Het begon allemaal hiermeequote:Na maanden van onzekerheid is het nu toch echt zover. Elon Musk is officieel eigenaar van Twitter. De man die in april vol enthousiasme een deal sloot - en daar vervolgens eenzijdig van afzag - liet deze maand weten alsnog bereid te zijn 44 miljard dollar neer te leggen. En nu is de kogel door de kerk.
Mogelijk heeft voor Musk meegespeeld dat als hij voet bij stuk had gehouden, hij naar de rechter had gemoeten. Waarschijnlijk wist hij dat zijn kansen in de rechtszaal niet zo groot waren. Zijn bewering dat Twitter niet eerlijk is geweest over de hoeveelheid nep- en spamaccounts horen we in elk geval niet meer. Ook bleek hij opeens wel weer toekomst te zien in Twitter: het zou onderdeel worden van de 'allesomvattende' app X.
Waarom is dit groot nieuws?
De kans is groot dat je dit leest, maar niet zoveel met Twitter hebt. In vergelijking met bijvoorbeeld Facebook en Instagram is het platform relatief klein - in Nederland zijn volgens onderzoeksbureau Newcom 1,1 miljoen mensen dagelijks actief.
Toch wordt Twitter gezien als invloedrijk omdat er veel journalisten, politici en opiniemakers op zitten. Gesprekken en reacties op het nieuws kunnen daardoor verstrekkende gevolgen hebben voor de 'echte wereld'. Het vervult daarmee soms een invloedrijke rol in het maatschappelijke debat. Het is spannend om te zien hoe Musk daarmee omgaat.
Wordt Musk zelf de baas bij Twitter, of wordt hij alleen eigenaar?
Het is wel de verwachting dat hij de leiding op zich zal nemen, zij het tijdelijk. Vannacht werd al bekend dat de top is ontslagen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Game on!
Ik snap nu de verwarring.quote:Op zaterdag 22 april 2023 00:24 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Hier kan ik van alles op zeggen, maar dit is wat je tegen mij zei:
[..]
Misschien haalde je mij met Leandra door elkaar ofzo?
Typisch weer om het over deze boeg te gooien in plaats van gewoon op de feitelijke data in te gaan.quote:Op zaterdag 22 april 2023 00:26 schreef Rnie het volgende:
[..]
Deze dude retweet deze gast. In hoeverre moeten we deze extreme Muskhaters serieus nemen?
https://twitter.com/JUNlPER/status/1649516911753850880
Fijn dat je de verwarring begrijpt, als je nou ook nog eens ophoudt te doen alsof je niet begrijpt wat ik bedoel met "het blauwe vinkje is waardeloos geworden" zijn we helemaal klaar.quote:Op zaterdag 22 april 2023 00:33 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik snap nu de verwarring.Lekker staaltje online opvattingen. Ik reageerde op jou in de post, maar ik had het over @:Leandra in die post. Was niet helemaal duidelijk.
![]()
Gay én extreem-links is een rare combinatie. Over het algemeen is liberaal juist lgbtq+-vriendelijk. Harde communisten ofzo niet.quote:Op zaterdag 22 april 2023 00:59 schreef Gunnter het volgende:
Ik begrijp het appeal van Twitter maar niet. Het doet allemaal zo gay aan en extreemlinks. Een gifplek.
quote:Op zaterdag 22 april 2023 00:59 schreef Gunnter het volgende:
Ik begrijp het appeal van Twitter maar niet. Het doet allemaal zo gay aan en extreemlinks. Een gifplek.
Ik begreep je wel hoor, alleen niet meer nadat je er zelf, in je voorbeeld, weer waarde in ging leggenquote:Op zaterdag 22 april 2023 00:41 schreef Leandra het volgende:
[..]
Fijn dat je de verwarring begrijpt, als je nou ook nog eens ophoudt te doen alsof je niet begrijpt wat ik bedoel met "het blauwe vinkje is waardeloos geworden" zijn we helemaal klaar.
Als je het niet wilt begrijpen ook trouwens, dus doe vooral geen moeite mij nog te mentionen, ik ben wel klaar met je niet willen begrijpen en er iedere keer wat anders van maken
De aantrekkingskracht zit hem vooral in de mensen die er zitten. Ik heb in de jaren een lijst opgebouwd van mensen die ik volg (ongeveer 500 in getal). Van media en individuele journalisten tot politici, overheden en OSINT-figuren dat ik in mijn tijdlijn heel snel gevoed wordt met informatie zodra er iets gebeurt dat ik interessant vind.quote:Op zaterdag 22 april 2023 00:59 schreef Gunnter het volgende:
Ik begrijp het appeal van Twitter maar niet. Het doet allemaal zo gay aan en extreemlinks. Een gifplek.
quote:Op zaterdag 22 april 2023 01:10 schreef trein2000 het volgende:
Bij de zoekfunctie moet je zo veel mogelijk wegblijven.
Huh? Ik stel je gewoon een vraagquote:Op zaterdag 22 april 2023 00:38 schreef Tijn het volgende:
[..]
Typisch weer om het over deze boeg te gooien in plaats van gewoon op de feitelijke data in te gaan.
Ja, wat ik zeg, typisch weer om het in deze hoek te zoeken. En je gaat het natuurlijk zelf ook niet uitzoeken. En ik ook niet. Dus ja, dan is het niet waar? Ofzo?quote:Op zaterdag 22 april 2023 01:17 schreef Rnie het volgende:
[..]
Huh? Ik stel je gewoon een vraagIk ken die persoon en zijn aanhang niet en het eerst wat ik zie is een manifest om iedereen die een vinkje heeft te blokkeren om ervoor te zorgen dat Twitter zal branden.
En ze doen er niks aan.quote:Op zaterdag 22 april 2023 01:47 schreef Barbusse het volgende:
Dat blauwe vinkje kunnen kopen is gewoon linke soep. De account lijkt betrouwbaar, maar is het niet. Never underestimate the stupidity of people. Russische trollfarms doen een massaal fapje nu.
En om meer tekst te kunnen schrijven las ik. Straks hele lappen tekst op Twitter.quote:Op zaterdag 22 april 2023 08:44 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Jawel meer vinkjes verkopen. Alles om maar zwarte cijfers te schrijven.
Blauwe vinkjes zijn nu het omgekeerde van betrouwbaar en die worden massaal geblokkeerd. #BlockTheBluequote:Op zaterdag 22 april 2023 01:47 schreef Barbusse het volgende:
Dat blauwe vinkje kunnen kopen is gewoon linke soep. De account lijkt betrouwbaar, maar is het niet. Never underestimate the stupidity of people. Russische trollfarms doen een massaal fapje nu.
Erger nog, ze geven belangrijke Twitteraars nu zelf automatisch blauw vinkje zonder dat ze daar om gevraagd hebben haha.quote:
Ze zijn goed bezigquote:Op zaterdag 22 april 2023 08:55 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Erger nog, ze geven belangrijke Twitteraars nu zelf automatisch blauw vinkje zonder dat ze daar om gevraagd hebben haha.
quote:Op zaterdag 22 april 2023 08:47 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Blauwe vinkjes zijn nu het omgekeerde van betrouwbaar en die worden massaal geblokkeerd. #BlockTheBlue
quote:
Hah, nice.quote:The foundation provides assistance to combat units (Ukrainian Armed Forces, National Guardy of Ukraine, State Border Guard Service of Ukraine, Territorial Defense Forces). Priority is always given to requests from units that are already carrying out combat missions in frontline hotspots.
Jazeker, dat staat er ook onder bij de Notes? Je weet wel die Notes die dit soort misinformatie zou oplossen volgens Elon en zijn fans. FREE SPEECH! dus zoals Mehdi Hasan terecht opmerktquote:
Waar heb je het in godsnaam over?quote:Op zaterdag 22 april 2023 23:38 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Jazeker, dat staat er ook onder bij de Notes? Je weet wel die Notes die dit soort misinformatie zou oplossen volgens Elon en zijn fans. FREE SPEECH! dus zoals Mehdi Hasan terecht opmerkt
Dat is het journalisme kuch activisme van tegenwoordig. Copy paste activisten.quote:
Dan ken je Mehdi Hasan niet. Het mooie is dat Musk die tweet wel moet laten staan met dit beleidquote:Op zaterdag 22 april 2023 23:48 schreef Rnie het volgende:
[..]
Waar heb je het in godsnaam over?Die knakker dacht klaarblijkelijk dat het echt was en gaf zonder de note te lezen een uiterst debiele reactie.
Hihi, zie je wel dat Notes werkt.Block the Blue types moeten er nog even inkomen denk ik.
Ehh ?quote:Op zaterdag 22 april 2023 23:55 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Dan ken je Mehdi Hasan niet. Het mooie is dat Musk die tweet wel moet laten staan met dit beleid
FREE SPEECH! toch zolang je de wet niet overtreedt? En liegen is niet strafbaar.quote:
Doel je op het feit dat hij "Free speech" zei? Helaas, dat zei hij niet. Op het moment dat je "Free Speech Champion Elon" typt, wilt hij Musk hiermee classificeren tot iets "absurds of geks" als reactie op de twitterpost en daarbij dus gelooft wat er in die post stond.quote:Op zondag 23 april 2023 00:05 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
FREE SPEECH! toch zolang je de wet niet overtreedt? En liegen is niet strafbaar.
Jij en oogkleppenquote:Op zondag 23 april 2023 00:13 schreef Rnie het volgende:
[..]
Doel je op het feit dat hij "Free speech" zei? Helaas, dat zei hij niet. Op het moment dat je "Free Speech Champion Elon" typt, wilt hij Musk hiermee classificeren tot iets "absurds of geks" als reactie op de twitterpost en daarbij dus gelooft wat er in die post stond.
Geeft niet, iedereen maakt retweet foutjes. Zelfs de schijnbaar extreem goeie journalist Mehdi Hasan ofzo.
Maargoed, je mag wederom je oogklepjes als een kijkertje sluiten voor de waarheid. Notes achterhaald je wel als het moet
Je verwacht het niet, als je het verificatie-systeem afschaft en vervangt door *checks notes* niks.quote:
quote:Op zondag 23 april 2023 00:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je verwacht het niet, als je het verificatie-systeem afschaft en vervangt door *checks notes* niks.
Kobe Bryant heeft het idd vast gekocht, en zijn telefoonnummer bevestigd.quote:Op zondag 23 april 2023 11:01 schreef epicbeardman het volgende:
Al die zielige users die zeggen dat ze het niet hebben gekocht, maar stiekem toch hebben gekochtEcht pure komedie dit.
Zegt wel weer genoeg dat er zo veel drama en emotie bij paar blauwe vinkjes komt kijken, voorheen was dat natuurlijk een soort van circlejerk van factcheckers. (hurr durr ik heb blauw vinkje dus het is de waarheid)
Nu zitten ze in een dilemma van dat ze zich niet meer belangrijk voelen zonder dat blauwe vinkje. Wat een leven heb je dan, en dat voor "zulke" grote celebs en "journalisten"
Eigenlijk zijn ze allemaal heel zielig. Huilen om pixels op een scherm.Elon bewijst dat maar weer eens goed.
Een betaalde dienst gratis geven aan een bepaalde groep mensen die er niet voor willen betalen, wat een geweldige trolactie zegquote:
Als je nu nog denkt dat een blauw vinkje meer betekent dan een betaald abonnement (zoals hier de sterretjes) dan ben je best dom en verdien je het royaal het schip in te gaan.quote:Op zondag 23 april 2023 11:35 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Morgen even de aandelenmarkt goed in de gaten houdenKan leuk worden met al die neppe (echt lijkende) tweets.
Zeker eens, maar Elon wil natuurlijk dat zoveel mogelijk mensen zo'n abbo kopen. Alle 1miljoen volgers of meer accounts hebben een gratis vinkje gekregen. Zo lijkt het natuurlijk of veel mensen het gekocht hebben wat ook andere mensen weer overhaalt.quote:Op zondag 23 april 2023 11:42 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Als je nu nog denkt dat een blauw vinkje meer betekent dan een betaald abonnement (zoals hier de sterretjes) dan ben je best dom en verdien je het royaal het schip in te gaan.
Machtig mooi om te zien hoe men in een stuip schiet om een verandering bij een dienst waar ze gratis gebruik van makenAlsof ze ergens recht op hebben
Nee, Twitter stelt dat ze een abonnement hebben afgesloten en hun telefoonnummer verefieerd is terwijl dat niet zo is, als je ze een vinkje geeft omdat ze meer dan 1.000.000 volgers hebben dan moet je dat gewoon neerzetten.quote:Op zondag 23 april 2023 11:51 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Zeker eens, maar Elon wil natuurlijk dat zoveel mogelijk mensen zo'n abbo kopen. Alle 1miljoen volgers of meer accounts hebben een gratis vinkje gekregen. Zo lijkt het natuurlijk of veel mensen het gekocht hebben wat ook andere mensen weer overhaalt.
Maar idd, waar betaal je nou precies voor? Het vinkje zelf is nutteloos.
Natuurlijk wil hij (beter gezegd: het bedrijf) dat. Het is onderdeel van het business-model.quote:Op zondag 23 april 2023 11:51 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Zeker eens, maar Elon wil natuurlijk dat zoveel mogelijk mensen zo'n abbo kopen. Alle 1miljoen volgers of meer accounts hebben een gratis vinkje gekregen. Zo lijkt het natuurlijk of veel mensen het gekocht hebben wat ook andere mensen weer overhaalt.
Maar idd, waar betaal je nou precies voor? Het vinkje zelf is nutteloos.
Zo te zien hebben Nytimes, WashingtonPost, TheGuardian, NRC een goud vinkje, hebben ze daar $1000 per maand voor betaald of kregen ze die gratis?quote:De vijfhonderd grootste adverteerders en tienduizend merken met de meeste volgers hoeven niet te betalen.
Zou zomaar kunnen.quote:Op zondag 23 april 2023 12:57 schreef slashdotter3 het volgende:
Zo te zien hebben Nytimes, WashingtonPost, TheGuardian, NRC een goud vinkje, hebben ze daar $1000 per maand voor betaald of kregen ze die gratis?
Telegraaf zou een klein drolletje naast hun naam moeten hebben.quote:Op zondag 23 april 2023 12:57 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Zo te zien hebben Nytimes, WashingtonPost, TheGuardian, NRC een goud vinkje, hebben ze daar $1000 per maand voor betaald of kregen ze die gratis?
Telegraaf en Volkskrant hebben niets
🤔🤔🤔
Blijkbaar zijn journalisten en celebs toch meer waard dan het gewone volkquote:Op zondag 23 april 2023 16:37 schreef Tijn het volgende:
Echt heel veel celebs hebben nu hun vinkje weer terug. Het lijkt erop dat elk account met meer dan een miljoen volgers er weer eentje heeft. Vast allemaal gekocht
kans is nog groter dat zij gewoon dit krijgen. twitter heeft die acounts harder nodig dan die acounts twitter. omdat mensen gewoon ku nnen linken naar artikelen dus een officieel acocunt is niet een must.quote:
Iedereen die 'm niet wil ook.quote:Op zondag 23 april 2023 20:41 schreef Tijn het volgende:
Maar... dit was de purge? Iedereen die 'm wil krijgt 'm opeens kado? Wat een flop weer.
Da's Elon die z'n shit zo gigantisch goed voor elkaar heeft.quote:Op zondag 23 april 2023 20:54 schreef Rnie het volgende:
Wat is er aan de hand joh? Dan verschijnt er een vinkje, dan weer niet.![]()
Iedereen met meer dan een miljoen volgers is kennelijk geautoverifieerdquote:Op zondag 23 april 2023 20:41 schreef Tijn het volgende:
Maar... dit was de purge? Iedereen die 'm wil krijgt 'm opeens kado? Wat een flop weer.
Ja, een Twitter waarop niemand een blauw vinkje had op wat losers na was kennelijk ook niet de bedoeling.quote:Op zondag 23 april 2023 21:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Iedereen met meer dan een miljoen volgers is kennelijk geautoverifieerd
Ik heb geen twitter account, maar het zal me ondertussen niks verbazen dat ook ik een blauw vinkje heb.quote:Op zondag 23 april 2023 20:57 schreef Treinhomo het volgende:
[..]
Da's Elon die z'n shit zo gigantisch goed voor elkaar heeft.
Yay, more nazi's.quote:
1at heeft Musk toch met het promoten van fascisten?quote:
Wat maakt het uit dat Musk Twitter Blue abonnementen cadeau geeft dan? Er komt hoogstwaarschijnlijk een functie om Twitter Blue abonnementen cadeau te geven aan een ander. Het blauwe vinkje heeft tegenwoordig een andere waarde dan voorheen. Het is dus niet zo dat Musk of Twitter users "verifieerd" op echtheid.quote:Op maandag 24 april 2023 09:01 schreef IndoorKite het volgende:
Nu is het: deze persoon heeft betaald voor dit vinkje of Twitter heeft zelf deze mensen een vinkje toegekend. Maar er is nergens aangegeven welke van de 2 het nou is.
Dit ging inderdaad te ver.quote:Op maandag 24 april 2023 10:02 schreef Montov het volgende:
Twitter zou absolute free speech krijgen, totdat verwijzingen naar concurrenten werden tegengehouden.
Dat leg ik net uit Rnie: nu is het onduidelijk of zijzelf ervoor hebben betaald (en direct/indirect het product aanbevelen) of dat iemand anders/Musk het voor ze heeft gedaan (en ze dus niet direct/indirect het product zelf aanbevelen).quote:Op maandag 24 april 2023 10:08 schreef Rnie het volgende:
[..]
Wat maakt het uit dat Musk Twitter Blue abonnementen cadeau geeft dan? Er komt hoogstwaarschijnlijk een functie om Twitter Blue abonnementen cadeau te geven aan een ander. Het blauwe vinkje heeft tegenwoordig een andere waarde dan voorheen. Het is dus niet zo dat Musk of Twitter users "verifieerd" op echtheid.
Hoe kom je tot die conclusie?quote:Op maandag 24 april 2023 10:15 schreef IndoorKite het volgende:
(en ze dus niet direct/indirect het product zelf aanbevelen).
Ik vind het op zich best grappig dat Musk eerst de vinkjes alleen betaald wil maken, er dan pas achterkomt dat de bereidheid om te betalen dusdanig laag is dat er heel weinig vinkjes te zien zullen zijn op Twitter, waarmee de waarde van het vinkje weer keldert, en dan besluit om toch maar weer een onderscheid te gaan maken tussen feuten die een vinkje moeten kopen en grote spelers die een vinkje krijgen, volledig in tegenspraak met het doel van het vinkje.quote:Op maandag 24 april 2023 10:08 schreef Rnie het volgende:
[..]
Wat maakt het uit dat Musk Twitter Blue abonnementen cadeau geeft dan? Er komt hoogstwaarschijnlijk een functie om Twitter Blue abonnementen cadeau te geven aan een ander. Het blauwe vinkje heeft tegenwoordig een andere waarde dan voorheen. Het is dus niet zo dat Musk of Twitter users "verifieerd" op echtheid.
Omdat zij er niet zelf voor hebben gekozen om het te kopen (terwijl ze dat wel zouden kunnen)?quote:Op maandag 24 april 2023 10:29 schreef Rnie het volgende:
[..]
Hoe kom je tot die conclusie?Waarom bevelen alle users het niet aan als ze momenteel geen blauw vinkje hebben en die cadeau hebben gekregen?
Dus als je zelf iets niet aankoopt, omdat je bijvoorbeeld niet perse van de functionaliteiten gebruikt hoeft te maken, betekend het automatisch dat je het niet aanbeveelt of niet kan aanbevelen aan een ander? Rare gedachtegang wat mij betreft.quote:Op maandag 24 april 2023 10:57 schreef IndoorKite het volgende:
[..]
Omdat zij er niet zelf voor hebben gekozen om het te kopen (terwijl ze dat wel zouden kunnen)?
Waarom zou je er een kleurenfiasco van willen maken? Wat is het wezenlijke verschil met een cadeau krijgen of het zelf aankopen? Je moet gewoon bij voorbaat de mogelijkheid hebben om het vinkje te weigeren. Wil je bijvoorbeeld meedoen met de extremistische praktijken van BlocktheBlue en het weigeren, dan moet je wel die keuze hebben.quote:Op maandag 24 april 2023 10:54 schreef Basp1 het volgende:
Free speech maar als je betaald of beroemd bent heb je opeens veel meer reikwijdte. Cynische mode aan Ja ja heel normaal en draagt echt bij aan de transparantie van dit medium.![]()
Het zou logischer zijn als betaalde vinkjes een andere kleur zouden hebben dan gegeven vinkjes zodat het voor gebruikers zichtbaar is.
Hoezo is dat raar? En is het andersom ook raar: als je het koopt dat dat een teken is dat je het product waard vindt om voor te betalen? Wat direct/indirect een aanbeveling is van het product als dit ook publieke info is (dat je het hebt gekocht)? Is dat ook raar om te beweren? Je doet net alsof je het hele concept van reclame niet snapt?quote:Op maandag 24 april 2023 11:20 schreef Rnie het volgende:
Dus als je zelf iets niet aankoopt, omdat je bijvoorbeeld niet perse van de functionaliteiten gebruikt hoeft te maken, betekend het automatisch dat je het niet aanbeveelt of niet kan aanbevelen aan een ander? Rare gedachtegang wat mij betreft.
Of er moet gelijk al onderscheid gemaakt zijn of het iets is wat je zelf hebt gekocht of dat iemand anders het voor jou heeft gekocht? Waarom moet het een actie van jou zijn ipv een actie van de persoon die het ongevraagd het product met jou associeert?quote:Dat gezegd hebbende, mocht je dus het blauwe vinkje cadeau hebben gekregen en je wilt er, als user, afstand van doen omdat je het dus niet wilt aanbevelen, dan moet je de mogelijkheid hebben om het uit te kunnen zetten.
Dat is letterlijk hoe het eerst was met "legacy verified"quote:Op maandag 24 april 2023 11:28 schreef IndoorKite het volgende:
[..]
Of er moet gelijk al onderscheid gemaakt zijn of het iets is wat je zelf hebt gekocht of dat iemand anders het voor jou heeft gekocht?
quote:Op maandag 24 april 2023 11:28 schreef IndoorKite het volgende:
[..]
Hoezo is dat raar? En is het andersom ook raar: als je het koopt dat dat een teken is dat je het product waard vindt om voor te betalen? Wat direct/indirect een aanbeveling is van het product als dit ook publieke info is (dat je het hebt gekocht)? Is dat ook raar om te beweren? Je doet net alsof je het hele concept van reclame niet snapt?
[..]
Of er moet gelijk al onderscheid gemaakt zijn of het iets is wat je zelf hebt gekocht of dat iemand anders het voor jou heeft gekocht? Waarom moet het een actie van jou zijn ipv een actie van de persoon die het ongevraagd het product met jou associeert?
Beetje rare reactie, terwijl je een paar dagen geleden precies hetzelfde zei over de abo-sterren hier op Fok!.quote:
Sterker nog: Twitter claimt dat die persoon een abonnement op Blue heeft en dat het telefoonnummer gecontroleerd is.quote:Op maandag 24 april 2023 10:15 schreef IndoorKite het volgende:
[..]
Dat leg ik net uit Rnie: nu is het onduidelijk of zijzelf ervoor hebben betaald (en direct/indirect het product aanbevelen) of dat iemand anders/Musk het voor ze heeft gedaan (en ze dus niet direct/indirect het product zelf aanbevelen).
Ze doen geen aanbevelingen op de betaalde versie van het vinkje. Dat is het punt. Nu lijkt het alsof zij dat wel aan het doen zijn.
Daarom zijn al die celebs ook aan het tweeten dat ze er niet voor betaald hebben. Het is het enige dat je kunt doen om duidelijk te maken dat je niet vrijwillig voor die badge of shame hebt gekozen en zo de imago-schade wat beperkt.quote:Op maandag 24 april 2023 11:37 schreef Basp1 het volgende:
De rare gedachtegang is dat je opeens reclame aan het maken bent met je vinkje voor een product wat je nooit gekocht hebt en ook de intentie niet hebt om dit te doen, dat je dan zelf moeite moet gaan doen om hiervan af te komen.
Nou ik heb begrepen van een niet nader te benoemen user dat het toch erg extremistische praktijken zijn als ze meedoen met block the blue.quote:Op maandag 24 april 2023 11:40 schreef Tijn het volgende:
[..]
Daarom zijn al die celebs ook aan het tweeten dat ze er niet voor betaald hebben. Het is het enige dat je kunt doen om duidelijk te maken dat je niet vrijwillig voor die badge of shame hebt gekozen en zo de imago-schade wat beperkt.
Zelf een abonnement afsluiten is in deze vergelijking wat betreft Fok en Twitter iets anders dan een abonnement krijgen van iemand. Ik vind dat als je hem krijgt, je deze natuurlijk mag weigeren. Als je hem zelf hebt afgesloten zie ik persoonlijk niet in waarom iemand zijn badge wilt verbergen. Maargoed, dat is persoonlijk.quote:Op maandag 24 april 2023 11:34 schreef Tijn het volgende:
[..]
Beetje rare reactie, terwijl je een paar dagen geleden precies hetzelfde zei over de abo-sterren hier op Fok!.
Dacht dat de wens was dat Twitter transparenter wordt? Door gebrek aan onderscheid is er verwarring en neigt heel erg naar vals adverteren.quote:Op maandag 24 april 2023 12:43 schreef Rnie het volgende:
Imo gaat het belang van de zaak, icm de marketinggedachte, dan voor een select groepje users die deze functie wilt hebben.
Als iemand op Twitter nu een vinkje cadeau krijgt en je deze niet kan weigeren of stopzetten, dan zou het inderdaad vals adverteren zijn. Helemaal mee eens. Daarom moet je de mogelijkheid hebben om het blauwe vinkje te weigeren als je die cadeau krijgt. Dat zeg ik al een aantal posts. Hoe moeilijk kan het zijn?quote:Op maandag 24 april 2023 13:13 schreef IndoorKite het volgende:
[..]
Dacht dat de wens was dat Twitter transparenter wordt? Door gebrek aan onderscheid is er verwarring en neigt heel erg naar vals adverteren.
Het punt is: dat is pure fictie. Je kunt het niet weigeren. Je kunt het niet verbergen. Mensen reageren op die realiteit, niet op de oplossing die alleen in jouw fantasie bestaat.quote:Op maandag 24 april 2023 13:38 schreef Rnie het volgende:
[..]
Als iemand op Twitter nu een vinkje cadeau krijgt en je deze niet kan weigeren of stopzetten, dan zou het inderdaad vals adverteren zijn. Helemaal mee eens. Daarom moet je de mogelijkheid hebben om het blauwe vinkje te weigeren als je die cadeau krijgt. Dat zeg ik al een aantal posts. Hoe moeilijk kan het zijn?![]()
Je legt dan de last bij de gebruiker die hier niet om heeft gevraagd, ipv gelijk duidelijkheid te scheppen door verschillende vinkjes aan te maken die verschillende betekenissen hebben. Hoe moeilijk kan het zijn om nog een vinkje aan te maken waarbij heel specifiek wordt gemaakt dat ze geschonken zijn ipv dat ze zelf door de gebruikers zijn gekocht?quote:Op maandag 24 april 2023 13:38 schreef Rnie het volgende:
[..]
Als iemand op Twitter nu een vinkje cadeau krijgt en je deze niet kan weigeren of stopzetten, dan zou het inderdaad vals adverteren zijn. Helemaal mee eens. Daarom moet je de mogelijkheid hebben om het blauwe vinkje te weigeren als je die cadeau krijgt. Dat zeg ik al een aantal posts. Hoe moeilijk kan het zijn?![]()
Of een "dit is een cadeautje" sticker plakken op een auto op het moment dat je die auto cadeau hebt gekregen van iemand. Nee, top.quote:Op maandag 24 april 2023 15:01 schreef IndoorKite het volgende:
Je gaat toch ook niet zomaar stickers op auto's van mensen plaatsen met als excuus "maar als ze dat echt niet willen kunnen ze toch zelf de stickers eraf halen?"
Haha, alleen de auto is het cadeau hier niet, alleen de sticker. Dus wel zo belangrjk om onderscheid te maken. Doen alsof mensen gekozen hebben om te betalen voor vinkjes is gewoon vals adverteren.quote:Op maandag 24 april 2023 15:19 schreef Rnie het volgende:
[..]
Of een "dit is een cadeautje" sticker plakken op een auto op het moment dat je die auto cadeau hebt gekregen van iemand. Nee, top.
Het is aan jou of je met die auto wilt rijden en tevens marketing mee wilt plegen voor het desbetreffende autobedrijf.
Nou ja, dat dus. Twitter zegt dat deze mensen hebben betaald en dat is gewoon niet waar. Het is toch duidelijk dat je dat niet kan maken?quote:Op maandag 24 april 2023 15:34 schreef IndoorKite het volgende:
[..]
Doen alsof mensen gekozen hebben om te betalen voor vinkjes is gewoon vals adverteren.
Zou dit uberhaubt nog wel mogen in europa moet je tegenwoordig toch bekend maken dat er sluik reclame is. Ik zie weer de mogelijkheid vanuit Europa van een extra rechtzaak voor Elon.quote:Op maandag 24 april 2023 15:55 schreef Tijn het volgende:
[..]
Nou ja, dat dus. Twitter zegt dat deze mensen hebben betaald en dat is gewoon niet waar. Het is toch duidelijk dat je dat niet kan maken?
Ja, zat ik ook al aan te denken. Bij veel sites staat tegenwoordig dat iets gesponsord is of dat iemand een product gratis heeft gekregen bij een review etc.quote:Op maandag 24 april 2023 16:47 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zou dit uberhaubt nog wel mogen in europa moet je tegenwoordig toch bekend maken dat er sluik reclame is.
Hihi, bij die gedachte raak je flink opgewonden is het niet?quote:Op maandag 24 april 2023 16:47 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zou dit uberhaubt nog wel mogen in europa moet je tegenwoordig toch bekend maken dat er sluik reclame is. Ik zie weer de mogelijkheid vanuit Europa van een extra rechtzaak voor Elon.
Ah weer een mooie geprojecteerde perverse fantasie van jou, dat geeft weer eens goed aan dat niet velen je hier meer serieus hoeven te nemen.quote:Op dinsdag 25 april 2023 02:18 schreef Rnie het volgende:
[..]
Hihi, bij die gedachte raak je flink opgewonden is het niet?
Het is denk ik tweeledig, het vergroten van twijfels aan wetenschap en westerse normen en waarden en diens instituten. (Een goedvoorbeeld is van alles er aan doen om twijfels te brengen over westerse instituten zie je in de Weski-threads, de bekende wappies zijn nu ineens allemaal bezorgd over dat OM haar vast zit uit machtsvertoon of bij de Mos veroordeeld de rechter hem, (D66 rechter, D666 OM , corrupt etc nu: zie je wel D66 om, gebruikt politieke macht etc).quote:Op dinsdag 25 april 2023 05:55 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ik snap alleen niet wat precies het eind doel van deze bots/mensen is. Zijn het oliebedrijven die gewoon zonder regulatie willen door verdienen?
Hoe zien deze mensen de planeet voor zich over 50 jaar. Of 100? Zou zelf graag mijn kinderen nog eens koraalriffen willen laten zien, maar heb er een hard hoofd in dat die er nog zijn over 50 jaar.
Vooral geen aanpassing in gedrag te hoeven doorvoeren zal ook een drijfveer zijn in het probleem herkennen.quote:Op dinsdag 25 april 2023 05:55 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ik snap alleen niet wat precies het eind doel van deze bots/mensen is. Zijn het oliebedrijven die gewoon zonder regulatie willen door verdienen?
Hoe zien deze mensen de planeet voor zich over 50 jaar. Of 100? Zou zelf graag mijn kinderen nog eens koraalriffen willen laten zien, maar heb er een hard hoofd in dat die er nog zijn over 50 jaar.
Ook veel Russische bots die het doel hebben gewoon verdeeldheid te creeërenquote:Op dinsdag 25 april 2023 05:55 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ik snap alleen niet wat precies het eind doel van deze bots/mensen is. Zijn het oliebedrijven die gewoon zonder regulatie willen door verdienen?
Hoe zien deze mensen de planeet voor zich over 50 jaar. Of 100? Zou zelf graag mijn kinderen nog eens koraalriffen willen laten zien, maar heb er een hard hoofd in dat die er nog zijn over 50 jaar.
Bedoelt hij verified, of ook de mensen met een vinkje cadeau?quote:Op dinsdag 25 april 2023 12:23 schreef Rnie het volgende:
[ twitter ]
Lekkere frisse tijdlijn met alleen maar leuke users.
Dat was toch allang?quote:Op dinsdag 25 april 2023 12:23 schreef Rnie het volgende:
[ twitter ]
Lekkere frisse tijdlijn met alleen maar leuke users.
Het ging in eerste instantie om de prioriteit op reacties waarmee je een interactie hebt. Nu over het gehele spectrum volgens mij.quote:
Het enige dat geverifieerd was, was dat ze een abonnement betaald hadden, maar zelfs dat nu niet meer.quote:Op dinsdag 25 april 2023 12:23 schreef Rnie het volgende:
[ twitter ]
Lekkere frisse tijdlijn met alleen maar leuke users.
De voorheen geverifieerde mensen waren populaire bekendheden. Die kregen voorrang qua impressies.quote:
Ja, daarom hebben alle celebrities nu hun blauwe vinkje maar gratis gekregen. Want anders drijft alleen die gare troep van wannabes omhoog en wie zit daar nou op te wachten?quote:Op dinsdag 25 april 2023 13:27 schreef Montov het volgende:
[..]
De voorheen geverifieerde mensen waren populaire bekendheden. Die kregen voorrang qua impressies.
Nu krijg je wanhopig betalende mensen met post diarree die meer impressies krijgen.
Ik heb een vaag vermoeden wat dit gaat doen met de kwaliteit van Twitter. Iedere normale gebruiker zal een breekpunt hebben voor wanneer Twitter niet meer interessant is.
Ik begin wel een beetje op dat punt te komen. Wat ik zou willen is dat ik elke post van elk account dat ik volg in chronologische volgorde kan zien zonder dat er allerlei algoritmische shit of grappige garpjes van de grote baas achter zitten en je daardoor telkens een groot deel mist. Maar dat schijnt dus niet te kunnen of te mogen waardoor het nu een brei is waar amper een touw aan vast te knopen is.quote:Op dinsdag 25 april 2023 13:27 schreef Montov het volgende:
[..]
De voorheen geverifieerde mensen waren populaire bekendheden. Die kregen voorrang qua impressies.
Nu krijg je wanhopig betalende mensen met post diarree die meer impressies krijgen.
Ik heb een vaag vermoeden wat dit gaat doen met de kwaliteit van Twitter. Iedere normale gebruiker zal een breekpunt hebben voor wanneer Twitter niet meer interessant is.
Mag wel, maar dan moet je betalen. Niemand wordt op die manier uitgesloten hoor als je dat soms denkt.quote:Op dinsdag 25 april 2023 13:55 schreef xpompompomx het volgende:
Maar dat schijnt dus niet te kunnen of te mogen waardoor het nu een brei is waar amper een touw aan vast te knopen is.
quote:Op dinsdag 25 april 2023 13:27 schreef Montov het volgende:
[..]
De voorheen geverifieerde mensen waren populaire bekendheden. Die kregen voorrang qua impressies.
Nu krijg je wanhopig betalende mensen met post diarree die meer impressies krijgen.
Ik heb een vaag vermoeden wat dit gaat doen met de kwaliteit van Twitter. Iedere normale gebruiker zal een breekpunt hebben voor wanneer Twitter niet meer interessant is.
Dat lost het niet op, want die oude grote accounts hebben ook een vinkje. Dus dan heb je bagger van niet betalende nobodies zoals jij en ik.quote:
Dat was al zo. Die vinkjes waren niet bedoeld voor populaire bekendheden, de meerderheid met zo'n vinkje was volledig onbekend. Sterker, die vinkjes hebben sommige mensen geholpen om juist bekend te worden (op Twitter dan).quote:Op dinsdag 25 april 2023 13:27 schreef Montov het volgende:
[..]
De voorheen geverifieerde mensen waren populaire bekendheden. Die kregen voorrang qua impressies.
Nu krijg je wanhopig betalende mensen met post diarree die meer impressies krijgen.
quote:There are really two main issues that make the new Twitter verification system a complete nightmare.
The first is the userbase. Very few normal users are willing to pay for a free social media site. Moreover, the main "selling point" of the service is to boost post visibility. The service inherently appeals only to people who both a) care extremely deeply about their posts being seen, and b) make posts that inherently are unappealing to other Twitter users (since people with appealing/interesting/funny/not-weird posts would be able to naturally grow an audience on the platform if they want to). So pretty much every single blue check is a hyper-online weirdo who is deeply bad at posting, despite being obsessed with twitter metrics.
The second is that verified replies get promoted to the top of every post. You have to scroll through all the blue check replies to get to even the most popular non-blue check replies. This is true even for blue check replies that have zero engagement, are completely off-topic, or are just straight up spam or scams.
As a result, if you're looking for relevant discussion on a popular tweet, you have to first scroll past the thoughts of some of the most terminally online, inherently unlikeable people on the planet. So normal users are constantly exposed to the most off-putting segments of the userbase.
It's like if Reddit incentivized every antisocial weirdo to post as much as possible to get their money's worth, and then forced every user to sort by controversial. It's a horrible structure that makes the product practically unusable for non-weirdos. Which is just how Elon likes it I guess.
https://www.reddit.com/r/(...)dium=web2x&context=3
Cijfers graag ter onderbouwing van dit statement. Of doel je echt alleen op het linksgeoriënteerde Reddit publiek wat het toxic vindt?quote:Op dinsdag 25 april 2023 22:34 schreef Terecht het volgende:
door de meeste mensen als toxisch wordt ervaren.
De algemene teneur op Fok! is ook dat het blauwe Twitter vinkje het brandmerk van de sneuneus is hoorquote:Op dinsdag 25 april 2023 22:45 schreef Rnie het volgende:
[..]
Cijfers graag ter onderbouwing van dit statement. Of doel je echt alleen op het linksgeoriënteerde Reddit publiek wat het toxic vindt?
Ik snap niet wat daar perse zo grappig aan is.quote:
Als die 5 die-hard extremistische Muskhaters in dit topic het complete beeld van Fok moeten schetsen, dan was ik allang weggeweest joh.quote:Op dinsdag 25 april 2023 22:56 schreef Terecht het volgende:
[..]
De algemene teneur op Fok! is ook dat het blauwe Twitter vinkje het brandmerk van de sneuneus is hoor. En wat de vox populi op Fok vindt, is waar.
Verschil is wel dat het bedrijf reddit het aan zijn reet zal roesten. /r/the_donald was bv een belangrijk fenomeen of dat shit als /r/coontown of /r/jailbait mocht of noem het maar op wat voor radicaal rechtse shit ooit mocht tot het moeilijk verkoopbaar werd.quote:Op woensdag 26 april 2023 00:14 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik snap niet wat daar perse zo grappig aan is.Reddit's community / userbase heeft een overweldigende left-wing bias. Ik neem aan dat dat wel algemeen bekend is toch?
Ik zou ook niet lachen als iemand zegt dat Fox News republikeins van aard is.
Musk adoreren = Rechts conservatief zekerquote:Op woensdag 26 april 2023 00:26 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Rnie 2023: Musk niet blind adoreren = links en komt door echokamers
Ik vind het vooral niet zo snugger, want zelfs medestanders vinden dat-ie er nou toch wel een erg groot potje van maakt. Volgens de uiterst-linkse Casey Newton natuurlijkquote:Op woensdag 26 april 2023 00:34 schreef Rnie het volgende:
[..]
Musk adoreren = Rechts conservatief zeker
Het blauwe vinkje herplaatsen aan iedereen die meer dan 1 miljoen volgers heeft (inclusief dode users) is ook bullshit en extreem tegenstrijdig met hetgeen hij eerst verkondigde omtrent de gelijkwaardigheid en corruptie omtrent wie wel en wie niet. Daar was ik het namelijk roerend mee eens. Dit is gewoon stom gedrag van Musk.quote:Op woensdag 26 april 2023 00:38 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik vind het vooral niet zo snugger, want zelfs medestanders vinden dat-ie er nou toch wel een erg groot potje van maakt. Volgens de uiterst-linkse Casey Newton natuurlijk
[ afbeelding ]
https://www.platformer.news/p/twitters-badge-of-dishonor
Nee, jij doet iets als een Reddit post af als onzin want linkse echokamer. Dat doe je vaker maar dat benoemen is opeens populistisch narratief blijkbaar.quote:Op woensdag 26 april 2023 00:34 schreef Rnie het volgende:
[..]
Musk adoreren = Rechts conservatief zekerPopulistisch narratief doordrukken , geen kind van de logica school enzo?
Hoe doe ik die Reddit post af als onzin? Ik heb er nog geen waardeoordeel over gegeven. Op het moment dat er gezegd wordt dat "de meeste mensen" het toxisch vinden, vraag ik alleen maar waar @Terecht dat op baseert. Boute uitspraken zijn leuk voor de bühne, maar onderbouw ze dan. Dat jij dit interpreteerde als zijnde dat ik het onzin vind want links... Tja, daar kan ik niks mee.quote:Op woensdag 26 april 2023 01:47 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Nee, jij doet iets als een Reddit post af als onzin want linkse echokamer. Dat doe je vaker maar dat benoemen is opeens populistisch narratief blijkbaar.
Mij nu iets in de schoenen schuiven wat ik uberhaupt niet zeg en dan op basis van die toegeschoven mening een conclusie trekken over mijn logica is apart.
quote:In replies to some of the tweets from @HunterFloofyFox, users frantically tagged Musk: "@elonmusk this guy has taken a 13 year old boy, take his account down and retweet the amber alert," one user tweeted the day after the teen was kidnapped.
Musk did not reply. Archives of the account preserved online indicate that the account belonging to the suspect stayed online at least through Jan. 1 -- five days after the abduction.
Maar wat heeft bluesky wat post.news niet heeft bv?quote:
Jack Dorsey?quote:Op zaterdag 29 april 2023 23:19 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Maar wat heeft bluesky wat post.news niet heeft bv?
En die is straks weer vertrokken en dan later zit men weer met Musk 2.0.quote:
Of Musk 1.0 die het gewoon ook koopt.quote:Op zaterdag 29 april 2023 23:26 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
En die is straks weer vertrokken en dan later zit men weer met Musk 2.0.
Heh, dat zou idd ook nog kunnen.quote:Op zaterdag 29 april 2023 23:32 schreef livelink het volgende:
[..]
Of Musk 1.0 die het gewoon ook koopt.
Op dit moment nog niet veel, maar het idee van BlueSky is dat het een open protocol heeft en dat je dus in theorie je eigen servers & clients zou moeten kunnen gaan maken en hosten. Net zoals Mastodon.quote:Op zaterdag 29 april 2023 23:19 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Maar wat heeft bluesky wat post.news niet heeft bv?
quote:Op zaterdag 29 april 2023 23:26 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
En die is straks weer vertrokken en dan later zit men weer met Musk 2.0.
Zoals Mastodon iddquote:Although the Bluesky app has many similarities to Twitter, its key difference is that it is organized around a decentralized system. That means user data can be stored on independent servers rather than ones owned by the company, and that in the future, users will be able to develop their own servers that they can use with communities of their choosing.
“People have been saying for years that it would be great if users could own their data and their relationships; if we could have transparent algorithms and algorithmic choice; if there could be more accountability and user control over how social platforms are moderated,” Graber wrote in a blog post last month. “We’ve now designed and built a system that we think achieves the goals stated above.”
Waardoor het in principe ook niet gekocht kan worden. Maar we gaan zien of het ook zo uitpakt in de praktijk.quote:Op zaterdag 29 april 2023 23:41 schreef Kijkertje het volgende:
[..]![]()
Maar denk dat Dorsey inmidels wel geleerd heeft van fouten die er gemaakt zijn bij Twitter 1.0.
Uit een ander artikel:
[..]
Zoals Mastodon idd![]()
Maar er is dus geen enkel voordeel om te switchen naar zijn platform tov Mastodon of post.news?quote:Op zaterdag 29 april 2023 23:41 schreef Kijkertje het volgende:
[..]![]()
Maar denk dat Dorsey inmidels wel geleerd heeft van fouten die er gemaakt zijn bij Twitter 1.0.
Uit een ander artikel:
[..]
Zoals Mastodon idd![]()
Geen idee hoe het in de praktijk gaat uitwerken. Ik merk wel dat de mensen die ik volg ivm met de Am. politiek (de enige reden waarom ik op Twitter zit) hun buik vol beginnen te krijgen van Musk's beleid maar nog wel steeds op Twitter posten terwijl ze zich wel op andere platforms hebben aangemeld.quote:Op zaterdag 29 april 2023 23:51 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Maar er is dus geen enkel voordeel om te switchen naar zijn platform tov Mastodon of post.news?
Eigenlijk ontlopen al die sociale media elkaar niet veel qua features. Het gaat er vooral om waar de users zitten.quote:Op zaterdag 29 april 2023 23:51 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Maar er is dus geen enkel voordeel om te switchen naar zijn platform tov Mastodon of post.news?
quote:Op zondag 30 april 2023 00:11 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Geen idee hoe het in de praktijk gaat uitwerken. Ik merk wel dat de mensen die ik volg ivm met de Am. politiek (de enige reden waarom ik op Twitter zit) hun buik vol beginnen te krijgen van Musk's beleid maar nog wel steeds op Twitter posten terwijl ze zich wel op andere platforms hebben aangemeld.
Het hangt er denk ik een beetje vanaf of content-makers de stap gaan maken om definitief te vertrekken bij Twitter en waar dan het merendeel terecht komt.
Ja, dus het gaat om het netwerk effect. Jack, geen Jack, features ... het gaat om waar de mensen zijn.quote:Op zondag 30 april 2023 00:12 schreef Tijn het volgende:
[..]
Eigenlijk ontlopen al die sociale media elkaar niet veel qua features. Het gaat er vooral om waar de users zitten.
Heb jij de perceptie dat mensen van Twitter afgaan?quote:Op zondag 30 april 2023 00:16 schreef SnertMetChoco het volgende:
en met zijn debiele gedrag er voor zorgt dat mensen ondanks het enorme netwerk op twitter, wat het juist zijn waarde gaf, alsnog willen overstappen.
Ik hoef toch niet van Twitter af om een andere app te gebruiken?quote:Op zondag 30 april 2023 00:22 schreef Rnie het volgende:
[..]
Heb jij de perceptie dat mensen van Twitter afgaan?
Ja. Maar buiten dat heb je veel mensen die nu dubbelposten.quote:Op zondag 30 april 2023 00:22 schreef Rnie het volgende:
[..]
Heb jij de perceptie dat mensen van Twitter afgaan?
Het feit dat er zoveel interesse voor BlueSky is zegt al genoeg. Mensen zijn Twitter zat en de enige reden dat ze er nog zitten is omdat het nog niet duidelijk is wat hét alternatief gaat zijn.quote:Op zondag 30 april 2023 00:22 schreef Rnie het volgende:
[..]
Heb jij de perceptie dat mensen van Twitter afgaan?
Ik kan wel 10 alternatieven noemen hoor. Hoezo "nog niet duidelijk"? Je verwart activisten met normale users die het letterlijk geen reet interesseert, zich bezig houdt met leuke dingen op Twitter en vrolijk door blijft twitteren.quote:Op zondag 30 april 2023 00:31 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het feit dat er zoveel interesse voor BlueSky is zegt al genoeg. Mensen zijn Twitter zat en de enige reden dat ze er nog zitten is omdat het nog niet duidelijk is wat het alternatief gaat zijn.
Het feit dat de voorhoede de alternatieven aan het verkennen is betekent dat er een moment gaat komen dat het duidelijk wordt dat er eentje de winnaar is. Eerst verhuizen de techies, dan de rest. Als er eenmaal momentum is kan de situatie snel veranderen.quote:Op zondag 30 april 2023 00:42 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik kan wel 10 alternatieven noemen hoor. Hoezo "nog niet duidelijk"? Je verwart activisten met normale users die het letterlijk geen reet interesseert, zich bezig houdt met leuke dingen op Twitter en vrolijk door blijft twitteren.
Ga ik voorlopig nog niet geloven. Het is voor het merendeel een non-issue. De polarisatie wat betreft Twitter voorstanders en keiharde tegenstanders is daardoor ook veels te klein om echt enorme wereldwijde verschuivingen, door enkel en alleen die reden, te zien.quote:Op zondag 30 april 2023 00:46 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het feit dat de voorhoede de alternatieven aan het verkennen is betekent dat er een moment gaat komen dat het duidelijk wordt dat er eentje de winnaar is. Eerst verhuizen de techies, dan de rest. Als er eenmaal momentum isn kan de situatie snel veranderen.
Precies. Musk heeft het enorme voordeel dat zijn platform al een gevestigde orde was toen hij het kocht maar dankzij zijn eigen afbraak ervan en zijn weerstand opwekkende gedrag is daar al verandering in gekomen. Voor concurrenten die alles nog moeten opbouwen is het veel moeilijker omdat mensen nu eenmaal gewoontedieren zijn en (definitief) overstappen tijd gaat kosten.quote:Op zondag 30 april 2023 00:46 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het feit dat de voorhoede de alternatieven aan het verkennen is betekent dat er een moment gaat komen dat het duidelijk wordt dat er eentje de winnaar is. Eerst verhuizen de techies, dan de rest. Als er eenmaal momentum is kan de situatie snel veranderen.
De voorhoede die @Tijn omschrijft zijn extreem politiekbewuste lui die wegens hun eigen idealistische overwegingen elders zijn gaan kijken. Prima, moeten ze zelf weten, maar maak het niet groter dan dat het is.quote:Op zondag 30 april 2023 01:17 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Precies. Musk heeft het enorme voordeel dat zijn platform al een gevestigde orde was toen hij het kocht maar dankzij zijn eigen afbraak ervan en zijn weerstand opwekkende gedrag is daar al verandering in gekomen. Voor concurrenten die alles nog moeten opbouwen is het veel moeilijker omdat mensen nu eenmaal gewoontedieren zijn en (definitief) overstappen tijd gaat kosten.
Maar als er idd eentje duidelijk populairder gaat worden dan de anderen kan het heel snel gaan
De kinderachtigheid zit vooral in Musk's gedrag en ik denk niet dat mensen die daar genoeg van hebben verleid zullen worden door nieuwe features die andere platforms ook kunnen gaan ontwikkelen vooral ook omdat het juist Musk is die met zijn idealistische/ politieke overwegingen een stempel drukt op de sfeer op Twitter.quote:Op zondag 30 april 2023 01:29 schreef Rnie het volgende:
[..]
De voorhoede die @:Tijn omschrijft zijn extreem politiekbewuste lui die wegens hun eigen idealistische overwegingen elders zijn gaan kijken. Prima, moeten ze zelf weten, maar maak het niet groter dan dat het is.Het is wat betreft users een extreem select groepje wat daadwerkelijk is weggegaan. Definitief overstappen als er tegelijkertijd features uitgerold worden die voor de gemiddelde user interessant kan zijn (DM encryptie, subscriber mogelijkheden) zullen er niet toe lijden dat users massaal vertrekken en juist bijdragen dat Twitter op de troon blijft zitten. Dan moet het wel blijven doorontwikkelen.
Uiteindelijk is het aan jou om uit je bubbel te komen en door te hebben dat het merendeel zich totaal niet bezighoudt met dit soort kinderachtige weglooppraktijken.
Maargoed, de wens is de vader van de gedachte als ik je post zo lees. je kan niet wachten he?
quote:Former Twitter CEO Jack Dorsey issued his sharpest criticism yet of Elon Musk's leadership of Twitter on Friday, saying Musk has not proved to be the platform's ideal steward -- and should have walked away from buying the site.
The criticisms and explanations came in a series of reply posts Friday night on the fledgling social network Bluesky, a potential Twitter rival that Dorsey helped to start. The remarks illustrate how Musk's erratic leadership has disillusioned a one-time friend and powerful ally, reflecting a growing backlash against a tumultuous tenure that has sent advertisers fleeing and users searching for alternatives.
Dorsey said he thought Musk, the Tesla CEO who serves in the same role at Twitter today, should have paid $1 billion to back out of the deal to acquire the social media platform. The comments are a stark reversal from Dorsey's strong endorsement of Musk's takeover, when he wrote a year ago that if Twitter had to be a company at all, "Elon is the singular solution I trust."
"I trust his mission to extend the light of consciousness," Dorsey tweeted at the time.
In his remarks on Bluesky on Friday, Dorsey struck a far different tone.
Dorsey said he didn't think Musk "acted right" after pursuing the site and realizing his potential mistake, adding that he did not believe the company's board should have forced the sale.
"It all went south," Dorsey added.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 39% gewijzigd door Kijkertje op 30-04-2023 04:36:51 ]“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
Wat is er kinderachtig aan het weglopen van een dienst waar je niet meer tevreden over bent? Ik kwam incidenteel op Twitter maar had geen account. Nadat de zoekfunctie is gestopt met werken en de openingspagina van Twitter een open riool is geworden met allerlei zooi gerelateerd aan Ongehoord Nederland kom ik er niet meer.quote:Op zondag 30 april 2023 01:29 schreef Rnie het volgende:
Uiteindelijk is het aan jou om uit je bubbel te komen en door te hebben dat het merendeel zich totaal niet bezighoudt met dit soort kinderachtige weglooppraktijken.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Desalniettemin een prima bevestiging voor de reden waarom ik Twitter niet meer gebruik, dergelijke bagger kreeg ik vroeger in veel beperktere mate voorgeschoteld.
[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 30-04-2023 09:28:11 ]
Goed dat je mijn punt dus bevestigdquote:Op zondag 30 april 2023 09:03 schreef J.B. het volgende:
Twitter een open riool is geworden met allerlei zooi gerelateerd aan Ongehoord Nederland kom ik er niet meer.
Extreem politiek bewust, hè? Je lijkt hier je eigen voorkeuren nogal op mij te projecteren, ik zit hoogst zelden op Twitter (laat staan op de pagina's van Ongehoord Nederland) maar desondanks krijg ik deze zooi aangeboden. Het nodigt mij dus totaal niet uit om een account aan te maken. Waar je het idee vandaan haalt dat ik Jesse Klaver (noch Kaag) zou willen volgen is voor mij ook een raadsel, ik gebruikte Twitter voornamelijk voor het volgen van voetbal en de oorlog in Oekraïne; dat doe ik nu dus niet meer.quote:Op zondag 30 april 2023 09:31 schreef Rnie het volgende:
[..]
Goed dat je mijn punt dus bevestigd. Je zou ook een account kunnen aanmaken, Jesse Klaver en een 30tal accounts die daar positieve interactie mee hebben kunnen volgen en dan je tijdlijn bekijken.
De bubbel is juist dat users die extreem politiekbewust zijn voornamelijk kijken naar hetgeen de "tegenstander" doet en voornamelijk zich bezig houden met dit soort geneuzel. Doordat je surft op pagina's bij de tegenstander ontstaat er door het algoritme een beeld alsof het lijkt dat iedereen dit soort dingen op zijn tijdlijn krijgt te zien.
In je voorbeelden kaart je alleen maar mensen met een andere politieke opvatting aan. Kan je ook iets anders noemen waarom je het niet meer gebruikt dan? Op het verwijderen van de search bar na dan? Je zou ook gewoon een account kunnen aanmaken![]()
Idem hier.quote:Op zondag 30 april 2023 10:42 schreef J.B. het volgende:
[..]
Extreem politiek bewust, hè? Je lijkt hier je eigen voorkeuren nogal op mij te projecteren, ik zit hoogst zelden op Twitter (laat staan op de pagina's van Ongehoord Nederland) maar desondanks krijg ik deze zooi aangeboden. Het nodigt mij dus totaal niet uit om een account aan te maken. Waar je het idee vandaan haalt dat ik Jesse Klaver (noch Kaag) zou willen volgen is voor mij ook een raadsel, ik gebruikte Twitter voornamelijk voor het volgen van voetbal en de oorlog in Oekraïne; dat doe ik nu dus niet meer.
Waar heb je het in godsnaam over? Hoe bedoel je iets "aangeboden" krijgen?quote:Op zondag 30 april 2023 10:42 schreef J.B. het volgende:
[..]
Extreem politiek bewust, hè? Je lijkt hier je eigen voorkeuren nogal op mij te projecteren, ik zit hoogst zelden op Twitter (laat staan op de pagina's van Ongehoord Nederland) maar desondanks krijg ik deze zooi aangeboden. Het nodigt mij dus totaal niet uit om een account aan te maken. Waar je het idee vandaan haalt dat ik Jesse Klaver (noch Kaag) zou willen volgen is voor mij ook een raadsel, ik gebruikte Twitter voornamelijk voor het volgen van voetbal en de oorlog in Oekraïne; dat doe ik nu dus niet meer.
Kan je niet gewoon normaal reageren? Allemachtig zeg.quote:Op zondag 30 april 2023 14:55 schreef Rnie het volgende:
[..]
Waar heb je het in godsnaam over? Hoe bedoel je iets "aangeboden" krijgen?Je krijgt niks aangeboden omdat je geen account hebt.
Daarbij neem je niet de moeite om een account aan te maken omdat het je klaarblijkelijk niet genoeg uitnodigt. Moet jij weten, maar jij doet dit op basis van een aantal Ongehoord Nederland tweets en "zeiktweets" die voornamelijk voor jouw zeiktweets zijn omdat je het er niet mee eens bent.
![]()
Weet je überhaupt wel hoe Twitter werkt? Of ben je aan het trollen? Even een tip, mocht je dit dus niet willen zien, dan maak je een account aan, volg je voetbalspelers, clubs en nieuwsoutlets speciaal gefocust op Oekraine. Toch wel fijn zo'n tip op de zondagmiddag he?![]()
![]()
Men o men.
quote:Op zondag 30 april 2023 09:03 schreef J.B. het volgende:
[..]
Wat is er kinderachtig aan het weglopen van een dienst waar je niet meer tevreden over bent? Ik kwam incidenteel op Twitter maar had geen account. Nadat de zoekfunctie is gestopt met werken en de openingspagina van Twitter een open riool is geworden met allerlei zooi gerelateerd aan Ongehoord Nederland kom ik er niet meer.
Edit: ik heb het maar geopend deze morgen, en de bloemlezing die ik deze morgen voorgeschoteld kreeg is exemplarisch geworden voor Twitter:Je snapt dat Twitter, ook als je niet ingelogd bent, cookies plaatst die bijhouden wat je leest? Ik heb zelf geen account, maar als ik twitter.com open krijg ik vooral katten te zien en wat GIFS van Friends.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Desalniettemin een prima bevestiging voor de reden waarom ik Twitter niet meer gebruik, dergelijke bagger kreeg ik vroeger in veel beperktere mate voorgeschoteld.
Dat selecte groepje is wat Twitter al jaren een riool maakt, en waar ze ook naar toegaan zal hetzelfde gebeuren. Zie Blue Sky dat nu al een absurde hoeveelheid drama heeft. Die mensen zijn geen haar beter dan Musk.quote:Op zondag 30 april 2023 03:55 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Er is duidelijk behoefte aan een ander platform bij wat jij een 'select' groepje noemt maar die wel een aanzienlijke hoeveelheid volgers hebben opgebouwd in al die jaren die allemaal mee zullen verhuizen wanneer ze wél definitief overstappen.
Ja nee daar zal het aan liggen natuurlijk. Zijn het teveel emoticons die de post afdoen als abnormaal?quote:Op zondag 30 april 2023 17:37 schreef J.B. het volgende:
[..]
Kan je niet gewoon normaal reageren? Allemachtig zeg.
Wat een raar agressieve post.quote:Op zondag 30 april 2023 19:29 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ja nee daar zal het aan liggen natuurlijk. Zijn het teveel emoticons die de post afdoen als abnormaal?
Ik vind het anno 2023 ronduit bizar dat je denkt dat Twitter zijn frontpage de website is en op basis daarvan een eventuele overweging maakt of je een account neemt ja of te nee.![]()
Dus nogmaals de vraag, weet je hoe Twitter in elkaar steekt? Of ben je gewoon ronduit aan het trollen?
Nee, wat het abnormaal maakt is dat jij voortdurend de noodzaak voelt om er met gestrekt been in te gaan, en ik heb geen behoefte om daarop te antwoorden.quote:Op zondag 30 april 2023 19:29 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ja nee daar zal het aan liggen natuurlijk. Zijn het teveel emoticons die de post afdoen als abnormaal?
Ik vind het anno 2023 ronduit bizar dat je denkt dat Twitter zijn frontpage de website is en op basis daarvan een eventuele overweging maakt of je een account neemt ja of te nee.![]()
Dus nogmaals de vraag, weet je hoe Twitter in elkaar steekt? Of ben je gewoon ronduit aan het trollen?
Net even in incognito-modus in mijn browser naar Twitter.com gegaan. Echt, wat een troep krijg je dan voorgeschoteldquote:Op zondag 30 april 2023 14:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Idem hier.
Ik volg ook de Oekraïne oorlog bij een aantal buitenlandse posters op Twitter.
Maar die zie ik niet in mijn 'voor jou' voorbij komen. Wat ik daar wel zie? Die troep van Raisa Blommenstein en Paul Cliteur. En zelfs Joost Niemuller (die geen blauw vinkje heeft).
Ik zit daar echt niet op te wachten.
Heb de indruk dat Twitter de feed politiseert. En dat ik dan voornamelijk van die haat- en/of rechtse accounts te zien krijg.
Want ik volg verders niet bijzonder veel Nederlandse politici.
Ja echt hè.quote:Op zondag 30 april 2023 21:21 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Net even in incognito-modus in mijn browser naar Twitter.com gegaan. Echt, wat een troep krijg je dan voorgeschoteld![]()
Achtereenvolgens Raisa Blommenstein, complotdenker over vaccins, Wierd Duk, andere complotdenker, Hans van Tellingen (2x) en weer Wierd Duk. Daarna een shitload aan kattenfilmpjes.
Het zou natuurlijk ook kunnen dat die accounts op dit moment populair zijn he. Maar nee, het is een samenzwering om specifiek dat aan jou te laten zien. Dat is veel plausibeler natuurlijkquote:Op zondag 30 april 2023 22:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja echt hè.
Ook al zoek je het zelf niet op. Je krijgt die extreme gasten gewoon naar je toe gepushed. Twitter zelf politiseert. En ik vind het steeds minder interessant.
Een samenzwering?quote:Op zondag 30 april 2023 22:08 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het zou natuurlijk ook kunnen dat die accounts op dit moment populair zijn he. Maar nee, het is een samenzwering om specifiek dat aan jou te laten zien. Dat is veel plausibeler natuurlijk
Krijgen die Nederlandse complotdenkers wel 'Community Notes'?quote:Op zondag 30 april 2023 21:21 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Net even in incognito-modus in mijn browser naar Twitter.com gegaan. Echt, wat een troep krijg je dan voorgeschoteld![]()
Achtereenvolgens Raisa Blommenstein, complotdenker over vaccins, Wierd Duk, andere complotdenker, Hans van Tellingen (2x) en weer Wierd Duk. Daarna een shitload aan kattenfilmpjes.
Na Microsoft stopt nu ook de populaire Wordpress plugin Jetpack Social met het ondersteunen van Twitter omdat ze de API kosten niet kunnen of willen betalen: https://jetpack.com/blog/the-end-of-twitter-auto-sharing/quote:Op woensdag 19 april 2023 23:49 schreef Tijn het volgende:
Blijkbaar heeft Microsoft een social media management tool voor adverteerders die Facebook, Instagram, LinkedIn en Twitter ondersteunt. Vanaf volgende week vervalt de support voor Twitter, vanwege de exorbitante API-kosten.
[ afbeelding ]
https://help.ads.microsoft.com/apex/index/3/en/60085
Mashable heeft er een artikel over: https://mashable.com/arti(...)advertising-platform
Betaald mastodon dan wel voor de API van twitter, of krijgen die deze nog gratis omdat ze nog zo weinig verkeer creëren?quote:Op maandag 1 mei 2023 00:43 schreef Tijn het volgende:
[..]
Na Microsoft stopt nu ook de populaire Wordpress plugin Jetpack Social met het ondersteunen van Twitter omdat ze de API kosten niet kunnen of willen betalen: https://jetpack.com/blog/the-end-of-twitter-auto-sharing/
De bestaande koppelingen met Tumblr, Facebook en Linkedin blijven wel werken. Ze zijn bovendien bezig met een koppeling naar Instagram en Mastodon.
Jetpack maakt een koppeling met mastodon. Mastodon heeft niks met Twitter te schaften.quote:Op maandag 1 mei 2023 08:06 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Betaald mastodon dan wel voor de API van twitter, of krijgen die deze nog gratis omdat ze nog zo weinig verkeer creëren?
Ow op die manier ik las de laatste zin als koppeling naar Twitter toe en niet koppelingen vanuit jetpack.quote:Op maandag 1 mei 2023 08:12 schreef Farenji het volgende:
[..]
Jetpack maakt een koppeling met mastodon. Mastodon heeft niks met Twitter te schaften.
Of wat denk je van een Zelensky? De man heeft meer dan 7 miljoen volgers, post veel, maar komt amper bovendrijven. (probeer het zelf ook eens door postst van hem te liken en er op te reageren, zelfs dan zie je hem nog niet; je moet echt doelbewust naar de man op zoek). Dit in schril contrast verschil met Instagram waar de man binnen no-time tienduizen likes heeft per post.quote:Op zondag 30 april 2023 22:42 schreef capricia het volgende:
[..]
Een samenzwering?
Denk gewoon een algoritme.
Ik weet dat katten-fotos en -filmpjes ook best populair zijn. Maar die worden niet zo gepushed als Raisa, lijkt wel.
Even Twitter open getrokken als proef op de som. De 'Voor jou'.quote:Op maandag 1 mei 2023 09:05 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Of wat denk je van een Zelensky? De man heeft meer dan 7 miljoen volgers, post veel, maar komt amper bovendrijven. (probeer het zelf ook eens door postst van hem te liken en er op te reageren, zelfs dan zie je hem nog niet; je moet echt doelbewust naar de man op zoek). Dit in schril contrast verschil met Instagram waar de man binnen no-time tienduizen likes heeft per post.
Je kunt het zelf nakijken, het algoritme is open sourcequote:Op maandag 1 mei 2023 11:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Even Twitter open getrokken als proef op de som. De 'Voor jou'.
Ik krijg bovenaan ene Erik Baas die ik niet ken en die door niemand gevolgd wordt die ik ken. Er staat ook niet bij waarom ik zijn tweet zie. Hij heeft 412 volgers, en hij heeft een blauw vinkje. Zijn tweet gaat over omgekeerde vlaggen, wat mij niet interesseert. Die tweet is 3 uur oud.
Dan kijk ik bij Zelensky door op hem te zoeken. Hij blijkt een tweet een uur geleden de wereld ingestuurd te hebben, met duizenden likes. Hij heeft een vinkje dat hij geverifieerd is. Naar zijn tweets moet ik echt zoeken, want ze komen kennelijk niet in mijn tijdlijn.
Dus ja, ik denk dat je gelijk hebt. Ik heb hier namelijk geen andere verklaring voor.
Geen andere verklaring dan een samenzweringquote:Op maandag 1 mei 2023 11:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Even Twitter open getrokken als proef op de som. De 'Voor jou'.
Ik krijg bovenaan ene Erik Baas die ik niet ken en die door niemand gevolgd wordt die ik ken. Er staat ook niet bij waarom ik zijn tweet zie. Hij heeft 412 volgers, en hij heeft een blauw vinkje. Zijn tweet gaat over omgekeerde vlaggen, wat mij niet interesseert. Die tweet is 3 uur oud.
Dan kijk ik bij Zelensky door op hem te zoeken. Hij blijkt een tweet een uur geleden de wereld ingestuurd te hebben, met duizenden likes. Hij heeft een vinkje dat hij geverifieerd is. Naar zijn tweets moet ik echt zoeken, want ze komen kennelijk niet in mijn tijdlijn.
Dus ja, ik denk dat je gelijk hebt. Ik heb hier namelijk geen andere verklaring voor.
quote:Op maandag 1 mei 2023 11:55 schreef HeyMarlous het volgende:
[..]
Je kunt het zelf nakijken, het algoritme is open source
https://github.com/twitter/the-algorithm
Zit me wel te bedenken, die "For you" is volgens mij bedoeld om nieuwe content te ontdekken.. iemand als Zelensky kun je gewoon volgen als je dat wil zien.. Die tweet van Erik Baas scoort waarschijnlijk hoog omdat het in dezelfde taal en regio is als jij zit, en waarschijnlijk is het onderwerp momenteel trending of hebben mensen die je volgt iets over hetzelfde onderwerp getweet..quote:
He, ik snap het even niet....Je kan dus mensen volgen op Twitter, en op basis daarvan komen zijn tweets in een tijdlijn terecht? Een tijdlijn die speciaal voor mij is dan? Maar de frontpage van Twitter is Twitter toch?quote:Op maandag 1 mei 2023 11:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Geen andere verklaring dan een samenzweringAltijd leuk.
Als je Zelensky's tweets wil zien kun je hem ook gewoon volgen natuurlijk. Ik weet, radicale suggestie, maar toch.
Je moet niet puur inzetten op één bron van inkomsten. Advertenties brengen steeds minder op en je bent makkelijk chantabel als een paar grote adverteerders dreigen zich terug te trekken. Daarom hebben bedrijven als Youtube of Spotify zowel een betaalde variant als een gratis variant met reclame..quote:Op maandag 1 mei 2023 12:44 schreef ETA het volgende:
ik snap het echt niet. De gebruikers van Twitter zijn het product dat ze verkopen aan adverteerders, dat is toch hun core business model?
Ze moeten veel gebruikers hebben om geld te kunnen vragen van adverteerders (hun klanten), dus bedrijven die er actief gebruik van maken en consumenten die erop informatie zoeken. Nu zien ze het verkoopsgoed (de gebruiker) dus ook ineens als klant en gaan ze daar proberen geld vandaan te halen. Gevolg is dat aantal gebruikers afneemt en je primaire geldstroom dan in gevaar komt?
Musk heeft toch duidelijk gezegd dat wappie (conservatief noemt hij het) meningen meer naar voren moeten komen.quote:Op maandag 1 mei 2023 12:39 schreef HeyMarlous het volgende:
[..]
Zit me wel te bedenken, die "For you" is volgens mij bedoeld om nieuwe content te ontdekken.. iemand als Zelensky kun je gewoon volgen als je dat wil zien.. Die tweet van Erik Baas scoort waarschijnlijk hoog omdat het in dezelfde taal en regio is als jij zit, en waarschijnlijk is het onderwerp momenteel trending of hebben mensen die je volgt iets over hetzelfde onderwerp getweet..
Nou doe ik dat, maar ik zie ze nooit voorbij komen.quote:Op maandag 1 mei 2023 11:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Geen andere verklaring dan een samenzweringAltijd leuk.
Als je Zelensky's tweets wil zien kun je hem ook gewoon volgen natuurlijk. Ik weet, radicale suggestie, maar toch.
Volgens mij heeft hij gezegd dat hij minder wil censureren, dus dat betekent dat de meningen die eerder kunstmatig werden onderdrukt, nu weer vaker zichtbaar zijn, dus ja, je zult wat vaker meningen tegenkomen die niet-links zijn.quote:Op maandag 1 mei 2023 13:11 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Musk heeft toch duidelijk gezegd dat wappie (conservatief noemt hij het) meningen meer naar voren moeten komen.
het puschen er van is toch de reden dat hij twitter heeft gekocht. Is het toch niet vreemd dat Musk dit doet, verder zit Saudi's geld er ook in. een land wie twitter verbied voor zijn inwoners, en je denkt dat die ruimte houden voor vrijheid van meningsuiting voor liberale en neujtrale denkers?
Ja als je denkt dat de kunstmatige safe space die Twitter heeft gecreëerd een afspiegeling is van de echte wereld, is het een flinke schok wanneer je geconfronteerd wordt met andere meningen.quote:Op maandag 1 mei 2023 13:21 schreef Rnie het volgende:
[..]
En daar loopt het bij veel users in dit topic behoorlijk spaak.
Het punt is dat musk dus meningen voortrekt door algoritmes aan te passen. Zie het negeren van Oekraine tags of zelensky tags in eerdere berichtgevingen over het algoritme.quote:Op maandag 1 mei 2023 13:12 schreef HeyMarlous het volgende:
[..]
Volgens mij heeft hij gezegd dat hij minder wil censureren, dus dat betekent dat de meningen die eerder kunstmatig werden onderdrukt, nu weer vaker zichtbaar zijn, dus ja, je zult wat vaker meningen tegenkomen die niet-links zijn.
je doet precies waar ik op doel. doen alsof die wappies mainstream zijn.quote:Op maandag 1 mei 2023 13:29 schreef HeyMarlous het volgende:
[..]
Ja als je denkt dat de kunstmatige safe space die Twitter heeft gecreëerd een afspiegeling is van de echte wereld, is het een flinke schok wanneer je geconfronteerd wordt met andere meningen.
Moet wel zeggen dat als je vrij gematigde, doorsnee opiniemakers ziet als 'extreemrechts' en 'complotdenkers' etc, dan ben je wel flink geradicaliseerd in je bubble..
Nee, eerder werden bepaalde meningen voorgetrokken, en dat is nu ongedaan gemaakt. Vandaar dat Musk meer dan driekwart van het personeel niet meer nodig had omdat niet alles meer hoeft te worden gecensureerd..quote:Op maandag 1 mei 2023 13:29 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Het punt is dat musk dus meningen voortrekt door algoritmes aan te passen. Zie het negeren van Oekraine tags of zelensky tags in eerdere berichtgevingen over het algoritme.
Zie capricia haar voorbeelden etc.
er zijn niet zoveel wappies in het echte leven (ja ik weet wappies doen massaal reageren en doen alsof het wel zo is.) Net als dat er weinig mensen veganist zijn en dit een goed idee vinden.
musk probeert wappie iedeen mainstream te krijgen. Daar zijn de voorbeelden te veel van door duidelijke fake news te Quoten (of hoe dat heet een tweet van een ander op je tijdlijn te zetten) Beste voorbeeld posten van vermoedens over gay-dates van man de Peloski (bleek een maga idioot te zijn van de eertse sec)
je doet precies waar ik op doel, doen alsof de mainstream wappie is.quote:Op maandag 1 mei 2023 13:30 schreef Korenfok het volgende:
[..]
je doet precies waar ik op doel. doen alsof die wappies mainstream zijn.
Ja. Je probeert dat allemaal maar te verklaren.quote:Op maandag 1 mei 2023 12:39 schreef HeyMarlous het volgende:
[..]
Zit me wel te bedenken, die "For you" is volgens mij bedoeld om nieuwe content te ontdekken.. iemand als Zelensky kun je gewoon volgen als je dat wil zien.. Die tweet van Erik Baas scoort waarschijnlijk hoog omdat het in dezelfde taal en regio is als jij zit, en waarschijnlijk is het onderwerp momenteel trending of hebben mensen die je volgt iets over hetzelfde onderwerp getweet..
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
Het is niet echt open source, er is wat op Github gedumpt zonder commit history. Er is nauwelijks tot geen activiteit verder. Geopende issues worden niet beantwoord, PRs worden genegeerd, er zijn sinds de initiële release een maand geleden nauwelijks files gewijzigd.quote:Op maandag 1 mei 2023 11:55 schreef HeyMarlous het volgende:
[..]
Je kunt het zelf nakijken, het algoritme is open source
https://github.com/twitter/the-algorithm
vraagje hoeveel mensen is anti vaccine volgens Twitter, nujij.nl en andere reacties op media. En hoeveel procent van nederland heeft zich laten vaccineren ?quote:Op maandag 1 mei 2023 13:30 schreef HeyMarlous het volgende:
[..]
Nee, eerder werden bepaalde meningen voorgetrokken, en dat is nu ongedaan gemaakt. Vandaar dat Musk meer dan driekwart van het personeel niet meer nodig had omdat niet alles meer hoeft te worden gecensureerd..
Dat er geen history is lijkt me logisch, zal ongetwijfeld een berg aan commit messages zijn die je niet publiekelijk wil hebben.. En ja er wordt niet echt veel gedaan met PR's, maar het feit dat het allemaal publiekelijk zichtbaar is vind ik al heel wat, dat heb ik nog nooit eerder gezien van een big tech platform..quote:Op maandag 1 mei 2023 13:37 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is niet echt open source, er is wat op Github gedumpt zonder commit history. Er is nauwelijks tot geen activiteit verder. Geopende issues worden niet beantwoord, PRs worden genegeerd, er zijn sinds de initiële release een maand geleden nauwelijks files gewijzigd.
https://github.com/twitter/the-algorithm/graphs/commit-activity
Ik heb geen idee van die aantallen. Ik weet alleen dat op platforms als nujij.nl en voorheen op Twitter, je vrij snel werd gebanned als je niet de juiste mening had.quote:Op maandag 1 mei 2023 13:39 schreef Korenfok het volgende:
[..]
vraagje hoeveel mensen is anti vaccine volgens Twitter, nujij.nl en andere reacties op media. En hoeveel procent van nederland heeft zich laten vaccineren ?
Vraagje hoeveel fvd aanhang is er volgens twitter en hoeveel stemmen krijgen ze werkelijk?
hoeveel % van de amerikaanse bevolking stemt republikein en hoeveel procent daar van is maga vs hoeveel procent is liberaal en stemt gematigd republikeins en democraten?
nergens wijzen de cijfers op zoveel wappie meningen, maar volgens jou is de werkelijkheid anders?
Nou ja, één keer Raisa per dag in mijn timeline heb ik geen problemen mee. Maar het lijkt wel of iedere twitter-scheet van haar in mijn feed komt...zelfs haar vakantie foto's.quote:Op maandag 1 mei 2023 13:30 schreef HeyMarlous het volgende:
[..]
Nee, eerder werden bepaalde meningen voorgetrokken, en dat is nu ongedaan gemaakt. Vandaar dat Musk meer dan driekwart van het personeel niet meer nodig had omdat niet alles meer hoeft te worden gecensureerd..
Er staat niet voor niets een knopje met following only hé. Dat was er ook al heel lang voor Musk.quote:Op maandag 1 mei 2023 13:11 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Nou doe ik dat, maar ik zie ze nooit voorbij komen.
Ja dat is handig als je 50 mensen of zo volgt.quote:Op maandag 1 mei 2023 14:14 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Er staat niet voor niets een knopje met following only hé. Dat was er ook al heel lang voor Musk.
Ja en? Je wil toch zien wat die mensen posten of niet? Je doet net alsof dit allemaal anders is maar zo werkt twitter al jarenquote:Op maandag 1 mei 2023 14:16 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja dat is handig als je 50 mensen of zo volgt.
Nou dan zal de reden wel zijn dat ik steeds meer allerlei troep zie. Te veel volgers en volgenden.quote:Op maandag 1 mei 2023 14:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ja en? Je wil toch zien wat die mensen posten of niet? Je doet net alsof dit allemaal anders is maar zo werkt twitter al jaren
Ik heb ook wel eens een account gehad. Bij het aanmaken werd aanbevolen om Barack Obama te volgen. Dat gedaan en sinds dat moment stond de feed als ik Twitter opende vol met de bekende idioten die ook hier in dit topic regelmatig de revue passeren, als Kijkertje weer een nachterlijk avontuur heeft.
Obama's tweets zelf kwam ik verder niet tegen in die feed.
Dat zou kunnen natuurlijk. Tijd voor een voorjaarschoonmaak?quote:Op maandag 1 mei 2023 14:23 schreef capricia het volgende:
[..]
Nou dan zal de reden wel zijn dat ik steeds meer allerlei troep zie. Te veel volgers en volgenden.
Ik hou het meestal een beetje gelijk. Dat ik evenveel terug volg als ik gevolgd word. Maar af en toe haal ik er wel een app overheen ja. Al zijn die ook steeds meer beperkt (zal wel met die api-beperking te maken hebben).quote:Op maandag 1 mei 2023 14:26 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat zou kunnen natuurlijk. Tijd voor een voorjaarschoonmaak?
Dat is altijd al het domme geweest aan Twitter en eigenlijk de meeste social media platforms. Het werkt allemaal best leuk als je een handjevol mensen volgt, maar hoe groter die aantallen worden hoe minder je er daadwerkelijk van meekrijgt. Daarom is zo'n algoritme ook belangrijk. Echter is het daarvoor wel belangrijk dat het profiel dat de site van je gemaakt heeft een beetje klopt, maar dat is iets waar Twitter ook altijd superslecht in is geweest. Je kunt ergens bij de settings de onderwerpen zien waarvan Twitter denkt dat het je interesses zijn. Ik heb nog nooit zo'n berg onzin bij elkaar gezien. Dat doen andere platforms echt veel beter.quote:Op maandag 1 mei 2023 14:23 schreef capricia het volgende:
[..]
Nou dan zal de reden wel zijn dat ik steeds meer allerlei troep zie. Te veel volgers en volgenden.
Oh, dat ga ik vanavond even bekijken. Goeie tip!quote:Op maandag 1 mei 2023 16:03 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat is altijd al het domme geweest aan Twitter en eigenlijk de meeste social media platforms. Het werkt allemaal best leuk als je een handjevol mensen volgt, maar hoe groter die aantallen worden hoe minder je er daadwerkelijk van meekrijgt. Daarom is zo'n algoritme ook belangrijk. Echter is het daarvoor wel belangrijk dat het profiel dat de site van je gemaakt heeft een beetje klopt, maar dat is iets waar Twitter ook altijd superslecht in is geweest. Je kunt ergens bij de settings de onderwerpen zien waarvan Twitter denkt dat het je interesses zijn. Ik heb nog nooit zo'n berg onzin bij elkaar gezien. Dat doen andere platforms echt veel beter.
Daarom moet je gewoon 20 lijstjes maken en onder elk lijstje een onderwerp + 5 a 10 accounts hangen die daar specifiek over gaan. Tweetdeck maar dan op je mobiel.quote:Op maandag 1 mei 2023 16:03 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat is altijd al het domme geweest aan Twitter en eigenlijk de meeste social media platforms. Het werkt allemaal best leuk als je een handjevol mensen volgt, maar hoe groter die aantallen worden hoe minder je er daadwerkelijk van meekrijgt. Daarom is zo'n algoritme ook belangrijk. Echter is het daarvoor wel belangrijk dat het profiel dat de site van je gemaakt heeft een beetje klopt, maar dat is iets waar Twitter ook altijd superslecht in is geweest. Je kunt ergens bij de settings de onderwerpen zien waarvan Twitter denkt dat het je interesses zijn. Ik heb nog nooit zo'n berg onzin bij elkaar gezien. Dat doen andere platforms echt veel beter.
Ik vind het feit dat je zelf handmatig lijstjes moet gaan zitten samenstellen het failliet van zo'n platform. Google+ had ook zoiets, met circles. Werkte totaal niet. Terwijl bv YouTube wel in staat is op basis van je gedrag redelijk interessante content voor te schotelen.quote:Op maandag 1 mei 2023 16:42 schreef Rnie het volgende:
[..]
Daarom moet je gewoon 20 lijstjes maken en onder elk lijstje een onderwerp + 5 a 10 accounts hangen die daar specifiek over gaan. 100+ actieve users volgen in een enkele tijdlijn is gewoonweg niet te doen.
Youtube maakt gebruik van abonnementen. Dat doe je ook handmatig instellen.quote:Op maandag 1 mei 2023 16:44 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik vind het feit dat je zelf handmatig lijstjes moet gaan zitten samenstellen het failliet van zo'n platform. Google+ had ook zoiets, met circles. Werkte totaal niet. Terwijl bv YouTube wel in staat is op basis van je gedrag redelijk interessante content voor te schotelen.
Bij YT kun je ook downvoten. Werkt prima. Beter dan Twitter.quote:Op maandag 1 mei 2023 16:44 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik vind het feit dat je zelf handmatig lijstjes moet gaan zitten samenstellen het failliet van zo'n platform. Google+ had ook zoiets, met circles. Werkte totaal niet. Terwijl bv YouTube wel in staat is op basis van je gedrag redelijk interessante content voor te schotelen.
Dat heb ik ook jaquote:Op maandag 1 mei 2023 21:59 schreef Slayage het volgende:
Ik kan out of the blue opeens niet meer inloggen op de site
quote:Op dinsdag 2 mei 2023 08:47 schreef MoreDakka het volgende:
Nog meer wijsheid van Ben: [ twitter ]
Oh, en dat geweldige Blue Sky, waar iedereen welkom is: [ twitter ]
Goh. Wie had verwacht dat als je de meest obsessieve fanatiekelingen een exclusieve invite geeft voor zo'n app dat het meteen uitmondt in hetzelfde kleuterschoolplein als twitter
De scammer had een blauw vinkje natuurlijk.quote:Op dinsdag 2 mei 2023 13:03 schreef slashdotter3 het volgende:
![]()
https://www.reddit.com/r/(...)ter_sending_100k_to/
Florida Principal Resigns After Sending $100K to Scammer Posing as Elon Musk
Ik had liever Vine terug eerlijk gezegdquote:Op woensdag 3 mei 2023 11:25 schreef Rnie het volgende:
[ twitter ]
Tijd om Periscope nieuw leven in te blazen
Vine kan naast Periscope inderdaad nog steeds interessant zijn voor de feature-set die Twitter in de toekomst kan aanbieden.quote:Op woensdag 3 mei 2023 12:14 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik had liever Vine terug eerlijk gezegd
Gaan ze daadwerkelijk Periscope weer nieuw leven inblazen of is dit gewoon weer wat aankloten wat Musk vaak doet?quote:Op woensdag 3 mei 2023 13:26 schreef Rnie het volgende:
[..]
Vine kan naast Periscope inderdaad nog steeds interessant zijn voor de feature-set die Twitter in de toekomst kan aanbieden.Vooral als je de concurrentie met Youtube shorts wilt aangaan, is dit misschien wel iets "unieks" voor de volgende generatie gebruikers.
Als ik jou was zou ik lekker naar Mastodon gaan.quote:Op woensdag 3 mei 2023 06:00 schreef Kijkertje het volgende:
[ twitter ]
Rancuneus kleutergedrag weer.
? doet Musk daar ook zo debiel?quote:Op woensdag 3 mei 2023 13:55 schreef FLATTTENtheCURVE het volgende:
[..]
Als ik jou was zou ik lekker naar Mastodon gaan.
De zoveelste leugen van Elon? Je kijkt er inmiddels niet meer van op.quote:Op donderdag 4 mei 2023 21:34 schreef Kelvin_Baassie het volgende:
@:Kijkertje
wat vind jij hiervan?
Elon Musk: Gov't Agencies had Full Access to Twitter including DMs
https://rumble.com/v2im7z(...)r-including-dms.html
Dat is al van weken geleden en totale nonsens natuurlijk wat je zelf ook wel kan bedenken al is het maar omdat Elon Musk bewezen heeft onbetrouwbaar te zijn en icm Tucker Carlson moeten helemaal alle alarmbellen afgaanquote:Op donderdag 4 mei 2023 21:34 schreef Kelvin_Baassie het volgende:
@:Kijkertje
wat vind jij hiervan?
Elon Musk: Gov't Agencies had Full Access to Twitter including DMs
https://rumble.com/v2im7z(...)r-including-dms.html
Goeie zaakquote:Op maandag 8 mei 2023 21:06 schreef slashdotter3 het volgende:
1,5 miljard accounts die al jaren niet hebben ingelogd gaan verwijderd worden.
https://www.msn.com/en-us(...)urge-yet/ar-AA1aUy87
Platformer? Dat is toch die club die in november paniekerig aangaf dat twitter binnen een maand offline zou zijn door het ontslag van 20% van de medewerkers?quote:Op maandag 8 mei 2023 22:22 schreef MoreDakka het volgende:
Hoeveel rechtszaken zijn er inmiddels geweest van mensen die hun vinkje kwijt zijn en nu schade hebben opgelopen doordat ze geimpersoneerd zijn? Hoe vaak komt het voor dat het niet duidelijk is of een account echt iemand is of nep?
Dat zou een enorm probleem moeten zijn inmiddels. Zit Platformer daar niet boven op?
Al die poeha over encrypted DMs, blijkt het alleen voor betalende gebruikers te zijn (zowel de zender als de ontvanger)quote:
https://help.twitter.com/(...)pted-direct-messagesquote:Who is eligible to send and receive encrypted messages?
Users need to satisfy the following conditions in order to send and receive encrypted messages:
• both sender and recipient are on the latest Twitter apps (iOS, Android, Web);
• both sender and recipient are verified users or affiliates to a verified organization; and
• the recipient follows sender, or has sent a message to sender previously, or has accepted a Direct Message request from the sender before
Het is wat meid.quote:Op donderdag 11 mei 2023 12:55 schreef KoosVogels het volgende:
Kleine greep uit wat ik krijg voorgeschoteld als ik Twitter open:
[ twitter ]
[ twitter ]
[ twitter ]
En ik volg al deze lui niet eens.
Misschien omdat het staatsjournaal erover heeft bericht? Dan is het logisch dat mensen er over aan het praten zijn. Het is geen evil complot van Elongod.quote:Op donderdag 11 mei 2023 12:36 schreef KoosVogels het volgende:
Maar op blauwe vinkjes die door blijven emmeren over 'vaccinatieschade' zit ik dan weer niet te wachten. En daar zit mijn tijdlijn nu vol mee.
Ik heb hier dus 0 last van, maar goed, ik gebruik de For You tab dan ook nooit.quote:Op donderdag 11 mei 2023 12:55 schreef KoosVogels het volgende:
Kleine greep uit wat ik krijg voorgeschoteld als ik Twitter open:
[ twitter ]
[ twitter ]
[ twitter ]
En ik volg al deze lui niet eens.
Had je verwacht dat er nieuwe features in de free version kwamen dan?quote:Op donderdag 11 mei 2023 10:27 schreef Tijn het volgende:
[..]
Al die poeha over encrypted DMs, blijkt het alleen voor betalende gebruikers te zijn (zowel de zender als de ontvanger)
[..]
https://help.twitter.com/(...)pted-direct-messages
Ik had verwacht dat je als je ervoor betaalt, je niet alleen mensen die ook betalen encrypted kan messagen, ja.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:54 schreef Rnie het volgende:
[..]
Had je verwacht dat er nieuwe features in de free version kwamen dan?
Dan moet je ook niet users volgen die deze overtuiging ondersteunen. Probeer eens een paar dagen naar kattenfilmpjes te zoeken/te volgen.quote:Op donderdag 11 mei 2023 12:36 schreef KoosVogels het volgende:
Maar op blauwe vinkjes die door blijven emmeren over 'vaccinatieschade' zit ik dan weer niet te wachten.
Claim ook nergens dat het een complot is. Het is natuurlijk wel zo dat blauwe vinkjes een boost krijgen en opvallend genoeg hebben veel wappies zich een blauw vinkje aan laten meten.quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:50 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Misschien omdat het staatsjournaal erover heeft bericht? Dan is het logisch dat mensen er over aan het praten zijn. Het is geen evil complot van Elongod.
De meeste blauwe vinkjes waren altijd al wappies dus wat dat betreft is er weinig veranderdquote:Op donderdag 11 mei 2023 14:09 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Claim ook nergens dat het een complot is. Het is natuurlijk wel zo dat blauwe vinkjes een boost krijgen en opvallend genoeg hebben veel wappies zich een blauw vinkje aan laten meten.
Dat verschilt heel erg. De aanbevelingen zijn zeker achteruit gegaan de laatste tijd. Ik zit tegenwoordig heel vaak accounts te blokkeren omdat ik totaal geen interesse heb in bepaalde content. Iets bijna niet gebeurde in het verleden.quote:Op donderdag 11 mei 2023 14:17 schreef Scrummie het volgende:
Zojuist toch maar even de For You tab gebruikt. Alleen maar relevante content tot dusverJe zou het bijna gaan gebruiken. Bijna.
welk staatsjournaal?quote:Op donderdag 11 mei 2023 13:50 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Misschien omdat het staatsjournaal erover heeft bericht? Dan is het logisch dat mensen er over aan het praten zijn. Het is geen evil complot van Elongod.
quote:Op maandag 8 mei 2023 21:06 schreef slashdotter3 het volgende:
1,5 miljard accounts die al jaren niet hebben ingelogd gaan verwijderd worden.
https://www.msn.com/en-us(...)urge-yet/ar-AA1aUy87
Als iemand al jaren afwezig is dan zal het wel goed zijn.quote:targeting accounts where users haven't logged in or posted from their accounts in years
Geen idee wie die random is maar dat staat er helemaal niet.quote:Op donderdag 11 mei 2023 20:58 schreef Litpho het volgende:
[..]
[..]
Als iemand al jaren afwezig is dan zal het wel goed zijn.
[ twitter ]
30 dagen? Is dat niet wat... overenthousiast?
Nou, t kan alleen maar beter gaan zullen we maar zeggen.quote:
Nu al medelijden met die vrouw.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:18 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Nou, t kan alleen maar beter gaan zullen we maar zeggen.
Ik niet, die krijgt daar een leuke compensatie voor, waar 99,99% van de wereldbevolking alleen maar van kan dromen.quote:
Meest waarschijnlijke kandidaat die ik genoemd zie worden is Chaya Raichik en als dat correct is denk ik niet dat ik daar medelijden mee kan hebben.quote:
Die gestoorde met de handle libs of tiktok? Dat lijkt me sterk.quote:Op donderdag 11 mei 2023 22:40 schreef Litpho het volgende:
[..]
Meest waarschijnlijke kandidaat die ik genoemd zie worden is Chaya Raichik en als dat correct is denk ik niet dat ik daar medelijden mee kan hebben.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |