Ongetwijfeld, maar ja, dit werkt ook niet en ik kreeg ook niet altijd mijn zinquote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:27 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Joden willen helemaal niet terug naar Europa.
Jep die laatste twee alineas zijn duidelijk 2 signalen daarvan die op wikipedia vermeldt staan.quote:
Ik hen het niet over jou maar over de progressieve clubs.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:27 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Misschien had je gewoon kunnen vragen hoe ik erin sta in plaats van gelijk deze frame te maken.
Dit is toch geen manier van discussieren?
Dat hek had natuurlijk ook 100 kilometer hoog gemoeten zodat er ook geen paragliders overheen kondenquote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:31 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Jep die laatste twee alineas zijn duidelijk 2 signalen daarvan die op wikipedia vermeldt staan.
Beide is verkeerd. Het is echter wel een verschil:quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:15 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik lees die flauwekul niet eens. Net als bepaalde users die het ok vinden dat alle Palestijnen weg gebombardeerd mogen worden. Die reacties lees je hier ook vaak genoeg. Net zo extreem.
Dit benadrukt dus maar eens te meer waarom er nog een veel beter hekwerk en betere beveiliging nodig is.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:28 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)-24-oktober-a4178320
Door Hamas vrijgelaten 85-jarige Isralische gijzelaar: ik ben door een hel gegaan
„Ik ben door een hel gegaan”. Het zijn de woorden van de 85-jarige Yocheved Lifschitz, een van de twee Isralische gijzelaars die maandagavond door Hamas werd vrijgelaten uit de Gazastrook. Lifschitz zegt met stokken te zijn geslagen, waarbij ze blauwe plekken opliep. Dat deed zij op een persconferentie die door onder meer de BBC werd uitgezonden.
Op 7 oktober werd Lifschitz ontvoerd uit een kibboets door leden van Hamas, een fundamentalistische Palestijnse organisatie die een bestuurlijke tak heeft en terreurdaden pleegt. Ze werd in het ondergrondse tunnelnetwerk van de beweging in de Gazastrook ondergebracht, dat zij als „een spinnenweb” met natte, zachte ondergrond omschreef. De bejaarde vrouw werd gedwongen om kilometers te lopen. Ook namen Hamas-strijders haar horloge en sieraden af.
Desondanks noemde Lifschitz de omstandigheden waaronder ze werd vastgehouden relatief schoon en zegt ze goed behandeld te zijn. Zij en de andere gijzelaars sliepen op matrassen in de tunnels en werden iedere twee drie dagen door een arts bezocht.
Kritische woorden voor de Isralische overheid had Lifschitz ook. Die heeft volgens haar miljarden gespendeerd aan een grenshek met de Gazastrook, maar niets gedaan om te voorkomen dat Hamas-strijders hier doorheen konden breken. Ze vindt dat de Isralische regering eerder geuite zorgen hierover niet serieus heeft genomen.
"Ja sorry dat we alleen beelden van een tegen ons gerichte terreurdaad tonen van de bodycams van de terroristen; we betreuren het eenzijdige beeld dat we zo scheppen".quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:13 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Propaganda betekent niet alleen misleidende informatie. Het betekent ook een overload aan eenzijdige beelden om publieke opinie voor je te winnen
Die vraag heb ik ook al heel veel gesteld. Krijg je geen realistisch antwoord op. Er wordt alleen benoemd wat Isral niet mag doen.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:20 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Hoe zou Isral anders moeten reageren dan? Gezellig afwachten en niks doen?
Er is hier maar 1 partij schuldig aan alle ellende en dat is Hamas.
quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:31 schreef Slayage het volgende:
"The drones knocked out an estimated 100 remotely-operated machine gun towers as well. One can hardly understand this oversight considering the many war clips from Ukraine that show how Ukrainians have used drones to drop grenades on Russian tanks and soldiers.
En rondvliegende bewapende autonome dronesquote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:41 schreef Tjoent het volgende:
Een muur was beter geweest dan hekwerk en je zou eigenlijk verwachten dat er een strook landmijnen tegenaan zou liggen maar dat was niet het geval.
Ik vind het beiden even erg. Het een kan je niet zonder het ander zien. Maar ik neem het IsraI meer kwalijk. Ze zijn gebonden aan regels maar gedragen zich als een terrorist in 3delig pak.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:37 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Beide is verkeerd. Het is echter wel een verschil:
- Bombadeer alle Palestijnen kapot, dat is een mening. Dat mag iemand vinden, alleen is dat naar humane maatstaven compleet van het padje af en fout.
- Het ontkennen van gebeurtenissen, zoals de bewuste massaslachting van Hamas op het festival gebeurt dus ook. Dat vind ik nog net een tandje kwalijker. Als iemand zulke gebeurtenissen ontkent (idem voor andere historische gruwelen), dan ben je het stadium van het padje af al lang voorbij.
Volgens Israel is er geen hek meer nodig straks, want Hamas is weg. Dus niemand zal dan meer aanslagen plegen.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:38 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dit benadrukt dus maar eens te meer waarom er nog een veel beter hekwerk en betere beveiliging nodig is.
En dan krijg je natuurlijk weer allemaal van die woke-isten en vooringenomen NGOs en "mensenrechtenorganisaties" met Palestijnse sympathien, die weer gaan zitten te jammeren dat de Gazastrook een 'openluchtgevangenis' is en Isral dit alleen maar doet om deze mensen te pesten en te onderdrukken.
Maar dat is natuurlijk niet zo. Dit zijn noodzakelijke maatregelen om Isralische burgers te beschermen tegen een volk waaronder een enorme terreurzucht heerst vanuit moslimfundamentalistische en antisemitische motieven.
Klopt.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:44 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Volgens Israel is er geen hek meer nodig straks, want Hamas is weg. Dus niemand zal dan meer aanslagen plegen.
Toch?
Propaganda moet op een bepaalde manier misleidend of manipulatief zijn, anders kun je letterlijk alles propaganda gaan zien.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:13 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Propaganda betekent niet alleen misleidende informatie. Het betekent ook een overload aan eenzijdige beelden om publieke opinie voor je te winnen
Nou, die komen nu vast wel. Dit is een geintje wat Hamas n keer kan flikken.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:44 schreef slashdotter3 het volgende:
Je zou denken dat Israel wel hun eigen producten zou gebruiken, zoals Drone Dome (detectiebereik 7km, laserbereik 3~4km) om drones vanuit Gaza te detecteren en onschadelijk te maken. Wat is dit voor kansloze gefaal?
[..]
En de reden dat het een openluchtgevangenis is is omdat ze binnen 2 weken nadat Israel vertrokken was uit Gaza ze gelijk begonnen met raketbeschietingen. Waardoor Israel gedwongen werd om alle wapen aanvoer mogelijkheden te blokkeren. Dus vliegvelden uitschakelen, aanvoer via de zee blokkeren, alles wat de grens over gaat controleren. Gaza heeft bewezen dat ze zodra ze een kans krijgen een gevaar vormen voor Israelquote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:38 schreef HowardRoark het volgende:
En dan krijg je natuurlijk weer allemaal van die woke-isten en vooringenomen NGOs en "mensenrechtenorganisaties" met Palestijnse sympathien, die weer gaan zitten te jammeren dat de Gazastrook een 'openluchtgevangenis' is en Isral dit alleen maar doet om deze mensen te pesten en te onderdrukken.
Maar dat is natuurlijk niet zo. Dit zijn noodzakelijke maatregelen om Isralische burgers te beschermen tegen een volk waaronder een enorme terreurzucht heerst vanuit moslimfundamentalistische en antisemitische motieven.
Die dames hebben zich jarenlang voor de Palestijnen ingezet ook h. Ze zien gelukkig en enigszins wonderbaarlijk nog steeds de menselijkheid in de ander. Ondanks alle gruwelen.quote:
Beide partijen zijn compleet fout en de een is in het langlopende conflict niet meer schuldig dan de ander. De huidige geweldsexplosie mag je overigens wel Hamas voor bedanken.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:44 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik vind het beiden even erg. Het een kan je niet zonder het ander zien. Maar ik neem het IsraI meer kwalijk. Ze zijn gebonden aan regels maar gedragen zich als een terrorist in 3delig pak.
Voor Hamas zijn de gruweldaden zelf het middel tot hun politieke doelen.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:52 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Beide partijen zijn compleet fout en de een is in het langlopende conflict niet meer schuldig dan de ander. De huidige geweldsexplosie mag je overigens wel Hamas voor bedanken.
Overigens is er nog een belangrijk verschil: Hamas voert doelbewust aanvallen uit op onschuldige burgers, zonder enig militair nut/doel.
Isral voert doelbewust aanvallen uit op militaire doelen, maar interesseert het geen reet of er burgerslachtoffers bij vallen of niet.
Isral is in de basis niet uit op zoveel mogelijk burgerslachtoffers. Hamas wel. Dat vind ik wel een belangrijk verschil. Daarmee praat ik het militaire optreden van Isral overigens niet goed. Totaal niet zelfs.
24/7 rondvliegen zal wel niet haalbaar zijn maar een quick response team met drones moet goed te doen zijn. Wordt er alarm geslagen, bijvoorbeeld omdat alle camera's kapotgemaakt zijn dan worden er gelijk bewapende drones gelanceerd die dan binnen tien minuten bij Gaza grens kunnen zijn.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:44 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
En rondvliegende bewapende autonome drones
In de vorm van een duif.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:44 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
En rondvliegende bewapende autonome drones
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Isral reageert op een manier zoals alle keren ook was. Het geweld aan beide zijden wordt alleen maar meer en erger.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:43 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Die vraag heb ik ook al heel veel gesteld. Krijg je geen realistisch antwoord op. Er wordt alleen benoemd wat Isral niet mag doen.
De hamvraag is wat ze wel kunnen doen. Ik hoop nog steeds dat ze iets vreselijks slims en uitgekookts uit hun mouw toveren waardoor die invasie niet nodig is en ze net als de vorige keer Hamas op de verkeerde voet zetten.
En je vergeet het stukje nog dat men bezig was om dit ook te normaliseren en het aantal werk- en uitreisvergunningen steeds verder verhoogd werd. Dat was Hamas natuurlijk ook een doorn in het oog, want dan krijg je allemaal mensen die niet afhankelijk zijn van hun aanvullende uitkeringen voor martelaarschap, het aantal behoofdddoekte vrouwen in de familie, werkzaamheden voor Hamas maar die thuiskomen met een goede boterham en persoonlijke relaties met Israli's.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:49 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
En de reden dat het een openluchtgevangenis is is omdat ze binnen 2 weken nadat Israel vertrokken was uit Gaza ze gelijk begonnen met raketbeschietingen. Waardoor Israel gedwongen werd om alle wapen aanvoer mogelijkheden te blokkeren. Dus vliegvelden uitschakelen, aanvoer via de zee blokkeren, alles wat de grens over gaat controleren. Gaza heeft gewezen dat ze zodra ze een kans krijgen een gevaar vormen voor Israel
En hun bestaansrechtquote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:53 schreef Perrin het volgende:
[..]
Voor Hamas zijn de gruweldaden zelf het middel tot hun politieke doelen.
quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:55 schreef capricia het volgende:
[..]
In de vorm van een duif.Waar zijn de wapens?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
Dat vind ik juist mooi. Ik ben blij voor ze dat ze weer in vrijheid zijn.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:50 schreef Perrin het volgende:
[..]
Die dames hebben zich jarenlang voor de Palestijnen ingezet ook h. Ze zien gelukkig en enigszins wonderbaarlijk nog steeds de menselijkheid in de ander. Ondanks alle gruwelen.
Dat zeg natuurlijk ook wel genoeg. Er lijkt bij sommigen een vreemde reflex aanwezig om alleen het handelen van Isral door een verschrikkelijk kritische bril te bekijken, waarbij onhaalbare verwachtingen zijn, zodat er ook onophoudelijk kritiek kan worden geleverd. Het lijkt er eigenlijk op neer te komen dat het enige wat Isral moet doen is incasseren en toegefelijk zijn.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:43 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Die vraag heb ik ook al heel veel gesteld. Krijg je geen realistisch antwoord op. Er wordt alleen benoemd wat Isral niet mag doen.
De hamvraag is wat ze wel kunnen doen. Ik hoop nog steeds dat ze iets vreselijks slims en uitgekookts uit hun mouw toveren waardoor die invasie niet nodig is en ze net als de vorige keer Hamas op de verkeerde voet zetten.
Dat is een goede analyse, alleen beantwoord het nog steeds niet de vraag: wat kan Isral dan wel doen?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:55 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Isral reageert op een manier zoals alle keren ook was. Het geweld aan beide zijden wordt alleen maar meer en erger.
Het wordt er allemaal nooit beter op.
Als je een probleem hebt, ga je het proberen op te lossen. Als het niet werkt, ga je iets anders proberen, in plaats van steeds dezelfde oplossing aandragen. Ik vind het vooral kortetermijn oplossingen. Het is lapwerk, want het grotere plaatje, het WAAROM, krijg je op deze manier niet opgelost. Er zullen weer duizenden Hamas strijders opstaan over tien-twintig jaar, misschien wel de kinderen die meemaken wat ze nu meemaken in Gaza. Of misschien, dat weet ik wel zeker.
Propaganda hoeft niet misleidend of manipulatief te zijn. Het is informatie die bedoeld is om men aan je kant te krijgen. Je wil invloed uitoefenen op mensen door informatie te verspreiden waarmee je men wil overtuigen dat jij gelijk hebt.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:45 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Propaganda moet op een bepaalde manier misleidend of manipulatief zijn, anders kun je letterlijk alles propaganda gaan zien.
Je vergeet dat het er allemaal wel beter op werd. Er werd gewerkt aan normalisering. Hamas heeft zelfs toegegeven om met opzet te doen alsof ze daarvoor openstonden om zo deze ver(r)assingsaanval te kunnen uitvoeren. Dus er was wel degelijk aandacht voor de lange termijn en het waarom.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:55 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Isral reageert op een manier zoals alle keren ook was. Het geweld aan beide zijden wordt alleen maar meer en erger.
Het wordt er allemaal nooit beter op.
Als je een probleem hebt, ga je het proberen op te lossen. Als het niet werkt, ga je iets anders proberen, in plaats van steeds dezelfde oplossing aandragen. Ik vind het vooral kortetermijn oplossingen. Het is lapwerk, want het grotere plaatje, het WAAROM, krijg je op deze manier niet opgelost. Er zullen weer duizenden Hamas strijders opstaan over tien-twintig jaar, misschien wel de kinderen die meemaken wat ze nu meemaken in Gaza. Of misschien, dat weet ik wel zeker.
Alle 2 miljoen Gazanen in Egypte dumpen en daarna snel de grens sluiten👍quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:58 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Dat is een goede analyse, alleen beantwoord het nog steeds niet de vraag: wat kan Isral dan wel doen?
Ik zou het eigenlijk niet weten.
Je hebt gelijk als het is zoals je zegt, maar zo is het gewoon niet. Gaza wordt helemaal niet compleet van de kaart geveegd (misschien 1 % van de gebouwen liggen plat, waarvan bijna alle (ook) een militaire functie hadden) en er zijn nog precies evenveel levende Gazanen als twee weken gelden op een fout marge van 1 promille. Je kunt m.i. dingen niet zomaar helemaal verkeerd framen en dan doen alsof je gelijk hebt.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:26 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Er is natuurlijk nog een groot grijs gebied tussen niks doen en Gaza compleet van de kaart vegen.
Maar goed, deze discussie is al zo vaak gevoerd, geen zin in hoor.
Op naar een topic over de chaos in Egyptequote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:01 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Alle 2 miljoen Gazanen in Egypte dumpen en daarna snel de grens sluiten👍
Het op geweldloosheid gooien en pleiten dat de internationale gemeenschap het gaat oplossen. Want zelf kunnen de twee kemphanen het duidelijk nietquote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:58 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Dat is een goede analyse, alleen beantwoord het nog steeds niet de vraag: wat kan Isral dan wel doen?
Ik zou het eigenlijk niet weten.
Je bedoelt die internationale gemeenschap die ook met elkaar in de clinch liggen? Zelfs over dit onderwerp?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:04 schreef Alov het volgende:
[..]
Het op geweldloosheid gooien en pleiten dat de internationale gemeenschap het gaat oplossen. Want zelf kunnen de twee kemphanen het duidelijk niet
Alsof hamas de enige is, je hebt ook nog PIJ en allemaal andere terroristengroepen.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:44 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Volgens Israel is er geen hek meer nodig straks, want Hamas is weg. Dus niemand zal dan meer aanslagen plegen.
Toch?
Dat weet ik wel zeker dat er naar dat soort dames geluisterd zou moeten worden. Gaat helaas niet gebeuren.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:57 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dat vind ik juist mooi. Ik ben blij voor ze dat ze weer in vrijheid zijn.
Misschien moet Isral ook eens goed luisteren wat ze te zeggen hebben en welke kritiek ze hebben op de regering.
Dat wil Macron.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:04 schreef Alov het volgende:
[..]
Het op geweldloosheid gooien en pleiten dat de internationale gemeenschap het gaat oplossen. Want zelf kunnen de twee kemphanen het duidelijk niet
Bizar dat je gewoon een x-aantal terreurgroepen hebt op de oppervlakte van een grote gemeente in Nederland.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:07 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Alsof hamas de enige is, je hebt ook nog PIJ en allemaal andere terroristengroepen.
Macron zelf waarschijnlijk ook niet, maar het klinkt wel lekker.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat wil Macron.
"🔴 Emmanuel Macron zegt dat hij kwam om “Isral te herinneren aan het legitieme recht om zichzelf te verdedigen”. De Franse president stelt voor dat “de internationale coalitie tegen Daesh ook tegen Hamas kan strijden”. “De strijd moet genadeloos zijn, maar niet zonder regels.”"
[ twitter ]
Maar het is me niet duidelijk wat dit concreet zou betekenen.
Daar is het nu te laat voor, maar als ze in het begin hadden gezegd we laten het gaan, dan zou het voor alle partijen die niet Isral zouden steunen voor hun terughoudendheid, inclusief iran Hezbollah etc., een blamage zijn. In dat geval zoude er toch dingen mogelijk zijn geweest denk ik.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:07 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Je bedoelt die internationale gemeenschap die ook met elkaar in de clinch liggen? Zelfs over dit onderwerp?
Hier gaan ze internationaal ook niet uitkomen. Sterker nog, die 'internatiomale gemeenschap' is mede verantwoordelijk voor dezechele casus.
Lijkt me ook een goed idee om zoiets nadat Hamas met wortel en tak uitgeroeid is, eens te gaan bespreken.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:12 schreef Perrin het volgende:
[..]
Macron zelf waarschijnlijk ook niet, maar het klinkt wel lekker.
Conclusie: de vraag "wat kan Isral (als reele optie) dan wel doen?" blijft staan.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:13 schreef Alov het volgende:
[..]
Daar is het nu te laat voor, maar als ze in het begin hadden gezegd we laten het gaan, dan zou het voor alle partijen die niet Isral zouden steunen voor hun terughoudendheid, inclusief iran Hezbollah etc., een blamage zijn. In dat geval zoude er toch dingen mogelijk zijn geweest denk ik.
Mensen toch. Hamos bestaat bij de gratie van IsraI. Als je Hamos uitroeit staat een nieuwe groep klaar. Daar ben ik cht van overtuigd. Zolang er geen justice is zal dit probleem blijven bestaan. In die zin is een 2koppige draak.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:16 schreef capricia het volgende:
[..]
Lijkt me ook een goed idee om zoiets nadat Hamas met wortel en tak uitgeroeid is, eens te gaan bespreken.
Al kunnen we internationaal wellicht al vast beginnen met de financile mogelijkheden van die kopstukken van Hamas in Qatar te beperken.
Behalve wat ze nu al doen, bedoel je? Ik heb nog geen alternatieven gehoord nee.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 13:17 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Conclusie: de vraag "wat kan Isral (als reele optie) dan wel doen?" blijft staan.
quote:UNRWA garandeert dat de brandstof en andere hulpmiddelen terechtkomen bij burgers die het nodig hebben en niet bij Hamas. Hoe UNRWA dat kan garanderen is onduidelijk.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |