Het lijkt me niet handig als de gemeente zo’n installatie ontwerptquote:Op zaterdag 6 mei 2023 07:48 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Plus wie denk je dat de vergunning aanvraag toetst. Ambtenarij.
Maar ik zei niet dat de gemeente het moet ontwerpen, ik zei dat ze het bedrijf misschien moesten starten en dit daarna met huurkoop aan een bewonersbestuur moeten geven. De hele organisatie mag prima professioneel ingehuurd worden.
Maar bedenk mij nu ook, zal wel weer staatssteun zijn.
Wederom, waar zeg ik ontwerpt? Met de gemeentelijke energiebedrijven ging het ook prima.quote:Op zondag 7 mei 2023 05:30 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Het lijkt me niet handig als de gemeente zo’n installatie ontwerpt
Nergens? Dat probeer ik te beamen?quote:Op zondag 7 mei 2023 08:08 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Wederom, waar zeg ik ontwerpt? Met de gemeentelijke energiebedrijven ging het ook prima.
Nou, daar "werkte" mijn vader. Althans, stond op de loonlijst. Als er thuis iets stuk was, stuurde ie z'n collega naar ons huis met spullen en gereedschap van het bedrijf, om het onder werktijd te repareren.quote:Op zondag 7 mei 2023 08:08 schreef investeerdertje het volgende:
Met de gemeentelijke energiebedrijven ging het ook prima.
Dat was niet alleen daar het geval…quote:Op zondag 7 mei 2023 09:08 schreef blomke het volgende:
[..]
Nou, daar "werkte" mijn vader. Althans, stond op de loonlijst. Als er thuis iets stuk was, stuurde ie z'n collega naar ons huis met spullen en gereedschap van het bedrijf, om het onder werktijd te repareren.
Dat is dan vooral het karakter, of het gebrek daaraan.quote:Op zondag 7 mei 2023 09:08 schreef blomke het volgende:
[..]
Nou, daar "werkte" mijn vader. Althans, stond op de loonlijst. Als er thuis iets stuk was, stuurde ie z'n collega naar ons huis met spullen en gereedschap van het bedrijf, om het onder werktijd te repareren.
En tijden zijn gelukkig niet veranderdquote:Op zondag 7 mei 2023 12:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat is dan vooral het karakter, of het gebrek daaraan.
De ene buurman werkte in het ziekenhuis en liet de TD van het ziekenhuis regelmatig iets bij hem thuis repareren, de andere buurman was directeur van een zorginstelling en liet de kerstpakketten die thuis aangeboden werden nog op het werk afleveren.
Dit lijkt me beter in het nieuwbouw topic in K&W passen dan in WGR.quote:Op maandag 8 mei 2023 00:38 schreef Icegiant het volgende:
Mijn nieuwbouwwoning wordt binnenkort opgeleverd. Hebben mensen tips? Wat is handig? Wat hebben jullie als eerst gedaan in jullie woning na oplevering?
(Er komt een bouwkundige mee van VEH voor een keuring).
Ik snap niet dat mensen voor hybride gaan. Hoor ook alleen maar slechte verhalen daarover.quote:Op maandag 8 mei 2023 00:00 schreef CoolGuy het volgende:
https://www.warmte365.nl/(...)mpnorm-65A5AFB3.html
Engie biedt een combi aan die 4700 tot 6700 euro kost, en daar gaat dan nog minimaal 1500 euro subsidie af. Dan kom je bij 6700 euro op 5200 euro, en bij 4700 euro op 3200 euro.
Wij deden stucen, vloeren, keuken, schilderen.quote:Op maandag 8 mei 2023 00:38 schreef Icegiant het volgende:
Mijn nieuwbouwwoning wordt binnenkort opgeleverd. Hebben mensen tips? Wat is handig? Wat hebben jullie als eerst gedaan in jullie woning na oplevering?
(Er komt een bouwkundige mee van VEH voor een keuring).
Ik ben er ook geen voorstander van, maar goed, het is niet zo ontzettend duur in aanschaf.quote:Op maandag 8 mei 2023 08:38 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Ik snap niet dat mensen voor hybride gaan. Hoor ook alleen maar slechte verhalen daarover.
Juist wat je meest verbruikt gaat via de cv ketel (Sww en de winter).
Ik mag hopen dat de TD tegenwoordig wat mondiger is als hoofd Fysio ze naar zijn eigen huis stuurtquote:Op zondag 7 mei 2023 23:15 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
En tijden zijn gelukkig niet veranderd
Renteloze leningen blijven leningenquote:Op maandag 8 mei 2023 00:00 schreef CoolGuy het volgende:
https://www.warmte365.nl/(...)mpnorm-65A5AFB3.html
Engie biedt een combi aan die 4700 tot 6700 euro kost, en daar gaat dan nog minimaal 1500 euro subsidie af. Dan kom je bij 6700 euro op 5200 euro, en bij 4700 euro op 3200 euro.
Joh. Maar mijn punt was meer dat de kosten dus relatief mee (beginnen te) vallen, want als een nieuwe CV ketel zo'n 2000 tot 2500 euro kost, dan ga je mij niet vertellen dat die extra 800 euro dan ineens een onoverkomelijk probleem zijn (gechargeerd want er zullen áltijd mensen zijn voor wie het te veel geld is, die kunnen ook geen CV ketel betalen bij wijze van).quote:Op maandag 8 mei 2023 11:18 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Renteloze leningen blijven leningen#geschokt.
Ik denk dat steeds meer mensen overproductie hebben op jaarbasis.quote:Op maandag 8 mei 2023 11:05 schreef CoolGuy het volgende:
Ik zag gisteren ergens een artikel wat ik niet lezen kon want betaalmuur...iets in de richting van dat zonnepaneeleigenaren steeds vaker geld terug krijgen van hun energiemaatschappij. Daar dacht ik 'ja water is nat' bij, maar ik kon het artikel dus niet lezen dus wellicht was mijn gedachte voorbarig.
Dat is natuurlijk hoe in het verleden het aantal panelen berekend werd toen er nog geen sprake van was dat de saldering afgebouwd zou worden. Dan kijk je gewoon naar wat je jaarverbruik is, en dan is het vervolgens een eenvoudig rekensommetje om te bepalen hoeveel panelen je nodig had om dat op jaarbasis (ongeveer) op te wekken zodat je (nagenoeg) op 0 uit kwam.quote:Op maandag 8 mei 2023 12:37 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik denk dat steeds meer mensen overproductie hebben op jaarbasis.
Waar men in het verleden panelen liet leggen die net het verbruik dekten laat men nu makkelijker meer dan het verbruik aan panelen leggen, de panelen hebben ook een meer dan dubbele opbrengst per m² van 10 jaar geleden, plus dat als mensen gasloos zijn ze dan alleen maar de panelen dekkend hoeven te hebben qua verbruik om na saldering idd geld terug te krijgen.
Wie ook nog gas heeft zal dat vaak niet redden.
Ik laat ook woensdag mijn dak vollegge. Met 2000 kwh overproductiequote:Op maandag 8 mei 2023 12:46 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk hoe in het verleden het aantal panelen berekend werd toen er nog geen sprake van was dat de saldering afgebouwd zou worden. Dan kijk je gewoon naar wat je jaarverbruik is, en dan is het vervolgens een eenvoudig rekensommetje om te bepalen hoeveel panelen je nodig had om dat op jaarbasis (ongeveer) op te wekken zodat je (nagenoeg) op 0 uit kwam.
En dat is prima zolang de saldering bestaat EN je in de loop der tijd daarna niet meer gaat gebruiken, want dan zijn de panelen hebt liggen niet meer toereikend. Maar ja, aan alles hangt een prijskaartje dus waarom meer panelen leggen dan je op dát moment nodig had?
Maar die vlieger gaat niet meer op als de salderingsregel wordt afgebouwd, en/of je gaat om welke reden dan ook meer verbruiken, en wat je dan wil is dat je in de winter 'genoeg' productie hebt (weinig zon x meer panelen = hogere opbrengst dan weinig zon x paar panelen) om bijvoorbeeld je wasmachine dan wel droger of vaatwasser (zo veel mogelijk) gedekt te krijgen, want alles wat in de winter niet DIRECT verbruik is trek je uit het stopcontact, en dus is het dan handig om meer panelen te hebben liggen.
Maar zo werd destijds niet gedacht omdat dat destijds niet noodzakelijk was. Inmiddels is het anders.
Met een beetje geluk heb je dan, als je in 2025 en 2026 nog maar 64% mag salderen, nog geluk dat je nog steeds nagenoeg je volledige jaarverbruik afdekt.quote:Op maandag 8 mei 2023 12:50 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik laat ook woensdag mijn dak vollegge. Met 2000 kwh overproductie
Dat kan, ik doe het omdat de prijs per kwh hoog ligt en pv spotgoedkoop isquote:Op maandag 8 mei 2023 12:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Met een beetje geluk heb je dan, als je in 2025 en 2026 nog maar 64% mag salderen, nog geluk dat je nog steeds nagenoeg je volledige jaarverbruik afdekt.
True, maar tijden veranderen. Inmiddels kun je met veel minder panelen toe voor die 3000 kWh per jaar, en dus hou je dakruimte over voor overproductie, en dat lijkt handig te zijn met de naderende afbouw van saldering.quote:Op maandag 8 mei 2023 12:48 schreef Leandra het volgende:
Plus dat je behoorlijk wat dak nodig had als je 12 panelen van 250 Wp neer wilde leggen, en dan had je dus nog "maar" 3.000 kWh per jaar als je optimaal en schaduwloos kon opwekken, in de meeste gezinnen is dat gewoon minstens een jaarverbruik.
Klopt, en dat is waarom zonnepaneelbezitters steeds vaker geld terug krijgen van hun energieleverancier.quote:Op maandag 8 mei 2023 12:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
True, maar tijden veranderen. Inmiddels kun je met veel minder panelen toe voor die 3000 kWh per jaar, en dus hou je dakruimte over voor overproductie, en dat lijkt handig te zijn met de naderende afbouw van saldering.
Ja, dat vermoed ik ook, maar ik on het artikel dus niet lezen. Daar zit natuurlijk wel bij dat mensen nu alerter zijn op de veranderende situatie, en dus niet denken 'nou met die 3000 kWh heb ik maar...8 panelen nodig ipv 16 panelen dus bespaar ik me die extra 8 panelen qua kosten', maar die denken nu eerder 'nee, laat ik alsnog maar die extra 8 panelen leggen'.quote:Op maandag 8 mei 2023 13:02 schreef Leandra het volgende:
[..]
Klopt, en dat is waarom zonnepaneelbezitters steeds vaker geld terug krijgen van hun energieleverancier.
Iets met de salderingsregeling......?quote:Op maandag 8 mei 2023 13:10 schreef CoolGuy het volgende:
Daar zit natuurlijk wel bij dat mensen nu alerter zijn op de veranderende situatie, en dus niet denken 'nou met die 3000 kWh heb ik maar...8 panelen nodig ipv 16 panelen dus bespaar ik me die extra 8 panelen qua kosten', maar die denken nu eerder 'nee, laat ik alsnog maar die extra 8 panelen leggen'.
Meen trouwens dat de toets voor deze leningen net zo streng is als bij hypotheken, waardoor bij veel lagere inkomens de aanvraag voor een renteloze lening alsnog wordt afgewezen vanwege het gebrek aan inkomen.quote:Op maandag 8 mei 2023 11:18 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Renteloze leningen blijven leningen#geschokt.
Er is in februari 2023 een amandement aangenomen door de tweede kamer dat je nooit hoeft te betalen als zonnepaneeleigenaar bij negatieve stroomprijzen. Dus tenzij de eerste Kamer dit nog afschiet kan dit wettelijk straks niet meer.quote:Op maandag 8 mei 2023 13:18 schreef blomke het volgende:
[..]
Iets met de salderingsregeling......?
Overigens voorzie ik een tijdperk met grotendeels dynamische kWh-prijzen, met als gevolg dat je soms moet betalen voor je geleverde PV-kWh's.
A-label, warmtepompquote:Op maandag 8 mei 2023 16:53 schreef Bosbeetle het volgende:
In rotterdam staat ook nog wel een leuk pandje te koop:
https://www.funda.nl/koop(...)ingin-emmaplein-8-9/
Dit zou nog wel aardig zijn als dat zo is.quote:Op maandag 8 mei 2023 13:55 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Er is in februari 2023 een amandement aangenomen door de tweede kamer dat je nooit hoeft te betalen als zonnepaneeleigenaar bij negatieve stroomprijzen. Dus tenzij de eerste Kamer dit nog afschiet kan dit wettelijk straks niet meer.
https://www.openkamer.org/kamerstuk/35594/16/
Ja anders was hij misschien 1 of 2 minder waardquote:
Goh en iedereen maar gillen dat we stom zijn met onze warmtepompen….quote:Op maandag 8 mei 2023 14:53 schreef CoolGuy het volgende:
https://www.businessinsid(...)-rendement-isolatie/
Nou, gasverbruik wordt schijnbaar vanaf 2027 duurder want belasting op CO2-uitstoot van huizen.
Nou ja, 200 euro per jaar is natuurlijk in die vergelijking een druppel op een gloeiende plaat. Maar ik heb ergens ook gelezen (kan het zo snel even niet terug vinden) dat het idee ook is om de belasting op stroom te verlagen om ook via die weg een stimulans te bieden.quote:Op maandag 8 mei 2023 18:46 schreef laziness het volgende:
[..]
Goh en iedereen maar gillen dat we stom zijn met onze warmtepompen….
Hehe sorry, dat was echt pure sarcasmequote:Op maandag 8 mei 2023 10:48 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik mag hopen dat de TD tegenwoordig wat mondiger is als hoofd Fysio ze naar zijn eigen huis stuurt
Dan nog is het met de lening beter dan een installatie huren. Dus juist als je het geld niet hebt is een hybride alleen maar beter.quote:Op maandag 8 mei 2023 11:54 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Joh. Maar mijn punt was meer dat de kosten dus relatief mee (beginnen te) vallen, want als een nieuwe CV ketel zo'n 2000 tot 2500 euro kost, dan ga je mij niet vertellen dat die extra 800 euro dan ineens een onoverkomelijk probleem zijn (gechargeerd want er zullen áltijd mensen zijn voor wie het te veel geld is, die kunnen ook geen CV ketel betalen bij wijze van).
Natuurlijk. Huren is geld weg flikkeren.quote:Op maandag 8 mei 2023 19:43 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Dan nog is het met de lening beter dan een installatie huren. Dus juist als je het geld niet hebt is een hybride alleen maar beter.
Het verschil is dat het wel zonder rente is. Alhoewel dus net zo zwaar, niet onmogelijk.quote:Op maandag 8 mei 2023 13:49 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Meen trouwens dat de toets voor deze leningen net zo streng is als bij hypotheken, waardoor bij veel lagere inkomens de aanvraag voor een renteloze lening alsnog wordt afgewezen vanwege het gebrek aan inkomen.
Net eindelijk officieel bericht gekregen dat mijn subsidie aanvraag voor mijn warmtepomp is goedgekeurd.quote:Op maandag 8 mei 2023 19:53 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Het verschil is dat het wel zonder rente is. Alhoewel dus net zo zwaar, niet onmogelijk.
Onze gemeente geeft geen subsidie op warmtepompenquote:Op dinsdag 9 mei 2023 08:17 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Net eindelijk officieel bericht gekregen dat mijn subsidie aanvraag voor mijn warmtepomp is goedgekeurd.
Dat is niet per gemeente maar landelijk.quote:Op dinsdag 9 mei 2023 08:40 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Onze gemeente geeft geen subsidie op warmtepompen
Mijn warmtepomp staat nog niet in de subsidie lijst . Estia 11kw (eigenlijk 8) 3fase.quote:Op dinsdag 9 mei 2023 08:17 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Net eindelijk officieel bericht gekregen dat mijn subsidie aanvraag voor mijn warmtepomp is goedgekeurd.
Is dat zo? Waar kan ik dat vinden?quote:Op dinsdag 9 mei 2023 08:44 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat is niet per gemeente maar landelijk.
Ja, natuurlijk is dat zo, ik praat geen onzinquote:
Die eerste link bevat een interessante zin, namelijk een woning gebouwd voor 1 juli 2019 of met een omgevingsvergunning van voor 1 juli 2018. En dan komen we wel in aanmerking.quote:Op dinsdag 9 mei 2023 09:13 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, natuurlijk is dat zo, ik praat geen onzinIk ga even voor je kijken.
Edit: https://www.rvo.nl/subsid(...)eigenaren/warmtepomp kun je ook achteraf aanvragen maar binnen 1 of 2 jaar dacht ik. Moet je pomp wel in de lijst staan, die van @:Sport_Life staat er bijvoorbeeld niet in. Die lijst vind je ook onder de link hier boven, maar hierbij de directe link naar die lijst:
https://www.rvo.nl/sites/(...)ompen-21-03-2023.pdf
Anytime ma'am.quote:Op dinsdag 9 mei 2023 09:50 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Die eerste link bevat een interessante zin, namelijk een woning gebouwd voor 1 juli 2019 of met een omgevingsvergunning van voor 1 juli 2018. En dan komen we wel in aanmerking.
Dank!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |