abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_208101987
quote:
3s.gif Op woensdag 22 februari 2023 15:07 schreef Anne het volgende:
En wat moeten we veel keuzes maken hè?
Mijn hoofd tolt er af en toe van :D .
Ja, echt enorm _O-
En dan zit ik nog in de modus 'Het is pas februari, we zijn nog niet op de helft'. Maar daar denkt wederhelft anders over :+

Bevalplan lees ik hier voor het eerst, heb ik nog niks over gehoord :P
Zal niet ingewikkeld worden, 'gewoon' in het ziekenhuis hier in de buurt. Zou niet weten wat je daar verder nog aan kan plannen :@
  woensdag 22 februari 2023 @ 16:39:21 #104
149959 SQ
snelle trees
pi_208102059
quote:
0s.gif Op woensdag 22 februari 2023 16:32 schreef Piles het volgende:

[..]
Ja, echt enorm _O-
En dan zit ik nog in de modus 'Het is pas februari, we zijn nog niet op de helft'. Maar daar denkt wederhelft anders over :+

Bevalplan lees ik hier voor het eerst, heb ik nog niks over gehoord :P
Zal niet ingewikkeld worden, 'gewoon' in het ziekenhuis hier in de buurt. Zou niet weten wat je daar verder nog aan kan plannen :@
Oooh er gaat nog een hele hormonale wereld voor je open binnenkort O+
disclaimer
pi_208102080
Het gaat er ook om wat je belangrijk vindt tijdens de bevalling (qua houdingen, omgang, communicatie, wel of geen pijnstilling en welke dan etc.), of interventies zijn die wel of niet wil (inwendig onderzoek, ctg, schedelelektrode, wanneer de navelstreng wordt doorgeknipt, knip en)of vacuüm, wel of niet direct oxytocine na de geboorte) of er bepaalde zaken (nare ervaringen, zorgen) zijn waar men rekening mee moet houden. Oh, en of ze borstvoeding wil geven en er direct aangelegd moet worden bijvoorbeeld.

Je kan niet alles plannen maar het is wel handig om een beeld te hebben bij alles wat er kan en misschien moet en hoe je dat met het verloskundig team gaat oppakken.

Je krijgt het vanzelf van je verloskundige, wordt ergens rond 30 weken vaak besproken.
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
pi_208102151
quote:
1s.gif Op woensdag 22 februari 2023 16:39 schreef SQ het volgende:

[..]
Oooh er gaat nog een hele hormonale wereld voor je open binnenkort O+
Ja, daar was ik al bang voor :D
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:
1s.gif Op woensdag 22 februari 2023 16:40 schreef Clubsoda het volgende:
Je krijgt het vanzelf van je verloskundige, wordt ergens rond 30 weken vaak besproken.
^O^ Ik wacht het af.
Enige wat ik nu weet is dat de verloskundige-in-opleiding er absoluut niet bij mag zijn _O-
  woensdag 22 februari 2023 @ 16:50:50 #107
149959 SQ
snelle trees
pi_208102181
Dat van kinderdagverblijf en kraamzorg voor je test droog is regelen is overigens helaas wel bittere noodzaak.

Maar met andere dingen kun je gerust nog wel even wachten. Al weet ik dat rusteloze hormonen het daar niet altijd mee eens zijn.
disclaimer
pi_208102222
Het kan mee blijven vallen met die hormonen hoor Piles :D Die van mij hebben het ook nooit heel bont gemaakt :P Ja met geld uitgeven misschien :')
pi_208102241
quote:
1s.gif Op woensdag 22 februari 2023 16:50 schreef SQ het volgende:
Dat van kinderdagverblijf en kraamzorg voor je test droog is regelen is overigens helaas wel bittere noodzaak.

Maar met andere dingen kun je gerust nog wel even wachten. Al weet ik dat rusteloze hormonen het daar niet altijd mee eens zijn.
Scholen zijn soms ook nodig om vrij op tijd te regelen 8)7

Maar hier begonnen we inderdaad ook pas met een week of 30 met de babykamer en spullen. Is ook goed gekomen :P
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
  woensdag 22 februari 2023 @ 17:00:44 #110
149959 SQ
snelle trees
pi_208102268
quote:
0s.gif Op woensdag 22 februari 2023 16:57 schreef Clubsoda het volgende:

[..]
Scholen zijn soms ook nodig om vrij op tijd te regelen 8)7

Maar hier begonnen we inderdaad ook pas met een week of 30 met de babykamer en spullen. Is ook goed gekomen :P
Ja maar je kunt je bij geen enkele school inschrijven voordat het jong is geboren :P doelde meer op de zwangerschapsstress van alles moeten regelen voor de baby er is.
disclaimer
pi_208102597
quote:
1s.gif Op woensdag 22 februari 2023 17:00 schreef SQ het volgende:

[..]
Ja maar je kunt je bij geen enkele school inschrijven voordat het jong is geboren :P doelde meer op de zwangerschapsstress van alles moeten regelen voor de baby er is.
Ik heb daar ook wel stress van. Ook omdat wij financieel eigenlijk nog alles gescheiden hadden dus dat komt er ook nog bij, ook niet getrouwd of zoiets. Ik zal blij zijn als ik met verlof ben om de laatste dingen te regelen.
  donderdag 23 februari 2023 @ 13:26:43 #112
112156 Debsterr
Dino inventor
pi_208111713
Zojuist helemaal goedgekeurd met de 13 weken echo *O*. Alles erop en eraan, blijf die bloedsomloop zo mooi vinden om te zien, dat rood en blauw. Nu nog even formele uitslag NIPT afwachten, al zag ze geen enkele aanleiding tot afwijkingen daarmee.
Once in a while, I just wanna dance and feel good
pi_208125247
Wat fijn! Mooi hè, wat er allemaal kan met een echo. Hier werd gisteren ook even doorbloeding van een hoofd- en buikvat gemeten om de placentakwaliteit te controleren :Y
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
pi_208127291
Wat fijn dat alles er goed uit zag, Debsterr! :D

Hoe gaat het verder met iedereen?

Ik geniet inmiddels lekker van mijn verlof! Ga elke dag een stukje wandelen, gisteravond ben ik met mijn vriend naar het theater geweest en we hebben vandaag meteen nog twee kaartjes voor een theatervoorstelling volgende week gekocht - realiserend dat we zulke dingen het komend jaar/de komende jaren waarschijnlijk een stuk minder spontaan kunnen doen! ;)

Ook ben ik flink begonnen met de woning uitmesten, en dan ook echt tot achterin de keukenkastjes waar we nooit kwamen! Alles mooi in boxjes, Marie Kondo stijl op z‘n best! Wel alles rustig aan natuurlijk!

Vandaag is de 34e week in gegaan, mijn buik groeit gestaag door - maar nog steeds zijn er mensen die niet direct aan me kunnen zien dat ik zwanger ben - zoals gister in het theater toen een dame zich verontschuldigde omdat ze me niet had voorgelaten in de rij voor het toilet! :p

Ik voel inmiddels dat de baby ook wel begint in te dalen, tenminste ik denk dat dat het drukkende gevoel op mijn schaambot verklaart.

Ook ben ik begonnen met het dragen van steunkousen, omdat ik op mijn linker bovenbeen opeens mijn aders een stuk meer begon te zien!

Verder merk ik ook dat ik weer een stuk sneller moe word - van niks doen! :D Vandaag bijvoorbeeld had ik redelijk lang uitgeslapen, toen nog in bed gechillt en ontbeten, vervolgens opgestaan, gedoucht, geluncht en toen was ik opeens uitgeput en moest ik me neerleggen om een dutje te doen!

Zo, dit was mijn update! Nu ben ik wel benieuwd naar wat er bij jullie zo speelt in het dagelijks leven! ;)
...it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing...
pi_208127361
Het verlof bij je eerst kind is een ongekende rest die hoogstwaarschijnlijk nooit meer gaat ervaren O+

Mijn verlof is vandaag begonnen. We gaan eerst nog een weekje op vakantie en dan nog maar twee weken :o ik heb nog wel wat rommelprojectjes in huis maar er móet niets meer gelukkig.
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
  vrijdag 24 februari 2023 @ 16:50:13 #116
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_208128273
Hier tot in ieder geval begin april even niet werken vanwege overspanning. Dus voelt al bijna als een soort zwangerschapsverlof. Ik probeer tot rust te komen maar slapen gaat echt dramatisch en ik droom ontzettend veel en actief. Voel echt aan alles dat er spanning in mijn lijf zit. Net bij de POH-GGZ geweest en weer wat praktische tips gekregen om meer rust voor mezelf te creëeren.

Ik ben dus vooral heel moe en gespannen, maar mentaal voel ik me wel goed. Ik geniet echt van de momenten dat ik de baby voel bewegen O+
What you forget, you are gonna repeat.
|| justdiggit.org ||
  vrijdag 24 februari 2023 @ 17:55:07 #117
318361 Bienelientjee
Dutchie, living in the UK
pi_208128875
Met zoon had ik met toestemming een maand vakantie dagen ingezet om een hele maand eerder al met verlof te gaan. Heerlijk was dat! Enige jammere was dat het midden in strenge covid lockdowns was hier in Engeland. Dus ik kon weinig leuks doen buitenshuis, maar was wel heerlijk om lekker te kunnen gamen, bank hangen, netflixen, dutjes doen, eenzame wandeling hier en daar, haha!

En nu werk ik niet, dus geen verlof, maar wel een drukke peuter om te entertainen :D

Mijn meisje begint steeds krachtiger te schoppen. Gisteravond was ze flink haar benen aan het strekken en mijn man voelde een flink schopje met iets heel kleins! Voetje denk ik!

Ben benieuwd naar maandag. Dan heb ik mijn zwangerschaps diabetes test. Hopelijk is alles gewoon goed! Ze achten de kans klein vanwege alle andere metingen (buikje was groot bij de 20 weken scan), maar ze nemen het zekere voor het onzekere sinds ik hoog risico ben vanwege de vorige keizersnede.
pi_208129539
Maar hoog risico voor wat dan, @Bienelientjee ? Heb je meer kans op zwangerschapsdiabetes bij een eerdere keizersnede? :? Ik snap het niet helemaal.

Wel leuk dat je haar steeds meer kan voelen! O+
  vrijdag 24 februari 2023 @ 19:27:35 #119
318361 Bienelientjee
Dutchie, living in the UK
pi_208130010
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 februari 2023 18:53 schreef Smart_ass het volgende:
Maar hoog risico voor wat dan, @:bienelientjee ? Heb je meer kans op zwangerschapsdiabetes bij een eerdere keizersnede? :? Ik snap het niet helemaal.

Wel leuk dat je haar steeds meer kan voelen! O+
Ik snap het ook eigenlijk niet helemaal. Dat is wat de dokter zei. Maar het is Engeland en het is de NHS. En ze doen soms liever iets extras dan helemaal niets en dan erachter komen dat er toch wat is.
En heb je keizersnede gehad dan wordt je blijkbaar meteen als "hoog" risico opgeschreven vanwege de super kleine kans dat het litteken kan open scheuren.

Enige reden voor de test die ik zie is een groot buikje wat een symptoom kan zijn (was in de 97th percentile) Maar de rest was qua metingen helemaal normaal en geen extra symptomen. Ik had dan gewoon als dokter een extra scan geboekt en dan kijken of haar buik nog steeds zo groot is in vergelijking, maar goed wie ben ik he! :D
pi_208130486
Het is de vraag of een echo goedkoper en/of minder invasief is dan een gtt. Ik heb geen idee eigenlijk :) ik weet wel wat leuker is :+

[ Bericht 23% gewijzigd door Clubsoda op 24-02-2023 19:58:07 ]
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
pi_208130538
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 februari 2023 19:52 schreef Clubsoda het volgende:
Het is de vraag of een echo goedkoper en/of minder invasief is dan een gtt. Ik heb geen idee eigenlijk :)
Volgens mijn declaratie overzicht is een ogtt spotgoedkoop :P
(Volgens mij was het 12 euro ofzo)
pi_208130640
Dan is de keus wel logisch. Je kijkt ook eerder naar de bron van een mogelijk probleem natuurlijk.

Ik zal ook eens kijken, ik heb en de gtt en een boel groeiecho's gehad :+
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
pi_208130648
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 februari 2023 19:27 schreef Bienelientjee het volgende:

[..]
Ik snap het ook eigenlijk niet helemaal. Dat is wat de dokter zei. Maar het is Engeland en het is de NHS. En ze doen soms liever iets extras dan helemaal niets en dan erachter komen dat er toch wat is.
En heb je keizersnede gehad dan wordt je blijkbaar meteen als "hoog" risico opgeschreven vanwege de super kleine kans dat het litteken kan open scheuren.

Enige reden voor de test die ik zie is een groot buikje wat een symptoom kan zijn (was in de 97th percentile) Maar de rest was qua metingen helemaal normaal en geen extra symptomen. Ik had dan gewoon als dokter een extra scan geboekt en dan kijken of haar buik nog steeds zo groot is in vergelijking, maar goed wie ben ik he! :D
Ah oke. Ja de reden voor de test snap ik wel, hier nemen ze ook vaak het zekere voor het onzekere. Er wordt hier trouwens standaard getest op zwangerschapsdiabates bedenk ik me. Maar ze zijn hier dan alleen nog net niet zo panisch dat ze een hele zwangerschap als hoog risico aanmerken als je een eerdere keizersnede hebt gehad :P.
pi_208131212
quote:
1s.gif Op vrijdag 24 februari 2023 19:27 schreef Bienelientjee het volgende:

Enige reden voor de test die ik zie is een groot buikje wat een symptoom kan zijn (was in de 97th percentile) Maar de rest was qua metingen helemaal normaal en geen extra symptomen. Ik had dan gewoon als dokter een extra scan geboekt en dan kijken of haar buik nog steeds zo groot is in vergelijking, maar goed wie ben ik he!
Bij S was er met de 20weken echo ook een te groot buikje gemeten. Waarschijnlijk omdat hij dubbelgevouwen lag maar voor de zekerheid was het advies groeiecho's. Wanneer er andere risicofactoren waren dan was het advies een GTT geweest. En als de eerste groeiecho nog steeds een te groot buikje liet zien alsnog.
(Tegelijk had ik een indicatie voor groeiecho's omdat mijn buik net als bij de eerste "te" klein was. Beide keren zat daar een prima gemiddeld kindje verstopt maar als metingen met de hand/meetlint afwijken is een extra check logisch)

[ Bericht 5% gewijzigd door Elleska op 25-02-2023 10:16:48 ]
  vrijdag 24 februari 2023 @ 22:03:00 #125
318361 Bienelientjee
Dutchie, living in the UK
pi_208132869
Ga ik het nog leuker maken. 8)7 Maandag moet ik die test, dinsdag ben ik geboekt voor een extra groeiscan (ja echt!) Dus ze gaan gewoon voor de hele bingo kaart aan declaraties! :o :') Misschien heeft de NHS het daarom wel zo moeilijk, want voor mij is het natuurlijk allemaal gratis!

En heb echt totaal geen andere risico factoren of symptomen om die test te verantwoorden eigenlijk. Zelfs de dokter zei al dat hij de kans klein acht dat het dat is, maar hij wilt wel dat ik het doe..... Ach ja, kan ik in ieder geval nog eens baby kijken. O+ En schoonvader past op J en heb schoonmoeder gevraagd om mee te gaan met de scan. Man moet werken en ziet zij ook eens zo'n scan. Laatste keer dat ze mee was met een scan was met haar eerste kleinkind, 12 jaar geleden! :D
pi_208151008
quote:
17s.gif Op vrijdag 24 februari 2023 16:50 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Hier tot in ieder geval begin april even niet werken vanwege overspanning. Dus voelt al bijna als een soort zwangerschapsverlof. Ik probeer tot rust te komen maar slapen gaat echt dramatisch en ik droom ontzettend veel en actief. Voel echt aan alles dat er spanning in mijn lijf zit. Net bij de POH-GGZ geweest en weer wat praktische tips gekregen om meer rust voor mezelf te creëeren.

Ik ben dus vooral heel moe en gespannen, maar mentaal voel ik me wel goed. Ik geniet echt van de momenten dat ik de baby voel bewegen O+
Wat vervelend zeg, die spanning die je hebt. Hopelijk geeft even niet werken rust. Bij mij helpt (zwangerschaps)yoga ook goed om dat dolgedraaide hoofd een beetje kalm te krijgen.
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
  zondag 26 februari 2023 @ 14:43:32 #127
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_208153737
Verloskundige gebeld vanwege harde buiken dit weekend. Vind het zo vroeg met 20 weken, maar ook niet gek gezien de algehele spanning in mijn lijf.

Moet morgen voor de zekerheid urine inleveren, maar ik moet eerst even een potje ophalen dus dat wordt dinsdag. Maar dan vraag ik me altijd af, had ik al van die potjes in huis moeten hebben? Hebben anderen dat? Ik kan me niet herinneren dat mijn ouders altijd van die potjes al in huis hadden dus ik weet niet wat normaal is :')
What you forget, you are gonna repeat.
|| justdiggit.org ||
  Manager PR/Moderator zondag 26 februari 2023 @ 14:46:48 #128
269689 crew  Viv
pi_208153769
quote:
17s.gif Op zondag 26 februari 2023 14:43 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Verloskundige gebeld vanwege harde buiken dit weekend. Vind het zo vroeg met 20 weken, maar ook niet gek gezien de algehele spanning in mijn lijf.

Moet morgen voor de zekerheid urine inleveren, maar ik moet eerst even een potje ophalen dus dat wordt dinsdag. Maar dan vraag ik me altijd af, had ik al van die potjes in huis moeten hebben? Hebben anderen dat? Ik kan me niet herinneren dat mijn ouders altijd van die potjes al in huis hadden dus ik weet niet wat normaal is :')
Nee hoor, nog nooit zo'n potje in huis gehad, mijn ouders ook niet. :) Maar wij hebben ook nooit blaasontsteking of zo.

Die ene keer dat mijn man urine moest inleveren hebben we een omgespoeld potje van Hak gebruikt. :D :@
  zondag 26 februari 2023 @ 14:50:20 #129
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_208153814
quote:
0s.gif Op zondag 26 februari 2023 14:46 schreef Viv het volgende:

[..]
Nee hoor, nog nooit zo'n potje in huis gehad, mijn ouders ook niet. :) Maar wij hebben ook nooit blaasontsteking of zo.

Die ene keer dat mijn man urine moest inleveren hebben we een omgespoeld potje van Hak gebruikt. :D :@
Ik dus ook niet. Maar gewoon een omgespoeld potje van iets kan dus ook? Want dat heb ik volgens mij nog wel.
What you forget, you are gonna repeat.
|| justdiggit.org ||
pi_208153873
quote:
17s.gif Op zondag 26 februari 2023 14:43 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Verloskundige gebeld vanwege harde buiken dit weekend. Vind het zo vroeg met 20 weken, maar ook niet gek gezien de algehele spanning in mijn lijf.

Moet morgen voor de zekerheid urine inleveren, maar ik moet eerst even een potje ophalen dus dat wordt dinsdag. Maar dan vraag ik me altijd af, had ik al van die potjes in huis moeten hebben? Hebben anderen dat? Ik kan me niet herinneren dat mijn ouders altijd van die potjes al in huis hadden dus ik weet niet wat normaal is :')
Waar moet je de urine inleveren? Hier hebben ze bij zowel huisarts als bij bloedprikgebeuren een bak staan met potjes. Daarmee naar de wc's lopen, potje vullen, label invullen en het potje weer inleveren.
pi_208153885
quote:
17s.gif Op zondag 26 februari 2023 14:43 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Verloskundige gebeld vanwege harde buiken dit weekend. Vind het zo vroeg met 20 weken, maar ook niet gek gezien de algehele spanning in mijn lijf.

Moet morgen voor de zekerheid urine inleveren, maar ik moet eerst even een potje ophalen dus dat wordt dinsdag. Maar dan vraag ik me altijd af, had ik al van die potjes in huis moeten hebben? Hebben anderen dat? Ik kan me niet herinneren dat mijn ouders altijd van die potjes al in huis hadden dus ik weet niet wat normaal is :')
Ik vraag altijd een potje bij de balie van de huisarts en vang het dan op bij hun in het toilet zodat ik het meteen in kan leveren. :')
  Manager PR/Moderator zondag 26 februari 2023 @ 14:59:31 #132
269689 crew  Viv
pi_208153910
quote:
17s.gif Op zondag 26 februari 2023 14:50 schreef TheGirlNextDoor het volgende:

[..]
Ik dus ook niet. Maar gewoon een omgespoeld potje van iets kan dus ook? Want dat heb ik volgens mij nog wel.
Op Thuisarts.nl staat alleen dat het een schoon potje moet zijn:

quote:
Plas in een schoon potje en sluit dit goed af.
Breng het potje plas binnen 2 uur naar de praktijk.
Kunt u het pas later brengen? Zet het potje dan meteen in de koelkast en breng het binnen 24 uur.
  zondag 26 februari 2023 @ 15:05:33 #133
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_208154061
quote:
0s.gif Op zondag 26 februari 2023 14:56 schreef Elleska het volgende:

[..]
Waar moet je de urine inleveren? Hier hebben ze bij zowel huisarts als bij bloedprikgebeuren een bak staan met potjes. Daarmee naar de wc's lopen, potje vullen, label invullen en het potje weer inleveren.
quote:
0s.gif Op zondag 26 februari 2023 14:57 schreef Lokasenna het volgende:

[..]
Ik vraag altijd een potje bij de balie van de huisarts en vang het dan op bij hun in het toilet zodat ik het meteen in kan leveren. :')
Bij de huisarts. Maar dan heb je toch niet de ochtendurine? Tenminste, mij gaat het niet lukken het zo lang op te houden :P
What you forget, you are gonna repeat.
|| justdiggit.org ||
pi_208154210
Als je zwanger bent bestaat er toch niet echt meer zoiets als 'eerste plas van de dag'? :P
pi_208154524
quote:
17s.gif Op zondag 26 februari 2023 14:43 schreef TheGirlNextDoor het volgende:
Hebben anderen dat? Ik kan me niet herinneren dat mijn ouders altijd van die potjes al in huis hadden dus ik weet niet wat normaal is :')
Inmiddels zijn ze hier (voor de zekerheid) op voorraad ja: https://www.kruidvat.nl/kruidvat-urinecontainers/p/1606004 :P
Onze huisarts geeft ze blijkbaar zelf niet meer mee ofzo :')
  maandag 27 februari 2023 @ 09:50:45 #136
112156 Debsterr
Dino inventor
pi_208162451
Lekker dames, dat genieten van het verlof! Daar kijk ik ook wel echt naar uit O+.

@margaretha_01 fijn nog even die uitstapjes!
@Clubsoda heerlijk, vakantie :). Waar zijn jullie heen?

@TheGirlNextDoor goed dat je je rust pakt, yoga helpt mij mentaal heel erg om een beetje ruimte te maken, misschien voor jou ook fijn? En ja, pies gewoon in een random schoon bakje en dan eventueel meteen zo’n potje meenemen van de huisarts voor de toekomst. Hopelijk niks geks aan de hand!
Once in a while, I just wanna dance and feel good
  maandag 27 februari 2023 @ 10:06:38 #137
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_208162716
Heb gewoon bij de huisarts in de wc in een potje gepiest, zoals Loka zei. Ook omdat ochtendurine toch al niet echt te fixen was met mijn plasmomenten om 3 uur en half 6 :') Na 11:00 bellen voor de uitslag. Ik verwacht eigenlijk niets, maar de verloskundige wil het natuurlijk kunnen uitsluiten.

Een extra potje meenemen, zo slim ben ik dan weer niet geweest. Als ik nog eens moet inderdaad maar even twee potjes pakken. Ze liggen gewoon voor het grijpen samen met de formulieren, dus dat is wel chill :Y

En yoga heb ik tijdens mijn vorige zwangerschap veel gedaan maar somehow heb ik daar nu een interne weerstand tegen. Maar mediteren, wandelen en mandala kleuren heb ik wel weer opgepakt, dat zou ook moeten helpen. Thanks voor de tips tho O+
What you forget, you are gonna repeat.
|| justdiggit.org ||
  maandag 27 februari 2023 @ 10:39:02 #138
318361 Bienelientjee
Dutchie, living in the UK
pi_208163253
Drankje was gelukkig niet zo erg! Maar man wat heb ik een honger nu, haha! En mag natuurlijk nog niets eten. Hopelijk gaat de tijd snel!
pi_208163255
quote:
17s.gif Op maandag 27 februari 2023 09:50 schreef Debsterr het volgende:
Lekker dames, dat genieten van het verlof! Daar kijk ik ook wel echt naar uit O+.

@:margaretha_01 fijn nog even die uitstapjes!
@:clubsoda heerlijk, vakantie :). Waar zijn jullie heen?

@:thegirlnextdoor goed dat je je rust pakt, yoga helpt mij mentaal heel erg om een beetje ruimte te maken, misschien voor jou ook fijn? En ja, pies gewoon in een random schoon bakje en dan eventueel meteen zo’n potje meenemen van de huisarts voor de toekomst. Hopelijk niks geks aan de hand!
Zwitserland. Mijn grote gaat zo naar skiles en wij hangen een beetje in het huisje met uitzicht op de bergen, wandelen kleine stukjes en ik ga lekker zwemmen O+
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
pi_208163276
Ik heb na de gtt meteen gebakken eieren met kaas gegeten :') Ik ontbijt al nooit met zoet, maar drie uur met zo'n klats suiker in je buik... ugh.
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
  maandag 27 februari 2023 @ 12:17:06 #141
318361 Bienelientjee
Dutchie, living in the UK
pi_208164614
Ik had boterhammen met kaas en ham bij me, die hebben nog nooit zo goed gesmaakt! :D Nu wachten tot morgen, krijg de uitslag voor of na de scan!
  dinsdag 28 februari 2023 @ 15:31:51 #142
112156 Debsterr
Dino inventor
pi_208178833
Goede NIPT O+ *O*
Once in a while, I just wanna dance and feel good
  dinsdag 28 februari 2023 @ 15:36:49 #143
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_208178890
quote:
17s.gif Op dinsdag 28 februari 2023 15:31 schreef Debsterr het volgende:
Goede NIPT O+ *O*
Yay *O*
En bijna voorbij die spannende termijn? Heb je nu extra controles?
What you forget, you are gonna repeat.
|| justdiggit.org ||
  dinsdag 28 februari 2023 @ 15:38:09 #144
112156 Debsterr
Dino inventor
pi_208178911
quote:
17s.gif Op dinsdag 28 februari 2023 15:36 schreef TheGirlNextDoor het volgende:

[..]
Yay *O*
En bijna voorbij die spannende termijn? Heb je nu extra controles?
Geen extra controles omdat er feitelijk niets valt te controleren, maar over 4 dagen zijn we in ieder geval 1 dag verder dan toen Mina overleed. Dus daar kijk ik erg naar uit. En volgende week donderdag weer een echo, voor de geslachtsbepaling.
Once in a while, I just wanna dance and feel good
  dinsdag 28 februari 2023 @ 15:42:54 #145
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_208178976
quote:
17s.gif Op dinsdag 28 februari 2023 15:38 schreef Debsterr het volgende:

[..]
Geen extra controles omdat er feitelijk niets valt te controleren, maar over 4 dagen zijn we in ieder geval 1 dag verder dan toen Mina overleed. Dus daar kijk ik erg naar uit. En volgende week donderdag weer een echo, voor de geslachtsbepaling.
Ah, oke. Ik snap heel goed dat je daar naar uitkijkt. Af en toe denk ik aan jullie O+ En leuk, geslachtsbepaling! Ik ben benieuwd of Mina een broertje of zusje krijgt O+
What you forget, you are gonna repeat.
|| justdiggit.org ||
  dinsdag 28 februari 2023 @ 15:43:44 #146
112156 Debsterr
Dino inventor
pi_208178981
quote:
17s.gif Op dinsdag 28 februari 2023 15:42 schreef TheGirlNextDoor het volgende:

[..]
Ah, oke. Ik snap heel goed dat je daar naar uitkijkt. Af en toe denk ik aan jullie O+ En leuk, geslachtsbepaling! Ik ben benieuwd of Mina een broertje of zusje krijgt O+
Dat is echt heel lief O+ nee dat is een stofje, ik hoef heus niet om alles te huilen :@
Once in a while, I just wanna dance and feel good
  dinsdag 28 februari 2023 @ 15:44:50 #147
112156 Debsterr
Dino inventor
pi_208178992
Over huilen gesproken, we hadden gister via Teams kennismaking met een geboortefotograaf, en toen liet ze een voorbeeld slideshow zien van wat we een beetje zouden kunnen verwachten. Nou, dat werd snotteren natuurlijk :'). Maar gelukkig mijn man ook, die was toch ook wel erg geëmotioneerd *;
Once in a while, I just wanna dance and feel good
  dinsdag 28 februari 2023 @ 16:14:02 #148
228417 TheGirlNextDoor
Of gewoon Buurmeisje.
pi_208179376
quote:
17s.gif Op dinsdag 28 februari 2023 15:43 schreef Debsterr het volgende:

[..]
Dat is echt heel lief O+ nee dat is een stofje, ik hoef heus niet om alles te huilen :@
O+ :*
What you forget, you are gonna repeat.
|| justdiggit.org ||
pi_208180046
quote:
17s.gif Op dinsdag 28 februari 2023 15:38 schreef Debsterr het volgende:

[..]
Geen extra controles omdat er feitelijk niets valt te controleren, maar over 4 dagen zijn we in ieder geval 1 dag verder dan toen Mina overleed. Dus daar kijk ik erg naar uit. En volgende week donderdag weer een echo, voor de geslachtsbepaling.
Wat zal het een opluchting zijn om daar voorbij te zijn! Ik denk nog regelmatig aan jullie en Mina, vind het zo fijn voor je dat je nu weer zwanger bent en het zo goed gaat. O+

Ben ook heel benieuwd of het een broertje of zusje voor Mina wordt! Heb je zelf een gevoel?
  dinsdag 28 februari 2023 @ 21:28:49 #150
318361 Bienelientjee
Dutchie, living in the UK
pi_208184082
*O* Geen zwangerschaps diabetes! *O* Nuchter 4.3, en 2 uur later 5.0! *O* En haar afmetingen waren allemaal prima dit keer. Buikje was nu normaal 75th percentile. En allemaal goed voor 24+4 zwangerschap!

En ze lag lekker te slapen en te duim zuigen! :D



En echt hoor, ze vinden altijd wel weer wat. Nu vonden ze mijn vruchtwater wat aan de hogere kant (niet eens alarmerend hoog ofzo!) Maar voor de zekerheid dus weer bloed laten afnemen om nu te checken voor infectie en WEER een scan in 2 weken! -O-
pi_208194925
Wat fijn dat je geen zwangerschapsdiabetes hebt, Bienelientjee! :D

In Oostenrijk moet iedere zwangere zich verplicht op zwangerschapsdiabetes laten testen. Interessant hoe dit per land verschilt.

Nu heb ik trouwens een ander vraagje voor iedereen hier. In Oostenrijk en Duitsland wordt door verloskundigen aangeraden om de laatste 6-8 weken voor de uitgerekende datum geen producten uit tarwebloem en geen bewerkte producten waar toegevoegde suikers in zitten meer te eten. Er wordt hierbij gerefereerd naar het Louwen-Dieet.

Dit is ter voorbereiding op de geboorte en zou de pijn blijkbaar sterk kunnen verminderen.

Nu heb ik geprobeerd dit ‘gebruik’ in het Nederlands en Engels te googelen maar kon er zo goed als niets over vinden.

Hebben jullie hier ooit iets over gehoord toevallig? Aankomende maandag heb ik een afspraak bij mij gynaecoloog en dan vraag ik hem er ook nog maar naar.

Ik volg nu sinds twee dagen dit dieet (ik eet overigens niet minder, maar anders), en vind het verdomde moeilijk! :D Eten zonder toegevoegde suikers — dat laat nog maar heel weinig opties open!
...it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing...
pi_208195290
Nee, in Nederland is dat geen ding. Eerlijk gezegd heb ik over het algemeen geen hoge pet op van de mate van evidence-based handelen in de Duitse gezondheidszorg (Oostenrijk ken ik onvoldoende). Dat betekent niet dat de zorg slecht is, maar deze wordt minder dan in Nederland gebaseerd op wetenschappelijke kennis. Wat ik via PubMed kan vinden is dit:

quote:
Low-GI diets may have beneficial effects on maternal outcomes for those at risk of developing high glucose levels, without causing adverse effects on newborn outcomes. However, results should be interpreted with caution because of the evidence of heterogeneity and limited number of studies.
In alle eerlijkheid denk ik dat hoeveel pijn je hebt tijdens een bevalling van veel meer dingen afhankelijk is dan je bloedglucosewaarden en dat pijn ook een onderdeel van het proces is - en dat dat ook niet per se een probleem hoeft te zijn.

Overigens geloof ik ook heel erg in lichamelijk autonomie en beslissingsrecht van een zwangere en dus ook dat niets verplicht moet zijn; geen gtt, geen echo's, geen ingrepen en geen behandelingen. Maar ik weet niet goed hoe makkelijk dat in andere landen ligt.
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
pi_208195505
quote:
1s.gif Op woensdag 1 maart 2023 19:39 schreef Clubsoda het volgende:
Nee, in Nederland is dat geen ding. Eerlijk gezegd heb ik over het algemeen geen hoge pet op van de mate van evidence-based handelen in de Duitse gezondheidszorg (Oostenrijk ken ik onvoldoende). Dat betekent niet dat de zorg slecht is, maar deze wordt minder dan in Nederland gebaseerd op wetenschappelijke kennis. Wat ik via PubMed kan vinden is dit:
[..]
In alle eerlijkheid denk ik dat hoeveel pijn je hebt tijdens een bevalling van veel meer dingen afhankelijk is dan je bloedglucosewaarden en dat pijn ook een onderdeel van het proces is - en dat dat ook niet per se een probleem hoeft te zijn.

Overigens geloof ik ook heel erg in lichamelijk autonomie en beslissingsrecht van een zwangere en dus ook dat niets verplicht moet zijn; geen gtt, geen echo's, geen ingrepen en geen behandelingen. Maar ik weet niet goed hoe makkelijk dat in andere landen ligt.
Ik kon inderdaad ook in het Duits heel weinig studies over dit thema vinden. En denk dat het dieet ook met een korreltje zout zal nemen! :p

Maar eigenlijk kan het over het algemeen niet zo veel kwaad minder bewerkte producten te eten, hiermee wil ik na de zwangerschap ook wel enigszins proberen door te gaan.
...it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')