Teveel diensten, te dure diensten, en alles wat mensen eventueel zouden willen zien over al die diensten verspreid. Wat vreemd nou dat mensen weer de illegaliteit in duiken.quote:Europeanen hebben in 2022 ruim 3 procent meer illegaal gedownload en gestreamd dan in 2021. De afgelopen jaren nam digitale piraterij juist af, maar vorig jaar sloeg de trend om. Hoge abonnementsprijzen en versplintering van de streamingdiensten zijn daar mogelijk de oorzaak van.
Tussen 2017 en 2020 daalde het aantal internetgebruikers dat van illegaal gekopieerde bestanden gebruikmaakte. Maar na de coronaperiode zijn mensen weer vaker geneigd om illegale streams en downloads te zoeken.
De stijging in heel Europa komt neer op 3,3 procent. Dat lijkt weinig, maar Stichting BREIN-voorzitter Tim Kuik is er niet blij mee. "We spannen ons in zodat het omlaaggaat", zegt hij. "Dus als het stijgt is dat geen goed nieuws."
Van alle illegaal gekopieerde bestanden ging het in bijna de helft van de gevallen om tv-programma's. In 28 procent van de gevallen ging het om publicaties, waarbij vooral Japanse mangastripboeken aan populariteit wonnen, gevolgd door luisterboeken en e-boeken. Daarna volgden films (11 procent), software (7 procent) en muziek (6 procent).
In ons land zijn illegale IPTV-abonnementen de grootste vorm van piraterij, zegt Kuik. Dat zijn boxen die aan een televisie gekoppeld worden. Je betaalt dan nog geen 10 euro per maand om toegang te krijgen tot honderden tv-zenders en streamingdiensten.
Verhoudingsgewijs ging het in Nederland de laatste jaren iets beter volgens Kuik. "Maar het is alsnog vrij slecht, als je bedenkt dat er nog altijd zo'n miljoen gebruikers zijn van illegaal IPTV-aanbod."
Hoogleraar Mediastudies Mark Deuze denkt dat mensen alternatieven zoeken omdat er steeds meer streamingdiensten bij komen. "Het is onbetaalbaar om een abonnement op allerlei diensten te nemen", zegt hij. Daarbij helpt het volgens de hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam ook niet dat het aanbod op de diensten steeds verandert. "Mensen willen controle over hun entertainment."
Maar Kuik noemt het een kwestie van kiezen. "Er is meer dan je kunt bekijken", zegt hij. "Bij auto's is er ook veel keuze, maar op een gegeven moment moet je een knoop doorhakken. Je bekijkt welke dienst het best aansluit bij jouw smaak en kiest voor het beste aanbod. Je kan elke maand een dienst opzeggen en een andere nemen."
Alleen is de mens zo niet geprogrammeerd, betoogt Deuze. "Lineaire televisie heeft ons geleerd dat we op gezette tijden klaar moeten zitten voor bepaalde programma's", zegt hij.
"Door streaming is dat veranderd: we moeten alles kunnen zien wanneer we willen. Als je de ene dag iets op de ene dienst wil zien en de volgende dag iets op een andere dienst, is dat niet te betalen. Maar mensen willen niet meer terug naar de oude manier van tv kijken en gaan op zoek naar een andere manier."
Dat geeft mensen niet het recht om zomaar te betalen voor illegale diensten. Door een abonnement te nemen op een illegale IPTV-dienst betaal je volgens Kuik mee aan een vorm van georganiseerde criminaliteit.
Illegale IPTV-diensten liggen daarom onder het vergrootglas van autoriteiten. In mei van dit jaar werden in Den Helder vier personen aangehouden die zo'n dienst runden. Voor een tientje per maand kregen abonnees toegang tot tienduizend tv-zenders. Na de actie waren honderdduizenden abonnees in één klap hun illegale toegang en geld kwijt.
Overigens denkt Deuze dat het legale aanbod over een paar jaar beter wordt voor de consument. "De situatie is nu gewoon te complex", vindt hij. "Al die verschillende diensten die er nu zijn, zullen geen stand houden. Over drie of vier jaar zijn er veel weer verdwenen. Er blijven er dan maar een paar over en die zullen dan het aanbod van de verdwenen diensten aankopen."
PANIEKquote:ruim 3 procent meer
hentairukkertjesquote:Japanse mangastripboeken
Goed verhaal weer, Tim.quote:"We spannen ons in zodat het omlaaggaat", zegt hij. "Dus als het stijgt is dat geen goed nieuws."
Dat je vooraf al moet beslissen dat je de ene maand film x kijkt (op de ene streamingsdienst), en de andere maand film y (op een andere streamingsdienst).quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:14 schreef kwiwi het volgende:
Ik ben ook weer overgstapt op downloaden, ga geen 10 abonnementen afsluiten. Of je moet steeds meewisselen.. eerst is het op Netflix, dan ineens op Disney+. Ja de groeten.
Zou het?quote:Hoge abonnementsprijzen en versplintering van de streamingdiensten zijn daar mogelijk de oorzaak van.
In het krantenwereldje verwacht ik (een abonnement + password van een van de DGP-kranten delend) zoiets nog wel.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:19 schreef Jordy-B het volgende:
Volgend jaar zal het wel niet zijn afgenomen, nu de diensten ineens over wachtwoorddelen zitten te mieren.
Klopt, hoewel ik moet toegeven dat ik het in het geval van sport toch wel eens doe. Het grootste deel van wat ik wil zien is te kijken via Eurosport, Viaplay, Ziggo of een open iets als YouTube, dus dat is allemaal geen probleem, maar sommige dingen zijn überhaupt alleen in het buitenland te zien. Denk aan een Britse raceklasse die ik graag kijk, maar alleen via ITV te kijken is met Brits account enzo. Dat werkt niet, en een alternatief is er niet, behalve downloadenquote:Op zondag 1 oktober 2023 09:46 schreef Postbus100 het volgende:
Kunnen streamen is geen grondrecht ofzo, he? Daar geen toegang meer toe hebben omdat je de prijzen te hoog vindt, geeft je geen recht om het dan maar te downloaden.
10 km te hard rijden is ook geen grondrecht, dat doen ook tal van mensen. We doen allemaal wel eens iets wat niet mag, dus ik zou niet al te hoog van de toren blazen.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:46 schreef Postbus100 het volgende:
Kunnen streamen is geen grondrecht ofzo, he? Daar geen toegang meer toe hebben omdat je de prijzen te hoog vindt, geeft je geen recht om het dan maar te downloaden.
Illegaal downloaden vind ik alleen te verantwoorden als je er simpelweg niet voor kán betalen. Als je content in Nederland niet kan verkrijgen, benadeel je er ook niemand mee als je er op een andere manier aankomt. Dan heb je geen andere keuze.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:56 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Klopt, hoewel ik moet toegeven dat ik het in het geval van sport toch wel eens doe. Het grootste deel van wat ik wil zien is te kijken via Eurosport, Viaplay, Ziggo of een open iets als YouTube, dus dat is allemaal geen probleem, maar sommige dingen zijn überhaupt alleen in het buitenland te zien. Denk aan een Britse raceklasse die ik graag kijk, maar alleen via ITV te kijken is met Brits account enzo. Dat werkt niet, en een alternatief is er niet, behalve downloaden
Maar buiten dat soort dingen betaal ik eigenlijk wel voor zeker 90-95 procent van de sport en series/films die ik kijk, dus het valt nog meeMaar niet 100% netjes, ik weet het.
En wat als het hier niet beschikbaar is en je het toch wil kijken? Dan vind ik het ook te verantwoordenquote:Op zondag 1 oktober 2023 10:04 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Illegaal downloaden vind ik alleen te verantwoorden als je er simpelweg niet voor kán betalen. Als je content in Nederland niet kan verkrijgen, benadeel je er ook niemand mee als je er op een andere manier aankomt. Dan heb je geen andere keuze.
Das toch precies wat ik zeg?quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:12 schreef Starhopper het volgende:
[..]
En wat als het hier niet beschikbaar is en je het toch wil kijken? Dan vind ik het ook te verantwoorden
Prima, en dan mag je op de blaren zitten, maar ik heb een hekel aan mensen die hun gedrag goedpraten 'omdat hullie het allemaal zo duur maken'.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:03 schreef timmmmm het volgende:
10 km te hard rijden is ook geen grondrecht, dat doen ook tal van mensen. We doen allemaal wel eens iets wat niet mag, dus ik zou niet al te hoog van de toren blazen.
quote:
Precies, dat is wat ik bedoel.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:06 schreef Confetti het volgende:
Hondsbrutaal dat mensen de 'dienstverlening' en 'prijs' als excuus gebruiken. Geef gewoon eerlijk toe dat je liever alles voor 10 euro per maand wilt. En ja, voor zulke bedragen kunnen grote producties niet gemaakt worden.
Ik doe het ook. Simpelweg omdat het kan zonder gevolgen. Daar hoef ik geen bullshit-excuus voor te bedenken.
quote:Op zondag 1 oktober 2023 08:52 schreef Eightyone het volgende:
Hoogleraar Mediastudies Mark Deuze denkt dat mensen alternatieven zoeken omdat er steeds meer streamingdiensten bij komen. "Het is onbetaalbaar om een abonnement op allerlei diensten te nemen", zegt hij. Daarbij helpt het volgens de hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam ook niet dat het aanbod op de diensten steeds verandert. "Mensen willen controle over hun entertainment."
Iets vergeten te scannen is dan ook zo gebeurd. Je bent nu eenmaal geen opgeleide kassier!quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:13 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Prima, en dan mag je op de blaren zitten, maar ik heb een hekel aan mensen die hun gedrag goedpraten 'omdat hullie het allemaal zo duur maken'.
Zelfde als mensen die dingen jatten uit de supermarkt omdat de supermarkt het zo duur heeft gemaakt (of de zelfscan misbruiken omdat een supermarkt diefstal wel heel makkelijk maakt 'en er zo om vraagt'). Dat je het doet, betekent nog niet dat het ook oké is.
Ik neem een proefabo voor een cent als ik weer eens wat wil zien. VPN, ander emailadres... Ben ik nu ook een dief?quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:13 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Prima, en dan mag je op de blaren zitten, maar ik heb een hekel aan mensen die hun gedrag goedpraten 'omdat hullie het allemaal zo duur maken'.
Zelfde als mensen die dingen jatten uit de supermarkt omdat de supermarkt het zo duur heeft gemaakt (of de zelfscan misbruiken omdat een supermarkt diefstal wel heel makkelijk maakt 'en er zo om vraagt'). Dat je het doet, betekent nog niet dat het ook oké is.
Ok mevrouw de pastoor, we zullen het in overweging nemen.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:13 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Prima, en dan mag je op de blaren zitten, maar ik heb een hekel aan mensen die hun gedrag goedpraten 'omdat hullie het allemaal zo duur maken'.
Zelfde als mensen die dingen jatten uit de supermarkt omdat de supermarkt het zo duur heeft gemaakt (of de zelfscan misbruiken omdat een supermarkt diefstal wel heel makkelijk maakt 'en er zo om vraagt'). Dat je het doet, betekent nog niet dat het ook oké is.
Als je zegt dat je 10 euro per maand voor alles wil betalen, gebruik je toch de prijs als excuus?quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:06 schreef Confetti het volgende:
Hondsbrutaal dat mensen de 'dienstverlening' en 'prijs' als excuus gebruiken. Geef gewoon eerlijk toe dat je liever alles voor 10 euro per maand wilt. En ja, voor zulke bedragen kunnen grote producties niet gemaakt worden.
Ik doe het ook. Simpelweg omdat het kan zonder gevolgen. Daar hoef ik geen bullshit-excuus voor te bedenken.
Sorry, maar 'ze betalen niet genoeg voor mijn content' is natuurlijk ook gewoon een first world problem.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:33 schreef speknek het volgende:
Ik heb gewoon alle grote streamingdiensten maar ik ben rijk (en voor sommigen, zoals HBO, wil ik de 4 euro per maand niet kwijtraken ookal kijk ik er weinig naar), kan me voorstellen dat het voor studenten en armere mensen inderdaad erg duur wordt alles te kunnen zien. Maar ik ben het ook wel eens met Tim Kuik hier, alleen Netflix heeft al meer content dan je in een mensenleven kan zien, dus dat je dan ook nog content van andere diensten wil downloaden is pure first world problems, temeer omdat elke dienst maandelijks opzegbaar is, dus met een beetje slim switchen betaal je echt belachelijk weinig voor eindeloos goede content. Je ziet het alleen niet op releasedag, maar een of twee maanden later. Ik vind het argument voor downloaden echt lang niet zo sterk meer als vroeger, toen de content of niet beschikbaar, of extreem duur was. Het is nu eigenlijk gewoon parasitair gedrag, als we eerlijk zijn.
Netflix maakte grote verliezen in 2010-2015.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:17 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Als je zegt dat je 10 euro per maand voor alles wil betalen, gebruik je toch de prijs als excuus?
Dat je daar overigens geen grote producties van kan maken is onzin, want dat lukte netflix prima in 2010-2015 toen het praktisch de enige aanbieder was. Het probleem daarin is de concurrentie.
Als daar het aantal abonnementen voor terugloopt terwijl de CEO een beetje loopt te mekkeren wel inderdaad, maar het vervolgens stelen is natuurlijk ook third world problem.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:35 schreef PiyeReloaded het volgende:
[..]
Sorry, maar 'ze betalen niet genoeg voor mijn content' is natuurlijk ook gewoon een first world problem.
Waarom is het goedpraten als mensen vertellen wat ze doen en waarom ze het doen?quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:13 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Prima, en dan mag je op de blaren zitten, maar ik heb een hekel aan mensen die hun gedrag goedpraten 'omdat hullie het allemaal zo duur maken'.
Zelfde als mensen die dingen jatten uit de supermarkt omdat de supermarkt het zo duur heeft gemaakt (of de zelfscan misbruiken omdat een supermarkt diefstal wel heel makkelijk maakt 'en er zo om vraagt'). Dat je het doet, betekent nog niet dat het ook oké is.
Groetjes terug.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:14 schreef kwiwi het volgende:
Ik ben ook weer overgestapt op downloaden, ga geen 10 abonnementen afsluiten. Of je moet steeds meewisselen.. eerst is het op Netflix, dan ineens op Disney+. Ja de groeten.
Volgens mij klopt dat niet hoor, alleen maar weinig winst, vooral in 2012. Da's ook niet zo gek, want de eerste grote producties kwamen 2013 uit. Daarmee zijn ze zo gegroeid.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:35 schreef speknek het volgende:
[..]
Netflix maakte grote verliezen in 2010-2015.
Dan lijkt 'first world problems' mij een beetje een irrelevant argument hier (als het ooit al een zinnig argument is).quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:37 schreef speknek het volgende:
[..]
Als daar het aantal abonnementen voor terugloopt terwijl de CEO een beetje loopt te mekkeren wel inderdaad, maar het vervolgens stelen is natuurlijk ook third world problem.
We zijn ook gewoon verwend natuurlijk. Vergeleken met de hoogtijdagen van piraterij, toen we afhankelijk waren van peperdure dvds en wat er op TV kwam, allebei veel later dan het in de VS uitkwam, hebben we het nu toch wel extreem goed. Voor een tientje per maand heb je natuurlijk zat.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:33 schreef speknek het volgende:
Ik heb gewoon alle grote streamingdiensten maar ik ben rijk (en voor sommigen, zoals HBO, wil ik de 4 euro per maand niet kwijtraken ookal kijk ik er weinig naar), kan me voorstellen dat het voor studenten en armere mensen inderdaad erg duur wordt alles te kunnen zien. Maar ik ben het ook wel eens met Tim Kuik hier, alleen Netflix heeft al meer content dan je in een mensenleven kan zien, dus dat je dan ook nog content van andere diensten wil downloaden is pure first world problems, temeer omdat elke dienst maandelijks opzegbaar is, dus met een beetje slim switchen betaal je echt belachelijk weinig voor eindeloos goede content. Je ziet het alleen niet op releasedag, maar een of twee maanden later. Ik vind het argument voor downloaden echt lang niet zo sterk meer als vroeger, toen de content of niet beschikbaar, of extreem duur was. Het is nu eigenlijk gewoon parasitair gedrag, als we eerlijk zijn. Maar goed, het geeft ook te denken dat zelfs met maandelijks opzegbare termijnen, het niet zo comfortabel is als downloaden.
In plaats daarvan heb ik mn TV abonnement opgezegd.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:57 schreef Nober het volgende:
Ohja, ik moet mijn NLZiet abo nog opzeggen voordat de zomeraanbiedingsprijs overgaat in een normale maandprijs abo.
Bedankt TS!
Dit zou perfect zijn ja. Alles op 1 grote hoop. Hoge prijs voor nieuwe releases en oude films/series kan je praktisch gratis kijkenquote:Op zondag 1 oktober 2023 10:50 schreef schommelstoel het volgende:
Er zou een dienst moeten zijn waar je los series kan bestellen van meerdere diensten.
Stel je hebt interesse in 5 series
Maar staan alle 5 op een andere streamingdienst.
Dat je ze los kan bestellen van elke streamingdienst en zo je eigen pakket kan samenstellen.
Er zijn gewoon te veel streamingsdiensten die ook nog eens de prijzen blijven omhoog gooien.
Op zich is dat natuurlijk zo. Maar heb inmiddels internet zonder TV-abonnement, alleen nog een abonnementje voor de Formule 1 en voor de rest ook Netflix eruit gegooid.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:46 schreef Postbus100 het volgende:
Kunnen streamen is geen grondrecht ofzo, he? Daar geen toegang meer toe hebben omdat je de prijzen te hoog vindt, geeft je geen recht om het dan maar te downloaden.
Foei toch!quote:Op zondag 1 oktober 2023 11:05 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Op zich is dat natuurlijk zo. Maar heb inmiddels internet zonder TV-abonnement, alleen nog een abonnementje voor de Formule 1 en voor de rest ook Netflix eruit gegooid.
Meestal maakt concurrentie de situatie beter voor de klant maar in dit geval heb letterlijk een versplinterd aanbod en oude series die je alsnog wil zien, zijn vaak van een platform verdwenen.
"SpotNet Classic" doet het nog prima, je haalt zo een (oude) film of serie binnen. En staat het daar niet, dan is er nog de goede oude piratenbaai.
Dus vind het wel prima zo.
Wat ik nog wel eens doe is voor 1 maandje een streamingdienst afnemen in de winter (dus direct opzeggen na het afsluiten zodat het niet langer doorloopt) en dan in die maand kijken wat ik wil zien.
Wil je alles, dan is er Disney, Netflix, NLZiet, Videoland, HBO Max, Youtube Premium, Amazon Prime Video, Viaplay, etc. En dan nog mis je series of films en is veel aanbod dubbel.
Ben nu de serie Chuck aan het kijken, zou sowieso niet weten waar die te vinden is op een streaming dienst.
Zelfs al zou het Brein lukken om het downloaden van films en series geheel onmogelijk te maken, dan nog ga ik niet terug naar streamingdiensten of TV.
Ik weet niet precies meer hoe het heette maar een braziliaanse vriendin had een app waarin alle bekende streamingdiensten zaten voor slechts 100 euro per jaar. Legaal blijkbaar. Wel een enorm goede deal. Alles werd ook in 1 bibliotheek gegooid; netflix, disney+, Amazon Prime, etc. Dus je hoefde ook niet te wisselen.quote:Op zondag 1 oktober 2023 11:24 schreef Chandler het volgende:
[..]
Foei toch!
Haha maar herkenbaar, wij hebben prime & netflix en videoland via kennissen en de rest, die komt via usenet/spotnet/torrents en zelfs de darkweb binnen! Ik baal van de versplintering en wil met plezier betalen maar dan wel voor een redelijke prijs en een aanbod waar ik iets mee kan. Ik kan nu net niets met al deze aanbieders, vind maar een enkele serie/film per platform interessant en om daar nou 10 euro p/m voor neer te leggen, nee dan download ik wel.
Als ik een serie kon kopen voor een redelijke prijs had ik het ook gedaan! (maar dat kan dan ook weer niet, tenzij op disk)
Nou als je er achter bent, let us know!quote:Op zondag 1 oktober 2023 11:37 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Ik weet niet precies meer hoe het heette maar een braziliaanse vriendin had een app waarin alle bekende streamingdiensten zaten voor slechts 100 euro per jaar. Legaal blijkbaar. Wel een enorm goede deal. Alles werd ook in 1 bibliotheek gegooid; netflix, disney+, Amazon Prime, etc. Dus je hoefde ook niet te wisselen.
Prime Video. 3 euro per maand.quote:Op zondag 1 oktober 2023 11:05 schreef TheFreshPrince het volgende:
Ben nu de serie Chuck aan het kijken, zou sowieso niet weten waar die te vinden is op een streaming dienst.
Kennelijk niet heel bekend in Brazilië, mijn vriendin heeft nog nooit van iets dergelijks gehoord en haar familie kennelijk ook nietquote:Op zondag 1 oktober 2023 11:37 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Ik weet niet precies meer hoe het heette maar een braziliaanse vriendin had een app waarin alle bekende streamingdiensten zaten voor slechts 100 euro per jaar. Legaal blijkbaar. Wel een enorm goede deal. Alles werd ook in 1 bibliotheek gegooid; netflix, disney+, Amazon Prime, etc. Dus je hoefde ook niet te wisselen.
Ben ook benieuwd. Wellicht was het 1 van dezequote:Op zondag 1 oktober 2023 12:46 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Kennelijk niet heel bekend in Brazilië, mijn vriendin heeft nog nooit van iets dergelijks gehoord en haar familie kennelijk ook niet
Maar ze gaat uit interesse nog eens wat rondvragen of iemand toevallig wel de naam weet
Die zijn nog nooit gegeven in Nederland. Wel voor uploaden.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:34 schreef NeeOfTochJA het volgende:
Worden er nog weleens boetes uitgedeeld voor illegaal downloaden?
Niet Videoland hebben en dan dagelijks Kees en Co bekijkenquote:Op zondag 1 oktober 2023 12:56 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Hier alleen Amazon Prime (en voor die 3 euro hou ik die sowieso wel) en Disney+.
Netflix er vorig jaar uitgeknikkerd want te duur (4k abo).
Tijdje HBO Max gehad, maar die opgezegd en daarvoor in de plaats Disney+ genomen, vooral vanwege Star Wars.
Als je iets als Prowlarr gebruikt, dan maakt het gelukkig niet uit als er een keer eentje omvalt, die kan bij heel veel van dat soort sites door de releases zoeken.quote:Op zondag 1 oktober 2023 09:19 schreef Jordy-B het volgende:
Wel jammer dat Rarbg gestopt is, die hadden het (afgezien van het financiele plaatje) fantastisch voor elkaar.
Dit met als vierde punt dat ik dan ook niet financieel bijdraag aan hun woke agenda en bagger originals.quote:Op zondag 1 oktober 2023 14:59 schreef Fleischmeister het volgende:
De streamingdiensten zijn nu zover gedegenereerd dat piraterij daadwerkelijk een betere ervaring biedt:
• Alles op 1 plek, met 1 fatsoenlijke app naar keuze om alles af te spelen (sommige streaming apps zijn echt ruk)
• Geen ads, of irritante trailers voor andere content
• Content blijft beschikbaar tot ik het zelf verwijder i.p.v. een of andere hotemetoot die vindt dat ik het niet meer mag kijken
Kees en Co was voor mij de reden om eens een abo te nemen op Videolandquote:Op zondag 1 oktober 2023 14:20 schreef roos94 het volgende:
[..]
Niet Videoland hebben en dan dagelijks Kees en Co bekijken
Bij die mensen die al die series (en eventueel ook nog de nodige films en boeken) zo goed kennen, vraag ik me nog weleens af hóe dan. Vaak betreft het hogeropgeleiden met een goedgevuld leven, waarbij naast o.a. studie/werk, het huishouden, het onderhouden van een sociaal leven, en de zo belangrijke nachtrust eigenlijk niet zo veel tijd over blijft om dat allemaal te kijken.quote:Op zondag 1 oktober 2023 16:17 schreef Viezig het volgende:
Ik download én stream niet meer. Ze kunnen de pot op. Ik vind het gewoon totaal niet meer interessant.
Ik kijk af en toe wat op YouTube en voor de rest lees ik boeken en speel ik games.
Eh nee, toen Netflix kwam betaalden mensen er 'graag' voor. Nu wil iedere zender ook verdienen aan streamen en is het content niet meer bij 1 streamingdienst maar verdeeld over een stuk of 8; streamingdiensten. En ja 8 keer een abonnement afsluiten is net wat anders dan 1 abonnement. Dus prijs en huidige dienstregeling zijn wel degelijk prima redenen om 'verder te kijken ' op een andere manier. Het is aan de industrie om iets te doen aan de versplintering. Of goedkopere abonnementen.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:06 schreef Confetti het volgende:
Hondsbrutaal dat mensen de 'dienstverlening' en 'prijs' als excuus gebruiken. Geef gewoon eerlijk toe dat je liever alles voor 10 euro per maand wilt. En ja, voor zulke bedragen kunnen grote producties niet gemaakt worden.
Ik doe het ook. Simpelweg omdat het kan zonder gevolgen. Daar hoef ik geen bullshit-excuus voor te bedenken.
NLZIET is ideaal vind ik. Voor een paar euro meer krijg je ook BBC enzo. Verder heb ik ook een discovery+ account voor 4 euro. Verder niets. Fijn ook geen reclame. Vast een niet zo’n populaire mening, maar ik vind Netflix eigenlijk niet zoveel aan. Misdaad gedoe doet Discovery veel beter.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:58 schreef timmmmm het volgende:
[..]
In plaats daarvan heb ik mn TV abonnement opgezegd.
Ik had eerst een NPO+ abonnement en keek daarnaast programma's terug met de gratis apps van RTL en SBS, maar met name bij RTL leek het alsof 'ie bewust gesaboteerd werd om mensen naar het betaalde Videoland te jagen. Halve tijd werkte 'ie niet. En die van SBS was sowieso moeilijk bruikbaar.quote:Op zondag 1 oktober 2023 16:42 schreef Mylene het volgende:
[..]
NLZIET is ideaal vind ik. Voor een paar euro meer krijg je ook BBC enzo.
Nou ja, het kan hard gaan als je bijvoorbeeld standaard bij het ontbijt, lunch en/of avondeten een aflevering kijkt en voor je gaat slapen nog ofzoquote:Op zondag 1 oktober 2023 16:26 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Bij die mensen die al die series (en eventueel ook nog de nodige films en boeken) zo goed kennen, vraag ik me nog weleens af hóe dan. Vaak betreft het hogeropgeleiden met een goedgevuld leven, waarbij naast o.a. studie/werk, het huishouden, het onderhouden van een sociaal leven, en de zo belangrijke nachtrust eigenlijk niet zo veel tijd over blijft om dat allemaal te kijken.
Zelfs als je een hoge verwerkingssnelheid hebt, moet er ergens ruimte gevonden worden in het schema.
Ik kijk ook tv tijdens het eten, alleen is het dan vaak een of andere vorm van gelul. Het varieert van die hele inhoudelijke Canvas-actualiteiten-programma's tot Shownieuws, naar gelang hoe serieus of cheesy ik het wil hebben.quote:Op zondag 1 oktober 2023 16:59 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Nou ja, het kan hard gaan als je bijvoorbeeld standaard bij het ontbijt, lunch en/of avondeten een aflevering kijkt en voor je gaat slapen nog ofzo
Ik zie mijzelf zéker niet als iemand die heel veel series kijkt (veel te veel tijd kwijt aan sport kijken), maar ik kan toch vrij makkelijk twee of drie afleveringen per dag kijken op zo'n manier zonder dat het 'extra' tijd kost. Eten doe ik immers toch wel, kan ik net zo goed even wat leuks kijken. Maar inderdaad, elke dag 10+ afleveringen kijken lijkt me wel wat....intensief
Wij kijken hier gemiddeld iets van 3 afleveringen per dag, gaat vrij makkelijk. Eentje bij het avondeten; soms twee. En dan voordat we gaan slapen 1/2 afleveringen. Hebben 's avonds verder geen verplichtingen; geen kinderen, dus dan gaat het makkelijker natuurlijk. In het weekend kan je ook zo een paar afleveringen weg tikken, niet heel gek.quote:Op zondag 1 oktober 2023 16:26 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Bij die mensen die al die series (en eventueel ook nog de nodige films en boeken) zo goed kennen, vraag ik me nog weleens af hóe dan. Vaak betreft het hogeropgeleiden met een goedgevuld leven, waarbij naast o.a. studie/werk, het huishouden, het onderhouden van een sociaal leven, en de zo belangrijke nachtrust eigenlijk niet zo veel tijd over blijft om dat allemaal te kijken.
Zelfs als je een hoge verwerkingssnelheid hebt, moet er ergens ruimte gevonden worden in het schema.
Baasquote:Op zondag 1 oktober 2023 16:12 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Kees en Co was voor mij de reden om eens een abo te nemen op VideolandJeugdsentiment
[ afbeelding ]
Saai en inhoudsloos leven lijkt me datquote:Op zondag 1 oktober 2023 17:29 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Wij kijken hier gemiddeld iets van 3 afleveringen per dag, gaat vrij makkelijk. Eentje bij het avondeten; soms twee. En dan voordat we gaan slapen 1/2 afleveringen. Hebben 's avonds verder geen verplichtingen; geen kinderen, dus dan gaat het makkelijker natuurlijk. In het weekend kan je ook zo een paar afleveringen weg tikken, niet heel gek.
Mwah, zat tijd om een vol leven te hebben met 2/3 episodes per dag hoor.quote:Op zondag 1 oktober 2023 18:47 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Saai en inhoudsloos leven lijkt me dat![]()
Ik kijk ook wel veel tv (via laptop), maar ik merk dat ik dat meestal uit verveling en leegte doe. Zelden dat ik echt tv kijk als vorm van ontspanning, en dat ik er echt van geniét.
quote:Op zondag 1 oktober 2023 20:17 schreef -Hakuna- het volgende:
Gaat voor mij niks boven fysiek wat kopen en opzetten. Ja toch!
Dit werkte zo geweldigquote:
Ja joh? Jaren geleden heb ik mijn pc in de berging gezet...quote:
Geen Alcohol 120% geinstalleerd hebben...quote:Op zondag 1 oktober 2023 20:35 schreef Filosoofert het volgende:
Was zo mooi dat downloaden, ook de spellen
Image mounten met deamon tools :p
We worden oud
Dat bedoel ik ja.quote:Op zondag 1 oktober 2023 13:22 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Die zijn nog nooit gegeven in Nederland. Wel voor uploaden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |