Hij moet nog ingemeten worden, dus t kan nog veranderen.quote:Op maandag 3 juli 2023 08:49 schreef Leandra het volgende:
[..]
De kavel die voor dit huis overblijft is straks 11 meter breed, dus op zich kan dat wel voor vrijstaand.
Maar de buurhuizen komen er wel kort op te staan idd.
Klopt, maar gezien de huidige kavelgrenzen wel vastliggen en ze er 4 kavels van willen maken ga ik er vanuit dat dat niet heel veel gaat veranderen.quote:Op maandag 3 juli 2023 09:28 schreef Puala het volgende:
[..]
Hij moet nog ingemeten worden, dus t kan nog veranderen.
Goed gezien, ik had niet naar de andere kavels gekeken en zag dat bij het huis niet staan.quote:Op maandag 3 juli 2023 10:14 schreef Leandra het volgende:
Overigens staat bij alle kavels dat het in de huidige staat geleverd wordt, dus ik ben bang dat het slopen van de schuren (met asbest daken) idd voor eigen rekening is.
Ik wilde je al taggenquote:Op maandag 3 juli 2023 07:33 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Tussen de 3 en 4 ton als je alles uit besteed? Alle kozijnen nieuw, nieuw dak met isolatie? Dan is de 1e ton al weg, dan anderhalve ton voor de binnenkant, en dan nog de tuin en de asbest van de schuur af
Dat weet ik wel zeker, kwestie van een verdeelsleutel maken gebaseerd op het te verwijderen oppervlakte en dan de kosten delen met de buren die de taartpunt kopen.quote:Op maandag 3 juli 2023 10:14 schreef Leandra het volgende:
Overigens staat bij alle kavels dat het in de huidige staat geleverd wordt, dus ik ben bang dat het slopen van de schuren (met asbest daken) idd voor eigen rekening is.
Ik hoop wel dat er nét genoeg overblijft om de auto neer te zetten op eigen terrein. Maar zijtuin vinden we eigenlijk buiten een looppaadje overbodig. En in onze uitbouw plannen zouden we ook het stukje aan de zijkant mee willen pakken.quote:Op maandag 3 juli 2023 09:28 schreef Puala het volgende:
[..]
Hij moet nog ingemeten worden, dus t kan nog veranderen.
Dan denk ik aan bijvoorbeeld niet direct zonnepanelen en warmtepomp, maar wel de isolatie en vloerverwarming. En zo zijn er wel meer dingen die niet direct nodig zijn.quote:Op maandag 3 juli 2023 09:11 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Haha ik denk dat dat voor jullie veel te lang zou duren als ik dat in mn eentje ga doen![]()
Ja ik zeg niet dat het moet he, dit is gerekend als je alles in een keer met de beste oplossing aanpakt. Als de pannen nog goed zijn kan je ook van binnenuit isoleren, dat scheelt mega veel geld.
De tuin hoeft niet in een keer helemaal, als je tevreden bent dat een stukje netjes is de rest op termijn komt moet j in totaal denk ik voor 200k ook wel een eind kunnen komen. Maar dat ligt er wel aan welke keuzes je maakt..
Maar wat als die taartpunt pas over een jaar verkocht wordt?quote:Op maandag 3 juli 2023 18:08 schreef Seven. het volgende:
[..]
Dat weet ik wel zeker, kwestie van een verdeelsleutel maken gebaseerd op het te verwijderen oppervlakte en dan de kosten delen met de buren die de taartpunt kopen.
Klopt, het is echt een heel smal perceel als alles eenmaal ingemeten en volgebouwd is. Dus wel iets om rekening mee te houden, hooguit genoeg ruimte voor een fiets en container aan het zijpad en hopelijk nét genoeg voortuin voor de auto (maar da's geen dealbreaker).quote:Op maandag 3 juli 2023 08:45 schreef Puala het volgende:
Wat zonde dat er straks 3 huizen langs komen te staan. Ik ben benieuwd wat je in de breedte nog over houd tov de javel van de buren. T lijkt mij erg smal.
Ja, het is wel een risico, de taartpunt staat ook al 2 maanden te koop. Misschien is dat wel af te dekken in de onderhandelingen. En nummer 9 of 11 staat al een maand onder bod dus dat zal ook wel in afwachting van het inmeten zijn. En zo'n asbestsanering schrikt potentiële kopers af, natuurlijk. Dus de kans dat de taartpunt nog een tijd te koop staat, is best aanzienlijk.quote:Op maandag 3 juli 2023 18:16 schreef Leandra het volgende:
[..]
Maar wat als die taartpunt pas over een jaar verkocht wordt?
De schuren achter op de kavel lopen volgens mij over allevier de kavels.
Stacaravan(s) in de achtertuin, ruimte zatquote:Op maandag 3 juli 2023 18:25 schreef Seven. het volgende:
Als we dit serieus gaan overwegen, dan is het plan om het dak van binnenuit te isoleren.
Nog een risico: beschikbaarheid van aannemers en de kosten die gemoeid zijn met dubbele woonlasten, al dan niet in een vakantiehuisje.
lijkt er wel iets op jaquote:Op maandag 3 juli 2023 12:11 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ik wilde je al taggen.
Dat huis heeft qua vorm wel wat weg van de jouwe.
Klopt, alleen die ton hebben wij nietquote:Op maandag 3 juli 2023 18:30 schreef Leandra het volgende:
Ik denk echt dat dit huis "dwarfed" wordt als de buurkavels bebouwd worden.
Als je niet kunt uitbouwen zoals op de tekeningen denk ik dat het niet de meest aantrekkelijke optie is.
Tevens denk ik dat, als je niet uitbouwt, de buren straks allemaal een huis hebben dat minstens 2 keer zo groot is terwijl ze in totaal amper een ton meer hebben uitgegeven dan jullie
En dan zitten zij wel in een hypermodern gasloos huis.
Ja, ik snap ook niet goed waarom Ede huidige eigenaar niet sloopt, maar daar komen we op woensdag achter.quote:Op maandag 3 juli 2023 18:25 schreef Leandra het volgende:
Nummer 11 is onder bod, voor nummer 9 is er nog niet eens vergunning om ee überhaupt een huis te bouwen, dat is er voor 5 en 11 wel.
Als de verkopende partij, die het pand en grond waarschijnlijk voor peanuts heeft gekocht, handig was geweest hadden ze zelf die asbestschuren laten saneren, dan zijn je kavels gelijk een stuk aantrekkelijker.
Dat ga je nooit redden voor 200k. Daar moet ook een uitbouw + dakkapellen bij anders is het veel te klein.quote:Op zondag 2 juli 2023 23:22 schreef Seven. het volgende:
Ons huis is nog niet verkoopklaar maar we zitten natuurlijk wel op Funda te loeren.
In de categorie bouwval gezocht: op deze blijven we maar terugkomen.
Deze staat in dezelfde buurt (en ik ben eigenlijk best wel verknocht aan dit wijkje).
[ afbeelding ]
Inbegrepen: vrij op naam woninkje die totaal gestript moet worden, met tuin van 35-40m diep. Verder nog deel van een schuur met asbestplaten en hele rare langwerpige schuur tegen de erfgrens achter.
Lastig om een inschatting te maken hoeveel geld er nodig is om dit te verbouwen, uit te bouwen en om het asbest af te laten voeren. De nutsvoorzieningen zijn wel aanwezig (op de stukken grond ernaast is dat niet het geval).
Eigenlijk kom je er op maar 1 manier achter en dat is in gesprek gaan met de verkoopmakelaar. Dikke kans dat die al wel een kostenplaatje heeft voor alles wat er gebeuren moet. Wij gaan bellen voor een afspraak.
Maar als mensen het leuk vinden om te brainstormen over hoe te verbouwen en wat dat gaat kosten, ga lekker los.
Alleen een uitbouw, en idd is de warmtepomp en de zonnepanelen waarschijnlijk in eerste instantie uitgesloten.quote:Op maandag 3 juli 2023 22:35 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Dat ga je nooit redden voor 200k. Daar moet ook een uitbouw + dakkapellen bij anders is het veel te klein.
Ik baseer me een beetje op onze verbouwing:).
Ik gok zo'n 100k voor de casco en 150-200k voor de afwerking. (Incl verduurzaming, warmtepomp etc).
Omdat dat geld kostquote:Op maandag 3 juli 2023 22:21 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ja, ik snap ook niet goed waarom Ede huidige eigenaar niet sloopt, maar daar komen we op woensdag achter.
Exact dit en dit heeft ons door het zelf te doen bijna 3 ton gekost in een tijd dat bouwmaterialen ook nog eens goedkoper waren dan nu.quote:Op maandag 3 juli 2023 23:01 schreef bleiblei het volgende:
Er staan trouwens geen foto's op funda van binnen, dus worst case (en niet heel onrealistisch) kan je uitgaan van:
- Al het leidingwerk vervangen (cv, water, elektra, riool).
- Dus ook alle plafonds/vloeren vervangen
- alle kozijnen buiten vervangen
- deuren binnen heb ik ook geen hoge verwachtingen van
- alles isoleren, en ik vermoed geen spouw dus voorzetwanden maar ook dak.
- alles stuken
En dan pas kom je uit bij de leuke zaken als aanbouw, keuken, badkamer, afwerking enz.
Dik kans dat slopen goedkoper is dan verbouwen (sowieso vaak het geval).
Ik zou het iig. niet doen...
Als het huis je niet om een specifieke reden enorm aan trekt.
Kan je beter perceel er naast kopen en daar een cataloguswoning op zetten en vervolgens proberen de kosten te drukken door daar de afwerking zelf van te doen.
Yes, ons uitgangspunt is inderdaad volledig strippen.quote:Op maandag 3 juli 2023 23:01 schreef bleiblei het volgende:
Er staan trouwens geen foto's op funda van binnen, dus worst case (en niet heel onrealistisch) kan je uitgaan van:
- Al het leidingwerk vervangen (cv, water, elektra, riool).
- Dus ook alle plafonds/vloeren vervangen
- alle kozijnen buiten vervangen
- deuren binnen heb ik ook geen hoge verwachtingen van
- alles isoleren, en ik vermoed geen spouw dus voorzetwanden maar ook dak.
- alles stuken
En dan pas kom je uit bij de leuke zaken als aanbouw, keuken, badkamer, afwerking enz.
Dik kans dat slopen goedkoper is dan verbouwen (sowieso vaak het geval).
Ik zou het iig. niet doen...
Als het huis je niet om een specifieke reden enorm aan trekt.
Kan je beter perceel er naast kopen en daar een cataloguswoning op zetten en vervolgens proberen de kosten te drukken door daar de afwerking zelf van te doen.
Ja, met de bierviltjes berekeningen, maak je het altijd mooier en dat is wel een factor waar we rekening mee moeten houdenquote:Op maandag 3 juli 2023 23:50 schreef SV-tje het volgende:
[..]
Exact dit en dit heeft ons door het zelf te doen bijna 3 ton gekost in een tijd dat bouwmaterialen ook nog eens goedkoper waren dan nu.
Haha, die hebben we inderdaad in onze favorieten staan!quote:Op dinsdag 4 juli 2023 02:30 schreef flipsen het volgende:
Strik er omheen, niets meer aan doen. Tenminste, beetje moderniseren, maar je kan er zo inVindersloon hebben we het nog wel over.
Mja, ik zal wel commentaar krijgen op bouwjaar enzo en die vreselijke bakstenen, maar de tuin is wel lekkah!En je kan vast wel een stuclaag eroverheen gooien ofzo
Ja, 93m is niet genoeg dus er moet wel uitgebouwd worden.quote:Op maandag 3 juli 2023 22:01 schreef Claudia_x het volgende:
Ik denk dat je met 2,5 ton rekening moet houden (voor de basis en de afwerking ervan, dus geen zonnepanelen bijvoorbeeld).
Hoe kijk je tegen de woonoppervlakte aan? Als je zou willen uitbouwen (ik heb niet gekeken of daar mogelijkheden toe zijn) wordt het nog veel duurder.
quote:Op dinsdag 4 juli 2023 02:46 schreef Seven. het volgende:
[..]
Haha, die hebben we inderdaad in onze favorieten staan!![]()
Er zijn maar weinig huizen v.o.n. volgens mij en die zijn meestal een stuk duurder/nieuw te bouwen toch? Ik ken de omgeving van het majestueuze Apeldoorn niet, maar het ligt zo te zien tegen Eerbeek aan en dat is toch wel wat groter?quote:k.k ipv v.o.n.
De locatie is hier wel een nadeel, Laag-Soeren is echt heel klein dus ik weet niet of we hier op termijn zouden kunnen aarden.
Yep, gewoon ff uitvogelen hoeveel we kunnen doen voor 2 ton. En als er dan teveel open blijft staan, dan houdt het op. Uiteindelijk is het gewoon een balans oefening.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 06:54 schreef Claudia_x het volgende:
Ik wil niet pessimistisch doen nu jullie enthousiast zijn, maar omdat ik zelf alles heb uitbesteed weet ik hoe verschrikkelijk de prijs oploopt. Wij hebben ons huis volledig laten strippen en opbouwen en dat lukte net van 200k. Maar dat was alweer een paar jaar geleden. Daarna hebben we nog diverse investeringen gedaan zoals de warmtepomp.
Als je alles moet gaan vervangen, denk ik dat je het niet redt voor dit bedrag. Mocht je bijvoorbeeld een deel van de kozijnen kunnen behouden, dan kan het wat meevallen. Door zelf het sloopwerk en de afwerking te doen (vloeren, schilderwerk) kun je ook wat besparen. En je kunt voor een Ikeakeuken gaan.
Wij hebben zelf niet uitgebouwd omdat ons al meteen duidelijk was dat het veel te duur zou worden. Misschien zit daar wel het grote bezwaar voor jullie in.
Zorg hoe dan ook dat je in je rekensom uitgaat van een buffer. Ik weet nog goed hoe het voelde om de kosten uit de hand te zien lopen. Gaandeweg geldproblemen krijgen is een nachtmerriescenario. Als ik ooit weer een verbouwing laat doen, zorg ik voor een nog ruimere buffer.
Ja, het tijdplan is ook een factor om rekening mee te houden.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 07:06 schreef AnneX het volgende:
Tegen de tijd, dat huis etc. leefbaar en naar jullie zin is….gaat Colin op voetbal en zelf fietsen naar clubs en vriendjes. Naar school en het huis uit.
Afgezien van de ontnuchterende opmerkingen hierboven over genoemde investeringen en uitbestedingen en tijd en energie.
Voor dat geld kun je ook reizen maken en uitstapjes met Colin voor ervaringen.
(Tegenwoordig wonen er weer een stuk of wat jonge kinderen in de buurt.
Met elkaar en met de ouders voetballen en spelen op het grasveld voor de deur. )
#2cents.
Punt is, dat als de buurhuizen voor een ton meer 2 keer zo groot en helemaal hypermodern zijn, dat jullie huis dan veel minder waard is dan een ton minder dan de buurhuizen, en met een beetje pech veel minder waard is dan je er zelf aan besteed hebt.quote:Op maandag 3 juli 2023 22:08 schreef Seven. het volgende:
[..]
Klopt, alleen die ton hebben wij niet. Maar nemen we wel mee in de overwegingen.
Jaren 70, goed gebouwd, dit is er idd een die heel geschikt zou zijn.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 02:30 schreef flipsen het volgende:
Strik er omheen, niets meer aan doen. Tenminste, beetje moderniseren, maar je kan er zo inVindersloon hebben we het nog wel over.
Mja, ik zal wel commentaar krijgen op bouwjaar enzo en die vreselijke bakstenen, maar de tuin is wel lekkah!En je kan vast wel een stuclaag eroverheen gooien ofzo
Zie allemaal nieuwbouw. Die mensen moe(s)ten ook aarden. Dus wellicht prima te doen.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 07:32 schreef Leandra het volgende:
[..]
Jaren 70, goed gebouwd, dit is er idd een die heel geschikt zou zijn.
En dan te bedenken dat jullie huis ook zonder die verbouwing in principe wel te bewonen was, en er aan 2 kanten buren aan de andere kant van de muur zitten.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 08:04 schreef MaJo het volgende:
Qua kosten: het viel mij ook vies tegen hoeveel de verbouwing kostte. Wij waren ongeveer een ton kwijt en dat was met name strippen/isolatie/nieuwe vloeren/verven. Het is echt ongelooflijk duur tegenwoordig
Hier ben ik dan weer niet zo pessimistisch over. Maaien is werk dat je gemakkelijk (tijdens een vakantie) uitbesteedt. En je kunt je tuin zo ontwerpen dat het maaien goed te doen is door een robot. Borders slim ontwerpen is wel aan @Seven. toevertrouwd.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 08:15 schreef Candaasje het volgende:
De tuin zelf is qua oppervlakte natuurlijk heerlijk, maar bedenk wel dat het echt veel onderhoud is. Wij hadden de wildernins een soort van onder controle (in de zin van; je struikelde niet meer om de 2 meter over de brandnetels), maar nu 3 weken op vakantie te zijn geweest kunnen we ongeveer opnieuw beginnen...
Dus je moet het niet alleen voor Collin doen, maar ook echt voor jezelf. (En neem daarin Six zijn gezondheid ook zeker mee). Een groot grasveld klinkt hele mooi voor een jong kind, maar als ik terugdenk aan mijn eigen tijd als kind/puber en ook naar mijn neefjes kijk, zie ik dat er ook veel in de buurt gespeeld wordt. En zeker niet enkel in de tuin.
Yup... Ik ben heel blij dat we het gedaan hebben, en de isolatie merk je nu al dat dit echt werkt in de zomer, maar jeetje wat is het duur. En dat was nog voor de bizar hoge gasprijzen, dat wordt nu ook overal in meegerekend.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 08:07 schreef Leandra het volgende:
[..]
En dan te bedenken dat jullie huis ook zonder die verbouwing in principe wel te bewonen was, en er aan 2 kanten buren aan de andere kant van de muur zitten.
Dit is een vrijstaande doorwaaiwoning die zo goed als zeker niet bewoonbaar is.
Reken maar factor 3, en dan nog een uitbouw
Door het halfsteens metselverband en het ontbreken van gevelankers, denk ik eigenlijk wel dat huis in spouw gebouwd is (ons Apeldoornse huis met zelfde bouwjaar, is dat iig wel).quote:Op maandag 3 juli 2023 23:01 schreef bleiblei het volgende:
- alles isoleren, en ik vermoed geen spouw dus voorzetwanden maar ook dak.
Beneden hebben we Ong 130m2. Boven (zonder bergzolder is 55m2)quote:Op dinsdag 4 juli 2023 02:38 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ja, met de bierviltjes berekeningen, maak je het altijd mooier en dat is wel een factor waar we rekening mee moeten houden. Wij zijn nog wel in de veronderstelling dat we het voor 2 ton bewoonbaar kunnen maken met uitbouw, en dan zo voorbereiden dat de zonnepanelen en warmtepomp later nog komen.
Hoe groot is jullie huis ook alweer?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op dinsdag 4 juli 2023 15:07 schreef yinu het volgende:
Heel goed dat jullie gaan kijken! Ik denk dat het best een spannende rekensom kan worden maar ik vind het sowieso de moeite van het doorrekenen waard. Iemand moet het toch doen, al die op het eerste gezicht rare projecten in de wereld.Wij hebben iets soortgelijks meegemaakt: familieleden die het uit ons hoofd hebben geprobeerd te praten, mensen die het verbouwingsbudget buitensporig vonden. Maar ik had meteen het idee dat het huis voor ons een buitenkans was. Dat was voor een groot deel een rationele overweging en voor een klein deel emotie. Emotie: het huis paste bij ons en we waren meteen weg van de locatie en het uitzicht. Ratio: ik volgde de markt al een tijdje en wist goed wat we konden krijgen binnen ons budget en hoeveel kansen zich zoal voordelen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik zie dat dit huis al twee maanden te koop staat. Dat biedt misschien mogelijkheden om bijvoorbeeld de prijs wat omlaag te krijgen. Wij hebben ons huis meteen bezichtigd en dezelfde dag nog een bod gedaan. Dat vond ik lastig, want ik had geen idee van de interesse in het huis en het was onmogelijk om een goede waardebepaling te doen. Onze makelaar zei tegen ons: vertellen jullie mij maar wat het huis jullie waard is.
Gaandeweg heb ik bevestiging gekregen dat we een verstandige keuze hebben gemaakt. In het afgelopen jaar kwam er bijvoorbeeld voor het eerst pas een vergelijkbaar huis beschikbaar op de markt, ik zie nu in dat ons verbouwingsbudget niet buitensporig was, ik weet dat er vrij veel interesse was in het huis en we het handig snel uit de markt hebben gehaald. En het belangrijkste: we zijn hier verschrikkelijk gelukkig en zijn financieel hersteld.
Dat neemt allemaal niet weg dat ik het rationele aspect zwaar zou laten meewegen: goed weten hoe de markt eruit ziet, een duidelijk beeld krijgen van wat er aan het huis moet gebeuren en hoeveel dat gaat kosten, een realistisch budget opstellen met een buffer. Er maar het beste van hopen is misschien iets wat je je kunt permitteren als je geen kinderen hebt, je zelf het een en ander kunt doen, je bereid bent langere tijd in een kluswoning of in een caravan te wonen, en/of als je een rijk familielid hebt dat je uit de brand wil helpen.I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
Daar heeft Yinu een goed punt. De meeste mensen zouden niet willen wonen waar wij wonen aan de rand van een bedrijventerrein langs een weg en naast een militair terrein. Wij hebben al tegen elkaar gezegd als er ooit een nieuwbouwwijk komt op het terrein naast ons wachten we tot dat klaar is en dan verhuizen we heel snel, voor ons geen nieuwbouwwijk met kinderen meer. Voor jullie is dit misschien juist de kans om in een door jullie gewilde wijk te wonen in een huis wat daar verder niet staat.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 19:00 schreef yinu het volgende:
Goeie vragen ja. Bestemming en vergunningen zijn zeker belangrijke factoren en daar wil je geen onzekerheid in.
Verder heeft alles voor- en nadelen en jouw belangrijkste afweging is welke voordelen nú opwegen tegen de nadelen. Zo heb je mensen die ontzettend gelukkig zijn in een huis dat een ander zou afkeuren omdat het klein/lelijk/onaf/slecht gelegen/etc is. Gewoon omdat het charmant/goedkoop/bij hun ouders in de buurt is, veel mogelijkheden biedt of wat dan ook de weegschaal doet doorslaan. En wat Claudia zegt is ook waar: het moet wel enigszins logisch zijn en financieel uit kunnen natuurlijk.
Jemig, wat een zee van ruimte eigenlijkquote:Op dinsdag 4 juli 2023 14:16 schreef SV-tje het volgende:
[..]
Beneden hebben we Ong 130m2. Boven (zonder bergzolder is 55m2)
Het is de wetenschap dat we hier niet 10 jaar kunnen blijven, en Colin van nog geen 3 graag een grote tuin willen bieden. We hebben inderdaad een speeltuin maar die is te klein, dus zijn we eerder aangewezen op het park 400m verderop. Alleen daar kan Six. Colin niet meer bijbenenquote:Op dinsdag 4 juli 2023 19:49 schreef Hineni het volgende:
Los van dat Six en Seven superhandig zijn en ongetwijfeld van elk bouwval iets van weten te maken, wat is nu de voornaamste motivatie? Sorry als ik dat gemist heb in de reacties maar ik las iets over in de tuin spelen? Als ik me niet vergis zag ik op 1 van jullie foto's dat jullie iets van een speelplek voor de deur hebben?
Hoeveel jaar blijft een kind daadwerkelijk in een tuin spelen? Mijn ervaring is dat er al snel speelafspraken elders zijn of dat er in de buurt wordt gespeeld.
Weegt dat op tegen eventuele risico's en tegenvallers met het verbouwen van een nieuwe woning? Alle tijdelijke ongemak die daar bij komen kijken in een periode dat aandacht het grootste kado is dat je een jong kind kunt geven? En jullie van jullie huidige woning een fantastisch thuis hebben gemaakt? Een wijze keus toegewenst.
Ja zo werkt het dus niet is mijn ervaring.quote:Op maandag 3 juli 2023 22:39 schreef Seven. het volgende:
[..]
Alleen een uitbouw, en idd is de warmtepomp en de zonnepanelen waarschijnlijk in eerste instantie uitgesloten.
We hebben al een gefaseerde verbouwing achter de rug. Het vereist heel wat denkwerk en voorbereiding, maar het is prima te doen. Vloerverwarming, isolatie en de enorme leidingwerk aanpassingen die nodig waren, hebben we per verdieping gefaseerd. We hebben zelfs nog een jaar een huurketel gehad met gaslos garantie zodat we makkelijk over konden naar de warmtepomp.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 23:13 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Ja zo werkt het dus niet is mijn ervaring.
Want heel veel hangt met elkaar samen. Je kiest een uitbouw, dus er komt een nieuwe vloer in, dan is vloerverwarming op de bg al een must m.i. En als je boven de radiatoren gaat vervangen kun je dezelfde ophangen of het goed doen en meteen ook daar vvw aanleggen..
Idem met isolatie, alles wat open gaat wil je meteen extra isoleren. Al met al ben je dan al een paar ton kwijt. Dan is de warmtepomp+ pv panelen relatief goedkoop.
Wij waren ook 200k kwijt, en dan hebben we geen uitbouw oid. (Vrijstaand ca 250m2 en gasloos).
Vergeet niet dat gefaseerd verbouwen goed gaat als de basis okee is. Als je leidingwerk moet vervangen omdat het echt serieus onbruikbare meuk is (zoals het bij ons het geval was). Begin je in 1 kamer aan een elektrakabel of Waterleiding te trekken, en kom je 3 kamers verderop uitquote:Op dinsdag 4 juli 2023 23:52 schreef Seven. het volgende:
[..]
We hebben al een gefaseerde verbouwing achter de rug. Het vereist heel wat denkwerk en voorbereiding, maar het is prima te doen. Vloerverwarming, isolatie en de enorme leidingwerk aanpassingen die nodig waren, hebben we per verdieping gefaseerd. We hebben zelfs nog een jaar een huurketel gehad met gaslos garantie zodat we makkelijk over konden naar de warmtepomp.
En idd, vloerverwarming op de begane grond is een must in fase 1, als je uiteindelijk energieneutraal wil zijn. Dus dat nemen we zeker mee in de overwegingen.
Offtopicquote:Op woensdag 5 juli 2023 11:34 schreef MaJo het volgende:
Nog even over de Luxaflex discussie: mijn ouders hebben Luxaflex en ik heb er nooit bij stilgestaan dat dit een merknaam is, ik noem het ook altijd zo. Dus weer wat geleerd. Maar nu: rij ik gisteren op de snelweg, rijdt daar een busje van Luxaflex. Hoe weird is dat?! Nooit geweten en opeens word ik er 2 keer mee geconfronteerd binnen een paar dagen
Hehe, dat vermoeden hadden wij ook alquote:Op woensdag 5 juli 2023 12:28 schreef SQ het volgende:
Inderdaad, gefaseerd verbouwen in een prima leefbaar doch gedateerd huis is wel echt wat anders dan gefaseerd verbouwen in een compleet uitgeleefd krot. Het totaal ontbreken van interieurfotos doet mij vermoeden dat het hier niet om een prima leefbaar doch gedateerd huis gaat.
Het ging echt tekeer vanmorgen maar van lekkage leek geen sprake te zijn. Al denk ik wel dat die sowieso niet zichtbaar zou zijn.quote:Op woensdag 5 juli 2023 13:03 schreef yinu het volgende:
Bij een bezichtiging met dit weer kun je wel even goed zien of het lekt en wat de staat van het dak is!
Die begonnen toen ik adviseerde containers te huren met "Nee, we gaan zelf afvoeren naar de stort, container is veel te duur". Na 3 dagen met een klein aanhangwagentje rijden, begonnen ze met kleine containers (6m3), die werden steeds groter (40m3) en ik schat dat ze uiteindelijk een kuub of 300 met containers afgevoerd hebbenquote:Op woensdag 5 juli 2023 16:12 schreef SQ het volgende:
Doet me denken aan onze oude achterbuurman in ons vorige huis ja. Hele huis stond ramvol spullen, 5 schuren vol spullen, en dan ook nog ik weet niet hoe veel duiven in andere schuren![]()
De kopers van zijn huis (z'n buren) zijn 3 maanden bezig geweest om alles leeg te krijgen. Wat een ellende.
Zou dat een duivenmelkerskwaal zijn?
Als de makelaar zegt 200-250k dan plus er maar gerust 100-150k bij ofzoquote:Op woensdag 5 juli 2023 15:35 schreef Seven. het volgende:
[..]
Hehe, dat vermoeden hadden wij ook alen dat is bij deze bevestigd. Iedereen kent wel de programma's op TV over hoarders. Dit huis was een uitstekende kandidaat voor zo'n programma. Maar OK, wij kunnen wel door de zooi heen kijken. In slechts 2 ruimtes was de vloer nog een beetje zichtbaar, verder stond alles helemaal tot aan de plafonds volgebouwd. En al die zooi (binnen en buiten) krijg je er volgens mij ook gratis bij
.
Door de teringzooi heen, werd het ons duidelijk dat er problemen zijn met dit huis. Het dak moet er volledig af. Wij vermoeden dat de vloerbalken er ook uit moeten. De voegen op 1 van de schoorstenen zijn bijna weg, ook wachten op problemen. Er zaten ook wel wat verdachte scheuren in de buitenmuren. Het aanbouwtje dat nu de badkamer is: daar kon je gewoon tussen het oude gebouw en aanbouw naar buiten kijken en zwarte schimmel aan het plafond. Dus in mijn optiek eigenlijk amper meer te redden.
Maar ik moet wel zeggen; het was zeker een charmant huisje met heel veel mooie period features, en Apeldoorn staat er vol mee. De bewoner zelf was trouwens een hele innemende sympathieke vent, hij vertrekt naar het buitenland. Alle asbestschuren zitten vol met zo'n 250 duivenen die gaan naar een handelaar.
De makelaar zegt: voor 200-250k heb je 'm wel weer up to speed. En 30k voor het afvoeren van het asbest. Wij denken eerder dat het minimaal 300k nodig heeft voor het opknappen. Verder is er inderdaad 1 perceel zonder vergunning, maar wel kansrijk dat die vergunning er komt. Er is nog geen bouwbedrijf betrokken bij de bouw. De huidige eigenaar van het huis, is ook de eigenaar van de omliggende percelen. De bestemming van het huis is wonen.
Het kan 7 ton waard worden, en dat geloof ik op zich wel. Maar ja, voor een verkoopprijs van 357k + 300k, kom ik toch echt tot de conclusie dat het geen slimme investering is. Als onze inschatting was geweest dat je hier met 200k verbouwen wel 90% klaar kunt zijn, dan waren we ongetwijfeld door gaan rekenen en onderzoeken.
Gefaseerd verbouwen was trouwens nog wel een optie geweest in dit geval: eerst de tuin leeghalen, de hele sloop in het huis voltooien, aanbouw neerzetten en de achterkant van de begane grond met keuken/badkamer/1 slaapkamer af maken, en dat ook dicht zetten met een tijdelijk muurtje. Daarna door met bovenverdieping en voorkant. Maar het is voor dit huis de moeite niet.
Hahaha, dat is wel een beginnersfout. Wij zijn in fase 1 ook vaak op en neer gereden naar de stortquote:Op woensdag 5 juli 2023 16:26 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Die begonnen toen ik adviseerde containers te huren met "Nee, we gaan zelf afvoeren naar de stort, container is veel te duur". Na 3 dagen met een klein aanhangwagentje rijden, begonnen ze met kleine containers (6m3), die werden steeds groter (40m3) en ik schat dat ze uiteindelijk een kuub of 300 met containers afgevoerd hebben. En vervolgens hebben ze nog een club Polen ingehuurd die nog 2 dagen op en neer zijn gereden met een grote 2asser naar de stort (die dus letterlijk bij ons aan het einde van de straat zat. Dus leeggooien kostte meer tijd dan heen en weer rijden).
Echt, ongelooflijk, wat een zooi zat er in dat huis. Ze vertelden achteraf dat ze bijv. 30 slagbomen (houten rood/wit geschilderde balken) tegen gekomen zijn in hun huis.
Waarom zou dat geen slimme investering zijn? De investering in een huis haal je er doorgaans niet volledig uit.quote:Op woensdag 5 juli 2023 15:35 schreef Seven. het volgende:
Het kan 7 ton waard worden, en dat geloof ik op zich wel. Maar ja, voor een verkoopprijs van 357k + 300k, kom ik toch echt tot de conclusie dat het geen slimme investering is. Als onze inschatting was geweest dat je hier met 200k verbouwen wel 90% klaar kunt zijn, dan waren we ongetwijfeld door gaan rekenen en onderzoeken.
300k is een optimistische inschatting, dan heb je geen buffer, afvoeren afbest en sloopkosten zitten daar nog niet in. En dan nog zonnepanelen en warmtepompquote:Op woensdag 5 juli 2023 16:42 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Waarom zou dat geen slimme investering zijn? De investering in een huis haal je er doorgaans niet volledig uit.
Het klinkt alsof vooral de benodigde investering voor jullie een obstakel is. Is het nog een optie om flink lager dan de vraagprijs te bieden?
Heb je al eens berekend in hoeverre de waardestijging van je huidige woning komt door de marktontwikkelingen en door je eigen investeringen?quote:Op woensdag 5 juli 2023 16:46 schreef Seven. het volgende:
[..]
300k is een optimistische inschatting, dan heb je geen buffer, afvoeren afbest en sloopkosten zitten daar nog niet in. En dan nog zonnepanelen en warmtepomp.
Which reminds me: er is wel een spouwmuur, van 6cm. Dus er moet dan ook nog met voorzetwanden gewerkt worden als je echt goed wil isoleren.
Ons huis was een jaar geleden 4 ton waard. Nu 350k of meer. Dus op zich wel interessant om te berekenen.quote:Op woensdag 5 juli 2023 16:53 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Heb je al eens berekend in hoeverre de waardestijging van je huidige woning komt door de marktontwikkelingen en door je eigen investeringen?
Bij ons is de spouw gemiddeld 6,5 cm diep. Dat is geen nieuwbouwstandaard maar goed genoeg.
Nee, helemaal niet. Ik heb recentelijk een en ander over het verbruik van de warmtepomp gerapporteerd en dat is me erg meegevallen. Het comfort in huis is ook prima in de winter, terwijl het huis flink aan de elementen wordt blootgesteld (vanochtend weer wat pannen van de schuur af).quote:Op woensdag 5 juli 2023 16:55 schreef Seven. het volgende:
Hebben jullie nog iets aan voorzetwanden gedaan?
Fair point. Energie neutraal is geen must voor mij, lage energierekening wel. Maar ik ben niet meer overtuigd dat 18 zonnepanelen en all-electric warmtepomp de oplossing is, gezien de problemen met het energienet.quote:Op woensdag 5 juli 2023 16:56 schreef SQ het volgende:
Als je perse supergeisoleerd en klimaatneutraal wil en je kan / wil geen tonnen investeren zou ik niet meer naar dit soort woningen gaan kijken iig
Hoe beter je huis geďsoleerd is hoe minder zonnepanelen je nodig hebt voor je warmtepomp.quote:Op woensdag 5 juli 2023 17:02 schreef Seven. het volgende:
[..]
Fair point. Energie neutraal is geen must voor mij, lage energierekening wel. Maar ik ben niet meer overtuigd dat 18 zonnepanelen en all-electric warmtepomp de oplossing is, gezien de problemen met het energienet.
Oh ja heel toevalligquote:Op woensdag 5 juli 2023 16:56 schreef Seven. het volgende:
En oh ja, er is toevallig een andere koper uitermate geďnteresseerd in dit pand, die komt van de week langs om één en ander door te nemen.
Is dat een verkapte "onze grootouders waren verschrikkelijk"?quote:Op woensdag 5 juli 2023 16:42 schreef Seven. het volgende:
[..]
Dat zijn dan wel weer de mooie dingen om ergens een plekje te geven als herinnering aan wat voor iets verschrikkelijks het was. Zo hebben mijn grootouders ook een aantal plekjes in mijn huis. En die van mijn man ook.
Ze hadden verschrikkelijk lelijke spullen iigquote:Op woensdag 5 juli 2023 17:22 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Is dat een verkapte "onze grootouders waren verschrikkelijk"?
Hoe past de eis van een slaapkamer (met badkamer ook nog!) op de begane grond in dit huis?quote:Op woensdag 5 juli 2023 20:30 schreef Seven. het volgende:
Niet lang getreurd over de bouwval!
Six. is bijzonder enthousiast over deze instapklare woning.
Positief:
Mooi huis en geweldige tuin aan het water.
Goede prijs voor wat er aangeboden wordt.
Als we goed verkopen en goed kopen, dan gaan onze lasten maar met een paar 100 euro omhoog.
Negatief:
Van binnen is het een identiteitsloze woning die in dusdanig goede staat is dat je er op korte termijn ook niks 'eigens' van gaat maken, buiten een verfje hier en daar.
Het is in De Maten (slecht stratenplan).
Geen bad. En de badkamer is ook te nieuw om daarin te lopen breken.
Ik denk dat Six. erg blij zal met suggesties van Fok om mij te overtuigen.
Aanbouw aan de zijkant op termijn (doorgang zou dan naast de trap komen). Nu nog geen noodzaak, Six. gaat nog gewoon de trap op en af.quote:Op woensdag 5 juli 2023 20:40 schreef sigme het volgende:
[..]
Hoe past de eis van een slaapkamer (met badkamer ook nog!) op de begane grond in dit huis?
Het stratenplan zorgt voor een onaantrekkelijk straatbeeld in grote delen van De Maten. Maar OK, eigenlijk is in heel Apeldoorn onaantrekkelijk, muv De Parken en Apeldoorn west, dus wat dat betreft moet ik niet moeilijk doen. Ik roep wel al jaren dat ik nooit in De Maten zou willen wonen, dus wel een mentale drempel daar.quote:Op woensdag 5 juli 2023 20:41 schreef SQ het volgende:
Wat maakt een slecht stratenplan nou weer uit?
Ik ben geboren in de Maten trouwens
Het is inderdaad geen karakteristiek huis maar goed, een stempel druk je er met wat verf en je eigen spullen best makkelijk op natuurlijk.
Voor een huis uit die periode vind ik hem verrassend leuk ingedeeld. Ik snap wel dat Six de charme hierin ziet.quote:Op woensdag 5 juli 2023 20:30 schreef Seven. het volgende:
Niet lang getreurd over de bouwval!
Six. is bijzonder enthousiast over deze instapklare woning.
Positief:
Mooi huis en geweldige tuin aan het water.
Goede prijs voor wat er aangeboden wordt.
Als we goed verkopen en goed kopen, dan gaan onze lasten maar met een paar 100 euro omhoog.
Negatief:
Van binnen is het een identiteitsloze woning die in dusdanig goede staat is dat je er op korte termijn ook niks 'eigens' van gaat maken, buiten een verfje hier en daar.
Het is in De Maten (slecht stratenplan).
Geen bad. En de badkamer is ook te nieuw om daarin te lopen breken.
Ik denk dat Six. erg blij zal met suggesties van Fok om mij te overtuigen.
Klopt! Onze (of eigenlijk Six') oudste 2 meiden zijn ondertussen 15 en 18. De oudste heeft een vriendje en werk en een redelijk zelfstandig leven. Zij komt nog regelmatig langs, maar slapen gebeurt 1 of 2 keer per jaar. De middelste is hier 1x in de 2-3 weken en nog regelmatig tijdens de vakanties. We zijn wel van plan om van 4 naar 3 slaapkamers te gaan.quote:Op woensdag 5 juli 2023 20:55 schreef Fietsertje70 het volgende:
Hoe groot is dat voetbalgedeelte voor C? en jullie hebben toch 3 kinderen?
Een doolhof met een wirwar van krappe hofjes en doodlopende straatjes, met woningen die in de regel verstikkend dicht op elkaar gebouwd zijn. Zoals trouwens de straten achter ons huisquote:Op woensdag 5 juli 2023 21:02 schreef MaJo het volgende:
Wat moet ik me voorstellen bij een slecht stratenplan?
Ja, de eerste paar jaar moet er wel een hek voor, maar over 4 jaar is het vlotten bouwen en dat soort gekkigheid natuurlijk.quote:Op woensdag 5 juli 2023 21:06 schreef SQ het volgende:
Overigens: als je een ander huis wil vanwege de tuin voor je peuter, dan zou ik niet snel iets kiezen wat aan het water ligt eigenlijk. Just my 2 cents
Verrek, ja. Keukentafel of we moeten een slaapkamer inrichten als kantoor/logeerkamer. Dat kan op zich wel, ik werk doordeweeks en in het weekend hebben we een slaapplek nodig. Alleen dan moeten we wel overleggen met een puber die dan geen eigen kamer meer heeft bij papa thuis met Marvel posters. Maar de mix puberkamer/kantoor kan ik wel vinden.quote:Op woensdag 5 juli 2023 21:13 schreef Doedezemaar het volgende:
Ik snap Six wel: gewoon verhuizen, lekker je kind buiten laten spelen en op termijn die aanbouw laten neerzetten. En dan met die aanbouw kun je je weer helemaal uitleven om daar echt iets eigens van te maken.
Ik vraag me alleen af waar jouw kantoor dan nu moet komen.
Ah ja, dit is inderdaad wel een doolhof. In de plaats waar ik vandaan komt zit ook zo'n wijk, vind ik ook maar niks. Veel te krap. Maar ja, als er toch je droomhuis staat. Hmmmquote:Op woensdag 5 juli 2023 21:10 schreef Seven. het volgende:
[..]
Een doolhof met een wirwar van krappe hofjes en doodlopende straatjes, met woningen die in de regel verstikkend dicht op elkaar gebouwd zijn. Zoals trouwens de straten achter ons huis![]()
, alleen daar hoef ik minstens 2x per dag niet doorheen te rijden.
[ link | afbeelding ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |