Spijker. Kop.quote:Op dinsdag 27 september 2022 09:34 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, zoals eerder al geroepen dat de prijzen zouden dalen/stagneren als de rente stijgt, en dat gebeurt idd maar het wordt er niet betaalbaarder van.
Degenen die zaten te wachten/hopen op een prijsdaling krijgen wat ze willen: lagere prijzen want hogere rente.
Maar kopen doen ze niet.
Een deel van de "ik hoop dat de huizenmarkt instort" roepers roept dat immers niet omdat ze willen kopen maar omdat ze mensen uit willen lachen.
Degenen die al die jaren niet gekocht hebben omdat de prijzen nooit laag genoeg waren en al 6 jaar doen alsof de prijzen van 2013 normale prijzen waren gaan nu de rente als excuus opvoeren en gaan waarschijnlijk zelfs doen alsof de rente van 2021 een "normale rente" was.
Ze willen 2013 prijzen met een 2021 rente en bij voorkeur volledig aflossingsvrij met HRA.
En al die schreeuwende nooit-kopers zouden zelfs niet kopen als ze dat onder die voorwaarden konden doen
De input vanuit de mensen die gehuurd zitten en hun huren en energiekosten dramatisch zien stijgen, is een contante drukfactor op de koopwoningenmarkt.quote:Op dinsdag 27 september 2022 09:45 schreef Isdatzo het volgende:
Er is een gigantisch stuwmeer aan mensen die wel willen kopen maar niet kunnen kopen omdat er simpelweg te weinig koopwoningen beschikbaar zijn, dat probleem lost een instortende woningmarkt niet op: dan zullen woningen nog steeds relatief duur (= huizenprijzen vs leencapaciteit) blijven.
Dat wat jij onderbuikgevoeltje noemt is wel een legitiem gevoel hoor: als je nu starter op de woningmarkt bent dan ben je gewoon de lul. Je kan kiezen tussen huren voor ¤1500 p/m of huren voor ¤1500 p/m.quote:Op dinsdag 27 september 2022 09:40 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Spijker. Kop.
Edit; naja niet per se uitlachen, maar vanuit een soort van verwrongen onderbuikgevoeletje van zogenaamde 'rechtvaardigheid', wat gewoon niet meer is dan ordinaire jaloezie.
Dat je baalt dat je er niet tussenkomt is zeer zeker terecht. Dat je vervolgens stiekem gaat hopen dat andere mensen -in jouw ogen- pech hebben omdat gedeelde smart is halve smart is niet terecht.quote:Op dinsdag 27 september 2022 09:50 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat wat jij onderbuikgevoeltje noemt is wel een legitiem gevoel hoor: als je nu starter op de woningmarkt bent dan ben je gewoon de lul. Je kan kiezen tussen huren voor ¤1500 p/m of huren voor ¤1500 p/m.
Veel succes dan met het benodigde vermogen opbouwen om een woning te kunnen kopen, want een doorsnee woning financieren met een doorsnee salaris zit er niet in (nog even los van de kosten koper).
Dat zijn ook niet de schreeuwers die ik bedoel, de starters die nog niets hebben zijn zwaar de pineut.quote:Op dinsdag 27 september 2022 09:50 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat wat jij onderbuikgevoeltje noemt is wel een legitiem gevoel hoor: als je nu starter op de woningmarkt bent dan ben je gewoon de lul. Je kan kiezen tussen huren voor ¤1500 p/m of huren voor ¤1500 p/m.
Veel succes dan met het benodigde vermogen opbouwen om een woning te kunnen kopen, want een doorsnee woning financieren met een doorsnee salaris zit er niet in (nog even los van de kosten koper).
Dan ga je er vanuit dat de inflatie langdurig is. De boom na de covidperiode en de energiecrisis zijn behoorlijk disruptief maar de vraag stort vanzelf in als een deel van de bevolking amper iets uit te geven heeft. Op veel vlakken neemt de vraag al af. Is het niet door de inhaalslag aan de vraagkant die deels gemaakt dan is het wel door een tekort aan geld bij veel gezinnen.quote:Op dinsdag 27 september 2022 08:36 schreef blomke het volgende:
[..]h-rentes normaliseren, richting 6 - 8% uiteindelijk denk ik. De gevolgen zullen dramatisch zijn: ook de overheid zal veel geld aan de HRA kwijt zijn.
Ik houd je op de hoogte.quote:Op dinsdag 27 september 2022 09:57 schreef Ericr het volgende:
Zal ook een weerslag hebben op de huizenmarkt ook al zullen de prijzen niet snel hard omlaag gaan. Maar een deel van potentiele kopers heeft straks geen mogelijkheid meer om te kopen omdat hun bestedingsruimte omlaag is gegaan en de maximale hypotheek in veel gevallen voor die potentiele kopers ook fors gedaald is (zonder de invloed van de gedaald bestedingsruimte maar door de stijgende rente).
Wel tegen het tarief van toen. Zal wel los lopenquote:Op dinsdag 27 september 2022 09:22 schreef blomke het volgende:
[..]met alle gevolgen van dien: mensen zonder NHG, gaan dan in een hogere %- categorie vallen.
En wie gewoon aflost loopt daar sowieso minder snel tegenaan.quote:Op dinsdag 27 september 2022 10:07 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Wel tegen het tarief van toen. Zal wel los lopen
Wij willen a.s. zaterdag naar de open huizen dag.quote:Op dinsdag 27 september 2022 09:50 schreef Leandra het volgende:
Overbieden is al aan het minderen, ik zie hier al een prijsdaling bij een heel courant huis (niet gasloos, wel uit 2018 dus makkelijk gasloos te maken) en dat terwijl de prijs al lager was dan waarvoor in het afgelopen jaar vergelijkbare huizen in de wijk verkocht zijn.
Hoorde zaterdag dat er nog maar 1 kijker was geweest...
Dat is echt wel een verandering in de markt.
Wij hebben vorig jaar dus gekocht, maar wij wonen om te wonen. En met de jaarlijkse huurstijgingen zijn we ook met een flinke daling niet gauw slechter af dan wanneer we in ons huurappartement waren gebleven (wat de uitlachers nooit snappen).quote:Op dinsdag 27 september 2022 09:55 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat zijn ook niet de schreeuwers die ik bedoel, de starters die nog niets hebben zijn zwaar de pineut.
Ja, dat was ook mijn redenatie om dit jaar te kopen: ¤1700 p/m in een zwart gat gooien betekent dat als m'n woning over 5 jaar een ton minder waard is ik er nog steeds niet financieel op achteruit ben gegaan. Nog even los van het feit dat het mijn huis is en niemand me wat maakt.quote:Op dinsdag 27 september 2022 20:29 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Wij hebben vorig jaar dus gekocht, maar wij wonen om te wonen. En met de jaarlijkse huurstijgingen zijn we ook met een flinke daling niet gauw slechter af dan wanneer we in ons huurappartement waren gebleven (wat de uitlachers nooit snappen).
Je zou maar een hypotheek hebben onder de 2% rente met een inflatie van 10% voor een paar jaar!quote:Op dinsdag 27 september 2022 08:38 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Aan de andere kant verdampen overwaarden zo ook lekker vlot
Oef, ja, je zou maar @Bosbeetle hetenquote:Op dinsdag 27 september 2022 21:35 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Je zou maar een hypotheek hebben onder de 2% rente met een inflatie van 10% voor een paar jaar!
En dan 2% vast voor 25 jaar. Je hypotheeklasten over 10 jaar zijn dan nog maar een fooitje als die inflatie een beetje doorzet, en de salarissen een beetje meestijgen.quote:Op dinsdag 27 september 2022 21:35 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Oef, ja, je zou maar @:bosbeetle heten
Had je maar aflossingsvrij kunnen afsluiten.quote:Op dinsdag 27 september 2022 21:41 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
En dan 2% vast voor 25 jaar. Je hypotheeklasten over 10 jaar zijn dan nog maar een fooitje als die inflatie een beetje doorzet, en de salarissen een beetje meestijgen.
Dat kan/kon nog steeds.quote:Op woensdag 28 september 2022 08:09 schreef Halcon het volgende:
[..]
Had je maar aflossingsvrij kunnen afsluiten.
Dit gaat effect hebben.quote:Op woensdag 28 september 2022 07:38 schreef Houtenbeen het volgende:
In de VS is de hypotheekrente al weer boven de 7%
[ twitter ]
Ik snap deze grafiek niet. De netto maandlast is toch altijd lager dan de bruto maandlast?quote:
Zwager had laatst een hypotheek afgesloten in de VS. lagere hyphoteek, veel hogere deposit, zelfde looptijd als ons. Dus een lagere hypotheek met een veel lagere ltv, maar toch een paar honderd dollar per maand meer kwijtquote:Op woensdag 28 september 2022 07:38 schreef Houtenbeen het volgende:
In de VS is de hypotheekrente al weer boven de 7%
[ twitter ]
Kan alleen met een deposit van 50% of meer in het VK.quote:Op woensdag 28 september 2022 08:09 schreef Halcon het volgende:
[..]
Had je maar aflossingsvrij kunnen afsluiten.
Oh je woont in Engeland? Bevalt 't daar??quote:Op woensdag 28 september 2022 14:10 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Alleen dus als je een grote zak geld meebrengt in het VK.
Het is hier wel eens beter geweestquote:Op woensdag 28 september 2022 15:11 schreef blomke het volgende:
[..]
Oh je woont in Engeland? Bevalt 't daar??
Dat laatste is wel cruciaal en wij hebben de rente de hele looptijd vastquote:Op dinsdag 27 september 2022 21:41 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
En dan 2% vast voor 25 jaar. Je hypotheeklasten over 10 jaar zijn dan nog maar een fooitje als die inflatie een beetje doorzet, en de salarissen een beetje meestijgen.
Daar zit 'm nou net de clou: indien de koopkrachtdaling en energieinflatie doorzetten, heeft de modale man amper de mogelijkheden op de huizenmarkt, hetgeen zich vertaalt in .....quote:Op dinsdag 27 september 2022 21:41 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
en de salarissen een beetje meestijgen.
Dat geld verdampt anders toch maar op je spaarrekening.quote:Op woensdag 28 september 2022 14:09 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Kan alleen met een deposit van 50% of meer in het VK.
Je moet het wel uberhaupt ergens hebben he, om ff de helft van de waarde van een huis contant op tafel te kunnen leggen. Spaarrekening, aandelen, bitcoins, maakt niet uit, je moet gewoon al snel een paar ton cash op tafel leggen om uberhaupt een aflossingsvrije hypotheek te krijgen in het VK.quote:Op donderdag 29 september 2022 11:09 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat geld verdampt anders toch maar op je spaarrekening.
Niks mis mee toch.quote:Op donderdag 29 september 2022 11:16 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Spaarrekening, aandelen, bitcoins, maakt niet uit, je moet gewoon al snel een paar ton cash op tafel leggen om uberhaupt een aflossingsvrije hypotheek te krijgen in het VK.
De rente staat vaak vast voor 20-25 jaar in Nederland, in die periode stijgt je salaris echt wel. Wat men vooral ziet in Nederland is is dat men dan minder gaat werken. De vaste lasten bleven in het verleden ongeveer gelijk, salarissen gingen omhoog, dus ging vaak een of beide kostgangers minder uren werken.quote:Op donderdag 29 september 2022 09:50 schreef blomke het volgende:
[..]
Daar zit 'm nou net de clou: indien de koopkrachtdaling en energieinflatie doorzetten, heeft de modale man amper de mogelijkheden op de huizenmarkt, hetgeen zich vertaalt in .....
quote:Op donderdag 29 september 2022 11:19 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
De rente staat vaak vast voor 20-25 jaar in Nederland, in die periode stijgt je salaris echt wel. Wat men vooral ziet in Nederland is is dat men dan minder gaat werken. De vaste lasten bleven in het verleden ongeveer gelijk, salarissen gingen omhoog, dus ging vaak een of beide kostgangers minder uren werken.
Ja, ongetwijfeld, maar is risicotechnisch vanuit de bank niet verkeerd en als consument valt er nu ook wel iets voor te zeggen.quote:Op donderdag 29 september 2022 11:16 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Je moet het wel uberhaupt ergens hebben he, om ff de helft van de waarde van een huis contant op tafel te kunnen leggen. Spaarrekening, aandelen, bitcoins, maakt niet uit, je moet gewoon al snel een paar ton cash op tafel leggen om uberhaupt een aflossingsvrije hypotheek te krijgen in het VK.
quote:Op donderdag 29 september 2022 11:32 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, ongetwijfeld, maar is risicotechnisch vanuit de bank niet verkeerd en als consument valt er nu ook wel iets voor te zeggen.
En hoeveel first time buyers kunnen de helft van de waarde van het bij aankoop cash of tafel leggen denk je? Risico-technisch is het wel logisch, maar dan moet het wel mogelijk zijnquote:
Jouw niet, maar in mijn omgeving, en als ik hier lees, hebben de meesten wel een RVP van >10 jaar. Zekerheid is iets waar mensen graag iets meer voor betalen.Zeker met de lage rentes van afgelopen jaren. Hoeveel beter dan 1.x% zou de rente kunnen worden? Dus waarom zou je vorig jaar niet een RVP van >10 jaar nemen? Als de rente op 6% staat is het een ander verhaal, maar dat stond de rente niet afgelopen jaren.quote:Op donderdag 29 september 2022 11:22 schreef blomke het volgende:
[..]
Misschien op aanraden van een hypotheekadviseur, maar > 10 jaar RVP zou mij niet bekoren. In die 10 jaar kan er zoveel veranderen en afgelost worden (of waarde woning gestegen), dat een langere looptijd met idem veel hogere rente in die RVP, diefstal uit je portemonnee is.
Nou, als het 50% zou moeten zijn, zou ik een huis van 4 ton kopen, 50% aflossingsvrij en 1 ton reserve houden. Even aangenomen dat ik een dermate fatsoenlijk inkomen heb om daarmee ongestoord verder te kunnen leven.quote:Op donderdag 29 september 2022 11:41 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
En als jij 3 ton op de bank hebt, en een huis van 6 ton koopt, leg je dan die 3 ton gelijk cash neer zodat je een aflossingsvrije hypotheek zou kunnen hebben?
Nou ja, ieder z'n prettige hypotheek. Ik voel me prima bij 10jr. RVP en genoeg geld achter de hand om af te lossen aan het einde van de huidige RVP.quote:Op donderdag 29 september 2022 11:44 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Jouw niet, maar in mijn omgeving, en als ik hier lees, hebben de meesten wel een RVP van >10 jaar. Zekerheid is iets waar mensen graag iets meer voor betalen.Zeker met de lage rentes van afgelopen jaren. Hoeveel beter dan 1.x% zou de rente kunnen worden? Dus waarom zou je vorig jaar niet een RVP van >10 jaar nemen? Als de rente op 6% staat is het een ander verhaal, maar dat stond de rente niet afgelopen jaren.
Als de rente rond de 4 a 5 is wel .... als de rente righting de 1% gaat echt niet.quote:Op donderdag 29 september 2022 11:22 schreef blomke het volgende:
[..]
Misschien op aanraden van een hypotheekadviseur, maar > 10 jaar RVP zou mij niet bekoren. In die 10 jaar kan er zoveel veranderen en afgelost worden (of waarde woning gestegen), dat een langere looptijd met idem veel hogere rente in die RVP, diefstal uit je portemonnee is.
Hoe weet je dat nou over 10 resp. 20 jaar??quote:Op donderdag 29 september 2022 11:48 schreef Fe2O3 het volgende:
Als de rente rond de 4 a 5 is wel .... als de rente righting de 1% gaat echt niet.
Omdat de afgelopen 100 jaar een behoorlijk hoger gemiddelde geven dan 1% .... en ik niet de illusie heb dat we ooit geld gaan toekrijgen bij het aangaan van een lening van 500.000 euro om een huis te kopen.quote:Op donderdag 29 september 2022 11:51 schreef blomke het volgende:
[..]
Hoe weet je dat nou over 10 resp. 20 jaar??
Weinig, maar het ging er me om dat een schuld met zo'n inflatie niet zo'n ramp is, ook al los je er amper op af. De schuld verdampt met deze inflatie immers vanzelf wel.quote:Op donderdag 29 september 2022 11:41 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
[..]
En hoeveel first time buyers kunnen de helft van de waarde van het bij aankoop cash of tafel leggen denk je? Risico-technisch is het wel logisch, maar dan moet het wel mogelijk zijn![]()
En als jij 3 ton op de bank hebt, en een huis van 6 ton koopt, leg je dan die 3 ton gelijk cash neer zodat je een aflossingsvrije hypotheek zou kunnen hebben?
quote:
Dat gaat even duren vanwege de overbruggingshypotheken. Over 2 jaar gaan die zakken omdat het dan wel moetquote:Op donderdag 29 september 2022 12:34 schreef Anton91 het volgende:
Als ik zo even op funda kijkt vallen een aantal dingen op, de woningen staan er langer op, veel aanbod met open dagen, veel aanbod in het goedkopere segment en het totaal aantal woningen neemt toe. Dit gaat wel een groot effect hebben de komende jaren.
Dat gaan we wel zien hoelang die dip gaat duren die van 2008 was 2 jaar later ook weer over.quote:Op donderdag 29 september 2022 12:34 schreef Anton91 het volgende:
Als ik zo even op funda kijkt vallen een aantal dingen op, de woningen staan er langer op, veel aanbod met open dagen, veel aanbod in het goedkopere segment en het totaal aantal woningen neemt toe. Dit gaat wel een groot effect hebben de komende jaren.
Vergis je je niet een jaartje of 5??quote:Op donderdag 29 september 2022 12:42 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat gaan we wel zien hoelang die dip gaat duren die van 2008 was 2 jaar later ook weer over.
Dat gaat wel al wat eerder effect hebben, zeker als er minder overboden gaat worden en woningen langer te koop staan.quote:Op donderdag 29 september 2022 12:40 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat gaat even duren vanwege de overbruggingshypotheken. Over 2 jaar gaan die zakken omdat het dan wel moet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |