SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Schema tweede rehearsalSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Blog 30 april
https://eurovision.tv/live-blog-sunday-30-april
Blog 1 mei
https://eurovision.tv/live-blog-monday-1-may
Blog 2 mei
https://eurovision.tv/live-blog-tuesday-2-may
Filmpjes met beelden repetities op TikTok
https://www.tiktok.com/@eurovision
Kijk in de landen topics voor de eerste rehearsal filmpjes en foto's.
Eerste rehearsal Nederland:tiktok
Fotogallerij:
https://eurovision.tv/gal(...)ight-first-rehearsal
[ Bericht 8% gewijzigd door Momo op 02-05-2023 18:32:26 ]Op donderdag 15 juni 2017 16:53 schreef Cyan9 het volgende:
IJsbeer is inderdaad officieel cute. :D
Op donderdag 30 juli 2020 16:27 schreef Guanabana het volgende:Houdt @:ijs_beer een beetje van ouder? En dan niet 40 jaar ouder, maar laten we zeggen bijvoorbeeld, iets van 5 jaar ouder?
Ziet er leuk uit, maar nu ik die staart gespot heb op die danser, blijf ik daar maar naar kijken, waarom die in de pannekoeks name die staart?quote:
quote:Op maandag 1 mei 2023 19:59 schreef Momo het volgende:
[..]
Ziet er leuk uit, maar nu ik die staart gespot heb op die danser, blijf ik daar maar naar kijken, waarom die in de pannekoeks name die staart?
Ja ik heb zelf ook liever dat Finland wint hoor, maarja.quote:Op maandag 1 mei 2023 19:48 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
[ [url=https://thumbor.pijper.io/6SkT2oVWDPw4ZZxtL0aCOv44lPA=/1290x726/center/middle/https://cdn.pijper.io/sou(...)lemen.jpg]afbeelding[/url] ]
Ja dat hoorde ik ook! Dus wie weet, ik laat mij verrassen, alhoewel deze outfit ook heel leuk is.quote:Op maandag 1 mei 2023 20:02 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[..]
Welke outfit?![]()
Klinkt alsof ze meer keuzes hebben, maar ik vind deze wel leuk
Onder de badjas in de bus etc heeft ze al wel het topje aan, maar nog niet de broek. Wel netkousen (?), wellicht is er ook een variant met minirok?quote:Op maandag 1 mei 2023 20:02 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[..]
Welke outfit?![]()
Klinkt alsof ze meer keuzes hebben, maar ik vind deze wel leuk
Ongetwijfeld! Alleen jammer dat de tv kijkers die nooit meekrijgen.quote:Op maandag 1 mei 2023 19:08 schreef Em31 het volgende:
[..]
Zou Hans P. een mooie betekenis voor die staart hebben?
Scherpquote:Op maandag 1 mei 2023 20:12 schreef Dave het volgende:
[..]
Onder de badjas in de bus etc heeft ze al wel het topje aan, maar nog niet de broek. Wel netkousen (?), wellicht is er ook een variant met minirok?
Ik wil de verwachtingen niet te veel tampere, maar Finland is niet in het Engels, is niet radiovriendelijk en minder geschikt voor oudere mensen. Dus de ””””muziekexperts”””” in de vakjury gaan dit ook met een verbeterde act niet opeens in hun Top 3 zetten.quote:
Hans P. had nu een act bedacht met een aap die daaruit kwam.quote:Op maandag 1 mei 2023 20:24 schreef Arizona het volgende:
[..]
Scherp![]()
Of misschien heeft Dion ergens nog een stel mouwen liggen?
Lijkt erop dat ze Cyprus zijn vergetenquote:Op maandag 1 mei 2023 20:31 schreef Momo het volgende:
Is het social media team al aan hun avond pizza begonnen?
Dat hun kunstgebit eruit gechachaed wordt dinsdagquote:Op maandag 1 mei 2023 20:29 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Ik wil de verwachtingen niet te veel tampere, maar Finland is niet in het Engels, is niet radiovriendelijk en minder geschikt voor oudere mensen. Dus de ””””muziekexperts”””” in de vakjury gaan dit ook met een verbeterde act niet opeens in hun Top 3 zetten.
Ach, niet alleen zij.quote:Op maandag 1 mei 2023 20:32 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[..]
Lijkt erop dat ze Cyprus zijn vergeten
Dit maakt een prima indruk.quote:Op maandag 1 mei 2023 20:52 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[ tiktok ]
Het filmpje vóór de foto's
Moeten we alleen nog Israel tussen Zwitserland en Moldavie gooien (en Estland komt ook morgen nog die ertussen zat).quote:
Oeh ik ben benieuwd naar Slovenië!quote:Op maandag 1 mei 2023 20:56 schreef Momo het volgende:
11:30 🇪🇪Estonia
12:10 🇮🇸Iceland
12:50 🇬🇷Greece
13:30 🇵🇱Poland
15:10 🇸🇮Slovenia
15:50 🇬🇪Georgia
16:30 🇸🇲San Marino
17:10 🇦🇹Austria
17:50 🇦🇱Albania
18:30 🇱🇹Lituania
19:10 🇦🇺Australia
Persoonlijk vind ik hem (quote:Op maandag 1 mei 2023 20:52 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[ tiktok ]
Het filmpje vóór de foto's
Veel dramatiek in deze backdrop zo. Tof.quote:Op maandag 1 mei 2023 20:52 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[ tiktok ]
Het filmpje vóór de foto's
Ik heet geen Greys of Cee, maar deze zijn ook dit jaar achter gesloten deuren. We zien alleen een clipje van 20 seconden na afloop. Vanaf de generale repetitie (maandag) is pers pas welkomquote:Op maandag 1 mei 2023 23:43 schreef Thrts het volgende:
@:greys en @:cee, aangezien jullie press zijn, kunnen jullie vanaf woensdag wel de gehele tweede repetities bekijken?
Ik krijg er ook wel een gevoel bij nu dat ie het misschien wel kan gaan flikken... maar die jury's hequote:
Klopt, de eerste keer dat we mee mogen kijken is de middag voorafgaand aan de juryshow, volgende week maandag dus.quote:Op maandag 1 mei 2023 23:46 schreef aarontje112 het volgende:
[..]
Ik heet geen Greys of Cee, maar deze zijn ook dit jaar achter gesloten deuren. We zien alleen een clipje van 20 seconden na afloop. Vanaf de generale repetitie (maandag) is pers pas welkom
Zooooo benieuwd naar Oostenrijk, ik hoop zo dat dat goed gaat, maar ik vind het moeilijk om een staging voor te stellen.quote:
Bij Oostenrijk lijkt mij vooral lastig het verhaal duidelijk te maken wat er achter zit, dat het niet enkel schijtlollige tribute aan Edgar Allen Poe is. Kroatië heeft wat dat betreft hetzelfde probleem, mensen weten niet wat ze bedoelen met het nummer.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 09:48 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[..]
Zooooo benieuwd naar Oostenrijk, ik hoop zo dat dat goed gaat, maar ik vind het moeilijk om een staging voor te stellen.
Verder vooral zin in Slovenie en Australie
Ja precies, je moet het niet te letterlijk maken, ik denk dat voor Oostenrijk je eigenlijk meer mensen op het podium zou willen hebben dan de 6, dus ben benieuwd of ze 4 dansers zullen hebben of dat ze er met zijn tweeen staan. Of ze dingen uit de videoclip gaan gebruiken of dat het totaal iets anders wordt. Het is de tweede in mijn ranking maar ik hou mijn hart vast voor de staging.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 09:50 schreef Momo het volgende:
[..]
Bij Oostenrijk lijkt mij vooral lastig het verhaal duidelijk te maken wat er achter zit, dat het niet enkel schijtlollige tribute aan Edgar Allen Poe is. Kroatië heeft wat dat betreft hetzelfde probleem, mensen weten niet wat ze bedoelen met het nummer.
Oh dus toch.quote:Op maandag 1 mei 2023 23:46 schreef aarontje112 het volgende:
[..]
Ik heet geen Greys of Cee, maar deze zijn ook dit jaar achter gesloten deuren. We zien alleen een clipje van 20 seconden na afloop. Vanaf de generale repetitie (maandag) is pers pas welkom
Ik ben ook benieuwd naar Oostenrijk, ik verwacht een beetje de kantoorsetting zoals in de clip of in elk geval iets verhalendsquote:Op dinsdag 2 mei 2023 09:53 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[..]
Ja precies, je moet het niet te letterlijk maken, ik denk dat voor Oostenrijk je eigenlijk meer mensen op het podium zou willen hebben dan de 6, dus ben benieuwd of ze 4 dansers zullen hebben of dat ze er met zijn tweeen staan. Of ze dingen uit de videoclip gaan gebruiken of dat het totaal iets anders wordt. Het is de tweede in mijn ranking maar ik hou mijn hart vast voor de staging.
Een prima analyse zo, al zijn sommige dingen denk ik iets te scherp gesteld. Het zou me sowieso niet verbazen als Zweden en Finland samen meer dan 2/3 van alle televotes gaan krijgen, dus daarachter ligt het veld wel meer open dan de bookmakers suggereren. Maar hoe het publiek daarachter stemt is waarschijnlijk per saldo nog wel redelijk vergelijkbaar met een jury. En hoewel diaspora en burenstemmen zwaar meewegen, telt toch bovenal de kwaliteit van het liedje. Zoiets als Tsjechië, zeer laat in de show, heeft een dusdanig goede inzending dat het op basis daarvan altijd wel over de drempel van 50 punten gaat geraken om naar de finale te gaan. Ook als het daarin per ongeluk eens 17e bij het publiek zou worden. Dat geldt eigenlijk ook voor Servië, dat de diaspora heeft.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 00:20 schreef aarontje112 het volgende:
Na alle eerste repetities van de eerste halve finale vallen me toch een aantal dingen op.
Servië, Kroatië, Moldavië, Tsjechië en Finland zijn een groep landen die allemaal vrij eclectisch/statement zijn en dus uit dezelfde vijver zullen vissen. Lijkt me dan ook niet dat ze allemaal doorgaan. Finland en Moldavië zitten natuurlijk gebakken. Maar voor de rest lijkt het me nog geen uitgemaakte zaak. Tsjechië kan zomaar eens de fanfavoriet zijn die flopt. Het ligt niet per se prettig in het gehoor en landen als Polen, Oekraïne en Slovenië zitten allemaal in de tweede, dus veel burensteun zullen ze niet hebben. Zelfde geldt voor Kroatië, waarvan het nog lastiger is om in te schatten of ze iets van hype kunnen creëren. Servië zou ook zomaar te avant-gardistisch a la Conan Osiris kunnen zijn. Toch zit de act goed in elkaar, vallen ze op in de running order en zullen ze iets meer diaspora voting hebben.
Noorwegen, Israël en Zweden zijn ook redelijk vergelijkbaar, maar visueel zo sterk en commercieel dat ze zich natuurlijk moeiteloos zullen plaatsen.
De rest is eigenlijk een beetje een allegaartje van radiofriendly muziek en Portugal. Ierland en Azerbeidzjan acht ik kansloos. Letland mist Estland en Litouwen en is qua muziek te niche om een grote groep stemmers te kunnen aanspreken. Malta is lollig maar vrij inwisselbaar om te kunnen onthouden zo aan het begin (Citi Zeni-scenario) Ook bij Zwitserland vraag ik mij af wie er in hemelsnaam op gaat stemmen. Muziek, tekst en artiest lijken toch een beetje een mismatch te zijn, dus acht de kans groot dat ze de finale missen. Qua televoting een beetje hetzelfde effect als Azerbeidzjan en Zwitserland vorig jaar. Portugal lijkt mij wel onderscheidend en kwalitatief genoeg om zich te kunnen plaatsen.
Blijft over Nederland. Nu alles toch bij elkaar lijkt te komen acht ik ze zeker kansrijk. Eigenlijk de enige echte ballad deze semi, het is kwaliteit en met de act lijken ze echt een moment te kunnen creëren. Zou eigenlijk niet weten (of ze moeten weer vals gaan) waarom ze de finale niet halen.
Matig dagje vandaag eigenlijk. Het zou zomaar kunnen dat hiervan niets de uiteindelijke Top 10 gaat halen.quote:
Ja alleen zou ik de outfits daar weer wat minder bij vinden passen?quote:Op dinsdag 2 mei 2023 10:36 schreef Meridiaan het volgende:
[..]
Ik ben ook benieuwd naar Oostenrijk, ik verwacht een beetje de kantoorsetting zoals in de clip of in elk geval iets verhalends
quote:02 May 2023 at 11:21 CEST
Get ready for for 🇪🇪 ESTONIA!
We’re kicking off Tuesday with a HUGE ballad from Estonia’s Alika, singing Bridges. She co-wrote this song with legendary Dutch songwriter Wouter Hardy, who also co-wrote 2019’s winner Arcade with Duncan Lawrence. You can find out more about Alika on the link below.
FUN FACT: The song that always gets Alika on the dancefloor is Pump Up The Jam by Technotronic. It’s a 1989 dance classic, and very much our liveblog jam.
quote:02 May 2023 at 11:38 CEST
🇪🇪 Estonia takes to the stage…
It's time to welcome our first on-stage grand piano of the competition 🎹 - the same haunted one we first encountered at Eesti Laul, and we're delighted it can still play itself even after the long journey to Liverpool.
Alika has such a powerful voice, and the vocal range of this song makes it hugely challenging to sing - we know this from the many failed attempts we've made in the car/shower over the past couple of months. It's also a great example of the lighting and graphics capability of the Liverpool stage - there isn't a square inch of the floor and LED backdrop that isn't used here to dramatic effect. An uplifting start to the day.
Alika's stage outfit is a beautiful blue dress with a long train, you can see some of the detail on the picture below.
Oostenrijk?quote:Op dinsdag 2 mei 2023 10:53 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Matig dagje vandaag eigenlijk. Het zou zomaar kunnen dat hiervan niets de uiteindelijke Top 10 gaat halen.
Dit is echt idioot. Gewoon constant de naam verkeerd spellen. Als officieel Eurovisie kanaal zijnde.quote:
Wel mooi die outfit, jammer dat ze haar haar geverfd heeft, ik vond dat lichtere haar wel beter staanquote:Op dinsdag 2 mei 2023 11:40 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
Ze zijn er vanmorgen snel bij
[..]
[ afbeelding ]
Zou het de crystall ball zijn die ook dit soort berichten maakt?quote:Op dinsdag 2 mei 2023 11:43 schreef Cee het volgende:
[..]
Dit is echt idioot. Gewoon constant de naam verkeerd spellen. Als officieel Eurovisie kanaal zijnde.
Australië wat mij betreft zeker, maar heb geen idee hoe populair dat gaat zijn. Sowieso heb ik het idee dat mijn favorieten dit jaar niet echt heel populair zijn, want ik heb ook Estland in mijn top 5 en die vind ik echt heel erg achterblijven in alle lijstje en zo.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 11:49 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[..]
En Australie en Slovenie maken ook zeker kans imo op top 10
Ik denk dat voor Estland de vraag wordt of ze de finale haalt. Als ze die haalt dan zie ik daar zeker een potentiele jury top 3, maar ik ben bang dat ze de finale niet gaat halen met alleen televote (zeker ook gezien de startpositie).quote:Op dinsdag 2 mei 2023 11:53 schreef Guanabana het volgende:
[..]
Australië wat mij betreft zeker, maar heb geen idee hoe populair dat gaat zijn. Sowieso heb ik het idee dat mijn favorieten dit jaar niet echt heel populair zijn, want ik heb ook Estland in mijn top 5 en die vind ik echt heel erg achterblijven in alle lijstje en zo.
Dat zou ik toch wel zwaar onterecht vinden, zeker in die semiquote:Op dinsdag 2 mei 2023 11:55 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[..]
Ik denk dat voor Estland de vraag wordt of ze de finale haalt. Als ze die haalt dan zie ik daar zeker een potentiele jury top 3, maar ik ben bang dat ze de finale niet gaat halen met alleen televote (zeker ook gezien de startpositie).
Same, maar ik ben er bang voor..quote:Op dinsdag 2 mei 2023 11:56 schreef Guanabana het volgende:
[..]
Dat zou ik toch wel zwaar onterecht vinden, zeker in die semi
De Cypriotische meneer is nu al het woord Greece aan het oefenen voor de finale.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 12:00 schreef Guanabana het volgende:
Van Griekenland of Cyprus kan er ook wel 1 door in plaats van allebei.
Same.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 12:03 schreef Thrts het volgende:
Van mij hoeven Griekenland en Cyprus allebei niet door, zou IJsland ook leuk vinden!
quote:02 May 2023 at 12:21 CEST
🇮🇸 Iceland takes to the stage…
This is LOADS of fun - Diljá has huge stage presence and an infectious energy, and the biggest p-p-p-power she has is in that extraordinary voice. She's also moves really well, covering the whole stage with high kicks and gymnastic moves - it's a really compelling combination of vocal and physical strength, that feels like nothing else at Eurovision this year. We also haven’t seen a lot of drum ‘n’ bass at Eurovision over the years, and now we'd like more please. We also LOVE the silver suit - please enjoy the backstage photo.
Oh ja die weten we al, was ik vergetenquote:Op dinsdag 2 mei 2023 11:05 schreef Meke het volgende:
[..]
Ja alleen zou ik de outfits daar weer wat minder bij vinden passen?
Mooie outfitquote:Op dinsdag 2 mei 2023 11:40 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
Ze zijn er vanmorgen snel bij
[..]
[ afbeelding ]
quote:02 May 2023 at 12:43 CEST
It’s time for 🇬🇷 GREECE!
Next to rehearse is Greece’s Victor Vernicos – at 16, he’s the youngest artist in Eurovision this year and the youngest performer ever to represent Greece. But like Amanda Georgiadi Tenfjord last year, he has both Greek and Scandinavian heritage – his dad is Danish.
FUN FACT: the song that always gets Victor on the dancefloor is Billie Jean by Michael Jackson, which was released 23 YEARS before Victor was born. Way to make us feel ancient, Victor.
En het NF optreden stelde al weinig voor. Alleen een beetje rondhuppelen op het podiumquote:Op dinsdag 2 mei 2023 12:26 schreef molloot200 het volgende:
Ah, ze gaat dus verzuipen op dat veel te grote podiumIk snap oprecht niet dat IJsland niet met wat meer staging komt
quote:02 May 2023 at 13:07 CEST
🇬🇷 Greece takes to the stage..
If Victor is nervous about performing in such a huge arena at such a young age, it doesn't show - he's giving this both vocal power and some great on-stage energy, backed up by multiple giant Victors on the LED wall. His signature dance move is an infectious bounce that will have the arena jumping next Thursday - Ed Sheeran is one of his musical influences, and you can definitely feel the Sheeran vibe in What They Say. A confident and uplifting performance, and the Greek delegation should be very happy with that.
Costume wise, it's the same shorts and jacket vibe as Romania's Theodor yesterday, but less yellow. We stan the safari chic.
Armenië, Georgië en Estland alle 3 als qualifier voelt sowieso als vrij veel.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 11:59 schreef Momo het volgende:
Ik zie trouwens Georgie ook wel eens niet doorgaan, het is wel een beetje wacky misschien voor de gemiddelde kijker.
Ja, dat blijft toch wel een twijfelachtige beslissing. Zelfs op een ietsjes groter podium als het WK Voetbal is niet elke training achter gesloten deuren.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 13:07 schreef Em31 het volgende:
Nu we deze eerste rehearsals na vandaag gehad hebben denk ik wel, was het nou echt zo erg geweest dat de pers vanaf morgen mee mag kijken?😬
Van die drie vind ik Estland wel het meest basic.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 13:17 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Armenië, Georgië en Estland alle 3 als qualifier voelt sowieso als vrij veel.
De woordgrapjes zijn zo slechtquote:Op dinsdag 2 mei 2023 13:21 schreef Momo het volgende:
First pyro of the day...💨
In the final runthrough for Greece, we've got the added bonus of some low smoke, because Victor is ON FIRE. We're here all week, folks.
Ik vind ook echt lastig inschatten wie doorgaat. Want ik heb zoiets van wie gaat op Cyprus of Griekenland stemmen ? (los van de mensen die op een land stemmen niet de act)quote:Op dinsdag 2 mei 2023 13:16 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
Dit is wel echt een meh stukje so far in de line-up Cyprus -IJsland - Griekenland - Polen.
Ik vind IJsland wel leuk, maar is niet genoeg om dit blokje te redden voor mij.
Hierom denk ik dat Blanka nog best wel eens door zou kunnen gaanquote:Op dinsdag 2 mei 2023 13:23 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik vind ook echt lastig inschatten wie doorgaat. Want ik heb zoiets van wie gaat op Cyprus of Griekenland stemmen ? (los van de mensen die op een land stemmen niet de act)Maar dat is dan ook heel erg vanuit mijn smaak gezegd. Ed Sheeran sound is natuurlijk wel populair nu.
Zeiden we vorig jaar ook van Australië, Polen en Azerbeidzjan. En dan vind ik die drie nog meer similarities hebben met elkaar dan de 3 landen die jij nu noemt.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 13:17 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Armenië, Georgië en Estland alle 3 als qualifier voelt sowieso als vrij veel.
Jep, gesteund door de backings naar de finale.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 13:24 schreef AnnethingIsPossible het volgende:
[..]
Hierom denk ik dat Blanka nog best wel eens door zou kunnen gaan
Ja of de kleuren moeten enorm verschillend zijnquote:Op dinsdag 2 mei 2023 13:25 schreef molloot200 het volgende:
Lol, Cyprus, IJsland en Griekenland achter elkaar en alledrie lijken ze zo ongeveer dezelfde staging te hebbenLege stage, wat rook op de grond en de artiest die zelf maar wat bewegingen maakt. Toch een rare keuze van Twan zo. Om dat op te breken had er prima een België of Armenië/Denemarken tussen gepast.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |