maar we kochten langer geleden in”, wat aantoonbare onzin is.

Maw de inflatie stijgt alleen maar in werkelijkheid, het is kunstmatig laag nu plus door een aantal gunstige omstandigheden.
Maar in Duitsland kakt de boel totaal in elkaar op het moment, gaan we nog merken in 2024 en niet zo’n klein beetje ook.

Ik denk dat je nu een tijdelijke rente daling zal mee maken, over een half jaar is het een compleet ander verhaal.
zeeland6zaterdag 23 december 2023 @ 15:51
raisin Progetto 1/2/3 jaar

Opmerking: Vanaf 28-12-23 geldt een nieuw rentetarief van 4.1% p.j. in plaats van 4.2% p.j
blomkezaterdag 23 december 2023 @ 16:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 13:41 schreef amp25 het volgende:
Is handig om nu een Depot te pakken of wachten
Doe maar nu iets van 2 - 5 jaar. Op langere termijn is er kans dat de rente wel significant stijgt.
black-soldierzaterdag 23 december 2023 @ 16:32
Weet iemand hoe het zit met overboeken rond de kerstdagen? Afgelopen donderdag overgeboekt van Raisin naar RCI maar nog niet verwerkt. Ik denk idd door kerstdagen? Normaal is het bij mij de volgende dag al op RCI en aangezien vrijdag nog geen feestdag was verbaast het mij dat het nog niet op staat. Maar kan ook door drukte komen (?)
Montovzaterdag 23 december 2023 @ 16:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 16:04 schreef blomke het volgende:

Op langere termijn is er kans dat de rente wel significant stijgt.
Hoezo?
snabbizaterdag 23 december 2023 @ 17:03
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 16:32 schreef black-soldier het volgende:
Weet iemand hoe het zit met overboeken rond de kerstdagen? Afgelopen donderdag overgeboekt van Raisin naar RCI maar nog niet verwerkt. Ik denk idd door kerstdagen? Normaal is het bij mij de volgende dag al op RCI en aangezien vrijdag nog geen feestdag was verbaast het mij dat het nog niet op staat. Maar kan ook door drukte komen (?)
Dat is heel moeilijk om te beantwoorden, want er zijn meerdere betaalsystemen. Het Target systeem van de ECB is dicht op eerste en tweede kerstdag, maar TIPS is wel gewoon operationeel. Daarnaast zou het een en ander ook via nostro of loro accounts kunnen lopen en dan is het weer meer aan de toegang tot dat betreffende systeem.

Dus zonder info over wat Raisin gebruikt, is er geen zinnig woord over te zeggen.
black-soldierzaterdag 23 december 2023 @ 17:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 17:03 schreef snabbi het volgende:

[..]
Dat is heel moeilijk om te beantwoorden, want er zijn meerdere betaalsystemen. Het Target systeem van de ECB is dicht op eerste en tweede kerstdag, maar TIPS is wel gewoon operationeel. Daarnaast zou het een en ander ook via nostro of loro accounts kunnen lopen en dan is het weer meer aan de toegang tot dat betreffende systeem.

Dus zonder info over wat Raisin gebruikt, is er geen zinnig woord over te zeggen.
Het staat wel bij 'behandeling' op Raisin dus ik denk dat het na de kerstdagen wordt verwerkt. Dan is alles weer gewoon open. Het staat onder behandeling dus het zou wel goed moeten gaan na de kerstdagen
blomkezaterdag 23 december 2023 @ 20:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 23 december 2023 16:44 schreef Montov het volgende:

[..]
Hoezo?
Er zit in de hele wereld economie te veel geld.
dyna18maandag 25 december 2023 @ 23:21
quote:
0s.gif Op maandag 18 december 2023 20:57 schreef arj1o1 het volgende:

CKV heeft ons geïnformeerd dat het de variabele rente op de spaarrekening gaat verhogen van 3,25% p.j. naar 3,50% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op dinsdag 19 december om 12 uur 's middags.
[..]
Dan zullen de andere banken (Distingo, Nordax, etc.) op Raisin wel snel volgen.
Hoe gaan jullie hier om met een verhoging van een andere bank op de spaarrekeningen?
Laat je het staan bij je gekozen bank... Of toch maar overzetten?

[ Bericht 5% gewijzigd door dyna18 op 26-12-2023 00:56:34 ]
KrekelJapiedinsdag 26 december 2023 @ 05:03
quote:
0s.gif Op maandag 25 december 2023 23:21 schreef dyna18 het volgende:

[..]
Hoe gaan jullie hier om met een verhoging van een andere bank op de spaarrekeningen?
Laat je het staan bij je gekozen bank... Of toch maar overzetten?
Ik laat het even staan om te kijken of de andere bank meebeweegt. Als dit te lang niet gebeurt zet ik het geld over. Zo had ik lang Renault bank gehad, maar die heb ik opgezegd toen zij door andere banken zijn ingehaald.
Groepfunderdinsdag 26 december 2023 @ 05:41
quote:
0s.gif Op maandag 25 december 2023 23:21 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Hoe gaan jullie hier om met een verhoging van een andere bank op de spaarrekeningen?
Laat je het staan bij je gekozen bank... Of toch maar overzetten?
Ik kijk het even aan. Als het verschil te groot wordt, dan wordt het tijd om mijn spaargeld een ander onderkomen te geven.
Renedinsdag 26 december 2023 @ 06:59
ik heb gwt tijdens de kerstdis gehad over Raisin en merkte op dat de beste rentes bij BBB banken te vinden is (Portugees bv).

Is dat een probleem (voor jullie ervaren spaarders)? De bankgarantie geldt immers. Bij het omvallen ben je alleen de rente kwijt. En de kans dat het gebeurt is ook niet zó enorm lijkt me?
KrekelJapiedinsdag 26 december 2023 @ 07:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 06:59 schreef Rene het volgende:
ik heb gwt tijdens de kerstdis gehad over Raisin en merkte op dat de beste rentes bij BBB banken te vinden is (Portugees bv).

Is dat een probleem (voor jullie ervaren spaarders)? De bankgarantie geldt immers. Bij het omvallen ben je alleen de rente kwijt. En de kans dat het gebeurt is ook niet zó enorm lijkt me?
Er is een depositogarantie in elk land. Deze garantie is niet in elk land even sterk. Je kan voor de garantie het beste zitten bij een kleine bank. Het terug te betalen bedrag aan de spaarders heeft dan het kleinste effect op de nationale economie.

De levens bestendigheid van een bank is moeilijk in te schatten. De BBB notering gaat over het land en niet over de bank.

Ik zit zelf niet bij Portugese banken. Dit heeft te maken met de minimale inleg die ik dan liever spreid over banken en de bronbelasting die Portugal heft en maar deels verminderd kan worden door Nederlandse spaarders.
KrekelJapiedinsdag 26 december 2023 @ 07:27
A&G Banco
quote:
Vanaf 02-01-24 geldt een nieuw rentetarief van 3.6% p.j. in plaats van 4% p.j

Om het huidig geldende rentetarief van 4% p.j. te ontvangen, dient uiterlijk de werkdag vóór 02-01-24 te zijn voldaan aan alle voorwaarden om uw aanvraag tijdig te kunnen doorsturen naar de bank. Vanaf 02-01-24 wordt uw termijndeposito geopend met het nieuwe rentetarief van 3.6% p.j.
snabbidinsdag 26 december 2023 @ 10:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 06:59 schreef Rene het volgende:
ik heb gwt tijdens de kerstdis gehad over Raisin en merkte op dat de beste rentes bij BBB banken te vinden is (Portugees bv).

Is dat een probleem (voor jullie ervaren spaarders)? De bankgarantie geldt immers. Bij het omvallen ben je alleen de rente kwijt. En de kans dat het gebeurt is ook niet zó enorm lijkt me?
In aanvulling op de goede woorden van KrekelJapie hierboven:
- Je bent niet de rente kwijt. Je krijgt ook de rente tot op de dag van het omvallen. Je krijgt alleen geen rente over de periode van het uitbetalen van het garantiestelsel zelf (7 werkdagen).
- De levensbestendigheid van de bank is inderdaad moeilijk in te schatten, maar om heel eerlijk te zijn is het niet voor niets dat een bank meer rente biedt. Hoewel het te simpel is om het zo plat te zeggen: hoe hoger de rente hoe onbetrouwbaarder de bank. Op de geldmarkt van andere banken hebben ze immers meer moeite om het geld te krijgen en dus gaan ze maar lekker naar particulieren.

Verder ga ik zelf niet heel snel van de ene naar de andere bank. Een mutatie van 0,1%punt heeft per 10k ook maar 10 euro invloed in een heel jaar. Nu zit er wel ergens een kantelpunt dat je zegt dat het zonde is om niet meer rente te pakken, het er achteraan blijven rennen is ook niet wereldschokkend lucratief.

Verder vind ik Frankrijk wel één van de interessantste landen om een bank uit te selecteren. Er zitten daar zoveel grote banken, dat het garantiestelsel het omvallen van zo'n kleine bank makkelijk kan opvangen en ze doen ook niet aan die belasting dingen.
TheoddDutchGuydinsdag 26 december 2023 @ 11:39
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 06:59 schreef Rene het volgende:
ik heb gwt tijdens de kerstdis gehad over Raisin en merkte op dat de beste rentes bij BBB banken te vinden is (Portugees bv).

Is dat een probleem (voor jullie ervaren spaarders)? De bankgarantie geldt immers. Bij het omvallen ben je alleen de rente kwijt. En de kans dat het gebeurt is ook niet zó enorm lijkt me?
Ik kijk naar wie de bank in bezit heeft.
Italië bijvoorbeeld heeft zo’n bank op raisin, maar die bank is in bezit van een van de grootste Amerikaanse banken.
Dat zit wel goed.

Qua topic, ik zie veel reclame omdat mijn telefoon mij afluistert, over Openbank met 3,45%.
Die zitten in Nederland.
TheoddDutchGuydinsdag 26 december 2023 @ 11:40
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 10:50 schreef snabbi het volgende:

[..]
In aanvulling op de goede woorden van KrekelJapie hierboven:
- Je bent niet de rente kwijt. Je krijgt ook de rente tot op de dag van het omvallen. Je krijgt alleen geen rente over de periode van het uitbetalen van het garantiestelsel zelf (7 werkdagen).
- De levensbestendigheid van de bank is inderdaad moeilijk in te schatten, maar om heel eerlijk te zijn is het niet voor niets dat een bank meer rente biedt. Hoewel het te simpel is om het zo plat te zeggen: hoe hoger de rente hoe onbetrouwbaarder de bank. Op de geldmarkt van andere banken hebben ze immers meer moeite om het geld te krijgen en dus gaan ze maar lekker naar particulieren.

Verder ga ik zelf niet heel snel van de ene naar de andere bank. Een mutatie van 0,1%punt heeft per 10k ook maar 10 euro invloed in een heel jaar. Nu zit er wel ergens een kantelpunt dat je zegt dat het zonde is om niet meer rente te pakken, het er achteraan blijven rennen is ook niet wereldschokkend lucratief.

Verder vind ik Frankrijk wel één van de interessantste landen om een bank uit te selecteren. Er zitten daar zoveel grote banken, dat het garantiestelsel het omvallen van zo'n kleine bank makkelijk kan opvangen en ze doen ook niet aan die belasting dingen.
Wat je op raisin aantreft zijn banken die door raisin gedekt word in eerste instantie.
Raisin is goed voor om en nabij de 55 miljard.

Alleen dekken ze dan tot 100.000 per account.
KrekelJapiedinsdag 26 december 2023 @ 11:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 11:39 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Qua topic, ik zie veel reclame omdat mijn telefoon mij afluistert, over Openbank met 3,45%.
Die zitten in Nederland.
In Spanje
blomkedinsdag 26 december 2023 @ 11:55
quote:
0s.gif Op maandag 25 december 2023 23:21 schreef dyna18 het volgende:

Hoe gaan jullie hier om met een verhoging van een andere bank op de spaarrekeningen?
Laat je het staan bij je gekozen bank... Of toch maar overzetten?
Ik heb het geld vooral in deposito's. Dat is dus 1x per 1, 2 of 5 jaren naar én de veiligste bank én de hoogste rente biedende
Steven184dinsdag 26 december 2023 @ 12:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 11:39 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Ik kijk naar wie de bank in bezit heeft.
Italië bijvoorbeeld heeft zo’n bank op raisin, maar die bank is in bezit van een van de grootste Amerikaanse banken.
Dat zit wel goed.


Welke Italiaanse bank doel je op?
blomkedinsdag 26 december 2023 @ 12:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:02 schreef Steven184 het volgende:

[..]
Welke Italiaanse bank doel je op?
Banca Progetto werd opgericht in 1994 en maakt sinds december 2015 deel uit van het Amerikaanse Oaktree Capital Management. Dus deel van een investeringsmaatschappij.

Overigens ben ik Lehman-Brothers nog niet vergeten.
Steven184dinsdag 26 december 2023 @ 12:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:10 schreef blomke het volgende:

[..]
Banca Progetto werd opgericht in 1994 en maakt sinds december 2015 deel uit van het Amerikaanse Oaktree Capital Management. Dus deel van een investeringsmaatschappij.

Overigens ben ik Lehman-Brothers nog niet vergeten.
Alles kan kapot!
blomkedinsdag 26 december 2023 @ 12:18
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:17 schreef Steven184 het volgende:

Alles kan kapot!
Ook het bankengarantiestelsel.
TheoddDutchGuydinsdag 26 december 2023 @ 12:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:02 schreef Steven184 het volgende:

[..]
Welke Italiaanse bank doel je op?
Banca progetto als ik dat goed schrijf.
TheoddDutchGuydinsdag 26 december 2023 @ 12:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:18 schreef blomke het volgende:

[..]
Ook het bankengarantiestelsel.
Zeer zeer onwaarschijnlijk.
Dan zijn er grotere problemen wereldwijd dan of jij nog je geld gaat terug zien.
blomkedinsdag 26 december 2023 @ 12:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:20 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

Zeer zeer onwaarschijnlijk.
Zei Wouter Bos als min. van financiën ook in 2008 toen een journalist 'm vroeg of de val van L-B gevolgen zou hebben voor de Nederlandse bankensector. Jaar later was ABN-AMRO failliet en diverse banken konden alleen op staatssteun overleven.

[ Bericht 0% gewijzigd door blomke op 26-12-2023 12:28:35 ]
blomkedinsdag 26 december 2023 @ 12:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:19 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Banca progetto als ik dat goed schrijf.
Punt is dat je daar min. 10000 moet sparen in een deposito, Bij BAI europe zelfs 20000
snabbidinsdag 26 december 2023 @ 12:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 11:39 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Ik kijk naar wie de bank in bezit heeft.
Italië bijvoorbeeld heeft zo’n bank op raisin, maar die bank is in bezit van een van de grootste Amerikaanse banken.
Dat zit wel goed.
Ik heb zelf ook geld staan bij Banca Progretto, daar niet van, maar wat je schrijft heeft eigenlijk niet echt waarde. Het moederbedrijf heeft geen echte reden om de dochter van een bankroet te behoeden. Zo'n dochterbedrijf leegtrekken en af laten sterven is een van de normaalste zaken helaas.


quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 11:40 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Wat je op raisin aantreft zijn banken die door raisin gedekt word in eerste instantie.
Raisin is goed voor om en nabij de 55 miljard.

Alleen dekken ze dan tot 100.000 per account.
Raisin is alleen een intermediair die een provisie krijgt op de beheerde vermogens. In elk van de producten die je afsluit staat nadrukkelijk dat je het product afsluit met de onderliggende bank en niet met Raisin. In geen geval dekt Raisin de ondergang van de banken waar je zaken mee doet. De 53 miljard is dan ook alleen het beheerde vermogen, niet wat Raisin zelf heeft.

[ Bericht 3% gewijzigd door snabbi op 27-12-2023 07:18:29 ]
TheoddDutchGuydinsdag 26 december 2023 @ 13:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:22 schreef blomke het volgende:

[..]
Zei Wouter Bos als min. van financiën ook in 2008 toen een journalist 'm vroeg of de val van L-B gevolgen zou hebben voor de Nederlandse bankensector. Jaar later was ABN-AMRO failliet en diverse banken konden alleen op staatssteun overleven.
Maar toen waren er ook geen enkele vangnetten of systemen onderliggend die dan in werking gaan treden.

En de abn is er nog steeds net zoals de ing net zoals al die andere banken, wat winst heeft opgeleverd uiteindelijk.
TheoddDutchGuydinsdag 26 december 2023 @ 13:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:24 schreef blomke het volgende:

[..]
Punt is dat je daar min. 10000 moet sparen in een deposito, Bij BAI europe zelfs 20000
Ja maar goed in mijn geval zit ik dan op maximaal.
Dus daar had ik niet naar gekeken.
TheoddDutchGuydinsdag 26 december 2023 @ 13:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 12:48 schreef snabbi het volgende:

[..]
Ik heb zelf ook geld staan bij Banca Progretto, daar niet van, maar wat je schrijft heeft eigenlijk niet echt waarde. Het moederbedrijf heeft geen echte reden om de dochter van een bankroet te behoeden. Zo'n dochterbedrijf leegtrekken en af laten sterven is een van de normaalste zaken helaas.
Alleen wanneer je kunt aantreffen (bijv in een jaarrekening) dat de dochter een 403 verklaring op de moeder heeft, dan zit je wel safe.
[..]
Raisin is alleen een intermediair die een provisie krijgt op de beheerde vermogens. In elk van de producten die je afsluit staat nadrukkelijk dat je het product afsluit met de onderliggende bank en niet met Raisin. In geen geval dekt Raisin de ondergang van de banken waar je zaken mee doet. De 53 miljard is dan ook alleen het beheerde vermogen, niet wat Raisin zelf heeft.
Je hebt gelijk met dat laatste, ik had een alinea van hun voorwaarden verkeerd opgevat.
Maar ik maak mij er geen zorgen over.
dudewhereismycardinsdag 26 december 2023 @ 21:57
Ik moet altijd wel grinniken als ik op verjaardagen iedereen hoor praten over rentes en hoe iedereen zijn 1000 of 5000 euro verplaatst naar een andere rekening voor 0.5% verschil.. op 1000 euro is dat 5 euro per jaar.. 2 blikjes cola.

En vaak hebben ze nog wel een lening voor een auto ergens tegen 7-8%. Misschien die aflossen? Groter rendement kan je niet halen op t moment.
snabbidinsdag 26 december 2023 @ 22:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 21:57 schreef dudewhereismycar het volgende:
Ik moet altijd wel grinniken als ik op verjaardagen iedereen hoor praten over rentes en hoe iedereen zijn 1000 of 5000 euro verplaatst naar een andere rekening voor 0.5% verschil.. op 1000 euro is dat 5 euro per jaar.. 2 blikjes cola.

En vaak hebben ze nog wel een lening voor een auto ergens tegen 7-8%. Misschien die aflossen? Groter rendement kan je niet halen op t moment.
En waar ligt jouw grens dat het geen aardig idee is, maar een slimme zet?
dudewhereismycardinsdag 26 december 2023 @ 23:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 22:27 schreef snabbi het volgende:

[..]
En waar ligt jouw grens dat het geen aardig idee is, maar een slimme zet?
Onder de 10k zet het geen zoden aan de dijk om van bank te veranderen voor 1 of 2% rente p/j.

Ben je echt op zoek naar dit soort "winstjes" dan is besparen op uitgaven een veel beter idee.

Het beste is om eigen schulden af te lossen en gewoon lekker op je eigen spaarrekening laten staan van je bank. Uberhaupt het geld niet vastzetten voor langere periodes.

Boven de 10k deels beleggen.
blomkewoensdag 27 december 2023 @ 10:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 23:06 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Onder de 10k zet het geen zoden aan de dijk om van bank te veranderen voor 1 of 2% rente p/j.

Bij Raisin is 10k een mooi bedrag per rekening...3% is toch weer ¤300 is één maand hypotheekrente.
Beldewoutenwoensdag 27 december 2023 @ 11:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 23:06 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Onder de 10k zet het geen zoden aan de dijk om van bank te veranderen voor 1 of 2% rente p/j.

Ben je echt op zoek naar dit soort "winstjes" dan is besparen op uitgaven een veel beter idee.

Het beste is om eigen schulden af te lossen en gewoon lekker op je eigen spaarrekening laten staan van je bank. Uberhaupt het geld niet vastzetten voor langere periodes.

Boven de 10k deels beleggen.
Ok, ik heb iets meer dan ¤ 14k in mijn spaarbuffer en de rest inderdaad belegd. Maar toen ik Bunq opende (10 minuutjes werk) zat mijn eigen bank op 0,5% (dacht ik) en Bunq op 2,01% (inmiddels 2,46%). Als jij moet lachen dat ik liever niet ¤ 200+ op jaarbasis laat liggen waar ik helemaal niets voor hoef te doen kan ik daar niet zo mee zitten :+

Edit voor de volledigheid: het is inmiddels nog maar een verschil van zo'n ¤ 120 euro per jaar omdat mijn grootbank nu op 1,6% zit.

[ Bericht 3% gewijzigd door Beldewouten op 27-12-2023 11:27:10 ]
TheoddDutchGuywoensdag 27 december 2023 @ 11:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 23:06 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Onder de 10k zet het geen zoden aan de dijk om van bank te veranderen voor 1 of 2% rente p/j.

Ben je echt op zoek naar dit soort "winstjes" dan is besparen op uitgaven een veel beter idee.

Het beste is om eigen schulden af te lossen en gewoon lekker op je eigen spaarrekening laten staan van je bank. Uberhaupt het geld niet vastzetten voor langere periodes.

Boven de 10k deels beleggen.
Elke euro is er 1 of je dit nou verkrijgt via sparen (of eventueel beleggen) of via besparing.
Maar mensen daar op afvallen is beetje, nou ja zwakzinnig wil ik het niet noemen maar beetje get off your high horse gevoel.

Laat mensen dat lekker zelf weten, het is juist goed als mensen bezig zijn met voordeel halen, waar uit dan ook,

Ik trek zelf iets van 5 a 6000 rente binnen per jaar.
Zou wel willen dat het iets meer was, maar beleggen zie ik voorlopig vanaf dus dan hou je sparen over,

Nou moet ik wel toegeven dat ik niet voor iets 0.0x% extra rente elders dan daar opeens een rekening ga openen.
Daar ben ik te lui voor.
Essebeswoensdag 27 december 2023 @ 11:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 december 2023 23:06 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Onder de 10k zet het geen zoden aan de dijk om van bank te veranderen voor 1 of 2% rente p/j.

Ben je echt op zoek naar dit soort "winstjes" dan is besparen op uitgaven een veel beter idee.

Het beste is om eigen schulden af te lossen en gewoon lekker op je eigen spaarrekening laten staan van je bank. Uberhaupt het geld niet vastzetten voor langere periodes.

Boven de 10k deels beleggen.
Om te adviseren je geld gewoon bij je bank te laten staan….. is niet echt een advies wat ik serieus kan nemen, sorry.
RamboDirkwoensdag 27 december 2023 @ 11:37
Is er iets van een groene etf om die achterlijke 6,17% belasting te ontlopen?
Aandelen kopen loont niet echt meer zo :')
investeerdertjewoensdag 27 december 2023 @ 11:56
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 11:37 schreef RamboDirk het volgende:
Is er iets van een groene etf om die achterlijke 6,17% belasting te ontlopen?
Aandelen kopen loont niet echt meer zo :')
Het is alleen geen 6.17%.
TheoddDutchGuywoensdag 27 december 2023 @ 12:57
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 11:56 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Het is alleen geen 6.17%.
Voor 2023 wel natuurlijk.

2024 is het lager.
Of je moet iets anders bedoelen.
blomkewoensdag 27 december 2023 @ 13:49
@TheoddDutchGuy
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 11:37 schreef RamboDirk het volgende:
Is er iets van een groene etf om die achterlijke 6,17% belasting te ontlopen?
Aandelen kopen loont niet echt meer zo :')
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 12:57 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Voor 2023 wel natuurlijk.

2024 is het lager.
Of je moet iets anders bedoelen.
Het rendement op beleggingen wordt op 6,17% gesteld. Dat is geel wat anders dan de belasting die je betaalt.
RamboDirkwoensdag 27 december 2023 @ 13:53
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 11:56 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Het is alleen geen 6.17%.
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 13:49 schreef blomke het volgende:
@:TheoddDutchGuy
[..]
[..]
Het rendement op beleggingen wordt op 6,17% gesteld. Dat is geel wat anders dan de belasting die je betaalt.
Tomato tomato jullie snappen wat ik bedoel
blomkewoensdag 27 december 2023 @ 13:54
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 13:53 schreef RamboDirk het volgende:

[..]
[..]
Tomato tomato jullie snappen wat ik bedoel
Nee, eigenlijk niet.
RamboDirkwoensdag 27 december 2023 @ 14:00
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 13:54 schreef blomke het volgende:

[..]
Nee, eigenlijk niet.
Jajaja het fictieve rendement is 6,17% en daar betaal je 36% belasting over. Man man man :') Als je geen antwoord weet of er een groene etf is, die vrijgesteld is van deze vermogensbelasting. Reageer dan gewoon niet.
investeerdertjewoensdag 27 december 2023 @ 14:08
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 12:57 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Voor 2023 wel natuurlijk.

2024 is het lager.
Of je moet iets anders bedoelen.
Ja idd ik ging al uit voor 2024. Maar die 6.17% is toch ook enkel het fictief rendement wat dan belast word. Je betaald geen 6.17%. je betaald over dat fictieve rendement (6.17%) 32%. Of ik heb echt wat gemist.

Edit:
Heb niets gemist dus.
investeerdertjewoensdag 27 december 2023 @ 14:09
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 14:00 schreef RamboDirk het volgende:

[..]
Jajaja het fictieve rendement is 6,17% en daar betaal je 36% belasting over. Man man man :') Als je geen antwoord weet of er een groene etf is, die vrijgesteld is van deze vermogensbelasting. Reageer dan gewoon niet.
Die zijn allemaal al vergeven volgens mij dit jaar. Sowieso zijn ze een zeldzaamheid.
dudewhereismycarwoensdag 27 december 2023 @ 17:21
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 10:59 schreef blomke het volgende:

[..]
Bij Raisin is 10k een mooi bedrag per rekening...3% is toch weer ¤300 is één maand hypotheekrente.
3% per jaar.. je ontvangt het niet per maand.
dudewhereismycarwoensdag 27 december 2023 @ 17:23
quote:
1s.gif Op woensdag 27 december 2023 11:03 schreef Beldewouten het volgende:

[..]
Ok, ik heb iets meer dan ¤ 14k in mijn spaarbuffer en de rest inderdaad belegd. Maar toen ik Bunq opende (10 minuutjes werk) zat mijn eigen bank op 0,5% (dacht ik) en Bunq op 2,01% (inmiddels 2,46%). Als jij moet lachen dat ik liever niet ¤ 200+ op jaarbasis laat liggen waar ik helemaal niets voor hoef te doen kan ik daar niet zo mee zitten :+

Edit voor de volledigheid: het is inmiddels nog maar een verschil van zo'n ¤ 120 euro per jaar omdat mijn grootbank nu op 1,6% zit.
Het gaat erom dat het bedragen zijn die niets voorstellen. Tot 10k gaat het om dusdanig kleine verschillen dat 1 restaurant bezoek per jaar al het verschil maakt.

En wat ik bedoel te zeggen: die zelfde mensen hebben vaak een schuld met een veel hogere rente: 7%+ wat veel meer de moeite waard is om af te lossen.
dudewhereismycarwoensdag 27 december 2023 @ 17:25
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 11:23 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Elke euro is er 1 of je dit nou verkrijgt via sparen (of eventueel beleggen) of via besparing.
Maar mensen daar op afvallen is beetje, nou ja zwakzinnig wil ik het niet noemen maar beetje get off your high horse gevoel.

Laat mensen dat lekker zelf weten, het is juist goed als mensen bezig zijn met voordeel halen, waar uit dan ook,

Ik trek zelf iets van 5 a 6000 rente binnen per jaar.
Zou wel willen dat het iets meer was, maar beleggen zie ik voorlopig vanaf dus dan hou je sparen over,

Nou moet ik wel toegeven dat ik niet voor iets 0.0x% extra rente elders dan daar opeens een rekening ga openen.
Daar ben ik te lui voor.
Zoals ik al zei: de besparingen tot 10k zijn dusdanig verwaarloosbaar dat het geld omzetten gewoon kansloos is. Je gooit er zelf even in dat je 200k spaargeld hebt, good for you, maar ik heb het over bedragen tot 10k.
dudewhereismycarwoensdag 27 december 2023 @ 17:27
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 11:27 schreef Essebes het volgende:

[..]
Om te adviseren je geld gewoon bij je bank te laten staan….. is niet echt een advies wat ik serieus kan nemen, sorry.
Dat is tot 10k echt het beste advies. 10k is geen wereldbedrag dat je moet willen investeren in beleggingen of langdurige deposito's. Dat geld heb je dan hard nodig als je ooit nood aan de man is.

10k gewoon op je eigen spaarrekening binnen handbereik.

Alles daarboven beleg is, zet je vast of ga leven.
TheoddDutchGuywoensdag 27 december 2023 @ 17:42
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 17:25 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Zoals ik al zei: de besparingen tot 10k zijn dusdanig verwaarloosbaar dat het geld omzetten gewoon kansloos is. Je gooit er zelf even in dat je 200k spaargeld hebt, good for you, maar ik heb het over bedragen tot 10k.
Hoogte maakt echt niet uit, een extra tientje is een extra tientje.

Maar ik zei al, je kan dat ook BEsparen, daar heb je ook gelijk in.
Maar je toon.. je toon.

Snappie? :s)
kloon_bassiewoensdag 27 december 2023 @ 17:44
Jij kan niet voor een ander bepalen waar de grens ligt. Dat is afhankelijk van je plannen op korte en lange termijn. Bedragen boven 10k wil je niet beleggen als je binnen enkele jaren: een huis koopt, met pensioen gaat, je kinderen wil schenken, wereldreis gaat maken (enz).

Daarnaast, de afgelopen jaren waren mooi op de beurs, dat kan zo weer anders zijn waardoor je jaren op een rij een verlies hebt. Sparen is gewoon een veilige manier om in ieder geval je geld niet te verliezen en daarbij een klein beetje rendement te maken. En daar gaat dit topic over.
blomkewoensdag 27 december 2023 @ 18:24
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 17:21 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
3% per jaar.. je ontvangt het niet per maand.
De rente per jaar over 10000 is genoeg om maar 1 maand onze hypotheekrente te betalen.
dudewhereismycarwoensdag 27 december 2023 @ 18:54
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 18:24 schreef blomke het volgende:

[..]
De rente per jaar over 10000 is genoeg om maar 1 maand onze hypotheekrente te betalen.
Dat is toch mooi meegenomen, maar zou je voor 0.5% gaan verkassen naar een andere bank? Daar ging het om.. niet om de huidige rente.
dudewhereismycarwoensdag 27 december 2023 @ 19:02
Foutje
blomkewoensdag 27 december 2023 @ 19:10
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 18:54 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Dat is toch mooi meegenomen, maar zou je voor 0.5% gaan verkassen naar een andere bank? Daar ging het om.. niet om de huidige rente.
Na afloop van een deposito en als ik 20000 te switchen heb, wel ja. Van 2,5 naar 3,% is toch winst van ¤100. Met een paar muisklikken.....
dyna18donderdag 28 december 2023 @ 00:50
Bij Raisin - Nordax bank staat nu de volgende opmerking bij de vrije spaarrekening.
quote:
Opmerking: Vanaf 28-12-23 geldt een nieuw rentetarief van 3,28%% p.j. in plaats van 3,25%% p.j
Zo win je het niet van CKV...
Dit lijkt meer een klein stapje om net boven Distingo uit te komen (die 3,27% heeft).
investeerdertjedonderdag 28 december 2023 @ 02:06
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 00:50 schreef dyna18 het volgende:
Bij Raisin - Nordax bank staat nu de volgende opmerking bij de vrije spaarrekening.
[..]
Zo win je het niet van CKV...
Dit lijkt meer een klein stapje om net boven Distingo uit te komen (die 3,27% heeft).
Nordax doet 3,75% op de jaar deposito's. Dat is wel gunstig, denk dat ik daar ga openen.
KrekelJapiedonderdag 28 december 2023 @ 04:21
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 02:06 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Nordax doet 3,75% op de jaar deposito's. Dat is wel gunstig, denk dat ik daar ga openen.
Kijk dan ook naar Younited en Inbank. Deze bieden met 3,7% een fractie minder, maar je krijgt wel euro's terug mocht de bank een beroep moeten doen op het depositogarantiestelsel.
TheoddDutchGuydonderdag 28 december 2023 @ 05:47
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 02:06 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Nordax doet 3,75% op de jaar deposito's. Dat is wel gunstig, denk dat ik daar ga openen.
Zit je wel met wisselkoers.

Ik hou het wel bij de Italianen met 4.2%. (wat 4.1 gaat worden geloof ik)
investeerdertjedonderdag 28 december 2023 @ 09:53
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 05:47 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Zit je wel met wisselkoers.

Ik hou het wel bij de Italianen met 4.2%. (wat 4.1 gaat worden geloof ik)
Minimum deposito grootte vind ik minder interessant voor mijn doeleinden

quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 04:21 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Kijk dan ook naar Younited en Inbank. Deze bieden met 3,7% een fractie minder, maar je krijgt wel euro's terug mocht de bank een beroep moeten doen op het depositogarantiestelsel.
Ah, tijd terug had ik nog gekeken maar toen zag ik niet zoveel aanbieders waar je kleine deposito's kon starten. Prima advies! Thnx
snabbidonderdag 28 december 2023 @ 10:45
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 09:53 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Minimum deposito grootte vind ik minder interessant voor mijn doeleinden
[..]
Ah, tijd terug had ik nog gekeken maar toen zag ik niet zoveel aanbieders waar je kleine deposito's kon starten. Prima advies! Thnx
Ik weet niet wat voor bedrag je aan het kijken bent, maar als Italie verder geen probleem is dan zou Banca Privata Leasing met 3,9% nog een optie zijn. Minimum inleg is hier 5k (tov de 10k voor Banca Progretto).

Om de lezers hier een klein beetje op weg te helpen met risicoinschattingen: we kijken vaak naar de wijze waarop de bank kapitaal heeft. Een meer gedegen uitleg in de spoiler.

SPOILER
Een van de belangrijke indicatoren voor een bank is het zogenaamde CET1. Ik ga niet beweren dat dit percentage zaligmakend is, maar in de jacht op makkelijke getallen zonder lange analyses is dit wel mijn favoriete. We zijn immers niet geïnteresseerd in de winstgevendheid en de toekomst van de bank, maar willen alleen weten dat ie niet omvalt. Bij de CET1 gaat hier om het percentage wat de bank aan kapitaal heeft ten opzichte van de portefeuille door middel van een risicogewogen proces. De reden waarom dit niet zaligmakend is, is dat zo'n risicogewogen portefeuille best creatief ingevuld kan worden. Desalniettemin geeft het wel een indicatie van hoeveel kapitaal de bank heeft om verliezen op te kunnen vangen.
Als we kijken naar de Baselse akkoorden dan wordt de minimum CET1 gezet op 4,5%. Voor grote banken die too big to fail zijn dient altijd een opslagpercentage gehanteerd te worden die door de toezichthouder van de bank bepaald wordt.
In de VS zien we bijvoorbeeld dat het percentage van 7% best gebruikelijk is voor kleinere banken, terwijl voor grote banken ongeveer 9% is.link
De ECB heeft als laagste buffer voor de grootbanken 10,7% en de kleinere banken kunnen hier iets onder zitten. Dit is een van de redenen dat Europese banken het moeilijk hebben om te concurreren tegen Amerikaanse banken.

Hoewel de minimale eis rond de 10% ligt, ligt de werkelijke CET1 hoger. De bank met de laagste CET1 in Nederland is NN Bank met 16,7%

Voor de genoemde banken voor de deposito's zijn de CET1s als volgt:
Banca Privata Leasing: 15.4% link
Banca Progretto: 18.8% link
Inbank: 10.99% link
Nordax: 15.05% link
Younited: 18,5% - in 2022 en kan geen getallen over 2023 vinden link
TheoddDutchGuydonderdag 28 december 2023 @ 10:49
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 10:45 schreef snabbi het volgende:

[..]
Ik weet niet wat voor bedrag je aan het kijken bent, maar als Italie verder geen probleem is dan zou Banca Privata Leasing met 3,9% nog een optie zijn. Minimum inleg is hier 5k (tov de 10k voor Banca Progretto).

Om de lezers hier een klein beetje op weg te helpen met risicoinschattingen: we kijken vaak naar de wijze waarop de bank kapitaal heeft. Een meer gedegen uitleg in de spoiler.

SPOILER
Een van de belangrijke indicatoren voor een bank is het zogenaamde CET1. Ik ga niet beweren dat dit percentage zaligmakend is, maar in de jacht op makkelijke getallen zonder lange analyses is dit wel mijn favoriete. We zijn immers niet geïnteresseerd in de winstgevendheid en de toekomst van de bank, maar willen alleen weten dat ie niet omvalt. Bij de CET1 gaat hier om het percentage wat de bank aan kapitaal heeft ten opzichte van de portefeuille door middel van een risicogewogen proces. De reden waarom dit niet zaligmakend is, is dat zo'n risicogewogen portefeuille best creatief ingevuld kan worden. Desalniettemin geeft het wel een indicatie van hoeveel kapitaal de bank heeft om verliezen op te kunnen vangen.
Als we kijken naar de Baselse akkoorden dan wordt de minimum CET1 gezet op 4,5%. Voor grote banken die too big to fail zijn dient altijd een opslagpercentage gehanteerd te worden die door de toezichthouder van de bank bepaald wordt.
In de VS zien we bijvoorbeeld dat het percentage van 7% best gebruikelijk is voor kleinere banken, terwijl voor grote banken ongeveer 9% is.link
De ECB heeft als laagste buffer voor de grootbanken 10,7% en de kleinere banken kunnen hier iets onder zitten. Dit is een van de redenen dat Europese banken het moeilijk hebben om te concurreren tegen Amerikaanse banken.

Hoewel de minimale eis rond de 10% ligt, ligt de werkelijke CET1 hoger. De bank met de laagste CET1 in Nederland is NN Bank met 16,7%

Voor de genoemde banken voor de deposito's zijn de CET1s als volgt:
Banca Privata Leasing: 15.4% link
Banca Progretto: 18.8% link
Inbank: 10.99% link
Nordax: 15.05% link
Younited: 18,5% - in 2022 en kan geen getallen over 2023 vinden link
Mooi overzicht.
investeerdertjedonderdag 28 december 2023 @ 11:11
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 10:45 schreef snabbi het volgende:

[..]
Ik weet niet wat voor bedrag je aan het kijken bent, maar als Italie verder geen probleem is dan zou Banca Privata Leasing met 3,9% nog een optie zijn. Minimum inleg is hier 5k (tov de 10k voor Banca Progretto).

Om de lezers hier een klein beetje op weg te helpen met risicoinschattingen: we kijken vaak naar de wijze waarop de bank kapitaal heeft. Een meer gedegen uitleg in de spoiler.

SPOILER
Een van de belangrijke indicatoren voor een bank is het zogenaamde CET1. Ik ga niet beweren dat dit percentage zaligmakend is, maar in de jacht op makkelijke getallen zonder lange analyses is dit wel mijn favoriete. We zijn immers niet geïnteresseerd in de winstgevendheid en de toekomst van de bank, maar willen alleen weten dat ie niet omvalt. Bij de CET1 gaat hier om het percentage wat de bank aan kapitaal heeft ten opzichte van de portefeuille door middel van een risicogewogen proces. De reden waarom dit niet zaligmakend is, is dat zo'n risicogewogen portefeuille best creatief ingevuld kan worden. Desalniettemin geeft het wel een indicatie van hoeveel kapitaal de bank heeft om verliezen op te kunnen vangen.
Als we kijken naar de Baselse akkoorden dan wordt de minimum CET1 gezet op 4,5%. Voor grote banken die too big to fail zijn dient altijd een opslagpercentage gehanteerd te worden die door de toezichthouder van de bank bepaald wordt.
In de VS zien we bijvoorbeeld dat het percentage van 7% best gebruikelijk is voor kleinere banken, terwijl voor grote banken ongeveer 9% is.link
De ECB heeft als laagste buffer voor de grootbanken 10,7% en de kleinere banken kunnen hier iets onder zitten. Dit is een van de redenen dat Europese banken het moeilijk hebben om te concurreren tegen Amerikaanse banken.

Hoewel de minimale eis rond de 10% ligt, ligt de werkelijke CET1 hoger. De bank met de laagste CET1 in Nederland is NN Bank met 16,7%

Voor de genoemde banken voor de deposito's zijn de CET1s als volgt:
Banca Privata Leasing: 15.4% link
Banca Progretto: 18.8% link
Inbank: 10.99% link
Nordax: 15.05% link
Younited: 18,5% - in 2022 en kan geen getallen over 2023 vinden link
Ik gebruik deposito's om mijn aflossingsvrije hypotheekdeel kind of annuïtair te maken. Alleen als boomers altijd van HRA hebben mogen genieten, mag ik het ook nog net even uitmelken 🤣 daarom is 500-1000 euro als minimum inleg ideaal. Maakt het meer dan annuïtair, I know, maar zorgt ook dat ik over een jaar of 5 niet meer aan die hypotheek rente hoef te denken bij 3.7%.
snabbidonderdag 28 december 2023 @ 11:14
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:11 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Ik gebruik deposito's om mijn aflossingsvrije hypotheekdeel kind of annuïtair te maken. Alleen als boomers altijd van HRA hebben mogen genieten, mag ik het ook nog net even uitmelken 🤣 daarom is 500-1000 euro als minimum inleg ideaal. Maakt het meer dan annuïtair, I know, maar zorgt ook dat ik over een jaar of 5 niet meer aan die hypotheek rente hoef te denken bij 3.7%.
Oke dan is 5k in een keer te veel dus. Dan zou ik op basis van de simpele getallen dus eerder voor een Younited gaan dan voor een Inbank. Zelf heb ik ook meer vertrouwen in Frankrijk voor depositogaranties dan in Estland, hoewel Estland zelf beter gekapitaliseerd is.
investeerdertjedonderdag 28 december 2023 @ 11:23
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:14 schreef snabbi het volgende:

[..]
Oke dan is 5k in een keer te veel dus. Dan zou ik op basis van de simpele getallen dus eerder voor een Younited gaan dan voor een Inbank. Zelf heb ik ook meer vertrouwen in Frankrijk voor depositogaranties dan in Estland, hoewel Estland zelf beter gekapitaliseerd is.
Inderdaad, ik was bij "je krijgt wel euro's terug" al overtuigd
blomkedonderdag 28 december 2023 @ 11:34
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:14 schreef snabbi het volgende:
. Zelf heb ik ook meer vertrouwen in Frankrijk voor depositogaranties dan in Estland, hoewel Estland zelf beter gekapitaliseerd is.
Depositogarantiestelsel heeft toch met de andere banken in het land te maken; niet met de staatsfinanciën??
snabbidonderdag 28 december 2023 @ 11:39
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:34 schreef blomke het volgende:

[..]
Depositogarantiestelsel heeft toch met de andere banken in het land te maken; niet met de staatsfinanciën??
Dank - ik bedoelde eigenlijk dat het DGS zelf ook deels voor-gefinancieerd is. Met andere woorden in Estland is er een zogenaamd target level van 1,66% terwijl Frankrijk nog maar op 0,5% zit - link.

Ik wil hier zeker aan toevoegen, dat ik eigenlijk maar weinig snap over hoe je het exacte risicoprofiel zou moeten inkleuren. Ik zie alleen een paar componenten van de totale complexe puzzel en het is ook 'gevaarlijk' om je volledig te focussen op de delen van de puzzel. En met gevaarlijk bedoel ik vooral dat je dan kan wachten op een teleurstelling.

[ Bericht 16% gewijzigd door snabbi op 28-12-2023 11:53:07 ]
blomkedonderdag 28 december 2023 @ 11:56
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:39 schreef snabbi het volgende:
Ik wil hier zeker aan toevoegen, dat ik eigenlijk maar weinig snap over hoe je het exacte risicoprofiel zou moeten inkleuren. Ik zie alleen een paar componenten van de totale complexe puzzel en het is ook 'gevaarlijk' om je volledig te focussen op de delen van de puzzel. En met gevaarlijk bedoel ik vooral dat je dan kan wachten op een teleurstelling.
Net een deposito bij CKV geopend. Misschien is Belgie wel stabieler dan Nl., ik heb ook Aegas (prima dividend) overgehouden als ABN-douceurtje....
dyna18donderdag 28 december 2023 @ 18:37
De Orange bank deposito's worden tijdelijk niet getoond.
Ik was al bang dat ze even geen nieuw vermogen meer willen.
Maar mogelijk is dit omdat ze over gaan op een ander kantoor in Frankrijk (ipv Spanje)?

Dat lijkt inderdaad te kloppen.
Op de bank info pagina is dit te lezen.
"Vanwege technische werkzaamheden die hiermee verband houden, kunnen tijdelijk tot dinsdag 2 januari 2024 geen nieuwe rekeningen bij de bank worden aangevraagd."
leolinedancedonderdag 28 december 2023 @ 18:50
quote:
0s.gif Op woensdag 27 december 2023 18:54 schreef dudewhereismycar het volgende:

[..]
Dat is toch mooi meegenomen, maar zou je voor 0.5% gaan verkassen naar een andere bank? Daar ging het om.. niet om de huidige rente.
Daar gaat het jou om. Maar dat boeit hier verder niemand. Dus laat iedereen in zijn waarde en dring jouw gedachten niet op.
KrekelJapiedonderdag 28 december 2023 @ 18:54
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 11:23 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Inderdaad, ik was bij "je krijgt wel euro's terug" al overtuigd
Younited Credit heeft ons geïnformeerd dat het de rente op uw aangevraagde termijndeposito gaat verlagen. De rekening is nog niet geopend. Om nog te profiteren van het huidig geldende rentetarief van 3.7% moet uiterlijk de werkdag vóór 3.1.2024 aan alle voorwaarden voor het openen van de rekening voldaan zijn.

Op 3.1.2024 wordt uw termijndeposito geopend tegen het nieuwe rentetarief van 3.55% p.j.
investeerdertjedonderdag 28 december 2023 @ 19:28
quote:
1s.gif Op donderdag 28 december 2023 18:54 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Younited Credit heeft ons geïnformeerd dat het de rente op uw aangevraagde termijndeposito gaat verlagen. De rekening is nog niet geopend. Om nog te profiteren van het huidig geldende rentetarief van 3.7% moet uiterlijk de werkdag vóór 3.1.2024 aan alle voorwaarden voor het openen van de rekening voldaan zijn.

Op 3.1.2024 wordt uw termijndeposito geopend tegen het nieuwe rentetarief van 3.55% p.j.
Maar... Daar doe ik het ook wel voor 😉
dudewhereismycardonderdag 28 december 2023 @ 19:29
quote:
0s.gif Op donderdag 28 december 2023 18:50 schreef leolinedance het volgende:

[..]
Daar gaat het jou om. Maar dat boeit hier verder niemand. Dus laat iedereen in zijn waarde en dring jouw gedachten niet op.
Rustigaan
snabbidonderdag 28 december 2023 @ 20:13
quote:
1s.gif Op donderdag 28 december 2023 18:54 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Younited Credit heeft ons geïnformeerd dat het de rente op uw aangevraagde termijndeposito gaat verlagen. De rekening is nog niet geopend. Om nog te profiteren van het huidig geldende rentetarief van 3.7% moet uiterlijk de werkdag vóór 3.1.2024 aan alle voorwaarden voor het openen van de rekening voldaan zijn.

Op 3.1.2024 wordt uw termijndeposito geopend tegen het nieuwe rentetarief van 3.55% p.j.
Die Fransen lezen mee denk ik - beetje hetzelfde bieden als de concurrentie terwijl het risico lager is :P
wingdingsvrijdag 29 december 2023 @ 13:59
Ik vraag me trouwens iets af en ik hoop dat iemand dit al eens geprobeerd heeft of dat dit een waardeloos idee is van mezelf O-)

Ik zit met mijn spaargeld onder andere bij Bigbank. Als je daarheen geld overboekt vanaf je NL bankrekening, dan duurt het even voordat het in Estland wordt bijgeschreven.

Qua spaargeld en de box 3 ellende zit ik ongeveer 20.000 boven de drempel.

Is het lucratief om die 20.000 euro eind december, nog voor de jaarwisseling, terug te boeken naar mijn NL rekening en dan bijvoorbeeld op 31 december in de avond (en in delen) terug te boeken naar Estland? Het geld zit dan tijdelijk 'op de lijn' en wordt waarschijnlijk pas 2 januari of later in Estland bijgeschreven.
Dan ziet de belastingdienst dat bedrag dus niet terug in de peilingen en hoef ik er niks extra's over te dokken.

Ja ik weet dat dit sjoemelen is, maar ik wil dit gok best nemen. Iemand ervaring hiermee?
KrekelJapievrijdag 29 december 2023 @ 14:03
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 13:59 schreef wingdings het volgende:
Is het lucratief om die 20.000 euro eind december, nog voor de jaarwisseling, terug te boeken naar mijn NL rekening en dan bijvoorbeeld op 31 december in de avond (en in delen) terug te boeken naar Estland?
Het is vandaag de laatste werkdag. Geld staat nooit meer vanuit Estland op je NL rekening.
blomkevrijdag 29 december 2023 @ 14:03
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 13:59 schreef wingdings het volgende:

Qua spaargeld en de box 3 ellende zit ik ongeveer 20.000 boven de drempel.


Ja ik weet dat dit sjoemelen is, maar ik wil dit gok best nemen. Iemand ervaring hiermee?
Is niet togestaan.

Overigens 20000 boven de drempel, wat denk je wat je dat fiscaal kost?
KrekelJapievrijdag 29 december 2023 @ 14:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:03 schreef blomke het volgende:

[..]
Is niet togestaan.

Overigens 20000 boven de drempel, wat denk je wat je dat fiscaal kost?
E 75,60?
blomkevrijdag 29 december 2023 @ 14:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:04 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
E 75,60?
Wat dacht je van (even van een alleenstaande uitgaande met 57k¤ vrijstelling):

Rendementsgrondslag 77k¤ spaartegoed
Belastbaar rendement = 0,01% =¤ 7,7
Grondslag Sparen = 77k¤ - 57k¤ = 20k¤
Aandeel rendementgrondslag = 20/77 = 26%

Voordeel Sparen en beleggen = ¤ 7,7*26%

belast met 32% = ¤ 0,64

Nog geen euro! Daar krijg je geen aanslag voor.
wingdingsvrijdag 29 december 2023 @ 14:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:03 schreef blomke het volgende:

[..]
Is niet togestaan.

Overigens 20000 boven de drempel, wat denk je wat je dat fiscaal kost?
Er is meer in dit land niet toegestaan, maar ik houd me er niet aan. Daar vraag ik ook niet naar.

Zou dit kunnen is de vraag zodat de BD verkeerde saldo's doorgegeven krijgt op 1 januari?

En ja ik heb het geld al terug geboekt gekregen dus ik kan het zondagavond eventueel oversluizen.

Edit: dit jaar valt mijn 'overschot' nog mee, maar volgend jaar is het aanzienlijk meer. Dus dan wordt het lucratiever.
blomkevrijdag 29 december 2023 @ 14:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:14 schreef wingdings het volgende:

[..]
Er is meer in dit land niet toegestaan, maar ik houd me er niet aan. Daar vraag ik ook niet naar.

Het is wel toegestaan om het over te boeken, maar buitend e BD om uit box 3 houden, is weer niet toegestaan.
wingdingsvrijdag 29 december 2023 @ 14:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:16 schreef blomke het volgende:

[..]
Het is wel toegestaan om het over te boeken, maar buitend e BD om uit box 3 houden, is weer niet toegestaan.
Als ze het op deze manier niet weten en als ik mijn spaargeld elk jaar op deze manier 'constant' houd dan zien ze het niet. Die weten niet beter dan de saldi die ze op 1 januari van alle banken doorkrijgen. Dat idee...
blomkevrijdag 29 december 2023 @ 14:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:17 schreef wingdings het volgende:

[..]
Als ze het op deze manier niet weten en als ik mijn spaargeld elk jaar op deze manier 'constant' houd dan zien ze het niet. Die weten niet beter dan de saldi die ze op 1 januari van alle banken doorkrijgen. Dat idee...
Heb je ook het idee even naar mijn berekening te kijken?

quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:13 schreef blomke het volgende:

[..]
Wat dacht je van (even van een alleenstaande uitgaande met 57k¤ vrijstelling):

Rendementsgrondslag 77k¤ spaartegoed
Belastbaar rendement = 0,01% =¤ 7,7
Grondslag Sparen = 77k¤ - 57k¤ = 20k¤
Aandeel rendementgrondslag = 20/77 = 26%

Voordeel Sparen en beleggen = ¤ 7,7*26%

belast met 32% = ¤ 0,64

Nog geen euro! Daar krijg je geen aanslag voor.
wingdingsvrijdag 29 december 2023 @ 14:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:22 schreef blomke het volgende:

[..]
Heb je ook het idee even naar mijn berekening te kijken?
[..]

Nee, want dat is geen antwoord op mijn vraag.
KrekelJapievrijdag 29 december 2023 @ 14:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:13 schreef blomke het volgende:

[..]
Wat dacht je van (even van een alleenstaande uitgaande met 57k¤ vrijstelling):

Rendementsgrondslag 77k¤ spaartegoed
Belastbaar rendement = 0,01% =¤ 7,7
Grondslag Sparen = 77k¤ - 57k¤ = 20k¤
Aandeel rendementgrondslag = 20/77 = 26%

Voordeel Sparen en beleggen = ¤ 7,7*26%

belast met 32% = ¤ 0,64

Nog geen euro! Daar krijg je geen aanslag voor.
Belastbaar rendement voor sparen is voorlopig toch 1,03% voor 1-1-24? Zie brief staatssecretaris 7-12-23.

Tarief stijgt van 32 naar 36%

[ Bericht 1% gewijzigd door KrekelJapie op 29-12-2023 14:45:31 ]
snabbivrijdag 29 december 2023 @ 14:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 13:59 schreef wingdings het volgende:
Ik vraag me trouwens iets af en ik hoop dat iemand dit al eens geprobeerd heeft of dat dit een waardeloos idee is van mezelf O-)

Ik zit met mijn spaargeld onder andere bij Bigbank. Als je daarheen geld overboekt vanaf je NL bankrekening, dan duurt het even voordat het in Estland wordt bijgeschreven.

Qua spaargeld en de box 3 ellende zit ik ongeveer 20.000 boven de drempel.

Is het lucratief om die 20.000 euro eind december, nog voor de jaarwisseling, terug te boeken naar mijn NL rekening en dan bijvoorbeeld op 31 december in de avond (en in delen) terug te boeken naar Estland? Het geld zit dan tijdelijk 'op de lijn' en wordt waarschijnlijk pas 2 januari of later in Estland bijgeschreven.
Dan ziet de belastingdienst dat bedrag dus niet terug in de peilingen en hoef ik er niks extra's over te dokken.

Ja ik weet dat dit sjoemelen is, maar ik wil dit gok best nemen. Iemand ervaring hiermee?
Het heeft geen zin, want ondanks dat de verwerkingstijd misschien langer is, er wordt altijd gewerkt met een valutadatum. Dus stel je schiet vandaag de opdracht tot het overboeken in. Dan is het best mogelijk dat Bigbank alvast op je internetbankieren aangeeft dat je saldo verlaagd is met die 20k, maar uiteindelijk wordt het pas dinsdag 2 januari (wanneer het Target systeem weer open is) overgeboekt. Die overboeking wordt zowel door Bigbank alsmede jouw huisbank met die datum van 2 januari verwerkt.

Het geld zit dus niet op de lijn in het niets, maar staat gewoon bij Bigbank als saldo. Het geld bij bank 1 is pas 'weg' wanneer bank 2 het heeft 'aangenomen'. Het staat altijd ergens ten gunstige van jou.

Dit zou eventueel wel kunnen werken met banken buiten het eurogebied, zoals de VS. Daar heb je namelijk de kans dat je huisbank gebruik moet maken van correspondent-banken om de transactie daadwerkelijk door te laten voeren en daardoor krijg je meerdere valutadatums tussen jouw 2 banken. Maar zelfs dan heb je nog steeds de plicht om het zelf aan te geven bij de belasting. Alleen de kosten voor transacties buiten het eurogebied zijn niet beschermd door de europese regelgeving en liggen vaak hoog. Daarnaast loop je ook een valutarisico.
En natuurlijk kan je er voor kiezen om belasting te ontduiken, maar daar is fok niet het juiste medium voor.

[ Bericht 3% gewijzigd door snabbi op 29-12-2023 14:50:23 ]
Faraday01vrijdag 29 december 2023 @ 14:42
quote:
1s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:35 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Belastbaar rendement voor sparen is voorlopig toch op 1,03% vastgesteld voor 1-1-24?

Tarief stijgt van 32 naar 36%
Dat voorlopige rendement is niet zo relevant aangezien ze dat op basis van nacalculatie bepalen voor de aangifte. Ik vraag me nu wel af of het rendement over 2023 al bekend is of ongeveer berekend kan worden?
KrekelJapievrijdag 29 december 2023 @ 14:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:42 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Dat voorlopige rendement is niet zo relevant aangezien ze dat op basis van nacalculatie bepalen voor de aangifte. Ik vraag me nu wel af of het rendement over 2023 al bekend is of ongeveer berekend kan worden?
0,01% zal het niet worden. Voor 2023 wordt dit waarschijnlijk in februari vastgesteld.
blomkevrijdag 29 december 2023 @ 15:14
quote:
1s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:35 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Belastbaar rendement voor sparen is voorlopig toch 1,03% voor 1-1-24? Zie brief staatssecretaris 7-12-23.

Tarief stijgt van 32 naar 36%
Da's 2024. Maar ik dacht dat de TS het over 2023 had.
blomkevrijdag 29 december 2023 @ 15:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:42 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Dat voorlopige rendement is niet zo relevant aangezien ze dat op basis van nacalculatie bepalen voor de aangifte. Ik vraag me nu wel af of het rendement over 2023 al bekend is of ongeveer berekend kan worden?
quote:
1s.gif Op vrijdag 29 december 2023 14:44 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
0,01% zal het niet worden. Voor 2023 wordt dit waarschijnlijk in februari vastgesteld.
https://www.belastingdien(...)g-box-3-inkomen-2023

met daarin vermeld: Het percentage voor beleggingen en andere bezittingen staat al vast. De percentages voor banktegoeden en schulden zijn nog voorlopig. Begin 2024 stellen we die percentages vast. De vastgestelde percentages gebruiken we bij uw definitieve aanslag.

[ Bericht 9% gewijzigd door blomke op 29-12-2023 15:21:03 ]
KrekelJapievrijdag 29 december 2023 @ 15:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 15:14 schreef blomke het volgende:

[..]
Da's 2024. Maar ik dacht dat de TS het over 2023 had.
TS wil nu toch handelen. Voor peildatum 1-1-23 staat de hoogte van het vermogen al vast.
architovrijdag 29 december 2023 @ 16:01
Tot nu toe hebben we hypotheek afgelost en belegd in etf. Maar op dit moment is hypotheek aflossen met de huidige rentes niet interessant.

Wat is de meest eenvoudige wijze met de minste risico's om net wat meer geld uit spaargeld te halen? Ik dacht nu aan deposito's via raisin. Maar welke bank dan?
Onze hypotheek loopt bij argenta, die hebben ook wel interessante deposito's. Maar weet zo niet of ik met een spaarrekening en hypotheekrekening daar rechtstreeks ook een deposito aan kan koppelen.
KrekelJapievrijdag 29 december 2023 @ 16:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 16:01 schreef archito het volgende:
Tot nu toe hebben we hypotheek afgelost en belegd in etf. Maar op dit moment is hypotheek aflossen met de huidige rentes niet interessant.

Wat is de meest eenvoudige wijze met de minste risico's om net wat meer geld uit spaargeld te halen? Ik dacht nu aan deposito's via raisin. Maar welke bank dan?
Onze hypotheek loopt bij argenta, die hebben ook wel interessante deposito's. Maar weet zo niet of ik met een spaarrekening en hypotheekrekening daar rechtstreeks ook een deposito aan kan koppelen.
Ik kies zelf deposito's die gekoppeld zijn aan depositogarantie in euro's en landen die geen bronbelasting hebben of bronbelasting die makkelijk naar 0% kan worden teruggebracht (Zweden, Litouwen, Portugal niet).

Als je het koppelt aan hypotheek zou je kunnen kijken naar 10 jarige van CKV tegen 3,75%.
architovrijdag 29 december 2023 @ 16:16
quote:
1s.gif Op vrijdag 29 december 2023 16:05 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ik kies zelf deposito's die gekoppeld zijn aan depositogarantie in euro's en landen die geen bronbelasting hebben of bronbelasting die makkelijk naar 0% kan worden teruggebracht (Zweden, Litouwen, Portugal niet).

Als je het koppelt aan hypotheek zou je kunnen kijken naar 10 jarige van CKV tegen 3,75%.
Argenta komt met 3,1% voor 2 jaar ook aardig in de buurt. In ieder geval een stuk beter dan Rabobank met 2,35%.

Maar goed, 3,75% levert op 20k o.i.d. nog eens 130 euro extra op. Alleen wel meer moeite en weer een extra rekening, alles een beetje bij elkaar houden lijkt me ook wel makkelijk.
blomkevrijdag 29 december 2023 @ 17:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 15:41 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
TS wil nu toch handelen. Voor peildatum 1-1-23 staat de hoogte van het vermogen al vast.
O ja, ik ben de aangifte over 2023 in de war.
blomkevrijdag 29 december 2023 @ 17:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 29 december 2023 16:16 schreef archito het volgende:

[..]
Argenta komt met 3,1% voor 2 jaar ook aardig in de buurt. In ieder geval een stuk beter dan Rabobank met 2,35%.

Maar goed, 3,75% levert op 20k o.i.d. nog eens 130 euro extra op. Alleen wel meer moeite en weer een extra rekening, alles een beetje bij elkaar houden lijkt me ook wel makkelijk.
App installeren en klaar.
ondeugendmaandag 1 januari 2024 @ 13:00
Meer mensen problemen met het inloggen via de app van Leaseplan Bank?

Ik moet opnieuw inloggen maar mijn ww is verlopen. Moet inloggen via browser zegt app maar dat kan dus niet omdat wachtwoord is verlopen.

Nu zit ik in een loop :( :D
Tjalalamaandag 1 januari 2024 @ 13:12
quote:
0s.gif Op maandag 1 januari 2024 13:00 schreef ondeugend het volgende:
Meer mensen problemen met het inloggen via de app van Leaseplan Bank?

Ik moet opnieuw inloggen maar mijn ww is verlopen. Moet inloggen via browser zegt app maar dat kan dus niet omdat wachtwoord is verlopen.

Nu zit ik in een loop :( :D
Toen ik vanochtend via de website in wou loggen kreeg ik een melding dat er aan de website werkt gewerkt en het tijdelijk niet mogelijk was... 15 minuten later wou het wel maar toen kon ik wel gewoon mijn wachtwoord via de website wijzigen.
ondeugendmaandag 1 januari 2024 @ 13:16
quote:
0s.gif Op maandag 1 januari 2024 13:12 schreef Tjalala het volgende:

[..]
Toen ik vanochtend via de website in wou loggen kreeg ik een melding dat er aan de website werkt gewerkt en het tijdelijk niet mogelijk was... 15 minuten later wou het wel maar toen kon ik wel gewoon mijn wachtwoord via de website wijzigen.
Na 6 smsjes met code's en het veranderen van ww en het opnieuw installeren van de app waardoor je een nieuwe pincode kon instellen, is het gelukt.
Wat een bevalling zeg.
AnneXmaandag 1 januari 2024 @ 14:13
Hellup. Mijn deposito ladder is stuk.

Omdat ik vanwege lage renten tussendoor ook voor 2 jaar heb vastgezet. En dat weer samenvalt met een dep., dat na 1 jaar vervalt.
De bedoeling is dus dat iedere 3 maanden van de lpb of van argenta een bedrag beschikbaar is - indien nodig - en vervolgens weer een jaar (of twee) vast te zetten.
Zie spoiler.
SPOILER
Op lpb valt vrij op:
25 april 24 bijv. 3/4 maanden op spaarrek.En dan weer in dep? 2 jaar
14 sept 24
2 jan 25
24 april 25
18 juni 25

Op argenta valt vrij op
7 april 24: bijv.vast voor 2 jaar?
2 jan 25
18 juni 25

Kan iemand meedenken over mijn puzzle?
blomkemaandag 1 januari 2024 @ 14:33
quote:
1s.gif Op maandag 1 januari 2024 14:13 schreef AnneX het volgende:
Hellup. Mijn deposito ladder is stuk.

Omdat ik vanwege lage renten tussendoor ook voor 2 jaar heb vastgezet. En dat weer samenvalt met een dep., dat na 1 jaar vervalt.
De bedoeling is dus dat iedere 3 maanden van de lpb of van argenta een bedrag beschikbaar is - indien nodig - en vervolgens weer een jaar (of twee) vast te zetten.
Zie spoiler.
SPOILER
Op lpb valt vrij op:
25 april 24 bijv. 3/4 maanden op spaarrek.En dan weer in dep? 2 jaar
14 sept 24
2 jan 25
24 april 25
18 juni 25

Op argenta valt vrij op
7 april 24: bijv.vast voor 2 jaar?
2 jan 25
18 juni 25

Kan iemand meedenken over mijn puzzle?
Wat is nou het probleem? Bij 1 en 2-jrs dep's, kan je gewoon het jaartal met 1 resp. 2 verhogen. Er zijn btw ook 9-maands deposito's. Dus als je eens tussendoor een trede mist.....kan je zo er misschien een mouw aan passen.
AnneXmaandag 1 januari 2024 @ 15:03
quote:
0s.gif Op maandag 1 januari 2024 14:33 schreef blomke het volgende:

[..]
Wat is nou het probleem? Bij 1 en 2-jrs dep's, kan je gewoon het jaartal met 1 resp. 2 verhogen. Er zijn btw ook 9-maands deposito's. Dus als je eens tussendoor een trede mist.....kan je zo er misschien een mouw aan passen.
Dat bedoel ik…kan de mouw niet vinden. 😢
In den beginne ging het “keurig” om de 3 maanden. Gestart met 3-6-9-12 maanden. Dus na een jaar liep dat. Totdat renten kelderden en ik begon te rommelen. Nu ben ik het overzicht kwijt.
Vandaar de vraag.
blomkemaandag 1 januari 2024 @ 15:11
quote:
1s.gif Op maandag 1 januari 2024 15:03 schreef AnneX het volgende:

[..]
Dat bedoel ik…kan de mouw niet vinden. 😢
In den beginne ging het “keurig” om de 3 maanden. Gestart met 3-6-9-12 maanden. Dus na een jaar liep dat. Totdat renten kelderden en ik begon te rommelen. Nu ben ik het overzicht kwijt.
Vandaar de vraag.
Bij Raisin kan je deposito's van 3, 6 en 9 maanden afsluiten, tegen plm. 4%. Dus als je die van 25/4 voor drie maanden vastzet...
Aloriamaandag 1 januari 2024 @ 15:12
Kan iemand mij misschien advies geven ik zit bij de rabo en heb voor mijn zoon een doelspaar rekening gemaakt toen hij geboren werd deze heb ik tot 16 jaar lopen.

In de veronderstelling dat dit geld dus vrijkomt op zijn 16de tot mijn verbazing kan ik er gewoon geld vanaf halen, dut us niet helemaal de bedoeling... wat is dus een goede rekening met wat ik dus wil, dat bij een bepaalde leeftijd het geld vrij komt en ook met een mooie rente. ( bel zelf ook even met de bank maar denk vraag hier eerst even )
AnneXmaandag 1 januari 2024 @ 15:17
quote:
0s.gif Op maandag 1 januari 2024 15:11 schreef blomke het volgende:

[..]
Bij Raisin kan je deposito's van 3, 6 en 9 maanden afsluiten, tegen plm. 4%. Dus als je die van 25/4 voor drie maanden vastzet...
Ah…kijk dan kan ik weer een jaartje bouwen. Merci.👍🏼
TheoddDutchGuymaandag 1 januari 2024 @ 18:00
quote:
1s.gif Op maandag 1 januari 2024 15:12 schreef Aloria het volgende:
Kan iemand mij misschien advies geven ik zit bij de rabo en heb voor mijn zoon een doelspaar rekening gemaakt toen hij geboren werd deze heb ik tot 16 jaar lopen.

In de veronderstelling dat dit geld dus vrijkomt op zijn 16de tot mijn verbazing kan ik er gewoon geld vanaf halen, dut us niet helemaal de bedoeling... wat is dus een goede rekening met wat ik dus wil, dat bij een bepaalde leeftijd het geld vrij komt en ook met een mooie rente. ( bel zelf ook even met de bank maar denk vraag hier eerst even )
Als wettelijke vertegenwoordiger kan je er altijd geld vanaf halen, niet altijd zondermeer de rekening sluiten gezien het onder voorwaarden is afgesloten dat het op naam kind staat en vrij komt voor kind bij 16 of 18 veelal.

Een rekening waar je niet zomaar zonder onderbouwing, volgens mij, geld vanaf kan halen is dan een, even in het Engels een trust fund.
Maar of je dat in Nederland ook hebt weet ik niet eigenlijk.

Dacht dat ze in 1996 of iets bepaalde regelgeving daar in hadden veranderd.

Maar over het algemeen is de norm “jeugd spaarrekening”, bij praktisch iedere bank wel.
En ja als WV kan je dan gewoon geld eraf halen naar een tegenrekening.

Edit hoewel ik nu mijzelf moet tegenspreken, bij ASN jeugdsparen kan ik als WV wel geld storten maar niet opnemen.
Dat zou alleen kunnen als ik vroegtijdig de rekening wil opzeggen.
111210dinsdag 2 januari 2024 @ 00:35
quote:
1s.gif Op maandag 1 januari 2024 15:12 schreef Aloria het volgende:
Kan iemand mij misschien advies geven ik zit bij de rabo en heb voor mijn zoon een doelspaar rekening gemaakt toen hij geboren werd deze heb ik tot 16 jaar lopen.

In de veronderstelling dat dit geld dus vrijkomt op zijn 16de tot mijn verbazing kan ik er gewoon geld vanaf halen, dut us niet helemaal de bedoeling... wat is dus een goede rekening met wat ik dus wil, dat bij een bepaalde leeftijd het geld vrij komt en ook met een mooie rente. ( bel zelf ook even met de bank maar denk vraag hier eerst even )
Deposito? Maar die rentes zijn vrij mager voor langere periodes.

Ik heb hier gewoon een beleggingsrekening geopend waar iedere maand een vast bedrag in gaat
Faraday01dinsdag 2 januari 2024 @ 10:28
De deposito's bij Orange bank zijn weer terug, nu geregistreerd in Frankrijk
Horsemendinsdag 2 januari 2024 @ 10:53
Rente verlaging Argenta.

Op woensdag 3 januari 2024 verlagen we de termijndeposito's met een rentevaste periode van 2 tot 5 jaar.

Rente termijndeposito's per 3 januari 2024.

6 maanden 2,85%

1 jaar 3,00%

2 jaar 3,00%

3 jaar 3,00%

4 jaar 3,00%

5 jaar 3,00%
lazinessdinsdag 2 januari 2024 @ 10:56
quote:
0s.gif Op maandag 1 januari 2024 18:00 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Als wettelijke vertegenwoordiger kan je er altijd geld vanaf halen, niet altijd zondermeer de rekening sluiten gezien het onder voorwaarden is afgesloten dat het op naam kind staat en vrij komt voor kind bij 16 of 18 veelal.

Een rekening waar je niet zomaar zonder onderbouwing, volgens mij, geld vanaf kan halen is dan een, even in het Engels een trust fund.
Maar of je dat in Nederland ook hebt weet ik niet eigenlijk.

Dacht dat ze in 1996 of iets bepaalde regelgeving daar in hadden veranderd.

Maar over het algemeen is de norm “jeugd spaarrekening”, bij praktisch iedere bank wel.
En ja als WV kan je dan gewoon geld eraf halen naar een tegenrekening.

Edit hoewel ik nu mijzelf moet tegenspreken, bij ASN jeugdsparen kan ik als WV wel geld storten maar niet opnemen.
Dat zou alleen kunnen als ik vroegtijdig de rekening wil opzeggen.
Dat het kan betekent niet dat het mag.
Zie hier uitleg over het verschil of de rekening op naam ouders of op naam kind staat.

https://www.doehetzelfnot(...)-kind-gebruiken/amp/
Faraday01dinsdag 2 januari 2024 @ 12:03
Zijn er meer mensen met inlogproblemen bij Raisin?
Aloriadinsdag 2 januari 2024 @ 12:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 00:35 schreef 111210 het volgende:

[..]
Deposito? Maar die rentes zijn vrij mager voor langere periodes.

Ik heb hier gewoon een beleggingsrekening geopend waar iedere maand een vast bedrag in gaat
Maar met een beleggingsrekening beleg je dan ook actief of is de belegging wat je zelf in brengt ? Sorry voor de "domme" vragen heb hier echt geen kaas van gegeten
Essebesdinsdag 2 januari 2024 @ 12:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 12:03 schreef Faraday01 het volgende:
Zijn er meer mensen met inlogproblemen bij Raisin?
Ik kom er geheel niet in, dus ja
spoilertdinsdag 2 januari 2024 @ 13:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 12:38 schreef Essebes het volgende:

[..]
Ik kom er geheel niet in, dus ja
Kwam er ook niet in, nieuw WW instellen op de website en alles werkte weer.
zeeland6dinsdag 2 januari 2024 @ 16:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 12:03 schreef Faraday01 het volgende:
Zijn er meer mensen met inlogproblemen bij Raisin?
ja ze hebben storing zo te zien
wachtwoord vergeten aanklikken loopt ook dood
blomkedinsdag 2 januari 2024 @ 18:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 12:03 schreef Faraday01 het volgende:
Zijn er meer mensen met inlogproblemen bij Raisin?
Nu gedaan; geen probleem.

Maar de deposito openen bij CVK duurt wel lang zeg (geld staat al sinds Kerst bij Raisin en kopie adres ook opgestuurd)! Straks krijg ik die 3,95% niet...... :X
RamboDirkdinsdag 2 januari 2024 @ 18:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 12:03 schreef Faraday01 het volgende:
Zijn er meer mensen met inlogproblemen bij Raisin?
36e1eb55-ad9b-4a58-8c87-1a31196395dc_text.gif
KrekelJapiedinsdag 2 januari 2024 @ 18:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 18:02 schreef blomke het volgende:

[..]
Nu gedaan; geen probleem.

Maar de deposito openen bij CVK duurt wel lang zeg (geld staat al sinds Kerst bij Raisin en kopie adres ook opgestuurd)! Straks krijg ik die 3,95% niet...... :X
Ik ga tussen kerst en oud en nieuw volgend jaar niets meer doen bij raisin ivm verwerkingstijd. Zelfde verhaal bij Younited

25-12 deposito aangevraagd ( mijn gegevens zijn daar al bekend)
27-12 geld op rekening raisin
28-12 deposito in behandeling
Vandaag saldo teruggestort op wallet.
Essebesdinsdag 2 januari 2024 @ 19:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 12:38 schreef Essebes het volgende:

[..]
Ik kom er geheel niet in, dus ja
Inmiddels werkt het voor mij wel weer. Er is nog wel een mededeling te zien, dat sommige klanten problemen met het inloggen kunnen hebben en dat ze er hard aan werken.
blomkedinsdag 2 januari 2024 @ 19:22
quote:
1s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 18:12 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ik ga tussen kerst en oud en nieuw volgend jaar niets meer doen bij raisin ivm verwerkingstijd. Zelfde verhaal bij Younited

25-12 deposito aangevraagd ( mijn gegevens zijn daar al bekend)
27-12 geld op rekening raisin
28-12 deposito in behandeling
Vandaag saldo teruggestort op wallet.
Allemachtig wat is dat beroerd zeg!! Goed dat je het meldt; zal er rekening mee houden!!
TheoddDutchGuydinsdag 2 januari 2024 @ 19:33
quote:
1s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 18:12 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ik ga tussen kerst en oud en nieuw volgend jaar niets meer doen bij raisin ivm verwerkingstijd. Zelfde verhaal bij Younited

25-12 deposito aangevraagd ( mijn gegevens zijn daar al bekend)
27-12 geld op rekening raisin
28-12 deposito in behandeling
Vandaag saldo teruggestort op wallet.
Dat komt omdat het niet onder “instant payment” valt.
Maar onder SEPA.

Dat betekent dus dat er niks gebeurt in weekenden en feestdagen en het meestal 1 tot 2 dagen duurt.
111210dinsdag 2 januari 2024 @ 19:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 12:30 schreef Aloria het volgende:

[..]
Maar met een beleggingsrekening beleg je dan ook actief of is de belegging wat je zelf in brengt ? Sorry voor de "domme" vragen heb hier echt geen kaas van gegeten
Je kan aangeven hoe actief je het wil laten beleggen. Dus hoeveel risico je wil lopen met jou ingelegde geld.

Zelf beleg je dus niet, dat doet de partij waar je bij zit voor jou.

Als je dus weinig risico wil lopen is je geld vrij veilig, maar je rendement ook vrij laag. Denk dat dat het meeste in de buurt komt van gewoon sparen.

Maar een risico van een beurs crash blijft er altijd. Dus als je echt helemaal safe wil blijven dan moet je gewoon een spaar/deposito rekening gebruiken.
KrekelJapiedinsdag 2 januari 2024 @ 20:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 19:33 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Dat komt omdat het niet onder “instant payment” valt.
Maar onder SEPA.

Dat betekent dus dat er niks gebeurt in weekenden en feestdagen en het meestal 1 tot 2 dagen duurt.
27, 28 en 29 december zijn normale werkdagen. In deze dagen is er niets gebeurd bij raisin en Younited.

Geld is op 27-12 bijgeschreven op raisin wallet en tot en met vandaag in behandeling geweest.
snabbidinsdag 2 januari 2024 @ 20:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 18:02 schreef blomke het volgende:

[..]
Nu gedaan; geen probleem.

Maar de deposito openen bij CVK duurt wel lang zeg (geld staat al sinds Kerst bij Raisin en kopie adres ook opgestuurd)! Straks krijg ik die 3,95% niet...... :X
Zelfde probleem bij Banca Progretto. Ook voor de kerst alles al ingediend aangezien ze per 28-12 de rente zouden verlagen. De verwerking loopt allemaal wat langzamer blijkbaar. Zal wel met de vakanties te maken hebben. Geen idee wat ze straks als startdatum zullen aanhouden.
dyna18dinsdag 2 januari 2024 @ 20:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 10:28 schreef Faraday01 het volgende:
De deposito's bij Orange bank zijn weer terug, nu geregistreerd in Frankrijk
Mooi, meteen 1tje van 1 jaar geopend.
dyna18dinsdag 2 januari 2024 @ 21:00
Ook bij bunq drama met trage SEPA betalingen.
Op 27 december een groot bedrag opgenomen (wat dus niet via instant betalingen ging).
Vandaag 2 januari nog steeds niet binnen.

Heen boeken was ook al zo'n 8 dagen onderweg.
Voor mij reden om te stoppen met bunq.
snabbidinsdag 2 januari 2024 @ 21:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 21:00 schreef dyna18 het volgende:
Ook bij bunq drama met trage SEPA betalingen.
Op 27 december een groot bedrag opgenomen (wat dus niet via instant betalingen ging).
Vandaag 2 januari nog steeds niet binnen.

Heen boeken was ook al zo'n 8 dagen onderweg.
Voor mij reden om te stoppen met bunq.
bunq hanteert volgens hun eigen website (hoofdstuk 3 betalingen) een grensbedrag van 50k voor RTI en TIPS (de directe overboekingen). Bedragen daarboven of bedragen naar banken die de betreffende protocollen niet ondersteunen gaan via SEPA Credit Transfers die altijd binnen 1 werkdag behandeld moeten zijn.

Met andere woorden als je 27 dec voor 15:30 je betaalopdracht had ingeschoten - had dit sowieso op 28 dec verwerkt moeten zijn. En was je na 15:30 dan had het sowieso op 29 dec afgerond moeten zijn.

De enige uitzondering die ik ken, is dat men de betaling vasthoudt voor een fraude onderzoek. En men mag jou niet informeren over het onderzoek wat zij doen en het is lastig om te zeggen hoe lang zoiets duurt - zeker in de periode waarin bankmedewerkers op vakantie zijn.
blomkedinsdag 2 januari 2024 @ 21:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 18:04 schreef RamboDirk het volgende:

[..]
[ afbeelding ]
Allemachtig, wat een bijdrage!!
blomkedinsdag 2 januari 2024 @ 21:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 20:22 schreef snabbi het volgende:

[..]
Zelfde probleem bij Banca Progretto. Ook voor de kerst alles al ingediend aangezien ze per 28-12 de rente zouden verlagen. De verwerking loopt allemaal wat langzamer blijkbaar. Zal wel met de vakanties te maken hebben. Geen idee wat ze straks als startdatum zullen aanhouden.
Vakantie = best. Maar is dat een reden een klant maar te laten wachten??
dyna18dinsdag 2 januari 2024 @ 21:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 21:15 schreef snabbi het volgende:

[..]
bunq hanteert volgens hun eigen website (hoofdstuk 3 betalingen) een grensbedrag van 50k voor RTI en TIPS (de directe overboekingen). Bedragen daarboven of bedragen naar banken die de betreffende protocollen niet ondersteunen gaan via SEPA Credit Transfers die altijd binnen 1 werkdag behandeld moeten zijn.

Met andere woorden als je 27 dec voor 15:30 je betaalopdracht had ingeschoten - had dit sowieso op 28 dec verwerkt moeten zijn. En was je na 15:30 dan had het sowieso op 29 dec afgerond moeten zijn.

De enige uitzondering die ik ken, is dat men de betaling vasthoudt voor een fraude onderzoek. En men mag jou niet informeren over het onderzoek wat zij doen en het is lastig om te zeggen hoe lang zoiets duurt - zeker in de periode waarin bankmedewerkers op vakantie zijn.
Dank voor de toelichting.
In dit geval betrof het 25.000 EUR.
2 dagen later nog een overboeking gedaan van 10 euro. Deze was wel instant binnen.
Ik vraag mij dan ook af of ze in de praktijk toch niet op 10.000 zitten voor SEPA overboekingen.

Ik wacht geduldig af. Maar daarna ben ik wel klaar met bunq.
snabbidinsdag 2 januari 2024 @ 23:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 21:50 schreef blomke het volgende:

[..]
Vakantie = best. Maar is dat een reden een klant maar te laten wachten??
Nee natuurlijk niet, maar ze kunnen dat geld pas vrijgeven tot ze hun eigen onderzoek hebben afgerond. En ik ben alleen aan het gokken dat het aantal mensen dat dit soort type onderzoeken doet op dit moment gewoon kleiner is.
TheoddDutchGuywoensdag 3 januari 2024 @ 00:51
quote:
1s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 20:00 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
27, 28 en 29 december zijn normale werkdagen. In deze dagen is er niets gebeurd bij raisin en Younited.

Geld is op 27-12 bijgeschreven op raisin wallet en tot en met vandaag in behandeling geweest.
Dan nog is er sprake van sepa.
Raisin valt onder “het buitenland”.

Dus 1 tot een aantal werkdagen is normaal.
KrekelJapiewoensdag 3 januari 2024 @ 05:38
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 00:51 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Dan nog is er sprake van sepa.
Raisin valt onder “het buitenland”.

Dus 1 tot een aantal werkdagen is normaal.
Voor mij is duidelijk dat het bij raisin tussen kerst en nieuwjaar allemaal langer duurt dan op andere werkdagen. Ik heb meer dan 20 deposito's geopend en bij banken waar ik al bekend was duurde dit nooit dan 48 uur.

Het is vooral zuur dat het depositobedrag naar een bank waar ik al bekend ben op dag 7 zonder bericht wordt teruggestort op je raisin wallet en de deposito helemaal niet wordt geopend.

Volgens jaar doe ik tussen 14 december en 6 januari even niets met deposito's op raisin omdat raisin, en de buitenlandse banke waarschijnlijk op halve capaciteit werken.

Storting op een gewone spaarrekening bij raisin loopt waarschijnlijk automatisch want dit was in deze periode wel binnen 24 uur geregeld.
snabbiwoensdag 3 januari 2024 @ 07:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 21:51 schreef dyna18 het volgende:

[..]
Dank voor de toelichting.
In dit geval betrof het 25.000 EUR.
2 dagen later nog een overboeking gedaan van 10 euro. Deze was wel instant binnen.
Ik vraag mij dan ook af of ze in de praktijk toch niet op 10.000 zitten voor SEPA overboekingen.

Ik wacht geduldig af. Maar daarna ben ik wel klaar met bunq.
In jouw geval zou ik gewoon een formele klacht openen: https://nl.bunq.com/report
Stel dat het allemaal wel gewoon een technische fout zit, dan zit je geld ergens op een tussenrekening te wachten.

Misschien staat bunq in haar recht, misschien niet, maar dan zit je in ieder geval niet alleen maar te wachten.
snabbiwoensdag 3 januari 2024 @ 07:38
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 00:51 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Dan nog is er sprake van sepa.
Raisin valt onder “het buitenland”.

Dus 1 tot een aantal werkdagen is normaal.
In eerste instantie was dat ook mijn gedachtegang, laten we zeggen in 2022. Toch denk ik dat er voor Raisin iets anders speelt. De PSD2 is namelijk alleen van toepassing voor betaalrekeningen en niet voor spaarrekeningen. De cross-border payments regulation verplicht die betalingen alleen voor de rekeningen zoals bedoeld in de PSD2.

Met andere woorden, het hele spaarrekeningsysteem heeft niet dezelfde verwachting en verwerking als betaalrekeningen. Dit betekent niet dat banken onderling geen gebruik kunnen maken van SEPA Credit Transfers, maar dat is geen verplichting. Het zou prima zo kunnen zijn dat Raisin nostro accounts bij de betreffende banken aanhoudt en dat boekingen naar de spaarrekeningen via die accounts lopen ipv TARGET.
TheoddDutchGuywoensdag 3 januari 2024 @ 07:41
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 07:38 schreef snabbi het volgende:

[..]
In eerste instantie was dat ook mijn gedachtegang, laten we zeggen in 2022. Toch denk ik dat er voor Raisin iets anders speelt. De PSD2 is namelijk alleen van toepassing voor betaalrekeningen en niet voor spaarrekeningen. De cross-border payments regulation verplicht die betalingen alleen voor de rekeningen zoals bedoeld in de PSD2.

Met andere woorden, het hele spaarrekeningsysteem heeft niet dezelfde verwachting en verwerking als betaalrekeningen. Dit betekent niet dat banken onderling geen gebruik kunnen maken van SEPA Credit Transfers, maar dat is geen verplichting. Het zou prima zo kunnen zijn dat Raisin nostro accounts bij de betreffende banken aanhoudt en dat boekingen naar de spaarrekeningen via die accounts lopen ipv TARGET.
Dat zou kunnen hoor, maar tegelijkertijd denk ik dan wel bij mijzelf, je zit niet bij een raisin voor vlugge transacties en snel handelen.

Elke rekening is voor lange termijn.

Als het nou traag verloopt vanaf een vrij op te nemen spaarrekening, zou ik wel klagen als dit dagen duurt.
Maar bij deposito openen of willen overmaken etc, dit kan langer duren.

Je zit niet alleen met een raisin wat het administratief moet verwerken maar ook de bank waar het naartoe moet zeg maar.
snabbiwoensdag 3 januari 2024 @ 07:47
Ik ben het absoluut eens dat het voor deposito's anders is. Er zit zeker handmatige taken voor het openen van een deposito, omdat de betreffende bank door een KYC proces moet.
Daar is het dus niet alleen het overboeken van het geld, maar ook andere handelingen.
blomkewoensdag 3 januari 2024 @ 08:39
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 05:38 schreef KrekelJapie het volgende:

Het is vooral zuur dat het depositobedrag naar een bank waar ik al bekend ben op dag 7 zonder bericht wordt teruggestort op je raisin wallet en de deposito helemaal niet wordt geopend.

Je kan een klacht bij Raisin's klantenservice indienen?
Faraday01woensdag 3 januari 2024 @ 11:26
Rabobank plat, Raisin weer plat. Gaat goed met de ICT in 2024 _O-
zeeland6woensdag 3 januari 2024 @ 12:14
Het is een zootje bij Raisin.
Overgeboekte rente spaarrekeningen (renault, klarna, nordax) staan in het dashboard nog op de betreffende rekeningen. Als je links boven klikt bij 'Transacties (Raisin rekening)' staan ze wel bijgeboekt (2 jan). Maar kun je niet overboeken naar je tegenrekening, want het systeem zegt 'saldo nul'.

Nu een nieuwe melding "Vanwege technische problemen kan uw aanvraag op dit moment niet worden uitgevoerd."
GereDathanwoensdag 3 januari 2024 @ 14:11
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 12:14 schreef zeeland6 het volgende:
Het is een zootje bij Raisin.
Overgeboekte rente spaarrekeningen (renault, klarna, nordax) staan in het dashboard nog op de betreffende rekeningen. Als je links boven klikt bij 'Transacties (Raisin rekening)' staan ze wel bijgeboekt (2 jan). Maar kun je niet overboeken naar je tegenrekening, want het systeem zegt 'saldo nul'.

Nu een nieuwe melding "Vanwege technische problemen kan uw aanvraag op dit moment niet worden uitgevoerd."
Raisin heeft het zwaar inderdaad. Gisteren en vanmorgen inloggen amper mogelijk. Dat lijkt nu wel weer op orde te zijn, laatste 2 uur gaat het gewoon snel en soepel.

Maar transacties lijken aan alle kanten te hangen. Heb gesproken met de klantenservice en in het "echte systeem" is alles wel goed verwerkt. De koppeling naar het "openbare systeem" (dus de website in feite) loopt niet zoals het moet begreep ik. Transacties zijn dus wel netjes uitgevoerd maar niet fatsoenlijk zichtbaar.

Nu het inloggen opgelost lijkt te zijn ga ik ver vanuit dat ook dat stuk snel weer op orde zal zijn.
TheoddDutchGuywoensdag 3 januari 2024 @ 14:41
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 12:14 schreef zeeland6 het volgende:
Het is een zootje bij Raisin.
Overgeboekte rente spaarrekeningen (renault, klarna, nordax) staan in het dashboard nog op de betreffende rekeningen. Als je links boven klikt bij 'Transacties (Raisin rekening)' staan ze wel bijgeboekt (2 jan). Maar kun je niet overboeken naar je tegenrekening, want het systeem zegt 'saldo nul'.

Nu een nieuwe melding "Vanwege technische problemen kan uw aanvraag op dit moment niet worden uitgevoerd."
Waren wat inlog problemen.

Moet zeggen, ik had die melding wel maar had er geen last van.
Heb als test 1000 euries overgemaakt van de tegenrekening naar raisin, even kijken of daar nog iets geks gebeurd en dan handmatig naar de spaarrekening.

Normaal doe ik dit automatisch periodiek maar misschien zit er een raar verschil in qua snelheid.
paardendokterwoensdag 3 januari 2024 @ 15:25
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 14:11 schreef GereDathan het volgende:

[..]
Raisin heeft het zwaar inderdaad. Gisteren en vanmorgen inloggen amper mogelijk. Dat lijkt nu wel weer op orde te zijn, laatste 2 uur gaat het gewoon snel en soepel.

Maar transacties lijken aan alle kanten te hangen. Heb gesproken met de klantenservice en in het "echte systeem" is alles wel goed verwerkt. De koppeling naar het "openbare systeem" (dus de website in feite) loopt niet zoals het moet begreep ik. Transacties zijn dus wel netjes uitgevoerd maar niet fatsoenlijk zichtbaar.

Nu het inloggen opgelost lijkt te zijn ga ik ver vanuit dat ook dat stuk snel weer op orde zal zijn.
Als we maar niet dit soort toestanden gaan krijgen....
obligatairewoensdag 3 januari 2024 @ 15:37
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 15:25 schreef paardendokter het volgende:

[..]
Als we maar niet dit soort toestanden gaan krijgen....

Ha ha 😀
Gunnerwoensdag 3 januari 2024 @ 15:38
Kijk maar uit. Oproepen tot een bankrun is strafbaar.

En zo grappig is het ook niet eens.
TheoddDutchGuywoensdag 3 januari 2024 @ 15:40
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 15:25 schreef paardendokter het volgende:

[..]
Als we maar niet dit soort toestanden gaan krijgen....

Denk eigenlijk eerder dat het probleem is dat veel mensen zo rond of voor de kerstdagen massaal naar raisin hebben zitten boeken.

Het is volgens raisin zelf, 100 miljoen per week wat vanuit Nederland daar op raisin staat.
Niet per week erbij, maar wat er aangehouden word natuurlijk.

Maar ik vermoed dat met al het nieuws de afgelopen maanden wat betreft eigenlijk alle Nederlandse banken en de crimineel lage rente wat je krijgt over je spaarcenten, dat er een redelijk wat mensen zijn die de overstap maken.

Enige cringe gedeelte vond ik zelf het per video jezelf moeten identificeren.
Dit deed ik toen ook nog eens op een zondag, maar toch even gelachen met die jongen die dit moest afnemen.
KrekelJapiewoensdag 3 januari 2024 @ 16:01
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 14:41 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Normaal doe ik dit automatisch periodiek maar misschien zit er een raar verschil in qua snelheid.
Mijn periodiek overgeboekte bedrag naar spaarrekening is deze week niet doorgestort naar spaarrekening, maar in het wallet gestort.

Nu handmatig overgeboekt naar de spaarrekening.

[ Bericht 0% gewijzigd door KrekelJapie op 03-01-2024 16:13:46 ]
TheoddDutchGuywoensdag 3 januari 2024 @ 16:02
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 16:01 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Mijn periodiek overgeboekte bedrag naar spaarrekening is deze week niet doorgestort naar spaarrekening, maar in het het walle gestort.

Nu handmatig overgeboekt naar de spaarrekening.
Oh dat is wel vreemd inderdaad.
Dan word er iets niet goed verwerkt.

Ik ga einde van de maand extra opletten, normaal heb ik daar alles voor ingesteld qua periodieke overboekingen.
obligatairewoensdag 3 januari 2024 @ 16:05
quote:
2s.gif Op woensdag 3 januari 2024 15:38 schreef Gunner het volgende:
Kijk maar uit. Oproepen tot een bankrun is strafbaar.

En zo grappig is het ook niet eens.
Wie weet komt het ooit uit.
paardendokterwoensdag 3 januari 2024 @ 16:14
quote:
2s.gif Op woensdag 3 januari 2024 15:38 schreef Gunner het volgende:
Kijk maar uit. Oproepen tot een bankrun is strafbaar.

Nee hoor. Nee, zo'n wet is er niet. In 2010 is er wel sprake van geweest van een beleidsvoornemen van de ministers van Veiligheid en Justitie en van Financiën om het oproepen tot een bankrun strafbaar te stellen. Maar dat heeft niet geresulteerd in wetgeving.
GereDathanwoensdag 3 januari 2024 @ 16:26
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 15:25 schreef paardendokter het volgende:

[..]
Als we maar niet dit soort toestanden gaan krijgen....

Leuk gemaakt :D
blomkewoensdag 3 januari 2024 @ 16:31
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 15:40 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

Enige cringe gedeelte vond ik zelf het per video jezelf moeten identificeren.
Dit deed ik toen ook nog eens op een zondag, maar toch even gelachen met die jongen die dit moest afnemen.
Ik zat nog met een zatte ongeschoren kop in m'n ochtendjas toen ie inbelde......
KrekelJapiewoensdag 3 januari 2024 @ 16:49
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 16:31 schreef blomke het volgende:

[..]
Ik zat nog met een zatte ongeschoren kop in m'n ochtendjas toen ie inbelde......
Je moet toch zelf inbellen?
ondeugendwoensdag 3 januari 2024 @ 17:43
Die dagelijke rente bij Bunq die ik elke woensdag uitgekeerd krijgt klopt voor mijn gevoel niet
De rente op rente geeft mij elke week wel 2 cent :7 meer en in de dagelijke tussenstand was dat ook te zien.
Verbaasd was ik dus toen ik hetzelfde bedrag kreeg uitgekeerd als de vorige week.
Valt mij ook wel eens bij LPB op trouwens.

Denk ik verkeerd?
TheoddDutchGuywoensdag 3 januari 2024 @ 17:46
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 16:49 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Je moet toch zelf inbellen?
Ja zo herinner ik het mij ook, als in, je vraagt dat stukje van de procedure aan, waarop je dan moet wachten dat het gesprek begint.

In mijn geval was het dan een Engels sprekende.. pool? Denk ik.
Maar wel even gelachen, ik snapte paar keer even niet wat ik moest doen met mijn ID kaart.
Je moet dat buigen en draaien op een bepaalde manier, maar ja enfin, kwam allemaal goed. :P
paardendokterwoensdag 3 januari 2024 @ 17:47
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 17:43 schreef ondeugend het volgende:
Die dagelijke rente bij Bunq die ik elke woensdag uitgekeerd krijgt klopt voor mijn gevoel niet
De rente op rente geeft mij elke week wel 2 cent :7 meer en in de dagelijke tussenstand was dat ook te zien.
Verbaasd was ik dus toen ik hetzelfde bedrag kreeg uitgekeerd als de vorige week.
Valt mij ook wel eens bij LPB op trouwens.

Denk ik verkeerd?
Bunq ken ik niet, maar LPB betaalt maandelijks de rente uit. Laat je dat staan dan krijg je een maand later rente-op-rente dus.
ondeugendwoensdag 3 januari 2024 @ 18:32
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 17:47 schreef paardendokter het volgende:

[..]
Bunq ken ik niet, maar LPB betaalt maandelijks de rente uit. Laat je dat staan dan krijg je een maand later rente-op-rente dus.
Ja dat weet ik natuurlijk.
Maar je kan bij beide banken dagelijks de rente tot nu toe bekijken. Daar gaat het af en toe niet logisch.
Voorbeeld: 2 weken lang groeit die rente met ik zeg maar wat een euro. Er gebeurt verder niets met de rekening maar ineens krijg je twee weken 0.99 cent. Tot de rente uitgekeerd wordt weer.

Ik vind dat raar maar misschien ligt het aan mij.
paardendokterwoensdag 3 januari 2024 @ 18:46
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 18:32 schreef ondeugend het volgende:
Ja dat weet ik natuurlijk
Als je op een serieus antwoord snauwerig reageert met 'Ja dat weet ik natuurlijk' dan ben ik even klaar met je. Herkenbaar ?
ondeugendwoensdag 3 januari 2024 @ 18:52
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 18:46 schreef paardendokter het volgende:

[..]
Als je op een serieus antwoord snauwerig reageert met 'Ja dat weet ik natuurlijk' dan ben ik even klaar met je. Herkenbaar ?
Dat mag hoor. Het was niet zo bedoeld dus excuus maar als jij dan zelf zo snibbig reageert dan komen we in een loop. :D en ben je zelf niet veel beter.

Bedankt voor je serieuze antwoord.

[ Bericht 3% gewijzigd door ondeugend op 03-01-2024 19:02:42 ]
investeerdertjewoensdag 3 januari 2024 @ 19:16
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 18:32 schreef ondeugend het volgende:

[..]
Ja dat weet ik natuurlijk.
Maar je kan bij beide banken dagelijks de rente tot nu toe bekijken. Daar gaat het af en toe niet logisch.
Voorbeeld: 2 weken lang groeit die rente met ik zeg maar wat een euro. Er gebeurt verder niets met de rekening maar ineens krijg je twee weken 0.99 cent. Tot de rente uitgekeerd wordt weer.

Ik vind dat raar maar misschien ligt het aan mij.
Zou het omwille van afronding kunnen zijn?
snabbiwoensdag 3 januari 2024 @ 19:18
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 18:32 schreef ondeugend het volgende:

[..]
Ja dat weet ik natuurlijk.
Maar je kan bij beide banken dagelijks de rente tot nu toe bekijken. Daar gaat het af en toe niet logisch.
Voorbeeld: 2 weken lang groeit die rente met ik zeg maar wat een euro. Er gebeurt verder niets met de rekening maar ineens krijg je twee weken 0.99 cent. Tot de rente uitgekeerd wordt weer.

Ik vind dat raar maar misschien ligt het aan mij.
Die 0.99 cent zal wel 99 cent zijn, maar goed het verschil tussen 1 euro en 99 cent is natuurlijk een afrondingsverschil. Volgens de site van bunq berekenen zij de rente op je saldo in ieder geval op basis van de jaarlijkse rentepercentage gedeeld door het aantal dagen in een jaar.
ondeugendwoensdag 3 januari 2024 @ 19:24
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 19:18 schreef snabbi het volgende:

[..]
Die 0.99 cent zal wel 99 cent zijn, maar goed het verschil tussen 1 euro en 99 cent is natuurlijk een afrondingsverschil. Volgens de site van bunq berekenen zij de rente op je saldo in ieder geval op basis van de jaarlijkse rentepercentage gedeeld door het aantal dagen in een jaar.
99 cent inderdaad.
Maar ik heb bij gestort (200 euro) en toch dezelfde rente uitgekeerd gekregen als voor die storting. Eigenlijk staat er 245 meer op en toch 2 weken achtereen dezelfde uitgekeerde rente. Das haast geen afronden meer?

Ik hou het in de gaten iig. Misschien komt er nog wel een kleine correctie.
black-soldierwoensdag 3 januari 2024 @ 19:53
Eind december duurde het bij mij ook wat langer door kerst en oud en nieuw. Stond bij behandeling maar kwam er niet door. Dus door de vakantieperiode eind december. Op 27 december wel netjes naar RB verwerkt.

Eind december en begin januari is het altijd druk bij Raisin. Dan stappen simpelweg veel mensen over en boeken veel mensen geld op Raisin (bonussen etc. Worden soms ook in december betaald). De rest van het jaar gaat altijd vloeiend qua overboeking.
KrekelJapiewoensdag 3 januari 2024 @ 20:12
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 19:24 schreef ondeugend het volgende:

[..]
99 cent inderdaad.
Maar ik heb bij gestort (200 euro) en toch dezelfde rente uitgekeerd gekregen als voor die storting. Eigenlijk staat er 245 meer op en toch 2 weken achtereen dezelfde uitgekeerde rente. Das haast geen afronden meer?

Ik hou het in de gaten iig. Misschien komt er nog wel een kleine correctie.
Kan het ermee te maken hebben dat je de eerste dag van de storting geen rente krijgt over het verhoogde saldo?
paardendokterwoensdag 3 januari 2024 @ 20:43
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 20:12 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Kan het ermee te maken hebben dat je de eerste dag van de storting geen rente krijgt over het verhoogde saldo?
En 2024 heeft 1 dag meer dan 2023. Dat drukt de dagrente ook enigszins. ( n %/366 versus n %/365 )
paardendokterwoensdag 3 januari 2024 @ 20:43
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 18:52 schreef ondeugend het volgende:

[..]

Bedankt voor je serieuze antwoord.
Graag gedaan deugniet B:)B
dyna18woensdag 3 januari 2024 @ 20:56
Raisin Orange bank verlaagt de rente per 9 januari

quote:
Opmerking: Vanaf 09-01-24 geldt een nieuw rentetarief van 3,90% p.j. in plaats van 4,00% p.j

Om het huidig geldende rentetarief van 4,00% p.j. te ontvangen, dient uiterlijk de werkdag vóór 09-01-24 te zijn voldaan aan alle voorwaarden om uw aanvraag tijdig te kunnen doorsturen naar de bank. Vanaf 09-01-24 wordt uw termijndeposito geopend met het nieuwe rentetarief van 3,90% p.j. Indien u dit niet wilt, kunt u uw aanvraag intrekken onder ‘Mijn Raisin’ > ‘Mijn producten’ > ‘Deposito sparen’ > ‘Details’ van het betreffende termijndeposito > ‘Aanvraag intrekken’.
ondeugendwoensdag 3 januari 2024 @ 21:06
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 20:12 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Kan het ermee te maken hebben dat je de eerste dag van de storting geen rente krijgt over het verhoogde saldo?
Nee denk het niet. Ik spaar al even bij beide banken. Het Bunq verhaal is de eerste keer in een jaar. LPB heeft het vaker maar op random data.
Het gaat om een paar centen hoor. Geen tientallen euro's.

Maar vind het apart.
Vanyelwoensdag 3 januari 2024 @ 21:06
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 20:56 schreef dyna18 het volgende:
Raisin Orange bank verlaagt de rente per 9 januari
[..]

Gaat hard. Ik opende daar een maand geleden nog voor 4,25.
blomkewoensdag 3 januari 2024 @ 22:32
quote:
1s.gif Op woensdag 3 januari 2024 21:06 schreef Vanyel het volgende:

[..]
Gaat hard. Ik opende daar een maand geleden nog voor 4,25.
LHV is bijna gehalveerd: van 4,15% naar 2,25%
Vvdjemoederwoensdag 3 januari 2024 @ 23:51
Ik heb ¤35000 gespaard door de wajong. Moet ik dit lekker op de ing spaarrekening laten staan of andere bank?
KrekelJapiewoensdag 3 januari 2024 @ 23:54
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 23:51 schreef Vvdjemoeder het volgende:
Ik heb ¤35000 gespaard door de wajong. Moet ik dit lekker op de ing spaarrekening laten staan of andere bank?
Die keuze moet je zelf maken. ING is zeer blij met je. Ze houden van klanten die trouw een zeer lage rente accepteren.
TheoddDutchGuydonderdag 4 januari 2024 @ 05:21
Ik zie inderdaad toch wel een technisch probleem bij raisin.
Die 1000eu van gisteren die ik had overgemaakt, staat wel bij transacties als op de raisin rekening.
Ga ik naar dashboard staat er 0.00.

Maw het is alsof er niks op de raisin rekening staat.
Maar zodra ik naar transacties ga, staat het wel normaal.
Maar vanuit dat stukje van de omgeving kan ik geen geld overmaken.

Raar.
snabbidonderdag 4 januari 2024 @ 07:04
quote:
0s.gif Op woensdag 3 januari 2024 23:51 schreef Vvdjemoeder het volgende:
Ik heb ¤35000 gespaard door de wajong. Moet ik dit lekker op de ing spaarrekening laten staan of andere bank?
Alles hangt af van hoeveel gedoe je er van wil maken en wat je eigen plannen zijn.
Het verschil tussen ING en bijvoorbeeld een Leaseplanbank is 0,95%punt. Dus stel dat je al dat geld zou overmaken naar een nieuwe Leaseplanbank rekening dan levert je dat 332,50 op over een heel jaar. Ik kies hier voor Leaseplanbank omdat dit een bank is die voor een overboeking onder de 10k direct het geld terug heeft bij je ING rekening en dus je bijna geen last hebt dat je geld elders staat.
Andere banken zoals bunq leveren nog iets meer op (2,46%-1.25%=1.21%punt), maar ik haat die bank zelf dus daarover krijg je van mij geen goed advies :7

Tot slot zie je dat wij hier veel praten over banken die via Raisin werken. Die hebben als nadeel dat het toch een paar dagen kan duren voor je dat geld dan terug op je ing rekening hebt, maar wel weer meer rente bieden. Een bank zoals Distingo geeft 3,27% (ipv ing met 1,25%), maar dan staat het geld wel in Frankrijk. Het kost je relatief weinig moeite maar je loopt wel andere risico's dan wanneer het in Nederland zou staan. Zelf denk ik dat die risico's minimaal klein zijn, maar het zou slecht zijn om je niet te wijzen op die risico's. Dus stel je doet niet het hele bedrag maar 30k naar zo'n bank dan zou je nog 606 euro per jaar meer krijgen dan het bij ing te laten staan.

Nu zijn wij in dit topic meer op jacht naar dat soort winsten en vinden wij dat gedoe niet zo erg, maar wellicht kijk je er zelf moeilijker naar om te lezen welke risico's het nu precies zijn, dat een langere verwerkingstijd vervelend is, dat je geen zin hebt om een nieuwe app te leren etc.
De enige die dat besluit kan nemen, zoals KrekelJapie zegt, ben je zelf.
TheoddDutchGuydonderdag 4 januari 2024 @ 07:12
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 07:04 schreef snabbi het volgende:

[..]
Alles hangt af van hoeveel gedoe je er van wil maken en wat je eigen plannen zijn.
Het verschil tussen ING en bijvoorbeeld een Leaseplanbank is 0,95%punt. Dus stel dat je al dat geld zou overmaken naar een nieuwe Leaseplanbank rekening dan levert je dat 332,50 op over een heel jaar. Ik kies hier voor Leaseplanbank omdat dit een bank is die voor een overboeking onder de 10k direct het geld terug heeft bij je ING rekening en dus je bijna geen last hebt dat je geld elders staat.
Andere banken zoals bunq leveren nog iets meer op (2,46%-1.25%=1.21%punt), maar ik haat die bank zelf dus daarover krijg je van mij geen goed advies :7

Tot slot zie je dat wij hier veel praten over banken die via Raisin werken. Die hebben als nadeel dat het toch een paar dagen kan duren voor je dat geld dan terug op je ing rekening hebt, maar wel weer meer rente bieden. Een bank zoals Distingo geeft 3,27% (ipv ing met 1,25%), maar dan staat het geld wel in Frankrijk. Het kost je relatief weinig moeite maar je loopt wel andere risico's dan wanneer het in Nederland zou staan. Zelf denk ik dat die risico's minimaal klein zijn, maar het zou slecht zijn om je niet te wijzen op die risico's. Dus stel je doet niet het hele bedrag maar 30k naar zo'n bank dan zou je nog 606 euro per jaar meer krijgen dan het bij ing te laten staan.

Nu zijn wij in dit topic meer op jacht naar dat soort winsten en vinden wij dat gedoe niet zo erg, maar wellicht kijk je er zelf moeilijker naar om te lezen welke risico's het nu precies zijn, dat een langere verwerkingstijd vervelend is, dat je geen zin hebt om een nieuwe app te leren etc.
De enige die dat besluit kan nemen, zoals KrekelJapie zegt, ben je zelf.
Laten we wel zijn, de risico’s wat je neemt zijn hetzelfde als bij Nederlandse banken.
Zit weinig verschil tussen, sterker nog, Nederlandse banken staan er slechter voor qua reserves maar maken wel mega winsten.
TheoddDutchGuydonderdag 4 januari 2024 @ 08:37
Gebeld met raisin, sinds gisteren (met die inlog problematiek ook) zijn er bij meerdere klanten problemen aan de hand.

Ze zijn aan het wisselen van systeem, waardoor geld wel zichtbaar is in je account details maar onzichtbaar / onbruikbaar vanuit dashboard als je wil overmaken naar deposito of spaarrekening.

Dat vind ik best slordig.
Gunnerdonderdag 4 januari 2024 @ 09:35
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 08:37 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Gebeld met raisin, sinds gisteren (met die inlog problematiek ook) zijn er bij meerdere klanten problemen aan de hand.

Ze zijn aan het wisselen van systeem, waardoor geld wel zichtbaar is in je account details maar onzichtbaar / onbruikbaar vanuit dashboard als je wil overmaken naar deposito of spaarrekening.

Dat vind ik best slordig.
Apart dat ze zelf spreken van 'geen storingen'

https://www.raisin.nl/storingen-onderhoud/

48 uur geleden kwartaalrente overgemaakt, maar nog niets aangekomen op de tussenrekening. Inderdaad erg slordig.
KrekelJapiedonderdag 4 januari 2024 @ 09:51
quote:
2s.gif Op donderdag 4 januari 2024 09:35 schreef Gunner het volgende:

[..]
Apart dat ze zelf spreken van 'geen storingen'

https://www.raisin.nl/storingen-onderhoud/

48 uur geleden kwartaalrente overgemaakt, maar nog niets aangekomen op de tussenrekening. Inderdaad erg slordig.
Dat staat bij ING ook standaard op hun site. De praktijk is regelmatig anders.
blomkedonderdag 4 januari 2024 @ 09:51
Raisin gebeld, na 20 min. in de wacht wordt die deposito-aanvraag meteen goedgekeurd.

Volgens mij moet je er achteraan bellen, dan pas schuiven ze de gegevens door.
TheoddDutchGuydonderdag 4 januari 2024 @ 11:04
Inmiddels kan ik niks meer zien in mijn transactie (geschiedenis), foutmeldingen en excuses voor het ongemak.

Schiet niet op zo.
Faraday01donderdag 4 januari 2024 @ 11:14
We zijn op de derde werkdag van het jaar en de ICT problemen zijn tot nu toe:
- Raisin: continue op en af problemen vanaf 1 januari
- Rabobank: eergisteren urenlang onbereikbaar
- NN Sparen: gisteren en vandaag (onaangekondigd?) onderhoud waardoor de rekening urenlang niet bereikbaar is

Het lijkt bijna een millennium bug _O-
TheoddDutchGuydonderdag 4 januari 2024 @ 12:20
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 11:14 schreef Faraday01 het volgende:
We zijn op de derde werkdag van het jaar en de ICT problemen zijn tot nu toe:
- Raisin: continue op en af problemen vanaf 1 januari
- Rabobank: eergisteren urenlang onbereikbaar
- NN Sparen: gisteren en vandaag (onaangekondigd?) onderhoud waardoor de rekening urenlang niet bereikbaar is

Het lijkt bijna een millennium bug _O-
Ik ga vanmiddag maar weer bellen.

Een aantal uurtjes is okay, niet een halve dag.

Ondanks geen melding bij status van services, geeft als je belt de klantenservice wel aan dat dit een bekend probleem is.

[ Bericht 6% gewijzigd door TheoddDutchGuy op 04-01-2024 13:16:22 ]
blomkedonderdag 4 januari 2024 @ 13:20
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 12:20 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Ik ga vanmiddag maar weer bellen.

Succes ermee. Als je belt, krijg je de verwachte wachttijd (1x) te horen (11 min. bij mij). Maar bij mij verdubbelde ie uiteindelijk.
TheoddDutchGuydonderdag 4 januari 2024 @ 13:28
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 13:20 schreef blomke het volgende:

[..]
Succes ermee. Als je belt, krijg je de verwachte wachttijd (1x) te horen (11 min. bij mij). Maar bij mij verdubbelde ie uiteindelijk.
“Bandje” is aangepast inmiddels, het is een bekend probleem maar onbekend wanneer opgelost.
Dan blijf ik niet wachten aan de lijn, geen nut.
zeeland6donderdag 4 januari 2024 @ 15:39
melding op de raisin website (na inlog)

"Mogelijk onjuiste/vertraagde saldoweergave

Sommige klanten ervaren op dit moment een onjuiste of vertraagde saldoweergave van hun Raisin-rekening. Dit probleem is reeds bekend en wordt zo spoedig mogelijk verholpen. Onze excuses voor het ongemak en dank voor uw begrip."

Ik heb nu een negatief saldo op de Raisin rekening (maar dat komt wel meer voor, bij verwerking van transacties, die staan er dan dubbel in)
Vvdjemoederdonderdag 4 januari 2024 @ 15:50
En het gezeik begint al. Laat je geld gewoon op een betrouwbare nederlandse bank staan
ES_FOKdonderdag 4 januari 2024 @ 16:13
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 15:50 schreef Vvdjemoeder het volgende:
En het gezeik begint al. Laat je geld gewoon op een betrouwbare nederlandse bank staan
Pff... Even een dagje wat problemen en mensen schieten al in de stress.
En daarnaast is het bekend dat internationale overboekingen in de kerst/oud-nieuw periode langer duren.
blomkedonderdag 4 januari 2024 @ 17:31
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 15:50 schreef Vvdjemoeder het volgende:
En het gezeik begint al. Laat je geld gewoon op een betrouwbare nederlandse bank staan
Tja, welke waren er in 2008 - 2010 ook alweer de klos? ABN-AMRO, DSB, SNS en nog een Volksbank (de naam alleen al....). ING hing aan het staatsinfuus.
zeeland6donderdag 4 januari 2024 @ 18:05
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 11:14 schreef Faraday01 het volgende:
We zijn op de derde werkdag van het jaar en de ICT problemen zijn tot nu toe:
- Raisin: continue op en af problemen vanaf 1 januari
- Rabobank: eergisteren urenlang onbereikbaar
- NN Sparen: gisteren en vandaag (onaangekondigd?) onderhoud waardoor de rekening urenlang niet bereikbaar is

Het lijkt bijna een millennium bug _O-
En Bigbank maakt op 2 januari dubbel de bedragen over en vraagt om 1 bedrag terug te storten op 4 jan.......
TheoddDutchGuydonderdag 4 januari 2024 @ 18:28
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 15:50 schreef Vvdjemoeder het volgende:
En het gezeik begint al. Laat je geld gewoon op een betrouwbare nederlandse bank staan
Het is alweer in orde.

ING heeft meerdere storingen per maand onderhand, waar je dan ook niet kan pinnen.
Dat is toch een stuk erger naar mijn mening.

Maar toegegeven dit was irritant zo vlak na de jaarwisseling.
Innisdemondonderdag 4 januari 2024 @ 18:39
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 17:31 schreef blomke het volgende:

[..]
ING hing aan het staatsinfuus.
:|W
TheoddDutchGuydonderdag 4 januari 2024 @ 18:51
quote:
1s.gif Op donderdag 4 januari 2024 18:39 schreef Innisdemon het volgende:

[..]
:|W
Nou ja het is waar, dat centrale banken de beurzen hebben zitten volpompen (daar komt het op neer in de praktijk) is de reden waardoor ing mega winsten maakte en nog steeds maakt, waardoor we als staat met winst al het geld weer terug kregen.

Dit had makkelijk anders kunnen aflopen.
Innisdemondonderdag 4 januari 2024 @ 19:39
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 18:51 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Nou ja het is waar, dat centrale banken de beurzen hebben zitten volpompen (daar komt het op neer in de praktijk) is de reden waardoor ing mega winsten maakte en nog steeds maakt, waardoor we als staat met winst al het geld weer terug kregen.

Dit had makkelijk anders kunnen aflopen.
True, maar dan kun je niet van staatsinfuus spreken.
Lening, garantstelling, zeker.

Bij staatsinfuus denk ik meer aan geld weggeven aan kansloze zaken.
zeeland6donderdag 4 januari 2024 @ 20:02
Alisa Bank Finland is nieuw op Raisin met een spaarrekening van 3,27%.
snabbidonderdag 4 januari 2024 @ 20:15
quote:
1s.gif Op donderdag 4 januari 2024 19:39 schreef Innisdemon het volgende:

[..]
True, maar dan kun je niet van staatsinfuus spreken.
Lening, garantstelling, zeker.

Bij staatsinfuus denk ik meer aan geld weggeven aan kansloze zaken.
Tja vanuit de Europese Commissie werd dat toch gezien als staatssteun en daarom moesten ING en NN splitsen.
snabbidonderdag 4 januari 2024 @ 20:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 januari 2024 20:22 schreef snabbi het volgende:

[..]
Zelfde probleem bij Banca Progretto. Ook voor de kerst alles al ingediend aangezien ze per 28-12 de rente zouden verlagen. De verwerking loopt allemaal wat langzamer blijkbaar. Zal wel met de vakanties te maken hebben. Geen idee wat ze straks als startdatum zullen aanhouden.
update:
vandaag is alles wel gewoon verwerkt en zijn ook alle andere boekingen die ik had gedaan bij andere banken juist zichtbaar.
Innisdemondonderdag 4 januari 2024 @ 21:18
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 20:15 schreef snabbi het volgende:

[..]
Tja vanuit de Europese Commissie werd dat toch gezien als staatssteun en daarom moesten ING en NN splitsen.
Ja da's ook weer zo iets. Heeft ING haar hele leningportefeuille overgedragen aan NN, en vervolgens vrolijk een eigen nieuwe opgebouwd :D
snabbidonderdag 4 januari 2024 @ 21:30
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 21:18 schreef Innisdemon het volgende:

[..]
Ja da's ook weer zo iets. Heeft ING haar hele leningportefeuille overgedragen aan NN, en vervolgens vrolijk een eigen nieuwe opgebouwd :D
Ja zowel NN ging bankieren, alsmede dat ING ging verzekeren. Het enige wat het heeft gedaan is het beest veranderen in 2 kleinere beesten.

In het buitenland is het overigens precies zo gegaan met bijv Lloyds -> TSB
APKdonderdag 4 januari 2024 @ 22:15
Ligt het aan mij, of begint deze reeks steeds meer een zeurslowchat te worden van geobsedeerde champagne complaint huilers over 0,01% rente die een kwartier te laat is bijgeschreven?
Renedonderdag 4 januari 2024 @ 22:43
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 22:15 schreef APK het volgende:
Ligt het aan mij, of begint deze reeks steeds meer een zeurslowchat te worden van geobsedeerde champagne complaint huilers over 0,01% rente die een kwartier te laat is bijgeschreven?
Rustig rustig :s)
TheoddDutchGuyvrijdag 5 januari 2024 @ 05:00
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 22:15 schreef APK het volgende:
Ligt het aan mij, of begint deze reeks steeds meer een zeurslowchat te worden van geobsedeerde champagne complaint huilers over 0,01% rente die een kwartier te laat is bijgeschreven?
Zoutig.
blomkevrijdag 5 januari 2024 @ 08:18
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 22:15 schreef APK het volgende:
Ligt het aan mij, of begint deze reeks steeds meer een zeurslowchat te worden van geobsedeerde champagne complaint huilers over 0,01% rente die een kwartier te laat is bijgeschreven?
Gaat om procenten extra rente. Dat vang je amper bij Nl. banken.
Michael91984vrijdag 5 januari 2024 @ 09:33
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 18:05 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
En Bigbank maakt op 2 januari dubbel de bedragen over en vraagt om 1 bedrag terug te storten op 4 jan.......
Hier geen last van gehad..
TheoddDutchGuyvrijdag 5 januari 2024 @ 12:23
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 januari 2024 08:18 schreef blomke het volgende:

[..]
Gaat om procenten extra rente. Dat vang je amper bij Nl. banken.
Ik vind hier de “slowchat” wel meevallen, zolang het algemene onderwerp wat men bespreekt de rentes zijn op banken, tips en tricks daarover, opvallende zaken qua wat goed gaat of juist niet en dat deelt.

Tja.

Slowchat is het pas als ik of anderen over totaal andere onderwerpen ga lullen zo van wat had ik bij de koffie vanochtend etc.
black-soldiervrijdag 5 januari 2024 @ 14:09
quote:
0s.gif Op donderdag 4 januari 2024 20:02 schreef zeeland6 het volgende:
Alisa Bank Finland is nieuw op Raisin met een spaarrekening van 3,27%.
Iemand ervaringen met deze bank?

Wat vinden jullie? Groot risico want buur van Rusland?
TheoddDutchGuyvrijdag 5 januari 2024 @ 14:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 januari 2024 14:09 schreef black-soldier het volgende:

[..]
Iemand ervaringen met deze bank?

Wat vinden jullie? Groot risico want buur van Rusland?
Dat risico valt wel mee, als Rusland iets zou proberen worden ze daar zo over de grens terug gewipt door zo’n beetje half Europa.

Sowieso Polen zou er bovenop springen.
paardendoktervrijdag 5 januari 2024 @ 14:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 januari 2024 14:19 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Dat risico valt wel mee, als Rusland iets zou proberen worden ze daar zo over de grens terug gewipt door zo’n beetje half Europa.

Sowieso Polen zou er bovenop springen.
Met als gevolg WW3 en dan is geen enkele bank meer safe...
TheoddDutchGuyvrijdag 5 januari 2024 @ 14:23
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 januari 2024 14:22 schreef paardendokter het volgende:

[..]
Met als gevolg WW3 en dan is geen enkele bank meer safe...
Nee dus dan hebben we wel andere zorgen.
Persoonlijk zou ik liever in Finland zitten wat 1 gigantische bunker is geschikt voor miljoenen mensen waarbij bij wet ieder bedrijf minimaal 3 maanden aan voorraden moet hebben voor het geval dat.
Blestervrijdag 5 januari 2024 @ 15:16
quote:
CKV heeft ons geïnformeerd dat het de variabele rente op de spaarrekening gaat verlagen van 3,50% p.j. naar 3,30% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 11.01.2024 om 12 uur 's middags.

Met vriendelijke groet,
Uw Raisin team
Na een week eindelijk de rekening actief, gaan ze verlagen naar een percentage vergelijkbaar met de andere rekeningen.
KrekelJapievrijdag 5 januari 2024 @ 15:16
Na de deposito's gaat nu ook een variabele spaarrekening naar beneden
quote:
CKV heeft ons geïnformeerd dat het de variabele rente op de spaarrekening gaat verlagen van 3,50% p.j. naar 3,30% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op 11.01.2024 om 12 uur 's middags.
blomkevrijdag 5 januari 2024 @ 15:54
- weg -

[ Bericht 98% gewijzigd door blomke op 05-01-2024 16:19:43 ]
blomkevrijdag 5 januari 2024 @ 16:03
Van de site Raisin over 1-jrs deposito CKV:

quote:
Opmerking: Vanaf 11-01-24 geldt een nieuw rentetarief van 3,00% p.j. in plaats van 3,95% p.j

Om het huidig geldende rentetarief van 3,95% p.j. te ontvangen, dient uiterlijk de werkdag vóór 11-01-24 te zijn voldaan aan alle voorwaarden om uw aanvraag tijdig te kunnen doorsturen naar de bank. Vanaf 11-01-24 wordt uw termijndeposito geopend met het nieuwe rentetarief van 3,00% p.j.


[ Bericht 41% gewijzigd door blomke op 05-01-2024 16:18:33 ]
TheoddDutchGuyvrijdag 5 januari 2024 @ 18:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 januari 2024 16:03 schreef blomke het volgende:
Van de site Raisin over 1-jrs deposito CKV:
[..]

Ik vind de banken hier en daar er iets te vroeg bij zijn.
Heel Europa is inflatie in de lift, alleen Nederland is wat lager maar dat is eigenlijk meer doordat energieprijzen voor overgevoeligheid kunnen zorgen.

De gestegen lonen heeft nog geen doorwerking, dus ik voorzie voor eind van dit jaar weer gestegen rentes voor de volgende periode als het ware. (Qua 1 jaar deposito’s tenzij ze tussendoor dit aanpassen)
snabbivrijdag 5 januari 2024 @ 19:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 januari 2024 18:28 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Ik vind de banken hier en daar er iets te vroeg bij zijn.
Heel Europa is inflatie in de lift, alleen Nederland is wat lager maar dat is eigenlijk meer doordat energieprijzen voor overgevoeligheid kunnen zorgen.

De gestegen lonen heeft nog geen doorwerking, dus ik voorzie voor eind van dit jaar weer gestegen rentes voor de volgende periode als het ware. (Qua 1 jaar deposito’s tenzij ze tussendoor dit aanpassen)
Banken kijken vooral naar hun eigen financieringsbehoefte. Dus wanneer er bijv minder kredieten worden aangevraagd, schuldpapier is verkocht, genoeg is opgehaald etc. dan gaan ze zakken met hun rentes.
TheoddDutchGuyvrijdag 5 januari 2024 @ 19:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 januari 2024 19:39 schreef snabbi het volgende:

[..]
Banken kijken vooral naar hun eigen financieringsbehoefte. Dus wanneer er bijv minder kredieten worden aangevraagd, schuldpapier is verkocht, genoeg is opgehaald etc. dan gaan ze zakken met hun rentes.
Dat is natuurlijk ook wel weer zo.
blomkevrijdag 5 januari 2024 @ 20:51
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 januari 2024 18:28 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Ik vind de banken hier en daar er iets te vroeg bij zijn.
Heel Europa is inflatie in de lift, alleen Nederland is wat lager maar dat is eigenlijk meer doordat energieprijzen voor overgevoeligheid kunnen zorgen.

De gestegen lonen heeft nog geen doorwerking, dus ik voorzie voor eind van dit jaar weer gestegen rentes voor de volgende periode als het ware. (Qua 1 jaar deposito’s tenzij ze tussendoor dit aanpassen)
Banken hebben twee bronnen: de geldmarktrente (de Europese bank) voor kortlopende schulden, en de kapitaalmarkt voor alles > 1 jaar (of zo). Op die laatste zijn de rentes flink gedaald, en dat betekent dat de banken de keuze hebben: of op die kapitaalmarkt weinig rente betalen, of de depositorente verlagen. Anders zouden ze zichzelf benadelen.
hollandia02vrijdag 5 januari 2024 @ 23:46
Ik heb zojuist een som geld overgemaakt van SNS naar Trade Republic, weet iemand hier hoe lang die overboeking duurt?
leolinedancezaterdag 6 januari 2024 @ 01:17
Ben blij dat ik nog net opnieuw 1 jaar vast kon zetten bij Klarna tegen 4,16%. Is vlak daarna gedaald naar 3,76%, flinke stap. Gebruik nu iets meer dan 1 jaar Raisin en moet zeggen dat ik hier best tevreden over ben.

[ Bericht 26% gewijzigd door leolinedance op 06-01-2024 01:23:44 ]
black-soldierzaterdag 6 januari 2024 @ 16:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 januari 2024 01:17 schreef leolinedance het volgende:
Ben blij dat ik nog net opnieuw 1 jaar vast kon zetten bij Klarna tegen 4,16%. Is vlak daarna gedaald naar 3,76%, flinke stap. Gebruik nu iets meer dan 1 jaar Raisin en moet zeggen dat ik hier best tevreden over ben.
Yep eens. Net ook een jaar en werkt super. Hogere rente en nog geen problemen gehad.
TheoddDutchGuyzaterdag 6 januari 2024 @ 18:29
Ik kijk over een jaar wel weer.
4.20% nog voor de daling bij banca progetto en 3.27% variable spaarrekening bij Distingo.

Ik ben persoonlijk al happy by alles boven of min of meer rond de 3.50%.
Dit verwacht ik over een jaar ook wel weer.

Ik vind persoonlijk beleggen uiteindelijk toch niks voor mij, dat is iets waar ik dan (of het nut heeft of niet) iedere dag mee bezig ben, stress, no thank you.
Patroonzaterdag 6 januari 2024 @ 20:05
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 januari 2024 18:29 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Ik kijk over een jaar wel weer.
4.20% nog voor de daling bij banca progetto en 3.27% variable spaarrekening bij Distingo.

Ik ben persoonlijk al happy by alles boven of min of meer rond de 3.50%.
Dit verwacht ik over een jaar ook wel weer.

Ik vind persoonlijk beleggen uiteindelijk toch niks voor mij, dat is iets waar ik dan (of het nut heeft of niet) iedere dag mee bezig ben, stress, no thank you.
Waarom zou je daar elke dag mee bezig zijn? Gewoon elke maand wat storten in een ETF en verder niet naar omkijken.
TheoddDutchGuyzaterdag 6 januari 2024 @ 20:14
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 januari 2024 20:05 schreef Patroon het volgende:

[..]
Waarom zou je daar elke dag mee bezig zijn? Gewoon elke maand wat storten in een ETF en verder niet naar omkijken.
Zo werkt het gewoon niet voor mij.
Quyxz_zondag 7 januari 2024 @ 00:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 januari 2024 20:14 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Zo werkt het gewoon niet voor mij.
De eerste maanden dat ik DeGiro deed keek ik ook onnodig vaak, maar het went snel. Nu kijk ik er niet meer naar om. Ik kan de app net zo goed verwijderen. _O-
KrekelJapiezondag 7 januari 2024 @ 06:40
quote:
88s.gif Op zondag 7 januari 2024 00:04 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]
De eerste maanden dat ik DeGiro deed keek ik ook onnodig vaak, maar het went snel. Nu kijk ik er niet meer naar om. Ik kan de app net zo goed verwijderen. _O-
Ik zou het zelf periodiek beleggen fijner vinden.
En iets met partieel inleggen.

[ Bericht 6% gewijzigd door KrekelJapie op 07-01-2024 09:31:57 ]
blomkezondag 7 januari 2024 @ 11:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 januari 2024 20:05 schreef Patroon het volgende:

[..]
Waarom zou je daar elke dag mee bezig zijn? Gewoon elke maand wat storten in een ETF en verder niet naar omkijken.
Zelfs makkelijker dan een spaardeposito: bij die laatste moet je na afloop weer wat opnieuw uitzoeken en overboeken/afsluiten. Ik heb zelfs een beleggingsfonds dat ik alleen zie op de belastingaangifte. Ooit ¤5000 in geplempt (actie CB kreeg je ¤50 erbij). Is 40% gestegen, de belastingdienst toont wel wat het is

[ Bericht 0% gewijzigd door blomke op 07-01-2024 11:25:46 ]
TheoddDutchGuymaandag 8 januari 2024 @ 08:01
quote:
0s.gif Op zondag 7 januari 2024 11:06 schreef blomke het volgende:

[..]
Zelfs makkelijker dan een spaardeposito: bij die laatste moet je na afloop weer wat opnieuw uitzoeken en overboeken/afsluiten. Ik heb zelfs een beleggingsfonds dat ik alleen zie op de belastingaangifte. Ooit ¤5000 in geplempt (actie CB kreeg je ¤50 erbij). Is 40% gestegen, de belastingdienst toont wel wat het is
Ik zie de meerwaarde van beleggen niet.
Eerder was ik nog wel enthousiast maar ook na meerdere malen uitrekenen, je moet aardig wat inleggen wil je dit laten renderen.

Ja op lange termijn kan dit wel, maar zeker qua beleggen is dit niet bepaald gegarandeerd.
Terwijl de belasting 3 tot 4x meer plukt versus gewoon “sparen”.

Vanwege laag inkomen hebben (maar wel vermogen dus) heb ik het stukje van aardig maar vooral gegarandeerd renderen nodig.

Dit moet eigenlijk altijd rond de 3.50% liggen minimaal ieder jaar weer.
Liever hoger natuurlijk, maar dat moet je meezitten.

Met beleggen is dit niet zo, zeker niet gezien de beurzen gaan crashen dit jaar.
Dat is eigenlijk wel zeker naar mijn mening.

Puur kijkend naar boom-bust cycles, die dit keer “overdue” is vanwege het feit dat er nogal wat centraal banken geld eigenlijk direct naar de beurzen is gegaan, kapitaal wat gebruikt werd om eigen aandelen te kopen en dat soort gein.

Dit is 10 jaar lang goed gegaan maar nu komt de inflatie toch echt om de hoek kijken wereldwijd.
Al dat geld moet in beweging gaan komen en dan is het bye bye met de hoge beurzen. (Dit hersteld zich wel natuurlijk op langer termijn)
Patroonmaandag 8 januari 2024 @ 08:22
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 08:01 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Ik zie de meerwaarde van beleggen niet.
Eerder was ik nog wel enthousiast maar ook na meerdere malen uitrekenen, je moet aardig wat inleggen wil je dit laten renderen.

Ja op lange termijn kan dit wel, maar zeker qua beleggen is dit niet bepaald gegarandeerd.
Terwijl de belasting 3 tot 4x meer plukt versus gewoon “sparen”.

Vanwege laag inkomen hebben (maar wel vermogen dus) heb ik het stukje van aardig maar vooral gegarandeerd renderen nodig.

Dit moet eigenlijk altijd rond de 3.50% liggen minimaal ieder jaar weer.
Liever hoger natuurlijk, maar dat moet je meezitten.

Met beleggen is dit niet zo, zeker niet gezien de beurzen gaan crashen dit jaar.
Dat is eigenlijk wel zeker naar mijn mening.

Puur kijkend naar boom-bust cycles, die dit keer “overdue” is vanwege het feit dat er nogal wat centraal banken geld eigenlijk direct naar de beurzen is gegaan, kapitaal wat gebruikt werd om eigen aandelen te kopen en dat soort gein.

Dit is 10 jaar lang goed gegaan maar nu komt de inflatie toch echt om de hoek kijken wereldwijd.
Al dat geld moet in beweging gaan komen en dan is het bye bye met de hoge beurzen. (Dit hersteld zich wel natuurlijk op langer termijn)
Waarom zou je nu een hoge koers willen? In de winkel koop je toch ook het liefst in de sale?

Als de koers daalt koop je gewoon door en profiteer je van de lage beurs. De beursen mogen van mij wel naar beneden. Koop nu liever goedkoop en dan over 20 jaar cashen als het weer hoog is.
TheoddDutchGuymaandag 8 januari 2024 @ 08:38
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 08:22 schreef Patroon het volgende:

[..]
Waarom zou je nu een hoge koers willen? In de winkel koop je toch ook het liefst in de sale?

Als de koers daalt koop je gewoon door en profiteer je van de lage beurs. De beursen mogen van mij wel naar beneden. Koop nu liever goedkoop en dan over 20 jaar cashen als het weer hoog is.
Maar dat is dus langer termijn.
Daar heb ik niks aan.
blomkemaandag 8 januari 2024 @ 09:47
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 08:01 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

Vanwege laag inkomen hebben (maar wel vermogen dus) heb ik het stukje van aardig maar vooral gegarandeerd renderen nodig.

Dit moet eigenlijk altijd rond de 3.50% liggen minimaal ieder jaar weer.
Liever hoger natuurlijk, maar dat moet je meezitten.

Alleen al de dividend- en kapitaalsuitkering van VAn Lanschot is > 10%
TheoddDutchGuymaandag 8 januari 2024 @ 09:50
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 09:47 schreef blomke het volgende:

[..]
Alleen al de dividend- en kapitaalsuitkering van VAn Lanschot is > 10%
Even kort en anders DM omdat het over banken gaat, maar dan moet je minimaal 500k inleggen?
Patroonmaandag 8 januari 2024 @ 10:57
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 08:38 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Maar dat is dus langer termijn.
Daar heb ik niks aan.
Beleggen is per definitie lange termijn, anders is het gokken.
Steven184maandag 8 januari 2024 @ 10:58
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 09:50 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Even kort en anders DM omdat het over banken gaat, maar dan moet je minimaal 500k inleggen?
Elk aandeel dat je koopt krijg je dividend op. Staat nu op 28 euro per aandeel.
TheoddDutchGuymaandag 8 januari 2024 @ 12:06
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 10:58 schreef Steven184 het volgende:

[..]
Elk aandeel dat je koopt krijg je dividend op. Staat nu op 28 euro per aandeel.
Nou nee, het is 0.44cent per aandeel ongeveer.
Steven184maandag 8 januari 2024 @ 12:10
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 12:06 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Nou nee, het is 0.44cent per aandeel ongeveer.
Waar kijk jij? Ik reageer op je 500k inleg.

https://live.euronext.com/nl/product/equities/NL0000302636-XAMS
KrekelJapiemaandag 8 januari 2024 @ 14:01
Distingo Bank heeft ons geïnformeerd dat het de variabele rente op de spaarrekening gaat verhogen van 3,27% p.j. naar 3,29% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op dinsdag 9 januari om 12 uur 's middags.
TheoddDutchGuymaandag 8 januari 2024 @ 14:10
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 14:01 schreef KrekelJapie het volgende:
Distingo Bank heeft ons geïnformeerd dat het de variabele rente op de spaarrekening gaat verhogen van 3,27% p.j. naar 3,29% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op dinsdag 9 januari om 12 uur 's middags.
Klopt, kreeg mailtje net ook.

quote:
1s.gif Op maandag 8 januari 2024 12:10 schreef Steven184 het volgende:

[..]
Waar kijk jij? Ik reageer op je 500k inleg.

https://live.euronext.com/nl/product/equities/NL0000302636-XAMS
28euro is wat het aandeel per stuk kost. (Begreep je verkeerd)

Dividenduitkering is ongeveer 0.44cent per aandeel. (Google finances)

[ Bericht 0% gewijzigd door TheoddDutchGuy op 08-01-2024 14:16:20 ]
Steven184maandag 8 januari 2024 @ 14:29
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 14:10 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Klopt, kreeg mailtje net ook.
[..]
28euro is wat het aandeel per stuk kost. (Begreep je verkeerd)

Dividenduitkering is ongeveer 0.44cent per aandeel. (Google finances)
Hoe kom je dan aan minimaal 500k inleg?

Daarnaast heeft VLK dit jaar 1,75 per aandeel in mei uitgekeerd en 2 euro in december.
TheoddDutchGuymaandag 8 januari 2024 @ 15:15
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 14:29 schreef Steven184 het volgende:

[..]
Hoe kom je dan aan minimaal 500k inleg?

Daarnaast heeft VLK dit jaar 1,75 per aandeel in mei uitgekeerd en 2 euro in december.
Dat was van als je in hun zelf wil gaan beleggen, dus private banking en de hele mikmak, ik begreep blomke verkeerd.
snabbimaandag 8 januari 2024 @ 23:20
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 14:01 schreef KrekelJapie het volgende:
Distingo Bank heeft ons geïnformeerd dat het de variabele rente op de spaarrekening gaat verhogen van 3,27% p.j. naar 3,29% p.j. Het nieuwe rentetarief wordt effectief op dinsdag 9 januari om 12 uur 's middags.
Prima update hoor, maar ik ben gewoon nieuwsgierig hoe dit binnen die bank gaat. Hoeveel akkoorden zouden ze nodig hebben voor ze deze reuze stap gemaakt hebben. _O-
KrekelJapiedinsdag 9 januari 2024 @ 05:38
quote:
0s.gif Op maandag 8 januari 2024 23:20 schreef snabbi het volgende:

[..]
Prima update hoor, maar ik ben gewoon nieuwsgierig hoe dit binnen die bank gaat. Hoeveel akkoorden zouden ze nodig hebben voor ze deze reuze stap gemaakt hebben. _O-
Is puur om bovenaan het lijstje van raisin te komen van banken zonder voorwaarden met hoogste rente. Ze komen zo net boven Nordax en Alisa. Nuttig als je wekelijks veel geld uit de spaarmarkt wil trekken als autobouwer.
Doedezemaardinsdag 9 januari 2024 @ 10:13
Bij ING zijn er (voorlopig) geen Groene spaardeposito’s meer te openen. Ik hoop wel dat dat in de loop van het jaar weer verandert.
zeeland6dinsdag 9 januari 2024 @ 10:28
Progetto daalt op 15 jan van 4,1 -> 4,0. (1,2,3 jr)
cubjedinsdag 9 januari 2024 @ 11:08
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 januari 2024 05:38 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Is puur om bovenaan het lijstje van raisin te komen van banken zonder voorwaarden met hoogste rente. Ze komen zo net boven Nordax en Alisa. Nuttig als je wekelijks veel geld uit de spaarmarkt wil trekken als autobouwer.
bijzonder wel, de rest gaat enkel naar beneden.. zal geen lange duur hebben
Horsemendinsdag 9 januari 2024 @ 12:02
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 januari 2024 10:13 schreef Doedezemaar het volgende:
Bij ING zijn er (voorlopig) geen Groene spaardeposito’s meer te openen. Ik hoop wel dat dat in de loop van het jaar weer verandert.
Dat gaat vermoedelijk wel goed komen. In het laatste kwartaal vallen er veel groenspaardeposito's vrij dus een grote kans dat ze (mede) daar weer geld voor nodig hebben. Overigens is het nog maar helemaal de vraag in hoeverre deze regeling nog verder zal worden afgebouwd c.q. zal stoppen. Als het belastingvoordeel wegvalt zal het snel gebeurt zijn met dit soort deposito's.
zeeland6dinsdag 9 januari 2024 @ 14:41
quote:
14s.gif Op dinsdag 9 januari 2024 12:02 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Dat gaat vermoedelijk wel goed komen. In het laatste kwartaal vallen er veel groenspaardeposito's vrij dus een grote kans dat ze (mede) daar weer geld voor nodig hebben. Overigens is het nog maar helemaal de vraag in hoeverre deze regeling nog verder zal worden afgebouwd c.q. zal stoppen. Als het belastingvoordeel wegvalt zal het snel gebeurt zijn met dit soort deposito's.
De vrijstelling gaat al van 71.000 in 2024 naar 30.000 in 2025.
Horsemendinsdag 9 januari 2024 @ 14:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 9 januari 2024 14:41 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
De vrijstelling gaat al van 71.000 in 2024 naar 30.000 in 2025.
Daar doelde ik al op :)
Horsemenwoensdag 10 januari 2024 @ 10:40
quote:
ABN Amro:
'Fiscus slaat spaarders aan voor 0,9% rente in 2023'
https://www.telegraaf.nl/(...)or-0-9-rente-in-2023

We wachten het weer rustig af...
blomkewoensdag 10 januari 2024 @ 12:06
quote:
14s.gif Op woensdag 10 januari 2024 10:40 schreef Horsemen het volgende:

[..]
https://www.telegraaf.nl/(...)or-0-9-rente-in-2023

We wachten het weer rustig af...
Overigens nog peanuts vergelijkbaar met de historische forfaitaire 4,0%.


Vraag m af welke processen hierover gevoerd gaan worden. Snap nog steeds niet dat je niet zoals vroeger, het werkelijke rendement kunt belasten.
Slingervingerwoensdag 10 januari 2024 @ 12:32
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 12:06 schreef blomke het volgende:

[..]
Overigens nog peanuts vergelijkbaar met de historische forfaitaire 4,0%.

Vraag m af welke processen hierover gevoerd gaan worden. Snap nog steeds niet dat je niet zoals vroeger, het werkelijke rendement kunt belasten.
Vroeger was het simpel omdat beleggers passiever waren. Ik ben juist heel benieuwd hoe de fiscus het nu denkt te gaan doen
TheoddDutchGuywoensdag 10 januari 2024 @ 13:11
Je houdt dus niks over, sowieso belasting heffen over geld waarover al belasting betaald is, je spaargeld, is redelijk crimineel.

Dat mensen er dan wat aan overhouden, je weet wel omdat inflatie.. dat dan ook nog eens te gaan belasten.

Bij beleggen is dit dan straks hetzelfde behalve de idiote redenering dat aandelen meer waard, ook dat moet belast worden want hey dat verkoop je toch zo. (Dit is letterlijk de stelling)

Dat je dan dus inlevert op elk stukje potentiële groei en je inkomen steeds hoger moet zijn om aandelen terug te kopen om extra te sparen of het allemaal te compenseren.. de kleine spaarder word dus genaaid.

Dat is in principe iedereen tot 500k, daarboven is het allemaal te betalen uit het rendement wat je verkrijgt.
Daaronder hou je eigenlijk nauwelijks wat over.

Maffia praktijken.
blomkewoensdag 10 januari 2024 @ 13:15
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 12:32 schreef Slingervinger het volgende:

[..]
Vroeger was het simpel omdat beleggers passiever waren. Ik ben juist heel benieuwd hoe de fiscus het nu denkt te gaan doen
Vroeger was het niet simpel; er waren toen geen/amper computers en geen internet. Wat je spaarde, gaf je gewoon niet op aan de fiscus op een paar honderd gulden na. Fiscus kon dat niet natrekken, want de banken verstrekten geen gegevens.
investeerdertjewoensdag 10 januari 2024 @ 13:27
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 13:11 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Je houdt dus niks over, sowieso belasting heffen over geld waarover al belasting betaald is, je spaargeld, is redelijk crimineel.

Dat mensen er dan wat aan overhouden, je weet wel omdat inflatie.. dat dan ook nog eens te gaan belasten.

Bij beleggen is dit dan straks hetzelfde behalve de idiote redenering dat aandelen meer waard, ook dat moet belast worden want hey dat verkoop je toch zo. (Dit is letterlijk de stelling)

Dat je dan dus inlevert op elk stukje potentiële groei en je inkomen steeds hoger moet zijn om aandelen terug te kopen om extra te sparen of het allemaal te compenseren.. de kleine spaarder word dus genaaid.

Dat is in principe iedereen tot 500k, daarboven is het allemaal te betalen uit het rendement wat je verkrijgt.
Daaronder hou je eigenlijk nauwelijks wat over.

Maffia praktijken.
Stel het word die 0.9 en je hebt 67k. Dan betaal je 4.3 euro aan belasting. Op een fictief rendement van 90 euro. Nou. Poeh. Dat zal niet te betalen zijn van rendement zeg.

Daargelaten dat een spaarder in 2023 echt al wel meer dan 0.9 kon krijgen. Zo een drama is het niet als je het mij vraagt.
TheoddDutchGuywoensdag 10 januari 2024 @ 13:37
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 13:27 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Stel het word die 0.9 en je hebt 67k. Dan betaal je 4.3 euro aan belasting. Op een fictief rendement van 90 euro. Nou. Poeh. Dat zal niet te betalen zijn van rendement zeg.

Daargelaten dat een spaarder in 2023 echt al wel meer dan 0.9 kon krijgen. Zo een drama is het niet als je het mij vraagt.
Je weet dat het een flat belasting gaat worden van, vanaf 2027, van 35 a 37%?
blomkewoensdag 10 januari 2024 @ 13:38
Er is/komt een ETF op cryptocurrency. Iemand daar een mening over?
investeerdertjewoensdag 10 januari 2024 @ 13:52
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 13:37 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Je weet dat het een flat belasting gaat worden van, vanaf 2027, van 35 a 37%?
De rente ja. Niet het vermogen.

En 37%, nou, 4 euro 97 bij 0.9. dat kan je gewoon van je spaarrente betalen.

Ze belasten overigens niet je vermogen, maar de mogelijke vermogens groei. Daar is inflatie niet relevant voor, je vermogen groeit. Dat je er minder voor kan is wat anders.

Het zijn inkomsten die ze belasten, gunstiger nog dan überhaupt werken.
TheoddDutchGuywoensdag 10 januari 2024 @ 14:18
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 13:52 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
De rente ja. Niet het vermogen.

En 37%, nou, 4 euro 97 bij 0.9. dat kan je gewoon van je spaarrente betalen.

Ze belasten overigens niet je vermogen, maar de mogelijke vermogens groei. Daar is inflatie niet relevant voor, je vermogen groeit. Dat je er minder voor kan is wat anders.

Het zijn inkomsten die ze belasten, gunstiger nog dan überhaupt werken.
Als jij 1000 euro spaarrente krijgt, gaat daar dan straks 370 euro vanaf.
Als je aandelen met 25% groeit, niet verkoopt maar gewoon groeit, moet je daar dus ook 35% over betalen.
Daarnaast dividend? Ook 35% (of 37 tegen die tijd)

Dat is niet te doen.
Dat loont totaal niet.

Maar je zou er maar op vooruit gaan hè.

En spaarrente is wel degelijk natuurlijk bedoeld vanwege inflatie, je geld word minder waard enzo.
Stansfieldwoensdag 10 januari 2024 @ 14:25
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 14:18 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Als jij 1000 euro spaarrente krijgt, gaat daar dan straks 370 euro vanaf.
Als je aandelen met 25% groeit, niet verkoopt maar gewoon groeit, moet je daar dus ook 35% over betalen.
Daarnaast dividend? Ook 35% (of 37 tegen die tijd)

Dat is niet te doen.
Dat loont totaal niet.

Maar je zou er maar op vooruit gaan hè.

En spaarrente is wel degelijk natuurlijk bedoeld vanwege inflatie, je geld word minder waard enzo.
Je hebt toch gewoon je heffingsvrije vermogen. Als je daar heel veel boven zit qua spaargeld pak je het sowieso niet handig aan.

En belasting op vermogen verhogen om zo belasting op arbeid te verlagen is juist een heel goed idee.
TheoddDutchGuywoensdag 10 januari 2024 @ 14:26
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 14:25 schreef Stansfield het volgende:

[..]
Je hebt toch gewoon je heffingsvrije vermogen. Als je daar heel veel boven zit qua spaargeld pak je het sowieso niet handig aan.

En belasting op vermogen verhogen om zo belasting op arbeid te verlagen is juist een heel goed idee.
Dat heffingsvrije vermogen verdwijnt.

Je mag 1000 tot (met partner) 2000eu eraf trekken.
KrekelJapiewoensdag 10 januari 2024 @ 14:52
quote:
1s.gif Op dinsdag 9 januari 2024 05:38 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Is puur om bovenaan het lijstje van raisin te komen van banken zonder voorwaarden met hoogste rente. Ze komen zo net boven Nordax en Alisa. Nuttig als je wekelijks veel geld uit de spaarmarkt wil trekken als autobouwer.
Distingo heeft net 1 dag bovenaan het lijstje gestaan en zijn nu ingehaald door InBank:
3,20% -> 3,34% = +0,14%

Het zou goed kunnen dat Distingo binnenkort weer met 0,02% stijgt.
KrekelJapiewoensdag 10 januari 2024 @ 15:06
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 14:26 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Dat heffingsvrije vermogen verdwijnt.

Je mag 1000 tot (met partner) 2000eu eraf trekken.
Wanneer je rekent met de huidige drempel van E 57.000 voor een alleenstaande, mag de forfaitaire spaarrente dus 1,75% zijn om geen heffing op inkomen uit vermogen te krijgen.
KrekelJapiewoensdag 10 januari 2024 @ 15:07
.

[ Bericht 99% gewijzigd door KrekelJapie op 10-01-2024 15:07:39 ]
TheoddDutchGuywoensdag 10 januari 2024 @ 15:13
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 15:06 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Wanneer je rekent met de huidige drempel van E 57.000 voor een alleenstaande, mag de forfaitaire spaarrente dus 1,75% zijn om geen heffing op inkomen uit vermogen te krijgen.
Ik weet alleen maar dat als het nu zo zou zijn, ik jaarlijks in principe (met onkosten die je hebt als mens en uitgaven in t leven.. waarvoor het sparen etc bedoeld is qua aanvullen) ik minimaal 5800 kwijt ben jaarlijks van t vermogen.

Bij beleggen en 8% dividend, hopend dat aandelen niet zou gestegen zijn want dat tel ik niet eens mee, zou ik dan 600euro overhouden.

Zou ik sparen bij een rente van minimaal 3.50%, zou ik 2000 euro overhouden.

In elke situatie loont sparen dan meer.
Maar als spaarrentes zakken, hoe minder je overhoudt uiteraard.
blomkewoensdag 10 januari 2024 @ 15:29
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 14:26 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]
Dat heffingsvrije vermogen verdwijnt.
Waar heb je dat vandaan?

In 2024 nog gewoon : https://www.belastingdien(...)effingsvrij_vermogen

quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 14:26 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

Je mag 1000 tot (met partner) 2000eu eraf trekken.

(2x) 57000
TheoddDutchGuywoensdag 10 januari 2024 @ 15:30
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 15:29 schreef blomke het volgende:

[..]
Waar heb je dat vandaan?

In 2024 nog gewoon : https://www.belastingdien(...)effingsvrij_vermogen
[..]
(2x) 57000
2027
KrekelJapiewoensdag 10 januari 2024 @ 15:32
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 15:29 schreef blomke het volgende:

[..]
Waar heb je dat vandaan?

In 2024 nog gewoon : https://www.belastingdien(...)effingsvrij_vermogen
[..]
(2x) 57000
Hier staat wat gepubliceerd over de plannen vanaf 2027:
https://www.mkbservicedes(...)en-en-vrijstellingen
investeerdertjewoensdag 10 januari 2024 @ 15:34
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 15:29 schreef blomke het volgende:

[..]
Waar heb je dat vandaan?

In 2024 nog gewoon : https://www.belastingdien(...)effingsvrij_vermogen
[..]
(2x) 57000
2027
blomkewoensdag 10 januari 2024 @ 15:37
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 15:32 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Hier staat wat gepubliceerd over de plannen vanaf 2027:
https://www.mkbservicedes(...)en-en-vrijstellingen
Naar verwachting. Nieuw (gelukkig) rechts kabinet...
TheoddDutchGuywoensdag 10 januari 2024 @ 16:14
quote:
0s.gif Op woensdag 10 januari 2024 15:37 schreef blomke het volgende:

[..]
Naar verwachting. Nieuw (gelukkig) rechts kabinet...
Oh dat gaat gewoon door hoor, nul twijfels over.

Ik hoop vooral dat ze aanwasbelasting laten varen, dan hoor je mij niet, dan loont beleggen nog wel.