Ik weet natuurlijk niet hoe jullie situatie is, maar ik werk in het SO en heb wel eens met ouders afgesproken dat ze een luier(broekje) meegeven wat het kind aan het eind van de dag aan doet, voor het de taxi in gaat (en 's ochtends andersom). Hoeft verder niemand iets van te weten. Dat gaf dit kind veel meer vertrouwen in de taxirit.quote:Op zondag 4 februari 2024 09:41 schreef MatthijsDJ het volgende:
Zindelijk worden duurt schijnbaar bij autisten soms flink langer dan normaal, voor ons zijn de natte broeken etc niet leuk maar voor hem is het nog minder leuk doordat andere kids hem er mee pesten. En af en toe een boze bus chauffeur omdat ie in de bus geplast heeft..
Dat is een goede, gelukkig zijn het over het algemeen chauffeurs die begrijpen dat ze kids met een rugzakje vervoeren. Al zou het beter zijn als er gewoon een vaste chauffeur op de rit gaat zitten zoals we vorig schooljaar hadden. Maar ja, die gasten zullen ook wel een personeelstekort hebben.quote:Op zondag 4 februari 2024 10:19 schreef Hupje het volgende:
[..]
Ik weet natuurlijk niet hoe jullie situatie is, maar ik werk in het SO en heb wel eens met ouders afgesproken dat ze een luier(broekje) meegeven wat het kind aan het eind van de dag aan doet, voor het de taxi in gaat (en 's ochtends andersom). Hoeft verder niemand iets van te weten. Dat gaf dit kind veel meer vertrouwen in de taxirit.
Ja, achteraf had het allemaal veel sneller gemoeten etc, eerste dag was wel moeilijk hoor.. Ipv dat ie met zijn vriendjes uit de wijk in de klas zit, en met een busje naar school moet etc.. Was echt ff slikken.quote:Op zondag 4 februari 2024 10:38 schreef Troel het volgende:
Mijn oudste is in 2011 getest toen hij drie was. Dus ja, dat kan inderdaad veel en veel eerder. Goed om te lezen dat hij nu beter op zijn plek zit!
Mijn oudste werd net voor de kleuterschool zindelijk, die had er ook weinig interesse in. En ineens besloot ze dat ze zindelijk werd en toen ging het ook goed. Ik weet niet hoe dat werkt.quote:Op zondag 4 februari 2024 09:41 schreef MatthijsDJ het volgende:
Meld zich hier ook, zoontje heeft sinds een tijd de diagnose Autisme + ADHD. Ontwikkeling ging heel langzaam en we merkte dat er iets mis was.. Ook op de peuterschool en later basis school viel ie ook op.. Maar niemand incl ons kon nou zeggen wat er precies scheelde.
Nadat ie bleef zitten in groep 2 al snel zelf besloten dat normaal onderwijs niet ging werken, ondanks dat zowel wij als de juf en zijn begeleider op school dat snel doorhadden, moest een vrouw (geen idee wat haar rol precies was) nog haar advies geven... Die wilde nog allerlei testen en adviezen hebben voordat ze het eindelijk met ons eens is geworden.. Heel schooljaar hierdoor in de prullenbak gegooid.
Wel dat jaar aangegeven van joh doe ook even een psychologisch onderzoek, want het is wel handig om te weten wat er nou precies mee is.. Maar dat deden ze nog niet op zijn leeftijd (5/6 jaar).
Uiteindelijk na veel aandringen mocht ie eindelijk naar speciaal onderwijs waar ons jochie ineens met stappen vooruit ging. Begon op niveau van groep 2 en 3. En zat binnen een paar weken op niveau van groep 3.
Inmiddels ook zelf ons laten doorverwijzen naar een psycholoog en na een lange wachtlijst heeft ie flink wat testen gehad waar dus Autisme + ADHD uitkwam. Plus de opmerking van de psycholoog dat ze momenteel echt al op veel jongere leeftijd testen kunnen doen.
Tevens hebben we inmiddels zelf hulp aan huis voor zowel ons als onze zoon. Beide moeten leren omgaan met zijn diagnose.
Het gaat best goed en wij verbazen ons soms over de stappen die hij zet. Twee problemen springen er nog wel uit en dat zijn woedebuien en zindelijk worden.
Woedebuien zijn al flink afgenomen door medicatie voor zijn ADHD, maar hem uit zijn spel halen is nog wel een opgave.
Zindelijk worden duurt schijnbaar bij autisten soms flink langer dan normaal, voor ons zijn de natte broeken etc niet leuk maar voor hem is het nog minder leuk doordat andere kids hem er mee pesten. En af en toe een boze bus chauffeur omdat ie in de bus geplast heeft..
We lopen ook bij de plaspoli (nou ja, mijn vrouw gaat elke keer dus "wij" is niet helemaal eerlijk) maar daar komt niet veel zinnigs uit. De psychiater gaf wel aan dat een bekend iets is bij autisme dat zindelijk worden soms zeer moeizaam gaat.quote:Op zondag 4 februari 2024 13:13 schreef Nijna het volgende:
[..]
Mijn oudste werd net voor de kleuterschool zindelijk, die had er ook weinig interesse in. En ineens besloot ze dat ze zindelijk werd en toen ging het ook goed. Ik weet niet hoe dat werkt.
Maar het kan ook zijn dat hij het gewoon niet zo goed aanvoelt of zo in zijn spel zit dat hij zich de tijd niet gunt om te gaan plassen?
Hebben ze op school misschien ideeën?
Wij hebben oudste intussen aangemeld voor de andere school waar we naar gekeken hebben.
Klinkt heel goed, nu hopen dat dat ook zo is in de praktijk.
Nu afwachten of zij ook denken dat ze dit kunnen en of we ook daadwerkelijk akoord krijgen.
Kind lijkt opgelucht dat de knoop is doorgehakt, dus ik hoop echt dat het door kan gaan.
Waar ik nog aan zit te denken, misschien zou je iets met sensorische integratie therapie kunnen.quote:Op maandag 5 februari 2024 08:31 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
We lopen ook bij de plaspoli (nou ja, mijn vrouw gaat elke keer dus "wij" is niet helemaal eerlijk) maar daar komt niet veel zinnigs uit. De psychiater gaf wel aan dat een bekend iets is bij autisme dat zindelijk worden soms zeer moeizaam gaat.
Het is idd een combo van in spel zitten, maar ook de prikkel niet voelen door alles wat er op hem afkomt. Het beste werkt hem minstens elk uur even naar de wc te laten gaan.. Alleen vooral ik wil dat wel eens vergeten...
Voor jezelf wekkers zetten zodat je eraan wordt herinnerd? Er bestaan zelfs speciale plashorloges al is dat meer voor het kind zelf. (ik zet voor vanalles wekkers anders vergeet ik het of blijf ik in de wachtmodus hangen).quote:Op maandag 5 februari 2024 08:31 schreef MatthijsDJ het volgende:
Het is idd een combo van in spel zitten, maar ook de prikkel niet voelen door alles wat er op hem afkomt. Het beste werkt hem minstens elk uur even naar de wc te laten gaan.. Alleen vooral ik wil dat wel eens vergeten...
Wekkers zetten doen we al, Naja ik wil het wel eens vergeten. Horloge hebben we ook al maar opnieuw ik vergeet dat ding. We hebben zelfs een sensor voor in zijn onderbroek maar dat vind ie zelf niet fijn. Moeten we nog uitzoeken of ie alleen kan trillen ipv piepen.quote:Op maandag 5 februari 2024 09:47 schreef Elleska het volgende:
[..]
Voor jezelf wekkers zetten zodat je eraan wordt herinnerd? Er bestaan zelfs speciale plashorloges al is dat meer voor het kind zelf. (ik zet voor vanalles wekkers anders vergeet ik het of blijf ik in de wachtmodus hangen).
Het fijnste is natuurlijk als hij zelf de prikkels kan aanvoelen en erop reageren maar als hij met elk uur naar de wc droog blijft dan is hij al klokzindelijk.
Oh wat fijn!!!quote:Op zondag 18 februari 2024 09:46 schreef Amsel het volgende:
Ik heb alweer zo'n positief verhaal over hoe het op het vliegveld ging![]()
Toen we op Schiphol bij de assistence desk een datum-tag gingen halen voor aan het zonnebloemkeycord, wilde de medewerker weten om welk passagier het ging en zette ze iets in het systeem. Geen idee wat, maar best joh![]()
Bij de security mochten we naar een rustige rij waar ze alle tijd namen. De kinderen mochten op het knopje klikken om mij te scannen. Bij de paspoortcontrole mochten we ook in de snelle rij, dat scheelde zeker een half uur.
We hadden een gate waarbij je met zo'n volgepropte bus naar het vliegtuig zou worden gebracht. Maar toen werd er opeens omgeroepen "Wil passagier [7-jarige] zich melden bij de balie"En toen mochten we met de ambulift (speciaal busje) mee zodat we niet met de grote groep hoefden! Er moest een blinde man naar het vliegtuig gebracht worden, dus ze dachten vast "als we toch rijden dan nemen we dat bijzondere stel ook maar mee"
De ambulift ging bij het vliegtuig de lucht in ("Het is lekker weer, dus jullie mogen vandaag bovenop!"
) zodat we meteen de deur in konden lopen, geen slurf door of trap op. En we waren dus als eersten in het vliegtuig, alle andere passagiers kwamen later pas. Dat maken we vast nooit meer zomaar mee
![]()
Echt jongens, regel zo'n keycord als je moet vliegen. Scheelt zo veel stress!
Die extra kinderbijslag is wel iets om aandacht aan te besteden. Gewoon echt voor gaan zitten.quote:Op maandag 19 februari 2024 12:14 schreef WinnieWana het volgende:
Mijn zoon is op zijn tweede van de opvang "gestuurd".
Thuis was hij rustig dus we snapten het niet zo goed. Het was ook ten tijde van de corona lockdown en kijken op de groep kon niet.
Uiteraard hebben we veel gesprekken gehad en observaties en was het consultatiebureau hierbij betrokken.
2 jaar lang een opvangprobleem gehad. En veel stress erbij.
Uiteindelijk bij een instantie gekomen met wachtlijst uiteraard. Die diagnose en een dagbehandeling heeft voor jonge kinderen. Daar is onze zoon geweest van 3.5 tot 4. En vlak voor zijn vierde kreeg hij de diagnose autisme met adhd kenmerken.
Hij zit nu op speciaal onderwijs cluster 4 in groep 1.
Daar gaat het meer dan prima. Gelukkig. Geen gestress meer. Ook gaat hij een dag na school naar een zorgboerderij. Waar hij het ook fijn heeft.
Het is voor ons wel een lange weg geweest van accepteren dat hij niet naar school kan lopen zoals buurtgenootjes en zoals zijn broertje straks. En niet samen met je broer naar school. Geen bso, zelfs geen bso plus.
En de vooroordelen die mensen hebben over speciaal onderwijs. De opmerkingen die je terloops krijgt. Ik kan er nu wel adequaat op reageren en ik leg mensen dingen uit als ik de energie ervoor hebt. Maar als ik dezelfde vragen en opmerkingen een maand later weer krijg dan besteed ik mijn tijd en moeite er niet meer aan.
Ik heb al drie keer geprobeerd dubbele kinderbijslag aan te vragen maar elke keer had ik het te druk met alles regelen. Vandaag heb ik opnieuw via svb het aangevraagd en ik hoop dat ik nu de eindelijk de puf heb om het door te zetten en de vragenlijst in te vullen en de formulieren toe te voegen.
Ze kijkt er wel naar uit. Ik hoop ook dat ze daar beter op haar plek is.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 14:42 schreef Kyara het volgende:
Wat fijn Nijna! Hopelijk zit ze daar een stuk beter op haar plek. Heeft ze zin in de overstap? Lijkt me ook best spannend.
De kans bij een eeneiige tweeling is 60-90% dat ze het allebei hebben. En allebei prematuur ook natuurlijk.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 15:12 schreef Deepfreeze het volgende:
@Kyara echt een genetisch ding dus.
Fijn dat er meer mogelijkheden zijn.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 16:00 schreef Nijna het volgende:
[..]
Ze kijkt er wel naar uit. Ik hoop ook dat ze daar beter op haar plek is.
Ze hebben meer verstand van ass en daarbij zijn ze ook veel flexibeler in het spreiden van de lesstof. Ze kunnen in verschillende leerjaren bezig zijn met verschillende vakken zeg maar.
Vervroegd examen, gespreid examen zijn allemaal mogelijkheden.
Alvast vakken afronden. Ik ben benieuwd, maar zal ook wel even wennen en schakelen zijn.
Dat vind ik een lastige. Toen wij voor de middelbare school gingen kijken hadden we een goed gevoel bij de huidige school. Hebben gevraagd of ze ervaring hadden met ass. Dat zeiden ze wel te hebben. Ik moet zeggen dat we toen ook nog niet een hele specifieke hulpvraag hadden. We ontdekten gaandeweg eigenlijk wat er niet pastte.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 19:57 schreef Kyara het volgende:
[..]
Fijn dat er meer mogelijkheden zijn.
Mijn meiden zitten nu in groep 7 en we zijn dus ook bezig met middelbare scholen. Heb jij misschien nog tips waarop te letten wat betreft het ass vraagstuk?
Mijn zoon is zelf naar dat gesprek gegaan, maar gaf later aan dat hij de enige zonder ouders was. Hij heeft alle vragen eerlijk beantwoord en is goedgekeurd. Kostte absurd veel geld trouwens. En is achteraf voor niks geweest, want hij is inmiddels gestopt met rijlessen en heeft besloten niet door te gaan. Het ging eigenlijk prima, maar hij werd te druk in zijn hoofd vond hij zelf en verloor dan zijn focus en vond dat geen goede basis om verder te gaan. Dus uiteindelijk heeft dit hele verhaal alleen maar veel geld gekost.quote:Op woensdag 28 februari 2024 11:25 schreef Troel het volgende:
Voor de ouders van de oudere kinderen: rijlessen.
Hoe hebben jullie dit geregeld? Je zit met check bij een arts vanwege de gezondheidsverklaring, maar hoe ging dat bij jullie?
Dat is wel naar, ik begrijp je frustratie ook wel livelinkquote:Op woensdag 28 februari 2024 12:27 schreef livelink het volgende:
Ik ben een beetje gefrustreerd geraakt van die rijlessen. Het was weer een teken dat het gewoon niet goed met hem gaat en hij heeft er zelf ook weer een enorme knauw van gehad. Ik was het er ook niet mee eens. Ik ben opgegroeid zonder auto en zag niet in wat nou de enorme meerwaarde was van een rijbewijs. Het heeft voor veel ellende gezorgd de afgelopen tijd. Zijn examen was al aangevraagd en zou 16 februari zijn geweest, maar hoe dichterbij die datum kwam, hoe slechter het net hem ging tot we tot de conclusie kwamen dat stoppen de enige optie was.
Het gaat al lang niet goed eigenlijk. We mogen blij zijn als hij naar buiten gaat op een dag. En als hij de deur uit moet zit hij eerst de halve dag/nacht in bad om moed te verzamelen. En ik weet ook nog steeds niet hoe ik hem kan helpen. Zijn wereldje wordt steeds kleiner en hij raakt op deze manier ook zijn vrienden kwijt. Hij heeft af en toe een opleving, zoals toen hij naar dat gesprek ging voor de keuring en dan gaat hij weer een tijdje sporten, maar dat stort dan dus weer volledig in bij zoiets als dat rij-examen.quote:Op woensdag 28 februari 2024 12:55 schreef Nijna het volgende:
[..]
Dat is wel naar, ik begrijp je frustratie ook wel livelink
Hoe is het nu met hem?
Ja, het is herkenbaar inderdaad Trui. Die sombere buien inderdaad. En zijn angsten die steeds weer meer de overhand gaan krijgen. Het lijkt wel alsof hij helemaal klaar is met zich ertegen verzetten. Ik hoop steeds dat zijn vechtlust vanzelf weer naar boven komt, maar de angst trekt hem steeds terug. Fijn dat Cato nog wel leuke vrienden heeft, maar ook dat levert inderdaad weer angsten en verplichtingen op, wat ook moeilijk kan zijn.quote:Op woensdag 28 februari 2024 13:43 schreef trui het volgende:
wat rot, Livelink. onze Cato ziet rijlessen helemaal niet zitten en dat snap ik heel goed, dat hoeft van mij ook absoluut niet, ik denk ook echt dat ie er te weinig verkeers-inzicht/overzicht voor heeft. Maar heel vervelend als je dan toch ergens aan begonnen bent en het levert teveel stress op. Op zich betekent het feit dat het examen al was aangevraagd wel dat z'n instructeur kennelijk vond dat hij er wel aan toe was. Dus kennelijk heeft hij wel het wel al best goed onder de knie gekregen, hopelijk heeft die geleerde vaardigheid ook wel ergens als iets positiefs voor zichzelf ervaren.
Hier frustraties over het in een ander tempo vooruitgaan in de opleiding dan klasgenoten. De rest is allemaal op stage, maar Cato niet. (Misschien moet ik trouwens een andere naam gaan gebruiken hier ook want dat heeft Cato irl ook gedaan ivm gender-fluide genderidentiteit.). Op zich is dat andere tempo helemaal niet zo'n probleem, maar het draagt wel weer bij aan diens onzekerheid, en sowieso is ie al een tijdje best somber. Valt niet mee allemaal.Gelukkig heeft ie wel een aantal leuke vrienden. Maar door de somberheid vindt ie 't wel moeilijk om het contact te onderhouden. Dus ik herken wel jouw zorgen over niet naar buiten te krijgen / moeilijk in actie te krijgen. Moeilijk om te zien als je kind het zo zwaar heeft he.
![]()
Plan is zeker om het volgend jaar alsnog te proberen. En nu even wat vakken bij te spijkeren en portfolio uit te breiden, zodat ie dan met wat meer vertrouwen die stage kan gaan zoeken. Maar we gaan het zien, als die somberheid niet vermindert weet ik niet of Cato daar dan uberhaupt toe in staat is.quote:Op woensdag 28 februari 2024 19:06 schreef livelink het volgende:
[..]
Ja, het is herkenbaar inderdaad Trui. Die sombere buien inderdaad. En zijn angsten die steeds weer meer de overhand gaan krijgen. Het lijkt wel alsof hij helemaal klaar is met zich ertegen verzetten. Ik hoop steeds dat zijn vechtlust vanzelf weer naar boven komt, maar de angst trekt hem steeds terug. Fijn dat Cato nog wel leuke vrienden heeft, maar ook dat levert inderdaad weer angsten en verplichtingen op, wat ook moeilijk kan zijn.
Stage was trouwens ook een struikelblok hier. Gaat Cato volgend jaar wel stage lopen? Of is ie vrijgesteld?
Nou vooralsnog is het vooral: ik wil geen school meer.quote:Op vrijdag 1 maart 2024 11:55 schreef trui het volgende:
Ja, een tussenjaar moet wel echt een duidelijke structuur hebben, lijkt me. Wat is haar eigen idee bij dat tussenjaar?
goed idee!. En ik denk dat een baantje ergens toch best goed kan zijn, ook voor de motivatie om toch wel een opleiding te gaan doen, maar dan moet dat werk inderdaad wel enigszins te doen zijn.quote:Op vrijdag 1 maart 2024 12:14 schreef Nijna het volgende:
[..]
Nou vooralsnog is het vooral: ik wil geen school meer.
Daar gaan we het over hebben als het examen in zicht komt, maar dat duurt nog minimaal 2 jaar. Ze gaat nu een jaar terug na de overstap. En dan zou ze nog 2 jaar moeten na dit jaar. Ook afhankelijk van hoe we het gaan doen, want ze zijn hier veel flexibeler qua examen spreiden en dat soort dingen.
Maar ik zie haar ook niet werken, daar is ze sociaal emotioneel nog helemaal niet aan toe, maar wie weet over 2 jaar.
Ik hoop dat ze ergens het licht gaat zien en meer een idee krijgt wat ze wil als ze ook wat meer ruimte heeft om zich te ontwikkelen (en ik hoop dat de overstap naar de nieuwe school daar ook aan gaat bijdragen).
Kunnen we in de titel van dit topic niet "jonge" tussen haakjes zetten? Of er gewoon ouders van kinderen met ass van maken? Niet alle kids hier zijn nog "jong".
Mits haalbaar lijkt dat me ook goed en dan zal het nog heel erg verschillen waar je een baantje hebt, want volgens mij zijn er best wel bedrijven die een beetje kunnen en willen meebewegen!quote:Op vrijdag 1 maart 2024 17:08 schreef trui het volgende:
[..]
goed idee!. En ik denk dat een baantje ergens toch best goed kan zijn, ook voor de motivatie om toch wel een opleiding te gaan doen, maar dan moet dat werk inderdaad wel enigszins te doen zijn.
Die bedrijven zijn er zeker en er zijn ook mogelijkheden om hulp te krijgen bij het vinden van deze bedrijven. Je hoeft het wiel niet zelf uit te vinden.quote:Op vrijdag 1 maart 2024 18:51 schreef Nijna het volgende:
[..]
Mits haalbaar lijkt dat me ook goed en dan zal het nog heel erg verschillen waar je een baantje hebt, want volgens mij zijn er best wel bedrijven die een beetje kunnen en willen meebewegen!
En als je dan zo'n plek kan vinden dan kan dat ook nog wel weer zorgen dat ze juist stappen kunnen maken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |