Het naar voren halen van 2035 naar 2030 is wel een keuze geweest in het regeer akkoord op basis van d66, de wettelijke termijn ligt op 2035 naar mijn weten?quote:Op dinsdag 21 maart 2023 14:37 schreef Tijger_m het volgende:
Ik vind het overigens diep en diep triest dat D66 hier de kop van jut wordt gemaakt voor beleid wat gewoon keihard noodzakelijk is en waar deze regering toe gedwongen is door wetten en rechterlijke uitspraken.
Ondertussen jankt rechts Nederland over de klimaatdrammers van D66 terwijl BBB gewoon vliegvelden wil sluiten en iedere andere stikstof bron wil aanpakken waaronder die van logistiek en wegverkeer.
Het is wel een beetje om moedeloos van te worden.
Ze doen dit al jaren ja.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 14:40 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
BBB is gewoon de oude methode van het CDA. 2035 roepen en dat als concessie krijgen en zodra 2035 in het vizier komt dan gaan ze om 2040 roepen. Het is gewoon exact wat de boerenlobby als 25 jaar met succes doet.
Het probleem ligt dan ook niet bij wat ze zeggen, maar bij de manier waarop. Het is op het wereldvreemde af.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 14:37 schreef Tijger_m het volgende:
Ik vind het overigens diep en diep triest dat D66 hier de kop van jut wordt gemaakt voor beleid wat gewoon keihard noodzakelijk is en waar deze regering toe gedwongen is door wetten en rechterlijke uitspraken.
hoe hadden ze het dan moeten zeggen?quote:Op dinsdag 21 maart 2023 14:47 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het probleem ligt dan ook niet bij wat ze zeggen, maar bij de manier waarop. Het is op het wereldvreemde af.
BBB heeft toch nergens een meerderheid? Lijkt me zaak om 2030 vast te houden, volledig op de knieen gaan voor de concurrent lijkt me ook geen zetels opleveren in de toekomst. Uiteindelijk zal dit probleem langer rekken richting 2035 of voor altijd alleen maar meer onvrede opleveren. Dat BBB uberhaupt zo groot is nu komt al door het wegkijken bij dit probleem.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 14:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Niet één zeteltje, een machtsfactor die in alle provincies de grootste is. Dat kun je niet negeren. Zelfs D66 moet dat gewoon begrijpen.
Ik was van te voren ook van "ze kunnen de provincies dwingen", maar toen ging ik uit van 2 of 3 weerspannige provincies, konden de andere 9 of 10 mooi richting 2030 gaan en konden we kijken hoe het met die 2 of 3 zou gaan. Maar tegen 12 provincies tegelijk moet je het gevecht niet eens willen beginnen als kabinet.
Je zou kunnen beginnen met het feit dat het kabinet er zelf een potje van heeft gemaakt, waar alle sectoren de afgelopen jaren van hebben kunnen profiteren maar nu wel met een gezamenlijk probleem zitten.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 14:49 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
hoe hadden ze het dan moeten zeggen?
D66 wordt niet de kop van jut gemaakt, maar D66 is wel de partij die de nieuwe realiteit van straks wellicht in 12 provincies BBB in het bestuur lijkt te ontkennen en doet alsof er niks anders is dan een paar weken geleden. Niet de kop van jut, maar de kop in het zand.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 14:37 schreef Tijger_m het volgende:
Ik vind het overigens diep en diep triest dat D66 hier de kop van jut wordt gemaakt voor beleid wat gewoon keihard noodzakelijk is en waar deze regering toe gedwongen is door wetten en rechterlijke uitspraken.
Ondertussen jankt rechts Nederland over de klimaatdrammers van D66 terwijl BBB gewoon vliegvelden wil sluiten en iedere andere stikstof bron wil aanpakken waaronder die van logistiek en wegverkeer.
Het is wel een beetje om moedeloos van te worden.
Er kan praktisch nergens een meerderheid worden gevormd zonder BBB, bedoel je. En bedenk dat ook CDA en VVD in de provincies niet aan 2030 willen vasthouden en dat de commissarissen van de koning al voor de verkiezingen zeiden dat 2030 onhaalbaar was. Dan kun je stijf door gaan met je 2030, maar dan heeft BBB straks 40 zetels en is er in die tijd helemaal niks aan de stikstofuitstoot gedaan. Liever 2035 met de boeren en de provincies, dan proberen 2030 er door te drammen tegen de boeren en provincies in. Want dat laatste gaat nooit lukken en dan gebeurt er dus helemaal niks.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 14:51 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
BBB heeft toch nergens een meerderheid? Lijkt me zaak om 2030 vast te houden, volledig op de knieen gaan voor de concurrent lijkt me ook geen zetels opleveren in de toekomst. Uiteindelijk zal dit probleem langer rekken richting 2035 of voor altijd alleen maar meer onvrede opleveren. Dat BBB uberhaupt zo groot is nu komt al door het wegkijken bij dit probleem.
Wil je draagvlak creëren voor je noodzakelijke maatregelen, dan moet je iets minder snel voorbij gaan aan de gevolgen die die maatregelen voor mensen hebben.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 14:49 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
hoe hadden ze het dan moeten zeggen?
"In 2025 moet voor tenminste 40 procent van de stikstofgevoelige natuur in Natura 2000-gebieden de kritische depositiewaarde niet meer worden overschreden. In 2030 moet dit 50 procent zijn en in 2035 74 procent, valt te lezen."quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:34 schreef Hexagon het volgende:
Mja als het kabinet tempo terugneemt zou ik dan wel inzetten op bepaalde tussendoelen. Ten alle tijden moet voorkomen worden dat 2035 over een paar jaar opnieuw weer "veel te snel is". Dus in 2030 moet er dan ook al echt een verlaging gerealiseerd zijn.
Ja, je gaat BBB ook niet laten dicteren. Er moet gewoon een vermindering van de veestapel komen en tussendoelen lijken me ook een prima idee. Nadruk op innovatie niet, budget voor innovatie is prima zou ik zeggen. Maar dat doe je dan dus in overleg met BBB, je kunt namelijk niet zonder ze zo lijkt het. En dan is de toch waarschijnlijk al onhaalbare 2030 loslaten een hele goede eerste stap.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:34 schreef Hexagon het volgende:
Mja als het kabinet tempo terugneemt zou ik dan wel inzetten op bepaalde tussendoelen. Ten alle tijden moet voorkomen worden dat 2035 over een paar jaar opnieuw weer "veel te snel is". Dus in 2030 moet er dan ook al echt een verlaging gerealiseerd zijn.
Dat zijn inderdaad al prima tussendoelen, waarbij je dus al niet niks kunt gaan doen.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:38 schreef capricia het volgende:
[..]
"In 2025 moet voor tenminste 40 procent van de stikstofgevoelige natuur in Natura 2000-gebieden de kritische depositiewaarde niet meer worden overschreden. In 2030 moet dit 50 procent zijn en in 2035 74 procent, valt te lezen."
Lees ik hier:
Kickinalfa in POL / Het kabinet #136 Rutte IV Overleggen met de BBB
Dus hopelijk halen we die deadlines wel.
Hier moet echt wel op ingezet gaan worden, Wmb.
Dit is de huidige stikstofwet. Zoals ik begrijp. Deze doelen staan er in.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat zijn inderdaad al prima tussendoelen, waarbij je dus al niet niks kunt gaan doen.
Nou we zullen zien, ik verwacht niet dat BBB in 12 provincies gaat besturen maar okay. CDA heeft nu ook geen reden meer om tegen 2030 te zijn BBB heeft dat niche van stemmers al gemonopoliseert.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er kan praktisch nergens een meerderheid worden gevormd zonder BBB, bedoel je. En bedenk dat ook CDA en VVD in de provincies niet aan 2030 willen vasthouden en dat de commissarissen van de koning al voor de verkiezingen zeiden dat 2030 onhaalbaar was. Dan kun je stijf door gaan met je 2030, maar dan heeft BBB straks 40 zetels en is er in die tijd helemaal niks aan de stikstofuitstoot gedaan. Liever 2035 met de boeren en de provincies, dan proberen 2030 er door te drammen tegen de boeren en provincies in. Want dat laatste gaat nooit lukken en dan gebeurt er dus helemaal niks.
Als je wil dat de stikstofuitstoot zo snel mogelijk vermindert, moet je 2030 loslaten.
BBB zegt achter deze wet te staan, LTO ook. Dus dan lijkt het me wel haalbaar.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit is de huidige stikstofwet. Zoals ik begrijp. Deze doelen staan er in.
https://www.aanpakstiksto(...)t-in-per-1-juli-2021
En je denkt dat de boeren dit wel prima gaan vinden? Want ik heb zo een vermoeden dat dit ook wel weer niet haalbaar gaat zijn. Zoals de afgelopen 20+ jaar er zo ongeveer niets haalbaar was met de boeren.
Ik zou echt willen dat BBB met constructieve voorstellen komt hoe we dit dan wel gaan bereiken.
Dan ben ik benieuwd hoe de BBB provincie-besturen dit uit gaan voeren. Want de bal ligt nu wel bij hun.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
BBB zegt achter deze wet te staan, LTO ook. Dus dan lijkt het me wel haalbaar.
Dat is dus al niet de werkelijkheid, CDA wil die kiezers natuurlijk terug. En CDA heeft vooral geen enkele reden om voor 2030 te zijn. Er is daar ook in geen enkele kamer meer een meerderheid voor, VVD en CU willen 2030 ook al een half jaar van tafel af.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:46 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Nou we zullen zien, ik verwacht niet dat BBB in 12 provincies gaat besturen maar okay. CDA heeft nu ook geen reden meer om tegen 2030 te zijn BBB heeft dat niche van stemmers al gemonopoliseert.
D66 moet haar gevechten uitkiezen. 2030 stikstof gaan ze niet halen, een strengere klimaatwet bijvoorbeeld wel. En nee, FvD was toen niet aan een opmars bezig zoals BBB dat is, omdat toen al duidelijk was dat FvD niet zou gaan besturen. BBB gaat dat gewoon wel doen, heeft nu in alle provincies het initiatief gekregen van de statenleden.quote:Dat D66 de eigen kiezers die overduidelijk 2030 willen zou moeten negeren omdat een nieuwkomer met een ander standpunt winst heeft geboekt is ook een bizarre conclusie. Zei je 4 jaar geleden ook dat D66 uit de EU gaan zou moeten onderzoeken want de realiteit leek dat FvD aan een opmars bezig was. Uit angst voor de groei van een ander kun je natuurlijk je eigen kiezers verloochenen maar of dat een succesvolle strategie is denk ik niet. We hebben in Nederland de afgelopen decennia ook allang gezien dat dit soort nieuwkomers sowieso al binnen een verkiezingscyclus uit zichzelf imploderen.
Zo goed als alle provincies hebben voor de eisen uit de huidige wet al een uitgewerkt plan klaar liggen, daar kunnen ze gewoon naar kijken. En vaak genoeg is dat gewoon door CDA of CU bestuurders, echt niet anti-boer.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:53 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan ben ik benieuwd hoe de BBB provincie-besturen dit uit gaan voeren. Want de bal ligt nu wel bij hun.
https://www.aanpakstiksto(...)t-in-per-1-juli-2021quote:In 2025 moet minimaal 40% van het areaal van de stikstofgevoelige natuur in beschermde Natura 2000-gebieden een gezond stikstofniveau hebben; in 2030 minimaal de helft en in 2035 minimaal 74%."
Ah, dus de provincies hebben al uitgewerkte plannen liggen.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 15:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zo goed als alle provincies hebben voor de eisen uit de huidige wet al een uitgewerkt plan klaar liggen, daar kunnen ze gewoon naar kijken. En vaak genoeg is dat gewoon door CDA of CU bestuurders, echt niet anti-boer.
Van bijvoorbeeld Gelderland, waar LTO Gelderland zelfs posters plakte van de CDA landbouwgedeputeerde, wordt dat bijvoorbeeld wel gezegd: https://www.nieuweoogst.n(...)ofbeleid-voortzettenquote:Op dinsdag 21 maart 2023 16:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Ah, dus de provincies hebben al uitgewerkte plannen liggen.![]()
BBB kan zo aanschuiven.
Ik ben echt benieuwd of die bij het kruisje gaan tekenen.
Maar je hebt toch geen meerderheid nodig om een debat aan te vragen? Of haal ik nu 2 dingen door elkaar?quote:
Wel voor een meerderheidsdebat, anders wordt het een 30 leden debat en komt hij onderaan de lijst en is hij ongeveer in juni 2024 aan de beurt.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 16:04 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar je hebt toch geen meerderheid nodig om een debat aan te vragen? Of haal ik nu 2 dingen door elkaar?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |