SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Medewerker legerbasis zou geheime documenten VS hebben gelekt
Degene die de geheime Amerikaanse overheidsdocumenten heeft gelekt, werkte op een legerbasis. Dat meldt The Washington Post, die sprak met twee mensen die in dezelfde chatgroep als de twintiger zaten.
De documenten werden voor het eerst gedeeld in een chatgroep op het platform Discord. Zo'n twintig (jonge) mannen zaten in de groep en deelden berichten over "een gedeelde liefde voor wapens, militair materieel en God", schrijft de krant. De groep bestond sinds 2020 en was alleen op uitnodiging toegankelijk.
The Washington Post had toegang tot berichten uit de groep en analyseerde honderden foto's van de geheime stukken. Die documenten zouden nog nergens anders gepubliceerd zijn. De krant zegt ook over een stemopname, foto's en een video van de twintiger te beschikken.
De man die de groep leidde en de documenten zou hebben gepubliceerd, noemde zich OG (Original Gangster). Hij beweerde op de hoogte te zijn van geheimen die de overheid voor gewone mensen achterhield. In eerste instantie schreef hij stukken woord voor woord over en voorzag ze van commentaar. Dat zou hij hebben gedaan om jargon uit te leggen. Toen bleek dat andere groepsleden de lange teksten niet lazen, begon hij met het publiceren van foto's van de documenten.
De groepsleden die de krant sprak, zeggen te weten wat de ware identiteit van OG is. Hij wordt omschreven als iemand tegen wie wordt opgekeken en die van wapens houdt. "Hij is fit, hij is sterk, hij is getraind. Zo ongeveer alles wat je kunt verwachten in een of andere gekke film", zegt een minderjarig groepslid dat anoniem wilde blijven.
In de ongeveer honderd stukken staat onder meer vertrouwelijke militaire informatie over de oorlog in Oekrane, het Midden-Oosten en China. Het lijkt vooralsnog om authentieke documenten te gaan, maar hier en daar zouden wel aanpassingen zijn gedaan. Wat de gevolgen van het lek zijn, bijvoorbeeld voor de oorlog in Oekrane, is nog niet duidelijk. Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar het lek.
Het probleem wat ik met dit bericht heb is dat ze het nu pas doen terwijl die gasten jarenlang hun gang hebben kunnen gaan en informanten hebben kunnen ronselen. Hoe eerder je hard ingrijpt hoe meer je de schade kan beperken.quote:Op donderdag 13 april 2023 12:36 schreef Aether het volgende:
Noorwegen zet 15 Russische ambassademedewerkers uit
https://nos.nl/liveblog/2(...)E-container-68702615
Dit bedoelde ik dus.quote:
Als je weet wie de spionnen zijn kan je daar rekening mee houden. Dan zijn ze voor jou niet gevaarlijk, voor de Russen niet nuttig en kan je ze dumpen als je een statement moet maken.quote:Op donderdag 13 april 2023 12:44 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Het probleem wat ik met dit bericht heb is dat ze het nu pas doen terwijl die gasten jarenlang hun gang hebben kunnen gaan en informanten hebben kunnen ronselen. Hoe eerder je hard ingrijpt hoe meer je de schade kan beperken.
Oostenrijk is nu bijvoorbeeld zo geRussificeerd/geinfiltreerd dat het niet meer valt op te lossen
quote:He said he will not divulge OG’s identity or location to law enforcement until he is captured or can flee the United States. “I think I might be detained eventually. … I think there might be a short investigation on how I knew this guy, and they’ll try to get something out of me. They might try to threaten me with prison time if I don’t reveal their identity.”
To date, no federal law enforcement officials have contacted the young group member. Asked why he was prepared to help OG even at the risk of his own freedom, the young man replied without hesitation: “He was my best friend.”
Hoe kan zo'n knul bij zulke informatie, die heeft toch nog nooit een dusdanige positie kunnen verkrijgen dat hij dat soort info allemaal mag inzien? Dan denk je eerder aan per ongeluk door een fout toegang verkrijgen of doelbewust inbreken en stelen.quote:'He is said to be a little over 20 years old'
Schitterend weerquote:
Ik denk dat het eerder een geluk bij een ongeluk voor de russen is.quote:Op donderdag 13 april 2023 12:35 schreef Starhopper het volgende:
Gelukkig gebruiken de Russen onbetrouwbare rommel.
[ twitter ]
quote:Op donderdag 13 april 2023 12:35 schreef Starhopper het volgende:
Gelukkig gebruiken de Russen onbetrouwbare rommel.
[ twitter ]
Diegene die het verspreid heeft op Discord hoeft natuurlijk niet perse degene te zijn die die informatie gestolen/gepakt/meegenomen/gefotografeerd heeft.quote:Op donderdag 13 april 2023 13:25 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Hoe kan zo'n knul bij zulke informatie, die heeft toch nog nooit een dusdanige positie kunnen verkrijgen dat hij dat soort info allemaal mag inzien? Dan denk je eerder aan per ongeluk door een fout toegang verkrijgen of doelbewust inbreken en stelen.
Ja dat is wel zo alleen iets onwaarschijnlijker. Iemand die wel officieel toegang heeft zou het dan aan een twintigjarige die ook op die basis werkt doorspelen en zeggen veel plezier ermee op Discord met je vriendengroepje.quote:Op donderdag 13 april 2023 13:30 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Diegene die het verspreid heeft op Discord hoeft natuurlijk niet perse degene te zijn die die informatie gestolen/gepakt/meegenomen/gefotografeerd heeft.
Dan zal hij met een heel goed moeten komen om de rechter uit te leggen hoe hij aan die informatie komt.quote:Op donderdag 13 april 2023 13:30 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Diegene die het verspreid heeft op Discord hoeft natuurlijk niet perse degene te zijn die die informatie gestolen/gepakt/meegenomen/gefotografeerd heeft.
Zo'n voor zichzelf denkende 2A alpha-male patriot dus.quote:Op donderdag 13 april 2023 12:03 schreef superniger het volgende:
De man die de groep leidde en de documenten zou hebben gepubliceerd, noemde zich OG (Original Gangster). Hij beweerde op de hoogte te zijn van geheimen die de overheid voor gewone mensen achterhield.
[..]
De groepsleden die de krant sprak, zeggen te weten wat de ware identiteit van OG is. Hij wordt omschreven als iemand tegen wie wordt opgekeken en die van wapens houdt. "Hij is fit, hij is sterk, hij is getraind.
Ironisch genoeg noemen ze zichzelf de vrije en kritische denkers.quote:Op donderdag 13 april 2023 15:13 schreef Aether het volgende:
[..]
NWS / Aantal complotaanhangers groeit na coronapandemie nog steeds door
Helaas werkt dat kritisch denken maar 1 kant op.quote:Op donderdag 13 april 2023 15:15 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Ironisch genoeg noemen ze zichzelf de vrije en kritische denkers.
Een wat?quote:Op donderdag 13 april 2023 14:07 schreef Ulx het volgende:
[..]
Zo'n voor zichzelf denkende 2A alpha-male patriot dus.
Toyota's met geschut erop?quote:Op donderdag 13 april 2023 17:14 schreef Niek92 het volgende:
Defensie heeft een uitgebreidere lijst online gezet van goederen die geleverd zijn aan Oekrane: https://www.defensie.nl/o(...)e-steun-aan-oekraine
Iemand een idee wat MR-2 mobiele luchtdoelkanonnen zijn?
Bijzonder onverstandig.quote:Op donderdag 13 april 2023 17:34 schreef Aether het volgende:
Germany approves Polish request to send Ukraine 5 MiG jets
https://www.dw.com/en/ger(...)-mig-jets/a-65301536
Om dezelfde reden dat de VS geen gevechtsvliegtuigen sturen. Escalatie ligt voor de hand.quote:
Wat kan er nog meer escaleren dan? Putler is wel gek, maar niet dom. Die gaat Polen echt niet aanvallen.quote:Op donderdag 13 april 2023 17:43 schreef Elan het volgende:
[..]
Om dezelfde reden dat de VS geen gevechtsvliegtuigen sturen. Escalatie ligt voor de hand.
Dat domme escalatiegezeik iedere keerquote:Op donderdag 13 april 2023 17:43 schreef Elan het volgende:
[..]
Om dezelfde reden dat de VS geen gevechtsvliegtuigen sturen. Escalatie ligt voor de hand.
Hebben ze daar geen Rommel?quote:
Nog nooit van gehoord... Weet ook niet wat er bedoeld wordt want onze "mobiele luchtdoelkannonen" die we ooit hadden (Bofors 40L70) zijn al bijna 20 jaar geleden wegbezuinigd...quote:Op donderdag 13 april 2023 17:14 schreef Niek92 het volgende:
Defensie heeft een uitgebreidere lijst online gezet van goederen die geleverd zijn aan Oekrane: https://www.defensie.nl/o(...)e-steun-aan-oekraine
Iemand een idee wat MR-2 mobiele luchtdoelkanonnen zijn?
Iedere keer weer hequote:Op donderdag 13 april 2023 17:58 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Dat domme escalatiegezeik iedere keer
Kan het dit zijn?:quote:Op donderdag 13 april 2023 18:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nog nooit van gehoord... Weet ook niet wat er bedoeld wordt want onze "mobiele luchtdoelkannonen" die we ooit hadden (Bofors 40L70) zijn al bijna 20 jaar geleden wegbezuinigd...
Nee... Is geen kanon.quote:Op donderdag 13 april 2023 18:26 schreef MatthijsDJ het volgende:
Kan het dit zijn?:
https://en.wikipedia.org/wiki/SPYDER
Zag al dat we idd niet op de lijst met landen stonden die dat geval in gebruik hebben. Enige wat Google verder oplevert is dit: https://nl.wikipedia.org/wiki/Spike_%28raket%29quote:
Zoals ik al eerder zei, screening is niet ranggebonden, in dit geval was het dus een inteller.quote:Op donderdag 13 april 2023 13:25 schreef 3rr0r het volgende:
Hoe kan zo'n knul bij zulke informatie, die heeft toch nog nooit een dusdanige positie kunnen verkrijgen dat hij dat soort info allemaal mag inzien? Dan denk je eerder aan per ongeluk door een fout toegang verkrijgen of doelbewust inbreken en stelen.
Anyway, wel enorm slordig bezig geweest vwb naming conventions ed...quote:The leader of a small online gaming chat group where a trove of classified U.S. intelligence documents leaked over the last few months is a 21-year-old member of the intelligence wing of the Massachusetts Air National Guard, according to interviews and documents reviewed by The New York Times.
Dat is een anti tank wapen... Geen luchtverdediging dus.quote:Op donderdag 13 april 2023 18:41 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Zag al dat we idd niet op de lijst met landen stonden die dat geval in gebruik hebben. Enige wat Google verder oplevert is dit: https://nl.wikipedia.org/wiki/Spike_%28raket%29
Maar heb totaal geen kennis van wapens en zo, alleen een beetje kennis van de vliegtuigen...
quote:Op donderdag 13 april 2023 18:44 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat is een anti tank wapen... Geen luchtverdediging dus.
Maar zoals gezegd, weet er geen ene fuck vanafquote:Hoewel primair bedoeld als antitankraket, kunnen de meeste varianten ook luchtdoelen en ongepantserde gronddoelen bestrijden.
Ja dat is in noodsituaties/zelfverdediging. Niet heel effectief...quote:Op donderdag 13 april 2023 18:45 schreef MatthijsDJ het volgende:
Maar zoals gezegd, weet er geen ene fuck vanaf
Damn ik moet al sparen voor een mini 3 pro...quote:Op donderdag 13 april 2023 18:51 schreef slashdotter3 het volgende:
DJI heeft een nieuwe consumentendrone van 16k
Wanneer gaan we die in Ukraine zien?
https://www.msn.com/en-us(...)rice-tag/ar-AA19OZZa
DJI's super-powered 8K cinema drone looks as terrifying as its price tag
And that price tag? A cool $16,499 / 13,419 / AU$20,469 for the Inspire 3 drone, plus an extra $1,299 / 1,209 / AU$1,749 if you want that new DL 18 mm f/2.8 ASPH lens.
[ afbeelding ]
Op je 21ste zulke belangrijke intel zien van zoveel verschillende landen kan toch helemaal niet? Die zal er net een paar maanden werken waarschijnlijkquote:Op donderdag 13 april 2023 18:42 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zoals ik al eerder zei, screening is niet ranggebonden, in dit geval was het dus een inteller.
[..]
Anyway, wel enorm slordig bezig geweest vwb naming conventions ed...
Yep! Voor verkenningsvluchten zie je dat ze vaak de DJI Mavic gebruiken. Voor het droppen van bommetjes gebruiken ze groterequote:Op donderdag 13 april 2023 18:57 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Damn ik moet al sparen voor een mini 3 pro...
Maar zou een kleinere drone niet handiger zijn voor Oekrane?
Ik weet eigenlijk niet wat een mini 2 kan dragen, maar als je daar zo'n granaat onder kan hangen dan heb je een drone die op 120m echt onzichtbaar is..quote:Op donderdag 13 april 2023 19:08 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Yep! Voor verkenningsvluchten zie je dat ze vaak de DJI Mavic gebruiken. Voor het droppen van bommetjes gebruiken ze grotere![]()
[ afbeelding ]
Vreemd want bij jongeren wiens hersenen ook nog niet/net volgroeid zijn en volwassen zijn, net komen kijken op het werk heb je meer risicoquote:Op donderdag 13 april 2023 18:42 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zoals ik al eerder zei, screening is niet ranggebonden, in dit geval was het dus een inteller.
[..]
Anyway, wel enorm slordig bezig geweest vwb naming conventions ed...
Natuurlijk kan dat. Een net startende (onder)officier intel heeft gewoon een A-screening dus gemachtigd om t/m top secret/stg zeer geheim in te zien. Niks raars aan.quote:Op donderdag 13 april 2023 19:06 schreef BEFEM het volgende:
Op je 21ste zulke belangrijke intel zien van zoveel verschillende landen kan toch helemaal niet? Die zal er net een paar maanden werken waarschijnlijk
Hoeft niet.quote:Dan zou ik eerder speculeren dat hij de Intel ergens anders vandaan heeft.
Die Bofors zijn kennelijk de opslag ingegaan, want daarvan zijn er 17 naar Ukraine gegaan. En die 100 M-2 dingen zullen dan de 14.5mm Viktor dingen zijn. Zie de tweet van Oryx hierover.quote:Op donderdag 13 april 2023 18:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nog nooit van gehoord... Weet ook niet wat er bedoeld wordt want onze "mobiele luchtdoelkannonen" die we ooit hadden (Bofors 40L70) zijn al bijna 20 jaar geleden wegbezuinigd...
https://www.theguardian.c(...)are_AndroidApp_Otherquote:Pentagon leaks: US air national guardsman, 21, identified as suspect
Jack Teixeira led Thug Shaker Central online group and is facing arrest in Massachusetts, say reports
Blijft toch wel bijzonder hoe dat ineens kan veranderen op het slagveld. Denken van "Hee, dit zal ze krijgen!" en dat het dan mateloos inefficint is.quote:Op donderdag 13 april 2023 15:45 schreef slashdotter3 het volgende:
De GLSDB wordt al gebruikt in Ukraine maar is door gps jamming niet zo effectief
Een aantal dan misschien...quote:Op donderdag 13 april 2023 19:19 schreef DrMarten het volgende:
Die Bofors zijn kennelijk de opslag ingegaan, want daarvan zijn er 17 naar Ukraine gegaan.
Ergo, nooit in de bewapening geweest in Nederland...quote:En die 100 M-2 dingen zullen dan de 14.5mm Viktor dingen zijn. Zie de tweet van Oryx hierover.
De T72 ook nietquote:Op donderdag 13 april 2023 19:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
Een aantal dan misschien...
[..]
Ergo, nooit in de bewapening geweest in Nederland...
The Netherlands has ordered the production of mobile anti-aircraft guns for the Ukrainian army in the Czech Republic
[ afbeelding ]
Dat snap ik maar communiceer dat dan ook gewoon net zoals met de T72's en Leo1's.quote:Op donderdag 13 april 2023 19:23 schreef DrMarten het volgende:
De T72 ook niet
Ze zetten ook de spullen ertussen die we niet zelf leveren, maar wel voor betalen. Zelfde met die 100 Leopard 1 tanks.
Wij hadden de Mowag Eagle 1, een dure Hummer, net iets toffer.quote:Op donderdag 13 april 2023 19:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
Een aantal dan misschien...
[..]
Ergo, nooit in de bewapening geweest in Nederland...
The Netherlands has ordered the production of mobile anti-aircraft guns for the Ukrainian army in the Czech Republic
[ afbeelding ]
I have doubtsquote:Op donderdag 13 april 2023 19:36 schreef Nebelwerfer het volgende:
[ twitter ]
Zouden ze er veel van leren?
Niet geschoten is altijd mis.quote:Op donderdag 13 april 2023 19:36 schreef Nebelwerfer het volgende:
[ twitter ]
Zouden ze er veel van leren?
Ah zo. Vooral tegen drones inzetbaar?quote:Op donderdag 13 april 2023 19:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
Een aantal dan misschien...
[..]
Ergo, nooit in de bewapening geweest in Nederland...
The Netherlands has ordered the production of mobile anti-aircraft guns for the Ukrainian army in the Czech Republic
[ afbeelding ]
En mensen.quote:Op donderdag 13 april 2023 19:41 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Ah zo. Vooral tegen drones inzetbaar?
quote:
Kan me nog een bericht van vorig jaar herinneren waar terugtrekkende Russen in Bucha een piano hadden geboobytrapped met een bom. Was gelukkig ontdekt door de explosievendienst maar de Russen begonnen er dus eerst mee.quote:This is a disgusting practice!
Maar toch nietvan zoveel verschillende landen? Er is als je net bent begonnen toch geen enkele functie waarbij je voor zoveel verschillende landen intel nodig hebt?quote:Op donderdag 13 april 2023 19:19 schreef AchJa het volgende:
[..]
Natuurlijk kan dat. Een net startende (onder)officier intel heeft gewoon een A-screening dus gemachtigd om t/m top secret/stg zeer geheim in te zien. Niks raars aan.
[..]
Hoeft niet.
Je post letterlijk nogmaals de tweet die je hiervoor quote?quote:Op donderdag 13 april 2023 20:09 schreef slashdotter3 het volgende:
Kolere, hele flatgebouw opgeblazen
[ twitter ]
"I don't know what kind of stupid it is, but it's certainly a special kind of stupid."quote:Op donderdag 13 april 2023 20:16 schreef Hyperdude het volgende:
21 jaar en binnenkort 20 jaar Leavenworth.
Dan heb je het internet wel gewonnen, deze week.
Ik snap even niet wat je bedoelt, het is de classificatie die leidend is niet het aantal landen.... De VS is eigenaar van de inlichtingen en de VS bepaalt ook zelf aan wie ze het releasen en aan wie niet.quote:Op donderdag 13 april 2023 20:09 schreef BEFEM het volgende:
Maar toch nietvan zoveel verschillende landen? Er is als je net bent begonnen toch geen enkele functie waarbij je voor zoveel verschillende landen intel nodig hebt?
Als je bij bijvoorbeeld een Heineken in dienst komt als broekie op de finance afdeling, dan krijg je toegang tot gegevens van het land waarvoor je de cijfers moet weten, niet van het gehele concern want dat gaat je geen reet aan.
'Hier Jan-Peter, kijk maar wat je kan halen uit al onze topsecret intel over Korea, de Oekraine oorlog, Israel en nog een zooi andere landen. Over een week kom ik terug om te kijken of je een verband hebt gevonden'.
Als het echt zo makkelijk gaat met intel dan is het nog amateuristischer dan ik altijd dacht
Ik bedoel, als intelpersoontje die net begint, schijnbaar zelfs bij 1 of andere national guard, richt je functie waarschijnlijk in een bepaald doelgebied, zoals een land of een regio, en niet over intel van over de gehele wereld. Je gaat natuurlijk niet de ene week focussen op Isral en de week erna op China en dan ook nog ff Oekrane erbij. Dus waarom zou je intel dan niet geclusterd zijn in landen (of misschien onderwerpen zoals bijvoorbeeld nukes, om maar wat te noemen) maar wordt er gewoon gezegd 'Hier is alle geheime informatie, succes'?quote:Op donderdag 13 april 2023 20:24 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik snap even niet wat je bedoelt, het is de classificatie die leidend is niet het aantal landen.... De VS is eigenaar van de inlichtingen en de VS bepaalt ook zelf aan wie ze het releasen en aan wie niet.
Oh zo. Nee, intel is wel degelijk gecompartimenteerd echter is dat vooral op basis van classificaties plus op need to know basis en het bestaat ook uit fysiek gescheiden netwerken. Nationaal secret is dus fysiek gescheiden van NATO secret als voorbeeld. Maar als je een inlichtingen functie hebt moet je wel ruime bevoegdheden hebben om je werk te kunnen doen. Dat betekent ook dat je meer zaken kunt inzien.quote:Op donderdag 13 april 2023 20:30 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Ik bedoel, als intelpersoontje die net begint, schijnbaar zelfs bij 1 of andere national guard, richt je functie waarschijnlijk in een bepaald doelgebied, zoals een land of een regio, en niet over intel van over de gehele wereld. Je gaat natuurlijk niet de ene week focussen op Isral en de week erna op China en dan ook nog ff Oekrane erbij. Dus waarom zou je intel dan niet geclusterd zijn in landen (of misschien onderwerpen zoals bijvoorbeeld nukes, om maar wat te noemen) maar wordt er gewoon gezegd 'Hier is alle geheime informatie, succes'?
Regel nummer 1 in de data wereld is data-minimalisatie. Dat zou zeker voor inlichtingendiensten nog veel belangrijker zijn.
En als deze persoon toegang zou hebben tot deze informatie dan zijn er waarschijnlijk nog vele duizenden zo niet tienduizenden die er toegang tot hebben en dat lijkt me vrij bizar.
Ja need to know bedoel ik inderdaad. Ik kan me dus niet voorstellen dat bijvoorbeeld de protesten in Isral over Netanyahu belangrijk zijn als je vakgebied Oekrane zou zijn. En zo waren volgens mij nog een aantal andere onderwerpen die niks met Oekrane te maken hadden die ook gelekt waren.quote:Op donderdag 13 april 2023 20:36 schreef AchJa het volgende:
[..]
Oh zo. Nee, intel is wel degelijk gecompartimenteerd echter is dat vooral op basis van classificaties plus op need to know basis en het bestaat ook uit fysiek gescheiden netwerken. Nationaal secret is dus fysiek gescheiden van NATO secret als voorbeeld. Maar als je een inlichtingen functie hebt moet je wel ruime bevoegdheden hebben om je werk te kunnen doen. Dat betekent ook dat je meer zaken kunt inzien.
En in dit geval is het hoofdonderwerp Oekraiene en verder ging het voor zover ik weet niet over Taiwan ofzo.
Dit is ook altijd fascinerend ja. Maar op zich logisch, je weet nooit hoe iets uitpakt op het slagveld want of je wapens zijn nieuw (en dus nog nooit in het eggie getest) of je wapens zijn al ouder en je tegenstander heeft er iets op (kunnen) verzinnen. Het kan zomaar zijn dat bij een oorlog tussen de VS en China we nu zeggen dat de VS het zo wint (of China) en de praktijk blijkt opeens omgedraaid vanwege x innovatie of y nieuwe tactiek.quote:Op donderdag 13 april 2023 19:21 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Blijft toch wel bijzonder hoe dat ineens kan veranderen op het slagveld. Denken van "Hee, dit zal ze krijgen!" en dat het dan mateloos inefficint is.
Ben ook wel benieuwd naar de tanks.quote:Op donderdag 13 april 2023 20:56 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dit is ook altijd fascinerend ja. Maar op zich logisch, je weet nooit hoe iets uitpakt op het slagveld want of je wapens zijn nieuw (en dus nog nooit in het eggie getest) of je wapens zijn al ouder en je tegenstander heeft er iets op (kunnen) verzinnen. Het kan zomaar zijn dat bij een oorlog tussen de VS en China we nu zeggen dat de VS het zo wint (of China) en de praktijk blijkt opeens omgedraaid vanwege x innovatie of y nieuwe tactiek.
Zogenaamd voor gewone consumenten, en in werkelijkheid verkopen ze er 1000 aan gewone bedrijven, 100 aan kinderen van rijkelui en 10.000 aan Oekraine en Ruslandquote:Op donderdag 13 april 2023 18:51 schreef slashdotter3 het volgende:
DJI heeft een nieuwe consumentendrone van 16k
Wanneer gaan we die in Ukraine zien?
https://www.msn.com/en-us(...)rice-tag/ar-AA19OZZa
DJI's super-powered 8K cinema drone looks as terrifying as its price tag
And that price tag? A cool $16,499 / 13,419 / AU$20,469 for the Inspire 3 drone, plus an extra $1,299 / 1,209 / AU$1,749 if you want that new DL 18 mm f/2.8 ASPH lens.
[ afbeelding ]
Als ik dat filmpje zo bekijk is dat compleet overbodig maar het zal wel protocol zijn, die gast in een tshirt en een korte broek. Daar ga je geen wapen in verstoppen.quote:Op donderdag 13 april 2023 21:03 schreef heywoodu het volgende:
Dat achteruit lopen naar het groepje militairen met hun wapens op hem gericht....dan mag je je bedenken dat dat het laatste moment is waarop je dit kunt beindigen (door te doen alsof je gaat schieten ofzo, dan is het immers rap klaar)
Pistool in de broekband of explosieven onder je tshirt kan prima. Maar beter een verdovingspijltje of stroomstoot dan op hem schieten mocht hij iets onverwachts flikken.quote:Op donderdag 13 april 2023 21:11 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Als ik dat filmpje zo bekijk is dat compleet stupide (maar het zal wel protocol zijn), die gast in een tshirt en een korte broek. Daar ga je geen wapen in verstoppen.
Zelfs hierin doen de Russen mij aan de Duitsers denken.quote:
Ja? Net als de vorige 36x dat Poetin waarschuwde voor escalatie?quote:Op donderdag 13 april 2023 17:43 schreef Elan het volgende:
[..]
Om dezelfde reden dat de VS geen gevechtsvliegtuigen sturen. Escalatie ligt voor de hand.
Ah, zo bedoel je die landen. Ik dacht dat je het over de inhoud ansich had. Dus ook al die genoemde landen die steun leveren etc.quote:Op donderdag 13 april 2023 20:44 schreef BEFEM het volgende:
Ja need to know bedoel ik inderdaad. Ik kan me dus niet voorstellen dat bijvoorbeeld de protesten in Isral over Netanyahu belangrijk zijn als je vakgebied Oekrane zou zijn. En zo waren volgens mij nog een aantal andere onderwerpen die niks met Oekrane te maken hadden die ook gelekt waren.
Dat is binnen defensie helemaal niks geks. Die lui moeten ook gewoon briefings inelkaar klussen en geven aan de staf. Alsof de commandanten tijd hebben om de hele dag te gaan collaten... Die laten zich gewoon bijpraten door hun personeel dat de info verwerkt heeft tot intel product. Het is overigens echt niet zo dat die kerel dat alleen doet, hij is gewoon onderdeel van een intel sectie van zoveel man die zich de hele dag bezig houden met verzamelen, verwerken en verspreiden... En ja dan moet je wel bij die inormatie kunnen anders kun je je werk niet doen, voor hetzelfde zitten er producten tussen die hij zelf heeft lopen maken... Zou wel die knullige classificaties verklaren...quote:Daarnaast ook dat je berhaupt als 21 jarig broekie je bezig kan houden met actuele gegevens van de belangrijkste oorlog in Europa in 80 jaar tijd. En voor Amerika de eerste echte confrontatie met Rusland, veel openlijke dan Vietnam of Afghanistan. Een21 jarige kan wel vaker stoer doen over zijn werk tegen vrienden, die moet je niet zulke informatie toe vertrouwen.
De (Air) National Guard is in de VS wel iets anders dan de NATRES hier in Nederland natuurlijk... Ook daar hebben ze gewoon intel officieren binnen de club.quote:Verder vind ik het raar dat iemand van de national guard in een staat (wat denk ik niet onder het leger valt) berhaupt Oekrane analyseren als beroep heeft
of ze hebben zijn functie fout of ik heb een raar beeld van hoe Amerika werkt.
Waarschijnlijk niet nee, maar dit zijn niet echt momenten om van protocollen af te stappenquote:Op donderdag 13 april 2023 21:11 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Als ik dat filmpje zo bekijk is dat compleet overbodig maar het zal wel protocol zijn, die gast in een tshirt en een korte broek. Daar ga je geen wapen in verstoppen.
Niet bijzonder veel...quote:Op donderdag 13 april 2023 21:32 schreef Hyperdude het volgende:
Ben benieuwd wat die gast allemaal heeft gestudeerd en gepresteerd dat ie met 21 jaar midden in de infowars zit.
Ik zie hem niet op LinkedInquote:Op donderdag 13 april 2023 21:32 schreef Hyperdude het volgende:
Ben benieuwd wat die gast allemaal heeft gestudeerd en gepresteerd dat ie met 21 jaar midden in de infowars zit.
Zoiets vermoedde ik al. Misschien moeten ze maar weer alles coderen in Mojave(-taal).quote:
Foto's zijn bij hem thuis gemaakt.quote:Op donderdag 13 april 2023 21:20 schreef slashdotter3 het volgende:
Ok, dus voor z'n werk moet hij supergeheime shit transcriben en mocht uberhaupt niet eens een camera phone het gebouw in nemen maar dat deed hij toch en hij maakte daarmee foto's die hij op Discord deelt.
Ik zit ook niet op LinkedIn, dus dat zegt weinig.quote:
Tafel en vloer op een foto hebben hem genektquote:
https://fcw.com/acquisiti(...)must-keep-up/258405/quote:"Globally, the Office of the Director of National Intelligence (ODNI) data show that in 2019 roughly 2.9 million individuals — government employees and private sector contractors — held a U.S. federal security clearance. Of those individuals, 1.7 million hold confidential or secret clearances and just under 1.3 million hold top secret clearances."
Het enige wat escaleert is de hoeveelheid infantiele bagger die avond na avond door ongedierte als Solovyov en Simonyan en Co. over de Russische horigen uitgebraakt wordt.quote:Op donderdag 13 april 2023 17:58 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Dat domme escalatiegezeik iedere keer
Het wil niet zeggen dat je dan bij ALLE documenten mag.quote:Op donderdag 13 april 2023 22:00 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
https://fcw.com/acquisiti(...)must-keep-up/258405/
De hond van Biden heeft waarschijnlijk ook een "top secret clearance"![]()
Geloof nog steeds in opzet.quote:Op donderdag 13 april 2023 21:40 schreef Confetti het volgende:
Als zo'n sukkel al toegang heeft tot deze informatie hebben geheime diensten van vijandige staten natuurlijk allang ook toegang. Waarschijnlijk nog tot veel en veel meer 'geheime' informatie.
Storm in een glas water. Volgens mij willen de Amerikanen vooral klokkenluiders en lekkers intimideren, dan dat ze echt in paniek zijn over de inhoud van de lekken.
Ik vind hem ergens ook een slachtoffer van blijkbaar het domme beleid. Een 21 jarige knuppel die bij zo veel intel kan, hoe verzin je het.quote:
Hij zit bij de intelligence unit dus het klopt wel dat hij bij classified information kan.quote:Op donderdag 13 april 2023 22:59 schreef Joppiez het volgende:
Ik vind hem ergens ook een slachtoffer van blijkbaar het domme beleid. Een 21 jarige knuppel die bij zo veel intel kan, hoe verzin je het.
Dit dus idd. Denk dat ie het nooit voor ogen had, de gevolgen. Nu heel veel spijt natuurlijk.quote:Op donderdag 13 april 2023 22:59 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Ik vind hem ergens ook een slachtoffer van blijkbaar het domme beleid. Een 21 jarige knuppel die bij zo veel intel kan, hoe verzin je het.
En ik zou ook verwachten dat met alle technologische mogelijkheden je 100% traceability kan inbouwen. Informatie wat uitlekt zul je altijd wel blijven houden.
Goeie zaken om te melden als ze weer eens een Russisch radiostation hacken.quote:Op donderdag 13 april 2023 22:54 schreef slashdotter3 het volgende:
- Er is nog een kleine window of opportunity van een paar weken om het land te verlaten aangezien die electronische conscriptie wetgeving nog niet helemaal werkend is
- Hij verwacht dat 20 miljoen mannen het land gaan verlaten
- Gaat gezellig worden bij de grenzen 🤔
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja hoor, 20 miljoenquote:Op donderdag 13 april 2023 22:54 schreef slashdotter3 het volgende:
- Er is nog een kleine window of opportunity van een paar weken om het land te verlaten aangezien die electronische conscriptie wetgeving nog niet helemaal werkend is
- Hij verwacht dat 20 miljoen mannen het land gaan verlaten
- Gaat gezellig worden bij de grenzen 🤔
quote:Op donderdag 13 april 2023 23:22 schreef slashdotter3 het volgende:
[ twitter ]Dat accountSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
De files zullen voor de deur van het wervingskantoor beginnen.quote:Op donderdag 13 april 2023 23:22 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Ja hoor, 20 miljoen
Lekker realistisch.
Ja, dat kan. Maar tegen welke kosten (performance, efficintie en euro's).quote:Op donderdag 13 april 2023 22:59 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Ik vind hem ergens ook een slachtoffer van blijkbaar het domme beleid. Een 21 jarige knuppel die bij zo veel intel kan, hoe verzin je het.
En ik zou ook verwachten dat met alle technologische mogelijkheden je 100% traceability kan inbouwen. Informatie wat uitlekt zul je altijd wel blijven houden.
Werkbare nog het meest. Documenten classificeren zodat je ze niet door kan mailen, niet op elk apparaat kan bekijken, niet kan afdrukken is tegenwoordig triviaal.quote:Op donderdag 13 april 2023 23:37 schreef bleiblei het volgende:
Het is immers wel handig als je een enigszins werkbare & betaalbare werkomgeving te hebben voor de mensen die er wl bij moeten kunnen.
Zijn toch ook foto’s van de documenten, dat kan altijdquote:Op donderdag 13 april 2023 23:50 schreef ExTec het volgende:
[..]
Werkbare nog het meest. Documenten classificeren zodat je ze niet door kan mailen, niet op elk apparaat kan bekijken, niet kan afdrukken is tegenwoordig triviaal.
Maar dan mag je nog meer mensen aan gaan nemen, met dezelfde hoge security clearance, om die papiermolen aan de gang te houden.
Mensen hebben nogal onrealistische verwachting mbt hoe dit allemaal in z'n werk gaat, waarschijnlijk hollywood movie-powered.
Niet als je er niet bij kan.quote:Op vrijdag 14 april 2023 00:00 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Zijn toch ook foto’s van de documenten, dat kan altijd
Laten we ervan uitgaan dat hij die posts heeft gedropt op die server om stoer te doen, dus niet voor de Russen, dan kan ik me niet voorstellen dat hij 15 jaar gaat krijgen laat staan de doodstraf. Die is dus voor zijn 40ste weer uit de gevangenis. Valt op zich wel meequote:
Helemaal eens.quote:Op donderdag 13 april 2023 22:51 schreef LXIV het volgende:
Ik kan echt niet begrijpen dat zo’n jonge gast zijn leven vergooit hiermee. En dat hij kon denken er mee weg te komen!
21 pas en fit! Ga iets anders doen dan FOK!en en posten en geniet van het leven!!
Mjah, maar wel met een federaal strafblad wat nogal wat gevolgen heeft. 15 jaar is bepaald niet onwaarschijnlijk, trouwens want dit gaat onder militair recht vallen, denk ik.quote:Op vrijdag 14 april 2023 00:36 schreef Slayage het volgende:
[..]
Laten we ervan uitgaan dat hij die posts heeft gedropt op die server om stoer te doen, dus niet voor de Russen, dan kan ik me niet voorstellen dat hij 15 jaar gaat krijgen laat staan de doodstraf. Die is dus voor zijn 40ste weer uit de gevangenis. Valt op zich wel mee
Vooral dat laatste gaat niet licht vallen denk ik. Ook al is hij na 5 jaar vrij, die komt echt nergens meer aan de bak. Als hij die docs echt alleen maar voor 'stoerdoenerij' heeft gepubliceerd, z'n leven is over.quote:Op vrijdag 14 april 2023 01:06 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mjah, maar wel met een federaal strafblad wat nogal wat gevolgen heeft. 15 jaar is bepaald niet onwaarschijnlijk, trouwens want dit gaat onder militair recht vallen, denk ik.
Je moet wel de middelen, kennis en de gelegenheid hebben om dat te doen. En als je die hebt en tegelijkertijd niet de bescherming hebt van oligarch zijn of kennen dan valt niet goed in te zien waarom je nog in Rusland zou zitten. Ik verwacht dat het wel mee zou vallen.quote:Op donderdag 13 april 2023 22:54 schreef slashdotter3 het volgende:
- Er is nog een kleine window of opportunity van een paar weken om het land te verlaten aangezien die electronische conscriptie wetgeving nog niet helemaal werkend is
- Hij verwacht dat 20 miljoen mannen het land gaan verlaten
- Gaat gezellig worden bij de grenzen 🤔
Het is dezelfde retoriek als die van je sterkste bondgenoot. Het is pas dom om er naef in te gaan en vliegtuigen te sturen op hoop van zegen.quote:Op donderdag 13 april 2023 17:58 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Dat domme escalatiegezeik iedere keer
Het is geen ondenkbaar scenario dat er met gevechtsvliegtuigen al dan niet bewust doelen in Rusland worden aangevallen omdat het bereik nu eenmaal veel groter is.quote:Op donderdag 13 april 2023 21:19 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ja? Net als de vorige 36x dat Poetin waarschuwde voor escalatie?
"Je bent anti-Amerikaans, ds je bent een vijand van de Amerikanen!"quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Van bijna dood op weg naar de Olympische Spelen, tot olympir in 2026? Elk beetje hulp wordt bijzonder gewaardeerd!
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
Er zijn al diverse keren Russische doelen aangevallen, zoals die Engels vliegbasis. Kwam geen enkele reactie op.quote:Op vrijdag 14 april 2023 07:12 schreef Elan het volgende:
[..]
Het is geen ondenkbaar scenario dat er met gevechtsvliegtuigen al dan niet bewust doelen in Rusland worden aangevallen omdat het bereik nu eenmaal veel groter is.
Als dat met Poolse of Duitse toestellen zou gebeuren is het natuurlijk niet ondenkbaar, en misschien zelfs wel terecht dat Rusland meent op enig moment het recht te hebben om ook doelen in Polen te bestoken. Vervolgens zit je met een artikel 5 situatie.
Dat is exact waar Amerika voor waarschuwde en waarom zij aangeven een vliegtuigen te leveren.
Maar goed wat weten zij nou h
Rusland gaat geen NAVO land aanvallen omdat die toevallig wat wapens hebben geleverd.quote:Op vrijdag 14 april 2023 07:12 schreef Elan het volgende:
[..]
Het is geen ondenkbaar scenario dat er met gevechtsvliegtuigen al dan niet bewust doelen in Rusland worden aangevallen omdat het bereik nu eenmaal veel groter is.
Als dat met Poolse of Duitse toestellen zou gebeuren is het natuurlijk niet ondenkbaar, en misschien zelfs wel terecht dat Rusland meent op enig moment het recht te hebben om ook doelen in Polen te bestoken. Vervolgens zit je met een artikel 5 situatie.
Dat is exact waar Amerika voor waarschuwde en waarom zij aangeven een vliegtuigen te leveren.
Maar goed wat weten zij nou h
'terecht' en Rusland in 1 zin, walgelijkquote:Op vrijdag 14 april 2023 07:12 schreef Elan het volgende:
[..]
Het is geen ondenkbaar scenario dat er met gevechtsvliegtuigen al dan niet bewust doelen in Rusland worden aangevallen omdat het bereik nu eenmaal veel groter is.
Als dat met Poolse of Duitse toestellen zou gebeuren is het natuurlijk niet ondenkbaar, en misschien zelfs wel terecht dat Rusland meent op enig moment het recht te hebben om ook doelen in Polen te bestoken. Vervolgens zit je met een artikel 5 situatie.
Dat is exact waar Amerika voor waarschuwde en waarom zij aangeven een vliegtuigen te leveren.
Maar goed wat weten zij nou h
Maar we hebben dus al eerder gezien dat het net onmogelijk is voor een militair. Deze zogenaamde CIA-meneer denkt dat alle commandanten altijd zelf hun rapportjes in elkaar draaien en dergelijken?quote:Op vrijdag 14 april 2023 07:36 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.bitchute.com/video/Gs6RcdyNKxWR/
Nou ja deze ex-cia agent zegt dat het onmogelijk is voor een militair en dat het hele lekken is scne is gezet met de bedoeling voor een strategieverandering
Bovenal moet de russische bevelhebber daartoe dan opdracht geven en ook de hoogste militairen dat dan uitvoeren..quote:Op vrijdag 14 april 2023 07:41 schreef Ulx het volgende:
[..]
Rusland gaat geen NAVO land aanvallen omdat die toevallig wat wapens hebben geleverd.
Jack Texeira was een beheerder van het (vertrouwelijke) defensie computernetwerk. Vanuit zo'n rol kun je zeker clearance hebben, omdat je anders je werk niet kunt doen.quote:Op vrijdag 14 april 2023 07:36 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.bitchute.com/video/Gs6RcdyNKxWR/
Nou ja deze ex-cia agent zegt dat het onmogelijk is voor een militair en dat het hele lekken is scne is gezet met de bedoeling voor een strategieverandering
Fijne screening dan.quote:Op vrijdag 14 april 2023 08:21 schreef Ulx het volgende:
[..]
Jack Texeira was een beheerder van het (vertrouwelijke) defensie computernetwerk. Vanuit zo'n rol kun je zeker clearance hebben, omdat je anders je werk niet kunt doen.
[ twitter ]
Ongetwijfeld. Maar de echte vraag die de Amerikanen moeten beantwoorden is wel waarom een systeembeheerder van de nationale garde in Massachusetts toegang heeft tot allerhande stukken vol topgeheime informatie over een buitenlandse oorlog. Dat is wat anders dan waarom hij een clearance heeft.quote:Op vrijdag 14 april 2023 08:21 schreef Ulx het volgende:
[..]
Jack Texeira was een beheerder van het (vertrouwelijke) defensie computernetwerk. Vanuit zo'n rol kun je zeker clearance hebben, omdat je anders je werk niet kunt doen.
[ twitter ]
Uit deze zin in “ The materials Airman Teixeira is accused of sharing revealed how deeply the Russian government had been penetrated by U.S.” blijkt dat de Russen via de gelekte info bij informanten en spionnen kunnen komen. Ik zou eerder medelijden met die mensen hebben. Een Russische gevangenis of kamp is wel even iets anders dan de Amerikaanse.quote:Op donderdag 13 april 2023 22:27 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Dat is wel heel dom zeg. Arme jongen.
Ik vind dat niet het schokkende aan dit verhaal, je doet aan risicobeperking, niet aan uitsluiting.quote:
Als het verhaal berhaupt kloptquote:Op vrijdag 14 april 2023 10:21 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik vind dat niet het schokkende aan dit verhaal, je doet aan risicobeperking, niet aan uitsluiting.
De echte vraag is waarom een part-time systeembeheerder in opleiding allerhande stukken kan inzien die ogenschijnlijk niet direct op zijn functie betrekking hebben en er kennelijk ook geen systeem is om dat onmiddellijk te detecteren of te voorkomen dat die documenten de ruimte verlaten. Daar zit het structurele probleem, nu is het een 21-jarige overconfident patriot, de volgende keer een Rus of Chinees.
Plus dat de VS dan ook gelijk een informatiestop heeft mbt tot Russische intel, wat in deze fase alles behalve goed uitkomt. En ik denk dat het opbouwen van een nieuw buitenlands informantennetwerk heel erg lang duurt.quote:Op vrijdag 14 april 2023 10:19 schreef la_perle_rouge het volgende:
Uit deze zin in “ The materials Airman Teixeira is accused of sharing revealed how deeply the Russian government had been penetrated by U.S.” blijkt dat de Russen via de gelekte info bij informanten en spionnen kunnen komen. Ik zou eerder medelijden met die mensen hebben. Een Russische gevangenis of kamp is wel even iets anders dan de Amerikaanse.
Die onderste steen komt wel boven hoor. Reken daar maar op.quote:Op vrijdag 14 april 2023 10:17 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ongetwijfeld. Maar de echte vraag die de Amerikanen moeten beantwoorden is wel waarom een systeembeheerder van de nationale garde in Massachusetts toegang heeft tot allerhande stukken vol topgeheime informatie over een buitenlandse oorlog. Dat is wat anders dan waarom hij een clearance heeft.
Wat ik wel toevallig vind is dat precies in deze fase ook Nederland en andere landen openheid (gaan) geven over wat ze aan materiaal allemaal richting het front hebben gestuurd inclusief de grootte van het budget.quote:
Inderdaad, beter ga je heel de dag FOK!ken.quote:Op donderdag 13 april 2023 22:51 schreef LXIV het volgende:
Ik kan echt niet begrijpen dat zo’n jonge gast zijn leven vergooit hiermee. En dat hij kon denken er mee weg te komen!
21 pas en fit! Ga iets anders doen dan gamen en posten en geniet van het leven!!
Maar niet met westerse middelen als ik me niet vergis .quote:Op vrijdag 14 april 2023 07:39 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Er zijn al diverse keren Russische doelen aangevallen, zoals die Engels vliegbasis. Kwam geen enkele reactie op.
Correct, maar je moet ze niet in de positie manoeuvreren dat dat ze het idee krijgen dat dat hoe dan ook de uitkomst gaat zijn . Bijvoorbeeld door Rusland aan te vallen met westerse middelen.quote:Het aanvallen van de NAVO is einde Rusland. En dat weten de Russen ook wel
Omdat ze in hun dagelijkse activiteiten al die stukken manipuleren. Dan kan je schizofrene spelletjes gaan spelen - je mag ze wel kopiren, maar niet bekijken! - maar zo werkt het niet. En dat NatGuard, is niet een ding. In west-europese landen zijn reservisten mensen die 1 keer per maand door het bos gaan rennen in camo, in de VS zijn dat de facto gewoon vaak onderdelen van het federale leger.quote:Op vrijdag 14 april 2023 10:17 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ongetwijfeld. Maar de echte vraag die de Amerikanen moeten beantwoorden is wel waarom een systeembeheerder van de nationale garde in Massachusetts toegang heeft tot allerhande stukken vol topgeheime informatie over een buitenlandse oorlog. Dat is wat anders dan waarom hij een clearance heeft.
Wat zeg je nu? Een commandant op de grond die afbreekt omdat het niet haalbaar is? Bij de Russen zijn wat breinen opgeblazen denk ik.quote:
Himars strikes op de bezette gebieden is een directe aanval van Westerse middelen op Russisch grondgebied. Rusland bluft, en liegt, en is onbetrouwbaar. Daarom heeft het weinig zin om angstig te zijn voor escalatie.quote:Op vrijdag 14 april 2023 10:49 schreef Elan het volgende:
[..]
Maar niet met westerse middelen als ik me niet vergis .
[..]
Correct, maar je moet ze niet in de positie manoeuvreren dat dat ze het idee krijgen dat dat hoe dan ook de uitkomst gaat zijn . Bijvoorbeeld door Rusland aan te vallen met westerse middelen.
Terecht vanuit hun perspectief zeg ik er toch bij. Het blijft een risico gezien hun kernwapenarsenaal om ze het gevoel te geven dat er geen uitweg mogelijk is.quote:Op vrijdag 14 april 2023 07:50 schreef TLC het volgende:
[..]
'terecht' en Rusland in 1 zin, walgelijk
Duitsland geeft Polen toestemming om door Polen overgenomen DDR migs naar UA te sturen. Polen stuurt al langer kisten die kant op.quote:Op donderdag 13 april 2023 17:43 schreef Elan het volgende:
[..]
Om dezelfde reden dat de VS geen gevechtsvliegtuigen sturen. Escalatie ligt voor de hand.
Dat die bezette gebieden een farce zijn weten ze zelf ook wel met hun nep referendum (lol)quote:Op vrijdag 14 april 2023 10:54 schreef zuchtje het volgende:
[..]
Himars strikes op de bezette gebieden is een directe aanval van Westerse middelen op Russisch grondgebied. Rusland bluft, en liegt, en is onbetrouwbaar. Daarom heeft het weinig zin om angstig te zijn voor escalatie.
Poolse Migs die even ver kunnen vliegen als de Oekranse Migs die er nu al zijn bedoel je?quote:Op vrijdag 14 april 2023 10:57 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat die bezette gebieden een farce zijn weten ze zelf ook wel met hun nep referendum (lol)
Het is denk toch anders als je directe aanvallen op Mother Russia zelf zou gaan plegen. Al heb ik verder geen idee wat het bereik van die Poolse Migs is en of ze berhaupt bijvoorbeeld grote steden zouden kunnen aanvallen.
Ja, en dat een Mig29 niet een ideaal vliegtuig is voor air to ground operaties.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:00 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Poolse Migs die even ver kunnen vliegen als de Oekranse Migs die er nu al zijn bedoel je?
En waarom denk je dat er nog geen aanvallen met OeKranse Migs in Rusland zijn geweest? Puur toeval of heeft dat misschien wat te maken met Russische luchtafweer? \_(ツ)_/
Wel eens. Maar met de nadrukkelijke notie dat “zo veel mogelijk” niet volledig betekent; zeker in het grensgebied ontkom je er niet altijd aan.quote:Op vrijdag 14 april 2023 10:55 schreef Elan het volgende:
[..]
Terecht vanuit hun perspectief zeg ik er toch bij. Het blijft een risico gezien hun kernwapenarsenaal om ze het gevoel te geven dat er geen uitweg mogelijk is.
Daarom zou ik Rusland zelf zo veel mogelijk buiten schoten laten in letterlijke militaire zin.
4 ja er komen er nu 12 bij, totaal hebben ze (Polen) er 29 of zo.quote:Op vrijdag 14 april 2023 10:56 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Duitsland geeft Polen toestemming om door Polen overgenomen DDR migs naar UA te sturen. Polen stuurt al langer kisten die kant op.
Welke escalatie?
Nee uiteraard niet. Maar dan zou het Westen ook net zo goed ook over de brug kunnen komen. Of zouden er stiekem al Oekranse piloten worden opgeleid om bijvoorbeeld in F16's te vliegen?quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Wel eens. Maar met de nadrukkelijke notie dat “zo veel mogelijk” niet volledig betekent; zeker in het grensgebied ontkom je er niet altijd aan.
Ook om een “eerlijk” speelveld te houden. Het kan niet zo zijn dat de Russen heel UA maar plat mogen gooien maar dat zodra de Rus de grens over is hij “buut vrij” is tot hij de volgende dag terug komt om dood en verderf te zaaien.
Dat ging dan ook vooral om westerse vliegtuigen, zoals de F-16, en niet over Russische, zoals de Mig-29.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:05 schreef Elan het volgende:
Maar wat vinden jullie dan van het argument van de VS om om die specifieke reden geen gevechtsvliegtuigen te sturen?
Paar goed ondersteunde A10's zou je de strijd rond Bahhmut wellicht snel mee kunnen beslechten in Oekrans voordeel. Die zijn in het bijzonder geschikt om relatief kleine clusters van vijandig materieel en troepen gericht uit te schakelen.
De VS stuurt geen gevechtsvliegtuigen omdat UA de capabilities niet heeft die te besturen en -belangrijker nog- te onderhouden. Er moet een complete logistieke infrastructuur mee met een F16 of A10, vermoedelijk met Amerikaans grondpersoneel om UA mensen op te leiden. Dr zit het risico voor escalatie, niet het sturen van die toestellen zelf. Bovendien kost dat soort training en opleiding jaren, en moeten ook de landingsbanen van vliegvelden worden aangepast.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:05 schreef Elan het volgende:
Maar wat vinden jullie dan van het argument van de VS om om die specifieke reden geen gevechtsvliegtuigen te sturen?
Paar goed ondersteunde A10's zou je de strijd rond Bahhmut wellicht snel mee kunnen beslechten in Oekrans voordeel. Die zijn in het bijzonder geschikt om relatief kleine clusters van vijandig materieel en troepen gericht uit te schakelen.
Het is lastig om daar als militaire non-natie Nederland kritiek op te hebben en je weet ook niet wat de VS aan inlichtingen heeft. Het zou mij niets verbazen als ze precies weten wat de Russische reactie gaat zijn. Maar op het oog vind ik het escalatieargument niet overtuigend meer. We begonnen het scherfvesten en eindigden (voor nu) bij tanks, langeafstandsraketten en marineschepen. En elke keer kwam dat argument weer op tafel en elke keer bleek het loos (of kreeg je meer van hetzelfde; luchtaanvallen op burgerdoelen zonder enige militaire impact). Het valt zo van buiten heel lastig in te zien waarom het nu ineen keer wel ernst zou zijn.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:05 schreef Elan het volgende:
Maar wat vinden jullie dan van het argument van de VS om om die specifieke reden geen gevechtsvliegtuigen te sturen?
Paar goed ondersteunde A10's zou je de strijd rond Bahhmut wellicht snel mee kunnen beslechten in Oekrans voordeel. Die zijn in het bijzonder geschikt om relatief kleine clusters van vijandig materieel en troepen gericht uit te schakelen.
Ik heb hier toch wel wat twijfels bij hoor. Alhoewel het allemaal wel past in geruchten die eerder al rondgingen.quote:
Maar als het wel klopt, hadden die lui inmiddels toch al lang ergens onder een balkon gelegen?quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:26 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik heb hier toch wel wat twijfels bij hoor. Alhoewel het allemaal wel past in geruchten die eerder al rondgingen.
Dat de Amerikanen het weten betekent niet dat de Russen het weten natuurlijk.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:29 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Maar als het wel klopt, hadden die lui inmiddels toch al lang ergens onder een balkon gelegen?
Als dit waar zou zijn weet de FSB dit natuurlijk ook. Als duizenden Amerikanen erbij kunnen kan de FSB er ook zeker bij, dat is kinderwerk voor geheime diensten.quote:
De eerste gedoneerde migs werden nog compleet uit elkaar gehaald, en op een vrachtwagen naar oekraine verscheept, de laatste mochten oekrainse piloten gewoon op komen halen om naar huis te vliegen. Letterlijk.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:10 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
De VS stuurt geen gevechtsvliegtuigen omdat UA de capabilities niet heeft die te besturen en -belangrijker nog- te onderhouden. Er moet een complete logistieke infrastructuur mee met een F16 of A10, vermoedelijk met Amerikaans grondpersoneel om UA mensen op te leiden. Dr zit het risico voor escalatie, niet het sturen van die toestellen zelf. Bovendien kost dat soort training en opleiding jaren, en moeten ook de landingsbanen van vliegvelden worden aangepast.
Hmm, het lijkt enkel bij deze tweet van dat kanaal fout te gaan.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:28 schreef slashdotter3 het volgende:
(twitter/Elon blokkeert tegenwoordig zelfs hele kanalen zodat ze niet embed kunnen worden. Dus dan maar een kale link)
https://twitter.com/TheDeadDistrict/status/1646800154878517252
Huge looses of the Russian army #SOF in #Ukraine 🇺🇦:
The 22nd and other 2 #spetsnaz brigades suffered an estimated 90 to 95% attrition rate.
The 346th SOF Brigade of GRU-lost nearly the entire brigade with only 125 personnel active out of 900 deployed.
[ afbeelding ]
Twitter bullcrapquote:Op vrijdag 14 april 2023 11:32 schreef Confetti het volgende:
[..]
Als dit waar zou zijn weet de FSB dit natuurlijk ook. Als duizenden Amerikanen erbij kunnen kan de FSB er ook zeker bij, dat is kinderwerk voor geheime diensten.
Geloof er dus heel weinig van, anders hing die man allang.
Dat was al langer het vermoeden, zelfs zo ver dat het wellicht in de kring van Poetin zelf is.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:33 schreef Tengano het volgende:
Allemachtig, je kunt dus in 'gelekte' informatie gewoon stellen dat bepaalde russische topspelers voor de VS werkenen ze op zo'n manier vanaf afstand uitschakelen, zonder er nauwelijks iets voor te doen.
Verdeel en heers.
Ja, we vroegen ons ook wederom allemaal weer af wat Lospetrollos zijn persoonlijke oordeel daarover was.quote:
Dat gebeurt al duizenden jaren.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:33 schreef Tengano het volgende:
Allemachtig, je kunt dus in 'gelekte' informatie gewoon stellen dat bepaalde russische topspelers voor de VS werkenen ze op zo'n manier vanaf afstand uitschakelen, zonder er nauwelijks iets voor te doen.
Verdeel en heers.
Spetznaz is/zijn niet helemaal te vergelijken met hoe wij hier onze elite/speciale eenheden zien.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:37 schreef slashdotter3 het volgende:
Special Forces soldaten als infantry gebruiken is echt superdom
Die lui moet je bewaren voor 'behind enemy lines' operaties, niet als infantry openlijk op de frontlinie.
https://www.washingtonpos(...)ts-russian-spetsnaz/
Russia’s commando units gutted by Ukraine war, U.S. leak shows
THE DISCORD LEAKS | Russia’s clandestine spetsnaz forces have been put to use alongside the infantry, suffering massive numbers of dead and wounded
spetsnaz personnel are assigned the sorts of stealthy, high-risk missions — including an apparent order to capture Ukraine’s president, Volodymyr Zelensky — for which they receive some of the Russian military’s most advanced training. But when Moscow launched its full-scale invasion last year, senior commanders eager to seize momentum and skeptical of their conventional fighters’ prowess deviated from the norm, ordering elite forces into direct combat,
Zou toch wat zijn als blijkt dat Shoigu of die Geraniumov VS spionnen zijnquote:Op vrijdag 14 april 2023 11:38 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat was al langer het vermoeden, zelfs zo ver dat het wellicht in de kring van Poetin zelf is.
Hoe de VS er op zat met de invasie bijvoorbeeld was diep indrukwekkend
Zeker waar.quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:32 schreef ExTec het volgende:
[..]
De eerste gedoneerde migs werden nog compleet uit elkaar gehaald, en op een vrachtwagen naar oekraine verscheept, de laatste mochten oekrainse piloten gewoon op komen halen om naar huis te vliegen. Letterlijk.
Dus going forward zou je onderhoud aan bv. F16s prima in polen oid kunnen laten doen.
Wist ik niet- maar grootschalige inzet vanaf slechts twee bases maakt e.e.a. wel kwetsbaar natuurlijk.quote:En oekraine heeft 2 luchthavens die ergens rond 2016 ofzo de basis waren voor een oefening met westerse luchtmachten, en waar er dus prima F16s konden landen en opstijgen. Die landingsbanen zijn een nogal hardnekkig fabeltje.
Ze volgen zelfs training geloof ik. Dus ik geloof ook wel dat die F16's er gaan komen uiteindelijk.quote:Overigens zit oekraine nu hard te hinten naar vrijwilligers werven, die ooit met F16s gevlogen hebben. En ik denk dat in het westen, ex-piloten die er van balen dat ze nu niet meer regelmatig het luchtruim kiezen, plus dat ze natuurlijk een boner hebben van het decennia trainen om tegen de orcs te vechten, nooit gebeurt, nu is de kans - ruim voorradig zijn.
Het enige wat nog ontbreekt in die russische aanpak zijn concentratiekampen.quote:
Van die 2 luchthavens is dat dus bekend, dat betekent ook weer niet dat het de enige 2 zijn van waarvan dat mogelijk isquote:Op vrijdag 14 april 2023 12:00 schreef AgLarrr het volgende:
Wist ik niet- maar grootschalige inzet vanaf slechts twee bases maakt e.e.a. wel kwetsbaar natuurlijk.
Die schedel is wel nep natuurlijk, maar goed het is al vreemd dat er een markt voor dergelijke prullaria is in Rusland.quote:
Shoigu is vaker genoemd inderdaad. Dat zou wat zijn..quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:54 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Zou toch wat zijn als blijkt dat Shoigu of die Geraniumov VS spionnen zijn
Er kwam laatst een filmpje voorbij van een SU27 en een Mig29 die opstegen van een snelweg.quote:Op vrijdag 14 april 2023 12:03 schreef ExTec het volgende:
[..]
Van die 2 luchthavens is dat dus bekend, dat betekent ook weer niet dat het de enige 2 zijn van waarvan dat mogelijk is
De stukken zijn op zijn keukentafel beland. Dat lijkt me niet bepaald dagelijks werk van een systeembeheerderquote:Op vrijdag 14 april 2023 10:51 schreef ExTec het volgende:
[..]
Omdat ze in hun dagelijkse activiteiten al die stukken manipuleren. Dan kan je schizofrene spelletjes gaan spelen - je mag ze wel kopiren, maar niet bekijken! - maar zo werkt het niet. En dat NatGuard, is niet een ding. In west-europese landen zijn reservisten mensen die 1 keer per maand door het bos gaan rennen in camo, in de VS zijn dat de facto gewoon vaak onderdelen van het federale leger.
Ik probeerde je slechts te antwoorden waarom die mensen clearance hebben.quote:Op vrijdag 14 april 2023 12:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De stukken zijn op zijn keukentafel beland. Dat lijkt me niet bepaald dagelijks werk van een systeembeheerder
Geen idee wat er aan Russisch bijschrift staat, maar dit is geen echte schedel.quote:
Made in Chinaquote:Op vrijdag 14 april 2023 12:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Geen idee wat er aan Russisch bijschrift staat, maar dit is geen echte schedel.
Zo zie je maar dat je die Russen van alles wijs kunt makenquote:Op vrijdag 14 april 2023 12:28 schreef capricia het volgende:
Geen idee wat er aan Russisch bijschrift staat, maar dit is geen echte schedel.
Ik ook. Een opgezet lek. Die knul zal het zelf wellicht niet eens weten, misschien ook wel. Maar ik zou niet verbaast zijn als ooit naar buiten komt dat er deels verifieerbaar juiste (ongevaarlijke) informatie en onverifieerbare onjuiste (gevaarlijker) info als bait breder beschikbaar is gemaakt in de verwachting dat iemand dit zou lekken. Het valt allemaal wat kort voor het bewuste offensief, het is onverklaarbaar dat zo'n joch al bij zulke informatie kan en bijvoorbeeld Zuid Korea beweert al dat een deel van de info fake is.quote:
Het lijkt mij overigens wel iets te onwaarschijnlijk dat ze die knul gewoon geofferd hebben als hij straks 15 jaar moet zitten. Maar wellicht was hij al in de fout gegaan en hebben ze hem met wat extra info gevoerd om hem zo te kunnen gebruiken. In dat geval zat hij al fout. Over 75 jaar zullen we het wel horen uit de Teixeira files. Hou dit topic dus maar even open nog.quote:Op vrijdag 14 april 2023 12:37 schreef Multatilu het volgende:
Ik ook. Een opgezet lek. Die knul zal het zelf wellicht niet eens weten, misschien ook wel. Maar ik zou niet verbaast zijn als ooit naar buiten komt dat er deels verifieerbaar juiste (ongevaarlijke) informatie en onverifieerbare onjuiste (gevaarlijker) info als bait breder beschikbaar is gemaakt in de verwachting dat iemand dit zou lekken. Het valt allemaal wat kort voor het bewuste offensief, het is onverklaarbaar dat zo'n joch al bij zulke informatie kan en bijvoorbeeld Zuid Korea beweert al dat een deel van de info fake is.
Hij scheen al wat extreme opvattingen te hebben, dus wellicht is hij min of meer geslachtofferd.quote:Op vrijdag 14 april 2023 12:42 schreef Tengano het volgende:
[..]
Het lijkt mij overigens wel iets te onwaarschijnlijk dat ze die knul gewoon geofferd hebben als hij straks 15 jaar moet zitten. Maar wellicht was hij al in de fout gegaan en hebben ze hem met wat extra info gevoerd om hem zo te kunnen gebruiken. In dat geval zat hij al fout. Over 75 jaar zullen we het wel horen uit de Teixeira files. Hou dit topic dus maar even open nog.
Ik durf er vrij zeker van te zijn dat de VS dit wel geheim kan houden, en eigenlijk zou dat wel genoeg zeggen.quote:Op vrijdag 14 april 2023 12:48 schreef Multatilu het volgende:
Hij scheen al wat extreme opvattingen te hebben, dus wellicht is hij min of meer geslachtofferd.
Ach, ik ban al tevreden met filtration camps, hoor. Het hoeft niet altijd zo heftig.quote:Op vrijdag 14 april 2023 12:01 schreef Tengano het volgende:
[..]
Het enige wat nog ontbreekt in die russische aanpak zijn concentratiekampen.
Ja ok, ieder z'n meug natuurlijk. Ik hou het dit jaar gewoon op 3 weekjes Centreparcs.quote:Op vrijdag 14 april 2023 12:55 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ach, ik ban al tevreden met filtration camps, hoor. Het hoeft niet altijd zo heftig.
Dat zou ook gewoon een opsporingstechniek kunnen zijn. Je voert de verdachten verschillende valse documenten en je kijkt wat in de openbaarheid komt.quote:Op vrijdag 14 april 2023 12:37 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Ik ook. Een opgezet lek. Die knul zal het zelf wellicht niet eens weten, misschien ook wel. Maar ik zou niet verbaast zijn als ooit naar buiten komt dat er deels verifieerbaar juiste (ongevaarlijke) informatie en onverifieerbare onjuiste (gevaarlijker) info als bait breder beschikbaar is gemaakt in de verwachting dat iemand dit zou lekken. Het valt allemaal wat kort voor het bewuste offensief, het is onverklaarbaar dat zo'n joch al bij zulke informatie kan en bijvoorbeeld Zuid Korea beweert al dat een deel van de info fake is.
Lijkt World of Tanks wel.quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:16 schreef Straatcommando. het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)content=share_button
Komende donderdag loop ik een tijdje in het artilleriemuseum in 't Harde, kijken welke dingen daar staan die nieuwer zijn dan de huidige Russische meuk!quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:19 schreef StateOfMind het volgende:
T54 on tour
Binnenkort bij uw museum
Lijkt mij interessantquote:Op vrijdag 14 april 2023 13:19 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Komende donderdag loop ik een tijdje in het artilleriemuseum in 't Harde, kijken welke dingen daar staan die nieuwer zijn dan de huidige Russische meuk!
Wat zie ik hier? want reddit komt met allerlei login shit.quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:16 schreef Straatcommando. het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)content=share_button
Of wellicht Putin zelf .....quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:54 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Zou toch wat zijn als blijkt dat Shoigu of die Geraniumov VS spionnen zijn
T55 tanks gespot in de regio zaporizhzhiaquote:Op vrijdag 14 april 2023 13:27 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Wat zie ik hier? want reddit komt met allerlei login shit.
Trap die klote Hongaren maar uit de EU en NATO. Kneuzen, het is niet eens een Slavisch volk en dan toch zo aan de tiet van novorossiya hangen.quote:
quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:27 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Wat zie ik hier? want reddit komt met allerlei login shit.
CNNquote:A Moscow court has fined the Wikimedia Foundation, which owns Russian-language Wikipedia, for failure to remove an article about the "Russian occupation of the Zaporizhzhia region," Russian state media TASS reported Thursday.
According to TASS, a Moscow court found the Wikimedia Foundation guilty of not removing information from its web page and fined it 2 million rubles ($24,500).
The court documents state that Wikipedia refused to remove an [article] about hostilities within the framework of the special military operation and Russia’s annexation of the Zaporizhzhia region, TASS reports.
1946, living history.quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:16 schreef Straatcommando. het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)content=share_button
Weet nog goed vroeger op school de collectes voor dat arme Hongarije.quote:
Dus je hebt door dat een drone achter je aan zit en ipv blijven bewegen ga je (zichtbaar) stil liggen in de foetushouding zodat je makkelijker te raken bentquote:
Dit is gewoon standaard fight/flee/freeze-gedrag van iemand die het zo te zien ook niet meer weet.quote:Op vrijdag 14 april 2023 14:20 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Dus je hebt door dat een drone achter je aan zit en ipv blijven bewegen ga je (zichtbaar) stil liggen in de foetushouding zodat je makkelijker te raken bent
Net al gepost.quote:Op vrijdag 14 april 2023 14:28 schreef Nebelwerfer het volgende:
[ twitter ]
Zie, daar ga je al !
Eerste Leo tot fossiel geworden..
En ja ik weet dat er geen bewijs wordt geleverd en je moet ze niet op hun blauwe ogen geloven. Maar deze heeft bruine !
Zien we je daar.quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:19 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Komende donderdag loop ik een tijdje in het artilleriemuseum in 't Harde, kijken welke dingen daar staan die nieuwer zijn dan de huidige Russische meuk!
Door wie? Want bepaalde personen verdienen het ook eens van de andere kant.quote:
Ja ik bedoel dat Twitter bericht heb ik tien posts ofzo terug al geplaatst.quote:Op vrijdag 14 april 2023 14:31 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Door wie? Want bepaalde personen verdienen het ook eens van de andere kant.![]()
En sowieso, dit is heul groot nieuws natuurlijk !
Yeah, zat toevallig van de week eens te kijken. Nog nooit geweest, moet eigenlijk wel een keer.quote:Op vrijdag 14 april 2023 13:19 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Komende donderdag loop ik een tijdje in het artilleriemuseum in 't Harde, kijken welke dingen daar staan die nieuwer zijn dan de huidige Russische meuk!
Dit vraagt gewoon om een verfilming door de Coen brothers...quote:Op vrijdag 14 april 2023 14:07 schreef slashdotter3 het volgende:
reddit comment:
This kid is going to spend the majority of his adult life in a maximum security prison not because of a huge bribe, not because he fell in love with a devious Russian femme fatale, but because he wanted to impress his friends on some discord server.
Gewoon iemand die stoer wou doenquote:Op vrijdag 14 april 2023 14:44 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Dit vraagt gewoon om een verfilming door de Coen brothers...
Die ''wasted'' filmpjes/gifjes blijven geniaalquote:Op vrijdag 14 april 2023 14:50 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Gewoon iemand die stoer wou doen
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Al besprokenquote:Op vrijdag 14 april 2023 15:42 schreef speknek het volgende:
NATO materiaal is troep, zoals bewezen door deze Russische militair. Het ligt niet aan de Russische militairen.
[ twitter ]
Jaja, excuses! Doorgaans probeer ik het te voorkomen.quote:Op vrijdag 14 april 2023 14:34 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
Ja ik bedoel dat Twitter bericht heb ik tien posts ofzo terug al geplaatst.
Blijft leuk om die gast op de grond te zien liggenquote:
De meeste hebben wel een kuttiming wat het ‘wasted’ betreft.quote:Op vrijdag 14 april 2023 14:50 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Gewoon iemand die stoer wou doen
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
En die oorklep op zijn slaap zo zie ik nu.quote:Op vrijdag 14 april 2023 15:56 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Blijft leuk om die gast op de grond te zien liggen
Zou een F16 besturen werkelijk jarenlang training vereisen als je al een MIG gewend bent?quote:Op vrijdag 14 april 2023 11:10 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
De VS stuurt geen gevechtsvliegtuigen omdat UA de capabilities niet heeft die te besturen en -belangrijker nog- te onderhouden. Er moet een complete logistieke infrastructuur mee met een F16 of A10, vermoedelijk met Amerikaans grondpersoneel om UA mensen op te leiden. Dr zit het risico voor escalatie, niet het sturen van die toestellen zelf. Bovendien kost dat soort training en opleiding jaren, en moeten ook de landingsbanen van vliegvelden worden aangepast.
Daarom gaan die migs die kant op, UA kan die besturen en onderhouden en gebruiken met de bestaande infrastructuur. Daar komt -los van juridische toestemming- geen NAVO soldaat bij kijken.
NB: dit was ook de reden waarom de VS huiverig waren om Abrams tanks te leveren.
Maakt het zelfs juist moeilijker. F-16 en MIG zijn twee totaal verschillende vliegtuigen. Je moet jarenlang geleerde reflexen helemaal afleren welke je alleen kunt toepassen op een MIG.quote:Op vrijdag 14 april 2023 16:33 schreef Elan het volgende:
[..]
Zou een F16 besturen werkelijk jarenlang training vereisen als je al een MIG gewend bent?
Die Leopard tanks effectief leren bedienen is een kwestie van maanden, niet jaren.
En waarom zit er een risico op escalatie in dan? Die training kan toch op EU grondgebied plaatsvinden. Duitsland of zo.
Ja ik las een draadje over van een piloot, vliegen is relatief eenvoudig maar effectief vechten is een totaal ander verhaal.quote:Op vrijdag 14 april 2023 16:38 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Maakt het zelfs juist moeilijker. F-16 en MIG zijn twee totaal verschillende vliegtuigen. Je moet jarenlang geleerde reflexen helemaal afleren welke je alleen kunt toepassen op een MIG.
Jaaaren, zal enigszins overdreven zijn. Men gaf al aan de de Oekraners snel zaken oppikken en het zou al fijn zijn als ze aan het eind van het jaar al westerse raketten kunnen afvuren van grotere afstand.quote:Op vrijdag 14 april 2023 16:33 schreef Elan het volgende:
[..]
Zou een F16 besturen werkelijk jarenlang training vereisen als je al een MIG gewend bent?
Die Leopard tanks effectief leren bedienen is een kwestie van maanden, niet jaren.
En waarom zit er een risico op escalatie in dan? Die training kan toch op EU grondgebied plaatsvinden. Duitsland of zo.
Het woord "escalatie" begon hier bonton te worden door bepaalde users toen de russen in de verdediging werden gedrongen.quote:Op vrijdag 14 april 2023 16:58 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Jaaaren, zal enigszins overdreven zijn. Men gaf al aan de de Oekraners snel zaken oppikken en het zou al fijn zijn als ze aan het eind van het jaar al westerse raketten kunnen afvuren van grotere afstand.
In mijn optiek is beginnen met de boel voorbereiden een prima investering omdat, zelfs al is de oorlog voorbij, het fijn is dat Oekrane de komende jaren de middelen heeft zich te verdedigen tegen de Russen.
In Europa wordt dat spul uitgefaseerd, dus dat spul is toch over. Bij vrede is verkopen ipv geven misschien zelfs wel weer een optie.
Die angst voor escalatie moet echt eens klaar zijn. Tuurlijk moet je niet de boel op de spits drijven, maar dansen naar de pijpen van de Russen moet je al helemaal niet willen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |