Als mensen iets niet willen zien/horen, zal dat ook niet gebeuren. Wanneer dit soort mensen het betoog van Snyder tot zich nemen zal het hen niks doen, omdat ze hun standpunt toch al klaar hebben staan. Doet me denken aan een oude zen verhaal.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 23:40 schreef Hatseflats22 het volgende:
Ik zie net dat een paar superkritische snuiters hier bijna een uur met zinnige dingen gezegd door Timothy Snyder willen afdoen als onzin vanwege letterlijk een bijzinnetje, in een gesproken opsomming. En vanwege een paar gesproken woorden iemand die daadwerkelijk van de hoed en rand weet daarmee wegzetten als een amateur.
Eigenlijk is het cancelculture op detailniveau, gewoon omdat het even zo uitkomt om een punt te scoren.
Parelen voor de zwijnen luid dat gezegde hé?quote:
Badumtsssquote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:07 schreef Discombobulate het volgende:
Vraag me wel af wie Rusland veiligheidsgaranties moet gaan geven. Op een gegeven moment komt er een akkoord en dat moet daar per definitie in staan. Zo niet, dan wordt het gewoon een Noord en Zuid Korea situatie (wat ook aannemelijk is overigs volgens veel experts).
Haha ja laat mij beetje hoop in de mensheid houden 😉 al is het voor de meelezers die nog niet vastzitten.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:04 schreef ExTec het volgende:
[..]
Parelen voor de zwijnen luid dat gezegde hé?
Want je weet dat je tegen iemand praat die na 3 minuten iets vond om lekker tegen te schoppen en de rest dus niet gezien heeft.
Wil ze best veiligheidsgaranties geven. Wel in ruil voor hun nukes, voor wat hoort wat.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:07 schreef Discombobulate het volgende:
Vraag me wel af wie Rusland veiligheidsgaranties moet gaan geven. Op een gegeven moment komt er een akkoord en dat moet daar per definitie in staan. Zo niet, dan wordt het gewoon een Noord en Zuid Korea situatie (wat ook aannemelijk is overigs volgens veel experts).
Ik vond het interview zeer interessant; Snyder is natuurlijk op dit punt wel een established name. Hij spant zich in om de barrière waar de eeuwige stoet aan 'rusland deskundigen' er maar voor blijft zorgen dat we die hele regio door een rus bril blijven bekijken, te doorbreken.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:17 schreef Panthera. het volgende:
[..]
Haha ja laat mij beetje hoop in de mensheid houden 😉 al is het voor de meelezers die nog niet vastzitten.
Ik sta volledig open voor duidingen op dit vlak, vanuit welke hoek dan ook. Je gaf aan dat het een "echt game set match tournament in een uur" is. Aangezien het een gerenommeerd historicus is, was mijn interesse gewekt. Als het dan echter al zo snel (vrijwel direct) in het interview op deze toer gaat en ik geconfronteerd word met een nogal gekleurde persoonlijke mening met aantoonbare onwaarheden in plaats van een feitelijke beschouwing, neemt die interesse ontzettend snel af. Niet omdat de inhoud mij niet aanstaat, maar omdat ik geen objectiviteit meer verwacht.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 23:58 schreef Panthera. het volgende:
[..]
Ik probeer of niet te reageren of zinvol. Lukt meestal. Ben het overigens wel eens met sommige anderen hier dat het verhaal van Snyder meer is dan die ene bijzin - ik denk dat hij wat er gebeurt en gedaan wordt door Rusland heel erg goed duidt. Met name de manier van infiltreren in de Westerse psyche door gebruik te maken van democratie door iedere keer zwakke puntjes te pakken en die dan uit te vergroten met een cynisme dat niet meer over waarheid gaat maar over dat niks waar is. Ondanks die ene bijzin is hè verhaal van Snyder die dat in een historische en culturele context plaatst zeer waardevol en dan gaat het niet over absolutismes als of alles wat hij zegt waar en onwaar is (dat zijn oppervlaktediscussies) maar over de plausibiliteit en aannemelijkheid van onderliggende patronen.
Probeer het niet te kijken als feitelijk objectief stuk maar als interpretatie van patronen.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:29 schreef Repentless het volgende:
[..]
Ik sta volledig open voor duidingen op dit vlak, vanuit welke hoek dan ook. Je gaf aan dat het een "echt game set match tournament in een uur" is. Aangezien het een gerenommeerd historicus is, was mijn interesse gewekt. Als het dan echter al zo snel (vrijwel direct) in het interview op deze toer gaat en ik geconfronteerd word met een nogal gekleurde persoonlijke mening met aantoonbare onwaarheden in plaats van een feitelijke beschouwing, neemt die interesse ontzettend snel af. Niet omdat de inhoud mij niet aanstaat, maar omdat ik geen objectiviteit meer verwacht.
Maar goed, ik zal het alsnog volledig bekijken.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tldr: russische artillerie verbruikt véél teveel onnauwkeurige munitie. Wie had dat nou kunnen bedenken.
Kijk niet voor niks gepost 🙂 al had jij het niet nodig waarschijnlijk. Ik denk dat we inderdaad weinig hadden kunnen doen al signaleert hij wel een duidelijke nieuwe lijn van werken onder Biden - veel minder vrijblijvend en veel realistischer dan inderdaad onder Obama. Ik word ook wel steeds meer in mijn overtuiging gesterkt dat Biden een top-5 ooit president is, ook als je ziet wat hij binnenlands doet waarmee hij hij eigenlijk de route opent naar een succesvol Amerika over dertig jaar. Een klein beetje ten koste van Europa maar dat is vooral ons probleem.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:28 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ik vond het interview zeer interessant; Snyder is natuurlijk op dit punt wel een established name. Hij spant zich in om de barrière waar de eeuwige stoet aan 'rusland deskundigen' er maar voor blijft zorgen dat we die hele regio door een rus bril blijven bekijken, te doorbreken.
Ook een leuke take away was dat in essentie wij niets hadden kunnen doen om dit te veranderen, voorkomen. Een zich ontwikkelend land aan zijn westgrens is nu eenmaal een probleem, en een boeman is nodig, en dan het liefst 1 die toch niks terug doet. Dus het westen heeft het altijd gedaan, wat we ook doen. Want buitenland beleid is slechts een extensie van binnenland beleid.
Ook een parallel met dat PBS interview met Bolton, want die gaf ook aan dat de obama regering helemaal niets deed aan manipulatie via sociale media. Bolton zei dat obama cyberspace beschouwde als the garden of eden, die je vanzelfsprekend niet moet weaponizen. Snyder merkt droogjes op dat ze daar eerder oog voor hadden moeten hebben, iig al na 2014.
Snyder staat daar wel bekend om, vaak moraliserend, herhalend en qua feiten de krenten uit de pap halen. Een duidelijkere toelichting in dit artikel:quote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:29 schreef Repentless het volgende:
[..]
Ik sta volledig open voor duidingen op dit vlak, vanuit welke hoek dan ook. Je gaf aan dat het een "echt game set match tournament in een uur" is. Aangezien het een gerenommeerd historicus is, was mijn interesse gewekt. Als het dan echter al zo snel (vrijwel direct) in het interview op deze toer gaat en ik geconfronteerd word met een nogal gekleurde persoonlijke mening met aantoonbare onwaarheden in plaats van een feitelijke beschouwing, neemt die interesse ontzettend snel af. Niet omdat de inhoud mij niet aanstaat, maar omdat ik geen objectiviteit meer verwacht.
Maar goed, ik zal het alsnog volledig bekijken.
quote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:57 schreef oheng het volgende:
Munitie tekort bij de russen deel zoveel. Rybar meldt:Mooi nog wat laten aanvallen. Tzt minder last van hun artillerie wanneer Oekraïne zelf een offensief start.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tldr: russische artillerie verbruikt véél teveel onnauwkeurige munitie. Wie had dat nou kunnen bedenken.
Mijn persoonlijke ervaring in Oekraine was dat iedereen Russisch sprak, een deel Oekrainisch sprak en dat ook de mensen die liever toenadering tot Rusland zagen dan toenadering tot de EU onafhankelijk wilden zijn als land en geen deel wilden uitmaken van Rusland.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 23:08 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Hij had het er vooral over dat Oekraïne zijn eigen identiteit heeft gecreëerd in de afgelopen 30 jaar. Dat hebben heel veel mensen gemist. Daarom ook de revoluties en dat ze afstand wouden nemen van Rusland. Terwijl veel mensen in het westen Oekraïne eigenlijk beschouwde als Russen maar dan in een ander land met net even een andere taal. Je ziet het hier ook veel mis gaan dat mensen denken dat als Oekraïners Russisch spreken ook pro-Russisch zijn enzovoort terwijl dat uit onderzoeken helemaal niet bleek.
Waar woonde je in Oekraïne?quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:14 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mijn persoonlijke ervaring in Oekraine was dat iedereen Russisch sprak, een deel Oekrainisch sprak en dat ook de mensen die liever toenadering tot Rusland zagen dan toenadering tot de EU onafhankelijk wilden zijn als land en geen deel wilden uitmaken van Rusland.
Anecdotisch etc etc maar dat is mijn ervaring van wonen en werken in Oekraine.
Grote vraag is, wanneer was jouw ervaring?quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:14 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mijn persoonlijke ervaring in Oekraine was dat iedereen Russisch sprak, een deel Oekrainisch sprak en dat ook de mensen die liever toenadering tot Rusland zagen dan toenadering tot de EU onafhankelijk wilden zijn als land en geen deel wilden uitmaken van Rusland.
Anecdotisch etc etc maar dat is mijn ervaring van wonen en werken in Oekraine.
Dat ieder Oekraïner Russisch kan dat is bekent. Maar hoe lang is dat geleden want er is best veel veranderd in de laatste jaren daarzo.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:14 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mijn persoonlijke ervaring in Oekraine was dat iedereen Russisch sprak, een deel Oekrainisch sprak en dat ook de mensen die liever toenadering tot Rusland zagen dan toenadering tot de EU onafhankelijk wilden zijn als land en geen deel wilden uitmaken van Rusland.
Anecdotisch etc etc maar dat is mijn ervaring van wonen en werken in Oekraine.
Nou, ik heb het helemaal gekeken. Op snelheid x1,5, mocht iemand nog een opmerking maken over het tijdsbestek tussen mijn vorige post en nu. De man plaatst in mijn ogen vrijwel niets in historisch perspectief. Hij maakt er vooral een groot "We Americans vs. Putin"-verhaal van, inclusief de bekende verwijzingen naar "Russische inmenging in de verkiezingen van 2016" en verder het obligate Trump-gewauwel.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:43 schreef Panthera. het volgende:
[..]
Probeer het niet te kijken als feitelijk objectief stuk maar als interpretatie van patronen.
Dat is al weer een tijdje geleden en het was Kyiv. Nogmaals, ik zeg er duidelijk bij dat het mijn persoonlijke ervaring was en ik zal er ook bij aangeven dat mijn belevingswereld daar vooral jongere mensen (onder de 30) was.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:18 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Dat ieder Oekraïner Russisch kan dat is bekent. Maar hoe lang is dat geleden want er is best veel veranderd in de laatste jaren daarzo.
+ 4 extra uit Canada zo las ik een paar posts onder deze.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 20:46 schreef Ulx het volgende:
Tussenstand:
Duitsland: 18 Leopard A6
Portugal: 3 Leopard 2A6
Zweden: 10 Leopard 2A5
Noorwegen: 8 Leopard 2A4 + 4 bruggenleggers/Recovery tanks
Polen: 14 Leopard 2A4
Canada 4 Leopard 2A4
Spanje: 10 Leopard A4
Finland 3 Leopard 2 recovery tanks + munitie en onderdelen
Totaal 70
Beloofd: 88
Gezocht: nog 18 Leopard 2A6's?
NL, DE, DK: 190 Leopard 1A5
Ja, dat is mij ook wel duidelijk. De man zal ongetwijfeld een groot historicus zijn, maar met betrekking tot deze kwestie geeft hij echt vrijwel niets meer dan zijn persoonlijke mening. Dat is zijn goed recht (net als van iedereen), maar het zou ook als niets meer dan dat beschouwd moeten worden. Daar kun je het mee eens of oneens zijn, dat maakt verder niet uit.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Snyder staat daar wel bekend om, vaak moraliserend, herhalend en qua feiten de krenten uit de pap halen. Een duidelijkere toelichting in dit artikel:
https://jacobin.com/2014/09/timothy-snyders-lies/
Zijn eerdere boeken zijn overigens stukken beter.
Daarom ook de vraag hoelang geleden het was. Want het land is behoorlijk veranderd als je kijkt naar de jaren 90 en daarna. Er zijn ook verschillende regeringen geweest van Pro-Russische tot Pro-westen. Maar na 2014 en de Maidanrevolutie zijn veel Oekraïners pro-Westers geworden.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:25 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat is al weer een tijdje geleden en het was Kyiv. Nogmaals, ik zeg er duidelijk bij dat het mijn persoonlijke ervaring was en ik zal er ook bij aangeven dat mijn belevingswereld daar vooral jongere mensen (onder de 30) was.
https://www.usafe.af.mil/(...)day-celebration-eve/quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:48 schreef VersKers het volgende:
Heeft iemand dit meegekregen?
Amerikaanse B-52 bommenwerpers geland in Estland.
Wordt nu wel een stukje gevaarlijker.
200km van de Russische grens
[ twitter ]
provocerend is het welquote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:51 schreef trein2000 het volgende:
[..]
https://www.usafe.af.mil/(...)day-celebration-eve/
Komen gewoon even hallo zeggen.
Vergeleken met een jaar lang moorden verkrachten en ontvoeren valt het in het niet.quote:
Opzeggen van dat verdrag is ook niet meteen iets wat helpt.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 02:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Vergeleken met een jaar lang moorden verkrachten en ontvoeren valt het in het niet.
Erg mooi.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:48 schreef VersKers het volgende:
Heeft iemand dit meegekregen?
Amerikaanse B-52 bommenwerpers geland in Estland.
Wordt nu wel een stukje gevaarlijker.
200km van de Russische grens
[ twitter ]
In de reacties lees ik dat het gaat om een geplande flyover m.b.t. onafhankelijkheidsviering in Talinn
[ twitter ]
Het is ondertussen wel een zeer dreigend signaal naar Rusland toe.
21 Russische moeders krijgen bontjassen ter compensatie voor het verlies van hun zoon / man, het houthakken voor de kachel en het melken van de koe doet de buurman voortaanquote:DONETSK, 23 februari. /TAS/. Ongeveer 200 Oekraïense krijgsgevangenen staan klaar om zich aan te sluiten bij het naar Bohdan Khmelnitsky vernoemde vrijwilligersbataljon, dat wordt gevormd in de Volksrepubliek Donetsk (DPR).
Dat heeft een vertegenwoordiger van de machtsstructuren van de republiek donderdag aan TASS meegedeeld.
Lees ook
Uitzending
Militaire operatie in Oekraïne. Kroniek van de gebeurtenissen 23 februari 2023
"Aanvankelijk werd een kleine eenheid gevormd.
Maar verrassend genoeg blijft het aantal van degenen die dat willen groeien, en op dit moment staan ongeveer 200 gevangenen klaar om naar het front te gaan als onderdeel van het Bogdan Khmelnitsky-bataljon dat wordt gevormd", aldus het bureau. bron zei.
Hij voegde eraan toe dat een toename van het aantal aanvragers de afwikkeling van een aantal juridische nuances vereist, en er wordt actief aan deze kwesties gewerkt. "
Er zijn enkele punten die verband houden met de persoonlijke documenten van het nu voormalige Oekraïense leger.
Die moeten in orde worden gemaakt en pas daarna moet de procedure voor de afgifte van een Russisch paspoort worden gestart", legde de gesprekspartner uit.
Eerder vertelde een vertegenwoordiger van wetshandhavingsinstanties aan TASS dat het nemen van vingerafdrukken van Oekraïense krijgsgevangenen was begonnen in de DPR om Russische paspoorten te verkrijgen en zich verder aan te sluiten bij het Bogdan Khmelnitsky-bataljon.
Op dit moment hebben enkele tientallen Oekraïense krijgsgevangenen al documenten ingediend voor het verkrijgen van het Russische staatsburgerschap. Het proces gaat door.
Wat moet die bommenwerper in Estland ? gelijk doorvliegen naar Moskou zou ik zeggen om het Kremlin plat te gooienquote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:48 schreef VersKers het volgende:
Heeft iemand dit meegekregen?
Amerikaanse B-52 bommenwerpers geland in Estland.
Wordt nu wel een stukje gevaarlijker.
200km van de Russische grens
Wat is dit voor propaganda? Ik weet dat je nogal van de russische bronnen bent maar dit gelooft toch buiten Rusland helemaal niemand?quote:Op zaterdag 25 februari 2023 03:40 schreef michaelmoore het volgende:
200 vrijwillige Oekrainse krijgsgevangenen worden voorzien van Russische paspoorten en sluiten zich aan bij het Russische leger
Ik vrees dat ze als kanonnen voer vooraan worden gezet , gesneuveld in dienst van de Poetin
https://tass.ru/politika/(...)utm_referrer=smi2.ru
[ afbeelding ]
Ik snap dit niet. Rusland legt zijn buurland compleet in as en zaait daar dood en verderf. Ze hebben daar volgens Poetin een goede reden voor, maar daar geloven ze alleen zelf in. Samen met nog een paar twijfelachtige bondgenoten, en hier en daar wat hersenarme of kwaadaardige mensen.quote:
Aan zo'n B52 heb je toch niet veel zolang de vijand nog iets van luchtverdediging heeft?quote:Op zaterdag 25 februari 2023 07:07 schreef TLC het volgende:
[..]
Wat moet die bommenwerper in Estland ? gelijk doorvliegen naar Moskou zou ik zeggen om het Kremlin plat te gooien
Ah ja, Zelensky's volk wordt uitgemoord door de imperialistische Russische fascisten maar volgens jou heeft hij een klein piemeltje en compensatiedrangquote:Op zaterdag 25 februari 2023 07:59 schreef etuiedelapiel het volgende:
Hoelang blijft dit nog door etteren? Slecht voor de wereldeconomie, slecht voor de vechtende soldaten, slecht voor de burgerslachtoffers.
En dat alleen maar omdat 2 ventjes van 3 turven hoog met een klein piemeltje compensatiegedrag vertonen.
En nummer 3 (ook 3 turven hoog) Kim loopt ook al weer de provoceren.
Nummer 4 (ook klein pikkie) Xi zal het wel weer even regelen.
En dan komen die lange Rutte en Hoekstra wel weer even olie op het vuur gooien.
Met "onze oorlog"![]()
Niet minder provocerend dan al die Russische vliegtuigen in het luchtruim van NAVO landen elk jaar.quote:
Nou, wat stel je voor? En kom niet aan met “onderhandelen”, want dat is te makkelijk. Doe eens een concreet voorstel?quote:Op zaterdag 25 februari 2023 07:59 schreef etuiedelapiel het volgende:
Hoelang blijft dit nog door etteren? Slecht voor de wereldeconomie, slecht voor de vechtende soldaten, slecht voor de burgerslachtoffers.
En dat alleen maar omdat 2 ventjes van 3 turven hoog met een klein piemeltje compensatiegedrag vertonen.
En nummer 3 (ook 3 turven hoog) Kim loopt ook al weer de provoceren.
Nummer 4 (ook klein pikkie) Xi zal het wel weer even regelen.
En dan komen die lange Rutte en Hoekstra wel weer even olie op het vuur gooien.
Met "onze oorlog"![]()
Dat heb ik al vaker gezegd, een muur om de EU heen met grenscontroles en lekker dat hele oosten in hun eigen shit gaar laten koken.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:13 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Nou, wat stel je voor? En kom niet aan met “onderhandelen”, want dat is te makkelijk. Doe eens een concreet voorstel?
En dat zie jij niet als wegkijken van genocide? Of heb je dan nog steeds zoiets van niet ons probleem?quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:23 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Dat heb ik al vaker gezegd, een muur om de EU heen met grenscontroles en lekker dat hele oosten in hun eigen shit gaar laten koken.
Schei toch uit man, genocide komt en kwam overal voor en dat boeide ons ook niet.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:25 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
En dat zie jij niet als wegkijken van genocide? Of heb je dan nog steeds zoiets van niet ons probleem?
Ok.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:28 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Schei toch uit man, genocide komt en kwam overal voor en dat boeide ons ook niet.
Maar nu toevallig omdat het ons economische schade toebrengt is het wel een hot-item
Wat waardeloos gefilmd weer door die bomen.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:48 schreef VersKers het volgende:
Heeft iemand dit meegekregen?
Amerikaanse B-52 bommenwerpers geland in Estland.
Wordt nu wel een stukje gevaarlijker.
200km van de Russische grens
[ twitter ]
In de reacties lees ik dat het gaat om een geplande flyover m.b.t. onafhankelijkheidsviering in Talinn
[ twitter ]
Het is ondertussen wel een zeer dreigend signaal naar Rusland toe.
Eigenlijk ook wel kut dat de Amerikanen en Canadezen ons hebben bevrijd in 1945. Waar bemoeiden die gasten zich mee? Had liever een hek om Europa gebouwd en het die lui lekker laten uitzoeken met ome Adolf.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:28 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Schei toch uit man, genocide komt en kwam overal voor en dat boeide ons ook niet.
Maar nu toevallig omdat het ons economische schade toebrengt is het wel een hot-item
Gepland en niet geland.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:48 schreef VersKers het volgende:
Heeft iemand dit meegekregen?
Amerikaanse B-52 bommenwerpers geland in Estland.
Wordt nu wel een stukje gevaarlijker.
200km van de Russische grens
[ twitter ]
In de reacties lees ik dat het gaat om een geplande flyover m.b.t. onafhankelijkheidsviering in Talinn
[ twitter ]
Het is ondertussen wel een zeer dreigend signaal naar Rusland toe.
Nee maar die jongens zulllen wel gedwongen zijn hequote:Op zaterdag 25 februari 2023 07:21 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Wat is dit voor propaganda? Ik weet dat je nogal van de russische bronnen bent maar dit gelooft toch buiten Rusland helemaal niemand?
Poetin mag deze oorlog niet winnen , anders staan ze over 5 jaar in Rotterdamquote:Op zaterdag 25 februari 2023 07:59 schreef etuiedelapiel het volgende:
Hoelang blijft dit nog door etteren? Slecht voor de wereldeconomie, slecht voor de vechtende soldaten, slecht voor de burgerslachtoffers.
En dat alleen maar omdat 2 ventjes van 3 turven hoog met een klein piemeltje compensatiegedrag vertonen.
En nummer 3 (ook 3 turven hoog) Kim loopt ook al weer de provoceren.
Nummer 4 (ook klein pikkie) Xi zal het wel weer even regelen.
En dan komen die lange Rutte en Hoekstra wel weer even olie op het vuur gooien.
Met "onze oorlog"![]()
Lees.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:48 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Eigenlijk ook wel kut dat de Amerikanen en Canadezen ons hebben bevrijd in 1945. Waar bemoeiden die gasten zich mee? Had liever een hek om Europa gebouwd en het die lui lekker laten uitzoeken met ome Adolf.
Amerika ondervond economische schade ja? Ze hebben geen last van de hogere energieprijzen, verkopen ons massaal LNG en hun wapenindustrie draait op volle toeren. Als er een land is wat economisch garen spint bij deze oorlog is het de VS welquote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:58 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Lees.
Maar nu toevallig omdat het ons economische schade toebrengt is het wel een hot-item
Amerika ondervond schade dus greep in. Nu ook.
Geld geld geld.
Heb je ook nog een bron hiervoor toevallig?quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:58 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Lees.
Maar nu toevallig omdat het ons economische schade toebrengt is het wel een hot-item
Amerika ondervond schade dus greep in. Nu ook.
Geld geld geld.
LOL, het brengt ons economisch schade omdat het bij ons een 'hot item' is, niet andersom.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:28 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Schei toch uit man, genocide komt en kwam overal voor en dat boeide ons ook niet.
Maar nu toevallig omdat het ons economische schade toebrengt is het wel een hot-item
Oja? Totdat de Russen het voor het zeggen hebben hier.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 09:01 schreef J.B. het volgende:
[..]
Amerika ondervond economische schade ja? Ze hebben geen last van de hogere energieprijzen, verkopen ons massaal LNG en hun wapenindustrie draait op volle toeren. Als er een land is wat economisch garen spint bij deze oorlog is het de VS wel
Als het al waar is dan zijn ze inderdaad gedwongen.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:58 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Nee maar die jongens zulllen wel gedwongen zijn he
helaas
Het probleem voor de russen is dat ze als er een kleine kans is, een commandant zullen doodschietenquote:Op zaterdag 25 februari 2023 09:05 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Als het al waar is dan zijn ze inderdaad gedwongen.
Het probleem met Russische bronnen is meer dat je gewoon helemaal niks kunt geloven wat die schrijven.
Ik denk niet dat de Russen het hier ooit voor het zeggen krijgen eerlijk gezegd.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 09:03 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Oja? Totdat de Russen het voor het zeggen hebben hier.
Totdat de Russen het hier voor het zeggen hebben?quote:Op zaterdag 25 februari 2023 09:03 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Oja? Totdat de Russen het voor het zeggen hebben hier.
Eerlijkheidshalve dient hierbij wel te worden vermeld dat de Amerikanen hierin cruciaal zijn en zijn geweest. Zonder Amerikaanse intel was Oekraïne in de eerste week onder de voet gelopen.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 09:10 schreef J.B. het volgende:
[..]
Totdat de Russen het hier voor het zeggen hebben?Gelukkig maar dat dat Oekraïense ventje van 3 turven hoog met een klein piemeltje een zodanige compensatiegedrag vertoont dat dat echt niet gaat gebeuren.
![]()
Opzich is dat wel een prima manier om Oekraïne te derussificeren.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 03:40 schreef michaelmoore het volgende:
200 vrijwillige Oekrainse krijgsgevangenen worden voorzien van Russische paspoorten en sluiten zich aan bij het Russische leger
Ik vrees dat ze als kanonnen voer vooraan worden gezet , gesneuveld in dienst van de Poetin
https://tass.ru/politika/(...)utm_referrer=smi2.ru
[..]
21 Russische moeders krijgen bontjassen ter compensatie voor het verlies van hun zoon / man, het houthakken voor de kachel en het melken van de koe doet de buurman voortaan
https://alldaily.ru/2023/(...)ili-shuby-iz-moskvy/
[ afbeelding ]
Rusland gaat eraanquote:Op zaterdag 25 februari 2023 09:03 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Oja? Totdat de Russen het voor het zeggen hebben hier.
Ze hebben 6 ammo dumps uitgeschakeldquote:Op zaterdag 25 februari 2023 00:55 schreef trein2000 het volgende:
Het is 25 februari inmiddels en er is niets gebeurd op het vlak van grootschalige raketaanvallen of dat soort ongein. Zouden ze dan toch kritiek zitten qua voorraad?
Dat was initieel wel het idee, de VS wilde niet rechtstreeks betrokken worden. Pearl Harbor bracht daar verandering in.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:48 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Eigenlijk ook wel kut dat de Amerikanen en Canadezen ons hebben bevrijd in 1945. Waar bemoeiden die gasten zich mee? Had liever een hek om Europa gebouwd en het die lui lekker laten uitzoeken met ome Adolf.
Even de uitlegquote:
Filmpje bekeken maar heb de indruk dat hij nu enkel is ingezet als mannetje die een lokale ammodepot 'bewaakt' en niet als combatsoldier. Is ook wel verstandig want met 58 heeft ie natuurlijk geen conditie om elke dag kilometers te lopen en is ie de rest eerder tot last (ze moeten constant op hem wachten).quote:
Geef mijn opa een schommelstoel en een SSG-69 en hij schiet de noten van een eekhoorn.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 10:09 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Filmpje bekeken maar heb de indruk dat hij nu enkel is ingezet als mannetje die een lokale ammodepot 'bewaakt' en niet als combatsoldier. Is ook wel verstandig want met 58 heeft ie natuurlijk geen conditie om elke dag kilometers te lopen en is ie de rest eerder tot last (ze moeten constant op hem wachten).
Dit soort posts staan dan ook wel in schril contrast met de hihaho Russische bejaarde soldaten posts...quote:Op zaterdag 25 februari 2023 10:09 schreef slashdotter3 het volgende:
Filmpje bekeken maar heb de indruk dat hij nu enkel is ingezet als mannetje die een lokale ammodepot 'bewaakt' en niet als combatsoldier. Is ook wel verstandig want met 58 heeft ie natuurlijk geen conditie om elke dag kilometers te lopen en is ie de rest eerder tot last (ze moeten constant op hem wachten).
Dit is geweldig nieuws.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 09:47 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Ze hebben 6 ammo dumps uitgeschakeld
Is ook dikke prima toch? Dan hoeft iemand die dat wel kan niet de hele dag op 1 plek te zitten.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 10:09 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Filmpje bekeken maar heb de indruk dat hij nu enkel is ingezet als mannetje die een lokale ammodepot 'bewaakt' en niet als combatsoldier. Is ook wel verstandig want met 58 heeft ie natuurlijk geen conditie om elke dag kilometers te lopen en is ie de rest eerder tot last (ze moeten constant op hem wachten).
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |