Dat is lijkt me hetzelfde rapport (ik kan bij de Telegraaf alleen de titel lezen), maar bij De Volkskrant zijn ze er met een hoogleraar dieper in gedoken. De Volkskrant noemt die 69 jaar vs 50.000 extra arbeidsmigranten ook. De Telegraaf kijkt natuurlijk vanuit de kant van de ondernemer, als huisblad van de VVD.quote:Op maandag 11 december 2023 10:29 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Haha, en hier weer een adviesorgaan met iets anders: https://www.telegraaf.nl/(...)tra-arbeidsmigranten
Wat een kolder en klucht is het ok.
Archive.mdquote:Op maandag 11 december 2023 10:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is lijkt me hetzelfde rapport (ik kan bij de Telegraaf alleen de titel lezen), maar bij De Volkskrant zijn ze er met een hoogleraar dieper in gedoken. De Volkskrant noemt die 69 jaar vs 50.000 extra arbeidsmigranten ook. De Telegraaf kijkt natuurlijk vanuit de kant van de ondernemer, als huisblad van de VVD.
Dat lees ik dan weer niet zo hard in dat stuk. Maar er wordt ook niet gelinkt naar het onderliggende onderzoek.quote:Op maandag 11 december 2023 10:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jawel, maar dat weegt niet of net aan op tegen de extra kosten die we hebben doordat er meer inwoners zijn.
Dat is de conclusie die je kunt trekken uit deze opmerkin:quote:Op maandag 11 december 2023 10:40 schreef Caland het volgende:
[..]
Dat lees ik dan weer niet zo hard in dat stuk. Maar er wordt ook niet gelinkt naar het onderliggende onderzoek.
quote:Er werd altijd gezegd: als arbeidsmigranten hier komen werken dan groeit de economie, maar er werd geen rekening mee gehouden dat met hun komst ook de bevolking groeit. Dus het inkomen per hoofd van de bevolking neemt niet per se toe. De opbrengst van migranten lijkt vooral terecht te komen bij de migrant zelf en de werkgever, maar niet of nauwelijks bij de overige werkenden.’
Niet per sequote:Op maandag 11 december 2023 10:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is de conclusie die je kunt trekken uit deze opmerkin:
[..]
Klinkt alsof bedrijven te weinig belasting betalenquote:Op maandag 11 december 2023 10:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jawel, maar dat weegt niet of net aan op tegen de extra kosten die we hebben doordat er meer inwoners zijn.
Ik kan het niet helemaal lezen maar opbrengst is toch ook dat ze de banen vervullen die wij niet zelf willen vervullen. Bijvoorbeeld dus in zorg. Levert mij netto misschien niets op maar voor de maatschappij evengoed zeer belangrijk.quote:Op maandag 11 december 2023 10:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is de conclusie die je kunt trekken uit deze opmerkin:
[..]
Waar de lasten van in elk geval de laaggeschoolde arbeidsmigratie terecht komen is voor iedereen wel duidelijk, denk ik.quote:Op maandag 11 december 2023 10:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is de conclusie die je kunt trekken uit deze opmerkin:
[..]
Ja, ik ben het er mee eens dat het niet echt hard is. Maar dat de arbeidsmigratie zorgt voor het huizentekort en dus voor heel veel lasten en kosten voor de anderen dan de ondernemer en voor kosten bij de overheid zorgen vakt toch niet echt te ontkennen. Zeker niet als je leest dat er dus laaggeschoolde arbeid bij komt vanwege het aanbod aan arbeidsmigranten. Dat zijn geen werkplekken die worden gevuld met arbeidsmigranten omdat er geen Nederlanders zijn, dat zijn werkplekken die ontstaan omdat er arbeidsmigranten zijn.quote:Op maandag 11 december 2023 10:42 schreef Caland het volgende:
[..]
Niet per se
Lijkt vooral
Vond ik toch wel erg twijfelachtig.
Als het klopt dat arbeidsmigranten netto geld kosten omdat deze toeslagen ontvangt (betaald uit belastingen) en is het inderdaad wel duidelijk waar de lasten terechtkomen. Eigenlijk zou er in dat geval een tax moeten komen voor bedrijven die daar gebruik van maken.quote:Op maandag 11 december 2023 10:47 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Waar de lasten van in elk geval de laaggeschoolde arbeidsmigratie terecht komen is voor iedereen wel duidelijk, denk ik.
Jawel. Dat valt juist heel goed te ontkennen.quote:Op maandag 11 december 2023 10:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, ik ben het er mee eens dat het niet echt hard is. Maar dat de arbeidsmigratie zorgt voor het huizentekort en dus voor heel veel lasten en kosten voor de anderen dan de ondernemer en voor kosten bij de overheid zorgen vakt toch niet echt te ontkennen.
Nee, dat is dus niet alleen het geval. Ze vervullen ook banen die worden geschapen omdat er laaggeschoolde arbeidsmigratie is, banen die zonder arbeidsmigratie niet zouden bestaan.quote:Op maandag 11 december 2023 10:46 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Ik kan het niet helemaal lezen maar opbrengst is toch ook dat ze de banen vervullen die wij niet zelf willen vervullen. Bijvoorbeeld dus in zorg. Levert mij netto misschien niets op maar voor de maatschappij evengoed zeer belangrijk.
Arbeidsmigratie zorgt voor toename van het huizentekort ja. Maar is niet oorzaak van het huizentekort. Dat hebben wij gewoon aan onszelf te danken.quote:Op maandag 11 december 2023 10:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar dat de arbeidsmigratie zorgt voor het huizentekort
Al eerder voor gepleit: maar ondernemers verantwoordelijk voor de migrant die binnenkomt. Dus ook voor de huisvesting, zorg, uitkering etc etc. Als de overheid kosten maakt dat deze dan doorbelast worden naar de werkgever.quote:Op maandag 11 december 2023 10:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, ik ben het er mee eens dat het niet echt hard is. Maar dat de arbeidsmigratie zorgt voor het huizentekort en dus voor heel veel lasten en kosten voor de anderen dan de ondernemer en voor kosten bij de overheid zorgen vakt toch niet echt te ontkennen. Zeker niet als je leest dat er dus laaggeschoolde arbeid bij komt vanwege het aanbod aan arbeidsmigranten. Dat zijn geen werkplekken die worden gevuld met arbeidsmigranten omdat er geen Nederlanders zijn, dat zijn werkplekken die ontstaan omdat er arbeidsmigranten zijn.
We zouden het inhuren van arbeidsmigranten ten allen tijden duurder moeten maken dan het inhuren van Nederlanders. Dat kan via dat je bijvoorbeeld minimaal 1,5 keer het minimumloon moet betalen aan arbeidsmigranten. Of het kan zo zijn dat je werkgevers bovenop het loon verantwoordelijk laat zijn voor huisvesting, waardoor het een duurder verhaal wordt. Dan blijven de top arbeidsmigranten die je nodig hebt in een kenniseconomie komen, maar is het niet zo dat het aantal bollenpellers groeit omdat er een aanbod van arbeidsmigranten is.
Er zijn 3 factoren in het huizentekort:quote:Op maandag 11 december 2023 10:50 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Arbeidsmigratie zorgt voor toename van het huizentekort ja. Maar is niet oorzaak van het huizentekort. Dat hebben wij gewoon aan onszelf te danken.
En wat doen we dan met al die Polen en Bulgaren die nu onze huizen aan het bouwen zijn?quote:Op maandag 11 december 2023 10:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er zijn 3 factoren in het huizentekort:
- met name tijdens de kredietcrisis zijn er te weinig huizen gebouwd, was er toen doorgebouwd in het tempo van de jaren daar voor hadden we nu 500.000 huizen meer
- we wonen tegenwoordig lang alleen (later samenwonen, langer thuiswonen als oudere) en elk gezin heeft wegens het aantal scheidingen 2 gezinswoningen nodig
- de groei van het aantal arbeidsmigranten, dat aantal is in korte tijd vervijfvoudigd naar nu ongeveer een miljoen
De eerste 2 is weinig aan te doen. Nu alsnog huizen bouwen tijdens de kredietcrisis zodat ze er vast staan gaat niet, er wordt nu in een zo hoog als mogelijk tempo gebouwd. Het tweede is gewoon de vrijheid van mensen, alleen wonen of scheiden verbieden lijkt me geen optie. Hou je de derde factor over en daar is zeer zeker wel wat aan te doen. Het is de enige weg uit de huizencrisis, want zelfs als we op ons snelst bouwen kunnen we de groei in arbeidsmigratie niet bijbenen.
Die zitten ruim boven het minimumloon, in de bouw wordt fors verdiend. Gezien de afspraak van gelijk werk = gelijke beloningen, zouden die Polen en Bulgaren dus ook fors moeten verdienen.quote:Op maandag 11 december 2023 10:59 schreef Caland het volgende:
[..]
En wat doen we dan met al die Polen en Bulgaren die nu onze huizen aan het bouwen zijn?
Dus waar moet er precies arbeidsmigranten worden geweigerd om hele huizentekort op te lossen?quote:Op maandag 11 december 2023 11:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die zitten ruim boven het minimumloon, in de bouw wordt fors verdiend. Gezien de afspraak van gelijk werk = gelijke beloningen, zouden die Polen en Bulgaren dus ook fors moeten verdienen.
De bouw hoort niet bij de 6 sectoren met de meeste arbeidsmigranten.
https://www.abu.nl/arbeidsmigranten-in-nederland-de-cijfers/
Ik denk dat veel mensen graag iets van hun levensstandaard (zoals snelle pakketbezorging) inleveren om een huis te kunnen vinden voor zichzelf of hun kinderen. Ik ben het dus niet met je stelling eens.quote:Op maandag 11 december 2023 11:05 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Dus waar moet er precies arbeidsmigranten worden geweigerd om hele huizentekort op te lossen?
Wij hebben een bepaald levensstandaard gecreëerd en ik denk niet dat men daar graag van af wil stappen. Dan heb je arbeidsmigranten keihard nodig om onze standaard te kunnen behouden.
Dat denk jij, ja. De realiteit is wel anders.quote:Op maandag 11 december 2023 11:09 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dat veel mensen graag iets van hun levensstandaard (zoals snelle pakketbezorging) inleveren om een huis te kunnen vinden voor zichzelf of hun kinderen. Ik ben het dus niet met je stelling eens.
Dat de levensstandaard met de vergrijzing omlaag moet is ook gewoon zeker, daar valt niet aan te ontkomen. En dat is eigenlijk maar goed ook, want die levensstandaard levert de enorme ecologische voetafdruķ op die we nu hebben, als je voor het tegengaan van klimaatverandering bent zou je een verlaging van de levensstandaard dus moeten toejuichen.
De koppeling tussen werk en woning voor arbeidsmigranten leidt momenteel juist tot een hoop problemen, dus daar moet je wel goed over nadenken.quote:Op maandag 11 december 2023 10:51 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Al eerder voor gepleit: maar ondernemers verantwoordelijk voor de migrant die binnenkomt. Dus ook voor de huisvesting, zorg, uitkering etc etc. Als de overheid kosten maakt dat deze dan doorbelast worden naar de werkgever.
Nee, maar bestaanszekerheid gaat dan ook niet over het feit dat je dagelijks een pakketbezorger aan je deur hebt. Dat denkt de rijke helft van Nederland misschien, maar dat is een enorme luxe die best kan verdwijnen (naar bijvoorbeeod 2 keer in de week een levering pakketjes bij een supermarkt in de buurt, dat scheelt enorm veel personeel). En dit is maar een voorbeeld. De levensstandaard van de rijken heeft totaal niks met bestaanszekerheid te maken.quote:Op maandag 11 december 2023 11:20 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat denk jij, ja. De realiteit is wel anders.
Dus op het moment dat alle politieke partijen op de bestaanszekerheid bok zitten en roepen dat het allemaal de schuld van de buitenlanders is met de suggestie dat het de schuld is van de buitenlanders dat de bestaanszekerheid achteruit gaat denk jij dat ze gaan roepen "Sorry maar we hebben teveel bejaarden dus uw welvaart gaat dalen, succes ermee"!
Inderdaad, en er wordt wel over meer heel makkelijk heengestapt in de strijd tegen (arbeids)migranten.quote:Op maandag 11 december 2023 10:30 schreef Caland het volgende:
[..]
Oh, die ondernemingen hoeven geen belasting af te dragen?
Verrassend veel mensen hebben liever een autoritair regime dat luchtkastelen verkoopt dan een democratische regering die het electoraat vertelt dat het allemaal een onsje minder moet.quote:Op maandag 11 december 2023 11:20 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat denk jij, ja. De realiteit is wel anders.
Dus op het moment dat alle politieke partijen op de bestaanszekerheid bok zitten en roepen dat het allemaal de schuld van de buitenlanders is met de suggestie dat het de schuld is van de buitenlanders dat de bestaanszekerheid achteruit gaat denk jij dat ze gaan roepen "Sorry maar we hebben teveel bejaarden dus uw welvaart gaat dalen, succes ermee"!
Zoals Omtzigt zei: bedrijven met veel arbeidsmigranten bouwen maar een eigen flat op eigen terrein, zoals ook de zustersflats nog bestaan. En natuurlijk moeten daar regelmatige inspecties plaatsvinden.quote:Op maandag 11 december 2023 11:24 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De koppeling tussen werk en woning voor arbeidsmigranten leidt momenteel juist tot een hoop problemen, dus daar moet je wel goed over nadenken.
En als het contract afloopt?quote:Op maandag 11 december 2023 11:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zoals Omtzigt zei: bedrijven met veel arbeidsmigranten bouwen maar een eigen flat op eigen terrein, zoals ook de zustersflats nog bestaan. En natuurlijk moeten daar regelmatige inspecties plaatsvinden.
Sorry maar om van de pakketbezorger bijna een symbool te maken van wat heet "rijke decadentie" gaat wel wat ver. Mag van mij ook minder hoor, maar hoeft niet. Ik sta niet bij hoog en laag te springen wanneer ik op de bestelknop duw.quote:Op maandag 11 december 2023 11:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, maar bestaanszekerheid gaat dan ook niet over het feit dat je dagelijks een pakketbezorger aan je deur hebt. Dat denkt de rijke helft van Nederland misschien, maar dat is een enorme luxe die best kan verdwijnen (naar bijvoorbeeod 2 keer in de week een levering pakketjes bij een supermarkt in de buurt, dat scheelt enorm veel personeel). En dit is maar een voorbeeld. De levensstandaard van de rijken heeft totaal niks met bestaanszekerheid te maken.
Waarom?quote:Op maandag 11 december 2023 11:24 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De koppeling tussen werk en woning voor arbeidsmigranten leidt momenteel juist tot een hoop problemen, dus daar moet je wel goed over nadenken.
Heb je naar de sectoren gekeken waar de arbeidsmigranten werken?quote:Op maandag 11 december 2023 11:28 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Sorry maar om van de pakketbezorger bijna een symbool te maken van wat heet "rijke decadentie" gaat wel wat ver. Mag van mij ook minder hoor, maar hoeft niet. Ik sta niet bij hoog en laag te springen wanneer ik op de bestelknop duw.
Maar welvaart is wel meer: betaalbare vakanties, betaalbaar voedsel, horeca, etc etc. Allemaal prijzen die door arbeidsmigratie gedrukt worden. Succes met uitleggen dat dat best wat duurder kan.
En daar gaan gemeentes, zelfs gemeentes die hun hele welvaart danken aan de bedrijven met migranten mee akkoord? Mag ik jou de Gemeente Westland voorstellen? Huizenbouw door een tuinder voor migranten? Nee. Polenhotel? Aan alle kanten gesaboteerd.quote:Op maandag 11 december 2023 11:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zoals Omtzigt zei: bedrijven met veel arbeidsmigranten bouwen maar een eigen flat op eigen terrein, zoals ook de zustersflats nog bestaan. En natuurlijk moeten daar regelmatige inspecties plaatsvinden.
Was trouwens vroeger helemaal niet raar dat werkgevers zorgden voor huisvesting van werknemers. Philips dat half Eindhoven heeft gebouwd is misschien het meest bekende voorbeeld, maar het gebeurde op veel plekken. Ik ben zelf ook opgegroeid in een arbeidersflatje dat eigendom was van de fabriek waar m'n vader werkte.quote:Op maandag 11 december 2023 11:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zoals Omtzigt zei: bedrijven met veel arbeidsmigranten bouwen maar een eigen flat op eigen terrein, zoals ook de zustersflats nog bestaan. En natuurlijk moeten daar regelmatige inspecties plaatsvinden.
Dat was het Rijnlandse model zo ongeveer, dat bestaat helaas niet meer.quote:Op maandag 11 december 2023 11:31 schreef Tijn het volgende:
[..]
Was trouwens vroeger helemaal niet raar dat werkgevers zorgden voor huisvesting van werknemers. Philips dat half Eindhoven heeft gebouwd is misschien het meest bekende voorbeeld, maar het gebeurde op veel plekken. Ik ben zelf ook opgegroeid in een arbeidersflatje dat eigendom was van de fabriek waar m'n vader werkte.
Logistiek, tuinbouw en voedingsindustrie zijn de grootafnemers. Belangrijke sectoren.quote:Op maandag 11 december 2023 11:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Heb je naar de sectoren gekeken waar de arbeidsmigranten werken?
En ik ben inderdaad van mening dat dat allemaal best duurder kan, maar dat zal geen populair verhaal zijn. Al kun je er wel zetels mee winnen, want het is wel het verhaal van de PvdD.
Als je dat doet krijg je pas echt een revolutie waar zelfs de PVV nog een bleke gematigde progressieve partij bij vergeleken is.quote:Op maandag 11 december 2023 11:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Heb je naar de sectoren gekeken waar de arbeidsmigranten werken?
En ik ben inderdaad van mening dat dat allemaal best duurder kan, maar dat zal geen populair verhaal zijn. Al kun je er wel zetels mee winnen, want het is wel het verhaal van de PvdD.
Is gewoon een logische consequentie van arbeidsmigratie drastisch beperken. Zo schijten die lui hun eigen nest onder.quote:Op maandag 11 december 2023 11:34 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Als je dat doet krijg je pas echt een revolutie waar zelfs de PVV nog een bleke gematigde progressieve partij bij vergeleken is.
Klopt dat de gemeente westland dan deels wat anders moet gaan doen. Kan prima. Hier in Groningen was er veel werk door de gaswinning, is ook weg. De mijnen in Limburg zijn gesloten. En Westland ligt dan ook nog op een plek waar het extreem makkelijk is ander werk te vinden, ze zijn totaal niet afhankelijk van de glastuinbouw.quote:Op maandag 11 december 2023 11:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En daar gaan gemeentes, zelfs gemeentes die hun hele welvaart danken aan de bedrijven met migranten mee akkoord? Mag ik jou de Gemeente Westland voorstellen? Huizenbouw door een tuinder voor migranten? Nee. Polenhotel? Aan alle kanten gesaboteerd.
Rij even rond in de gemeente Westland en ieder bedrijfsterrein staat stampensvol met bedrijven die met tuinbouw te maken hebben van logistiek tot verpakkingen, van kassenbouw tot high tech ingenieusbedrijven.
Wat bedoel je? Welke lui?quote:Op maandag 11 december 2023 11:35 schreef Perrin het volgende:
[..]
Is gewoon een logische consequentie van arbeidsmigratie drastisch beperken. Zo schijten die lui hun eigen nest onder.
[ afbeelding ]
Als we nu alle arbeidsmigratie drastisch beperken dan is het onherroepelijke gevolg dat veel dingen duurder worden en we er economisch flink op achteruit gaan. Grote delen van de economie draaien op relatief goedkope arbeidskracht.quote:
Het zijn met name logistiek en tuinbouw, dat zijn niet zo zeer belangrijke sectoren. Tenminste: niet het deel dat door arbeidsmigratie wordt ingevuld (tuinbouw is het sowieso helemaal niet, eigenlijk).quote:Op maandag 11 december 2023 11:34 schreef Perrin het volgende:
[..]
Logistiek, tuinbouw en voedingsindustrie zijn de grootafnemers. Belangrijke sectoren.
O zo, ja dat inderdaad.quote:Op maandag 11 december 2023 11:37 schreef Perrin het volgende:
[..]
Als we nu alle arbeidsmigratie drastisch beperken dan is het onherroepelijke gevolg dat veel dingen duurder worden en we er economisch flink op achteruit gaan.
Nee dat is maar een relatief onbelangrijk detail. Maar als arbeidskosten stijgen over de hele linie en grote delen van de economie hun concurrentiepositie daardoor inleveren en nog meer moeite hebben om aan personeel te komen dan heeft dat forse consequenties.quote:Op maandag 11 december 2023 11:38 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
O zo, ja dat inderdaad.
Het gaat teveel over potsierlijkheden als de dagelijkse pakketbezorger of figuren op een e fiets die met maaltijden rondscheuren. Dan heb je echt een bord voor je kop als je denk dat een arbeidsmigrant niet meer doet dan dat.
Yes, van minder VPB opbrengsten door minder bedrijvigheid, tot hogere lonen (inflatie) tot aan ongemak omdat sommige dingen niet meer kunnen.quote:Op maandag 11 december 2023 11:39 schreef Perrin het volgende:
[..]
Nee dat is maar een relatief onbelangrijk detail. Maar als arbeidskosten stijgen over de hele linie en grote delen van de economie hun concurrentiepositie daardoor inleveren heeft dat forse consequenties.
quote:Op maandag 11 december 2023 11:35 schreef Perrin het volgende:
[..]
Is gewoon een logische consequentie van arbeidsmigratie drastisch beperken. Zo schijten die lui hun eigen nest onder.
[ afbeelding ]
Ja precies.quote:
Was het maar dagelijks 1 postbezorger. Er rijden minimaal busjes van PostNL, DHL, DPD and them some.quote:Op maandag 11 december 2023 11:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, maar bestaanszekerheid gaat dan ook niet over het feit dat je dagelijks een pakketbezorger aan je deur hebt. Dat denkt de rijke helft van Nederland misschien, maar dat is een enorme luxe die best kan verdwijnen (naar bijvoorbeeod 2 keer in de week een levering pakketjes bij een supermarkt in de buurt, dat scheelt enorm veel personeel).
Betaal maar 5 Euro meer voor een thuisbezorging en pakketje afhalen is gratis.quote:Op maandag 11 december 2023 11:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, maar bestaanszekerheid gaat dan ook niet over het feit dat je dagelijks een pakketbezorger aan je deur hebt. Dat denkt de rijke helft van Nederland misschien, maar dat is een enorme luxe die best kan verdwijnen (naar bijvoorbeeod 2 keer in de week een levering pakketjes bij een supermarkt in de buurt, dat scheelt enorm veel personeel). En dit is maar een voorbeeld. De levensstandaard van de rijken heeft totaal niks met bestaanszekerheid te maken.
Dat is in veel gevallen al zo. Betaal alsnog lachend die 5 euro.quote:Op maandag 11 december 2023 11:46 schreef KingRadler het volgende:
[..]
Betaal maar 5 Euro meer voor een thuisbezorging en pakketje afhalen is gratis.
De mensen die dan normaal in busjes zitten kunnen dan ander werk gaan zoeken.
Bij de versleten gewrichten van een Bulgaar of Roemeen veelal. Dat organiseren we dus redelijk goed weg…quote:Op maandag 11 december 2023 10:47 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Waar de lasten van in elk geval de laaggeschoolde arbeidsmigratie terecht komen is voor iedereen wel duidelijk, denk ik.
Oh ja, want als het over arbeidsmigranten gaat, dan zijn redelijke woon- en leefomstandigheden niet meer zo belangrijk. Die kunnen we wel ergens op een zwaar industrieterrein kwijt, bijvoorkeur naast een noodopvang voor asielzoekers…quote:Op maandag 11 december 2023 11:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zoals Omtzigt zei: bedrijven met veel arbeidsmigranten bouwen maar een eigen flat op eigen terrein, zoals ook de zustersflats nog bestaan. En natuurlijk moeten daar regelmatige inspecties plaatsvinden.
Als je hun hutjes een vrolijke kleur schildert, komen er waarschijnlijk nog toeristen op af ook.quote:Op maandag 11 december 2023 12:05 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Oh ja, want als het over arbeidsmigranten gaat, dan zijn redelijke woon- en leefomstandigheden niet meer zo belangrijk. Die kunnen we wel ergens op een zwaar industrieterrein kwijt, bijvoorkeur naast een noodopvang voor asielzoekers…
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |