Nee, het is niet 'toch dezelfde God', er is wel een gedeelde basis, maar dat is wat anders. Als ik zou geloven dat de God voor wie ik elke zondag naar de kerk ga Mohammed had aangesproken, heb ik voortaan een lege zondag en moet ik op vrijdag naar de moskee. In de kerk heb ik dan niets meer te zoeken.quote:Op donderdag 14 december 2023 13:59 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ja, de de Joden vinden dat dan weer over de christenen en de moslims.
Toch is het wel dezelfde god. Zijn ook niet voor niets alle 3 Abrahamitische geloven.
quote:Op donderdag 14 december 2023 14:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik vond dat fascinerend als agnost zijnde, wel RK gedoopt overigens, dat men zo fel kon zijn over, voor mij, eigenlijk maar onbelangrijke details
Ja, als er een groepering in de wereld goed is in ruzie maken over details, zijn dat helaas de christenen. Zeg ik tot mijn schaamte. Maar inmiddels zijn in bijna alle gemeentes in Nederland Raden van Kerken, waar RK, gereformeerd, evangelisch en (soms, niet altijd) reformatorisch gewoon samen zitten en samen dingen organiseren.quote:Op donderdag 14 december 2023 14:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik vond dat fascinerend als agnost zijnde, wel RK gedoopt overigens, dat men zo fel kon zijn over, voor mij, eigenlijk maar onbelangrijke details
Zoals ik het zie is het wel dezelfde base game, maar hebben moslims andere DLC geïnstalleerd waardoor het nu niet meer compatible is in multiplayerquote:Op donderdag 14 december 2023 14:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, het is niet 'toch dezelfde God', er is wel een gedeelde basis, maar dat is wat anders. Als ik zou geloven dat de God voor wie ik elke zondag naar de kerk ga Mohammed had aangesproken, heb ik voortaan een lege zondag en moet ik op vrijdag naar de moskee. In de kerk heb ik dan niets meer te zoeken.
Natuurlijk is het wel dezelfde god. Je kunt niet dezelfde aartsvaders "aanhangen" en vervolgens beweren dat de god van die aartsvaders een andere god is dan die in jouw geloof.quote:Op donderdag 14 december 2023 14:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, het is niet 'toch dezelfde God', er is wel een gedeelde basis, maar dat is wat anders. Als ik zou geloven dat de God voor wie ik elke zondag naar de kerk ga Mohammed had aangesproken, heb ik voortaan een lege zondag en moet ik op vrijdag naar de moskee. In de kerk heb ik dan niets meer te zoeken.
quote:Op donderdag 14 december 2023 14:06 schreef Tijn het volgende:
[..]
Zoals ik het zie is het wel dezelfde base game, maar hebben moslims andere DLC geïnstalleerd waardoor het nu niet meer compatible is in multiplayer
Idem voor de christenen. De Joden waar (voor zover wij weten) het eerst. Christendom is daar een tweak op. Islam ook. Maar dezelfde aartsvaders en dus dezelfde god. Alleen een ander godsbeeld.quote:Op donderdag 14 december 2023 14:06 schreef Tijn het volgende:
[..]
Zoals ik het zie is het wel dezelfde base game, maar hebben moslims andere DLC geïnstalleerd waardoor het nu niet meer compatible is in multiplayer
Leuke discussie voor Politiek.quote:Op donderdag 14 december 2023 14:08 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Idem voor de christenen. De Joden waar (voor zover wij weten) het eerst. Christendom is daar een tweak op. Islam ook. Maar dezelfde aartsvaders en dus dezelfde god. Alleen een ander godsbeeld.
Dat krijg je van moties over religie in de 2e Kamerquote:Op donderdag 14 december 2023 14:10 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Leuke discussie voor Politiek.
Zou je van zowel de islam als het jodendom niet ook kunnen zeggen dat ze een vorm van dwaalleer aanhangen en in essentie wel dezelfde God willen aanbidden? (En dan kan je ook nog wel een leuke discussie gaan houden of bepaalde christelijke bewegingen niet ook een dwaalleer aanhangen waarbij je het niet meer echt hebt over dezelfde God, maar die is voor een andere keer)quote:Op donderdag 14 december 2023 14:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, het is niet 'toch dezelfde God', er is wel een gedeelde basis, maar dat is wat anders. Als ik zou geloven dat de God voor wie ik elke zondag naar de kerk ga Mohammed had aangesproken, heb ik voortaan een lege zondag en moet ik op vrijdag naar de moskee. In de kerk heb ik dan niets meer te zoeken.
Ja, zo zou je het kunnen zeggen. Dat hangt af van hoe je denkt over het ontstaan van de islam. Boeken die ik gelezen heb, zeggen echt dat de islam een bewuste verminking van het christelijke geloof door de duivel is. Dan blijft er dus ook hooguit een verminkte kopie van dezelfde God over, niet echt dezelfde God. Als je er van uit gaat dat moslims een soort misleidde christenen zijn, dan kom je op jouw uitleg. Maar goed, dat gaat hier allemaal wat ver, maar dit is denk ik wel de reden dat de christelijke partijen tegen die motie stemden. Van de SGP weet ik zeker dat Van der Staaij de islam als iets wat rechtstreeks van de duivel af kwam beschouwde. Niet dat hij dat snel zou zeggen in de Kamer, maar dat moet je dan natuurlijk niet verbieden.quote:Op donderdag 14 december 2023 14:19 schreef Hamlapjes het volgende:
[..]
Zou je van zowel de islam als het jodendom niet ook kunnen zeggen dat ze een vorm van dwaalleer aanhangen en in essentie wel dezelfde God willen aanbidden? (En dan kan je ook nog wel een leuke discussie gaan houden of bepaalde christelijke bewegingen niet ook een dwaalleer aanhangen waarbij je het niet meer echt hebt over dezelfde God, maar die is voor een andere keer)
De denktrant bij de SP is in elk geval dat het 'maar' om 3,6 miljard gaat. Dan heb je de helft al opgelost voor je begonnen bent. De SP is er altijd voor geweest om dit via belastingen verder te doen, met name door die bovengrens van 70.000 euro te schrappen: https://www.sp.nl/nieuws/2023/03/schaf-eigen-risico-af-0quote:Op donderdag 14 december 2023 14:26 schreef Tijger_m het volgende:
Om even terug te keren bij politiek, ja, ik weet het, hoe saai wil je het hebben, de motie gisteren over de eigen bijdrage was wel ontstellend spaarzaam met de details hoe dat betaald moet worden.
Wat is de denktrant hierover bij de partijen? Verhoging van de ziektekostenverzekering of ergens anders die 7 miljard vandaan halen?
Volgens experts klopt de berekening van de SP niet maar dat terzijde, zelfs al is het 3.6 miljard, het moet toch betaald worden. Als het uit de belasting moet komen dan moet die of omhoog of moeten andere zaken verminderd worden.quote:Op donderdag 14 december 2023 14:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
De denktrant bij de SP is in elk geval dat het 'maar' om 3,6 miljard gaat. Dan heb je de helft al opgelost voor je begonnen bent. De SP is er altijd voor geweest om dit via belastingen verder te doen, met name door die bovengrens van 70.000 euro te schrappen: https://www.sp.nl/nieuws/2023/03/schaf-eigen-risico-af-0
Voor het schrappen van die bovengrens ben ik trouwens ook helemaal, dat is maar een zeer vreemd geval in ons stelsel.
Ik kan er niets aan doen!quote:Op donderdag 14 december 2023 09:16 schreef musicmaker92 het volgende:
[..]
Zucht! De Nederlander wil minder asielzoekers, niet nog meer opvangplekken door heel Nederland, voor nog meer asielzoekers.
Kijk alleen al naar de instroom van Syriërs: er zitten inmiddels bijna 150.000 Syriërs in Nederland. Er komen zo'n 20.000 Syriërs per jaar Nederland binnen en die krijgen bijna allemaal een status.
Als dit de komende 5 jaar zo door gaat hebben we over 5 jaar circa 250.000 Syriërs in Nederland![]()
Een volstrekt belachelijk aantal voor het kleine landje wat we zijn.
De spreidingswet dient om deze belachelijke instroom zo snel mogelijk te kunnen te faciliteren. Nee dank je.
Leuk verdienmodel voor van Haga.quote:Op donderdag 14 december 2023 12:48 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er zal een aardig verdienmodel in zitten, inderdaad.
Die arme man heeft het al zo moeilijk, zijn wachtgeld, een voorziening waar hij als Kamerlid schande van sprak, gaat op aan zijn stookkosten begreep ik. Die kan wel wat betalende gasten gebruiken.quote:
Dus, minister Yesilgoz is feitelijk mede-ondertekenaar van een brief namens het kabinet waarin het kabinet deze motie ontraad die door Kamerlid en fractieleider Yesilgoz is ingediend over een wet die door minister Yesilgoz is opgesteld en door de 2e Kamer heen is gebracht en nu bij de 1e Kamer ligt?quote:Op donderdag 14 december 2023 14:38 schreef TjjWester het volgende:
De motie gaat alsnog in stemming, later vandaag
Enorme farce. Als dit een voorbode is van hoe het verder gaat, dan zie ik het somber in.quote:Op donderdag 14 december 2023 14:50 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dus, minister Yesilgoz is feitelijk mede-ondertekenaar van een brief namens het kabinet waarin het kabinet deze motie ontraad die door Kamerlid en fractieleider Yesilgoz is ingediend over een wet die door minister Yesilgoz is opgesteld en door de 2e Kamer heen is gebracht en nu bij de 1e Kamer ligt?
En de meneer van de partij voor Beter Bestuur steunt dit.
Hier moet je zijnquote:Op donderdag 14 december 2023 14:52 schreef Rnie het volgende:
Het zal erom spannen zometeen. Van der Lee straalt rust uit, maar lijkt mij niet opgewassen als het er heftig aan toe gaat.
Volgens mij is de brief enkel door mark rutte geschreven en ondertekend, hoewel het kabinet natuurlijk met 1 mond praat.quote:Op donderdag 14 december 2023 14:50 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dus, minister Yesilgoz is feitelijk mede-ondertekenaar van een brief namens het kabinet waarin het kabinet deze motie ontraad die door Kamerlid en fractieleider Yesilgoz is ingediend over een wet die door minister Yesilgoz is opgesteld en door de 2e Kamer heen is gebracht en nu bij de 1e Kamer ligt?
En de meneer van de partij voor Beter Bestuur steunt dit.
Wie is ze in deze context?quote:Op donderdag 14 december 2023 14:55 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Volgens mij is de brief enkel door mark rutte geschreven en ondertekend, hoewel het kabinet natuurlijk met 1 mond praat.
Ze weten heel goed het verschil tussen minister Yesilgöz-Zegerius en het lid Yesilgöz-Zegerius.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |