Nee, niet echt. Dat levert je 1 maand op op een wachttijd van 4 jaar in de sociale huur. Meer niet.quote:Op woensdag 13 december 2023 13:51 schreef Rnie het volgende:
[..]
Is een asielstop een middel om druk van de ketel te halen wat betreft de woningcrisis?
Nee, maar als ze toen goed beleid hadden gevoerd waren er nu wel MEER woningen. Je doet nu beetje zelfde als Wilders; we hoeven het niet over het verleden te hebben. Heel vreemde take. Natuurlijk kijk je naar welke partijen, mag ik hopen dan, welke keuzes hebben gemaakt in het verleden. Dan zie je gewoon politieke keuzes van partijen die nu heel wat anders roepen of niet willen toegeven dat ze vroeger foute keuzes hebben gemaakt.quote:Op woensdag 13 december 2023 13:59 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
en dat zorgt voor meer woningen
Ik heb nog nooit zo’n cirkeljerk gezien in de media om aan te geven dat vooral ook moslims PVV gestemd hebben. Lale Gul in wakker Nederland, artikelen in de Volkskrant, AD, Nederlands Dagblad en De Telegraaf. Het is natuurlijk een doekje voor het bloeden wanneer Moslims andere Moslims ook uitsluiten.quote:Op woensdag 13 december 2023 13:34 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Alle artikelen baseren zich op een inteelt onderzoekje binnen eigen liberale kringen. 150 moslims gevraagd die ze kennen, dat was het hele onderzoek wat als feit is aangenomen. Ik heb de media nog nooit zoveel moeite zien doen om te ontkrachten dat moslims op een partij hebben gestemd, dat zegt al heel wat. Ik ken moslims die PVV hebben gestemd en al langer stemmen, ook ik zie signalen en berichten gelezen van moslims zoals Gül die PVV hebben gestemd. Daarbij weet ik 100% zeker dat al die liberale partijen 0 contact hebben met de moslims in de achter buurten, die moslims negeren ze ook massaal en daar wonen er ook genoeg die exact dezelfde problemen hebben als hun Nederlandse medelanders, waarvan er zelf een hoop aangeven dat de scherpe kantjes van de islam afmoeten.
Er komen er geen 1400 per week binnen die een woning nodig hebben. Er komen inclusief nareizigers 40.000 per jaar binnen. En die nareizigers hebben geen woning nodig. Het gaat hooguit om zo'n 15-20.000 woningen per jaar, maar dat schiet dus niet echt op. De asielinstroom is ook al 30 jaar stabiel, daar is de markt dus op ingesteld.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:01 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
De woningcrisis is natuurlijk niet alleen het gevolg van de asielinstroom, daar zijn wel meerdere oorzaken voor. Bouwen icm met stikstof is er bijvoorbeeld één van, daar is niet veel aan te doen, die 1400 wat er per week binnenkomen en een woning nodig hebben daar is wel degelijk wat aan te doen om de druk van de ketel te halen. Want wat willen we bouwen als we niet kunnen/mogen bouwen vanwege de stikstof, en de partijen die dat bewaken willen ook nog eens meer meer meer asielzoekers terwijl we niet mogen bouwen.
Maar de asielinstroom zorgt ook niet alleen maar voor problemen op de woningmarkt, het heeft een veel grotere impact op onze verzorgingsstaat, criminaliteit en de groeiende parallelle samenlevingen.
Wellicht dat er bij Caroline (BBB) ook vragen wordt gesteld, en Timmermans. De rest zal weinig interrupties krijgen.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:06 schreef Dutch_view het volgende:
Mag hopen dat het hierna wat sneller zal gaan![]()
Wat een eeuwige herhaling van zetten zeg
Ga er maar vanuit dat dit nog maanden gaat duren.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:06 schreef Dutch_view het volgende:
Mag hopen dat het hierna wat sneller zal gaan![]()
Wat een eeuwige herhaling van zetten zeg
Weet ik niet, de partijen zijn vrij helder in hun standpunten en lijken daar ook (grotendeels) aan vast te houden. Maakt onderhandelen helder en hopelijk sneller.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:10 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ga er maar vanuit dat dit nog maanden gaat duren.
De komende 2 maanden gaan de 4 partijen, PVV, NSC, VVD en BBB eerst met elkaar praten.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:10 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ga er maar vanuit dat dit nog maanden gaat duren.
Is al bekend of Yesilgöz wel inmiddels in een kabinet mag van hem?quote:Op woensdag 13 december 2023 14:11 schreef Harvest89 het volgende:
Als Wilders zijn uitspraken door de jaren heen niet terug wil nemen zouden ze hem eigenlijk niet als premier mogen kiezen.
Schijnt allemaal in de maatschappij niet heel erg boeiend te zijn dit punt. Kijk maar naar de verkiezingsuitslag waarin wilders de grootste is geworden.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:11 schreef Harvest89 het volgende:
Als Wilders zijn uitspraken door de jaren heen niet terug wil nemen zouden ze hem eigenlijk niet als premier mogen kiezen.
Grappig wel, gisteren stemde Wilders tegen over Oekraine en de EU en met tweederde meerderheid stemde de Kamer voor. Me dunkt dat het in de maatschappij helemaal niet zo zwart/wit ligt als jij hier stelt.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:29 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Schijnt allemaal in de maatschappij niet heel erg boeiend te zijn dit punt. Kijk maar naar de verkiezingsuitslag waarin wilders de grootste is geworden.
Denk je niet dat de grotere instroom van arbeidsmigranten nog meer effect heeft?quote:Op woensdag 13 december 2023 13:45 schreef Garfield1985 het volgende:
[..]
Ik weet niet wat jij hebt zitten roken, maar die problemen zijn in de verste verte écht niet opgelost hoor. Je moet eens voor de aardigheid met dat argument van je naar Ter Apel of Budel gaan en dat verkondigen. 1 tip alvast: Hoop dat je goede schoenen aan hebt dan, want ze jagen je waarschijnlijk het dorp uit dan. Daarnaast, ik werk zelf bij een AZC en kan je uit 1e hand vertellen dat je regelrecht uit je nek staat te zwammen, de problemen rijzen serieus de pan uit
. Ik ben heel blij dat er EINDELIJK ook eens een lijn wordt getrokken naar de woningcrisis en de asielinstroom die daarmee sterk verband houdt.
We hebben in het verleden vaak genoeg kunnen zien wat de maatschappij boeiend vindt of niet. Berouw komt meestal na de zonde.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:29 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Schijnt allemaal in de maatschappij niet heel erg boeiend te zijn dit punt. Kijk maar naar de verkiezingsuitslag waarin wilders de grootste is geworden.
Hij heeft tegen steun aan de Oekraìne gestemd? Typisch weer.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Grappig wel, gisteren stemde Wilders tegen over Oekraine en de EU en met tweederde meerderheid stemde de Kamer voor. Me dunkt dat het in de maatschappij helemaal niet zo zwart/wit ligt als jij hier stelt.
Jouw argument geldt toch ook voor de spreidingswet?quote:Op woensdag 13 december 2023 13:56 schreef Rnie het volgende:
[..]
Het is niet relevant om uit te zoeken waarom de gootsteen te klein is. Dat de gootsteen te klein is, dat weten we en moet uiteraard vergroot worden. Het gaat erom hoe hard het water door de kraan stroomt.
Dus nogmaals, is een asielstop een middel om al dan niet tijdelijk druk van de ketel te halen?
Wilders moet zich nu als een onvolwaardig burger zien, volgens zijn verklaring aan Plasterkquote:Titel V. Misdrijven tegen de openbare orde
Artikel 137c1.Hij die zich in het openbaar, mondeling of bij geschrift of afbeelding, opzettelijk beledigend uitlaat over een groep mensen wegens hun ras, hun godsdienst of levensovertuiging, hun hetero- of homoseksuele gerichtheid of hun lichamelijke, psychische of verstandelijke handicap, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar of geldboete van de derde categorie.2.Indien het feit wordt gepleegd door een persoon die daarvan een beroep of gewoonte maakt of door twee of meer verenigde per
Meestal komt er helemaal geen berouw. Toeslagenaffaire? We maken de partijen die er een puinhoop van maakten nog groter. Problemen met bestaanszekerheid door te lage inkomens? We maken de partijen die de rijken rijker willen maken nog groter. Gedoe rondom de opvang van asielzoekers? We zorgen dat de partijen die dat niet willen oplossen een meerderheid krijgen. Het land in het slot doordat al 25 jaar afspraken rondom de natuur genegeerd worden? Laten we eerst provinciaal en daarna landelijk massaal zorgen dat die afspraken nog langer genegeerd worden, blijft het land nog langer in het slot.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:46 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
We hebben in het verleden vaak genoeg kunnen zien wat de maatschappij boeiend vindt of niet. Berouw komt meestal na de zonde.
Er moet in de laatste weken van december wel heel veel veranderen om op 70.000 te komen.quote:Op woensdag 13 december 2023 13:56 schreef Wienerschnitzels het volgende:
70.000 asielzoekers dit jaar (en dat is minder dan verwacht in de komende jaren en minder dan vorige jaren), maar dat is absoluut geen probleem voor de woningmarkt, aparte logica.
Sowieso moet je voor de woningmarkt naar statushouders kijken, niet naar asielzoekers. Afgewezen asielzoekers hebben namelijk niks met de woningmarkt te maken. En dan zie je dat er zo'n 18.000 mensen per half jaar gehuisvest moeten worden. Let op: dat zijn geen 18.000 woningen, want daar zitten gezinnen bij.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:53 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Er moet in de laatste weken van december wel heel veel veranderen om op 70.000 te komen.
En ja, je moet naar sociale huur kijken, aangezien van de VVD tot nu toe statushouders nog geen baan mochten hebben, op een andere manier kopen of huren kunnen ze dus niet.quote:Op het totaal aantal vrijkomende sociale huurwoningen van corporaties, wordt gemiddeld 5 tot 10% aan statushouders toegewezen en meer dan 90% aan andere woningzoekenden. In 2022 zijn er in totaal 2,3 miljoen socialehuurwoningen en daar komen er jaarlijks gemiddeld 200.000 van vrij. Gemeenten zijn verantwoordelijk voor de huisvesting van statushouders. Dat zijn asielzoekers die in Nederland een verblijfsvergunning hebben gekregen omdat ze zijn gevlucht voor oorlog, geweld of vervolging.
Ach het is lekker makkelijk afgeven op (dom) rechts.quote:Op woensdag 13 december 2023 15:07 schreef Zorro het volgende:
Wat lullen ze toch steeds over de grondwet.
Je kan geen dingen doen tegen de grondwet in. En als je dat toch wil moet je de grondwet aanpassen. Ook daar is een democratische procedure voor. Als je dat lukt kun je veranderen wat je wil en als het je niet lukt dan heb je je daar aan te houden.
Ik zie het probleem niet.
Is dat zo vreemd dan?quote:Op woensdag 13 december 2023 15:07 schreef Wienerschnitzels het volgende:
God wat houden ze toch opeens allemaal van de Grondwet.
Je kan prima dingen toen tegen de grondwet inquote:Op woensdag 13 december 2023 15:07 schreef Zorro het volgende:
Wat lullen ze toch steeds over de grondwet.
Je kan geen dingen doen tegen de grondwet in. En als je dat toch wil moet je de grondwet aanpassen. Ook daar is een democratische procedure voor. Als je dat lukt kun je veranderen wat je wil en als het je niet lukt dan heb je je daar aan te houden.
Ik zie het probleem niet.
Er gaan steeds meer stemmen europees gezien om het te veranderen, dus wat dat betreftquote:Op woensdag 13 december 2023 15:09 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Is dat zo vreemd dan?
Persoonlijk maak ik mij niet zo druk om de Grondwet, het is wel dieptriest dat dit een issue is tijdens het proces voor het vormen van een nieuwe regering, omdat we ook nog de EU rechten en het ECHR hebben.
Ja je kan ook dingen doen tegen de verkeersregels in. Alleen is dat niet iets wat geaccepteerd wordt.quote:Op woensdag 13 december 2023 15:09 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Je kan prima dingen toen tegen de grondwet in.
Huh? Wat?quote:Op woensdag 13 december 2023 15:10 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
[..]
Er gaan steeds meer stemmen europees gezien om het te veranderen, dus wat dat betreft
Klopt, dan riskeer je een boete.quote:Op woensdag 13 december 2023 15:10 schreef Zorro het volgende:
[..]
Ja je kan ook dingen doen tegen de verkeersregels in. Alleen is dat niet iets wat geaccepteerd wordt.
En meerdere keren werd het door de politiek zelf in de wind gegooid, zie de referenda.quote:Op woensdag 13 december 2023 14:46 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
We hebben in het verleden vaak genoeg kunnen zien wat de maatschappij boeiend vindt of niet. Berouw komt meestal na de zonde.
Ik neem aan dat een dergelijke hypothetische wet wel door een rechter wordt afgeschoten op basis van die grondwet die overrulet.quote:Op woensdag 13 december 2023 15:12 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Klopt, dan riskeer je een boete.
Wie geeft een kamermeerderheid die ongrondwettelijke wetten invoeren een boete dan? Of wie moet die wetten ongedaan maken?
Overigens zit er vooralsnog een EK tussen natuurlijk, maar de vraag is hoe die samenstelling eruit ziet bij ve volgende verkiezingen.
Bühne werk, zoals zo vaak.quote:Op woensdag 13 december 2023 15:07 schreef Wienerschnitzels het volgende:
God wat houden ze toch opeens allemaal van de Grondwet.
In Nederland mag de rechter niet aan de Grondwet toetsen dus nee.quote:Op woensdag 13 december 2023 15:13 schreef Zorro het volgende:
[..]
Ik neem aan dat een dergelijke hypothetische wet wel door een rechter wordt afgeschoten op basis van die grondwet die overrulet.
Je snapt niet dat het tweede punt noodzakelijk maakt dat je zaken dus waarborgt voordat je een regeerakkoord gaat maken? Want dat lijkt mij wel evident, eigenlijk.quote:Op woensdag 13 december 2023 15:14 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Bühne werk, zoals zo vaak.
Maar een constitutioneel hof? Of wetgevingen toetsen aan de grondwet?
Ho maar.
Dat is dan een krom systeem. Je hebt een grondwet die boven alles gaat maar je mag daar niet op afrekenen.quote:Op woensdag 13 december 2023 15:16 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
In Nederland mag de rechter niet aan de Grondwet toetsen dus nee.
Nooit maatschappijleer gehad?quote:Op woensdag 13 december 2023 15:13 schreef Zorro het volgende:
[..]
Ik neem aan dat een dergelijke hypothetische wet wel door een rechter wordt afgeschoten op basis van die grondwet die overrulet.
Dat kan ik ook niet helpen, ik geef alleen weer wat de situatie isquote:Op woensdag 13 december 2023 15:18 schreef Zorro het volgende:
[..]
Dat is dan een krom systeem. Je hebt een grondwet die boven alles gaat maar je mag daar niet op afrekenen.
Logisch.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |