SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dit is pure terreur. Iedereen kan zomaar om een futiele reden van straat getrokken worden en voor jaren opgesloten. Er is ook geen sprake van een fatsoenlijke rechtsstaat met onafhankelijke rechters en de verdediging waar je recht op zou moeten hebben.quote:
Als je de wet zo schrijft dat elke uitademing geintepreteerd kan worden als bedreiging van de eer-, support, cultuur, landsbelang etc. Dan heb je wel een goede rechtstaat alleen zeer extreem kromme wetten.quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:25 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dit is pure terreur. Iedereen kan zomaar om een futiele reden van straat getrokken worden en voor jaren opgesloten. Er is ook geen sprake van een fatsoenlijke rechtsstaat met onafhankelijke rechters en de verdediging waar je recht op zou moeten hebben.
Rusland is binnen 15 maanden veranderd van een autocratisch regime in een totalitaire dictatuur.
Het zit ons Nederlanders ook echt hoog. Getuige ook Slash zijn herpost van het zelfde artikel enkele posts eerder.quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:25 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dit is pure terreur. Iedereen kan zomaar om een futiele reden van straat getrokken worden en voor jaren opgesloten. Er is ook geen sprake van een fatsoenlijke rechtsstaat met onafhankelijke rechters en de verdediging waar je recht op zou moeten hebben.
Rusland is binnen 15 maanden veranderd van een autocratisch regime in een totalitaire dictatuur.
Dan heb je geen goede rechtstaat maar een schijn rechtstaat.quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:33 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Als je de wet zo schrijft dat elke uitademing geintepreteerd kan worden als bedreiging van de eer-, support, cultuur, landsbelang etc. Dan heb je wel een goede rechtstaat alleen zeer extreem kromme wetten.
Hoe kan je van een rechtsstaat spreken als rechters niet onafhankelijk zijn en advocaten je niet willen verdedigen omdat je meteen bekend staat als “vijand van de staat”?quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:33 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Als je de wet zo schrijft dat elke uitademing geintepreteerd kan worden als bedreiging van de eer-, support, cultuur, landsbelang etc. Dan heb je wel een goede rechtstaat alleen zeer extreem kromme wetten.
Dus hij zegt dat het nog even gaat duren terwijl het misschien al begonnen is.quote:
Zo'n rechtszaak is ook alleen voor de bhnequote:Op donderdag 11 mei 2023 10:41 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Hoe kan je van een rechtsstaat spreken als rechters niet onafhankelijk zijn en advocaten je niet willen verdedigen omdat je meteen bekend staat als “vijand van de staat”?
Zelfs in Nederland zou een rechtszaak in gaan zonder advocaat een kansloze zaak zijn.
Het enige verschil met de stalinterreur is dat er niet en masse mensen worden doodgeschoten door de FSB.quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:54 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Zo'n rechtszaak is ook alleen voor de bhne
Maar het gaat ook geen big bang offensief zijn. Het wordt overal de verdediging testen en dan kijken Rusland daarop reageert. Dit alles realtime via satelliet gemonitored. Komt er ergens een gat dan daarop inhaken.quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:51 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dus hij zegt dat het nog even gaat duren terwijl het misschien al begonnen is.
Die paranoia reactie op iemand die en jas met bepaalde kleuren draagt is niet zozeer een oekrainse identiteit onderdrukken alswel eerder een teken dat de russische machthebbers doodsbang zijn voor een openbaar vertoon van onvrede met de eigen regering...quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:34 schreef Nebelwerfer het volgende:
Apart wel hoe de Russen druk bezig zijn de Oekranse indentiteit uit te wissen.
Rechtsspraak is altijd een grap geweest in dat land, dus dat specifiek is niet iets van de afgelopen 15 maandenquote:Op donderdag 11 mei 2023 10:25 schreef Spablauw214 het volgende:
Rusland is binnen 15 maanden veranderd van een autocratisch regime in een totalitaire dictatuur.
Waar zijn die russen nou eigenlijk mee bezig? Wie houden ze nou voor de gek?quote:Rusland: honderd Oekraense droneaanvallen op Moskou afgewend
Oekrane heeft dinsdag ongeveer honderd droneaanvallen uitgevoerd op Moskou, zei een Russische generaal donderdag. Alle aanvallen zijn afgewend. De drones zouden vanuit Oekrane en de omgeving van Moskou zijn gelanceerd, meldt staatspersbureau RIA Novosti.
Volgens de generaal werden voor het eerst drones van Amerikaanse makelij met een bereik van 800 kilometer ingezet. De aanvallen werden afgeweerd boven Belgorod, Koersk, Voronezj en Kaloega. De beweringen konden niet onafhankelijk worden nagetrokken.
Een week geleden beweerde Rusland dat Oekrane twee droneaanvallen had uitgevoerd op het Kremlin. Ook deze werden afgewend. Volgens Moskou probeerde Oekrane met die aanvallen de Russische president Vladimir Poetin te doden. Poetin was op dat moment niet aanwezig in het overheidsgebouw. Onder andere het Amerikaanse Institute for the Study of War trok de echtheid van de aanvallen op het Kremlin in twijfel. De denktank hield de mogelijkheid open dat de Russen de aanval in scne hebben gezet.
Ik denk dat Rusland zich nu beter kan overgeven.quote:Op donderdag 11 mei 2023 11:31 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Waar zijn die russen nou eigenlijk mee bezig? Wie houden ze nou voor de gek?
Binnenlandse consumptie bedoeld om het volk mentaal klaar te stomenquote:Op donderdag 11 mei 2023 11:31 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Waar zijn die russen nou eigenlijk mee bezig? Wie houden ze nou voor de gek?
Dat russische kremlin leeft in een fantasiewereld waar ze zelf (echt) in geloven. Ze geloven werkelijkquote:Op donderdag 11 mei 2023 11:31 schreef dudewhereismycar het volgende:
Waar zijn die russen nou eigenlijk mee bezig? Wie houden ze nou voor de gek?
De eigen bevolking houden ze met name voor de gek en en passant natuurlijk de kritische toehoorders in het westen. Maar in principe is alle nonsens bedoeld om f verwarring te zaaien of om een bepaald leugenachtig narratief in de binnenlandse media te voeren.quote:Op donderdag 11 mei 2023 11:31 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Waar zijn die russen nou eigenlijk mee bezig? Wie houden ze nou voor de gek?
Dat moet je hier leffenquote:
Dit soort figuren moet je gelijk met een flinke zak goedkope speed op het vliegtuig naar Rusland zettenquote:
Ik doel ook op de schijn van het hele bestuur in Rusland, als de wetten al gestoord zijn + de overduidelijke corruptie en dictoriale rechtsinrechting van het landquote:Op donderdag 11 mei 2023 10:41 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Hoe kan je van een rechtsstaat spreken als rechters niet onafhankelijk zijn en advocaten je niet willen verdedigen omdat je meteen bekend staat als “vijand van de staat”?
Zelfs in Nederland zou een rechtszaak in gaan zonder advocaat een kansloze zaak zijn.
Dat klopt op zich maar de repressie heeft nu wel bizarre vormen aangenomen.quote:Op donderdag 11 mei 2023 11:24 schreef ExTec het volgende:
[..]
Rechtsspraak is altijd een grap geweest in dat land, dus dat specifiek is niet iets van de afgelopen 15 maanden
Toch bijzonder.quote:
Beste voorbeeld hiervan is Roemeni, waar een ogenschijnlijk futiele aanleiding (het willen wegsturen van een onwelgevallige dominee in Timisoara) een gigantisch domino-effect in gang zette die uiteindelijk leidde tot de executie van het echtpaar Ceausescu.quote:Op donderdag 11 mei 2023 11:13 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Die paranoia reactie op iemand die en jas met bepaalde kleuren draagt is niet zozeer een oekrainse identiteit onderdrukken alswel eerder een teken dat de russische machthebbers doodsbang zijn voor een openbaar vertoon van onvrede met de eigen regering...
Een autoritaire staat kan zeer lang best stabiel een regeringsbeleid doorvoeren, deels daarin zelfs een stuk efficienter optreden als een democratische plurale macht, die veel afhankelijker is van een actieve instemming en het navragen van de mening bij het publiek, waarin ook een zeer kleine meerderheid die zich publiek verzet tot een groot vertoon van ontevredenheid maar ook twijfels in de doorvoering kan zorgen.
De 'kracht' van een autocratie is echter ook zijn zwakte... juist doordat publieke meningsuitingen eigenlijk niet mogelijk zijn en er voortdurend een indruk gewekt wordt dat 99% van de bevolking het beleid ondersteund en dit gewillig mee-draagt..
kan een publiek optreden van een oppositie heel snel als een sneeuwbal uitwerken.
Wat je ziet is dat er dan zo'n verborgen kracht opgebouwd is dat ook een relatief kleine en lokale demonstratie kan xploderen' tot een revolutie die ook de regeringen tot val kan brengen.
Voorbeelden zijn een demonstratie voor de vrouwendag in sint-petersburg in februari 1917, dat deels door het wijfelende optreden van de Kozakken die initieel niet te hard tegen vrouwen wilden optreden... 7 dagen later trad de Tsaar af.
of protesten in Tunis in december 2010 nadat een straathandelaar dor de politie slecht behandeld was, welke binnen een maand tot aftreden van de president leidde, en een golf van straatopstanden door een groot deel van de arabische landen stuurde.
of 5000 poolse staalwerkers in het poolse stadje Stalowa Wola die in april 1987 gingen staken voor een paar duizend Zloty loonsverhoging wegens de inflatie, dat uiteindelijk uitmondde in een grote nationale staking en de poolse regering die toestond dat er een oppositiepartij meedeed met de verkiezing (welke deze grandioos won een jaar later en het omvallen van de communistische oosteuropese regimes eigenlijk onvermijdelijk maakte).
Ik vermoed dat de huidige russische machthebbers doorhebben dat er zulk een revolutionair gevaar best aan het ontstaan is in rusland zelf... voorlopig kunnen ze dat nog met zeer direkt individueel geweld onderdrukken (maar ook dat houden ze niet eeuwig vol, omdat iedere lokaal individueel geweld vaak ook enkel de spanning verhoogd)
Alle decennia lang onderdrukte en opgekropte woede komt tot uitbarstingquote:Op donderdag 11 mei 2023 11:52 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Beste voorbeeld hiervan is Roemeni, waar een ogenschijnlijk futiele aanleiding (het willen wegsturen van een onwelgevallige dominee in Timisoara) een gigantisch domino-effect in gang zette die uiteindelijk leidde tot de executie van het echtpaar Ceausescu.
Waarbij in Roemenie een zeker vermoeden bestaat dat juist de 'Tweede Garde' achter Ceaucescu heel gewillig dat relatief kleine protest aangreep om alle 'schuld op de dictatuur en zn impopulaire echtgenote te schuiven, die snel te laten executeren en zelf de macht relatief geruisloos over te nemen, en een bestaand machtssysteem voort te zetten, bestaande uit het onderdrukken van de intelectuele en oppositionele krachten in de bevolking (na de dood van Ceaucescu vond nog wekendlang een vorm van straatterreur plaats die eerder voort leek te komen uit een interne machtstrijd (FSN bestond vooral uit voormalige communistische machthebbers die onder Ceaucescu op een zijspoor geraakt waren) en niet daadwerkelijk demonstraties door de bevolking).quote:Op donderdag 11 mei 2023 11:52 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Beste voorbeeld hiervan is Roemeni, waar een ogenschijnlijk futiele aanleiding (het willen wegsturen van een onwelgevallige dominee in Timisoara) een gigantisch domino-effect in gang zette die uiteindelijk leidde tot de executie van het echtpaar Ceausescu.
Aangezien de oorlog pas stopt als Ukraine Rusland heeft veroverd, mogen ze dat ding dus over heel Rusland inzetten.quote:
Dat was in het oude Rome zo. Lijkt mij sterk dat nu nog steeds zo is.quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:19 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)r_of_seized_russian/
I can’t remember the details but isn’t there a law or something where ‘the state’ gets a bunch of an Oligarchs money when they die. So when there was that spate of Oligarchs and their families dying at the beginning of the war that was basically Putin breaking open some Piggy banks.
Ik ben nu met deze podcast bezig https://podcastluisteren.nl/pod/De-Franse-Revolutie .quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:41 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Hoe kan je van een rechtsstaat spreken als rechters niet onafhankelijk zijn en advocaten je niet willen verdedigen omdat je meteen bekend staat als “vijand van de staat”?
Zelfs in Nederland zou een rechtszaak in gaan zonder advocaat een kansloze zaak zijn.
Ben benieuwd waar er de komende dagen/weken weer onverklaarde brandjes optreden…quote:
Ik vermoed dat het feest wordt op de Krim, als ze daarop mogen schieten van het VK. Ik heb overigens geen idee hoe makkelijk Rusland ze kan neerschieten. Als dat tegenvalt, mogen ze de vloot in Sebastopol nu wel gaan verhuizen.quote:Op donderdag 11 mei 2023 12:56 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ben benieuwd waar er de komende dagen/weken weer onverklaarde brandjes optreden…
Las daar de afgelopen dagen al wat geruchten over. Wat ik heb afgedaan als ongefundeerde speculatie. Maar als je dit dan hoort geeft dat er wel net wat meer voeding aanquote:Op donderdag 11 mei 2023 12:59 schreef Recce het volgende:
[..]
Ik vermoed dat het feest wordt op de Krim, als ze daarop mogen schieten van het VK. Ik heb overigens geen idee hoe makkelijk Rusland ze kan neerschieten. Als dat tegenvalt, mogen ze de vloot in Sebastopol nu wel gaan verhuizen.
Zou mooi zijn als ze dat ook daadwerkelijk hebben gedaan.quote:
Ik vroeg dat laatst in een telegram groepje aan een Rus hoe dat zat.quote:Op donderdag 11 mei 2023 11:49 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dat klopt op zich maar de repressie heeft nu wel bizarre vormen aangenomen.
Er is de facto geen vrijheid van meningsuiting meer.
Ik denk of binnenlandse oppositie.quote:Op donderdag 11 mei 2023 12:56 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ben benieuwd waar er de komende dagen/weken weer onverklaarde brandjes optreden…
Er staat geen prijs op vrijheid natuurlijkquote:Op donderdag 11 mei 2023 13:06 schreef theguyver het volgende:
[..]
Ik vroeg dat laatst in een telegram groepje aan een Rus hoe dat zat.
Dus ik had m 100 beloofd als hij op Rode Plein ging staan met bordje fuck Poetin, ik zou hier dan zelfde doen met fuck Rutte.
En dan beide een live stream starten.
Helaas durfde hij dat niet..
En gaf als slap excuus dat hij met Poetin eens was dus waarom zou hij het doen?
Vrijheid van meningsuiting.
Gewoon om te laten zien dat je wel of niet de vrijheid hebt.
Ik bood m zelfs 500 maar hij bleef nee zeggen.
Die brug zal het grootste doelwit zijn dunkt me. Vraag me af hoe makkelijk die uit te schakelen is wel.quote:Op donderdag 11 mei 2023 12:59 schreef Recce het volgende:
[..]
Ik vermoed dat het feest wordt op de Krim, als ze daarop mogen schieten van het VK. Ik heb overigens geen idee hoe makkelijk Rusland ze kan neerschieten. Als dat tegenvalt, mogen ze de vloot in Sebastopol nu wel gaan verhuizen.
Lijkt me eerder voor het dreigt te vallen, maar hoe dan ook lijkt het antwoord me, nee.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:20 schreef Elan het volgende:
Als De Krim valt zou Vlad dan tactische nukes gaan inzetten? Hij lijkt me er gek genoeg voor
Zie het niet gebeuren, maar mocht Oekrane Bachmoet weten te ontzetten kan dat wel eens de definitieve morale mokerslag worden.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:18 schreef skysherrif het volgende:
[ afbeelding ]
Wagner geeft toe dat Oekraine nu ook in het noorden bij bohdanivka terrein heeft gewonnen. Russen worden op beide flanken langzaam teruggedrongen
Ik geloof niet dat de getrainde troepen voor het offensief bezig zijn met Bakhmut.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:22 schreef skysherrif het volgende:
Volgens Prigozhin is het Oekraiense counteroffensief reeds begonnen in Bakhmut, met hoe hoog de intensiteit van aanvallen op de flanken is van Oekraine.
Ik ben bang dat je met zo'n relatief kleine lading geen enorme structurele schade aan een brug kunt toebrengen. Het wegdek/spoor is uiteraard wel flink te beschadigen en dan ligt de brug er een tijdje uit.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:18 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Die brug zal het grootste doelwit zijn dunkt me. Vraag me af hoe makkelijk die uit te schakelen is wel.
Ah joh dat is niks. Die hyper sonic dingen die van koers kunnen wisselen terwijl ze vliegen zijn 15 tot 20 miljoen per stukquote:Op donderdag 11 mei 2023 13:35 schreef Slayage het volgende:
2 miljoen euro kost 1 storm shadow raket lees ik
Die raketten programmeer je voor de vlucht. Dus het is een kwestie van wat ophangpunten en een knopje en draadje om ze te lanceren installeren.quote:
50% kansquote:Op donderdag 11 mei 2023 13:20 schreef Elan het volgende:
Als De Krim valt zou Vlad dan tactische nukes gaan inzetten? Hij lijkt me er gek genoeg voor
Russische soldaten die op 200km van de front gestationeerd zijn:quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:40 schreef skysherrif het volgende:
Wallace heeft zojuist storm shadows aangekondigd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hadden ze het ook over aantallen? Straks leveren ze er maar tien of zo.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:40 schreef skysherrif het volgende:
Wallace heeft zojuist storm shadows aangekondigd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dat soort info geven ze (uiteraard) niet.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:46 schreef Recce het volgende:
[..]
Hadden ze het ook over aantallen? Straks leveren ze er maar tien of zo.
CNNquote:Russia's Investigative Committee will soon put on the country's wanted list the judges of the International Criminal Court (ICC) who issued an arrest warrant for Russian President Vladimir Putin and another official, the chairman of the Investigative Committee Alexander Bastrykin said Thursday, according to state news agency RIA Novosti.
"The Investigative Committee then very quickly opened a criminal case against the chairman and three judges, who actively influenced the adoption of this decision. They will soon be put on the wanted list," Bastrykin said, speaking at the St. Petersburg International Legal Forum.
CNNquote:Ukrainian President Volodymyr Zelensky said he is not worried about the outcome of the 2024 US presidential election and what it could mean in terms of Washington’s support for Kyiv, because he believes Ukraine will win before then.
“Who knows where we'll be [when the election happens]?” he told European public broadcasters in an interview published on Thursday, according to one of the outlets, the BBC. “I believe we'll win by then.”
quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:45 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Russische soldaten die op 200km van de front gestationeerd zijn:
[ afbeelding ]
Dit lijkt me wel bluf van Zelensky.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:53 schreef 3rr0r het volgende:
[Ukrainian President Volodymyr Zelensky said he is not worried about the outcome of the 2024 US presidential election and what it could mean in terms of Washington's support for Kyiv, because he believes Ukraine will win before then.]
CNN
Wel erg lang in ontkenning gebleven dan. Dat die brug er vroeg of laat aan gaat zat er al zo lang dik in.quote:
Ik geloof er niks van. Oekraine valt alleen maar aan als ze russische slachtoffers kunnen maken. Alles is er volgens mij voornamelijk op gericht om geen oekrainse slachtoffers te maken maar wel zoveel mogelijk russiche slachtoffers te maken.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:22 schreef skysherrif het volgende:
Volgens Prigozhin is het Oekraiense counteroffensief reeds begonnen in Bakhmut, met hoe hoog de intensiteit van aanvallen op de flanken is van Oekraine.
Ik denk dat je de Oekraieners hier wel een klein beetje mee overschat. Het is niet dat ze nooit fouten maken of nooit verliezen hebben geleden met redelijk domme aanvallen van henzelf.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:02 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ik geloof er niks van. Oekraine valt alleen maar aan als ze russische slachtoffers kunnen maken. Alles is er volgens mij voornamelijk gericht om geen oekrainse slachtoffers te maken met we zoveel mogelijk russiche slachtoffers te maken.
Als het te link wordt trekken ze zich gewoon weer terug en sparen ze zichzelf. Lijkt mij een prima tactiek; laat de wapens het werk maar doen ipv Oekraiense mensenlevens.
Ik onderschat ze zeer zeker niet. Ik vind dat vooral een slimme manier van strijden in deze oorlog. Laat ze vooral zo zuinig mogelijk op zichzelf zijn. En rusland staat er heel anders in; die soldaten dienen zich vooral op te offeren, maar die pakken het ook op een hele andere manier aan.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:05 schreef skysherrif het volgende:
Ik denk dat je de Oekraieners hier wel een klein beetje mee overschat. Het is niet dat ze nooit fouten maken of nooit verliezen hebben geleden met redelijk domme aanvallen van henzelf.
Maar verder geen idee uiteraard, het is maar wat Prigo zegt.
Het is ook niet niets om een succesvol offensief te starten op verschillende fronten. Het is niet niets om duizenden en duizenden mensen tegelijk in bepaalde patronen het juiste te laten doen. Er zit weinig anders op dan dit voorlopig. Een offensief kan maar n keer denk ikquote:Op donderdag 11 mei 2023 14:05 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Ik denk dat je de Oekraieners hier wel een klein beetje mee overschat. Het is niet dat ze nooit fouten maken of nooit verliezen hebben geleden met redelijk domme aanvallen van henzelf.
Maar verder geen idee uiteraard, het is maar wat Prigo zegt.
Kan me een uitspraak van Peter Zeihan herinneren dat Ukraine minimaal een 1:7 killratio moet hebben om te winnen want anders wint Rusland het alsnog in de uitputtingsslag.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:02 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ik geloof er niks van. Oekraine valt alleen maar aan als ze russische slachtoffers kunnen maken. Alles is er volgens mij voornamelijk gericht om geen oekrainse slachtoffers te maken met we zoveel mogelijk russiche slachtoffers te maken.
Als het te link wordt trekken ze zich gewoon weer terug en sparen ze zichzelf. Lijkt mij een prima tactiek; laat de wapens het werk maar doen ipv Oekraiense mensenlevens.
Is ook zo, maar ik bedoelde vooral dat er best nog wat Oekraiense generaal, officiers etc op dezelfde Sovjet manier (willen) vechte nals de Russen doen. Wat helaas nog wel meer dan eens voor onnodige verliezen zorgt.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:12 schreef aTypisch het volgende:
[..]
Het is ook niet niets om een succesvol offensief te starten op verschillende fronten. Het is niet niets om duizenden en duizenden mensen tegelijk in bepaalde patronen het juiste te laten doen. Er zit weinig anders op dan dit voorlopig. Een offensief kan maar n keer denk ik
Interessante o.a podcast daarover met een Amerikaanse consultant die bijv ook in Irak en Afghanistan dingen deed voor het leger van de VS of voor NATO
Reden te meer om niet all-in te gaan zoals ze dat met D-day in 1944 deden, maar 'pick your battles'.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:15 schreef slashdotter3 het volgende:
Kan me een uitspraak van Peter Zeihan herinneren dat Ukraine minimaal een 1:7 killratio moet hebben om te winnen want anders wint Rusland het alsnog in de uitputtingsslag.
Hoe werkt dat samenvatten met AI van een video? Heb niet zo'n zin om een anderhalf uur podcast door te worstelen.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:12 schreef aTypisch het volgende:
[..]
Het is ook niet niets om een succesvol offensief te starten op verschillende fronten. Het is niet niets om duizenden en duizenden mensen tegelijk in bepaalde patronen het juiste te laten doen. Er zit weinig anders op dan dit voorlopig. Een offensief kan maar n keer denk ik
Interessante o.a podcast daarover met een Amerikaanse consultant die bijv ook in Irak en Afghanistan dingen deed voor het leger van de VS of voor NATO
samenvatting: it's all so fuckedquote:Op donderdag 11 mei 2023 14:18 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Hoe werkt dat samenvatten met AI van een video? Heb niet zo'n zin om een anderhalf uur podcast door te worstelen.
Dan nuken we Rusland naar hun moederland!quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:20 schreef Elan het volgende:
Als De Krim valt zou Vlad dan tactische nukes gaan inzetten? Hij lijkt me er gek genoeg voor
Op 52:30 zegt ie dat Russia gaat winnen en hoeveel death en destruction er nog moet komen voordat wij dat accepteren.quote:
ja gast anders luister je de hele podcast evenquote:Op donderdag 11 mei 2023 14:29 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Op 52:30 zegt ie dat Russia gaat winnen en dat wij het Westen dat moeten accepteren en dat het enkel de vraag is hoeveel we er nog in gaan investeren.
Dit klinkt als een pro Rusland praatje... hmmm...
Daarom dus een AI samenvatting, anders spring ik gewoon ergens in ipv de hele 90 minuten door te worstelenquote:Op donderdag 11 mei 2023 14:33 schreef aTypisch het volgende:
[..]
ja gast anders luister je de hele podcast even
dat is helemaal niet de insteek van wat hij te vertellen heeft
Ik heb alleen dat stukje gekeken over derussification en dat zit al vol bullshit. Bakhmut had eerst een andere naam. Ja dat klopt dat was Artemivsk maar die naam is in de Sovjet-Unie gegeven aan Bakhmut wat daarvoor ook gewoon Bakhmut was. Maar in 2016 heeft Oekrane een wet aangenomen dat alle oude Sovjet namen worden vervangen door hun oude namen van voor de Sovjet-Unie. Beetje slecht dat je dat als intel officier niet eens weet terwijl die wel roept dat hij veel Oekraense en Russische vrienden heeft ofzo.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:29 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Op 52:30 zegt ie dat Russia gaat winnen en dat wij het Westen dat moeten accepteren en dat het enkel de vraag is hoeveel we er nog in gaan investeren.
Dit klinkt als een pro Rusland praatje... hmmm...
hij zal nog wel meer vertellen dat niet kloptquote:Op donderdag 11 mei 2023 14:35 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Ik heb alleen dat stukje gekeken over derussification en dat zit al vol bullshit. Bakhmut had eerst een andere naam. Ja dat klopt dat was Artemivsk maar die naam is in de Sovjet-Unie gegeven aan Bakhmut wat daarvoor ook gewoon Bakhmut was. Maar in 2016 heeft Oekrane een wet aangenomen dat alle oude Sovjet namen worden vervangen door hun oude namen van voor de Sovjet-Unie. Beetje slecht dat je dat als intel officier niet eens weet terwijl die wel roept dat hij veel Oekraense en Russische vrienden heeft ofzo.
De man is ook nooit intel officer geweest maar "cryptologic linguist" tijdens zijn tijd in the US Army. Daarna is ie analyst (van wat?) geweest als burger en als contractor. Maw een vertaler/tolk op steroiden die zich als expert presenteert.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:35 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Ik heb alleen dat stukje gekeken over derussification en dat zit al vol bullshit. Bakhmut had eerst een andere naam. Ja dat klopt dat was Artemivsk maar die naam is in de Sovjet-Unie gegeven aan Bakhmut wat daarvoor ook gewoon Bakhmut was. Maar in 2016 heeft Oekrane een wet aangenomen dat alle oude Sovjet namen worden vervangen door hun oude namen van voor de Sovjet-Unie. Beetje slecht dat je dat als intel officier niet eens weet terwijl die wel roept dat hij veel Oekraense en Russische vrienden heeft ofzo.
Ik denk dat Vlad dan per ongeluk terwijl hij aan zijn 30 meter lange tafel vastgebonden is uit een raam valt.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:20 schreef Elan het volgende:
Als De Krim valt zou Vlad dan tactische nukes gaan inzetten? Hij lijkt me er gek genoeg voor
Als echte beelddenker moest ik gniffelen bij dit idee.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:49 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik denk dat Vlad dan per ongeluk terwijl hij aan zijn 30 meter lange tafel vastgebonden is uit een raam valt.
Ik vind dat hij wel meer kritische context overslaat. Het vertrekpunt lijkt een beetje: UA doet dingen, en de rest reageert (slechts).quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:35 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Ik heb alleen dat stukje gekeken over derussification en dat zit al vol bullshit. Bakhmut had eerst een andere naam. Ja dat klopt dat was Artemivsk maar die naam is in de Sovjet-Unie gegeven aan Bakhmut wat daarvoor ook gewoon Bakhmut was. Maar in 2016 heeft Oekrane een wet aangenomen dat alle oude Sovjet namen worden vervangen door hun oude namen van voor de Sovjet-Unie. Beetje slecht dat je dat als intel officier niet eens weet terwijl die wel roept dat hij veel Oekraense en Russische vrienden heeft ofzo.
Ik vraag me af waar die op is gebaseerd. Er zijn met name vrouwen en kinderen uit Oekrane weg, qua mannen kan het Russische leger ongeveer 3x meer rekruteren. Nou zijn er natuurlijk ook gebieden waarvan Oekrane de bewoners is kwijtgeraakt, zoals de Donbass.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:15 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Kan me een uitspraak van Peter Zeihan herinneren dat Ukraine minimaal een 1:7 killratio moet hebben om te winnen want anders wint Rusland het alsnog in de uitputtingsslag.
Ik heb alleen dat hoofdstukje geluisterd aangezien je dan eigenlijk al een beeld heb hoe goed iemand in de materie zit. Als je dat al fout hebt vraag ik me af of je de rest wel begrijpt en ook van de veranderingen weet wat er de laatste jaren allemaal heeft plaats gevonden daarzo. Sowieso sinds de inval. Dan ga ik me tijd niet vergooien om naar de rest te luisteren.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:54 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Ik vind dat hij wel meer kritische context overslaat. Het vertrekpunt lijkt een beetje: UA doet dingen, en de rest reageert (slechts).
Een tactical nuke zou dan weer te weinig werkelijk internationale uitstraling hebben dat het werkelijk een game-changer Militair-strategisch is, terwijl het wel de russen zou doen verwojderen van de hen nog welgezinde landen (BRICs).quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:49 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik denk dat Vlad dan per ongeluk terwijl hij aan zijn 30 meter lange tafel vastgebonden is uit een raam valt.
Is helemaal niet moeilijk....als het Westen Oekraine alle wapens geeft die het nodig heeft om dat te bewerkstelligen. Dat is echt de enige relevante vraag.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:29 schreef slashdotter3 het volgende:
Met militaire macht Crimea en Donbas terugveroveren is idd extreem moeilijk, daarom is het beter om de landbrug door te snijden en daarna met tijd aan hun zijde om Crimea een paar jaar uit te hongeren terwijl de Russische economie instort en de treinen door hun kogellagers geraken. Waarom vermijdt hij dat scenario te bespreken?
quote:Het gebrek aan successen aan Russische zijde de voorbije maanden valt te verklaren door het feit dat Rusland, volgens Peskov, geen oorlog aan het voeren was. “Oorlog voeren is iets helemaal anders, het betekent de totale vernieling van infrastructuur, de totale vernieling van steden”, beweert de woordvoerder. “Dat doen we niet.”
Waarom krijgen die Amerikanen er altijd zo'n gigantisch strakke plasser van als ze uitgebreid gaan uitleggen op hoeveel 'tours' ze wel niet geweest zijn en hoe enorm ze allemaal in actie zijn gekomen en alles?quote:
Dit past in het narratief van hoe Russen een oorlog zien. Daarom noemen ze het een speciale operatie. Het is pas een oorlog als alles de tering in gebombardeerd wordt, totale destructie, la Aleppo.quote:
Combat schijnt wat met je doen. Ik kan daar niks over zeggen. Weet niet of iemand met combat ervaring hier is, die iets ervoor kan vertellen. David benoemt het als een "drug" iig.quote:Op donderdag 11 mei 2023 16:29 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Waarom krijgen die Amerikanen er altijd zo'n gigantisch strakke plasser van als ze uitgebreid gaan uitleggen op hoeveel 'tours' ze wel niet geweest zijn en hoe enorm ze allemaal in actie zijn gekomen en alles?
Het lijkt vaak wel hun enige vorm van identiteitsgevoel te zijn. Apart.
Veteranen krijgen daar een gratis refill bij de Mac.quote:Op donderdag 11 mei 2023 16:29 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Waarom krijgen die Amerikanen er altijd zo'n gigantisch strakke plasser van als ze uitgebreid gaan uitleggen op hoeveel 'tours' ze wel niet geweest zijn en hoe enorm ze allemaal in actie zijn gekomen en alles?
Het lijkt vaak wel hun enige vorm van identiteitsgevoel te zijn. Apart.
...heid.quote:
Hij viel mij gisteren ook al op.quote:Op donderdag 11 mei 2023 16:29 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Waarom krijgen die Amerikanen er altijd zo'n gigantisch strakke plasser van als ze uitgebreid gaan uitleggen op hoeveel 'tours' ze wel niet geweest zijn en hoe enorm ze allemaal in actie zijn gekomen en alles?
Het lijkt vaak wel hun enige vorm van identiteitsgevoel te zijn. Apart.
dat is niet verrassend maar een kwestie van tijd geweest. Rusland heeft er veel tijd in gestoken Zuma om te kopen of tenminste kompromat op hem te vinden. Het is met ramaposa niet veel anders gebleken. Tijdens de Staatskaping door de Gupta familie kon je goed zien dat de machthebbers van Zuid Afrika sinds het afscheid van Nelson Mandela er vooral voor zichzelf zaten en precies dezelfde route wandelen als Trump en Bolsonaro: "Lieg, blijf liegen en ga door met liegen en de leugens herhalen, inclusief de bewering dat 'de vijand ' met een heksenjacht bezig is.quote:
Fog of warquote:
Gooooed zoquote:
Liever all-out met conventionele wapens Rusland volledig vernietigen in Oekrane en de Zwarte Zee. Als je zelf je nucleaire arsenaal aanspreekt is het hek van de dam.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan nuken we Rusland naar hun moederland!
Ze hadden hem locaties moeten laten aanwijzen zodat die drone eerst even nog wat granaten kan droppen.quote:Op donderdag 11 mei 2023 18:46 schreef oheng het volgende:
Het viel me eerst niet zo op, maar in de video waarin die soldaat zich overgeeft aan een drone, kun je zien dat zijn eigen troepen op hem schieten.
En je kunt ook duidelijk zien dat bij Bakhmut, Oekraine nu de 2 hoofdwegen in de flanken vrij probeert te maken. Hetzij voor een evacuatie, hetzij voor een betere bevoorrading. Er is namelijk een kleine kans dat Bakhmut behouden kan worden, nu de russsiche situatie aan het verslechteren is.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het Veterans account meldt dat Wagner de schuldige is. Ok....
VertalingSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Deze historische onbenul vergelijkt de russen met Carthago lol. Terwijl hun mythes zeggen dat ze van het Oost Romeinse Rijk afstammen (die op hun beurt de erfgenamen zijn van het West Romeinse Rijk (Rome).
Is dit uit een film of serie?quote:
We dachten ook dat HIMARS echt een game changer zouden zijn, maar dat zijn ze ook niet echt omdat ze vatbaar zijn voor jamming. Heel mooi die Storm Shadows, maar we moeten nog zien of ze heel effectief gaan zijn. Hoe veel gaat het VK sturen?quote:Op donderdag 11 mei 2023 16:58 schreef Recce het volgende:
[ twitter ]
Dit is een goede thread waarin wordt uitgelegd dat de Storm Shadow waarschijnlijk wel neergehaald kan worden door de Russische luchtafweer, maar als-ie de brug weet te bereiken, het ding in staat is grote schade toe te brengen door het type warhead.
De HIMARS geen gamechanger??? Pfff.... Zonder HIMARS was de herovering van Kherson niet gelukt, was de logistiek van Rusland een stuk soepeler verlopen, waren er meer munitie opslagplaatsen intact, waren de Russische militairen niet zo bang.quote:Op donderdag 11 mei 2023 19:13 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
We dachten ook dat HIMARS echt een game changer zouden zijn, maar dat zijn ze ook niet echt omdat ze vatbaar zijn voor jamming. Heel mooi die Storm Shadows, maar we moeten nog zien of ze heel effectief gaan zijn. Hoe veel gaat het VK sturen?
Dat waren ze dan ookquote:Op donderdag 11 mei 2023 19:13 schreef Discombobulate het volgende:
We dachten ook dat HIMARS echt een game changer zouden zijn
Zo'n conflict is dynamisch h. Wat eerst wl het geval kan zijn hoeft dat nu niet meer te zijn. En bovendien, als het allemaal zo fantastisch zou zijn dan was Rusland allang Oekrane uitgetrapt. We zitten al op fucking dag 442 van de oorlog.quote:Op donderdag 11 mei 2023 19:16 schreef Multatilu het volgende:
[..]
De HIMARS geen gamechanger??? Pfff.... Zonder HIMARS was de herovering van Kherson niet gelukt, was de logistiek van Rusland een stuk soepeler verlopen, waren er meer munitie opslagplaatsen intact, waren de Russische militairen niet zo bang.
Damn, die HIMARS hebben de Oekraners een enorme boost gegeven juist.
StormShadow heeft 3 manieren van navigeren: gps, 2e was iets intern en 3e een camera die het landschap 'ziet' en vergelijkt met interne kaarten om te weten waar ie is. Moet dus een stuk beter zijn dan Himars. Mag ook wel voor die 2 miljoen terwijl een Himars 100k kostquote:Op donderdag 11 mei 2023 19:13 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
We dachten ook dat HIMARS echt een game changer zouden zijn, maar dat zijn ze ook niet echt omdat ze vatbaar zijn voor jamming. Heel mooi die Storm Shadows, maar we moeten nog zien of ze heel effectief gaan zijn.
Dit snap ik niet echt. Rusland is een groot land en heeft meer mensen, maar in Oekraine is een algehele mobilisatie afgekondigd. Ze zouden Rusland toch op zijn minst 1 op 1 moeten kunnen matchen.quote:
Scheelt weer twee voor de Oekrainersquote:Op donderdag 11 mei 2023 19:25 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)ier_murders_his_own/
Basically the cameraman berates Solomon for killing two of his comrades an hour ago. Tells him that one of them had 3 children. Asks him, who else he could have killed like this, maybe the cameraman himself, because he has a family and children too?
Solomon just tries to justify himself. Says, they were the first to attack him with a knife a day before. Ask, what else would you do if someone approaches you with a knife?
=======================
My best guess is the guy filming is pissed off because the asian soldier has murdered two of his own men, who trusted him. He claims one came at him with a knife, but that exit wound through the front of the head seems to indicate that the asian dude executed him from behind, thus the bits about "they trusted you"
If the guy did murder two of his own, the guy filming is showing some serious restraint. The bad subs make me think he really wants to just kill him and I don't really blame him if my horrible retranslation is correct.
To the people saying why doesn't he apprehend him - it sounds like he's radioing it in and trying to do it the way they're supposed to do it. Again more restraint from the filming guy.
Zo hee die knakker op de grond, daar helpen paracetamols niet meer bijquote:Op donderdag 11 mei 2023 19:25 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)ier_murders_his_own/
Basically the cameraman berates Solomon for killing two of his comrades an hour ago. Tells him that one of them had 3 children. Asks him, who else he could have killed like this, maybe the cameraman himself, because he has a family and children too?
Solomon just tries to justify himself. Says, they were the first to attack him with a knife a day before. Ask, what else would you do if someone approaches you with a knife?
=======================
My best guess is the guy filming is pissed off because the asian soldier has murdered two of his own men, who trusted him. He claims one came at him with a knife, but that exit wound through the front of the head seems to indicate that the asian dude executed him from behind, thus the bits about "they trusted you"
If the guy did murder two of his own, the guy filming is showing some serious restraint. The bad subs make me think he really wants to just kill him and I don't really blame him if my horrible retranslation is correct.
To the people saying why doesn't he apprehend him - it sounds like he's radioing it in and trying to do it the way they're supposed to do it. Again more restraint from the filming guy.
Dit lijkt me een realistischer scenario inderdaad.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:58 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik vraag me af waar die op is gebaseerd. Er zijn met name vrouwen en kinderen uit Oekrane weg, qua mannen kan het Russische leger ongeveer 3x meer rekruteren. Nou zijn er natuurlijk ook gebieden waarvan Oekrane de bewoners is kwijtgeraakt, zoals de Donbass.
Maar ik denk eerder dat bij een bepaald aantal slachtoffers (een drempel) Rusland gaat instorten intern, ongeacht de kill ratio van Oekrane. En dat aantal is vermoed ik sneller bereikt dan het moment dat Oekrane de lokale bejaardensoos moet gaan bewapenen.
Maar hoe veel krijgen ze dan of is het gewoon even voor de show?quote:Op donderdag 11 mei 2023 19:24 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
StormShadow heeft 3 manieren van navigeren: gps, 2e was iets intern en 3e een camera die het landschap 'ziet' en vergelijkt met interne kaarten om te weten waar ie is. Moet dus een stuk beter zijn dan Himars. Mag ook wel voor die 2 miljoen terwijl een Himars 100k kost
Daar zijn ze al langer bezig dus dit komt niet echt uit de lucht vallen inderdaad. Ook in Avdiivka, net als in Bagmoet is de bevoorradingssituatie voor de Oekraners al lang lastig.quote:
Kan ook zijn dat ze nu gewoon iedereen wijs maken dat ze het niet gaan doen. En over twee weken keihard gaan knallen.quote:
2 en een halvequote:Op donderdag 11 mei 2023 19:49 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Maar hoe veel krijgen ze dan of is het gewoon even voor de show?
Volgens de Britten genoeg en 'satisfied the needs' waar Oekraine om vroeg.quote:Op donderdag 11 mei 2023 19:49 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Maar hoe veel krijgen ze dan of is het gewoon even voor de show?
Benieuwd wat dit is. En wat voor tanks dat zijn.quote:Op donderdag 11 mei 2023 20:37 schreef Slayage het volgende:
Prigozhin had hiervoor al gewaarschuwd. Hopelijk is het waar [ twitter ]
Maar de vraag is dan natuurlijk ook of dit 'het' is of dat dit een afleidingsmanoeuvre is. Ik blijf nog steeds van mening dat het strategisch veel verstandiger is om richting zee van Azov te gaan namelijk. Al snapt RU dat ook natuurlijk en kan dat juist een reden zijn om het elders te doen.quote:Op donderdag 11 mei 2023 20:41 schreef Slayage het volgende:
Toen ik vanochtend las dat zelenski zei, "we moeten nog ff wachten het offensief" dacht ik, "zou toch mooi zijn als dat code zou zijn voor het startschot voor het offensief" nu wachten op bevestiging.
[ twitter ]
Hoe kom je daarbij? Enige wat we weten is dat hij in Moskou onwel is geworden.quote:Op donderdag 11 mei 2023 20:46 schreef AnneX het volgende:
Ligt Lukashenko op de hartbewaking? begrijp ik…
quote:Op donderdag 11 mei 2023 20:39 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Benieuwd wat dit is. En wat voor tanks dat zijn.
quote:
Ah ! Die 85(ofzo) boten van de VS.quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:07 schreef theguyver het volgende:
🇷🇺🇺🇦⚡️From the Kherson region, information is being received about the concentration of small boats on the right bank of the Dnieper, it seems that a landing operation of the Armed Forces of Ukraine is being prepared, writes RT.
According to preliminary data, the accumulation of landing boats is observed in Berislav.
Een telegram bericht.
Als Bakhmut echt zo slecht ervoor ligt kan daar al snel iets op HET offensief lijken natuurlijk.quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:12 schreef Slayage het volgende:
Het zijn vooral Russen waar we iets over horen. Voorlopig met een korrel zout dus. [ twitter ]
Hoeveel? Dat merk je later wel. Of beter gezegd, dat merken de Russen wel. Want reken maar dat er wat hoge officieren worden opgeblazen. Mat bunker en al.quote:Op donderdag 11 mei 2023 19:49 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Maar hoe veel krijgen ze dan of is het gewoon even voor de show?
Nee neee, korrel zout is als Oekrane het zegt. Nu zal het er tussenin zitten. Ik denk een thunder run richting Kursk.quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:12 schreef Slayage het volgende:
Het zijn vooral Russen waar we iets over horen. Voorlopig met een korrel zout dus. [ twitter ]
Ruis. Precies het goede woord.quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:09 schreef Straatcommando. het volgende:
De ruis begint heel snel heel hard toe te nemen. Het staat zeker op til.
Even serieus aubquote:Op donderdag 11 mei 2023 21:17 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nee neee, korrel zout is als Oekrane het zegt. Nu zal het er tussenin zitten. Ik denk een thunder run richting Kursk.
Als je op Oryx kijkt wat er totaal is gezonden is het echt bizar hoeveel van NL komt.quote:
Gelegenheidsargument. Want dat verklaart niet waarom bijvoorbeeld Nederland niet voor eigen rekening mag leveren.quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:41 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)hold_off_f16_supply/
https://www.ukrinform.net(...)-f16-to-ukraine.html
Pentagon explains decision to hold off F-16 supply to Ukraine
Providing Ukraine with the required number of F-16 aircraft requires more financial resources than the U.S. government has currently allocated. This would complicate the supply of air defense capabilities and artillery shells for the needs of the nation's Defense Forces.
This was stated by Joint Staff Spokesperson Colonel Dave Butler in an interview with RBC-Ukraine, Ukrinform reports.
"I can talk a little bit about this as an American, not on behalf of the international community. We have allocated a certain amount of resources for Ukraine, and F-16s are very expensive. The Russians have more than 500 fighters. And being able to provide the Ukrainians with the same or at least a competitive number of F-16s would require more resources than our government has allowed us to have at this time," Butler said, according to the report published in Ukrainian.
He added that if the U.S. started supplying Ukraine with F-16s, it would be so costly that providing other necessary weapons would not be possible.
"...Had we started supplying Ukraine with F-16s, it would've been so expensive that we would not be able to provide what Ukraine needs now: Air defenses, Patriots, artillery shells, Abrams on the way, etc. Instead, we would have spent all our resources on the F-16, which is very technically complex, expensive to maintain, and expensive to operate. In fact, it's a balancing act between the two. In this case, probably, not everything can be done (at the same time - ed.)," Pentagon spokesman said.
As Ukrinform reported, on March 30, Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine Valerii Zaluzhnyi said that Ukraine needs F-16 fighter jets.
During a U.S. Senate Committee on Armed Services hearing, Pentagon chief Lloyd Austin said that the Ukrainian Armed Forces could receive 4-gen F-16s in the future.
quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:20 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Volgens Prigozin gaan ze oprukken naar Belgorod
quote:Britain moves first to supply Ukraine with long-range cruise missiles
quote:LONDON, May 11 (Reuters) - Britain on Thursday became the first country to start supplying Ukraine with long-range cruise missiles, which will allow Ukrainian forces to hit Russian troops and supply dumps deep behind the front lines.
Ukraine has been asking for months for long-range missiles, but support provided by Britain and other allies such as the United States has previously been limited to shorter range weapons.
Highlighting what he called the deliberate targeting of civilians, Britain's Defence Minister Ben Wallace told parliament: "Russia must recognise that its actions alone have led to such systems being provided."
Nouja, het gaat duidelijk om niet alleen het leveren van een paar ouwe afgeschreven straaljagers. Maar komt er "iets" meer bij kijken. Vooral qua euro's.quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:45 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Gelegenheidsargument. Want dat verklaart niet waarom bijvoorbeeld Nederland niet voor eigen rekening mag leveren.
Tenzij de vs een hoop ondersteuning moet leveren waar wij niet toe in staat zijn.quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:45 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Gelegenheidsargument. Want dat verklaart niet waarom bijvoorbeeld Nederland niet voor eigen rekening mag leveren.
Kan me moeilijk voorstellen van niet.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:17 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Dus wel genoeg kracht, mochten ze die brug bereiken?
Je wil die verrekte Russen hier niet hebben, anders zou je ze een tour moeten geven door Europa.quote:
quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:41 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)hold_off_f16_supply/
https://www.ukrinform.net(...)-f16-to-ukraine.html
Pentagon explains decision to hold off F-16 supply to Ukraine
Providing Ukraine with the required number of F-16 aircraft requires more financial resources than the U.S. government has currently allocated. This would complicate the supply of air defense capabilities and artillery shells for the needs of the nation's Defense Forces.
This was stated by Joint Staff Spokesperson Colonel Dave Butler in an interview with RBC-Ukraine, Ukrinform reports.
"I can talk a little bit about this as an American, not on behalf of the international community. We have allocated a certain amount of resources for Ukraine, and F-16s are very expensive. The Russians have more than 500 fighters. And being able to provide the Ukrainians with the same or at least a competitive number of F-16s would require more resources than our government has allowed us to have at this time," Butler said, according to the report published in Ukrainian.
He added that if the U.S. started supplying Ukraine with F-16s, it would be so costly that providing other necessary weapons would not be possible.
"...Had we started supplying Ukraine with F-16s, it would've been so expensive that we would not be able to provide what Ukraine needs now: Air defenses, Patriots, artillery shells, Abrams on the way, etc. Instead, we would have spent all our resources on the F-16, which is very technically complex, expensive to maintain, and expensive to operate. In fact, it's a balancing act between the two. In this case, probably, not everything can be done (at the same time - ed.)," Pentagon spokesman said.
As Ukrinform reported, on March 30, Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine Valerii Zaluzhnyi said that Ukraine needs F-16 fighter jets.
During a U.S. Senate Committee on Armed Services hearing, Pentagon chief Lloyd Austin said that the Ukrainian Armed Forces could receive 4-gen F-16s in the future.
Gelul. De reden daarvoor is dat de VS geen afschrijving kent op militair materieel. Een F-16 die in Nederland afgeschreven zou zijn staat daar nog voor het aankoopbedrag in de boeken.quote:Op donderdag 11 mei 2023 21:56 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Nouja, het gaat duidelijk om niet alleen het leveren van een paar ouwe afgeschreven straaljagers. Maar komt er "iets" meer bij kijken. Vooral qua euro's.
Zeker weten.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:29 schreef Ulx het volgende:
[..]
[..]
Gelul. De reden daarvoor is dat de VS geen afschrijving kent op militair materieel. Een F-16 die in Nederland afgeschreven zou zijn staat daar nog voor het aankoopbedrag in de boeken.
Volgens mij zijn ze gewoon bang dat Rusland helemaal in elkaar dondert als UA wint. En dat uit het machtsvaccum een of andere mafia-vor of oligarchenkliek Putin vervangt en het nog 1000x erger maaktquote:Op donderdag 11 mei 2023 22:34 schreef ExTec het volgende:
[..]
Zeker weten.
Hoe moet ik dat zien, we kunnen ze niet geven, want anders moeten we onze voorraden in de f*cking woestijn aanzuiveren en daar hebben we het budget niet voor?
[ afbeelding ]
Het meest interessante aan deze video is het gebrek aan explosies en geweervuur op de achtergrond.quote:
Ja, dat lijkt me een officile bevestiging van de start van het offensief.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:41 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Nou. Dan zal het wel kloppen he?
Nee, het is gewoon boekhoudkundig gelul.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:40 schreef Sabata het volgende:
[..]
Volgens mij zijn ze gewoon bang dat Rusland helemaal in elkaar dondert als UA wint. En dat uit het machtsvaccum een of andere mafia-vor of oligarchenkliek Putin vervangt en het nog 1000x erger maakt
Zou wat zijn als het hele Russische leger ging lopen vanwege hun eigen geruchten.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:33 schreef Recce het volgende:
Ze zijn redelijk van het padje af aan het raken op Telegram:
[ twitter ]
Oekrane werkt graag mee aan dat soort paniek:
[ twitter ]
Dolle dins… donderdag, opdat ze eventuele kansen maar pakken.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:34 schreef Ulx het volgende:
Verwarring is slecht voor verdedigers. Dus prima. Laat de Russen elkaar maar flink tegenspreken.
Het hele leger is teveel gevraagd, maar zelfs een paar procent zou tot een enorme chaos leiden.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:51 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Zou wat zijn als het hele Russische leger ging lopen vanwege hun eigen geruchten.
Was een opgepimpte Iskander, geen Khinzal voor de 1000e keer.quote:
Nee, de Kinzhal is een opgepimpte Iskander.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Was een opgepimpte Iskander, geen Khinzal voor de 1000e keer.
Correct.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:00 schreef Recce het volgende:
Nee, de Kinzhal is een opgepimpte Iskander.
Een Khinzal is een opgepimpte iskander. Voor de tweede keer.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Was een opgepimpte Iskander, geen Khinzal voor de 1000e keer.
Hadden we deze conversatie gister niet ook al?quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:00 schreef Recce het volgende:
[..]
Nee, de Kinzhal is een opgepimpte Iskander.
Dat denken ze zelf nu in ieder geval.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:09 schreef Starhopper het volgende:
Wat is er gaande? Worden de Russen in de pan gehakt?![]()
![]()
![]()
Ongetwijfeld.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Hadden we deze conversatie gister niet ook al?
quote:BERN (ANP/DPA) - Het Zwitsers parlement wil de regels voor het doorgeven van Zwitserse wapens versoepelen. Zwitserland geeft andere landen tot nog toe geen toestemming voor leveringen van wapens die in Zwitserland zijn geproduceerd vanwege de beroemde Zwitserse neutraliteit. Daar moet nu een einde aan komen, zodat ook wapens aan Oekrane kunnen worden doorgegeven.
Het parlement gaat overstag na veel kritiek uit het buitenland. Duitsland wil bijvoorbeeld al lang munitie naar Oekrane sturen voor Gepard-luchtafweer, maar dat mag niet omdat Berlijn de munitie van Bern gekocht heeft. Ook andere landen vragen Zwitserland vaak tevergeefs om een uitzondering op de regels voor wapenleveringen aan Kyiv. De huidige regels staan niet toe dat in Zwitserland gefabriceerde wapens worden doorgegeven aan landen die in oorlog zijn of in een gewapend conflict.
Zwitserland mag dan neutraal zijn, het heeft wel de Russische invasie in Oekrane veroordeeld en doet mee aan veel sanctiepakketten. De wetswijziging zou de wapenleveringen onder bepaalde voorwaarden wel mogelijk moeten maken. Als de VN-veiligheidsraad of driekwart van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties een aanval heeft veroordeeld, zou dat een rechtvaardiging kunnen zijn voor wapenleveringen. Over de precieze invulling wordt nog onderhandeld en volgens parlementarirs zou het nog wel een jaar kunnen duren voordat de regels echt zijn versoepeld.
Ook de Zwitserse wapenindustrie had opgeroepen tot een versoepeling van de regels omdat die veel geld dreigt mis te lopen. Sinds de inname van de Krim in 2014 mogen er al geen Zwitserse wapens meer richting Oekrane en Rusland, omdat die verwikkeld zijn in een internationaal conflict.
Nee, er is vooral paniek. Maar wat we nu zien zijn acties door de Oekrainsche eenheden die al maanden aan het front zijn.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:09 schreef Starhopper het volgende:
Wat is er gaande? Worden de Russen in de pan gehakt?![]()
![]()
![]()
Als de paniek nu al zo groot is, wat gaat er dan gebeuren als het echte offensief gaat beginnen?quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:17 schreef oheng het volgende:
[..]
Nee, er is vooral paniek. Maar wat we nu zien zijn acties door de Oekrainsche eenheden die al maanden aan het front zijn.
Daarom zien we wl YPR-765's, maar gn Bradley's, Marders, AMX-10 en Leopards.
Oekraine is wel bezig om te laten zien hoe je wl een stad inneemt. Dus niet dwars door een stad heenploegen met human waves, maar netjes er omheen, zoals we geleerd hebben in de 1e Wereld Oorlog, meer dan een eeuw geleden.
wat denk je zelf?quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:13 schreef Nebelwerfer het volgende:
[ twitter ]
Geen idee hoe betrouwbaar deze bron is. Maar het is een bron, met een tekst aangaande het offensief.
Ze doen het klinken alsof ze vluchten voor het westerse spul ingezet wordt.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:17 schreef oheng het volgende:
[..]
Nee, er is vooral paniek. Maar wat we nu zien zijn acties door de Oekrainsche eenheden die al maanden aan het front zijn.
Daarom zien we wl YPR-765's, maar gn Bradley's, Marders, AMX-10 en Leopards.
Oekraine is wel bezig om te laten zien hoe je wl een stad inneemt. Dus niet dwars door een stad heenploegen met human waves, maar netjes er omheen, zoals we geleerd hebben in de 1e Wereld Oorlog, meer dan een eeuw geleden.
quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:22 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Als de paniek nu al zo groot is, wat gaat er dan gebeuren als het echte offensief gaat beginnen?![]()
Als ze nu even het westerse spul richting het front rijden, dan kunnen ze misschien zonder strijd de boel bevrijdenquote:Op donderdag 11 mei 2023 23:24 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ze doen het klinken alsof ze vluchten voor het westerse spul ingezet wordt.
Heeft Oekrane wel mooi spul voor de parade nadien.
Ik ben er niet zo van, maar als ze echt Bakhmut weten te omsingelen, is het in veel dingen 1 op 1 Stalingrad.
Als het echt b egint is het iig niet zij die het groots brengt op twitter met 'HET BEGINT'quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:26 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Dat het plaatsten van de bron gewaardeerd wordt?
Moreel is wel aardig shit nu. Zootje gevangenen, mobiks, alcoholisten, randfiguren die alleen voor het geld in het leger zitten. En dan de vele excessen, zoals verkrachtingen, je eigen troepen die al dan niet per ongeluk op je schieten, ethische spanningen, contractbreuk en oplichting door de legerleiding, geen officieren, allerlei mini legertjes die niet met elkaar communiceren.... En de loopgraven die de Oekrainers vandaag ook veroverd hebben... Het lijkt gvd wel een vuilstort.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:22 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Als de paniek nu al zo groot is, wat gaat er dan gebeuren als het echte offensief gaat beginnen?![]()
Alleen wilde geruchtenquote:Op donderdag 11 mei 2023 23:09 schreef Starhopper het volgende:
Wat is er gaande? Worden de Russen in de pan gehakt?![]()
![]()
![]()
Uiteraard. Net als in Operation Desert Storm. Oekraine start hopelijk snachts.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:35 schreef ExTec het volgende:
Maar ze zouden wel gek zijn om overdag te beginnen. Je hebt goeie thermals en night vision gehad van het westen, of niet.
Klinkt als russkiy mir.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:28 schreef oheng het volgende:
[..]
Moreel is wel aardig shit nu. Zootje gevangenen, mobiks, alcoholisten, randfiguren die alleen voor het geld in het leger zitten. En dan de vele excessen, zoals verkrachtingen, je eigen troepen die al dan niet per ongeluk op je schieten, ethische spanningen, contractbreuk en oplichting door de legerleiding, geen officieren, allerlei mini legertjes die niet met elkaar communiceren.... En de loopgraven die de Oekrainers vandaag ook veroverd hebben... Het lijkt gvd wel een vuilstort.
Perfect materiaal om met een AK47 in een loopgraaf een kudde Leopard 2's tegen te houden.
Ik snap er niks meer vanquote:Op donderdag 11 mei 2023 23:28 schreef oheng het volgende:
[..]
Moreel is wel aardig shit nu. Zootje gevangenen, mobiks, alcoholisten, randfiguren die alleen voor het geld in het leger zitten. En dan de vele excessen, zoals verkrachtingen, je eigen troepen die al dan niet per ongeluk op je schieten, ethische spanningen, contractbreuk en oplichting door de legerleiding, geen officieren, allerlei mini legertjes die niet met elkaar communiceren.... En de loopgraven die de Oekrainers vandaag ook veroverd hebben... Het lijkt gvd wel een vuilstort.
Perfect materiaal om met een AK47 in een loopgraaf een kudde Leopard 2's tegen te houden.
De vuile nazi's. Met hun terugschieten.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:40 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik snap er niks meer vanZijn ze nu in paniek omdat het Oekraiense leger *clutches pearls* weer eens terug schiet?
Net zoals toen bij Kharkiv en Kherson?quote:
Beetje lopen escaleren, hoe durven zequote:Op donderdag 11 mei 2023 23:41 schreef heywoodu het volgende:
[..]
De vuile nazi's. Met hun terugschieten.
Het kherson front is de minst voor de hand liggende plek voor het offensief.quote:
quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:41 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Nouja hij benoemt dingen, jammer van dat “NAVO”, maar hij moet natuurlijk iets zeggen..
Denk niet dat ze via Kherson echt het offensief gaan doen, maar wel wel zeker dat er tijdens het offensief heel veel bootje smet SOF gaan oversteken. EN er zijn er al veel overgestoken. Die lekker gaan saboteren tussen de aanvoerroutes.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:42 schreef ExTec het volgende:
[..]
Het kherson front is de minst voor de hand liggende plek voor het offensief.
Dat zhaporizia oppervlakkig de slimste keuze is, snapt zelf m'n kennis z'n achterneef z'n schoonmakers kleinkinds' buurman.
Dan is dat de keuze die rus niet ziet aankomen.
En nog vaker verspreid hij ordinair fake news en bijna altijd als doel om te polariseren. Helaas niet voor iedereen een probleemquote:Op donderdag 11 mei 2023 23:41 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Nouja hij benoemt dingen, jammer van dat “NAVO”, maar hij moet natuurlijk iets zeggen..
Altijd maar escaleren dat Oekranse NAVO-leger.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:41 schreef heywoodu het volgende:
[..]
De vuile nazi's. Met hun terugschieten.
We kennen hem hier toch?quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:46 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
En nog vaker verspreid hij ordinair fake news en bijna altijd als doel om te polariseren. Helaas niet voor iedereen een probleem
Ik niet echtquote:
Ik volg hem niet, hij wordt me vaak indirect aangedaan. Wel een goeie wake-up call over het niveau van sommige stemgerechtigden..quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:56 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik niet echt
Ik volg liever officiele kanalen MoD of intelligence diensten dan van een of ander opiniepeilertje.
Gewoon negeren dusquote:Op donderdag 11 mei 2023 23:58 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ik volg hem niet, hij wordt me vaak indirect aangedaan. Wel een goeie wake-up call over het niveau van sommige stemgerechtigden..
Met het verschil dat we nu dingen hebben die men toen niet had.quote:Op donderdag 11 mei 2023 23:24 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ze doen het klinken alsof ze vluchten voor het westerse spul ingezet wordt.
Heeft Oekrane wel mooi spul voor de parade nadien.
Ik ben er niet zo van, maar als ze echt Bakhmut weten te omsingelen, is het in veel dingen 1 op 1 Stalingrad.
Qua Stalingrad?quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:04 schreef Hathor het volgende:
[..]
Met het verschil dat we nu dingen hebben die men toen niet had.
Het gaat er meer om dat je dwars door stedelijk gebied optrekt, zware verliezen lijdt, continue versterkingen in de stad pompt, en je flanken leegtrekt. Vervolgens storten je flanken in, omdat die inmiddels bemand zijn door 3e rangs troepen (72e Brigade in dit geval)quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:04 schreef Hathor het volgende:
[..]
Met het verschil dat we nu dingen hebben die men toen niet had.
Een les die de Russen zo’n 80 jaar herdacht en gevierd hebben..quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:11 schreef oheng het volgende:
[..]
Het gaat er meer om dat je dwars door stedelijk gebied optrekt, zware verliezen lijdt, continue versterkingen in de stad pompt, en je flanken leegtrekt. Vervolgens storten je flanken in, omdat die inmiddels bemand zijn door 3e rangs troepen (72e Brigade in dit geval)
En dat allemaal vanwege een relatief onbelangrijk strategisch doel.
Dt is de les van Stalingrad.
Had Wallace in het lagerhuis al niet laten doorschemeren dat er al een oplossing is?quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:07 schreef Ulx het volgende:
Ik zie veel berichten over Mirage 2000C voor Oekrane. Frankrijk heeft het niet uitgesloten en ze zijn in staat de Storm Shadow te lanceren.
Het had voor de Duitsers wel nut om aan de Wolga te zitten. Dan kwam er niets meer vanaf het zuiden en de Kaspische Zee bij Moskou terecht.quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:09 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Qua Stalingrad?
Nou de paralellen die ik zo tel zijn:
Het was niet meteen het hoofddoel van de Duitsers.
De Duitsers hadden het grootste gedeelte van de stad in handen.
Het werd een prestige project.
Stapels manschappen zijn erop afgestuurd.
Uiteindelijk omsingelden de Russen de stad waarna de Duitsers zich overgaven.
Ja.quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:13 schreef ExTec het volgende:
[..]
Had Wallace in het lagerhuis al niet laten doorschemeren dat er al een oplossing is?
Ze herdenken alleen de positieve dingen. Alle negatieve dingen verzwijgen/ontkennen ze.quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:13 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Een les die de Russen zo’n 80 jaar herdacht en gevierd hebben..
Ik heb die hele belegering van Bakhmut dan ook nooit begrepen. Soort prestige projectje. Alsof je als bouwvakker aan het sparen bent voor een Bentley. Is leuk, maar wat moet je ermee?quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:11 schreef oheng het volgende:
[..]
Het gaat er meer om dat je dwars door stedelijk gebied optrekt, zware verliezen lijdt, continue versterkingen in de stad pompt, en je flanken leegtrekt. Vervolgens storten je flanken in, omdat die inmiddels bemand zijn door 3e rangs troepen (72e Brigade in dit geval)
En dat allemaal vanwege een relatief onbelangrijk strategisch doel.
Dt is de les van Stalingrad.
Ik las Bradley en vond in eerste instantie de “wat moet je ermee vraag nogal dom”quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:26 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik heb die hele belegering van Bakhmut dan ook nooit begrepen. Soort prestige projectje. Alsof je als bouwvakker aan het sparen bent voor een Bentley. Is leuk, maar wat moet je ermee?
Hoe serieus zou Frankrijk nu zijn? Staan ze van de Europese landen niet ergens helemaal onderaan in lijstje met 'donaties'?!quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:07 schreef Ulx het volgende:
Ik zie veel berichten over Mirage 2000C voor Oekrane. Frankrijk heeft het niet uitgesloten en ze zijn in staat de Storm Shadow te lanceren.
Die gast was ooit best wel grappig, maar sinds een tijdje is het alleen nog maar onversneden copium.quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:26 schreef Nebelwerfer het volgende:
[ twitter ]
Nog zo’n troll. Wat hij zegt is wel waar de Russen hebben lopen kloten bij de eerdere grote Oekraense offensieven.
Russen in een soort paniek toestand waarbij ze te dicht bij de Luchtverdediging kwamen.
Frankrijk maakt niet vaak openbaar wat ze leveren.quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:31 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Hoe serieus zou Frankrijk nu zijn? Staan ze van de Europese landen niet ergens helemaal onderaan in lijstje met 'donaties'?!
quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:28 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ik las Bradley en vond in eerste instantie de “wat moet je ermee vraag nogal dom”
Correct. Iedere keer als er stront aan de knikker is, gooien de russen hun luchtmacht in de strijd. Vervolgens worden er een paar vliegtuigen/heli's neergehaald, en dan blijven ze weer op afstand.quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:26 schreef Nebelwerfer het volgende:
[ twitter ]
Nog zo’n troll. Wat hij zegt is wel waar de Russen hebben lopen kloten bij de eerdere grote Oekraense offensieven.
Russen in een soort paniek toestand waarbij ze te dicht bij de Luchtverdediging kwamen.
Ik vind de prestaties van de Russische luchtmacht echt zwaar ondermaats. En ik zie ook totaal geen samenwerking tussen legeronderdelen. Hoe kan dat?quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:38 schreef oheng het volgende:
[..]
Correct. Iedere keer als er stront aan de knikker is, gooien de russen hun luchtmacht in de strijd. Vervolgens worden er een paar vliegtuigen/heli's neergehaald, en dan blijven ze weer op afstand.
En natuurlijk kan dit offensief puur bedoeld zijn om Bakhmut veilig te evacueren, maar die flanken... Een halfgare brigade uit Vuhledar op de flanken....
Gewoon nooit een samenwerking opgebouwd. Wel enorm hebben willen groeien.quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:41 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik vind de prestaties van de Russische luchtmacht echt zwaar ondermaats. En ik zie ook totaal geen samenwerking tussen legeronderdelen. Hoe kan dat?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:46 schreef skysherrif het volgende:
offtopic. Bovendien een herhaling van zetten die je om de 2-3 jaar kunt zien. Als je deze mist is er over een paar jaar een nieuwe rondeSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.For every fact, there is an equal and opposite opinion.
Twitch.tv/bensel15
Yeah, maar vannacht vast niet.quote:
Vind het kleuterschool niveau. Rusland moet eigenlijk nog blij zijn dat ze zo ver zijn gekomen als ze nu zijn. Wat een clownshow.quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:46 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Gewoon nooit een samenwerking opgebouwd. Wel enorm hebben willen groeien.
Dit heeft te maken met de Soviet doctrine waar zowel de Russische als Oekranse strijdmacht sterk op gestoeld zijn.quote:Op vrijdag 12 mei 2023 00:41 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik vind de prestaties van de Russische luchtmacht echt zwaar ondermaats. En ik zie ook totaal geen samenwerking tussen legeronderdelen. Hoe kan dat?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |