Gelul over wetgeving.quote:Op donderdag 23 november 2023 19:55 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Dat gelul over wetgeving enzo interesseert dan ook maximaal 1 procent van de Nederlandse kiezers iets.
BBB heeft al iemand voor landbouwquote:Op donderdag 23 november 2023 19:56 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
2e partij krijgt normaliter MinFin. 3e partij krijgt BuZa.
Wat is jouw inschatting dan? Je overschat echt de gemiddelde Nederlander. Zelfs in mijn hoogopgeleide bubbel volgt nauwelijks iemand de politiek.quote:Op donderdag 23 november 2023 19:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wat denk je dat de taak is van de mensen die we net verkozen hebben? Zou dat iets met wetgeving te maken kunnen hebben?
Bij geen interesse in wetgeving kun je mijns inziens beter niet stemmen, want dan heb je totaal geen idee wat je aan het doen bent. Gelukkig geloof ik jouw 1% ook totaal niet.
Duh.quote:Op donderdag 23 november 2023 19:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
BBB heeft al iemand voor landbouw
Ik heb het gevoel dat Yeşilgöz en Omtzigt BBB er helemaal niet bij willen hebben, alleen maar meer brekebenen die fouten kunnen maken wegens gebrek aan ervaring.quote:Op donderdag 23 november 2023 19:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
BBB heeft al iemand voor landbouw
Ze willen de BBB niet echt, maar al die zetels in de EK weer wel.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb het gevoel dat Yeşilgöz en Omtzigt BBB er helemaal niet bij willen hebben, alleen maar meer brekebenen die fouten kunnen maken wegens gebrek aan ervaring.
Wat natuurlijk extreem beschamend is, want dat is het enige waar stemmen om draait. De wetgevende macht kiezen.quote:Op donderdag 23 november 2023 19:55 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Dat gelul over wetgeving enzo interesseert dan ook maximaal 1 procent van de Nederlandse kiezers iets.
Gebrek aan kunde speelt ook wel mee, denk ik. Aan de andere kant, de VVD moet toch wel raad weten met een partij die vooral een lobby spreekbuis is?quote:Op donderdag 23 november 2023 20:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb het gevoel dat Yeşilgöz en Omtzigt BBB er helemaal niet bij willen hebben, alleen maar meer brekebenen die fouten kunnen maken wegens gebrek aan ervaring.
Er is een verschil tussen de politiek niet intensief volgen en geen interesse hebben in wetgeving. Mijn ervaring is dat de meeste mensen best heel redelijk weten wat ze in Den Haag doen en dat dat met name over wetten gaat. Ook de laagopgeleide mensen die ik spreek. Dat ze niet exact elke wet kennen die langs komt klopt, maar ook als je globaal het nieuws volgt komt er nog behoorlijk wat langs.quote:Op donderdag 23 november 2023 19:59 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Wat is jouw inschatting dan? Je overschat echt de gemiddelde Nederlander. Zelfs in mijn hoogopgeleide bubbel volgt nauwelijks iemand de politiek.
(Waarbij er ook nog eens een enorm genderverschil in interesse is)
Ja, maar die komen na de formatie wel. Met alleen BBB hebben ze ook geen meerderheid, dan zijn CDA en JA21 en/of SGP ook nog nodig.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:01 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ze willen de BBB niet echt, maar al die zetels in de EK weer wel.
Ah, maar de PVV gaat de eerste Kamer afschaffen. Dat staat in hun programma. Dat hebben ze beloofd.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, maar die komen na de formatie wel. Met alleen BBB hebben ze ook geen meerderheid, dan zijn CDA en JA21 en/of SGP ook nog nodig.
Zoals het nu gaat, graag. En vervangen door een Constitutioneel Hof.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:06 schreef capricia het volgende:
[..]
Ah, maar de PVV gaat de eerste Kamer afschaffen. Dat staat in hun programma. Dat hebben ze beloofd.
Dat kan, dan levert Qatar voortaan meer gas aan Duitsland en kopen wij het van Duitsland.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:07 schreef Tijger_m het volgende:
Maar even een zijstraat. Wilders zegt geen relaties te willen onderhouden met landen die Sharia wetgeving hebben, een van die landen is Qatar, een van onze grootste gas leveranciers en natuurlijk gaat Wilders die keutel intrekken want gas maar wat als Qatar zegt "Prima dat jullie voor Wilders kiezen maar wij leveren dan niet meer aan Nederland"
En zeg nu niet dat het onmogelijk is want Qatar heeft dat wapen al eerder ingezet en met leveringsboycotts gedreigd.
Dat lijkt mij geen spelletje wat Qatar op prijs gaat stellen maar goed. En ik zie de Duitse regering hun gasleveranties niet in gevaar brengen voor Wilders.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:08 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat kan, dan levert Qatar voortaan meer gas aan Duitsland en kopen wij het van Duitsland.
Er komt ook "een laagdrempelig bindend referendum".quote:Op donderdag 23 november 2023 20:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Zoals het nu gaat, graag. En vervangen door een Constitutioneel Hof.
Maar volgens mij moet de Eerste Kamer daarover ook stemmen, toch? Die moeten dan voor hun eigen opheffing stemmen. Zie ik ze niet doen.
Correctieve referenda zouden een catastrofe zijn.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Er komt ook "een laagdrempelig bindend referendum".
Wat nou EK. Wij zijn het volk.
Zie mijn edit, het contract met Qatar is voor 27 jaar. Niet alleen is afkopen dan duur, Qatar is gek als ze zo'n lamg contract laten vallen als we heel even Wilders hier hebbem.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:09 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat lijkt mij geen spelletje wat Qatar op prijs gaat stellen maar goed. En ik zie de Duitse regering hun gasleveranties niet in gevaar brengen voor Wilders.
Je kan vanuit de politiek de cultuur tot op zekere hoogte vormgeven, maar los daarvan staat toch buiten kijf staan dat een cultuur die als zodanig omschreven kan worden op bepalende plekken dominant is (geweest)? Of dat nou door een partij, reptilians of op natuurlijke wijze zo gekomen is.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:01 schreef speknek het volgende:
Maar er is geen enkele partij die een cultuur kan opleggen en al helemaal niet vanuit de oppositie.
Prima, hoor, maar alweer die wetgeving moet ook door de 1e Kamer volgens mij.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Er komt ook "een laagdrempelig bindend referendum".
Wat nou EK. Wij zijn het volk.
Een raadgevend referendum is een drama, correcfief een ramp, initiërend een enorme ramp.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:10 schreef Koffieplanter het volgende:
[..]
Correctieve referenda zouden een catastrofe zijn.
Dan hadden we een totaal andere uitslag gehad. Ik ben voor.quote:Op donderdag 23 november 2023 19:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wat denk je dat de taak is van de mensen die we net verkozen hebben? Zou dat iets met wetgeving te maken kunnen hebben?
Bij geen interesse in wetgeving kun je mijns inziens beter niet stemmen, want dan heb je totaal geen idee wat je aan het doen bent. Gelukkig geloof ik jouw 1% ook totaal niet.
Het lijkt me inderdaad dat ze in zo'n kabinet niet heel happig zijn op van die LPF-gevallen. De PVV gaat natuurlijk al een uitdaging worden. Dat is twee decennia lang Wilders + klapvee geweest. Gaan die regeren, dan krijg je ministers die veel meer eigen vrijheid hebben. Ben benieuwd hoe dat gaat. Of staat Jetten straks in de kamer te zingen: "Even aan mn Geertje vragen. Ik zweer je dat ze dat zei, ze lachte er niet eens bij!"?quote:Op donderdag 23 november 2023 20:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, maar die komen na de formatie wel. Met alleen BBB hebben ze ook geen meerderheid, dan zijn CDA en JA21 en/of SGP ook nog nodig.
Alleen zijn klapvee gaat zich daarvoor lenen, denk ik.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:12 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het lijkt me inderdaad dat ze in zo'n kabinet niet heel happig zijn op van die LPF-gevallen. De PVV gaat natuurlijk al een uitdaging worden. Dat is twee decennia lang Wilders + klapvee geweest. Gaan die regeren, dan krijg je ministers die veel meer eigen vrijheid hebben. Ben benieuwd hoe dat gaat. Of staat Jetten straks in de kamer te zingen: "Even aan mn Geertje vragen. Ik zweer je dat ze dat zei, ze lachte er niet eens bij!"?
Wilders heeft natuurlijk ook het liefst gewoon mensen met kennis van zaken die er wat van proberen te maken, waarna hij er gemakzuchtig tegenaan kan schoppen. De vraag is wie zich daarvoor gaat lenen.
Eigenlijk is elke inmenging van het volk op besluitvorming totaal geschift. Niet aan beginnen.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
Een raadgevend referendum is een drama, correcfief een ramp, initiërend een enorme ramp.
De tijden van erkende toppers als Eduard Bomhoff en Herman Heinsbroek zullen herleven.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:13 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Alleen zijn klapvee gaat zich daarvoor lenen, denk ik.
Denk je? Fortuyn en de LPF waren toch wat salonfahiger dan WIlders, denk ik.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:27 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De tijden van erkende toppers als Eduard Bomhoff en Herman Heinsbroek zullen herleven.
Heerlijk nostalgisch:quote:Op donderdag 23 november 2023 20:27 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De tijden van erkende toppers als Eduard Bomhoff en Herman Heinsbroek zullen herleven.
U bent bekend met de afloop van het LPF avontuur? Daar doelde ik opquote:Op donderdag 23 november 2023 20:29 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Denk je? Fortuyn en de LPF waren toch wat salonfahiger dan WIlders, denk ik.
Want laten we eerlijk zijn, als je bij een sollicitatie zegt "Ja, mijn vorige baan was staatssecretaris voor de PVV" zal het antwoord al snel zijn "Dank u voor uw komst"
Waarom zou je - zo als jij kennelijk wil/leest - onderscheid maken waar mensen vandaan komen ?quote:Op donderdag 23 november 2023 16:43 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het PVV gedachten goed, als je naar het partij programma kijkt, IS ridicuul er wordt bij de PVV helemaal geen onderscheid gemaakt waar mensen vandaan komen dus waar haal je dat hele verhaal vandaan eigenlijk?
Welnee joh toch niet de ruimdenkende en tolerante islam ? Je weet wel de religie die bol staat van zaken over gelijke rechten voor mensen en verdraagzaamheid tegen ongelovigen en mensen met kritiek.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:07 schreef Tijger_m het volgende:
Maar even een zijstraat. Wilders zegt geen relaties te willen onderhouden met landen die Sharia wetgeving hebben, een van die landen is Qatar, een van onze grootste gas leveranciers en natuurlijk gaat Wilders die keutel intrekken want gas maar wat als Qatar zegt "Prima dat jullie voor Wilders kiezen maar wij leveren dan niet meer aan Nederland"
En zeg nu niet dat het onmogelijk is want Qatar heeft dat wapen al eerder ingezet en met leveringsboycotts gedreigd.
Ja, uiteraard ben ik daar bekend mee. Ik denk dat Wilders geen buitenstaanders zal willen, overigens, dat zou totaal niet stroken met zijn gedrag van de afgelopen 20 jaar.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:32 schreef trein2000 het volgende:
[..]
U bent bekend met de afloop van het LPF avontuur? Daar doelde ik op
Maar hij zal toch iets moeten. Want hij zal een stuk of 10 bewindspersonen moeten leveren als het zo ver komt. En die kan hij moeilijk allemaal uit z’n fractie halen. Want dan blijft daar niets over.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:33 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, uiteraard ben ik daar bekend mee. Ik denk dat Wilders geen buitenstaanders zal willen, overigens, dat zou totaal niet stroken met zijn gedrag van de afgelopen 20 jaar.
Wilders zegt in zijn programma dat Nederland geen banden moet onderhouden met Sharia landen, he? Dan moet je niet gek opkijken als een dergelijk land zegt dat ze geen zaken met jou meer doet.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:32 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Welnee joh toch niet de ruimdenkende en tolerante islam ? Je weet wel de religie die bol staat van zaken over gelijke rechten voor mensen en verdraagzaamheid tegen ongelovigen en mensen met kritiek.
Maar nu ff serieus, je hebt helaas wel een punt. Ik zie t totaal niet zitten met Wilders als MP. Dat gaat een hoop problemen geven met de islamitische landen. Maar zie je nu echt niet in dat dat gewoon niet juist is ? Dat eeuwige buigen voor de islam kan niet anders dan ons ooit vreselijk gaan opbreken.
Als je vindt dat verkiezingen bewijzen dat referenda ongewenst zijn, dan zeg je in mijn ogen gewoon dat democratie ongewenst is. Ook typisch de retoriek van autoritaire regimes. Als een democratie even wat chaos of onvrede veroorzaakt is dat gelijk het bewijs dat het een waardeloze staatsvorm is. Het tegendeel is waar natuurlijk. De fundamentele kracht van democratie blijft zelfcorrectie, niet de illusie dat je in een rechte lijn naar Walhalla beweegt. Dat laatste is vaak wat totalitaire regimes over zichzelf roepen en wat je dan ook vaak ziet falen omdat beter ten halve gekeerd voor die regimes een zwaktebod is.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:31 schreef Harvest89 het volgende:
Deze verkiezingen zijn sowieso het bewijs dat referenda zwaar ongewenst zijn.
Tja...lijkt mij een probleem voor Wilders, mischien dat hij nog wat kan weghalen bij lagere overheden? Geen idee.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:35 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar hij zal toch iets moeten. Want hij zal een stuk of 10 bewindspersonen moeten leveren als het zo ver komt. En die kan hij moeilijk allemaal uit z’n fractie halen. Want dan blijft daar niets over.
Ik ben heel benieuwd waar VVD en eventueel NSC mee komen, ik denk dat de PVV gewoon wat kandidaat-kamerleden naar voren schuift. VVD had nu 10 bewindspersonen volgens mij, als we dat aantal aanhouden: Wilders, Agema, Faber, Kops lijken me dan vrij zeker, Claassen, Maeijer, De Roon zie ik ook nog wel gebeuren. Bosma lijkt me de enige die de fractie net zo strak kan leiden als Wilders deed, dus die blijft in de kamer. Om die laatste 3 plekken in te vullen is lastig, een uitbater van een poffertjeskraam of een verkoper bij Lubbers Groenten en Fruit in Winschoten lijken me nou niet echt geschikt.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:27 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De tijden van erkende toppers als Eduard Bomhoff en Herman Heinsbroek zullen herleven.
Hij heeft 45 man op z’n lijst staan zie ik, nu is het verloop bij de pvv lager dan elders. Maar dan nog. Hij zelf en misschien 2, man nog uit de fractie. Maximaal.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Tja...lijkt mij een probleem voor Wilders, mischien dat hij nog wat kan weghalen bij lagere overheden? Geen idee.
Kan niet. Lijst uitgeput, staat 45 man op.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:39 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik ben heel benieuwd waar VVD en eventueel NSC mee komen, ik denk dat de PVV gewoon wat kandidaat-kamerleden naar voren schuift. VVD had nu 10 bewindspersonen volgens mij, als we dat aantal aanhouden: Wilders, Agema, Faber, Kops lijken me dan vrij zeker, Claassen, Maeijer, De Roon zie ik ook nog wel gebeuren. Bosma lijkt me de enige die de fractie net zo strak kan leiden als Wilders deed, dus die blijft in de kamer. Om die laatste 3 plekken in te vullen is lastig, een uitbater van een poffertjeskraam of een verkoper bij Lubbers Groenten en Fruit in Winschoten lijken me nou niet echt geschikt.
Ja, daar had ik niet op gelet. Dan dus toch een ander lijstje. Maar als je ziet wat de nieuwkomers op de lijst tot nu toe voor beroep hadden is dat niet hoopgevend.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:40 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Hij heeft 45 man op z’n lijst staan zie ik, nu is het verloop bij de pvv lager dan elders. Maar dan nog. Hij zelf en misschien 2, man nog uit de fractie. Maximaal.
En dan staat er nog een man van 79 op en senatoren. Als hij zelf premier wordt kan hij misschien 1 hoogstens twee adjudanten meenemen. De rest zal echt van buiten de lijst moeten komen.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, daar had ik niet op gelet. Dan dus toch een ander lijstje. Maar als je ziet wat de nieuwkomers op de lijst tot nu toe voor beroep hadden is dat niet hoopgevend.
Kan hij mensen weghalen bij PS? Of gemeentes? Ik heb niet echt een beeld bij de non-partij zeg maarquote:Op donderdag 23 november 2023 20:44 schreef trein2000 het volgende:
[..]
En dan staat er nog een man van 79 op en senatoren. Als hij zelf premier wordt kan hij misschien 1 hoogstens twee adjudanten meenemen. De rest zal echt van buiten de lijst moeten komen.
Technisch kan dat. Maar dubbelmandaten komen voor, zeker lager op de lijst. Dus dat wordt nog een hele uitdaging voor hem.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kan hij mensen weghalen bij PS? Of gemeentes? Ik heb niet echt een beeld bij de non-partij zeg maar
Ik bedoelde als minister of staatsecretaris, overigens. Ik heb niet het gevoel dat daar veel kwaliteit bij zit maar goed, extern zal het ook lastig worden om mensen te vinden die wel capabel zijn en namens hem in willen stappen. Al helemaal omdat die geen enkele loyaliteit aan hem hebben.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:45 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Technisch kan dat. Maar dubbelmandaten komen voor, zeker lager op de lijst. Dus dat wordt nog een hele uitdaging voor hem.
Ja dat snap ik. Als kamerlid kun je uiteraard niemand van buiten de lijst halenquote:Op donderdag 23 november 2023 20:47 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik bedoelde als minister of staatsecretaris, overigens. Ik heb niet het gevoel dat daar veel kwaliteit bij zit maar goed, extern zal het ook lastig worden om mensen te vinden die wel capabel zijn en namens hem in willen stappen.
*zucht* Ik denk dat we straks mischien met weemoed aan Bomhoff & co gaan terugdenken.quote:Op donderdag 23 november 2023 20:48 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ja dat snap ik. Als kamerlid kun je uiteraard niemand van buiten de lijst halen![]()
Maar de figuren die lager op de lijst staan willen nogal eens al in een raad of PS zitten. Het clubje bij de pvv is klein. Overigens deels om begrijpelijke redenen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |