Hij herinnerde zich het incident wél, maar een bepaald 'detail' niet meer. Dat kan hij, bewust of onbewust, verdrongen hebben. Jammer dat je dit, en diverse andere, nauwelijks minder erge, voorvallen, nu in twijfel trekt en de slachtoffers als een soort slappelingen lijkt weg te zetten. Het gedrag van Matthijs was níet normaal. Het zal je allemaal maar overkomen.quote:Op donderdag 24 november 2022 14:18 schreef Gia het volgende:
[..]
Even gekeken. De geluidsman zelf heeft gereageerd en zegt zich het incident niet meer te herinneren en dat hij dit soort zaken altijd uitpraatte met Matthijs, '60-ers onder elkaar'. Het is bij de Volkskrant onder de aandacht gebracht door een jong iemand die daar van was geschrokken en daarop besloot niet meer voor deze man te willen werken.
Lijkt mij allemaal wel een beetje alsof de 'kinderen' die tegenwoordig allemaal als prinsjes en prinsesjes worden opgevoed totaal niet bestand zijn tegen iemand die een keer zijn stem verheft. Het zou op mij geen enkele indruk maken, in elk geval. Maar ik ben mijn strenge, doch eerlijke vader gewend, die er helaas niet meer is.
Vraag me dus serieus af hoe erg het allemaal wel is geweest.
quote:De geluidsman zelf wilde aanvankelijk tegenover de Volkskrant niet inhoudelijk op het incident ingaan. Wel zegt hij over ‘de woede-uitbarsting’ dat die ‘extreem’ was, al zegt hij zich niet te kunnen herinneren dat Van Nieuwkerk zei dat hij op zijn knieën had moeten zitten.
Zou me niks verbazen, Jan de ouwe rockstar.quote:Op donderdag 24 november 2022 15:34 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Had ook gehoord dat Jan Mulder Carice van Houten daar een keer gepaald heeft.
Als je kijkt naar de maatschappij in de jaren 70 was er zoveel dat nu wordt gezien als 'niet normaal'. Toen was het wel normaal. Je leerde omgaan met conflicten. Bijvoorbeeld pesten op school, om maar een zijstraat te noemen.quote:Op donderdag 24 november 2022 15:38 schreef Cynix ® het volgende:
[..]
Hij herinnerde zich het incident wél, maar een bepaald 'detail' niet meer. Dat kan hij, bewust of onbewust, verdrongen hebben. Jammer dat je dit, en diverse andere, nauwelijks minder erge, voorvallen, nu in twijfel trekt en de slachtoffers als een soort slappelingen lijkt weg te zetten. Het gedrag van Matthijs was níet normaal. Het zal je allemaal maar overkomen.
[..]
We zien hier dan ook twee dingen die veel en veel ernstiger zijn dan iemand die zegt dat iemand anders op zijn knieen excuses moet aanbieden, al dan niet bij wijze van spreken.quote:Op donderdag 24 november 2022 14:28 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Wat tegen de Volkskrant pleit, is dat de eindredactrice van het laatste jaar DWDD inmiddels is overgestapt naar de Volkskrant, en volgens mij daardoor alle ins en outs kon doorbrieven die anders niet in deze mate bij de Volkskrant bekend zou zijn. De Volkskrant kreeg een bak aan medewerkers in de schoot geworpen, waarvoor een ander bedrijf vervolgd zou gaan worden voor het schenden van de privacy-gegevens van haar oud-werknemers.
En voor Matthijs geldt voor mij nu, soms petje af, en soms petje op. Wat ik tegen hem heb, is de gemakkelijke manier waarop je ontslagen kon worden bij DWDD, maar niet eens zo zeer een woede-uitval.
Nee, ook toen was het niet normaal om elkaar zo te behandelen.quote:Op donderdag 24 november 2022 16:36 schreef Gia het volgende:
[..]
Als je kijkt naar de maatschappij in de jaren 70 was er zoveel dat nu wordt gezien als 'niet normaal'. Toen was het wel normaal.
Mwa, niet iedereen is mondig. Verder leven we in een tijd waarin mensen zich inderdaad makkelijk in slachtofferschap kunnen wentelen. Neem bv de visagiste. Ze werkte er 9 jaar als ZZPer. Als het niks was had ze een andere job kunnen zoeken. Wellicht niet als visagiste maar wel op een plek waar je je fijner voelt. Velen vonden de status van werken bij DWDD belangrijker dan goed voor zichzelf te zorgen. Ongeacht de werksfeer en hoe de vara het oppakte. Ben je primair verantwoordelijk voor je eigen leven. Er zijn meerdere manieren om geld te verdienen.quote:Op donderdag 24 november 2022 16:25 schreef bloodymary1 het volgende:
Wat een gezever allemaal weer en het hele land op zijn kop. Ben het wel eens met Gia hierboven. En verder als het niet bevalt moeten mensen hun mond maar open doen. Eerst al dat metoogezever en nu dit weer. En ja, ik vind dat inderdaad best wel slappelingen.
Klopt, de afhandeling was anders. Nu wordt de politie gebeld en een advocaat ingeschakeld. Schadevergoeding geeist. Vroeger ging er een 'vriendengroep' even een babbeltje maken.quote:Op donderdag 24 november 2022 16:46 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Nee, ook toen was het niet normaal om elkaar zo te behandelen.
Misschien ook omdat hij het sop de kool niet waard vindt?quote:Op donderdag 24 november 2022 16:53 schreef nils_22 het volgende:
Vinden Marc Marie and Aaf Vinden Iets ook iets van de DWDD-rel?
Marc-Marie Huijbregts (57) gaat in de aankomende aflevering van de podcast 'Marc Marie & Aaf Vinden Iets' kort reageren op het Volkskrant-artikel over 'De Wereld Draait Door' ('DWDD'), laat de cabaretier donderdag weten. Marc-Marie was een veel geziene tafelgast in het programma, waar volgens de krant jarenlang sprake was van grensoverschrijdend gedrag.
Kort reagerenfucking piepkuiken, altijd moralistisch van de toren blazen en nu stil in een hoekje zitten
Tegenwoordig wacht zo'n eikel je op en geeft je op de parkeerplaats klappen. Liever wordt de politie gebeld.quote:Op donderdag 24 november 2022 16:36 schreef Gia het volgende:
[..]
Als je kijkt naar de maatschappij in de jaren 70 was er zoveel dat nu wordt gezien als 'niet normaal'. Toen was het wel normaal. Je leerde omgaan met conflicten. Bijvoorbeeld pesten op school, om maar een zijstraat te noemen.
Ik vind dat het tegenwoordig allemaal maar soft en woke is en inderdaad, daar hou ik niet van.
Als een vrouw in een volle kroeg een pets tegen de billen krijgt, wordt de politie gebeld. Ongewenste intimidatie.
Vroeger gaf je zo'n eikel gewoon een klap tegen zijn wang en daar was de kous mee af.
Gezeik allemaal!
Ja, dan is dat toch prima. Moet ze niet achteraf gaan liggen mekkeren.quote:Op donderdag 24 november 2022 16:56 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Mwa, niet iedereen is mondig. Verder leven we in een tijd waarin mensen zich inderdaad makkelijk in slachtofferschap kunnen wentelen. Neem bv de visagiste. Ze werkte er 9 jaar als ZZPer. Als het niks was had ze een andere job kunnen zoeken. Wellicht niet als visagiste maar wel op een plek waar je je fijner voelt. Velen vonden de status van werken bij DWDD belangrijker dan goed voor zichzelf te zorgen. Ongeacht de werksfeer en hoe de vara het oppakte. Ben je primair verantwoordelijk voor je eigen leven. Er zijn meerdere manieren om geld te verdienen.
Nee wat dan wel? Hij piept altijd over onzinnige randzaken en Boer Zoekt Vrouw, maar 20 werknemers met zelfmoordneigingen door zijn vriend Matthijs is opeens niet relevant genoeg.quote:Op donderdag 24 november 2022 16:56 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Misschien ook omdat hij het sop de kool niet waard vindt?
Glennis, jij hier?quote:Op donderdag 24 november 2022 16:56 schreef Gia het volgende:
[..]
Klopt, de afhandeling was anders. Nu wordt de politie gebeld en een advocaat ingeschakeld. Schadevergoeding geeist. Vroeger ging er een 'vriendengroep' even een babbeltje maken.
Een enkeling deed dat, maar er werd, uiteraard, niks mee gedaan. En vergeet niet, dat sommigen geen kant op konden, o.a. doordat ze eerst alle vakantiedagen op moesten maken en die dan daarna met overuren terug betalen.quote:Op donderdag 24 november 2022 16:25 schreef bloodymary1 het volgende:
En verder als het niet bevalt moeten mensen hun mond maar open doen.
Wel een van de beste DWDD momenten. Die gezichtsuitdrukking, het besef bij Oudkerk dat een nieuwe poging om burgemeester te worden misschien toch niet zo netjes is na het neuken van een heroïnehoer is priceless.quote:Op donderdag 24 november 2022 12:26 schreef Idisrom het volgende:
Ik was op YouTube nooit iets van DWDD aan het opzoeken, maar het Google algoritme bracht deze video bovenaan.
Matthijs was hier heel eendimensionaal bezig met Rob Oudkerk,
maar "Wat U niet wilt wat uzelf geschiedt, doe dat dan ook aan een ander niet."
Wonderboy van de VARA en dik verdiend natuurlijk. Vraag me wel af wie de volgende is in de rij bij de beul.quote:Op donderdag 24 november 2022 13:36 schreef Cynix ® het volgende:
Matthijs was ooit ook míjn held. Een winnaar, een voorbeeld, een talent die alles wat hij aanraakte in goud veranderde. Iemand met wie je gezien wilde worden. Nou ja, daar bleek dus nogal een keerzijde aan te zitten.
Hij bleek, of werd, een narcist, een zonnekoning, iemand die steeds hoger klom op de apenrots, op een bepaald moment geen tegenspraak meer dulde en kennelijk ook nauwelijks kréég.
En toch kan ik hem niet haten. Ondanks zijn verrotte trekjes, en dito gedrag, wat wel degelijk consequenties moet hebben, denk ik dat hij in de kern alles op goede bedoelingen baseerde: Een streven om iets daadwérkelijk belangwekkends neer te zetten. Als een maatstaf der dingen. Hij is zichzelf, en ons, ergens kwijtgeraakt.
En ik ben helaas weer een illusie armer. Ik weet natuurlijk ook wel dat de wereld verrot is, maar dat mijn grote helden daar ook volop aan bijdragen, blijft toch elke keer weer een teleurstelling.
Wat is je bron? In het Volkskrantartikel stond namelijk iets anders:quote:Op donderdag 24 november 2022 14:18 schreef Gia het volgende:
[..]
Even gekeken. De geluidsman zelf heeft gereageerd en zegt zich het incident niet meer te herinneren en dat hij dit soort zaken altijd uitpraatte met Matthijs, '60-ers onder elkaar'. Het is bij de Volkskrant onder de aandacht gebracht door een jong iemand die daar van was geschrokken en daarop besloot niet meer voor deze man te willen werken.
Lijkt mij allemaal wel een beetje alsof de 'kinderen' die tegenwoordig allemaal als prinsjes en prinsesjes worden opgevoed totaal niet bestand zijn tegen iemand die een keer zijn stem verheft. Het zou op mij geen enkele indruk maken, in elk geval. Maar ik ben mijn strenge, doch eerlijke vader gewend, die er helaas niet meer is.
Vraag me dus serieus af hoe erg het allemaal wel is geweest.
Oh, ik zie dat je er al op was gewezen.quote:Op dinsdag 22 november 2022 11:59 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Hoe kom je daarbij? Dit is er wat in het artikel staat:
De geluidsman zelf wilde aanvankelijk tegenover de Volkskrant niet inhoudelijk op het incident ingaan. Wel zegt hij over ‘de woede-uitbarsting’ dat die ‘extreem’ was, al zegt hij zich niet te kunnen herinneren dat Van Nieuwkerk zei dat hij op zijn knieën had moeten zitten. Hij neemt Van Nieuwkerk niks meer kwalijk, omdat die hem ‘heel oprecht’ zijn excuses heeft aangeboden in een lang telefoongesprek ‘van zestigers onder elkaar’. Zo is het ‘uitstekend opgelost’ in zijn ogen. ‘Ik voel me geen slachtoffer.’
Laat me niet lachen. Vroeger moest je gewoon niet zeuren, want 'zo zijn mannen nu eenmaal' of 'het is maar een grapje, kun je niet tegen een grapje?'.quote:Op donderdag 24 november 2022 16:56 schreef Gia het volgende:
[..]
Klopt, de afhandeling was anders. Nu wordt de politie gebeld en een advocaat ingeschakeld. Schadevergoeding geeist. Vroeger ging er een 'vriendengroep' even een babbeltje maken.
Ik denk dat jij niet helemaal snapt dat een maatschappij evolueert naar gelang de tijd. Normen en waarden veranderen. Voortschrijdend inzicht en zulks.quote:Op donderdag 24 november 2022 16:36 schreef Gia het volgende:
je kijkt naar de maatschappij in de jaren 70 was er zoveel dat nu wordt gezien als 'niet normaal'. Toen was het wel normaal. Je leerde omgaan met conflicten. Bijvoorbeeld pesten op school, om maar een zijstraat te noemen.
Ik vind dat het tegenwoordig allemaal maar soft en woke is en inderdaad, daar hou ik niet van.
Als een vrouw in een volle kroeg een pets tegen de billen krijgt, wordt de politie gebeld. Ongewenste intimidatie.
Vroeger gaf je zo'n eikel gewoon een klap tegen zijn wang en daar was de kous mee af.
Gezeik allemaal!
In sommige kringen praten mannen nog steeds zo.quote:Op donderdag 24 november 2022 20:13 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Laat me niet lachen. Vroeger moest je gewoon niet zeuren, want 'zo zijn mannen nu eenmaal' of 'het is maar een grapje, kun je niet tegen een grapje?'.
Ja, laten we van MvN het slachtoffer maken in deze hele soap..quote:Op donderdag 24 november 2022 20:51 schreef Za het volgende:
Dan heb je te maken met een patiënt, geen dader.
Hij is eigenlijk heel bang, inkennig, onzeker, verlegen, rigide, weird enzo meer.quote:Op donderdag 24 november 2022 21:04 schreef Jor_Dii het volgende:
Ja, laten we van MvN het slachtoffer maken in deze hele soap..
Knappe diagnose, zomaar uit de losse pols. Huldequote:Op donderdag 24 november 2022 21:13 schreef Za het volgende:
[..]
Hij is eigenlijk heel bang, inkennig, onzeker, verlegen, rigide, weird enzo meer.
Doe daar wat psychische aandoeningen bij, en je hebt een patiënt, die zich weliswaar misdraagt, maar zie het als bv een pedofiel die zelf geen schuld heeft aan zijn gevoelens.
Thanks Pleun!quote:Op donderdag 24 november 2022 21:16 schreef Pleun2011 het volgende:
Knappe diagnose, zomaar uit de losse pols. Hulde
Maar wel aan z'n daden.quote:Op donderdag 24 november 2022 21:13 schreef Za het volgende:
[..]
Hij is eigenlijk heel bang, inkennig, onzeker, verlegen, rigide, weird enzo meer.
Doe daar wat psychische aandoeningen bij, en je hebt een patiënt, die zich weliswaar misdraagt, maar zie het als bv een pedofiel die zelf geen schuld heeft aan zijn gevoelens.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |