Vreemd, want hetgeen die Polen aankaarten is gewoon legitiem. Makkelijk is het niet maar de EU moet daar maar wat voor zien te regelen. Je kan niet 'om Oekraine een plezier te doen' maar verwachten dat bepaalde Polen dan maar naar de klote mogen wat betreft hun brood verdienen. Normaal zijn er ook strikte EU regels, als Oekraine de markt daar ernstig verstoort doordat ze wegens hulp opeens mogen meedoen als ware ze een EU land, alleen dan zonder alle regels die gelden voor in de EU opererende bedrijven, dan moet men niet boos worden op die Polen maar een acceptabele oplossing zien te zoeken.quote:
Orange Man grabt ze bij de pussy 😱quote:Op zaterdag 9 december 2023 14:47 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Met Biden weet je het nooit. Die kan zomaar live op tv aan het oor van een kind beginnen te sabbelen
Wat voor acceptabele oplossing hebben ze destijds bedacht toen Poolse chauffeurs hier "onder de prijs" kwamen werken? Niet helemaal dezelfde situatie, maar wel vergelijkbaar.quote:Op zaterdag 9 december 2023 15:33 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Vreemd, want hetgeen die Polen aankaarten is gewoon legitiem. Makkelijk is het niet maar de EU moet daar maar wat voor zien te regelen. Je kan niet 'om Oekraine een plezier te doen' maar verwachten dat bepaalde Polen dan maar naar de klote mogen wat betreft hun brood verdienen. Normaal zijn er ook strikte EU regels, als Oekraine de markt daar ernstig verstoort doordat ze wegens hulp opeens mogen meedoen als ware ze een EU land, alleen dan zonder alle regels die gelden voor in de EU opererende bedrijven, dan moet men niet boos worden op die Polen maar een acceptabele oplossing zien te zoeken.
Vandaag ook weer een Airbus A320 (?)quote:Op vrijdag 8 december 2023 22:58 schreef Delenlill het volgende:
https://kyivindependent.c(...)-8-days-of-december/
[..]
Lol, klagen bij de VN. Wanneer een vliegtuig niet veilig is moet je er niet mee gaan vliegen. Dan ben je zelf schuldig wanneer het mis gaat. Het is niet iemand anders schuld. Eigenlijk zouden er gewoon een paar Russische vliegtuigen uit de lucht moeten vallen. Zodat mensen bang worden om te gaan vliegen. Hoeft natuurlijk geen vliegtuig vol met burgers te zijn. Een leeg vliegtuig is ook prima. Maar ja, zal dan vast niet in het nieuws komen.
Joe Blogs heeft er een mooie video over gemaakt:quote:Op zaterdag 9 december 2023 09:35 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Tsja, $56 per vat terwijl Brent $76 per vat opbrengt. Een korting van circa $20 per vat is nu nodig om Ural te kunnen verkopen. $56 is ook beneden de opgelegde grens van $60, dus het kan ook vrijwel overal verkocht worden maar blijkbaar is daar nu weinig animo voor.
https://www.ftm.nl/artike(...)-sterker-dan-gedachtquote:Op zaterdag 9 december 2023 12:59 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Er zijn geen pro russiche krachten in de politiek, hooguit neutrale.
En dat maakt verder ook niet uit, Nederland kan geen zware hardware leveren.
quote:Op zaterdag 9 december 2023 18:40 schreef Puntenjager het volgende:
https://www.ftm.nl/artike(...)-sterker-dan-gedacht
Anyway, vroeger vond ik FTM echt een prima platform, zeker toen Dieuwertje Kuijpers daar nog regelmatig schreef, maar de laatste jaren zijn ze de activistische kant opgegaan. Ik vind dat oprecht jammer.quote:Laurens Groeneveld
Hij werkte eerder bij BNR Nieuwsradio waar hij onder meer actief was als eindredacteur voor buitenlandprogramma’s: BNR De Wereld, Boekestijn en De Wijk en de China Podcast.
https://eenvandaag.avrotr(...)-zijn-dan-kwetsbaar/quote:Wat betekent het voor Europa als Oekrane de oorlog verliest van Rusland? 'Alle landen zijn dan kwetsbaar'
https://eenvandaag.avrotr(...)-zo-weer-kwijtraken/quote:Letland weer bij de les na verbale aanval van Poetin: 'We kunnen onze vrijheid van 30 jaar zo weer kwijtraken'
Beide kaalplukken.quote:Op zaterdag 9 december 2023 19:34 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Italiaans Russisch metaalbedrijf
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Meer informatie en filmpjes:quote:
quote:Massive fire breaks out in Russian-occupied Makiivka after explosion
A large-scale fire broke out in Russian-occupied Makiivka, Donetsk region, after a powerful explosion.
Local Telegram channels are publishing photos and videos of the event.
According to preliminary reports, an oil depot used by Russian invaders in the war against Ukraine is on fire.
Powerful flames and a column of black smoke from the fire can be seen for many kilometers.
Shortly before the fire started, the invaders announced the operation of their air defense in the Donetsk region, near Makiivka.
It is reported that an oil depot or a Russian military fuel and lubricants depot is on fire.
On social media, locals write that a powerful explosion occurred before the fire, the origin of which is currently unknown.
In the comments under the video with footage of a massive fire in some local online communities, users write that the Artemis oil depot is probably on fire.
In its turn, the Typical Donetsk Telegram channel published a photo of debris of unknown origin allegedly found in Makiivka.
De Russische ambities zijn heel duidelijk en een Russische overwinning in Oekrane brengt hen een stap dichter bij het verwezenlijken van hun uiteindelijke doel; Europa binnen zijn invloedssfeer brengen. Wat "Russische invloedssfeer" betekent hebben we van 1945 tot 1990 in Oost- en Midden-Europa kunnen zien.quote:Op zaterdag 9 december 2023 19:33 schreef 3rr0r het volgende:
Een Vandaag items
[..]
https://eenvandaag.avrotr(...)-zijn-dan-kwetsbaar/
[..]
https://eenvandaag.avrotr(...)-zo-weer-kwijtraken/
Europa is een stap te ver.quote:Op zondag 10 december 2023 09:56 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
De Russische ambities zijn heel duidelijk en een Russische overwinning in Oekrane brengt hen een stap dichter bij het verwezenlijken van hun uiteindelijke doel; Europa binnen zijn invloedssfeer brengen. Wat "Russische invloedssfeer" betekent hebben we van 1945 tot 1990 in Oost- en Midden-Europa kunnen zien.
Verzonnen verhaal.quote:
Tweetakt, de milieulobby wordt hier wild van.quote:Op zondag 10 december 2023 10:56 schreef polderturk het volgende:
Rusland produceert 6000 shahed drones per jaar.
Productiekosten: 10.000 per stuk.
Het zijn vliegende brommers van 200 kg per stuk. Ze hebben een tweetactmotor van 50 pk.
Totale productiekosten: 6000 x 10.000 = 60 miljoen per jaar.
Kost dus geen flikker.
Wij moeten er hiervan 120.000 per jaar van produceren in Nederland en aan Oekrane leveren. We verkopen ze aan de EU en de EU levert het aan Oekrane.
Totale kosten: 1,2 miljard euro.
Stel je kiest een dag per maand waarbij je er 10.000 in n keer naar de bezette gebieden stuurt. Of je kiest 4 dagen per maand waarbij je 2500 drones naar de bezette gebieden stuurt.
De luchtafweer van de Russen worden overweldigd en je vernietigt een hoop Russische hardware en militair personeel.
Je moet het leven voor de bezetter onmogelijk maken.
quote:SBU unit 'A' showing their work against Russian infantry. They report that in a week time, over 500 Russian military men were killed with the help of FPV drones
Dan moeten ze het gewoon opgeven en Ukraine aan Putin geven zodat ie de Ukrainers dood kan martelen.quote:Op zondag 10 december 2023 15:36 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Gaat komend jaar alleen maar moeilijker worden om er doorheen te breken.
Dat gaat wel gebeuren uiteindelijk.quote:Op zondag 10 december 2023 16:17 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan moeten ze het gewoon opgeven en Ukraine aan Putin geven zodat ie de Ukrainers dood kan martelen.
Dat vind je stiekum best lekker, geef maar toe.quote:Op zondag 10 december 2023 16:27 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Dat gaat wel gebeuren uiteindelijk.
ik raad je aan de onzinfilmpjes van delelil te negerenquote:Op zondag 10 december 2023 16:35 schreef LethalNinja het volgende:
Ik lees hier alleen maar verhalen van successen van Oekraine. Overal verslaan ze vliegvelden, helicopters en tanks. Ook veroveren ze hier en daar zelf al gebieden.
Zouden ze wellicht al genoeg wapens, voertuigen, geld en trainingen hebben gehad om Rusland eruit te schoppen? #durf te vragen
Daar zijn de meningen over verdeeld. Wat mij betreft zijn de filmpjes van Reporting from Ukraine interessant. Hij heeft niet alleen familie op een interessante plek maar overduidelijk inside information en komt regelmatig dagen later met aanvullende informatie en details.quote:Op zondag 10 december 2023 16:42 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
ik raad je aan de onzinfilmpjes van delelil te negeren
Die schreewtitels zijn zoooo jammer he.quote:Op zondag 10 december 2023 16:48 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Daar zijn de meningen over verdeeld. Wat mij betreft zijn de filmpjes van Reporting from Ukraine interessant. Hij heeft niet alleen familie op een interessante plek maar overduidelijk inside information en komt regelmatig dagen later met aanvullende informatie en details.
Dat is dan jammer. Blijkbaar is dat wel nodig.quote:Op zondag 10 december 2023 16:51 schreef oheng het volgende:
[..]
Die schreewtitels zijn zoooo jammer he.
Dat heeft zo'n n jongen toch niet nodig.
Het is jammer dat hier alleen wordt gepost wat Rusland verliest. Bij Israel vs Hamas zie je nog vaak info van beide kanten!quote:Op zondag 10 december 2023 16:42 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
ik raad je aan de onzinfilmpjes van delelil te negeren
Post eens wat Rusland wint?quote:Op zondag 10 december 2023 17:02 schreef LethalNinja het volgende:
[..]
Het is jammer dat hier alleen wordt gepost wat Rusland verliest. Bij Israel vs Hamas zie je nog vaak info van beide kanten!
Er wordt hier op dagbasis een lijstje gepost met wat de Russen verloren hebben aan materieel en wat de Oekraners verloren hebben aan materieel. Dat is wel knap selectief dit topic volgen als je dat gemist hebtquote:Op zondag 10 december 2023 17:02 schreef LethalNinja het volgende:
[..]
Het is jammer dat hier alleen wordt gepost wat Rusland verliest. Bij Israel vs Hamas zie je nog vaak info van beide kanten!
De werkelijkheid is dat juist Europa zijn invloedssfeer steeds dichter richting Rusland gebracht heeft de afgelopen 30 jaar. Lag de NAVO in 1990 nog 1800 km van Moskou, met toetreding van Oekrane tot EU/NAVO zou dat nog geen 600 km worden.quote:Op zondag 10 december 2023 09:56 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
De Russische ambities zijn heel duidelijk en een Russische overwinning in Oekrane brengt hen een stap dichter bij het verwezenlijken van hun uiteindelijke doel; Europa binnen zijn invloedssfeer brengen. Wat "Russische invloedssfeer" betekent hebben we van 1945 tot 1990 in Oost- en Midden-Europa kunnen zien.
Je kunt landen niet gaan verwijten zich aan te sluiten bij de NAVO noch dat zij richting het westen bewegen voor meer welvaart, die landen hebben immers het recht tot zelfbeschikking en daar heeft Rusland zich gewoon bij neer te leggen.quote:Op zondag 10 december 2023 17:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
De werkelijkheid is dat juist Europa zijn invloedssfeer steeds dichter richting Rusland gebracht heeft de afgelopen 30 jaar. Lag de NAVO in 1990 nog 1800 km van Moskou, met toetreding van Oekrane tot EU/NAVO zou dat nog geen 600 km worden.
De “ambitie” van Rusland is een bufferzone te handhaven.
Het narrative dat Rusland na Oekrane de rest van Europa wil veroveren is totaal onrealistisch, zowel vanuit politiek oogpunt (NAVO-landen) als vanuit praktisch oogpunt (alsRusland al te zwak is om 100 km deOekraine in te rijden, hoe zie je ze dan naar Berlijn of Parijs opmarcheren met hun leger)
Het enige wat dit narratief moet bereiken is de steun vanuit het Westen voor Oekrane handhaven, maar het is voor mensen met een IQ boven de 100 gewoon niet geloofwaardig genoeg.
Beter gaat het narratief over de handhaving van de internationale rechtsorde en het zelfbeschikkingsrecht van het Oekraense volk, of over de machtsbalans binnen Eurazie. Dat kan nog hout snijden. He
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |