Ik denk dat een deel van de oorzaak het platform is: de loop is er in het algemeen een beetje uit bij GvE: 8 projecten open op het moment, waarvan er 2-3 beduidend sneller vol zouden lopen als ze bij CcF zouden zijn gepubliceerd.quote:Op maandag 5 juni 2023 14:42 schreef crowdfundingnederlan het volgende:
[..]
Toch begrijp ik niet dat deze nu op een lage funding blijft hangen, met in principe een 100% LTV financiering, t.o.v. andere projecten met hetzelfde rentepercentage vaak veel minder dekking hebben
Zou het kunnen dat veel investeerders de KYC niet hebben doorlopen?quote:Op maandag 5 juni 2023 20:10 schreef ETphonehome het volgende:
[..]
Ik denk dat een deel van de oorzaak het platform is: de loop is er in het algemeen een beetje uit bij GvE: 8 projecten open op het moment, waarvan er 2-3 beduidend sneller vol zouden lopen als ze bij CcF zouden zijn gepubliceerd.
Mijn beoordelings volgorde is ongeveer:
1.: zijn er goede zekerheden
2.: heb ik vertrouwen in de business van de ondernemer
3.: heb ik vertrouwen in het platform (continuiteits risico, opvolging/uitwinning defaults, communicatie, beoordeling projecten e.d.)
Vwb vraag 3 steken CcF, NLI en HcN er bij mij met kop en schouders bovenuit qua vertrouwen (SIG maakt geen deel uit van mijn portefeuille).
ps: mijn mail aan GvE van afgelopen maandag mbt een aantal "lopende betalings regelingen" welke niet uitbetalen blijft tot op heden nog onbeantwoord.
Ik kreeg nog de melding dat ze het ook niet wisten en het eens zouden gaan navragen (inmiddels een week geleden)quote:Op maandag 5 juni 2023 20:10 schreef ETphonehome het volgende:
ps: mijn mail aan GvE van afgelopen maandag mbt een aantal "lopende betalings regelingen" welke niet uitbetalen blijft tot op heden nog onbeantwoord.
Is mogelijk, al zou ik niet direct weten waar dat dan mis is gegaan. Voor m'n zakelijk account liep het vrij vlotjes door en heb ik wel lastigere trajecten gezien voor zakelijke accounts, ik neem aan dat het voor prive account niet complexer is.quote:Op maandag 5 juni 2023 20:28 schreef KrekelJapie het volgende:
Zou het kunnen dat veel investeerders de KYC niet hebben doorlopen?
Ik heb hem nog niet doorlopen in ieder geval.quote:Op maandag 5 juni 2023 20:28 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Zou het kunnen dat veel investeerders de KYC niet hebben doorlopen?
Ik heb KYC ook niet doorlopen. Niet omdat het te ingewikkeld is, maar meer dat het voor mij op dit moment geen meerwaarde heeft om bij gve te blijven investeren. Als je de KYC niet hebt doorlopen kan je ook bijna geen informatie van nieuwe projecten lezen en is er hierom ook nog minder redenen om de KYC alsnog te doorlopen. Ik zou dit wellicht doen bij een super interessant project, maar kan dit in zijn geheel niet beoordelen. Door de KYC registratie worden wellicht heel wat investeerders slapers.quote:Op maandag 5 juni 2023 23:16 schreef ETphonehome het volgende:
[..]
Ik heb hem nog niet doorlopen in ieder geval.
Opvolging van probleemgevallen (zie ook de reactie van @:tnhb op mijn eerdere post) is nog steeds zeer matig.
Daarnaast, maar dat zal de autist in mij zijn, vind ik een account waar een deel via de wallet gaat, en een deel wat via de oude manier gaat een raar gedrocht.
Als ik dus weer een project bij GvE mee wil pakken zal ik dit via een nieuwe account gaan doen, zodat de oude van lieverlee helemaal leegloopt.
Pitch cq l*l verhaal, nog niet gelezen, zal ik morgen eens goed doen, dan KvK checkje, Lisette ff googlen, hutje ff goed bekijken.quote:Op maandag 5 juni 2023 22:03 schreef zeeland6 het volgende:
Smakelijk gelachen om de nieuwe SIG. Een l*lverhaal dat bij KOM niet zou misstaan.
https://investeren.sameni(...)-182-en-turfstraat-1
Genoeg info en foto's te vindenquote:Op maandag 5 juni 2023 23:46 schreef peterc het volgende:
[..]
Pitch cq l*l verhaal, nog niet gelezen, zal ik morgen eens goed doen, dan KvK checkje, Lisette ff googlen, hutje ff goed bekijken.
Uiteindelijk gaat het mij om de verhouding Rendement <> Zekerheden <> Risico.
Er zijn ethische grenzen aan het soort oplichters dat ik wil faciliteren.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 00:25 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Genoeg info en foto's te vinden
https://zowordjesteenrijk.nl/spanje/
Dat heb ik eigenlijk ook, waar ik trouwens gisteren tegenaan liep bij het investeren was dat ik eerst geld op mijn saldo moest zetten. Daar had ik toen tussendoor even geen mogelijkheid voor en aangezien het project niet echt volloopt heb ik daar totaal geen behoefte aan om het nu te gaan doen... en als meerdere mensen ook zo wachten is het weer een hindernis om het project vol te krijgen...quote:Op maandag 5 juni 2023 21:04 schreef tnhb het volgende:
[..]
Is mogelijk, al zou ik niet direct weten waar dat dan mis is gegaan. Voor m'n zakelijk account liep het vrij vlotjes door en heb ik wel lastigere trajecten gezien voor zakelijke accounts, ik neem aan dat het voor prive account niet complexer is.
Waar ik mezelf wel op betrap is dat het eerst de EBI moet downloaden om toegang te krijgen tot relevante informatie en dan daarin vervolgens ook nog een paar pagina's moet gaan scrollen voordat ik bij de eerste relevante info ben (waarbij ik het gevoel heb dat die zeker niet uitgebreider is dan wat we vroeger te zien kregen) is dat bij elkaar voor mij al snel een reden is om dan maar weg te klikken (voor mij voelt het hele gve platform niet intutief aan en nodigt mij niet uit om door te gaan klikken, maar dat zal wel aan mij liggen). Ik ben.
Mogelijk dat ik daar niet alleen in sta..., bedenk dat mensen als ze op een website niet direct toegang tot de gewenste info hebben ze weer zeer snel verdwenen zijn, dat zal hier niet veel anders zijn.
Dat had ik laatst bij FNC, toen ik na meer dan een maand navraag ging toen na de status. Zeiden ze dat ze nog niet alles compleet hadden maar kreeg ik toch de updates.... (volgens mij moet je daar eigenlijk ook om de paar maanden vragen om er zeker van te zijn dat ze weer actie ondernemen in het dossier..)quote:Op maandag 5 juni 2023 20:50 schreef tnhb het volgende:
[..]
Ik kreeg nog de melding dat ze het ook niet wisten en het eens zouden gaan navragen (inmiddels een week geleden)
Die kans zit er inderdaad wel in maar aan de andere kant krijgen we hier voor het einde van het jaar bij alle platformen mee te maken want het is voor de platformen gewoon een verplichting die hun veel tijd en geld kost.quote:Op maandag 5 juni 2023 23:41 schreef KrekelJapie het volgende:
Door de KYC registratie worden wellicht heel wat investeerders slapers.
Precies dit, je gaat dit overal krijgen. Al zal ieder platform het uiteindelijk wel nét op een andere manier insteken. Als je crowdfund investeerder wil blijven ga je nog veel KYC's doorlopen (of je moet uiteraard kiezen voor een zeer beperkt groepje aan platformen).quote:Op dinsdag 6 juni 2023 10:22 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Die kans zit er inderdaad wel in maar aan de andere kant krijgen we hier voor het einde van het jaar bij alle platformen mee te maken want het is voor de platformen gewoon een verplichting die hun veel tijd en geld kost.
Je hoeft pas geld te storten wanneer je de oproep krijgt. Dan 2 handelingen: met ideal het saldo ophogen en daarna meteen afboeken op het project.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 06:55 schreef Tjalala het volgende:
[..]
Dat heb ik eigenlijk ook, waar ik trouwens gisteren tegenaan liep bij het investeren was dat ik eerst geld op mijn saldo moest zetten. Daar had ik toen tussendoor even geen mogelijkheid voor en aangezien het project niet echt volloopt heb ik daar totaal geen behoefte aan om het nu te gaan doen... en als meerdere mensen ook zo wachten is het weer een hindernis om het project vol te krijgen...
Dat had ik ook bij de laatste paar projecten, alleen deze keer dus niet...de afgelopen projecten stond het project in de prepublicatie toen ik hem mee nam. Dat is dit keer anders... (gve had laatst al in de nieuwsbrief (17-5) deze wijziging aangekondigd, staat daar trouwens in dat die per 1-6 in zou gaan) het doel zou zijn dat de lening sneller rentedragend is maar als het project niet volkomt lukt dat natuurlijk nooit....quote:Op dinsdag 6 juni 2023 11:37 schreef obligataire het volgende:
[..]
Je hoeft pas geld te storten wanneer je de oproep krijgt. Dan 2 handelingen: met ideal het saldo ophogen en daarna meteen afboeken op het project.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Trek eens aan mijn vinger?
Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 3% gewijzigd door djtiesto8 op 06-06-2023 14:11:44 ]
Ik had hem al verwacht gezien de aflosdaum van 13 juni. Toevallig had ik er gister nog naar gekeken maar toen was er nog geen nieuwe lening aangekondigd. De rente van 9% is natuurlijk leuk, maar gezien de looptijd van 24 maanden wordt er mogelijk ook rekening mee gehouden dat de verkoop wel eens nog veel langer kan duren. Met de prijs waarvoor deze, voordat het verhuurd werd, op Funda stond halen ze niet eens meer de aankoop en verbouwingskosten eruit, laat staan de betaalde rente + kosten voor Collin van de afgelopen 2 jaar. Ik hoef hem niet een 2e keer.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 11:25 schreef InVestEerder het volgende:
Het bij CCF al eerder een keer geherfinancierde project 'Renovita Realty 2', welke volgende week afgelost moet worden, zal opnieuw worden geherfinancierd. Rente gaat van 7% naar 9%...
Op zich een mooie rente maar ooit moet dit gaan vastlopen, lijkt mij.
Voor mij geldt hetzelfde. De huidige huurprijs is weliswaar zeer fors (¤ 2975, Funda) maar als je bedenkt dat ze straks alleen al maandelijks ¤ 4800,- aan CCF moeten aftikken, dan gaat dit zo echt de verkeerde kant op.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 14:11 schreef Soulfreak het volgende:
[..]
Ik had hem al verwacht gezien de aflosdaum van 13 juni. Toevallig had ik er gister nog naar gekeken maar toen was er nog geen nieuwe lening aangekondigd. De rente van 9% is natuurlijk leuk, maar gezien de looptijd van 24 maanden wordt er mogelijk ook rekening mee gehouden dat de verkoop wel eens nog veel langer kan duren. Met de prijs waarvoor deze, voordat het verhuurd werd, op Funda stond halen ze niet eens meer de aankoop en verbouwingskosten eruit, laat staan de betaalde rente + kosten voor Collin van de afgelopen 2 jaar. Ik hoef hem niet een 2e keer.
Ook met 7% rente zijn de rentekosten al hoger dan de huurprijs. En dan zijn er voor de leningnemer ook nog kosten die aan Collin betaald moeten worden. De huur die ze nu ontvangen beperkt alleen de schade voor een deel.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 14:32 schreef InVestEerder het volgende:
[..]
Voor mij geldt hetzelfde. De huidige huurprijs is weliswaar zeer fors (¤ 2975, Funda) maar als je bedenkt dat ze straks alleen al maandelijks ¤ 4800,- aan CCF moeten aftikken, dan gaat dit zo echt de verkeerde kant op.
Zo zijn er trouwens nog wel een paar partijen die maar blijven herfinancieren, zonder af te lossen. Die projecten laat ik graag aan anderen.
welk huisnummer ?quote:Op dinsdag 6 juni 2023 09:05 schreef cubje het volgende:
SIG Heerdergroenweg vervroegd afgelost.Lekker hoor, volledige boeterente voor resterende 6 maanden. zat er flink in
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ruime overwaarde op het pand en nog een flink deel eigen inbreng voor de aanbouw van de loods. Geen slottermijn of aflossingsvrij. Rente wel laag en ook nog een Direct lening. Ik wil het geld wat vrij komt van Renovita wel in een nieuw project steken, maar dan liefst wel een project met een hoger rendement, niet minder.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 16:23 schreef Horsemen het volgende:
Momenteel alsook de komende weken heb ik niet zo veel tijd om aan crowdfunding te besteden maar af en toe probeer ik even mee te lezen.
Dit project zag ik op de Collin site:
R.A. Molog Holding B.V.
¤ 80.000 | 7,0% rente | 60 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/r-a-molog-holding-b-v/
Ik meen dat deze hier nog niet besproken is. Rente is laag en ik mis een borgstelling of H.A. verder volgens mij wel een aardig project...
Sluit ik me bij aan.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 17:29 schreef Soulfreak het volgende:
[..]
Ruime overwaarde op het pand en nog een flink deel eigen inbreng voor de aanbouw van de loods. Geen slottermijn of aflossingsvrij. Rente wel laag en ook nog een Direct lening. Ik wil het geld wat vrij komt van Renovita wel in een nieuw project steken, maar dan liefst wel een project met een hoger rendement, niet minder.
Aande andere kant zie ik er weinig risico in.
Met een solvabiliteit op de balans van nu bijna 99% mag je rustig zeggen dat dit bijna een staatsobligatie is.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 17:29 schreef Soulfreak het volgende:
[..]
Ruime overwaarde op het pand en nog een flink deel eigen inbreng voor de aanbouw van de loods. Geen slottermijn of aflossingsvrij. Rente wel laag en ook nog een Direct lening. Ik wil het geld wat vrij komt van Renovita wel in een nieuw project steken, maar dan liefst wel een project met een hoger rendement, niet minder.
Aande andere kant zie ik er weinig risico in.
Met geen box 1 inkomen en het te betalen bedrag aan box 3 belasting lager dan de algemene heffingskorting, betaal ik nu geen belasting. Maar hierdoor is het wel zo dat ik het maandelijkse rendement gebruik voor al mijn maandelijkse kosten. En die maandelijkse kosten zijn het afgelopen jaar behoorlijk gestegen. Nu is het bedrag wat ik maandelijks aan crowdfundrente ontvang ook gestegen vanwege meer ingelegd geld (dank u belastingdienst voor middeling) en hogere rentes, maar het dekt maar net aan mijn kosten. Eén project met een lager rendement zal niet zo veel impact maken, maar als het er meer worden dan worden de inkomsten lager dan de maandelijkse kosten. Aan de andere kant, een project met een hoge rente wat uitdraait op een default zit ik ook niet op te wachten.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 19:15 schreef obligataire het volgende:
[..]
Met een solvabiliteit op de balans van nu bijna 99% mag je rustig zeggen dat dit bijna een staatsobligatie is.
Nu val ik onder vpb-regime dus dat scheelt, maar dan nog, zijn dit de mooie rustige projecten waar je nooit meer naar om hoeft te kijken.
Ik snap best wel dat hij niet meer dan 7% wil betalen. Dat het Direct is, is een keus van Collin waar je best wat van mag vinden. Maar het is een kleine lening, dus het is niet zo dat ze er oneigenlijk gebruik van maken.
Inderdaad een projectje met weinig kans op problemen op het eerste gezicht. Dan neem je inderdaad de karige 7% voor lief. Dus als er een linkje beschikbaar is foe ik mee.quote:Op dinsdag 6 juni 2023 16:23 schreef Horsemen het volgende:
Momenteel alsook de komende weken heb ik niet zo veel tijd om aan crowdfunding te besteden maar af en toe probeer ik even mee te lezen.
Dit project zag ik op de Collin site:
R.A. Molog Holding B.V.
¤ 80.000 | 7,0% rente | 60 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/r-a-molog-holding-b-v/
Ik meen dat deze hier nog niet besproken is. Rente is laag en ik mis een borgstelling of H.A. verder volgens mij wel een aardig project...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Hier hetzelfde. Ook nog niks in de wallet.quote:Op woensdag 7 juni 2023 10:36 schreef Slingervinger het volgende:
Bij SiG Nijmegen Goselingstraat 68 staat bij status afgelost en in wallet gestort op 3 juni. Is bij mij niet gebeurd, iemand bekend mee?
Is dit een herpublicatie? De discussie over criminele activiteiten us al van een tijdje geleden.quote:Op woensdag 7 juni 2023 10:00 schreef obligataire het volgende:
No Li*mit Investme*nt loopt al aardig vol. Ik weet niet of deze hier besproken is, maar in het verleden was er enige ophef over de criminele activiteiten van de zoon van deze meneer, als ik het me goed herinner. Blijkbaar zitten de investeerders een beetje te pitten?
Zou in de loop van de dag in de wallet moeten staan. Heb net gebeld.quote:Op woensdag 7 juni 2023 10:46 schreef quepos het volgende:
[..]
Hier hetzelfde. Ook nog niks in de wallet.
Als ik in mijn mail zoek dan vind ik deze uit februari.quote:Op woensdag 7 juni 2023 10:49 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Is dit een herpublicatie? De discussie over criminele activiteiten us al van een tijdje geleden.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zo op het eerste oog gewoon een tweede lening van de ondernemers met ander onderpand.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op woensdag 7 juni 2023 10:58 schreef zeeland6 het volgende:
Non publieke ccfGeen idee of die hier al bekend was want vakantie:-)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dit is een ander pand, het andere project is al eerder (ik meen nog vrij vlot) volgekomen.quote:Op woensdag 7 juni 2023 10:49 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Is dit een herpublicatie? De discussie over criminele activiteiten us al van een tijdje geleden.
De letterlijke tekst van dat zinnetje op 30-3 was "Echter, wordt u naar verwachting medio mei 2022 afgelost."quote:Op dinsdag 6 juni 2023 19:34 schreef ETphonehome het volgende:
Even de wenkbrauwen fronsen met betrekking tot de updates bij CrE, Plattenburg II:
Update geplaatst 30-3 bevatte de volgende tekst: "naar verwachting wordt u in mei 2023 afgelost"
Aangezien mei afgelopen is keek is zojuist weer eens of er al een nieuwe update geplaatst was, dat is niet het geval. Wel is de update van 30-3 nu aangepast. De tekst over aflossing luidt nu: "Echter wordt u naar verwachting eind juni afgelost".
Vooroordeel bevestigend gedrag weer zullen we maar zeggen.
Bij project Chalets Kesteren heb ik dit nu ook, voor het eerst. Meteen langs de kassaquote:Op dinsdag 6 juni 2023 11:45 schreef Tjalala het volgende:
[..]
Dat had ik ook bij de laatste paar projecten, alleen deze keer dus niet...de afgelopen projecten stond het project in de prepublicatie toen ik hem mee nam. Dat is dit keer anders... (gve had laatst al in de nieuwsbrief (17-5) deze wijziging aangekondigd, staat daar trouwens in dat die per 1-6 in zou gaan) het doel zou zijn dat de lening sneller rentedragend is maar als het project niet volkomt lukt dat natuurlijk nooit....
Zojuist mail SiG: afgelost 2 juni nog niet in walletquote:Op woensdag 7 juni 2023 10:55 schreef quepos het volgende:
[..]
Zou in de loop van de dag in de wallet moeten staan. Heb net gebeld.
Was ff gedoe, wilde invest, ging niet, dus eerst langs de kassa daarna de chaletjes van de parketman meegenomen.quote:Op woensdag 7 juni 2023 11:22 schreef obligataire het volgende:
[..]
Bij project Chalets Kesteren heb ik dit nu ook, voor het eerst. Meteen langs de kassa
Het bekende kip ei verhaal.quote:Op woensdag 7 juni 2023 12:40 schreef Tjalala het volgende:
Ik wacht bij GVE wel even af met investeren, heb er nog niet zoveel vertrouwen in dat de projecten 100% gefund worden. Mochten er meerdere mensen zo denken dan weet ik wel wat er gaat gebeuren...
2022 was me niet opgevallen in de oorspronkelijke tekst. We zullen zien of ze publiek, of non-publiek gaan herfinancieren.quote:Op woensdag 7 juni 2023 11:18 schreef Inductor het volgende:
[..]
De letterlijke tekst van dat zinnetje op 30-3 was "Echter, wordt u naar verwachting medio mei 2022 afgelost."
Vorige week bij CRE nagevraagd wanneer "medio mei 2022" op de CRE kalender valt op een normale kalender. Geen reactie ontvangen, maar mss is toen de tekst in hun bericht van 30-3 een beetje geactualiseerd ;-)
Precies, als er projecten op staan met een goed rendement en aanvaardbare/prima zekerheden neem ik deze zeker mee.quote:Op woensdag 7 juni 2023 13:07 schreef ML45 het volgende:
[..]
Het bekende kip ei verhaal.
Wanneer iedereen zo denkt dan komt geen een project vol. Bij Collin hebben mensen er geen probleem mee om vooraf al in te leggen uit angst de boot te missen.
Ik zelf beoordeel de projecten op basis van het rendement en zekerheid en neem de periode van "rentevrij" maar voor lief mede ook om de voorkomen dat goede projecten zo niet gerealiseerd kunnen worden. Een ieder heeft zo zijn/haar afweging.
De zekerheid bij het chalets project is toch best goed, een 100% hypothecaire dekking. Of zie ik iets over het hoofd?quote:Op dinsdag 6 juni 2023 19:56 schreef peterc het volgende:
SIG afloss betreft Heerder Groenweg 15 herfinan III van Serkan
SIG Boudewijn-Eik ook afgelost / hypo herfinan is gevestigd
GVE 27208 hardesmeets na zeg 2 mnd vervroegd afgelost met een mndje of wat boeterente erbij / OKE
GeldVoorElkaar
Lijkt mij een serieuze meneer om het zomaar te zeggen
Vandaag is het volgende project voorgepubliceerd op onze website:
Project: Aankoop chalets Kesteren
Leendoel: Onroerend goed
Doelbedrag: ¤ 130.000,00 (60k ann, 70k aflosvrij)
Rente: 8,0%
Looptijd: 60 maanden
Leenvorm: Flexlening + 1e hypo op chalet nu vrij van financiering met taxa-waarde 130k
Tot nu toe slechts 45 investeerdersquote:Op maandag 5 juni 2023 22:03 schreef zeeland6 het volgende:
Smakelijk gelachen om de nieuwe SIG. Een l*lverhaal dat bij KOM niet zou misstaan.
https://investeren.sameni(...)-182-en-turfstraat-1
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 11% gewijzigd door zietuwel op 07-06-2023 20:24:52 ]
Volgens taxatieverslag eigen grond.quote:Op woensdag 7 juni 2023 19:40 schreef Aalsmeer15 het volgende:
De chalets niet meegepakt, staat niet bij of chalet waar 1e hypotheek op zit dat het eigen grond is, als het dan fout gaat moet je misschien het zaakje afbreken en meenemen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Mooi object wel!
Maar looptijd 9 maanden met de mogelijkheid voor ondernemer om in de laatst 6(!) maanden boetevrij vervroegd af te lossen.
Daar word je toch niet vrolijk van...! Ik pas hiervoor.
quote:Op woensdag 7 juni 2023 20:14 schreef zietuwel het volgende:
Vandaag weer een lening bij Max afgelost.Nou eindelijk weer eens een aflossing, dat was wel nodig. Nu is het nog wachten op alle leningen van o.a. C*rbelo, H*gher b*rrowfield, O*ni die allemaal niet afgelost hebben op de einddatum, en dat zijn er bij mij een heel stuk meer dan deze ene lening.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het is zo bijzonder dat MAX een keer iets terugbetaalt dat het apart vermeld wordt. Normaliter wordt vertraging juist gemeld als zijnde afwijkend van wat je mag verwachten. Zo ging het in de jaren 70 met vliegtuigen van Delta en AA in de VS, die werden niet omgeroepen als ze vertraging hadden maar als ze een keer op tijd waren.quote:Op woensdag 7 juni 2023 21:37 schreef Red_arrow het volgende:
[..]
Nou eindelijk weer eens een aflossing, dat was wel nodig. Nu is het nog wachten op alle leningen van o.a. C*rbelo, H*gher b*rrowfield, O*ni die allemaal niet afgelost hebben op de einddatum, en dat zijn er bij mij een heel stuk meer dan deze ene lening.
quote:Op woensdag 7 juni 2023 20:14 schreef zietuwel het volgende:
Vandaag weer een lening bij Max afgelost.Dan heb jij zeker net de goeie leningen? Maar hier aan deze zijde wordt er helemaal niks afgelost. Toevallig vandaag wel 2 rentebetalingen gehad van Bad Honnef. En overigens meteen teruggeboekt naar mijn lopende rekening,SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ook ik ga afwachten tot project voller zit nu duurt het soms wel anderhalve maand voordat een project vol zit (en steeds vaker helemaal niet vol te raken) en vind het onzin om dan direct al langs de kassa te gaan. Of er moet een rente vergoeding komen op geld wat in depot (Wallet) staat dat zou wellicht beter zijn.quote:Op woensdag 7 juni 2023 12:40 schreef Tjalala het volgende:
Ik wacht bij GVE wel even af met investeren, heb er nog niet zoveel vertrouwen in dat de projecten 100% gefund worden. Mochten er meerdere mensen zo denken dan weet ik wel wat er gaat gebeuren...
Bij HCN, die al de nieuwe vergunning heeft, lees ik niets over een wallet. Wel moest ik daar mijn betaalrekening verifiëren voor OPP, die zover ik begrijp uit gaat betalen op de betaalrekening en niet naar een wallet.quote:Op woensdag 7 juni 2023 21:34 schreef Gustaf86 het volgende:
GvE hanteert nu een wallet. Ik heb dit topic een tijdje niet goed bijgehouden, begrijp ik uit dit topic goed dat wallets verplicht worden voor alle platformen?
Chaletjes van de parketmeneer aardig meegenomen, 1e hypo 130k tegen 100% taxa waarde, met 60k aflossing + 70k slottermijn in 60 mnd tegen 8% op zijn nu nog finan-vrije chalet. Lost aardig af dus, waardoor het rest-risico verdeeld over drie hutjes reuze meevalt. Verwacht ook dat hij tussendoor delen gaat aflossen gezien de huuropbrengsten, lijkt me een ondernemend type met zijn parket en drie chaletjes.quote:Op woensdag 7 juni 2023 18:23 schreef eenjongen... het volgende:
[..]
De zekerheid bij het chalets project is toch best goed, een 100% hypothecaire dekking. Of zie ik iets over het hoofd?
Ligt het dan aan de wallet dat dit niet vol komt?
quote:Op woensdag 7 juni 2023 21:32 schreef InVestEerder het volgende:
Nieuw project bij CCF in aantocht:uit de webinar van MC bleek wel dat dit een moeilijk te verkopen pand is. Als je op funda kijkt is het trouwens wel een vreselijk mooi pand!!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Mooi object wel!
Maar looptijd 9 maanden met de mogelijkheid voor ondernemer om in de laatst 6(!) maanden boetevrij vervroegd af te lossen.
Daar word je toch niet vrolijk van...! Ik pas hiervoor.
Wallets worden niet verplicht. Een betaaldienstverlener wel. Veel platforms kiezen voor OPP als betaaldienstverlener en zij werken juist met een wallet. Zie volgende post. Deze info had ik gemist. Het is ook bij OPP een keuze om te werken met een wallet.quote:Op woensdag 7 juni 2023 21:34 schreef Gustaf86 het volgende:
GvE hanteert nu een wallet. Ik heb dit topic een tijdje niet goed bijgehouden, begrijp ik uit dit topic goed dat wallets verplicht worden voor alle platformen?
HCN heeft ook gekozen voor OPP en in de begin mei ontvangen informatie staat mbt de betalingen door OPP:quote:Op woensdag 7 juni 2023 23:39 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Wallets worden niet verplicht. Veel platforms kiezen echter voor OPP als betaaldienstverlener en zij werken juist met een wallet.
Nergens wordt gesproken over een wallet en die is ook niet zichtbaar in mijn dashboard. Ik heb nog geen betalingen ontvangen via OPP, mijn eerste nieuwe project sinds het KYC proces en verifiëren van de betaalrekening was vorige week en daar is nog niet eens een betaalverzoek voor.quote:Een betaling op uw bankrekening kan bestaan uit een gebundelde betaling van rente- en aflossingsdelen van meerdere projecten.
Ik doe al even niets meer met HCN, dus deze info had ik even gemist. Ik dacht dat OPP altijd met een wallet werkte. Door de opmerking gebundelde betalingen is er misschien op de achtergrond wel een soort wallet waarbij deze dan bv. 1x per week automatisch uitbetaald wordt.quote:Op donderdag 8 juni 2023 00:07 schreef Soulfreak het volgende:
[..]
HCN heeft ook gekozen voor OPP en in de begin mei ontvangen informatie staat mbt de betalingen door OPP:
[..]
Nergens wordt gesproken over een wallet en die is ook niet zichtbaar in mijn dashboard. Ik heb nog geen betalingen ontvangen via OPP, mijn eerste nieuwe project sinds het KYC proces en verifiëren van de betaalrekening was vorige week en daar is nog niet eens een betaalverzoek voor.
Dat is de mevrouw van het snelle geld.quote:Op woensdag 7 juni 2023 19:50 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Tot nu toe slechts 45 investeerders
Is dat het Fruit project?quote:Op woensdag 7 juni 2023 21:34 schreef Gustaf86 het volgende:
GvE hanteert nu een wallet. Ik heb dit topic een tijdje niet goed bijgehouden, begrijp ik uit dit topic goed dat wallets verplicht worden voor alle platformen?
Reden dat ik dit vraag is dat de wallet bij GvE me een beetje begint te irriteren. Ik heb geld naar de wallet overgemaakt (en uit de wallet betaald) voor een project dat 30 dagen open heeft gestaan en het niet gehaald heeft. Dat was gisteren of eergisteren. Geld staat nog niet terug in mijn wallet. Ik zou het niet zo leuk vinden als ik geld 30 dagen kwijt ben zonder rentevergoeding.
Tsja die leningnemer kon een financiële injectie zéér goed gebruiken. Dan maar wat minderquote:Op donderdag 8 juni 2023 07:26 schreef Zeghomaar het volgende:
[..]
Is dat het Fruit project?
Daar is het bedrag verlaagd en alsnog VOL_geboekt.
dubbele rente zelfsquote:Op donderdag 8 juni 2023 10:30 schreef Belegger9 het volgende:
SIG Buikslotermeerplein had 23-5 afgelost moeten worden. Snap dat ze nu bezig zijn met de herfinanciering maar de passage daarvan vindt volgens de nieuwsbrief pas 15-6 plaatst. Ik neem aan dat we over deze periode gewoon rente ontvangen.
Hoe kom je aan die info?quote:Op donderdag 8 juni 2023 10:50 schreef Slingervinger het volgende:
Het presidium van MAX is op dit moment in Manchester om te proberen de C*rb*lo portefeuille aan één koper te slijten
Reaktie MAX op Trustpilotposts, sowieso interessant om te lezenquote:
Persoonlijk denk ik dat als deze woningen de 'handel' in gaan, dat je dan niet de beste prijs krijgt. Ik herinner me van wat filmpjes van hun Engelse agent dat veel woningen eigenlijk verkoopklaar zijn. Dan zou ik die zelf (via een makelaar) proberen te slijten aan eindkopers. Is wel meer werk natuurlijk en voor Max veel omslachtiger, dus dat zal wel niet gaan gebeuren.quote:Op donderdag 8 juni 2023 10:50 schreef Slingervinger het volgende:
Het presidium van MAX is op dit moment in Manchester om te proberen de C*rb*lo portefeuille aan één koper te slijten
Ze hadden eerder aangegeven veilinghuizen te hebben ingeschakeld maar die taxaties waren te laag, ze gaan proberen hoe dan ook een betere prijs te krijgen. Overigens niet zozeer voor de investeerders maar om de kans om een ECSPR te krijgen te vergroten.quote:Op donderdag 8 juni 2023 11:12 schreef InVestEerder het volgende:
[..]
Persoonlijk denk ik dat als deze woningen de 'handel' in gaan, dat je dan niet de beste prijs krijgt. Ik herinner me van wat filmpjes van hun Engelse agent dat veel woningen eigenlijk verkoopklaar zijn. Dan zou ik die zelf (via een makelaar) proberen te slijten aan eindkopers. Is wel meer werk natuurlijk en voor Max veel omslachtiger, dus dat zal wel niet gaan gebeuren.
Daar geven ze naar mijn interpretatie tussen de regels min of meer wel aan dat hun administratie eigenlijk een bende is cq. hopeloos achterloopt en daardoor de informtievoorziening ook niet altijd volledig is.quote:Op donderdag 8 juni 2023 11:08 schreef Slingervinger het volgende:
Reaktie MAX op Trustpilotposts, sowieso interessant om te lezen
https://nl.trustpilot.com/review/maxcrowdfund.com?sort=recency
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Tja 9% rente, daar willen toch wel wat investeerders wat meer risico voor nemen.quote:Op donderdag 8 juni 2023 12:20 schreef escortmk2 het volgende:
Herfinanciering ren*o*vita zat rap vol, betekent dat het oorspronkelijke project netjes afgesloten in mijn administratie terecht komt 👍
Als een recent taxatierapport een waarde van 3,5 miljoen aangeeft en je komt met een vraagprijs van 3,95 op de markt, dan wil ik wel geloven dat het moeilijk verkoopbaar isquote:Op woensdag 7 juni 2023 23:31 schreef Jaco078 het volgende:
[..]
uit de webinar van MC bleek wel dat dit een moeilijk te verkopen pand is. Als je op funda kijkt is het trouwens wel een vreselijk mooi pand!!
Er valt ook zeker wat te zeggen voor dit project hoor, ik heb slechtere langs zien komen. Wil alleen niet zeggen dat ik ook blij kan zijn met wederom een succesvol afgesloten project in mijn excel 😎quote:Op donderdag 8 juni 2023 14:35 schreef Soulfreak het volgende:
[..]
Tja 9% rente, daar willen toch wel wat investeerders wat meer risico voor nemen.
Ik had de nu aflopende Ren*vita gedaan met geld wat normaal mijn 'reservepotje' is, normaal gebruikt voor wanneer ik snel een CF investering wil doen en er op dat moment even niet genoeg op de rekening staat hiervoor maar wel binnen korte tijd (enkele dagen of weken) komt. Staat normaal op de spaarekening horend bij de betaalrekening, dus direct over te boeken ipv een dag te wachten bij overige spaarrekeningen. Omdat bij dit project de verwachting zo''n beetje was dat het een kortlopende lening zou worden ivm verkoop pand, heb ik dit reservepotje voor dit project gebruikt. Nu had ik dus een jaar lang geen reservepotje, maar wel een jaar lang flink wat meer rendement dan de rente op de spaarrekening.
Helemaal mee eens. Ik had voor mezelf al besloten dat ik bij herfinanciering deze niet opnieuw mee zou nemen, ongeacht de rente.quote:Op donderdag 8 juni 2023 15:06 schreef escortmk2 het volgende:
[..]
Er valt ook zeker wat te zeggen voor dit project hoor, ik heb slechtere langs zien komen. Wil alleen niet zeggen dat ik ook blij kan zijn met wederom een succesvol afgesloten project in mijn excel 😎
quote:Op donderdag 8 juni 2023 14:29 schreef InVestEerder het volgende:
Antwoord van MaxCF op mijn vraag betreffende status BlueTouch Ventures aflossing, die voor eergisteren op agenda stond.Dank voor delen. Ik zit hier ook in maar niks van MAX gehoordSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vaak is er nog wel een investeerder die Johan achter de hand heeft... of het altijd dezelfde is of meer dan 1 is dat is dan weer een volgende vraag.quote:Op donderdag 8 juni 2023 16:28 schreef KrekelJapie het volgende:
De kapper op wvjg gaat zo niet volkomen. Johan heeft er al 2 mailtjes over gestuurd, maar de teller blijft ruim onder 50% staan.
Nee, dat detailing bedrijf (hun tweede poging) sowieso, en mogelijk ook de herfinanciering vastgoed Breda. Geld staat nog terug niet in de wallet. En ik heb niet goed bijgehouden welke projecten ik nu al uit de wallet betaald heb. Wijze les.quote:Op donderdag 8 juni 2023 07:26 schreef Zeghomaar het volgende:
[..]
Is dat het Fruit project?
Daar is het bedrag verlaagd en alsnog VOL_geboekt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op zich niet heel raar. Wel jammer dat de Max boyz nu voor de zitting naar het VK moeten reizen. Ben benieuwd wie dat gaat betalen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |